PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی موتورسیکلت هوندا CBR300R مدل 2015

ali_r
05-07-1393, 10:07 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

بدنه و طراحی جذاب، استفاده از مواد ارگونومیک درجه یک و تکنولوژی های مدرن از جمله دلایل تبدیل شدنهوندا CBR300R به یکی از محبوبترین موتورسیکلت ها در کلاس خود است. بدنه سوپر اسپرت این زیبای ژاپنی با چراغ های جلوی دوگانه و پایین ترین ارتفاع زین تا 78 سانتی متر ترکیب شده است؛ علاوه براین، زین مخصوص Genuine Accessory با ارتفاع بیشتر نیز، در اختیار موتورسواران قرار داده شده است؛ همچنین در زیر زین یک محفظه جادار، سیستم تعلیق عقب Pro-Link و ترمز صدقفل (ABS) سفارشی نیز، وجود دارد.

پیشرانه تک سیلندر DOHC چهار زمانه 286 سی سی با PGM-FI و آب خنک، چالاکی و عملکرد اسپرت را به این موتورسیکلت زیبا بخشیده است؛ گفتنی است که این پیشرانه چهار زمانه قدرت خود را با استفاده از گیربکس شش سرعته به چرخ ها منتقل می‌کند. این موتورسیکلت زیبا در رنگ های مشکی، قرمز، سفید/قرمز/آبی صدفی، مشکی متالیک/زرد Matte و با قیمت پایه 4,399 دلار به خریداران ارایه می‌شود.

این زیبای ژاپنی قدرت مناسب برای رانندگی در شهر و آزاد راه را برای راکب خود فراهم می‌کند؛ CBR300Rموتورسیکلتی سبک و باریک با مصرف سوخت مناسب و هر آن چیزی است که از یک موتورسیکلت انتظار دارید. معامله دو سر سود، یکی از نکات مهم و ارزشمند در خصوص این سوپر اسپرت زیبا محسوب می‌شود؛ یعنی تمامی نیاز خریدار را چه در رفت و آمد روزانه و چه در مسابقات موتورسواری آخر هفته برآورده می‌کند.

این موتور به دلیل داشتن موتور تک سیلندر، دارای ظاهری باریک با قابلیت تنظیم ارتفاع زین تا پایین تر حد 78 سانتی متر و 162 کیلوگرم وزن است؛ همچنین، زین Genuine Accessory برای تنظیم پایین ترین ارتفاع می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد. موتورسیکلت CBR300R از موتور یک سیلندر با مخزن سوخت، میل بادامک دوبل و یک میل تعادل بهره می‌برد؛ تکنولوژی در این موتورسیکلت حرف اول را می‌زند، اما طراحان آن مزایای واقعی سودمند زیادی برای آن قایل هستند که شاید یکی از مهمترین آنها قدرت دریافتی این زیبای ژاپنی باشد: گشتاور و قدرت متوسط تولیدی آن، این موتورسیکلت را برای هر سطح راکبی مناسب کرده است.

سیستم ترمز ضد قفل (ABS) در تمامی مدل های CBR300R جزو تجهیزات استاندارد محسوب می‌شود که اطمینان خاطر بیشتر را برای راکب در شرایط نامطلوب فراهم می‌کند. تعادل در استفاده از تجهیزات مناسب برای راکبان تازه وارد و اصلاحات صورت گرفته کمپانی هوندا برای راکبان با تجربه، سبکی، هندلینگ مناسب، قدرت عالی، کیفیت ساخت بی نظیر و توجه به جزییات از جمله خصوصیات برتر CBR300R به حساب می‌آیند.

دیسک ترمز هیدرولیک 296 میلی متری برای جلو و 220 میلی متری برای عقب که موجب توقف و ترمز بهتر می‌شود، از دیگر خصوصیات برجسته این موتورسیکلت هستند. گجت ها و کیلومتر شمار دیجیتال، گیج سوخت، دمای خنک کننده و ساعت از جمله تجهیزات این زیبای ژاپنی هستند که اطلاعات مهم و حیاتی را در اختیار راکب قرار می‌دهند. طراحی سوپر اسپرت و چراغ های جلوی دو گانه، موجب افزایش کارایی این موتورسیکلت زیبا شده است؛ لازم به ذکر است که CER300R تا حدودی طراحی سری CBR-RR را با خود حمل می‌کند.

سیستم سوخت تزریقی به معنای کارکرد مناسب موتور حتی در هوای سرد است؛ همچنین این سیستم در مقایسه با موتورسیکلت هایانژکتور ([Only registered and activated users can see links])ی، موجب کاهش آلایندگی، افزایش عملکرد مناسب و کارآمدی سوخت آن می‌شود. موتور تک سیلندر به دلیل سبکی، سادگی، مصرف سوخت مناسب و گشتاور پر قدرت در دور موتور پایین یکی از گزینه های انتخاب موتورسیکلتی همانند CBR300R هستند که راحتی در سرعت بزرگراه را برای خود به ارمغان می‌آورد.

با برداشتن صندلی سرنشین عقب، فضای قفل داری برای گذاشتن وسایلی همانند نقشه، دستکش یا عینک دودی در اختیار راکب قرار می‌گیرد. یکی دیگر از کاربردهای موتورسیکلت CBR300R امکان تعبیه صندلی سرنشین جداگانه با دستگیره پشت برای حفظ تعادل سرنشین و جاپایی استاندارد برای آنها است. سیستم ترمز ضد قفل موجب کارایی و عملکرد بهتر این زیبای ژاپنی در جاده های خیس و ناهموار شده است.

قیمت به دلار
$4,399

منبع TopSpeed ([Only registered and activated users can see links])

farshad 54
05-07-1393, 11:10 بعد از ظهر
قدرت و گشتاورش چقدره ؟

سایز لاستیکاش ؟

ali_r
05-07-1393, 11:16 بعد از ظهر
قدرت و گشتاورش چقدره ؟

سایز لاستیکاش ؟

Engine Type
Liquid-cooled single-cylinder four-stroke

Displacement
286cc

Bore and Stroke
76mm x 63mm

Induction
PGM-Fi, 38mm throttle body

Ignition
Computer-controlled digital transistorized with electronic advance

Compression Ratio
10.7:1

Valve Train
DOHC; four valves per cylinder

Transmission
Six-speed

Front Suspension
37mm fork; 4.65 inches travel

Rear Suspension
Pro-Link single shock with five positions of spring preload adjustability; 4.07 inches travel

Front Brake
Single 296mm disc

Rear Brake
Single 220mm disc

Front Tire
110/70-17 radial

Rear Tire
140/70-17 radial

Rake
25.30 degrees

Trail
98mm (3.9 inches)

Wheelbase
54.3 inches

Seat Height
30.7 inches

Curb Weight
357 pounds. Includes all standard equipment, required fluids and full tank of fuel-ready to ride.

Fuel Capacity
3.4 gallons

Miles Per Gallon
71 MPG - Honda’s fuel economy estimates are based on EPA exhaust emission measurement test procedures and are intended for comparison purposes only. Your actual mileage will vary depending on how you ride, how you maintain your vehicle, weather, road conditions, tire pressure, installation of accessories, cargo, rider and passenger weight, and other factors.

Emissions
Meets current EPA standards. Models sold in California meet current CARB standards and may differ slightly due to emissions equipment.

Available Colors
Black, Red, Pearl White/Red/Blue, Matte Black Metallic/Yellow

Price
$4,399

Prince_Amin
05-07-1393, 11:51 بعد از ظهر
نمیدونم چرا هوندا یه دو سیلندر با هیکل هیوسانگ و یا حتی نینجا نمیزنه!اخه یه جوریه این!!اصلا ناقصه انگار!باریک با ات فلاپها که انگار به زور رو این موتور سوار شده!شما همین 250 یا 150 یاماها رو که طرح ریس داره ببینید!منظورم r15 و r250 هستش!لامصب انگار r1 هستن ولی در سایزی کوچیکتر!اخه این چیه هوندا طراحی میکنه!اون سی بی ار 250 و 150 قبلیش هم عجیب الخلقه بود!یاد دایلیم افتادم!خداییش اگزوز چرا اینقدر سرش بالاست!!چرخ جلو یه دیسک داره!اصلا به دلم ننشست!چراغای جلو کاملا مشابه fazer150 یاماها هستن که یه موتور رده پایینبرای استفاده ی کاملا عادی با 150 سی سی حجم حساب میشه!ولی این موتور از لحاظ قیمت مشابه قیمت 250 های دو سیلندر مثل هیوسانگ و نینجا و یاماها هستش (بازارهای جهانی منظورمه نه ایران) ولی شکل و شمایلش مثل موتورهای ارزون قیمت این کمپانیها هستش!

farshad 54
06-07-1393, 12:00 قبل از ظهر
کلا طراحی های هندا مثل تویوتا محافظه کارانس

و فقط دنبال کیفیت و کاربردی بودن و مصرف کم و استهلاک پائین تو این حجم موتور هاس و قیافه موتور زیاد براش مهم نیست

hosinmaster
06-07-1393, 10:21 قبل از ظهر
کویر قراره اینم بیاره..ولی هنوز از ثبت نامش خبری نیست..
تو عکسا زده top speed 240!!!!!! بعید میدونم تاپ اسپید این 160تا بیشتر باشه..

farshad 54
06-07-1393, 11:43 قبل از ظهر
همون 160 تا رو هم اگر بره حماسه کرده

کلا سریه CBR زیر 600 سی سی موتورهای مالی نیستن

hosinmaster
06-07-1393, 11:46 قبل از ظهر
قیافش از روبرو مثل cbr600 2014 شده...خصوصا" کلگی جلوش..

معمار
06-07-1393, 07:38 بعد از ظهر
این موتور سه چیزش تو ذوق من زده
یکی تک سیلندر بودنش و دیگر حجم واقعیش 286 cc و قیافه جذابی نداره
نظر من این مدل 300 مثله 250 فقط طرفدار هوندا میره طرف این جور موتوری و حاضر پول به این موتور بده
و از نظر بعضی ها مثله من قیافه تو دل برویی نداره

مرا حس اپلود عکس نیست
دوستان میتونن برن تو این تاپیک پست اخر کلی عکس از این موتور گذاشتم

Alireza.BMW
06-07-1393, 10:51 بعد از ظهر
تاپ اسپید از مدل 2015 پیدا نکردم اما از 2014 پیدا کردم البته با نینجا 300 2013 کنار همن دیگه مدل دیگه پیدا نشد:afro:

uy9oe

- - - Updated - - -

تا جایی که من دیدم تو سرعت فرق خاصی با 250ش نداره اصلا... 250 کات رو کات آف 181 میره

پوویا
06-07-1393, 11:09 بعد از ظهر
واقعا کویر میخواد بیاره؟؟کسی حدوده قیمتش میدونه؟؟؟امیدوارم زیره 25 باشه

پوویا
12-07-1393, 02:41 قبل از ظهر
دوستان اگه کسی خبری از این موتور داره منم در جریان بزاره اگه قراره بیاد صبر کنم وگرنه همون نینجا 300 بگیرم اگه بشه.امیدوارم کویر بیاره.

- - - Updated - - -

دوستان اگه کسی خبری از این موتور داره منم در جریان بزاره اگه قراره بیاد صبر کنم وگرنه همون نینجا 300 بگیرم اگه بشه.امیدوارم کویر بیاره.

پوویا
13-07-1393, 02:34 بعد از ظهر
از فیسبوک هوندا 300

پوویا
30-07-1393, 05:44 قبل از ظهر
دوستان امشب از یکی دو تا از دوستان شنیدم سی بی ار 300 تو گمرک آوردن و 28 گذاشتن واسه فروش.من که خودم جنوب هستم سره کار و یک ماه دیگه میام خونه دوستانی که تهران هستن اگه گذرشون خورد یه عکسی سوالی بکنن.در ضمن بچه هایی که حرفه ایی هستن امکانش هست رو اینم داستانه 250 و 300 نینجا پاده کنن.قرار بود کویر بیاره ولی دوستان پرسیدن گفتن ما نمیاریم ولی گمرک موجوده.راستی یاماها هم یه موتوره تک سیلندره 250 یا 300 داره.چرا اونم وارد نمیکنن.خدایش عکساشو دیدم خیلی خفن بود.خلاصه اگه بچه ها کسی از سی بی ار300 نشونی گرفت خبرش بده من که عاشقشم.تشکر

flower
30-07-1393, 07:39 قبل از ظهر
دوستان امشب از یکی دو تا از دوستان شنیدم سی بی ار 300 تو گمرک آوردن و 28 گذاشتن واسه فروش.من که خودم جنوب هستم سره کار و یک ماه دیگه میام خونه دوستانی که تهران هستن اگه گذرشون خورد یه عکسی سوالی بکنن.در ضمن بچه هایی که حرفه ایی هستن امکانش هست رو اینم داستانه 250 و 300 نینجا پاده کنن.قرار بود کویر بیاره ولی دوستان پرسیدن گفتن ما نمیاریم ولی گمرک موجوده.راستی یاماها هم یه موتوره تک سیلندره 250 یا 300 داره.چرا اونم وارد نمیکنن.خدایش عکساشو دیدم خیلی خفن بود.خلاصه اگه بچه ها کسی از سی بی ار300 نشونی گرفت خبرش بده من که عاشقشم.تشکر
اون یاماها من تو قشم دیدم سمت بندر درگاهان خیلی زیبا بود حتی پلاک شده بود حدود 2 هفته پیش ماموریت اونجا بودم اونم تو رطوبت اصلا هیچ جاش زنگ زدگی نداشت معلوم بود کیفیت عالی داشت بعدش دنبال صاحبش گشتم پیداش نکردم که بدونم چه قیمتی خریده و چطوری پلاک کرده .

Alireza.BMW
30-07-1393, 09:38 قبل از ظهر
28 تومن؟؟؟؟؟ بالا نیست؟؟؟:icon_pf _52_::wow: خب آدم مگه مغز چی خورده بره پول به این تنبلک بی احساس بده:3ztzsjm: میری نینجا 300 میخری هم تاپ اسپید بهتری داره هم شتاب عالی هم رخ عالی:29:کلیپ تاپ اسپیدشو گذاشتم تو صفحه قبل زور زد 170 تا رفت:25r30wi:
....
اون یاماها R25 هستش جالبه که روی کات آف تاپ اسپیدی بیشتر از نینجا 300 داره یعنی 196تا مال نینجا 192 هست هنوز کلیپ درست درمون ازش پیدا نکردم که ببینم تاپ چقدر میزنه اما تو پیست با اون پیچ هاش و مسیر کفی کمی که داشت 173 تا تاپ زده یکی بود که تا دنده 4 روی کات آف 150 تا رفت خیلی راحت در ضمن این موتور 6 دندست... من دنبال درگ این موتور با نینجا هستم صدای اگزوزشم به نظر من از نینجا قشنگتره تو تاپیکش هم عکس هم کلیپاشو از تاپ اسپید تا صدای اگزوز و صدا با اگزوز تعویض شده کامل گذاشتم

- - - Updated - - -

اگه بیاد به نظر من قیمت نینجا میاد پایین چون خدایی خیلی خوشکلو ماهه ( نظر شخصی):121fs725372:

m3hiran
30-07-1393, 04:45 بعد از ظهر
امروز دیدم این موتور رو تو گمرک ولی از اونجایی که به دلم نشست و هوا هم سرد بود یکم دیگه سراغ قیمت و ... نرفتم
چند تا مغازه داشتن همشون هم repsol اش رو گذاشته بودن

salahshor
30-07-1393, 06:23 بعد از ظهر
من این موتورو امروز سوار شدم
کیفیت و گاز خور خوبی داره ولی ب هیچ عنوان رقیب نینجا 300 نیس
انگار براوو سوار شدی خیلی جمع و جوره
گشتاور موتور تو دورهای پایین خوبه و ب نظر میرسه تو دور بالا اسفالتو میخواد جرر بده ولی زیاد طول نمیکشه ک ناامید میکنه ادمو حتی نینجای 250 2013 از این خیلی بهتر راه میره
دوستم 27 تومن نقدی پول داده بود واسش با درگی ک بین نینجا و موتورش داشتیم موتور برد پس بده
طرح رپسول هم گرفته
بنده خدا گول حرفای فروشنده رو خورده بود

موتور ار 4 یاماها اگه وارد بشه ک رقیب سر سختی واسه نینجا خواهد بود

stoncold
30-07-1393, 06:38 بعد از ظهر
قیمت؟مسلما این موتور به گرگیه بقیه نیست ولی میتونین سالها بدون دردسر و خرج اضافی ازش سواری بگیرید

پوویا
30-07-1393, 09:53 بعد از ظهر
من نمیدونم چرا همه خوبیه یه موتور رو فقط به تاپ اسپیدش میدونن.یعنی اینقد مهمه.فرقی هم نمیکنه چه دوک 200 باشه چه ان اس چه نینجا همه فقط تاپ اسپید.تاپ اسپید هندا300 و نینجا300 تو یوتوب ،کلیپش از قبل بود و مشخص بود که کمتر از نینجا 300 هستش.((فقط 15 کیلومتر))کسی هست که تستش کرده باشه؟؟ترمزاش ؟هندلینگ؟لاستیکا؟قیافش؟نر میش؟؟ هنوز نیومده از نینجا 250 کمتر راه میره اندازه براوو هستش؟؟؟ من فکر میکردم بیاد بچه ها خوششون بیاد.این دوستمون با خاک یکسانش کرد.مگه هندا نیستش؟؟یعنی ارزش 28 تومن نداره؟؟کسی اگه واسه سوار شدن و به چشمه خریدار تستش کرده یه راهنمایی بکنه.البته باید چند ماهیی بگذره تا شاید چند تا دوستان تجربشو پیدا کنن بعد نظرشون بگن.من که فقط عکسش دیدم و کلا از قیافه سی بی ار 250 خیلی خوشم میومد.

- - - Updated - - -

من این موتورو امروز سوار شدم
کیفیت و گاز خور خوبی داره ولی ب هیچ عنوان رقیب نینجا 300 نیس
انگار براوو سوار شدی خیلی جمع و جوره
گشتاور موتور تو دورهای پایین خوبه و ب نظر میرسه تو دور بالا اسفالتو میخواد جرر بده ولی زیاد طول نمیکشه ک ناامید میکنه ادمو حتی نینجای 250 2013 از این خیلی بهتر راه میره
دوستم 27 تومن نقدی پول داده بود واسش با درگی ک بین نینجا و موتورش داشتیم موتور برد پس بده
طرح رپسول هم گرفته
بنده خدا گول حرفای فروشنده رو خورده بود

موتور ار 4 یاماها اگه وارد بشه ک رقیب سر سختی واسه نینجا خواهد بود

ببخشید موتور دوستتون آب بندی شده بود؟؟؟ با موتور صفر با نینجا 300 دراگ گذاشتید؟؟اگزوزه نینجا هم فابریکی بود؟؟ کلا موتور صفر با موتوری که آب بندی و اگزوز خوب روش باشه فرق نمیکنه؟؟فروشنده گفته بوده سرعتش بیشتره نینجا 300 هستش؟؟البته اینجا مقایسه این دو تا نباید بشه ولی اگه میشه بیشتر توضیح بدید شما که سی بی آر 300 سوار شدید.راستی چه رنگهایش هستش بجز رسپول

Alireza.BMW
30-07-1393, 11:16 بعد از ظهر
تاپ اسپیدش 169 تا بوده که از نینجا 300 22 کیلومتر کمتره+ شتاب نامناسب کلیپی که گذاشتم بیان گوی همه چی هستش صفر تا 100 این موتور 8/3 هستش و نینجا 300 توی اون کلیپ 5/88 حالا کدوم شتابش بیشتره؟؟؟ بعد خدایی نینجا خوشکلتره دوست عزیز یا هندا سی بی آر 300؟؟؟ اینو قبول دارم هندا کلا توی اصطلاک پایین میچرخه توی تمام موتور هاشم رعایت شده ولی 28 براش زیاده آدم در این موقع میره سراغ نینجا البته بسته به سلیقه هم داره خیلیا چون روی برند هندا تعصب دارن میرن سمتش... به نظرم تو ایران استقبال نشه ازش اگه یاماها r25 بیاد تو همین رنج قیمت که اونوقت التماس میکنن برا خرید کسیم نمیخره

پوویا
01-08-1393, 09:36 قبل از ظهر
بله.درسته نینجا از لحاظه قدرتم قدرته موتورش از یاماها هم بالاتره.ولی 3 / 4 تومنی قیمتاشون فرق میکنه.اصلا مقایسه این دو تا بیخیال.الان یه سوالی پیش اومد.این دوستمون که رفته این موتور گرفته بعدشم با موتور صفر دراگ گذاشتن و بعدشم هر چی گازو تخته کردن دیدین فایده نداره بردن پسش دادن.الان اون فروشنده گمرکی اون موتور رو بازم بعنوانه صفر میفروشن دیگه درسته؟؟؟

hosinmaster
01-08-1393, 09:51 قبل از ظهر
ببینید دوستان هر موتوری یه مزیتی داره.. منتها هوندا وقتی اومد cbr250 رو تولید کرد کاملا" از بازار 250 دور شد..یه موتور نرم و تو دست و شهری ولی بدون رعایت شرایط یه
موتور اسپرت .. خالی از خلاقیت و سلیقه..ولی از لحاظ طراحی دریای تکنولوژی هستش...
این موتور انجین فوق العاده پیشرفته ای داره با گشتاور بسیار بالا..طول عمر طولانی..هندلینگ خوب و ترمزای کاملا" آماده..ظاهرش بد نیست.. ولی نه صدای خوبی داره و نه تاپ اسپیدو شتاب..
بین 250ها کم میاره.. اگه قیمتش کمتر بود میتونست جایگاه بهتری پیدا کنه.. هندا همیشه از لحاظ قیمتی از 3 رقیب ژاپنی جلوتر بوده..قیمت ارزونتر موتور و قیمت ارزونتر لوازم و همچنین اصطلاک
بسیار پائین.. یکی از بزرگترین خصوصیات این موتور نرمیشه... بسیار نرمه..خوراک سواری و لذت بردن تو شهره..گشتاور بالا فقط تو شهر و ترافیک کارائی داره..شتابهای ناگهانی و کوتاه..
بسیار تو دسته و مثل تمامیه موتورهای هندا رانندگی باهاش آسون و راحته و خیلی از مواقع اشتباهات راکبو پوشش میده..
نینجا اما اومده تو بازار 250 یا تازگیها300 سرمایه گذاری عمیق تری کرده.. تولید نینجا 250 کاملا" هدف مند بوده و فقط این نبوده که تو این کلاس هم یه موتور معرفی کنه..هدفش گرفتن بازار این
کلاس بوده که کاملا" هم موفق بود.. نینجا 250 بهترین 250 آماتور دنیاست... تو شتاب و تاپ اسپید و قدرت حرف اولو میزنه... و خیلی حرفا که ربطی به این تاپیک نداره..
حالا کسانی که خریدار این موتورا هستن باید ببینن از موتور چی میخوان..کدوم موارد براشون مهمه..

پوویا
01-08-1393, 10:52 قبل از ظهر

salahshor
01-08-1393, 04:47 بعد از ظهر
اون دوستی ک گفتن با موتور صفر درگ گذاشتن
هر دو موتور صفر بوده و تو ابندی و اصلا گاز زیادی بهشون داده نشد ی مسیر هم ب نینجای 2 ترک هم نرسید . نینجا اگزوز فابریک روشه

صحبت 28 م پول زبون بستس

صد در صد موتور خوبیه ولی ن در قیاس با نینجا

اگه مستقل و بدون مقایسه با موتورهای دیگه بررسی بشه صدر صد موتور خوبیه و ژاپنی هم هست و میشه در موردش صحبت کرد

نهایت قیمت این موتور با سواری ک من ازش گرفتم 20 تومنه تو بازار ایران

ولی نینجارو نگاه کنید درسته گرونه ولی هر کی ی بار سوارش شده قیمت بالاشو هم پذیرفته

در مورد این موتور فقط و فقط من زینشو خوشم اومد تو بقیه موارد حرفی واسه گفتن نداشت ..... تو سال 2014

ب عنوان ی موتور دم دستی و با کیفت خوب میشه قبولش کرد البته باز اونم ب شرط اینکه ی موتور بهتر از این تو پارکینگ خونت باشه

farshad 54
01-08-1393, 06:22 بعد از ظهر
cbr چه 250 چه 150 هاش کلا موتور مالی از آب در نیومد این 300 هم به نظر میاد راه همونارو داره ادامه میده

تو بحث کیفت و نرمی و ..... شکی نیست ولی این موتور یه ایراد بزرگ داره اونم اینه که هیچ هیجانی واسه راکبش ایجاد نمیکنه دو روز سوارش بشی دلتو میزنه

با 4 تا نینجا و حتی هیو سانگ بری بیرون دور بزنی با این موتور متوجه میشی که اصلا جذابیتی در برابر اونها نداره

Amir 1986
01-08-1393, 07:22 بعد از ظهر
سلام

هوندا تو سال های اخیر دیگه مثه گذشته هزینه زیادی واسه موتورهای حجم پایینش نکرده

در مورد بررسی این موتور ، اونطور که تو سایت ها دیدم هم 250 داره و هم 300

مشخصه که هوندا تو کلاس خودش دیگه بهترین نیست

مردم هم حق دارن از هوندا انتظارات بیشتری داشته باشن ، وقتی مدل 4 سیلندر تبدیل میشه به تک سیلندر ، یعنی یک گام رو به عقب !

حتی تو مدل 150 هم کاربراتورش بهتر از انژکتور عمل میکنه ، با اینکه مدل کاربراتور طراحی قدیمی داره ، اما هوندا برای مدل جدیدش انجین جدیدی طراحی نکرده

برای مدل 250 هم انجینی ضعیف تر طراحی کرده ، شاید در کل سی بی آر 300 مدل خوبی بنظر بیاد ، اما این زمانیه که نام و قیمت هوندا بر روی اون نخورده باشه

بنظر میاد بعد از مرگ هوندا ، مدیرای این شرکت سیاست های غلطی رو در پیش گرفتن و دیگه مثه گذشته سعی نمیکنن بهترین باشن

دلیل اهمیت شتاپ و تاپ اسپید هم کلاس این مدل هستش ، چون یه موتور اسپرت شهری هستش ، کسی که بسراغ این موتور میره ، انتظار شتاب و سرعت عالی ازش داره
پس تاپ اسپید و شتاب خیلی مهمه

تنها چیزی که شاید نسبت به گذشته هنوز در مدل های هوندا میبینیم ، کیفیت ساخت هست که میشه جایگاه دوم رو به این موتورسیکلت داد

من این مدل رو تست نکردم ، اما شباهت های زیادی به مدل 250 داره و یکی از ضعف های CBR250 عدم سواری در حد هوندا میباشد

شتابگیری و تاپ اسپید این موتور بهترین نیست ، اما قابل قبوله

قیمتش اصلا قابل نیست و تو مدل جدید طراحی خیلی بهتر شده و من عاشق این طراحیش تو نمای جلویی هستم
اما طراحی اگزوز چندان مناسب نیست و نسبت به یاماها ، پختگی لازم رو نداره

از بحث طراحی که شاید تا حدودی سلیقه ای باشه ، بگذریم ، بزرگترین مشکل این مدل در انجین تک سیلندر اون هست

بنظرم اگه 2 تا سیلندر CBR150 رو با هم تلفیق میکرد ، میتونست نتیجه بهتری بگیره و هزینه ی زیادی هم برای شرکت نداشت
احتمالا به ماکزیمم قدرت بالاتری هم دست پیدا میکرد

بنظرم هوندا تا زمانی که این رویه رو در پیش گرفته ، نمیتونه به جایگاه اول دست پیدا کنه و کسایی که قیمت براشون مهم نباشه به سراغ نینجا میرن ، کسایی هم که قیمت یکی از ملاکای انتخابشون باشه ، گزینه های بهتری پیش رو دارن و میشه گفت هوندا تنها کسانی رو میتونه جذب کنه که واقعا عاشق هوندا باشن

البته خودم به عنوان یکی از طرفداران متعصب هوندا ، هرگز حاضر نیستم قیمتی بیشتر از 20 میلیون تومن واسه خرید همچین موتورسیکلتی هزینه کنم ، بخصوص که در نگاه اول ، آدمو یاد مدل 250 میندازه

کاوه
01-08-1393, 08:18 بعد از ظهر
مشکل این موتور فقط اینه که تو بازاری داره فروش میره که ماکزیمم حجم مجاز برای سواری 250 سی سی هست
پس انتظار راکب از 250 خیلی بالا تر میره
دوست داره وقتی یه 250 میخره بهترین باشه
تو کشور ما بحث فنی هیچ جایگاهی نداره !! هیچکسی اصلا تکنولوژِی یک موتور رو اهمییت نمیده
همه فقط میگن چندتا میره این موتور ؟ و انتظار داره جر بده آسفالت رو !!!
اما در کل نظر شخصیم رو میگم : این موتور رو واقعا دوست دارم و طراحیشو میپسندم
این مدل رو تاحالا سوار نشدم ولی مدل قبلی رو سوار شدم شاید در مقایسه با نینجا کمی ضعف داشته باشه در شتاب اولیه و موارد دیگر
ولی قدرت مانور خوب ! پر شدن دنده ها و بالا رفتن دور موتور بسیار نرم ! بی صدا بودن و خیلی آروم کار کردن انجین
قدرت قابل قبول ( برای یه موتور 250 ) - وزن مناسب و کیفیت ساخت قطعاتش
اینارو خیلی دوست داشتم
در کل هر کس یه معیاری داره واسه انتخاب موتور

پوویا
01-08-1393, 09:38 بعد از ظهر
ممکنه چون تازه اومده قیمتش بعدا یکم بیاد پایین؟؟مثلا 25 تومن؟؟خداییش 25 تومن بشه خوبه.

Amir 1986
02-08-1393, 01:39 قبل از ظهر
من خودم کلا با هوندا بزرگ شدم

تا چشم باز کردم هوندا سی جی 125 پلاتینی بابامو دیدم و هوندا ایکس ال 125 عموم

خودم تا حالا سی آر ام 250 ، سی جی 125 سی دی آی و سی جی ال 125 هوندارو داشتم و فعلا هم سی بی آر 150 دارم
طراحی این موتورو دوست دارم ، اما اگه واقعا هوندا بود ، الان جای نینجا ، این مدل رو گرفته بودم

اما بنظرم این مدل واقعا ناامید کنندس

مشکل اصلی مدل قبلی این بود که مثه باقی هونداها نبود

من خودم تجربه سواری با کراسای هوندا و سی بی آر 600 و 1000 هم داشتم ، خصوصیت اصلی هوندا اینه که وقتی برای اولین بار سوارش میشی ، حس میکنی سالها این موتورو داشتی
واقعا موتورای هوندا خوشدستن و از سواریشون لذت میبرین

اما سی بی آر250 انژکتور این حسو به من نداد

تو پیش خیلی تعادل خوبی نداره و ضعیف تر از هیوسانگ عمل میکنه ، گازخورش به خوبی باقیه هونداها نیست و یکی از خصوصیات همیشگی هوندا سرعت بوده و مدل قبلی تا حدودی قدرتی شده
چیزی که در هوندا بی سابقست و کسایی که هوندا دارن متوجه میشن من چی میگم
یکی از خصوصیات خوب هوندا دورگیری سریع موتور هستش
حتی تو مدلای سیویک و آکورد هم دور موتور بدون مکث میاد بالا ، با توجه به ظاهرش ، اگه این مدل هم مثه مدل 250 باشه که نمیتونه توقیف چندانی بدست بیاره
با توجه به شاسی مشترکش با مدل 250 ، احتمالا سواری نزدیک به مدل قبلی ارائه بده

اما در مورد انجین تا تست نشه نمیشه گفت قابل قبول هست یا نه

من به شخصه خیلی منتظر موندم تا این مدل به بازار بیاد ، ولی واقعا ناامیدم کرد و از خریدش صرفه نظر کردم

پوویا
02-08-1393, 02:33 قبل از ظهر
من خودم کلا با هوندا بزرگ شدم

تا چشم باز کردم هوندا سی جی 125 پلاتینی بابامو دیدم و هوندا ایکس ال 125 عموم

خودم تا حالا سی آر ام 250 ، سی جی 125 سی دی آی و سی جی ال 125 هوندارو داشتم و فعلا هم سی بی آر 150 دارم
طراحی این موتورو دوست دارم ، اما اگه واقعا هوندا بود ، الان جای نینجا ، این مدل رو گرفته بودم

اما بنظرم این مدل واقعا ناامید کنندس

مشکل اصلی مدل قبلی این بود که مثه باقی هونداها نبود

من خودم تجربه سواری با کراسای هوندا و سی بی آر 600 و 1000 هم داشتم ، خصوصیت اصلی هوندا اینه که وقتی برای اولین بار سوارش میشی ، حس میکنی سالها این موتورو داشتی
واقعا موتورای هوندا خوشدستن و از سواریشون لذت میبرین

اما سی بی آر250 انژکتور این حسو به من نداد

تو پیش خیلی تعادل خوبی نداره و ضعیف تر از هیوسانگ عمل میکنه ، گازخورش به خوبی باقیه هونداها نیست و یکی از خصوصیات همیشگی هوندا سرعت بوده و مدل قبلی تا حدودی قدرتی شده
چیزی که در هوندا بی سابقست و کسایی که هوندا دارن متوجه میشن من چی میگم
یکی از خصوصیات خوب هوندا دورگیری سریع موتور هستش
حتی تو مدلای سیویک و آکورد هم دور موتور بدون مکث میاد بالا ، با توجه به ظاهرش ، اگه این مدل هم مثه مدل 250 باشه که نمیتونه توقیف چندانی بدست بیاره
با توجه به شاسی مشترکش با مدل 250 ، احتمالا سواری نزدیک به مدل قبلی ارائه بده

اما در مورد انجین تا تست نشه نمیشه گفت قابل قبول هست یا نه

من به شخصه خیلی منتظر موندم تا این مدل به بازار بیاد ، ولی واقعا ناامیدم کرد و از خریدش صرفه نظر کردم

شما مگه تستش کردید؟؟؟ من خودم جنوب هستم و امروز چند نفری تو فیسبوک میگفتن اصلا این موتور هنوز به بازار نیومده.یا میگفتن رفتیم گمرک اصلا نیست /یکی هم میگفت پلاک نمیشه....دوستان کسی میشه یه عکسی ازش بزاره.فیلا که همه میگن بدرد نمیخوره.ولی اگه قیمتش پایین تر بود واقعا عالی بود

Alireza.BMW
02-08-1393, 09:39 قبل از ظهر
اگه طلبه نداشته باشه تو بازار قیمتش احتمال خیلی بالا بیاد پایین به نظر من تو رنج 24.25 تومن قیمت معقولتره ولی من بازم باشم میرم سراغ نینجا کاکرده تازه افت قیمتشم کرده... کلا به نظر من این موتور از هیوسانگ باید نهایتا 3الی 4 میلیون گرونتر باشه

Amir 1986
11-08-1393, 05:08 بعد از ظهر
شما مگه تستش کردید؟؟؟ من خودم جنوب هستم و امروز چند نفری تو فیسبوک میگفتن اصلا این موتور هنوز به بازار نیومده.یا میگفتن رفتیم گمرک اصلا نیست /یکی هم میگفت پلاک نمیشه....دوستان کسی میشه یه عکسی ازش بزاره.فیلا که همه میگن بدرد نمیخوره.ولی اگه قیمتش پایین تر بود واقعا عالی بود

تو گمرک زیاده ، تست نکردم ، اما فروشنده روشن کرد ، اصلا صدا نداشت ، ظاهرش بد نیست ، اما نه با این قیمت
وقتی کمتر از 30 اسب بخار قدرت داره و تک سیلندر ، مشخصه که نینجای 2 سیلندر با قدرت 39 اسب بخاری بهتر از این هست ، تو گمرک هم قیمتاشون تقریبا یکیه و هوندا 300 رو میگن 28 ، طرح رپسولش 30
نینجا هم همین قیمتا هستش

hosinmaster
11-08-1393, 05:22 بعد از ظهر
iهم نینجا 300 و هم هندا 300 مطمئنا" بخاطر 50cc انجین تغییری نمیکنه و با همون 250 یکی هستش... ..یا مثلا" یه کیت جزئی مثل دربی 160
که دربی 125 رو به 160 تغییر داده بود..این دو هم به همین صورت به 300 تبدیل شدن..

ZirCgari
11-08-1393, 05:51 بعد از ظهر
درود

جمعه یه سر ب گمرک زدم و چندتا عکس گرفتم

تقدیم شما:

چیزی که بنده ی noob از نزدیک دیدم نمونه مشکی قرمزش کیفیت رنگ مناسبی نداشت . صدای مناسبی هم نداشت و ضعیف بود ب نظرم تو این ضمینه! اونم فک میکنم ب خاطر تک سیلندر بودنش باشه کولن نمیدونم چراcbr چه این مدلش چه 2012 ش باید تک سیلندر باشن!

ولی کیت رپسولش قشنگ بود ب شرطی ک برچست *جهان تند * روش نباشه!

و برچسب قیمت 30تومنی ش کمی جای تعجب داشت برام. شایدم فروشنده دستم انداخته بود :gigglesmile:

ghool
11-08-1393, 07:14 بعد از ظهر
من دیروز مغازه شهریاری رفتمcbr 300 repsol 28/500,ninja 300 26/500 قیمت داد نمیدونم والا به هر کسی یه قیمتی میده!
به من میگف cbr300 از ninja300سرتره !خخخخ
چون تازه اومده قیمتش بالاست مطمئنا چند ماه دیگه قیمتش از ninja پایینتر میاد ولی هیکلش از نینجا یه خورده بزرگتره و به نظر من خوشکلتره هم هست ولی صدا نداره اگرهم اگزوزشو عوض کنی بازم صداش قشنگ نمیشه چون تکه

Alireza.BMW
11-08-1393, 07:29 بعد از ظهر
یکی از بچه های همین سایت برای یکی از دوستانش خریده بودن همونجا پس دادنش در مقابل نینجا 300 حرفی برا گفتن نداره... اما خب هندا هستش دیگه کلا بخاطر اصطلاک کم از شتاب موتوراش میزنه این موتور حتی سرعت خاصیم نداره در حد نینیجا 250 راه میره کلیپش موجوده... کلا شرکت هندا به راحتی راننده و اصطلاک کم اهمیت میده حتی توی موتور های سنگینشم همین رنج رو رعایت کرده

معمار
15-08-1393, 12:10 بعد از ظهر
من ترجیح میدم اون نینجا 250 کارکرده رو بخرم بجای cbr 300

roots
29-08-1393, 10:30 بعد از ظهر
بسیار موتور زیبایی هست ولیکن اصلا از نظر قدرت و سرعت قابل قیاس با نینجا 300 نیست! جالبه که این موتورای cbr همشون سریع قیمتشون پایید میاد چون طرفدار زیاد نداره و کسی نمیخره..قیمت امروز این موتور 25 تومان که البته 23 تومان هم بخواین بهتون با کمال احترام میدن!!

salahshor
30-08-1393, 01:07 قبل از ظهر
کاش ی سی بی ار 300 هم تو سایت داشتیم خووب میشد
بیاید ی کم تبلیغ کنیم شاید فررجی شد
انتی اسپم
ب واسطه داشتن ای بی اس دیگه سنسور کیلومتر نداره و معدل سرعت چرخها رو ب عنوان سرعت موتور نشون میده .
خوبیه این موتور و اکثر موتورهای تک سیلندر و دو میل سوپاپ اینه ک گشتاور زیادی رو تو دورهای پایین تحویل میده جوری ک تو همون وهله اول ک من سوار شدم فکر کردم خود رپسول هم حریفش نیس !!
افسوس ک خیالی خام بود با بالا رفتن دور ناامیدم کرد!

بچه ها ب نظرتون چی توو کله اون مدیرهای هوندا میگذره ک تو سی سی پایینها کم لطفی میکنن
واقعا سیاستشون چیه اخه ؟!

ZirCgari
13-09-1393, 06:38 قبل از ظهر
ب نظرتون چی توو کله اون مدیرهای هوندا میگذره ک تو سی سی پایینها کم لطفی میکنن
واقعا سیاستشون چیه اخه ؟!

توجه ب کمیت کاهش کیفیت برای بقا در رقابت . (البته منظور از کیفیت مونتاژی های هند و ایناست جاپون نرفتم خودشو ببینم :دی )

هنوز ب هوندا ثابت نشده ک باووو تو سی سی های پایین توان زیادی برای رقابت با کاواساکی نداره! مخصوصا 150 و250! (البته بحث کراس هاش جداست)

یه ب آمار دارندگان نینجا های 150 و250 و دارندگان سی بی آر های 150 و250 در ایران بندازید خودش گویاست

بدبختی با توجه به تک سیلندر بودنش و کیفیت کمتر درمقایسه با نینجا فقط چند سنت ارزونتره

البته اینا همش نظر شخصی ـه منه ها! وعلا ماnoobیی بیش نیستیم :4chsmu1: 6صب بود حوصله م سر رفته بود گفتم یه پست بدم :s (9):

ب واسطه داشتن ای بی اس دیگه سنسور کیلومتر نداره و معدل سرعت چرخها رو ب عنوان سرعت موتور نشون میده .

داداش اینو بازش میکنی؟

M E H D I
28-01-1394, 06:59 بعد از ظهر
الان گمرک بودم همه رنگش رو 25 میدادن

از نزدیک خیلی خوشگله

flower
28-01-1394, 07:44 بعد از ظهر
من از نزدیک دیدم خیلی خوشم اومد ولی انجین را از نزدیک دیدم حک شده بود 249 سی سی در واقع 300 سی سی نیستن .

M E H D I
28-01-1394, 08:12 بعد از ظهر
زیر نوشته CBR اونجا که حجم رو می نویسه یه برچسب سفید زده بودن .. شاید رو انجین اینجا حک کردن

topftv
14-02-1394, 12:49 قبل از ظهر
سلام به همه دوستاد
ايا كسي ميدونه فلاپ جلوي cbr 300 از كجا تهيه كرد؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

topftv
14-02-1394, 12:54 قبل از ظهر
در ضمن من اين موتورو كه ١٨٠٠ كيلومتر راه رفته بود و تقريبا يك ما نبود كه دوستم خريده بود رو خريدم فقط فلاپ سمت راستش زدگي داشت بنظر شما قيمت خوبي خريدم ؟؟؟

topftv
14-02-1394, 01:05 قبل از ظهر
مبلغشو يادم رفت كه بگم هههه
17000000

pouriashoghi
20-02-1394, 11:25 قبل از ظهر
دوستان من میخوام فقط یک مسئله‌ای رو باهاتون در میان بذارم.

بنده یک دوستی دارم که ۶۷ سالشون هست. از ۱۲ سالگی موتورسیکلت سوار میشده و هم داخل و هم خارج از کشور زندگی میکنن و خارج از ایران در حال حاضر یک موتورسیکلت BMW R1200R دارن. ۵ زبان هم صحبت میکنن. ما تو ایران از طریق همین موتورسواری و سفر با هم آشنا شدیم. اینها رو میگم که بگم ایشون هم با تجربه است و هم اهل تحقیق و تفحص. خودمم کاملا به زبان انگلیسی مسلط هستم.

عرضم به حضورتون که ایشون تصمیم به خرید هوندا ۳۰۰ گرفتن. از اونجایی که ما چندین بار تو گمرک با این فروشنده ها از جمله همین آقای شهریاری گفتگو کرده بودیم فهمیدیم اطلاعات فروشنده نه تنها بسیار بسیار کمه٬‌بلکه از هیچ دروغی برای فروش جنسشون فروگذار نیستند. شما سرتو بندازی بری تو مغازه بگی آقا هوندا ۲۵۰ داری؟‌میگه دارم و همون موتوری رو نشونت میده که وقتی بگی ۳۰۰ داری میگه آره!

مدرک ایشون برای ۳۰۰ بودن موتور؟‌ همین که دو چراغه هست! در حالی که هوندا در سال 2014 در اندونزی هوندای ۲۵۰ رو دقیقا با ظاهری تولید کرده که شما امروز در مغازه‌های گمرک میبینید. (لینک ویدئو رسمی هوندا از این مدل رو آخر پست میذارم که تو ویدئو هم اگر دقت کنید روی فلاپ نوشته ۲۵۰ و ظاهر کاملا مشابه ۳۰۰ هست )‌
ما چون این رفتارها رو میشناختیم ایمیل زدیم هم به مدیر فروش‌های هوندای فرانسه و هم فروش آسیا.

شما برید شماره موتور و تنه‌های هونداهای دو چراغی که آقایان به اسم ۳۰۰ به شما اعلام میکنن رو بخونید! همه شمارههای استاندارد سریال ساخت هونداهای ۲۵۰ هست. روش قشنگ ۲۴۶ حک شده! فروشنده برای اینکه به شما قالب کنه موتور رو میگه این شماره ها الکیه! ما شماره های موتور و بدنه کارخانه رو تراشیدیم٬ وارد کننده گفته براش شماره های ۲۵۰ بزنن و از این خزعبلات که هوندا هیچ کدوم از این صحبت ها رو تائید نکرد. بعلاوه اندازه سرسیلندر موتورهای ۳۰۰ از ۲۵۰ بلند تره شما برید ببینید این تفاوت رو میبینید یا خیر.

ما هر چی پیگیر شدیم که حداقل ایشون ما رو با وارد کننده لینک کنن که مدارک اصلی موتورها رو ببینیم اینکارو نکرد. در کل اونقدر حرفهای ضد و نقیض و بی پایه و اساس ازشون شنیدیم که به وضوح مشخص بود دروغ میگن. تمامی هنداهای دو چراغی که شما در ایران میبینید همگی مدل ۲۵۰ ساخت ۲۰۱۴ اندونزی هستند که ظاهرشون مشابه ظاهر 300 هست. شماره موتور و بدنه حک اصلی سازنده هست و ثابت میکنه موتور ۲۵۰ سی سی است.

من این رو میگم چون واقعا ناراحتم از اینکه بدلیل بازاری که در اون خریداران بیشتر از ارتباط مستقیم با سازنده ها و کمپانی ها از روی شایعات فرومی و اینترنتی اطلاعات غلط کسب میکنن این فروشنده‌ها هرچی دلشون میخواد میگن٬ براحتی دروغ میگن و از آب گل آلود ماهی میگیرن.

همین آقای شهریاری آخرش برای اینکه هر طور شده موتور رو به ما بفروشن گفت :‌ آقا شما بیا بردار موتور رو من به قیمت ۲۵۰ بهت میدم!
شما خودتون منطقی فکر کنید!‌ کدوم تاجری میاد این حرفو بزنه اگر واقعا بدونه که جنس اش چیه و اگر واقعا هزینه براش کرده باشه؟! این حرفو که زد دیگه مهر تائید بود بر تمام شک و شبهات ما که هوندای ۳۰۰ وارد ایران نشده.

خلاصه از ما گفتن بود٬ الکی فکر نکنید اونچه در گمرک میبینید هوندا ۳۰۰ هست٬ همون CBR250‌ سال ۲۰۱۴ ساخت کارخانه هوندا در اندونزی است.

اینم لینک ویدئو تبلیغاتی این موتور که روی بدنه به وضوح نوشته شده 250.

هوشمند باشید٫‌از اینترنت خوب استفاده کنید تا حد امکان از منابع و صحبتهای ایرانی پرهیز کنید و مطلع برید پیش فروشنده‌ها چون اونها مطلع نیستند.

معمار
20-02-1394, 11:49 قبل از ظهر
جناب پوریا اشوقی احسنت به این تحقیق جامع و کاملتون

ایا شما و دوستتون در مورد نینجا 300 هم تحقیق کرده اید که اینا هم واقعا 300 یا 250 هستن ؟

Mohsen_14
20-02-1394, 11:53 قبل از ظهر
من کاری به سی بی آر 250 یا 300 ندارم ولی : (کلا این موتور زشت و بدقوارست ، چه 250 چه 300 :دی)

"حقیقت در 99% موارد خلاف آن چیزیست که جماعت موتوری بیان میکنه "

میخواستم اینو بذارم تو امضام گفتم بی خیال ... :4chsmu1:

farshad 54
20-02-1394, 02:09 بعد از ظهر
کلا از جماعت موتورفروش توقع اطلاعات درست و درمون راجب موتور نداشته باشید .

همین شهریاری پارسال تو اینترنت آگهی داده بود پالس 220 سی سی 4 سوپاپ آوردیم رفتیم اونجا پالس ns رو نشونمون داد گفت اینه !

واسه خرید اینجور موتورها باید با اطلاعات کامل اقدام کنید .

pouriashoghi
20-02-1394, 02:59 بعد از ظهر
جناب پوریا اشوقی احسنت به این تحقیق جامع و کاملتون

ایا شما و دوستتون در مورد نینجا 300 هم تحقیق کرده اید که اینا هم واقعا 300 یا 250 هستن ؟

سلام.
خیر متاسفانه. چون از اول هدفمون خرید هوندا ۳۰۰ بود در مورد کاوازاکی تحقیق نکردیم.

hossseyn
20-02-1394, 06:59 بعد از ظهر
سلام، خدمت تمام دوستان و اساتید به نظر من بهترین راه برای تشخیص حجم این جور موتورها اینکه یدونه پیستون و یه دونه میل لنگ نو یا مستحلک این موتور را تهیه کنید ویدونه وسیله اندازه گیری مثل کلیس حالا اگه مساحت سطح مقطع پیستون را در کورس میل لنگ ضرب کنید حجم دقیق انجین بدست میاد....

Mohsen_14
20-02-1394, 07:19 بعد از ظهر
سلام، خدمت تمام دوستان و اساتید به نظر من بهترین راه برای تشخیص حجم این جور موتورها اینکه یدونه پیستون و یه دونه میل لنگ نو یا مستحلک این موتور را تهیه کنید ویدونه وسیله اندازه گیری مثل کلیس حالا اگه مساحت سطح مقطع پیستون را در کورس میل لنگ ضرب کنید حجم دقیق انجین بدست میاد....

بله به این روش میشه حجم رو متوجه شد ولی فقط تو تعمیرگاه و با اوراق کردن موتور که هیچکس حاضر نیست موتور از پلمپی دربیاره بخاطر این موضوع . حتی با RT و UT هم اگه خیلی دستگاه دقیق تنظیم بشه و اپراتور حرفه ای باشه شاید بشه حجم حفره ی سیلندر رو بدست آورد ولی کدوم یک از این روشها موقع خرید موتور و پای معامله عملی و قابل انجامه ؟!!

یکی از بهترین روشها همون چک کردن شماره تنه و شماره موتور از طریق ایمیل به شرکت اصلی هست .

.

pouriashoghi
20-02-1394, 07:58 بعد از ظهر
ببینید درسته اینجا ایرانه اما مملکت دیگه اونقدر هم بی در و پیکر نیست که شما یک وسیله نقیه کامل رو بخوای وارد مملکت کنی و قبل از اینکه بره گمرک ببری تمام مشخصات وسیله رو نابود کنی٬ برگه های اصلی مشخصات موتورسیکلت رو از بین ببری یا بخاطر ۵۰ سی سی تغییر حجم موتور بخوای یک کمپانی بیاد برای تو شماره تنه و موتور دیگه‌‌ای از استاندارد خودشون بزنه. حداقل هیچ کدوم از این حرف ها رو من باور نمی‌کنم.
برای اون وارد کننده و تاجر ۵۰ سی سی حجم موتور مهم نیست٬ برای اون سود فروش مهمه! هیچ وارد کننده‌ای نمیاد برای ۵۰ سی سی و حال دادن به من و شمای موتورسوار یک وسیله نقیله رو از اصالت قانونی خودش بندازه. من رو کاوازاکی تحقیق کامل نکردم اما با تحقیقی که روی هوندا کردم متوجه این موضوعات شدم که اینقدر هم بی در و پیکر نیست مملکت. از فروشنده درخواست مدارک اصلی موتور سیکلت رو بکنید. اگر مدارک اصلی موتورسیکلت شما موتور رو ۲۵۰ اعلام کرده٬ ۲۵۰ است و اگر ۳۰۰ ٬ ۳۰۰ هست. غیر از این وجود نداره. شماره تنه و موتور غیر قابل تغییر هست و وسیله رو از اصالت قانونی خارج میکنه.
اون فروشنده هایی هم که میگن این موتور رو هوندا یا کاوازاکی «اختصاصی» برای ایران زده بهش بگین یک پیچ اورجینال یا یک تکه اساسی اورجینال موتور رو اگر شما بخواهید به شما میده ؟‌ کمپانی که خدمات پس از فروش اختصاصی به ایران و ایرانی نمیده٬ نمایندگی واقعی و اختصاصی نداره تو این مملکت میاد «اختصاصی» برای شما موتور ۳۰۰ بزنه و روی بدنه و انجین ۲۵۰ حک کنه؟! اینا هم داستان هست برای اینکه یک موتور ۲۵۰ سی سی رو به شما بفروشن.
شتاب و تاپ اسپید و اینها هم که کاملا مسائلی هست که باید تو شرایط خیلی خاصی تست بشه و به این راحتی ها چیزی رو ثابت نمیکنه.
کل این فضا رو گمرک بهش دامن زدن چون میتونن یک موتور ۲۵۰ رو به عنوان ۳۰۰ سی سی به شما بفروشن و پول بیشتری هم بگیرن.

hossseyn
20-02-1394, 09:17 بعد از ظهر
به نظر دوستان تو این دنیای رقابت مسوولان فروش هوندا یا کاوازاکی میان بخاطر برطرف کردن تردید یکی دونفر سکرت بودن یه بیزنس میلیاردی را لوس کنن وبه ضرر خودشون کار کنند...؟ البته من بخوام بخرم یا میرم پیش یه مکانیک یه دونه اوراقشو کنترل میکنم یا اون تستی که آقا محسن گفتن را انجام میدم احتمالا میشه میل لنگ پیستون نو و فابریک را هم تو نمایندگی دید و بررسی کرد درکل آدم تا خودش اندازه نگیره نمیتونه رد و یا قبول کنه...

Mohsen_14
20-02-1394, 09:49 بعد از ظهر
معضلات ذهنی جالبی داریم ! ، درگیری ذهنیمون شده 50 سی سی پایین و بالا ...
اونور دنیا موتور تیون میکنن با ماشین 600 اسب بخاری درگ میندازن اینجا ما اندر خم کوچه ی 250 یا 300 هستیم ،
یه زمانی 1000 سی سی های روز دنیا رو سوار میشدیم الان ...

از نظر ظاهر به نظرم اون سری قبلی ها قشنگ تر بود ، کسی هم ظاهرا تو این سایت این موتور نداره که تعریف کنه ببینیم زیر پاش چطوریاست ...

.

sajjad amin
06-06-1394, 09:47 بعد از ظهر
سلام کسی از قیمت فعلی این موتور اطلاع داره??چه رنگهاییش تو بازار هست?و رپسول با هوندا معمولی چه تفاوت فنی داره??اینا تو بازاره همه 250???یعنی هیچی cbr300 تو بازار نیست!!!!!!
به نظرم موتور خیلی خوبیه و مقایسه اش با نینجا اشتباهه نینجا یه جورایی نسخه کوچک موتور های سوپراسپرت و خیلی سریعه که سعی شده قابلیت استفاده روزمره بهش بدن ولی هوندا یه جورایی نسخه بزرگ تر و سریع تره موتور های شهریه هردوشون خیلی با کیفیت هستن ولی کلا DNA هاشون کلی باهم فرق داره

Mohsen_14
07-06-1394, 08:10 قبل از ظهر
قیمت خبر ندارم ، یه زمانی صفرشون 26 بود ، رپسول و hrc فکر نکنم تفاوتی داشته باشن غیر از برچسب هاشون !
طرح رپسولش اصلا قشنگ نیست و با اون رپسولی که تو cbr 1000 هست خیلی تفاوت داره ، رنگ نارنجیش خیلی کمرنگه و با اون رپسول ها متفاوت . یه جورایی تو نگاه اول مثل موتورهایی هست که دستی استیکر زدن ، حس یه موتور با طرح و استیکر اورجینال رو نداره .
ولی اون طرح hrc به نظرم خیلی قشنگ تره ، حالا اینا سلیقه ای هست شما از نزدیک تا نبینی نمیشه نظری داد .
در مورد سواری هم من 250 که سوار شدم دقیقا همین حرف شما تایید میشه ، بیشتر از اینکه حس موتور اسپرت داشته باشه ، یه موتور شهری با مصرف کم و سرعت خوب و راحت و تو دست هست . حالا 300 رو نمیشه نظر داد ولی از موتور تک سیلندر 30 اسبی انتظار زیادی نباید داشت .
فکر نکنم مثل کاواساکی باشه که 250 و 300 اش تفاوت محسوس دارن .

.