PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک مشورت و پیدا کردن راه حل و روشی مناسب برای تعمیر شخصی موتور

mh_kingcobra
31-05-1390, 11:52 بعد از ظهر
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
هدف از ایجاد این تاپیک گردآوری مشکلات و مسائل پیش آمده در مورد موتورهای افراد و پیدا کردن راه حلی دسته جمعی برای حل تک تک مشکلات دوستان عزیز است که این کار با در میان گذاشتن عکس از مشکل پیش آمده و توضیح آن به نحو احسن انجام خواهد شد. حال اگر تاپیک تکراری است با عرض پوزش از مدیران سایت از آنها درخواست به عمل می آید که برای قفل این تاپیک سریعا اقدام بکنند، برای شروع بحث هم اول از همه خودم شروع می کنم، قصه از این قرار است که ما امروز به صورت خیلی ابتدائی و مسخره لیز خوردیم و عین بلا سبت دوستان، دیوانه ها از دسته ترمز دستی آوزیون شدیم و اون رو شیکوندیم، بعد از بلند کردن موتور و راه افتادن مجدد با 2 3 تا نیش گاز فهمیدیم که موتور خوب گاز نمی خوره و Throttle خوب نمی چرخه، احساس می کنم که یا فرمون یا دوشاخه موتور لنگ برداشته، به نظر شما لنگی رو می شه شخصا برطرف کرد یا باید ببرم پیش تعمیرکار!؟؟!!؟؟!
با تشکر

Alireza
31-05-1390, 11:55 بعد از ظهر
دوست عزیز لتاقال دادم به بخش مسایل فنی

mh_kingcobra
01-06-1390, 12:16 قبل از ظهر
با تشکر!!!

دوست عزیز لتاقال دادم به بخش مسایل فنی

شفیع
01-06-1390, 03:28 قبل از ظهر
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
هدف از ایجاد این تاپیک گردآوری مشکلات و مسائل پیش آمده در مورد موتورهای افراد و پیدا کردن راه حلی دسته جمعی برای حل تک تک مشکلات دوستان عزیز است که این کار با در میان گذاشتن عکس از مشکل پیش آمده و توضیح آن به نحو احسن انجام خواهد شد. حال اگر تاپیک تکراری است با عرض پوزش از مدیران سایت از آنها درخواست به عمل می آید که برای قفل این تاپیک سریعا اقدام بکنند، برای شروع بحث هم اول از همه خودم شروع می کنم، قصه از این قرار است که ما امروز به صورت خیلی ابتدائی و مسخره لیز خوردیم و عین بلا سبت دوستان، دیوانه ها از دسته ترمز دستی آوزیون شدیم و اون رو شیکوندیم، بعد از بلند کردن موتور و راه افتادن مجدد با 2 3 تا نیش گاز فهمیدیم که موتور خوب گاز نمی خوره و Throttle خوب نمی چرخه، احساس می کنم که یا فرمون یا دوشاخه موتور لنگ برداشته، به نظر شما لنگی رو می شه شخصا برطرف کرد یا باید ببرم پیش تعمیرکار!؟؟!!؟؟!
با تشکر

دوست عزیز، می شه بهتر و کامل تر توضیح بدید ؟
موتور افتاد بلندش کردید حرکت کردید و بعد متوجه شدید موتور ریپ می زنه !؟ از دسته ترمز دستی آویزون شدی !؟ موتور چیه ؟ تکتاز 125 یا هوندا سی بی آر 1000 !؟

اگر موتور هوندا 125 باشه، بعد از افتادن ریپ زدن موتور چیز عجیبی نیست عادیه، بعد از طی مسافتی ریپ زدن درست می شه، ریپ زدن در اون لحظه به خاطر کج شدن بیش از کاربراتور و بهم خوردن تعادل شناور داخل کاربراتوره ... که باعث می شه به وجود اومدن همچین مشکلی می شه.
اینکه شما از دسته ترمز دستی آویزون شدید رو دقیقا متوجه نشدم، مگه می شه از ترمز دستی آویزون شد !؟
و اینکه گفتید دوشاخه لنگ میزنه ! شما گفتید افتادید و بلند شدید، با افتادن معمولی نباید مشکلی پیش بیاد مگر اینکه به جایی برخورد کرده باشید یا موقع افتادن وزنی رو دوشاخه وارد شده باشه، که در این صورت چندین احتمال وجود داره، 1) ممکنه ریگ و لاستیک ضربه خورده باشه و از بالانس خارج شده باشه. 2) ممکنه به دوشاخه ضربه خورده باشه و با کمی کج شدن تعادل از بین رفته 3) ممکنه فرمان کج شده باشه که احساس کیجی فرمان احساس می شه.

mh_kingcobra
01-06-1390, 01:01 بعد از ظهر
با تشکر از شما با این توضیحاتی که شما دادید احتمالا قضیه دوم پیش اومده، منظور از آویزون شدن انداختن وزن روی آن است به طوری که می خواستم از اونجا بگیرمش که کامل نیفته!!! ریپ زدن هم مشکل نبود، موتور خوب کار می کرد throttle خوب نمی چرخید و انگار گاز رو که می چرخوندم با فرمون خیلی درگیر می شد و تو یک راستا نبودند!!!

دوست عزیز، می شه بهتر و کامل تر توضیح بدید ؟
موتور افتاد بلندش کردید حرکت کردید و بعد متوجه شدید موتور ریپ می زنه !؟ از دسته ترمز دستی آویزون شدی !؟ موتور چیه ؟ تکتاز 125 یا هوندا سی بی آر 1000 !؟

اگر موتور هوندا 125 باشه، بعد از افتادن ریپ زدن موتور چیز عجیبی نیست عادیه، بعد از طی مسافتی ریپ زدن درست می شه، ریپ زدن در اون لحظه به خاطر کج شدن بیش از کاربراتور و بهم خوردن تعادل شناور داخل کاربراتوره ... که باعث می شه به وجود اومدن همچین مشکلی می شه.
اینکه شما از دسته ترمز دستی آویزون شدید رو دقیقا متوجه نشدم، مگه می شه از ترمز دستی آویزون شد !؟
و اینکه گفتید دوشاخه لنگ میزنه ! شما گفتید افتادید و بلند شدید، با افتادن معمولی نباید مشکلی پیش بیاد مگر اینکه به جایی برخورد کرده باشید یا موقع افتادن وزنی رو دوشاخه وارد شده باشه، که در این صورت چندین احتمال وجود داره، 1) ممکنه ریگ و لاستیک ضربه خورده باشه و از بالانس خارج شده باشه. 2) ممکنه به دوشاخه ضربه خورده باشه و با کمی کج شدن تعادل از بین رفته 3) ممکنه فرمان کج شده باشه که احساس کیجی فرمان احساس می شه.

AMIR MOHAMMAD n
01-06-1390, 01:46 بعد از ظهر
میخوای یه عکس از فرمون یا اونجایی که مشکل داره بگیر شاید جواب بهتری گرفتین.

amin.dt
15-07-1390, 09:11 بعد از ظهر
سلام

من پالس 200 دارم بغل پیچ تعویض روغنش روی سیلندر یک ترک کوچک افتاده که از اونجا روغن میریزه میخواستم ببینم باید چیکار کرد چسب خاصی باید بزنم اصلا میشه کاری کرد اگه کسی این مشکلو داشته ممنون میشم راهنمایی کنه

Mohammad62
24-11-1390, 08:37 بعد از ظهر
سلام به همه، یه مشکل دارم که اگه دوستان محبت کنند راهنمایی کنند ممنون میشم.
چند وقته پیش زمین خوردم (با پالس 200) و فلاپ جلو به همراه طلق چراغ خط خطی شدن... :khak: امروز طلقش رو خریدم (12 و فلاپش 38 تومن)، ظاهرا با چسب باید وصلش کرد.

چطوری طلق خراب رو دربیارم ؟ :hanghead:
با چه چسبی طلق نو رو جابزنم و بچسبونم؟ :hanghead:

ممنون میشم راهنماییم کنید. :sarma:

7thRING
24-11-1390, 08:56 بعد از ظهر
من تازه سیلندر موتورمو عوض کردم(تفویت).
نمی دونم چرا دود میداد؟
2 روز پیش 15 دقیقه باهاش تخته رفتم دیدم دیگه دنده هاش پر نمیشهبعد موتور صدای پت پت همراه با صدای خودش شروع شد.
بعد خاموش شد شمعشو نگاه کردم دیدم سالمه گفتم شاید داخل لوله اگزوز اشغال رفته اگزوزم باز کردم نشد اخر سر کل موتورو پایین اوردم به غیر از انجینو سیلندر و چرخ.
نمی دونم باید چیکار کنم موتورمم خونه فامیلمونه چون اون روز توراه خراب شد منم بردم خونه فامیلمون که نزدیکتر بود.
سرپایی درست میشه تا ببرمش تعمیرگاه؟
ممنون

02109002
25-11-1390, 08:54 قبل از ظهر
من تازه سیلندر موتورمو عوض کردم(تفویت).
نمی دونم چرا دود میداد؟
2 روز پیش 15 دقیقه باهاش تخته رفتم دیدم دیگه دنده هاش پر نمیشهبعد موتور صدای پت پت همراه با صدای خودش شروع شد.
بعد خاموش شد شمعشو نگاه کردم دیدم سالمه گفتم شاید داخل لوله اگزوز اشغال رفته اگزوزم باز کردم نشد اخر سر کل موتورو پایین اوردم به غیر از انجینو سیلندر و چرخ.
نمی دونم باید چیکار کنم موتورمم خونه فامیلمونه چون اون روز توراه خراب شد منم بردم خونه فامیلمون که نزدیکتر بود.
سرپایی درست میشه تا ببرمش تعمیرگاه؟
ممنون

رسول جان
اگه موتور خاموش شد و دیگه روشن نشد که احتمالا" زیاد بهش فشار آوردی و پیستون ترکونده (عین همین برا من اتفاق افتاد )
چون بعد از تقویت مثل موتور صفر باید آب بندی شه و یکم مراعات کنی

7thRING
25-11-1390, 08:18 بعد از ظهر
اره منم اصلا اب بندی نکردم هموت دقیقه ای که گرفتم شروع کردم به تخته گاز رفتن.
باید براش پیستون نو بگیرم؟ چنده؟
ممنون

02109002
25-11-1390, 08:27 بعد از ظهر
خودت عوض کردی یا تعمیر کار ؟
ببر نشون بده ببین حتما" مشکل از پیستون؟
من برا سی جی 150 گرفتم فک میکنم 17 تومن (اگه اشتب نزنم ) برا موتور تو قیمت ندارم

7thRING
25-11-1390, 08:33 بعد از ظهر
تعمیر کار عوض کرد .
به من گفت موتور تو اب بندیه ولی کو گوش شنوا.
یا باید با وانت ببرم یا باید صبح حرکت کنم تا شب برسم.
به قول معروف فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه لا مصب فسقلیه ولی 100-150 کیلو وزنشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ولی یه دفعه هلش دادم روشن شد ولی راه نمیرفت یعنی دنده دو پر کردم 5 km بر h میرفت (با صدای پت پت) بعد از 4 ثانیه خاموش کرد.
ممنون

mra680
25-11-1390, 09:26 بعد از ظهر
ترازیستور سوزوندی
پیستون اگه سوراخ بشه یا آب بشه . . . موتور اصلا روشن نمیشه و اگه هم روشن بشه به شدت دود ابی و سفید میاد بیرون(کماکان که بازم میگم موتور روشن نمیشه چون کمپرس صورت نمیگیره)

falat200
28-11-1390, 11:39 بعد از ظهر
سلام به دوستان "
آقا من یک موتور فلات 200 دارم و نزدیک به 1 ماهی میشد که ازش استفاده نمیکردم و همین پریروز خواستم کمی سواری بدم زنجیرش خیلی شل بود و صدای بدی میداد گفتم مشکلی نیست فردا سفتش میکنم تا اینکه دیروز صدای عجیبی اومد که هنگام روندن صدای تلق تولوق میداد گفتم صدای زنجیره که میخوره به قاب یا ... ولی دیشب یهو دیدم موتور داره ولو میشه انگار یکی از پشت گرفته منو اینور اونور میکنه پیاده شدم دست به تایر عقب زدم دیدم لقه گفتم حتما پیچش شل شده چون زنجیر شل بوده ولی امروز صدا بیشتر شد و بیشترو بیشتر نگا کردم فک میکنم بلبرینگ خرد کرده نمیدونم " ممکنه از بلبرینگ باشه ؟ زنجیر هم سفت کردم ولی بی فایده بود ممنونم راهنمایی کنید .

7thRING
28-11-1390, 11:45 بعد از ظهر
ترازیستور سوزوندی
پیستون اگه سوراخ بشه یا آب بشه . . . موتور اصلا روشن نمیشه و اگه هم روشن بشه به شدت دود ابی و سفید میاد بیرون(کماکان که بازم میگم موتور روشن نمیشه چون کمپرس صورت نمیگیره)
از روزی که سیلندرو تقویت کردم دود میداد .
ترانزیستور چنده؟
ممنون

02109002
28-11-1390, 11:55 بعد از ظهر
سلام به دوستان "
آقا من یک موتور فلات 200 دارم و نزدیک به 1 ماهی میشد که ازش استفاده نمیکردم و همین پریروز خواستم کمی سواری بدم زنجیرش خیلی شل بود و صدای بدی میداد گفتم مشکلی نیست فردا سفتش میکنم تا اینکه دیروز صدای عجیبی اومد که هنگام روندن صدای تلق تولوق میداد گفتم صدای زنجیره که میخوره به قاب یا ... ولی دیشب یهو دیدم موتور داره ولو میشه انگار یکی از پشت گرفته منو اینور اونور میکنه پیاده شدم دست به تایر عقب زدم دیدم لقه گفتم حتما پیچش شل شده چون زنجیر شل بوده ولی امروز صدا بیشتر شد و بیشترو بیشتر نگا کردم فک میکنم بلبرینگ خرد کرده نمیدونم " ممکنه از بلبرینگ باشه ؟ زنجیر هم سفت کردم ولی بی فایده بود ممنونم راهنمایی کنید .

اگه خودت دست به آچاری که بردار لاستیک عقبو باز کن ببین مشکل کجاس اگه نیستی که ببر تعمیرگاه

وقتی بازی بازی میکنه پیچ عقب شل شده ولی تو داری میگی صدا میده احتمالا" همون بلبرینگه

kourosh_bandit2
30-11-1390, 07:05 بعد از ظهر
اقا منم یک مشکلی با اپاچ دارم. 1:همه دنده ها یعنی تا دنده 4 قشنگ پر میشه ولی وقتی میرم 5 دور موتور از 8000 بالاتر نمیاد 2:وقتی هم مثلا معکوس 5 به 4 میدم یا مثلا 4 به 3 موتور اون شتابی که لازمه ونیازه رو نمیده یعنی اصلا شتابی نمیگیره موتور. مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی میشه ماله صفحه کلاچ باشه؟ موتور 6400 تا کار کرده و از 5800 تا من خریدمش.3: راستی موتور وقتی گرم میشه و در حال درجا کار کردنه دور موتور انقدر کم میشه که دیگه انگار میخواد خاموش بشه بعضی اوقاتم خاموش میشه. سلو موتور رو 1000

7thRING
30-11-1390, 07:27 بعد از ظهر
امروز موتورو بردم بردم تعمیر گاه گفت پس فردا بیا.
به نظرم موتور رفت اون دنیا

02109002
30-11-1390, 07:32 بعد از ظهر
رسول نگفت مشکل چیه ؟

7thRING
30-11-1390, 07:41 بعد از ظهر
نه.
فقط مونده بود این گند کاری منو چه جوری درست کنه.

02109002
30-11-1390, 07:44 بعد از ظهر
:25r30wi::25r30wi::25r30wi:
اگه تونستی برو پیشش واستا ببین با موتور چی کار میکنه.

7thRING
30-11-1390, 07:48 بعد از ظهر
محمد جان من که سر از این چیزا در نمیارم .
فردا میرم پیشش ببینم چه خبره؟
یه سوال برای من پیش اومده چرا هر دفعه که اگزوز فلاپا و... رو باز می کنم وقتی می خوام ببندم یکی دوتا پیچ اضافه میاد؟؟؟؟؟؟؟:25r30wi::25r30wi::25r30wi:: 25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi:
تا الان 4 تا پیچ اضافه دستمه

02109002
30-11-1390, 07:50 بعد از ظهر
به این میگن صرفه جوئی در مصرف پیچ ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

7thRING
30-11-1390, 07:52 بعد از ظهر
من می ترسم یه روز مارو به فنا بده.

سرعت
03-12-1390, 02:45 بعد از ظهر
چند وقتی کیلومتر شمار موتورم کار نمکنه یه دفعده بردمش تعمیر گاه درست شد از داخل توپی یه چیزی در امده بوده حالا هم خراب شده فکر میکنید مشکل از چیه ولی اینبار نه سیم بریده نه او چیزه در امده

02109002
03-12-1390, 02:52 بعد از ظهر
فنر سنجش کیلومتر بریده
باید کیلومتر شمار رو عوض کنی

7thRING
03-12-1390, 03:03 بعد از ظهر
رفتم موتورو گرفتم البته دیروز . (2 واشره کردم (سیلندر) اون یکی اسمشو یادم رفت همونی که بالای سوپاپ هست عوض کردم)کلا 20 چوق گرفت البت بدون حساب کردن وسایل با وسایل 30 چوق شد.
این موتوره مارو به فنا داد تا روشن شه اینقد کمپرسش قوی بود نمی تونستیم هندل اول بزنیم تا یکی قد گوریل به دادمون رسید و روشنش کرد .
اومدم یه دور زدم موتور بازم خاموش شد اعصابم مگسی شد می خواستم موتورو بندازم زمین خودم بیام که دیدم بیچاره بنزین مثل ... داره از شیلنگ پاره شده شیر بنزین فوران می کنه!!!!!!!!

02109002
03-12-1390, 03:05 بعد از ظهر
برا روزای اول هندل رو کمی پائین تر ببند

موتور من الان سومین هندل رو کج کرده به علت کمپرس بالا

kourosh_bandit2
05-12-1390, 03:23 بعد از ظهر
اقا منم یک مشکلی با اپاچ دارم. 1:همه دنده ها یعنی تا دنده 4 قشنگ پر میشه ولی وقتی میرم 5 دور موتور از 8000 بالاتر نمیاد 2:وقتی هم مثلا معکوس 5 به 4 میدم یا مثلا 4 به 3 موتور اون شتابی که لازمه ونیازه رو نمیده یعنی اصلا شتابی نمیگیره موتور. مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی میشه ماله صفحه کلاچ باشه؟ موتور 6400 تا کار کرده و از 5800 تا من خریدمش.3: راستی موتور وقتی گرم میشه و در حال درجا کار کردنه دور موتور انقدر کم میشه که دیگه انگار میخواد خاموش بشه بعضی اوقاتم خاموش میشه. سلو موتور رو 1000

mra680
05-12-1390, 06:10 بعد از ظهر
کوروش جان نیاز به شستشوی فیلتر هوا و تعویض واشر دیافراگم از کاربراتور داری
همچنین تنظیم پیچ هوای کاربراتور
صفحه به همین راحتی ها خراب نمیشه
اگه هم دوست داشتی دنبال تعویض شمع ها با جنس مرغوب باش(مهم نیست چند پلاتین یا سوزنی فقط جنس مرغوب)
پیچ تنظیم دور موتور رو بچرخون و با نگاه به دور سنج بین 1000 تا 1500 قرار بده(بعد از اون کارایی که گفتم:icon_pf _15_:))
موفق باشی

آرش 1313
02-02-1391, 11:23 قبل از ظهر
دوستان عزيز اگه كسي نحوه دقيق تايم كردن انجين 70 سي سي رو بلده توضيح كامل بده ماهم ياد بگيريم
كل قطعات و باز كردم و بستم فقط نحوه تايم كردنو شك دارم ميخوام از تجربه شما هم استفاده كنم
اينم عكسشه

12083
فيلرگيريشم توضيح بديد چه بهتر
من از ضخامت تيغ صورت تراشي استفاده كردم خوبه؟؟ كمه؟؟؟؟ يا زياده ؟؟؟

ممنون

amir74
15-02-1391, 12:13 بعد از ظهر
دوستان چنتا سوال
1-موتور تویه دنده 3 به بالا واسه چی می لرزونه یکم موتور 250 هست و قبلا اینطوری نبود؟
2-وقتی موتور روشنه چرا اگه یکم گاز ندی خود به خود خاموش میشه؟
3- چه کارا میشه کرد قدرته شوکا 250 بیشتر شه بجز خالی کردن اگزوز؟
4/کسی باتری شوکا 250 سراغ نداره؟

ali faghfouri
15-02-1391, 01:26 بعد از ظهر
دوستان چنتا سوال
1-موتور تویه دنده 3 به بالا واسه چی می لرزونه یکم موتور 250 هست و قبلا اینطوری نبود؟
2-وقتی موتور روشنه چرا اگه یکم گاز ندی خود به خود خاموش میشه؟
3- چه کارا میشه کرد قدرته شوکا 250 بیشتر شه بجز خالی کردن اگزوز؟
4/کسی باتری شوکا 250 سراغ نداره؟

با سلام خدمت همه دوستان
1.موتورایی که وارد ایران میشن (پلاکدارها) معمولا دارای مونتاژ خیلی ضعیفی هستن و در بعضی موارد هم قطعاتشون دارای کیفیتی پایینی هستش واسه همین بعد از یه مدتی (نه خیلی طولانی) دچار این مشکل میشن که میشه با آچارکشی در بعضی موارد دوباره اوکی شون کرد البته تو مواردی که کیفیت موتور پایین هستش لحیم آفتابه لگن هستش آچار کشی.
2. در چه وضعیتی خاموش میکنه: وقتی که درجا کار میکنه یا وقتی در حال حرکت هستی؟
3.اینجور موتورا رو کار خاصی واسش نمیشه کرد مگر اینکه قطعاتش با قطعات یکی از غولهای ژاپنی یکی باشه یا حداقل جوری باشه که بشه بهش قطعه خوروند...
4.اطلاعی ندارم ولی باتری غالب موتورها رو میتونید از گمرک و باطری سازی به اسم محمد فرشچی (اسم مغازشو نمیدونم) تهیه کنید.

amir74
15-02-1391, 06:06 بعد از ظهر
موتورو وقتی همین طوری روشن هست یعنی هندل زدی و روشن هست خاموش میشه حالا باید امتحان کنم ببینم موتور وقتی گرم هم هست همینطوری هست یا نه اگه می خواست تو دور خاموش بشه که می نداختمش دور موتور سالمه فقط تنها عیبش همین لرزش هست که درست میشه

amir74
16-02-1391, 11:23 بعد از ظهر
همین یه نفر اینجا بود که جواب بده این همه ادم حرفه ای

مبین ام اس
24-02-1395, 03:45 بعد از ظهر
سلام دوستان خسته نباشید من موتور طرح ویو سریر خریدم بعد از 10روز موتور یه دفعه تو راه ریپ زد ولی خب راه میرفت یکم گاز و کم کردم و ادامه دادم یه روز همینجوری بود فرداش روشن نشد دیگه با بدبختي روشنش کردم و راه افتادم دوباره ریپ زد و خاموش کرد دیگه روشن نشد بعد چند ساعت دوباره روشن شد و دوباره ریپ زد بردم تعمیرگاه ریپ زدنشو درست کرد ولی فقط واسه یه روز دوباره خاموش کرد یه ساعت بعد روشن میشد چند دقت کار میکرد خاموش میشد شمع و عوض کردم فیلتر خودشو تمیز کردم کاربراتشم تمیز کردم ولی نشد که نشد جالبيش آینه آخرین بار نگاه کردم برق سره شمع نمیرسه یعنی از اون سیم اصلا جرقه نمی زنه ولی باز روشن میشه چند دقت بعد خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه... بنظرتون مشکل کجای? لطفا راهنماييم کنید

kaveh_am
25-02-1395, 11:54 قبل از ظهر
من با موتور شما آشنای ندارم..
ساساتش اتوماته؟اگر بله مشکل میتونه از اون باشه...چون گرم که میشه خاموش میکنه...
جرقه شمع رو چجوری امتحان کردی؟باید شمع رو دراری بدنش رو بزنی به بدنه موتور بعد هندل رو بزنی..