PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقد و بررسی RKV200 با آپاچی 180 طرح جدید (مقابسه)

Aref7
12-08-1393, 02:16 بعد از ظهر
من تو دوراهی خرید RKV200 با آپاچی 180 طرح جدید گیر کردم
دوستان موتور سوار ( مخصوصا اونایی که این دوتا موتورو دارن) لطف کنن راهنمایی کنن!
ممنونتونم...

MANHUNT
12-08-1393, 02:22 بعد از ظهر
اپاچي بهتره هم تو بورستره هم قطعاتش بيشتره خوشگلتره كيفيت هم تفاوت زيادي با هم ندارن در كل اپاچي بهتره تا ار كا وي

Aref7
12-08-1393, 03:16 بعد از ظهر
آپاچی حدود 1.5 میلیون گرونتره...
با توجه به این که من از دوستانی که موتور های هندی دارن پرسیدم موتورهاشون زود به صدا میوفته و شاتون میزنه!

نیما نادری
12-08-1393, 03:19 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

RKV جدید با تغییرات محسوس فنی مثل تغییر محل رادیات روغن و تعویض سرسیلندر یا مدل زنجیر تایمی و 4 سوپاپ و فیلتر روغن کاغذی همچنین لاستیک های پیرلی گزینه قابل تاملی هست

MANHUNT
12-08-1393, 03:58 بعد از ظهر
بستگي داره چطوري با موتور تا كني اگه بهش نرسي همشم باهاش بري رو رد لاين بهش نرسي و همش ازش سواري بگيري هر موتوري باشه اينجوري ميشه اگه شما از اپاچي به عنوان يه وسيله استفاده درست كني يا بهش برسي و فشار الكي نياري اين موتور باست راحت تا دو سه سال بدون خرج و اذييت هستش

REVENTON
12-08-1393, 07:26 بعد از ظهر
بستگي داره چطوري با موتور تا كني اگه بهش نرسي همشم باهاش بري رو رد لاين بهش نرسي و همش ازش سواري بگيري هر موتوري باشه اينجوري ميشه اگه شما از اپاچي به عنوان يه وسيله استفاده درست كني يا بهش برسي و فشار الكي نياري اين موتور باست راحت تا دو سه سال بدون خرج و اذييت هستش
دقیقا همه این مواردی که میگید در مورد آرکاوی هم صدق میکنه با این تفاوت که لذت سواری که آرکاوی میده آپاچی نمیده منظورم اباهت،سایز لاستیک و صدای موتور هست که این سه مورد خاص آرکاوی هست ...:121fs725372:بازم سلیقه ها متفاوته

mv agosta
12-08-1393, 08:21 بعد از ظهر
سلام دوستان
این مدل جدید ار کی وی تو ایران هست؟
قیمتش چنده؟
فکر کنم باید از نمونه ی قبلیش بهتر باشه؟
به نظر شما ار کی وی خودم که مدل قدیمیش هستو بفروشم یکی از این جدیدا بگیرم چتوره؟
با تشکر

اگه اشتباه نکنم نوع گیربکسشم عوض شده
مثل دنده استارت و جای سم کلاج؟

Gladiator
12-08-1393, 09:05 بعد از ظهر
تو کیفیت و شتاب آپاچی سرتره

REVENTON
12-08-1393, 10:39 بعد از ظهر
تو کیفیت و شتاب آپاچی سرتره
من دقیقا نظرم برعکس شماست چون تا الان چندین بار در عمل تجربه کردم شاید از لحاظ کیفیت (اون هم فقط یحث مونتاژ)پایین تر از آپاچی باشه ولی تو شتاب برعکس یا شتاب یکسان هست یا اگر موتور سرحال باشه برتری با آرکاوی هست...اما در مورد حداکثر سرعت قضیه فرق میکنه آپاچی سرتره!:afro:

Gladiator
13-08-1393, 12:13 قبل از ظهر
من دقیقا نظرم برعکس شماست چون تا الان چندین بار در عمل تجربه کردم شاید از لحاظ کیفیت (اون هم فقط یحث مونتاژ)پایین تر از آپاچی باشه ولی تو شتاب برعکس یا شتاب یکسان هست یا اگر موتور سرحال باشه برتری با آرکاوی هست...اما در مورد حداکثر سرعت قضیه فرق میکنه آپاچی سرتره!:afro:

با احترام به نظر شما ، بنظر من آپاچی با کیفیت تره
برخی مواقع آدم با یه موتوری حال میکنه که بنظرش ممکنه از همه موتورا با کیفیت تر باشه ، من هیچوقت آپاچی نداشتمو ندارم ، زیادم از آپاچی خوشم نمیاد و همیشه پالسو به آپاچی ترجیح دادم ، ولی rkv رو از نزدیک دیدم ، کیفیتش از خیلی موتورای چینی بالاتره ، ولی در مقابل موتورای هندی فکر میکنم سطح کیفیش پایین تره

said khansar
13-08-1393, 12:58 قبل از ظهر
انصافن ارکاوی موتورخوبی هستش وامتحانشوپس داده ضعفایی نصبت به اپاچی داره ولی برتریهایی هم نصبت به اپاچی داره بنظرم چون ارکاوی ارزونتراز اپاچی هستش کفه ترازوبنفع ارکاوی هست اگه ارکاوی روبورس بودراحت قطعاتش گیرمیومدازاپاچی خیلی بهتربود!

mahdishaham
13-08-1393, 12:26 بعد از ظهر
من سوار هر دو شدم داداش
بنظر من پرستیژ آپاچی جدید بهتر از Rkv هست,,رخ موتور هم از جلو هم از عقب از Rkv بهتره
بعلاوه راحتی سواری و نرمی کمک فنرها
و همچنین دینامیک و کیفیت ساخت و کیفیت قطعات آپاچی بهتره
اگه آدمی هستین که همش توی گاز دادن و عشق شتاب هستید,آپاچی بهتره

من اگه بین این دو موتور بمونم هیچ شکی به دلم راه نمیدم,بدون معتلی آپاچی رو انتخاب میکنم
سوالی اگه داری در خدمتم

REVENTON
13-08-1393, 12:47 بعد از ظهر
اینو جدی میگم دوست عزیز در اینکه آپاچی از لحاظ کیفیت و سطح مونتاژ بالاتر از آرکاوی قرار میگیره شکی ندارم ولی مورد ظاهر کاملا سلیقه ایه و این نظر شخصی شماست! میدونید تا حالا چند نفر تو خیابون آچاچی سوار بودند از همین جدیدا بعد اومدند سمت من راجب موتور و استایلش و صداش و چند خریدی و از این حرفا سوال میپرسن حتی یه شب خیابون طالقانی بودم یکیشون خواهش کرد و نگهم داشت میگفت معاوضه میکنی موتورتون رو طرف موتورش صفر بود 300 کارکرده بود....یا اکثرا اپاچی سوارا میان بخاطر جذابیت صدای اگزوز ازم میپرسن اگزوز فابریکه؟دستکاریش کردی؟ اینا رو عرض کردم که بگم اکثر کسانی که سمت اینطور موتورا میان علاوه بر کیفیت لذت و جذابیت سواری موتور هم براشون مطرح هست ...خلاصه هر کس با توجه به نیازش و خواسته هاش یکی از این دو موتور رو انتخاب میکنه...مثلا من اگر بخوام دوباره بخرم از بین این دو آرکاوی رو انتخاب میکنم چون نیازهام و انتظاراتم رو این موتور برآورده میکنه نه آپاچی:acigar:

Gladiator
13-08-1393, 01:07 بعد از ظهر
استایل rkv بهتره ولی خب تو بقیه موارد فکرمیکنم آپاچی بهتره
اگه طراحی باک rkv کمی هنرمندانه تر بود و از این سادگی در میومد و چراغ جلوش یکم شکیل تر میبود قشنگتر هم میشد

said khansar
13-08-1393, 01:14 بعد از ظهر
مثلن یکی ازبرتریهای ارکاوی صدای اگزوزشه که کلن محصولات هندی تواین قضیه ضعف دارن مثلن فکرکن موتور1000سواربشی صدای سی جی بده!

moein 007
13-08-1393, 02:15 بعد از ظهر
دوستان سلام با احترام به نظر همه ی دوستان من هر دو تا موتور رو سوار شدم ولی متاسفانه هیچ کدوم رو ندارم ولی نظرمو میگم
1-ظاهر کاملا سلیقه ی است ولی من آپاچی های جدید رو زیبا تر میدونم چون استیلش کاملا تهاجمی هست
2-از لحاظ شتاب کاملا آپاچی سر تر هست
3-از لحاظ سرعت بازم آپاچی سر تر هست
4-از لحاظ ترمز که دیگه آپاشی سلطانه نظر شخصیمه
5-کیفیت آپاچی بالا تره
6-صدا آرکی وی بهتره یعنی عالی تره
7-از لحاظ قطعات آپاچی بهتره
8-مصرف سوخت آپاچی به طور محسوسی پایین تره
9-هندلینگ هر دو موتور خوبه ولی بازم آپاچی یه سر و گردن بالا تره
10-منتاژ آپاچی خیلی بهتره
11-از نظر آپشن هم آپاچی بهتره
شرمنده زیاد نوشتم ولی یه چیزی هست که آرکی وی رو محبوب کرده موتور تکیه و به قول مدیر عامل شرکت سانگ یانگ (مدرنی به قیمت زشتی)

said khansar
13-08-1393, 02:50 بعد از ظهر
ولی توشتاب اولیه یکم ارکاوی فرض تره نمیدونم شماچطورمیگی اپاچی کاملن سرتره تاپ اسپیدم چندان فرقی باهم ندارن ولی ترمزوبحث قطعات ومونتاژ موافقم اپاچی بهتره

moein 007
13-08-1393, 03:17 بعد از ظهر
ولی توشتاب اولیه یکم ارکاوی فرض تره نمیدونم شماچطورمیگی اپاچی کاملن سرتره تاپ اسپیدم چندان فرقی باهم ندارن ولی ترمزوبحث قطعات ومونتاژ موافقم اپاچی بهتره

نه دیگه داداش رفتی که نسازی آپاچی شتابش بیشتره حالا من که تهران نیستم ولی دوستان تهرانی که به هم دسترسی دارن لطف کنن یه روز همین شتاب رو مقایسه کنن و نتیجه رو اعلام نن ممنون

said khansar
13-08-1393, 03:42 بعد از ظهر
لازم نیست محاسبه بشه توکرج تادلت بخاد اپاچی سوارشدیم اپاچی شتابش اولیش کمترازارکاوی نباشه بیشترنیست!

REVENTON
13-08-1393, 03:44 بعد از ظهر
فکر کنم آرکاوی که شما دبدی و اذعان میکنی شتابش کمتر از آپاچی بوده ترکیده بوده اگر نه این حرف و نمیزدی و دقیقا همونطور که دوستمون اشاره کرد هست من که خودم تو استارت اولیه منظورم دنده123 تا حالا اجازه ندادم یه آپاچی ازم جلو بزنه ولی تو دنده 4 به بعد یکم قضیه وارونه میشه...

farshad 54
13-08-1393, 05:33 بعد از ظهر
تو شتاب اولیه RKV از آپاچی بهتر عمل میکنه و یامیشه گفت جلو نیوفته عقب هم نمیوفته ولی در دورهای بالا و سرعت در برابر آپاچی کم میاره

اونم به خاطر تکنولوژی قدیمیه انجین RKV هست نسبت به آپاچی

RKV به نظرم سه تا ایراد داره - البته اگر از کمیابی قطعاتش بگذریم

1 - انجین قدیمی و ضعیفش
2 - پدال ترمز عقب که با توجه به دیسکی بودن ترمز عقب و طراحی خود موتور خیلی تو ذوق میزنه و به کل موتور نمیخوره
3 - فرمون موتور به نظرم خیلی بزرگه

said khansar
13-08-1393, 05:45 بعد از ظهر
امافرمون ارکاوی یه خوبی نصبت به اپاچی داره تواپاچی باید یکم خم بشی که یخورده کمردردومچ دردمیگیری تومسافت طولانی اماارکاوی اینطورنیست!البته اپاچیهای جدیدیخورده فرمون بهترشده!

mv agosta
13-08-1393, 06:29 بعد از ظهر
سلام دوستان هنوز کسی این rkv جدیدو تست نکرده که ببینه اپاچی در مقابل این نوع جدیدش چتوره؟ چون انجینش عوض شده(4valve و sohc) که از نمونه قبلی 2.5 کیلووات قدرتش بیشتره
فکر کنم دیگه اپاچی کم بیاره=نظر شخصی(دوستان اپاچی سوار و اپاچی دوست ناراحت نشن)

moein 007
13-08-1393, 07:23 بعد از ظهر
خیلی خوب آقا تسلیم من بین دو تا موتور که خودم سوار شدم قضاوت کردم و نظر شخصیمه ولی حالا چون رای اکثریت ینه که شتاب آر کی وی بیشتره خوب حتما بیشتره دیگه یا بقول دوستمون شاید این که من دیدم ترکیده بوده بازم ممنون که اشتباه منو درست کردین ممنون از همه

mahdishaham
13-08-1393, 07:23 بعد از ظهر
از نظر دینامیکی اصلا شک نکن دوست عزیز

توی پیچیدن با سرعت بالا آپاچی بهتر عمل میکنه,یجورایی عالیه
قدرت مانور بالایی داره و براحتی موتور خم میشه

صدای اگزوز هم مثل ظاهر یه چیز سلیقه ای هست
صدای Rkv منو جذب نکرد,خوشم نیومد,نظر شخصیه
بالاخره اگزوز حرفه ای ژاپنی که نیست,موتورم چهار سیلندر نیست که صدای خوبی ازش در بیاد
صداش بیشتر گوش خراشه تا جذاب (نظر شخصی)

صدای اگزوز آپاچی اگه گوش خراش نباشه,وقتی خودت سوار موتور هستی مخصوصا دورهای پایین,یخورده جذبت میکنه

شما سوار هردوتا بشو,اول از نظر دینامیک و قدرت مانور و شتاب و موتوری مقایسشون کن بعد برو سراغ ظاهر و صدای اگزوز
فقط بخاطر قیافه موتور نخری که اشتباهه

Aref7
13-08-1393, 08:55 بعد از ظهر
دوستان از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم
امیدوارم تا فردا که میخوام یکی از این دوتا رو بخرم به یه نتیجه ای از نظراتتون برسم!

- - - Updated - - -

دوست عزیز این عکسا برا آر کی وی جدید هست؟؟

- - - Updated - - -

دوستان کسی این rkv200 جدیدو دیده؟؟؟؟
کجاها دارن؟

omidco2003
14-08-1393, 09:39 قبل از ظهر
یه زمانی بین دربی 160 و هندا 150 سی بی ار دو دل بودم اخر هم نخریدم هیچکدوم فقط و فقط به خاطر بد گیر اومدن لوازم یدکی

farshad 54
14-08-1393, 08:51 بعد از ظهر
.......

mehran-aria
28-09-1393, 03:17 بعد از ظهر
آقا فرشاد من با نظر شما موافقم و خودمم rkv دارم.کاملا درسته فرمون این موتور اگه یکم کوچیکتر بود،خیلی بهتر بود.
در مورد شتاب : شما کاربرات Rkv رو نگاه کن،کاربرات apachi را هم نگاه کن.
کاربرات فابریک rkv یه کاربرات معمولی با کیفیت نه چندان عالی هستش که با همین کاربرات چینی که روش (japan) نوشته شده، یه چنین شتابی داره.حالا اگه کاربرات با نمونه کاربرات apachi (البته در حجم 200) تعویض بشه،چی میشه!!اگه کاربرات 250 بندازی که بهتر رو تاپ اسپید هم تاثیر داره.
در مورد سرعت : تو کفی 115 تا میره.حالا آپاچی هم خیلی بیشتر تاپ بزنه 10 یا 15 تا.البته سرعت 115 کیلومتری که rkv میره دور موتور به هیچ وجه روی رد لاین نمیاد.اینم به خاطر کاربرات و نسبت خورشیدی جلو و عقب(تورک).
ترمز ها : جلو واقعا خوب...عقب خوب
کاسه چراغ جلو : طوری طراحی شده که بهترین حالت پخش نور رو داره.خیلی بهتر از آپاچی.یعنی با زنون معرکه میشه
صدای اگزوز : خیلی بم و نسبتا زیاد در یک خیابان با عرض متوسط تا حدود 200 متری صداش به گوش میرسه.البته تو دور موتور بالا
ظاهر : کاملا سلیقه ای .rkv تیپ تپل تری داره.به نظر من چراغ جلو apachi 180 new زیاد بزرگه و بهش نمیخوره ولی خوشگله.

mohammadkh
08-10-1393, 12:52 قبل از ظهر
سلام. من حدود بیست روزه ار کی وی خریدم. هندلینگ موتور بخاطر سایز بزرگتر لاستیکش نسبت به آپاچی بینظیره. اقایی که میگی ترمز آپاچی بهتره. دوست عزیز آپاچی جفت ذیسکا سمت راستن. ترمز بزنی میکشت تو گاردریل. اما ارکی وی ترمزهاش بیتظیره. ار کی وی اصن لرزش نداره. فرمونش شاید بازتر باشه. اما شما با خم کردن موتور راحت میتونی فرمون بدی بهش. عین موتور سنگین. خلاصه که من از انتخاب این موتور خیلی راضیم. دنبال یه چیز تک بودم. چون نامی 125 داشتم. عین چیپس تو خیابون بود . واسه همین رفتم ار کی وی خریدم. ابهتش بینظیره. همه مردم تو دور شش هزار نگاه میکنن انگار موتور سنگین داره از کنارشون رد میشه. صدای اگزوزش دوست داشنیه.

!NAVID!
08-10-1393, 01:14 بعد از ظهر
منم معایب و محاسن ار کی وی رو میگم!
محاسن: شتاب خوب با اون کاربرات معمولی( همون کاربرات 125 هست!) منم خودم با ار کی وی تو کفی 130 تا رفتم!(بازم جا داشت!)
صدای اگزوز خوب سلیقه ای هست! (من اگزوزشو عوض کردم از هر جا رد میشم همه سرا به طرف موتور میچرخه!)
هندلینگ فوق العاده به خاطر سایز لاستیکش! (من اونقدر خم میکنم که جاپایی میخوره به زمین!)
کم خرج بود موتور (در صورت رسیدگی خوب)
معایب: قطعات کمیاب و گرون!
یکم ناز نازی هست باید خوب باهاش رفتار کنی!
چون انجینش زنجیر تایم نیست یکم صدای انجینش زیاده!
میتونستن کاربرات بهتری روش بذارن!
فعلا همینا یادم بود!

ackilis
04-11-1393, 02:43 بعد از ظهر
من آپاچی دارم و رفیقم rkv داره...اون خودش میگه آپاچی بهتره.چون جفتشو سوار شده دادا

sajjad_trax
01-04-1394, 05:36 بعد از ظهر
rkv تو ایران توسط کویر مونتاژ میشه ولی قطعاتش مال کجاست من شنیدم ایتالیایی درسته ؟
الان قیمتش چنده ؟

ali_r
01-04-1394, 05:42 بعد از ظهر
rkv تو ایران توسط کویر مونتاژ میشه ولی قطعاتش مال کجاست من شنیدم ایتالیایی درسته ؟
الان قیمتش چنده ؟

نه باو ایتالیا کجا بود ژاپنه

sajjad_trax
01-04-1394, 05:59 بعد از ظهر
سلام. من حدود بیست روزه ار کی وی خریدم. هندلینگ موتور بخاطر سایز بزرگتر لاستیکش نسبت به آپاچی بینظیره. اقایی که میگی ترمز آپاچی بهتره. دوست عزیز آپاچی جفت ذیسکا سمت راستن. ترمز بزنی میکشت تو گاردریل. اما ارکی وی ترمزهاش بیتظیره. ار کی وی اصن لرزش نداره. فرمونش شاید بازتر باشه. اما شما با خم کردن موتور راحت میتونی فرمون بدی بهش. عین موتور سنگین. خلاصه که من از انتخاب این موتور خیلی راضیم. دنبال یه چیز تک بودم. چون نامی 125 داشتم. عین چیپس تو خیابون بود . واسه همین رفتم ار کی وی خریدم. ابهتش بینظیره. همه مردم تو دور شش هزار نگاه میکنن انگار موتور سنگین داره از کنارشون رد میشه. صدای اگزوزش دوست داشنیه.

آره خدایی این حرف قشنگی بود الان هرکی رو نگاه میکنی تو خیابون اپاچی داره خیلی خز شده rkv حداقل خز نیست[Only registered and activated users can see links](531).gif