PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیرو موتور چطوره؟

mehdicvl
23-05-1390, 09:52 بعد از ظهر
سلام دوستان خسته نباشین. من امروز اتفاقی رفتم فروشگاه مرکزی نیرو موتور، قیمت موتوراشو گرفتم. (دایچی، احسان، سحر، پرواز و...). به نظرم قیمتاشون خوب اومد. منتهای مراتب نمیدونم محصولات این شرکت چجورین. برای همین مزاحم شما عزیزان شدم که نظر فنی تون رو راجع به محصولات شرکت نیرو موتور فارس بدونم.
با تشکر فراوون

Alireza
23-05-1390, 10:10 بعد از ظهر
کیفیت موتوراش معمولی رو به پایینه و موتوراشم چینیه

mehdicvl
23-05-1390, 10:51 بعد از ظهر
کیفیت موتوراش معمولی رو به پایینه و موتوراشم چینیه

معمولی رو به پایین؟!!
برای خرید موتور تا سقف 1 تومن، چه موتوری رو پیشنهاد میکنین؟
هم از لحاظ کیفیت خوب باشه هم ظاهرش ظاهر خوبی باشه و مثل این سی جی هایی که پر شده تو خیابونا! نباشه
(صفر و یا کارکرده تمیز هر چی که به نظرتون بهتر میاد).

Alireza
23-05-1390, 11:12 بعد از ظهر
نمیتونی با 1 تومن همه اینا رو داشته باشی
اگه قیافه میخوای باید قید کیفیت رو بزنی اگه کیفیت بخوای باید قید قیافه رو بزنی

ghost.rider1
24-05-1390, 01:22 بعد از ظهر
اسکوتر دلفین 150 واسه شرکت ایران رکاب کیفیت زیبایی ...نوش 1200 هست دست دوم تمیز باید پیدا کنی

mehdicvl
24-05-1390, 10:45 بعد از ظهر
موندم چیکار کنم.
احسان 150 سی سی شکاری ازش زیاد تعریف کردن! اما اگه نیرو موتور کیفیت محصولاتش اینجوری باشه، از این مدلشم نمیشه انتظار خاصی داشت.

موتور خیلی خفنی نمیخوام. فقط ظاهرش تکراری نباشه، زود به خرج نیفته، 125 سی سی تا نهایتا 150 سی سی هم خوبه.
(کویر رادیسون چطوره؟ قیمتش؟)

---------- Post added at 11:45 PM ---------- Previous post was at 11:43 PM ----------

اسکوتر دلفین 150 واسه شرکت ایران رکاب کیفیت زیبایی ...نوش 1200 هست دست دوم تمیز باید پیدا کنی
در موردش چیزی نمیدونم. میشه یه کم اطلاعات بدین؟ ممنون

Alireza
24-05-1390, 11:32 بعد از ظهر
رادیسون هم یه اشغال به تمام معناس اصلا سمتش نرو
گفتم با این قیمت یا باید بری سراغ قیافه یا کیفیت

mehdicvl
25-05-1390, 12:10 قبل از ظهر
رادیسون هم یه اشغال به تمام معناس اصلا سمتش نرو
گفتم با این قیمت یا باید بری سراغ قیافه یا کیفیت
خب حداقل پول واسه خرید موتوری که هر دوتا ویژگی رو داشته باشه چقدره؟ چه موتوری؟

Alireza
25-05-1390, 12:31 قبل از ظهر
پالس 220
دور و بر 3 تومن
اپاچی 180 و پالس 180 ug4 هم هستن دور و بر 2400

mehdicvl
25-05-1390, 01:22 بعد از ظهر
به نظرم شما خیلی دارین سخت میگیرین. من موتور برای استفاده معمولی میخوام.
در مورد موتور رادیسون هم از چند نفر که داشتن پرسیدم، هیچ کدوم گله نکردن (یکیشون 2 سال و یکیشون 1 سال و نیم بود که استفاده میکرد)
لطفا راهنمایی کنین نه اینکه سلیقه شخصیتون رو بگین :wall3:

شفیع
25-05-1390, 02:10 بعد از ظهر
به نظرم شما خیلی دارین سخت میگیرین. من موتور برای استفاده معمولی میخوام.
در مورد موتور رادیسون هم از چند نفر که داشتن پرسیدم، هیچ کدوم گله نکردن (یکیشون 2 سال و یکیشون 1 سال و نیم بود که استفاده میکرد)
لطفا راهنمایی کنین نه اینکه سلیقه شخصیتون رو بگین :wall3:

مهدی جان، ناراحت نشو دوستان قصد اذیت کردن ندارن، مسلمه کمی نگاهشون فراتر از مرز هاست !
من هم رادیسون دارم، دیدم که خودتم مشتاقی در مورد رادیسون بدونی.
البته نمی دونم منظورت از رادیسون کدوم مدلشه !؟ من اون مدلی که شبه تریل هستو می گم،
رادیسون یا به عبارتی همون Honda XR 125 که بعد از چند دست چرخیدن و به اصطلاح تیونیگ شدن، یک موتوری که برای مصارف داخت شهری درست شده بود تبدیل شد به یک موتور تریل، که البته شاید نشه اسمشو تریل گذاشت، برای اینکه طراحی قطعات پایه ایه این موتور همینطور که از ظاهرش پیداست فقط برای مصارف داخل شهری یا آنرود طراحی شده بود، که با تغییر سی سی از 125 سی سی به 200 و 250 سی سی قدرتشو زیاد تر کردن، اندازه لاستیک ها رو بزرگ تر کردن، هندل و تغییر کاربرات و ... یه جورایی تبدیل شد به تریل.
این موتور شبه تریل، به خاطر داشتن بولبورینگ های خیلی ضعیف، کاربراتور معمولی داخل شهری، شماره زنجیر خیلی کوچیک و ضعیف، سیستم فنر بندی ضعیف و مخصوص داخل شهری، سنگین بودن، طراحی بدنه غیر آفرودی و ... همیشه از طرف خیلیاز موتور سوارا مورد تمسخر و انتقاد قرار می گیره. و اون هم به خاطر اینه که ظاهرش شبیه آفروده ولی باطنش آنرود به همین خاطره که وقتی اساتید اسمشو می شنون، سردیشون می شه !
رادیسون یک موتور پر قدرت و پرشتاب و در کلاس بالا تر نسبت به هوندا 125 های معمولی هستش، زینش نرم و بزرگ راننده و ترکش خیلی راحت می شینین و به تازگی لوازم و قطعاتش داره در حد لوازم هوندا 125 زیاد می شه، و البته خرجش هم مسلمه کمی بالاتره.
من موتور رادیسون رو دارم، برای کار های داخل شهری خیلی ازش راضی ام، چند بار شده رایسون رو در حدی روش بار زدم که عمرا هوندا 125 بتونه همچین باری رو جابجا کنه و بدون اینکه جایی کم بیاره کار آدمو راه می ندازه،
ولی ... خدا نکنه یه وقت حوس آفرود به سرت بزنه، موتوریه که ممکنه توی قدرت خیلی قوی نباشه ولی خوب برای آفرود طراحی نشده، خیلی خرج رو دستت میذاره، بعد از هر آفرود به کل باید آچر کشی شه، بوبورینگ ها بررسی و تعویض شه، با وزنی که داره باید مواظب باشی بلایی سر خودت نیاره، در صورتی که موتور کم تر 45 درجه خم شد به خاطر داشتن کابرات شهری، موتور خاموش می کنه ریپ می زنه ...
خواستم نگاه عادلانه ای داشته باشم امیدوارم تونسته باشم.

موتور آنچنان بدی نیست ولی باید در حد آنرود ازش انتظار داشته باشی.
البته من سفر های آفرود زیادی باهاش رفتم یه جورایی می سازمو می سوزم :11:

Alireza
25-05-1390, 03:02 بعد از ظهر
سلیقه شخصی نیست شما مشاوره میخواین منم نظرمو دادم تصمیم گیرنده خودتونین برای منم فرقی نداره شما چه چیزی بگیری اگه سلیقه شخصی بود من هیچ وقت پالس رو پیشنهاد نمیدادم به شما
خوب و بد بودن موتوری هم که میگیرین نه به ضرر منه و نه به نفع من

mehdicvl
25-05-1390, 05:59 بعد از ظهر
مهدی جان، ناراحت نشو دوستان قصد اذیت کردن ندارن، مسلمه کمی نگاهشون فراتر از مرز هاست !

قربونت. ممنون از راهنماییتون من ناراحت نشدم! ولی خب علیرضای عزیز هم خیلی سخت میگیرن آخه!
بابا من اصلا از موتور سر رشته ندارم. آنرود و آفرود هم بیلمیرم :دی (البته یه حدس هایی راجع بهشون میزنم )
ممنون از راهنمایی سازنده ات.

سلیقه شخصی نیست شما مشاوره میخواین منم نظرمو دادم تصمیم گیرنده خودتونین برای منم فرقی نداره شما چه چیزی بگیری اگه سلیقه شخصی بود من هیچ وقت پالس رو پیشنهاد نمیدادم به شما
خوب و بد بودن موتوری هم که میگیرین نه به ضرر منه و نه به نفع من

عزیز منم قصد جسارت نداشتم. شما بدون هیچ توقعی دارین سعی میکنین منو راهنمایی کنین. تورو خدا بد برداشت نکنین. اما آخه من فکر میکنم شما خیلی داری سخت میگیری. من توقع زیادی از موتور ندارم. راه بره، سر و صدا و لرزشش کم باشه، به خرج نیوفته. همین! :gigglesmile: حالا اگه یه ریختو قیافه یی هم داشت که دیگه محشر میشه.

امروز موتور یکی از دوستامو گرفتم (کیان سی جی 125) . موتور روندنم سخته هاااا (تجربه نداشتم :دی). دوستم میگفت موتور از همین سی جی ها بگیرم بهتره. چون لوازمش و... هست. اگه خرابم بشه زیاد خرج برنمیداره.
شاید تا وقتی که راه بیفتم و تو موتور سواری ردیف شم، سی جی بگیرم. بعدا ها برم سراغ موتورای سنگین و رنگین (!)
نظر شما چیه؟ سی جی خوب چی هست و چنده؟ (125 سی سی یا 150 سی سی)
در کل به نظرتون من چیکار کنم؟ گیج شدم اساسی!

شفیع
25-05-1390, 08:48 بعد از ظهر
آقا مهدی من فکر کردم الان موتور دارین یا داشتین اگر تا حالا موتور نداشتین به نظرم بهتره شما هم مثل همه ی ما از 125 شروع کنین،
خوبی کلاس 125 اینه که سبکه، شتابش خوبه، کنترلش راحته، قدرت مانورش بالاست، و متاسفانه دور از جون به خاطر همین خصلت ها آمار تلفاتش خیلی بیشتر از موتور های دیگه ست.

شما گفتین می خواین از سی جی شروع کنین، فکر کنم منظورتون سی دی آی بود (cdi) درسته ؟ سی جی مدل قدیمی تر و پلاتینیه cdi هست، نگهداریش سخت تره و البته قطعاتش کم پیدا تره و گرون تر از مدل های cdi
در کلاس cdi 125 مدل و کارخونه ماشالله در ایران بی نهایته، دقیقا نمی شه گفت کدوم موتور از همه بهتره، ولی خوب موتور های 125 که من دیدم و شنیدم که کیفیت خوبی داره محصولات شرکت های کویر، تلاش، آمیکو، اینطور که توی بازار هم دیدم این سه تا شرکت محصولاتش نسبت به شرکت های دیگه کمی گرون تر هم هست.

mehdicvl
25-05-1390, 10:29 بعد از ظهر
در کلاس cdi 125 مدل و کارخونه ماشالله در ایران بی نهایته، دقیقا نمی شه گفت کدوم موتور از همه بهتره، ولی خوب موتور های 125 که من دیدم و شنیدم که کیفیت خوبی داره محصولات شرکت های کویر، تلاش، آمیکو، اینطور که توی بازار هم دیدم این سه تا شرکت محصولاتش نسبت به شرکت های دیگه کمی گرون تر هم هست.
ممنون. گفتین آمیکو! موتور گلسار آمیکو چطور موتوریه؟ قیمتش رو دارین؟

شفیع
25-05-1390, 11:21 بعد از ظهر
متاسفانه اطلاعی ندارم.

mrd60006
27-05-1390, 01:04 بعد از ظهر
سلام
منم عین شرایط شمارو دارم
منم میخوام موتور بگیرم و اولین موتورمه
اما گرونن و پولمم کمه
در حد 1.200
میخوام پرواز بخرم اما دوستان انقد بد میگن که موندم چیکار کنم!!!
منم گیج شدم مثه شما!!!

Kami
27-05-1390, 01:40 بعد از ظهر
سلام
منم عین شرایط شمارو دارم
منم میخوام موتور بگیرم و اولین موتورمه
اما گرونن و پولمم کمه
در حد 1.200
میخوام پرواز بخرم اما دوستان انقد بد میگن که موندم چیکار کنم!!!
منم گیج شدم مثه شما!!!
اقا بخر . الان مگلی 5 میلیونی مشکلات زیادی داره چه برسه به موتور کم قیمت تر

شفیع
27-05-1390, 01:58 بعد از ظهر
اقا بخر . الام مگلی 5 میلیونی مشکلات زیادی داره چه برسه به موتور کم قیمت تر

مشکل اینجاست که گاهی اوقات ما خیلی ریزه گیر هستیم،
هر موتوری مشکلاتی داره موتور بدون مشکل وجود نداره.

نیما نادری
27-05-1390, 05:23 بعد از ظهر
دوست عزیز شبح مدیران پست منو پاک کردن ولی مخلص کلام آشغاله نگیر

Kenji
27-05-1390, 05:43 بعد از ظهر
نیما کلا تو این تاپیک پستی پاک نشده که!

Amir
27-05-1390, 05:44 بعد از ظهر
دوست عزیز شبح مدیران پست منو پاک کردن ولی مخلص کلام آشغاله نگیر

جناب نادری هیچ پستی از شما در این تاپیک حذف نشده

ممکنه مشکلات اینترنتی باعث شده مظلبتون پست نشده باشه ولی من مطمئنم هیچ پستی از شما در این تاپیک حذف نشده , می تونید دوباره ارسال کنید

ما جلوی شرکت های بزرگتر جانب گیری نکردیم چه برسه به ...

mehdicvl
28-05-1390, 12:55 قبل از ظهر
ممنون از همراهی و راهنمایی همه بزرگواران.
من تا حالا موتور نروندم! به نظرتون برم سی جی بخرم یا از همون اول برم موتور شاخ بخرم؟ البته بالای 1 تومنی رو که باید قسطی بخرم.
(از ظاهر موتورای سی جی زیاد خوشم نمیاد)

Kenji
28-05-1390, 01:25 قبل از ظهر
یه پالس 135 بگیر رات میندازه. اصل موتوره. کیفیت عالی

نیما نادری
28-05-1390, 10:19 قبل از ظهر
ممنون مدیران عزیز ولی پستم با مزمون "طرفش نرو داغونه " نیست !! شاید تو تاپیک دیگه ای زدم !!!!

با خرید پالس 135 بد موافقم خیلی خیلی روش کار کردن

mehdicvl
28-05-1390, 01:23 بعد از ظهر
ممنون. پالس 135 قیمتش چنده؟
کارکرده تمیزش رو میشه گیر آورد؟
(راستی دو سه جا دیدم تعریف موتور دایچی رو کردن! مگه اونم مال نیرو موتور فارس نیست؟)

Kenji
28-05-1390, 01:30 بعد از ظهر
طرف دایچی نرو/

قیمت دقیق پالس 135 رو ندارم دوستان بیان بگن. در حدود یک و 200-300 باید باشه.

mrd60006
28-05-1390, 01:57 بعد از ظهر
آقا من نظر شخصیمو میگم شاید خلاص شی!
منم عین چن نفره دیگه گیج شده بودم چی بگیرم
از آپاچی گرفته نا پالس
چینیا و 125
خیلی تحقیق کردم!
بلاخره دیدم منکه پول زیاد ندارم)5 6 میل( که برم به موتور با اصل و نصب بخرم!کارمم که موتور سواری نیس!برا حال میخوام!هیچوقتم عقلم اجازه نمیده بالای 100 110 برم باموتور!هرچی که باشه !مگه قصد جونمو کردم؟!!هیچ کدوم امنیت ندارن!موتور دوتا پا داره هرچی باشه!(البته میدونم سطح امنیتاشون باهم فرق دارن)
حاضر بودم 2.400 بدم آپاچی 180 بگیرم
اما گفتم چه کاریه؟؟این همه پول برا چی؟که فردا چیزیش شکست یا خراب شد بیفتم دنبالش و موتورم بخوابه؟اونهمه پول موتور بدم بعدشم وسایل پرونشو بگیرم؟قیافشم که خدا نیس!
صب تا شب نمیخوام موتور سواری کنم که!روزی 1 2 ساعت فقط!اونم آروم تو خیابون!فوقش هفته ای یه بار میرم سرعین(اردبیلم)
وفتشم ندارم
خلاصه دیدم ارزش نداره 2.400 میل بدم موتور بگیرم برا این استفاده ها!
طرف پالسم نری که میدونم بعد یه مدت که بخری از قیافش ناراضی میمونی(وقتی پرواز ببینی تو خیابون)و افسوس میخوری مجبور میشی بری با ضرر بفروشی!!!
عشق شتابم ولی خوب در حد پولم!منطقیه که ما پول میدیم پراید میخریم(مثلا) با شتابش حال میکنیم!خیلیم کیف میکنیم!اما داداشمون که bmw داره ،امکان داره بیاد بگه شتاب پراید خوبه؟!!!!!!اگه پولت میرسه بهش و میخوایی ماشن بخری،بخر؟!!!!!همچین پیشنهادی نمیده 100%!اون میگه نگیر""آشغاله""
عزیزم پولت 1 میل هست اولین موتوری هست که میخوایی بخری پس شک نکن و پرواز که میخواستی بخری رو بخر!عین قضیه پراید خریدن!حال میکنی باهاش!با شتابش!با سرعتش!با سنگینیش!مهمتر اینکه با هیکلش!دیگه چی میخوایی؟همینه دیگه!!!اما خرجم داره!باید مواظبش باش کاملا!بهش برسی!بعضیا جوری موتورو داغون میکنن که بعد یه ماه موتور کامل "ل ش"میشه!اما آدمیم دیدم پرواز داشته تو یه سال خیلی عالی بهش رسیده و موتورم خیلی خیلی تمیز مونده!تقریبا بدون ایرادوصدای تابلو و اذیت کننده!
اگه یه روز سوار دایلیم شدی دیدی چقد با کیفیت و عالیه،اون موقع بدت میاد از پرواز!میبینی که آشغاله!!!!!پس تا وقتی پول نداری طرف موتور دیگه نرو!سوارش نشو!
ختم کلام اینکه منم تصمیم دارم همون پروازو بخرم (که اگه پول داشتم این آشغالو نمیخریدم!!!!!!)که بهترینه نسبت به پولی که میدم و انتظاری که دارم و برا منی که تا حالا موتور نداشتم و برا دور زدن تو خیابون و عشق و حال میخوام!!
امیدواذم حرفام کمکت کنه!
منکه راحت تصمیم گرفتم بخرم!توام اذیت نکن خودتو!موتورو بگیر و حالتو ببر!
قربانت!

mehdicvl
28-05-1390, 02:12 بعد از ظهر
چشم اصلا سمتش نمیرم.
لینک فروش از سایت فروش موتور دارم. 1690 میده. چند تا موتور دیگه هم دیدم به نظرم بد نیومد.

1- پالس اکسید 125، مونتاژ کویر موتور. قیمت 1300
2- سوزوکی 125، مونتاژ شرکت تکتاز، 1200
3- یاماها 125، مونتاژ شرکت ایران دوچرخ ، 1400
یکی هم پیدا کردم TVS Flame 124cc مدل آذر ۱۳۸۹با 500 کیلومتر کارکرد با مدارک و بیمه تا فروردین 91 رو میده 1350 (البته تو یه فروم دیدم، با کلی عکس که ظاهرا موتور خیلی تمیزی بود)

(فکر کنم قرار دادن لینک سایتای فروش و لینک فروم های دیگه خلاف قوانینه واسه همین نذاشتم)

---------- Post added at 03:12 PM ---------- Previous post was at 03:09 PM ----------

چشم اصلا سمتش نمیرم.
لینک فروش از سایت فروش موتور دارم. 1690 میده. چند تا موتور دیگه هم دیدم به نظرم بد نیومد.

1- پالس اکسید 125، مونتاژ کویر موتور. قیمت 1300
2- سوزوکی 125، مونتاژ شرکت تکتاز، 1200
3- یاماها 125، مونتاژ شرکت ایران دوچرخ ، 1400
یکی هم پیدا کردم TVS Flame 124cc مدل آذر ۱۳۸۹با 500 کیلومتر کارکرد با مدارک و بیمه تا فروردین 91 رو میده 1350 (البته تو یه فروم دیدم، با کلی عکس که ظاهرا موتور خیلی تمیزی بود)

(فکر کنم قرار دادن لینک سایتای فروش و لینک فروم های دیگه خلاف قوانینه واسه همین نذاشتم)

Kenji
28-05-1390, 02:51 بعد از ظهر
در آخر یا اکسید بگیر یا پالس 135

==

mrd60006 ([Only registered and activated users can see links]) جان پرواز؟ پراید؟ به خدا پراید تو ماشینا سگش شرف داره به پرواز تو موتورا. پراید رو سوار بشی تو 5 سال کلا 200 تومن خرج میندازه گردنت. کل موتورو می تونی بیاری پایین و سوار کنی با حدود 100 تومن!

پرواز که 6 ماه راه نفرته ازت نصف قیمتم کسی ورنمیداره عزیز.

mrd60006
28-05-1390, 11:11 بعد از ظهر
در آخر یا اکسید بگیر یا پالس 135

==

mrd60006 ([Only registered and activated users can see links]) جان پرواز؟ پراید؟ به خدا پراید تو ماشینا سگش شرف داره به پرواز تو موتورا. پراید رو سوار بشی تو 5 سال کلا 200 تومن خرج میندازه گردنت. کل موتورو می تونی بیاری پایین و سوار کنی با حدود 100 تومن!

پرواز که 6 ماه راه نفرته ازت نصف قیمتم کسی ورنمیداره عزیز.
عزیز منظور این نیست که بیاییم بطور مطلق هزینه تغمییر موتور و پایین اومدن قیمتشو مقایسه کنیم!منظورم بطوز نسبی بود!
یعنی پرواز نسبت به دایلیم،مگلی و این چیزا مثه پراید هست به لکسوس و این مدلا!!!
نسبی بود مقایسه که دوست عزیزمون بهتر متوجه شن وگرنه بقول شما با 100ت پراید سرویس میشه!!!
ممنون

Kenji
29-05-1390, 12:55 قبل از ظهر
یه مقایسه بین پرواز با مثلا آپاچی 160 ه برید. با پالس 135 و آپاچی 150 ......

حتی با سی جی هم بد نیست

mrd60006
29-05-1390, 10:27 بعد از ظهر
یه مقایسه بین پرواز با مثلا آپاچی 160 ه برید. با پالس 135 و آپاچی 150 ......

حتی با سی جی هم بد نیست
اگه منو مسخره میکنید کاره خیلی اشتباهی میکنید!
ولی اگه با من نبودین هیچ!
دوست من،آقای مدیر باشگاه من نگفتم که پرواز با آپاچی میتونه مقایسه بشه!!!یا با چیزایه دیگه!شما منظور بندرو اشتباه متوجه شدین!
من گفتم کسی که موتور نداشته و پولشم 1 میلیونه با پرواز میتونه 2 3 سال راضی بمونه!
همین!
به امید روزیکه حرفه ایها آماتورهارو مسخره نکنن!
ممنون

Kenji
29-05-1390, 10:44 بعد از ظهر
اگه منو مسخره میکنید کاره خیلی اشتباهی میکنید!
ولی اگه با من نبودین هیچ!
دوست من،آقای مدیر باشگاه من نگفتم که پرواز با آپاچی میتونه مقایسه بشه!!!یا با چیزایه دیگه!شما منظور بندرو اشتباه متوجه شدین!
من گفتم کسی که موتور نداشته و پولشم 1 میلیونه با پرواز میتونه 2 3 سال راضی بمونه!
همین!
به امید روزیکه حرفه ایها آماتورهارو مسخره نکنن!
ممنون

دوست من شما بد متوجه شدید. قصد من ابدا توهین به شما نبود. اما مسلما موتور پرواز رو هر جا ببینم وسط خیابون می زنم زیر خنده.

اینطور نیست. موتور پرواز تا 6 ماه فقط صاحبش رو راضی نگه می داره فقط هم از جهت ظاهر!

mehdicvl
30-05-1390, 06:15 بعد از ظهر
من امروز دوباره رفتم گمرک! (:دی)
سوال!
موتورای "جترو" چطور موتورایین؟ یه جترو 150 داشت که یارو میگفت انجینش تایوانیه!!!
یکی جترو، یکیم پیشرو پارس 150. از لحاظ کیفیت و قطعات و... چطور هستن؟
ممنون

mehdicvl
31-05-1390, 03:08 بعد از ظهر
من امروز دوباره رفتم گمرک! (:دی)
سوال!
موتورای "جترو" چطور موتورایین؟ یه جترو 150 داشت که یارو میگفت انجینش تایوانیه!!!
یکی جترو، یکیم پیشرو پارس 150. از لحاظ کیفیت و قطعات و... چطور هستن؟
ممنون
دوستان میشه یاری بدین؟ (البته اگه احساس میکنین دیگه این پست ربطی به موضوع و عنوان اصلی نداره و باید پست جدید باز کنم بهم بگین)

s.mm
01-06-1390, 12:54 قبل از ظهر
سلام
از آنجایی که بسیار جسور هستم اولین پستم را با راهنمایی شما شروع می کنم
شما به دلیل اینکه تازه می خواید موتور بخرید یعنی موتور سوار بشید بسیار بهتره که از یه موتور با کلاچ دستی شروع کنید این رو به این خاطر میگم که از طرح ویو های رادیسون اسم بردید که کلاچ اتومات هستن،اما با توجه به نوع نیازی که اعلام کردید و تاکیدتون به اینکه "خیلی سخت نگیرید" ما هم چنین می کنیم و خیلی سخت نمیگیریم بنابراین به نظر من یه دونه از همین هوندا ایرانیا اونم کارکردشو بخرید که البته خیلی مهم نیست چه مارکی باشه ولی خیلی زاقارت هم نباشه(من درآوردی و بی پدر مادر) که میشه با حدود 300 تومن یه دونه خرید که برای ترکوندن به دست یه تازه کار خیلی مناسبه(البته اگه اهلش باشی) از جهت دیگه با مسائل فنی هم آشنا میشید در واقع خرابی های این موتور که اتفاقاً کم خرج هم هست به این امر کمک می کنه.
اما به طور کلی با توجه به سلیقه شما به نظر حقیر بهترین گزینه اسکوتر رادیسون کویره(همون طرح ویو) که به اندازه قیمتش یه موتور عالیه شهریه یعنی شما باید متاسفانه حدود 4-5 ماه همون هوندا ایرانی های لعنتی رو سوار بشید بعدشم برید سراغ اونی که گفتم.طرح ویو رادیسون سگش شرف داره به موتور هایی تو کلاس cdi،درسته که از نظر فنی مثلاً آلیاژ هایی که تو قطعات مختلفش به کار برده شده به ویو نمی رسه اما حد اقلش اینه که امکانات و ارگونومیش فرقی با ویو نداره حتی از بعضیاشم بالاتره!چون همه ویو ها دیسک و استارت ندارن...ترمز جلوی دیسکی، زین راحت، استارت، طراحی زیبا، فنر بندی نرم، کیلومتر و آمپر بنزین دیجیتال، امکانات اون هستن. هرچند حرفایی که دوستان مگلی سوار و پالس سوار میگن خیلی غلط نیست ولی باید با توجه به مبلغ و هزینه سوال کننده راهنمایی کنن و البته این که طرح ویو رادیسون آشغاله کم لطفیه،برای نمونه کاری رو که باکس زیر زین این جور موتورا انجام می دن برای کسی که مصرف شهری داره خیلی عالیه و این نیاز رو پالس 220 هم برآورده نمیکنه!ضمن اینکه هزینه نگهداری و قطعاتشم مناسبه(یه دست کامل بدنه از نوکش تا دمش طبق اون چیزی که تو بازار میگن فابریکی 190 تا210 و طبق اون چیزی که میگن غیر فابریکی 110 تا 130 تومنه) و کلی مزایای دیگه ...
بنا براین اول یه هوندا ایرانی دست دوم واسه یاد گرفتن و احیاناً ترکوندن!بعد یه طرح ویو رادسیون(دلفین و بادران خوب نیستند)...