PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا راهنمایی کنید - سوال در زمینه تصادف و بیمه موتور

abdi
04-08-1393, 10:43 بعد از ظهر
سلام و خسته نباشید
یک سوال از دوستان عزیز داشتم که اگر به پاسخ برسم خوش حال می شوم
بنده یک طرح ویو رادینسون مدل 93 داشتم که در مرداد ماه در معرض یک تصادف با پراید قرار گرفتم . ماشین پراید از پشت بنده رو مورد اثابت قرار داد . به طوری که وسیله نقلیه بنده به صورت 70 درصد مورد تخریب قرار گرفت ولی به خواست خدا مشکلی برای بنده پیش نیامد خوب از جزیات بگزیم و به اصول موضوع بپردازیم .
وسیله نقلیه بنده چیزی حدود 2 میلیون مورد خسارت قرار گرفته است. طبق شکایت ما از راننده پراید و تشکیل پرونده و... و داشتن بیمه موتور وهم چنین بیمه ماشین پرونده بدون مشکل به پیش رفته است .
ولی تنها مشکلی که فعلان وجود دارد راننده پراید حاظر به پرداخت خسارت نیست بدین دلیل که میفرمایید بیمه موتور تا سقف 3 میلیون خسارت موتور را میدهد .
سوال بنده از دوستان این هست :
ایا بیمه موتور سیکلت بنده حاظر به پرداخت خسارت وارد شده به وسیله نقلیه من می شود یا باید از راننده که اییی که با بنده تصادف کرده است گرفت ؟

توجه کنید تقصیر کار هم راننده پراید می باشد

ممنون از پاسخ

Alireza.BMW
04-08-1393, 10:48 بعد از ظهر
بیمه رو باید از بیمه اون وسیله ای که تغصیر کار بوده بگیرید باید یه برگ از بیمش بده بهتون و بقیه کاراش...

abdi
04-08-1393, 10:57 بعد از ظهر
بیمه رو باید از بیمه اون وسیله ای که تغصیر کار بوده بگیرید باید یه برگ از بیمش بده بهتون و بقیه کاراش...

ممنون از پاسخ

بیمه ماشین ایشون بیمه ایران هست و بیمه بدنه ندارن . برای همین بیمه ماشین ایشون فقط خسارت (دیه )خودم رو میده نه موتور . یعنی به صورت واضع تر پول دیه خودم رو میده که چیزی حدود 3 درصد می باشد .ولی هزینه تعمیر موتورسیکت رو بیمه ماشین ایشون نمیده ولی راننده پراید تاکید بر این دارد که هزینه خسارت تعمیر موتور سیکلت بنده ، بیمه موتور که بیمه دی می باشد می دهد !!!

Alireza.BMW
04-08-1393, 11:36 بعد از ظهر
کی گفته شما از خوده بیمه ایران پرسیدی؟؟؟ فکر نمیکنم اینجوری باشه بیمه ایشون هم خسارت مالی میده هم بدنی بیمه شما چه ربطی داره بده؟؟؟ اون زده به شما نه شما به اون... برید از خوده بیمه ایران از یکی از نمایندگی هاش دوباره بپرسید اگه وقت نمیکنید با یه تلفن حله

soleymani
04-08-1393, 11:40 بعد از ظهر
نه دوست عزيز
اصلا به بيمه موتور شما ربطي نداره
چون مقصر نيستي
يا بايد كپني از بيمش بگيري چون جزو خسارات مالي هست مگه ميشه بيمه خسارت فرق بزاره بين ماشين و موتور
يا طرف خسارت مالي رو نقدان بده
از طرف و ماشينش شكايت كن و پلاكش شكايتي بشه
يعني چي بيمه تو بايد بده

محمدمحسن
04-08-1393, 11:59 بعد از ظهر
داداش اینطوریا نیست.
ما یکی از پیک هامون تصادف کرد با یه نیسان

وقتی معمور راهنمایی رانندگی بیاد هم موتور و هم ماشین رو به پارکینگ انتقال میده و مقصر رو مشخص میکنه

شما یا راننده دیگر پرورنده شکایتی به دادگاه میره اگر خسارت مالی یا خدایی نکرده جانی و عضو باشه دادگاه حکم میده .

اینطوری نیست که طرف مقصر باشه بهانه بگیر بگه نمیدم.

در یک صورت میتونه بقول لات بازی در بیاره که شما شکایتتون رو شخصی کرده باشین یعنی بخوای بدون قانون مقصر بدونین و شخصی ازش خسارت بگیری که

راحت میتونه بهت چیزی نده .

اما باید قانونی بری جلو داداش .

میتونم بپرسم موتور وماشین تو پارکینگ هستند یا ترخیص شدن .

کار دادگاهی تون بکجا کشیده شده . قاضی چه حکمی داد.

زمان تصادف افسر اومد کروکی بکشه .

Gladiator
05-08-1393, 11:03 قبل از ظهر
مگه افسر نیومد سر صحنه تصادف؟ اگه اومده و پراید که مقصر 100% هست رو مقصر گرفته باید برات کروکی بکشه کوپن بیمه اون آقا رو بکنه بده بهت شما میری بیمه ایران کارشناسشون موتورتو میبینه یه مبلغی تعیین میکنه و به شما خسارتتو میده
اگه کوپنشو نکندی به هیچ عنوان کوتاه نیا ، تو این مملکت حق دادنی نیست عزیز من ، گرفتنیه! اصلا هیچ ربطی هم به بیمه موتور شما نداره ، شما اگه مدارکت کامل بوده و گواهینامه هم داشتی پراید کاملا مقصره و موظفه هم خسارت جانی و هم مالی شما رو بده

abdi
05-08-1393, 07:21 بعد از ظهر
کی گفته شما از خوده بیمه ایران پرسیدی؟؟؟ فکر نمیکنم اینجوری باشه بیمه ایشون هم خسارت مالی میده هم بدنی بیمه شما چه ربطی داره بده؟؟؟ اون زده به شما نه شما به اون... برید از خوده بیمه ایران از یکی از نمایندگی هاش دوباره بپرسید اگه وقت نمیکنید با یه تلفن حله

نه بنده هنوز پیگر بیمه نیستم منتظر رای قاضی هستم که هفته اینده مشخص میشه . خود قاضی هم وقتی طرف گفت بیمه موتور تا سقف 3 میلیون خسارت رو میده شوکه شد و به صورت کتبی نوشت که اگر به هر وجه بیمه وسیله بنده هزینه پرداخت نکرد هزینه کامل و خسارت وارد شده به بنده از نطیر خسارات وارد شده به وسیله نقلیه چیزی حدود 2 میلیون تومن . هزینه کامل کارشناس . هزینه کامل دادخواست . هزینه پارکینگ.هزینه حمل نقل وسیله نقلیه به پارکینگ و... رو به طور کامل پرداخت کند .

- - - Updated - - -

نه دوست عزيز
اصلا به بيمه موتور شما ربطي نداره
چون مقصر نيستي
يا بايد كپني از بيمش بگيري چون جزو خسارات مالي هست مگه ميشه بيمه خسارت فرق بزاره بين ماشين و موتور
يا طرف خسارت مالي رو نقدان بده
از طرف و ماشينش شكايت كن و پلاكش شكايتي بشه
يعني چي بيمه تو بايد بده

کار های بیمه تا رای قاضی که هفته اینده مشخص میشه از ان بعد پیگر می شوم . ما شکایت رو کامل به صورت قانونی پیگیری میکنیم و تمامی کار ها دقیق انجام شده است و کارشناسی به صورت کامل انجام شده است . از ماشین و شخص مقصر به طور کامل و قانونی هم شکایت شده است .
خوب بالاخره مردم فکر میکنند زرنگ هستنند و بدون پرداخت هزینه میخوان زیر بار در برنند ولی اینجوری ها هم نیست

- - - Updated - - -

داداش اینطوریا نیست.
ما یکی از پیک هامون تصادف کرد با یه نیسان

وقتی معمور راهنمایی رانندگی بیاد هم موتور و هم ماشین رو به پارکینگ انتقال میده و مقصر رو مشخص میکنه

شما یا راننده دیگر پرورنده شکایتی به دادگاه میره اگر خسارت مالی یا خدایی نکرده جانی و عضو باشه دادگاه حکم میده .

اینطوری نیست که طرف مقصر باشه بهانه بگیر بگه نمیدم.

در یک صورت میتونه بقول لات بازی در بیاره که شما شکایتتون رو شخصی کرده باشین یعنی بخوای بدون قانون مقصر بدونین و شخصی ازش خسارت بگیری که

راحت میتونه بهت چیزی نده .

اما باید قانونی بری جلو داداش .

میتونم بپرسم موتور وماشین تو پارکینگ هستند یا ترخیص شدن .

کار دادگاهی تون بکجا کشیده شده . قاضی چه حکمی داد.

زمان تصادف افسر اومد کروکی بکشه .

در روز تصادف ماشین و لاشه موتور رادینسون که به طور کامل به زیر ماشین پراید رفته بود با حظور ماموران نیرو انتظامی به پارکینگ منتقل شد . ولی 1 هفته بعد از شکایت طرف ماشین خود رو با گرو گزاشتن پرونده کسب و کار ماشین رو ازاد کرد و موتور هم 1 ماه بعد ، بعد از کارشناسی قانونی از پارکینگ ترخیص شد.
کار دادگاه به طور کامل و قانونی انجام داد شده است و بنده منتظر رای و حکم قاضی هستم که هفته اینده مشخص می شود.
بله افسر به صورت کاملان قانونی کروکی کشید و کروکی چون بنده از پشت مورد اثابت قرار گرفته بودم کاملان به نفع بنده بود

- - - Updated - - -

مگه افسر نیومد سر صحنه تصادف؟ اگه اومده و پراید که مقصر 100% هست رو مقصر گرفته باید برات کروکی بکشه کوپن بیمه اون آقا رو بکنه بده بهت شما میری بیمه ایران کارشناسشون موتورتو میبینه یه مبلغی تعیین میکنه و به شما خسارتتو میده
اگه کوپنشو نکندی به هیچ عنوان کوتاه نیا ، تو این مملکت حق دادنی نیست عزیز من ، گرفتنیه! اصلا هیچ ربطی هم به بیمه موتور شما نداره ، شما اگه مدارکت کامل بوده و گواهینامه هم داشتی پراید کاملا مقصره و موظفه هم خسارت جانی و هم مالی شما رو بده

افسر سر صحنه حاظر و کروکی رو کشید و موتور و ماشین به پارکینگ منتقل شد . ولی کوپن بیمه ایی به ما داده نشد ولی خوب ما به صورت قانونی شکایت کرده ایم و پیگر هستیم و خواهیم بود .ولی خوب تا انجایی که ملتفت شدم طبق گفته های کسی که پرونده رو برسی میکرد فرمود که هزینه و خسارات وراد شده به موتور به هیچ وجه از طرف بیمه ماشین داده نمی شود و باید طرف این مبلغ رو پردا خت کند بیمه ماشین فقط شامل دیه خود بنده می شود

بله در این دوره زمونه دیگه حق دادنی نیست ! باید به زور بگیری !!!

moein 007
05-08-1393, 07:42 بعد از ظهر
دوست عزیز بیمه باید خسارت شما و موتورت رو بده بیمه ی ماشین مقصر و هیچ ربطی به بیمه ی شما نداره میخوای داشته باش میخوای نداشته باش هم اگه خسارت جانی یا آسیب به بدن وارد بشه باید بده هم آسیبی که به موتور وارد شده در ضمن اگه شکایت کردی به هیچ عنوان راننده ی پراید نمیتونه بگه نمیدم اگه گردن کلفتی کرد یه شکایت تنظیم کن با موضوع ایستادگی در برابر جرم انجام شده دهنشو اسفالت میکنن

abdi
05-08-1393, 09:09 بعد از ظهر
دوست عزیز بیمه باید خسارت شما و موتورت رو بده بیمه ی ماشین مقصر و هیچ ربطی به بیمه ی شما نداره میخوای داشته باش میخوای نداشته باش هم اگه خسارت جانی یا آسیب به بدن وارد بشه باید بده هم آسیبی که به موتور وارد شده در ضمن اگه شکایت کردی به هیچ عنوان راننده ی پراید نمیتونه بگه نمیدم اگه گردن کلفتی کرد یه شکایت تنظیم کن با موضوع ایستادگی در برابر جرم انجام شده دهنشو اسفالت میکنن

فعلان تا رای و حکم قاضی صیر میکنم در غیر این صورت که حاظر به پرداخت خسارت نشد از طریقی شکایت جدید اقدام میکنم

soleymani
05-08-1393, 11:35 بعد از ظهر
اگر وضع موتور بد جوريه
موتور رو به طرف بده و بگو لنگه همون و همون كاركرد و سال رو برات بخره
ديگه اين موتور بشو نيست و به دلت نمي شينه

moein 007
06-08-1393, 12:21 قبل از ظهر
فعلان تا رای و حکم قاضی صیر میکنم در غیر این صورت که حاظر به پرداخت خسارت نشد از طریقی شکایت جدید اقدام میکنم
نه داداش این خبرا نیست رای قاضی که ملاک نیست باید افسر بیاد تعیین خسارت کنه من خودم حقوق میخونم مگه شما خدایی نکرده خودت آسیب دیدی که قاضی باید رای بده اگه خودت آسیب دیدی که باید بری پزشک قانونی بعد بری شکایت کنی ولی اگه موتورت آسیب دیده با ید فقط افسر و مامور بیمه بازدید کنن اصلا نیاز به قاضی نیست

فلات دوست
06-08-1393, 08:47 قبل از ظهر
خسارت جانی و مالی موتور رو بیمه ماشین که مقصر شده میده.
خودم با ماشین با یه موتوری تصادف کردم و مقصر شدم بیمه ماشینم ایران بود . بعد تصادف افسر آمد کروکی کشید و آمبولانس هم موتور سوار را که آسیب جزیی داشت برد بیمارستان . هر دو وسیله رو بردن پارکینگ و فردا با هم رفتیم پاسگاه اظهارنامه و بازجویی و بعدش دادگاه و دادگاه اول منو فرستاد بیمه تا گواهی اصالت و پرداخت خسارت رو بیارم که بیمه تو جوابیه سقف خسارت جانی و مالی را نوشت و بعد تعیین خسارت جانی توسط پزشکی قانونی و خسارت موتور توسط کارشناس دادگاه رای داد و طرف خسارت مالی و جانی رو از بیمه گرفت.
طرف شما احتمالا سقف بیمه خسارت مالی باید کم باشه که دبه در میاره که در اینصورت هم مشکلی نداری و مثلا بیمه 500 تومن بده و کارشناس خسارت شما رو 2 میلیون بگه مابقی رو طرف از جیبش بایییییییییییییید بده اگه نداد و شما شکایت کنی طرف بازداشت میشه
راستی طرفی که من تصادف کردم نه موتورش بیمه بود و نه گواهینامه داشت که بابت نداشتن گواهینامه قاضی جریمه کردش و ترخیص موتور هم منوط به بیمه کردنش شد

abdi
06-08-1393, 11:57 قبل از ظهر
اگر وضع موتور بد جوريه
موتور رو به طرف بده و بگو لنگه همون و همون كاركرد و سال رو برات بخره
ديگه اين موتور بشو نيست و به دلت نمي شينه
موتور رادینسون مدل 93 با حدود چیزی 4000 کارکرد.
بله موتور به صورت 70 درصد تخریب شده که فقط انجین سالم می باشد .

- - - Updated - - -

نه داداش این خبرا نیست رای قاضی که ملاک نیست باید افسر بیاد تعیین خسارت کنه من خودم حقوق میخونم مگه شما خدایی نکرده خودت آسیب دیدی که قاضی باید رای بده اگه خودت آسیب دیدی که باید بری پزشک قانونی بعد بری شکایت کنی ولی اگه موتورت آسیب دیده با ید فقط افسر و مامور بیمه بازدید کنن اصلا نیاز به قاضی نیست

رای قاضی فقط برای بیمه می باشد و خسارات موتور به صورت کامل کارشناسی شده است . ودر پرونده درج شده است . پزشک قانونی هم رفته ایم و درصد دیه رو 3 درصد زده است.

ستاره سربی
10-09-1393, 07:23 بعد از ظهر
با عرض سلام و خسته نباشید
من در تاریخ 15/12/92 با موتور تصادف کردم و راننده ی موتور مقصر بود و شکایت کردم , با توجه به این که پای من از سه ناحیه ( نازک نی و درشت نی و قوزک پا) شکسته بود و پارگی رباط داشت الان دادگاه برای من 28 میلیون دیه تعین کرده لازم به ذکره راننده ی موتور گواهینامه نداشته ولی بیمه داره
میخواستم بدونم از این هزینه چقدرشو بیمه پرداخت میکنه؟
ممنون میشم جواب بدید.

sepehr ninja
10-09-1393, 07:45 بعد از ظهر
با عرض سلام و خسته نباشید
من در تاریخ 15/12/92 با موتور تصادف کردم و راننده ی موتور مقصر بود و شکایت کردم , با توجه به این که پای من از سه ناحیه ( نازک نی و درشت نی و قوزک پا) شکسته بود و پارگی رباط داشت الان دادگاه برای من 28 میلیون دیه تعین کرده لازم به ذکره راننده ی موتور گواهینامه نداشته ولی بیمه داره
میخواستم بدونم از این هزینه چقدرشو بیمه پرداخت میکنه؟
ممنون میشم جواب بدید.

سلام جواب شما به صورت کلی مثبت هست یعنی اینکه بیمه باید مبلغ رو پرداخت کنه و نداشتن گواهینامه هم جریمه ی خودشو داره اما بستگی به نوع بیمه نوع مدل موتور و خیلی...... عوامل دیگه داره
انشالا که پای شما هم زودتر خوب بشه ... بعد نسبت به تاریخی که نوشته شده باید تا الان مشخص شده باشه همه چی ؟؟

ستاره سربی
10-09-1393, 08:27 بعد از ظهر
خدارو شکر واقعا پای من یه جوره باور نکردنی خوب شد یعنی با اینکه خیلی صدمه دیده بودم بدونه اینکه عمل بشم کاملا خوب شدم...
بعده 8ماه دیروز وقت دادگاه داشتیم که قاضی برای دیه مبلغی که گفتمو تعیین کرده ولی ازونجایی که کسی که به من زده سنش کمه (حدود 22 سالشه) وسربازه یکمی عذاب وجدان داشتم وتقریبا تصمیم گرفته بودم مبلغی که بیمه گردن میگیررو فقط بگیرم , یعنی کل مبلغ دیه رو بیمه پرداخت میکنه؟

satiar
10-09-1393, 09:01 بعد از ظهر
خدارو شکر واقعا پای من یه جوره باور نکردنی خوب شد یعنی با اینکه خیلی صدمه دیده بودم بدونه اینکه عمل بشم کاملا خوب شدم...
بعده 8ماه دیروز وقت دادگاه داشتیم که قاضی برای دیه مبلغی که گفتمو تعیین کرده ولی ازونجایی که کسی که به من زده سنش کمه (حدود 22 سالشه) وسربازه یکمی عذاب وجدان داشتم وتقریبا تصمیم گرفته بودم مبلغی که بیمه گردن میگیررو فقط بگیرم , یعنی کل مبلغ دیه رو بیمه پرداخت میکنه؟

سلام.بیمه با توجه به بیمه ای که مقصر هنگام تشکیل پرونده تحویل بده دیه شمارو پرداخت میکنه.اما چون مقصر فاقد گواهینامه بوده،ابتدا دیه شما از ی صندوق بنام تامین خسارت های بدنی پرداخت میشه و به صورت قسطی و باموافقت بیمه از مقصر گرفته میشه.موفق باشید

sepehr ninja
13-09-1393, 02:13 بعد از ظهر

خداروشکر ولی به چندتا دکتر حتما نشون بده که بعدا مشکلی پیش نیاد خیالت راحت بشه. بیمه باید بده تمام مبلغ رو بعد اینکه خدا خیرت بده مطمعنا جای دیگه تو زندگیت جبران میشه اگه ازش زیاد نگیری اگر هم نداد...

ali_r
27-07-1394, 10:44 قبل از ظهر
سلام

دوستان یک سوال گلگیر جلو موتور سیکلت سی جی توی یه تصادف کوچیک فرو رفتگی داره مقصره گفته ببر تعمیرکار هر چی خرجش هست فاکتور کنه من میدم حالا چند تا خسارت دیگه هم خورده که اونا باید تعویض بشه
خواستم بدونم گلگیر که فرو رفتگی داره هم باید تعویض بشه ؟ چون تعمیرکاره گفت اگه صافکاری بشه مثل روز اولش نمیشه و یکم مشخص میکنه(فرورفتگی در حد یک بند انگشت)

و فرو رفتگی کوچک به اندازه گردو و خط خش روی باک چی؟ اونم باید تعویض شه؟

Alireza.BMW
27-07-1394, 12:46 بعد از ظهر
اگه مث روز اول نمیشه گلگیر باید عوض شه باکم همینطور من باشم میدم عوض کنه طرف پولو من که نمیخام بدم موتورم باس مث روز بشه بزار بفهمه دفه دیگه حواسش جمع کنه موقع رانندگی:29:

MOHAMADALI
10-12-1394, 01:36 بعد از ظهر
اگه مقصر اونه خودشم باید خسارت بده اینجوری مث این میمونه یکی سر شمارو بشکنه بعد بگه با دفترچه بیمه خودت برو دکتر