PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دستگیری سارقين یا جمع آوری موتور سیکلت/ وظیفه پلیس چيست؟

ali_r
16-06-1393, 10:44 بعد از ظهر
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای خرید (مثلا آبمیوه) به سوپر مارکتی بروید و پس از خروج از فروشگاه متوجه سرقت موتور سیکلت خود شوید.

خوب اولین کاری که شما انجام می دهید (البته پس از ایست قلبی) قطعا تماس با پلیس ۱۱۰ و مراجعه به آگاهی و دادسرا و تنظیم شکایت ( تشکیل پرونده با کلی کاغذ بازی، مراجعه به بانک، خرید پوشه نارنجی و….) خواهد بود.

اما پس از چند ماه چون به نتیجه نمی رسید و پلیس نمی تواند کاری برایتان انجام دهد، بصورت اتفاقی یکی از آشنایان به شما پیشنهاد می دهد که سری هم به پارکینگ نیروی انتظامی بزنید شاید موتور سیکلت شما در آنجا پیدا شود.

از روی شماره پلاک، موتور شما پیدا می شود اما این موتور موتور شما نیست. چرا ؟ چون پس از چند ماه زیر شرجی، آفتاب داغ و گرد و خاک دیگر نمی شود نام ان را موتور گذاشت.

اولین سئوالی که به ذهن شما خطور می کند چیست؟

۱- سارق موتور سیکلت را به پارکینگ منتقل کرده است؟ که این غیر ممکن است.

۲- موتورسیکلت خودش به پارکینگ رفته؟ شاید در آینده ممکن شود.

۳- شاید خودتان برده اید و خبر ندارید؟ اگر آلزایمر داشته باشید احتمال دارد.

۴- یکی از مراکز پلیس موتور سیکلت شما را پیدا کرده و به پارکینگ منتقل کرده است؟ امکان آن زیاد است.

خوب به جای این همه خیال بافی جواب را از نگهبان پارکینگ جویا می شوید: علت انتقال موتور سیکلت شما به پارکینگ چه بوده است؟

جواب خیلی ساده است: پلیس محترم نیروی انتظامی برای پیشگیری از سرقت، موتور سیکلت شما را به پارکینگ برده تا خدای نکرده شما دچار زحمت نشوید و اموالتان ضایع نشود.

حالا نوبت به مرحله آزاد سازی می رسد:

۱- دوباره مراجعه به پلیس.
۲- تشکیل پرونده.
۳- مراجعه به پارکینگ و پرداخت هزینه (هر روز ۲۵۰۰۰ریال که مثلا در صد روز می شود دومیلیون و پانصد هزار ریال).

با خودت کمی فکر می کنی پس از پرداخت هزینه پارکینگ چقدر برای استفاده مجدد از موتور سیکلت باید هزینه شود؟

ای آقا باید از خیر این موتور سیکلت گذشت!

با مراجعه به پارکینگ نیروی انتظامی می توانید نتیجه آن را مشاهده کنید که صاحبان هزاران موتور چطور از خیر آزاد کردن موتورشان گذشتند و عطایش را به لقایش بخشیده اند و با این تفاسیر چه نیروی انتظامی و چه سارقان موتورها را ببرند برای مردم فرقی نخواهد داشت.

اما سئوال اساسی این است چرا نیروی انتظامی بجای دستگیری سارقین، موتور سیکلت ها را روانه زندان می کند یا به عبارت دیگر بجای حل مسئله صورت مسئله را پاک می کند؟

پاسخ این سئوال بسیار ساده است: بردن موتور مردم راحت تر از دستگیری سارقان است.

به جای این اما نیروی انتظامی باید آنقدر اقتدار و اشراف اطلاعاتی داشته باشد تا مجرمین فکر انجام هیچگونه جرمی را نداشته باشند و گر نه این اقدامات راهی به جایی نخواهد برد و بجز نارضایتی مردم نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

منبع ([Only registered and activated users can see links])

MeysamElisha
17-06-1393, 02:31 بعد از ظهر
چندسال پیش که طرح ملی کردن پلاک اجرا شد براساس شماره پلاک وقت تعویضش تعیین شد... یه روز که بیرون بودم با هوندا، موتور پارک کردم و رفتم چرخیدم، یه ساعت بعد اومدم دیدم موتور نیست، بلافاصله رفتم کلانتری میبینم اونجاس، میگم موتور اینجا چکارمیکنه؟ برگشته میگه اتفاقی دیدیم که پلاکش عوض نشده، ما هم انداختیم پشت هایلوکس آوردیمش، منم گفتم اولا هنوز فرصت تعویض مونده، دوما حداقل منتظرشید صاحبش برگرده بفهمه با خودش چندچنده... مدارک دادم به اون حرومزاده گفتم موتور بده، گفت دیگه دیرشده و صورت جلسه شده، گفتم باشه... سریع رفتم پلیس 197 گفتم شاکی ام به این دلیل... زنگ زدن بهش گفتن، اونم با معذرت خواهی گفت بیا ببر.:25r30wi:
نتیجه: امکان دزدیدن توسط نیروی انتظامی هست، و هرگز از حقتون در برابر نیروی انتظامی نگذرید.

Mohammad aghili
17-06-1393, 02:46 بعد از ظهر
تفاوت دزدیدن پلیس با یک سارق اینه که دزد وقتی ببره موتور رو میتونی خودت دنبالش کنی یا پیداش کنی و موتورتو برگردونی
ولی پلیس ...

amirkhafan68
17-06-1393, 07:51 بعد از ظهر
اتفاقا باید از دزدها بیشتر بترسید
چرا؟
چون که دزد میبره با موتور استفاده میکنه گازو گوز میده میزنتش زمین و کلی کارای دیگه آخرشم موتور به دستتون برسه چیزی به نام موتور نیست!!!
ولی پلیس میاد با وانت میبره میزاره زیر آفتاب کلسیوم جذب کنه و چیزی هم بهتون نمیگه چون که نرید دنبال موتورتون و بزارید کلسیوم بیشتری جذب کنه
کلا پلیس به فکرتونه می فهمیدید ...فکر...
بعد هم موتورارو به مزایده میزاره و میفروشه و اینجوری شما موتور خودتون رو میبرید باز وسایل چینی بخرید و بزارید روش و سالمش کنید و اینجوری هم پلیس خوشحال هم مردم هم جنس چینی و هم اقتصاد هم مغازه دار هم آقا مهدوی کیاو علی آقا کریمی و....
پس به جای شیون و زاری وقتی دیدید پلیس موتورتون رو برد بهش یاری بدید و بزارید ببره و شماره حسابشم بگیرید به حسابشون پول بریزید خدایی کلثیوم خیلی مهمه برا رنگ موتور جلا میده...

Gladiator
17-06-1393, 11:26 بعد از ظهر
چیز چندان عجیبی نیست ، بجای محکم کردن قوانین ، قانونو شل میگیرن تا مردم خلاف کنن و اینا پول بگیرن ، کل این بازی سر پوله :hanghead:

MeysamElisha
17-06-1393, 11:39 بعد از ظهر
چیز چندان عجیبی نیست ، بجای محکم کردن قوانین ، قانونو شل میگیرن تا مردم خلاف کنن و اینا پول بگیرن ، کل این بازی سر پوله :hanghead:

آره خداشاهده فقط بخاطر پول.

stoncold
19-06-1393, 07:02 بعد از ظهر
کلا دوره ی قشنگی داره
موتورتو اقا دزده میدزده
از اقا دزده موتورتو میگیرن میبرن پارکینگ
بعد میفروشنش حالشو میکنن

ایلیا
20-06-1393, 07:42 بعد از ظهر
این داستان عینا برا من اتفاق افتاد جلو ساختمون علاءالدین. همون لحظه رفتم به زور از پارکینگ گرفتم. همه‌ی این قصه‌ها واسه پوله و اینکه حواست جمع باشه، شاید پلیس موتورتو بدزده !!!