PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد خرید انواع دوچرخه

AMIR MOHAMMAD n
25-05-1390, 01:05 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان دوچرخه سوار و یا دوستانی که از دوچرخه یه سر رشته ای دارن.

روی عنوان این تاپیک قیمت خاصی یا نام برند خاصی نذاشتم تا هر دوستی هر دوچرخه ای با هر قیمتی خواست یه تاپیک جداگونه درست نکنه و همه چیز یه جا جمع باشه.

از خودم شروع میکنم:

میخوام یه دوچرخه تا حدود قیمت 400 هزار تومن بگیرم.

چه پیشنهادی میدید که هم از نظر قطعات بدون مشکل باشه هم تنه ی محکمی داشته باشه و جوری نباشه که اگه دوتا تک چرخ باش زدم از هم جدا بشه.

پیشاپیش از راهنماییاتون ممنون.

Ali
25-05-1390, 01:45 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان دوچرخه سوار و یا دوستانی که از دوچرخه یه سر رشته ای دارن.

روی عنوان این تاپیک قیمت خاصی یا نام برند خاصی نذاشتم تا هر دوستی هر دوچرخه ای با هر قیمتی خواست یه تاپیک جداگونه درست نکنه و همه چیز یه جا جمع باشه.

از خودم شروع میکنم:

میخوام یه دوچرخه تا حدود قیمت 400 هزار تومن بگیرم.

چه پیشنهادی میدید که هم از نظر قطعات بدون مشکل باشه هم تنه ی محکمی داشته باشه و جوری نباشه که اگه دوتا تک چرخ باش زدم از هم جدا بشه.

پیشاپیش از راهنماییاتون ممنون.دنبال چه سبکی هستی؟ کوهستانهایی که هم کمک مرکزی دارن یا حرفه ای یا.....

AMIR MOHAMMAD n
26-05-1390, 06:48 قبل از ظهر
بدون کمک مرکزی ترجیحا کوهستان چون برای پرش میخوام .

Ali
26-05-1390, 09:23 قبل از ظهر
بدون کمک مرکزی ترجیحا کوهستان چون برای پرش میخوام .اینی که گفتی میشه حرفه ای از 200 شروع میشه به بالا بسته به مارکش و کشور سازندش و وزنش و لوازمی که روشه بستگی داره بعضی دوچرخه ها هم هستن که مثلا همون مدل با یه سری لوازم 800 تومنه با 1 ست لوازم دیگه میشه 1300

AMIR MOHAMMAD n
26-05-1390, 10:04 قبل از ظهر
تا این قیمت(400)چی پیشنهاد میدی؟

soroush adventure
26-05-1390, 10:29 قبل از ظهر
جیانت برند خوبیه برای پرش زدن از 400-500 شروع میشه تا بالای 1 تومن

Ali
26-05-1390, 10:32 قبل از ظهر
تا این قیمت(400)چی پیشنهاد میدی؟ببین دوچرخه عین موتور نیست که تو 1 رنج قیمت مثلا فقط دو تا مدل گیرت بیاد با این 400 تومن وقتی بری دوچرخه فروشی شاید 10-15 تا مدل بهت معرفی کنه ولی حواست به لوازم باشه مثلا اصلا سمت دنده وسپایی نرو چون بعد یه مدت که باهاش زیر افتاب بری چسب بین اون لاستیک روکش و دسته دنده ی اصلی زیرش باز میشه و همش اعصابتو خورد میکنه ولی اگه مارک توسن گیر اوردی تو خریدش شک نکن

AMIR MOHAMMAD n
26-05-1390, 10:38 قبل از ظهر
دنده وسپایی کدوماس؟

مدل خاصی سراغ ندارین که از بقیه شاخ تر باشه؟

Amir
26-05-1390, 10:42 قبل از ظهر
دنده وسپایی کدوماس؟

سمت چپ جایی که دستت رو میگیری دنده هست ] یعنی دستتو که رو دسته هست بچرخونی دندرو عوض می کنی

---------

بچه ها شیمانو چطوره واسه شهر؟

AMIR MOHAMMAD n
26-05-1390, 11:01 قبل از ظهر
شیمانو فکر نکنم دوچرخه بزنه به احتمال زیاد براشون ست دنده وترمز و ... میسازه.

منحرف نشیم...:hanghead:

Ali
26-05-1390, 12:03 بعد از ظهر
سمت چپ جایی که دستت رو میگیری دنده هست ] یعنی دستتو که رو دسته هست بچرخونی دندرو عوض می کنی

---------

بچه ها شیمانو چطوره واسه شهر؟شیمانو عالیه ولی قیمتاش بالاس بالای 1-1.5 ملیون اگر کسی بخواد خرج کنه مریدا و پژو هم عالین

ARSH
26-05-1390, 12:08 بعد از ظهر
رفیق من پیشنهاد برند جاینت Giant رو میدم ! خداترین دوچرخه هایی که داشتم از این برند بوده ( از نظره خودم ) ... این رنج قیمت اگه واسه استفاده معمولی و شهری و همین استفاده ای که همه میکنن میخوای من جاینت مدل Bulder رو پیشنهاد میکنم یکم سخت پیدا میشه ولی ببین پیدا کنی حالا حالا ها دوچرخست...البته 400 نیست حدودا 320 ایناست چون من خیلی وقته سر نزدم قیمت ها دستم نیست اما مسیرم پایین بخوره میپرسم از نمایندگیش...بعد دومین مدل که حدودا 430 تومن یا 420 تومنه تقریبا جاینت مدله Igoana هست..من ایگوآنا داشتم حرف بالاش نیست ست ترمز و دنده ها دئور یه چیزه همیشگی...بعد 400 تومن من زیاد مدل ها رو ندیدم ولی با کمترین از این پول میتونی یه چی بگیری توپ یه جاینت بولدر اس ای Bulder SE عکس هاش تو گوگل هست سرچ کنی قیمت حودا 300 تومن یا 310 تومن برند های دیگه رو چون کار نکردم قیمت ندارم ولی دوچرخه استاندارد = Giant ! بازم اگه مشکلی بود بگو من برم نماینگیش کامل قیمت هاشو با عکس بگیرم برات بیارم ولی بتونی IGouana جور کنی دیگه همیشگیه..(این دوچرخه واسه پرش نیستا ! )

AMIR MOHAMMAD n
26-05-1390, 01:08 بعد از ظهر
مثلا اگه از روی یه ماشین خواستم بپرم داغون میشه؟

مطمءنی قیمتش 430 تومنه؟(Iguana)

ARSH
26-05-1390, 03:20 بعد از ظهر
ایکوآنا فک کنم یه 30 40 تومن بالا تر باشه من قیمت جدید نداشتم بچه ها خبرشو دادن.
از رو هیچی نمیشه باهاش بپری داداش این دوچرخه ها رشته کراس کانتریه و برای راحتی تو طول مسیر و لذت بردن از دوچرخه سواری ساخته شده
اگه واسه پرش های شهری یا همون فری راید شهری میخواد با 1 تومن تقریبا ( نو ) میتونی یه STP1 بخری یا اگه STP0 الان ارزون شده باشه همون 1 تومن
کارکرد اینا هم تا 500 600 هست
فری راید خشن هم از ورپ شروع میشه Giant Warp که نو نیست دیگه 5 ساله ساخته نمیشه و کارکرده هایش هم همه تنه هاش ترک خورده چون ازش به عنوان دانهیل استفاده میشه تو ایران
اگه دنباله پرش های شهری و لذت بردن از پرش های پارک و اینا هستی ==>>> STP1

عکس :

[Only registered and activated users can see links]

AMIR MOHAMMAD n
27-05-1390, 12:44 بعد از ظهر
اگه ایگوانا تا 420-30 تومن باشه حتما یکی میگیرم.

از قیمتای "بانه"خبری نداری امید جان؟

حسـن
27-05-1390, 01:01 بعد از ظهر
منم جیانت دارم
5 سال پیش خریدم 450 تا الان فقط یبار لاستیک هاش را عوض کردم ! از بس ازش کار کشیدم
هیج خرجی هم تا حالا نداشته خیلی هم روون و نرم گاز میخوره:[Only registered and activated users can see links] فرمونش هم دوتا کرپی داره که تا آخر اوردم بالا که راحت باشم :121fs725372:
2748

ARSH
27-05-1390, 06:39 بعد از ظهر
داداش بانه رو سوال کردم گفتش نه فرق آنچنانی نداره چون دوچرخههای معتبر از سمته خوده شرکت فرستاده میشه اینجوری دست به دست نمیچرخه از شرکت فرستاده میشه نمایندگی های ایران . بانه رو از رفیقم سوال کردم که بچه کردستانه جست و جو کرده بود گفت خیلی کمه اصلا بیشتر بازار ارزونش مختص لوازم خونگیه

AMIR MOHAMMAD n
27-05-1390, 06:52 بعد از ظهر
امید جان داداش من یه دو جا قیمتای ایگوانا رو دیدم میگفتن دور و بر700 تومنه ها!!!!!!!!

مطمءنی 30-420 تومنه؟آخه من اینجا نمایندگی دم دسم نیست گیج شدم به کل...

ARSH
27-05-1390, 08:19 بعد از ظهر
رفیق من یادمه خودم خریدم 520 یا یه سری وسایل که نیاز داشتم اضافه شد 560 اینا !

من شنبه مسیرم به نمایندگی جاینت میخوره تو قزوین سوال میکنم عکس هم تونستم میگیرم ولی مطمئنم 700 نیست خیلی کمتره

AMIR MOHAMMAD n
02-06-1390, 12:17 بعد از ظهر
شانژمان چیه؟
من هر جا میرم میگن شانژمانش فلانه ،موندم به کجای دوچرخه میگن شانژمان:icon_pf _52_:

AMIR MOHAMMAD n
05-06-1390, 01:08 بعد از ظهر
انگار فایده نداره.

امیر باید بریم 2 3 تا دوچرخه سوار\شناس بیاریم.

AMIR MOHAMMAD n
13-06-1390, 09:49 قبل از ظهر
شانژمان چیه؟
من هر جا میرم میگن شانژمانش فلانه ،موندم به کجای دوچرخه میگن شانژمان:icon_pf _52_:

فهمیدم چیه.اینم عکسش:
[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

hossein24
03-07-1390, 01:48 بعد از ظهر
اقا من یه جزیی اطلاعاتی در مورد اجزا و قیمت های دوچرخه های کوهستان دارم
اگه سوالی باشه هستم در خدمتتون
نقدا باید عرض کنم که
مهمترین بخش ( و پرون ترین بخش) دوچرخه فریم (تنه) است که بسته به وزن و طراحی و جنس و برند قیمتش از 100 تومن شروع میشه تا خیلی (من تو گمرک تا 400 تومن دیدم)
بعد اون طوقه و توپی چرخا و تایر مهمه که طوقه الکسیس یا شاینینگ و توپی شیمانو دیور خوبه (توی رده بندی شیمانو دیور متوسط رو به بالاست)
تایر کندا خوبه
شانژمان دیور یا ایکس تی جواب میده
و....
اما با 400 تومن باس سطح لوازمتو پایین بیاری شاید یه ست شیمانو الویو با ترمز معمولی و تنه ارزون رو بتونی 300-400 بگیری

AMIR MOHAMMAD n
03-07-1390, 04:33 بعد از ظهر
اما با 400 تومن باس سطح لوازمتو پایین بیاری شاید یه ست شیمانو الویو با ترمز معمولی و تنه ارزون رو بتونی 300-400 بگیری

ممنون آقا حسین

تصمیم دارم 500 پول بدم.یعنی دوستمون امید گفتند که جاینت ایگوانا بخر هر جایی رفتم اصلا برند جاینت نداشتن.
به نظر شما(همه ی دوستان) بهتره پول بدم یدونه خودم سر هم بکنم یا اینکه یه آماده بگیرم بیشتر می صرفه؟
مدل خاصی بهم پیشنهاد میدید؟

hossein24
04-07-1390, 07:04 بعد از ظهر
اگه تهرانی ، نمایندگی جاینت ستارخان ، نرسیده به باقرخان

امیر جان توی رنج قیمت پونصد تومن صرفه با خرید کردن به صورت یک جاست
چون لوازمی که میتونی بخری محدود میشه
من پیشنهادم یه اورلورد یا هر تنه ی دیگه ایه (خیلی توفیر ندارن) با لوازم شیمانو الویو
من دیشب نمایندگی جاینت رفتم محصولات کمی داشت
مریدا هم قیمتاش تخیلی بود ، لا اقل نسبت به ویوا
خودم میخوام یه ویوا زرو بردارم(قبلا ویوا لایت داشتم،دزد بردش)
البت توی سایت ویوا این مدلش نبود!!!!!!

AMIR MOHAMMAD n
17-07-1390, 05:55 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه.

آقا من یه چرخی دیدم که بد جور رفته تو فکرم.از اونجا که حدود 550 تومن پول دارم و این دوچرخه لوازم خوبی روش داره ، خواستم نظر سایر استادان رو نسبت بهش بدونم.

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

مهدی مریدا
17-07-1390, 07:42 بعد از ظهر
به عنوان یه دوچرخه سوار حرفه ای وارد این تاپیک می شم و آماده پاسخگویی به سوالات دوستان هستم .
امیر محمد عزیز بازم که با اون همه راهنماییت که کردم دنبال دوچرخه می گردی ؟!! ما رو سر کار گذاشتی بقیه رو هم می خوای سر کار بذاری ؟!!
این دوچرخه ای که تو لینکش رو گذاشتی یکی از معتبرترین برندهای دنیاست . ضمن اینکه این چرخی رو که تو لینکش رو گذاشتید تو ایران زیر 1500 نمی تونی بخری !! چه برسه به 550 !
الان تعداد محدودی از این برند ( fuji ) وارد ایران شده و با توجه به بدنه های بسیار با کیفیتش از قیمت های بالای برخورداره و با توجه به تک بودنش قیمتش از جیانت و مریدا هم گرونتره ، یعنی گرونتر می فروشن . به طور کلی این برند از لحاظ رتبه جهانی از جیانت پایین تر و از مریدا بالاتره .
من که فکر نمی کنم حالا حالا ها دوچرخه بخری . کسی که عاشق دوچرخه سواری و دوچرخه است در خرید دوچرخه یک ذره هم تعلل نمی کنه اونم با اون همه توضیحاتی که من دادم .

AMIR MOHAMMAD n
18-07-1390, 06:09 بعد از ظهر
سلام آقا مهدی
دیگه دارم جمع بندی های آخرو میکنم 5 شنبه برم یکی بخرم.

ولی یکی اینو گفت حدود 550 تومنه!!!!!!!!!!منظورش همین نوادا 1 بود.منم خیلی تعجب کردم با این لوازم و این قیمت؟
گفتم بیام اینجا بپرسم تا شما جواب بدی ببینم موضوع از چه قراره.پس میگید بیخودی گفته؟

مهدی مریدا
18-07-1390, 08:17 بعد از ظهر
آره داداش هر کی اومد الکی یه حرفی رو زد زود باور نکن . دوچرخه ای با دیسک هیدرولیک اونم با این بدنه و لوازم با این قیمت نخواهی یافت !

AMIR MOHAMMAD n
25-07-1390, 05:46 بعد از ظهر
حالا زنگ زدم تهران مدل 2010 همون نوادا 1 رو گفت 550 و مدل 2011 رو گفت 750.

مهدی مریدا
25-07-1390, 10:24 بعد از ظهر
من خواستم جوابتو بدم ، زده بود صندوق پستی امیر محمد فوله ، صندوقتو خالی کن !
آقا معطل نکن بگیر این چرخو ، هر چی هم که لوازمش باشه می ارزه .

AMIR MOHAMMAD n
26-07-1390, 06:31 بعد از ظهر
من خواستم جوابتو بدم ، زده بود صندوق پستی امیر محمد فوله ، صندوقتو خالی کن !
آقا معطل نکن بگیر این چرخو ، هر چی هم که لوازمش باشه می ارزه .

سلام آقا مهدی
از پست دادنتون معلومه اگه دیگه بگم برم یه کنوندل بخرم میگید برو.دیگه حوصلتون سر رفت از دستم:دی
صندوقمم خالی کردم.بالاخره بعد از کلی سوال و جواب و اینجور حرفا انشاالله برم یه فوجی بگیرم به امید اینکه خوب از آب در آد.
آقا مهدی توصیه ای ندارید موقع خریدن به چه چیزی توجه کنم؟

مهدی مریدا
26-07-1390, 06:47 بعد از ظهر
آقا من جدی گفتم بخر ، اصلا هم حوصله ام سر نرفته ، ضمنا من از اینکه بتونم به کسی که می خواد وارد این رشته بشه واقعا خوشحال می شم . راستی نفهمیدی لوازمش چیه ؟
موقع خرید هم کل بدنه رو نگاه کن خط و خش نداشته باشه ، دسته دنده ها رو تست کن ، گوشواره عقب ( آونجایی که شانژمان بسته می شه کج نشده باشه تو بار ) ، ضمنا اگه دیسک هیدرولیکه تست کن ببین عمل می کنه یا نه ، طوقه هاش هم لنگی نداشته باشه .
بازم سوالی داشتی بپرس ، اصلا ناراحت نمی شم .

AMIR MOHAMMAD n
27-07-1390, 04:00 بعد از ظهر
استاد دمتون گرم

لوازمش فکر کنم دئور باشه.ترمزاشم فکر کنم لقمه ای tektro باشه با دیسکی.البته این هفته میرم یه نگاه دیگه ای بهش میندازم سر معامله زنگ میزنم دقیقترشو بهتون میگم.

مهدی مریدا
27-07-1390, 05:16 بعد از ظهر
اگه دئور باشه واقعا مفته ! مطمئنی برندش ( fuji ) هست ؟ آخه الان چینی ها خیلی از اسمها رو تغییر می دن تقلبی می فروشن به خلق الله ، مثل canondol آمریکایی و canondel چینی ، یا giant تایوان و gyant چین و .........
حواست رو جمع کن سرت کلاه نذارن ، حتما قبل از خرید یه عکس ازش بگیر آپ کن تا من بیوگرافی چرخو واست دربیارم بعد بخر .

AMIR MOHAMMAD n
27-07-1390, 05:49 بعد از ظهر
فوجیهfuji.رو کارتنش نوشته بودmade in taiwan .
ولی اگه شد یه عکس ازش میگیرم چون دم دستم نیست.

AMIR MOHAMMAD n
27-07-1390, 09:05 بعد از ظهر
شما خودتون چی دارین؟قیمتش چنده؟

مهدی مریدا
28-07-1390, 02:02 بعد از ظهر
منظورت اینه که خودم چه چرخی دارم ؟ من فقط کورسی سوارم می شم ، یه چرخم ندارم ، 4 تا دارم :
1- wiiller carbon campagnolo choros قیمت : 7 میلیون
2- MERIDA TEAM CARBON SRAM RED قیمت : 5/5 میلیون
3- COLNAGO CFX SHIMANO ULTEGRA قیمت :8/5 میلیون
4- GIANT TCR 6500 SOR قیمت : 850 هزار تومان
من قضیم فرق می کنه من حرفه ای پا می زنم ..........

Babak
28-07-1390, 02:56 بعد از ظهر
فکم خورد زمین:riz284:

AMIR MOHAMMAD n
28-07-1390, 05:50 بعد از ظهر
منظورت اینه که خودم چه چرخی دارم ؟ من فقط کورسی سوارم می شم ، یه چرخم ندارم ، 4 تا دارم :
1- wiiller carbon campagnolo choros قیمت : 7 میلیون
2- MERIDA TEAM CARBON SRAM RED قیمت : 5/5 میلیون
3- COLNAGO CFX SHIMANO ULTEGRA قیمت :8/5 میلیون
4- GIANT TCR 6500 SOR قیمت : 850 هزار تومان
من قضیم فرق می کنه من حرفه ای پا می زنم ..........
wo[Only registered and activated users can see links]
خوب عکساشونم بذارید آقا مهدی مستفیض شیم.در ضمن شرمنده بد موقع مزاحم شدم.
چرخی نخریدم به جاش عکشونو گرفتم تا شما نظر بدید.همین الان میذارم.

AMIR MOHAMMAD n
28-07-1390, 06:40 بعد از ظهر
این عکس نوادا 1 هست.تهران زنگ زدم گفت که لوازمش کاملا دئور هست.یکی دیگه از بچه ها هم خریده بود دئور بود.ولی این الیویو بود.حالا میخوام بزنگم تهران تکلیفمو مشخص کنم.

یه مریدا matss15 crossway هم بود لوازم آسرا قیمت 470.عکساشو ببینید.آقا مهدی نظر بدید.

مهدی مریدا
28-07-1390, 07:03 بعد از ظهر
کراس وی به کارت نمیاد ، یه دوچرخه شهریه ، تو مگه کوهستان نمی خوای ؟ این که کوهستان نیست بهش می گن ( هیبرید ) یعنی نه کوهستانه نه کورسی .

AMIR MOHAMMAD n
28-07-1390, 07:15 بعد از ظهر
این عکس دیسکی که گفتم داره رو گذاشتم.چیه؟خوبه؟

در کل نظرتون در مورد هر دوش چیه؟

zurba
29-07-1390, 06:28 بعد از ظهر
سلام ب همگی.
من میخام یه دوچرخه بخرم برای اینکه رکاب بزنم یکم لاغر بشم و نفسم بیاد سره جاش.
قدم 178 وزنم 96. ولی خیلی شکم ندارم.
تا قیمت 400 500 چی مناسبه. راحتیش از همه چیز برام مهمتره چون نه بلدم تک چرخ بزنم نه حال دارم از یه جایی بپرم.
ممنون

مهدی مریدا
29-07-1390, 09:26 بعد از ظهر
1- امیر محمد جان گفتم که ، دوچرخه کراس وی یه چرخ شهریه ، اول با خودت کنار بیا ببین چی می خوای بخری ؟ تو به من گفتی می خوای تو کوه بری ، پس این دوچرخه بدردت نمی خوره . در مورد دیسکی هم که گفتی باید بهت بگم که دیسک های سیمی به طور کلی از ویبرک ضعیفتر عمل می کنند ، فقط قیافه زیبایی دارن ، به طور کلی از لحاظ رده بندی به ترتیب : 1- دیسک هیدرولیک 2- ویبرک 3- در آخر هم دیسک سیمی ، من دیسک سیمی رو به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم .

2- zurba عزیز شما برای لاغز شدن راه درازی در پیش دارید ( حدود یک سال ) البته باید بدونید که این لاغر شدن توام با دوچرخه سواری مثل رژیم های غذایی نیست که تا می خوری دو باره وزنت می ره بالا ، شما بعد از رسیدن به وزن مناسب با ادامه دوچرخه سواری می تونی یه تغذیه عادی داشته باشی و با ورزش وزنت رو تعادل نگه داری ، منتها در این یک سال رژیم سنگینی باید بگیری و خوب رکاب بزنی ، اما در مورد دوچرخه ، من نمی دونم اهل کدوم شهری ، ولی به طور کلی پیشنهاد من دوچرخه های ( مریدا ، جیانت ) هست که می تونی بخری ، هر موقع تصمیم قطعی برای وزن کم کردن گرفتی بگو که راهنماییت کنم .

AMIR MOHAMMAD n
30-07-1390, 05:31 بعد از ظهر
1- امیر محمد جان گفتم که ، دوچرخه کراس وی یه چرخ شهریه ، اول با خودت کنار بیا ببین چی می خوای بخری ؟ تو به من گفتی می خوای تو کوه بری ، پس این دوچرخه بدردت نمی خوره . در مورد دیسکی هم که گفتی باید بهت بگم که دیسک های سیمی به طور کلی از ویبرک ضعیفتر عمل می کنند ، فقط قیافه زیبایی دارن ، به طور کلی از لحاظ رده بندی به ترتیب : 1- دیسک هیدرولیک 2- ویبرک 3- در آخر هم دیسک سیمی ، من دیسک سیمی رو به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم .
این جاینت رو من همه جای اصفهان گشتم گفتند امسال کلا وارد نشده.تهران هست؟
هزینه ی تعویض این دیسکا با دیسک هیدرولیک چقدر میشه؟:297:

عکسایی که از بدنه ی دوچرخه گذاشتم نشون میداد بدنه چطوره؟اگه بله چطوره؟با کیفیت بی کیفیت و... .

تایراش؟(البته هیچی تو اون عکس معلوم نیست من این همه سوال ازش میپرسم)
مشخصاتش این بود تقریبا:

مهدی مریدا
30-07-1390, 05:46 بعد از ظهر
الف ) هر کی گفته جیانت امسال وارد نشده ( که که ) خورده ، نه تنها در تهران بلکه در تمام شهرستان ها نمایندگی داره ، قبلا هم گفتم می تونی اطلاعات جامع رو از شرکت کراس چرخ بگیری .
ب ) هزینه تعویض دیسک سیم با هیدرولیک ، بستگی داره چی بخری ، حداقل 400 هزار تومان .
پ ) بدنه چرخو تو عکس دیدم ، ای بدک نیست ، به پای جیانت نمی رسه ،البته از روی عکس نمیشه تشخیص درست داد ، بحث آلیاژهای آلومینیوم یه بحث طولانی هست که در حوصله شما نیست ، ولی در مجموع خوبه ، کمک جلوش هم خوبه ، فقط لوازمش معلوم نیست چیه ، در مجموع فکر می کنم ارزش خریدنو داره .
ت ) تایرش هم از نوع معمولیه ، تایر خوب باید الیاف ابریشمی درش به کار رفته باشه ، که این لاستیک از نایلون توش استفاده شده .

AMIR MOHAMMAD n
30-07-1390, 06:02 بعد از ظهر
ب)40 یا 400؟
پ)منظورتون از لوازمش چیاشه؟بگید شاید یادم مونده باشه بگم.

این یه عکس دیگه از تنش

zurba
30-07-1390, 06:44 بعد از ظهر
سلام اقا مهدی مریدا. ممنون ک وقت میزارید برای اماتورها
من تو شهر قم زندگی میکنم. اینجا چندتا جاینت داره.
میدونی قیمت این حدودا چنده و چطوره؟
Rapid_1_triple
4090

مهدی مریدا
30-07-1390, 08:44 بعد از ظهر
1- امیر محمد : گفتم که اگه می خوای این چرخو بخری نظر من مثبته ، منظورم از این که معلوم نیست لوازمش چیه ، این بود که تو عکس معلوم نیست ! ، ضمنا با توجه به ظاهر عکس به نظر چرخ با کیفیتی به نظر میاد ، اگر بخری ضرر نمی کنی ، با توجه به اینکه الان چرخهای چینی رو دارن 400 هزار می فروشن !

2- zurba : این چرخی که شما عکسش رو گذاشتید یک دوچرخه کورسی هست با استایل کوهستان ، یعنی ، طوقه ها و سیستم انتقال قدرت ، مال کورسی هست ، فقط برای کسانی ساخته شده که می خوان به سرعت و قابلیتهای کورسی در شهر دست پیدا کنن و قابلیتهای بالای کنترلی کوهستان رو در اختیار داشته باشند ، به اصطلاح به این چرخها ( هیبرید ) می گن ، حالا بعضی از این چرخها تشابه بیشتری از لحاظ مکانیسم به کورسی دارن و بعضی به کوهستان ، این چرخ بیشترین تشابه مکانیسم رو به کورسی داره ، با قابلیتهای کنترلی کوهستان ، از لحاظ قیمت هم با توجه به اینکه به هیچ وجه در عکس لوازمش پیدا نیست نمیشه قیمت دقیق گفت ، من قیمت چرخها رو از چند تا چیز تشخیص می دم : فریم ، لوازم ، طوقه ها و ..... که متاسفانه در این عکس نمی شه تشخیص داد که این چرخ تنه اش کربن هست یا آلومینیوم ، لوازمش هم فقط طبقش مشخصه که شیمانو نان گروپه ، طوقه ها هم که به هیچ وجه مشخص نیست ، به هر حال می تونم از ظواهر امر حدس بزنم که ، بالای 1800 باید قیمت داشته باشه . به هر حال با بودجه شما هم خوانی نداره ، ضمنا با وزن زیاد شما هم اصلا هماهنگی نداره ، شما حتما باید کوهستان بخری که تحمل وزن شما رو داشته باشه ، و بتونه دور پای بالایی برای چربی سوزی شما ارائه بده .

zurba
30-07-1390, 10:38 بعد از ظهر
2- zurba : این چرخی که شما عکسش رو گذاشتید یک دوچرخه کورسی هست با استایل کوهستان ، یعنی ، طوقه ها و سیستم انتقال قدرت ، مال کورسی هست ، فقط برای کسانی ساخته شده که می خوان به سرعت و قابلیتهای کورسی در شهر دست پیدا کنن و قابلیتهای بالای کنترلی کوهستان رو در اختیار داشته باشند ، به اصطلاح به این چرخها ( هیبرید ) می گن ، حالا بعضی از این چرخها تشابه بیشتری از لحاظ مکانیسم به کورسی دارن و بعضی به کوهستان ، این چرخ بیشترین تشابه مکانیسم رو به کورسی داره ، با قابلیتهای کنترلی کوهستان ، از لحاظ قیمت هم با توجه به اینکه به هیچ وجه در عکس لوازمش پیدا نیست نمیشه قیمت دقیق گفت ، من قیمت چرخها رو از چند تا چیز تشخیص می دم : فریم ، لوازم ، طوقه ها و ..... که متاسفانه در این عکس نمی شه تشخیص داد که این چرخ تنه اش کربن هست یا آلومینیوم ، لوازمش هم فقط طبقش مشخصه که شیمانو نان گروپه ، طوقه ها هم که به هیچ وجه مشخص نیست ، به هر حال می تونم از ظواهر امر حدس بزنم که ، بالای 1800 باید قیمت داشته باشه . به هر حال با بودجه شما هم خوانی نداره ، ضمنا با وزن زیاد شما هم اصلا هماهنگی نداره ، شما حتما باید کوهستان بخری که تحمل وزن شما رو داشته باشه ، و بتونه دور پای بالایی برای چربی سوزی شما ارائه بده .[/QUOTE]

ممنون قیمت تا 700 هم مشکل ندارم.
میخام یه چیزی بگیرم ک باش حال کنم.
من سوارش باشم نه اون سوار من.

مهدی مریدا
01-08-1390, 12:31 بعد از ظهر
پیشنهاد من برای شما ( جیانت یوکان ) هست . چرخ خوب و مطمئن با کیفیت و استاندارد جهانی .

AMIR MOHAMMAD n
01-08-1390, 05:42 بعد از ظهر
این جاینت یوکان چنده؟این جا من هر چی گشتم نبود.
عکس ازش ندرین؟

مهدی مریدا
01-08-1390, 08:27 بعد از ظهر
خیر عکسی ازش ندارم ، می تونید به سایت جیانت یا کراس چرخ مراجعه کنید ، قیمتش هم باید حدود 700 الی 800 باشد . شما هم تا نمایندگی جیانت رو پیدا نکنی فایده نداره ، اون مغازه ای هم که رفتی ازش فوجی بخری معلومه این کاره نیست که همه دوچرخه ها رو اینقدر بی نظم ریخته رو سر و کله هم ، معلومه یه دلال دوچرخه است که اگه بهش بگی شیفتر دنده چیه ، از تعجب شاخ در میاره ، از این جور دلالها تو گمرک تهران فراوونه ، یارو دوچرخه ویوا آورده بود تنه کربن ، می گفت 4 میلیون ، بهش گفتم تنه اش کربنه ؟ فکر دارم مسخرش می کتم ، گفت آلومینیومه فوق سبکه ، نمی دونست بدبخت کربن چیه !

AMIR MOHAMMAD n
01-08-1390, 08:31 بعد از ظهر
یه مغازه داره اگه بیشتر از یه میلیارد نیارزه کمتر نیست.توی یکی از بهترین خیابونای اصفهانه.یکی از دوچرخه فروشای قدیم هست.تازه این طبقه دوم مغازش بود.تهران هم زنگ زدم گفت نمایندمون همین آقای گوهریان هست که بشه همین مغازه.

مهدی مریدا
02-08-1390, 08:25 قبل از ظهر
اینی هم که من می گم شاید مغازه اش 5 میلیارد ارزش داشته باشه ، ولی اطلاعاتش 1000 تومن هم نیست ! شما رو همون فوجی تمرکز کن به نظر من گزینه مناسبیه .

AMIR MOHAMMAD n
02-08-1390, 06:07 بعد از ظهر
اکثر چرخیایی که من دیدم همه دلال اند .تازه این یه پیر مرد میلیاردره که فقط میفروشه.البته پسراش کم و بیش از لوازم سر در میارند.

مهدی مریدا
02-08-1390, 07:26 بعد از ظهر
خوب الان چون میلیاردره باید واسش دست بزنم ؟! مثل اینکه داری از موضوع بحث منحرف می شی ، بازم می گم اینا یه مشت دلالن که هیچ سررشته ای از دوچرخه سواری ندارن ، به قول خودت فقط می فروشن .

AMIR MOHAMMAD n
02-08-1390, 07:35 بعد از ظهر
خوب منم دارم حرف شما رو تایید میکنم.نگفتم که دست بزنید.میگم اکثرشون یه همچین آدمایی اند.

منظورمم از اون پیر میلیاردر این بود که صرفا برای پول درآوردن دوچرخه میفروشه و دیگه اونو چه به این که بخواد از جزئیات سر در بیاره.

AMIR MOHAMMAD n
05-08-1390, 12:53 بعد از ظهر
یعنی دیگه برم همونو بگیرم؟انتخاب بهتری نسبت به فوجی با این قیمت نیست آقا مهدی؟

سایز چند مناسبمه؟با قد حدود 175

مهدی مریدا
05-08-1390, 09:04 بعد از ظهر
با این قیمت مناسبه برای یه چرخ شرکتی البته ، من خودم بخوام 550 چرخ جمع کنم با ست کامل الیویو 2011 ( خودرو 9 تایی ) جمع می کنم با این قیمت ، چرخ آماده بهتر از این به نظر من با این قیمت نیست ( با توجه به قیمت فضایی ویوا و اورلورد و ...........)

AMIR MOHAMMAD n
07-08-1390, 05:25 بعد از ظهر
پس من یه پست دادم.منتظر جوابشم بودم.

چرا پاکش کردی؟

مهدی مریدا
07-08-1390, 06:24 بعد از ظهر
چیزی ندیدم ، سوالتو بگو . پستو فقط مدیر سایت می تونه پاک کنه .

AMIR MOHAMMAD n
07-08-1390, 06:35 بعد از ظهر
سلام مهدی جان

بذار بینم چرا پاک کرد.آخه پستش خیلی درااااااز بود.بگم برش گردونه.

---------- Post added at 06:35 PM ---------- Previous post was at 06:27 PM ----------

خلاصش این بود:
حالا بهتره خودم وسیله بخرم بدم یکی ببنده؟

مهدی مریدا
07-08-1390, 09:33 بعد از ظهر
چرا چیزایی که قبلا گفتم یادت می ره ؟ کار شما نیست جمع کردن دوچرخه . باید تخصص داشت باشی و گرنه یک کلاه گشاد سرت می ذارن ، آخرم یه چرخ درب و داغون بهت می اندازن . در جمع کردن دوچرخه خیلی مسائل فنی مهمه که از 100 تا دوچرخه ساز 1 دونه اشون هم سر در نمی یاره . مثلا تو تهران لوازم یدکی همه جوره دارن ، حتی حرفه ای و گرون قیمت ولی حتی فروشنده نمی دونه کاربردش چیه . می دونستی هیچ کدوم اینا نمی تونن کمک دوچرخه تعمیر کنن ، کله طوقه رو بگیرن ، ترمز هیدرولیک تعمیر کنن و........... ؟ اینا هیچی حالیشون نیست . در خود تهران دوچرخه سازی که بتونه از همه چی سر در بیاره از تعداد انگشتان دست هم کمتره ، چه برسه اصفهان . من خودم سالها دوچرخه تعمیر کردم و کلیه ابزار های فنی اون و دانش این کار رو هم دارم ولی بعضی جا ها بازم گیر می کنم و با دیگر دوستانم مشاوره می کنم . شما به نظر من همون فوجی رو بگیری ضرر نمی کنی .

ARSH
07-08-1390, 10:18 بعد از ظهر
اصلا به هیچ عنوان خودت جمع نکن کاره هر کسی نیست سرپا کردنش
شاید به ظاهر ساختی و برات راه رفت ولی اصلا نمیشه اسمشو گذاشت دوچرخه مگر علمی پیش بری که بازم خیلی دردستر داره همونطور که آقا مهدی گفت
من فک کنم دو سال پیش بود یه ورپ آبی جمع کردم سعی کردم بهترین وسایلی که میتونم رو بخرم براش یعنی خیلی خوشحال بودم چیزی که میخوام رو دارم سوار تنه میکنم اما آخرش که سرپا شد و یه دور باهاش مسیر زدم حالم ازش بهم خورد
وقتی رسیدم پای مسیر همه چیش به F رفت هرکاری هم کردم بعدش بازم همونطور درست بشون نبود خلاصه از پایه غلط رفته بودم بعده اون دیگه دوچرخه آماده گرفتم

4195419641974198

خیلی ضعف داشت با اینکه من سعی کرده بودم بهترین وسایلی که میتونم رو بخرم
مثلا طوقه ها کشش کارمو نداشت
طبق جلو اصلا به درد نمیخورد
ترمز ها جوابگو نبودن
و خیلی چیزای دیگه با اینکه ماه ها وقت و هزینه صرفش کرده بودم حدودا 900 تومن تموم شده بود برام در صورتی که اگه همینو آماده میخریدم 500 هم زیادش بود !

ولی فردا احتمالا برم دوچرخمو از فروشگاه بیارم برا یادگاری اون وسایلش دیوانه وار وحشیه
این عکسش بعد این عکس کلی چیز مکیز عوض کردم لاستیک و خیلی چیزای دیگه..
اوردمش یه عکس میزارم

خلاصه که خودت جمع نکن خیلی از وسایل خیلی موقع ها گیر نمیاد...کارت لنگ میمونه

Alireza
07-08-1390, 10:45 بعد از ظهر
امیر محمد پستت تاپیک رو به هم ریخته بود و هر پستی که میزدیم نشون داده نمیشد متن پست امیر محمد این بود:

من حالا یه چرخ دارم(چینی) که به همین دلیل عجله ای برای خرید ندارم.دوست دارم هر چی وقت لازمه روی این کار بذارم ولی آخرش یه چیز خوب و بی دردسر و همچنین آبرومندانه سوار شم.درضمن اینم میدونم که نمیتونم دوچرخه رو به تنهایی ببندم.

آقا مهدی؛
شما اگه یه لطفی کنید یه لیستی از اونی که برای خودتون میبندید (تنه،ست،کمک،فرمون،کرپی،تو �ی،زنجیر،رکاب و سایر چیزایی که یادم رفت) به من بدید چون اون هفته که بهتون زنگ زدم رفتم دم یه مغازه که فقط لوازم میفروخت اونم حرفه ای.تنه ی "ونزو" هم که فرمودید داشت.برم یه آماری بگیرم.حالا یا خودم با کمک شما میبندم یا اگه نشد چیزی که زیاده چرخ جمع کن.میدم به یکی ببنده.
ولی خیالم راحته که یه چیز خوب سوار میشم

ARSH
09-08-1390, 08:41 قبل از ظهر
یه سوال
چرا دوچرخه های گروه قیمت ( تو هر رشته ای ) نو که میخری پنجه رکاب نداره !؟
دلیل خاصی داره ؟

یعنی جدا باید آدم پنجه رکاب بخره ( تو قزوین که اینطوریه )

مهدی مریدا
09-08-1390, 03:32 بعد از ظهر
این که بعضی دوچرخه ها پنجه رکاب نداره ، فقط در مورد دوچرخه های حرفه ای اینطوره ، به علت که دوچرخه های حرفه ای دارای پنج قفل شو هستند که نیاز به کفش مخصوص دوچرخه سواری هم داره و سلیقه دوچرخه سواران در مورد انتخاب پنجه فراوان و متنوعه ، معمولا در دوچرخه های حرفه ای پنجه رکاب وجود نداره که این یه قاعده کلی نیست و در کاتولوگ دوچرخه مشخص شده که این دوچرخه پنجه داره یا نه . ولی در مورد چرخهای غیر حرفه ای بلا استثنا پنجه رکاب دارند ، اگر وجود نداشت بدون خود فروشنده کش رفته !

mahor
25-02-1391, 04:49 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان

من میخوام یه دورچخه توی رنج قیمت 500 تا 700 تومن بگیرم، مدلهای زیادی دیدم از ویوا و اور لورد و کنوندل، میشه راهنمایی کنید کدوم یک از این سه تا بهترن؟ مدلهای جیانت و ژیتان رو ندیدم، ولی از کنوندل بیشتر از همه خوشم اومده خوبه ایا؟ حواسم نبود که کنوندل cannondale بود یا قلابیش، اگه cannondale باشه خوبه؟ ضمنا اون فروشگاهی که مد نظر منه دوچرخه های اورلورد و کنوندل رو با 2 سال گارانتی دوشاخ جلو و عقب میفروشه، لطف کنید راهنمایی بدین با این شرایط چجوریه؟

راستی هیچ کدوم هم ترمز دیسکی نبود

.:ALIREZA NADERI:.
25-02-1391, 05:41 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان

من میخوام یه دورچخه توی رنج قیمت 500 تا 700 تومن بگیرم، مدلهای زیادی دیدم از ویوا و اور لورد و کنوندل، میشه راهنمایی کنید کدوم یک از این سه تا بهترن؟ مدلهای جیانت و ژیتان رو ندیدم، ولی از کنوندل بیشتر از همه خوشم اومده خوبه ایا؟ حواسم نبود که کنوندل cannondale بود یا قلابیش، اگه cannondale باشه خوبه؟ ضمنا اون فروشگاهی که مد نظر منه دوچرخه های اورلورد و کنوندل رو با 2 سال گارانتی دوشاخ جلو و عقب میفروشه، لطف کنید راهنمایی بدین با این شرایط چجوریه؟

راستی هیچ کدوم هم ترمز دیسکی نبود

به نظر من شا ژیتان بخر
ککندل و ....
همشون کشکه
تکنولوژی فرانسه

یه مدل هست جفت دیسکی روغنی
خیلی عالیه
800 تومن

mahor
25-02-1391, 11:31 بعد از ظهر
به نظر من شا ژیتان بخر
ککندل و ....
همشون کشکه
تکنولوژی فرانسه

یه مدل هست جفت دیسکی روغنی
خیلی عالیه
800 تومن

من جایی ژیتان رو پیدا نکردم، چرا میگین کنوندل بده؟ دو سال گارانتی تنه و دوشاخ کافی نیست؟

25-02-1391, 11:36 بعد از ظهر
تجربه میگه ژیتان بهتره
میدونی مثل چیه بزار یه مثال برات بزنم
مثل این میمونه که مگلی با قیمتش و اممکانات و... تو رو جذب میکنه
اما تفاوتش با نینجا چیه ؟
از زمین تا اسمون

mohsen46
25-02-1391, 11:41 بعد از ظهر
دوست عزیز زیاد به مارک اهمیت نده بیشتر به شکل تنه استحکامش و نوع لوازم توجه کن
با این پول میتونی جاینت بگیری که به همه اینا سره البته به نوع استفادت بستگی داره

mahor
26-02-1391, 12:28 بعد از ظهر
تجربه میگه ژیتان بهتره
میدونی مثل چیه بزار یه مثال برات بزنم
مثل این میمونه که مگلی با قیمتش و اممکانات و... تو رو جذب میکنه
اما تفاوتش با نینجا چیه ؟
از زمین تا اسمون

ممنون از توجهت، ولی تو بازار جهانی مگلی و نینجا هم قیمت نیستن، نینجا خیلی گرونتره، ولی این دو تا دوچرخه قیمتشون یکیه، ژیتان رو من پیدا نمیکنم اخه

---------- Post added at 01:28 PM ---------- Previous post was at 01:18 PM ----------

دوست عزیز زیاد به مارک اهمیت نده بیشتر به شکل تنه استحکامش و نوع لوازم توجه کن
با این پول میتونی جاینت بگیری که به همه اینا سره البته به نوع استفادت بستگی داره

من جاینت هم ندیدم، شماره یا سایتی ازشون سراغ ندارین تا ببینم توی یزد نمایندگیشون کجاست؟
ضمنا یه راهنمایی بدین که شکل تنه چجوری باید باشه؟ اسپرت باشه که میله بالا خیلی شیب داشته باشه منظورتونه؟ ترمز دیسکی لازمه؟ لوازم کنندل همه شیمانو هست فقط درجه کیفیتشو باید ببینم

من برای سواری توی شهر؛ بیابون، جنگل و کوه همه چی استفاده میکنم، و پرشهای بالای یه متر دومتر رو میخوام انجام بدم، قدم هم 175 وزنم هم 70 ، هزینه ای هم که میخوام بکنم 600 تا 700 تومن، اگه نظرم عوض شد خواستم 1.200 پول بدم از این دورخه های ساخت امریکا اسمشو دقیق یادم نیست اولش ex داشت و گمونم فول کربن هم بود اینا چطوره؟ ، نظرتونو در مورد همه اینا بگین لطفا

قبلا ممنون از همه لطفی که میکننین

ARSH
26-02-1391, 12:41 بعد از ظهر
من برای سواری توی شهر؛ بیابون، جنگل و کوه همه چی استفاده میکنم، و پرشهای بالای یه متر دومتر رو میخوام انجام بدم،

سواری تو شهر کلاس جدایی داره
سواری تو جنگل و کوه و همه چی کلاس جدایی داره

پرش های بالای یکی دو متر هم بیخیال شو اینطور که معلومه تجربه دانهیل یا همون کوهستان رو نداری !

سواری تو شهر من جاینت پیشنهاد میدم مدل هاشو قیمتاشو جدیدا ندارم مدل نمیگم بری راهنماییت میکنه
سواری تو جنگل و کوه متفاوته باید دنبال یه دوچرخه فری راید باشی مثل جاینت ورپ که از 2005 دیگه زده نمیشه من خودم یکی دارم و برند های دیگه هم زیره 1/500 و 2 نیست
پرش های بالای یکی دو متر هم برو سمت اسپشالزد و جاینت گلوری با قیمت های 3 و 5 و 6 میلیون

با 700 تومن نه میشه فری راید خرید نه دانهیل

همون کراس کانتری معمولی میشه گرفت برندی که درست حسابی باشه
ژیتان هم فرانسویه اما جا نیوفتاده من خودم برندی که جا نیوفتاده باشه رو نمیخرم !
فوجی رو من ترجیح میدم به ژیتان

26-02-1391, 12:54 بعد از ظهر
سواری تو شهر کلاس جدایی داره
سواری تو جنگل و کوه و همه چی کلاس جدایی داره

پرش های بالای یکی دو متر هم بیخیال شو اینطور که معلومه تجربه دانهیل یا همون کوهستان رو نداری !

سواری تو شهر من جاینت پیشنهاد میدم مدل هاشو قیمتاشو جدیدا ندارم مدل نمیگم بری راهنماییت میکنه
سواری تو جنگل و کوه متفاوته باید دنبال یه دوچرخه فری راید باشی مثل جاینت ورپ که از 2005 دیگه زده نمیشه من خودم یکی دارم و برند های دیگه هم زیره 1/500 و 2 نیست
پرش های بالای یکی دو متر هم برو سمت اسپشالزد و جاینت گلوری با قیمت های 3 و 5 و 6 میلیون

با 700 تومن نه میشه فری راید خرید نه دانهیل

همون کراس کانتری معمولی میشه گرفت برندی که درست حسابی باشه
ژیتان هم فرانسویه اما جا نیوفتاده من خودم برندی که جا نیوفتاده باشه رو نمیخرم !
فوجی رو من ترجیح میدم به ژیتان
lمتاسفم
خیابون سپه ساروخانی و تمامی دوچرخه فروش ها حتی توی ملاصدار یه یارویی هست که قهرمان دورچخ سواری هست برو اونجا اونجا هم داره ژیتان بسیار برند جا افتاده و مطمینی هست و هیچ شکی توش نیست

ممنون از توجهت، ولی تو بازار جهانی مگلی و نینجا هم قیمت نیستن، نینجا خیلی گرونتره، ولی این دو تا دوچرخه قیمتشون یکیه، ژیتان رو من پیدا نمیکنم اخه

---------- Post added at 01:28 PM ---------- Previous post was at 01:18 PM ----------

من جاینت هم ندیدم، شماره یا سایتی ازشون سراغ ندارین تا ببینم توی یزد نمایندگیشون کجاست؟
ضمنا یه راهنمایی بدین که شکل تنه چجوری باید باشه؟ اسپرت باشه که میله بالا خیلی شیب داشته باشه منظورتونه؟ ترمز دیسکی لازمه؟ لوازم کنندل همه شیمانو هست فقط درجه کیفیتشو باید ببینم

من برای سواری توی شهر؛ بیابون، جنگل و کوه همه چی استفاده میکنم، و پرشهای بالای یه متر دومتر رو میخوام انجام بدم، قدم هم 175 وزنم هم 70 ، هزینه ای هم که میخوام بکنم 600 تا 700 تومن، اگه نظرم عوض شد خواستم 1.200 پول بدم از این دورخه های ساخت امریکا اسمشو دقیق یادم نیست اولش ex داشت و گمونم فول کربن هم بود اینا چطوره؟ ، نظرتونو در مورد همه اینا بگین لطفا

قبلا ممنون از همه لطفی که میکننین
منظورم من تفاوت بین ژیتان با کنندل بود.
خود دانی تو تا پرش زدی تنت شکست خودت میدونی
بگو از تهران برات بیارن
فقط ژیتان

ARSH
26-02-1391, 01:02 بعد از ظهر
lمتاسفم
خیابون سپه ساروخانی و تمامی دوچرخه فروش ها حتی توی ملاصدار یه یارویی هست که قهرمان دورچخ سواری هست برو اونجا اونجا هم داره ژیتان بسیار برند جا افتاده و مطمینی هست و هیچ شکی توش نیست

بله خیابون سپه ساروخانی حتی دو تا مغازه هم داره یکی تعمریگاه برای ژیتان یکی هم قسمت فروش اما تو قزوین ! این دوستمون قزوینه ؟ همون ساروخانی من 2 ساله از جلو مغازش رد میشم همون تنه ها و دوچرخه ها دمه درش هست شاید دو تا شو برده باشن از اون موقع
بعد یعنی یه قهرمان دوچرخه سواری ژیتان خریده دیگه همه باید برن ژیتان بخرن ؟ مثه جریان دربی میمونه که موتوره با کیفیتیه اما برنده شناخته شده ای تو ایران نیست و نهایتان 2 نفر تو این سایت دربی دارن ولی مگلی که خیلی از دربی بی کیفیت تره 50 نفر دارن !

در ضمن تو کیفیت جنس خارجی اونم فرانسوی شکی نیست اما نه 700 هزار تومنیش ! شاید ژیتان دوچرخه زده باشه 2 میلیون قیمتش باشه کیفیتش خدا باشه اما من صد سال دیگه به 700 تومنی ژیتان پول نمیدم تا وقتی که جاینت با قطعات فراونون و نمایندگی های معتبر مثل علی هوشمند هستن !

---------- Post added at 02:02 PM ---------- Previous post was at 02:00 PM ----------

خود دانی تو تا پرش زدی تنت شکست خودت میدونی

پرش با ژیتان اونم کلاس کراس کانتری ؟

دوست عزیز که میخوای دوچرخه بخری
اگه میخوای کلاس کراس کانتری رو برای پرش انتخاب کنی بهت پیشنهاد میکنم پولتو همین الان ببری بریزی تو جوب نه خودتو به دردسر بندازی نه یه دوچرخه رو خبرابش کنی !

مرتضی 2
27-02-1391, 08:23 قبل از ظهر
سلام دوست من من یک دو چرخه تاحد 55000تومن میخوام اسپریت ویوا بهتره یا جیانت دسته دوم مدل بولدر

mohsen46
27-02-1391, 08:52 قبل از ظهر
بولدر چند مدل داره اگه مدل آخریش باشه خب مسلما اون بهتره مزیتش نسبت به مدلهای قبلیش لوازمش هست مثلا کمک و دو شاخ جلوش عوض شده و لوازم ی مثل دسته ترمز و دنده ولوازم دندش هم عوض شده در غیر اینصورت اسپریت با لوازم الیویو بگیر

ARSH
27-02-1391, 11:56 قبل از ظهر
55 هزار تومن ؟ منظورتون 550 هزار تومن هست دیگه ؟
اگه چشمتون سری بولدر رو گرفته Boulder SE رو پیشنهاد میکنم امتحانشو خوب پس داده با سری دنده و کتی ترمز های شیمانو EF
لاستیک های کندای فابریکشم خوب جواب میده
کمک جلو سانتوری هم که روشه از برند های عالی هست که جاینت روی محصولاتش خیلی کار کرده نمونه های بارزش هم تو ایران میشه به سانتور 60 و سانتور 90 نام برد

دوچرخه کار بده ای هست خوبه نسبت به قیمتش

mahor
27-02-1391, 11:59 قبل از ظهر
lممنون از همتون بابت راهنماییتون، بالاخره من جیتان رو پیدا کردم، یه فروشگاه بزرگ توی یزد که از شهرهای اطراف مثل اصفهان هم برای خرید دوچرخه و لوازم به اینجا میان، ادرسش هم میزارم برای کسایی که احیانا مثل خودم پیداش نکردن هنوز (یزد خیابان کاشانی،جنب سه راه هراتی، شهر دوچرخه، توی یه زیر زمین بزرگه) تقریبا همه مدلی داشت، ژیتان، جاینت، فوجی، هاسا و . . .،

همین ژیتانی که عکسشو پایین گزاشتم انتخاب کردم با قیمت 785 تومان، فروشنده هم که اطلاعاتش خیلی کامل بود میگفت برا استفاده ای که تو میخای این دوچرخه عالیه، کمک ها قفلشو هست و تنه و دوشاخ گارانتی هست، طراحیشم که به نظر خودم خیلی خوشکله، خود فروشنده توی مسابقات شرکت میکنه و بهم میگفت این دوچرخه با دوچرخه خودش که یه هاسای 4 تومنی هست هیچ فرقی نداره جز اینکه فقط تفاوتشو توی مسابقه میشه فهمید، وزن 13 کیلو و همین دیگه بیشتر یادم نیست، اسم مدلشو هم یادم نیست یه چیزی atz رو بدنه نوشته بود و مارک پژو داشت، ضمنا تحقیقی که من کردم ژیتان بیش از 50 ساله که دوچرخه تولید میکنه

حالا شما بگین اینا درسته؟ همین دوچرخه رو بگیرم امروز؟ یه سوال مسخره هم دارم اینکه سیمها از روی بدنه اومده مشکلی نداره؟

mohsen46
27-02-1391, 01:38 بعد از ظهر
تو یزد دوتا داداشو میشناسم که از دو چرخه سوارای حرفه ای هستن وخودشون نمایندگی دوچرخه های ویلر رو دارن احتمالا چرخهای خوبی دارن
این شمارشونه:۰۹۱۳۱۵۸۰۵۸۸
بهش زنگ بزن اسمش مصطفی هست ازش مشورت بگیر و برو پیشش ببین چه دوچرخه هایی داره

ARSH
27-02-1391, 02:31 بعد از ظهر
سیمها از روی بدنه اومده مشکلی نداره؟

هیچ مشکلی نداره اما بهتر بود از زیره تنه رد میشدن نمیدونم سیستمش چطوره
درباره این دوچرخه نظری نمیدم اصلا حتی تا حالا درست حسابی سوار هم نشدم
اگه خریدی تبریک میگم ایشالا ردیف سوار شی

27-02-1391, 04:20 بعد از ظهر
همه ی ژیتان ها سیم ترمز و دنده هاشون از روی تنه رد شده

اونی که مد نظر من بود اینطوری نبود !
خیلی از این بهتر بود

دوچرخه مد نظر من

از هر لحاظ بهتر
قیمتش هم 800 اگر بیشتر نشده باشه
جفت ترمز دیسک
کمک فنر xct
لاستیک ها maxxis نه smart sam که جدیده و در عمرم ندیدم !
من این نوع ژیتان ها رو تضمین میکنم یا مثلا دوچرخه خودم !

mohsen46
27-02-1391, 09:04 بعد از ظهر
دوچرخه های حرفه ای بجز تنه لوازمشون قابل تغییره ترمز دیسکی برای دوچرخه اگه هیدرولیکی باشه ارزش داره و حتی ترمزهای معمولی از نوع هیدرولیکی هست که خیلی با کیفیت و قوی هستن
لاستیک ماکسیز چیز جدیدی نیست و زیاد تفوتی با کندا نمیکنه فقط و فقط لوازم ونوع و جنس تنه مهمه
گرون بودن دلیل به بهتر بودن نیست

27-02-1391, 09:18 بعد از ظهر
دوچرخه های حرفه ای بجز تنه لوازمشون قابل تغییره ترمز دیسکی برای دوچرخه اگه هیدرولیکی باشه ارزش داره و حتی ترمزهای معمولی از نوع هیدرولیکی هست که خیلی با کیفیت و قوی هستن
لاستیک ماکسیز چیز جدیدی نیست و زیاد تفوتی با کندا نمیکنه فقط و فقط لوازم ونوع و جنس تنه مهمه
گرون بودن دلیل به بهتر بودن نیست

بله هیدرولیکی هست و همه هم میدونن که غیر قابل مقایسه با نوع معمولیش هست
لاستیک ماکسیز هم بهترین هست.
کندا کنندل زوم اور لود مریدا و ... بنداز سطل ....
لوزام شیمانو و .... هست
جنس تنه هم المینیوم قوی و سبک
انتخاب بهتری توی این قیمت میشه کرد ؟
دوچرخه های زیر همیشه بهترین بودن
جاینت-ژیتان-فوجی

mahor
28-02-1391, 10:59 بعد از ظهر
بالاخره من و دوستم دو تا از این دوچرخه رو عین هم گرفتیم،قیمتشم 785 تومن، کمک فنرها xct هست، و خلاصه خیلی لذت بردم از سواریش، با اینکه اصلا بدنم و پاهام به رکاب عادت نداشت، من قبل از این ماشین سوار بودم، مدلش هم gitane fitz roy 20 هست.

mohsen46
28-02-1391, 11:56 بعد از ظهر
مبارک باشه:flower4:

Mohammad62
15-01-1392, 11:28 قبل از ظهر
:jaru:
سلام به همه دوستان دوچرخه سوار
بعد از 4-5 سال، 13 بدر تو پیست دوچرخه سواری کردم، مزش دوباره رفته زیر زبونم.
دوستان کسی اطلاع داره این دوچرخه ها تو چه رنج قیمتی هست؟! می خوام تا 300-400 تومن هزینه کنم. خیلی وقته تو باغ نیستم خبر ندارم! :28:

amir.cdi
15-01-1392, 11:41 بعد از ظهر
iهمین امروز برا یکی ار فامیلا کوهستان مدل ویوا 5002 خریدیم 980 تومن زیر 500 تومنی هاش بدرد نمیخورد اینی که خریدیم
خورشیدی هیروشیما شاسی الیاژ فولاد سبک گاراندی1 ساله
رنگ کوره ای با کیلر پاشی روی برچسب هاش
دنده کلاجی خخیلی سبک از گمرک تا صادقیه خودم اوردمش

پیرم درومد ولی خدای دوجرخه نازیه

من 6 سالی بود مصافت طولانی دوچرخه سوار نشده بودم الان پام گز گز میکنه

erfan.557
15-01-1392, 11:55 بعد از ظهر
اقا من یه ویوا تراول دارم اواین سری هایی بود که اومد من خریدم فک کنم 5-4 سال پیش بود رنگشم مشکی فسفریه دیگه سوار نمیشم کسی خواست میفروشم.

amir.cdi
16-01-1392, 12:09 قبل از ظهر
عرفان چند دادا عکس میزاری

erfan.557
16-01-1392, 12:30 قبل از ظهر
عرفان چند دادا عکس میزاری

چشم امیر جون دادا فردا پسفردا میزارم خونه نیستم الان.

amir52475
16-01-1392, 12:03 بعد از ظهر
با سلام. دوستان عزيز من ميخام يه دوچرخه بخرم. هدفم فقط ورزشه درون شهر و خارج از شهر. قصد پرش تا حركات نمايشي و استفاده حرفه اي ندارم. در حد 300 تا 400 . چون هيچ اشنايي با مدل هاي دوچرخه ندارم درخواست كمك دارم. ممنون .

erfan.557
16-01-1392, 01:18 بعد از ظهر
با سلام. دوستان عزيز من ميخام يه دوچرخه بخرم. هدفم فقط ورزشه درون شهر و خارج از شهر. قصد پرش تا حركات نمايشي و استفاده حرفه اي ندارم. در حد 300 تا 400 . چون هيچ اشنايي با مدل هاي دوچرخه ندارم درخواست كمك دارم. ممنون .

سلام .
من یدونه دارم ویوا تراول تو پست قبلی گفتم قیمتشو ندارم و یه 1 سالی هس سوارش نشدم با دو تا لاستیک انرژی اصل اشانتیون با این قیمت شما فک نکنم چیز خوبی بتونی بگیری (نو) اگه خاتی بگو .
به شرط سلامت.

shahin.r1
29-01-1392, 10:04 بعد از ظهر
قیمت نو این دوچرخه شما چنده اقا عرفان557

erfan.557
30-01-1392, 01:15 قبل از ظهر
قیمت نو این دوچرخه شما چنده اقا عرفان557

تاپیکش هس اقای شاهینr1

2011amir2011
05-04-1393, 12:15 بعد از ظهر
سلام
حدود 700 -800 تومن دارم میخام یه دوچرخه کمک دار ، نرم ، پر شتاب و سبک بردارم.به نظرتون چه مارکی بخرم؟
خودم 8 ساله المپیا کوهستان ساده سایز 24 ، 21 دنده دارم اصلا راضی نیستم، هر وقت باهاش میرم بیرون و بیام تا دو روز کل بدنم درد میکنه.:gigglesmile:
دوچرخه هایی که ترمز دیسکی هستن خوبه یا ترمز قدیمیا بهتره؟ و یه سوال دیگه دوچرخ کوهستان شبیه ویواها دو کمکه هست؟ و آیا به درد دوچرخه میخوره یا نه!
ممنونم دوستان

2011amir2011
07-04-1393, 07:31 بعد از ظهر
سلام
حدود 700 -800 تومن دارم میخام یه دوچرخه کمک دار ، نرم ، پر شتاب و سبک بردارم.به نظرتون چه مارکی بخرم؟
خودم 8 ساله المپیا کوهستان ساده سایز 24 ، 21 دنده دارم اصلا راضی نیستم، هر وقت باهاش میرم بیرون و بیام تا دو روز کل بدنم درد میکنه.

:gigglesmile:

دوچرخه هایی که ترمز دیسکی هستن خوبه یا ترمز قدیمیا بهتره؟ و یه سوال دیگه دوچرخ کوهستان شبیه ویواها دو کمکه هست؟ و آیا به درد دوچرخه میخوره یا نه!
ممنونم دوستان

*soheil*
26-07-1394, 05:51 بعد از ظهر
بچه ها من یه دپچرخه زیر یک تومن می خوام از هر لحاظ عالی حتی تیکاف و تک چرخ و حرکات نمایشی و......
دوستم بهم دوچرخه معرفی کرده ولی می خواستم ببینم شما چی معرفی می کنیدبا تشکر:gigglesmile:

Alireza.BMW
26-07-1394, 10:22 بعد از ظهر
ویوا...جیانت زیر 1 تومن دارن یک مدل وبوا 700هه و جیانتم یکی داره همین قیمتاس