PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر خوب..اقدامات کویر موتور برای ازاد سازی موتور سنگین

K.I.A
23-06-1393, 10:45 بعد از ظهر
کویر موتور با وارد کردن موتور سنگین بیشتر دلالا و بازار کاذب و فدراسیون رو ناراحت کرد که با قیمتی نجومی و موتورای به اصطلاح صفر به مردم مینداختند دور از جون شماها..
خیلی ناراحت کننده بود تا اینکه امروز طی جلسه ای با اشخاص سپاه و وزارت کشور و راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی و مدیر کویر موتور برگزار شد
و اولین خبر خوبو بهتون بدم که:
کارت تردد سنگین و کراس توسط کویر...

ارزوی هر ایرانی///
خریداران محصولات کویر موتور اعم از کراس از 50 تا 450 سی سی 4 زمانه و ریس 250 سی سی به بالا
برای دریافت کارت تردد مدارک خودرو در این شرکت تکمیل کنند که شامل:
1-سند ماکییت
2-بیمه ثالث
3-گواهینامه
4-تکمیل فرمهای مربوطه
5-احراز هوییت
کارت با هماهنگی سپاه و توسط وزارت کشور صادر میشود.
وضعییت تردد به صورت مرحله به مرحله صورت میگیرد که در اخبار بعد کامل گفته میشود.
پس از تکمیل مدارک و برگ سوئپیشینه برگه ای توسط سپاه صادر میشود که با اون برگه با مراجعه به پلیس+10و انگشت نگاری برگه توسط وزارت کشور صادر میشود
امیدوارم که همتون از هر نوع موتوری که میخواید سوار شید و لذت ببرید..
و امیدوارم خوشحال شده باشید هرچند یک سریا به دلایل نفعشون تو این بازار از جمله دلالها و فدراسیون و...ناراحت میشن و سر جنگ با عاملان دارن
کویر قدرت خودشو داره به همه نشون میده
کارت از طریق سپاه انقلاب اسلامی و وزارت کشور یعنی کویر موتور فدراسیون رو هم به چالش کشید
هر چقدر خوشحال شدید لایک
اخبار بعدی در روزهای دیگه اعلام میشه به 11هزار کاربر پرشین موتور

اما ازاد سازی از این واضح تر ...

soleymani
23-06-1393, 10:54 بعد از ظهر
بسيار خوب شده
اگه اين جور پيش بره آرزو ها به واقعيت مي پيونده
------------------------
و تردد قانوني تر ميشه و تصادفات شبانه كمتر

کاوه
23-06-1393, 11:14 بعد از ظهر
به نظرتون با این کار میتونن اماراتی سوار هارو کلا حذف کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هنوزم بازار اماراتی داغه کم و بیش

MeysamElisha
23-06-1393, 11:17 بعد از ظهر
:wow:من به بندیتش قانع ام:24:

ali.motahari
23-06-1393, 11:19 بعد از ظهر
یعنی دیگه از این به بعد لازم نیس که از بند پ استفاده کنی تا با خیال راحتر موتور سوارشی؟
این موتورایی که موجوده رو هم بهشون مدرک و اجازه تردد میدن؟

ali_r
23-06-1393, 11:39 بعد از ظهر
میگن کویر میخواد یه پیست اختصاصی هم برای موتورهای خودش بزنه این حرف صحت داره؟

Gladiator
23-06-1393, 11:42 بعد از ظهر
کویرم راه خوبی برای فروش موتوراش پیدا کرده

ali_r
23-06-1393, 11:57 بعد از ظهر
کویرم راه خوبی برای فروش موتوراش پیدا کرده

درسته ولی چند جا خراب کاری کرده
میگن کویر وارد کننده قطعات هستش و برگ سبز برای قطعاتش بوده که مونتاژ میکرده و میفروخته به عنوان یک دستگاه و چند جا هم به مشکل برخورده
حتی میکن فدراسون اعلام کرده هر کی موتورش سند کویر هستش حق ورود به پیست رو نداره

K.I.A
24-06-1393, 12:06 قبل از ظهر
من به چشم پالتارو دیدم که توش موتور سنگین بود و سندشون ملی و یک دستگاه هست شایعه درست نکنید.

- - - Updated - - -

اینا حرف های همونایی هست که گفتم دوست ندارن مثل فدراسیون
اونایی که تو پیست و فدراسیون عضو هستن کاملا این ادمارو میشناسند و درک میکنند.

Sination
24-06-1393, 12:10 قبل از ظهر
من نمی دونم یک سری چرا سنگ کویر رو به سینه میزنند
تردد موتور سنگین بخش اصلیش مربوط به پلیس امنیت میشه نه سپاه :))
اصلا ربطی به سپاه نداره این موضوع .. سپاه خودش بخش موتورسنگین بسته شده چند ماهی هم میشه
کجای دنیا کارت تردد برای کراس میدن تو شهر :)) لول

من خودم اگر باشم بجای اینکه مثلا مبلغ 130 یا 140 یا 150 ملیون بدم به شرکت کویر میرم همون پول رو میدم 4 عدد cbr 2012-13 یک شکل و به صورت عرب و سویچ میخرم هم باهاش عضو هیت میشم و بهم حکم میده هم عضو فدراسیون هم عضو کانون میشم هر وقت هم یکشون خوابوندن با اون یکی میام بیرون :)):biggrin:

بعدشم کجا کویر قیمت هارو شکونده ؟ الان با حدود 120 تومن میشه رپسول 2014 خرید یا gsx 1000 به همین مدل .کویر قیمت هاش 30 20 تومن فرق داره به نصبت بازار موتور فروش ها

ali_r
24-06-1393, 12:25 قبل از ظهر
ولی یکی نیست به این مسئول های که گفتی بگه یه نگا به کشور اطراف بندازن اونا چی سوار میشن ما چی؟ عراق که برق نداره و شهر خیابونی مثل ادمی زاد ندارن با هایابوسا1300 پلاک تو خیابونا میچرخن ولی ما .... اصلا مقایسشون هم شر آوره...

:wall3:

Milad
24-06-1393, 12:25 قبل از ظهر
سینا پستت رو ویرایش کردم ادب داشته باش تذکر اخره

Gladiator
24-06-1393, 12:39 قبل از ظهر
درسته ولی چند جا خراب کاری کرده
میگن کویر وارد کننده قطعات هستش و برگ سبز برای قطعاتش بوده که مونتاژ میکرده و میفروخته به عنوان یک دستگاه و چند جا هم به مشکل برخورده
حتی میکن فدراسون اعلام کرده هر کی موتورش سند کویر هستش حق ورود به پیست رو نداره

عمرا دوکاتی و کی تی ام و امثالش اجازه بدن کویر موتورشونو مونتاژ کنه و برندشونو خراب کنه

- - - Updated - - -

کویر تو مونتاژ مگلی مونده چه برسه به موتور سنگین

Sination
24-06-1393, 12:40 قبل از ظهر
کدوم بخشش بی ادبی بوده منم بدونم ؟

K.I.A
28-06-1393, 11:28 بعد از ظهر
الان با حدود 120 تومن میشه رپسول 2014 خرید
کمی راجعبه وزارت کشور و سپاه فکر کن ببین پلیس امنیت و فدراسیون ایا قدرتی دارن در مقابلشون؟!
در ضمن رپسول 2014 نداره.

Sination
29-06-1393, 02:29 قبل از ظهر
چه ربطی به قدرت داره
هر ارگانی مسعول یک کاری هست و تعریف شده وظایفش
ببخشید وازرت ورزش و فدراسیون قدرتی ندارند/ شما درست میگی من بحثی دیگه ای با شما ندارم

متاسفانه بعضی افراد اطلاعات ندارند و در حد نقل قول افراد دیگه ای هست اطلاعاتشون و علاقه مند هستند که در ضمینه موتورسنگین هم نظری داشته باشند

درضمن خوبشو داره دو تا

[Only registered and activated users can see links]

milad 250
29-06-1393, 09:43 قبل از ظهر
دوست عزیز خود فرماندهی کل نیروی انتظامی زیر نظر وزارت کشور هست در مورد ازاد سازی سنگین هم طبق مصاحبه ی فرمانده راهور دست اون ها نیست باید تو شورای امنیت ملی تصویب بشه که فرمانده نیروی انتظامی یکی از اعضای این شورا هستش.

digitalcanon
29-06-1393, 09:57 قبل از ظهر
تو مملکت ما پول حرف اول را میزنه. و مطمعن باشید کویر هوای همشونو داره که قیمت موتورها به این رقمهای نجومی میرسه. بازم دمشون گرم. حداقل به آرزومون میرسیم. تا به حال دلال های گمرک میخوردن حالا یه مقداری هم نصیب مسولین اصلی این مصوبه میشه.
من خوشحالم و به محض آزاد شدن تردد کامل هر جوری شده یه r6 میخرم حالم از هر چی تک سیلندر و دو سیلندر به هم میخوره

crf
29-06-1393, 11:19 قبل از ظهر
سلام دوستان من خوب نفهمیدم یعنی الان سی ار ام و سی بی سی بی ار و .....موتورا با شرایط بالا آزاد میشه؟
اگه اون کارتی را ک میگن بگیری موقع فروش موتور کارت تعویض میشه؟
از دوستان ممنون میشم اگه جواب بدن

Gladiator
29-06-1393, 11:44 قبل از ظهر
سلام دوستان من خوب نفهمیدم یعنی الان سی ار ام و سی بی سی بی ار و .....موتورا با شرایط بالا آزاد میشه؟
اگه اون کارتی را ک میگن بگیری موقع فروش موتور کارت تعویض میشه؟
از دوستان ممنون میشم اگه جواب بدن

با این شرایط فکر نمیکنم ، احتمالا فقط موتورایی که کویر وارد میکنه و میفروشه این شرایطو دارن

crf
29-06-1393, 11:48 قبل از ظهر
با این شرایط فکر نمیکنم ، احتمالا فقط موتورایی که کویر وارد میکنه و میفروشه این شرایطو دارن
اونوقت تکلیف اون موتورا چی میشه؟
همچنان قاچاق محسوب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Gladiator
29-06-1393, 12:23 بعد از ظهر
اونوقت تکلیف اون موتورا چی میشه؟
همچنان قاچاق محسوب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

موتور قاچاق قاچاقه ، هر قانونی هم وضع بشه قاچاقه ، موتوری که مدارک نداره قاچاقه دیگه ، خیلی بخوان حال بدن به موتورای برگه سبزم مجوز بدن وگرنه به موتورای بی مدرک فکر نمیکنم هیچگونه مجوزی داده بشه

نیما نادری
29-06-1393, 12:27 بعد از ظهر
بله برادر خیلی پیچیده نیست موتور بی سند قاچاقه

این مسائل جدید مربوط به موتورهایی هست که سند راهور (پلیس) یا همون سند سبز

شرکتی کمپانیه وارد کننده رو دارن قبلا هم گفتم بالاترین مدرک برای وسیله نقلیه همین سنده

تغییری در وضعیت موتورهای دیگه رخ نمیده .... چرا، قیمتشون میاد پایین کسی هم نمیخردشون

همه باید از این موتور درستا بخرن

در نهایت اگر فقط بتونن با یاکوزای گمرک /هلال احمر قاطی نشن و باج ندن خیلی خوبه

راسا بفروشن و مصرف کننده پاشو اونجا نزاره ،بازاره دست دوم هاشون هم کنترل میشه

hosinmaster
29-06-1393, 01:07 بعد از ظهر
خبر خیلی خوبی بود..موتور سنگین داره کم کم قانون خودشو پیدا میکنه..اول تردد تو مسیر پیست..بعد تردد واسه تورهای هیئت..الانم کارت تردد...آروم آروم پلاک هم میشه..
قیمتا هم مطمئنا" میاد پائین..همین که دست دوم موتورهای کویر تو بازار زیاد بشه..قیمتا میکشه پایین...
من چند بار گفتم بازم میگم..انصافا" قیمتای کویر نسبت به بازاری که گمرک و فدراسیون راه انداخته بودن خیلی بهتره... همین محک 1ساله یه HRC2013 داره...تا چند ماه پیش که کویر
سنگین نداشت 160 میلیون قیمت میداد... تو خود ایستگاه تمتم ژاپنیهای 1000CC مدل 2013 یا 2014 صفر..بین 140 تا 160 میلیون قیمت میدادن..که همشونم ماله فدراسیونیا بود..
یه عده اومدن نشستن تو فدراسیون فقط فکر کاسبیه خودشونن و موتور وارد میکنن و با قیمتای نجومی میفروشن..حالا یه رقیب سرسخت پیدا کردن و به مضاقشون خوش نیومده..
فدراسیونیا دلشون هیچ وقت واسه موتور سوارا نسوخته و نخواهد سوخت..فقط فکر جیباشونن... اصلا" هم دوست ندارن سنگین آزاد بشه..تا حالا هم هیچوقت هیچ قدمی واسه
آزاد سازی و یا تردد راحت سنگین سوارا نکردن...یه مجوز تردد به پیست میخوان بدن 1001 شرط و شروط میزارن برات... که عمرا" از پس ماها بر نمیاد..

mamrez
29-06-1393, 03:41 بعد از ظهر
آقا نیما شما هنوز کویر هستی یا نه؟اگه هستی هر خبر جدیدی بود لطفا اطلاع رسانی کن برادر.سایر دوستان هم لطفا.(البته موثق)خداییش کارت تردد بدن عالیییییییییییییه.ما که تا وقتی تصادف نکرده بودیم هروقت میخواستیم با موتورمون بیرون بودیم.اما این استرس مامور بازی همیشه رو مخ بود.من از برج 4 پارسال که تصادف کردم و کمرم شکست و فعلا پاهام کار نمیکنن باز هم نتونستم فکر سنگین رو از دل و مغزم بکنم بیرون.چه برسه به اینکه کارت تردد هم بدن.بخاطر اون هم شده انگیزم واسه راه افتادن بیشتر میشه:icon_pf _15_:

K.I.A
29-06-1393, 09:48 بعد از ظهر
سینا جان دلیل اصلی تولید رپسول برای مسابقات بود و هر 2 سال یک بار سال 2005 اعلام کرد هوندا که ما از این پس هر 2 سال تولید رپسوا داریم چرا چون مسابقاتشون تاریخ داره از قبل
و فکر کنم بدونید که رپسول سبک ترین نوع هوندا تو سنگیناش هست
حالا این سبکی بر میگرده به مقاوم کردن الیاژها از جمله سوپاپ تا توپی چند پایه عقب که به تیتانیوم و منزییم تغییر کرده و...
و همینظور که میدونید رپسول اصلی ای بی اس نداره چرا؟ چون لاستیکای خوبی زیرش هست و فقط راکب حرفه ای میتونه کنترل ترمزارو با حسش و تجربش داشته باشه..و نبود ای بی اس 4 کیلو از وزن موتور کم میکنه
توضیحات زیاده فکر کنم با همین قانع بشید
و هوندااز سال 2013 تا سال 2015 تصمیمی برای قرار داد مجدد با رپسول نداره و قرارداشون تموم شده.
این مدلها که شما گزاشتی فایر بلد طرح رپسول هست همراه با ای بی اس و بعدی هم تولید 2013 و تو برج 1 رونمایی شده.

nazamm
31-06-1393, 04:50 بعد از ظهر
با سلام

مصوبه امنیت ملی کشور و وزارت کشور و همچنین ابلاغیه به نیروی انتظامی که تنها ارگان مرتبت با امنیت ملی و تردد و حمل و نقل شهری و بین شهری است

به صورت صریح تردد موتور های بالای 250 سی سی در شهر برای افراد عادی ممنوع می باشد.

با توجه به مذاکراتی که توسط یکی از دوشتان با هر سه ارگان فدراسیون موتورسواری و اتوموبیلرانی ، قسمت امنیت وزارت کشور و روابط مستقل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران انجام گردید

موارد زیر به طور موثق تایید و به اطلاع موتور سواران میرسد
1- فدراسیون به هیچ عنوان موتور های بالاتر از حجم مصوب را کارت تردد نداده و کویر هیچ توافقی با آن مقام مسئول انجام نداده است
2- سپاه پاسداران در مورد تردد شهری و کارت تردد در ساعات خاص هیچ گونه مسئولیتی نداشته و کلاً تکذیب نمود و ارگان های مرتبط ( نیروی انتظامی و امنیت ملی) را مسئول دانست و هر گونه توافقی با شرکت کویر را رد نمود.
3- مسئول امنی وزارت کشور در مورد تردد موتور های بالاتر از حجم ذکر نمود که مغایر با مصوبه امنیت ملی است و هیچ گونه تصمیم جدیدی در این چند ماهه اتخاذ نشده است.

K.I.A
01-07-1393, 12:10 قبل از ظهر
منبع دوستتون؟

Hamid_brg1325
01-07-1393, 03:08 قبل از ظهر
فقط همین ک یه قدمی برا تردد ازاد برداشته بشه عاااااالیه
منم پول خرید همچین موتورای گرونی ندارم
ولی مطمئنا تا یکی دو سال بعدش رقابتی بوجود میاد و با توجه ب زیاد شدنشون ارزونتر میشه
خدا کنه ازاد بشه حالا هر جور ک شده و توسط هر کی ک البته بعید میدونم ب عمر ما قد بده تردد ازاد .

hosinmaster
01-07-1393, 08:20 قبل از ظهر
عمر ما قد میده...شاید عمر موتورسواریمون قد نده...:sad:

nazamm
01-07-1393, 09:01 قبل از ظهر
منبع دوستتون؟

در تکمیل اخبار اعلام شده منبع سازمان های مرتبط با تردد موتور های بالای حجم به شرح ذیل می باشد:

1- فدراسیون موتورسواری سرکار خانم مهرابی
2- وزارت کشور مسئول قسمت امنیت ملی آقای هدایت
3- سپاه پاسداران مسئول روابط بین سازمانی آقای حسنعلی

- - - Updated - - -

بله برادر خیلی پیچیده نیست موتور بی سند قاچاقه

این مسائل جدید مربوط به موتورهایی هست که سند راهور (پلیس) یا همون سند سبز

شرکتی کمپانیه وارد کننده رو دارن قبلا هم گفتم بالاترین مدرک برای وسیله نقلیه همین سنده

تغییری در وضعیت موتورهای دیگه رخ نمیده .... چرا، قیمتشون میاد پایین کسی هم نمیخردشون

همه باید از این موتور درستا بخرن

در نهایت اگر فقط بتونن با یاکوزای گمرک /هلال احمر قاطی نشن و باج ندن خیلی خوبه

راسا بفروشن و مصرف کننده پاشو اونجا نزاره ،بازاره دست دوم هاشون هم کنترل میشه

نه آقای نادری متاسفانه سند ارائه شده تنها برگه ای از سمت کمپانی هست که هیچ گونه اعتباری بجز مالکیت کالا رو در بر نداره
و سند راهوری داده نمیشه

- - - Updated - - -

با توجه به قیمت موتور های بالای حجم بهتره از طرف مسئولین شرکت کویر موتور توضیح قانع کننده ای ارائه بشه وگرنه
اون موتور هایی که می خریم فقط به درد ویترین خونمون می خوره

ضمنا باید توجه کرد که آقای شریفی که چوابگو ملت موتور دوسته و اونجا نشسته میگه موتورو خریدی بیا بهت بگم کجا برو چی ببر که آیا این مسیر به کارت تردد میرسه یا نه

این سوالی که بلاخره با پیگیری اینجانب جوابش به زودی در میاد

ایلیا
01-07-1393, 09:21 قبل از ظهر
خیلی هیجان زده نشید. تا وقتی قوانین آزاد سازی تردد موتور سنگین ( حالا هر قانونی ) تو مجلس به تصویب نرسه باد هواست. مطمئن باشین الان ممکنه کویر موتور ( که قطعا صاحبانش از نهاد ایکس و ایگرگ هستند ) بتونه با ترفند جدید کارت تردد، موتوراشو بفروشه، ولی چون هیچ قانون مصوبی پشت این قضیه نیست، هر وقت دلشون بخواد میتونن بدون اطلاع سنگین سوارا لغوش کنن یا عوضش کنن. یعنی برخورد سلیقه‌یی !!!

hosinmaster
01-07-1393, 10:08 قبل از ظهر
نه آقای نادری متاسفانه سند ارائه شده تنها برگه ای از سمت کمپانی هست که هیچ گونه اعتباری بجز مالکیت کالا رو در بر نداره
و سند راهوری داده نمیشه

با توجه به قیمت موتور های بالای حجم بهتره از طرف مسئولین شرکت کویر موتور توضیح قانع کننده ای ارائه بشه وگرنه
اون موتور هایی که می خریم فقط به درد ویترین خونمون می خوره
[/QUOTE]
...........
دوست عزیز قیمت این موتورها با برگه سبز همینه....کمتر از این نداریم..بیشتر از این قیمت زیاده..ولی کمتر نه..
پس با قیمت مشکلی نداریم..
در مورد سند... منظور از برگه سبز یا هر نوع سند دیگه فقط یک چیزه... مالکیت موتور ... در حال حاظر معتبر ترین موتور سنگین موتورهایی که مالکیت قطعی
داشته باشه.. همین.. بقیش به عهده خریداره.. شما موتورو با برگه سبز میخری..تشریف میبری هیئت یا فدراسیون برای دریافت مجوز تردد به پیست..
در حال حاظر فدراسیون اعلام کرده به موتورهای کویر مجوز نمیده...البته اعلام هم نکنه کسی سراغ فدراسیون نمیره..
90درصد سنگین سوارا عضویت هیئت رو دارن و مجوزاشونم از هیئت میگیرن..
نتیجه :
1-کویر چه برگه تردد بده چه نده قیمت موتوراش خوبه.
2-تا قبل از هفته پیش هیچ حرفی از برگه تردد نبود و موتورهای کویر هم فروخته میشد و برای دریافت مجوز مثل قبل همه میرفتن سراغ هیئت.
3-شرکت کویر موتور داره وارد دنیای سنگین میشه و میخواد واسه خودش اسمی دست و پا کنه.بعید میدونم کارشو با همچین دروغ بزرگی شروع کنه.
4-نیروی انتظامی زیر مجموعه وزارت کشور هستش.مستقیما" زیر نظر وزارت کشوره.
5-فدراسیون نشینها چندین ساله فقط دارن جاشونو به هم دیگه میدن.هر کی میاد فقط به دنبال وارد کردن موتوره و سود بیشتر.هیچ قدمی برای موتورسوارا
بر نداشتن.
6-اقدام اولیه کویر که راه اندازی نمایشگاه بود بسیار حرکت مثبت و نادری بود.
7-اقدام بعدی قیمتهای منصفانه تر از بازار بود
8-اقدام جدیدشون هم صدور مجوز تردد هستش.اگه نشه هم همین که دارن برای شدنش تلاش میکنن ارزشمنده.

حرف آخر : موتور سنگین تا زمانیکه پلاک نشه هیچ قانون خاصی نداره..همه دارن توش جولان میدن..این بی قانونی جیب خیلیارو پر کرده و همچنان
داره پرتر میکنه..هیچکسم برای پلاک کردنش تلاش نمیکنه.. به نظرتون چرا؟؟؟

nazamm
01-07-1393, 10:18 قبل از ظهر
(دوست عزیز قیمت این موتورها با برگه سبز همینه....کمتر از این نداریم..بیشتر از این قیمت زیاده..ولی کمتر نه.. )
دوست عزیز برگه سبز یعنی برگه ای که با اون می تونی موتوروپلاک کنی یعنی سند معتبر از نظر راهنمایی و رانندگی که کویر همچین برگه ای نمیده
فقط یه برگه است که توش شماره شاسی و بدنه رو میزنه همین( جملات با دقت مطالعه کنید)

اقدام کویر برای فریب اذهان موتور دوستان ناپسند بود که با به میون اوردن یک سری ارگان های مرتبط و غیر مرتبط اقدام به فروش موتورا کرده

برای اطلاع همه می گم کافیه قیمت موتورهای نمایشگاه رو با قیمت سایت های مرجع تولید کننده و عرضه کننده مقایسه کنید و خودتون قضاوت کنید که
موتوری که در حال حاضر حتی برای تردد در پیست هم نمیشه با فدراسیون در موردش صحبت کرد ( طی مذاکرات مستقیم این چند روز) واقعاً
به موتور سواران اهمیت داده شده و یا فقط فروش کالا به هر اسمی.

فکر میکنم کاملاً شفاف و ساده است مطالبی که طی پرس و جو های فراوان انجام دادم ارائه کردم که کسی با امید تردد موتور نخره

hosinmaster
01-07-1393, 10:33 قبل از ظهر
(دوست عزیز قیمت این موتورها با برگه سبز همینه....کمتر از این نداریم..بیشتر از این قیمت زیاده..ولی کمتر نه.. )
دوست عزیز برگه سبز یعنی برگه ای که با اون می تونی موتوروپلاک کنی یعنی سند معتبر از نظر راهنمایی و رانندگی که کویر همچین برگه ای نمیده
فقط یه برگه است که توش شماره شاسی و بدنه رو میزنه همین( جملات با دقت مطالعه کنید)

اقدام کویر برای فریب اذهان موتور دوستان ناپسند بود که با به میون اوردن یک سری ارگان های مرتبط و غیر مرتبط اقدام به فروش موتورا کرده

برای اطلاع همه می گم کافیه قیمت موتورهای نمایشگاه رو با قیمت سایت های مرجع تولید کننده و عرضه کننده مقایسه کنید و خودتون قضاوت کنید که
موتوری که در حال حاضر حتی برای تردد در پیست هم نمیشه با فدراسیون در موردش صحبت کرد ( طی مذاکرات مستقیم این چند روز) واقعاً
به موتور سواران اهمیت داده شده و یا فقط فروش کالا به هر اسمی.

فکر میکنم کاملاً شفاف و ساده است مطالبی که طی پرس و جو های فراوان انجام دادم ارائه کردم که کسی با امید تردد موتور نخره
......
چیو با دقت مطالعه کنم؟!!!!
یعنی من نمیدونم برگه سبز چیه؟؟!! برگه سبز باید توش شماره شاسی و موتور قید بشه نه چیزه دیگه...
عزیز من شما مثل اینکه در جریان موتور سنگین نیستیا!!! شما کدوم سنگین برگه سبز پلاک داری سراغ داری؟!!بگو من با کله میرم بخرم..:icon_pf _99_:
برگه سبز موتور سنگین با برگه سبز ماشینت و موتور پلاک دارت فرق داره گلم..
برگ سبز منظور برگه سبز گمرکیه دوست عزیز..برگه سبز گمرک.. برگه ای که داره میگه این موتور با این مشخصات به شکل قانونی با پرداخت گمرکی وارد خاک ایران شده و
آقای ......مالک این موتور میباشد.. این برگه فقط جهت اعلام مالکیت و یا فروش موتور فوق معتبر هست.و هر نوع تردد احتیاج به صدور حکم مراجع زی صلاح دارد.
غیر قابل شماره گذاری.
.........
این از این...
و اما در مورد قیمت : میشه اسم سایتایی که گفتینو بفرمائید؟؟ لینک بدید؟؟ اصلا" مگه ما تو ایران مرجع تولید کننده موتور حجم بالا داریم؟؟!!
شما بهتره اطلاعاتتو تکمیل کنی دوست عزیز..تشریف ببرید گمرک اونجا یه سری مغزه ها هستن که سنگین میفروشن.. قیمت بگیرید اول بعد در موردش حرف میزنیم..
ویا خیلی جاهای دیگه... اصلا" قیمت سنگینای 2014رو داری؟؟
دوستان اینجا حرفایی که زده میشه رو خیلیا میخونن..لطفا" اطلاعات درست بدید..
کسی که هنوز نمیدونه برگه سبز موتور سنگین چیه!!! آخه رو چه حسابی میاد در مورد شرایط ترددش بحث میکنه؟؟!!!!!!!!!!
در مورد قیمت هم احتمالا" منظورتون سایتای خارجیه؟؟ عزیز من قیمت جهانی واسه ما نیست که دلارو 3200 باید بخریم..شما همون قیمت جهانیو
با دلار3200 + هزینه گمرک حساب کنید بفرمایید یه کاوازاکی zx10 2015 به دست من برسه چقدر تومو میشه؟؟؟

pooya_h
01-07-1393, 10:37 قبل از ظهر
من نظر شخصيم اينه كه شركت كوير يك بنگاه اقتصادي هست و طبيعيه كه دنبال سود باشه. و باز هم طبيعيه كه دنبال سود بلند مدت باشه نه مقطعي. و دوباره به نظر من طبيعيه كه كوير موتور به قانوني شدن تردد موتور سنگين اهميت بده چون حتي با افت قيمت،‌ افزايش تعداد فروش سود اين شركت رو تضمين ميكنه. چيزي كه به عقل من ميرسه اينه كه كوير موتور نمياد با تبليغات كاذب براي فقط چند روز فروشش رو بالا ببره و ريسك اين رو بپذيره كه با دروغ گويي بازار آينده رو از دست بده.

دوست عزيز كوير موتور براي كسب درآمد فعاليت ميكنه و اين كار گناه نيست!

اما فدراسيون چي؟ آيا هدف فدراسيون كسب درآمده؟‌

واضحه كه كوير موتور طرفدار قانوني شدن تردد موتور سنگين هست ولي كساني ديگر (حالا هركي) سودشون در اين نيست! من ترجيح ميدم پولم بره تو جيب مسئولين كوير و بتونم از موتور سنگين بصورت قانوني استفاده كنم تا اينكه شرايط به اين شكل بمونه!

nazamm
01-07-1393, 10:46 قبل از ظهر
اگه حرفی مطابق با سلیقه شما نیس یه حرفه و واقعیت یه چیزه دیگه

شما تا حالا سند موتورای کویرو دیدی که واسه موتور حجم بالا میده

خودشون میگن یه سند کمپانی که میگه این موتور ماله شماست همین

نه تاییدیه گمرک داره و نه هر چیزه دیگه

مجوزی که کویر برای وروده کالا داره وروده موتور نیست و قطعاته

کافی تلفن بردارید و به نمایشگاه زنگ بزنید و فقط همین سوالو بپرس که نوع سندی که شما میدی چه نوعی کاملاً توجیهت میکنه :hippie7:

نیما نادری
01-07-1393, 10:48 قبل از ظهر
صرفنظر از رنگ برگه

سند ترخیص یک دستگاه موتورسیکلت از فلان گمرک با فلان مشخصات شاسی و موتور ووو با مهر ترخیص گمرک

میشه سند معتبر پرداخت گمرکیه کالا و ورود قانونی به ایران

این سند اگر تحویل به مشتری بشه نه فدراسیون و نه هیئت نمیتونن حرف بزنن

اگر فقط سند مالکیت سبز رنگ بدن دست مشتری فکر نمیکنم ارگانی قبول داشته باشه

برگه گمرکیه یکدستگاه موتورسیکلت گرفته کسی از مشتریان این موتورها ؟

یک کانتینر موتورسیکلت و خرت و پرت و لوازم یک جوری گمرکی میده

یکدونه ZX10/2015 تو یک پالت یک جور دیگه گمرکی میده ...حتما یک فرقی میکنه $

hosinmaster
01-07-1393, 10:51 قبل از ظهر
من نظر شخصيم اينه كه شركت كوير يك بنگاه اقتصادي هست و طبيعيه كه دنبال سود باشه. و باز هم طبيعيه كه دنبال سود بلند مدت باشه نه مقطعي. و دوباره به نظر من طبيعيه كه كوير موتور به قانوني شدن تردد موتور سنگين اهميت بده چون حتي با افت قيمت،‌ افزايش تعداد فروش سود اين شركت رو تضمين ميكنه. چيزي كه به عقل من ميرسه اينه كه كوير موتور نمياد با تبليغات كاذب براي فقط چند روز فروشش رو بالا ببره و ريسك اين رو بپذيره كه با دروغ گويي بازار آينده رو از دست بده.

دوست عزيز كوير موتور براي كسب درآمد فعاليت ميكنه و اين كار گناه نيست!

اما فدراسيون چي؟ آيا هدف فدراسيون كسب درآمده؟‌

واضحه كه كوير موتور طرفدار قانوني شدن تردد موتور سنگين هست ولي كساني ديگر (حالا هركي) سودشون در اين نيست! من ترجيح ميدم پولم بره تو جيب مسئولين كوير و بتونم از موتور سنگين بصورت قانوني استفاده كنم تا اينكه شرايط به اين شكل بمونه!
.........
منم دقیقا" با این حرف موافقم...کویر به فکر سود خودشو و این قانونه تجارته..ما هم باید از دو جهت خوشحال باشیم..
یکی اینکه تا چند وقت پیش اگه قصد خرید سنگینم داشتی باید میرفتی از یه سری جاهای نا معتبر تو پارکینگ نو انباری و یا غیره موتور میدیدی..
ولی الان یه نمایشگاه هستش که اکثر برندارو در کنار هم داره و این خیلی خوبه..
و اما فدراسیون: فدراسیون باید خدمت کنه..نه اینکه سودجو باشه..فدراسیونی که دستش تو جیب ملت نمیخوایم..نمییییییییخواییی یم...

hosinmaster
01-07-1393, 11:16 قبل از ظهر
اگه حرفی مطابق با سلیقه شما نیس یه حرفه و واقعیت یه چیزه دیگه...
ببین دوست عزیز کویر واسه من میخواد چیکار کنه؟!! من واقع بینم همین..نه دشمنی..نه دوستی..

شما تا حالا سند موتورای کویرو دیدی که واسه موتور حجم بالا میده ...بله دیدم..سند سبز گمرکی (تک برگ) + برگه کمپانی+سند پلیس راهور (من اینارو دیدم)

خودشون میگن یه سند کمپانی که میگه این موتور ماله شماست همین ... خوب مگه به غیر از این چی میخوای؟؟؟

نه تاییدیه گمرک داره و نه هر چیزه دیگه تاییدیه گمرک چیه؟؟ شما برگه سبز گمرکی دستته دوست عزیز..

مجوزی که کویر برای وروده کالا داره وروده موتور نیست و قطعاته نه عزیز من..اونی که شما میگی مربوط به واردات قطعات 250هاش هستش..سنگیناش برگه سبز تک برگ داره.

کافی تلفن بردارید و به نمایشگاه زنگ بزنید و فقط همین سوالو بپرس که نوع سندی که شما میدی چه نوعی کاملاً توجیهت میکنه؟ تلفن احتیاجی نیستش.
من هفته ای چند بار یه شو روم سر میزنم دوست عزیز

...............

nazamm
01-07-1393, 12:32 بعد از ظهر
سند ترخیص گمرکی هم که بدن فدراسیون بی خود میکنه حرف بزنه
همه میدونیم موتور بی پلاک نمیتونه تردد کنه ولی موتور بی پلاک قاچاق (بدون برگه ترخیص گمرک ) دیگه هیچ کار نمیتونه بکنه‬‎‫سند ترخیص گمرکی + سند مالکیت + سند سبز راهور

hosinmaster
01-07-1393, 12:54 بعد از ظهر
سند ترخیص گمرکی هم که بدن فدراسیون بی خود میکنه حرف بزنه
همه میدونیم موتور بی پلاک نمیتونه تردد کنه ولی موتور بی پلاک قاچاق (بدون برگه ترخیص گمرک ) دیگه هیچ کار نمیتونه بکنه‬‎‫سند ترخیص گمرکی + سند مالکیت + سند سبز راهور
..........
نکته همینه دیگه..فدراسیونناراحتیش از جای دیگه هستش... بازراش خراب شده...من آمار همه فدراسیونیارو دارم...موتورهایی که وارد کردنم همش مشخصه..نه من همه
بچه های سنگین سوار میدونن این داستانارو....یه سریا تو هیئت هم که همیشه کاسه داغتر از آشن(موقع تورهای مسافرتی سر و کلشون پیدا میشه) هم کارشون همینه..
فقط موتور میارن میفروشن//و این بی قانونیو آزاد نبودن موتو هم به نفعشونه...واسه آزاد سازی سنگین قدم که برنمیدارن هیچ..سنگم میندازن..من این چیزارو به عینه دیدم..
تو حالت عادی شما فرض کن یه سنگین با برگه سبز خریدی..از هر جای دیگه به غیر از عوامل فدراسیون.. حالا میخوای بری مجوز تردد به پیست و پلاکو اینا بگیری..
اینقدر اذیتت میکنن و میدووننت و سنگ میندازن و شرطهای غیر ممکن میزارن که خودت بی خیال میشی... میری سراغ هیئت.. الان هیئت خیلی خیلی فعال تره و
90درصد بچه ها عضو هیئت هستن... پس فدراسیون اگه حتی برای موتورهای کویر بیانیه هم صادر نمیکرد شما نمیتونستی ازشون حکم بگیری..
راجع به قیمتم که خودتون یه چرخی بزنید میبینید که کویر قیمتاش با فدراسیون و یا گمرک اختلاف چشم گیری ذاره.. الان کویر داره موتوراشو 2سال گارانتی میکنه..
تمامیه لوازمتو از مصرفی تا جانبی داره تامین میکنه(فقط موتورهای خودشو)(اینم یه جور احترامه به مشتریهای خودش که امکاناتشو فقط در اختیار مشتریهای خودش میزاره)
سند راهور یعنی اگه قرار باشه موتور سنگین پلاک بشه اولین موتورهایی که پلاک میشن موتورهای کویره.
من میگم اصلا" قضیه برگه تردد کویرو بزارید کنار...به همون روال قدیم از طریق هیئت هم که بخواین مجوز بگیرید بازم شرایط موتورهای کویر خوبه..قیمت+گارانتی+سند راهور

ضمنا" کویر قصد ساختن پیست تو جاده تلو رو هم داره... بعیدم میدونم ساختش بیشتر از 6ماه زمان ببره..

pooya_h
02-07-1393, 10:42 قبل از ظهر
اگه كوير پيست اختصاصي داشته باشه ميتونه مثل كمپاني‌هاي بزرگ آموزش موتور سواري بده. به اميد فدراسيون اگه باشيم نه موتور سواري حرفه‌اي ترويج پيدا ميكنه و نه فرهنگ صحيح استفاده از موتور...

ZirCgari
18-09-1393, 07:08 قبل از ظهر
آقا چه خبر؟ 90 روز از این خبر گذشت . . ...

من هنوزم چیزی از این یه تیکه متوجه نشدم .

کارت با هماهنگی سپاه و توسط وزارت کشور صادر میشود.

یعنی کویر موتور فدراسیون رو هم به چالش کشید

================================================== ===================================

یادش بخیر یه زمانی یه آقایی همینجا ب صورت فونت بویلد شده میگفت: کویر در راه است . در راه رقابتی کردن بازار و شکستن قیمت ها و................

ما ک رفتیم نمایشگاه ش هرجوری پرسیدیم که آقا سندی ک میدی مشتری چیه دقیقا مارو فر دادن ک فر دادن! در آخر هیچی نگفت!

این پست شدیدا تایید میشه

اگه حرفی مطابق با سلیقه شما نیس یه حرفه و واقعیت یه چیزه دیگه

شما تا حالا سند موتورای کویرو دیدی که واسه موتور حجم بالا میده

خودشون میگن یه سند کمپانی که میگه این موتور ماله شماست همین

نه تاییدیه گمرک داره و نه هر چیزه دیگه

مجوزی که کویر برای وروده کالا داره وروده موتور نیست و قطعاته

کافی تلفن بردارید و به نمایشگاه زنگ بزنید و فقط همین سوالو بپرس که نوع سندی که شما میدی چه نوعی کاملاً توجیهت میکنه

BKING
18-09-1393, 08:55 قبل از ظهر
سلام
از نظر من موتورسنگین در ایران هرگز بصورت رسمی آزاد نمی شود
طی این سال ها آزاد نشده و شرایط هم تغییری نکرده است

satiar
18-09-1393, 01:21 بعد از ظهر
واقعا خنده داره که پلاک کردن و تردد هرنوع ماشین بالای 2000 سی سی و استفاده از هواپیمای شخصی و اسلحه شکاری و ...............(هرچی دلتون بخاد)مجوز داده میشه و ازاده ولی ملت موندن این موتورسنگین چی داره که باید انقد ازادسازیش پیچ بخوره.!!!!!!!!

ZirCgari
18-09-1393, 02:16 بعد از ظهر
واقعا خنده داره که پلاک کردن و تردد هرنوع ماشین بالای 2000 سی سی و استفاده از هواپیمای شخصی و اسلحه شکاری و ...............(هرچی دلتون بخاد)مجوز داده میشه و ازاده ولی ملت موندن این موتورسنگین چی داره که باید انقد ازادسازیش پیچ بخوره.!!!!!!!!

شاید اینا دارن کویر موتورو ب چالش میکشن :biggrin:

roots
18-09-1393, 05:44 بعد از ظهر
شاید اینا دارن کویر موتورو ب چالش میکشن [emoji3]
کویر این شایعات رو میندازه که ملت برن موتورای 200 میلیونی که وارد کرده بخرن!! قافل از اینکه ملت خصوصا قشر موتور باز خودشون 7 خط عالمن!

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

sepehr ninja
18-09-1393, 08:43 بعد از ظهر
از این خبرا نیست از کویر موتور .....خودشونن که میرن موتور 100 تومنی میارن بعد واسه فروشش هر ترفندی خوب یا بد پیاده میکنن .

جدا از این گیریم موتورو خریدیم کارتشم گرفتیم (که محاله !!) این موتور فقط با روغن کارمیکنه چیز دیگه نمیخواد تعمیرکار نمیخواد ؟؟

قطعات که خدا خیرشون بده ما به انجین کاری نداریم یه آینه ساده میخوای بگیری نیست نه اینکه یکی بگه 1 میلیون کلا نیست که بگیری خصوصا موتورای جدیدکه آورده بود آپریلا فک کنم عمرا یدونه لوازم جانبیش وارد شده باشه شبیه هیچ موتوری هم نیست که مال اونو بندازی روش ...

کارت هم همین الانشم از سپاه و وزارت کشور و اینا میدن منتها به ما !!!! نمیدن چه از طریق کویر بری چه خودت بری

soleymani
18-09-1393, 11:01 بعد از ظهر
كوير موتور هايي كه وارد كرده
قطعات يدكي و جانبي هم وارد كرده كه پشتيباني كند

ZirCgari
19-09-1393, 09:58 قبل از ظهر
یکی دقیقا مارو روشن کنه ک ببینیم سپاه دقیقا چه نقشی در توسعه موتور سواری و مسائل مربوط ب آن داره!:hanghead:

Ali
19-09-1393, 11:18 قبل از ظهر
خرید موتور سنگین از کانال مثبت خیلی عاقلانه تر هستش چون اولا مدرک معتبر تر از کویر میدن هم هر موتور حدود 10-20 میلیون ارزانتر میفروشن موتورساز حرفه ای هم دارند...

BKING
19-09-1393, 11:34 قبل از ظهر
یکی دقیقا مارو روشن کنه ک ببینیم سپاه دقیقا چه نقشی در توسعه موتور سواری و مسائل مربوط ب آن داره!:hanghead:

سپاه هیچ نقشی نداره

اگر بنا به آزاد سازی بود به موتور پلاک ملی جمهوری اسلامی می دادند

BKING
19-09-1393, 01:33 بعد از ظهر
خبر زیر را بخوانید

ممنوعیت تردد موتور سنگین پابرجاست ([Only registered and activated users can see links])
به گزارش گروه اجتماعی مشرق، سرهنگ تیمور حسینی در واکنش به سرانجام طرح رئیس پلیس پیشین راهور پایتخت برای آزادسازی تردد موتورسیکلت‌های دارای حجم موتور بیش از 250 سی‌سی، اظهار داشت: ما در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای آزادسازی تردد موتورسیکلت‌های دارای حجم موتور بالا نداریم.وی با تاکید بر اینکه در قانون صدور مجوز تردد موتورسیکلت‌های سنگین هیچ تغییری رخ نداده و قوانین قبلی به قوت خود باقی است و جریمه تردد بدون مجوز این موتورسیکلت‌ها نیز کماکان پابرجا است، گفت: با توجه به اینکه تردد موتورسیکلت‌های دارای حجم موتور بالا، هیچ تناسبی با معابر شهری نداشته و تردد این وسائل نقلیه هیچ توجیهی ندارد، لذا ما نیز با تغییر در قوانین صدور مجوز تردد این موتورسیکلت‌ها به منظور تسهیل در عبور و مرور آن‌ها موافق نیستیم.رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه با اشاره به اینکه تردد این موتورسیکلت‌ها بیشتر برای معابر برون شهری مناسب است،‌ در خصوص امکان تفکیک تردد این نوع موتورسیکلت‌ها و اینکه آیا پلیس برنامه‌ای برای صدور مجوز برای تردد موتورسیکلت‌های سنگین در معابر برون شهری را دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: قطعاً امکان تفکیک تردد موتورسیکلت‌های سنگین در معابر درون شهری و برون شهری وجود دارد ولی اظهار نظر در خصوص طرحی برای صدور مجوز تردد این نوع موتورسیکلت‌ها در معابر برون شهری توسط پلیس، در اختیارات من نیست.این اظهار نظر سرهنگ حسینی در حالی مطرح می‌شود که پیش از این سردار حسین رحیمی رئیس سابق پلیس راهور تهران در گفت‌وگو با تسنیم، از طرح خود برای تغییر در شرایط صدور مجوز این موتورسیکلت‌ها و ارسال آن برای شورای امنیت ملی خبر داده بود و هدف از این طرح را آزادسازی تردد و صدور پلاک ملی برای موتورسیکلت‌های سنگین بیان کرده بود.