PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طبیعت و یک فرهنگ رو به سقوط

Mohammad
22-05-1390, 01:00 قبل از ظهر
سلام، بعد از صحبت های دوستان واقعا جای این تاپیک خالی بود.طبیعت ایران نا خواسته و به صورت کاملا غیر ارادی در دنیا بی نظیر نباشه، کم نظیر هست.بر خلاف بسیاری از کشورها ما هم دریاچه، هم خلیج و هم آبهای آزاد متصل به اقیانوس داریم، با توجه به وجود دو رشته کوه البرز و زاگرس و خاک بی نظیر ایران، امکان تولید بهترین محصولات کشاورزی در ایران محیاست.اما آیا فرهنگ مراقبت از این میراث رایگان رو رعایت می کنیم و فرهنگ نابودیه طبیعت رو ریشه کن می کنیم؟ یا در حال نابودی طبیعتیم و فرهنگ حمایت از طبیعت رو ریشه کن می کنیم؟در یکی از کشورها یک صحنه بسیار تامل بر انگیز رو مشاهده کردم، یکی از مسافران هتل ته سیگارش رو پرت کرد وسط پیاده رو، یه خانم با کالسکه و بچش در حال عبور بود، به محض دیدن ته سیگار، کالسکه رو در سایه یک ساختمان توی پیاده رو پارک کرد، ته سیگار رو به دستمال برداشت و از عرض کوچه رد شد و ته سیگار رو انداخت توی سطل.وقتی آدم چنین صحنه هایی رو می بینه که چطور به نظافت شهری که مدام توسط رفتگران پاکیزه میشه، اهمیت میدن، جای سوال باقی می مونه چرا طبیعتی که وظیفه هر فرد جهت نگهداری و تمیز شدنش هست اینجور دچار آلودگی میشه؟یک مثال کاملا مشهود، تنگه فنا شده ای به نام واشی هست، قبل از معروفیت این تنگه توسط تورهای بی نظم و فرهنگ یکروزه، بسیار جای زیبایی بود، اما در حال حاضر به کوهی از بطری و پک های چیپس و پفک تبدیل شده.جالب اینجاست که همه در ابتدای ورود به تنگه بالای منبر می گن نیگا کن چقدر آلودس اینجا، سوال من اینه که مریخی ها اینهمه آشغال رو ریختن روی زمین؟فرهنگ نگهداری از طبیعت تقریبا نه وجود داره و نه تلاشی برای حفظ طبیعت میشه، با هزاران آرزو برای عکاسی از مقبره بایزید بسطامی عازم شاهرود شدم، اما هجمه فلاش دوربین ها فقط کربن خالص از اون اثر زیبا باقی گذاشته بود. یعنی حتی ابتدایی ترین موارد هم رعایت نمیشه.برخلاف اونچه که مردم تصور می کنن که دیده نمیشن، باید عرض کنم همیشه افراد دلسوزی در طبیعت هستن که این بی فرهنگی ها رو می بینن و فقط دچار اندوه میشن، من به عنوان یک انسان طبیعتگرا، همیشه سعی به آلوده نکردن طبیعت هستم، اما تا امروز کاری برای پاک سازی طبیعت نکردم.امیدوارم استقبال دوستان در این طرح امید بخش باشگاه برای ترویج فرهنگ نگهداری از طبیعت باشه.نظر بنده قرار ملاقات پاکسازی محیط زیست از زباله های یک مکان تفریحی در تهران یا حوالی اون هست، پلاکارد باشگاه هم اونجا نصب میشه که برای احترام به طبیعت این اقدام صورت گرفت، لطفا همگی رعایت کنیم.موضوع مورد بحث در این تاپیک، نحوه اصولی روشن کردن آتش، روش های جلوگیری از بروز حادثه، انتخاب مکانی مناسب جهت برپایی چادر، تجهیزات ایمنی و طبیعتگردی، وسایل مورد نیاز اقامت در طبیعت و مواردی پیرامون نگهداری از طبیعت هست.*

reza KTM
22-05-1390, 01:23 قبل از ظهر
شما میگید مثلا بریم کلکچال بعد همون اول کوه اونجا رو از آشغال پاکسازی کنیم درسته
من موافقم کار خیلی خوبیه

soroush adventure
22-05-1390, 11:29 قبل از ظهر
حتما احتیاجی نیست که زباله دیگران رو جمع کنیم. در وحله اول اگه خودمون رعایت کنیم کمک خیلی بزرگی کردیم. طرف با 10 کیلو وسیله میره بالا عشق و حالشو میکنه بعد حاظر نیست 2 کیلو زبالشو برگردونه پایین. این از خودخواهی ادما نشئت میگیره.

RIDER
22-05-1390, 07:54 بعد از ظهر
ای بابا چه دل خوشی دارین اگه کسیم بیاد بگه چرا مردم تو خیابون آشغال میریزن بیاد برنامه فرهنگ سازی بزاره به جرم رواج فرهنگ غربی (من نمیگم اونا میگن) و ازبین بردن مشاغل(سوپور شهرداری) میندازنت زندان همین الانم مثلا میگی چرا ایرانخودرو و شرکتایی که سی جی میسازن یا آشغال مونتاژ میکننو نمیبندین بهنونشون اینه که هزاران کارگر بیکار میشه الانم بگی آشغال نریزین میگن سوپورا بیکار میشن:sad: