PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک آموزش حرکات نمایشی

صفحه ها : [1] 2 3

Kami
29-02-1389, 10:32 قبل از ظهر
353 355 350 351 352

ovE
05-03-1389, 05:51 بعد از ظهر
به به چه تاپیک خطر ناکی
دوستان همواره پیشنهاد میشه که از انجام دادن این حرکتا جدآ خودداری کنید
چند تا از دوستای من سر همین کارا الان اون دنیان.کسایی بودن که واقعآ تو موتور سواری یک بودن اما متاسفانه...
بریم سر بحث اصلی.همین جا جا داره که از استاد عزیزم علیرضا که واقعآ میشه گفت یکی از با مهارت ترین یه چرخ زن های تهران البته میشه گفت ایران و صد البته خاور میانه که کسی نیست جز X-Boy تشکر کنم و از ایشون بخوام در ادامه خودش مارو یاری کنه
خوب اول میریم سر اسم(یه چرخ-یک چرخ-یچرخ-تک چرخ)
البته همه اینا شامل یه سری حرکات خاصن مثل (یه پا رو زین-دوپا روزین-یه پا رو فرمون-دست ولی-دست ضربدری-کله پایین پاها جلو دست هوا-نیشیمنگاه روزین-ترک عقب و غیره که خودتون آشنایی کامل دارین)
میریم سر آموزش
1- مهمترین چیز اینه که خلوص نیت داشته باشین
2- به اطراف نگاه کنید تا کسی نباشه که اگه خوردین زمین ضایع نشین
3- سعی کنید 3 4 نفر از دوستان هم همراه خودتون کنید که اگه خوردین زمین برسوننتون بیمارستان4
4-حالا موتورو بزارین تو دنده و حرکت کنید
5- اعتماد به نفس خودتون و حفظ کنید و مدام به خودتون بگید من میتونم
6- مبادا پشیمون بشیدا چون ضایس داداش!
7- حالا برید دنده دو
8-هنوزم وقت دارین میتونین بیخیال بشین و برید خونه
9- نه مثل اینکه بیخیال نمیشیا !
.
.
.
از اینجا به بعدشو علیرضا خودش آموزش میده

m3hiran
05-03-1389, 06:39 بعد از ظهر
من خیلی سعی کردک این اپاچی رو بلند کنم ولی نتونستم فقط یه بار داداشم بلندش کرد که اونم از قصد نبود بنده خدا موتورسواری بلد نبود
میدونم باید زیاد گاز داد و کلاج رو سریع ول کرد اما اگه زیاد گاز بدی:25:

Red Hat
05-03-1389, 06:55 بعد از ظهر
بهترین دنده برای تک چرخ زدن یک و 2 هست و در هنگامی که همراه با گاز کلاچ رو ول میکنید باید وزن خودتون رو به عقب موتور بدهید و جلوی موتور رو بالا بکشید .

اگه وقت شد چند تا عکس از تک چرخ زدن و کله زدن ( بلند کردن چرخ عقب) خودم میزارم.

در ضمن بهتره اسم تاپبک عوض بشه و به آموزش حرکت ها نمایشی تغییر پیدا کنه ( نظر شخصی)

ovE
05-03-1389, 08:50 بعد از ظهر
من یه سری سر کورس با پالس بودم جلو موتور رفت رو هوا و سریع ترمز عقبو زدم موتور اومد زمین اینم که بگم باختم
یه چرخ زدن موتور صفحه خوب میخواد و اینکه چند روز بخوابونی تو روغن صفحرو-رفیقام تو دنده 3 و 4 هم بلند میکردن موتورو
دنده 1 واسه بلند کردنه نه یه چرخ زدن چون نمیتونی باهاش مسافتی رو طی کنی و هنگام یه چرخ زدن هم نمیشه دنده داد به موتور(قابل توجه ردهت عزیز)اگه میخوای با ترکت شوخی کنی و بندازیش پایین با دنده 1 میزنن

BKING
05-03-1389, 10:06 بعد از ظهر
به به چه تاپیک خطر ناکی
دوستان همواره پیشنهاد میشه که از انجام دادن این حرکتا جدآ خودداری کنید
چند تا از دوستای من سر همین کارا الان اون دنیان.کسایی بودن که واقعآ تو موتور سواری یک بودن اما متاسفانه...
بریم سر بحث اصلی.همین جا جا داره که از استاد عزیزم علیرضا که واقعآ میشه گفت یکی از با مهارت ترین یه چرخ زن های تهران البته میشه گفت ایران و صد البته خاور میانه که کسی نیست جز X-Boy تشکر کنم و از ایشون بخوام در ادامه خودش مارو یاری کنه[/QUOTE]

جدی می گی ؟

علیرضا بلده ؟ با مگلی هم می تونه ؟ من که فکر نمی کنم بشه حالا روان که یه بحث جداست

[QUOTE]
هترین دنده برای تک چرخ زدن یک و 2 هست و در هنگامی که همراه با گاز کلاچ رو ول میکنید باید وزن خودتون رو به عقب موتور بدهید و جلوی موتور رو بالا بکشید

دقیقا منظورت چطور هست ؟ باید از رو زین بلند شد نه ؟ فکر کنم اگه بلند شیم و با دست فرمونو عقب بکشیم تعادل بهتری خواهیم داشت تا اینکه وزنو به زین بدیم

من یه سری سر کورس با پالس بودم جلو موتور رفت رو هوا و سریع ترمز عقبو زدم موتور اومد زمین اینم که بگم باختم
یه چرخ زدن موتور صفحه خوب میخواد و اینکه چند روز بخوابونی تو روغن صفحرو-رفیقام تو دنده 3 و 4 هم بلند میکردن موتورو
دنده 1 واسه بلند کردنه نه یه چرخ زدن چون نمیتونی باهاش مسافتی رو طی کنی و هنگام یه چرخ زدن هم نمیشه دنده داد به موتور(قابل توجه ردهت عزیز)اگه میخوای با ترکت شوخی کنی و بندازیش پایین با دنده 1 میزنن

صفحه که تو روغن هست در مورد سی جی که این طوره در مورد آپاچی نمی دونم تا حالا عوض نکردم

اگه نیست تو چه روغنی بزاریم

من خیلی سعی کردک این اپاچی رو بلند کنم ولی نتونستم فقط یه بار داداشم بلندش کرد که اونم از قصد نبود بنده خدا موتورسواری بلد نبود

من هم بلد نیستم اولین باری که رو موتور نشستم همچین اتفاقی هم برام پیش اومد البته خوشبختانه موتور راحت برگشت رو زمین و طوری نشد

Alireza
05-03-1389, 10:33 بعد از ظهر
من با مگلی هم زدم حدود 6 7 متر
با روان نزدم تا حالا
ممنون جواد جان شما خودت استادی
خود جواد با پالس 200 2 ترکه میزنه

POORYAX
06-03-1389, 01:45 بعد از ظهر
سلام
آقا اون کیه که با آپاچی نارنجی داره تکچرخ میزنه؟!! از بچه های اینجا یا tt هست؟!! :5:

BKING
06-03-1389, 08:27 بعد از ظهر
سلام
آقا اون کیه که با آپاچی نارنجی داره تکچرخ میزنه؟!! از بچه های اینجا یا tt هست؟!! :5:

نه ماله هیچ کدوم نیست

اما بچه های اینجا هم می تونن

m3hiran
06-03-1389, 10:32 بعد از ظهر
علیرضا کله نکردم راستش چون لنت جلوم تعریفی نی
اره یادش بخیر جواد اموزش باید عملی گذاشت

بی زحمت یه اموزش بده با جزییات

soroush adventure
10-03-1389, 09:16 قبل از ظهر
حسن خیلی خطرناکه حسن .
من 3 تا از عصبهای دستم سر این کارا قطع شد بماند که از رو نرفتم:25:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

seid amin
19-06-1389, 03:12 بعد از ظهر
سلام...آپاچی رو باید کلاجشو میزون کنی...وقتی که گاز میدی باید دور موتور و برسونی به 9 تا 10وکلاج و ول کنی

BKING
20-06-1389, 08:19 قبل از ظهر
سلام...آپاچی رو باید کلاجشو میزون کنی...وقتی که گاز میدی باید دور موتور و برسونی به 9 تا 10وکلاج و ول کنی

خب بیشتر توضیح بدید در مورد تنظیم کلاج

panik
20-06-1389, 10:33 قبل از ظهر
:13::13:

POORYAX
21-06-1389, 01:48 قبل از ظهر
آقایون میخواین این تاپیکو پاک کنیم راحت شیم؟!!
خوب بابا یکی بیاد تک و استپای آموزش بده!!!:27:

seid amin
21-06-1389, 08:14 بعد از ظهر
سلام..اگه بخوای نشسته باشی و تک چرخ بزنی باید بین 8 تا 9 باشه(نه 9 تا 10 اشتباه کرده بودم)...ولی من خودم پام و عادی می زارم(انگار می خای عادی سوار شی).بعد می زاری 1...سرعت که به 10..12 که رسید.کلاچ و می گیری گاز می دی تا دور موتورت به 8 برسه(صدای موتور می افته به نعره زدن)..همونجوری که نشستی (دو تا پات رو جاپایی های رانندس)..وزنتو میندازی عقب هماهنگ کلاچ و ول میکنی....تنظیم کلاچ و توو بحث pulsar220ccتوضیح داده شده

Babak
10-07-1389, 02:28 قبل از ظهر
من یه دفه تک زدم قلبم اومد تو دهنم دیگه جرات تکردم بزنم:crazy:

Reza_master
19-08-1389, 08:27 قبل از ظهر
اون آپاچي نارنجي كه اولين عكس اين پست هستش يكي از دوستامه اسمش ايمان هست بچه ي ستارخانه - پاك شمالي - تو محل خودمونه واقعا من تاحالا كسيو مثل اون نديدم بعضي وقتا هم پيست شهران ميادش .

به زودي كلي عكس و آموزش تو اين تاپيك ميزارم . از مديران محترم هم خواهش ميكنم كه پستهاي اضافي رو پاك كنند كه مطالب اضافي نداشته باشيم

BKING
20-08-1389, 12:26 بعد از ظهر
اون آپاچي نارنجي كه اولين عكس اين پست هستش يكي از دوستامه اسمش ايمان هست بچه ي ستارخانه - پاك شمالي - تو محل خودمونه واقعا من تاحالا كسيو مثل اون نديدم بعضي وقتا هم پيست شهران ميادش .

به زودي كلي عكس و آموزش تو اين تاپيك ميزارم . از مديران محترم هم خواهش ميكنم كه پستهاي اضافي رو پاك كنند كه مطالب اضافي نداشته باشيم

از طرف من دوستت عذر خواهي كن حواسم نبود شماره پلاكو مخدوش كنم:3:

الان درستش كردم فكر كنم تا حالا همه ديدن:4chsmu1::gigglesmile:
البته فكر نكنم مشكلي پيش بياره

منتظر پستهاي شما هستيم

saeedeses2010
17-10-1389, 11:06 بعد از ظهر
من دارم تمرین میکنم تکچرخ بزنم تا الان که زمین نخوردم اگر زنده موندم بهتون آموزش میدم

reza KTM
11-11-1389, 02:50 بعد از ظهر
سلام به همه بچه های یه چرخ زن
من عاشق این تاپیکم که به دعوت radical به این تاپیک اومدم (متشکرم)
من یک سال پیش موتورمو (تریل روان) سالار موتورا اگه به کسی بر نمیخوره فروختم به دلیل این که نمیتونستم رو دو تا چرخ راه برم و همش یه چرخ میزدم
خیلی حرفه ای نیستم ولی چند تا عکس و فیلم از خودم و تک زن ها براتون میزارم البته این بدترین مدل حر کت زدن من هست (اولا) چون قشنگاشو فیلم کسی نبود بگیره
کار خطرناکی هست ولی اگه کسی عشقشو داره چند تا راهنمایی میکنم
1.اول که من شروع کردم سر چهار راه ها که چراغ سبز میشد 30 سانت سر موتور رو میاوردم بالا (با نیم کلاج کردن) تا به یه چرخ عادت کنم
2.همین که این کارو چند بار تمرین کنید خودتون نا خود آگاه دستتون میاد و سر یه ماه حرفه ای بلند میکنید
این راحت ترین کار برای یاد گرفتن تک چرخ است
تک چرخ دو مدل است یکی تعادلی که با دنده 1 است و دومی کیلومتری که با 1 به 2 کردن است
اگه خواستید بگید اگه بلد یودم کاملتر تو ضیح بدم
مثله اینکه نمیشه بیشتر از 5 فایل در پست گذاشت فیلم ها دفعه یعد

BKING
12-11-1389, 11:18 قبل از ظهر
سلام به همه بچه های یه چرخ زن
من عاشق این تاپیکم که به دعوت radical به این تاپیک اومدم (متشکرم)
من یک سال پیش موتورمو (تریل روان) سالار موتورا اگه به کسی بر نمیخوره فروختم به دلیل این که نمیتونستم رو دو تا چرخ راه برم و همش یه چرخ میزدم

سلام

از اينكه دعوتمو پذيرفتي متشكرم

عكس هاي جالبي گذاشتيد ممنون لطفا فيلمهارا نيز در اسرع وقت در سايت قرار دهيد

فكر نمي كنم اگر موتور ديگري نيز بخريد علاقه به تك زدن درشما ازبين برود:4chsmu1:

ghost.rider1
12-11-1389, 11:02 بعد از ظهر
چه طوری تک چرخ می زنی چه عکسای جالبی.تا حالا زمین نخوردی؟

reza KTM
13-11-1389, 12:41 قبل از ظهر
چه طوری تک چرخ می زنی چه عکسای جالبی.تا حالا زمین نخوردی؟

یه چرخ زدن کار خیلی راحتیه فقط کافیه قلق موتور دستت بیاد که وقتی موتورو میاری بالا چه طوری نگه داری
قبلا گفتم 30 سانت 30 سانت سر موتور رو که بیاری بالا سر یه ماه قلقش دستت میاد فقط نباید دستپاچه شی و ریلکس باشی خواستی بگو کامل تر بهت بگم چی کار کنی
تعادلم 2 یا 3 بار بهم خورده ولی با یه چرخ فقط یه بار خیلی بد خوردم زمین که داشتم تمرین میکردم که وقتی موتور روی یک چرخه از دنده 1 برم به دنده 2
2 بار کردم شد بار سوم موتور خیلی اومده بود بالا وقتی دادم دنده 2 موتور از پشت برگشت و دو تا ملق خوردم:10:
از همن منطقه ای که خوردم زمین فیلم دارم که داشتم تمرین میکردم رو موتور بشینم و تک بزنم (البته اون موقع خیلی ناشی بودم) الان وایمکسم دست دوستمه بگیرم فیلماشو تو سایت قرار میدم

راستی موتور توپی داری من موتور ریس خیلی دوست دارم سوار شم ولی تا حالا نداشتم:(

reza KTM
20-11-1389, 01:48 بعد از ظهر
میگم چه تاپیک پر طرفداری من فکر میکردم یکی از اصلی ترین هدف موتور سوارا انجام کارای نمایشیه ولی مثل اینکه اینطور نیست درسته؟

Alireza
20-11-1389, 05:56 بعد از ظهر
درسته

reza KTM
21-11-1389, 01:32 بعد از ظهر
درسته

شما همیشه اینجوری از تاپیک حمایت میکنید:consoling2:

nOviA
21-11-1389, 01:40 بعد از ظهر
نه رضا جان منظور علی رضا این بود که بچها تا اونجایی که من میشناسمشون اهل تک زدن و استوپی نیستن.

شما آموزش هارو قرار بدین دوستانی که علاقه دارن استفاده کنن. بابت آموزش ها ممنون

reza KTM
21-11-1389, 02:04 بعد از ظهر
نه رضا جان منظور علی رضا این بود که بچها تا اونجایی که من میشناسمشون اهل تک زدن و استوپی نیستن.

شما آموزش هارو قرار بدین دوستانی که علاقه دارن استفاده کنن. بابت آموزش ها ممنون

خواهش میکنم من زیاد چیزی بلد نیستم بیشتر میخواستم با بچه های تک زن آشنا بشم

nOviA
21-11-1389, 02:09 بعد از ظهر
شکست نفسی میفرمایین:smilies(182): شما که این همه بلدی میگی بلد نیستم مایی که هیچی بلد نیستیم باید چی بگیم.

من 1 بار با سی جی 125 دنده 1 قبل حرکت کلاجو گرفتم محکم گاز دادم کلاجو ول کردم سر موتور تا ته بلند شد خودمم از موتور افتادم پایین....فقط تنها کاری که تونستم بکنم این بود که گازو ول کردم کلاجو گرفتم و دسته های موتورو رها نکردم که موتور زمین نخورد.

با دنده 2 با سی جی رو چه سرعتی باید تک زد؟

reza KTM
21-11-1389, 11:03 بعد از ظهر
شکست نفسی میفرمایین:smilies(182): شما که این همه بلدی میگی بلد نیستم مایی که هیچی بلد نیستیم باید چی بگیم.

من 1 بار با سی جی 125 دنده 1 قبل حرکت کلاجو گرفتم محکم گاز دادم کلاجو ول کردم سر موتور تا ته بلند شد خودمم از موتور افتادم پایین....فقط تنها کاری که تونستم بکنم این بود که گازو ول کردم کلاجو گرفتم و دسته های موتورو رها نکردم که موتور زمین نخورد.

با دنده 2 با سی جی رو چه سرعتی باید تک زد؟

به نظر من گفتن سرعت درست نیست شاید شما عقب موتور بشینی و با 30 تا سرعت که میزنی 2 موتور برگرده شایدم با همون سرعت جلو بشینی و موتور 20 سانت بیشتر بلند نشه
اگه از همون اول آدم بخواد با 2 بلند کنه حتما میخوره زمین چون سرعت بالا هست (البته برای کسی که زیاد یه چرخ میزنه در سرعت بیشتر تعادل بهتری داره)
یکی دو تا فیلم براتون میزارم دوست داشتید ببینید

---------- Post added at 11:03 PM ---------- Previous post was at 10:59 PM ----------

من نتونستم فیلم ها رو بزارم نمیدونم چرا تو پیوست فرمت تصویری ها رو نمیزاره

sweet-l0ve4u
24-01-1390, 07:59 بعد از ظهر
سلام
مثل اينكه من و اقا رضا همكاريم!:20:
با سي جي خيلي زود ميشه ياد گرفت!تنها راهشم تمرينه+(ازمون و خطا)
اينجا (طبس) زياد حرفه اي :29::29:نداره ولي چنتايي و ميشناسم خيلي حرفه اي ان.
دنده 4 دو تركه بالاي 1 كيلومتر تك ميزنه!
من زياد اهلش نيستم ولي 1 كيلومتر رو دنده 2 ميرم:i'm ok:
يه تك چرخ داريم معروفه به تك مشهدي
گل پخش كن سي جي به زمين كشيده ميشه(حتي خود گلگير)يهني موتور زاويه 90 درجه با زمين داره كه خيلي جالبه ولي مهارت بالايي ميخواد چون خيلي زود موتور بر ميگرده:121fs725372:بعدشم ديگه ...
ولي براي بار اول كه تك ميزني پاهاتو اويزون كن و مثل گارد ازشون استفاده كن يا يكيو كه تجربه گارد گير داره(دو تركه كه تك ميزنيم به نفر پشت سري گارد گير ميگن)بگه كه هواتو داشته باشه كه موتور برنگرده اين جوري خيلي زود ياد ميگيري(براي اينكه دور موتور زياد نشه بجاي گاز دادن فرمونو بكش عقب يا يه نيش ترمز كوچولو بزن كه موتور بر نگرده و دورش نره بالا چون مجبور ميشي بياريش پايين:crazy:
از سي جي شروع كنيد خيلي زود ياد ميگيريد:11:

emran 450
24-01-1390, 08:36 بعد از ظهر
سلام به بچه هایه عزیز
منم اهل تک چرخ ام
من و چند تا از دوستام که همگی crf داریم جمعه ها میریم به طرف صحرا واسه پرش و تک چرخ زدن
من با همین موتورم crf یک هفته ای تک چرخ زدن به صورت مسافتی رو یاد گرفتم
والان هم میتونم راحت تک بزنم

ممنون روز خوش

reza KTM
24-01-1390, 11:38 بعد از ظهر
من و چند تا از دوستام که همگی crf داریم جمعه ها میریم به طرف صحرا واسه پرش و تک چرخ زدن

اها کجایی عزیز؟؟؟؟؟

Classified
26-01-1390, 08:14 قبل از ظهر
سلام

دوستان وقتی موتور رو میارم بالا دو سه متر بیشتر نمتونم بزنم، چجوری باید ادامش بدم؟

reza KTM
26-01-1390, 12:39 بعد از ظهر
احتمالا با دنده یک بلند میکنی
با دنده 1 فقط باید تعادلی زد منم اولش چند متر میرفتم ولی بعد همین چند متر ها رو تمرین کردم بیشتر شد حالا چطور: شما موتور رو کم میاری بالا برای تعادلی زدن باید ریگلاژ موتور بالا باشه که موتور وقتی داره از پشت برمیگرده سریع ترمز پایی رو بگیری تا برنگرده
ریگلاژ که تنظیم شد موتور رو بیشتر بیار بالا به طوری که گاز رو ول کنی و دوباره بگیری و با گاز تک چرخ رو ادامه بده زیاد بیار بالا بعد طی دفعات مکرر گاز رو بگیر و ول کن بگیر و ول کن و ... (مواظبم باش برنگردی با ترمز پایی خیلی کار کن)

اگه با دنده 2 بلند میکنی که بعید میدونم 2 یا 3 متر بره شما حتی اگه کم هم گاز بدی 10 متر میری به شرطی که وقتی دنده رو از 1 به 2 تغییر میدی دور موتورت تنظیم باشه
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم:biggrin:

Classified
26-01-1390, 12:48 بعد از ظهر
احتمالا با دنده یک بلند میکنی
با دنده 1 فقط باید تعادلی زد منم اولش چند متر میرفتم ولی بعد همین چند متر ها رو تمرین کردم بیشتر شد حالا چطور: شما موتور رو کم میاری بالا برای تعادلی زدن باید ریگلاژ موتور بالا باشه که موتور وقتی داره از پشت برمیگرده سریع ترمز پایی رو بگیری تا برنگرده
ریگلاژ که تنظیم شد موتور رو بیشتر بیار بالا به طوری که گاز رو ول کنی و دوباره بگیری و با گاز تک چرخ رو ادامه بده زیاد بیار بالا بعد طی دفعات مکرر گاز رو بگیر و ول کن بگیر و ول کن و ... (مواظبم باش برنگردی با ترمز پایی خیلی کار کن)

اگه با دنده 2 بلند میکنی که بعید میدونم 2 یا 3 متر بره شما حتی اگه کم هم گاز بدی 10 متر میری به شرطی که وقتی دنده رو از 1 به 2 تغییر میدی دور موتورت تنظیم باشه
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم:biggrin:

ممنون

نه توی دو بلند می کنم، وقتی گاز می دم فمون رو هم می کشم بالا، درست حدس زدید توی 2 بیشتر دو سه متر نمیره!! یعنی باید حین تک چرخ زدن باید

دنده بدم؟!!

reza KTM
26-01-1390, 01:00 بعد از ظهر
نه در حین تک زدن دنده دادن سخت ترین حرکت موتور سواریه به نظر من (من دوبار کردم شد بار سوم زدن از پشت خوردم زمین)
شما دنده 1 موتور رو پر میکنی بعد سریع کلاج رو میگری و سریعتر ول میکنی و میزنی 2 که موتور بلند میشه اول که شما تازه میخوای شروع کنی بهتره با کمک صفحه کلاج موتور رو بیاری بالا ولی در اصل شما باید کمی عقب تر بشینی که نیروی وزنت به عقب موتور بره تا موتور راحت تر بلند شه اینکه کجای موتور بشینی هم بستگی داره چقدر سنگینی من فعلا میگم وسط صندلی بشین که موتور خیلی بالا نیاد و برنگردی بعد هر چقدر دنده 1 رو بیشتر پرکنی و سریعتر بزنی 2 موتور بیشتر میاد بالا

Mohammad aghili
27-01-1390, 11:44 قبل از ظهر
به نظر بنده تک زدن با کمک گارد گیر خیلی راحتتره تا یکنفره زدن

مخصوصا واسه موتورایی که سبکن یا مثل سی جی سرش راحت بالا نمیاد

فعلا
یاعلی

reza KTM
28-01-1390, 10:17 قبل از ظهر
به نظر بنده تک زدن با کمک گارد گیر خیلی راحتتره تا یکنفره زدن

منظورت رو نفهمیدم با کمک چی؟؟؟:297:

Mohammad aghili
28-01-1390, 04:58 بعد از ظهر
يه تك چرخ داريم معروفه به تك مشهدي
يكيو كه تجربه گارد گيری داره(دو تركه كه تك ميزنيم به نفر پشت سري گارد گير ميگن)بگه كه هواتو داشته باشه كه موتور برنگرده اين جوري خيلي زود ياد ميگيري
:11:

منظورم از گارد گیر یعنی کسی که پشت راننده میشینه و به نحوی در تک زدن به او کمک میکنه ، که معمولا بیشترین کمکی که از گاردگیر به عمل میاد اینه که عقب موتور رو سنگین تر میکنه و سر موتور راحت سیخ میشه (به قول مشهدی ها)

فعلا
یاعلی

Mohammad aghili
08-02-1390, 02:16 بعد از ظهر
از دوستان کسی هست بتونه حرکت استاپی رو به ما آموزش بده؟
بصورت کامل

برای استاپی زدن حتما نیاز به ترمز جلوی دیسکی هست؟

فعلا
یاعلی

reza KTM
08-02-1390, 02:24 بعد از ظهر
من با تریل و آپاچی میزنم
[Only registered and activated users can see links]
من خودم شخصا این طوری میزنم نمیدونم درسته یا نه
دنده 1 رو تقریبا پر میکنم حدود 30 تا 35 تا بعد محکم پاهام رو میچسبونم به باک و فرمون رو محکم میگیرم و به سمت پایین فشار میدم و میزنم رو ترمز بعد عقب موتور میاد بالا
نمیدونم به خاطر عاج های چرخ جلو تریله یا نه ولی با تریل خیلی راحتتر میشه این کار رو کرد

من کلیپی دیدم که کسی با موتور cdi استوپی میزنه باهاش راه هم میرفت فکر کنم حرفه ای ها با موتور بدون دیسک هم میزنند

Mohammad aghili
08-02-1390, 02:29 بعد از ظهر
خیلیییی ممنون
دستت مرسی دادا

reza KTM
08-02-1390, 02:39 بعد از ظهر
خیلیییی ممنون
دستت مرسی دادا

خواهش میکن عکس ها رو هم دیدی در صفحه 3 همین تاپیک

Mohammad aghili
08-02-1390, 03:06 بعد از ظهر
آره
متوجه شدم

من میخوام با موتور فعلیم بزنم ، فک کنم باید سبد شو بردارم
البته بعید میدونم با ترمز های کاسه ای بشه زد

Alpachino
08-02-1390, 03:32 بعد از ظهر
آقا نکنید.......نکنید
به خدا عاقبت نداره ....... جوونید :wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3:: wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3:

reza KTM
08-02-1390, 09:17 بعد از ظهر
آقا نکنید.......نکنید
به خدا عاقبت نداره ....... جوونید :wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3:: wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3:

جوووووووونیه دیگه:22::2gwb921::19:

---------- Post added at 10:17 PM ---------- Previous post was at 10:14 PM ----------

آره
متوجه شدم

من میخوام با موتور فعلیم بزنم ، فک کنم باید سبد شو بردارم
البته بعید میدونم با ترمز های کاسه ای بشه زد

من میگم صبر کن یه روان بگیر با اون این کارا رو بکن آخه این موتور شما برای این کارا ساخته نشده میخوری زمین خدای نکرده ضربه مغزی
ولی حتما از کلاه استفاده کن

Mohammad aghili
09-02-1390, 06:45 بعد از ظهر
چشم آق رضا

هر کار بکنی هم نمیتونی این کارا رو بکنی
موتور خسته س بیچاره

فعلا
یاعلی

Classified
01-03-1390, 10:37 بعد از ظهر
امشب رفتم یه هوایی تازه کنم دیدم خیابونا خلوته منم گفتم یکم پلاک بچسبونیم بد نیست:2i8d4ao:

بعد داشتم تمرین میکردم که نیدونم چی شد نشتم رو ترک عقب و تو دنده دو گاز گرفتم و پلاک خم شد D:

جا پایی، دنده، طبلک گارد و ... به فنا رفت و جک به تایر گیر کرد. شلوار پاره شد، پیراهن از ناحیه آرنچ به طول 10 سانت.

زانو و دست هم زخمی

ما هم رفتیم پیش یه تعمیرکار دادیم راست و ریس کرد با چکش و ... جوشکار هم گیر نیوردم گارد به تنه جوش بده

فعلا با سیم بستم تا ببینم چی میشه.

توصیه: سنگین وزن ها هیچ وقت تو دنده سنگین برا تک چرخ رو ترک عقب نشینن.

گارد موتور فراموش نشه که اگه نبسته بودم موتور...

شب خوش

حسـن
01-03-1390, 10:55 بعد از ظهر
مگه شما چند کیلویی ؟؟
من یه بار با rf اومدم استاپی بزنم موتور تایر جلوش لیز خورد فرمون از دستم در رفت
خدا رحم کرد نخوردم زمین
مثل اینکه دوتا دیسک جلوش با هم نگرفته بود

javadhajiloo
03-03-1390, 02:43 بعد از ظهر
سلام.این اولین پست من تو این سایت من خودم تعمیرکارم البته جوجه موتورسازی بیش نیستم
اگه بخوام از یه چرخ زدن بگم باید کلی بنویسم
هیجانشو دوست دارم ولی خداییش موتور داغون میشه جلوبندی بعد یه مدت نابود میشه
یادش بخیر بچه بودم با براوو فلکه میزدم

Classified
03-03-1390, 09:01 بعد از ظهر
فرود بستگی به طرف داره، مثل من که تازه کارم داغون می کنه ولی یکی که کارشه خیلی زیبا میاره پایین هر چند ...

reza KTM
04-03-1390, 11:33 بعد از ظهر
سلام.این اولین پست من تو این سایت من خودم تعمیرکارم البته جوجه موتورسازی بیش نیستم
اگه بخوام از یه چرخ زدن بگم باید کلی بنویسم
هیجانشو دوست دارم ولی خداییش موتور داغون میشه جلوبندی بعد یه مدت نابود میشه
یادش بخیر بچه بودم با براوو فلکه میزدم

سلام و :khosh:
منم موافق حرف Classified هستم اگر وارد باشی هنگامی که میخوای بیاری پایین کمی گاز رو نگه میداری و موتور آروم میاد پایین
ولی واقعا هیجان داره و خیلی حال میده

nOviA
15-03-1390, 01:15 قبل از ظهر
اینم کلیپ Stoppie دربی خودم.

nOviA
15-03-1390, 11:03 قبل از ظهر
کلیپ Burn Out دربی از خودم.

تنظیمات دوربین درست نبود یکم تاریک افتاده. اما کاملا معلومه چقدر دود میکنه. نفر بقل دستیمو نمیدیدم!

Salman
17-03-1390, 09:25 بعد از ظهر
محمد جان نمی شه دانلود کرد که

Amir
17-03-1390, 10:26 بعد از ظهر
محمد جان نمی شه دانلود کرد که

پیوست شد

Salman
17-03-1390, 11:46 بعد از ظهر
مرسی
امیر جان لطفا زحمته اون یکی هم بکش

Amir
18-03-1390, 04:27 بعد از ظهر
امیر جان لطفا زحمته اون یکی هم بکش

اونم پیوستیده شد :flower4:

reza KTM
12-05-1390, 02:34 قبل از ظهر
میخوام در مورد فلکه زدن بنویسم البته نه اون مدل فلکه که تک چرخ میزنیم و بعد موتور رو میچرخونیم بلکه فلکه ای که هم جنبه نمایشی داره هم جنبه کار راه اندازی که توضیح میدم
گاهی اوقات پیش میاد که موتور بین دو تا ماشین هست و ما میخوایم موتور رو برگردونیم به جای انکه صد بار موتور رو عقب و جلو کنیم میشه موتور رو خوابوند و دور زد
البته ان کار رو در فضای باز امتحان کنید
اول موتور را بخوابونید که تقریبا با زمین زاویه 45 درجه داشته باشه گاز رو تا نیمه بیاورید بعد سریع کلاج رو ول کنید هول نشید و پای خودتون رو مثل سوزن پرگار روی زمین محکم قرار دهید
به این صورت موتور دقیقا دایره ای رو روی زمین ایجاد میکند و میچرخد

زیاد خوابوندن موتور باعث میشود موتور کامل نچرخد
کم گاز دادن یا آروم کلاج رو ول کردن هم باعث میشه موتور حرکت کند و چرخ لیز نخورد تا فلکه زده شود

mohamad javad
07-06-1390, 09:45 بعد از ظهر
سلام
یه تاپیک بود که چطور با موتور پیچ ها رو رد کنیم
هر چی گشتم نبود
مدیرا کمک کنن
بچه های با تجربه یه توضیحی بدن چطوری موتورو تو پیچ ها بخوابونیم؟

حسـن
07-06-1390, 11:23 بعد از ظهر
من زیاد تجربه ایی ندارم اما اینا خودم این چند وقته که موتور ریس دستم بوده فهمیدم
تو پیچ خوابوندن اول از همه خیلی جرات میخاد دوم از اون لاستیک مناسب
قبل از اینکه وارد پیج بشین باسنتون را از زین به طرفی که میخایند بپیچید متمایل کنید کنید سپس ران همان طرف را تا ته باز کنید و بالا تنه را بندازید بیرون از موتور دقیقا مثل عکس اوتارم

اینکه میگم لاستیک خوب باید باشه یبار با آر اف قبلیم اون دودیه موتور خوابوندم ودیگه بلند نشدم موتور لیز خورد و از زیرپام در رفت
البته سرعتم کم بود و به خیر گذشت
با 929 مثل کره موتور میخابید لاستیک هاش نو نو از جنس دانلوپ روش بود

Kami
07-06-1390, 11:26 بعد از ظهر
تا ته باز کنید و بالا تنه را بندازید
عجب توضیحی کلی حال کردم باهاش
این عکس که گزاشتی خیلی شباهت به هیوسانگ داره از پشت

حسـن
07-06-1390, 11:32 بعد از ظهر
یبار هم یه دربی 160 خدا قسمت کرد تو پیست سوار شدیم به قدری این موتور راحت و با اطمینان سرپیچ میخابید که کیف کردم فقط ضد حال این بود که تا از پیج خارج میشدی و یه معکوس میکشیدی به جا اینکه موتور از جا کنده بشه و بره فقط 10-20 کیلومتر به سرعتت اضافه میشد :wall3:

محمد جواد اگه دربی دمه دست هست حتما باهاش یه تست بزن خیلی برا شروع خوبه و به آدم اعتماد به نفس میده

Kami
07-06-1390, 11:34 بعد از ظهر
مثل این عکس هیوسانگو میخوابوندم با سرعت 70 تا قشنگ میرفت

Kenji
07-06-1390, 11:41 بعد از ظهر
محمد جواد تو فیسبوک باشگاه یه تیکه فیلم تقریبا 5 دقیقه ای از یه ان اس آر سوار گذاشتم. اگه اون و ببینی خیلی فکر کنم کمک کنه. دوربین از پشت موتور گرفته شده و مسیر کلا پیچه. واقعا زیبا می خوابونه

ali faghfouri
07-06-1390, 11:52 بعد از ظهر
سلام یه تاپیک بود که چطور با موتور پیچ ها رو رد کنیم هر چی گشتم نبود مدیرا کمک کنن بچه های با تجربه یه توضیحی بدن چطوری موتورو تو پیچ ها بخوابونیم؟
قبل از رسیدن به پیچ :
یکم باسنتو رو رو زین تکون بدید تا مطمئمن شید لیز میخوره و مشکل خاصی نیست (لباس اگه عادی باشه بخاطر عرق کردن میچسبه به زین)
اروم پایی رو که میخواید به اون طرف بپیچید از بدنه موتور دور کنید(بدون ور داشتن پا از روی جاپایی).
حالا به پیچ رسیدید:
دستتون رو کاملا سفت کنید که موتور نلرزه و یه دفعه فرمون نپیچه (اصطلاحه-واقعا فرمون نمیپیچه فقط فرمون یهو تغییر زاویه میده و شما به ... میرید)
این چهار تا کارو هم زمان انجام بدید:
1. فرمون رو به سمتی که میخواید بپیچید مایل کنید.
2.باسنتون رو به طرفی که میخواید بپیچید تغییر مکان بدید جوری که یکمی از باسنتون رو هوا باشه.
3.پای سمت دیگتون رو کاملا به موتور بچسبونید.
4.پای سمت پیچ رو کاملا بشکونید (یعنی یه حالت 8(فارسی)مانندی با بدنه بسازه) و پا هم کاملا سفت باشه.
حواستون باشه که کشک زانوتون با زمین برخورد نکنه که به ... (میرید و قیمت مصنوعیشم حدودا 10-15م.ت با جراحیش در میاد.)
واسه خارج شدن از پیچ با یه فاصله زمانی ناچیز این کارارو بکنید:پاتونو جمع کنید و باسنتون رو حالت اول برگردونید و آروم موتور رو صاف کنید.
واسه یادگیری اینکار یه میدونگاه پیدا کنید و با یه سرعت کم وارد پیچ میدون شید(سرعت انقدر کم نباشه که وقتی موتورو خوابوندید روپاتون بیوفته) یه زاویه کم هم به موتور بدید و چند دور کامل به همون سرعت و زاویه دور میدون بزنید بعد دوباره از نو شروع کنید این دفعه با سرعت بیشتر و زاویه بیشتر و ....
البته این کار بدرد پیچ n مجموعه آزادی نمیخوره و واسه یادگیری دور زدن تو اون روش دیگه ای هست که چون بد آموزه و احتمال سگ پر شدن زیاده نمیگم.(متاسفم)

mohamad javad
08-06-1390, 12:51 قبل از ظهر
ممنون از دوستان
چند بار با پالس این حرکت باسن و پا رو انجام دادم ولی با هزار به خاطر وزن زیادش ترسیدم انجام بدم
بیشترین اشکالم تو اینه که نمیتونم سرعتم رو با پیچ تنظیم کنم یعنی یا زیاد یا کم بیشتر مواقع سرعتم زیاده و نمیتونم بخوابونم و به طرف مخالف پیچ کشیده
می شم

ali faghfouri
08-06-1390, 11:08 قبل از ظهر
ممنون از دوستان چند بار با پالس این حرکت باسن و پا رو انجام دادم ولی با هزار به خاطر وزن زیادش ترسیدم انجام بدم بیشترین اشکالم تو اینه که نمیتونم سرعتم رو با پیچ تنظیم کنم یعنی یا زیاد یا کم بیشتر مواقع سرعتم زیاده و نمیتونم بخوابونم و به طرف مخالف پیچ کشیده می شم ترس آفت خیلی بدی واسه اینکار هستش اگه فکر کنی که میوفتی قطعا افتادی.با یه 250 لاستیک 100% شروع کن.قطعا واضحه که هیچ کسی از اون اول با سرعت مناسب دور نمیزده و تجربه هستش که باعث میشه که راننده به این سرعت مناسب دست پیدا کنه.

AMIR MOHAMMAD n
08-06-1390, 11:49 قبل از ظهر
این عکس میتونه کامل کننده ی حرف آقای فغفوری باشه.اگه کافی نیست بگید بازم میذارم:
تو این عکس به حالات بدن واستایل نفر اول تا آخر دقت کنید
تو این عکس به حالت پا و باسن و زاویه ی موتور با زمین دقت کنید.(خروج از پیچ)

Kami
08-06-1390, 12:04 بعد از ظهر
اینو باید در نظر گرفت که موتور های motogp از زمین تا اسمون با پالس و اپاچی ... فرق دارن

AMIR MOHAMMAD n
08-06-1390, 12:13 بعد از ظهر
دیگه پالس و آپاچی خوابوندن میخواد؟یه ترمز بگیرن قشنگ بپیچن در ضمن احتمال صدمه دیدن هم پایین میاد:دی
ایشون موتورشون zx11هست و تقریبا اگه تایرش چسبندگی خوبی داشته باشه میتونن انجام بدن.

در ضمن موتوجی پی که مهم نیست استعداد شخص مهمه فکر نکنم هیشکی بتونه مثل اینا بخوابونه.ولی موتور و تایر بی تأثیر نیستن.

Kami
08-06-1390, 12:18 بعد از ظهر
در ضمن موتوجی پی که مهم نیست
عزیز دلم . استعداد مهمه اما موتور مهم تره . یه مثال راحت میزنم با سی جی 125 بهتر موتور میخوابه و امنیت داره یا با نینجا 250 !
محمد جواد هم پالس 180 داره هم zx11

حسـن
08-06-1390, 12:26 بعد از ظهر
راستی یه چیزی که یادم رفت بگم و در تایید فرمایشات علی آقا هست اینه که وقتی موتور میخابه چون تو دوتا لاستیک تو یه محور نیستند
از ترمز بالاخص ترمز جلو اصلا استفاده نکنید

نکته ی بعدی که خودم شاهد بودم اینکه اگه موتورتون خیلی قدرت داره سرپیچ مواظب هرزگردی و به اصطلاح بکس و باد کردن چرخ عقب باشید
چون تماس لاستیک با زمین کم هست سریع منحرف میکنه و میزنه زمین اتفاقی که برا یه zx10 تو پیست افتاد

AMIR MOHAMMAD n
08-06-1390, 12:29 بعد از ظهر
پست منو اگه خوب بخونی جوابتو دادم.

اگه بهترین موتورو داشته باشی ولی بلد نباشی برونی بهتره یا اگه نداشته باشی و بتونی برونی؟ در این وضعیت اگه هر موتوری بهت بدن میتونی ببری.
در ضمن آخر پست گفتم موتور و تایر بی تأثیر نیستن.

Classified
08-06-1390, 12:36 بعد از ظهر
در واقع باید با یه سرعت ثابت وارد پیچ شد و با همون سرعت از پیچ خارج شد!

RED-LINE
13-06-1390, 11:14 قبل از ظهر
سلام!
راستش من خیلی تک چرخ زدن رو دوست دارم ولی میترسم!
اول اینکه خیلی وقته دور موتورو بالا میبرم کلاچو ول میکنم ولی جلوش بالا نمیاد
دوم اینکه میترسم موتور از عقب برگرده میدونید که آپاچی با 140 کیلو وزن بیفته رو آدم..
یک اموزش درست حسابی به من بدید کم کم یاد بگیرم به چیز هم نرم.
البته اصل مهم ترمز پائی رو هوا رو زیاد شنیدم.
دوست دارم در آینده نزدیک پلاک بکشم رو زمین :دی

reza KTM
13-06-1390, 01:45 بعد از ظهر
سلام!راستش من خیلی تک چرخ زدن رو دوست دارم ولی میترسم!اول اینکه خیلی وقته دور موتورو بالا میبرم کلاچو ول میکنم ولی جلوش بالا نمیاددوم اینکه میترسم موتور از عقب برگرده میدونید که آپاچی با 140 کیلو وزن بیفته رو آدم..یک اموزش درست حسابی به من بدید کم کم یاد بگیرم به چیز هم نرم.البته اصل مهم ترمز پائی رو هوا رو زیاد شنیدم.دوست دارم در آینده نزدیک پلاک بکشم رو زمین :دی
اول چند تا سوال اززت دارم بعد در خدمتیم
1. چند وقته پشت موتور میشینی؟
2. گواهینامه داری؟
3. چند کیلویی و قدت چقدره؟
4. آپاچی اولین موتورته با موتورای دیگم داشتی؟

Babak
13-06-1390, 07:34 بعد از ظهر
من تو پیچ یه مشکلی دارم که پام قسمته انگشت هاش می خوره زمین عقب هم که میکشم جا پاییم میمالونه:98:

Kenji
13-06-1390, 09:15 بعد از ظهر
بابک تو اون موتورو زیادی می خوابونی دیگه بسه دیگه :gigglesmile:

reza KTM
13-06-1390, 10:58 بعد از ظهر
سلام.من فرودین موتور خریدم از همون موقع هم میشینم. نه ندارم. 90 کیلو قدم 180 نه اولین موتورمه
اول از همه جواب پست ها رو تو پیغام خصوصی نده که بقیه بچه ها هم ببینند تا استفاده کنند

شما چند تا مشکل داری
بزگترینش اینه که اولین موتورته کلا با موتوری غیر از cdi تک زدن کمی مشکله و باید حرفه ای بشی تا بتونی بزنی مخصوصا تعادلی
به هر حال توصیم اینه که خیلی مراقب باشی

از الان دنبال این نباش که تعادلی بزنی و پلاک بکشی رو زمین
اکثر تک زن ها دنده 1 رو پر میکنند و میدن 2 و موتورو بلند میکنن تا بتونن مسیر زیادی رو برند و اصطلاحا میگن کیلومتری تک زدن
ولی آپاچی موتور سنگینی هست و دنده 2 انقدر قدرت نداره که بتونه موتور بلند کنه
بهتره برای این که هم ترست بریزه هم بتونب تعادل موتور رو حفظ کنی این طور شروع کنی که سر چها راه ها یا هرجایی تمرین کنی به این حالا که وقتی میخوای از استپ راه بیفتی و بری گاز بیشتر بدی و کلاج رو یک دفعه ول کنی تا سر موتور به اندازه 30 یا 40 سانت بیاد بالا و بعد سریع گاز رو ول کنی تا موتور بیاد پایین
نباید عجله کنی و لااقل 1 ماه روزی 10 بار این کار رو بکنی
این مرحله رو که رد کردی بگو تا بریم بقیه رو بگم بهت

در مورد گواهینامه که ازت سوال کردم خواستم بدونی امتحان گواهینامه امتحان تعادلی هست و یه بار خودت مانه بزا و رد شو اگر تونستی فقط و فقط با بار اول رد کنی میتونی بری سراغ یک چرخ ولی اگر نتونستی اول رو تعادلت کار کن بعد برو سراغ تک زدن
تعادل موتور روی یک چرخ خیلی مهمه

RED-LINE
13-06-1390, 11:02 بعد از ظهر
اول از همه جواب پست ها رو تو پیغام خصوصی نده که بقیه بچه ها هم ببینند تا استفاده کنند

شما چند تا مشکل داری
بزگترینش اینه که اولین موتورته کلا با موتوری غیر از cdi تک زدن کمی مشکله و باید حرفه ای بشی تا بتونی بزنی مخصوصا تعادلی
به هر حال توصیم اینه که خیلی مراقب باشی

از الان دنبال این نباش که تعادلی بزنی و پلاک بکشی رو زمین
اکثر تک زن ها دنده 1 رو پر میکنند و میدن 2 و موتورو بلند میکنن تا بتونن مسیر زیادی رو برند و اصطلاحا میگن کیلومتری تک زدن
ولی آپاچی موتور سنگینی هست و دنده 2 انقدر قدرت نداره که بتونه موتور بلند کنه
بهتره برای این که هم ترست بریزه هم بتونب تعادل موتور رو حفظ کنی این طور شروع کنی که سر چها راه ها یا هرجایی تمرین کنی به این حالا که وقتی میخوای از استپ راه بیفتی و بری گاز بیشتر بدی و کلاج رو یک دفعه ول کنی تا سر موتور به اندازه 30 یا 40 سانت بیاد بالا و بعد سریع گاز رو ول کنی تا موتور بیاد پایین
نباید عجله کنی و لااقل 1 ماه روزی 10 بار این کار رو بکنی
این مرحله رو که رد کردی بگو تا بریم بقیه رو بگم بهت

در مورد گواهینامه که ازت سوال کردم خواستم بدونی امتحان گواهینامه امتحان تعادلی هست و یه بار خودت مانه بزا و رد شو اگر تونستی فقط و فقط با بار اول رد کنی میتونی بری سراغ یک چرخ ولی اگر نتونستی اول رو تعادلت کار کن بعد برو سراغ تک زدن
تعادل موتور روی یک چرخ خیلی مهمه
دمت گرم.
پس از فردا شروع میکنم.

Kami
14-06-1390, 09:55 قبل از ظهر
پس از فردا شروع میکنم.
اما اگه از من میشونی با جوونیت بازی نکن . هیشکی بدون زمین خوردن تو تک چرخ زدن حرفه ای نمیشه

reza KTM
14-06-1390, 01:10 بعد از ظهر
اما اگه از من میشونی با جوونیت بازی نکن . هیشکی بدون زمین خوردن تو تک چرخ زدن حرفه ای نمیشه
**** جان من زیاد حرفه ای نیستم ولی تک میزنم با cdi کیلومتری هم میتونم بزنم با روان تعادلی میزدم
یک بار که اومدم موتور بزارم زمین فرمون گیر کرد به آب سرد کن و موتور خورد زمین نه من
یک بار دیگم سخت ترین حرکت ممکن موتور سواری (به نظر من) رو داشتم میکردم یعنی وقتی با روان تک زده بودم و موتور تو دنده 1 بود رو یک چرخ بدم دنده 2 و ادمه دار برم و کیلومتری بزنم
2 بار کردم شد بار سوم از پشت برگشتم

نمیگم کار خوبی خیلی خطرناکه قبول دارم ولی این جورم نیست که هر کی یاد گرفته 10 بار خورده زمین
کلا تک چرخ قلقه اگر دستت بیاد به راحتی میتونی بزنی
به دوست عزیزمم میگم که با کلاه حتما این کارا رو بکنه من همیشه خودم وقتی میخواستم حرکت جدید یاد بگیرم با کلاه این کارارو میکردم حتی همون یک باری که خوردم زمین یا وقتی میخواستم رو موتور بشینم و تک بزنم

**** موتور سوار حرفه ای از قول یکی از بزگان موتور سواری تو ایران که تو سایت SBK باهاش مصاحبه شده بود این بود که ازش پرسید آیا حرکت نمایشی میزنی یا نه گفت فعلا نه ولی دارم یاد میگیرم چون موتور سوار حرفه ای تو همه چی باید حرفه ای باشه
وگرنه هر کی پشت موتور بشینه و گاز بده موتور میره دیگه کار شاقی نکرده
موتور سوار حرفه ای هم باید خوب حرکت نمایشی بزنه هم موتور سوار خوبی باشه هم یه تعمیر کار حرفه ای
من خودمو حرفه ای نمیدونم چون فنی موتور هیچی حالیم نیست

حسـن
14-06-1390, 09:47 بعد از ظهر
فقط یه نکته ای را بگم
یکی را من اینجا میشناسم ملقب به احمد کاچی !
حدود 20 ساله تک چرخ میزنه و تا حالا هم زمین نخورده بود که اون هفته جمعه وقتی سر یه fzr1000 را میکشه بالا
موتور برمیگرده فقط شانس اورد لباس و کلاه داشت ولی با این حال از ناحیه باسن آسیب دید

AMIR MOHAMMAD n
14-06-1390, 09:52 بعد از ظهر
به به آقا حسن.زیارت مبارک:دی

اصلا چه کاریه بخوای تک چرخ بزنی؟

حسـن
14-06-1390, 09:56 بعد از ظهر
به کسی نگو من خودمم هم دارم با سی جی تمرین میکنم
فعلا با دنده دو تونستم یه 10 متری ببرمش چون سنگینم هی میخا برگرده موتور
یبار هم با 929 اومدم معکوس 2 به 1 بدم اومد بالا سرش ر ی د م تو خودم
بهترین و آسان ترین موتور برا تک چرخ crm250 است

هرجور و تو هردنده ایی که بهش گاز بدی موتور سرش میاد بالا :wow:

reza KTM
14-06-1390, 10:24 بعد از ظهر
کلا موتور تریل خیلی راحته مخصوصا موتور های برند
چون قدرت بالایی داره موتور رو که گاز میدی خودش میاد بالا
حسن برای این که بر نگردی از پا رو ترمز زیاد استفاده کن
ریگلاژ ترمز پایی باید بالا باشه که تا دیدی داری برمیگردی با کوچکترین فشار روی ترمز پایی موتور بیاد سر جاش و برنگرده
کمی با ترمز کار کردن سخته منم خودم زیاد نمیتونستم با ترمز کار کنم و با گاز موتور رو نگه میداشتم

RED-LINE
15-06-1390, 10:53 قبل از ظهر
**** جان دوران نوجوانیه دیگه :دی
دیشب یکم تمرین کردم,ولی سر موتور زیاد بالا نمیومد یعنی در جا بالا نمیومد کلاچو ول میکردم میرفتم جلو اندازه نیم متر سر موتور 20 سانت بالا میموند بعد میومد پائین حال داد:4chsmu1:

Kami
15-06-1390, 11:10 قبل از ظهر
دیشب یکم تمرین کردم,ولی سر موتور زیاد بالا نمیومد یعنی در جا بالا نمیومد کلاچو ول میکردم میرفتم جلو اندازه نیم متر سر موتور 20 سانت بالا میموند بعد میومد پائین حال داد:4chsmu1:
موتور حیفه جلو بندیش داغوون میشه

RED-LINE
15-06-1390, 12:29 بعد از ظهر
چی جلوبندی؟
از همینجا از محضر همگی تک زنان پوزش میطلبم من بیخیال شدم:crazy:
6ماهه خریدمش از صفر هم دست خودم بوده هیچ روغنی 1001کیلومتر توش کار نکرده همیشه قبل هزار تا عوض کردم همیشه هم بهش رسیدم نمیخوام با دست خودم نابودش کنم مخصوصا اون کمکای مستعد روغن زدنش...:crazy:

Kami
15-06-1390, 12:38 بعد از ظهر
چی جلوبندی؟
از همینجا از محضر همگی تک زنان پوزش میطلبم من بیخیال شدم:crazy:
6ماهه خریدمش از صفر هم دست خودم بوده هیچ روغنی 1001کیلومتر توش کار نکرده همیشه قبل هزار تا عوض کردم همیشه هم بهش رسیدم نمیخوام با دست خودم نابودش کنم مخصوصا اون کمکای مستعد روغن زدنش...:crazy:
هر موتوری به یه دردی میخوره مثل موتور تریل که مخصوص پرش و افرود و .. هست
موتوری مثل اپاچی فقط باید دور دور کنی نه از سخره بری بالا یا تک چرخ زدنو باهاش یاد بگیری

reza KTM
15-06-1390, 08:37 بعد از ظهر
درسته همینه باید همینه تمرین کنی اگه بخوای یاد بگیری

---------- Post added at 09:36 PM ---------- Previous post was at 09:33 PM ----------

موتور حیفه جلو بندیش داغوون میشه
اگه **** بد بیاریم پایین داغون میشه ولی اگه با گاز دادن کمتر یعنی در حالی که داری تک میزنی گاز رو آروم ول کنی موتور خیلی بد نمیاد پایین ولی به هر حال کمی ضرر داره برای موتور

---------- Post added at 09:37 PM ---------- Previous post was at 09:36 PM ----------

مشکلی نیست داداش که بیخیال شدی
**** درست میگه هر موتوری برای یه کاره به نظر من تک چرخ باید با cdi آموزش داده بشه و با این موتور باید یاد گرفت

RED-LINE
15-06-1390, 11:57 بعد از ظهر
کرمش منو رها نکرد:icon_pf _52_:
امشب یکی از دوستام ترکم بود رو سرعت گیر نیم کلاچ دادم گاز دادم جلوش نسبتا خوب اومد بالا...

reza KTM
16-06-1390, 07:31 بعد از ظهر
کرمش منو رها نکرد:icon_pf _52_:امشب یکی از دوستام ترکم بود رو سرعت گیر نیم کلاچ دادم گاز دادم جلوش نسبتا خوب اومد بالا...فقط و فقط صبر باید داشته باشیخیلی باید این کار رو بکنی که هم ترست بریزه هم قلقش دستت بیاد اولش 20 سانته بعد 1 هفته میشه 30 سانت بعد 1 ماه خوب میاد بالا که میری مرحله بعد که باید چیکار کنی

nightwolf_suzuki
21-06-1390, 09:27 بعد از ظهر
من با هیچ موتوری حرکت نمایشی نمیزنم
بدترین کارم اینه که جنون دارم با موتور سنگین اینه به اینه ماشینا رد کنم تا طرف هنگ کنه.
قبلا تک و کله و فلکه میزدم... یه بار خوردم زمین اما خداروشکر چیزیم نشد... دیگه از این حرکتا توبه کردم و هیچ حرکت نمایشی نزدم
از شما دوستان هم تقضا دارم نکنید این کارو.... هرچقدر هم حرفه ای باشید کافیه یه سنگ کوچولو خدای نکرده بره زیر لاستیک... بلایی که سر میکاییل رحمانی اومد صد در صد سر شمام میاد
یاعلی

نیما نادری
21-06-1390, 09:57 بعد از ظهر
میکاییل رحمانی کیه ؟ چی شده بود؟

nazamm
21-06-1390, 10:13 بعد از ظهر
میکاییل رحمانی کیه ؟ چی شده بود؟

یه موتور سواری بوده که حرکات نمایشی میزده مرده:icon_pf _37_:

حسـن
21-06-1390, 10:16 بعد از ظهر
زکی!!! من تازه دارم تمرین میکنم سر 1300 را بکشم بالا:icon_pf (95):
البته فعلا تو سوار شدن عادیش هم موندم:s (9):

نیما نادری
21-06-1390, 11:14 بعد از ظهر
یه موتور سواری بوده که حرکات نمایشی میزده مرده:icon_pf _37_:

کجا؟ جزییات؟

reza KTM
22-06-1390, 12:11 قبل از ظهر
من با هیچ موتوری حرکت نمایشی نمیزنم
بدترین کارم اینه که جنون دارم با موتور سنگین اینه به اینه ماشینا رد کنم تا طرف هنگ کنه.
قبلا تک و کله و فلکه میزدم... یه بار خوردم زمین اما خداروشکر چیزیم نشد... دیگه از این حرکتا توبه کردم و هیچ حرکت نمایشی نزدم
از شما دوستان هم تقضا دارم نکنید این کارو.... هرچقدر هم حرفه ای باشید کافیه یه سنگ کوچولو خدای نکرده بره زیر لاستیک... بلایی که سر میکاییل رحمانی اومد صد در صد سر شمام میاد
یاعلی
حرف شما متین ولی من چند تا فیلم بیارم که طرف تو پیست خاکی تک میزنه
کی گفته سنگ بره زیرش میخوری زمین
درسته منم دارم سعی میکنم بزارم کنار ولی این طوری هم نیست که با سنگ طرف بخوره زمین
من با تک زدن از روی پل آهنی رد میشدم پس چرا لیز نمیخوردم؟

nightwolf_suzuki
22-06-1390, 09:50 قبل از ظهر
حرف شما متین ولی من چند تا فیلم بیارم که طرف تو پیست خاکی تک میزنه
کی گفته سنگ بره زیرش میخوری زمین
درسته منم دارم سعی میکنم بزارم کنار ولی این طوری هم نیست که با سنگ طرف بخوره زمین
من با تک زدن از روی پل آهنی رد میشدم پس چرا لیز نمیخوردم؟
داداش حرف شما درسته تو پیست خاکی زمین نمیخوره و...
اما مسئله اینجاس کار یک دفعه میشه
منم همه حرکات موتور رو حرفه ای میزدم
اما یه بار زیر لاستیک موتورم سنگ رفت
تو خاکی هم بودم
سی ار ام 250 هم سوار بودم... خوردم زمین... دیگه حرکت نزدم
با اینکه بارها زیر لاستیکم سنگ رفته بود و جمعش کرده بودم اما اینبار خوردم زمین:297:

reza KTM
30-06-1390, 09:02 قبل از ظهر
هی یه زمانی اوایل تک چرخ زدم بود میخواستم رو موتور بشینم و تک چرخ بزنم که نمیشد خیلی سخت بود یه کلیپ از اون موقع ها واستون میزارم
یاده موتور قبلیم به خیر

جفت فیلم ها یکی هست با هر فرمتی که می خواید دانلود کنید

reza KTM
01-07-1390, 10:40 بعد از ظهر
این یه کلیپ از خوابیدن روی موتورم هست
البته از این بهتر هم میخوابیدم ولی فیلم نگرفتم

S!L3NT
07-08-1390, 12:26 قبل از ظهر
این جفت زدن ها برای سی ار ام مشکل ساز نیستند ؟!؟! :دی مگه کراسه اینقدر پرش باهاش میکنن !

ARSH
07-08-1390, 12:31 قبل از ظهر
اگه طرف موتورشو دوست داشته باشه نمیزنه چون برا اینکار نیست
با دو بار سه بار ممکنه چیزی نشه اما هر دفه آدم بخواد اینقدر فشار بیاره با پرش تو طولانی مدت سرویس میشه

S!L3NT
07-08-1390, 01:43 بعد از ظهر
من فک میکنم پرش بالای 2 یا 3 متر (فاصله از زمین بصورت عمود!) پدر موتورو در میاره ...

حسـن
07-08-1390, 01:51 بعد از ظهر
با یبار دوبار هیچیش نمیشه اما اگه بخوای به جا کراس استفاده کنی کمک میاد پایین !
من یبار کلی پله را باهاش اومدم پایین جیگرم حال اومد :24:هیچیش هم نشد

ARSH
07-08-1390, 02:15 بعد از ظهر
یه نکته درباره پرش بگم در کل حالا چه برا سی ار ام چه برای کراس کلا
هیچ وقت پرش تو کف نزنید
یعنی یه تخته پرش هست که پشتش زمین صافه !
سگ ترین فشار موقع فرود رو زمین صاف میاد به موتور کمک ها تا آخرین جا میان پایین و میکوبن و فشار میاد به شاسی مخصوصا زیره انجین و زیره گلویی ( جایی که کمک وصل شده به بدنه همونجا که میچرخه با فرمون میجرخونیش )
پرش دو طرف باید شیب باشه
یعنی تو شیب پایین بیاد موتور ( تکنیک های پرش خیلی مفصله جاش نیست اینجا )
پیست های کراس رو که دیدید پشت تخته پرش زمین صاف نیست و شیبه تا موتور تو شیب آروم بیاد زمین
سی ار ام هم که کراس نیست و شاسیش قدرت دفع ضربات ناشی از فرود کراسی رو نداره بیشتر تو معرض خطره چون واقعا برای پرش نیست من خودم اون اوایل اینقدر رو زمین صاف میپریدم بعده یه مدت کلا موتور احساس کردم خوابیده ردش کردم سریع رفت

S!L3NT
07-08-1390, 07:03 بعد از ظهر
با سی جی 125 هم پرش کردم من :دی
هیچیش نشد ولی به مرور میریزه ! :دی

nightwolf_suzuki
08-08-1390, 11:52 قبل از ظهر
یه نکته درباره پرش بگم در کل حالا چه برا سی ار ام چه برای کراس کلا
هیچ وقت پرش تو کف نزنید
یعنی یه تخته پرش هست که پشتش زمین صافه !
سگ ترین فشار موقع فرود رو زمین صاف میاد به موتور کمک ها تا آخرین جا میان پایین و میکوبن و فشار میاد به شاسی مخصوصا زیره انجین و زیره گلویی ( جایی که کمک وصل شده به بدنه همونجا که میچرخه با فرمون میجرخونیش )
پرش دو طرف باید شیب باشه
یعنی تو شیب پایین بیاد موتور ( تکنیک های پرش خیلی مفصله جاش نیست اینجا )
پیست های کراس رو که دیدید پشت تخته پرش زمین صاف نیست و شیبه تا موتور تو شیب آروم بیاد زمین
سی ار ام هم که کراس نیست و شاسیش قدرت دفع ضربات ناشی از فرود کراسی رو نداره بیشتر تو معرض خطره چون واقعا برای پرش نیست من خودم اون اوایل اینقدر رو زمین صاف میپریدم بعده یه مدت کلا موتور احساس کردم خوابیده ردش کردم سریع رفت
این حرفت راجع به زمین صاف تا حدودی درسته داداش...
کلا در پرش باید روی یه چرخ رو زمین بیای که فشار به موتور نیاد...
اگر رو شیب هم با دوچرخ یعنی دوچرخ هم زمان رو زمین بیان فشار زیادی به موتور میاد...
شما رو زمین صاف هم فرود بیا ولی با یک چرخ... هیچ فشاری به موتورت نمیاد داداش

مجی
08-08-1390, 01:48 بعد از ظهر
من با چرخ چینی 100 کیلومترم خواستین تک چرخ میزنم...ولی موتور ندارم که امتحان کنم...:29dz8zk:

K.I.A
08-08-1390, 03:31 بعد از ظهر
دوستان تا حالا کسی با موتورش دیریفت کرده من این کارو 4 بار در 4 روز مختلف انجام دادم...واقعا یه هنر بزرگ وکار خیلی خطرناکو سختیه/دفعه ی اول داشتم ب........

reza KTM
08-08-1390, 03:37 بعد از ظهر
دوستان تا حالا کسی با موتورش دیریفت کرده من این کارو 4 بار در 4 روز مختلف انجام دادم...واقعا یه هنر بزرگ وکار خیلی خطرناکو سختیه/دفعه ی اول داشتم ب........
منظورت از دریفت چیه؟
بگسو باد کردن سر پیچ ها رو میگی؟
اگه آره من تا دلت بخواد روی زمین خیس و خاکی این کارو کردم
سر پیچ ها هم با همین موتور تریل که واسه خوابیدن نیست انقدر میخوابونم تا چرخ لیز میخوره بعد یه نیم کلاج میکنم موتور یه خورده بیشتر لیز میخوره بعد خودش صاف میشه و ادامه مسیر

K.I.A
08-08-1390, 03:45 بعد از ظهر
کلاس ریس و تریل و دیریفت کردنشون کاملا باهم فرق داره...با تریل شما به راحتی سر هر پیچ این کارو میتونی بکنی به خاطر لاستیکاش و گشتاور زیادشه اما روان نسبت به کراس خیلی ضعیف تره همین طور مگللی نسبت به دوکاتی![COLOR="Silver"]---------- Post added at 04:45 PM ---------- Previous post was at 04:44 PM ----------در ضمن تو دیریفت با کلاچ بازی نمیکنن...

reza KTM
08-08-1390, 03:54 بعد از ظهر
خوب بالاخره دریفت به اونی که من گفتن میگن یا نه؟
بعد چطور میگی لاستیکای تریل برای این کار بهتره بر عکس لاستیکای موتورای شما مناسب تره چون لاستیک ، بغل هاش گرد میشه به طرف رینگ ولی تریل عاج داره و وقتی لاستیک تموم میشه دیگه هیچ فضایی نداره برای خوابوندن
ولی یه مزیتی که با تریل داری میتونی مثل مسابقات کراس پات رو آماده روی زمین لیز بدی تا وقتی دیدی داره موتور میخوره زمین خودتو کنترل کنی و اجازه ندی که موتور لیز بخوره
بعد خودت میگی موتور من که کی تی ام نیست که با گاز بخواد زمین رو بکنه پس مجبورم موتور رو پر گاز کنم بعد کلاج رو ول کنم تا قدرت بیشتری بیاد تو چرخ و بیشتر لیز بخوره

ولی خیلی حال میده دیشب تو بارون با رفیقم که ترکم بود رفته بودم بیرون روی خط کشی های عابر پیاده این کار رو کردم بدبخت رفیقم کپ کرد از ترس:25r30wi:

K.I.A
08-08-1390, 04:01 بعد از ظهر
گفتم که اصلا کلاس دیریفت کردنشون باهم فرق داره ...اره تقریبا اینیه که تو میگی ولی بازم میگم هنر میخواد برای کلاچ نگرفتن چون اگه بگیری یعنی خیلی ناشی هستی...حالا ساعت 9 میام نت میگم چه جوریه...

nOviA
08-08-1390, 04:51 بعد از ظهر
کیا کارش درسته. من یه بار دربی دریفت کردم البته کاملا ناخاسته. تا 2روز داشتم فکر میکردم که چی شد نخوردم زمین! خیلی کار ترسناکیه. یکم خطا کنی دیگه نمیشه جمعش کرد. به عکس العمل سریعیم نیاز داره. یعنی ذهن باید خیلی آماده باشه.
البته من خودم تو 1 کلمه فقط میتونم بگم که شانس آوردم.

حسـن
08-08-1390, 05:38 بعد از ظهر
سرپیچ دیونگیه
دیشب با gsx تو دنده دو رو سرعت 170-80 تا با کلاچ که کار میکردم عقب موتور بازی میکرد بسی حال داد

reza KTM
08-08-1390, 09:39 بعد از ظهر
ولی بازم میگم هنر میخواد برای کلاچ نگرفتن چون اگه بگیری یعنی خیلی ناشی هستی
بدون گاز هم این کارا رو کردم
ولی ما ناشی !!!

ولی یه چیزی رو دقت کردی کیا که هر پستی که تو این تاپیک میزنی هیچ طرفداری نداره و اصلا بچه ها اهل حرکات نمایشی نیستن

BKING
08-08-1390, 10:37 بعد از ظهر
بدون گاز هم این کارا رو کردم
ولی ما ناشی !!!

ولی یه چیزی رو دقت کردی کیا که هر پستی که تو این تاپیک میزنی هیچ طرفداری نداره و اصلا بچه ها اهل حرکات نمایشی نیستن

سلام

چرا هستن کیا سروش حمید خودت

البته خوبه که کمتر چنین حرکاتی انجام بشه

reza KTM
08-08-1390, 11:01 بعد از ظهر
خدایی خیلی کمه 4 در 1641 کاربر

BKING
08-08-1390, 11:17 بعد از ظهر
خدایی خیلی کمه 4 در 1641 کاربر

این تعداد نامهای کاربری هست نه کاربران فعال

gilanian_1000
09-08-1390, 12:04 قبل از ظهر
سلام یه نکته واسه تک چرخ زدن میگم اگه میخوای از صفر شروع کنی موتور در حالت استاده باشه پاهاتم کمکی رو زمین سر بده نیم کلاچ کن بعد یه مدت تو راه بهدش دنده 2 بعدشم پا رو رکاب ولی اینو بدونین بدون زمین خوردن تک چرخو یاد نمیگیری

K.I.A
09-08-1390, 12:34 قبل از ظهر
اموزش دیریفتکردن/////////////مواد لازم برای دیریفت کردن یه نفر....زمین تازه نمه بارون زده که زیاد خیس نباشه/موتور مال خودت نباشه/کمی هم از زندگی سیر شدی یا از دوست دخترت جواب رد شنیده باشی میتونی دیریفت کنی....اولین نکته اینه که به هیچ وجه کلاچ نگیرید/از سرعت 15 کیلومتر تمرین کنید که بتونید جمعش کنید/وقتی به پیچ ملایمی رسیدید موتورو سعی کنید به داخل پیچ خم کنید و فرمونو به چپ تمایل بدید و با گاز دادن وبازی کردن با گاز تو دندهی 1 تا 2 و بدون کلاچ گرفتن عقب موتورو به خارجه پیچ هدایت کنید کاملا هوشیار باشید واصلا ترمز توی اون وضعیت نزنین وبا گاز بازی کنید وته موتور فقط با کمو زیاد کردن گاز کنترل کنید.دقت کنید بعد از دیریفت رد اسفالت روی لبه ی لاستیک میمونه و خدارو شکر کنید که موتور زمین نخورده.تو فکرمه چنتا موتور بشیم یه دیریفت کوچیک برگذار کنیم و من از تجربیات شما بهره ببرم....................................

شهروز
09-08-1390, 10:43 قبل از ظهر
بهترین محل واسه دریفت توی پیچ هائیه که زیرش خط عابر داره :gigglesmile: همچین میکنتت تو باقالیا که نفهمی :icon_pf _99_:

---------- Post added at 10:43 AM ---------- Previous post was at 10:40 AM ----------

سرپیچ دیونگیه
دیشب با gsx تو دنده دو رو سرعت 170-80 تا با کلاچ که کار میکردم عقب موتور بازی میکرد بسی حال داد

داداش دسته راستتو بزار رو سره ما :smilies(113):

K.I.A
09-08-1390, 11:43 قبل از ظهر
رو خط کشی دیوونگیه و خطر ناک /بهترین حالتش همونیه که گفتم...

Classified
23-08-1390, 10:28 بعد از ظهر
چند وقت پیش تو ذهنم بود حین تک چرخ میشه برن اوت زد:hanghead:

تا اینکه کلیپی دیدم که تیکه آخرش چندد ثانیه از موتوریه که حین تک چرخ و موتور کاملا راست

و روی ترک مخصوص کمی برن اوت میزنه!

البته موتور رو میدازه! حرکت واقعا سختیه ولی اگه روش کار بشه یکی زیباترین حرکات هست

K.I.A
24-08-1390, 12:08 قبل از ظهر
در درجه ی اول تسلت کامل به وسیله رو میخواد و دوم وسیله باید گشتاور زیادی داشته باشه تا جواب گوی راکب و مسیر باشه...

reza KTM
24-08-1390, 12:56 قبل از ظهر
چند وقت پیش تو ذهنم بود حین تک چرخ میشه برن اوت زد:hanghead:

معادل فارسیش میشه چی؟

K.I.A
24-08-1390, 01:31 قبل از ظهر
خارج از مسیر--بیشتر بودن دور و سرعت چرخ نسبت به راه

حسـن
24-08-1390, 10:28 قبل از ظهر
برن اوت به اون معنا که دود بلند بشه از لاستیک ندیدم ولی با zx12 دیدم که طرف رو تک تایر عقب را بازی میده

BKING
24-08-1390, 05:18 بعد از ظهر
سلام

چرا ؟ کار سختی نیست ببین مهدی m با دایچی از کاربران سایت

[Only registered and activated users can see links]فیلم0001.3gp

حسـن
24-08-1390, 06:10 بعد از ظهر
در جا برن اوت زدن را که منم بلدم
فکر کنم منظورشون رو تک چرخ بود

reza KTM
25-08-1390, 12:17 قبل از ظهر
لریش میشه همون بگس و باد؟؟؟

چجوری میشه تو یه چرخ این کار رو کرد؟
میشه یه کلیپ بزارید
خوب وقتی سر موتور بالا هست که اگر این کار رو بکنی موتور برمیگرده چجوری میکنن این کارو؟

K.I.A
25-08-1390, 12:24 قبل از ظهر
تنها راهش اینه که وقتی سر موتور داره به سمت زمین میره و در حال فرود با کلاچ و تک گاز این کارو بکنی که اونم فقط برای چند صدم ثانیه هست و زیاد نیست و مهارت راننده شرطه که کار بسیار دشواریه و موتورهم باید گشتاور زیادی داشته باشه و کمی هم از لحاظ لاستیک مرخص باشه و استحکاک با زمین کم داشته باشه...

Classified
25-08-1390, 01:06 قبل از ظهر
قسمت آخر این کلیپ ([Only registered and activated users can see links]) واضح نشون میده ولی خیلی کوتاه!

reza KTM
25-08-1390, 02:27 بعد از ظهر
کسی اگر میتونه در مورد حرکتی که در ثانیه 57 میزنه چیزی بنویسه که چطور این کار رو میکنه

اگر دقت کنی میبینی که ته زین یه دوشاخ هست که اون به زمین گیر کرده و نمیزاره موتور از پشت برگرده و خودش هم سوار موتور نیست
گاز میده و موتور میخواد برگرده ولی چون عقبش به زمین گیر کزده باعث میشه بگس و باد کنه که آخرش هم موتور میخوره زمین

من فکر میکنم همچین کاری رو نمیشه اصلا روی تک چرخ کرد آخه چطور میشه بدون وسایل موتور رو یه چرخ بگس و باد کنه و برنگرده؟
من خودم وقتی میخواستم تک بزنم اولش یه کوچولو لاستیک بگس و باد یکرد تا موتور بلند شه و من با تک چرخ برم که حود 30 تا 40 سانت رو زمین خط مینداخت ولی تو حرکت با یه چرخ این کار رو بکنی خیلی دیگه ... تو ذهنم نمیگنجه

Classified
25-08-1390, 02:38 بعد از ظهر
چرا اتفاقا روی باک نشسته!

reza KTM
25-08-1390, 02:57 بعد از ظهر
چرا اتفاقا روی باک نشسته!
ببخشید درسته ولی حرفم همونایی که گفتم بالا

alinozad
06-09-1390, 02:31 قبل از ظهر
به به تاپیک تحریکات ویژه برای شهادت!
بروبچ باحال مخصوصا اقا rezaktm که روان داره،حرکت استروپی فکر کنم همون کله کردن خودمون رو چطوری باهاش یه مسیری رو راه میزند و بعد روی لاستیک جلو 180 درجه میچرخند؟من اینکارو فقط تا اینجائی میتونم انجام بدم که وزن رو بندازم روی جلوی موتور،کم کم ترمز جلورو میخ کنم تا ته بیاد بالا و بعد موتور یهو وایمیسه!ولی کلیپی دارم که یه بنده خدا با سی جی 125 کاسه ای این حرکت رو میزنه و حدود 20 متری هم ادامش میده!
یه دلیلی هم که این تاپیک زیاد پر رونق نیست اینه که متاسفانه کسانی که کاملا از دیدن این حرکات لذت ببرند خیلی کمند،توی اطرافیان خودتون یه نگاه بکنید،فرض کنید یه موتوری آینه به آینه ماشین با سرعت زیاد رد بشه(برای خودم اتفاق افتاده میگم)یه فرد مسن توی اون ماشین باشه چه حالی بهش دست میده؟بارها خانوادم رو همینجوری ترسوندن و چیزی جز لعنت نصیبشون نشده یا مثلا توی خیابون دارید میرید یهو یه موتور شاخ به شاخ و یا اصلا موافق داره تک میزنه اونم بدون لوازم ایمنی...چیزی جز مردم ازاری نداره!همین حرکتهای ناشیانه و نابجا باعث میشه همه به چشم بد به موتوری و موتورسوار نگاه کنند!اونوقت وقتی یه جای درست و حسابی و توی پیست و جای خلوت دارید این حرکات رو تمرین میکنید کسی ببینه باز هم فکر میکنه شما از همون قماشی...من خودم به شخصه توی شهر و جاهای خلوت هم خجالت میکشم تمرین کنم برای همین خیلی دیر یاد میگیرم،ولی بجاش میتونم برم توی بیابون با خیال راحت تمرین کنم تا زمین هم خوردم کسی بهم نخنده :happy4: به هرحال اصطلاحا کلاس کار رو پائین نیارید و هرجا هرجا حرکت نزنید(ما که بلد نیستیم برای دوستان وارد میگم)تا وقتی هم که بجاش دارید حرکت میزنید همه با ذوق و هیجان درک کنند که الان طرف داره با موتور 150 کیلویی تک چرخ میزنه هنر میخاد!

BKING
06-09-1390, 12:54 بعد از ظهر
به به تاپیک تحریکات ویژه برای شهادت!
بروبچ باحال مخصوصا اقا rezaktm که روان داره،حرکت استروپی فکر کنم همون کله کردن خودمون رو چطوری باهاش یه مسیری رو راه میزند و بعد روی لاستیک جلو 180 درجه میچرخند؟من اینکارو فقط تا اینجائی میتونم انجام بدم که وزن رو بندازم روی جلوی موتور،کم کم ترمز جلورو میخ کنم تا ته بیاد بالا و بعد موتور یهو وایمیسه!ولی کلیپی دارم که یه بنده خدا با سی جی 125 کاسه ای این حرکت رو میزنه و حدود 20 متری هم ادامش میده!
یه دلیلی هم که این تاپیک زیاد پر رونق نیست اینه که متاسفانه کسانی که کاملا از دیدن این حرکات لذت ببرند خیلی کمند،توی اطرافیان خودتون یه نگاه بکنید،فرض کنید یه موتوری آینه به آینه ماشین با سرعت زیاد رد بشه(برای خودم اتفاق افتاده میگم)یه فرد مسن توی اون ماشین باشه چه حالی بهش دست میده؟بارها خانوادم رو همینجوری ترسوندن و چیزی جز لعنت نصیبشون نشده یا مثلا توی خیابون دارید میرید یهو یه موتور شاخ به شاخ و یا اصلا موافق داره تک میزنه اونم بدون لوازم ایمنی...چیزی جز مردم ازاری نداره!همین حرکتهای ناشیانه و نابجا باعث میشه همه به چشم بد به موتوری و موتورسوار نگاه کنند!اونوقت وقتی یه جای درست و حسابی و توی پیست و جای خلوت دارید این حرکات رو تمرین میکنید کسی ببینه باز هم فکر میکنه شما از همون قماشی...من خودم به شخصه توی شهر و جاهای خلوت هم خجالت میکشم تمرین کنم برای همین خیلی دیر یاد میگیرم،ولی بجاش میتونم برم توی بیابون با خیال راحت تمرین کنم تا زمین هم خوردم کسی بهم نخنده :happy4: به هرحال اصطلاحا کلاس کار رو پائین نیارید و هرجا هرجا حرکت نزنید(ما که بلد نیستیم برای دوستان وارد میگم)تا وقتی هم که بجاش دارید حرکت میزنید همه با ذوق و هیجان درک کنند که الان طرف داره با موتور 150 کیلویی تک چرخ میزنه هنر میخاد!

سلام

این حرکت استاپی نام داره و بعید می دونم به ترمز کاسه ای قابل انجام باشه اگر ممکنه کلیپشو رو سایت قرار بدید

reza KTM
06-09-1390, 02:00 بعد از ظهر
منم کلیپش رو دیدم اتفاقا نزدیک خونه ما هست پشت فرهنگسرای خاوران (مکان تک چرخ زنان حرفه ای)
یه نکته برای اون مکان بگن جمعه ها اکثرا اونجا میان حتی یه روز که وسط هفته بود من با رفیقم رفتیم اونجا تمرین کنیم دیدیم چند نفر دیگم اومدن همه حرفه ای کلی حال کردیم
ولی هر کی میخواد بره حواسش به پلیس باشه که یه بار من داشتم رد میشدم فقط میخواستم ببینمشون که موتور رو گرفتن و منم کردن بازداشتگاه من و 16 نفر دیگه رو

حالا در مورد حرکت استوپی
معمولیش رو بلدی منم بلدم ولی حالتی رو که باهاش راه میرن رو من بلدم ولی دیگه پیر شدم و جرات نمیکنم امتحان کنم
برای استوپی که ما میزنیم و موتور وایمیسته با ذسرعت 30 یا 40 تا میزنیم رو ترمز و وزن رو میدیم رو باک و فرمون و موتور بلند میشه ولی برای این که حرکت کنی باید با سرعت 80 تا 100 تا محکم بزنی رو ترمز تا موتور میاد بالا ترمز رو ول کنی
نباید وقتی موتور خیلی میاد بالا ول کنی چون کله میشی و اگر خیلی زود ول کنی که دوباره عقب موتور میاد پایین
فقط کافیه تمرین رو استوپی سرعت پایین زیاد بشه که کامل یاد بگیری و تسلط داشته باشی بعد بری سراغ این حرکت
حتما این کار رو با کلاه انجام بده و مراقب باش
تو هیچ تمرین موتور سواری هم سعی نکن خیلی زود یاد بگیری لا اقل رو هر کدومش 1 ماه تمرین کن و مرحله مرحله برو جلو
تو زمستون هم این کار توصیه نمیشه

alinozad
06-09-1390, 04:36 بعد از ظهر
اینم کلیپش...ببینید چطور ته موتور رو حین حرکت میاره بالا...کلا ببینید چه کارا میکنه...8 مگابایته کلا.

Mohammad aghili
06-09-1390, 06:30 بعد از ظهر
وااااااااااای
بابا دمش گرم ... این یارو سی جی رو قورت داده ...

اصلا موتور کف دستشه !

من که به شخصه تو کف استوپیش موندم...
چطوری با کاسه ای استوپی میزنه؟
من هرکاری کردم نشد

دمش گرم
فقط نکته ای که داشت ... این بود که کلاه نداشت
اگه خدای نکرده کوچکترین اشتباهی کنه براش گرون تموم میشه

البته از سی جی سوار جماعت نباید هم انتظار داشت

02109002
06-09-1390, 06:38 بعد از ظهر
واقعا" دمش قیژژژژژژژژژژژژژژژژژژژ
حالا هی بگید ایرانی جماعت استعداد ندارهههههههههه

Classified
06-09-1390, 06:48 بعد از ظهر
برا حرکات سریع و ریز کلاه کمی از دید و دقت کم می کنه! بار ها خواستم برا فضولی با موتور کلاه بزارم ولی هیچ وقت نتونستم

بش عادت کنم!

reza KTM
06-09-1390, 09:59 بعد از ظهر
خیلی جونوره یارو دمش گرم
من تو کف اون حرکتی هستم که میخوابه رو زمین و با موتور دور میزنه و اون که از پشت موتور میاد پایی میدو اه و دوباره سوار میشه خیلی این دو تا کار سخته

BKING
07-09-1390, 09:15 قبل از ظهر
سلام

علی ممنون از کلیپت:20:

واقعا جای تعجب داره چطور این کارارو می کنه:297::wow:

علی یزدانی
07-09-1390, 03:24 بعد از ظهر
ایول
خیلی باحال بود
کسی نمیدونه این یارو ماله کدمو شهره؟

Ramtin Ducati
14-09-1390, 05:26 بعد از ظهر
اقا من با خودم فكر ميكردم مكه تك زدن كاري داره كه اينا اينهمه بحث ميكنن
ولي با ديدن اون كليب رسما جسبوندم!
از همين تريبون اعلام ميكنم كه هنوز خيلي كار دارم و هيجي بلد نيستم!

BKING
14-09-1390, 07:17 بعد از ظهر
اقا من با خودم فكر ميكردم مكه تك زدن كاري داره كه اينا اينهمه بحث ميكنن
ولي با ديدن اون كليب رسما جسبوندم!
از همين تريبون اعلام ميكنم كه هنوز خيلي كار دارم و هيجي بلد نيستم!

سلام

حالا شما می تونی تک بزنی ؟:29:

فقط تک زدن نیست این کارها هم هست:happy4:

نیما نادری
14-09-1390, 07:18 بعد از ظهر
پارسال دیدم این کلیپو و اعلام میکنم این بابا امام بدلکاری با موتور تو ایرانه تا الان

خجالت داره واقعا بعضیا فکر میکنن ته موتورسواران

حتم دارم از کراس تا ریس هر حجمی به این بدن یکاری باهاش میکنه کارستون

ایول ایول

BKING
14-09-1390, 07:27 بعد از ظهر
پارسال دیدم این کلیپو و اعلام میکنم این بابا امام بدلکاری با موتور تو ایرانه تا الان

خجالت داره واقعا بعضیا فکر میکنن ته موتورسواران

حتم دارم از کراس تا ریس هر حجمی به این بدن یکاری باهاش میکنه کارستون

ایول ایول

پارسال دیدی من فکر می کردم جدیده اه چرا زود تر ندیدم

چجوری می شه اینو پیدا کرد ؟

رضا کی تی ام می گفت طرفای خونه اوناست

ای ول:32:

reza KTM
14-09-1390, 08:58 بعد از ظهر
رضا کی تی ام می گفت طرفای خونه اوناست

ای ول:32:
نه آقا جان حرف تو دهن من نزارید
ایشون گفت کسی میتوه با سی جی استوپی بزنه من گفتم یه کلیپ دیدم که اینکار رو تو خاوران که دم خونه ماست میزد فقط استوپی میزد
این کلیپ اون کلیپی که من میگفتم نیستش که

BKING
14-09-1390, 09:53 بعد از ظهر
نه آقا جان حرف تو دهن من نزارید
ایشون گفت کسی میتوه با سی جی استوپی بزنه من گفتم یه کلیپ دیدم که اینکار رو تو خاوران که دم خونه ماست میزد فقط استوپی میزد
این کلیپ اون کلیپی که من میگفتم نیستش که

خب گمون کردم همین کیلیپو می گی

در ضمن این بابا که بدلکار نیست اگه بود معروف می شد

نیما نادری
14-09-1390, 11:38 بعد از ظهر
نه دادا

موتور سوارها به خیلی صفتهای قبیح مشهورن ... خدا نکنه جلوی موتورت از زمین بیاد بالا

فکر نمیکنم کسی از بینشون تو ایران به خاطر این حرکات جلف لقب قهرمان بگیره

البته حرکات جلف از نظر عامه مردم که کلا خبری از موتور ندارن و فکر میکنن این بابا شرور منطقس :25r30wi:

یکم به این فبیل استعدادها اهمیت بدن هم این بابا از نمایش تو خیابون آزاد میشه هم نام ایران تو این زمینه پرآوازه میشه

حالا برو به مسئول ورزش مملکت اینو نشون بده به خدا اگر بفهمه این چیکار داره میکنه و اصلا این یک رشته ورزشی هست

که قهرمانی جهان هم داره کریس فایفر با bmw 800

BKING
15-09-1390, 11:59 قبل از ظهر
نه دادا

موتور سوارها به خیلی صفتهای قبیح مشهورن ... خدا نکنه جلوی موتورت از زمین بیاد بالا

فکر نمیکنم کسی از بینشون تو ایران به خاطر این حرکات جلف لقب قهرمان بگیره

البته حرکات جلف از نظر عامه مردم که کلا خبری از موتور ندارن و فکر میکنن این بابا شرور منطقس :25r30wi:

یکم به این فبیل استعدادها اهمیت بدن هم این بابا از نمایش تو خیابون آزاد میشه هم نام ایران تو این زمینه پرآوازه میشه

حالا برو به مسئول ورزش مملکت اینو نشون بده به خدا اگر بفهمه این چیکار داره میکنه و اصلا این یک رشته ورزشی هست

که قهرمانی جهان هم داره کریس فایفر با bmw 800

[Only registered and activated users can see links]بدل‌کاری

بدلکاری به کارهای نمایشی خطرناکی که شخص ورزیده‌ای در فیلمها و نماهنگ‌ها بجای هنرپیشه اصلی انجام می‌دهد می‌گویند.

================================================== ====================

چرا لقب قهرمان نگیره ؟

این بابا رو می شناسی؟

[Only registered and activated users can see links]پیمان_ابدی ([Only registered and activated users can see links]بدل‌کاری)

K.I.A
15-09-1390, 03:28 بعد از ظهر
یادش بخیر خدا بیامرزتش ادم شجاع و نترسی بود زرنگ و قوی بود با معرفت ادم همه فن حریف باهوش کار بلد داغ دلمو تازه کردی ما باهاش 3 جلسه پارکور کار کردیم خونشونم سیمون بولیوار خیابونه نفت بود یه وقت یه چیزایی میگفت ادم میبرد تو فکر /ما که شاگرد کوچیکشم نمیشدیم اما رفتارشو دوست داشتم و یه جورایی دوست دارم شبیهش بشم/نصار روحش صلوات/

reza KTM
15-09-1390, 04:21 بعد از ظهر
یادش بخیر خدا بیامرزتش ادم شجاع و نترسی بود زرنگ و قوی بود با معرفت ادم همه فن حریف باهوش کار بلد داغ دلمو تازه کردی ما باهاش 3 جلسه پارکور کار کردیم خونشونم سیمون بولیوار خیابونه نفت بود یه وقت یه چیزایی میگفت ادم میبرد تو فکر /ما که شاگرد کوچیکشم نمیشدیم اما رفتارشو دوست داشتم و یه جورایی دوست دارم شبیهش بشم/نصار روحش صلوات/
کیا تو پارکور کار میکنی مگه؟
حرفه ای ؟ چند ساله؟

K.I.A
15-09-1390, 04:25 بعد از ظهر
تا قبل تصادفم کار میکردم اما بعدش بخاطره بخیه هام و جراحتم دکتر حرکت سریعو برام ممنوع کردش /حرفه ای که نشدم اما کیلیپام هست با دوستام یه باشگاه گرفتیم اونا ادامه دادن ولی من دیگه نتونستم...

حسـن
15-09-1390, 04:31 بعد از ظهر
آموزش تک چرخ زدن با crfx :gigglesmile:
نوچه کنید خیلی خیلی کار دشواری هست و بنده طی 1 ساعت سواری و سعی و کوشش تونستم یاد بگیرم:
ابتدا موتور را روشن کرده سپس میزنین دنده یک بعد گاز میدیدن و سر موتور میاد بالا !!
توجه اگه از کلاچ استفاده کنید موتور از زیر پاتون در میره همون گاز تا دنده 3 جواب میده

reza KTM
15-09-1390, 04:34 بعد از ظهر
آپ کن ببینم خیلی حال کردم
من خودم خیلی دوست دارم یکی پارکور یکی تکنو (ایروبیک پیشرفته)
ولی هم این که سمت ما زیاد نیست هم اینکه 3 ماه از عمل فتخم گذشته و فکر نکنم بتونم به خودم فشار بیارم همینجوری کلی درد دارم سر جینگولک بازی هایی که با موتور تو این 3 ماه کردم

---------- Post added at 06:34 PM ---------- Previous post was at 06:31 PM ----------

آموزش تک چرخ زدن با crfx :gigglesmile:
نوچه کنید خیلی خیلی کار دشواری هست و بنده طی 1 ساعت سواری و سعی و کوشش تونستم یاد بگیرم:
ابتدا موتور را روشن کرده سپس میزنین دنده یک بعد گاز میدیدن و سر موتور میاد بالا !!
توجه اگه از کلاچ استفاده کنید موتور از زیر پاتون در میره همون گاز تا دنده 3 جواب میده
تو هر دنده موتور میاد بالا؟
تو چه دور موتوری میاد بالا؟
دور موتور این موتور رو صفحه کیلومترش تا چنده و از چند تا چند قرمز میشه؟
همیشه اینو در مورد تریل ها شنیدم که اگر میخوای بفهمی موتورت سالمه یا نه وقتی گاز میدی اگر حواست نباشه موتور برمیگرده از قدرت و شتاب زیاد

حسـن
15-09-1390, 09:21 بعد از ظهر
این موتور نه دور موتور داره نه کیلومتر !!! فقط یه مسافت سنج داره

دنده یک سر گاز دنده دو گاز نصفه با دنده 3 هم باید یهو تا ته بپیچونی میاد بالا
استاپی هم هنوز نتونستم بزنم

reza KTM
15-09-1390, 09:39 بعد از ظهر
چه بد اینطوری که نمیدونی از چقدر گازی که میدی به موتور فشار میاد
درسته میشه از روی صدای موتورم فهمید ولی ...

K.I.A
16-09-1390, 09:49 بعد از ظهر
من سر این حرکتا خودمو پیر کردم با مگللی این کار راحته...

Ramtin Ducati
16-09-1390, 10:34 بعد از ظهر
سلام

حالا شما می تونی تک بزنی ؟:29:

فقط تک زدن نیست این کارها هم هست:happy4:
داداش حتما میتونم که گفتم دیگه :)
استاپی زدن یکی از کاربرای آرین بایکرز (آقا وحید) با مگلی
4873
این هم یک استاپی نافرجام:
4874
(نمیدونم چرا پستام پریدن!؟)

Ramtin Ducati
16-09-1390, 11:28 بعد از ظهر
من سر این حرکتا خودمو پیر کردم با مگللی این کار راحته...
كلا مكلي به علت وزن كم براي استابي و به دليل شتاب بالا در دنده هاي يك و دو براي يه جرخ خيلي مناسبه:999:

K.I.A
16-09-1390, 11:31 بعد از ظهر
نه فقط یه چرخ بلکه استاپی / دیریفت/ راکفرلی/کوئیز پیچ/ درگ و....

reza KTM
16-09-1390, 11:37 بعد از ظهر
نه فقط یه چرخ بلکه استاپی / دیریفت/ راکفرلی/کوئیز پیچ/ درگ و....
ها اینایی که الان گفتی یعنی چه؟

چند تا عکسم بزار از کارات مام ببینیم

K.I.A
16-09-1390, 11:48 بعد از ظهر
متاسفانه موقعه حرکت زدن نمیتونم پیاده شم عکس بگیرم!!!! اما یه سری عکس دارم که دیدمت حتما بهت نشون میدم....اونارم بچه ها شرمنده کردن گرفتن...دوست ندارم ثبت بشه بد اموزی داره...

reza KTM
17-09-1390, 12:27 قبل از ظهر
متاسفانه موقعه حرکت زدن نمیتونم پیاده شم عکس بگیرم!!!!
پس معلومه حرفه ای نیستی ببین آواتار منو خودم عکس انداختم دیگه
فقط کافیه وقتی یه چرخ میزنی بعدش با سرعتی بیشتر از سرعت نور از موتور بیای پایین و عکس بندازی دقیقا میشه همینی که من گزاشتم:biggrin:

BKING
03-10-1390, 02:14 بعد از ظهر
استوپی با لب

7d81b8b7e49e18e8c89552bbbcf5a29288569

---------- Post added at 02:14 PM ---------- Previous post was at 01:33 PM ----------

4e77d2896d70cdf207a9e7b8cb28e8cf88606

reza KTM
14-10-1390, 02:20 بعد از ظهر
این عکس رو که گزاشتم برای مسابقات سوپر موتوره
ولی خدایی یه بار سر یه پیچ که میرفت تو یه اتوبان به همین اندازه نباشه شاید دسته فرمون 10 سانت از این بیشتر به زمین فاصله داشت این کار رو کردم
خداوکیلی اون پام رو اهرم کرده بود و روی زمین لیز میدادم تا اگر موتور در رفت خودم از زمین پاشم و نخورم زمین ولی انگار سر دستشویی نشسته بودن از بس موتور خوابیده بود و پام جمع شده بود

یه ادعایی که با اون روانه داشتم سر همین پیچا بود که با هر موتوری اگر میخواستم کل بندازم میرفتم سمت جاهایی که پیچ زیاد داره و با سرعت زیاد موتور رو میخوابوندم و دوباره استارت قوی تر و همه موتور ها ازم عقب میموندن چون اونا میترسیدن سر پیچ ها موتور رو بخوابونن که یه وقت موتور در نره

.:ALIREZA NADERI:.
15-10-1390, 02:01 بعد از ظهر
سلام شاید پیش خودتون بهم خیلی بخندید !!! ولی بخندید بابا ! حالشو ببرین !
اگر من یه روز یه سی جی دوستم یا اپاچی سوار بشم متاسفنه بلد نیستم موتور کلاج دار سوار بشم به همین جهت اموزش را بردن موتور کلاج دار رو بگین لطفا ممنون !!!

reza KTM
15-10-1390, 02:13 بعد از ظهر
سلام شاید پیش خودتون بهم خیلی بخندید !!! ولی بخندید بابا ! حالشو ببرین !
اگر من یه روز یه سی جی دوستم یا اپاچی سوار بشم متاسفنه بلد نیستم موتور کلاج دار سوار بشم به همین جهت اموزش را بردن موتور کلاج دار رو بگین لطفا ممنون !!!
اتفاقا خنده نداره خیلی ها همین طوری بودن
فقط سوال رو در جای مناسب نپرسیدید
تو این قسمت بپرسید

RED-LINE
15-10-1390, 02:17 بعد از ظهر
رضا ترسم یکم از تک زدن ریخته پا رو ترمز هم تمرین کردم الان تو یک میارم بالا میندازمش پائین.
مرحله بعد رو توضیح بده :دی

7thRING
15-10-1390, 10:11 بعد از ظهر
تک چرخ نزنین بهتره . من چند بار این کارو کردم اما یه بار گازو پر کردم انداختم دنده 1 کلاچو ول کردم ... پر پر شدم.
موتور پرید هوا منم روی زمین پوستر شدم . خواستم بگم خواستی تک چرخ بزنی جلوی دخترا نزن چون بیشتر جو گیر میشی بدتره.:19:

حسـن
16-10-1390, 12:26 قبل از ظهر
سر 929 را رفیقم کشید بالا تغریبا داشتیم بر میگشتیم که دیدم با کلید قطع کن موتور را خاموش کرد وموتور دوباره برگشت !
بعد از این همه موتور سواری تازه فهمیدم قطع کن به چه دردی میخوره !

reza KTM
16-10-1390, 01:34 قبل از ظهر
رضا ترسم یکم از تک زدن ریخته پا رو ترمز هم تمرین کردم الان تو یک میارم بالا میندازمش پائین.
مرحله بعد رو توضیح بده :دی
من خودم به شخصه ندیدم کسی با دنده 2 آپاچی رو بلند کنه (خودمم نمیتونم) به همین دلیل باید با آپاچی با همون 1 تعادلی بزنی
اصل کار رو کردی وقتی ترست ریخته حالا باید با گاز اول که موتور رو میاری بالا تا حدی بیاری که انگار موتور داره بر میگرده (البته یه خورده کمتر) بعد باید گاز رو یک صدم ثانیه ول کنی تا موتور یه کوچولو بیاد پایین و دوباره یه سر گاز تا موتور سرش بیاد بالا و برگرده سر جای قبلیش
صدای گاز موتور رو یخوام بنویسم میشه هن.... هن..... هن......
یعنی هی بگیری ول کنی بگیری ول کنی
با این کار میتونی حدود 20 تا 50 متر بری و اصطلاحا میگن تعادلی تک زدن

2 تا نکته مهم:
1. تو جای خلوت و با کلاه ایمنی و در صورت امکان با لباس موتور سواری این کارا رو بکن که اگر یه وقت خدایی نکرده خوردی زمین لا اقل قطع نخا نشی
2. همیشه حواست به پاهات و ترمزت باشه ، ریگلاژ ترمز رو بیار بالا تا هر وقت داشتی بر میگشتی از پشت با کوچکترین اشاره پات رو ترمز موتور بر گرده سر جاش و بیاد پایین

بازم میگم خیلی مراقب باش

RED-LINE
16-10-1390, 01:42 قبل از ظهر
منم با1زدم با2سخت مياد بالا.
دوتا كليب تو تابيك اباجي كذاشتم ببين نظرتو بكو

farzad_sh_2020
16-10-1390, 02:17 قبل از ظهر
دیدم بحث حرکات نمایشی هست گفتم تنها کاری که من باهاش حال میکنم رو بنویسم
وقتی دارید مثلاًاز یه فرعی میاید بیرون یا از پیاده رو یا ... که موتور یکم میخوابونید دنده 1 پر کنید ته موتور به شکل خیلی زیبایی لیز میخوره خیلی کم و همه دهن ها باز میمونه از حرکت شما
البته من با پالس نکردم همچین کاری نمیدونم میشه یا نه ولی با هیو اینکارو میکنم بعضی وقت ها . البته یکی دو بار اول امکان داره یکم تعادل از دست بدین ولی بعدش میفهمید که موتور رو چقدر باید خم کنید که فقط ته موتور حدود 1 متر بره و بعد صاف بشه

02109002
16-10-1390, 02:29 قبل از ظهر
منم این حرکتو زیاد انجام میدم البته با سی جی مخصوصا" دور میدون ای حال میده :29:
ولی نکته ای مهم تو زمستون اینکارو نکنید یا بهتر بگم مواقعی که زمین خیس ، یخ زده و ... هست :consoling2:
برا خودم یه بار اینطوری شد ولی نفهمیدم چطور جمعش کردم ولی پشت سریا دهن وا ....:clap:

Hayabusa namorde
16-10-1390, 03:14 قبل از ظهر
من به سختی میتونم 220 رو جلوشو از زمین بکنم ولی خوراکم توی حرکات نمایشی اول حفظ تعادل موتور در وضعیت ساکن و کمی مونده به ساکن شدن هست و دومیش که مورد علاقم هست اونم به خاطر شعاع دور زدن فرمون این موتور که زیاده مجبورم سر پیچها یا میدونها موتورو کاملا تا جایی که جکم اجازه بده بخوابونم تا زمانی که گردشم که همراه با شتاب زیاده تموم بشه. خوشبختانه شاسی این موتور در اینجور کارها تا حدودی جواب میده ولی هیو یه چیزه دیگس..
و اما حرکت آخر که مربوط میشه به زمین های خاکی که یا کمی خیس که با گرفتن ترمز جلو و کلاج کمی دور موتورو افزایش میدم و یواش کلاجو رها میکنم تا چرخ عقب بازی کنه تو حال حرکت خیلی جالب میشه..

یه هشدار میدم برای کسایی که اینکارو انجام ندادن:
لطفا تو خونه از این کارا انجام ندید خطر ناکه ..

farzad_sh_2020
16-10-1390, 11:02 قبل از ظهر
با 220 من خودم تست نکردم ولی خب احتمال زیاد باید حتماً با کلاچ و گاز بازی کرد . ولی هیو اگر بخوای کلاچ باهاش بازی کنی و گاز بدی قشنگ یه دور میچرخونتت و میزنتت زمین
من خودم فقط مثلاً دارم با 10 تا سرعت میرم یه دفعه گاز میدم موتور خودش تیک میخوره

reza KTM
16-10-1390, 03:43 بعد از ظهر
منم با1زدم با2سخت مياد بالا.
دوتا كليب تو تابيك اباجي كذاشتم ببين نظرتو بكو
پیدا نکردم اگر میشه همین جا آپ کن

RED-LINE
16-10-1390, 05:19 بعد از ظهر
([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links]

reza KTM
16-10-1390, 07:29 بعد از ظهر
دیدم هردو کلیپ با دنده 1 میزنه
تو اولی دنده 1 رو پر میکرد و تا جایی که موتور دنده یکش میرفت گاز میداد و دیدی که حداکثر 20 متر بیشتر نرفت
و دومی تعادلی تقریبا زد
ببین وایسادن رو موتور برای کیلومتریه نه تعادلی نمیشه وایساد و تعادلی زد
آره تو رو سی جی دنده 1 رو پر میکنی میده 2 و وایمیستی و مشکلی نی ولی تو تعادلی اگر وایسی تعادلت میخوره به هم
تو کلیپ اول یه مشکلی هست چون دنده 1 رو تا جا داره پر میکنی امکان روغن سوزی افتادن موتور خیلی زیاده
ولی تو دومی بهتر بود دیدی هی گاز رو ول میکرد دوباره میگرفت منظور من همینه فقط یه خورده دیگه که حرفه ای شی باید بیشتر موتور رو بیاری بالا و گاز رو بگیری و ول کنی
تو کلیپ دوم درسته هی میگیره و ول میکنه ولی بازم دنده 1 موتور پر میشه و دیگه جا نداره اما تعادلی درست اینه که موتور انقدر بیاد بالا که تو همین طوری که با گاز بازی میکنی 100 متر هم بری (که خیلی سخته) و دنده 1 پر نشه

mra680
26-10-1390, 08:57 بعد از ظهر
سلام
ببخشید پریدم وسط میدونا
ولی اولین رکن تک زدن و حرکات نمایشی، داشتن وزن زیر 75 کیلوگرم . . .و داشتن ساعد های قوی و ارگونومی خوب بدن هستش . . .
بعدش موتور و بعدش آموزش هست . . .
ولی به قل همه دوستان قدیمی و این جمع این تک زدن عاقبت نداره . . .چون ما فقط بلدیم تک بزنیم ولی بلد نیستیم لباس و کلاه تک زدن بپوشیم . . .
موفق باشید

7thRING
27-10-1390, 02:40 بعد از ظهر
سلام دوستان حالا که صحبت از افتادن شد بزارین منم یه چیزی بگم :
همین دیروز موتورو شستم بعد رفتم پیش رفیقم منو جو حرکت های فنی گرفت.
گازو پر کردم ترمز جلو گرفتم که پشت موتور بیاد بالا قبلا این کارو می کردم ولی تو سرعت های پایین تر اقا پشت موتور اومد بالا جوری که هر کاری میکردم پایین نمیومد حدود 7-8 ثانیه رو هوا بودم بعد عوض این که موتورو از جلو بندازم ازقبل انداختم که شانسی بود .
اگه از جلو میفتادم الان داشتید اعلامیه منو می خوندید ولی از بغل افتادم پام رفت زیر اگزوز اقا تا من موتورو بلند کنم پام پوکید.
پام داغون شد نصف پوست روی پام سوخته که الان فعلا بانداژه.
خدا شکر موتورم هیچی نشد چون پام که زیرش بود ازش محافظت کرد ولی شانس اوردم کسی ندید مگه نه تا 2 ماه سوژه می شدم.:25:

reza KTM
27-10-1390, 05:22 بعد از ظهر
سلام
ببخشید پریدم وسط میدونا
ولی اولین رکن تک زدن و حرکات نمایشی، داشتن وزن زیر 75 کیلوگرم . . .و داشتن ساعد های قوی و ارگونومی خوب بدن هستش . . .
بعدش موتور و بعدش آموزش هست . . .
ولی به قل همه دوستان قدیمی و این جمع این تک زدن عاقبت نداره . . .چون ما فقط بلدیم تک بزنیم ولی بلد نیستیم لباس و کلاه تک زدن بپوشیم . . .
موفق باشید

فکر نمیکنم خیلی‌ به این موضوع ربط داشته باشه ولی‌ بی‌ تاثیر نیست اما نمی‌شه گفت هر کی‌ ۹۰ کیلو هست نمیتونه تک بزنه اتفاقا بعضی‌ از سنگین وزنها کمی‌ که مایل به عقب میشینند متر راحت تر میاد بالا نمونه بارزش اینه که خیلی‌ از تک چرخ زن‌ها ۲ ترک میزنند چرا؟ چون موتور راحت تر میاد بالا

djsk
04-11-1390, 02:56 بعد از ظهر
خوب منم بگم دور هم بخندیم. من یه طرح ویو داشتم. چند سال پیش توی یه پمپ بنزین بعد از اینکه بنزین زدم. نشستم. پسر داییمم پشتم نشست. آقا من گازو پر کردم دنده دادم. به خیال اینکه چرخ عقب می چرخه. آقا جلو موتور بلند شد. زارت! جفتمون تو پمپ بنزین خوردیم زمین جلو ملت! :25r30wi: سه سوت پاشدیم فرار کردیم. تو اون مدتی که اون موتور رو داشتم اون پمپ بنزین نرفتم!

امیدخفن
12-11-1390, 12:49 قبل از ظهر
اقا من با هرکی که باشه تو سایت سر تک چرخ شرط میبندم با هر موتری که پایه باشید .

K.I.A
12-11-1390, 12:59 قبل از ظهر
داداش این کار برای موتورای بالای 4 میلیون یکم ریسکه و به دردسراش نمیارزه اما من با مگول همه کار میکنم حتی دیریفت اما اینجا ایرانه برای حرکتا و استعدادا ارزش قائل نمیشن بلکه فهشم میدن!!! برای همین ماها این کارارو تو جاهای خلوت و دور از چشم ملت میکنیم بچه های سایت همه حرکت زنن ...شما با هیو در نهایت احتیاط بزن فیلمشو برای تازه کارا بزار

reza KTM
12-11-1390, 01:15 قبل از ظهر
ما اینجا خیلی حرفه ای نیستیم ولی یه کارای کوچیکی میکنیم
دوست داریم کسایی مثل شما هم که واردن بیان تو جمع ما و به کسایی که میخوان یاد بگیرن آموزش بدن

خیلی خیلی خوشحال میشم اگر از کارایی که کردید یه فیلم هم بزارید تا ببینیم نوع تک چرخ زدن شما رو

من همیشه میگم تک زدن خیلی کار آسونی هست فقط باید قلقش دستت بیاد که اون موقع با هر موتوری میشه تک چرخ زد

Mohammad aghili
12-11-1390, 11:02 قبل از ظهر
من همیشه میگم تک زدن خیلی کار آسونی هست فقط باید قلقش دستت بیاد که اون موقع با هر موتوری میشه تک چرخ زد

از وقتی صفحه کلاچ روان رو عوض کردم ، سرش به یه اشاره سیخ میشه

خیلی راحت میشه باهاش تک زد
گاهی اوقات نزدیکه از پشت بیوفتم

reza KTM
12-11-1390, 03:02 بعد از ظهر
از وقتی صفحه کلاچ روان رو عوض کردم ، سرش به یه اشاره سیخ میشه

خیلی راحت میشه باهاش تک زد
گاهی اوقات نزدیکه از پشت بیوفتم
ما که پیر شدیم دیگه جون نداریم از این کارا بکنیم (مخصوصا با عمل فتقی که انجام دادم)
شما هم خیلی مراقب باش و پا رو ترمز رو هیچ وقت فراموش نکنم که فقط اون نگه میدارتت از چپ شدن و از پشت افتادن
فقط مراقب باش

Mohammad62
04-12-1390, 11:21 بعد از ظهر
سلام به همه. دیروز بصورت اتفاقی یه حرکت زدم خودم کف کردم :25r30wi:
تو خیابون دماوند بودم نزدیک خاقانی (سر مسیل که چراغ قرمز داره)، ترافیک سنگین بود و تازه چند تا از مغازه های کنار خیابون رو خراب کردند که اون کناره ها خاکیه. من و چند تا موتور دیگه داشتیم یواش یواش از سمت راست از تو خاکی ها ماشینا رو رد میکردیم که من جلوتر بودم و یک دفعه جلوم باز شد... منم اومدم خودی نشون بدم و پالس سوارای 200 رو به نمایندگی رو سفید کنم! (میخواستم با شتاب زیاد راه بیافتم و همه رو جا بذارم) سرعتم حدود 5-6 تا بود که دسته گاز رو تا ته چرخوندم و کلاچ رو به حالت تقریبا نیم کلاچ رسوندم. لاستیک عقب شروع کرد به درجا زدن و خیلی کیف کردم. ولی حیف دقیقا نفهمیدم چیکار کردم همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد. ولی به هدفم رسیدم... :14: اگه ترمز جلو رو میگرفتم این حالت ادامه پیدا میکرد و ... بیشتر کیفیش به این بود که تو حرکت این اتفاق افتاد.

reza KTM
04-12-1390, 11:51 بعد از ظهر
:14: اگه ترمز جلو رو میگرفتم این حالت ادامه پیدا میکرد و ... بیشتر کیفیش به این بود که تو حرکت این اتفاق افتاد.
به هیچ وجه این کار رو نکن مگر با احتیاط خیلی خیلی زیاد
چون تو خاکی بودی بگس و باد کرده منم خیلی خوشم میاد از این کار و همیشه رو خاکی این کار رو میکنم
در مورد ترمز جلو من میخواستم مثل کلیپی که تهی داره تو اتوبان یهو موتوره بگس و باد میکنه تو سرعت و میره ، این کار رو بکنم از یکی پرسیدم گفت باید ترمز جلو بگیری و گاز بدی (که کردم ولی اونی که میخواستم نشد یعنی با آپاچی فکر نکنم بشه)
ما هم با آپاچی شروع کردیم و 7 ، 8 بار این کار رو کردم ولی نتیجه ای که بهش رسیدم
خیلی خیلی خطرناکه و امکان داره چرخ موتور لیز بخوره و فرمون بپیچه و بزنه شما رو زمین
رو آپاچی صدای جیغی میاد ولی اون صدای بگس و باد نیست صدای کشیده شدن چرخ جلو هست
روی خاکی بلافاصله میزنه شما رو زمین بدون هیچ فرصتی
بگس و باد رو اگر میخوای بزنی یا تو خاکی یا تو زمین خیس که جفتشم خیلی خطرناکه

Mohammad aghili
05-12-1390, 12:00 قبل از ظهر
اگه ترمز جلو رو میگرفتم این حالت ادامه پیدا میکرد و

روی خاکی بلافاصله میزنه شما رو زمین بدون هیچ فرصتی

رضا دقیقا جواب شما رو داد !
شک نکن که اگر ترمز جلو میگرفتی ، موتور بسرعت شما رو زمین میزد

تو این جور موارد ، برای کمک به هرزگردی ، شما میتونید ، روی موتور نیم خیز شید ، و سعی کنید وزنتون رو روی دسته موتور بندازید
در اینصورت این حرکت ادامه دار تر خواهد بود ، در ضمن میتونید با تمرین ، کم کم ترمز جلو رو هم چاشنی این حرکت کنید و از یه Burn Out جانانه لذت ببرید

اما نه روی آسفالتی که روش خاک ریخته !
چون چرخ جلو لیز خواهد خورد و ....

موفق باشید

Mohammad62
05-12-1390, 01:06 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان گلم. آخر فیلم ماموریت غیر ممکن 2 (Mission Impossible 2) پر از صحنه های اکشن با موتور هستش. قسمت هایی رو با آهنگ آخر فیلم درست کردم برید حالشو ببرید. خیلی از تکنیک هایی که دوستان دربارش مطلب نوشتن کاملا قابل مشاهده هست. درسته بعضی کاراش خالی بندیه ولی حالا دیگه! سرعتش رو هم پایین آوردم تا حرکات قابل تشخیص باشه.
صحنه ها 12 قسمت هستند و پشت سر هم قرار گرفتند:

1- زمین ناهموار
2- پرش
3- پیچیدن با سرعت زیاد
4- استوپی
5- چرخش 270 درجه ای
6- پیچیدن
7- burn out در حال حرکت (اگه اسم دیگری داره به بزرگی خودتون ببخشید)
8- چرخش 180 درجه در حال حرکت!
9- در حال حرکت از روی موتور میپره پایین، با کف کفشاش سر سره بازی میکنه و دوباره میپره بالا!
10- پیچیدن با سرعت زیاد و ترمز عقب، ابتدا ترمز عقب رو میخ میگیره، فرمون رو در خلاف جهت پیچ میچرخونه و موتور رو به سمت پیچ کج میکنه
11- پیچیدن با سرعت زیاد در جاده خاکی، انتهای موتور در حال سر خوردنه (اگه اشتباه نکنم دریفت هست؟!)
12- نحوه صحیح تصادف کردن و در رفتن!

پیشنهاد میکنم حتما این فیلم 2 دقیقه ای رو تماشا کنید. خالی از لطف نیست...

سرعت
05-12-1390, 01:43 قبل از ظهر
دنده یک وقتی تو حرکت هستی ترمز میگیری سرعت کم میکنی کاز میدی 4.5تا5.5 کلاج ول میکنی میکشی بالا (سی جی)

GSX
05-12-1390, 12:24 بعد از ظهر
موتورای کاب رو میشه چرخ عقبشو بلند کرد؟ یکی از بچه ها که r1 داره نشست پشت یکیشون قشنگ اوردش بالا . کف کردم :297:

reza KTM
05-12-1390, 01:49 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان گلم. آخر فیلم ماموریت غیر ممکن 2 (Mission Impossible 2) پر از صحنه های اکشن با موتور هستش. قسمت هایی رو با آهنگ آخر فیلم درست کردم برید حالشو ببرید. خیلی از تکنیک هایی که دوستان دربارش مطلب نوشتن کاملا قابل مشاهده هست. درسته بعضی کاراش خالی بندیه ولی حالا دیگه! سرعتش رو هم پایین آوردم تا حرکات قابل تشخیص باشه.
صحنه ها 12 قسمت هستند و پشت سر هم قرار گرفتند:

1- زمین ناهموار
2- پرش
3- پیچیدن با سرعت زیاد
4- استوپی
5- چرخش 270 درجه ای
6- پیچیدن
7- burn out در حال حرکت (اگه اسم دیگری داره به بزرگی خودتون ببخشید)
8- چرخش 180 درجه در حال حرکت!
9- در حال حرکت از روی موتور میپره پایین، با کف کفشاش سر سره بازی میکنه و دوباره میپره بالا!
10- پیچیدن با سرعت زیاد و ترمز عقب، ابتدا ترمز عقب رو میخ میگیره، فرمون رو در خلاف جهت پیچ میچرخونه و موتور رو به سمت پیچ کج میکنه
11- پیچیدن با سرعت زیاد در جاده خاکی، انتهای موتور در حال سر خوردنه (اگه اشتباه نکنم دریفت هست؟!)
12- نحوه صحیح تصادف کردن و در رفتن!

پیشنهاد میکنم حتما این فیلم 2 دقیقه ای رو تماشا کنید. خالی از لطف نیست...
قشنگ بود دستت درد نکنه
ولی یه چیزی رو میدونید ما همه این حرکات رو که میبینیم اینا دارن با موتورای حرفه ای میزنند و صد در صد با این موتورا خیلی راحت تره تا با موتورای داخلی مثل پالس و آپاچی
به عنوان مثال وقتی ترمز گرفت برا بگس و باد این حرکتش با حرکت تو فرق میکرد تو داشتی گاز میدادی و سرعت میگرفتی و بگس و باد ولی این داشت ترمز میکرد و سرعتش کم میشد و بگس و باد
حالا گیریم ما بوایم مثل این بزنیم شک نکن به دلیل تک دیسک بودن چرخ جلو موتور به یه سمت شما رو میزنه زمین
ترمز دو دیسک واقعا عالیه من با سی بی 200 خیلی راحت بگس و باد کردم و موتور اصلا از دستم در نمیرفت به خاطر دو دیسک بودن ولی با آپاچی به سختی تونستم و باید مراقب لیز خوردن چرخ جلو میبودم
دور 270 درجه به قول تو یا فلکه هم که کار بسیار راحت و باحالیه
اینکه میپره پایین و با کفش رو زمین لیز میخوره رو تو فیلم بیکر بویز بهتر میشه دید به نظرم باید کار خیلی خیلی سختی باشه
من خودم یه مشکلی دارم نمیدونم باید با تمرین بر طرف بشه یا قلق داره که وقتی رو موتور به سمت یه ور نشستی یا مثل این یه سمت موتوری چجوری باید تعادل رو حفظ کرد وقتی که ما سمت چپیم و میخوایم به سمت راست بپیچیم یا برعکس (نکه پا رو زمین نیست چجوری از اون ور موتور نیفته؟)
من دریفت رو باور نمیکنم بشه به این شدت کرد و نخورد زمین
یه مسابقاتی کانال موتو تی وی ماهواره پخش میکرد که فقط مسابقه دریفته ولی با موتورای مخصوص اصلا ندیدم کسی به ریس یا استریت به این زیادی بتونه بزنه
استوپیش بسیار قشنگ بود و فکر میکنم با تمرین زیاد بشه به این قشنگی استوپی زد (امید که اسم کاربریش مستر هست خیلی قشنگ استوپی میزنه و حرکت هم میکنه)

Mohammad aghili
05-12-1390, 03:24 بعد از ظهر
ولی خودمونیم ، خیلی هندی بود دیگه

Mohammad62
05-12-1390, 06:21 بعد از ظهر
دنده یک وقتی تو حرکت هستی ترمز میگیری سرعت کم میکنی کاز میدی 4.5تا5.5 کلاج ول میکنی میکشی بالا (سی جی)

این واسه چه حرکتیه؟

---------- Post added at 06:21 PM ---------- Previous post was at 06:06 PM ----------

فلکه هم که کار بسیار راحت و باحالیه
میشه برامون توضیح بدید چطور میشه این کار رو انجام داد؟ ممنون میشم. :sarma:

.:ALIREZA NADERI:.
05-12-1390, 08:01 بعد از ظهر
چند وقتی هست دارم تمرین میکینم با کاب تک چرخ بزنم !
امروز یه دفعه تونستم 1 متر تکچرخ برنم !:clap:

reza KTM
05-12-1390, 09:26 بعد از ظهر
میشه برامون توضیح بدید چطور میشه این کار رو انجام داد؟ ممنون میشم. :sarma:
خیلی راحنه
موتور رو میدی تو دنده 1 بعد یه پات رو اهرم قرار میدی رو زمین و محکم نگه میداری رو زمین
بعد موتور رو تا 45 درجه (تقریبی) خم میکنی بعد کلاج رو به سرعت ول میکنی در حالی که گاز رو تا نصفه پر کردی
نترس شاید بار اول و دوم موتور از دستت بخواد در بره ولی سریع کلاج رو بگیر و محکم بچسب موتور رو تا موتور نخوره زمین
به خودت هم آسیب نمیرنه مگر اینکه پات لای جاپایی و موتور گیر کنه
به همین سادگی
امتحان کن مشکلی پیش اومد بهم بگو

GSX
06-12-1390, 04:41 بعد از ظهر
نشستم پشت یه موتور کاب میخواستم چرخ عقبشو بلند کنم وزنمم انداختم جلوی موتور ولی وقتی ترمز میگرفتم لاستیک جلو میخزید حتی با ترمز از روی موتور پریدم بالا اما بازم خزید . چه کار کنم که بلند شه؟

reza KTM
06-12-1390, 09:08 بعد از ظهر
نشستم پشت یه موتور کاب میخواستم چرخ عقبشو بلند کنم وزنمم انداختم جلوی موتور ولی وقتی ترمز میگرفتم لاستیک جلو میخزید حتی با ترمز از روی موتور پریدم بالا اما بازم خزید . چه کار کنم که بلند شه؟
میخزید یعنی لیز میخورد؟
اگه آره که منم با آپاچی همچین مشکلی داشتم به همین دلیل جلوی مغازمون جاهایی که آسفالت لیز بود این کار رو نمیکردم چون چرخ لیز میخورد
به همین دلیل بعضی جاها رو نشون داشتم و روی اونا استوپی میزدم

Mohammad aghili
06-12-1390, 11:47 بعد از ظهر
باید یه جایی بزنید که آسفالتش به اصطلاح قیری باشه

بعضی جاها آسفالتش شنیه ، اونجا اگه بزنی سر میخوره

Mohammad aghili
22-12-1390, 04:27 بعد از ظهر
آقا هی میگم از این فیلمای اکشن نذارید واسه من ، جنبه ندارم
گوش نمی کنید که

اینم کلیپ حرکت جدید من (البته هنوز مبتدیانه اس )

اسم این حرکته چیه؟؟

5d512a3304dc67b23a010a05ef1398a4150268

7thRING
22-12-1390, 04:31 بعد از ظهر
محمد جان من اون حرکت اخرت چیه؟؟؟؟!!!!!:25r30wi:

02109002
22-12-1390, 04:33 بعد از ظهر
ایول ممد ، خیلی باحال بود

فکر کنم در آینده ای نزدیک باید منتظر خبرهائی هیجان انگیز از محمد عقیلی باشیم...

ولی ممد از تو بعیده کلاه ایمنی کو پسر

Mohammad aghili
22-12-1390, 05:14 بعد از ظهر
واسه کلاه شرمنده ام

یه خورده جلو دیدم رو میگرفت
ایشالله در مراحل بعدی حتما سعی میکنم کلاه ایمنی هم استعمال کنم :دی

اون حرکت آخری هم استاپک هست (به معنای استاپی کوچک) :دی

reza KTM
22-12-1390, 09:50 بعد از ظهر
ایول خیلی قشنگ بود
چجوری کف کفشت به زمین گیر نمیکرد و راحت لیز میخورد ؟

یه مشکل اساسی که دارم من تو همچین کارایی نه این که مثل تو پام رو زمین باشه ولی وقتی جفت پاهام رو میارم یک طرف اگر پاهام سمت چپ باشه و بخوام سمت راست بپیچم تعادلم رو نمیتونم خوب حفظ کنم و امکان افتادن موتور از اون ور بسیار زیاده

تو استوپی هم سرعتت خیلی کم بود که استوپی زدی به خاطر همین هست که زیاد بالا نیومد
دنده 1 رو تا ته پر کن بعد بزن رو ترمز

Mohammad aghili
22-12-1390, 11:41 بعد از ظهر
چجوری کف کفشت به زمین گیر نمیکرد و راحت لیز میخورد ؟

بخاطر جنس کفی کفشهاست (لیزه)

دنده 1 رو تا ته پر کن بعد بزن رو ترمز
اونجا نمیخواستم استوپی بزنم ، دیدم فیلمبردار بجای اینکه کات کنه ، همونجور داره خیره منو نیگاه میکنه ، گفتم با این حرکت روش کم شه !

در ضمن ، دیسکم اندکی تاب داره ، نمیتونم زیاد تو سرعت بالا بزنم

آقا کسی نمیدونه اسم این حرکت چی چیه؟

M@hy@r
29-12-1390, 12:59 بعد از ظهر
دوستان عزیزی که تکچرخ با cg بلدن یه سوال دارم
چندسال پیش اول دبیرستان که بودم یه سی جی داشتم باش تکچرخ میزدم ولی اصلن از این کارایی که میگید (کلاج ولکردن و...) استفاده نمیکردم
چون تکواندو کار میکنم پاهای قوی داشتم. روی زین میشتم با یه فشار کف پا به ترکبند حدود 20 سانت چرخ جلو میومد بالا . فقط تو سرعت 80 به بالا میشد که از ترس قلبم میومد تو دهنم
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
حالا این روشی که شما گفتید استفاده کردم ولی فقط وقتی موتور خلاصه میزنم دنده یک کلاج ول میکنم (قسمت عقب زین میشینم دور موتورم 5-6) میتونم سر موتورو بلند کنم. فقط سر چراغ قرمز کاربرد داره
اگه امکان داره توضیح بدید وقتی دنده 2 هستم مثلن 35 تا سرعت دارم چطوری تکچرخ بزنم؟
خیلی ممنون

02109002
29-12-1390, 01:23 بعد از ظهر
اول از همه بهتره که این عمل رو تو یه محیط ایمن انجام بدین که نه خودتون و نه اشخاص ثالث دیگری آسیب ببینید

شما زمانی که تو دنده دو هستین همزمان با ول کردن کلاج و گاز دادن باید با دستهاتون موتور رو بکشید بالا تا به راحتی بتونید تک چرخ بزنید

با گاز دادن از خوابیدن موتور و از ترمز برای جلوگیری برگشتن موتور به عقب میتونید استفاده کنید که بهش میگن تعادلی

البته خودم یاد ندارم تعادلی بزنم و این چیزی بود که از دوستان یاد گرفتم

reza KTM
29-12-1390, 01:45 بعد از ظهر
این که میگن با دو میزنن یه جورش اینه :
شما دنده 1 رو تا ته پر میکنی بعد کلاج میگیری و گاز میدی بعد میدی دنده 2 و یکدفعه کلاج رو ول میکنی بعد موتور سرش بلند میشه و با حفط تعادل سر گاز میدی و میری
فقط از کلاه ایمنی و با لباس اگر داری استفاده کن و جای مناسب این کار رو انجام بده
خیلی هم مراقب باش

M@hy@r
29-12-1390, 01:51 بعد از ظهر
دوست خوبم خیلی ممنون که مثل قبل لطف کردید جواب دادید
فقط یه سوال: یه ذره دقیق تر میشه توضیح بدید؟
مثلن من الان دنده 2 دارم میرم. وسط حرکت کلاج بگیرم بعد یه دفعه ول کنم؟ دور موتور رو چند باشه؟ موتورو چه طوری بالا بکشم؟ یه ذره فرمونو بدم بالا بسه یا باید زیاد زور بزنم تا بیاد بالا؟ بهترین سرعت و دنده برای تکچرخ چنده؟
خیلی ممنون

02109002
29-12-1390, 01:54 بعد از ظهر
شما دنده 1 رو تا ته پر میکنی بعد کلاج میگیری و گاز میدی بعد میدی دنده 2 و یکدفعه کلاج رو ول میکنی بعد موتور سرش بلند میشه و با حفط تعادل سر گاز میدی و میری
فقط از کلاه ایمنی و با لباس اگر داری استفاده کن و جای مناسب این کار رو انجام بده
خیلی هم مراقب باش
رضا جان دقیق توضیح دادن

راستش من به کیلومتر و دور موتور کار ندارم باید از صدا موتور و چیزی که داره زیر پات گاز میخوره بفهمی

خوب شد که رضا جان اومدن ، ایشون تو این کار حرفه ای هستن ، میتونن تو این مورد کمکتون کنن

M@hy@r
29-12-1390, 02:02 بعد از ظهر
خیلی هم مراقب باش

آقا رضا خیلی ممنون از جوابتون
راستش دو سه روز پیش اینکارو کردم چرخ یک سانت هم بلند نمیشه فقط موتور یه دفعه از بین پاهام در میره، روش آسون تری هم داره؟
من چند تا عکس چند وقت پیش دانلود کردم (با اکانت قبلیم) فکر کنم از شما بود با روان تک زده بودید، اونا رو چطوری زدید؟ همین روشی که فرمودید یا روش دیگه ای داره؟

reza KTM
29-12-1390, 02:30 بعد از ظهر
شما میزنی دنده 1 و گاز میدی و میری دور موتور میرسه تا نزدیکای ردلاین بعد باید بدی دو و بلند کنی
شما وقتی دور موتورت میرسه بالا همون آن سریع کاج رو میگری میدی دنده دو ( هنوز دستت رو کلاجه ) بعد گاز میدی ( هنوز دستت رو کلاجه ) یهو کلاج رو ول میکنی
تمام این دنده دادن و گاز رو تو دور موتور بالا نگه داشتن باید تو کمتر از 1 ثانیه اتفاق بیفته
خیلی گاز نده که وقتی میدی دو موتور برگرده و خیلی هم آروم نباشه که موتور بلند نشه
اگر صفحه کلاجت سالم و نو باشه موتور راحت میاد بالا اگر خیلی نو نبود باید عقب تر بشینی که اونم بسته به وزنت خیلی مهمه که کجا بشینی
زیاد بری عقب برمیگرده کم بری بالا نمیاد
سعی نکن با یکی دوبار زدن و یکی دو روز تمرین کردن یادبگیری احتیاج به تمرین حداقل یک ماهه داری
مهم ترین چیز تو تک چرخ کارکردن با ترمز پاییه
فبل از تک چرخ فقط با دنده 1 هی موتور رو بیار بالا و با ترمز پایی برگردون پایین انقدر این کار رو بکن تا ملکه ذهنت شه که هر وقت داشتی بر میگشتی سریع تزمز پایی رو بگیری و بر نگردی (چیزی که من خودم توش ضعف دارم)

---------- Post added at 03:30 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

آقا رضا خیلی ممنون از جوابتون
راستش دو سه روز پیش اینکارو کردم چرخ یک سانت هم بلند نمیشه فقط موتور یه دفعه از بین پاهام در میره، روش آسون تری هم داره؟
من چند تا عکس چند وقت پیش دانلود کردم (با اکانت قبلیم) فکر کنم از شما بود با روان تک زده بودید، اونا رو چطوری زدید؟ همین روشی که فرمودید یا روش دیگه ای داره؟
من چون روان سنگین بود نمیتونستم با دو بزنم بیشتر تعادلی 20 تا 40 متر میرفتم با دنده یک
با یک بلند میکردم و موتور رو تا اونجا که میشد میاوردم بالا بعد وقتی موتور داشت بر میگشت گاز رو ول میکردم تا میدیدم داره سر موتور میاد پایین دوباره یه کوچولو گاز و ...
همین کار رو هی تکرار میکردم و میرفتم

GSX
29-12-1390, 02:58 بعد از ظهر
منم اضافه کنم قبلش ترمزتو ریگلاژ کن که با یه اشاره بگیره . من اینجوری تک با cg میزنم . با 1 می یارم بالا همینطور که داره بالا مییاد یه کم با گاز و دنده بازی میکنم (هنوز دور موتور نچسبیده باید این کارو بکنی) موتور میخوره 2 (بار های اول موتورو محکم بگیر چون ممکنه یه تکون بده بخاد موتور از زیر پات در بره فقط هر کار میکنی پاتو از رو رکاب بر ندار با ترمزم بازی کن )

reza KTM
29-12-1390, 03:08 بعد از ظهر
یادش بخیر یه بار اومدم تو نده 1 و داشتم میرفتم گفتم بزار یه کاری کنم بیشتر بره گفتم چی کار کنم بزنه یه دنده بالا تر
یکی دوبار شد بار سوم موتور خیلی بالا بود میدونستم که خیلی سر موتور بالا هستا ولی بازم کلاج رو گرفتم و سریع زدم دنده 2 و موتور از پشت برگشت و دوتا ملق ، هم من هم موتور زد فقط خوب بود کلاه سرم بود اون موقع اما انگار موهای پام بلندبوده و زیر پام مونده بود و از زیر همه موهای یه قسمت پام خون زد بیرون
اومدم خونه کل موهای پام رو زدم:25r30wi:

GSX
29-12-1390, 03:22 بعد از ظهر
منم با یک زدم موقعی خورد2 فقط فهمیدم موتور داره بر میگرده پریدم پایین فقط یادمه من رو زمین غلت میخوردم موتورم خود سر رو زمین کشیده میشد .راهنما کل چراغ کیلومتر و......... همه رفت سر زانوهام و... همه پوست روشون رفت وقتی از رو زمین بلند شدم نمیدونین چه حالی داشتم یادش بخیر:297:

02109002
29-12-1390, 03:24 بعد از ظهر
آموزش بدید :laie_14:
خاطرات رو میشه اینجا گفت
اخرین باری که نزدیک بود تصادف کنید کی بود ([Only registered and activated users can see links])

تا حالا چند بار تصادف کردید؟چه جوری؟چرا؟ ([Only registered and activated users can see links])

Mohammad aghili
29-12-1390, 03:47 بعد از ظهر
ادش بخیر یه بار اومدم تو نده 1 و داشتم میرفتم گفتم بزار یه کاری کنم بیشتر بره گفتم چی کار کنم بزنه یه دنده بالا تر
یکی دوبار شد بار سوم موتور خیلی بالا بود میدونستم که خیلی سر موتور بالا هستا ولی بازم کلاج رو گرفتم و سریع زدم دنده 2 و موتور از پشت برگشت و...

تحت تعالیم رضا جان
این قضیه واسه منم پیش اومد ، ولی خدا بهم رحم کرد و چیزی نشد و تونستم کنترل کنم

یه چند وقته رفتم تو نخ حرکات نمایشی ، ناجور

پای هر چراغ قرمز با استوپی وایمیستم و با هر چراق سبز تک چرخ میزنم و حرکت میکنم

اوایل فقط با دنده یک میاوردم بالا و همونو میگازوندم تا سر موتور میومد پایین و بعدش 2

اما یه دو هفته ای میشه که رفتم تو کار دنده زدن تو تک
مثل تک های قبلی با یک میارم بالا و دقیقا زمانی که دنده یک دیگه آخرای زورشه و کم کم میخواد سر موتور بیاد پایین ، میزنم دو

قالب اوقات این دنده دادن باعث میشه یه 7-8 متری ، تک زدن ادامه پیدا کنه و حرکت زیبایی از آب در میاد
اما
گاهی اوقات هم یهو میبینی هم میدی دو ، موتور بر میگرده روت....

در کل بنده جزو دلباختگان حرکات نمایشی بوده و هستم

یه چند وقتی هم هست دارم رو استاپی ادامه دار کار میکنم ولی نمیشه لامصب
بیشترین رکوردم 1 متر بوده ...

دوستان کسی اگه راهنماییی چیزی دم دستش هست ، یاعلی

با استریت و ریس راحت میشه اینکارو کرد
ولی تریل ، بخاطر طول موتور سخته

خیلی حرف زدم
شرمنده

فعلا
یاعلی

M@hy@r
29-12-1390, 04:03 بعد از ظهر
یه دنیا ممنون کل دوستانی که جواب دادند
منم محرم همین امسال بود جلو کل محل ، رفیقمم ترکم بود قسمت عقب زین و ترکبند وایساده بودیم با گاز (بدون کلاج) موتورو آوردم بالا ، 10-20 متری رفتم زدم دنده دو موتور برگشت رفیقم محکم منو گرفت منم فرمونو، خلاصه ترکبند 10 ثانیه یا بیشتر کشیده شد به زمین همه دسته هارو ول کرده بودن مارو نگاه میکردن، مداحه هم نمیخوند! بیچاره ها فکر کرده بودن حرفه ای هستیم 90 درجه تک میزنیم. خدا رو شکر هیچکدوممون چیزیمون نشد، ولی پلاک اندازه ی یه راهنما شده بود. کامل جمع شده بود. با بدبختی موتورسازی صافش کرد

reza KTM
29-12-1390, 10:21 بعد از ظهر
آموزش بدید :laie_14:
خاطرات رو میشه اینجا گفت
اخرین باری که نزدیک بود تصادف کنید کی بود ([Only registered and activated users can see links])

تا حالا چند بار تصادف کردید؟چه جوری؟چرا؟ ([Only registered and activated users can see links])

تو هیچ کدومش من تصادف نکردم خوردم زمین

---------- Post added at 11:21 PM ---------- Previous post was at 11:12 PM ----------

با تریل نمیشه استوپی زد راه رفت میدونی چرا ؟
من دیدم این رفیقم امید با اسم کاربری مستر خیلی خیلی راحت تک میزنه و راه میره
دنده 1 رو تا ته پر میکنه با پاهش محکم میچسبه به باک و کل مزنش که کمم نیست میده رو فرمون و با ته سرعت دنده 1 که فکر کنم 30 تا 40 تاست میزنه رو ترمز
تا موتور داره میاد بالا ترمز رو ول میکنه چون سرعت موتور زیاده موتور میره جلو و دوباره ترمز و دوباره میاد بالا و ...
فقط و فقط باید با سرعت بالا ترمز بگیری تا راه بره
من با روان هم همین کار رو میکردم اما نمیشد رفت چرا
من بارها شده بود وقتی میزدم رو ترمز انقدر کمک ها بزرگه و نرم کمک میرفت پایین بعد بلند میشد دیگه وقتی با سرعت زیاد میزدم کمک ها تا آخر میرفت پایین و وقتی ترمز رو ول میکردی تا راه بره کمک ها سریع برمیگشت بالا و این برگشت شاید باعث بلند شدن چرخ جلو هم میشد
یعنی جفت چرخ خا میرفت بالا ولی چرخ جلو به اندازه 1 سانت حداکثر
پس نمیشه
اینم بگم من نمیتونم نه که نمیشه شاید تمرین کنی این کارم شد

M@hy@r
03-01-1391, 10:05 بعد از ظهر
دوستان عزیز یه بحث میخوام مطرح کنم که فکر نکنم تا حالا توی پرشین موتور بحثش شده باشه
اونم حرکت هلیکوپتری با CG125 موتور ِ معروف ِ جماعت ِ سی جی سوار! به این حرکت هم هلیکوپتری میگن هم دور درجا خوابیده
:30:

اینم لینک آپاراتش که دستکاری شده: [Only registered and activated users can see links]
نسخه ی اصلیش آهنگ مهستی روشه نه این چرت و پرتا !

این حرکتو یکی از فامیلای دورمون با یاماها100 میزد
میخواستم ببینم کسی این حرکتو بلده؟

:297:

ممنون میشم آموزش بزارید همه استفاده کنیم

02109002
03-01-1391, 10:10 بعد از ظهر
من تا حالا انجام ندادم این حرکت رو و حتی اسمشم نمیدونستم تا الان !!

ولی تا اونجا که من دیدم ، موتور رو به سمت راست رو زمین به صورتی که رکاب سمت راست اهرم بشه میخوابونی و روی رکاب های سمت چپ میشینی در آخر هم که دنده یک و حرکت فقط باید تو یه رنج خاص گاز بدی چون کم نمیپیچه و زیاد از رو موتور پرتت میکنه

M@hy@r
03-01-1391, 10:38 بعد از ظهر
آره این حرکت زیاد مشهور نیست
اجراش تقریبا همون مدلیه که شما گفتید
منم یه سری وسط یه خیابون خلوت موتورو خوابوندم رو جاپایی راست فرمونو کج کردم دنده یک یه ذره گاز دادم حدود 3 دور چرخید خوشحال شدم گفتم یاد گرفتم اما بعد از اون هرکاری کردم نتونستم! مثل اینکه قلق داره! خلاصه حدود پارسال یه سی جی دست دوم خریده بودم 3 هفته دستم بود فقط انگولکش میکردم این کارم باهاش کردم نشد، موتور بدبخت ترکید یه طوری که بنزین ازش میزد بیرون ، انقدر بش فشار آوردم. به همون فروشنده که خریدم 100 تومن پایین تر فروختمش! با موتور الانم هم سعی کردم فرمون کج شد!
خلاصه دو تا موتورو سر این حرکت داغون کردیم آخرشم یاد نگرفتیم!

02109002
03-01-1391, 10:44 بعد از ظهر
فکر میکنم نباید زیاد وزنت رو روی اهرم( رکاب سمت راست ) بندازی باید یه طوری بشینی که وزنت متعادل بین اهرم و لاستیک عقب پخش بشه تا لاستیک هم در جا نچرخه و بتونه موتور رو دور خودش بچرخونه:297:

alinozad
06-01-1391, 09:15 بعد از ظهر
باریک به جفتتون مخصوصا محمد
بیا تو تاپیک آموزش حرکات نمایشی بگو و توضیح بده نحوه استوپی زدن و حرکت زدن رو

---------- Post added at 09:46 PM ---------- Previous post was at 09:45 PM ----------

علی نوزاد فکر میکنی دلیلی که شماها تونستید برید و بعضی از کراسا نمیرفت بالا چی بوده؟
آموزش خاصی هست که باید تریل سوارا بلد باشن تا بتونن همچین شیب هایی رو بزنن
یه تاپیک باز کن و آموزش هاتون رو به همراه محمد بزارید
ادامه بحث تو تاپیک روان.
رضا جان من ظهر رفتم با محمد تک زدن تمرین کنم،از اولش از تک میترسیدم،الان 4-5 متر تک میزنم ولی هنوز میترسم که موتور روم برگرده!حتی زور هم نمیزنم برای بالا آوردن فقط کمی عقب موتور میشینم و با کلاچ و قدرت موتور میارمش بالا!!!بعد محمد استوپی زد.من با کمکهای فابریک روان هرکاری میکردم استوپی نمیتونستم بزنم!یا ایراد از من بود یا از کمک!وقتی رفتم کاسه نمد کمک رو عوض کردم روغن هیدرولیک رو کمی بیشتر ریختم و خشکتر شد،الان راحت استوپی میزنم،لاستیک جلوی من خیلی آجداره ولی مال محمد آجش کمه!مال من لیز میخوره ولی محمد نه،با دنده 3 وقتی استوپی میزنه ته موتور میاد بالا و همینجور حرکت میکنه تا 5-6 متری میره.....ولی من اگه سرعتم زیاد باشه لیز میخوره!با دنده 2 استوپی میزنم.
درباره اون شیب خفنه اینو بگم که کراس سوارها نمیدونم چرا نمیتونستند برن!البته حرفه ای هاش میرن ولی از هر 10 کراس سوار 2-3 تاش میتونن!مسعود آر ام برای اولین بار این شیبو زد و گفت مواظب باش سر موتور بالا نیاد.آخه شیب تا 20 متر آخرش 45 درجه هست و 20 مترآخر هم خاک نرم میشه هم شیبش خیلی بیشتر از 45 میشه!طوریکه پیاده خیلی سخت میتونی بری!هرچقدر بگم کم گفتم!توی مشهد ازین شیب خرابتر و خفن تر نیست!قبل از 20 متر آخر هم مسیر صاف نیست و هر 1 متر عین سرعتگیرهای داخل شهر شده!یعنی موتور بالا پائین میپره طوریکه وقتی گاز رو تخته میکنی یهو میری رو هوا و پرش میزنه از روی درست اندازها!
من بار اول که رفتم بس که شیب زیاد بود لیز خوردم عقب موتور و سر موتور اومد بالا!(10 متر آخر)ولی بار دوم دنده 2 رو پر کردم وقتی شیب بیشتر از 45 شد نشستم روی باک(جلوی موتور)گاز رو تا ته گرفتم با دنده یک اومدم بالا!همین تیکه آخر اکثر بچه ها سر میخورند و نمیتونند بیان!اینجور شیب زدن ها اول دل و جرات میخاد!بعد قلق!هزار بار هم میومدم ولی جلوی موتور نمینشستم موتور سرش میومد بالا و عقبکی برمیگشت!به نظر من کراس سوارها هم میترسند و یا اینکه واقعا موتورشون درب و داغونه یا واقعا موتورهای ما زده گوششون!
با استوپی خیلی حال کردم تمرین کنید خیلی حال میده...راستی یه مدل تک جدید محمد گفت اونم خیلی وحشی میشه...پاهاتونو بذارید رکاب عقب موتور با یه نیش گاز سر موتور میاد بالا!جفت پا رو زین که دیگه نگو...گاز میدی میاد بالا...

---------- Post added at 09:15 PM ---------- Previous post was at 09:11 PM ----------

راستی اینو یادم رفت رضا جان شما خودت استادیا ولی من خودم برای استوپی طبق فرمول محمد با دنده دو میرفتم میرفتم روی باک همزمان دیسک جلو رو میگرفتم تا لاستیک قفل کنه و یهو ته موتور میومد بالا!ولی محمد برای استوپی حرکتی با دنده 3 اینکارو میکرد و خیلی راحت حرکت میکرد.

Mohammad aghili
06-01-1391, 10:17 بعد از ظهر
ســـــــلـــــــام به همگی :26:

خب خب خب
علی جان زیادی از من تعریف کرده ، من در مقابل اساتید، جوجویی بیش نیستم !

والا یه قضیه ای بود که میخواستم چند بار بگم ، ولی گفتم شاید مسخرم کنن بچه ها !
ولی امروز واقعا به این نتیجه رسیدم که این قضیه صحت داره !

من چند وقته دارم از روی بازی" mx vs atv " Reflex حرکات نمایشی و کلا تکنیک های آفرودی رو یاد میگیرم ؛
این بازی مثل یه سیمولاتور (شبیه ساز) میمونه که خیلی در یادگیری من موثر بوده

من باب مثال : من قبلا هر شیبی که میخواستم برم بالا ، بلند میشدم و روی موتور می ایستادم و سعی میکردم تا وزنم رو بیشتر به سمت جلو بندازم ، ولی طبق تمریناتی که تو این بازی انجام دادم ، به این نتیجه رسیدم که این کار فقط در بعضی موارد تاثیر گذاره و در باقی موارد باید همونطور روی موتور بشینی و گاها باید وزنت رو بندازی رو چرخ عقب موتور !!!
در واقعیت هم دقیقا همین گونه است

امروز من این شیبی که زدم رو اگه می ایستادم ، به هیچ وجه به بالای شیب نمی رسیدم ، چون اصطحکاک چرخ عقب با زمین کم میشد و موتور بعد از مسافت کوناهی از حرکت می ایستاد و چرخ عقب شروع به هرزگردی می کرد !

یا واسه استاپی در حال حرکت !
من تو این بازی به راحتی میزدم ، اما در واقعیت نمی شد!
این بار وقتی دقت کردم به نحوه استاپی زدن این گیم ، متوجه شدم تو سرعت های بالا و برای استاپی مسافتی ، کافیه قبل از اینکه اقدام به ترمز گیری و انداختن وزن خود به جلو بکنی ، باید با یه ضربه آرام به کمک عقب ، اونو به سمت پایین فشار بدی و چون "هر عملی = عکس العمل" کمک عقب نیرویی بیشتر از نیرویی که شما بهش وارد کردی بر می گردونه ، واینجا دقیقا زمانی هست که شما باید مراحل استاپی رو انجام بدی !

خیلی سادس
فقط یه نکته ریز داره

ترمز جلو رو نباید از حدی که همون اول میگیری ، نه کم کنی و نه زیاد !
شما با همون ضربه ای که به کمک وارد میکنی و ترمزی که میگیری ، چرخ عقب رو میاری بالا ! و همینطور ادامه میدی

ای وای خودمم گیج شدم

ایشالله سری بعد که رفتیم ، قشنگ دوربین می برم و فیلم میگیرم تا متوجه بشید

البته امروز هم فیلم گرفتیم با موبایل اما خوب نشده (نه استوپی خوب شده و نه فیلم)
اما میزارمش

اندکی صبر...

فعلا
یاعلی

nopo
06-01-1391, 10:44 بعد از ظهر
اين شيب رو از بس خوف بود من كه ترسيدم و نرفتم!!!:happy4:
خداييش خيلي وحشتناكه چون هم مسافتش زياده وبه مرو كه بالا ميري زاويه به سرعت به 5 نزديك ميشه
گل وشل هم بود ديگه بدتر
اينا هي منو سيخ كردن كه برم!!
منم كه جون عزيز
ترسيدم و نرفتم:297:

Mohammad aghili
06-01-1391, 11:52 بعد از ظهر
این کلیپ استاپی

زیاد جالب نشده
چرخ عقب زیاد بالا نمیاد ، اما همونو ادامه میده

متاسفانه بخاطر نریشن علی جان مجبور شدم این کلیپ رو سایلنت کنم

b4ff17378933bfe04b6a1255f8b5f45d159607

اینم کلیپ شیب خوف
خدایی کوه رو داشته باش

پیاده بخوای بری بالا (که نمیتونی ! ) شب میشه

از صدای موتور مشخصه که چقدر زمین ناهمواره و هی موتور میپره

حالا کلیپش رو ببنید
خالی از لطف نیس

خدایی خودم خیلی کیف کردم
روانم پا داد اساسی

1ce3e9bf1686a28451b10a2f3f6e54e7159613

فعلا
علی علی

---------- Post added at 12:52 AM ---------- Previous post was at 12:23 AM ----------

اوه اوه اوه

یه چی یادم رفت بگم !

موقع پایین اومدن از این کوه بی پدر !

وااای

چرخ عقب که کلا قفل !
چرخ جلو هم ترمز رو 80 درصد گرفته بودم و همینطور داشت می رفت
علی بهم گفت هرجا دیدی چرخ عقب داره اسکی میره ، یه صحنه ولش کن بعد دوباره بگیر !!!

وااااای
منم داشتم میرفتم پایین ، شیبش خدایی خیلی زیاد بود
خدایی ها

ینی موقع بالا اومدن ، سر موتور 10 بار اومد بالا ،

داشتم می گفتم

همونطور با اون حالت چرخ عقب قفل و ترمز جلو 80% که داشتم میومدم پایین ، همون قضیه ای که علی نوزاد گفت واسم پیش اومد
ینی چرخ عقب داشت سر میخورد و منحرف می شد ، من ابله هم یه صحنه ترمز رو کامل ول کردم و دوباره گرفتم (از ترسم ، کلاچ رو هم تا ته گرفته بودم !!! فک می کردم اونم ترمزه :297:) ترمز ول کردن همانا و دور گرفتن موتور همانا ،، تو همین گیر و دار که دشاتم دوباره سرعت موتور رو کم می کردم و موتور رو تحت کنترل خودم در میاوردم ، یهو یه سنگ از خدا بی خبر ، اومد زیر چرخ جلو !!!:i'm ok: منم بخاطر شوکی که موتور از خوردن به سنگ بهم وارد شد ، افتادم رو باک ! و ترمز جلو هم که گفته بودم ، یهو حالت استاپی پیش اومد ... وااااااااای داشتم خودمو آماده می کردم که از رو موتور بپرم اونور تا با موتور نرم ته دره (آخه بدبختی این بود که نه پوتین داشتم ، نه لباس و نه یه ضربه گیر ، حتی دستکش هم نداشتم)

دیگه به هزار و دو بدبختی تونستم موتور رو کنترل کنم و فرمون رو کشیدم راست تا بتونم یه ثانیه وایسم و آدرنالین کم کنم
وقتی موتور وایساد ، فقط داد میزدم

بعدش هم با علی آروم آروم اومدیم پایین

وفتی رسیدم پایین ، دست و پام داشت به وضوح می لرزید

خیلی وحشتناک بود
خدا نصیب هیشکی نکنه همچین مواردی رو !

تجربه بسیار ارزشمندی بود که دیگه از شیبی که زیاده و به هزار چیز خوردن ازش اومدی بالا ، پایین نری ، چون پایین اومدن 2 برابر از بالا رفتن سخت تره

زیادی فک زدم

فعلا
یاعلی

alinozad
07-01-1391, 12:01 قبل از ظهر
محمد بزن تو خط این که موقع شیب پائین اومدن با استوپی بیایم پائین...مهدی crf250 اینکارو میکرد...ببینیم با روان هم میشه...

Mohammad aghili
07-01-1391, 12:04 قبل از ظهر
علی جان میدونی که من با این مسائل مشکلی ندارم

اما شیب داریم تا شیب

تو این شیب استاپی زدن ینی مرگ

این سری که رفتیم جای چشمه ، از شیب میخوام با استاپی بیام پایین ببینم چه تریپیه

تک زدن تو شیب که خیلی حال میده
ببینیم استاپیش چطوریاس !

راستی

.مهدی crf250

crm عزیزم

nopo
07-01-1391, 08:05 قبل از ظهر
دوستان عزیز یه بحث میخوام مطرح کنم که فکر نکنم تا حالا توی پرشین موتور بحثش شده باشه اونم حرکت هلیکوپتری با CG125 موتور ِ معروف ِ جماعت ِ سی جی سوار! به این حرکت هم هلیکوپتری میگن هم دور درجا خوابیده :30: اینم لینک آپاراتش که دستکاری شده: [Only registered and activated users can see links] نسخه ی اصلیش آهنگ مهستی روشه نه این چرت و پرتا ! این حرکتو یکی از فامیلای دورمون با یاماها100 میزد میخواستم ببینم کسی این حرکتو بلده؟

:297:

ممنون میشم آموزش بزارید همه استفاده کنیم
من تا حالا انجام ندادم این حرکت رو و حتی اسمشم نمیدونستم تا الان !! ولی تا اونجا که من دیدم ، موتور رو به سمت راست رو زمین به صورتی که رکاب سمت راست اهرم بشه میخوابونی و روی رکاب های سمت چپ میشینی در آخر هم که دنده یک و حرکت فقط باید تو یه رنج خاص گاز بدی چون کم نمیپیچه و زیاد از رو موتور پرتت میکنه
آره این حرکت زیاد مشهور نیست اجراش تقریبا همون مدلیه که شما گفتید منم یه سری وسط یه خیابون خلوت موتورو خوابوندم رو جاپایی راست فرمونو کج کردم دنده یک یه ذره گاز دادم حدود 3 دور چرخید خوشحال شدم گفتم یاد گرفتم اما بعد از اون هرکاری کردم نتونستم! مثل اینکه قلق داره! خلاصه حدود پارسال یه سی جی دست دوم خریده بودم 3 هفته دستم بود فقط انگولکش میکردم این کارم باهاش کردم نشد، موتور بدبخت ترکید یه طوری که بنزین ازش میزد بیرون ، انقدر بش فشار آوردم. به همون فروشنده که خریدم 100 تومن پایین تر فروختمش! با موتور الانم هم سعی کردم فرمون کج شد! خلاصه دو تا موتورو سر این حرکت داغون کردیم آخرشم یاد نگرفتیم! به اين حركت دور درجا يا دور آمريكايي ميگن شكل اصليش اينكه يك پات رو روي زمين قرار ميدي وموتور رو توي زاويه قرار ميدي بعدش گاز ميدي اين: c2fdc81a7dda136ab75f4d532633a8b4126111 پروانه و هليكوپتري مال پرش هاي موتور كراسه و اينطوري نيست

علی یزدانی
07-01-1391, 05:34 بعد از ظهر
nopoجان
این حرکتی که شما کلیپش رو گذاشتی خیلی راحته و همه هم بلدن
با اونی که Mahyar CG گذاشته زمین تا آسمون با این حرکت فرق میکنه!

M@hy@r
07-01-1391, 05:35 بعد از ظهر
دمت گرم nopo. قشنگ بود

محمد جان اون شیب وحشتناک رو چطوری رفتی؟!؟ خداییش استعداد داری ، حیف که تو ایران به استعداد ها ، توجه نمیکنن! :999:. خدا رحم کرد خیلی خطرناک بود

آقا از تمام دوستانی که تک زدن بلدن یه خواهش دارم: من فردا یا پس فردا با یه فامیلمون کورس گذاشتم گفتم من با سی جی ایرانی 3 ترکه، تو با هر موتوری خواستی 1 ترکه! یه موتور مارکش یادم نیست خارجی 160 قراره بیاره
تو کورس مطمئنم میگیرمش، 6 ترکه هم برم میگیرمش فقط چون یکی دیگه هم میاد فیلمبرداری میکنه میخوام برای اینکه یه حالی بش بدم یه تک هم بزنم، الان رفتم موتورو تمیز کردم برق انداختم روغنشو با اینکه 100تا هم کارنکرده بود از این لیتری 15 تومنی ها (نمیدونم مارکش چی بود رفیقم ریخت) ریختم، هر کاری میکنم سر موتور بالا نمیاد! درجا وقتی ایستادم میزنم دور موتور6عقب زین میشینم بلند میشه ولی تو حرکت دنده 1-2-3 دور موتور روی 6-7-8-9 امتحان کردم بلند نشد! عقب زین میشستم فرمونو محکم میکشیدم بالا، بازم نشد
کسی میدونه چیکار کنم بالا بیاد؟ موضوع حیاتی هست کمک کنید! هیچ وقت تو عمرم اندازه الان به تک زدن نیاز نداشتم!

nopo
07-01-1391, 06:52 بعد از ظهر
nopoجان
این حرکتی که شما کلیپش رو گذاشتی خیلی راحته و همه هم بلدن
با اونی که Mahyar CG گذاشته زمین تا آسمون با این حرکت فرق میکنه!

همونه فقط زاویش خیلی بیشتره
بلا نسبت شما این حرکت رو بیشتر کوتوله هایی که پاشون به زمین نمیرسه می زنند!!!!!:25r30wi:

Mohammad aghili
07-01-1391, 08:46 بعد از ظهر
دمت گرم nopo. قشنگ بود

محمد جان اون شیب وحشتناک رو چطوری رفتی؟!؟ خداییش استعداد داری ، حیف که تو ایران به استعداد ها ، توجه نمیکنن! :999:. خدا رحم کرد خیلی خطرناک بود

آقا از تمام دوستانی که تک زدن بلدن یه خواهش دارم: من فردا یا پس فردا با یه فامیلمون کورس گذاشتم گفتم من با سی جی ایرانی 3 ترکه، تو با هر موتوری خواستی 1 ترکه! یه موتور مارکش یادم نیست خارجی 160 قراره بیاره
تو کورس مطمئنم میگیرمش، 6 ترکه هم برم میگیرمش فقط چون یکی دیگه هم میاد فیلمبرداری میکنه میخوام برای اینکه یه حالی بش بدم یه تک هم بزنم، الان رفتم موتورو تمیز کردم برق انداختم روغنشو با اینکه 100تا هم کارنکرده بود از این لیتری 15 تومنی ها (نمیدونم مارکش چی بود رفیقم ریخت) ریختم، هر کاری میکنم سر موتور بالا نمیاد! درجا وقتی ایستادم میزنم دور موتور6عقب زین میشینم بلند میشه ولی تو حرکت دنده 1-2-3 دور موتور روی 6-7-8-9 امتحان کردم بلند نشد! عقب زین میشستم فرمونو محکم میکشیدم بالا، بازم نشد
کسی میدونه چیکار کنم بالا بیاد؟ موضوع حیاتی هست کمک کنید! هیچ وقت تو عمرم اندازه الان به تک زدن نیاز نداشتم!

داداش اول زنجیرت رو چک کن
تا جایی که به مشکل نخوره سفتش کن
هرچی زنجیرت سفت تر باشه ,موتور سرش راحت تر بلند میشه

بعدش هم فقط تمرین...
فقط تمرین
تا میتونی تمرین کن ,تک زدن چیزی نیس که به راحتی بتونی یاد بگیریش

من الان با اینکه هیچی بلد نیستم ,3-4 ساله دارم رو تک زدن کار میکنم

M@hy@r
07-01-1391, 09:39 بعد از ظهر
محمد جان زنجیر سفته همین امروز دیدم ، آچارکشی شده، روغنشو 7-8 ساعته عوض کردم در کل سالمه! ولی هر کاری میکنم نمیشه
موتورم 6ماهه خریدم مطمئنم صفحه کلاجش سالمه. کهنه هم نشده
الانم خونه همون فامیلمون که گفتم بودم فرمون موتورم 30 درجه سمت راست کج شده، اینو که دید قرارو انداختیم عقب ، واسه آخر هفته اتوبان محلاتی کورس بزاریم
موندم تو 3-4 روز چه غلطی بکنم؟!؟ :297:

Mohammad aghili
07-01-1391, 10:02 بعد از ظهر
ینی چی فرمونت سی درجه کج شده?

ببین کلاچت تنطیم هست?
اگه کلاچ تنطیم نباشه ,سر موتور خیلی سخت بالا میاد

M@hy@r
07-01-1391, 10:14 بعد از ظهر
آره کلاجم بردم موتور سازی تنظیم کرد
فرمونم تمایل به سمت راست داره یعنی تو خیابون که دارم میرم یه دفعه میکشه به راست.
یه سری از 3 تا پله پریدم از اون موقع اینطوری بوده ولی نه به این حد. تازگی ها خیلی خطرناک شده. چیزی که توی موتورای قبلیم ندیدم. قشنگ 30 درجه یا بیشتر.
قسمت ترک دوم زین میشینم که راحت تر بیاد بالا بازم نمیشه!!!
حرسمو در آورده یه کبریت به باکش بزنم خلاص شم
:98: