PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تایم سوپاپ

mohsen_roa
04-06-1393, 11:39 قبل از ظهر
سلام خدمت اساتید
دوستان من نحوه تایم گیری این نوع انجین رو میخواستم :
[Only registered and activated users can see links]
ممنون میشم راهنمایی کنید
کمک فوری

hosinmaster
04-06-1393, 04:17 بعد از ظهر
انجین 70 سی سی هستش؟؟
فکر کنم مربوط به ساچ باشه درسته؟؟

mohsen_roa
04-06-1393, 06:41 بعد از ظهر
روو خیلی موتور ها هست
هوندا 70 محبوب ، 70 سی سی های جدید مثل پاژنگ ، پیشرو ، روو همین ساچ یا روم به دیفال زیگما ( آخه اون لوله پولیکا و دو تا چرخ هم شد موتور سیکلت؟) ، روی طرح ویو 125 ، مینی کراس 50 سی سی ، فکر کنم هوندا 110 ، ....

من یه آریو 70 دارم واسه زمان طفولیت ، پروژه ی بازسازیشو کلید زدم:happy4:

mohsen_roa
08-06-1393, 10:05 قبل از ظهر
جواب سوال خودم بعد از کلنجار رفتن بسیار و اتکا به اصل 4 عمل موتور !

خیلی ساده
وقتی علامت f فلکه برق روبروی شاخص انجین قرار داره ،باید دو تا سوپاپ در حالت قیچی بسته باشن چون این موقع زمان احتراقه.
در این حالت زنجیر و چرخ دنده رو جا میزنیم و فلکه برق رو به جهتش 360 درجه میچرخونیم تا حرف t روی فلکه برق مقابل شاخص انجیبن قرار بگیره ،در این حال اگه تایم درست باشه باید همزمان بلافاصله( نه زودتر نه دیرتر ) از روبرو شدن حرف t و شاخص انجین ، سوپاپ ورودی (شروع ) به باز شدن بکنه.چون زمان مکش سوخته.اگه اینطور بود یعنی تایم صحیحه.البته با روبرو شدن علامت های روی چرخ دنده و فلکه هم میشه اما دقیق نیست و اعصاب خرد کنه.

توضیحات :

Fire = f : زمان احتراق ، موقعی که شمع جرقه میزنه
tdc = t : نقطه ی مرگ بالا، زمانی که پیستون در بالاترین حد ممکن قرار داره و با اندکی چرخش میللنگ به هر جهت ، پایین میره.
شاخص انجین : روی انجین ها متفاوته ، میتونه به شکل علامت ، برجستگی ، یا فرورفتگی ... باشه، و معمولا بالای فلکه برق قرار داره. توی این نوع موتور یه بریدگی یا شیار کوچیک لبه ی انجین هست.

hadimtv
25-08-1393, 09:55 بعد از ظهر
سلام اول باید شاخص رو f قرار بدیم بعد زنجیر چرخ دنده جا بزنیم...میشه مستقیم رو t جا بزنیم زنجیر و چرخ دنده رو...رو چرخ دنده هم 2 تا خط داره با اون تنظیم کنیم...

nami
20-09-1393, 08:00 بعد از ظهر
بچه ها میشه کاملتر توضیح بدین موتور من نامی 200 هست

Komando
09-02-1394, 08:08 بعد از ظهر
اگه الان کسی هست تا فیلم بذارم:au:

حسین70
15-04-1394, 07:33 قبل از ظهر
عکس بزار داداش
لطفا روش تایم گیری و فیلر گیری ویو رو توضیح بدید

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk

حسین70
15-04-1394, 07:33 قبل از ظهر
اگه الان کسی هست تا فیلم بذارم:au:
لطفا روش تایم گیری و فیلر گیری ویو رو توضیح بدید

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk

alireza315
08-05-1394, 03:31 بعد از ظهر
سلام دوستان کسی روش تایم دنده گرفتن موتور رو میدونه >

محمد اسمعیلی
08-05-1394, 06:56 بعد از ظهر
سلام به دوستان عزیز ، من با اتکا به چیزهایی که بلدم سعی میکنم خیلی ساده توضیح بدم ،
مرحله اول اطمینان از اینکه پیستون در بالا ترین جای ممکن قرار داره . یعنی با چرخوندن موتور با کمک دست پیستون رو در بالا ترین جا قرار میدیم .
مرحله دوم چک کردن شاخص فلکه برقه که دقیقا توی این لحظه ( یعنی جایی که پیستون در بالاترین نقطه قرار گرفته) ، شاخص فلکه برق دقیقا روبروی سنسور الکتریکی یا چشم یا ... قرار میگیره ، البته در موتور های تک سیلندر با 1 میل بادامک باید 1 نیم دور فاصله 2 زمان لحاظ شود . یعنی شما باید میل بادامک را کنترل کنید ببینید در لحظه جرقه هر 2 سوپاپ بسته باشد ،
مرحله سوم میل بادامک یا میل بادامک ها در حالت قیچی ،
البته در مورد انجین هایی با تایپیت و انگشتی مثل cdi در این زمان باید میل تایپیت ها رو سر جاشون بزارید
مرحله چهارم جا انداختن زنجیر
مرحله پنجم زنجیر سفت کن
مرحله ششم چک کردن کارکرد ، یعنی با دست موتور رو بچرخونید و ببینید همه چیز درست کار میکنه یا نه .
فکر نمیکنم چیزی رو جا انداخته باشم . اگر موردی جا افتاده از اساتید محترم تمنا دارم اصلاح بفرمایید .

omid.jeffry
05-12-1396, 10:17 بعد از ظهر
اخر به صورت عکس نزاشتین من این راه رو رفتم ولی سخته تایم نمیشه موتورم بی کلاج هست موتورم اگه عکس هست ممنون میشم دوستان خیلی مهمه مرسی این جوری سخته

omid.jeffry
06-12-1396, 12:15 قبل از ظهر
اخر به صورت عکس نزاشتین من این راه رو رفتم ولی سخته تایم نمیشه موتورم بی کلاج هست موتورم اگه عکس هست ممنون میشم دوستان خیلی مهمه مرسی این جوری سخته