PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات برقی موتور

صفحه ها : [1] 2 3

شفیع
24-05-1390, 12:43 بعد از ظهر
اکثر موتور هایی که چند سالی از سنشون گذشته و یا حداقل یکی دو باری مسیرشون به تعمیرگاه ها خورده، بعد گذشت مدتی یا سفری به مشکلاتی برقی بر می خورن، مثل: قطعی چراغ جلو، از کار افتادن چراغ راهنما، چراغ ترمز، چراغ پشت آمپر، شارژ نکردن باطری، برق نداشتن سر شمع، فیوز سوزوندن و ...
در این صفحه امیدواریم بتونیم برخی از این مشکلات رو بیان کنیم و مشکل رو بر طرف کنیم.

از خودم شروع می کنم، یکی از مشکلاتی که اخیرا واسم پیش اومده بود.
روشن شدن و روشن موندن چراغ ترمز
همین طور که در تصویر می بینید، به طور کامل در طول سفر اخیر همش روشن بود،

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

در نگاه اول ممکنه مشکل خاصی نباشه ولی روشن موندن چراغ ترمز به طور مداوم باعث بالا رفتن حرارت کاسه چراغ می شه، در نهایت سوزوندن سرپیچ لامپ بعد خود کاسه، خلاصه بد جور ممکنه شما رو توی خرج بندازه، پس بهتره خیلی راحت از مشکلات برقی نگذرید.

برای رفع چنین مشکلی:
در موقعی که مشکل اصلی چراغ ترمزه بهتره از کلید های چراغ ترمز شروع کنیم، کلید های چراغ ترمز دو تا هستن یکی زیر دستگیره ترمز جلو و یکی دیگه قسمت انهایی پدال ترمز عقب و یا روی پمپ ترمز عقب، اتصالات این سنسور ها رو یک بار باز و بسته کنید به طور دستی قطع و وصل کنید، در صورت سالم بودن میریم مرحله بعد
خود چراغ ترمز رو بررسی می کنیم، تلق چراغ عقب رو باز کنید و لامپ رو دربیارید و دوباره جا بزنید، امکان داره بر اثر لرزش و ضربه لامپ کمی جابجا شده باشه و اتصالی کرده باشه، اگر این قسمت هم درست بود میریم تا دقیق تر و فنی تر بررسی کنیم
بررسی ای سی یوی موتور :4chsmu1:منظورم همون پشت کله چراغه، اونجا اونقدر سیم داره که برای فهمیدن این که کدوم واسه کجاست بهتره زیاد فکر نکنید ... ! اتصالات رو بررسی کنید، اگر اتصالی اکسیده شده و یا احتمال میدید به زودی قطع می شه، بهتره همین جا بازشون کنید و از اول محکم ببندید.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

بعد از این که از این قسمت هم نا امید شدید می تونید به جاهای بی ربط سری بزنید مثل باطری و اتصالات اطرافش، مکان داره سیمی جایی تماس داشته باشه با بدنه یا سیم های اطرافش

بعد از اینکه از اینجا هم جوابی نگرفتید، یه نفس عمیق بکشید، خونسردی خودتونو حفظ کنید، به خدا توکل کنید، مراحل رو از اول دقیق تر و ریز تر بررسی کنید.
من هم به همین روش پیش رفتم که در بررسی مرحله دوم مشکل رو پیدا کردم،
مشکل از سنسور (کلید) ترمز جلو بود،

بعد از گذشت چند سال از داخل زنگ زده بود، و یکسره شده همش اتصال بر قرار بود، و چون این سنسور خیلی کوچیک و ظریفه نتونست فشار برق رو تحمل کنه، داغ شد و سوخت، و همین باعث شده بود چراغ ترمز همیشه روشن بمونه.
خدا رو شکر به عکس العمل سریع تونستم جلوی خسارت های بیشتر رو بگیرم.

دوستان عزیز، اگر کسی مشکلات برقی داره همین جا بیان کنه شاید بتونیم به همدیگه کمک کنیم.

EMSebi
16-06-1390, 12:06 قبل از ظهر
موتورتون خیلی شبیه سابین هست ...

مشکلی که چند وقته دارم موتور وقتی چند روز خاموش باشه دیگه استارت نمیخوره ولی یکم کار میکنه باطی شارج میشه درست میشه باطری نو خریدم چند هفته خوب بود بازم همون مشکل سابق شروع شد

شفیع
16-06-1390, 08:54 قبل از ظهر
موتورتون خیلی شبیه سابین هست ...

مشکلی که چند وقته دارم موتور وقتی چند روز خاموش باشه دیگه استارت نمیخوره ولی یکم کار میکنه باطی شارج میشه درست میشه باطری نو خریدم چند هفته خوب بود بازم همون مشکل سابق شروع شد

دوست من،
سابین 200 در واقع یه نسخه کپی شده از همین موتوره، که برای اولین بار شرکت کویر و پیشرو تولید این موتورو شروع کردن و در حال حاضر تولیدشو گذاشتن کنار و شرکت های دیگه تازه تولیدشو شروع کردن.
مشکلی که شما از موتورتون گفتید، شاید فقط یک نتیجه گیری بشه کرد، برق دزدی به احتمال زیاد یک قسمتی از برق موتورتون اتصال کوتاه داره و باعث برق دزدی می شه که در نتیجه یواش یواش برق باطری رو می خوره، بهتره هر چه زود تر مشکل رو رفع کنید، باعث می شه عمر باطریتون کم شه.

حسـن
23-06-1390, 11:21 قبل از ظهر
برا rf400 یه مشکلی پیش اومده که فکر کنم از دینام باشه
بعضی وقت ها که با موتور میرم بیرون تا بر میگردم و خاموش میکنم موتور نای استارت زدن نداره
اما بعضی وقتا که باهاش بیرونم تا میام خاموش که میکنم همچین استارتی میخوره که میگم حالا یهو باک پرت میشه هوا
برا دینامه؟ راستی باطریش هم همچین تعریفی نداره

شفیع
23-06-1390, 01:25 بعد از ظهر
برا rf400 یه مشکلی پیش اومده که فکر کنم از دینام باشه
بعضی وقت ها که با موتور میرم بیرون تا بر میگردم و خاموش میکنم موتور نای استارت زدن نداره
اما بعضی وقتا که باهاش بیرونم تا میام خاموش که میکنم همچین استارتی میخوره که میگم حالا یهو باک پرت میشه هوا
برا دینامه؟ راستی باطریش هم همچین تعریفی نداره

حسن جان، شما خودت استادی،
بله حدست درسته،
البته می تونه به چند عامل مربوط باشه،
امکان داره دینام برق کامل تولید نکنه یا برق رو فقط در حدی تولید می کنه فقط انجین رو روشن نگه داره و برق چندانی رو برای شارژ باطری ارسال نمی کنه،
می تونه از سیم کشی هم باشه، ممکنه فرسوده شده باشن و برق قوی و کامل رو نتونن منتقل کنن.
و در نهایت می تونه از خود باطری باشه، احتمال داره عمر باطری تموم شده باشه و برق رو توی خودش نگه نمی داره.
باطریش چیه ؟ چند آمپره ؟

حسـن
23-06-1390, 01:43 بعد از ظهر
باطری روش نوشته 7 حالا نمیدونم چیه البته باطریش عمرش سر اومده اما نکته جالب برام این بود که یبار در میون شارج میشد!!!

شفیع
23-06-1390, 01:50 بعد از ظهر
باطری روش نوشته 7 حالا نمیدونم چیه البته باطریش عمرش سر اومده اما نکته جالب برام این بود که یبار در میون شارج میشد!!!

7 !؟ نباید آمپرش باشه، معمولا موتور سنگین ها باید باطری های با آمپر بیشتر داشته باشه.
اگه یه بار دمیون شارژ می شه، این احتمال هم وجود داره به جایی قطعی یا تماس ضعیف داره.
ولی خوب، اگر واقعا فکر می کنی عمر باطری تموم شده، عوضش کن، با وضعیت فعلی فقط به بوستر و موتور استارتش فشار میاد.

eshgh_namordeh
08-07-1390, 02:39 قبل از ظهر
سیستم موتور از کجا متوجه میشه که کی به کویل برق برسونه ؟
چون باید سیلندر از بنزین و هوا کاملا پر شده باشه فکر کنم بهترین حالتش وقتی باشه که سیلندر کامل پر شده باشه درسته ؟
بعدش بوبین دقیقا چه ولتاژی ایجاد میکنه و چه جریانی میتونه بده ؟
کویل به چه ولتاژ و جریان ورودی نیاز داره ؟

s.mm
08-07-1390, 02:53 بعد از ظهر
فکر کنم:

قدیما با پلاتین و جدیدا با مگنت،توی این 125 ها اگه در برق رو باز کنید یه قطعه مشکی رنگ می بینید بالای بوبین،روی بوبین هم یه زائده داره که با حرکت پیستون و اجزای دیگه ی موتور هماهنگه،بوبین که می چرخه زائده از زیر مگنت رد میشه و بهش فشار میاره و مگنت هم عمل اتصال رو انجام میده اینطوری برق به کوئل میرسه و باقی ماجرا...

(اگه اشتباه نوشتم لطفاً بهم نخندید!)

راستی اگه اشتباه نکنم توی موتور یه قطعه هست به نام شارژر که برای شارژ باطریه اگه کسی اطلاعاتی داره زحمت بکشه بنویسه تا استفاده کنیم...

02109002
26-07-1390, 05:16 بعد از ظهر
فکر کنم:

قدیما با پلاتین و جدیدا با مگنت،توی این 125 ها اگه در برق رو باز کنید یه قطعه مشکی رنگ می بینید بالای بوبین،روی بوبین هم یه زائده داره که با حرکت پیستون و اجزای دیگه ی موتور هماهنگه،بوبین که می چرخه زائده از زیر مگنت رد میشه و بهش فشار میاره و مگنت هم عمل اتصال رو انجام میده اینطوری برق به کوئل میرسه و باقی ماجرا...

(اگه اشتباه نوشتم لطفاً بهم نخندید!)

راستی اگه اشتباه نکنم توی موتور یه قطعه هست به نام شارژر که برای شارژ باطریه اگه کسی اطلاعاتی داره زحمت بکشه بنویسه تا استفاده کنیم...
با سلام آره همچین چیزی هست تا اونجا که من می دونم کار این قطعه شارژ باطری و همچنین تنظیم برق چراغ جلو هست یعنی اگه این قطعه خراب باشه به جز شارژ نشدن باطری لامپ جلو رو هم می سوزونه که تا حالا زیاد دیدم.

شفیع
26-07-1390, 07:47 بعد از ظهر
با تشکر از تمام دوستان،
بله درسته، این قطعه میزان برق خروجی از دینام رو کنترل می کنه، میزان چرخش دینام به میزان گاز دادن بستگی داره، و هر چه بیشتر گاز بدیم دینام بیشتر و سریع تر می چرخه در نتیجه برق بیشتری تولید می کنه، یعنی حتی امکانش وجود داره دینام برق با ولتاژ 24 ولت تولید کنه، و اگر 24 ولت برسه به لامپ ها و باطری، باعث سوختن هر دوشون می شه. این وسط یه قطه ای هست که برق رو خالص و تبدیل به 12 ولت می کنه. این قطعه می شه گفت یکی از پر اسطحلاک ترین قطعه برقی موتور محسوب می شه، درصد آسیب پذیری این قطعه خیلی بالاست، خودم تا حالا خیلی سوزوندم، وقتی هم بسوزه و اگر حواستون نباشه لامپ ها می سوزه و عمر باطری خیلی کم و خیلی زود می تموم می شه.
فقط واسم جالب و عجیبهف چرا وقتی این قطعه می سوزه همیشه باعث می شه مدار وصل باشه و برق مستقیم رو انتقال می ده، چرا باعث قطع شدن برق نمی شه !

sepaheh
04-09-1390, 06:08 بعد از ظهر
با عرض سلام میخواستم ببینم موتوری که ترانزیستوری بوده پلاتینیش کردن و الان موتور شتاب نداره از ترانزیستوره و اگه دوباره ترانزیستوریش کنم درس میشه با تشکر

شفیع
04-09-1390, 07:23 بعد از ظهر
با عرض سلام میخواستم ببینم موتوری که ترانزیستوری بوده پلاتینیش کردن و الان موتور شتاب نداره از ترانزیستوره و اگه دوباره ترانزیستوریش کنم درس میشه با تشکر

چرا همچین کاری کردی !؟ عین این می مونه که ماشین انژکتوری رو تبدیل به کاربراتور کنی !!!
حتما یه جای کار نقص داره، به نظرم بهتره همون ترانزیستوری باشه.

sepaheh
04-09-1390, 07:46 بعد از ظهر
با عرض سلام دوست عزیز من تغییر سیتمش ندادم وقتی که توی مزایده برنده شدم تا به الان که سرپاش کردم همینجوری بود ه >.. شما بازم بهتر میدونی من فکر کنم به خاطر اینکه . ترانزیستور ش گرونه یا شاید گیر نیومده این حرکت روش زدن در ضمن موتور خیلی بد روشن میشد پلاتینش عوض کردم از قبل بهتر روشن میشه آما اون راهی که میخواد بره نمیره در اصطلاح دور ور نمداره مثلا دنده یک که باید 75 تا بره اگه موتورو بترکونی بیشتر از 25 تا نمیره ....>>>>>> با تشکر از شما >>> لطفا راهنمایی کنید

---------- Post added at 07:45 PM ---------- Previous post was at 07:39 PM ----------

در ضمن اضافه کنم که موتور وقتی میخواد دور برداره انگاری یکی موتورو گرفته و معلومه به کسی که پشتش میشینه برق صاف نمی آد حالت ریپ داره وقتی میخواد دور برداره >>>>>>>>>>>>. راهنمایی کنید با تشکر >

---------- Post added at 07:46 PM ---------- Previous post was at 07:45 PM ----------

در ضمن اضافه کنم که موتور وقتی میخواد دور برداره انگاری یکی موتورو گرفته و معلومه به کسی که پشتش میشینه برق صاف نمی آد حالت ریپ داره وقتی میخواد دور برداره >>>>>>>>>>>>. راهنمایی کنید با تشکر >

شفیع
04-09-1390, 08:07 بعد از ظهر
دوست من، خفه کار کردن موتور و بی حال بودن، به دلایل دیگه هم بستگی داره، شمع، کاربراتور، اگزوز، ترانزیستور یا پلاتین، یا ممکنه کاسه برق ضعیف شده و برق کم به شمع می رسونه ...

sepaheh
04-09-1390, 08:48 بعد از ظهر
شمع پلاتین نو انداختم وکاربراتش رو شستشو دادم شما میگید از برق موتوره که موتور رو دور نمیفته ؟

---------- Post added at 08:48 PM ---------- Previous post was at 08:43 PM ----------

شمع پلاتین نو انداختم وکاربراتش رو شستشو دادم شما میگید از برق موتوره که موتور رو دور نمیفته ؟

K.I.A
04-09-1390, 08:49 بعد از ظهر
شک اول من به کار براتور هست چون معمولا دور نگرفتن مال کاربرات شک بعدی به وایر و شک سوم اگه موتور خوبم روشن نمیشه مال صافی بنزینه....

sepaheh
04-09-1390, 09:53 بعد از ظهر
موتور اصلاا صافی بنزین نداره در ثانی کابراتشو مطمئنید چون میخوام بازش کنم

K.I.A
04-09-1390, 10:01 بعد از ظهر
اولین کار کاربراتور باید تنظیم بشه تا بقیهش معلوم شه مشکلات دور نگرفتن موتور اول به کاربراتور و بعد به برقی مربوط میشه.مگه میشه صافی نداره !!!!!!!!؟ سر راه کاربراتور باید صافی بزارید

sepaheh
04-09-1390, 10:12 بعد از ظهر
نداره یک سره است بعدش یه کابرات نیست 4 تا کاربراته

K.I.A
04-09-1390, 10:22 بعد از ظهر
کاملا مشخصه که موتور شما 4 سیلندر 4 تا کاربرات داره از زیره باک یک شلنگ برای تغذیه میاد که داخل یک مبدل به 4 تا تقسیم میشه همون شلنگو از وسط به دو نیم کنید وسر راهش صافی بزارید تا لوازم کاربراتور اسیب نبینه البته جای راهنمایی در مورد کاربراتور تو تایپیک خودشه.

شفیع
04-09-1390, 10:27 بعد از ظهر
موتور 4 سیلندره !؟
دقیقا چه موتوریه ؟
تمیز کردن و تمیز شدن کاربراتور دلیل بر خوب بودن کاربراتور نیست، شاید اصلا تنظیماتش بهم خورده یا درست نیست.

K.I.A
04-09-1390, 10:33 بعد از ظهر
یاماها xjr400 هستش البته ایشون دسترسیش به سایت محدود شد.ایراد کاربرات هست

Mohammad62
16-10-1390, 07:16 بعد از ظهر
سلام به همگی دوستان. یه سوال دارم. میشه برق چراغ های پالس 200 رو بصورت مستقیم از باطری گرفت؟ سیستم برقیش اینطوریه که برق رو از دینام میگیره و رگوله شده 12 ولت به چراغ ها میده. وقتی موتور سرده و گرم نشده، چراغ ها چشمک میزنن. وقتی چراغ جلو رو روشن میکنم (حتی اگر حسابی هم گرم باشه!) وضعیت بدتر میشه مگر اینکه به موتور گاز بدی... بنظرم این اشکال خیلی ضایعه :bargh:
خیلی از موتورها مستقیم از باطری برق میگیرن و وقتی موتور خاموش هست هم میشه چراغ ها رو روشن کرد...

شفیع
16-10-1390, 08:33 بعد از ظهر
سلام به همگی دوستان. یه سوال دارم. میشه برق چراغ های پالس 200 رو بصورت مستقیم از باطری گرفت؟ سیستم برقیش اینطوریه که برق رو از دینام میگیره و رگوله شده 12 ولت به چراغ ها میده. وقتی موتور سرده و گرم نشده، چراغ ها چشمک میزنن. وقتی چراغ جلو رو روشن میکنم (حتی اگر حسابی هم گرم باشه!) وضعیت بدتر میشه مگر اینکه به موتور گاز بدی... بنظرم این اشکال خیلی ضایعه :bargh:
خیلی از موتورها مستقیم از باطری برق میگیرن و وقتی موتور خاموش هست هم میشه چراغ ها رو روشن کرد...

جالبه ! من فکر می کردم پالس سیستم روشناییش از باطریه، آخه معمولا دیگه همه موتورای جدید برقشونو از باطری می گیرین تا موقعی که موتور خاموشه باز هم چراغ جلو رو داشته باشه.
بله می شه محمد جان، البته الان چون موتورت این نوع سیم کشی رو نداره خیلی بهتر می شه این روش رو اجرا کرد!
چراغ جلو موتور معمولا مصرف و شدت جریان زیادی داره، و دوباره معمولا همه دوستان لامپ کارخونه ای رو برمیدارن و یه لامپ قوی آمپر بالا نصب می کنن که همین امر باعث ایجاد شدت جریان بیشتر در مدار می شه که به مرور زمان باعث فرسوده شدن سیم کشی موتور می شه.
نمی دونم فنی هستی یا نه، می تونی با استفاده از یه رله 12 ولت استفاده کنی،
یه رشته سیم برق از مثبت باطری می گیری، منفی هم که بدنه ست، می بری به چراغ، سر راهش هم اون رله رو وصل می کنی که کلید قطع و وصلش همون برقی هست که الان از دینام می ده.

02109002
16-10-1390, 08:37 بعد از ظهر
شفیع جان ممنون از توضیحات
اگه ممکنه مدارشو بذاری به گونه ای که بدونیم کدوم سیم باید به کجا وصل بشه و کجا کلید قرار میگیره

شفیع
16-10-1390, 08:56 بعد از ظهر
نصب رله در موتور و ماشین غیر از چراغ برای بوق هم کاربرد داره، و در کل برای هر مصرف کننده ای می شه از رله استفاده کرد.
این مداری که پایین هست واسه نصب رله در یک مدار ساده ست.
شما اون سیم نازک که از قطب مثبت باطری به رله رفته رو، برقشو از مثبت همون برق دینام بگیر.

[Only registered and activated users can see links]

این هم یه مدار ساده از روش کار رله

Mohammad62
17-10-1390, 10:08 بعد از ظهر
جالبه ! من فکر می کردم پالس سیستم روشناییش از باطریه، آخه معمولا دیگه همه موتورای جدید برقشونو از باطری می گیرین تا موقعی که موتور خاموشه باز هم چراغ جلو رو داشته باشه.
بله می شه محمد جان، البته الان چون موتورت این نوع سیم کشی رو نداره خیلی بهتر می شه این روش رو اجرا کرد!
چراغ جلو موتور معمولا مصرف و شدت جریان زیادی داره، و دوباره معمولا همه دوستان لامپ کارخونه ای رو برمیدارن و یه لامپ قوی آمپر بالا نصب می کنن که همین امر باعث ایجاد شدت جریان بیشتر در مدار می شه که به مرور زمان باعث فرسوده شدن سیم کشی موتور می شه.
نمی دونم فنی هستی یا نه، می تونی با استفاده از یه رله 12 ولت استفاده کنی،
یه رشته سیم برق از مثبت باطری می گیری، منفی هم که بدنه ست، می بری به چراغ، سر راهش هم اون رله رو وصل می کنی که کلید قطع و وصلش همون برقی هست که الان از دینام می ده.

ممنون از اینکه پاسخ دادید... کلی خندیدم چون از همه چیز سر در میارید... دمتون گرم :clap:
بله، من هم چراغ جلوش رو عوض کردم و لامپ فابریک پراید روش گذاشتم... نورش 2 برابر شده و نور دهیش عالیه :35:
ولی همونطور که اشاره کردید جریان بیشتری میکشه. چراغ خودش حدود 2.3 آمپر برق میکشه و چراغ پراید حدود 5.4 آمپر (شاید 0.2 بیشتر یا کمتر خوب یادم نیست) یعنی مصرف برقم 2 برابر شده.
کارای الکترونیکی رو دوست دارم و یه مدار هم ساختم و رو موتورم نصب کردم که یه صفحه LCD داره، ساعت، تاریخ، دمای هوا و دمای موتور (در اصل دمای رادیاتور روغن) رو نشون میده (و چند تا کار دیگه هم میکنه). شاید براتون جالب باشه، تو فصل تابستون تا 85 درجه هم گرم میشد (تو ترافیک) و زمستان به 80 درجه هم میرسه. سردترین هوایی هم که توش موتور سواری کردم همین جمعه ساعت 8 صبح بود با دمای هوای 1- درجه سانتیگراد.

02109002
17-10-1390, 10:28 بعد از ظهر
محمد جان اگه دقت کنی شفیع جان عنوانش چیه
چرا این عنوان بهش تعلق گرفته

مدیر بخش فنی

Mohammad62
17-10-1390, 10:32 بعد از ظهر
نصب رله در موتور و ماشین غیر از چراغ برای بوق هم کاربرد داره، و در کل برای هر مصرف کننده ای می شه از رله استفاده کرد.
این مداری که پایین هست واسه نصب رله در یک مدار ساده ست.
شما اون سیم نازک که از قطب مثبت باطری به رله رفته رو، برقشو از مثبت همون برق دینام بگیر.

این هم یه مدار ساده از روش کار رله

ممنون بابت مداری که گذاشتید. همه چیز کامله بجز یک چیز که بنظرم جور در نمیاد! برقی که به چراغ ها میره ac هست. من یه بار خروجی آداپتورم رو مستقیم به رله وصل کردم (یعنی 12 ولت ac)، نتیجه این بود که رله مثل زنگ اخبار شده بود (یعنی با هر سیکل برق روشن و خاموش میشد).
رله ای هم داریم که با برق ac کار کنه؟!

02109002
17-10-1390, 10:40 بعد از ظهر
همه چیز کامله بجز یک چیز که بنظرم جور در نمیاد! برقی که به چراغ ها میره ac هست. من یه بار خروجی آداپتورم رو مستقیم به رله وصل کردم (یعنی 12 ولت ac)، نتیجه این بود که رله مثل زنگ اخبار شده بود (یعنی با هر سیکل برق روشن و خاموش میشد).
-------------->>>↓↓↓↓

شفیع
17-10-1390, 10:56 بعد از ظهر
ممنون بابت مداری که گذاشتید. همه چیز کامله بجز یک چیز که بنظرم جور در نمیاد! برقی که به چراغ ها میره ac هست. من یه بار خروجی آداپتورم رو مستقیم به رله وصل کردم (یعنی 12 ولت ac)، نتیجه این بود که رله مثل زنگ اخبار شده بود (یعنی با هر سیکل برق روشن و خاموش میشد).

با تشکر و سپاس از اظهار لطفت،
اول اینو بگم، من استاد دانشگاه یا پروفسور ... نیستم، یه کاربر عادی عین شمام، فقط تجربیات (دسته گل هایی که به آب دادم) رو برای دوستان دوباره بازگو می کنم.
دوم: استفاده از لامپ پراید به نظرم خیلی به موتور فشار میاره، حتی امکان داره برق مورد نیاز خود انجین رو بکشه. (اگر سیستم برق نقص داشته باشه) بهتره از یه لامپ مخصوص موتورسیکلت ولی کمی آمپر بالا تر استفاده کنی.
سوم: پسر خوب، شما که همچین خلاقیتی نشون دادی (lcd) چرا یه گزارش تصویری درست نمی کنی، بیاری ما ببینیم یه چیزی یاد بگیریم. حتما این کارو انجام بده.
چهارم: !!!!! موتورا یه رگلاتور دارن که برق خروجی از دینام رو از ac به dc 12v تبدیل می کنن، نگو که پالس اینو نداره ! (رادیسون زپرتی من داره)
در کل اگر نداشته باشه، می تونی بری پیش یه الکتروتکنیک کار (فروشنده قطعات مدارات الکترونیکی) بهش بگو می خوام برق ac 16v رو تبدیل کنم به dc 12v خالص، چهار تا دارو علفی بهت میده کارت راه می افته، اگر بچه باحالی باشه قشنگ واست توضیح میده چطوری اون چندتا قطعه رو روهم سوار کنی تا یه رگلاتور درست شه.

Mohammad62
19-10-1390, 10:10 قبل از ظهر
با تشکر و سپاس از اظهار لطفت،
اول اینو بگم، من استاد دانشگاه یا پروفسور ... نیستم، یه کاربر عادی عین شمام، فقط تجربیات (دسته گل هایی که به آب دادم) رو برای دوستان دوباره بازگو می کنم.
دوم: استفاده از لامپ پراید به نظرم خیلی به موتور فشار میاره، حتی امکان داره برق مورد نیاز خود انجین رو بکشه. (اگر سیستم برق نقص داشته باشه) بهتره از یه لامپ مخصوص موتورسیکلت ولی کمی آمپر بالا تر استفاده کنی.
سوم: پسر خوب، شما که همچین خلاقیتی نشون دادی (lcd) چرا یه گزارش تصویری درست نمی کنی، بیاری ما ببینیم یه چیزی یاد بگیریم. حتما این کارو انجام بده.
چهارم: !!!!! موتورا یه رگلاتور دارن که برق خروجی از دینام رو از ac به dc 12v تبدیل می کنن، نگو که پالس اینو نداره ! (رادیسون زپرتی من داره)
در کل اگر نداشته باشه، می تونی بری پیش یه الکتروتکنیک کار (فروشنده قطعات مدارات الکترونیکی) بهش بگو می خوام برق ac 16v رو تبدیل کنم به dc 12v خالص، چهار تا دارو علفی بهت میده کارت راه می افته، اگر بچه باحالی باشه قشنگ واست توضیح میده چطوری اون چندتا قطعه رو روهم سوار کنی تا یه رگلاتور درست شه.

شکسته نفسی میفرمایید. چشم همه این کارها رو که فرمودید انجام میدم. گزارش تصویری هم بروی چشم. در اولین فرصت (تو این چند روز درگیر کارهای بازسازی دفتر هستم) عکس میندازم و تو سایت میذارم.

---------- Post added at 10:10 AM ---------- Previous post was at 10:04 AM ----------

-------------->>>↓↓↓↓

دوست گلم، برق تولید شده در هر دینامی که فکرش رو بکنید، بصورت ac (جریان متناوب، مثل برق شهر) تولید میشه. حالا ممکنه تو خود دینام از چندتا دیود مخصوص برای dc کردنش (جریان مستقیم، مثل باطری) استفاده شده باشه. اگه دقت کرده باشید، من گفتم مشکل اینه که برق چراغ ها رو از دینام گرفته و برق رگوله شده 12 ولت ac به چراغ ها رفته (یعنی اگر برق دینام به 20 ولت هم که برسه، برق چراغ ها همون 12 ولت باقی میمونه). خوب برق دینامم ac هستش دیگه، مثبت و منفی نداره.

bahador
19-10-1390, 11:15 قبل از ظهر
دیروز یهو تو چمران موتور ریب زده گاز میدادی موتور نمیرفت ! یه ریب میزد من گاز میخورد
یه کم که گذشت یهو موتور دور موتورش اومد پایین خاموش شد !
بعدشم استارت نخورد 5دقیقه که گذشت اشتارت خورد !
به نظر دوستان مشکل برقیه ؟

شفیع
19-10-1390, 01:52 بعد از ظهر
دیروز یهو تو چمران موتور ریب زده گاز میدادی موتور نمیرفت ! یه ریب میزد من گاز میخورد
یه کم که گذشت یهو موتور دور موتورش اومد پایین خاموش شد !
بعدشم استارت نخورد 5دقیقه که گذشت اشتارت خورد !
به نظر دوستان مشکل برقیه ؟

احتمال اتصال کوتاه یا اتصال ناقص وجود داره، کل سیم کشی و اتصالات موتورو بررسی کن.
یعنی اصلا استارت نمی خورد؟ یا استارت داشت ولی روشن نمی شد؟ اگر روشن نمی شد احتمال داره جنس شمع نا مرغوب باشه، معمولا پیش میاد دور موتور که بالا میره و شمع داغ می شه دیگه جرقه آبی نمی زنه و رنگ جرقه زرد و نارجی می شه، که باعث می شه احتراق خوبی صورت نگیره.
ولی شما اول همون اتصالات برقی رو بررسی کن، ترانزیستور و کویل، ...

bahador
19-10-1390, 04:43 بعد از ظهر
شفیع عزیز استارت میخورد روشن نمیشد
یه چیز دیگه تو حرکت هرز گاهی صدایی شبیه جرقه میاد !
به نظر خودمم میتونه از شمع باشه

شفیع
19-10-1390, 06:23 بعد از ظهر
شفیع عزیز استارت میخورد روشن نمیشد
یه چیز دیگه تو حرکت هرز گاهی صدایی شبیه جرقه میاد !
به نظر خودمم میتونه از شمع باشه

صدای جرقه !؟ باید دقیق تر بررسی شه،
ما رو در جریان کارات قرار بده، ببینیم مشکل از کجاشه

bahador
20-10-1390, 09:24 قبل از ظهر
امروز صبح بردم نمایندگی 106 بین پیچ شمرون و پل چوبی
گفت بزار 800 تا بشه بعد بیار
ولی دیشب یه دوری زدم صبحم تو مسیر که رفتم دیگه اونطوری نشد
نمیدونم شاید وقتی زیاد فشار بیاد اونطوری بشه
واقعا از چی میتونه باشه بچها اگه کسی فنی یه قرار بزاریم به صرف قلیون و بررسی موتور :icon_pf (95):

Mohammad62
03-11-1390, 06:15 بعد از ظهر

اینم چند تا عکس:
1- نمایش ساعت، مدت زمان روشن بودن موتور، ولتاژ باتری، دمای هوا و دمای رادیاتور روغن
2- نمایش ساعت، خروجی های فعال (از چپ به راست: چراغ های led، فلاشر، خروجی 12 ولت باتری)، دمای هوا، تاریخ، ولتاژ باتری، دمای رادیاتور روغن
3 و 4- چراغ های led جلو
5 و 6- چراغ های led عقب

بعد از باز کردن سوئیچ دستگاه روشن می شود، 15 ثانیه تاریخ را نشان میدهد و سپس مدت زمان روشن بودن.
به خروجی 12 ولت، شارژر موبایل، چراغ قوه و هرچیز دیگری را میتوان وصل نمود.

02109002
03-11-1390, 06:21 بعد از ظهر
آقا محمد طرز ساختن و قطعات مورد نیاز رو هم اگه ممکنه بذار تا دوستان از تجربیات شما استفاده کنند

شفیع
03-11-1390, 06:33 بعد از ظهر
قطعه کاربردی و جالبیه،
آدرس بده بچه ها هم برن بگیرن،
چقدر واست تموم شد ؟

Mohammad62
03-11-1390, 06:45 بعد از ظهر
آقا محمد طرز ساختن و قطعات مورد نیاز رو هم اگه ممکنه بذار تا دوستان از تجربیات شما استفاده کنند

برای درست کردنش باید قبلا از این کارا کرده باشید و برنامه نویسی آی سی های avr رو بلد باشید. من از آی سی atmega16 و 555 (کوچیکه) استفاده کردم.
ولی اگر تمایل دارید بیشتر بدونید:
1- آی سی atmega16 که 40 تا پایه داره. از 5 تاش واسه محاسبه دما و ولتاژ باتری، سه تا واسه دکمه ها، 4 تا کنترل های خروجی، 6 تا هم واسه LCD
2- آی سی 555 که یه نوع تایمره واسه فلاشر که سرعتش هم قابل تنظیمه
3- LCD مدل LM016L که 2 خط داره و هر خط 16 کاراکتر
4- چند تا رگولاتور 7812 و 7805 (به ترتیب برق ورودی رو 12 ولت و 5 ولت میکنن (مناسب آی سی))
5- چند تا رله
6- چند تا ترانزیستور BC337 واسه کنترل رله ها
7- مقاومت
8- خازن برای تصفیه برق ورودی و چند تا هم خازن عدسی مناسب در هر قسمت مدار
9- LED
10- دیود
11- کریستال ساعت (32768)
12- سنسور دما LM35

اون رگولاتور قابلمه ای بزرگ در بالا سمت راست رو برداشتم و یه مدار جدا واسه تغذیه LED هام درست کردم. چون تعدادشون زیاده (حدود 120 تا) و موازی بسته شدن. واسه همین باید برق رو 3 ولت میکردم و آمپرش بالاتر از حد توان این رگولاتور بود و خیلی داغ میکرد. مدار شارژر موبایل رو هم جدا درست کردم. منبع اطلاعاتم هم اینترنته.
این مدار در اصل مجموعه ای از چند مدار جداست که مجموع همشون وظایف بالا رو انجام میدن. درسته همشون روی یک برد سوار شدن. ولی در اصل جدا هستند و آی سی هست که همه اون ها رو کنترل میکنه.

Mohammad62
03-11-1390, 06:54 بعد از ظهر
قطعه کاربردی و جالبیه،
آدرس بده بچه ها هم برن بگیرن،
چقدر واست تموم شد ؟

این دستگاه رو خودم درست کردم و از جایی نخریدم. در مورد قطعه ها می تونید از یه پاساژ که سر نبشش شارژ ایرانسل میفروشه و نزدیک پاساژ امجد تو جمهوری هست تهیه کنید. راستش من اینارو با فاصله زمانی خریدم، ولی فکر میکنم یه چیزی حدود 15 تا 20 تومن قطعه هاش بشه.
اگه شمام بخواید مثل من اون همه led هم بخرید و با مدار تغذیه ای که درست کردم، چیزی حدود 20 تا 25 تومن براتون تموم میشه (جدا از مورد اول یعنی در کل 40 تا 50 تومن).

شفیع
03-11-1390, 07:01 بعد از ظهر
این دستگاه رو خودم درست کردم و از جایی نخریدم. در مورد قطعه ها می تونید از یه پاساژ که سر نبشش شارژ ایرانسل میفروشه و نزدیک پاساژ امجد تو جمهوری هست تهیه کنید. راستش من اینارو با فاصله زمانی خریدم، ولی فکر میکنم یه چیزی حدود 15 تا 20 تومن قطعه هاش بشه.
اگه شمام بخواید مثل من اون همه led هم بخرید و با مدار تغذیه ای که درست کردم، چیزی حدود 20 تا 25 تومن براتون تموم میشه (جدا از مورد اول یعنی در کل 40 تا 50 تومن).

خلاقیت زیباییه،
می تونی باز هم از این نوع سنسور درست کنی، و برای فروش توی سایت آگهی بزنی.

Mohammad62
03-11-1390, 07:24 بعد از ظهر
خلاقیت زیباییه،
می تونی باز هم از این نوع سنسور درست کنی، و برای فروش توی سایت آگهی بزنی.

وای، اگه مامانم بفهمه :27:
یه یک ماهی هر روز عصرها وقتم رو گرفت! واسه همین اگه بخوام یکی مثل همین درست کنم از خونه بیرونم میکنه اونوقت من :sleep:
شوخی کردم، ولی دیگه وقتش رو ندارم، درسته اگه بخوام میتونم خیلی زودتر درست کنم، ولی سر درست کردن قاب LCD پدرم در اومد. کار سختیه واسه همین فکر نکنم دیگه بتونم یکی مثل همین درست کنم... صفحه زیریش از فیبره و بقیش با مقوا، که البته دقیق در آوردنش، اون اشکال روش... داستانی بود واسه خودش :wall3:
ولی اگه از دوستان کسی تصمیم گرفت همچین کاری بکنه، میتونه رو راهنماییم حساب کنه (البته اینم بگم با اینکه تجربه اولم تو کار با آی سی و LCD نبود، یه LCD ترکوندم :retarded:)

کوروش
14-01-1391, 11:54 بعد از ظهر
وای، اگه مامانم بفهمه :27:
یه یک ماهی هر روز عصرها وقتم رو گرفت! واسه همین اگه بخوام یکی مثل همین درست کنم از خونه بیرونم میکنه اونوقت من :sleep:
شوخی کردم، ولی دیگه وقتش رو ندارم، درسته اگه بخوام میتونم خیلی زودتر درست کنم، ولی سر درست کردن قاب LCD پدرم در اومد. کار سختیه واسه همین فکر نکنم دیگه بتونم یکی مثل همین درست کنم... صفحه زیریش از فیبره و بقیش با مقوا، که البته دقیق در آوردنش، اون اشکال روش... داستانی بود واسه خودش :wall3:
ولی اگه از دوستان کسی تصمیم گرفت همچین کاری بکنه، میتونه رو راهنماییم حساب کنه (البته اینم بگم با اینکه تجربه اولم تو کار با آی سی و LCD نبود، یه LCD ترکوندم :retarded:)
با کمک محمد جان من این کارو به دست میگیرم و به صورت عمده واسه بچه ها میزنم

kourosh_bandit2
18-01-1391, 10:02 بعد از ظهر
سلام دوستان چند وقتی ی مشکل احمقانه با اپاچم دارم. نمیدونم ماله چیه. بعضی مواقع وقتی میخوام نور بالا بزنم وقتی دکمه pass رو فشار میدم موتور خاموش میشه و دور موتور میاد پایین تا ولش میکنم دوباره موتور به کار میوفته و بعد از چند بار تکرار این کار دیگه خاموش نمیشه انجین اما نوره بالا خیلی ضعیف و دیر روشن میشه انگار برق کافی بهش نمیرسه و صدای بوق هامم نصف و ناقص میشه یعنی خیلی کم میشه. اما تا چراغ رو از رو دسته راست روشن میکنم و با دکمه تغییر حالت نور که روی سمت چپه که میتونی باهاش تنظیم کنی همش رو نور بالا باشه. تا همون موقع با اون نور بالا رو روشن میکنم بدون عیب روشن میشه و پر نور. و این مشکل فقط روی بوق تاثییر میذاره و دکمه pass موتور واسه نور پلیسی. کسی میدونه عیب از کجاس. من شنیده بودم نوع برق در اپاچ واسه نور بالا و نور پایین فرق داره که انگار واسه برق نور بالا یک رله سر راه برق گذاشتن تا برقو dc بکنه. حالا جریان چیه دوستان؟ بعضی مواقع هم این مشکل وجود نداره و قشنگ بوق کار میده نور بالا هم میزنه. این چیه یعنی
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:bargh:: s (9)::28::297:

kourosh_bandit2
20-01-1391, 09:03 قبل از ظهر
مشکل عجیبه یا کسی نیست جواب بده؟

salahshor
20-01-1391, 11:38 قبل از ظهر
اتصال بدنه لامب از سیم کشی موشکول داره
این gnd یا همون اتصال به بدنه مربوط به بوق هم میشه
خیلی ساده
کار خودتون هم نیس
تشریف ببر بیش مکانیک
مال منم همین بلا سرم اومد ردیفش کردم
اگه توضیح بیشتری خواستی بگو

kourosh_bandit2
20-01-1391, 02:10 بعد از ظهر
اتصال بدنه لامب از سیم کشی موشکول داره
این gnd یا همون اتصال به بدنه مربوط به بوق هم میشه
خیلی ساده
کار خودتون هم نیس
تشریف ببر بیش مکانیک
مال منم همین بلا سرم اومد ردیفش کردم
اگه توضیح بیشتری خواستی بگو

دوست عزیز مرسی. اگر که خودت درستش کردی ی توضیحی بده شاید منم بتونم درستش کنم هم این که کلا شاید بقیه هم این مشکلو داشته باشن و اینطوری با کمکت حل بشه کارشون. ممنون. دقیق کجارو باید عیب یابی کرد. اگر دقیق توضیح بدی ممنون میشم. لازمه درست شدنش چیه؟

kourosh_bandit2
21-01-1391, 09:39 قبل از ظهر
salahshor عزیز نیستی شما؟؟؟؟؟

soheilspeedart
22-01-1391, 10:07 قبل از ظهر
یه سوال داشتم که گفتن بیام اینجا بپرسم

من وضعیت سوکت ها و سوییچ موتورم رو توی یه جدول لیست کردم، فقط چند تا نکته ی مبهم برام هست که اگه کمکم کنید ممنون می شم

به نظر میاد سیم a مربوط به باتری و سیم d مربوط به دینام هست درسته؟
سیم x رو نتونستم متوجه بشم که مربوط به چیه، لطفا کمکم کنید (مستقیما به پشت سوییچ وصله و رفته داخل موتور و برگشتی نداره، نمی دونم به کجا وصله و وظیفه ش چیه)

حالا اگه من سیم a رو به جای d جایگزین کنم، وظیفه ی روشنایی موتور کاملا به عهده ی باتری خواهد بود، درسته؟ این کارم اثر دیگه ای روی موتور نداره؟

من یه ساعت دیجیتال ماشین هم به باتری متصل کردم، حالا می خوام بدونم موقع استارت زدن مشکلی که برای ساعت بوجود نمیاد؟ (آخه مثلا می گن موقع روشن کردن ماشین دستگاه mp3 پلیر یا... به فندکی وصل نباشه)

و آخر اینکه موقعی که موتور روشنه، باتری در حال شارژه، درسته؟ حالا اگه من وظیفه ی روشنایی رو به باتری بدم، موقع شب که چراغ موتور رو روشن می کنم (همزمان باتری در حال شارژه و ازش استفاده هم می شه)، برای باتری مشکلی ایجاد نمی شه؟

11108

salahshor
25-01-1391, 01:03 قبل از ظهر
دوست خوبم از جدولی که گذاشتید بنده سر در نیاوردم
برا ساعت یه رله بذارید و به ترتیب :
بایه 85 رله: < بوبین رله > بدنه gnd
بایه 86رله: < بوبین رله > یه اشعاب از سیم تحریک استارت همونی که از کلید استارت مستقیم وصله به استارته < با تست لامب میتونید بیداش کنید >
بایه 30 :<مشترک>به برق سوییچ on
بایه 87a: <بایه وسط رله > به ساعت
قبلا هم که برق حافظه و ثابت ساعت رو باید به برق مستقیم باطری وصل کرده باشید و بدنه ساعت هم که به بدنه موتور وصل میشه
با این کار موقع استارت برق ساعت قطع میشه و اسیبی بهش نمیرسه و تنظیمشم که به هم نمیریزه
اگه میخواید چراغاتون به باطری وصل بشه دوباره باید رله بذارید
قبلش موتورو روشن کنید ببینید ولتاز باطری چنده <با مولتی متر > باید 13/5 تا 14/5 باشه اگه ok بود مرحله بعد < اگه نه که بگید راه حلشو بگم >
بعد این تست یه لامب 35 w به باطری وصل کنید و دوباره ولتاژ باطری رو در حالت موتور روشن و دور موتور 3000 چک کنید اگه ولتاژ افت شدیدی نداشت و زیر 13 ولت نبود رله رو به روش زیر نصب کنید
ورودی کلید چراغ رو که از بوبین موتور تغذیه میکنه در حالت موتور روشن با تست لامب بیدا کنید اسم این سیم رو میذاریم a و قطعش کنید
بایه 85 : به بدنه
بایه 86 : به سوییج
بایه 87 : به سیم a که به کلید چراغ وصله
بایه 30 : به برق باطری
در این صورت هیچ اسیبی به سیم کشی و سیستم برقیه موتورتون نمیرسه
لازم به توضیحه که برق بوبین موتور ac و شما نمیتونید اونو به باطری وصل کنید مگر با استفاده از رکتی فایر < دیود > که در این صورت باطری بر اثر ازدیاد شارژ میترکه یا زود خراب میشه
امیدوارم مفید بوده باشه.

salahshor
25-01-1391, 03:38 قبل از ظهر
کل ابن تابیک رو از اول خوندم لازم شد این مطالب اضافه بشن :
همه موتور سیکلتها < به جز اونهایی که الترناتور دارن و برق dc خروجی اونا از 3 فاز x/y/z بالشتک دینام نامین میشه و ثبات بیشتری داره و موتورهای سنگین مدرن روز مجهز به این سیستم هستن و دارای الترناتور با توان خروجی بالای 20 امبر هستن >
دارای حداقل 2 بوبینن < سیم بیچ> هستن که مگنت دور اون میچرخه و بوبین ها ثابتن
یکی از بوبینها وظیفه تولید برق با ولتاژ بالا و امبر بایین رو برا کویل به عهده داره < بیشتر تو موتورهای قدیمی مثل کراس های 2 زمانه >
بوبین دیگه وظیفش تولید برق بر اثر جریان القایی مگنت که حول اون با نیروی میلنگ میچرخه و این بوبین به واسطه قطر سیم مسی بالاتر جریان بیشتری تولید میکنه و یه سر از این بوبین وصله به بدنه و از 1/4 اون برا شارژ باطری به همراه رکتی فایر < شارژر به اصطلاح موتور سازها و به اسم دیود تو الکترونیک که برق ac رو به dc تبدیل میکنه > استفاده میشه و از باقی دورهای سیم بیچ برا تامین روشنایی چراغها استفاده میشه
12 سالم بود وسط بیابون بوبین یاماها 100 رو که اتصال به بدنش قطع شده بود درست کردم ... بگذریم بیام بازرگانی و خاطره بود ...
بس اگه موتور باطریش مشکل داشته باشه یا مصرف کننده ای بیشتر از توان باطری بهش وصل بشه < که اصلا کار درستی نیس > تاثیری روی روشن شدن موتور یا ریب زدنش نداره
تا اینجا بحث باشه ادامه فردا ...

soheilspeedart
25-01-1391, 08:50 قبل از ظهر
دوست خوبم از جدولی که گذاشتید بنده سر در نیاوردم
برا ساعت یه رله بذارید و به ترتیب :
بایه 85 رله: < بوبین رله > بدنه gnd
بایه 86رله: < بوبین رله > یه اشعاب از سیم تحریک استارت همونی که از کلید استارت مستقیم وصله به استارته < با تست لامب میتونید بیداش کنید >
بایه 30 :<مشترک>به برق سوییچ on
بایه 87a: <بایه وسط رله > به ساعت
قبلا هم که برق حافظه و ثابت ساعت رو باید به برق مستقیم باطری وصل کرده باشید و بدنه ساعت هم که به بدنه موتور وصل میشه
با این کار موقع استارت برق ساعت قطع میشه و اسیبی بهش نمیرسه و تنظیمشم که به هم نمیریزه
اگه میخواید چراغاتون به باطری وصل بشه دوباره باید رله بذارید
قبلش موتورو روشن کنید ببینید ولتاز باطری چنده <با مولتی متر > باید 13/5 تا 14/5 باشه اگه ok بود مرحله بعد < اگه نه که بگید راه حلشو بگم >
بعد این تست یه لامب 35 w به باطری وصل کنید و دوباره ولتاژ باطری رو در حالت موتور روشن و دور موتور 3000 چک کنید اگه ولتاژ افت شدیدی نداشت و زیر 13 ولت نبود رله رو به روش زیر نصب کنید
ورودی کلید چراغ رو که از بوبین موتور تغذیه میکنه در حالت موتور روشن با تست لامب بیدا کنید اسم این سیم رو میذاریم a و قطعش کنید
بایه 85 : به بدنه
بایه 86 : به سوییج
بایه 87 : به سیم a که به کلید چراغ وصله
بایه 30 : به برق باطری
در این صورت هیچ اسیبی به سیم کشی و سیستم برقیه موتورتون نمیرسه
لازم به توضیحه که برق بوبین موتور ac و شما نمیتونید اونو به باطری وصل کنید مگر با استفاده از رکتی فایر < دیود > که در این صورت باطری بر اثر ازدیاد شارژ میترکه یا زود خراب میشه
امیدوارم مفید بوده باشه.

یکمی پیچیده توضیح دادین متوجه نشدم، ولی به هر حال ممنون، متاسفانه دیروز موتورم رو دزد برد و دیگه...

saeed1367
25-01-1391, 08:48 بعد از ظهر
سلام
من یه تکتاز 125 دارم. شتاب نداره دور بالا ریپ میزنه
ممنون میشم راهنماییم کنید

salahshor
25-01-1391, 09:34 بعد از ظهر
سلام دوستم به انجمن خودتون خوش اومدین
cg توانایی تحمل دور موتورهای بالا رو نداره بهتره از 6000 بالاتر نره
چون توضیح کاملی از وضعیت موتور ندادید همه اینارو به ترتیب چک کنید :
اطمینان از تمییز بودن مسیر سوخت رسانی .. باک / صافی / کاربراتور
بیچ تخیله کاربراتو باز کنید تا بنزین اون خالی بشه و اگه ذرات ریز حاصل از زنگ زدگیه باک یا بنزین کثیف وجود داشت 2 بار این کارو تکرار کنید < بر و خالی شدن بیاله کاربراتور >
صافی بنزین هم بصورت چشمی مشخص میشه که تمیزه یا نه
وجود اب تو بنزین باید بررسی بشه
فیلتر هوا بایس تمییز باشه
شمع و سیستم جرقه زنی باید سالم باشه و برا این کار شمع رو از جای خودش باز کنید <سلامت ظاهری شمع رو به صورت ظاهری هم میشه تشخیص داد > و زمانی که وایر روشه و شمع به طرز صحیح به بدنه < سیلندر > وصله هندل بزنید بایستی جرقه حاصله ابی باشه در صورت خرابی اونو تعویض کنید
باز اگه مشکلی بود در خدمتیم
بی زحمت اطلاعات دقیق از موتور بدید مثل : کارکرد / مدل / سابقه مشکل فنی / چگونگی بروز مشکل< مثلا بعد دست کاری اینجوری شد > و هر چیزی که هست
چون عیب های فنی ممکنه یک یا چند دلیل داشته باشه برای رسیدن به نتیجه قطعی کمی از تاریخچه موتور رو باید ذکر کنید
با تشکر

saeed1367
26-01-1391, 06:50 بعد از ظهر
ممنون از راهنماییتون . مدل موتور 90 هست و حدود 3000 تا کارکرده و خودم صفر خریدم.. قبلا هم موقع پر کردن دنده ریپ میزد که موتورسازی بردم و میگفت مگنت و بوبین رو عوض کرده. الانم تقریبا حالت قبل رو پیدا کرده.... در ضمن روی موتور دزدگیری که از راه دور استارت میخوره هم نصب کردم...حالا به نظرتون کجاهارو چک کنم؟

salahshor
26-01-1391, 07:08 بعد از ظهر
سیستم جرقه رو به همون روشی که گفته شد تست کنید
نتیجه رو بهمون بگو <جرقه ابی شمع رو چک کن >
به احتمال زیاد بوبین خراب باشه

saeed1367
26-01-1391, 09:02 بعد از ظهر
شمع رو باز کردم به وایر وصل کردم و به بدنه سیلندر نزدیک کردم وقتی استارت میزدم جرقه ی ابی رنگ میزد

فیتک
06-04-1391, 10:32 بعد از ظهر
سلام دوستان
یک سوال در باره استارت داشتم
هر از چند گاهی که موتور رو روشن یا خاموش می کنم ( با ریموت و یا استارت برقی ) این مشکل برایم بوجود می آید :

گاها هنگام استارت ( چه با ریموت چه استارت برقی ) موتور استارت نمی خورد و فقط صدای تق تق ( هنگام استارت زدن ) چیزی شبیه به صدای رله شنیده میشود و در واقع استارت نمی چرخد !
مجبور به هندل زدن می شوم
بعد از مدتی مجددا استارت کار میکند و گاها یک در میان می زند و گاهی هم چند روز درست و حسابی کار میکند !:297:
وقتی استارت کار میکنه در هنگام استارت زدن و روشن شدن ( صدای استارت احساس میکنم زیادی کش داره مثل اینکه استارت رو زیادی نگه داری (شبیه به قژژژژ کشیدن ) :au:
( جهت تست برق رسانی به استارت : بنده یک رشته سیم از برجک استارت به بدنه متصل کردم ( هنگام زدن استارت جرقه میزد . یعنی برق درست و کافی به استارت میرسد )
مشکلی در باطری هم ندارم
موتور نو هست و 1500 تا بیشتر کار نکرده که بگم زغال استارت تموم کرده !!

بنظرتون داستان چیه ؟
آیا ایراد از آرمیچر یا بالشتک استارته و یا درد دیگه ای داره ؟؟

K.I.A
06-04-1391, 10:39 بعد از ظهر
موتورتون چی هست؟

فیتک
06-04-1391, 11:11 بعد از ظهر
موتورتون چی هست؟

شب عالی خوش

موتورم ریما 160 ( ثامن سیکلت )

K.I.A
07-04-1391, 01:08 قبل از ظهر
دوسته عزیز تا حالا با این موتور برخورد نداشتم اما چیزی که مشخصه استارت باید سرویس بشه
معمولا بر اثره کارکرد و شستشوی موتور اب نفوذ کرده و داستان درست میکنه و استارت به سختی حرکت میکنه و نیروی زیادی از باطری میگیره و عمره باطری هم کم میشه.
استارتو به راحتی از رو انجین جدا میکنید و یه پیچه 10 هم اتصاله سیمش داره جدا میکنید /حالا استارت تو دستتونه و باید کاور استارتو باز کنید و داخل استارت مطمئن باشید خیلی کثیفه..
و بدونید زغاله استارت خرابه و باید تهیه کنید و تعویض/با یه سمباده و دستمال کاملا داخله استارتو تمیز کنید هرجوری شده و زغالو تعویض کنید .

speed and accelerations
13-04-1391, 01:01 بعد از ظهر
با سلام ايا ميشود برق سي دي اي 125 را اوانس كرد اگه ميشه بفرمايد چطور ميشه اين كار رو كرد با تشكر

vahidshah
29-04-1391, 10:36 بعد از ظهر
فلات250 که سیستم برقش سویچ و استارت و کنترل داره .وقتی با سویچ خاموش میکنی خاموش نمیشه گرچه نمایشگر سرعت خاموش میشه.بعد با کنترلش امتحان کردیم و کنترل کارنکرد.یعنی سی دی ای خراب شده؟چه میشه کرد ؟اگه کنترل نخایم میشه بدون تعویض سی دی ای درست کرد؟

Desmosedici
18-05-1391, 12:50 قبل از ظهر
سلام دوستان چند تا سوال داشتم لطف کنید سریعتر جواب بدید که واجبه!
اگه به یه موتوری که باتری ۶ آمپر براش سفارش شده،باتری ۹ آمپر بندازیم ایراد داره؟
آخه وقتی با باتری ۹آمپر استارت میزنم از استارت صدای تق تق میاد و استارت نمیزنه! نمیدونم ایراد از باتریه یا از جای دیگه
سوال دیگه اینکه ساده ترین راه استارت خوردن (و نه روشن شدن) یک موتور(انجین) چیه؟ یعنی اون دوتا سیمی که از استارت خارج میشه یکیش به منفی باتری(اتصال بدنه) و اون یکی رو به مثبت بزنیم استارت میخوره یا نه؟
-کار اتوماتیک استارت چیه و اگه نباشه چه مشکلی پیش میاد؟
دوستان ممنون میشم سریع جواب بدید،موتور پخش خونست!

Desmosedici
18-05-1391, 10:08 قبل از ظهر
اگه به یه موتوری که باتری ۶ آمپر براش سفارش شده،باتری ۹ آمپر بندازیم ایراد داره؟
آخه وقتی با باتری ۹آمپر استارت میزنم از استارت صدای تق تق میاد و استارت نمیزنه! نمیدونم ایراد از باتریه یا از جای دیگه
سوال دیگه اینکه ساده ترین راه استارت خوردن (و نه روشن شدن) یک موتور(انجین) چیه؟ یعنی اون دوتا سیمی که از استارت خارج میشه یکیش به منفی باتری(اتصال بدنه) و اون یکی رو به مثبت بزنیم استارت میخوره یا نه؟
خواهش میکنم اینم جواب بدید :10:

Ramtin Ducati
19-05-1391, 02:59 بعد از ظهر
خیر ایرادی نداره،۹۹٪ ایراد از جای دیگست اگه باتری سالم و شارژ باشه
بله شما منفی باتری رو میزنید به بدنه ی موتور و مثبت آن را به سیم استارت.در این صورت موتور استارت میخوره
اتوماتیک استارت قطعه ای هست که با فشار دادن دکمه ی استارت،برق مثبت را به استارت وصل میکنه.بودنش برای اینه که موقع استارت زدن جرقه مرقه نزنه و نبودش در موتور ایرادی وارد نمیکنه.

apachi
24-05-1391, 08:08 بعد از ظهر
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستانه گل مهندسه خودم
من یه cg125 دارم چند روزه که چراغه جلوش نورش خیلی کم شده،راهنماها چراغ عقب و بوق خوب کارمیکنن فقط چراغ جلو کم سو شده
شارژرش هم عوض کردم ولی بازم همون مشکلو داره.لطفاً راهنمایی کنید. مرسی

amir.cdi
25-05-1391, 09:03 بعد از ظهر
اول بگو برق چراغ جلوت از باطریه یا بوبین
اگه از باطری باشه .همه چیزات خوب کار کنه ولی چراغت نه بگرد ببین کجاش برق دزدی داره .
ولی اگه از بوبین مستقیم وصله به چراغ {از اون نوع که گاز میدی پر نور میشه چراغ}باشه یا شارژر ضعیف شده یا سیمش خرده شده {یعنی سیم اتصالی داشته یا سیم در طول زمان کار کردش از بین رفته}
یا زغالی کاسه چراغ تو نگاه کن
من جز اینا چیزی به ذهنم نمیرسه.

vahidshah
29-05-1391, 10:41 بعد از ظهر
علت زود خالی یا تبخیر شدن اب باطری موتورسیکلت چی میتونه باشه؟

02109002
29-05-1391, 10:46 بعد از ظهر
علت زود خالی یا تبخیر شدن اب باطری موتورسیکلت چی میتونه باشه؟
طی چند وقت خالی شده ؟

معمولا" اگه درپوش های محفظه آب اسید شل یا باز باشه تخلیه میشه

فیتک
30-05-1391, 12:20 قبل از ظهر
طی چند وقت خالی شده ؟

معمولا" اگه درپوش های محفظه آب اسید شل یا باز باشه تخلیه میشه

یکی از عیوب باطری خالی شدن یا کم کردن آب اسید ( مایع الکترولیت )
دلایل :
الف ) اگر کم کم خالی میشود :
1- اتصال ضعیفی در سیم کشی وجود دارد یا سیم کشی خارجی باطری گاها در نتیجه ارتعاشات اتصال می کند .
2- صفحات عایق داخل باطری خورده شده و در ته باطری ریخته شده و باطری نمی تواند برق ایجاد کند.

ب) اگر سریع خالی میشود :
1- اتصالی در سیم کشی وجود دارد (سیم کشی را کنترل نمایید)
2- صفحات داخلی باطری به هم اتصالی کرده است
3- جسم خارجی در باطری افتاده است

اگر به ظاهر باطری و خانه های داخلی آن سالم است . باطری باید شستشو شده و مایع الکترولیت را تعویض گردد

در صورت لزوم اگر دوست داشتید مراحل شستشو را توضیح خواهم داد .

suzuki savar
03-06-1391, 03:59 بعد از ظهر
سلام.دوستان یه مشکلی برام پیش اومده که نمیدونم چی شده لامپ های چراغ جلوی موتور روشن نمیشن.لامپ ها سالمن-کلید قطع و وصل سالمه-باطری برق داره- نمیدونم مشکلش چیه.موتورcbr 600 rr.این موتور فیوزی چیزی نداره؟شاید فیوز سوخته باشه .اگه داره کجاشه؟ ممنون میشم اگه جوابمو بدین

ali113
06-06-1392, 01:45 بعد از ظهر
موتور 125 cdi دارم. بعد از مدتی شیشه لامپ جلو سیاه شد! اما همچنان هر دو رشته لامپ روشن می شد. لامپ جدید گرفتم اما یک لامپ گازی . اما این یکی جدید هم بعد ازمدتی شیشه اش تغییر رنگ داده اما خیلی کم! دوستان راهنمایی کنید و بفرمایید ایراد کار از کجاست؟

alipt130
26-06-1392, 11:22 قبل از ظهر
سلام
من یک شوکای 150 اسپرت دارم چند وقته درگیر یموضوع درباره برقشم هستم ممنون میشم اگه کسی میتونه کمکی کنه بهم
چند ماه پیش موتورم باتری خالی کرد چون هندل نداره با هل روشن کردم و یم که باهاش راه رفتم درست شد تا اینکه بعد چند وقت دوباره دوباره همونطور شد بردم موتور ساز یکم با سیم های شارژرش ور رفت گفت درست شد باتری رو هم بردم شارژش کردن ولی دوباره خالی میکرد که فتن عیب از باتری هست و رفتم یک باتری نو خردیم.این باتری نو خوب بود تا یک ماه یا دوماه مشکل نداشتم ولی دوباره همونطور شد باتری خالی میکنه بردم شارژشو عوض کردن ولی بازم خوب شارژ نمیکنه دادم بوبینو چک کردن مشکل از اون هم نبود
موندم از چی میتونه باشه
خودم اهم متر برداشتم جای باتری زدم دیدم وقتی موتور رو دور پایین کار میکنه تا 10الی 11 شارژ میشه ولی وقتی گاز میدم معکوس میشه شارژ یعنی دور بالا اصلا شارژ نمیکنه و تازه وقتی لامپ رو روشن کردم 2ولت از باتری کم شد و وقتی هم خاموش کردم این دو ولت برنمیگرده نهایت یک ولت برگشت
کی میتونه کمک کنه از چی میتونه باشه دیگه
ممنون

mata
26-06-1392, 07:59 بعد از ظهر
سلام دوستان.یه مشکلی با استارت دارم که تو 8صفحه قبلی این موضوع جوابی براش پیدا نکردم.استارت موتور کاملا سالم بود اما یهو ضعیف شد و بعد هم دیگه کلا استارت نخورد.بدلیل عدم آشنایی با برقکار مورد اعتماد خودم دست به کار شدم.اول شمع رو عوض کردم.بعد شارژر رو عوض کردم .درست نشد خلاصه ناچار باتری رو هم عوض کردم.البته هرسه مورد ضعیف بودن واقعا .حالا استارت میخوره اما مثل روز اول که سالم بود نیس خیلی صدا میده تا روشن بشه.احتمال میدم تا چند روز دیگه باتری نویی که روش انداختم رو نابود کنه .مشکلش چیه؟
ضمنا باتری که گرفتم اتمی 9آمپر مارک ماکسیمه .باتری قبلیش هم اتمی 9 بود.اما این باتری جدید ژله ایه و6تا سوراخ جای آب هم داره.فروشنده گفت آب اسید بریز اما جایی برای تخلیه آب نداره .کلا عجیبه !!! انگار منظورشون از ژله ای باتری اتمی آبیه!!!

mata
29-06-1392, 09:36 قبل از ظهر
دوستان ؟ کسی جواب نمیده؟

fazm
29-06-1392, 11:43 قبل از ظهر
چند گرفتی باطری رو؟؟؟

hosin suzuki
29-06-1392, 12:22 بعد از ظهر
دوستان ؟ کسی جواب نمیده؟

سلام یه اهم متر پیدا کن اول ببین باطریت جدیدت چقدر شارژ داره که ضعیف استارت میخوره؟ بعدم شارژر موتورتم تست کن

mata
29-06-1392, 02:04 بعد از ظهر
چند گرفتی باطری رو؟؟؟

60 تومن گرفتم مارک ماکسیم 9آمپره همون اول که میخاستم نصب کنم تست کردم بیشتر از 12 ولت شارژ داشت .حسین جان گفتم که شارژر رو هم نو انداختم سالم سالمه شمع رو هم نو انداختم

mata
31-06-1392, 06:23 بعد از ظهر
امشب که داشتم میمومدم خونه چراغ روشن کردم وقتی رسیدم خونه دیدم کم نوره چراغ .واقعا نمدونم مشکلش چیه!!! باتریش که نوئه شارژر که نوئه چه مرگشه آخه؟استارتمم دیگه کلا تعطیل شد اصلا نمیخوره!!!:hanghead:

mata
03-07-1392, 10:25 بعد از ظهر
من که پدرم درومد خداییش بدترین عیب موتور عیب برقیه مخصوصا واسه کسایی که مث من از برق سردر نمیارن. بدشانسیه ما یه برقکار درست حسابی هم پیدا نمیشه.هرکدوم یه چی میگن یکی میگه شارژرته یکی میگه بوبینته یکی میگه باتری یکی میگه برق دزدی.... خلاصه امشب دلو به دریا زدم گداشتمش پیش نمایندگی روان.آقای نجفی.عیبشو که فهمید و درست شد نتیجه رو اعلام میکنم

arco
04-07-1392, 03:46 بعد از ظهر
با سلام
با تشکر از شما و مطالب جالبتون
من یه تریل مدل پرواز 200 دارم.مدل 87 یه بار دزدگیرش مشکل پیدا کرد رفتم پیشباتریساز اونم لطف کرد سیما رو از رو اگزوز رد کرد . خلاصه سرتو درد نیارم سیم کشی از بین رفت
درحال حاضر یه دست سیم کشی کامل جی وای 200 خریدم 27000 هزارتومان می خواستم بدونم شما نقشه سیم کشی این موتور رو دارید تا سیم کشیو عوض کنم با تشکر آرش.

mata
04-07-1392, 06:40 بعد از ظهر
با سلام
با تشکر از شما و مطالب جالبتون
من یه تریل مدل پرواز 200 دارم.مدل 87 یه بار دزدگیرش مشکل پیدا کرد رفتم پیشباتریساز اونم لطف کرد سیما رو از رو اگزوز رد کرد . خلاصه سرتو درد نیارم سیم کشی از بین رفت
درحال حاضر یه دست سیم کشی کامل جی وای 200 خریدم 27000 هزارتومان می خواستم بدونم شما نقشه سیم کشی این موتور رو دارید تا سیم کشیو عوض کنم با تشکر آرش.

سلام داداش مطمئنی خودت میخای اینکارو بکنی؟مطمئنی میتونی اینکارو بکنی؟خیلی دنگ و فنگ داره .یه سیم اشتباه میتونه موتورتو زمین گیر کنه.من که جرات نمکنم برق موتورو دست کاری کنم.ضمنا داداش این موتوره ها لب تاپ نیس:6: دی:

miladdj0123
07-07-1392, 12:26 بعد از ظهر
سلام دوستان من موتورم برقش اتصالی داشت سیمهای اضافه رو در اوردم بعد دیدم بازم اتصالی داره وقتی موتورو گاز که میدی چراخ جلو نورش کم میشه اگه دستتو بزاری رو تلخ جلو با فرمون برق میگیره هندا 125 تکرانه اعصابمو خورد کرد فقط چراخ جلو کار میکنه همین.یه کمک کنید بهم مرسی

Unregistered1
09-07-1392, 11:30 قبل از ظهر
داداش دسته سیمی که از بقل فرمون رد شده و به قسمت جلو رسیده تحت فشاره....یا اینکه مثلا" زنون یا دزدگیر جا کردی اون جلو سیمها مچاله شده و تحت فشارن....کلا" اون جلورو بریز رو زمین ...دسته سیم
دور فرمونو چسباشو باز کن...مطمئنا" ایرادو میبینی...

حسن موتوری
14-07-1392, 10:24 قبل از ظهر
سلام
اگه میشه بگید چجوری میشه کل سیم کشی های هوندا 125 رو عوض کرد.
خودم میتونم یاباید بره مرقد مقدس تعمیرگاه؟

amir.cdi
14-07-1392, 11:15 قبل از ظهر
یاده ترین سیم کشی برا هندا
داداش یه دست کامل سیم کشی هندا cdi تیزرو بگیر
برو خونه زینو و باک موتورتو باز کن کاسه چراقتم باز کن
سیم کشی که رو موتورت هست در بیار از هر جا که جدا کردی این سیم کشی تیزرو از همونجا رد کن سوکتاشو بزن سر جاش
همه معلومه رنگای سیما
یه نکته : ببین شارژ موتورد فیش بزرگه یا کوچیک که دست سیم کامل فیش بزرگ بگیری یا کوچیک تمام
کلا 30 دقیقه برا حرفیه ها و 1 ساعت برا کسی که باره اولشه کار میبره

حسن موتوری
14-07-1392, 11:30 قبل از ظهر
یاده ترین سیم کشی برا هندا
داداش یه دست کامل سیم کشی هندا cdi تیزرو بگیر
برو خونه زینو و باک موتورتو باز کن کاسه چراقتم باز کن
سیم کشی که رو موتورت هست در بیار از هر جا که جدا کردی این سیم کشی تیزرو از همونجا رد کن سوکتاشو بزن سر جاش
همه معلومه رنگای سیما
یه نکته : ببین شارژ موتورد فیش بزرگه یا کوچیک که دست سیم کامل فیش بزرگ بگیری یا کوچیک تمام
کلا 30 دقیقه برا حرفیه ها و 1 ساعت برا کسی که باره اولشه کار میبره
دمت گولی:6:

OldsmObile
14-07-1392, 08:11 بعد از ظهر
سلام دوستان. این اولین پست من هست.
راستش کل تاپیکو خوندم ولی در این مورد چیزی نگفته بودید:

وقتی برق سر شمع نمیاد به ترتیب کجاها باید چک بشه؟ (من از برق ماشین سر در میارم ولی از موتور سیکلت هیچی نمیدونم)

موتورم هم کیوان 110 هست. بی کلاج.

با تشکر.

foadnnsj
21-09-1392, 06:09 بعد از ظهر

eshgh_namordeh
22-09-1392, 04:34 قبل از ظهر
اکثر موتورها برق از بوبین به صورت ac میاد وارد cdi (شارژر) میشه تبدیل به ولتاژ dc میشه که یک سرش برای شارژ باطری میره و خروجی دیگه اش تقویت میشه حدود 40 ولت پالس میشه وارد کویل میشه و از کویل به شمع میره
برای تست یک لامپ 12 ولت خریداری کنید و خروجی بوبین که به شارژر مبخوره تست کنید یک لحظه قطق و وصل کنید ببینید روشن میشه یا نه ، سپس خروجی شارژر برای باطری و کویل و....
البته برای باطری باید باطری خالی باشه تا خروجی داشته باشید
اکثر تعمیرکارها سیم را یک لحظه به بدنه میزنند ببینند جرقه میزنه یا نه
کویل هم به بدنه محکم شده که معمولا سیم زمین را از همون جا میگیرن تمام اتصالات زمین را تست کنید،
اما برای تست اول تمام فیوزها را چک کنید کلا تمام سیمها و به خصوص فیشها را تست کنید شاید سیمی شکسته قطع شده یا فیش از جاش در اومده
برای تست بوبین هم بهتره به کاتالوگ موتور مراجعه کنید اما توسط اهم متر میتونید در حالت بوق بزارید و 3 سیم خروجی بوبین را تست کنید باید بینشون مقاومت وجود داشته باشه اگر مقاومت صفر بود یعنی اتصالی دارید و اگر مقاومتی وجود نداشت سیم قطع شده ،

olympic
30-11-1392, 07:41 بعد از ظهر
سلام یه راهنمای کلی میخواستم .برق موتور سیکلت چطور کار میکنه اصلا باتری برای روشن شدن موتور لازمه؟ چون من کاوازاکی gto دیدم باتری نداشت ولی موتور راحت روشن میشد . کلا میخواستم بدونم برق از کجا تولید میشه به کجا میره چون من کل موتور خودمو باز کردم از سیم کشی سر در بیارم اصلا یه سری سیم معلوم نبود از کجا میاد به کجا میره یه توضیح بدید ممنون میشم

xiv
17-02-1393, 08:30 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز راستشو بخواین من یه موتور کویر دارم که وضعیتش خیلی خرابه البته از نظر متوری سالم ولی از نظر پلاستیک جات و سیم کشی داغون ([Only registered and activated users can see links])میخواستم بدونم میتونید از این متور نقشه ای یا فیلمی بهم معرفی کنید تا بتونم راه بندازمش دیگه داره کفرمو در میاره ی چند تا عکس هم ازش میزارم ممنون میشم کمکم کنید :wall3::icon_pf _99_:40577
:10:405784057940580

BabyBoy
18-02-1393, 01:21 بعد از ظهر
سلام.
دوستان یک سوال.
اگر باتری خراب باشه، ممکنه شارژر رو هم خراب کنه؟
باتری موتور من عمر خودش رو کرده و جدیدا نور چراغ جلو، چراغ کیلومتر و بوق هم ضعیف شده، ممکنه از باتری باشه؟
آخه من خیلی کم از موتورم استفاده میکنم، میخواستم بدونم اگر باتری رو عوض نکنم اشکالی داره؟
پیشاپیش ممنون.

xiv
28-02-1393, 10:16 قبل از ظهر
دوستان کسی نیست کمک کنه پ اینجا چ خبره لطفا کمککککککککککککککککککککککک کککککک کنید:(:vardane:

Amir R1
28-02-1393, 11:27 قبل از ظهر
دوستان سیم کشی 70سی سی تو بازار هست ؟قیمتش چنده؟

xiv
29-02-1393, 02:30 بعد از ظهر
آقا یکی بیاد کمک کنه من خودمو کشتم این موتور نامرد استارتش درست نشد ک نشد :i'm ok:

turtle
05-03-1393, 12:54 قبل از ظهر
با سلام
یه مدتی هست موتورم مشکل سوزوندن لامپ پیدا کرده
از وقتی باتری موتورم تقریبا خوابیده ( از این اتمیها هست) این مشکل مدام پیش میاد
البته باید بگم فقط برای چراغ جلو و عقب این مشکل پیش میاد و برای چراغ راهنما ها تو این مدت هیچکدومشون نسوخته
البته امروز یه لامپ جدید برای جلو وصل کردم همین که یه گاز دادن اون رو سوزوند.
لطفا راهنمایی کنید

Milad_95158
05-03-1393, 01:17 قبل از ظهر
با سلام
یه مدتی هست موتورم مشکل سوزوندن لامپ پیدا کرده
از وقتی باتری موتورم تقریبا خوابیده ( از این اتمیها هست) این مشکل مدام پیش میاد
البته باید بگم فقط برای چراغ جلو و عقب این مشکل پیش میاد و برای چراغ راهنما ها تو این مدت هیچکدومشون نسوخته
البته امروز یه لامپ جدید برای جلو وصل کردم همین که یه گاز دادن اون رو سوزوند.
لطفا راهنمایی کنید

احتمال زیاد مال شارژرشه زیاد شارژ میکنه

amirkhafan68
11-03-1393, 06:56 قبل از ظهر
سلام دوستان
این آمیکو زرنگه ما هم تو دور بالا کم میاره
یهنی تا دنده 4 خوبه و شتاب بالایی داره ولی همین که میرسه 5 کم میاره
البته هواکش کاربرات رو برداشتم کلا و هواراست میاد میره توش
ولی می خواستم بدونم این مشکل ز شارژر نیست آیا؟

ایکاروس20
12-03-1393, 02:27 بعد از ظهر
سلام دوستان
چند وقت پیش یه موتور از اوراقی های شاد اباد گرفتم و چند روز پیش موفق شدم روشنش کنم .
امروز خواستم دوباره روشنش کنم که پس از چک کردن برق موتور متوجه شدم که یسره برق سر شمع میاد{بدون هندل زدن و استارت زدن}
کل سیم کشی رو چک کردم جایی اتصال بدنه نکرده بود 41791ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه .
در ضمن من هنوز موفق نشدم باهاش یه دوری بزنم یه عکس ازش میزارم اگه کسی از قدرت وشتاب این موتور اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیارم بزاره

parvaz200
25-03-1393, 09:59 بعد از ظهر
سلام .وقت بخیر باطری موتورم خراب شده وبوسیله کابل باطری به باطری کردم باهوندا روشن واصلا توانایی استارت زدن ندارند وتوان کافی ندارند.آیامیشه باطری به باطری با خودرو خاموش کرد؟شنیدم ولت باطری خودرو12هست واگربه باطری خودرو وصل کنیم استارت نمیسوزه ومشکلی پیش نمیاد زیرااستارت موتورسیکلت به اندازه خودش آمپرمیکشه.آیاصحت دارد؟امکان سوختن وصدمه دیدن به دیگر قطعات وجود ندارد؟ازباطری پیکان اگر استفاده کنم مناسب هست؟واسه موتور پرواز ۲۰۰cc ازچه نوع باطری باید استفاده کنم.ولت و آمپر؟ممنون از اساتید

Alireza.BMW
25-03-1393, 10:20 بعد از ظهر
ولتاژ یکیه اما آمپراژ یکی نیست که...باتری موتور شما 9آمپره حالا ما میگیم تا 11الی 12 آمپرم مشکلی پیش نمیاد اما نه 55آمپر...اون موقع سیم کشی هم الفاطهه...شما برو باطریتو عوض کن تا به سیستم برقی موتور آسیب نرسیده

pouria1111
07-04-1393, 08:16 بعد از ظهر
امروز موتورم روشن کردم بعد از چند دقیقه خاموش شد و دیگه برق به سر شمع نمیرسید.اول فکر کردم شمع خرابه بخاطر همین عوضش کردم و دوباره روشن شد و رفتم خونه.چند ساعت بعدش که دوباره خواستم موتور روشن کنم دیگه روشن نشد و به شمع برق نمیرسید.لطفا کمک کنید:11:

- - - Updated - - -

امروز موتورم روشن کردم بعد از چند دقیقه خاموش شد و دیگه برق به سر شمع نمیرسید.اول فکر کردم شمع خرابه بخاطر همین عوضش کردم و دوباره روشن شد و رفتم خونه.چند ساعت بعدش که دوباره خواستم موتور روشن کنم دیگه روشن نشد و به شمع برق نمیرسید.لطفا کمک کنید:11:

Alireza.BMW
07-04-1393, 10:02 بعد از ظهر
1_قوطی برق 2_ بوبین

loser
08-04-1393, 12:59 بعد از ظهر
سلام.امروز موتورو میخواستم روشن کنم دیدم استارت نمیخوره باطری رو باز کردم.هیچی اب داخل باطری نبود حتی یه قطره!.میخواستم ببینم که اب باطری داخلش بریزم ببندم رو خود موتور شارژ میشه؟یا ببرم باطری سازی بزاره زیر شارژ؟

AbolfazlKHAAN
21-04-1393, 07:35 قبل از ظهر
سلام من باطری موتورم نابود شده .
میخوام برق چراغ ها و .. رو از مگنت بگیرم آیا میشه ؟
چطوری؟

crm
13-05-1393, 10:45 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان ممنون میشم منو راهنمایی کنید
موتورم یاماها دی تی هست چند روزه روشن نمیشه قبلا با تک هندل روشن میشد ولی موتورو گرفتن و سه ماه تو پارکنینگ بود حالا که درش اوردم اصلا روش نیمشه میخام برقشو تست کنم ببینم جایش مشکل نداره بوبین رو با اهم متر تست کردم سالم بود از نظر ظاهری هم سالمه ولی کویل و سی دی ای رو نمیدونم وقتی هندل میزنم سر وایر شمع جرقه میزنه اما نمیدونم جرقه ش برای روشن کردن موتور اندازه هست یا نه . موتور هم باطری نداره با برق موتور کار میکنه
با تشکر

amir2ex
22-05-1393, 03:54 بعد از ظهر
سلام
من یک شوکای 150 اسپرت دارم چند وقته درگیر یموضوع درباره برقشم هستم ممنون میشم اگه کسی میتونه کمکی کنه بهم
چند ماه پیش موتورم باتری خالی کرد چون هندل نداره با هل روشن کردم و یم که باهاش راه رفتم درست شد تا اینکه بعد چند وقت دوباره دوباره همونطور شد بردم موتور ساز یکم با سیم های شارژرش ور رفت گفت درست شد باتری رو هم بردم شارژش کردن ولی دوباره خالی میکرد که فتن عیب از باتری هست و رفتم یک باتری نو خردیم.این باتری نو خوب بود تا یک ماه یا دوماه مشکل نداشتم ولی دوباره همونطور شد باتری خالی میکنه بردم شارژشو عوض کردن ولی بازم خوب شارژ نمیکنه دادم بوبینو چک کردن مشکل از اون هم نبود
موندم از چی میتونه باشه
خودم اهم متر برداشتم جای باتری زدم دیدم وقتی موتور رو دور پایین کار میکنه تا 10الی 11 شارژ میشه ولی وقتی گاز میدم معکوس میشه شارژ یعنی دور بالا اصلا شارژ نمیکنه و تازه وقتی لامپ رو روشن کردم 2ولت از باتری کم شد و وقتی هم خاموش کردم این دو ولت برنمیگرده نهایت یک ولت برگشت
کی میتونه کمک کنه از چی میتونه باشه دیگه
ممنون

منم دقیقا عین همین مشکل رو دارم ولی موتورم فرق میکنه و خوشبختانه هندل داره استارت هم داره که کار نمیکنه به خاطر همین قضیه!

hyperbrush
26-05-1393, 07:37 بعد از ظهر
دوستان امروز در حین حرکت کیلومتر شمار و سرعت سنج از کار افتاد یعنی سرعت رو صفر نشون میده وبه عدد کیلومترم چیزی اضافه نمیشه.
حدس خودم سیم کیلومتر هست
کسی میدونه مشکل چیه؟ هزینه چه حدود میشه؟
موتور پالس 220

02109002
27-05-1393, 07:37 قبل از ظهر
درود ...

درست حدس زدین

به احتمال خیلی زیاد سیم کیلومتر شمار بریده

از هزینه اطلاعی ندارم

hyperbrush
27-05-1393, 08:37 بعد از ظهر
ممنون دوست عزیز
درست شد از سیم کیلومتر بود 17 هزینه شد

mata
14-06-1393, 12:09 بعد از ظهر
سلام. موتور من تریل روانه . چند وقته که چراغ جلوی موتورم کم نوره و هنگام گرفتن ترمز صفحه کیلومتر و چراغ کم نورتر میشه و وقتی چراغ بزرگ جلو روشن میکنم دور موتورم پایین میاد.. باتوجه به اینکه باتریم نوئه و 9آمپر هم هست چه دلیلی میتونه داشته باشه این اشکالات؟؟

sorush
14-06-1393, 12:19 بعد از ظهر
سلام
از شارژ موتور خوب نمیتونه برق تامین وتنظیم کنه
باتوجه به اینکه میگی باطری نو هست و اتصال سیم کشی هم نداره!

vahid03
09-07-1393, 08:59 بعد از ظهر
سلام

دوستان من همین الان با یه مشکل بر خوردم گفتم بیام از شما راهنمایی بگیرم.

راستش دیروز موتورم بیرون بود سویچ هم روش بود بچه ها رفتن سویچ رو روشن گذاشتن و حدود یم ساعت روسن بوده که بعد یک ساعت اومدم موتور روشن کردم با این حالت رفتم.

حالا الان دیدم چراغ موتور ضعیف شده و تا گاز میدم چراغ قوی میشه ولی اگه گازو ول کنم باز ضعیف میشه...

میخوام بدونم باطری ضعیف شده یا مشکل کجاست؟ اگه باطری ضعیف شده چطور درستش کنم چون باطری نو هست..

02109002
10-07-1393, 08:06 قبل از ظهر
درود...

با این اوصاف که فرمودین ، باطری موتورتون ضعیف شده است

مشکل خاصی نیست ، بعد از چند روز به وضعیت قبلی برمیگرده

موفق باشید

babak5452
14-07-1393, 08:57 بعد از ظهر
خب دوستان من ی موتور خریدم که به علت تعویض کلاچ استارت و بی احتیاتی تعمیر کار یکی از پیچای کلاچ استارت شل شد و زد بوبین رو مورد عنایت قرار داد مام رفتیم ی بوبین دیگه براش خریدم و چون تجربه ای نداشیتم فقط گفتیم ی بوبین 8 پر بدین حالا طرف ب بوبین 8 پر به ما داد ولی کلا سیم زرد و سیم سفید برقشون ضعیفه امروز رفتیم دم موتور سازی ی بوبین دیگه روش بست ولی بازم برق سیم زرد و سفید ضعیف بود و شارژر باطری رو شارژ نمی کرد به نظر دوستان مشکل از کجا می تونه باشه موتور 250 هست و انجینش از این طرح سی جی ها بد بختی هندلم نداره و باید با استارت روشن بشه که چون باطری شارژ نمی شه استارتش عملا کار نمی کنه حالا من چه بوبینی باید برای این موتور بگیرم ممکنه مشکل بغیر از بوبین چیز دیگه ای باشه که حتی با ی بوبین دیگه هم برق سفید و زرد ضعیف بود مثلا ممکنه آهن ربا مشکل داشته باشه ؟؟
چطوری بدون بستن بوبین بفهم که برق سیم پیچیای مربوط به سیم های زرد و سفید مناسب موتور من هست ؟؟
بوبین قبلی موتور فقط سیم پیچی مربوط به جرقه مشکل پیدا کرده و بقیه قسمت هاش سالمه چطوری بوبین جدیدرو باهاش مقایسه کنم که بدونم این بوبین با بوبین فابریک خودم یکی باشه

akbar71
01-08-1393, 04:32 قبل از ظهر
سلام دوستان
من یه جفت بوق بنزی گرفتم ولی چون موتورم فابریک یه بوق بیشتر نداره اون یکیش رو نتونستم نصب کنم!!
ده پانزده بار که بوق زدم باطری موتور ضعیف شد و چراغ ها کم نور شدن و دیکه صدای بوق در نیومد،برای حل این مشکل باید چی کار کنم؟
ممنون

hosin2a
10-08-1393, 06:27 بعد از ظهر
سلام.
موتور من پالس 220 است.
چند وقت پیش موتور پر پر میکرد و خاموش میشد و روشن نمیشد و میبایست موتور را به سمت چپ کج کنم تا موتور روشن بشه.
گفتم احتمالا از کاربراتوره. رفتم دادم تمیزش کردن و مدتی خوب بود .
ولی دوباره پر پر کرد . ایندفعه بردمش نمایندگیش . بعد از گذشت نصف روز درست شد ولی نگفت چشه.
باز دوباره بعد یه 2 -3 هفته پر پر میکرد.
پر پر هم طوری بود که دور موتور هی کم و زیاد میشد .
که بردمش دوباره نمایندگیش که گفت مشکل برقیه. خوب درستش کرد.
دیشب وسط راه بهم خاموش شد. و روشن نمیشد.
یه خورده که بهش ور رفتم فهمیدم اگه فرمون سمت چپ باشه موتور روشن نمیشه و وقتی وسط و سمت راست باشه روشن میشه.
استارت میخورد ولی روشن نمیشد
برق سر شمع نمیومد.
احتمال دادم سیم های پیش گردم موتور قطعی یا اتصالی داره.
حالا که بازش کردم دیدم نه قطعی داره نه اتصالی .
بعد بستمش و دیگه روشن نمیشه .
به خدا مردم.
یکی بگه این چشه ؟ کجاشو باید تست کنم ؟
من نمیدونم کدوم سیم مال کجاست و نمیدونم دینام و بویین و ... کجان .
لطفا واضح کمک کنید.

hosin2a
15-08-1393, 04:15 بعد از ظهر
سلام.
کسی نمیدونه مشکل چیه؟

said khansar
15-08-1393, 07:15 بعد از ظهر
شمامشکل کاربرات نداریدبه احتمال زیادسیم کشی شمایاجایی نیمه قطعی داره یاسوکتی سولفاته زده یاشله که باچرخوندن موتورقطعی پیدامیکنه وخاموش میشه کل سوکتهای موتورودربیابااسپری تمیزش کن بعدبزن سرجاش شایددرست شد!

soleymani
15-08-1393, 07:24 بعد از ظهر
دیدم که سیمی که از زیر مغزی سوییچ میاد بیرون سیمش نیمه قطعی دارم .و تا فرمون رو به سمت راست میدادم جریان قطع میشه و صفحه خاموش می شد.و تا بر می گردونم وصل می شد.رفتم درست کنم.
سیم ها رو قطع کردم و لخت کردم و دوباره اتصال دادم.
ولیییییییییی
وقتی دوباره وصل کردم صفحه بالا نمی یاد و اصلا برق نیست و استارت نمی خوره.
مسیرش رو پیگیری و میرسه به انتهای زیر زین دوم نمی دونم شارژره
الانم مهمونم نمی دونم شنبه چه جوری برم خونه
چی کار کنم؟؟؟؟

کویر سوار
15-08-1393, 08:04 بعد از ظهر
اگه موتورت هوندا باشه .جا داره باسه وصل کردن بوق ..زیر باک روی شاسی یه سورخ داره باسه بوق..
مشکل بعدی هم از شارژر موتورته ..اگه نبود باطریت شاید خرابه .یا افتاماد سوخته

soleymani
15-08-1393, 08:19 بعد از ظهر
باطری توش برق داره و قدرت داره.
توی مسیر سیمی که به سوییچ میاد یه فیوز داره که اونم سالمه.
از کجا بفهمم شارژر خراب شده؟ و از شارژر به کجا سیم ها میره؟
و اینکه موقت نمی تونم روشن کنم موتور رو مثلا با هل دادن که برم خونه

hosin2a
15-08-1393, 08:33 بعد از ظهر
ااسپری تمیزش کن بعدبزن سرجاش شایددرست شد!
میشه اسم اسپری مناسب این کار را بگید ؟

said khansar
15-08-1393, 08:58 بعد از ظهر
لوازم یدکی فروشادارن بعضی ازابزارفروشاهم دارن اسپری تمیزکننده کاربراتم میتونی بزنی!اسپری ضدزنگ هم خوبه برای بازکردن پیچ ومهرهای ضدزنگ بکارمیره اسمش الان یادم نیست شنبه سرکاررفتنی اسم خارجیشم میگم!

hosin2a
15-08-1393, 09:08 بعد از ظهر
این اسپری نیست wd-40

said khansar
15-08-1393, 09:16 بعد از ظهر
دقیقن خودشه یه پرایدی بودامپربنزینش کارنمیکردفیوزوچک کردیم توباکیروچک کردیم امپروچک کردیم قطعی سیمهاروچک کردیم همش سالم بودامپروبستیم بازم درست نشدگفتیم حالاکه امپربازه به فیشهای پشت امپراسپره بزنیم !امپروزدیم جا دیدیم درست شد نگوفیشهای پشت امپرسلفاته زده بودوکثیف شده بود!

Hasan.A
02-09-1393, 01:46 بعد از ظهر
سلام اقا شفیع من میخوام چراغ عقب cdiروledکنم وچون مصرف LEDکمه ایا توعمرباطری نقشی داره؟

said khansar
02-09-1393, 04:44 بعد از ظهر
ال ای دی برق بسیارکمی مصرف میکنه وتاثیرداره روعمرباطری مثلناگه قراره لامپ گازی باباطری5 دقیقه روشن بمونه اگه ال ای دی باشه15دقیقه روشن میمونه درظمن چون گرمای لامپ گازی رونداره عمرطلق بیشترمیشه!

Hasan.A
02-09-1393, 04:54 بعد از ظهر
ال ای دی برق بسیارکمی مصرف میکنه وتاثیرداره روعمرباطری مثلناگه قراره لامپ گازی باباطری5 دقیقه روشن بمونه اگه ال ای دی باشه15دقیقه روشن میمونه درظمن چون گرمای لامپ گازی رونداره عمرطلق بیشترمیشه!
خیلی ممنون اقا سعید شما مارکledمیشناسی که عمرش بیشتر باشه چون ledهای نواری بعد از مدتی چنتاشون روشن نمیشه وباید تعویض کنی؟

said khansar
02-09-1393, 04:59 بعد از ظهر
میتونی نواری نگیری جاش چراغ کوچیک جلوپرایدکه خاری هستش بگیری!برولوازم یدکی پرایدهم جاشوبگیر هملامپ ال ای دیشوبگوپرنورشومیخام تعدادال ای دی هاش بیشتره!

Hasan.A
02-09-1393, 06:22 بعد از ظهر
میتونی نواری نگیری جاش چراغ کوچیک جلوپرایدکه خاری هستش بگیری!برولوازم یدکی پرایدهم جاشوبگیر هملامپ ال ای دیشوبگوپرنورشومیخام تعدادال ای دی هاش بیشتره!
نواری هستند یا دونه ای باید به هم وصل بشن؟

said khansar
02-09-1393, 06:32 بعد از ظهر
دونه ای هستن اماروی هردونه چندتاال ای دی لحیم شده هرچه تعدادال ای دی لحیم شده بیشترباشه نورش بیشتره رنگای مختلفم داره یخی سبزابی بنفش!ال ای دی های توبازارچه متری چه خاری چه فندقی همشون اکثرن یاچینی ان یاایرانی ان من دیدم طرف توخونش ازاین لامپامیسازه!

Hasan.A
02-09-1393, 06:38 بعد از ظهر
فقط رو پراید استفاده میشه؟میدونم اگه برم بگم متوجه نمیشن اسم خاصی ندارن؟

said khansar
02-09-1393, 07:35 بعد از ظهر
روچراغ پلاک اکثرماشیناهست بهش میگن لامپ ال ای دیخاری فشاری هم میگن بگی براچراغ پلاک پراید میخام سریع میفهمه!

jask
02-09-1393, 07:37 بعد از ظهر
برق پولسار کسیسر در میاره؟

- - - Updated - - -

برق پولسار کسی سر در میاره؟

Hasan.A
04-09-1393, 01:18 بعد از ظهر
سلام دوستان.یه سوال دارم که فکر کنم اینجا جاشه..من چراغ عقب موتور125روباز کردم وبا سه تا سیم مواجه شدم که چون یکم از سیم کشی ساختمان سرم میشه فکر کنم یکیش مشترکه -ودوتای دیگه یکیش مال ترمزها ویکیش مال کلید رو فرمانه درسته ؟یا من در اشتباهم؟ممنون:297:

02109002
04-09-1393, 01:27 بعد از ظهر
درود ...

حدستون درسته

اگر سیم ها تعویض نشده باشن نحوه اتصال آنها بدین گونه است :

سیم سبز : اتصال به بدنه
سیم سبز خط دار ( خط زرد ) : استپ ترمز ( نشانگر مواقعی که ترمز میگیرید )
سیم قهوه ای : برق خطر عقب برای زمانی که چراغ موتور سیکلت را روشن میکنید

* پ . ن = لامپ خطر عقب دو کنتاکت دارد :
کم نور : مربوط به چراغ خطر
پر نور : مربوط به چراغ ترمز

- - - Updated - - -

برق پولسار کسیسر در میاره؟

- - - Updated - - -

برق پولسار کسی سر در میاره؟

درود ...

ضمن خوش آمد گویی به شما دوست گرامی :icon_pf _101_:

مشکل خود را مطرح کنید

دوستان مطلع در صورت داشتن اطلاعات راهنمائی خواهند نمود

پایدار باشید

Hasan.A
04-09-1393, 01:31 بعد از ظهر
سیم اتصال به بدنه وظیفش چیه؟

02109002
04-09-1393, 01:35 بعد از ظهر
سیم اتصال به بدنه وظیفش چیه؟

وظیفه انتقال برق منفی برای روشن نمودن لامپ ( مثبت یا از برق خطر میاد یا از برق ترمز )

در بعضی مواقع چون پایه ی خطر و ... فلزی است برق را از بدنه میگیرد و نیاز به اتصال سیم سبز نیست

در هر صورت بهتر است مدار را کامل وصل کنید تا مشکلی پیش نیاید

موفق و پایدار باشید

Hasan.A
04-09-1393, 01:43 بعد از ظهر
ممنون از توضیحات خوبتون فقط سیم منفی باطری به بدنه وصل میشه؟

02109002
04-09-1393, 04:56 بعد از ظهر
ممنون از توضیحات خوبتون فقط سیم منفی باطری به بدنه وصل میشه؟

بله اما بدین صورت که هم به بدنه و هم به سیم سبز موجود در مدار سیم کشی موتور سیکلت

این نقشه برق CG 125 خدمت شما :

irani
08-10-1393, 10:22 بعد از ظهر
الان چند وقته که یه مشکل پیش اومده واسه روان
اونم اینه که موقعی که سره بد روشن میشه کاربراتور هم سرویس شده ایرادی نداره.
سر شمع دوده میزنه!!دود سیاه هم میده و وقتی گاز و تا ته میگیری قشنگ دوذ سیاه میاد ازش بیرون و پت پت میکنه!!:khak:
گاهی اوقات هم همون اول صبح که میخوای روشن کنی خیس میکنه روشن نمیشه!!:bitarbiat:
شمع و که باز میکنم تمیز میکنم خوب روشن میشه ولی فرداش همینطوره!!:vardane:
تا حالا هم چنتا شمع عوض کردم همشون چند روز کار میکنن سرویس میکنم بعدشم دیگه کار نمی کنن یعنی جرقه میزنن ولی رو موتور کار نمیکنن شمع هم عوض میکنم اولش خوبه ولی یه کم که کار میکنه باز روز از نو روزی از نو:42kmoig:
به نظرتون مشکل از کجاس؟؟:25:

irani
09-10-1393, 10:07 بعد از ظهر
یعنی هیچکس تا حالا به این مشکل بر نخورده؟؟؟؟؟
چرا اخه اینقدر سوت و کوره هیچکی جواب نمی ده:icon_pf _99_:

hosseinm
09-10-1393, 10:17 بعد از ظهر
سلام
احتمال قوی از کاربراتور هست و وقتی مصرف زیاد باشه شمع سیاه میشه ولی اگه شمع خیس هست خود شمع هم ایراد داره.
بهترین شمع NGK یا Denzo.
هم شمع رو عوض کنید هم مصرف کاربراتور را یک خانه کم کنید .
هوا رو هم دوباره باید تنظیم کنید
برای تنظیم هوا باید اول کامل پیچ گاز رو باز کنید و سپس شروع کنید پیچ هوا رو بستن به محض اینکه موتور خاموش شد. نیم دور پیچ هوا را باز کنید و اگه درجا کارنکرد با پیچ گاز موتور رو تنظیم کنید.
امیدوارم مشکلتون حل بشه.

irani
09-10-1393, 10:38 بعد از ظهر
سلام
احتمال قوی از کاربراتور هست و وقتی مصرف زیاد باشه شمع سیاه میشه ولی اگه شمع خیس هست خود شمع هم ایراد داره.
بهترین شمع NGK یا Denzo.
هم شمع رو عوض کنید هم مصرف کاربراتور را یک خانه کم کنید .
هوا رو هم دوباره باید تنظیم کنید
برای تنظیم هوا باید اول کامل پیچ گاز رو باز کنید و سپس شروع کنید پیچ هوا رو بستن به محض اینکه موتور خاموش شد. نیم دور پیچ هوا را باز کنید و اگه درجا کارنکرد با پیچ گاز موتور رو تنظیم کنید.
امیدوارم مشکلتون حل بشه.

مرسی همیشه شما جواب منو میدید دوستان دیگه کم لطفی میکنن جواب نمیدن.
امتحان میکنم خبرشو میدم.
علت سوختن شمع چی میتونه باشه ؟؟
مثلن همی الان استارت میزنید روشنه داره کار میکنه یه مسافت 15 کیلومتری میری به مقصد میرسی خاموش میکنی میای روشن کنی دیگه نمیشه !!!چک میکنی شمع جرقه میزنه ولی ضعیفه و عوض که میکنی شمع و درس میشه؟؟؟!!

hosseinm
09-10-1393, 10:57 بعد از ظهر
مرسی همیشه شما جواب منو میدید دوستان دیگه کم لطفی میکنن جواب نمیدن.
امتحان میکنم خبرشو میدم.
علت سوختن شمع چی میتونه باشه ؟؟
مثلن همی الان استارت میزنید روشنه داره کار میکنه یه مسافت 15 کیلومتری میری به مقصد میرسی خاموش میکنی میای روشن کنی دیگه نمیشه !!!چک میکنی شمع جرقه میزنه ولی ضعیفه و عوض که میکنی شمع و درس میشه؟؟؟!!

سلام
خواهش میکنم نظر لطفتون هست.
ببنید شمع بازه دمایی داره مثلا شما شمع ngk که بهترین شمع برای دو زمانه هست توی شماره شمع یک عددی است که اون عدد هرچی پایینتر بیاد یعنی شمع برای دمای بیشتری ساخته شده!
هر انجینی یک بازه دمایی داره که اون با یک عدد نمایش داده میشه حالا وقتی انجین دمای بیشتری از شمع تولید کنه سریع شمع میسوزه یا چینی ضعیف میشه!
دلیل دوم هم شمع بی کیفیت هست. ببینید شمع خیلی مهم است. شمع خوب بخرید.
فقط ngk یا denzo تو ژاپنی ها.
اگر میخواید خرج کنید شمع سوزنی یا پلاتینیوم
دونه ای 60 یا بیشتر. بوش هم خوب هست ولی نه برای دوزمانه

IRgragh
10-10-1393, 03:45 بعد از ظهر
دوستان سلام قطعه دکمه استارت چیه؟ و کارش چیه؟
همون قطعه ای که یه سیم از استارت اومده بهش و یه سیم هم از باطری و دو سیم ازش خارج شده یکی رفته واسه دکمه قرمز استارت رو فرمون یکی هم رفته بدنه

irani
10-10-1393, 04:32 بعد از ظهر
سلام
خواهش میکنم نظر لطفتون هست.
ببنید شمع بازه دمایی داره مثلا شما شمع ngk که بهترین شمع برای دو زمانه هست توی شماره شمع یک عددی است که اون عدد هرچی پایینتر بیاد یعنی شمع برای دمای بیشتری ساخته شده!
هر انجینی یک بازه دمایی داره که اون با یک عدد نمایش داده میشه حالا وقتی انجین دمای بیشتری از شمع تولید کنه سریع شمع میسوزه یا چینی ضعیف میشه!
دلیل دوم هم شمع بی کیفیت هست. ببینید شمع خیلی مهم است. شمع خوب بخرید.
فقط ngk یا denzo تو ژاپنی ها.
اگر میخواید خرج کنید شمع سوزنی یا پلاتینیوم
دونه ای 60 یا بیشتر. بوش هم خوب هست ولی نه برای دوزمانه

اقا امروز کاری که شما گفتیدو انجامش دادم دور موتور متعادل تر شد و پیچ هوارو تنظیم کردم دود سیاه قطع شد شمع هم همون پریروز عوض کرده بودم نو بود دیگه عوض نکردم تا اگه دوباره سوخت عوض کنم!
فقط فیلرش کردم و دهانشه گذاشتم 0/65 تا بینم دیگه عیب میکنه یا نه!
مرسی که راهنمایی کردید.

- - - Updated - - -

دوستان سلام قطعه دکمه استارت چیه؟ و کارش چیه؟
همون قطعه ای که یه سیم از استارت اومده بهش و یه سیم هم از باطری و دو سیم ازش خارج شده یکی رفته واسه دکمه قرمز استارت رو فرمون یکی هم رفته بدنه

منظورتون از قطعه دکمه استارت چیه؟؟کجا دقیقا؟؟

نکنه منظورتون اوتومات استار هست؟؟حالا ایرادش چیه؟؟

hosseinm
10-10-1393, 04:40 بعد از ظهر
اقا امروز کاری که شما گفتیدو انجامش دادم دور موتور متعادل تر شد و پیچ هوارو تنظیم کردم دود سیاه قطع شد شمع هم همون پریروز عوض کرده بودم نو بود دیگه عوض نکردم تا اگه دوباره سوخت عوض کنم!
مرسی که راهنمایی کردید.

- - - Updated - - -

ببینید شما یک شمع دنزو یا ان جی کا بخرید و شمع رو عوض کنید و دهنه شمع رو باید چیزی که تو کاتالوگ شمع نوشته انجام بدید نه هر چی دلتون خواست!
و سوختن شمع به درجه ربط داره!

irani
10-10-1393, 04:49 بعد از ظهر
ببینید شما یک شمع دنزو یا ان جی کا بخرید و شمع رو عوض کنید و دهنه شمع رو باید چیزی که تو کاتالوگ شمع نوشته انجام بدید نه هر چی دلتون خواست!
و سوختن شمع به درجه ربط داره!

معمولا دهانه شمع رو تو هر وسیله بسته نوع و طراهی محفظه احتراق تایین میکنن که اونم شرکت سازنده میگه حالا چون نمیدوستم واسه روان چقدره اونقدر گذاشتم ببینم تاثیرش چطوره!!
پیامتون رو چک کنید.

hosseinm
10-10-1393, 05:01 بعد از ظهر
معمولا دهانه شمع رو تو هر وسیله بسته نوع و طراهی محفظه احتراق تایین میکنن که اونم شرکت سازنده میگه حالا چون نمیدوستم واسه روان چقدره اونقدر گذاشتم ببینم تاثیرش چطوره!!
پیامتون رو چک کنید.

پیامتون رو ظهر پاسخ دادم, اینطور که من خوندم دهانه شمع جز ویژگی های شمع است شما یک شمع پدر مادر دار مثال بوش رو برید تو مغازه از فروشنده بخواهید یا تو اینترنت مشخصاتش را چک کنید ببینید چی نوشته.

IRgragh
10-10-1393, 05:12 بعد از ظهر
مرسی که راهنمایی کردید.

- - - Updated - - -

منظورتون از قطعه دکمه استارت چیه؟؟کجا دقیقا؟؟

نکنه منظورتون اوتومات استار هست؟؟حالا ایرادش چیه؟؟

اره همون دقیقا . تقریبا کنار باتریه . من همه ی سیم هارو چک کردم هیچ کجا اتصالی یا قطعی نداره وقتی دکمه قرمزو میزنم استارت نمیخوره یعنی اصن برق نداره حدسم اینه که اتومات استارت که شما گفتید مشکل داره.نظرتون چیه؟ قیمتش در چه حدود هست؟

irani
10-10-1393, 05:51 بعد از ظهر
اره همون دقیقا . تقریبا کنار باتریه . من همه ی سیم هارو چک کردم هیچ کجا اتصالی یا قطعی نداره وقتی دکمه قرمزو میزنم استارت نمیخوره یعنی اصن برق نداره حدسم اینه که اتومات استارت که شما گفتید مشکل داره.نظرتون چیه؟ قیمتش در چه حدود هست؟

یعنی دکمه استارت رو فشار مدید تق تق هم نمیکنه؟؟
ایراد از اینا میتونه باشه!!
1 باطری نداره
2 دکمه استارت از داخل قطع شده و جریانو وصل میکنه!
3 همون اتومات استارت ایراد کرده که می خوای چک کنی 5تا سیم داره که 2تا از باطری هست + - گرفته و با مهره بسته شدن یکی هم رفته به خود استارت یکی هم تو بدنه که بازم با مهره بسه شدن یه سیم هم اومده که با سوکت وصل میشه که از کلید استارت اومده!!
اون 2تا سیمی که رفته واسه استارتو با پیچ گوشتی به هم اتصال بده اگه بزنه بزق توش میاد ولی وصل نمیکنه که باید اون تک سیم که با سوکت وصل میشه به دکمه استارتو وتست کنیکه با یه اهم متر یا یه تست لامپ میتونی امتحان کنی!!
اون قمتی داره.

IRgragh
10-10-1393, 06:02 بعد از ظهر
یعنی دکمه استارت رو فشار مدید تق تق هم نمیکنه؟؟ایراد از اینا میتونه باشه!!1 باطری نداره2 دکمه استارت از داخل قطع شده و جریانو وصل میکنه!3 همون اتومات استارت ایراد کرده که می خوای چک کنی 5تا سیم داره که 2تا از باطری هست + - گرفته و با مهره بسته شدن یکی هم رفته به خود استارت یکی هم تو بدنه که بازم با مهره بسه شدن یه سیم هم اومده که با سوکت وصل میشه که از کلید استارت اومده!!اون 2تا سیمی که رفته واسه استارتو با پیچ گوشتی به هم اتصال بده اگه بزنه بزق توش میاد ولی وصل نمیکنه که باید اون تک سیم که با سوکت وصل میشه به دکمه استارتو وتست کنیکه با یه اهم متر یا یه تست لامپ میتونی امتحان کنی!!اون قمتی داره. ازینکه جواب میدی ممنونم.دکه استارتو که میزنم هیچ صدایی نمیده باطری دارهاتومات استارت هم وقتی اون دوتا پیچ که گفتینو بهم میزنم استارت میخوره سیمی هم که از دکمه رو فرمون اومده یکیه که اومده وصله به اتومات.اون دکمه استارت رو فرمون که دوتا سیم ازش خارج شده یکی زرد با خط قرمزه یکی مشکی اون مشکیه کجا وصل میشه؟

- - - Updated - - -

اون سیمی که از دکمه استارت اومده رو چطوری با لامپ امتحان کنم؟

irani
10-10-1393, 06:22 بعد از ظهر
پیامتون رو ظهر پاسخ دادم, اینطور که من خوندم دهانه شمع جز ویژگی های شمع است شما یک شمع پدر مادر دار مثال بوش رو برید تو مغازه از فروشنده بخواهید یا تو اینترنت مشخصاتش را چک کنید ببینید چی نوشته.

نه چیزی برام نیومده :(
تا اونجا که من میدونم معمولا هر انجین حالا چه موتور باشه یا ماشین برای اینکه بتونه بهترین بازده احتراق رو داشته باشه یا به قولی اون مخلوط سوخت وهوا رو کامل مشتعل کنه نیاز به یه جرقه قوی و مداوم داره که اینو با تغییر تو دهانه شمع میشه بدستش اورد که خودخ سازنده تایینش میکنه
مثلا فیلر پراید کاربراتو با انژکتور دوکانه سوز با هم فرق دارن همینطور شمعشون
اینی که شما میگید درسته و هر شمع مخصوص خودش یک سری مشخصات داره که تو کاتالوگ همه شمع ها زده ولی شمع هر انجین برای خودش طبق مشخصات سرویس منوال اون انجین تایین میشه.
بازم من کوچیک شمام و باید درس پس بدم.

- - - Updated - - -

ازینکه جواب میدی ممنونم.دکه استارتو که میزنم هیچ صدایی نمیده باطری دارهاتومات استارت هم وقتی اون دوتا پیچ که گفتینو بهم میزنم استارت میخوره سیمی هم که از دکمه رو فرمون اومده یکیه که اومده وصله به اتومات.اون دکمه استارت رو فرمون که دوتا سیم ازش خارج شده یکی زرد با خط قرمزه یکی مشکی اون مشکیه کجا وصل میشه؟

- - - Updated - - -

اون سیمی که از دکمه استارت اومده رو چطوری با لامپ امتحان کنم؟

اون دونا سیم که میگی هر دو بدنه هستن اون مشکی دایم هستش و اون زرد خط قرمز بدنه رو میربه به اوتومات که با فشار کلید استارت این اتفاق میوفته!!
تو دسته سیمی که از همونجا میاد بیرو دنبالش کن میرسی یه جا که سوکت شده و به دسته سیم اصلی وصل شده از اونجا چک کن ببین قط نشده باشه سولفاته نشده باشه.
اگه اهم متر داشته باشی کارت راحته.یه سر اهم مترو میزنی به همون سیم زرد خط قرمز یه سرش هم بدنه دکمه استارت که بزنی باید بوق بزنه.با لامپ تست هم بجا بدنه میزنی +باطری اون سرش هم که وصله به همون سیم دکمه استارتو میزنی باید روشن شه.

IRgragh
10-10-1393, 06:26 بعد از ظهر
دستت درد نکنه داداش ممنونم. فقط یه سوال اتومات استارت خراب نیش؟ اون دوتا پیچو زدم بهم استارت زد . اگه اینم جواب بدی میرم سر همین سیم زردو قرمز

irani
10-10-1393, 06:41 بعد از ظهر
دستت درد نکنه داداش ممنونم. فقط یه سوال اتومات استارت خراب نیش؟ اون دوتا پیچو زدم بهم استارت زد . اگه اینم جواب بدی میرم سر همین سیم زردو قرمز

خواهش میشه
معمولا اوتومات دیر خراب میشه!!اکه استارت زده که ایرادی داره بازم اون سیمارو تست کن اگه جواب نگرفتی اتومات قیمتی نداره عوضش کن.
اون تق تق که پرسیدم واسه همین بود چون شما برق و مستیم وصل کردی به استارت و زده ولی اون صدا تق تق واسه همون سیمی هست که با سوکت وصل شده که از داخل وصل میکنه و اگه اون نزنه باید عوض کنی.
یه راه دیگم دار واسه تست که اون سیمی که به اوتومات هستو از سوکتش جدا کنی و مستقیم بدنش کنی ببین میزنه یا نه.

IRgragh
10-10-1393, 07:09 بعد از ظهر
مرسی داداش الان که دیگه شب شد فردا تست میکنم خبر میدم .بازم تشکر

- - - Updated - - -

تست لامپ هم که گفتین انجام دادم.
سیم زرد و قرمز که از کلید استارت اومده رو زدم به بدنه لامپ و ته لامپ هم زدم به مثبت باطری کلید استارت رو زدم هیچی نشد.
مشکل از همین سیمه؟

irani
10-10-1393, 08:02 بعد از ظهر
مرسی داداش الان که دیگه شب شد فردا تست میکنم خبر میدم .بازم تشکر

- - - Updated - - -

سیم زرد و قرمز که از کلید استارت اومده رو زدم به بدنه لامپ و ته لامپ هم زدم به مثبت باطری کلید استارت رو زدم هیچی نشد.
مشکل از همین سیمه؟

شما گفتید که یک سیمه زرد هست با خط قرمز!!!نه سیم زرد و قرمز!!!
طبق گفته خودتون

ازینکه جواب میدی ممنونم.دکه استارتو که میزنم هیچ صدایی نمیده باطری دارهاتومات استارت هم وقتی اون دوتا پیچ که گفتینو بهم میزنم استارت میخوره سیمی هم که از دکمه رو فرمون اومده یکیه که اومده وصله به اتومات.اون دکمه استارت رو فرمون که دوتا سیم ازش خارج شده
یکی زرد با خط قرمزه
یکی مشکی اون مشکیه کجا وصل میشه؟

IRgragh
10-10-1393, 08:40 بعد از ظهر
منظورم همونه دیگه داداش سیم زرد با خط قرمز

- - - Updated - - -

اصلاح میکنم سوالمو

سیم زرد با خط قرمز رو که از کلید استارت اومده رو زدم به بدنه لامپ و ته لامپ هم زدم به مثبت باطری کلید استارت رو زدم هیچی نشد.
مشکل از همین سیمه؟

irani
10-10-1393, 08:52 بعد از ظهر
منظورم همونه دیگه داداش سیم زرد با خط قرمز

- - - Updated - - -

اصلاح میکنم سوالمو

سیم زرد با خط قرمز رو که از کلید استارت اومده رو زدم به بدنه لامپ و ته لامپ هم زدم به مثبت باطری کلید استارت رو زدم هیچی نشد.
مشکل از همین سیمه؟

موتورتون چی هست ؟؟
قلوه استارتو باز کردید ؟اگه اره از جایی که سیم ها به کلید استارت وصل شده امتحان کنید و خودتون جداگانه یه بدنه بهش بدبد و تست رو دوباره انجام بدید .

IRgragh
10-10-1393, 08:59 بعد از ظهر
موتور امیکو گلسار تیون شده 186 سی سی
راستیتش دزدگیر روش بود خراب شد بعد چن روز برقاش قطع شد ، هی قطع و وصل میشد دزدگیرو باز کردم برقاش درست شد اما حالا اون دکمه استارت مونده
ممنون دوست عزیز با راهنمایی هات متوجه شدم مشکل از اون سیم زرد با خط قرمز هستش. فردا قشنگ روش وقت میزارم حلش میکنم.بی نهایت ممنون خیلی خیلی لطف کردی داداش گل

- - - Updated - - -

راستی قلوه استارت هم باز کردم اونجا هیچ قطعی ای نداشت احتمال میدم از داخل کله چراغ باشه

irani
10-10-1393, 09:04 بعد از ظهر
موتور امیکو گلسار تیون شده 186 سی سی
راستیتش دزدگیر روش بود خراب شد بعد چن روز برقاش قطع شد ، هی قطع و وصل میشد دزدگیرو باز کردم برقاش درست شد اما حالا اون دکمه استارت مونده
ممنون دوست عزیز با راهنمایی هات متوجه شدم مشکل از اون سیم زرد با خط قرمز هستش. فردا قشنگ روش وقت میزارم حلش میکنم.بی نهایت ممنون خیلی خیلی لطف کردی داداش گل

- - - Updated - - -

راستی قلوه استارت هم باز کردم اونجا هیچ قطعی ای نداشت احتمال میدم از داخل کله چراغ باشه

خواهش میشه ایشالا که هر چه زودتر مشکل بر طرف شه.

daaf57
15-10-1393, 11:39 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه موتور پیشرو طرح ویو خریدم که دو سال خوابیده بوده و باتری فاسد شده بود، باتری رو عوض کردم تا دو سه روز همه چیز سالم بود و استارت میزد، ولی بعدش دیگه باتری شارژ نمیشه، شارژر رو عوض کردم درست نشد
ولتاژ به باتری میرسه ولی باتری شارژ نمیشه، به نظر شما مشکل از کجاست؟ امکان داره از خود باتری باشه؟

mory606060
16-10-1393, 01:36 بعد از ظهر
دوستان كسي ميتونه بگه چطوري ميشه بفهميم شارژر و ترانزيستور موتور سالمه يا نه:26:

mory606060
16-10-1393, 02:09 بعد از ظهر
دوستان كسي ميتونه بگه چطوري ميشه بفهميم شارژر و ترانزيستور موتور سالمه يا نه:26:

irani
16-10-1393, 02:39 بعد از ظهر

ترانزیستور اگه خراب باشه موتورت روشن نمیشه!!
شارژر هم اگه خراب باشه موتورت زود باطری خالی میکنه!!
اگه اشتباه میگم دوستان اصلاح کنن

amirhosein021
16-10-1393, 02:39 بعد از ظهر
من میخام رومتورم led بزارم. چه تبدیلی بذارم که لامپا نسوزه؟(متورم هوندا 125)

irani
16-10-1393, 02:43 بعد از ظهر
من میخام رومتورم led بزارم. چه تبدیلی بذارم که لامپا نسوزه؟(متورم هوندا 125)
منظور لامپ ال ای دی واسه کاسه چراغه؟؟یا ازین نواریا که زیر گلگیرو اینا میزنن؟؟
تبدیل خاصی نداره همونطوری بذار چون برقش dc هستش و موتور هم برق dc تولید میکنه.

amirhosein021
16-10-1393, 03:35 بعد از ظهر
اره از همین نواریا یا دونه ای میخام بندازم. پس اگه همینجوری وصل کنم نمیسوزه ؟
به برق خود متورم میشه وصلش کرد یا فقط به باطری؟

irani
16-10-1393, 03:45 بعد از ظهر
اره از همین نواریا یا دونه ای میخام بندازم. پس اگه همینجوری وصل کنم نمیسوزه ؟
به برق خود متورم میشه وصلش کرد یا فقط به باطری؟

نه نمیسوزه
فرقی نداره ولی اگه به باطری بزاری موقعی هم که موتور خاموشه میتونی روشن کنی.

amirhosein021
16-10-1393, 03:55 بعد از ظهر
دمت گرم داداش

IRgragh
16-10-1393, 08:48 بعد از ظهر
خواهش میشه ایشالا که هر چه زودتر مشکل بر طرف شه.

داداش بعد چند روز امروز وقت کردم یه نگاهی بش بندازم مشکلش خیلی ساده بود بعد اینکه پیدا کردم خندم گرفت :-D سیمی که از قلوه و از شاسی استارت روی فرمون اومده بود تو کله چراغ با فیش وصل بود به فیش دیگه و ادامه اون فیش میرسید به اتومات استارت. مشکل منم دقیقا همین فیش رابط بود . اتصالی که داخل فیش هست کج شده بود با فیش روبرو برخورد نداشت صافش کردم وصل کردم درست شد.ممنون و متشکر از راهنمایی هات.

irani
16-10-1393, 09:22 بعد از ظهر
داداش بعد چند روز امروز وقت کردم یه نگاهی بش بندازم مشکلش خیلی ساده بود بعد اینکه پیدا کردم خندم گرفت :-D سیمی که از قلوه و از شاسی استارت روی فرمون اومده بود تو کله چراغ با فیش وصل بود به فیش دیگه و ادامه اون فیش میرسید به اتومات استارت. مشکل منم دقیقا همین فیش رابط بود . اتصالی که داخل فیش هست کج شده بود با فیش روبرو برخورد نداشت صافش کردم وصل کردم درست شد.ممنون و متشکر از راهنمایی هات.

بسلامتی.
وقتی یه مشکل برقی ایجاد میشه میتونه از کوچیکترین جاها تو سیم کشی باشه.که تو نگا اول اصن به چشم نمیاد !!
خواهش میشه بازم در خدمتیم.

IRgragh
16-10-1393, 09:26 بعد از ظهر
خیلی لطف کردی داداش ممنونم ازت

daaf57
18-10-1393, 12:12 بعد از ظهر
کسی نیست جواب منو بده؟

nas051
19-10-1393, 10:44 بعد از ظهر
دوستان و اساتيد سلام.خواهش ميكنم منو راهنمايي كنيد كه بدجور گير كردم.يه چندوقتي بود كه باتري موتورم مشكل داشت.موتورم هوندا سي بي ٤٠٠.رفتم يه باطري نو ژل اسيد خريدم به نام golden kh كه ١٢ ولت و ١٢ آمپره.>روز اول كه انداختم خوب بود ولي چند روز بعد ديگه موتور استارت نخورد و فقط چراغاش با نور تقريبا ضعيف روشن بود.استارت كه ميزدم انگار باتري داشت جونشو ميداد.>الان نميدونم كه مشكل از شارژره كه شارژش نميكنه يا باتري فاسد بوده كه خريدم و به درد نميخورده.>باتري ١٢ولت با ١٠ امپر هم انداختم كه نو بود ولي همينجوري شد و وقتي تخت گاز ميرفتم موتور پت پت ميكرد.>كلا گيجم.اين اخري كه باتري به باتري با ماشين زدم و روشن كردم بعد از ٥دقيقه خاموش شد موتور و بوق هم نميزد.اصلا از برق موتور سر در نميارم و نميتونم ببرمش پيش تعميركار چون برگه نداره.اگر درستان زحمت بكشن و بگن چجوري تست كنم خودم انجام ميدم چون فوق ديپلم الكترونيك دارم و ميتونم كاراشو انجام بدم.خودم احساس ميكنم شايد برق دزدي داشته باشه يا شارژر برق نميده و خلاصه نميدونم!يارو كه موتور رو ازش خريدم فقط ميگه بايد باتري ١٢ ١٢ باشه و باتري ١٢ ولت ١٢ امپر جواب نميده.دوستان خواهشا راهنمايي بفرماييد
اين لامصب هم هندل نداره و همش با باتريه مثل اسباب بازيها!!

mohammadkh
20-10-1393, 12:26 قبل از ظهر
شارژرت خرابه شایدم نشتی داره یا اصطلاحا برق دزدی. اما بنظرم شارژر خرابه. باتری فابریکت چند امپر بوده؟

nas051
20-10-1393, 08:00 بعد از ظهر
شارژرت خرابه شایدم نشتی داره یا اصطلاحا برق دزدی. اما بنظرم شارژر خرابه. باتری فابریکت چند امپر بوده؟
باتري قبليش ١٢ولت ١٢ امپر بوده.يكي از دوستان تعميركار ميگه اگر شارژرت خراب باشه اصلا روشن نميشه موتور چون به قول معروف ecu داره هوندا ٤٠٠.

IRgragh
20-10-1393, 09:46 بعد از ظهر
سلام
راجع به برق هوندا 400 اطلاعات زیادی ندارم
ولی اگه شارژر خراب باشه باطری شارژ نمیشه و باطری خالی میکنه
اما اگه ترانزیستور خراب باشه موتور روشن نمیشه

nas051
20-10-1393, 10:25 بعد از ظهر
سلام
راجع به برق هوندا 400 اطلاعات زیادی ندارم
ولی اگه شارژر خراب باشه باطری شارژ نمیشه و باطری خالی میکنه
اما اگه ترانزیستور خراب باشه موتور روشن نمیشه
ممنون از پاسختون
ميشه يكي از دوستان كه وارد تر هستن طرز كار و تست شارژر رو بگن؟؟؟؟

IRgragh
20-10-1393, 10:43 بعد از ظهر
شارژر رو میتونی با یه لامپ تست کنی

mory606060
21-10-1393, 12:25 بعد از ظهر
دوستان سلام
سوال : اگه سيستم برق موتور خوب نباشه ( منظورم اينه كه اگه باطريش ضعيف باشه يا برق رساني خوب نباشه) روي سرعت موتور و روي راحت روشن شدن موتور هم تاثير داره ؟ اگه تاثير داره عملكردشو ميدونيد چه جوريه ؟:6:

VAHID
21-10-1393, 12:36 بعد از ظهر
دوستان سلام
سوال : اگه سيستم برق موتور خوب نباشه ( منظورم اينه كه اگه باطريش ضعيف باشه يا برق رساني خوب نباشه) روي سرعت موتور و روي راحت روشن شدن موتور هم تاثير داره ؟ اگه تاثير داره عملكردشو ميدونيد چه جوريه ؟:6:

تاثیرش رو سیستم جرقه زنی و در نتیجه احتراق داره که جرقه ضعیف =احتراق ناقص

TAKPAR181
21-10-1393, 12:42 بعد از ظهر
بستگی داره چه موتوری باشه.....موتوری که هندل داره اصلا نیازی به باطری نداره و فقط برای استرارت وبوق و...از باطری میگیره و اگه سیستم برق خود موتور خراب باشه یااصلا روشن نمیشه یا اینکه موتور بد روشن میشه یا اخر گاز پت پت میکنه که تو شتاب سرعت تاثیر داره....اگه مشکلت از برق سیستم باشه که موتور بد کار کنه یا بد روشن شه به احتمال زیاد اگه دهن شمع رو میزون کنی حل بشه و بعضی وقت هام که مشکل از ترانزیستور میتونه باشه و د پلاتینی ها هم پلاتین....
در مورد باطری هم موتورایی که استارتی هستند وهندل ندارن چون برق باطری مستقیم تو ترانزیستور میره اگه باطری خراب باشه فقط موقع روشن شدن ادا در میارن ولی بعد روشن شدن اگه مشکل داشته باشه مثل قبلی ها که گفتم...
البته موتور های که کیپس دارن و کیپسشون با برقه اگه باطری مشکل داشته باشه موتور ادا در میاره....
امیدوارم چیزی متوجه شده باشین:consoling2:

mory606060
21-10-1393, 12:48 بعد از ظهر
ترانزیستور اگه خراب باشه موتورت روشن نمیشه!!
شارژر هم اگه خراب باشه موتورت زود باطری خالی میکنه!!
اگه اشتباه میگم دوستان اصلاح کنن

--------------------------------------------------------------------------------------
ممنون از پاسخ irani عزيز . دوستان كسي جوابي كه irani داده رو تائيد ميكنه ؟ ضمناً موضوع بحث موتور سي جي 125 شيرويه است. تشكر

TAKPAR181
21-10-1393, 02:31 بعد از ظهر
ایشون درست میگن ولی بعضی وقتا ترانزیستور سیماش لق میشه که خیلی اذیت میکنه و ادا در میاره درضمن اگه سیم کوئل(جرقه زن)هم لق باشه موتور اخر گاز پت پت میکنه.... بعضی وقتا هم عیب از چشم میتونه باشه که من از100تا موتور یکی دیدم که چشمش عیب کرده باشه.....
در مورد شارژر هم درست میگن که میتونه شارژر رو امتحان کنی.....

mory606060
21-10-1393, 03:09 بعد از ظهر
دادش چشمش ديگه كجاست . واقعيتش من نشنيدم:297::2:

TAKPAR181
21-10-1393, 03:25 بعد از ظهر
نمیدونم بقیه بهش چی میگن ما تو شهرمون بهش میگیم چشم......قسمتی که روی مگنت(اهنربا)هستش و کارش تیم کردن برقه که برق به موقع بیاد....ok????

mory606060
21-10-1393, 04:00 بعد از ظهر
:smilies(182):از راهنمايي شما خيلي خيلي ممنون

TAKPAR181
21-10-1393, 04:01 بعد از ظهر
خواهش میکنم.....

nas051
24-10-1393, 06:49 بعد از ظهر
اقا يكي هم جواب مارو بده.دوستان بگن چجوري شارژر هوندا ٤٠٠ رو چك كنم؟؟؟؟

kmx
24-10-1393, 09:02 بعد از ظهر
سلام به همگی
یکی از اساتید به طور کامل طرز امتحان شارژر هوندا 125 رو بگه با توضیح کامل اگه عکسم بزاری که دیگه خیلی دمتون گرم

محمدجواد
24-10-1393, 09:12 بعد از ظهر
سلام
ولتاژ برق موتور سیکلت سی جی 125خیلی خیلی زیاد شده در حد 100 ولت .چطور این عیب رو رفع کنم؟

kmx
24-10-1393, 09:16 بعد از ظهر
سلام به همگی یکی از اساتید به طور کامل طرز امتحان شارژر هوندا 125 رو بگه با توضیح کامل اگه عکسم بزاری که دیگه خیلی دمتون گرم

IRgragh
24-10-1393, 09:53 بعد از ظهر
سلام
ولتاژ برق موتور سیکلت سی جی 125خیلی خیلی زیاد شده در حد 100 ولت .چطور این عیب رو رفع کنم؟
این ولتاژ رو از کدوم خروجی تست گرفتید؟ بعد از بوبین؟

- - - Updated - - -

سلام به همگی یکی از اساتید به طور کامل طرز امتحان شارژر هوندا 125 رو بگه با توضیح کامل اگه عکسم بزاری که دیگه خیلی دمتون گرم
سلام دوست عزیز
شارژر رو میتونی با یه لامپ تست کنی . خیلی راحته

ان2015
28-10-1393, 01:16 قبل از ظهر
با سلام
من موتور هوندا 125cdiدارم خیلی وقت بود کنار افتاده بود
هندل میزدی روش می شد ولی اصلا چراغ تعطیل بود ،یکسره هم روشن می شد
الان چند روز ی هست که با سیستم برق اش ور رفتم وتونستم چراغ جلودرست کنم هم نور پایین وهم نور بالا وبا سوییچ روشن بشه هم، درست شد
اما هر کاری میکنم چراغ عقب روشن نمیشه با ولت متر یه تست زدم دیدم ولتاژی خیلی کم دار در حد 2 3 ولت
مستقیم لامپ رو وصل کردم به وسط راه سیم یه کم روشن شد .نمی دونم مشکل از کجاست کلافه شدم
درست از همون سیم که برا نور پایین هست انشعاب گرفتم برا چراغ عقب
در ضمن موتور باطری نداره ،یکبارهم انگار سیم سبز(منفی)اتصالی کرده بود
مشکل از چیه؟
از ترانزیستوره؟یا شارژر؟
توراخدا کمک کنید[Only registered and activated users can see links] AO6yANahAOadAPLGAP////bSDO6qAPLCAOqhAG1MBFlACPbKBOqqAOaZAN6VAHFVBKVpBMql BK6BBPLeSJlxBM6NALKNAM6FAPbaMKVxBOK6BPbeRMKNAM6dAN 62AJFhBMqFAPbOBOKdAOKVAP/eFLJ1ANKNAPK6AM6lAL6JAJ19BJl5BMqZAL59AO6uAG1QBIVZB Lp1AKVtAM6qBO62AK6JBNalAJVhBPrSBOKZALJ9ANaVAKp1BMJ 9AIVdBLp5AO66ANauAPreGL6ZBN6uAIltBJlpBJVlBOalAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH/C05FVFNDQVBFMi4wAwEAAAAh/iREZXNpZ24gYnkgQWl3YW4gKHd3dy5rb2xvYm9rLndyZy5ydSk AIfkECRkAWwAsAAAAAB8AGgAAB/6AW4KDhIWGh4UAioqIjY0AAZEAjpSJkQGTlYcHlpKagpyghpCe jgOnqFucB6GCi4yIAyFHUwoKSCRBA62DpJixPB0QCAgQDQlSJr udv4YcIxAMDAbUDAgJES4czJmEAyjRBgXjAgLXCQ9OA4S 3YMhM9PjBeUCBQsNGR4b7JfuW98gGChHoF65BdckrFjn6lWhAT AISCxYwuCCBehOMNzS7mEFBAMFFLSI8QGIjR29VRBIzqAAhAkk nOzl76GVBgzsuXzpIAOGFCgjTZwIkEQCkPQMGiipgUjQguQKXC CwJcTQkQamYcNQg18vRacmjLuggMAAC2jREkDoABsQClMiNnIM QGCcA3Jlt3AYmqBvhgcYKAzZ1i9A2HG2qALEokXCgwcSMGgAkU SuK7pJHTjIO2jAhhUnKHyQIWKD5ct0UZ06pHo1opSfHL36F7u2 bUGBAAAh QQJCgBbACwBAAEAFAAYAAAH/oAAgoJbhYaHiAABiwCIjoeKjI TkQGNk1sHmoWVl48HmZoHg4SHA6cDm4adhgM9OhUZLyapm6xbA 0UNCAgQShU A6uLlrgsCAwGBgw2DgoTwludAyMIygXYBg0JETvCnVcQyQUC5Q UGEB0SUNKkVdbm5QIGCA0PTAOdLAsELfLlBhY0iNAkHzEAHVQQ IFDiX8CBNAwyqkDAQDyA9XIskbiwI4F/89JJwGHwIzZsFz7KY Aggocb QSdmoBSwcJlCBRIoCBEWgCTDk7atECggQIjGqJ8WzQTmwKbBBR EkKAhRTRFJgs4cLbwgQQPFH5E8/kT1aksBD58eBJjLNliCaZQOSLlCZOhQAAh QQJCgBbACwCAAEAEwAYAAAH/oAAgoJbhYaHhwABiwCIjoaKjI4HB46RAY2FlJVbnJCLmJOdo4W DhIYDqQOUiaCZAz06FRkvJgOtkgNFDQgIEEoVPrelrgMsCAwGB gw2DgoTw5cAIwjKBdcGDQkRO7fSEMkFAuMFBhAdElBbpgDV5OM CBggND0wD0gsELfDjBgsNEZrcc6WCAIES/PwBpDGQEQED7/rNy7GkocGLBBKek4BjYEYB4gpc CiAgYMIHm7cE5RqwrULCh4yQKBAAgUh6wJkLODgmoCYBBooMKI hirdFLa8piKkgggQNKaLp9OnAGYEHEjxQ DEsp05VqQh8 PAkRlevoVCpsmTq0aNAACH5BAUKAFsALAIAAQAaABgAAAf gACCgluFhoeFB4iGAAGOAIuRiouNj5GJk4qTjI4BkJeJW5qIlZ 6gA6iplIOfiAMhR1MKCkgkQQOHpa2GAzwdEAgIEA0JUia4hbqI HCMQDAwG0QwICREuHMmduwMozgYF4AIF1AkPTrjKhiEz0AXi7u ILDRkeG1vpW9wQBu/iAv8LqElYMYBVqwEwEBBo8a8hwAXlThTUxquCCgIESjh8WA7ER EuFBlQg8M1dOIACPeIbQKABFX8bFzjIgCHFR4w4CZBIgODbRgM QH2ggMpFAOHAXCETgCY2AAAPQqmGoYW8QqglIFShN0ICABQIIH FQDQkEEugBGCzgIp9XFA68 BBIkyPAAA4Uh2O45ugpuFgGWXx88kIBBA4gkyPSmVetAa8gNBE 5Q CBDxIbEetGmQuVqM ZsIEGJNii6dCAAOw==[Only registered and activated users can see links] AO6yANahAOadAPLGAP////bSDO6qAPLCAOqhAG1MBFlACPbKBOqqAOaZAN6VAHFVBKVpBMql BK6BBPLeSJlxBM6NALKNAM6FAPbaMKVxBOK6BPbeRMKNAM6dAN 62AJFhBMqFAPbOBOKdAOKVAP/eFLJ1ANKNAPK6AM6lAL6JAJ19BJl5BMqZAL59AO6uAG1QBIVZB Lp1AKVtAM6qBO62AK6JBNalAJVhBPrSBOKZALJ9ANaVAKp1BMJ 9AIVdBLp5AO66ANauAPreGL6ZBN6uAIltBJlpBJVlBOalAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH/C05FVFNDQVBFMi4wAwEAAAAh/iREZXNpZ24gYnkgQWl3YW4gKHd3dy5rb2xvYm9rLndyZy5ydSk AIfkECRkAWwAsAAAAAB8AGgAAB/6AW4KDhIWGh4UAioqIjY0AAZEAjpSJkQGTlYcHlpKagpyghpCe jgOnqFucB6GCi4yIAyFHUwoKSCRBA62DpJixPB0QCAgQDQlSJr udv4YcIxAMDAbUDAgJES4czJmEAyjRBgXjAgLXCQ9OA4S 3YMhM9PjBeUCBQsNGR4b7JfuW98gGChHoF65BdckrFjn6lWhAT AISCxYwuCCBehOMNzS7mEFBAMFFLSI8QGIjR29VRBIzqAAhAkk nOzl76GVBgzsuXzpIAOGFCgjTZwIkEQCkPQMGiipgUjQguQKXC CwJcTQkQamYcNQg18vRacmjLuggMAAC2jREkDoABsQClMiNnIM QGCcA3Jlt3AYmqBvhgcYKAzZ1i9A2HG2qALEokXCgwcSMGgAkU SuK7pJHTjIO2jAhhUnKHyQIWKD5ct0UZ06pHo1opSfHL36F7u2 bUGBAAAh QQJCgBbACwBAAEAFAAYAAAH/oAAgoJbhYaHiAABiwCIjoeKjI TkQGNk1sHmoWVl48HmZoHg4SHA6cDm4adhgM9OhUZLyapm6xbA 0UNCAgQShU A6uLlrgsCAwGBgw2DgoTwludAyMIygXYBg0JETvCnVcQyQUC5Q UGEB0SUNKkVdbm5QIGCA0PTAOdLAsELfLlBhY0iNAkHzEAHVQQ IFDiX8CBNAwyqkDAQDyA9XIskbiwI4F/89JJwGHwIzZsFz7KY Aggocb QSdmoBSwcJlCBRIoCBEWgCTDk7atECggQIjGqJ8WzQTmwKbBBR EkKAhRTRFJgs4cLbwgQQPFH5E8/kT1aksBD58eBJjLNliCaZQOSLlCZOhQAAh QQJCgBbACwCAAEAEwAYAAAH/oAAgoJbhYaHhwABiwCIjoaKjI4HB46RAY2FlJVbnJCLmJOdo4W DhIYDqQOUiaCZAz06FRkvJgOtkgNFDQgIEEoVPrelrgMsCAwGB gw2DgoTw5cAIwjKBdcGDQkRO7fSEMkFAuMFBhAdElBbpgDV5OM CBggND0wD0gsELfDjBgsNEZrcc6WCAIES/PwBpDGQEQED7/rNy7GkocGLBBKek4BjYEYB4gpc CiAgYMIHm7cE5RqwrULCh4yQKBAAgUh6wJkLODgmoCYBBooMKI hirdFLa8piKkgggQNKaLp9OnAGYEHEjxQ DEsp05VqQh8 PAkRlevoVCpsmTq0aNAACH5BAUKAFsALAIAAQAaABgAAAf gACCgluFhoeFB4iGAAGOAIuRiouNj5GJk4qTjI4BkJeJW5qIlZ 6gA6iplIOfiAMhR1MKCkgkQQOHpa2GAzwdEAgIEA0JUia4hbqI HCMQDAwG0QwICREuHMmduwMozgYF4AIF1AkPTrjKhiEz0AXi7u ILDRkeG1vpW9wQBu/iAv8LqElYMYBVqwEwEBBo8a8hwAXlThTUxquCCgIESjh8WA7ER EuFBlQg8M1dOIACPeIbQKABFX8bFzjIgCHFR4w4CZBIgODbRgM QH2ggMpFAOHAXCETgCY2AAAPQqmGoYW8QqglIFShN0ICABQIIH FQDQkEEugBGCzgIp9XFA68 BBIkyPAAA4Uh2O45ugpuFgGWXx88kIBBA4gkyPSmVetAa8gNBE 5Q CBDxIbEetGmQuVqM ZsIEGJNii6dCAAOw==

IRgragh
28-10-1393, 05:38 بعد از ظهر
سیمی که به قسمت چراغ عقب رفته ممکنه برق دزدی داشته باشه یا اتصالی ای چیزی

ان2015
29-10-1393, 02:30 بعد از ظهر
فکر نکنم چون که با یه سیم دیگه امتحان کردم باز هم جواب نداد
فکرکنم شارژر خراب باشه وقتی شارژر رو از مدار خارج کردم ولتاژ به 9و10ولت رسید
دوستان اگر کسی نظری در این مورد داره بفرماید که ببینینم درست فکر کردیم یا نه؟:297::297::297::297::297::297::297::297:
با تشکر ازIRgragh ([Only registered and activated users can see links])

IRgragh
29-10-1393, 05:21 بعد از ظهر
خواهش دوست عزیز
اگه شارژر خرابه چطور چراغ جلو روشن میشه پس؟

ان2015
30-10-1393, 07:49 قبل از ظهر
زمانی که شارژر وصل بود ولتاژ گرفتم در حدود دو سه ولت بود
چراغ جلو فقط روشن میشد اونم نور ش ضعیف بود که این تفاوت ضعیف بودن نور را با خارج کردن شارژر انجام دادم
شارژر رو از مدار خارج کردم نور چراغ جلو نسبت به قبل چندین برابر قوی بود وسیم چراغ عقب هم دارای ولتاژ حدود 9 تا10 ولت بود البته بدون گاز دادن
حال من این احتمال رو میدم با توجه به اینکه سیم سبز(منفی یکبار اتصالی کرده بود مدار شارژر نیم سوز شده باشد.
لطفا اگر نظری در این مورد دارید بگذارید ممنون میشم:297::297::297::297::297::297::297::297::2 97::297::297:
با سپاس و
تشکر ازIRgragh ([Only registered and activated users can see links]):7::7::7:

IRgragh
30-10-1393, 12:07 بعد از ظهر
سلام
خب شما که خودت استادی دوست عزیزم
با این تست هایی که انجام دادید به احتمال زیاد مشکل از شارژر میتونه باشه
شارژر رو تعویض کنید ایشالا که مشکلتون حل بشه

Hasan.A
24-11-1393, 09:40 قبل از ظهر
سلام من میخواستم برای چراغ جلوی 125ال ای دی نواری بزارم جوری که نزدیک های غروب ازاون استفاده کنم وحالا توسیم کشیش موندم میخواستم بدونم برقشو از کجابگیرم؟ومیخوام بدونم برای تعین +و-چراغ عقب برای ال ای دی چیکار کنم ممنون

mehdig
24-11-1393, 02:41 بعد از ظهر
سلام من میخواستم برای چراغ جلوی 125ال ای دی نواری بزارم جوری که نزدیک های غروب ازاون استفاده کنم وحالا توسیم کشیش موندم میخواستم بدونم برقشو از کجابگیرم؟ومیخوام بدونم برای تعین +و-چراغ عقب برای ال ای دی چیکار کنم ممنون
اولا بگو میخوای ال ای دی در 2 حالت نور بالا و نور پایین روشن بشه یا اینکه مثلا فقط نور پایین
چراغ ال ای دی هم معمولا روش زده مثبت و منفی رو اگر نزده بود یه منبع کوچیک برق ضعیف گیر بیار وصل کن مثلا باطری و سر مثبت و منفی رو مشخص کن
برای چراغ عقب هم سیم قهوه ای برق هست و سیم سبز هم اتصال یا همون منفی

Hasan.A
25-11-1393, 10:49 قبل از ظهر
به نظر شما نور پایین باشه بهتره یاتونوربالا وال ای دی هاخیلی نورشون کمه فقط برای تزیینه

majid.jj
29-11-1393, 02:38 قبل از ظهر
دوستان یه سوال دارم ازتون؛
یه کویر str 200 دارم، باتری آبی روش بود اما از دو سه روز پیش باتریش خوابید، جوری که دیگه حتی موقع باز کردن سوییچ صفحه کیلومتر روشن نمیشه و با هندل موتورو روشن می کنم، اما برق موتور در حالت روشن نوسان بسیاری داره و نور لامپ ها کم شدع و زمانی که گاز میدم نور لامپ ها کمتر هم میشه و صفحه کیلومتر هم خاموش میشه و گاز رو که ول می کنم نور بیشتر میشه!
پیش ۴ تا موتور ساز بردم، دوتاشون گفتن از باتریه و دوتاشون گفتن از شارژره.
حالا شما نظرتون چیه؟
اگه از شارژر یا باتریه چجوری تست کنم؟

mohammadkh
29-11-1393, 08:03 قبل از ظهر
از شارژر میتونه باشه. از مگنت ها هم میتونه باشه. باید تست بشه. قطعن از باتری نبست. برای شارژ باتری ولتاژ ثابت داریم با رگولاسیون بالا.

majid.jj
29-11-1393, 08:17 قبل از ظهر
از شارژر میتونه باشه. از مگنت ها هم میتونه باشه. باید تست بشه. قطعن از باتری نبست. برای شارژ باتری ولتاژ ثابت داریم با رگولاسیون بالا.
مچکرم، من مولتیمتر و سایر تجهیزات مورد نیاز رو دارم، میشه محل مگنت و شارژر و نحوه ی تست کردنشو توضیح بدید؟

azim.miraki
30-11-1393, 10:46 قبل از ظهر
سلام و عرض ارادت ، من یه موتور ۱۲۵ ساوین دارم مدلش پایینه ، از برادرم بهم ارث رسید :))))
سیستم برق رسانیش درست بود ، ولی یدفعه قاطی کرد ، چراغ جلوش از کار افتاده چراغ عقبش همیییشه روشنه ،البته اتصالی هم داره ، چراغ دنده آزادش هم که روشن میشه (همون تو صفحه کیلومتر سبز هست) راهنماهاش از کار افتادان ، البته لامپ و ایجور چیزا نداره نمیدونم سیمکشیش سالم هست یا نه ،،، برادرم گفت قبلا بردمش تعمیرگاه برام اتصال منفی وصل مرده اگه اشتباه نکنم ،،،،،،، موتوردهم بدون سوئیچ روشن میشه ، باطری نداره ، اگه داره هم رو چراغاش وصل نیست ، چراغ خطر عقب رو باز کردم دیدم یه سیم دور لامپش هست و انگار وصل شده به بدنه ،میترسم چراغ جلو باز کنم موتور قاطی بشه دیگه روشنم نشه،،،،، راهنمایی متوتید کنید که سیستم برقیش رو کُلاً درس کنم ، راهنما ها ، و بوق و چراغ ترمز ، و عقب و‌جلو‌،‌ مرسی

ali.motahari
30-11-1393, 04:20 بعد از ظهر
سلام و عرض ارادت ، من یه موتور ۱۲۵ ساوین دارم مدلش پایینه ، از برادرم بهم ارث رسید :)))) سیستم برق رسانیش درست بود ، ولی یدفعه قاطی کرد ، چراغ جلوش از کار افتاده چراغ عقبش همیییشه روشنه ،البته اتصالی هم داره ، چراغ دنده آزادش هم که روشن میشه (همون تو صفحه کیلومتر سبز هست) راهنماهاش از کار افتادان ، البته لامپ و ایجور چیزا نداره نمیدونم سیمکشیش سالم هست یا نه ،،، برادرم گفت قبلا بردمش تعمیرگاه برام اتصال منفی وصل مرده اگه اشتباه نکنم ،،،،،،، موتوردهم بدون سوئیچ روشن میشه ، باطری نداره ، اگه داره هم رو چراغاش وصل نیست ، چراغ خطر عقب رو باز کردم دیدم یه سیم دور لامپش هست و انگار وصل شده به بدنه ،میترسم چراغ جلو باز کنم موتور قاطی بشه دیگه روشنم نشه،،،،، راهنمایی متوتید کنید که سیستم برقیش رو کُلاً درس کنم ، راهنما ها ، و بوق و چراغ ترمز ، و عقب و‌جلو‌،‌ مرسیبا این چیزایی ک شما گفتی 100%سیمکشی دستی هم انجام شده روش که قطعا سیم ها رنگ های اصلی فابریکی نیستن ک بشه بهت توضیح دادشما ببر پیش که سیم کش کلا باست درست کنه الکی خودتو اذیت نکن از 10 تا 30 تومن خرج داره برات

majid.jj
07-12-1393, 12:08 قبل از ظهر
آقا بوبین و شارژر و برق دزدی رو چطور میشه عیب یابی کرد و چه وسایلی نیاز داره!

azim.miraki
13-12-1393, 11:03 بعد از ظهر
سلام ، بر دوسِتان،
من میخام یه دسته وایر کامل بخرم ، واسه موتور و دوس دارم خودم سیمکشیش رو عوض کنم ، بخورده فنی هم بلدم (عملی) ، گفتم اگه سیمکشی موتور بهاد فقط سوکت جا بزنم که راحته ، ولی خواستم قبلش از اساتید بپرم ببینم راحته ، یا باید تجربش رو داشته باشی ...،

ali bina
21-12-1393, 11:06 قبل از ظهر
7 !؟ نباید آمپرش باشه، معمولا موتور سنگین ها باید باطری های با آمپر بیشتر داشته باشه.
اگه یه بار دمیون شارژ می شه، این احتمال هم وجود داره به جایی قطعی یا تماس ضعیف داره.
ولی خوب، اگر واقعا فکر می کنی عمر باطری تموم شده، عوضش کن، با وضعیت فعلی فقط به بوستر و موتور استارتش فشار میاد.

99%موتورسنگین ها هم12ولت 7آمپرن.بندرت دیده میشه 9آمپرن

ebikmx
14-01-1394, 11:41 قبل از ظهر
سلام و خسته نباشید کسی هست بتونه نقشه مدار برق یاماها تریل dt رو بذاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممن ون میشم فقط خواهشن یکی جواب بده دل و روده موتورم ریخته بیرون خودمم دست به آچارم مرسی....................

- - - Updated - - -

خواهشن کسی جواب بده موتورم تریل 125 دی تی هست...............؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

- - - Updated - - -

هوا خنکه....

- - - Updated - - -

کسی جواب نمیده

SABER 81
17-01-1394, 06:51 بعد از ظهر
سلام دوستان یه دست بوق خریدم ...هر دو رو مستقیم وصل میکنی سر باطری صداش خیلی زیاده ..ولی اصولی نصبشون کنی کار نمیکنن اصلا بوق فابریکی هم بوق نمیزنه ..وقتی میزنی رو دکمه بوق .تیک تیک میکنه....بردم پیش اسا میگفت باطریت ضعیفه....من الان گیج شدم اگه باطری ضعیفه چرا وقتی مستقیم وصل میکنی بوق میزنه صداشم خیلی زیاده؟

said khansar
17-01-1394, 07:29 بعد از ظهر
اگه دم باطری میزنی صداش خوبه ولی روکارجواب نمیده باید رله بزاری!

SABER 81
17-01-1394, 07:40 بعد از ظهر
رله خریدم تعمیرکار میگفت باید بوق بزنه تا بتونم وصلش کنم...میگفت باطریش بدرد نمیخوره فکر کنم سرکارم گذاشت.....رله چطوری نصب میشه؟ من رفتم اینو خریدم[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

said khansar
17-01-1394, 07:56 بعد از ظهر
یه سیم 1.5میگیری یسرشووصل میکنی به مثبت باطری یسرشم سرسیم میزنی میزنی به30رله!یه سیم از87میدی به یه فیش بوق واونیکی بوق حالاهربوق یه فیش خالی داره وصلشون میکنی به اتصال(همون زیرپایه بوقم میتونی وصلش کنی)بعددوتافیشای بوق قبلیتودرمیاری یکیشومیزنی به85یکیشم میزنی به86!حالا بوق میزنی باید بزنه!شمااگه موتورت استارت راحت میخوره باطریت سالمه!

hamed ashkandost
18-01-1394, 05:02 بعد از ظهر
با سلام خدمت اساتید

موتور باجاج 125 من استارت نمیزنه باطری هم سه ماه پیش خریدم وقتی که اسستارت میزنم بین چند تا از خونه های باطری اب باطری جوش میاد .

شارژر هم که برق میده و مشکلی فکر نکنم داشته باشه نشون دادم گفت از شارژر نیست

باطری هم 5 امپر 12 هست

در ضمن وقتی باطری رو میزارم زیر سارژ تا یک هفته خوبه واستارت میخوره اما بعدش یک هفته ول میشه.

الان هم که دیگه وقتی سوییچ رو در حالت موتور خاموشه باز میکنم اصلا دیگه صفحه دیجیتال روشن نمیشه.

وقتی که موتور روشنه هم بوق میزنه هم لامپ و راهنما همشون کار میکنن

مشکل از کجاست دوستان؟

متشکرم.

said khansar
18-01-1394, 06:14 بعد از ظهر
اگه موتورت برق دزدی نداشته باشه باطریت خرابه(اگه شارژت ایرادنداره)!اگه میخای متوجه بشی موتورت برق دزدی داره باطری روکامل شارژکن موتوروخاموش کن سوییچودربیارمثبت باطری رودربیاریک لامپ کم مصرف12ولت یا6ولت بردبریسرشوبزن به قطب مثبت باطری ویک سرشم بزن به کابل مثبت باطری روشن شدن لامپ حتا بانورکم نشونه برق دزدیه اگه خاموش موندباطری خرابه!

hamed ashkandost
19-01-1394, 10:34 قبل از ظهر
اقا سعید شرمنده من متوجه نشدم.

اصلا اگه بیام یه باطری قویتر 7امپر بخرم اتمی درست میشه؟

دیگه این اتمی ها نیازی به شارژ نداره؟

ممنون بابت پاسخگویی سریعتون.ممنونم ازت

said khansar
19-01-1394, 04:10 بعد از ظهر
باطری چه اسیدی چه اتمی نیازبه شارژداره!احتمال زیادباطریت خرابه بازبه یه باطریسازخوب نشون بده!

Hasan.A
23-01-1394, 11:09 قبل از ظهر
سلام موتور من 125چند ماه خوابیده بود حالا داخل باطریش یه ذره هم اب نیست وقتی موتورو روشنش میکنم چراغ جلوباعقب روشن میشه فقط وقتی راهنمامیزنم چراغ روی کیلومتر روشن میشه ولی خودراهنما نه مشکل ازکجاست؟؟؟؟ الان باطری چنده؟

hamed behboodi
07-02-1394, 11:13 قبل از ظهر
دوستان من ویو رادیسون دارم 1900 تا کار کرده
چند روزه میخوام استارت ( برقی ) بزنم استارت نمیخوره و یک صدای قژژژژ میده و اصلا استارت نمیخوره , وقنی استارت رو نگه میدارم نور پشت کیلومتر خاموش میشه مشکل از چیه ؟ باید چکار کنم ؟

omid kawasaki
07-02-1394, 11:46 قبل از ظهر
دوستان من ویو رادیسون دارم 1900 تا کار کرده
چند روزه میخوام استارت ( برقی ) بزنم استارت نمیخوره و یک صدای قژژژژ میده و اصلا استارت نمیخوره , وقنی استارت رو نگه میدارم نور پشت کیلومتر خاموش میشه مشکل از چیه ؟ باید چکار کنم ؟

مشکل از باطریه ، حالا یا آب نداره یا خراب شده ، بزارش زیر شارژ اگه شارژ نگرفت یه باطریه نو بخر بنداز روش

hamed behboodi
07-02-1394, 12:14 بعد از ظهر
مشکل از باطریه ، حالا یا آب نداره یا خراب شده ، بزارش زیر شارژ اگه شارژ نگرفت یه باطریه نو بخر بنداز روش

باتریش خشکه

الان رفتم با موتور یک ساعت دور زدم اومم خونه استالرت زدم با استارت روشن شد

اما بعد یک ساعت دوباره به همون حالت برگشت

armin ershad
14-02-1394, 10:28 بعد از ظهر
سلام دوستان ببخشید من یه موتور ویو رکورد دارم که موقعی که موتور روشنه چراغش خیلی ضعیفه وقتی که گاز میدم فقط اولش یه لحظه پر نور میشه بعدش هرچقدرم گاز بدم باز کم نوره و وقتی که تو حال ترمز میگیرم چراغاش قوی میشه ولش که میکنم همون اشو همون کاسه. بعدشم یه موشکل دیگه هم دارم سر شمع موتور دود گرفته و بعضی وقتا هم یه کمی از اگزوز دود میزنه بیرون این از چی میتونه باشه ایا پیچ هوا بیشتر بازه یا کمتر ؟ ممنون میشم کمکم کنید . یه مشکل دیگه هم هس که چراغ باطری که تو امپر هست فقط یه خط قرمزش روشنه دیگه از بقیه خبری نیس باتری هم تازس بدون باتری هم روشن میشه دیگه فک نکنم از شارزرش باشه . باز ممنون میشم کمکم کنید مرسی

armin ershad
15-02-1394, 12:01 بعد از ظهر
کسی نیس جواب بده ؟؟؟؟؟؟

Komando
15-02-1394, 12:20 بعد از ظهر
ممکنه اتصالی داشته باشه یا سیم کشی اشتباه باشه یا شازر که وظیفه تقویت(و تبدیل ولتاز ac بوبین بهdc ) ولتاز رو داره ایراد داشته باشه اگه شارزر دارای مقاومت متغیر میباشد ان را زیاد کنید . دود ابی یعنی روغن سوزی داره .دلایل روغن سوزی 1.رینگ ها ضعیف شده اند. 2. خرابی لاستیک های گیت سوپاپ ..اما دود سیاه به دلیل تنظیم نبودن کاربراتور هست. خار سوزن کاربرات رو یک درجه بالاتر بیندازید یا پیچ هوای کاربرات رو مقداری باز کنید (شل کنید).:11:

armin ershad
15-02-1394, 12:51 بعد از ظهر
ممنون ولی شارزر تست شده سالمه چن روزه اینجوری شده فقط موقع ترمز چراغها قوی میشن باتری هم نوعه دو روز بعد خرید باتری اینجوری شد حالا نمیدونم چشه راستش میخواستم خودم دست به کار بشم مکانیکا با اون همه هزینه باز درست کار نمیکنن کاورارو که باز میکنن هزار تا خار میشکنن . دوست عزیز اگه بخوام موقع باز کردن سوییچ چراغها روشن بشه باید چیکار کنم ؟ یعنی از باتری برقشو بگیره . مسققیم که نمیشه . ولی اگه اینجوریشو بتونم درستش کنم بهتره استانداردو سالم .

Komando
15-02-1394, 08:25 بعد از ظهر
دوست گرامی توضیحش یه کم سخته امیدوارم بهت کمک کنه......سوییچ دارای 4 سیمه که 2 تا برای باتری و 2 تا برای روشن خاموش کردن . سیم های روشن خاموش ... با رنگ سیاه با خط سفید که به ترانزیستور متصله و سیم سبز که منفیه وقتی سویچ بسته میشه سیم سیاه با خط سفید به سیم منفی وصل میشه و موتور خاموش میشه و با باز کردن سوییچ اتصال قطع ودر نتیجه سیستم جرقه وموتور به کا میفته اما سیم های باتری با رنگ های قرمز و سیاه ... سیم قرمز به باتر ی وصل میشه و سیم سیاه به کلید چراغ ها بوق و دیگر وسایل برقی متصل میشه که با باز کردن سویچ برق مثبت باتری به سیم سیاه که به کلید ها وصل میشه متصل میشه. رفیق گرامی شما می تونید سیم ورودی مثبت کلید چراغ جلو رو به سیم قرمز که به باتری متصله وصل کنید با این کار وقتی موتور خاموش باشه چراغ جلو با باطری کار میکنه و وقتی باتری هم رو موتور نباشه باز چراغ جلو به وصیله بوبین موتور روشن میشه .این بهترین سیم کشیه.

armin ershad
15-02-1394, 10:43 بعد از ظهر
ممنون دوست عزیز واقعا دستتون درد نکنه این واقعا کمکم میکنه . ببینید من موتورم سوییچش خراب بود و اون موقع که دادم عوضش کنن دوسیم وصل بود و منم یه سوییچ 4 سیم گرفتم که گفتن مخصوص ویو رکورده که اوردم دادم وصلش کنن و سوییچه تازه که 4 سیم بود فقط دو تاشووصل کرد الان 2 تاش ازاده دقیقا نمیدونم تو کدوم رنگ سیما وصلش کرده . این میتونه به چراغا ربط داشته باشه ؟ چرا موقع ترمز گرفتن قوی میشه . یعنی الان به باتری وصلش نکرده که از باتری کمک بگیره و فقط از بویین استفاده میکنه که اینم ادیه دیگه بدون باتری همیشه برق ضعیف تره . چراغ باتری هم تو صفحه کیلومتر خاموشه رو قرمزه . شاید اونم از سوییچ باشه . پس اگه دو سیم باشه 2 سیم دیگرو به کجا وصل کنم همون به باتری ؟ مستقیم که نمیشه . اونجا دقیقا کجا وصل کنم به کدوم سیما ؟ ایا هر رنگ سیمی که گفتین هر کجا باشه اونجا میتونم وصلش کنم یا فرق داره ؟ بازم ممنون میشم از راهنماییتون واقعا دستتون درد نکنه

Komando
16-02-1394, 12:10 بعد از ظهر
دوست عزیز سیم کشی دستکاری شده و سیم ها رو جا به جا کردن و نمیشه از رو رنگ سیم ها گفت ودر این صورت باید ببریش پیش یه کسی که بلد باشه.اگه تونستم امشب نقشه سیم کشی کامل رو واست میذارم. :23:

armin ershad
16-02-1394, 02:04 بعد از ظهر
ممنونم داداش گلم ببخشید دیگه . ممنون میشم ایشالا جایی بشه جبران کنیم

armin ershad
16-02-1394, 06:24 بعد از ظهر
داداش گلم ظهر کاورو باز کردم از چهار تا سیم سیم سبز وسیاهی که خط سفید داره ازاده و به جایی وصل نیس .و اون یکیا که به سیم کشی متصلن قزمزو سیاهه . اصلا سیم سیاه با خط سفید ندیدم که وصلش کنم . حالا چیکار کنم ؟

Komando
16-02-1394, 08:52 بعد از ظهر
داداشی این نقشه رو برات کشیدم:7: برق کشی هوندا 125 یا همون سی جی هست و موتور تریل خودمم اینجوریه اگه ازش سر در میاری بسم ال.. اگر هم نه دیگه باید بری پیش یه موتور ساز خوب. [Only registered and activated users can see links]
.اگه سوالی بود در خدمتم.[Only registered and activated users can see links]

armin ershad
16-02-1394, 10:20 بعد از ظهر
داداش ممنون نقشه خوب بود ولی داداش کلا رنگا فرق میکنه نمیدونم حالا چه سیمی چه کاریو انجام میده اصلا سیم سیاه با خط سفید وجود نداره ... حالا بگذریم طهر کاورشو باز کردم داشت بارون میبارید که زود جمش کردم که 2 تا عکس گرفتم با اینکه خوب نگرقتمو چیزی معلوم نیس بازم میزارم ببینید چیزی معلوم میشه ؟ داداش غیر از سوییچ چی اصلا میشه چراغارو یه جور دیگه به باتری وصل کرد که با باز کردن سوییچ برق به کلید هم برسه ؟ زیاد مزاحمتون شدم ببخشید شرمندم . [Only registered and activated users can see links]

Komando
16-02-1394, 10:48 بعد از ظهر
این چه حرفیه داداش خوشحال میشم کمکت کنم . یه چند تا عکس دیگه بذار .

SABER 81
21-02-1394, 11:16 قبل از ظهر
سلام دوستان موتور من چند وقتیه که باطریش خوب شارژ نمیشه.. حتی اگه 4 ساعت با موتور دور بزنی بازم وقتی موتورو خاموش میکنم راهنما هم نمیتونه بزنه ... و اگه نصف روزی موتور روشن نکنم باطری کامل خالی میشه...به نظر شما مشکل از باطریه یا شارژر البته وقتی گاز میدی هم نور راهنما بیشتر میشه هم بوق میزنه هم. نور چراغ جلو و عقب زیاد میشه ....موتورم cdi125 و باطریش هم اسیدیه و سال 93 باطری رو خریدم

Komando
21-02-1394, 12:27 بعد از ظهر
ببین دوست گرامی اگه گاز بدی نور چراغ ها زیاد بشه دلیل نمیشه که شارزر سالم باشه . شارزر وقتی خراب بشه باز هم روی باتری برق میاره ولی نمیتونه اونو شارز کنه.خودم باتری نو گذاشتم رو موتورم بعد شارز نمیشد با اهم متر شارزر تست کردم خراب بود شارزر عوض کردم درست شد .ولی به نظر من موتور تو باتریش خرابه..:2:

SABER 81
21-02-1394, 06:24 بعد از ظهر
ببین دوست گرامی اگه گاز بدی نور چراغ ها زیاد بشه دلیل نمیشه که شارزر سالم باشه . شارزر وقتی خراب بشه باز هم روی باتری برق میاره ولی نمیتونه اونو شارز کنه.خودم باتری نو گذاشتم رو موتورم بعد شارز نمیشد با اهم متر شارزر تست کردم خراب بود شارزر عوض کردم درست شد .ولی به نظر من موتور تو باتریش خرابه..:2:
اینم بگم باطری رو از روی یه موتور مدل 92 بازکردم باطری فابریکش بود ...چه باطری بخرم خوبه چه مارکی؟

Komando
21-02-1394, 07:57 بعد از ظهر
جنس خوب که پیدا نمیشه . ولی به نظرم راپیدو بد نیست حالا بیشتر تحقیق کن که پولت هدر نره .من یه golden kh گذاشتم اشغال بود فقط 3 ماه استارت رو راه مینداخت:sad: (اول شارزر رو تست کن که مطمعن بشی از شارزر نیست )

SABER 81
21-02-1394, 08:09 بعد از ظهر
اتمی یا اسیدی؟...دوتا بوق خریدم انداختم{رله هم براش گذاشتم} رو موتور از روزی که بوقها رو انداختم روش اینطوری شده الان بوق هارو برداشتم ولی بازم خرابه......برای بوقها باید باطری قویتری بخرم؟

Komando
21-02-1394, 08:35 بعد از ظهر
برا موتورهای استارتی که اسیدی باید گذاشت ولی در کل اتمی زیاد عمر نمیکنه و خوب نیستن(تجربه شخصی) و در مورد بوق ها هم نیازی به باتری قوی تر نیست .(سیم های بوق و رله رو از نظر اتصالی نداشتن چک کن) بعضی باتری های اتمی وقتی از کار میفتن بدلیل خشک شدن اسید داخل اونهاست که با ریختن اسید نو درست میشن.

cg126
22-02-1394, 08:07 قبل از ظهر
سلام من یک طرح هوندا 125 دارم میخواستم بدونم چرا بوقم بعضی اوقات میزنه بعضی اوقاتم خیلی ضعیف عمل میکنه در بیشتر مواقع هم اصلا کار نمیکنه ممنون میشم جواب رو برام ارسال کنید و روش حل این موضوع رو (به ایمیلم خواهشن )علت اینکه به یکباره این اتفاق افتاد چیه . با تشکر