PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث پیرامون آب بندی و آچار کشی

Red Hat
01-03-1389, 09:19 قبل از ظهر
سلام دوستان. من هم مگلیمو چون خارج از تهران بودم 5 شنبه تحویل گرفتم. ولی بجای سفید مشکی گرفتم که بنظرم از سفید قشنگتر بود. البته مجبور شدم یه مقدار سر بدم.
64

بعد از بستن باتری و شنیدن چندتا تیکه از بچه های دوچرخه سوار 10-12 ساله که این چیه دوچرخه از این بهتره (این مثال برای کسایی که بیجهت فقط دوست دارن مخالفت کنن) و یک دور که زدم یه موتور سواری با پالس 220 جدید اومد و سوالایی پرسید که من موتور دادم با هاش یه -دور زد و همزمان یکی از دوستام که تو تایلند انواع موتور سنگین زیر پاشه با موتور اون رفت.
صاحب پالس واقعاً از مگلی خوشش اومد و بگفته خودش "دیگه پالس به دلش نمی نشست" و گویا تصمیم گرفت عوض کنه.
از محل تحویل یکسره رفتم پیش احمد عشقی. یک مگلی زرد هم اونجا بود که بازش کرده بود و قرار شد شنبه برم دلو رودشو بریزه جمعش کنه.

بگفته خودش که خیلیا تو موتور سنگین قبولش دارن از هیو و حتی نینجا سره ولی مونتاژ خوبی نشده که قابل رفعه. دیگه فکر کنم خیلیا قبول دارن که از کیلومتر بره تو از اگزوز در میاد و اگه اون بگه از اونا سره یعنی سره. (پس نظر دوچرخه سوارا که گفتن دوچرخه از این سره مهم نیست)
من حتی پرسیدم می خوام بفروشم هیو بگیرم گفت اصلاً اشتباه نکن که 250 مثل این تو بازار ایران نیست. (البته قابل پلاک جدید)

روغنشم بلافاصله عوض کردم. آب و گل جای روغن توش بود. پیشنهاد می کنم در اولویت همه این کارو بکنن. من1.5 لیتر 20w50 لیکومولی ریختم.

البته اضافه می کنم موتور من با استارت اول روشن نمیشه؟ بقیه هم همین مشکلو دارن؟ یه کوچولو هم ریپ میزنه تو دنده 2 پر. برای آب بندی چیکار باید کرد؟
امروز نزدیک خونه تو نیاوران 2 تا مگلی (زرد و قرمز) با یک دسته موتور دیگه دیدم. خواستم بپرسم اونام مشکلای منو دارن که نشد.

بچه ها برای تنظیم موتور کجا برم؟ مگلی انژکتوره یا کاربرات؟گارانتی داره؟

با سلام

مبارکت باشه.

اون مگلی زرد رو واسه چی باز کرده بود که جمع کنه؟

این مونتاژ ضعیف چجوری قابل رفعه ؟!؟!؟

برای آبندی : باور کنید آبندی یک موضوع سر کاری هست من تا به حال چندین موتور داشتم که به جزء یکی از اون ها هیچ کدومشون رو آبندی نکردم و آخرین موتورم هم یک روان هست که از روز اول گازشو گرفتم تو آفرود و کوچکترین رحمی هم به این موتور نکردم( دوستان در جریان هستند) . فقط بعد از 100 و 500 و 1000 کیلومتر روغن موتور رو عوض کنید و تا 100 کیلومتر اول زیاد بهش فشار نیارین. حتی تو دفتر چه یکی از موتورام نوشته بود آبندی نیاز نیست بلکه تا 20 دقیقه اول ( اگه درست یادم بیاد) گاز رو تا آخر فشار ندهید .

BKING
01-03-1389, 10:05 قبل از ظهر

فکر کنم برای آچار کشی بوده این فامیل ما هم همین کارو کرده بود

وقت کنم بعد آب بندی یه سر می رم پیشش یه سواری بگیرم ببینم چطوریه در ضمن باید دید موتور پا به سن می ذاره چطور

منم از این موتور بدم نمیاد به هر حال از آپاچی که بهتره هیو که فعلا گرونه تا ببینیم کویر چند می ده 6 هم بده بازم زیاده

Red Hat
01-03-1389, 10:14 قبل از ظهر
فکر کنم برای آچار کشی بوده این فامیل ما هم همین کارو کرده بود

وقت کنم بعد آب بندی یه سر می رم پیشش یه سواری بگیرم ببینم چطوریه در ضمن باید دید موتور پا به سن می ذاره چطور

منم از این موتور بدم نمیاد به هر حال از آپاچی که بهتره هیو که فعلا گرونه تا ببینیم کویر چند می ده 6 هم بده بازم زیاده

آچار کشی یه چیز دیگست و ربطی به مونتاژ نداره .
آچار کشی : بعد از یک مدت رانندگی به دلیل تکان هایی که بر موتور وارد میشه باعث میشه یک سری از پیچ ها شل بشه و در مورد انجین هم وقتی که نو باشه گرما باعث میشه پیچ ها جا باز کنه و شل بشه که با آچار کشی این پیچ ها محکم میشه و اصلآ ربطی به مونتاژ نداره.

BKING
01-03-1389, 10:44 قبل از ظهر
آچار کشی یه چیز دیگست و ربطی به مونتاژ نداره .
آچار کشی : بعد از یک مدت رانندگی به دلیل تکان هایی که بر موتور وارد میشه باعث میشه یک سری از پیچ ها شل بشه و در مورد انجین هم وقتی که نو باشه گرما باعث میشه پیچ ها جا باز کنه و شل بشه که با آچار کشی این پیچ ها محکم میشه و اصلآ ربطی به مونتاژ نداره.

حمید جان مونتاژ یعنی

مونتاژ
از ویکی*پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مونتاژ واژه*ای است که از زبان فرانسه به فارسی وارد شده است و در معنی*های زیر بکار می*رود:
مونتاژ به معنی سرهم کردن یا وصل کردن قطعات صنعتی پیش*ساخته مانند قطعات خودرو است.
به معنی قطع کردن و وصل کردن سکانس*هایی از فیلم است
[Only registered and activated users can see links]مونتاژ

خوب معنی مونتاژ را که فهمیدید این وصل کردن قطعات ( مونتاژ ) وقتی اشکال داره باید قطعات باز شوند و دوباره سر هم شوتد اکثر قطعات نیز با پیچ و مهره متصل شده اند و گاها در هنگام مونتاژ به در ستی بسته نمی شوند و باید دوباره باز و بسته شوند

در ایران به این کار به اصطلاح آچار کشی می گویند

Red Hat
01-03-1389, 12:28 بعد از ظهر
حمید جان مونتاژ یعنی

مونتاژ
از ویکی*پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مونتاژ واژه*ای است که از زبان فرانسه به فارسی وارد شده است و در معنی*های زیر بکار می*رود:
مونتاژ به معنی سرهم کردن یا وصل کردن قطعات صنعتی پیش*ساخته مانند قطعات خودرو است.
به معنی قطع کردن و وصل کردن سکانس*هایی از فیلم است
[Only registered and activated users can see links]مونتاژ

خوب معنی مونتاژ را که فهمیدید این وصل کردن قطعات ( مونتاژ ) وقتی اشکال داره باید قطعات باز شوند و دوباره سر هم شوتد اکثر قطعات نیز با پیچ و مهره متصل شده اند و گاها در هنگام مونتاژ به در ستی بسته نمی شوند و باید دوباره باز و بسته شوند

در ایران به این کار به اصطلاح آچار کشی می گویند

ممنون از اطلاعات شما.

خوب این چه ربطی به آچار کشی داره؟

باز و بسته کردن اجزای موتور مگر در شرایطی که لازم باشد اشتباه است . و اگر قطعه ای اشتباه مونتاژ شود دیگه کاریش نمیشه کرد ( در بیشتر موارد) مثلآ اگر پیچی بد بسته شده باشد و رزوه آن خراب شده باشد با باز و بسته کردن درست نمیشه .

hamidton
01-03-1389, 12:53 بعد از ظهر
با سلام

مبارکت باشه.

برای آبندی : باور کنید آبندی یک موضوع سر کاری هست من تا به حال چندین موتور داشتم که به جزء یکی از اون ها هیچ کدومشون رو آبندی نکردم و آخرین موتورم هم یک روان هست که از روز اول گازشو گرفتم تو آفرود و کوچکترین رحمی هم به این موتور نکردم( دوستان در جریان هستند) . فقط بعد از 100 و 500 و 1000 کیلومتر روغن موتور رو عوض کنید و تا 100 کیلومتر اول زیاد بهش فشار نیارین. حتی تو دفتر چه یکی از موتورام نوشته بود آبندی نیاز نیست بلکه تا 20 دقیقه اول ( اگه درست یادم بیاد) گاز رو تا آخر فشار ندهید .

سلام
در مورد آب بندي بايد بهت بگم منم اول فكر ميكردم براي موتورها و يا ماشينهاي جديد آب بندي لازم نيست ولي براي موتور قبلي كه داشتم (حي اس ايكس آر 1000 مدل 2005)* يه يوزر منوآل دانلود كردم كه توش توضيح داده بود عليرقم كيفيت بالاي قطعات و استانداردهاي توليد بالا ،*لازمه به قطعات متحرك اجازه آب بندي داده بشه ،*البته با معذرت از اينكه مجبورم كلمه انگليسي بكار ببرم ولي بجاي كلمه آب بندي از BREAK-IN استفاده كرده بود ،* در ضمن براي موتور فوق دستورالعمل زير رو هم داده بود :

• Keep to these break-in engine speed limits:
Initial 800 km ( 500 miles): Below 6 500 r/min
Up to 1 600 km (1 000 miles): Below 10 000 r/min
Over to 1 600 km (1 000 miles): Below 13 500 r/min

Sination
01-03-1389, 02:05 بعد از ظهر
Keep to these break-in engine speed limits:

این ترجمش چی میشه !؟
تا حدودی فهمیدم ولی نه کامل

Kenji
01-03-1389, 02:26 بعد از ظهر
این ترجمش چی میشه !؟

در این محدوده در زمان آب بندی سرعت (دور موتور) رو نگه دارید:
زیر 800 کیلومتر: دور موتور زیر 6500
تا 1600 کیلومتر: دور موتور 10000
بالای 1600: دور موتور 13500

البته این دور موتور برای انجین مگلی نیستا. نسبت بگیر سینا.

hamidton
01-03-1389, 02:29 بعد از ظهر
این ترجمش چی میشه !؟

گفتم كه اين دستورالعمل در مورد موتورهاي شما نيست و درباره موتور سوزوكي gsxr 1000 ،*اما درمورد موتورهاي شما هم بنظرم ميتونيد به نسبت حداكثر دور موتورتون رعايت كنيد ،* معنيشم اينه كه تو 800 كيلومتر اول دور موتور بايد زير 6500 دور بر دقيقه باشه - و از 800 تا 1600 كيلومتر دور موتور زير 10000 دور بر دقيقه باشه و در مابقي موارد هم هيچوقت دور موتور از 13500 دور بر دقيقه بالاتر نره !!!

Red Hat
01-03-1389, 04:52 بعد از ظهر
سلام
در مورد آب بندي بايد بهت بگم منم اول فكر ميكردم براي موتورها و يا ماشينهاي جديد آب بندي لازم نيست ولي براي موتور قبلي كه داشتم (حي اس ايكس آر 1000 مدل 2005)* يه يوزر منوآل دانلود كردم كه توش توضيح داده بود عليرقم كيفيت بالاي قطعات و استانداردهاي توليد بالا ،*لازمه به قطعات متحرك اجازه آب بندي داده بشه ،*البته با معذرت از اينكه مجبورم كلمه انگليسي بكار ببرم ولي بجاي كلمه آب بندي از BREAK-IN استفاده كرده بود ،* در ضمن براي موتور فوق دستورالعمل زير رو هم داده بود :

• Keep to these break-in engine speed limits:

ممنون از شما

اتفاقا اون موتوری که من گفتم هم یک موتور از شرکت سوزوکی بود و مدل اون هم suzuki rmz 2008 بود که در دفتر چه اون فقط گفته بود فقط در دقایق اول به آن فشار نیارین ولی بعد از حدود 20 دقیقه ( زمان رو دقیقآ یادم نیست) میتوانید هر جور دوست دارید برین . چون در موتور های کراس کیلومتر شمار و نشان دهنده دور موتور نداره در دفترچه مقدار گاز دادن رو از روی اهرم گاز نشان میدهند که در 20 دقیقه اول یک سوم گاز و در 30 دقیقه دو سوم و بعد از 30 دقیقه تخته گاز.

Red Hat
01-03-1389, 06:16 بعد از ظهر
ممنون امیر جان از بابت انتقال:7:

BKING
01-03-1389, 07:54 بعد از ظهر
خوب این چه ربطی به آچار کشی داره؟

باز و بسته کردن اجزای موتور مگر در شرایطی که لازم باشد اشتباه است . و اگر قطعه ای اشتباه مونتاژ شود دیگه کاریش نمیشه کرد ( در بیشتر موارد) مثلآ اگر پیچی بد بسته شده باشد و رزوه آن خراب شده باشد با باز و بسته کردن درست نمیشه .

خوب با این کار می توان فهمید که پیچ ها درست بسته شده اند یا خیر و لرزش موتور که به علت شلی پیچ ها بوده برطرف می شوند و اگر رزوه خراب شده باشد یا ایراد دیگر داشته باشد می توان فهمید اما به هر حال در ایران با وضع گارانتی کاری نمی توان کرد

king2002
04-03-1389, 09:16 قبل از ظهر
تو دفترچه راهنمای R1 - 2009 هم چیزی شبیه به همین که آقای hamidton گفته هست.
یعنی تا 1000 کیلومتر اول دور موتور از 6900 rpm تجاوز نکنه و از 1000 کیلومتر تا 1600 کیلومتر از 8300 rpm تجاوز نکنه.
و تاکید کرده هیچ دوره زمانی ای برای انجین پر اهمیت تر از 1600 کیلومتر اول نیست که قطعات همدیگر رو سایش میدهند تا یک فضای مناسب برای خودشون ایجاد کنند.

و البته برای اولین حرکت هم دستور جالبی برای تعویض دنده داده که به شرح زیره:

الف) از حالت ایستا به حرکت
1 به 2 در سرعت 20 کیلومتر
2 به 3 در سرعت 30 کیلومتر
3 به 4 در سرعت 40 کیلومتر
4 به 5 در سرعت 50 کیلومتر
5 به 6 در سرعت 60 کیلومتر

ب) از حالت حرکت به ایستا
6 به 5 در سرعت 25 کیلومتر
5 به 4 در سرعت 25 کیلومتر
4 به 3 در سرعت 25 کیلومتر
3 به 2 در سرعت 25 کیلومتر
2 به 1 -------

ghost rider
01-05-1389, 03:04 بعد از ظهر
سلام دوستان؛

من دیروز یه آپاچی 160 نارنجی خریدم . واسه آب بندی باید چیکار کنم

Alireza
01-05-1389, 10:38 بعد از ظهر
دوست عزیز باک اول زیاد دور موتور نبر بالا سر 150 تا روغن رو عوض کن بعدش موتورو ***زون

نیما نادری
01-05-1389, 10:46 بعد از ظهر
هر موتوری نسبت به کیفیت آلیاژ انجین به آب بندی خاصی نیاز داره و امکان نداره انجینی آب بندی نخواد یا شما آب بندیش نکنی و مثل آنجین آب بندی شده

کار کنه.تو موتورهای آفرود و تک سیلندر چون موتور باید با فشارهای ناگهانی و ... خو بگیره آلیاژها از انواع مرغوب هستن و آب بندی کوتاه و آسون(غیر چینی)

اعمال فشار به انجین از روز اول شاید تغییر محسوسی بوجود نیاره ولی وقتی بعد از 15000 موتور جون نداره و نیاز به رینگ و پیستون داره

یا به خاطر خط دار شدن سیلندر کار به تعمیر و تعویض میکشه اهمیت آب بندی نمایان میشه

عمدتا سیلندرو رینگهای کروم نیاز به آبندی طولانی ندارن مثل انجین های ریجو و MH7 از محصولات کویر

dirt bike ها به خاطر محیط مصرفشون امکان آب بندی مثل GSX که همیشه تو اتوبان میره ندارن و همون جا یجوری سروته قضیه رو هم میارن

من الان یک موتور چینی مال نیرو محرکه دارم 200 سی سی 15000 تا راه رفته نیش روشن اگزوز تمیز طوری که انگشتتو بهد از مالیدن به اگزوز

میتونی بمالی به پیرهنت کشش خوب گشتاور بالا مصرف کم شتابش از آپاچی 180 بیشتره و همه اینا به خاطر 1600 کیلومتر تحمل کردنه

eshgh_namordeh
05-10-1389, 01:59 قبل از ظهر
در مورد سرویس موتو سیکلت توضیح میدین ؟
مثلا دوستان میگند که اگه مرتب سرویس بشه بهش برسی موتور عمرش بیشتر میشه منظور از سرویس چیه ؟
به جز تعویض روغن و گاه گاه آچار کشی چه چیزهای مهم دیگه هست که باید توجه بشه لطفا زمان این سرویس و .... توضیح بدین
آقای نادری گفتین 1600 اول را تحمل کردین یعنی چه کار کردین لطفا کامل بگین که کسی موتور جدید خریده بتونه روی موتورش پیاده کنه
در مورد آب بندی توضیحات را دیدم سوال داشتم آیا باید همیشه دنده 1 یا 2 بریم بعد از مدتی کم کم دنده را زیاد کرد ؟ یا دنده را معمولیبریم تا بالا اما سرعت زیاد نکنیم یا دور موتور؟
و سوال دیگه اینکه در حالت معمولی هنگام تعویض دنده وقتی گاز را پر کنیم توی دنده جدید که میافته چون پر بوده موتور راحت با نیش گاز دور میگیره اما فکر میکنم پر کردن گاز ضرر بزنه به موتور چون کمی لرزش موتور احساس میشه نظر دوستان چیه ؟ اگه کمی زودتر هم عوض کنیم که که باید توی دنده جدید گازرا بیشتر پر کنیم تا دور بگیره دنده مرده حساب نمیشه ؟ مصرف سوختم بالاتر میره اما دیگه لرزشی نیست - همیشه واسم سواله کدوم حالت بهتره ؟
رسیدن دور موتور به نزدیک خط قرمز ضرر داره ؟
وقتی که میخواهیم سرعت را کم کنیم میتونیم ترمز بگیریم میتونیم گاز را رها کنیم موتور خودش توی دنده که هست سرعتش کم میشه ؟ به نظر شما کلاچ بگیریم ترمز بگیریم بهتره ؟ یا اینکه بزاریم توی دنده که هست یا دنده پائینتر خودش کم کم سرعت را کم کنه ؟ اینکار ضرری به زنجیر و موتور و .. نمیزنه ؟

eshgh_namordeh
09-10-1389, 02:15 بعد از ظهر
دوستان لطفا جواب میدین؟

Alireza
10-10-1389, 12:39 بعد از ظهر
در مورد سرویس به نظرم روغن عوض کردن و اچارکشی به موقع خوبه به علاوه تعویض به موقع صفحه کلاج و جاهای دیگه
موتور به صدا افتاد یا احساس کردین مثل قبل نیست سرویس موتور
در مورد گاز و دنده هم گاز رو پر کنین ولی نه اونقدر که موتور به صدا بیفته و لرزش پیدا کنه دنده مرده هم واسه وقتیه که گاز رو 2 3 هزار باشه و دنده داد
به نظر من نه گاز روتا اخرپرکنیم نه اونقدر که دنده مرده بشه ما بین اینا بهترین حالته
به صورت مداوم بره رو رد لاین مطمئنا به مشکل میخوره
واسه ترمز گیری هم من گاز رو کم میکنم همراه با ترمز و دور موتور اومد پایین دنده رو کم میکنم
واسه ترمزای ضروری و ناگهانی هم کلاج رو میگیرم و ترمز میزنم

bahador
04-10-1390, 11:04 قبل از ظهر
آقا سلام به همه آپاچی صفر گرفتم
برا آبندیش ؟ دور موتور از چند بالاتر نبرم و تا چند کیلومتر زیاد گاز ندم به موتور ؟
روغن اولش و کی عوض کنم ؟راستی باطریشم همون موقعه دادم رفت یه باطری خشک گذاشتم/.
گارانتی که نمیرم ولی بعد چنتا کارکرد برم سرویس اولیه و آچارکشی؟

Kami
04-10-1390, 11:12 قبل از ظهر
آقا سلام به همه آپاچی صفر گرفتم
برا آبندیش ؟ دور موتور از چند بالاتر نبرم و تا چند کیلومتر زیاد گاز ندم به موتور ؟
روغن اولش و کی عوض کنم ؟راستی باطریشم همون موقعه دادم رفت یه باطری خشک گذاشتم/.
گارانتی که نمیرم ولی بعد چنتا کارکرد برم سرویس اولیه و آچارکشی؟
سلام
تا 100 کیلومتر اول باهاش زیر 90 تا برو و دور موتورتو بالا نبر و بعدش جوری گازه بده به موتور که نه دور موتور روی ردلاین بره( خط قرمز ) و نه جوری که تنبل بار بیاد
روغن رو بعد از 100 کیلومتر عوض کن
اچارکشی سر 1000 تا

bahador
04-10-1390, 11:38 قبل از ظهر
****** جون دمت گرم دادا
حاجی روغن چی بریزم برا آپاچی که کشتی باشه:297:

Kami
04-10-1390, 11:41 قبل از ظهر
****** جون دمت گرم دادا
حاجی روغن چی بریزم برا آپاچی که کشتی باشه:297:
[Only registered and activated users can see links]
تو این تاپیک قشنگ مطالعه کن و بهترین روغن رو انتخاب کن

falat200
14-10-1390, 09:58 بعد از ظهر
سلام به دوستان " تازه یک rkv 200 صفر خریدم واسه آب بندیش چکار کنم ؟ از دیروز هم 100 تا روندم " تعویض روغن و آچارکشی کی لازمه ؟ :11:

شفیع
15-10-1390, 12:17 قبل از ظهر
سلام به دوستان " تازه یک rkv 200 صفر خریدم واسه آب بندیش چکار کنم ؟ از دیروز هم 100 تا روندم " تعویض روغن و آچارکشی کی لازمه ؟ :11:

دوست عزیز،
نوشته های همین فصل (تاپیک) رو بخونید، توضیح داده شده !
موتور های مختلف فرق چندانی با هم ندارن.

aban
19-11-1390, 05:01 قبل از ظهر
موتور من در حال ابندیه تا الان 330 تا کار کرده . یه چند بار تخته گاز کردم به نظر میاد یه کم قدرتش کم شده کسی میدونه ممکنه از چی باشه ؟
1 . باید سریع برای اچار کشی بره؟
2 . باید سریع فیلر گیری بشه؟
3 . باید صفحه تعویض بشه؟
4 . باید موتور تعویض بشه؟

amirw3x
19-11-1390, 02:16 بعد از ظهر
موتور من در حال ابندیه تا الان 330 تا کار کرده . یه چند بار تخته گاز کردم به نظر میاد یه کم قدرتش کم شده کسی میدونه ممکنه از چی باشه ؟
1 . باید سریع برای اچار کشی بره؟
2 . باید سریع فیلر گیری بشه؟
3 . باید صفحه تعویض بشه؟
4 . باید موتور تعویض بشه؟

1-برای آچارکشی باید موتور 1500 تا کارکرده باشه
2-برای اینکه بفهمی آچار کشی می خواد یا نه باید موتورو روشن کنی و اگر دهانه خروج اگزوز رو بادست بگیری آنوقت اگر قسمت بالای موتور (سر سیلندر منظور سوپاپ ها)صدای تیک تیک میده موتور احتیاج به فیلرگیری داره
3-صفحه منظور اگر صفحه کلاچه به این زودی ها تموم یا خرده نمیشه

کوروش
19-11-1390, 02:22 بعد از ظهر
بزار با زبون ساده بگم : فرض کن میخوای تو یه مسابقه دو شرکت کنی اگه همینجور سریع بدوی همون دقیقه اول نفستنگی میگری و دیگه خوب نمیتونی بدوی ولی اگه قبل از دو یه نرمش سبک و خوب انجام بدی بدنت واسه دویدن اماده میشه و راحت میتونی مصافت زیادی رو ....
موتور هم همینه !!!

aban
19-11-1390, 03:54 بعد از ظهر
روی 200 تا بود که تخته کردم. اونم فقط 3 بار . بردمش پیش موتورساز گفت صفحه کلاچش کیفیت نداره باس با 1 صفحه ژاپنی عوض کن
روی 400 تا میبرمش اچار کشی . لازمه .

aban
21-11-1390, 02:56 قبل از ظهر
اقایون محترم...موتور من 320 تا کار کرده میخوام 1شنبه ببرم واسه اچار کشی زوده ایا یا ... نمایندگی خودش(جهانرو) ببرم بهتره یا تعمیر کار ازاد و ایا فیلر گیری هم مکنه نمایندگی یا اصلا لازم نداره یا... با تشکر

:bargh:

Kami
21-11-1390, 09:06 قبل از ظهر
اقایون محترم...موتور من 320 تا کار کرده میخوام 1شنبه ببرم واسه اچار کشی زوده ایا یا ... نمایندگی خودش(جهانرو) ببرم بهتره یا تعمیر کار ازاد و ایا فیلر گیری هم مکنه نمایندگی یا اصلا لازم نداره یا... با تشکر

:bargh:

موتور چه روی 100 کیلومتر چه 5000 کیلومتر هرموقعه احساس لرزش کردین برید برای اچار کشی
سرویس هم بحثش جداش ( سرویس موتور مثل روغن زدن . تنظیم و ... هست )

aban
21-11-1390, 08:21 بعد از ظهر
به نظرتون نمایندگی کار درست هس یا ماست مالی میکنن ایا؟

:297:

aban
21-11-1390, 08:22 بعد از ظهر

:297:

aban
21-11-1390, 08:23 بعد از ظهر

aban
21-11-1390, 08:25 بعد از ظهر

M007
03-01-1391, 02:36 بعد از ظهر
سلام مطلبی درباره آب بندی موتور خونده بودم برای استفاده دوستان بیان میکنم البته تو این زمینه بحث زیاده و هرکس نظر و تجربه ای داره.

برای آب بندی موتورسیکلت برای اولین بار می توان به روش زیر عمل کرد:

توجه داشته باشید موتورسیکلتی که برای اولین بار روشن می شود تمام قطعات آن تحت فشار بوده واز آنجایی که تمامی قطعات نو است طبیعی است که مقدار زیادی براده قطعات در داخل محفظه گیربکس ایجاد شده که خیلی زود این ضایعات فیلتر روغن را پر کرده وکارایی موتور راکم می کند

متخصصین توصیه می کنند موتور سیکلت خود را اینگونه آب بندی نمایید :

موتور سیکلت را روشن کرده اجازه دهید دو دقیقه در جا وبا دور کم کار کند تا روغن درتمام قسمتهای موتور پخش شود

بعد موتور را 8 کیلو متر در جای خلوت برانید در این مدت دور موتور را بالا نبریید وبه موتور فشار نیاورید

چند بار بدون وارد کردن فشار زیاد شتاب گیری کنید وسپس سرعت را کم کنید. از موتور برای کم کردن سرعت(دنده معکوس) استفاده نمایید مراقب باشید دور موتور زیاد بالا نرود.

حالا بایستید و موتور را خاموش کنید واجازه دهید موتور برای حدود 5 دقیقه خاموش بماند وخنک شود

موتور را روشن کنید و10دقیقه برانید این بار در مسیر پر ترافیک بروید وشتابگیری وترمز بیشتری کنید

سپس دوباره بایستید و موتور را خاموش کنید تا به مدت 5 دقیقه سرد شود.

اکنون موتور را روشن نموده وبا فشار نسبتا زیاد 40-80 کیلومتر برانید یک مسیر کوهستانی یا سر بالایی برای این قسمت مناسب است می توانید دور موتور را تا حد مجاز بالا بیاورید و اندکی هم داخل قسمت رد لاین (قسمت قرمز دور موتور)بروید.

حتما زیاد شتابگیری وترمز کنیدگاز را هنگام شتابگیری تا ته فشار دهید و دنده معکوس هم زیاد بدهید.

پس از طی 80 کیلو متر روغن وفیلتر را عوض کنید ( یا فیلتر را تمیز کنید) وبسیار بهتر خواهد بود که از روغنهای سینتتیک با کیفیت بالا استفاده نمایید روغنهایی مانند Mobil-1 Bosch Super Ttech
) اتوموبیلهایی مثل کوروت وپورشه وقتی از کارخانه بیرون می آیند روغن Mobile-1 در موتور آنها ریخته شده ! بخاطر داشته باشید که موتوراین اتوموبیلها برای مسابقات سخت آماده شده اند)

پس از تعویض روغن موتور اگر روغن قبلی را در یک ظرف شیشه ای بریزید وآن را جلوی نور بگیرید در نگاه اول خیلی تمیز ممکن است به نظر برسد ولی اگر بیشتر دقت کنید ذره هایی در آن وجود دارد که نور را منعکس می کند اینها همان براده هایی هستند که برای موتور شما بسیار مضر است وطول عمر مفید آن را کم می کند.

این قطعات کوچک می تواند فیلتر روغن را مسدود کرده وعملا آن را از کار بیندازد بنا براین تعویض روغن وفیلتر در این مرحله ضروری است.

پس از تعویض روغن می توان گفت موتوردر حالت خوبی قرار دارد رینگ ها در جای خود نشسته اند ودیواره سیلندر وپیستون فیت شده اند و پرخ دنده های گیربکس کاملا با هم فیت شده اند اکنون شما می توانید موتورسیکلت خود را با خیال راحت برانید ولی توصیه می شود از تند رفتن طولانی در اتوبانها قبل از تعویض روغن دوم خودداری کنید .

از انجایی که اکثر روغن های موجود در بازار، ایرانی وکیفیت قابل قبولی به نسبت نمونه های خارجی ندارند پس توصیه می شود هر 800-500 کیلومتر یک بار روعن موتور خود را عوض کنید .

M@hy@r
01-02-1391, 12:32 بعد از ظهر
سلام به همگی
راستش چندتا موتور داریم هیچ کدومو آب بندی نکردیم الان میشه آب بندی کرد؟
یه پالس 180 حدود 7هزار تا کارکرد
یه سی جی ال 200 تیزرو حدود 13هزار تا کارکرد این یکی نفسش در نمیاد
یه سی جی 125

به پالسه و سی جی اله زیاد فشار نیومده ولی سی جی رو از روزی که خریدم 120 تاروباش پرکردم،تا الان فقط 1400 کیلومتر کار کرده (6ماهه) 4-5 بار هم روغنشو عوض کردم آچار کشی هم بردم
با این سی جی بدبخت فقط سرعت میرفتم یادمه چند بار عقربه 120 رو رد کرد تک هم باش میزدم دور موتور اکثرا رو 8-9 بود چطوری آب بندیش کنم؟ داره به صدا میفته

با توجه به این شرایطی که داره با هر دنده چه سرعتی و چند کیلومتر و چه مدت برم ؟

mra680
01-02-1391, 12:56 بعد از ظهر
سلام به همگی
راستش چندتا موتور داریم هیچ کدومو آب بندی نکردیم الان میشه آب بندی کرد؟
یه پالس 180 حدود 7هزار تا کارکرد
یه سی جی ال 200 تیزرو حدود 13هزار تا کارکرد این یکی نفسش در نمیاد
یه سی جی 125

به پالسه و سی جی اله زیاد فشار نیومده ولی سی جی رو از روزی که خریدم 120 تاروباش پرکردم،تا الان فقط 1400 کیلومتر کار کرده (6ماهه) 4-5 بار هم روغنشو عوض کردم آچار کشی هم بردم
با این سی جی بدبخت فقط سرعت میرفتم یادمه چند بار عقربه 120 رو رد کرد تک هم باش میزدم دور موتور اکثرا رو 8-9 بود چطوری آب بندیش کنم؟ داره به صدا میفته

با توجه به این شرایطی که داره با هر دنده چه سرعتی و چند کیلومتر و چه مدت برم ؟
سلام
شما که این موتورو به . . . .دادی رفت . . .
آب بندی؟؟؟؟ دیگه الان وقتش باشه ؟؟؟. . .
موتور حتما باید نم نمک بهش فشار وارد بشه . . .شما تمام قطعات رو به نهایت تلرانس رسوندی . . .
به آچار کشی کامل(ادوات ظاهری و پیچ های تنه و شاسی و باقی متعاقات)کمی صداگیری کردی
ولی اگه توی انجین بلبرینگی کچل کرده یا گشاد یا بیضی هیچ کاریش نمیشه کرد مگه باز شه . . .مصداق قطعات داخلی هم میشه
مثلا توی فشار سنگینی که بهش آورده باشی پین(گژن پین)اتصال پیستون به شاتون اگه گشاد کرده باشه سیلندر شما کوزه ای شکل میشه که باید خداحافظی کنی باهاش . . .
خراب کاری نکن پسر . . .

M@hy@r
01-02-1391, 01:13 بعد از ظهر
محمد رضا جان آسیب کلی و جدی ندیده ، فقط الان چطوری آب بندیش کنم ؟ این سی جی از همه اضطراری تره! از الان یه تخت تو موتورسازی براش رزرو کردم!
:wall3:

Mohammad62
01-02-1391, 02:37 بعد از ظهر
محمد رضا جان آسیب کلی و جدی ندیده ، فقط الان چطوری آب بندیش کنم ؟ این سی جی از همه اضطراری تره! از الان یه تخت تو موتورسازی براش رزرو کردم!
:wall3:

موتور صفر رو آب بندی میکنن، پسر خوب.
موتوری که این همه کار کرده رو میخوای آب بندی کنی؟!!!!! اگه قطعه ای از موتور رو عوض کنی، یه مدت باید خوب باهاش تا کنی تا اون قطعه هم آب بندی بشه. این موتورهایی که شما میگی کار از کارشون گذشته.

M@hy@r
01-02-1391, 02:59 بعد از ظهر
ای بابا حیف شد خدا بیامرزتشون

Mohammad62
01-02-1391, 03:05 بعد از ظهر
ای بابا حیف شد خدا بیامرزتشون

نـــــه بابا، منظورم این بود که دیگه واسه فکر آب بندی کردنشون دیره. دیگه هرچی بوده همونطوری آب بندی شده... من خودم واسه آب بندی، تا 1000 کیلومتر اول نذاشتم دور موتورم از 5 بگذره. بعد تا 1500 از 6 نگذشت. دیگه بعد از اون یواش یواش گاز رو زیاد کردم. بعضی مواقع هم شیطنت کردم تا رد لاین...

M@hy@r
01-02-1391, 03:55 بعد از ظهر
دمت گرم چه حوصله ای داری رفیق
من روز اول 120 تا رو پر کردم تو اتوبان محلاتی
بیچاره نمیکشید هی معکوس میدادم

mra680
01-02-1391, 04:26 بعد از ظهر
آره مهیار جان
آب بندی همه ادوات مکانیکی همینطوری هست که محمد گفت توی دوره های زمانی یک فشار مناسب میاریم به موتور تا قطعات به داغی خودشون برسن و اون گرمایی که باید بگیره جسم فلزی تا گستردگی پیدا کنه ایجاد بشه
هیچ وقت توی زمان اولیه از حداکثر توان استفاده نمیکنن
اون دوستانی هم که میگن از کارخونه آببندی میشه توجه کنن
توی کارخانه آخرین قسمت که کنترل بازرسی نهایی انجام میشه
فقط چند ساعت شاید در حدود 3 ساعت کلیه لوازم موتوری والکتریکی رو مورد آزمایش قرار میدن
من دیدم
مثلا در عرض 45 ثانیه(20 ثانیه نگه میدارن) موتور رو به کات اف میرسونن(یعنی رد لاین قطع کردن برق) تا اگه جایی خوب مچ نشده و درست فیت و فیکس نشده خودشو نشون بده
توجه کنید فقط 1 دقیقه موتور توی فشار هست
همینطور جلوبندی و سیستم تعلیق
حالا میان بعضیا میگن از همون روز اول فشار بیارید تا جا بیوفته . . .
مگه داریم کته برنج درست میکنیم که جا بیوفته:2i8d4ao:
خلاصه مهیار جان کار از کار برای اب بندی گزشته
آببندی موتور هم توی 5000 کیلومتر برای موتور سیکلت و 10000 کیلومتر یا کمی کمتر برای اتومبیل انجام میشه
الان شما با رسیدگی مداوم تعویض به موقع روغن . . .سرویس کاربراتور و ادوات تعویضی(شمع ، لنت ، زنجیر و . . .)شستشوی به موقع فیلتر هوا و فشار آوردن معقول میتونی از این موتور ادامه کار کشی کنی

یادت نره حتما یه سرویس ببرش الان برای بازدید این خلاصه ای که گفتم
خودت هم میتونی انجام بدی
موفق باشی

1amin
31-02-1391, 11:58 قبل از ظهر
سلام من چند روز پیش یه پالس 135 گرفتم ردلاینش از 10 تا 12 هزار هست من فعلا رد لاین رو از 6 هزار به بعد فرض میکنم و سعی میکنم همیشه دور موتور رو بین 4 تا 6 نگهداری کنم. ولی موقع شتابگیری گهگاهی دورموتور به 8000 هم میرسه
میخوام هر 200 300 کیلومتر 1 شماره اون ردلاین فرضی رو جلوتر ببرم
و اینکه سعی میکنم سرعتم ثابت نباشه و همیشه شتاب مثبت یا منفی داشته باشم
خوبه اینجوری ؟!
پیشنهاد؟ انتقاد ؟

eshgh_namordeh
31-02-1391, 04:28 بعد از ظهر
تا 600km زیر 6 باشید - تا 1200 زیر 8
پس از خرید هم بلافاصله روغن عوض کنید ، سرویس بعدی روغن و فیلتر روغن روی 500 و 1000 سپس بستگی به رانندگی و نوع روغن هر 2000 یا 3000 هزار

1amin
31-02-1391, 06:25 بعد از ظهر
پس از خرید هم بلافاصله روغن عوض کنید ، سرویس بعدی روغن و فیلتر روغن روی 500 و 1000 سپس بستگی به رانندگی و نوع روغن هر 2000 یا 3000 هزار
اهان، ممنون
روغن رو که روی 110 کیلومتر عوض کردم، فکر کنم تو تاپیک روغن نوشته شده بود که اون روغن خودش رو سریع عوض نکنید که قطعات قالب بگیرن و بعدش روغن باکیفیت بریزین
یه سوال، تا زمانی که قراره زیر 6 باشم، مشکلی نیست که برای شتاب گرفتن و در حد 5 ثانیه دور موتور رو ببرم روی 8 و 9 ؟

M@hy@r
31-02-1391, 07:06 بعد از ظهر

علیرضا جان مطمئنی تا 600 کیلومتر؟ من هرکی رو دیدم بین 1500 تا 2000 اینکارو میکرد
تا 1500 دور موتور زیر 5000
1500 تا 2000 زیر 7000
2000 به بعد تا ردلاین
راستی پالس هم 200 اگه به 11000 برسه منفجر میشه چه برسه 135
به نظر من با 135 تا 2000 کیلومتر اول دور موتور زیر 8 برو

من کلی موتور خریدم هیچ کدومم آب بندی نکردم چون حوصله شو نداشتم ، موتورا هم به موقع تلافی کردن اذیتمون کردن. از اتوبان هم زیاد میرم روز اول حدود 100 کیلومتر رو پر کردم. (سی جی فعلی که دستمه)
ولی پالسو حتمن آب بندی کن ما یه 180 آب بندی نکردیم ترکید ، به جز یه لاشه چیزی ازش نمونده بود.
یه نکته هم اضافه کنم برای آب بندی از گوشه های اتوبان ها استفاده کنی بهتره ، هر یک ساعت 10 دقیقه به موتور استراحت بده
هفته ی اول روغنشو عوض کن
کیلومتر 500 عوض کن
1000 عوض کن
1500 و 2000 هم عوض کن

من یه موتورو آب بندی نکردم ولی روغنشو تا 3000 کیلومتر فکر کنم 10 بار عوض کردم. چون روغن اولیه خیلی مهمه. شما تا 3000 مثل من نمیخواد 10 بار عوض کنی ولی حداقل 5بار رو عوض کن
اگه هزینش برات زیاد میشه از ایرانی ها مثل بهران و اسپیدی طلایی استفاده کن
تجربه ی علیرضا جان خیلی بیشتره ، ما جسارت کردیم تو کار استادمون دخالت کردیم

kourosh_bandit2
02-03-1391, 05:43 بعد از ظهر
اهان، ممنون
روغن رو که روی 110 کیلومتر عوض کردم، فکر کنم تو تاپیک روغن نوشته شده بود که اون روغن خودش رو سریع عوض نکنید که قطعات قالب بگیرن و بعدش روغن باکیفیت بریزین
یه سوال، تا زمانی که قراره زیر 6 باشم، مشکلی نیست که برای شتاب گرفتن و در حد 5 ثانیه دور موتور رو ببرم روی 8 و 9 ؟
دوست عزیز درسته. خیلی ها وقتی روغن اول رو خالی میکنن به کار خانه بد و بی راه میگن که اه این چه روغنیه چقدر شل و از این حرفا ولی دلیلش رو نمیدوونن. دلیلش اینه که روغن اول رو شل میریزن که قطعات مخصوصا پیستون توی سیلندر راحت حرکت کنه این روغن تا 100 کیلومتر توی موتور باید باشه بعد روغن عوض میشه و 10w40 باید ریخت بدون فشار به موتور 100 کیلومتر دیگه باهاش باید رفت این 200 کیلومتر. حالا تا 1000 تا 800 کیلومتر دیگه داریم. سر هر 200 کیلومتر میشه 4 تا روغن. روغن 10w40 رو خلی میکنیم از اون به بعدش رو روغن ایرانی 20w50 میریزیم حالا نوبت نرم تر درگیر شدن قطعات با هم چون میخوایم کمی دور موتو رو ببریم بالاتر. سعی کن تا 1000 کیلومتر اول دور موتورت از 6 یا 7 بیشتر نشه که البته تا 500 تای اول دور تا زیر 6 باید باشه. از 500 کیلومتر دور موتور و میبریم روی 6 و کم کم روی 7. این تا 1000 تای اول. حالا سر 1000 تا ی اچارکشی و بعد روغن تعویض میشه. فیلتر هوارو میشوریم بعد روغن خوب و تا 1200 تا دور رو مجازی تا 8 هم ببری. حالا موتورت امادس برای بیشتر گاز خوردن. الان دیگه موقع شتاب گیری. اما سعی کن روی دنده1 موتور خیلی فشار نباری 135 گیر بکسش کمی ضعیف. کم کم ببین چقدر موتورت بهت جواب میده به همون نسبت دنده هاتو پر کن یا حتی 3 و 4 رو هم رد لاین shift کن. به فکر سرعت نهایی خیلی نباش بهتره رو شتاب کار کنی. شمع خوب یا سوزنی فیلتر هوا اسپرت اگزوز بنزین سوپر. راستی اصلا تا 1000 تای اول بنزین سوپر نزن. قطعات گرما نخورده بهتره اول قطعات اب بندی بشن بعد از 1000 تا بنزین سوپر بزن. موفق باشی. با اجازه علیرضا جان ما یک دخالتی کردیم:smilies(113):. یا علی

eshgh_namordeh
02-03-1391, 08:58 بعد از ظهر
حرف شما درسته مهیار جان و کوروش گرامی
بستگی زیادی به نوع موتور داره ، در کل مثل صحبت های دوستان عمل کنید نتیجه خیلی خوبی میگیرید ،
چون حمل و نقل و مونتاژ شرکتهای ایرانی زیاد مناسب نیست به همین خاطر روغن فابریک را سریع عوض میکنند و 500 km اول روغن و فیلتر را عوض میکنند تا پلیسه و.. اگر موجود باشه آسیب نرسونه

آب بندی عمر موتور را خیلی بیشتر میکنه ، بعضی وقتها باید قبول کرد که توانائی مثلا نینجا 140 بهش فشار نمیاد یا پالس و آپاچی 110 و.... در حد توانائی از موتور کار کشید اینطوری عمرش خیلی بیشتر میشه
ا

motor
12-04-1391, 08:12 بعد از ظهر
سلام به همه بچه های پرشین موتور
می خواستم ببینم اینجا کسی هست که اچارکشی موتور را بهم یاد بده؟(موتورسیکلتم روان هست.)من از مکانیک موتور زیاد سر در نمیارم ولی بسیار علاقه مند به یادگیری ان هستم.
امیدوارم اگه کسی هست که خوب بلده کمکم کنه.(یه جوریم از خجالتش در میام.)
هم اکنون به دنبال یاری سبزتان هستم.:bighug:

eshgh_namordeh
12-04-1391, 11:11 بعد از ظهر
آچارکشی چیز خاصی نیست جز اینکه روی همه پیچها آچار بندزی محکم کنید - به سیم گاز و کلاچ روغن بزنید - کلاچ را تنظیم کنید - کاربراتور را تنظیم کنید -خلاصی زنجیر را تنظیم کنید و ....
در کل بهتره بدین تعمیرگاههای موتور انجام بدند تجربه بیشتری دارند هر کسی باید در کار خودش مهارت داشته باشه

7thRING
12-04-1391, 11:36 بعد از ظهر
سلام من یه فلات 250 گرفتم تا الانم چیزی حدود 320 کیلومتر راه رفتم.
چون اینا دور موتور ندارن باید با چه سرعتی دنده رو عوض کرد؟
من خودم با دنده یک :14-18
دنده دو :25
دنده سه:40
دنده چهار: 50
دنده پنج :50 -65
(البته اینا حداکثرن.)
خوبه؟
کی ببرم اچارکشی؟

shahriar
13-04-1391, 09:43 قبل از ظهر
من چه اشتباهي كردم روز دوم با ارگون دور موتور رو تا 13 رسوندم الان فهميدم چرا دل و روده ي موتور زد بيرون

eshgh_namordeh
13-04-1391, 08:03 بعد از ظهر
سلام من یه فلات 250 گرفتم تا الانم چیزی حدود 320 کیلومتر راه رفتم.
چون اینا دور موتور ندارن باید با چه سرعتی دنده رو عوض کرد؟
من خودم با دنده یک :14-18
دنده دو :25
دنده سه:40
دنده چهار: 50
دنده پنج :50 -65
(البته اینا حداکثرن.)
خوبه؟
کی ببرم اچارکشی؟

------------------------------
سرعتهات خوب هستند ، هر وقت موتور به لرزش نیفتاد و تعویض دنده با صدای کم انجام شد درست رانندگی کردین

500 که شد بدین آچار کشی - روی 1000 هم دوباره آچارکشی کنید
توی این فاصله هم به پیچهاش یک آچار بندازین محکم باشند.

farbal
23-05-1391, 11:56 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه روبین200سی سی خریدم برای آبندی باید چکار کنم و چقدر باهاش راه برم؟
آچارکشی رو باید کی ببرم انجام بدن؟
روغن باید کی عوض کنم و کجا باید برای تعویض روغن ببرم؟آیا تعویض روغن هایی که سرویس ماشین انجام میدن باید مراجعه کنم؟

اگه میشه منو راهنمایی کنید دوستان اولین بارم هست موتور خریدم
مرسی

saeed55d
18-08-1391, 06:51 بعد از ظهر
آچارکشی چیز خاصی نیست جز اینکه روی همه پیچها آچار بندزی محکم کنید - به سیم گاز و کلاچ روغن بزنید - کلاچ را تنظیم کنید - کاربراتور را تنظیم کنید -خلاصی زنجیر را تنظیم کنید و ....
در کل بهتره بدین تعمیرگاههای موتور انجام بدند تجربه بیشتری دارند هر کسی باید در کار خودش مهارت داشته باشه

با درود به همه دوستان خوب
و تشکر از همه که اطلاعاتتون رو در اخیار دیگران قرار میدید
دوستان میشه لطف کنید در مورد تنظیم و میزان خلاصی زنجیر راهنمائی کنید
روی موتورهای cg125
بازم ممنون میشم

شفیع
19-08-1391, 08:57 قبل از ظهر
با درود به همه دوستان خوب
و تشکر از همه که اطلاعاتتون رو در اخیار دیگران قرار میدید
دوستان میشه لطف کنید در مورد تنظیم و میزان خلاصی زنجیر راهنمائی کنید
روی موتورهای cg125
بازم ممنون میشم

میزان خلاصی بین 1 تا 3 سانتیمتر مناسبه
البته این میزان نه به این معنا که مثلا یک سانت بره بالا یک سانت بره پایین، فاصله ی بین بالا و پایین رفتن، یعنی دیواره ی قطر پایینی زنجیر رو معیار قرار میدید، زنجیرو با انگشت می کشید بالا این فاصله ی بینشون اگر بین 1 الی 3 سانتیمتر باشه مناسبه.

saeed55d
20-08-1391, 03:52 بعد از ظهر
میزان خلاصی بین 1 تا 3 سانتیمتر مناسبه
البته این میزان نه به این معنا که مثلا یک سانت بره بالا یک سانت بره پایین، فاصله ی بین بالا و پایین رفتن، یعنی دیواره ی قطر پایینی زنجیر رو معیار قرار میدید، زنجیرو با انگشت می کشید بالا این فاصله ی بینشون اگر بین 1 الی 3 سانتیمتر باشه مناسبه.

با درود
شفیع جان تشکر می کنم از راهنمائیت
یه سوال دیگه هم برام پیش اومد
اگر میزانی که شما بهش اشاره کردی از این مقدار بیشتر بود چکار کنم تا بتونم اون رو به این مقدار برسونم ؟
بازم ممنون میشم از راهنمائیت

saman697
20-08-1391, 09:11 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه باباج اونجر 220 گرفتم خوب آبندیش کردم و خوب بهش گاز دادم حتی باهاش 130 تا رفتم ولی الان احساس میکنم که اون شتاب اولیه رو نداره و اینکه من یه کار اشتباه کردم این بود که روغن اولیش رو کمی دیر عوض کردم .
الان می خوام باهاش یه برنامه افرود بزاریم
بنظرتون چی کار کنم.
مرسی با تشکر :crazy:

- - - Updated - - -

دوستان اینم بگم که سفرمون رفت و برگشت حدود 1500 کیلو متر هم هست

farzad_sh_2020
28-10-1391, 08:05 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز دیدم بهتر هست این صحبت اینجا بنویسم
من هیوسانگ گرفتم و برای آب بندی دچار 2 گانگی که نه 20 گانگی شدم :))
ببینید توی کاتالوگ نوشته دور موتور بالای 2000 نیاد و دریچه گاز هم بیش تر از 1/3 باز نشه . خب میخواستم بگم میخوای سلو برم دیگه با 2000 :)))
من خودم الان دور موتور بالای 3000 نمیارم و با دنده 5 سرعت حدود 50-60 میشه
به نظر شما 3000 کم یا زیاد نیست ؟

Kami
28-10-1391, 08:10 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز دیدم بهتر هست این صحبت اینجا بنویسم
من هیوسانگ گرفتم و برای آب بندی دچار 2 گانگی که نه 20 گانگی شدم :))
ببینید توی کاتالوگ نوشته دور موتور بالای 2000 نیاد و دریچه گاز هم بیش تر از 1/3 باز نشه . خب میخواستم بگم میخوای سلو برم دیگه با 2000 :)))
من خودم الان دور موتور بالای 3000 نمیارم و با دنده 5 سرعت حدود 50-60 میشه
به نظر شما 3000 کم یا زیاد نیست ؟
:bargh: تو دفترچه چرت نوشته
کدوم ادم عاقلی اخه این کارو میکنه
این جور که میگم رانندگی کن تا 100 کیلومتر
دنده 1 با سرعت 15
دنده 2 با سرعت 30
دنده 3 با سرعت 45
دنده 4 با سرعت 60
دنده 5 با سرعت 80
بعد از 100 کیلومتر
1 با 20
2 با 40
3 با 60
4 با 80
5 با 100
بعد از 400 کیلومتر هم اروم اروم گازو بیار بالا اما نه تا ردلاین

mehran
29-10-1391, 11:20 قبل از ظهر
فرزاد جان اول باید ببینی از موتورت چه استفاده ای میخوای بکنی؟؟؟؟میخوای متورت وحشی باشه یا سالم باشه؟؟؟؟
اگه میخوای سالم باشه و طول عمرش زیاد باشه که تا 500 تای اول اصلا دور موتورت بالای 6000 تا نره بهد از 500 تام یواش یواش دورو ببر بالا کاری که من کردم و خدارو شکر بعد از 18000 تا هنوز مشکلی نداشته.
موتورمم سر حاله.
اما اگه میخوای یه موتوری داشته باشی که از سر حال بیشتر راه بره و شتاب و سرعت خوبی داشته باشه که بهد از 500 تا دیگه بهش رحم نکن و همش بهش فشار بیار:icon_pf _97_:

Magma
29-10-1391, 02:44 بعد از ظهر
من موتورمو همون ثانیه ی اول 35کیلومتر گازوندمش. شب روغنو عوض کردمو آچار کشی. بعدشم همش تو مسیر مستقیم تاپ اسپید رفتم. خیلیم سروحاله. کلاج و ترمزش عالی. لرزش 0. گازخور عالی. تو زمستون با سه تک استارت روشنه.
من از همون اولم با لفظ آب بندی مشکل داشتم. اصلا نمیدونم توجیح علمی داره یا نه؟

farzad_sh_2020
15-11-1391, 07:34 بعد از ظهر
سلام
بچه ها من الان 350 تا رفتم با موتور
روغن اول توی 200 تا عوض کردم ( موتورکس ) و بعدی هم توی 500 و 1000 عوض میکنم

دور موتور الان نهایت 4500 میبرم و سرعت هم 65 تا 70 بیشتر نمیشه

نظرتون چیه ؟

F.Shahgol
15-11-1391, 07:40 بعد از ظهر
خوبه
من روغن را رو 150 تا عوض کردم کاسترول جی پی ریختم و تا 600 تا دور موتور تا 5 اوردم بالا و بعضی وقتا 6
و بعد 600 تا موتور را گازوندم و رو 1500 تا گزاشتم اچار کشی
الان هم 2400 تا کار کرده

Nobahar
15-11-1391, 07:48 بعد از ظهر
من روز اول با پالسم 115 کیلومتر تخته گاز رفتم تا جا داشت هم گاز دادم نمیدونم کارم اشتباه بوده یا نه ولی به نظرم باید به موتور گاز داد تا سر حال بمونه ولی از اون طرف رسیدگی به موقع و شدید.

Amirpooyan
16-11-1391, 02:55 قبل از ظهر
من روز اول با پالسم 115 کیلومتر تخته گاز رفتم تا جا داشت هم گاز دادم نمیدونم کارم اشتباه بوده یا نه ولی به نظرم باید به موتور گاز داد تا سر حال بمونه ولی از اون طرف رسیدگی به موقع و شدید.

منظور از «رسیدگی به موقع و شدید» رو به زبان ساده توضیح بدین چون من مبتدی هستم، متوجه منظورتون نمیشم! :297:

farzad_sh_2020
16-11-1391, 08:11 قبل از ظهر
منظور از «رسیدگی به موقع و شدید» رو به زبان ساده توضیح بدین چون من مبتدی هستم، متوجه منظورتون نمیشم! :297:

سلام
من که خودم مخالف هستم با اینکه موتور از روز اول بخواد بهش فشار بیاد . تا 1000 تا خودم گاز نمیدم و بعدش وحشیش میکنم
ببین رسیدگی که موتور داره روغن به موقع عوض کردن و فیلتر روغن هست . آچارکشی و بنزین سوپر زدن . همین
من که روغن 1000 تا عوض میکنم . حتی الان که موتورکس میریزم

Kami
16-11-1391, 10:04 قبل از ظهر
سلام
بچه ها من الان 350 تا رفتم با موتور
روغن اول توی 200 تا عوض کردم ( موتورکس ) و بعدی هم توی 500 و 1000 عوض میکنم

دور موتور الان نهایت 4500 میبرم و سرعت هم 65 تا 70 بیشتر نمیشه

نظرتون چیه ؟
الان وقتشه دور موتورو ببری بالا
، من رو 400 تا اروم اروم تو سرپایینی که بهش فشار نیاد گاز دادم دیدم اصلا راه نمیره تا یه چند کیلومتری ، بعد چند روز که گاز میدادم بالاخره وحشی شد
تا 1000 گاز ندی بدجوری تنبل میشه
از چند تا تعمیرکار حرفه ای پرسیدم ، یکی گفت یه باک کامل که خالی شه موتورو باید گاز داد ، یکی گفت بعد 400 کیلومتر ، یکی گفت اب بندی نمیخواد
اما هیشکی نگفت 1000 تا راه بره بعد

mehran
16-11-1391, 12:26 بعد از ظهر
منم با حرف كامي موافقم.من از همون روز اول 90 تا باهاش ميرفتم.حدوداي 500 بود كه 140 تا باهاش رفتم و دوران آبندي تموم شد.ولي اگه موتور وحشي ميخوايد بايد از همين الان گاز ببنديد بهش

farshid37
16-11-1391, 12:46 بعد از ظهر
به نظر من صحبت در مورد وحشی شدن ماشین و موتور هیچ جنبه علمی نداره. بهترین روش اونی هست که تولید کننده می گه. بعضی از محصولات جدید به علت تکنولوژی بالای تولید و ساخت نیاز به آب بندی ندارند. اما بعضی ها رو خود کارخونه و تو دفترچه اش توصیه میکنه که تا یک مسافتی دور موتور زیاد بالا نره که بهتره به این توصیه عمل بشه وگرنه ممکنه موتور آسیب ببینه.

farzad_sh_2020
16-11-1391, 01:25 بعد از ظهر
ببینید حالا من میگم توی موتور آب بندی کردن تجربه ای ندارم و بخاطر همین از شماها کمک گرفتم
ولی چیزی که هست حالا نمیدونم تور ecu هیو هم جواب بده یا نه
من ماشینم وقتی میدم بابام میره بیرون شتابش خیلی کم میشه
ولی حدود نیم ساعت خودم میورنمش وحشیه وحشی میشه
از یه نفر که وارد بود پرسیدم گفت ecu میاد نسبت به شرایط و نوع رانندگی میزان سوخت رسانی کم و زیاد میکنه و همین علتش هست
من حتی فیلم هم گرفتم
یه شتاب 8.5 ثانیه زدم با ماشینم و یه 14 ثانیه برای 0-100 قبل و بعد از گاز دادن

sorush
16-11-1391, 01:55 بعد از ظهر
به نظر من صحبت در مورد وحشی شدن ماشین و موتور هیچ جنبه علمی نداره. بهترین روش اونی هست که تولید کننده می گه. بعضی از محصولات جدید به علت تکنولوژی بالای تولید و ساخت نیاز به آب بندی ندارند. اما بعضی ها رو خود کارخونه و تو دفترچه اش توصیه میکنه که تا یک مسافتی دور موتور زیاد بالا نره که بهتره به این توصیه عمل بشه وگرنه ممکنه موتور آسیب ببینه.

منم بافرشید موافقم چون واقعا موتوراسیب شدیدی میبینه موتورزوددترازموعد به تعمیر احتیاج پیدا میکنه خوبه که با گازکم ابندی بشه

Amirpooyan
17-11-1391, 01:26 قبل از ظهر
سلام
من که خودم مخالف هستم با اینکه موتور از روز اول بخواد بهش فشار بیاد . تا 1000 تا خودم گاز نمیدم و بعدش وحشیش میکنم
ببین رسیدگی که موتور داره روغن به موقع عوض کردن و فیلتر روغن هست . آچارکشی و بنزین سوپر زدن . همین
من که روغن 1000 تا عوض میکنم . حتی الان که موتورکس میریزم

تا جایی که من خوندم بنزین سوپر فقط برای اون موتورهایی که انژکتوری هستن کارآمد هست، بدرد موتورهای کاربراتوری نمی خوره، درسته؟

من که فعلا اولین موتور صفری رو که خریدم (بیشتر جنبه آموزشی داره برام) زیاد بهش فشار نیاوردم و دور موتورش هم مدت ها زیر 6 هزار تا بود و روغن هم رو 108، 287، 516 عوض کردم.
امشب برای اولین بار بعد از 540 کیلومتر برای اولین بار به مدت چند دقیقه دور موتورش از 6 هزار گذشت.
شتاب خوب بود، خوب هم گاز می خورد، اما لرزش بعد از دور موتور 6 هزار زیاد و صداهای اضافه هم به گوش می رسید، فکر کنم بهتر قبل از هزار برم آچار کشی.

راستی یه نکته هم همینجا بپرسم که بی ربط به بحث آچار کشی نیست، من امروز رفتم حسن آباد برای خرید یک سری آچار. در مورد آچار یه سر رینگی و یه سر تخت انتخاب ساده بود و راحت خرید کردم.

برای اولین بار چشم به آچارهایی خورد که یه سرش تحت بود و یه سر دیگه اش که شبیه رینگی بود اما یه جورایی مثل آچار جغجغه عمل می کرد اما در مقیاس کوچیکتر که قبلا ندیده بودم (البته زمینه کاری من مرتبط با این جور چیزا نیست)، به نظرم چندان چیز قوی و مستحکمی نمی آومد، البته من نوع گارانتی دارش هم ندیدم، به کار منم این آچار نمیاد، فقط محض اطلاع خواستم بپرسم، میشه تو سفت کردن پیچ های از این آچار در طولانی مدت استفاده کرد؟ زود خراب نمیشه؟

سوال دوم، در مورد آچار جغجغه ای می خواستم یه ست Force بگیرم، اما اونجا یه مغازه ای بود یه ست جغجغه داشت به اسم Ronix اگه اشتباه نکنم، که خود آچار جغجغه بغیر از بقیه مطعلقاتش هم شامل گارانتی میشد، در صورتی که تو بازار بقیه آچار جغجغه ای ها گارانتی نداشتن، ناگفته نمونه از همین برند متر هم دیدم که گارانتی داشت، در صورتی که هیچ وقت ندیده بودم متر گارانتی داشته باشه، نوع گارانتی هم اینطور که از فروشنده اش پرسیدم تعویض هست. خلاصه من که وارد نبودم، گفتم یه پرس و جوی دیگه بکنم قبل از خرید به نظر شما خرید از برندی مثل Ronix معقوله؟ (البته در نظر بگیرین که استفاده من زیاد نیست) اصلا کسی تا حالا از این برند استفاده کرده؟

Amirpooyan
20-11-1391, 06:45 بعد از ظهر
تا جایی که من خوندم بنزین سوپر فقط برای اون موتورهایی که انژکتوری هستن کارآمد هست، بدرد موتورهای کاربراتوری نمی خوره، درسته؟

من که فعلا اولین موتور صفری رو که خریدم (بیشتر جنبه آموزشی داره برام) زیاد بهش فشار نیاوردم و دور موتورش هم مدت ها زیر 6 هزار تا بود و روغن هم رو 108، 287، 516 عوض کردم.
امشب برای اولین بار بعد از 540 کیلومتر برای اولین بار به مدت چند دقیقه دور موتورش از 6 هزار گذشت.
شتاب خوب بود، خوب هم گاز می خورد، اما لرزش بعد از دور موتور 6 هزار زیاد و صداهای اضافه هم به گوش می رسید، فکر کنم بهتر قبل از هزار برم آچار کشی.

راستی یه نکته هم همینجا بپرسم که بی ربط به بحث آچار کشی نیست، من امروز رفتم حسن آباد برای خرید یک سری آچار. در مورد آچار یه سر رینگی و یه سر تخت انتخاب ساده بود و راحت خرید کردم.

برای اولین بار چشم به آچارهایی خورد که یه سرش تحت بود و یه سر دیگه اش که شبیه رینگی بود اما یه جورایی مثل آچار جغجغه عمل می کرد اما در مقیاس کوچیکتر که قبلا ندیده بودم (البته زمینه کاری من مرتبط با این جور چیزا نیست)، به نظرم چندان چیز قوی و مستحکمی نمی آومد، البته من نوع گارانتی دارش هم ندیدم، به کار منم این آچار نمیاد، فقط محض اطلاع خواستم بپرسم، میشه تو سفت کردن پیچ های از این آچار در طولانی مدت استفاده کرد؟ زود خراب نمیشه؟

سوال دوم، در مورد آچار جغجغه ای می خواستم یه ست Force بگیرم، اما اونجا یه مغازه ای بود یه ست جغجغه داشت به اسم Ronix اگه اشتباه نکنم، که خود آچار جغجغه بغیر از بقیه مطعلقاتش هم شامل گارانتی میشد، در صورتی که تو بازار بقیه آچار جغجغه ای ها گارانتی نداشتن، ناگفته نمونه از همین برند متر هم دیدم که گارانتی داشت، در صورتی که هیچ وقت ندیده بودم متر گارانتی داشته باشه، نوع گارانتی هم اینطور که از فروشنده اش پرسیدم تعویض هست. خلاصه من که وارد نبودم، گفتم یه پرس و جوی دیگه بکنم قبل از خرید به نظر شما خرید از برندی مثل Ronix معقوله؟ (البته در نظر بگیرین که استفاده من زیاد نیست) اصلا کسی تا حالا از این برند استفاده کرده؟

من که آچارهایی که می خواستم رو بلاخره با پرس و جو و با شک و تردید خریدم، مرسی از دوستان که کمک کردن ;)

خب من رفتم سراغ عملیات آچار کشی، یه سری از پیچ های رو بدنه که مشخصاً میدونستم باید سفت بشن، رو سفت کردم (موقتا تا به موقع اش بره تعمیرگاه برای آچار کشی)
به نظرم تو کارکرد درجا (بدون حرکت وقتی موتور روشنه) لرزش فرمان و بدنه کمتر شد. یه صدای اضافه هم هر وقت از رو سرعت گیر یا دست انداز رد میشدم، درمیومد که فهمیدم مال قاب زنجیر بود، که اونم رفع شد.

آچار کشی چیز خوبیه :)

farzad_sh_2020
22-11-1391, 03:40 بعد از ظهر
امروز روغن عوض کردم و کیلومتر شد 595

رکورد زدم 95 تا رفتم :))))

roma
19-05-1392, 08:11 بعد از ظهر
اب بندی فقط مربوط به انجین نمشه مربوط به تمام قعطات میشه

از جمله سیستم سوخت رسانی برق موتور ترمزهای بلبریگ چرخ صفه کلاج ....

شما یه مسافتی باش تا میکنی که اگه چیز خاصی خراب باشه متوجه بشی نه اینکه خراب تر بشه با گاز زیاد

معمار
20-05-1392, 12:08 بعد از ظهر
از نظر من
موتور تو 1000 تا ابندی میشه
و ماشین تو 5000 تا
من خودم 405 و تا 5000 تا اصلا دنده مرده بهش ندادم و سرعتم نسبت به دنده یه خورده بیشتر بود
ولی بعد از 5000 تا تا الان که 16000 تاست تا اونجا که جا داشته باشه گاز میدم
تو جاده کمتر از 110 نمیرم وبیشتر از 130 تا نرفتم
تو شهرم بیشتر از 60 تا باهاش نمیرم

ولی برا این که ماشین و موتور درست و حسابی ابندی بشه و تو ابندی بمونه
1- روغن به موقع عوض بشه
2- اصلا دنده مرده ندید
3- سرعتتون نسبت به دنده یه خورده بیشتر باشه
4- به نظر من هر سه باک یه بار بنزین سوپر بزنی
5- تو یه بازه زمانی خاصی فیلتر و عوض کنی
6- داشتن لاستیک خوب بی تاثیر نیست
7- اچار کشی توسط متخصص
8- ( مهم ) همون جور که اشپز دو تا بشه اش شور میشه یا بی نمک
ماشینی که دوتا راننده داشه باشه
یا خیییلی داغون میشه یا اگه هر دو دل سوز باشن خییلی توپ توپ

Mr.Line
03-08-1392, 01:31 بعد از ظهر
ولی برا این که ماشین و موتور درست و حسابی ابندی بشه و تو ابندی بمونه
1- روغن به موقع عوض بشه
2- اصلا دنده مرده ندید
3- سرعتتون نسبت به دنده یه خورده بیشتر باشه
4- به نظر من هر سه باک یه بار بنزین سوپر بزنی
5- تو یه بازه زمانی خاصی فیلتر و عوض کنی
6- داشتن لاستیک خوب بی تاثیر نیست
7- اچار کشی توسط متخصص
8- ( مهم ) همون جور که اشپز دو تا بشه اش شور میشه یا بی نمک
ماشینی که دوتا راننده داشه باشه
یا خیییلی داغون میشه یا اگه هر دو دل سوز باشن خییلی توپ توپ

سوال :[Only registered and activated users can see links] دنده مرده چیه ؟

بعدش تا کی نباید 2 ترک بزنیم ؟

آچار کشی چقدر خرجشه مثلا برای اونجر 220 ؟

ali_r
03-08-1392, 01:37 بعد از ظهر
سوال :[Only registered and activated users can see links] دنده مرده چیه ؟

بعدش تا کی نباید 2 ترک بزنیم ؟

آچار کشی چقدر خرجشه مثلا برای اونجر 220 ؟

دنده مرده یعنی بزنی دنده 3 و خیلی کم گاز بدی طوری که موتورت به لرزش بیوفته

باید تا هزارتا بهش فشار نیاری بعد هزارتا هر بلایی که میخوای سرش بیار

جواب سوال 3 رو نمیدونم

کیا
15-01-1393, 10:18 قبل از ظهر
سلام : لطفا راهنمایی کنید تا چند کیلومتر اول نباید موتور رو دو ترکه کرد

Alireza.BMW
15-01-1393, 10:45 قبل از ظهر
سلام : لطفا راهنمایی کنید تا چند کیلومتر اول نباید موتور رو دو ترکه کرد

1000کیلومتر

!NAVID!
15-01-1393, 01:02 بعد از ظهر
ولا من از زمانی که موتورم رو گرفتم (ار کی وی) بیشتر دو ترک بودم حتی در زمان اب بندی !!!!!!! همیشه هم موتور رو میگازونم!!!!
اما الان مثل ساعت کار میکنه!!!!!:sumo:
دلیلش چیه نمیدونم :crazy:

alix
28-01-1393, 02:52 بعد از ظهر
سلام به همه
من یه پالس 220 گرفتم تا الان باهاش 28 تا رفتم
آب بندی اش چه سیستمی اه ؟
خود دفترچه نوشته تا 15 دنده 1 و تا 30 دنده دو و همینطور هر 15 تا یه دنده
نظر بچه هایی که داشتن چیه ؟؟؟
ضمنا روغنشو کی باس عوض کنم (روغن بار اول)
قبل ترا یادمه یرا این cg که داشتم برای روغن بار اول توی موتور یک کم گازوئیل ریخت و موتور یکم کار کرد بعد گازوئیل رو تخلیه کرد هوا گرفت و روغن ریخت
روش معتبره آیا ؟ جواب میده ؟

farshad 54
28-01-1393, 03:54 بعد از ظهر
بعد از 100 کیلومتر کارکرد روغن موتور رو عوض کنید و روغن بهران سوپر پیشتاز 20-50 بریزید

سر 500 کیلومتر دوباره روغن رو تعویض کنید دفعه بعد سر 1500 تا عوضش کنید

تا 1000 کیلومتر اول هم دور موتور رو از 6000 دور بالاتر نبرید ولی از همه دنده ها استفاده کنید بعد 1000 تا هر جور دوست داری موتور رو ***زونید

فعلا هم شستشوی انجین با گازوئیل توصیه نمیشه

موفق باشید

alix
28-01-1393, 05:07 بعد از ظهر
بعد از 100 کیلومتر کارکرد روغن موتور رو عوض کنید و روغن بهران سوپر پیشتاز 20-50 بریزید

سر 500 کیلومتر دوباره روغن رو تعویض کنید دفعه بعد سر 1500 تا عوضش کنید

تا 1000 کیلومتر اول هم دور موتور رو از 6000 دور بالاتر نبرید ولی از همه دنده ها استفاده کنید بعد 1000 تا هر جور دوست داری موتور رو ***زونید

فعلا هم شستشوی انجین با گازوئیل توصیه نمیشه

موفق باشید

مرسی آقا فرشاد
میشه بگی چرا شستشو با گازوئیل نه چون خودم فک میکردم این گازوئیل باعث میشه تمام موارد فلزی که ممکنه تو موتور جا مونده باشه بیاد بیرون؟
در ضمن یکی از دوستان یه 220 مدل 91 داره روغن توتال 7000 توصیه کرد به شدت
نظرت چیه ؟

farshad 54
28-01-1393, 05:39 بعد از ظهر
ما روغنه مناسبه این موتور رو پیشنهاد میدیم دیگه انتخاب با خودتون هست

همون سر 100 تا و 500 تا که روغن رو عوض میکنید همه ات و آشغالای موتور خارج میشن

ramink2
25-02-1393, 01:59 بعد از ظهر
سلام:
لطفا در مورد موتورهای بیکلاج هم توضیح بدین من امروز یک موتور بی کلاج خریدم و تا الان که 30 تا کار کرده از دنده چهار استفاده نکردم،آیا کار درستیه ؟
و اینکه به طور کل آب بندی و تعویض روغن بی کلاج ها چطوره؟
بنزین سوپر یا معمولی بزنم؟

با تشکر...

cottlas
25-02-1393, 03:57 بعد از ظهر
آببندی کردن موتور نو حالا چه اتومبیل یا موتور فرقی نداره در اصل برای سیلندر ها و پیستون ها و میل لنگ و یاتاقانها الزامیه قسمتهای دیگه وسیله در اولویت دوم هستند درسته که مثلا گیربکس نو هم فشار آوردن الکی براش مضره ولی نه به اندازه سیلندر . حالا چرا به این کار میگن آببندی کردن! چون وقتی پیستون نو داخل سیلندر تازه تراش خورده قرار میگیره اولا هنوز اصتحکاک داخل سیلند بالاست و باید کم کم با حرکت پیستون و فشار رینگها صیقلی تر بشه و دوم اینکه هر چقدر در ساخت رینگها دقت بشه وقتی سر جاش که قرار میگیره بین رینگها و پیستون و سیلندر فاصله های اندکی وجود داره که باعث حدر رفتن کمپرس میشه و این فاصله کم کم توسط همون براده های ریزی که در اثر اصتحکاک از رینگها و سیلندر جدا شده و مخلوط شدنش با دوده درز گیری میشه و به اصطلاح همون آببند میشه و دیگه کمپرس از اون محلها حدر نمیره بخاطر همین وقتی موتور آببندی میشه شتاب و قدرتش بالا میره.حالا آب بندی کردن درست با دنده 4 یل 5 نکردن موتور بوجود نمیاد بهترین راه اینه که مدت زمان تعویض دنده ها نسبت به یک موتور آببندی شده بیشتر باشه و بالا بردن دور موتور با یک شیب یکنواخت مثلا اگه موتوری رو تو سه ثانیه از 1 به دو میری موتور نو رو تو 6 الی 7 ثانیه دنده بدی ولی دور موتور نباید اونقدر بالا بره که صدای موتور در بیاد همینطور تا آخرین دنده با دنده ها ی آخر موتور رانندگی کردن برای وسیله نه تنها بد نیست خوب هم هست چون تو دنده های بالا تر دور موتور پایین میاد و تماس هوا با قسمتهای خنک کننده موتور بالا میره و موتور در شرایط مناسب کا میکنه ولی نباید موتور رو تو سر بالایی انداخت و تو دنده های آخر انتظار درست آّ بندی شدن داشت این کار تو جاده های تخت بهتر جواب میده تا زمانی که موتور یک مقداری جون بگیره و بشه بهش بیشتر فشار آورد. قسمتهای دیگه موتور هم همزمان با این کار جا میافتند و روانتر و بیصداتر کار میکنند.تعویض روغن و آچار کشی هم همونطور که دوستان گفتنند باید سر وقت خودش انجام بشه.

rmz
25-02-1393, 06:44 بعد از ظهر
سلام.
من یک موتور کویر 125 سی سی دارم. که تا حالا خود موتورش آچار کشی نشده.
توی چند تا تاپیک دیدم که نوشته بود که باید خود موتور ، موتور هم آچار کشی بشه.
حالا اینجوری ضرر نداره؟
بعضی موقع ها موتور انگاری عادی نیست لرزش اضافه داره و صداش خوب نیست.
هزینه آچار کشی چند میشه؟
هر چند کیلومتر باید موتور آچار کشی بشه؟

Alireza.BMW
25-02-1393, 07:16 بعد از ظهر
شما پیچای دسته موتورو عوض کن خشکه بندازه برای هرپیچ 4تا واشر فنری بخر 2تا پشت مهره و 2تا اونطرف پیچ بندازه بعد پیچا رو سفت کن بوشای دوشاخ عقب موتورو که پشت میل تنه هستن رو میدی تراشکاری برات درست منه چون بوشای آماده بیرون مفت نمیرزه اونا هم عوض کن موتور نرم میشه

Sooli
06-03-1393, 07:14 قبل از ظهر
سلام دوستان این بوکسر ۱۵۰ رو باید کلا چجوری آب بندی کنیم [منظورم از همه نظر هست]چون انشاالله تو همین دو سه روزه میگرم یه دونه

BabyBoy
06-03-1393, 11:34 قبل از ظهر
سلام دوستان این بوکسر ۱۵۰ رو باید کلا چجوری آب بندی کنیم [منظورم از همه نظر هست]چون انشاالله تو همین دو سه روزه میگرم یه دونه
دوست عزیز در 1000 کیلومتر اول به موتور فشار نیارید.
سعی کنید از همه دنده ها استفاده کنید اما دور موتور رو زیاد بالا نبرید.
روغن رو هم همون اول سعی کنید عوض کنید.
به نظر من اگر بتونید در 1000 کیلومتر اول تک نفره سوار بشین بهتره، اگر نه تا 300-400 کیلومتر اول.
در کل اگر تاپیک رو بخونید دوستان چندین بار توضیح دادن.

Sooli
06-03-1393, 02:17 بعد از ظهر
ممنون از راهنماییت.
منظورت رو متوجه نشدم یعنی چی که از همه دنده ها استفاده کنم بعد دور موتور رو هم بالا نبرم؟
منظورت اینه که دنده ها رو پر نکنم؟
در ضمن بهترین روغن موجود برای این موتور چیه؟

Sooli
06-03-1393, 10:05 بعد از ظهر
کسی از اساتید نیست جواب ما رو بده؟

rmz
12-03-1393, 04:14 بعد از ظهر
سلام.
موتور من کویر cg 125 هست. تا الان 6000 تا رفته و آچار کشی نشده ( فقط پیچ و مهره های دم دست را سفت کردم وپیچ های خود داخل موتورش سفت نشده ) و لرزش هم خیلی داره و بعضی موقع ها موتور جون نداره که راه بره مثلا میدم دنده 4 ولی انگاری دادم دنده 1 ! در کل هم زیاد لرزش داره و هم غیر عادیه.
برای آچار کشی خود موتور باید چیکار کرد؟باید هر چی پیچ داخل موتورش هست را سفت کنم؟
قبلا بردم تغمیرگاه که کاربراتور را سرویس و تنظیم کنه و موتور را کامل آچار کشی کنه ولی به نظر خودم آچار کشی نکرده.
با تشکر .

Alireza.BMW
12-03-1393, 04:32 بعد از ظهر
بوش های میل تنه عقبو بده تراش کاری برات درست کنه و عوض کن ببین اگزوز سفت سرجاشه؟

rmz
12-03-1393, 04:48 بعد از ظهر
بوش های میل تنه عقبو بده تراش کاری برات درست کنه و عوض کن ببین اگزوز سفت سرجاشه؟

سلام.
اگه با منی آره اگزوز سر جاشه. پیچ هاش هم سفته.
حتی اگزوز عوض کردم درست نشد.
موتور صدای اضافه و لرزش بیش از حد داره.
تا حالا خود موتورش آچار کشی نشده.
من پیچ های دم دست را چند روز یکبار سفت میکنم.

BabyBoy
12-03-1393, 05:44 بعد از ظهر
کسی از اساتید نیست جواب ما رو بده؟
دوست عزیز عذر میخوام، پستتون رو حالا دیدم.
بله منظورم اینه که دنده رو پر نکنید ولی از همه دنده ها استفاده کنید.
در مورد روغن راستش نمیدونم که سطح کیفی مورد نیاز این موتور چی باشه، اگر دفترچه داشته باشه نوشته شده.
اگر هم نه که میتونید از سوپر پیشتاز استفاده کنید، دوستان تایید کردن و در پالس استفاده میکنن.

Alireza.BMW
12-03-1393, 05:51 بعد از ظهر
سلام.
اگه با منی آره اگزوز سر جاشه. پیچ هاش هم سفته.
حتی اگزوز عوض کردم درست نشد.
موتور صدای اضافه و لرزش بیش از حد داره.
تا حالا خود موتورش آچار کشی نشده.
من پیچ های دم دست را چند روز یکبار سفت میکنم.
بوش های میل تنه وسطو عوض کن میری تراش کاری میگی یه دست بوش میل تنه وسط برام درست کن درسته گرونتره اما سطح کیفیش بیشتر از بوش های تو بازاره به طور محسوسی لرزش میاد پایین...پیچ های دسته موتورو جنس خشکه بنداز و 2طرفش واشر فنری بنداز کلا هرجا تونشتی واشر بنداز حتی قاب زنجیر...اگه واشر فنری پیدا نکردی 2طرفش واشر فلزی معمولی هم بندازی کفایت میکنه اما توی هرطرف 2تا بنداز یهنی برای هر پیچ دسته موتور 4تا 2تا اینور پیچ 2تا پشت پیچ...در ضمن چرخ عقبو با دستت باهاش بازی بازی کن ببین لقی مقی نداره که اگه داره بوش چرخ عقبم باید تعویض شه...در ضمن سی جی لرزش داره در هرحالتی چون صدای اگزوزش مضخرفه

Mohammad.r
16-03-1393, 01:46 قبل از ظهر
برای آب بندی مطالعه کنید:
خیلی ها بر این باورند که پیشرانه نیازی به آب بندی ندارد و از همان ابتدا می توانید دور موتور را تا انتها بالا بیاورید و هیچ مشکلی برای موتور سیکلت شما پیش نمی آید. اما تجربه نشان داده که این کار حداقل برای موتور سیکلت های مونتاژ داخل درست نیست و بارها دیده شده بعد از مدتی پیشرانه به روغن سوزی می افتد یا روغن از کناره پیشرانه به بیرون نفوذ می کند.
پس حتما در این باره به توصیه های فروشنده و دفترچه راهنمای محصول عمل کنید. آب بندی صحیح به این معنا نیست که شما تا 1000 کیلومتر اول باید با سرعت 50 تا 60کیلومتر حرکت کنید و اصلا معکوس نزنید یا دور موتور را بالا نیاورید.
این کار درست است اما نه برای تمام مدت 1000 کیلومتر. تجربه نشان داده تا 200 یا 300 کیلومتر اول دور موتور را زیاد بالا نیاورید اما پس از آن باید تا دور موتور مجاز تعیین شده توسط کارخانه پیش بروید تا انجین به اصطلاح تنبل بار نیاید. یادتان باشد دور موتور مجاز تعیین شده به هیچ وجه ردلاین نیست. برای هر موتور یک دور مجاز تعیین شده و یک ردلاین. دور موتور مجاز دوری است که در آن حالت به پیشرانه آسیبی نمیرسد و بیشترین قدرت را تولید میکند.
[ برای مثال قدرت موتور پژو 405 100 اسب بخار در دور 6000 است]
دور ردلاین دوری است که در مدت طولانی استفاده خساراتی به انجین وارد می کند، پس توصیه می شود از تعویض دنده ها و نگه داشتن موتور در ردلاین خودداری کنید. توصیه می شود در طول مدت آب بندی استفاده روزمره و شهری از موتور سیکلت خود داشته باشید و نکته خیلی مهم تعویض روغن موتور و استفاده از روغن پیشنهادی کمپانی برای انجین است.
توصیه می شود در طول مدت 1000 کیلومتر ابتدا در اولین فرصت روغن تعویض شود و روغن توصیه شده و به مقدار توصیه شده استفاده شود. و پس از آن هر 250 کیلومتر این کار تکرار شود.
و پس از اتمام این دوره روغن پس از پیمودن مصافتی خاص مثلا 1000 کیلومتر تعویض شود. [ نکته: توجه داشته باشید منظور از 1000 کیلومتر پیمودن دقیق آن نیست زمان درجا کار کردن و زمان ایستادن در ترافیک و... هم جزو کارکرد انجین محسوب میشود]
منبع : خودرو امروز و خودم

vahidreza_taheri
28-03-1393, 01:49 بعد از ظهر
سلام دوستان .موتور من پالس 220 هست و 20 تا کارکرده.تو خیلی از سایت ها نوشته تا 1000 تا اول گاز نده بهش ولی خیلیا بهم میگن اگه گاز ندی موتور تنبل میشه اگه مشه راهنمایی کنین چه کار کنم ممنون.

Alireza.BMW
28-03-1393, 02:10 بعد از ظهر
1000تا در اصل مال موتورایی با حجم پایینه تا حداکثر 180سی سی به نظر من برای موتورای 200به بالا باید 1000کیلومتر به 1200الی 1500 کیلومتر برسه...اونا بیخود کردن کردن گفتن موتور باید دوران آب بندی رو بگذرونه و صرفا آب بندی برای اینه که قطعات و چرخدنده های داخل انجین همه هنوز با هم مچ نشدن و لبه هاشون باید صافو صیقلی بشه اگه بخای تو این دوران ***زونی موتورو قطعات بیشتر از حد ساب میخوره و در دراز مدت خودشو نشون میده...به قول فرشاد خان شما دور موتورو تو نصفه عوض کن مثلا کات آف آپاچی تو دور موتور 11250هه دور موتور مناسب برای تعویض دنده بین 5الی 5/5هه مال پالسو نمیدونم این موتورو داشتم اما یادم نیست فکر میکنم کات آفش روی 12ست...در ضمن تو دوران آب بندی و بعد از اون سعی کن به هیچ عنوان دنده 1 و 2 مخصوصا 1 رو گاز اضافی ندی و اینم همیشه یادت باشه چون حداکثر قدرت موتور توی دور موتور 8500بدست میاد پس توجیهی نداره بالاتر بردن دور موتور چون بیشتر از اون دور موتور فشارهای چندین برابر به انجین وارد میکنه اگه اینجوری که گفتم باهاش تا کنی یه عمر موتوره...

- - - Updated - - -

در ضمن سر 100 کیلومتر روغن فابریک موتورو عوض کن...و ببین کم نداشته باشه چون معمولا روغن توی کارتل رو به اندازه نمیریزن...و روغن دوم رو 500تا و روغن 3م رو 1500تا این نظر منه شاید بقیه بگن روغن 3م رو 1000تا عوض کن اگه مقدوره برات خب سر همون 1000تا عوض کن و روغن 4م به بعد رو بسته به نحوه سواری گرفتن و راه رفتن با موتور از 1200تا الی 1600 عوض بشه

vahidreza_taheri
28-03-1393, 02:38 بعد از ظهر
ممنون از راهنماییت

alix
10-05-1393, 08:30 بعد از ظهر
سلام
اقا من یه 220 پالس دارم 3000 تا باهاش رفتم
سرویس دوره ای و اینا نبردمش
سر 500 و 1500 و 2500 روغن عوض کردم
حالا هم موتور براه هستش سر صدا نداره خوب میره ولی فقط یه مشکل داره استارت صبا خوب نمیزنه باید سه چهارتا بزنم تا روشن شه
حالا
برای سرویس اصن باید ببرم جایی نشونش بدم ؟؟؟
این که میگن نمیدونم آچارکشی و چسب زدن به فلاپ ها و ازین صحبتا قضیش چیه
دم همتون گرم

erfan.557
10-05-1393, 08:52 بعد از ظهر
روغنو خوب عوض کردی. اگه لرزش نداره اچارکشی نمیخواد اگرم صدا نداره چسب مسب نمیخواد .
فقط واسه فیلر باس ببری اگر دست به اچاری خودت میتونی اچار بکشی ولی باید قبلا دیده باشی.
بد استارت میخوره ینی چی?????
صدا استارت بد میاد یا استارت خوب میخوره ولی روشن نمیشه??????
مخلصیم.

Steel
17-05-1393, 06:02 بعد از ظهر
با سلام
دوستان من فردا انشاالله يه پالس 180 ميگيرم.
از آب بندي اطلاعات كم و بيشي دارم فقط در همين حد ميدونم كه توي 100 و 500 و 1000 بايد روغن عوض كنم و هر 1000 تا آچار كشي كنم و تا 500 كيلومتر اول بايد با دور موتور زير 6000 تا برم و دنده ها را تا آخر پر نكنم. بعد از 500 تاي دوم هم كه ميشه سه بار روغن عوض كردن ، هر چقدر ميتونم البته زير مرز Red Line به موتور گاز بدم.
به نظر اساتيد اين برداشت هايي كه من داشتم از اصول آب بندي صحيح هست و نيازي به ويرايش نداره؟ چون ميخوام اين موتور عالي آب بندي بشه و كلاً يه چيز محشري بشه... تو رو خدا بگيد هر جاي توضيحم عيب داشت و از راهنمايي هاتون بنده را دريغ نفرماييد.

erfan.557
17-05-1393, 06:49 بعد از ظهر
تا وقتی به لرزش موتور نیفتاده نیازی به اچارکشی نداره.
یکم وسواسی هس ولی خوبه.

Steel
17-05-1393, 07:04 بعد از ظهر
منتظر پاسخ قانع كننده ام ....:flower4:

prince0fpersia
20-05-1393, 08:11 بعد از ظهر
سلام دوستان
من تازگی یه پالس خریدم و خیلی سعی میکنم آب بندی رو رعایت کنم اما واقعا تو تهران و اونم قسمت مرکز به بالای شهر که همش سربالایی میشه شدنی نیست! حتی بعضی وقتها روی دنده ۱ هم یکمی بیشتر از وسط دسته گازو میچرخونم صدای قار و قورش درمیاد! نمیدونم اصلا این صدا طبیعیه یا همون صدای سوپاپ های ماشین(ناک زدن) حساب میشه و داره به موتور آسیب میزنه؟

لامصب تو همه دنده ها باید سرگاز برم وگرنه صداش درمیاد! چه مرگشه این موتور؟
اینم بگم که تو کفی این مشکل رو نداره و خوب و نرم کار میکنه اما تو سربالایی مسخره بازی درمیاره!

Alireza.BMW
20-05-1393, 08:53 بعد از ظهر
موتور صفر همینه دیگه دوست عزیز دنده هاش خشکه بد جا میره شما کلاج ور رگلاژ کن بهتر میشه تا 1000 حتی 1500 همینجوریه...در مورد صداشم فکر کنم مال فیلرشه...کلا پالس 220 یه مقدار کار میکنه انجینش نرمی اولیه رو نداره و یه مقدار به صدا میوفته هیچ مشکلیم نیست...فقط روغن رو سر 500 و 1000 تا عوض کن و تا 1500تا موتور باید تو آب بندی باشه چون این موتورا مثه سی جی نیستن و دوره آب بندیشون بیشتره...دور موتورشم سعی کن تو هر دنده از وسط بیشتر نیاری...مثلا آپاچی تا 12000 دور موتور روش نوشته اما به 11250 مبرسه کات آف میزنه...همین رو تقسیم بر 2 کنی میشه 5500 حدودا...که بهترین دور موتوره براش

alix
04-07-1393, 05:08 بعد از ظهر
دم همه بچه ها گرم
مرسی از پاسخ هاتون
استادت نمیزنه ینی اینکه فک کن موتور 8 ساعت از شب تا صب پارک بوده صبح باید 3 تا استارت بزنم تو استارت سوم روشن شه
ضمنا من تا حالا فیلر نبردمش
باید طرف وارد پالس باشه یا فیلرش و همین بچه های cg کار هم میتونن انجام بدن

amirreza72
19-07-1393, 10:58 قبل از ظهر
سلام خدمت تمام دوستان عزیز. چند روز اینده من میخوام یه رادیسون 150 بگیرم.مخواستم لطف کنید به من 1.طریقه اب بندی موتور؟ 2.در چه دور و سرعتی برم؟4.رو چند کیلومتر موتور اب بندی میشه؟ 3.روغن چی بریزم بهتره؟ بعد یه لطفی کنید نظر خودتون را هم در مورد موتور و هم در مورد سوال ها بگید مرسی با تشکر.

محمدمحسن
19-07-1393, 11:03 قبل از ظهر
سلام داداش درمورد روغن مطلبی رو بگم که خیلی تو عمر و سلامت موتور تاثیر میزاره

موتوری که صفر میخرید باید یه دفترچه راهنما داشته باشه .

آلیاژی که فلز گیربکس ازش ساخته شده را شرکت تایین میکنه با چه روغن موتوری سازگاری دارد

همون مارک همون روغن را همیشه استفاده کنید تا همیشه موتور نرم داشته باشید .

یکی بگه گرونترین روغن رو بریز و فلان توجه نکنید به گرونی روغن نیست به آلیاژی که استفاده شده باید سازگار باشد.

حتما به دفترچه راهنما موتور توجه وعمل کنید . اگر هم دفترچه بهتون ندادن از اول یک روغن استفاده کنید تا آخر . روغن رو هی عوض نکنید .

amirreza72
19-07-1393, 11:22 قبل از ظهر
1.طریقه اب بندی موتور؟ 2.در چه دور و سرعتی برم؟4.رو چند کیلومتر موتور اب بندی میشه لصفا این ها را هم بگید برای رادیسون 150

erfan.557
19-07-1393, 03:01 بعد از ظهر
1.طریقه اب بندی موتور؟ 2.در چه دور و سرعتی برم؟4.رو چند کیلومتر موتور اب بندی میشه لصفا این ها را هم بگید برای رادیسون 150

1.خلوص نیت.
2.دور همیشه تو اببندی از نصف کمتره(اینجوری گفتم که خوب متوجه شی) مثلا 11 دور موتور داری رو 4-5 دنده بده.کیلومترم زیاد مهم نیس.
3.??????
4.رو1000-1500 اببندیه.
از همهیه این ها مهمتر:
1.روغن موتور فابریکو تو 200-300 تای اول عوض کنو یه روغن خوب بریز.
2.تا موتور گرم نشده راش ننداز (نه این که 10 دیقه درجا کار کنه 2دیقه بسشه)
3.روغنو تو هر1000 تا عوض کن.

hosinmaster
19-07-1393, 03:41 بعد از ظهر

...........
مبارک باشه..
برای آب بندی موتور موارد زیادی هستش که باید رعایت بشه..آب بندی تو طول عمر موتور و همچنین راه رفتنش تاثیر بسیار زیادی داره..
..........
1-از بنزین سوپر استفاده نکن...به هیچ عنوان..
2-تو دوران آب بندی موتورو فابریک سوار شید..اگزوز فابریک-فیلتر هوای فابریک و...
3-روغن فول سنتتیک استفاده نشه..و اینکه تو 200تای اول از روغن رقیق استفاده کنید.
4-تو 500تای اول دور موتور از 3 بالاتر نره-500تای دوم برید رو دور 5 و 500 تای سوم دور 2/3 دور موتور کامل باشه..
5-سرعت مناسب با دورهایی که گفته شد..تو 500تای اول بهتره که از دنده 4 و 4 به بالا استفاده نشه..
6-با سرعت و دنده ثابت حرکت نکنید..حداقل تو 200تای اولیه..
7-رو 500تا مجددا" تعویض روغنو انجام بدید+فیلتر. غلظت مناسب با موتور باشه..ولی سنتتیک نباشه بهتره.
8-ترک نشین به هیچ عنوان سوار نکنید.
9-از شتاب گیری ناگهانی و ترمز ناگهانی و همینطور معکوس خودداری کنید...این خیلی مهمه
10-زنجیر به هیچ عنوان خشک نباشه..در غیر این صورت زنجیر تاب برمیداره.
11-اگه با یه استارت موتور روشن نشد..10ثانیه مکس و سپس استارت بعدی.
12-قبل از حرکت بزارید موتور 1یا 2 دقیقه درجا کار کنه.
13-رو کیلومتر 1000 یا 1200 روغنو مجددا" عوض کنید و از روغن مناسب موتورتون استفاده کنید.
14-بعد از 1500تا شروع کنید به گازوندن موتور..دور موتورو آروم آروم تو تمام دنده ها پر کنید..ولی رد لاین نزنید..کم کم معکوس بدید و سعی کنید تو دنده های بالا
تو اتوبانهای خلوت موتورتونو ***زونید..
15-بعد از 2000تا راه رفتن پیچها جا باز کردنو زمان آچار کشی هستش..حتما" حتما" این کارو بکنید..
16-بازدید انژکتور یا کاربرات فراموش نشه.استفاده از روغنهای خوب (فول سنتتیک )و همچنین تعویض روغن + فیلتر هم فراموش نشه.
17-بعد از آچار کشی میتونید از اگزوز حرفه ای و فیلتر و هرچی که خواستید استفاده کنید..رد لاین بزنید.معکوس بدید..
انجان دادن تمام این مراحل رو کار کرد موتور بسیار تاثیر گذاره..
بازم سوالی بود بپرسید..

amirreza72
19-07-1393, 05:32 بعد از ظهر
حسین جان دست شما درد نکنه مرسی از راهنمایی مفید شما.فقط 2 تا سوال 1.چه موادی به زنجیر بزنم تا از خشکی در بیاد بعد همه جای زنجیر بزنم؟؟؟؟ 2.چه روغنی بریزم با چه غلظتی خوبه برای رادیسون 150؟؟؟با تشکر

hosinmaster
22-07-1393, 09:06 قبل از ظهر
واسه زنجیرت از واسکازین استفاده کن+گیریس
روغن موتور هم از بهران پیشتاز یاستفاده کن

alix
24-07-1393, 09:20 بعد از ظهر
سلام
پالس کار جهت آچار کشی سمت غرب و جنوب غرب لطفا معرفی کنین
دم همتون گرم

amirreza72
05-08-1393, 12:31 بعد از ظهر
با عرض سلام طریقه اب بندی موتور باکسر 150 را هم بگیر با تشکر.

ata313
03-09-1393, 11:45 قبل از ظهر
سلام
من یه تریل پیشرو 250 خریدم
چه جوری ابندیش کنم ؟
اگر میشه همه چیز رو دقیق بگین

VAHID
03-09-1393, 02:23 بعد از ظهر
سلام
من یه تریل پیشرو 250 خریدم
چه جوری ابندیش کنم ؟
اگر میشه همه چیز رو دقیق بگین

صفحات قبلی تاپیک رو مطالعه کنید جواب سوالتون رو پیدا میکنید

ata313
03-09-1393, 05:13 بعد از ظهر
برادر عزیز صفحات قبل رو خوندم، ولی گیج شدم. هرکی میاد نظر خودش رو میگه. خب این که نمیشه
یکی میگه روغن اولو که کارخونه ریخته عوض کن بدرد نمیخوره، یکی میاد میگه رغن کارخونه شله چون باید چرخ نده و غیره راحت بچرخه و ......
یکی بیاد حرفه علمی بزنه
الان من پنجو صد پول یه موتور مزخرف چینی دادم، چیکار کنم در اینده پدرمو درنیاره ؟!
(صفحات قبل رو خوندم گیج شدم به خدا)
یکی از اساتید جوابمو بدن ممنون میشم

VAHID
03-09-1393, 07:41 بعد از ظهر
برادر عزیز صفحات قبل رو خوندم، ولی گیج شدم. هرکی میاد نظر خودش رو میگه. خب این که نمیشه
یکی میگه روغن اولو که کارخونه ریخته عوض کن بدرد نمیخوره، یکی میاد میگه رغن کارخونه شله چون باید چرخ نده و غیره راحت بچرخه و ......
یکی بیاد حرفه علمی بزنه
الان من پنجو صد پول یه موتور مزخرف چینی دادم، چیکار کنم در اینده پدرمو درنیاره ؟!
(صفحات قبل رو خوندم گیج شدم به خدا)
یکی از اساتید جوابمو بدن ممنون میشم

روغن موتور کارخونه بی کیفیت هست عوضش کنید

با موتور اروم و با دور موتور حد اکثر 5000 تا برید که به موتور فشار نیاد و ترک هم سوار نکنید
هر 300 کیلومتر تا 1000 کیلومتر اول روغن رو عوض کنید چون قطعات نو هستند و هنگام اب بندی مقداری براده جای میگذارند

سر 1000 کیلومتر موتور رو ببرید اچار کشی و بعدش کم کم به موتور فشار بیارید و تو دور های بالاتر دنده بدید

کیاوش
22-09-1393, 11:42 قبل از ظهر
سلام می خواستم راجع به آب بندی پالس و مگلی بدونم.

حسن موتوری
11-10-1393, 06:46 بعد از ظهر
سلام
آقا میگم این فیلتر روغن سی جی هم باید بعد از 500 تا کارکرد عوض بشه؟
آخه واسه فیلتر روغنش باید در کلاچ باطبشه. من ندیدم تاحالا کسی واسه سی جی رو عوض کنه/

محمد 95
16-10-1393, 02:00 قبل از ظهر
سلام به تمامی دوستان
موتورم سی جی 125 هست. من دنده هرزگرد و صفحه کلاچ و تمامی واشرهای سیلندرو دادم تعمیر کار عوض کرد. حالا میخواستم بپرسم موتور به ملاحظه و اب بندی نیاز داره یا نه؟ واینکه میخواستم علت درست جا نیوفتادن دنده 3 رو بپرسم به طوری که بیشتر وقت ها در دو مرحله جا میوفته یعنی یار اول که میزنم خلاص میشه ویه صدای تق تق میده بعد که دوباره دنده رو میزنم جا میوفته؟

Hasan.A
17-12-1393, 05:16 بعد از ظهر
سلام میشه ادم اچارکشی موتورشو خودش تو خونه انجام بده ونیاز به اچارهای زیادی داره؟

MOHAMMAD.SL
14-01-1394, 12:51 بعد از ظهر
سلام من چند روز دیگه پالس 180 میگیرم چند تا سوال داشتم این تاپیک هم مطالعه کردم ولی جواب سوالامو نگرفتم
تو 500 تای اول میشه از همه دنده ها استفاده کرد؟
تو 500 تای اول دور موتورو تا چند باید بیاریم بالا؟
روغن موتور خود شرکت خوبه یا عوضش کنم؟
ممنون

موتور فقط r1
14-01-1394, 02:04 بعد از ظهر
روغنو ک سعی کن عوض کنی

babialex
20-03-1394, 11:18 بعد از ظهر
سلام من امروز یه موتور پیشرو 135 مدل 94 صفر گرفتم
میخام بدونم چطوری باید اب بندیش کنم و چه زمان به آچار کشی احتیاج داره و کجا ببرم ؟
امروز از فروشگاه که خریدم تا خونه نشستم موتور کمی لرزش در جلو داشت و یه صدای جیر جیر خفیفی داشت که گفت باید آچار کشی بشه تا ردیف بشه
کمی هم دنده کم کردن سفته اما دنده زیاد کردن به راحتی انجام میشه

ممنون میشم برای کارهای اولیه راهنمایی کنید چون بار اوله موتور خریدم
babialex
22-03-1394, 01:06 قبل از ظهر
سلام من امروز یه موتور پیشرو 135 مدل 94 صفر گرفتم
میخام بدونم چطوری باید اب بندیش کنم و چه زمان به آچار کشی احتیاج داره و کجا ببرم ؟
امروز از فروشگاه که خریدم تا خونه نشستم موتور کمی لرزش در جلو داشت و یه صدای جیر جیر خفیفی داشت که گفت باید آچار کشی بشه تا ردیف بشه
کمی هم دنده کم کردن سفته اما دنده زیاد کردن به راحتی انجام میشه

ممنون میشم برای کارهای اولیه راهنمایی کنید چون بار اوله موتور خریدم
موتور از قیمت جلو در هنگام حرکت میکوبه انگار کمک ها یا لاستیک ایراد داره همش بالا پایین میشه توی حرکت فرمون و لرزش داره
همین الان که 50 تا راه رفته فقط میتونم ببرم برای آچار کشی؟
باید ببرم نمایندگی مرکزی خدمات پس از فروشش؟

mohammad1433536
26-03-1394, 11:20 بعد از ظهر
سلام به همه
من یه موتور بیکلاج دارم مدل jetro 125 که حدودا یک ساله دارم باش میرم و هیچ کاریش نکردم البته موتور مال سال 87 حالا میخوام ببینم میتونم توی خونه خودم موتورش رو بیارم پایین ؟ و چه قطعاتیش رو باید عوض کنم؟

big_00a
28-03-1394, 11:57 بعد از ظهر
ببخشید سوالاتی داشتم
امروز جاده ی بین گرگان و کردکوی (حدود 30کلیومتر هست) رو بیشتر با سرعت 70 تا 80 رفتم چون موتور 800تا بیشتر نرفته و بعضی جاها خب موتور تخت هم میکردم .. سوالی دارم .. دور موتور رو 6 مناسب هست .. معکوس براس سبقت سریع تر خوبه و مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ راسته که میگن تا 1000 تا 2ترک نزنید ؟؟ من سر 800 تا روغن عوض کردم و بردم اچار کشی
با موتور مدارا میکنم اما سرعت به 110 میره یه صدای عجیبی میده اگزور و موتوری طبیعی هست ؟ موتور فلات 200 دی تی

alireza315
29-03-1394, 10:02 قبل از ظهر
سلام دوستان عزیز یه سوال از شما داشتم اینکه ایا واقعا اب بندی برای موتور نیازه و فرق یه موتور که آب بندی نشده با یه موتور که شده چیه و من یه دایانگ صفر خریدم و آب بندی هم نکردم فقط باهاش رفتم و آومدم الان هم حدودا 500 کیلومتر کارکرده باید چطور آب بندی اش بکنم.:retarded:

walidcfz
28-04-1394, 12:54 بعد از ظهر
سلام دوستان. من دو روز پیش آپاچی 180 نو خریدم. تازه 70 تا کار کرده ک امروز روغنشو عوض کردم بهرا پیشتاز 20w50 ریختم. حالا چن تا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین؟
1:چجوری آب بندی کنم که خوب دربیاد؟ در ضمن من هنوز دور موتور رو بالای 6 هزار نبردم
2: با توجه به این که موتور در حال ابندی هست چه موقع روغنشو عوض کنم با در نظر گرفتن این که امروز روغن عوض کردم
3: بعد از اب یندی چه موقع عوض کنم روغن رو؟

فرنام
04-12-1394, 07:52 بعد از ظهر
آموزش آب بندی موتورسیکلت
آب بندی چیست؟

منظور از آب بندی عمل صحیح عملکرد و قرار گیری قطعات و اجزای خودرو میباشد که پس از منتاژ قطعات به دلیل وجود اصطحکاک هایی که بین اجزای منتاژ شده وجود دارد این قطعات در اثر کارکرد در جای خود با عمل سایشی اقدام به قرارگیری صحیح در جای خود مینمایند که در اصطلاح آب بندی گفته میشود. اما تازمانی که این قطعات به صورت درست در جای خود قرار نگرفته اند هرگونه فشار کاری که به آنها وارد گردد باعث میگردد که عمل سایش صورت نگیرد و عمل شکستگی و یا ایجاد ترک هایی باعث گردد که قطعات آسیب ببیندد و در طی مدت کوتاهی از کار بیوفتند و عملا باعث ایجاد هزینه و آسیبهای بعضا جبران ناپذیری گردند.

آب بندی انجین:

شرکت کبیر موتور قبل از فروش مرحله اول آب بندی را انجام و پس از اطمینان از صحت عملکرد و رفع عیب های احتمالی اقدام به فروش مینمایند. عمل آب بندی در موتور سیکلت ها سه مرحله ای میباشد. اما در کشور ایران چنین رویه ای توسط هیچ یک از سازندگان طی نمیشود و این امر به مشتری واگذار میگردد. که متاسفانه شاهد هستیم که اکثر عموم مردم با ذهنیت های اشتباه و نظرات بی پایه و اساس بدون داشتن هیچ دانش فنی اقدام به آب بندی مینمایند. شاید بار ها شنیده باشید که عموم مردم مخصوصا تعمییرکاران گفته اند آنقدر برانید تا موتور شما هار شود. آب بندی صحیح انجین افزایش عمر موتورسیکلت را تضمین میکند. در این بخش روش آب بندی صحیص توضیح داده میشود.
زمانی که شما یک موتورسیکلت را خریداری مینمائید توسط کارخانه سازنده روغنی در موتور ریخته شده است این روغن از بهترین و مرغوب ترین روغن های موتور میباشد زیرا که اولین استارت یک انجین نیازمند یک روغن بسیار با کیفیت میباشد که به خوبی بتواند اصطحکاک اولیه بین قطعات را کاهش دهد. زمانی که برای اولین بار انجین استارت میشود میبایستی حدود ۱ دقیقه انجین در حالت عادی ( در اصطلاح درجا ) کارکند تا کلیه قطعات به صورت کامل روغن کاری شوند سپس به آرامی با افزایش میزان سوخت دور موتور را از ۱۰۰۰rpm تا حداکثر ۲۵۰۰rpm رسانده تا با افزایش فشار روغن ذرات بسیار ریزی که در لحظه اول استارت انجین بر اثر سایش از قطعات جدا شده اند در سطح روغن به حرکت در آیند سپس انجین را در حالت عادی رها نموده تا ۳ دقیقه. پس از صحت عملکرد انجین و عملیات سوخت رسانی نسبت به تکنولوژی ساخت و نوع فیلتر روغن انجین موتورسیکلت پس از طی حداکثر ۵۰ الی ۱۰۰ کیلومتر با حداکثر دور موتور ۳۵۰۰rpm الی ۴۰۰۰rpm میبایستی روغن انجین تعویض گردد.
توجه در زمان آب بندی موتور میبایستی از بهترین نوع روغن موتور موجود در بازار استفاده نمائید روغن موتورمتناسب با انجین موتورسیکلت یا ماشین خود را بایستی استفاده نمائید.

در موتورسیکلت هایی که دارای فیلتر های فلزی هستند و دارای حجم موتور ۵۰cc تا ۱۸۰cc می باشند می بایستی از روغن هایی با درجه حداقل کیفیت SF و گرانروی ۵۰-۲۰ استفاده نمایند و حتما می بایستی دقت شود که تا قبل از طی ۵۰ کیلومتر اول دور موتور نبایستی بیش از ۳۵۰۰rpm برسد.

در موتورسیکلت هایی که دارای فیلتر های کاغذی هستند و دارای حجم موتور ۲۰۰cc تا ۲۰۰۰cc می باشند می بایستی نسبت به تکنولوژی ساخت انجین از روغن هایی با درجه کیفیت حداقل SG و بالا ترین کیفیت تا به امروز SM و گرانروی ۵۰-۲۰ استفاده نمایند و حتما می بایستی دقت شود که تا قبل از طی ۱۰۰ کیلومتر اول دور موتور نبایستی بیش از ۴۰۰۰rpm برسد.

در موتورسیکلت هایی که فاقد نشانگر دور موتور هستند و دارای حجم موتور ۵۰cc تا ۱۴۰cc می باشند می بایستی نسبت به تکنولوژی ساخت انجین از روغن هایی با درجه کیفیت حداقل SF و بالا ترین کیفیت تا به امروز SM و گرانروی ۵۰-۲۰ استفاده نمایند و حتما می بایستی دقت شود که تا قبل از طی ۱۰۰ کیلومتر اول سرعت آنها نبایستی بیش از ۴۵Km/h برسد.

در زمان آب بندی نبایستی دور موتور شما ثابت بماند و میبایستی مدام با تغییر دور موتور باعث شوید تا حرارت در موتور بالا نرود و در هر حال نبایستی دور موتور از حد مجاز فراتر رود و اقدام به رانندگی نمائید.

اخطار: در زمان آب بندی نبایستی دسته گاز به آخر برسد. و یا دور موتور از حد مجاز فراتر رود

در موتور سیکلت ها عملیات آب بندی اصلی و حیاتی موتور سیکلت ۰ تا ۳۰۰ کیلومتر اول صورت می گیرد که عمر انجین و عملکرد صحیح آن در مرحله اول میباشد در مرحله دوم آب بندی که بسته به تکنولوژی ساخت انجین کمی متفاوت است تقریبا از ۸۰۰ تا ۱۶۰۰ کیلومتر ادامه دارد که با نام مرحله ریسک معرفی می گردد که در این مرحله هرگونه ایراد احتمالی انجین موتورسیکلت در آن نمایان خواهد شد و در بیش از ۱۶۰۰ به بعد مرحله اطمینان از عملکرد میباشد و می توانید حداکثر قدرت و سرعت را از موتور انتظار داشته باشید.
در مرحله اول تحت هیچ شرایطی نبایستی دمای انجین بالا رود و یا به انجین فشار وارد گردد و یا دور موتور از حد معینی فراتر رود اما افزایش سرعت هیچ گونه مشکلی ندارد یعنی اگر دور موتور یک موتورسیکلتی بر روی ۵۰۰۰ دور در دقیقه باشد و سرعت آن ۱۰۰ کیلومتر در ساعت بود هیچ گونه مشکلی وجود ندارد تنها در زمان آب بندی مرحله اول که مربوط به انجین می باشد دور موتور از اهمیت برخوردار میباشد یعد از مرحله اول که با افزایش دور موتور، سرعت نیز افزایش می یابد و عملکرد ترمز ها و کاربراتور و سوپاپ ها و پمپ روغن و شاتون و میل لینگ در مرحله حساسی هستند زیرا که اگر ایرادی در مرحله اول به وجود آمده باشد در مرحله دوم نمایان میگردد.

منبع : کبیر موتور

فرنام
12-01-1395, 11:29 قبل از ظهر
نگاهی اصولی به آب‌بندی موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ cc و طرح آن

اولین هنـدل

عصر خودرو- موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ و طرح آن جزو کاربردی‌ترین و پر‌تعدادترین موتورسیکلت‌ها در ایران هستند. شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که به‌تازگی موتورسیکلتی را خریداری کرده‌اید و می‌خواهید آن را به خوبی آب‌بندی کنید و دوست دارید خودتان بتوانید به صورت صحیح و اصولی اقدام به سرویس و نگهداری و حتی برطرف‌سازی عیب موتورسیکلت خود کنید.

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو ([Only registered and activated users can see links])»، در این مطلب سعی کرده‌ایم تا نکات مهم و روش‌های اصولی اثبات شده توسط علم و تجربه را برای شما عزیزان جمع‌آوری کنیم، تا به بهترین نحو ممکن موتورسیکلت 125 سی‌سی خود را آب‌بندی کنید و ضمن افزایش عمر پیشرانه و قطعات آن، از انجام هزینه‌های بیهوده نیز صرف‌نظر کنید.

چرا آب‌بندی و هدف از انجام آن

صنایع اتومبیل‌سازی و ساخت موتورسیکلت در کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا و اروپا قبل از فروش محصول، ابتدا مراحل
آب‌بندی را به نحو صحیح انجام می‌دهند و سپس کالا را به دست مشتری می‌رسانند؛ رویه‌ای که متأسفانه به هیچ عنوان در کشور ما در هیچ‌یک از کارخانه‌های صنایع موتوری انجام نشده و مشتری نیز اغلب از نحوه انجام آن بی‌اطلاع است.

قطعات پیشرانه با ظرافت و نهایت دقت، با دستگاه‌هایی نظیر فیلر، کولیس و ... کنار هم مونتاژ می‌شوند‌ اما به دلیل اصطکاک‌هایی که بین این اجزا وجود دارد و در اثر کارکرد و انجام عمل سایشی به صورت کاملا صحیح در جای خود قرار می‌گیرند که در اصطلاح به این عمل آب‌بندی می‌گویند؛ ولی انجام این پروسه که منجر به سالم ماندن قطعات و افزایش طول عمر آنها می‌شود به مدت زمانی نیاز دارد که در صورت وارد آمدن هر‌گونه فشار کاری بر آنها، ممکن است عمل سایش به درستی انجام نپذیرد و منجر به ایجاد ترک یا شکستگی قطعات اصلی پیشرانه مانند شاتون، پیستون، واشر سرسیلندر و... شود.

نحوه استارت اولیه

زمانی که برای اولین بار پیشرانه با هندل روشن می‌شود، لازم است در حدود یک دقیقه پیشرانه به صورت درجا کار کند تا کلیه قطعات به بهترین شکل روغن‌کاری شوند. در مرحله بعدی با افزایش میزان سوخت، توصیه می‌شود دور موتور پیشرانه را از 1000 به 2500RPM برسانید تا با افزایش فشار روغن، ذرات بسیار ریزی که در لحظه اول استارت پیشرانه بر اثر سایش از اجزای پیشرانه جدا شده‌اند در سطح روغن به حرکت درآیند. بعد از انجام این فرایند پیشرانه را تا 3 دقیقه به صورت روشن به حال خود رها کنید و سپس بعد از گذشت این مدت می‌توانید از موتورسیکلت خود سواری بگیرید.

روغن موتور

به دلیل وجود تحریم‌ها و افزایش بی‌سابقه هزینه‌ها در ساخت موتورسیکلت، سازنده ایرانی سعی می‌کند تا به هر نحوی که ممکن است از هزینه‌های تمام‌شده موتورسیکلت بکاهد که در نتیجه حتی کوچک‌ترین صرفه‌جویی هم برای هر دستگاه، اگر آن را در مقیاس تولید چندین هزار دستگاه موتورسیکلت محاسبه کنید، منجر به کاهش هزینه شگفت‌آوری می‌شود.

از این رو بارها مشاهده شده است که روغن اولیه موتورسیکلت یکی از بدترین نوع روغن موجود در بازار است که ویسکوزیته مناسبی ندارد و بسیار رقیق است و با هر منطقی که به این مسئله نگاه کنید این امر قابل توجیه نیست؛ زیرا به قول اهل فن روغن موتور مایه جان موتورسیکلت است و باید از بهترین نوع تهیه شود. توصیه ما این است که تنها مسافتی بین 50 تا 100 کیلومتر با دور موتور پایین با روغن اولیه حرکت کنید و سپس بعد از تعویض روغن موتور، دور پیشرانه را بالا برده و حتی می‌توانید سرنشین دیگری را هم به ترک خود اضافه کنید.

چند نکته:

آب‌بندی موتورسیکلت‌های هوندا و طرح آن اغلب در مسافت صفر تا 300 کیلومتر انجام می‌شود و با توجه به فناوری که در ساخت پیشرانه به کار رفته، ممکن است این رقم تا 600 کیلومتر نیز افزایش پیدا کند.

در این مرحله و اغلب بعد از 300 کیلومتر هرگونه عیب و ایراد احتمالی در قطعات پیشرانه و عدم آب‌بندی صحیح به خوبی خود را نشان می‌دهد و گفته می‌شود که بعد از طی 1200 کیلومتر نیز در صورت آشکار نشدن عیبی، سلامت پیشرانه تضمین شده است و راننده قادر است تا از حداکثر توان موتورسیکلت استفاده کند.
قبل از طی مسافت زیادی توصیه می‌شود به هیچ عنوان با دنده مرده حرکت نکنید و یا به پیشرانه با افزایش سرنشین و یا بالا بردن دور موتور فشار وارد نکنید. همچنین بهتر است در یک سرعت ثابت مسافت طولانی را طی نکنید و در صورت احساس افزایش بیش از اندازه دمای پیشرانه، سریعا موتورسیکلت را متوقف کرده و به آن اجازه دهید تا دمای آن به حالت عادی برگردد. شایان ذکر است دمای پیشرانه نباید از حد مشخصی که منجر به سرخ شدن ابتدای لوله اگزوز و گرم شدن پاهای راننده شود، بالاتر برود.

در زمان آب‌بندی تا 300 کیلومتر اول به ازای هر یک لیتر روغن به میزان 20 تا 40سی‌سی اضافه در درون پیشرانه روغن موتور بریزید. این میزان اضافه برای این منظور است که میزان غلظت روغن به دلیل جذب ذرات کاهش پیدا کرده و از روان‌کنندگی کمتری برخوردار خواهد شد و در نتیجه با افزایش روغن میزان غلظت آن یکسان باقی خواهد ماند.
در صورت روشن نشدن پیشرانه موتورسیکلت با 2 یا 3 بار هندل زدن متوالی، از هندل زدن‌های بیش از اندازه به جد خودداری کرده و عامل روشن نشدن پیشرانه را در موارد دیگر مانند نرسیدن برق یا اتمام سوخت بررسی کنید. ضمنا حتما سعی کنید در زمان هندل زدن‌های اولیه، هیچ‌گاه بعد از پایین آوردن هندل آن را رها نکنید تا خود به جای اولیه‌اش بازگردد و حتما پای خود را با فشار کم روی آن نگاه دارید تا از برگشتن هندل با سرعت زیاد بر جای خود جلوگیری شود.

ata313
12-01-1395, 12:57 بعد از ظهر
سلام
دوشاغ عقب هم تعمیر و سرویس داره ؟!؟!؟!
اگر کسی اطلاعاتی داره توضیح بده
ممنون
یاعلی.

keyvanj
13-01-1395, 10:47 بعد از ظهر
کسی موتونه دقیق کارایی که تو آچار کشی انجام میشه به ترتیب بگه؟ مخصوصا" مال دایلیم رو

همه فقط میگن هرچی پیچ دیدی سفت کن که مثلا" در مورد زیاد شدن لرزش میگن! اما اینطورا هم نیست!

irmacfa
12-04-1395, 01:11 بعد از ظهر
دوستان اینجا اینقدر عجیب غریب بود قبلی های تاپیک ماندمم من تا الان هر چی موتور خریدم همگی دسته چهار و سه و دو بوده :دی

امروز یه نامی 125 سی سی خریداری کردم

حالا آب بندی چطوری هست ؟

:sad:

برا 125

KOUROSH-14
31-06-1395, 05:57 بعد از ظهر
سلام گرم من به دوستان من و دوست داران خودروی نازنین و البته مظلومی به نام موتور سیکلت.

قبل از شروع عرض اصلی و یاری از شما دوستان گرامی خواستم عرض کنم که بنده 10 روز هست که موتور خریدم (کویر 150) و تازه وارد ولی خدای بزرگ رو شکر دارای هوشی قوی که تونستم بدون کمک هیچ فردی کاملا تعادل موتورم رو به دست بیارم،البته که صد در صد فرد حرفه ای نیستم و راه بسیار هست برای حرفه ای بودن.

طریقه آب بندی من به این صورت بود که بعد از 50 کیلومتر اول روغن موتور رو عوض کردم و ایرانول 8000 با درجه SG استفاده می کنم،تا 400 کیلومتر اول تا دور 4000 و سرعت 40 می روندم و تا به الان که 784 کیلومتر روندم دور موتور روی 5000 و با سرعت 60 می رونم.

1-آیا آب بندی من تا این لحظه درست بوده دوستان؟
2-آیا روغن موتوری که در حال حاضر بنده استفاده می کنم مناسب هست؟

(پیشاپیش ممنونم از پاسخ های شما دوستان گل خودم)

halestorm
01-07-1395, 05:44 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
دو حالت هست اگه میخای هم اب بندی کنی هم موتور سواری یاد بگیری تا 2000 کیلومترمدارا کن و کم کم دور موتورو زیاد کن بعد از 2000 تا گازو ببند بهش!
اگه موتور سواری تا همینجا هم خیلی بهش لطف کردی بعد 1000تا ***زونش(جای خلوتا مراقب خودت باش)
روغن هم همین خوبه بهران هم خوبه سر 1000تا عوض کن
موفق باشی.

KOUROSH-14
01-07-1395, 10:49 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
دو حالت هست اگه میخای هم اب بندی کنی هم موتور سواری یاد بگیری تا 2000 کیلومترمدارا کن و کم کم دور موتورو زیاد کن بعد از 2000 تا گازو ببند بهش!
اگه موتور سواری تا همینجا هم خیلی بهش لطف کردی بعد 1000تا ***زونش(جای خلوتا مراقب خودت باش)
روغن هم همین خوبه بهران هم خوبه سر 1000تا عوض کن
موفق باشی.

سلام دوست عزیز

خیلی خیلی متشکر برای محبت و پاسخ شما،خیر بنده موتور سوار حرفه ای نیستم (من شاگرد شما عزیزان هستم) ولی خدا رو شکر تونستم در این چند روز موتورم رو رام بکنم (یکی دو روز اول به هیچ عنوان نمی تونستم کنترلش بکنم)،فقط دو سوال دیگر دارم (اگر زحمتی نیست البته):

1-روش آب بندی (در حال حاضر با امروز 800 تا رفتم) رو از 800 کیلومتر تا 2000 کیلومتر رو به من توضیح بدید (طریقه تنظیم دور موتور در کیلومترهای مختلف و سرعت آن).

1-این که من چند باری هم دو ترک سوار کردم،می خواستم بدونم بعدها مشکلی براش پیش نمی یاد؟

به امید خدا شما هم موفق باشید

halestorm
02-07-1395, 06:01 بعد از ظهر
بزرگواری شما،ببین عزیز دل من هیوسانگم رو تا 1000تا بیشتر ابندی نکردم ی موتور هم مثل شما(125cc)دارم که از روز اول دو ترک 120تا باش پر کردم(شما نکن)تا امروز هم 20000تا کار کرده اتفاقی هم نیفتاده! شما هم خیلی سخت نگیر!

فقط چنتا نکته:اول روغن خوب بریزوسر 1000تا عوض کن
دوم هر مارکی ریختی تغییرش نده مگر اینکه کیفیتش پایین باشه
سوم با ی دنده مدت طولانی نرون(بخصوص 1،2 چون موتور هوا خنک هست)
چهارم از شتاب گیری ناگهانی وترمزگیری ناگهانی دوری کن
پنجم کلاه ایمنی فراموش نشه(هم خودت هم ترک نشین)
در کل دوترک نباشی بهتر هست
در اخر بعد از ابندی ی دست پیچ خشکه بگیر(خود تعمیرکارا میدونن)تا لرزش موتورت کم بشه
اگه سوالی بود من در خدمتم!

KOUROSH-14
02-07-1395, 09:28 بعد از ظهر
بزرگواری شما،ببین عزیز دل من هیوسانگم رو تا 1000تا بیشتر ابندی نکردم ی موتور هم مثل شما(125cc)دارم که از روز اول دو ترک 120تا باش پر کردم(شما نکن)تا امروز هم 20000تا کار کرده اتفاقی هم نیفتاده! شما هم خیلی سخت نگیر!

فقط چنتا نکته:اول روغن خوب بریزوسر 1000تا عوض کن
دوم هر مارکی ریختی تغییرش نده مگر اینکه کیفیتش پایین باشه
سوم با ی دنده مدت طولانی نرون(بخصوص 1،2 چون موتور هوا خنک هست)
چهارم از شتاب گیری ناگهانی وترمزگیری ناگهانی دوری کن
پنجم کلاه ایمنی فراموش نشه(هم خودت هم ترک نشین)
در کل دوترک نباشی بهتر هست
در اخر بعد از ابندی ی دست پیچ خشکه بگیر(خود تعمیرکارا میدونن)تا لرزش موتورت کم بشه
اگه سوالی بود من در خدمتم!

من روغن ایرانول 8000 استفاده می کنم که شما زحمت کشیدید و پاسخ دادیده خوب هست.

در مورد دنده مرده هم تاحدی اطلاعات دارم (البته اگر صحیح باشند)،این که نباید به موتور زور بیاد و به موقع دنده بدی!!

تو رو خدا من ببخش اگر سوالاتم زیاد شدند دوست بسیار محترم من :

1-آیا اگر زودتر از موعد (خیلی هم نه) دنده عوض بکنم (یعنی دور کامل یک دنده رو خیلی پر نکنم) مشکلی پیش می یاد؟

2-منظور شما دوست عزیز من از شتاب گیری ناگهانی چی هست؟

3-در مورد پیچ خشکه اگر امکانش هست بیشتر توضیح بدید؟

4-در مورد آچارکشی اگر ممکن هست برای منِ شاگرد کاملا توضیح بدید؟

پیشاپیش ممنون و متشکر.

kaveh_am
04-07-1395, 10:21 بعد از ظهر
1_اگر حرارت زیاد باشه شاتون میزنه...3_پیچ خشکه پیچ فولادی هستش...نمیدونم تو لرزش تاٍثیر داره یا نه...4_آچارکشی یعنی همه پیچ ها رو سفت کنی(در حدی که نشکنن)...حساس ترین هاش پیچ سر سیلندر و پیچ های که انجین رو به تنه وصل میکنه هست...پره ها هم چک کن شل نکرده باشن...

KOUROSH-14
06-07-1395, 02:39 قبل از ظهر
1_اگر حرارت زیاد باشه شاتون میزنه...3_پیچ خشکه پیچ فولادی هستش...نمیدونم تو لرزش تاٍثیر داره یا نه...4_آچارکشی یعنی همه پیچ ها رو سفت کنی(در حدی که نشکنن)...حساس ترین هاش پیچ سر سیلندر و پیچ های که انجین رو به تنه وصل میکنه هست...پره ها هم چک کن شل نکرده باشن...

من هم از شما و هم از دوست خوبمون halestorm تشکر می کنم،خیلی کمک کردید،باز هم ممنون.

real10000
08-11-1395, 07:17 بعد از ظهر
سلام خوب هستید من امروز یه ان اس خریدم حداکثر سرعتش ۶۰ تا میره اصلا راه نمیره یعنی من دیدم با دنده یک این موتور ۶۰ تا میرن بنظرتون از چی میتونه باشه ۵۰۰۰ تا کار کرده کلا تمیره تمیزه

ata313
10-11-1395, 12:59 قبل از ظهر
سلام. من یه روان دارم با این که اچار کشی شده بازم یه لرزش کمی داره. چیکار کنم کلا لرزشش از بین بره ؟ یجا رفتم سوال کردم چه واشاری بزارم برا موتور طرف گفتش برا تریل واشار نمیزارن ولی اگه خیلی اصرار داری واشار فنری بزار. نظر شما چیه ؟ روان من مدل ۹۰ هست میخوام یه جوری درستش کنم مثل موتور صفر بشه و یه جورایی تو مدل های خودش تک باشه، اگه ترفندی چیزی بلدین بگین لطفا. اها پیچ خشکه هم‌خیلی تعریف میکنن، واقا تاثیر داره ؟

walid
01-02-1396, 01:25 بعد از ظهر
سلام دوستان ساعت بجاج Rs ساعتش چجوری تنظیم میشه؟ هرچی دکمه هارو نگه میدارم اتفاقی نمیفته؟؟؟؟

محمد جانی
03-02-1396, 08:54 قبل از ظهر
سلام دوستان ساعت بجاج Rs ساعتش چجوری تنظیم میشه؟ هرچی دکمه هارو نگه میدارم اتفاقی نمیفته؟؟؟؟
وقتی موتورت خاموشه.سوییچ رو باز کن ولی روشن نکن موتورو بعد دکمه هارو بگیر امتحان کن.انجام میشه

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

farhadzxiran
03-02-1396, 01:44 بعد از ظهر
سلام خوب هستید من امروز یه ان اس خریدم حداکثر سرعتش ۶۰ تا میره اصلا راه نمیره یعنی من دیدم با دنده یک این موتور ۶۰ تا میرن بنظرتون از چی میتونه باشه ۵۰۰۰ تا کار کرده کلا تمیره تمیزه

سلام
موتور یا بد آب بندی شده یا کاربراتور مشکل داره

ali_locker
29-03-1396, 01:30 قبل از ظهر
سلام
برای یه اچار کشی مشتی چه کار باید کرد کامل بگید خودم دست به اچارم از سفت کردن پیچا بگید تا گریس کاری توپی چرخا و پیچ تنه اینا
کامل بگید که میخوام یه لیست داشته باشم ازش کاری جا نمونه
پیشاپیش ممنون

Mmz2000
06-04-1396, 09:28 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه موتور 150 تلاش 5 دنده استارتی و اسپرت خریدم متاسفانه دنده 2 زوزه داره .موقعی که گاز میدم صدای زوزه متناسب با مقدار گاز زیاد میشه.موقعی که گازو ول میکنم هم صدای زوزه هست چکار کنم؟؟؟؟ موتور کلا 125 تا راه رفته اینم بگم که این صدا فقط توی دنده 2 هست و بقیه دنده ها اصلا مشکلی ندارن . اچار کشی هنوز نکردم . ایا با اجار کشی حل میشه یا اینکه باید گیربکسش باز بشه

BKING
06-04-1396, 10:32 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه موتور 150 تلاش 5 دنده استارتی و اسپرت خریدم متاسفانه دنده 2 زوزه داره .موقعی که گاز میدم صدای زوزه متناسب با مقدار گاز زیاد میشه.موقعی که گازو ول میکنم هم صدای زوزه هست چکار کنم؟؟؟؟ موتور کلا 125 تا راه رفته اینم بگم که این صدا فقط توی دنده 2 هست و بقیه دنده ها اصلا مشکلی ندارن . اچار کشی هنوز نکردم . ایا با اجار کشی حل میشه یا اینکه باید گیربکسش باز بشه😞
سلام
صدا از گیربکس هست.
ولی مشکلی محسوب نمی شه.
ممکنه با تعویض روغن اولیه صدا کم بشه

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

gggmail
19-10-1397, 03:14 بعد از ظهر
دوستان اخر ما ننفهمیدیم آب بندی لازمه یا نه؟ برای ان اس

bahram4633
09-03-1398, 09:43 بعد از ظهر
سلام دوستان من چند روزه یه رادیسون کویر طرح ویو گرفتم تا الان پنجاه کیلومتر مار کرده الان دوتا مشکل دارم اول اینکه فرمون موتور یه خورده کجه در حد شاید نیم سانت ایا امکان داره که فرمون رو با چرخ جلو تنظیم کنم که تووی یه راستا باشه مشکل دوم که مشکل اصلی هست اینه که روز دوم از چرخ عقب صدا میداد بردم تعمیرگاه باز کرد گفت بلبرینگ توپی رینگ خرابه تا اینجا مشکلی نیست و مشکل اونجاست که بلبرینگها راحت با فشار دست میره سر جا و میاد بیرون درصورتی که فکر کنم باید یه خورده سخت تر بره سر جا جای بلبرینگ ها هم بدون سایدگی هستن هر دو طرف توپی مثل هم هستن الان باید چیکارش کنم تراشکار میتونه درستش کنه