PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایرانگردی و جهانگردی با موتورسیکلت

soshiant
27-02-1389, 10:39 بعد از ظهر
سلام دوستان . در این تایپیک به مسائل و خاطرات و نکات مربوط به مسافرت با موتورسیکلت میپردازیم . همراهی شما عزیزان مایه دلگرمی است . برای آغاز این مبحث در ابتدا یادآور میشوم که شاید گفت اولین کسانی که با موتورسیکلت به صورت جدی سفری دراز مدت را آغاز کردند برادران امیدوار بودند .

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

درسال 1333 هجري شمسي دو ايراني به نامهاي عيسي و عبدالله اميدوار با شور و عشق فراوان به جهت ديدن ناديده هاي اين کره خاکي سوار بر موتور سيکلتهاي خود پا برون از زادگاه خود تهران گذاشتند و سفري را آ غاز نمودند که لحظه به لحظه آن براي اين دو برادر سرشار از حادثه و اتفاق بود و وقايع تلخ و شيريني که در آن سالها در بزرگترين و معتبرترين نشريات جهان چاپ مي گرديد و شگفتي و تعجب و تحسين خوانندگان را برمي انگيخت . جنگلهاي مخوف و وحشتناک آمازون و آفريقا، صحراي گرم و سوزان ربع الخالي عربستان، سرزمينهاي ناشناخته آمريکا ، استراليا ، قطب شمال و جنوب يخ زده و منجمد... را اين دو برادر جهانگرد که روزگاري کوهنورد و صخره نورد بودند با عزمي راسخ و نگاهي به افقهاي دور... درنورديده اند که هفت سال اول سفر با موتورسيکلت و سه سال آخر نيز با استفاده از اتومبيلي که شرکت سيتروئن به آنها اهداء کرده بود پيمودند . هزاران عکس ، تصوير، فيلم، صنايع دستي کشورهاي مختلف و بسياري از تحقيقات و خاطرات و آثارديگر ماحصل سفر اين دو برادر است که ما آن آثار کم نظير را در ساختماني در مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد بنام موزه برادران اميدوار ميتوانيم مشاهده کنيم .

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ادامه دارد ...

soshiant
30-02-1389, 12:15 قبل از ظهر
سلام . در اولین فرصت حتما یه سر موزه برادران امیدوار میرم واطلاعات بیشتری کسب میکنم .....

و آما .....دور دنیا در 800 روز

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

طرح سفر زوج جهانگرد ایرانی به دور دنیا در 800 روز و با موتورسیکلت

مقدمه

خانم معصومه امیری مقدم و آقای محمود قیدی ( زوج جهانگرد ایرانی) سفری را برنامه ریزی کرده اند که طی 800 روز با استفاده از موتورسیکلت پنج قاره را طی کنند.موسسه " رشد پژوهش ایرانیان" به عنوان برنامه ریز، هماهنگ کننده، پشتیبان در کنار این زوج قرار گرفته است. مجوزهای لازم برای خروج از کشور و ورود به اروپا در ابتدای سال 1386 از سازمان های ذیربط دریافت شده است.

مشخصات و سوابق

معصومه امیری مقدم متولد 1352 دارای مدرک مهندسی الکترونیک
محمود قیدی متولد 1355 دارای مدرک مهندسی برق قدرت

زوج یاد شده سفرهای متعددی درداخل و خارج از ایران داشته اند و شاخص ترین سفر جهانگردانه آنها سفر به بخش بزرگی از جاده ابریشم از ایران تا چین با اتومبیل شخصی خودشان بوده است.این سفر در سال 1383به مدت پنج ماه به طول انجامیده است و حاصل آن یک فیلم مستند آماتوری بوده است که برنده جایزه ویژه سینمای آماتوری جوان شده است.

اهداف سفر

سفر به دور دنیا دارای اهداف زیر است:

جستجوی چشم اندازها و افقهای تازه
تقدیس زندگی با شعار " در ستایش زندگی"
رساندن پیام دوستی و عشق از سوی خانواده های ایرانی به مردم جهان
آشنائی با فرهنگ سایر سرزمین ها
بزرگداشت مولانا در سال مولانا با تهیه طوماری به نام "صلح و دوستی مولانا" و به امضا رساندن آن در طول مسیر و تحویل طومار به سازمان یونسکو در پایان سال میلادی جاری
معرفی ایران و جاذبه های آن به مردم جهان
بازدید از موزه ها و آثار باستانی و جاذبه های طبیعی سایر کشورها
ثبت اطلاعات به صورت تصویری و متن در طول سفر در وب سایت اینترنتی [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) که ویژه این سفر است.

زمان بندی سفر

در مورد زمان بندی این سفر به دلیل طولانی بودن مدت زمانی که برای طی کردن پنج قاره لازم است، می توان به تاریخ ورود به کشور ترکیه و کشورهای اروپائی و آمریکا به شرح زیر اشاره کرد. طبیعی است که در چنین سفر گسترده ای، تاریخ دقیق ورود به کشورهای مختلف با احتمال جابجایی هائی روبرو است:

آغاز حرکت از شهر تهران 20 خرداد ماه 86 خواهد بود.
خروج از ایران و از طریق مرز بازرگان و ورود به کشور ترکیه در تاریخ 30 خردادماه 86
ورود به اروپا از کشور یونان در تاریخ 15 تیرماه 86 می باشد و گردش در کشورهای یونان، ایتالیا، آلمان، فرانسه، اسپانیا، پرتغال از تاریخ 15/4/86 تا تاریخ 31/6/86
ورود به ایالات متحده آمریکا در تاریخ 1/7/86

نتایج مورد نظر از این سفر

با توجه به موضوعاتی که دربخش اهداف این سفر درج شده است، نتایج مورد نظر از این سفر رسیدن به اهدافی است که پیش از این یاد شده است. از جمله این نتایج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ثبت مشاهدات در طول سفر به وسیله دوربین فیلمبرداری و عکاسی
ثبت اطلاعات و تصاویر برروی سایت اینترنتی [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
رساندن پیام صلح ودوستی مولانا و مردم ایران به جهانیان
رساندن پیام های فرهنگی مردم سایر ملت ها به ایرانیان در پایان سفر
تشکیل و تاسیس موزه ای از دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی این سفر

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

این زوج جوان عکس ها وتصاویر بسیار زیبایی در طول سفرشان گرفته اند که در سایت اونها میتوانید ببینید :

[Only registered and activated users can see links]

ادامه دارد .....

soshiant
30-02-1389, 08:05 قبل از ظهر
خاطرات موتورسیکلت ...... ارنستو چه گوارا

البته ممکنه ربط زیادی به موتورسیکلت نداشته باشه ولی داستان زندگی قهرمانان ملت ها همیشه غرور آفرین و خیانت خائنین هیشه دردناک وعبرت آموز است ..... :3:

دسامبر 1951 برای ارنستو (چه گوارا) و دوستش آلبرتو آغاز سفری بود پر ماجرا به دور آمریکای جنوبی با موتور سیکلت . سفری با برنامه ریزی ناشیانه و نشات گرفته از آرمان گرایی ها و قهرمان بازی های دو جوان با رویاها و آرزوهای مشترک که در نه ماه بر ترک موتور سیکلتی فکسنی جاده های دور و دراز را می پیمودند تا به هدف نامعلومشان برسند.
که البته شرح ماجراهای این سفرئدر کتابی تحت عنوان"خاطرات موتور سیکلت" به چاپ رسیده و چه گورا خود در این کتاب گفته است:"این پرسه ی دور آمریکای ما بیش از آنچه فکر می کردم مرا عوض کرده است." و شاید این تغییر همان هدف نامعلوم سفر بوده است.
از هر چیز عریان شدم جز غرور،
پس به آن تكیه می*كنم
و او خرسندم می*كند
و نیازهایم را سیراب.
و با خاری در گلو، در آتش تمنا می*سوزم...
آواره خانه به دوش،
چادرنشین ولگرد،
هر چه می*خواهی بنام مرا
بله، اما من
وقتم را هر كجا كه بخواهم می*گذرانم
هر آنچه در ذهن دارم را آزادانه، هر كجا كه بخواهم بازگو می*كنم
و از تو تعریف می*كنم، هر كجا كه بخواهم.
هر كجا كه پرسه می*زنم،
هر كجا كه سر برزمین بگذارم،
آنجا خانه من است...»
متالیكا-Wherever I May Room

حماسه چه گوارا
حالا سال*ها از آن روز به یاد ماندنی، آن ظهر گرم لاتین می*گذرد؛ درست 55 سال قبل... نزدیكان «ارنستو»ی جوان خود را برای جشن مفصلی آماده می*كردند، آخر این دانشجوی بی*قرار عاشق شده بود. عاشق دختری اهل «كوردوبا» شهر زادگاهش.
همه گمان می*كردند همین روزهاست كه ارنستو با آن دخترك طناز و دلفریب ازدواج كند. اما آن روز، او آمد و گفت: «پدر! می*خواهم به سفر بروم.»
پدرش گفت: «سفر؟ چقدر طول خواهد كشید؟»
گفت: «یك سال، شاید هم بیشتر. آخر می*خواهم با موتورسیكلت همه آمریكای جنوبی را بگردم.» پدرش پرسید: «دختری كه دوست داری را چه می*كنی؟»
ارنستو گفت: «اگر دوستم داشته باشد، منتظرم می*ماند.»
-* اما خسته می*شوی.
- خسته خواهم شد.
- گرسنه می*مانی.
-* می*دانم.
-* ممكن است بمیری.
- برای مردن آماده*ام.
-* پس می*روی؟
- باید بروم!
آن روز، «ارنستو گوارا» 23 ساله بود. او با دوستش «آلبرتو گرانادا» در صبح طلایی یكی از روزهای ماه اكتبر 1951، قرار گذاشتند تمام آمریكای جنوبی را زیر پا بگذارند و عطش ماجراجویی خود را فرو بنشانند.
ارنستو در كتاب «خاطرات سفر با موتوسیكلت» از جرقه ابتدایی فكر این سفر پرمخاطره می*گوید: «اغلب دراز می*كشیدم و به خیالپردازی فرو می*رفتم «عالم خیال، همواره برایم جذاب بوده و مرا به دوردست*ها برده است؛ به دریاهای استوایی، به آسیا. به قطب شمال یا جنوب، به جنگل*ها و كوهستان*ها.
شبی دراز كشیده* بودم و آسمان پرستاره را تماشا می*كردم. داشتم در راه شیری كهكشان پیش می*رفتم. ناگهان از خودم پرسیدم: «چرا به آمریكای جنوبی سفرنمی*كنی؟
بعد دوباره از خودم پرسیدم: ولی چطور؟
و این بار مصمم به خودم جواب دادم: با موتورسیكلت!
این طور بود كه فكر سفر به سرم زد و دیگر هیچ وقت از ذهنم بیرون نرفت... (من و آلبرتو) آن روزها هیچ چیز نمی*دیدیم مگر راه*های بی*انتهای خاكی؛ راه*هایی كه در برابرمان گسترده می*شدند و به ابدیت می*پیوستند...»
ارنستو می*نویسد: «اگر انسان ماجراجویی پیشه كند، بی*تردید تجربه*هایی كسب می*كند كه دیگران از آن محرومند. ما برای در پیش گرفتن این سفر، شیر یا خط انداختیم. شیر آمد؛ یعنی باید رفت و ما رفتیم. اگر خط هم می*آمد و حتی اگر ده بار پشت سر هم خط می*آمد، ما آن را شیر می*دیدیم و به راه می*افتادیم.
خلاصه ما راه افتادیم و رفتیم و رفتیم و رفتیم. وقتی كه برگشتیم،* دیگر آن آدم*های قبلی نبودیم؛ عوض شده بودیم. سفر، نگاه ما را به اوج*ها برده بود. بزرگ*تر شده بودیم. دو نفری كه آن روز به سفر به دور آمریكای جنوبی رفتند، در آن دوردست*ها مردند. آنهایی كه برگشتند، آدم*هایی تازه بودند...»
بله. این دو با موتورسیكلت لكنته خود كه نیمه راه نرسیده به كل اسقاط شد، راهی سفری شدند بی*بازگشت. چرا كه طبق همان نوشته*های ارنستو، در پایان راه،* آنها كسان دیگری شده بودند؛ مردانی با چشمانی كاملا گشوده كه برای فقر و محرومیت دنیای لاتین خود دنبال چاره می*گشتند.
آلبرتو گرانادا هنوز زنده است. او چندی پیش با وجود سن بالا و ضعف ناشی از پیری،* در كنار تیمی سینمایی قرار گرفت تا عوامل ساخت فیلم خاطرات سفر با موتورسیكلت، در بازسازی واقعیت و نمایش لحظاتی كه در این محصول مستقل به تصویر كشیده شده، كاملا اطمینان داشته باشند.
او دوباره بر ترك موتوری قدیمی نشست و میان تپه*ها و كشتزارها خاطرات خود را زنده كرد تا بازیگر نقش گرانادای جوان، به خوبی از حالات و روحیات همسفر ارنستو آگاهی پیدا كند. اما بازیگر نقش ارنستو، تنها به نوشته*های بزرگمرد آمریكای لاتین و توصیه*های گرانادا قناعت كرد. چرا كه دیگر ارنستو گوارا راهی سفری دیگر شده، سفری كه او را تا قله*های قلب آزادگان دنیا پیش راند و حالا او بر فراز ابرها، از آن بالا بالاها برای هواداران پرتعداد خود در سراسر جهان دست تكان می*دهد...
در پایان سفر به دور آمریكای جنوبی بود كه ارنستو دیگر زندگی بی*سر و صدا و پرملال مرسوم در عصر خود را تاب نیاورد و با پیوستن به گروه شورشی كوبایی*ها به رهبری «فیدل كاسترو» نامی تازه برای انسان جدیدی كه شده بود، برخود دید: «ارنستو چه گوارا»...

soshiant
30-02-1389, 08:06 قبل از ظهر
خاطرات سفر با موتور سیکلت خاطرات سفر ارنستو و دوستش آلبرتو گرانادا است.آن دو بدون هراس از مرگ سفری را آغاز می کنند که با مشقت های بسیاری همراه است.آنها مجبورند برای تامین مخارج سفر توالت کشتی را بشورند و یا به کارهای اجباری تن دهند. هر چند گاهی دست به شرارت می زنند و با به فرار می گذارند. زیباترین قسمت این خاطرات سفر به ماچوپیچو در پروست. دیدار با باقیمانده تمدن اینکاها که اکنون در فهرست جهانی میراث فرهنگی به ثبت رسیده است. ارنستو در این باره مینویسد:بسیاری از توریست هایی که برای دیدن پرو می آیند یکسره به کاسکو سفر می کنند،آنها هیچ شناختی از مردم محروم پرو ندارند. برای به دست آوردن درک درستی از این کشور باید با مردم محروم این کشور مانوس شد و آنها را نزدیک دید.
چهره ای که از چه گوارا در این کتاب ترسیم شده چهره ای کاملا مجزا از اسطوره کمونیستی اوست.او در کنار محرومان قرار می گیرد با آنها همدردی می کند، بی هیچ ترسی در کنار جذامیان به بازی مشغول می شود و گاهی اوقات با شرارت هایش به مردم خسارت وارد میکند و از آنجا فرارمیکند.خاطرات سفر با موتورسیکلت را نشر اجتماع به ترجمه رضا برزگر به چاپ رسانده است این کتاب با قیمت 1500 تومان در سال 1383 و با 3هزار تیراژ به چاپ رسیده است.
خاطرات سفر با موتورسیکلت فیلم هم شده،والتر سالز کارگردان برزیلی این کتاب را به فیلمی خوش ساخت از سینمای آمریکای جنوبی بدل کرده است. / مزدك علی*نظری /خبرنگاران صلح
*
دکتر ارنستو رافائل گوارا دلاسرنا (به اسپانیایی: Ernesto Rafael Guevara de la serna ) (زاده 14 ژوئن 1928 در روساریو استان سانتا فه، - درگذشته 9 اکتبر، 1967) که بیش*تر به*نام چه*گوارا یا ال*چه شناخته می*شود، پزشک، چریک، سیاستمدار و انقلابی مارکسیست، درِ آرژانتین زاده شد.
گوارا یکی از اعضای جنبش 26 ژوئیه ِ فیدل کاسترو بود. این جنبش در سال 1959 (میلادی) قدرت را در کوبا به*دست آورد.چه*گوارا چندین پست* مهم در دولت جدید کوبا از جمله سفیر، رییس بانک مرکزی و وزیر صنایع را بر عهده داشت و پس از آن با امید برانگیختن انقلاب* در دیگر کشورها کوبا را ترک کرد. وی ابتدا در سال 1966 (میلادی) به جمهوری دموکراتیک کنگو رفت و سپس به بولیوی سفر کرد. در اوایل اکتبر 1967 (میلادی) چه*گوارا در بولیوی طی عملیاتی که توسط سازمان سیا طرح*ریزی شده بود دستگیر شد. برخی باور دارند که سیا ترجیح می*داد گوارا را برای بازجویی زنده در دست داشته باشد، اما در هر صورت او به*وسیله ی ارتش بولیوی در نزدیکی وایه*گرانده در مدرسه روستای لا ایگه را در سانتا کروز دلاسیه*را به دستور بارریه نتوس دیکتاتور نظامی کشته شد.
پس از مرگ گوارا، او به عنوان یک تئوریسین، متخصص در فنون جنگی، و جنگ*آور تبدیل به قهرمان جنبش*های انقلابی سوسیالیستی در سراسر جهان شد.
در بامداد 8 اکتبر 1967 در نزدیکی لاایگه را (دهکده کوچکی در بولیوی و در نزدیکی کوه*های آند) چه*گوارا به همراه چندتن دیگر از گروه چریکی* به محاصره ارتش بولیوی که به وسیله ماموران سیا و افسران آمریکایی همراهی می*شد درآمده و دستگیر شدند،چه روز بعد توسط سربازان بولیویایی با خونسردی و به وسیلهٔ رگبار مسلسل به قتل رسید. بقایای جسد چه گوارا در 1997 (میلادی) پیدا شد و به کوبا انتقال یافت.در سانتا کلارا بنای یادبودی برای او ساخته شده*است.وی در این شهر در جریان جنگ*های انقلابی کوبا پیروزیهای شگرفی آفریده بود.
چهل سال بعد از اعدام چه گوارا هنوز هم زندگی وی و کارهایش یکی از بحث*های ادامه دار در جهان است . خیلی از صاحب نظران از جمله نلسون ماندلا از وی به عنوان یک قهرمان نام می*برد و او را الهام دهنده ی آزادی برای تمامی کسانی میداند که آزادی را دوست دارند، این در حالیست که ژان پل سارتر وی را نه تنها روشنفکر می*دانست بلکه از او به عنوان کاملترین انسان عصر ما یاد می*کرد . چه گوارا یک قهرمان ملی دوست داشتنی برای کوبایان باقی می*ماند و تصاویر وی روی سکه*های فلزی کوبایی را زینت داده*است و دانش آموزان هر روز را در مدرسه با این حرف آغاز می*کنند که : ما نیز مثل چه خواهیم شد . ودر سرزمین مادری وی آرژانتین جایی که در دبیرستانها نام وی را به خاطر می*سپارند موزه*ها ی بیشماری از چه کشور را پر کرده*است ودر سال 2008 یک مجسمه ی برنزی از او در شهر تولدش روزاریو نصب گردید. علاوه بر این چه گوارا برای بعضی از بولیویان به حضرت ارنست معروف است و او را فرد مقدسی دانسته و می*پرستند.
خاطرات سفر با موتورسیکلت
"ما برای در پیش گرفتن این سفر، شیر یا خط انداختیم. شیر آمد، یعنی باید رفت. و ما رفتیم." از متن کتاب خاطرات سفر با موتور سیکلت
برای من که عاشق سفر کردنم و همان طور که قبلا هم گفتم آرزوی بزرگی هم در موردش دارم خواندن "خاطرات سفر با موتور سیکلت" خیلی جذاب بود. به خصوص که مسافر ارنستو چه گوارا باشد. در ابتدای کتاب می خوانیم : "سال 1951 بود. در این زمان، ارنستو عاشق شده بود، عاشق دختری اهل کرودوبا. من و مادر ارنستو و همه اعضای خانواده گمان می کردیم همین روزها ارنستو با آن دختر طناز و دوست داشتنی ازدواج خواهد کرد. اما یک روز ارنستو آمد و گفت : پدر! من عزم سفر دارم. گفتم : چه مدت طول خواهد کشید؟ گفت : یک سال شاید هم بیش تر. آخر می خواهم با موتورسیکلت همه آمریکای جنوبی را بگردم."
و به این ترتیب ارنستو چه گوارا به همراه دوستش آلبرتو گرانادا مکاشفه هیجان انگیزشان در امریکایی جنوبی را آعاز کردند. در طول سفر، آدم های زیادی را می بینند. کسانی که به حماقت این دو جوان دانشجوی پزشکی می خندند، کسانی که با مهربانی از آنها پذیرایی می کنند و دیگرانی که شاید هیچ وقت به این فکر نمی کردند که این ارنستوی جوان و ماجراجو، تبدیل شود به مبارزی بزرگ و اسطوره ای برای ملت ها. اتفاقا جالبی کتاب هم در این است که چهره چه گوارا را اصلا در کلیشه هایی که از او ساخته و پرداخته شده نشان نمی دهد. در این سفر بزرگ گرسنگی، سرما، گرما، پشه، کار اجباری، خستگی، بی پولی و خیلی چیزهای دیگر هم همسفرانشان هستند

([Only registered and activated users can see links]])[Only registered and activated users can see links]
خود کتاب یک جنبه فوق العاده دارد. درعین حال که دارد ماجرای سفر به کشورهای آمریکای جنوبی و تجربه برخورد با زندگی مردم را روایت می کند، به روشنی مرام چه گوارا را نشان می دهد. مثلا در جایی که به حضورش در یک مجتمع نگهداری بیماران جزامی اشاره می کند، با لحنی توام با ستایش از کارکنان آن مرکز می گوید :" آنها کاری را انجام می دادند که نه ثروتی برایشان می آورد و نه شهرتی در برداشت. آن ها گم نام می زیستند، خدمت می کردند، رنج می بردند و در نهایت گم نامی می مردند. آن ها فرشتگانی بودند در سیمای انسان"
ارنستو همان آدمی است که بعد از دیدن رنج یک پیرزن، داروی آسم خودش را به او می دهد و می گوید: "ای کاش می توانستم همه رنج های بشری را بردارم و روی دوش خود بگذارم!" و به ندایی که به او می گوید "مردم را دریاب! هرگز سازش نکن!" پاسخ می دهد که : "تصمیم گرفتم خودم را وقف مردم کنم."
خواندن این کتاب کمتر از 2 ساعت وقت می گیرد. کتاب پر است از ماجراهای تلخ و شیرین. گاه آن چنان تلخ که مدتی تامل کنی و گاه چنان شیرین که با صدای بلند بخندی. از دستش ندهید

به دلیل اینکه بحث این تایپیک به مسائل سیاسی وحاشیه کشیده نشود قسمت های زیادی از این مطلب را حذف کردم :28:

کتابخانه زندگی دیجیتال
Hyper Web
خبرنگاران صلح

soshiant
31-02-1389, 09:32 بعد از ظهر
دوستان یه سوال دارم . آیا تردد موتور در جاده چالوس فقط روزهای پنجشنبه وجمعه ممنوع است یا اینکه ایام تعطیلات رسمی هم شامل این قانون میشه ؟به عنوان مثال اگر من صبح روز شنبه 15 خرداد ( تعطیل رسمی قیام 15 خرداد ) از چالوس به سمت تهران بیام ممکنه به من گیر بدهند؟ لطفا راهنمایی کنید . :7:

Alireza
31-02-1389, 09:41 بعد از ظهر
فکر کنم ایام تعطیل هم ممنوع باشه

ehsan.taktaz
15-10-1390, 10:25 بعد از ظهر
پیشنهاد میدم به این سایت 1 سری بزنید [Only registered and activated users can see links] دریایی از اطلاعات درباره سفر با موتور از یه گروه بزرگ به همراه عکس های زیبا

reza KTM
16-10-1390, 01:25 قبل از ظهر
فکر میکنم کلیفرنیا مرکز موتور بازای دنیاست

Kami
16-10-1390, 01:31 قبل از ظهر
منتقل شد به این تاپیک [Only registered and activated users can see links]
لطفا از زدن تاپیک های تکراری و کوتاه و بی توضیح خودداری کنید

Hayabusa namorde
16-10-1390, 02:55 قبل از ظهر
ای بابا دست رو دلم نزار

کمی از خاطراتم میگم ..

در یکی از روز های گرم تابستانی سال 1390 روز شنبه بود که صبح ساعت 10 از تهران به مقصد چالوس راه افتادیم
از مسیر شیخ فضل الله انداختیم به سمت کرج اونم توی اتوبان خوش آسفالته تهران کرج
تا ایستگاه اتمسفر سرعتو رسوندم به 150km .. که بعد از طی مسافتی کوتاه متوجه شدم به کانکس پلیس راهنمایی رانندگی نزدیک میشم سرعتو رسوندم به 100 و اون لحظه ای که داشتم از بقل مامور راهنمایی رد میشدم باهاش به مدت چند ثانیه چشم تو چشم شدم (بنده خدا داشت از این تابلو های بیل بیلکی واسه ماشینا تکون میداد که سر رسیدم و اون همینجور مات و مبهوت به تماشای منو موتورم پرداخت .. )خیلی باحال بود موقعه ای که رد شدم اون هم تو حالت تکون دادن تابلوی ایست یهو خشکش زد و دیدم سر و گردنش فقط میچرخه و تمام بدنش خشک شده بود...
از شانس بد من اون روز طرح بود ! کمی جلوتر یه باراباس به انتظارمون نشسته بود..

سرتونو درد نیارم موتورو گرفتن ما رو هم سوار باراباس کردن تا پارکینگی که همون نزدیکی ها بود .. بعد کلی خواهش یک فقره جرمه 20000 ت شدم و از خطای من چشم پوشی کردن تا 2 روز دیگه بتونم موتورو از پارکینگ در بیارم

در کل جاتون خالی اون روز یه جورایی نتونستم پامو از تهران بزارم بیرون ولی الان که فکرشو میکنم میبینم چرا نتونستم اون روز لااقل تا بیخ جاده چالوس برم!!!! حیف شد..
بعد از اون هیوسانگو فروختم ضدم به یه زخمی..

اینم خاطره من از شمال گردی..

eshgh_namordeh
16-10-1390, 04:32 بعد از ظهر
بله همینطوره جاده چالوس اتوبانهای ختم شده به تهران همیشه تردد موتور ممنوع هست .

.:ALIREZA NADERI:.
17-10-1390, 05:43 بعد از ظهر
از تهران نمیتونید با موتور برین ؟

Hayabusa namorde
17-10-1390, 07:10 بعد از ظهر
کلا جاده ها رو به روی موتور بستن تا امنیت تهران بره بالا !!!
نمیدونم اینا چه مشکلی با موتور دارن !؟
توی شهرستان موتور سنگین داشته باشی یهتره تا تهران

خاطرات مسافرت با موتور توی ایران فقط جاده های مزخرفش یاد آدم میمونه که تردد موتور و کامیون و غیره رو توی یک جاده میشه دید!!! کجای دنیا اینجوریه؟؟؟؟؟
اینا همشون موتور آزار هستن! دیگه دارم قاطی میکنم از دستشون..

همه ما عقده داریم پشت موتور سنگین بشینیم چرا باید اینجوری باشه؟
من که دیگه قاطی کردم نه فرهنگ موتور سواری رو میخوام رعایت کنم نه هنجارهای این وسیله رو که اونها به حق و حقوق من و امثال من احترام نمیزارند.

بسه دیگه اینقدر تحجر این همه آزار و اذیت این همه محدودیت در این ورزش در این تفریح ,مگه ما جونا چه تفریحی لعنتی داریم غیر از موتور سواری؟

به شرافتم قسم هیچ وقت به خاطر سوار شدن موتور سنگین پای اون برگه رو امضاء نمیکنم تا مثل خودشون شم..

شفیع
17-10-1390, 07:40 بعد از ظهر
کلا جاده ها رو به روی موتور بستن تا امنیت تهران بره بالا !!!
نمیدونم اینا چه مشکلی با موتور دارن !؟
توی شهرستان موتور سنگین داشته باشی یهتره تا تهران

خاطرات مسافرت با موتور توی ایران فقط جاده های مزخرفش یاد آدم میمونه که تردد موتور و کامیون و غیره رو توی یک جاده میشه دید!!! کجای دنیا اینجوریه؟؟؟؟؟
اینا همشون موتور آزار هستن! دیگه دارم قاطی میکنم از دستشون..

من که دیگه قاطی کردم نه فرهنگ موتور سواری رو میخوام رعایت کنم نه هنجارهای این وسیله رو که اونها به حق و حقوق من و امثال من احترام نمیزارند.

بسه دیگه اینقدر تحجر این همه آزار و اذیت این همه محدودیت در این ورزش در این تفریح ,مگه ما جونا چه تفریحی لعنتی داریم غیر از موتور سواری؟

به شرافتم قسم هیچ وقت به خاطر سوار شدن موتور سنگین پای اون برگه رو امضاء نمیکنم تا مثل خودشون شم..

عمو جون، خونسرد باش، اتفاقی نیوفتاده
ما تنها نیستیم، متاسفانه همچین محدودیت هایی غیر از کشور خودمون در بعضی از کشور های دیگه هم اعمال می شه.

حسـن
17-10-1390, 08:19 بعد از ظهر
بعد از عید که دایلیم گرفتم ایرانگردی را آغاز میکنم
اول نیت یه شمال به سرمه بعدم هم شیراز

من الان عقده موتور پلاک دار دارم !

walther
17-10-1390, 08:36 بعد از ظهر
دوستان میخواستم بدونم که کلا"تردد همه نوع موتور سیکلت روی جاده ممنوع هست یا نه ؟
حتی به شرط داشتن وسایل ایمنی ؟

حسـن
17-10-1390, 08:44 بعد از ظهر
رابطه مستقیم با میزان عقده ایی بودن مامور داره که میتونی تو جاده تردد کنی یا نه تابع هیچ قانون و قاعده ایی هم نیست
من پلیس دیدم که تو اتوبان حتی سنگین سوارای بدون پلاک را از پشت هواشون داشت که کسی بهشون نزنه تا از اتوبان خارج بشن
پلیس هم دیدم که بهم گفت به خیالت مدارک داری نمی برمت پارکینگ

walther
17-10-1390, 08:51 بعد از ظهر
پس یعنی اگه کسی بخواد بره مسافرت بین شهری باید قبل از هرچیز(گواهینامه.وسایل ایمنی و....)باید مدرک قربون صدقه رفتن رو بگیره!!!؟

eshgh_namordeh
17-10-1390, 11:09 بعد از ظهر
بین شهری میتونی تردد کنی کسی کار نداره ، اما اتوبانهائی که به تهران ختم میشه ممنوعه
کلا اتوبان ممنوعه برای موتور اما روی تهران حساس هستن بقیه جاده ها کاری ندارند .
جاده چالوس هم که کلا ممنوع هست .

شفیع
17-10-1390, 11:12 بعد از ظهر
یعنی جاده هراز مشکلی نداره ؟

Hayabusa namorde
18-10-1390, 01:08 قبل از ظهر
عمو جون، خونسرد باش، اتفاقی نیوفتاده
ما تنها نیستیم، متاسفانه همچین محدودیت هایی غیر از کشور خودمون در بعضی از کشور های دیگه هم اعمال می شه.

شفیع جان بگو حسین دهنت عادت کنه
چرا همیشه باید سنگ کشورهای محدود رو به سینه بزنیم؟
اون کشورهایی که میگی کدومان؟؟؟؟اونا وضع جاده هاشون چه جوریه؟؟؟؟قیمت موتوراشون چی؟؟؟؟؟قانون شون از قبل برای جاده هاشون نوشته میشه یا مثل اینجا مجری هاشون توی جاده برای دل خودشون قانون وضع میکنند؟؟؟

موتور میاد اینجا چهار برابر قیمت واقعیش میدن دست ملت کجای دنیا اینجوریه؟

فقط تردد موتور سنگین ملاک صحبتم نیست قیمت اون توی گمرک چهل پدر هم بود که نه اجناس داخلی قیمت واقعی دارند نه خارجی..

تا به حال تونستی خودت یه موتور 250 وارداتی رو پلاک کنی؟؟؟ بدونی چقدر زیر سیبیلی باید رد کنی تا بتونی پلاکش کنی؟ اون نینجا 250 که پلاک شده الان خشکش دیگه به زور تو بازار پیدا میشه با هزار جور زدو بند و هزار جور مشکل پلاک کردند.. یا همین هیوسانگ مدل 90 چرا با 6 ماه تاخیر وارد بازار شد !!!
چند وقت دیگه هم میان یه طرح مثل zx میزارن میگن قاچاق بوده!!!!!

حسن جان cbr تون مبارک باشه .ولی اگه 929 تون پلاک بود سمت 250 میرفتی که به خوای باهاش ایران گردی کنی؟!!!

کسی میدونه چی جوری میشه اطلاعات جادهای ایرانو بگیره تا بدونیم از کدوم مسیر ها باید مسافرت کرد؟؟؟؟؟

شفیع
18-10-1390, 10:11 قبل از ظهر
شفیع جان بگو حسین دهنت عادت کنه
چرا همیشه باید سنگ کشورهای محدود رو به سینه بزنیم؟
اون کشورهایی که میگی کدومان؟؟؟؟اونا وضع جاده هاشون چه جوریه؟؟؟؟قیمت موتوراشون چی؟؟؟؟؟قانون شون از قبل برای جاده هاشون نوشته میشه یا مثل اینجا مجری هاشون توی جاده برای دل خودشون قانون وضع میکنند؟؟؟

موتور میاد اینجا چهار برابر قیمت واقعیش میدن دست ملت کجای دنیا اینجوریه؟

فقط تردد موتور سنگین ملاک صحبتم نیست قیمت اون توی گمرک چهل پدر هم بود که نه اجناس داخلی قیمت واقعی دارند نه خارجی..

تا به حال تونستی خودت یه موتور 250 وارداتی رو پلاک کنی؟؟؟ بدونی چقدر زیر سیبیلی باید رد کنی تا بتونی پلاکش کنی؟ اون نینجا 250 که پلاک شده الان خشکش دیگه به زور تو بازار پیدا میشه با هزار جور زدو بند و هزار جور مشکل پلاک کردند.. یا همین هیوسانگ مدل 90 چرا با 6 ماه تاخیر وارد بازار شد !!!
چند وقت دیگه هم میان یه طرح مثل zx میزارن میگن قاچاق بوده!!!!!

حسن جان cbr تون مبارک باشه .ولی اگه 929 تون پلاک بود سمت 250 میرفتی که به خوای باهاش ایران گردی کنی؟!!!

کسی میدونه چی جوری میشه اطلاعات جادهای ایرانو بگیره تا بدونیم از کدوم مسیر ها باید مسافرت کرد؟؟؟؟؟

دوست من، ما اینجا نیومدیم، در مورد سیاست واردات و صادرات صحبت کنیم، قوانین انجمنی که خودم قبولش کردم این اجازه رو بهم میده، وگرنه برای تک تک این مشکلات جوابی هست! (از ماست که بر ماست) :3:
ما عادت داریم همیشه مرغ همسایه رو غاز ببینیم، بدون اینکه کوچکترین تلاشی کنیم تا به مرغ بیمار خودمون کمک کنیم.
آقا جون، من مجوزشو صادرت کردم و رضایت کامل دارم، شما از امروز می تونید موتور 1000 بشینید. :4chsmu1:

Hayabusa namorde
18-10-1390, 01:10 بعد از ظهر
تو که راست میگی... اسم اون کشور هارو واسم pm کن تا نگیم اینارو یادت دادن.

بگذریم داره به بحث کشیده میشه اینجا جاش نیست جوابت محفوض.

ولی شرفمو به ساندیس و جواز موتور سنگین نمیفروشم.شکلات تارف نکردم

بحث همینجا تموم میشه تاپیک از موضوع داره خارج میشه.

کسی با نویگیتور رفته مسافرت؟

شفیع
18-10-1390, 05:21 بعد از ظهر
دوست عزیز،
کمی خونسرد باشید، اینجا قرار نیست کسی به کسی توهین کنه !

چند تا لینک میذارم، خیلی بی ربط با موضوع تاپیک نیست.
بنده و یا دوستان دیگه نیومدیم اینجا از کسی طرفداری کنیم یا حزب و جناح بازی کنیم، اینو هر موتورسوار حرفه ای میدونه، همیشه در هر کشوری محدودیت هایی وجود داره حالا یکی کمتر یکی بیشتر و این دلیل نمی شه من با هموطن خودم درگیر شم.
برای مثال کشور ویتنام برای تردد موتورسیکلت در بعضی از جاده های خارج شهریش مثل کشور خودمون قانون وضع کرده،
یا مثلا در ایالات امریکا محدودیتی در حجم و نوع موتور وجود نداره ولی از طرف دیگه قوانین راهنمایی رانندگی دیگه ای برای تردد در جاده ای بین شهری تنظیم کردن که بتونن از بی جنبه بازی موتور سوارای عزیز :19: جلوگیری کنن.
یه فهرست کامل از قوانین موتورسیکلت در ایلات امریکا

و یا اینکه جالبه بدونیم، میانگین محدودیت های سرعت در جاده های خراب کشورمون بیشتر از کشور های دیگه ست !
آمارشو می تونید اینجا ببینید، حتی خیلی از کشور ها محدودیت سرعت بیشتری برای موتورسیکلت گذاشتن، ولی در ایران موتور و ماشین یکیه !
اینو خودم آزمایش کردم، یه بار توی جاده خارج از شهر جایی که ایستگاه پلیس دوربین دار بود رد می شدم، حداکثر سرعت زده بود 110 منم ریسک کردم دقیق آمپرو گذاشتم رو 110 از 5 متری دوربین رد شدم، پلیسه سرش تو دوربین بود دید دارم میام سرشو آورد بالا یه نگاه به دوربین کرد یه نگاه به من، و ... فقط نگام کرد، منم :26: دور شدم.

شفیع
18-10-1390, 08:34 بعد از ظهر
در ضمن، من با gps رفتم مسافرت، حتی کوهنوردی

Kami
18-10-1390, 11:18 بعد از ظهر
جناب Siafu ([Only registered and activated users can see links])
بحث های متفرقه که هرگونه بی احترامی به مدیران و نطام جمهوری اسلامی میکنه خودداری کنید

شهرام
19-10-1390, 01:21 قبل از ظهر
دوستا من امروز یه گلیپ دانلود کردم که پلیس طرفو باموتورش تو اتوبان با اسلحی کمری جلوشو گرفته بود نمیزاشت حرکت کنه. البته موتورا تو اتوبان نزدیک به300تا بود.که پلیساهم جلوشونو گرفته بودن.
ودرضمن من خیلی به تهرانو کرچ میرم از طریق اتوبان ولی کسی تا حالا بهم گیر نداده که چرا با موتوری.

falat200
20-10-1390, 01:13 قبل از ظهر
حالا مارو باش میخواستیم با موتور عید یه دوری بزنیم تو ایران" یعنی باید از فکرش در اومد ؟ نمیزارن ؟ :32:

Babak
20-10-1390, 01:17 قبل از ظهر
تک باشی کسی کاری نداره عشق نمرده عید 90حدوده 4000 کیلومتر رفتش کسی بهش حتی نگاهم نکرد.سال دیگه عید انشاالله منم می خوام یه تابی بخورم تو جاده ها:icon_pf (95):

02109002
20-10-1390, 01:20 قبل از ظهر
جدا از تک بودن سعی کنید حتما " با مدارک کامل از جمله بیمه ، گواهینامه و تجهیزات ایمنی و لازم حرکت کنید که وسط راه ضد حال نخورید

K.I.A
20-10-1390, 01:25 قبل از ظهر
من بعد عید با موتور جدیده میخوام برم کیش تا حالا 5 بار با ماشین رفتم 10000بارم با هواپیما اما با موتور خیلی خوبه مخصوصا اون تیکهرو تصور کن تو کشتی با موتور به سمت کیش هرچند تردد موتور ممنوعه اما یکاریش میکنم کسی پایه بود بگه

Babak
20-10-1390, 01:37 قبل از ظهر
من موتور جدیده چی به سلامتی

K.I.A
20-10-1390, 01:39 قبل از ظهر
نمیدونم ادمه دیگه هر دقیقه از یه چی خوشش میاد تا چند ماه دیگه احتمالا چنتا موتور جدید بیاد اما رو مگللی انزکتوری ایمان دارم

babak67
04-11-1390, 10:29 قبل از ظهر
من فكر ميكردم اينجا راجع به ايرانگردي با موتور بحث ميشه!!
( لوازمي كه لازمه ، هزينه اي كه بايد انجام بشه! ، مسيرهاي پيشنهادي ، استراحتگاه ها ، مواردي كه بايد آموزش ديده بشه براي چنين سفرهايي و ..... )
نه درد و دل!
؟؟؟؟؟؟!!!:wall3:

---------- Post added at 10:29 AM ---------- Previous post was at 10:28 AM ----------

من به اين اطلاعات نياز دارم!!
آيا كسي هست مرا ياري كند؟؟

Mohammad aghili
04-11-1390, 10:38 قبل از ظهر

صد در صد

دوستانی مثل آقا سروش و آقا بابک و (خیلی از اساتید این فروم) تجربه های زیادی در این امر دارن
ما هم خوشحال میشیم ، اطلاعاتی بدست بیاریم

انشالله هوا خوب شه ، روان رو میخوام بندازم تو جاده

babak67
04-11-1390, 12:04 بعد از ظهر
ممنونم آقاي عقيلي.
بزن به كوه وكمر!!

كسي از دوستان سفر آفرودي چند روزه (حداقل يك هفته) داشته؟؟

Babak
04-11-1390, 01:23 بعد از ظهر
من فكر ميكردم اينجا راجع به ايرانگردي با موتور بحث ميشه!!
( لوازمي كه لازمه ، هزينه اي كه بايد انجام بشه! ، مسيرهاي پيشنهادي ، استراحتگاه ها ، مواردي كه بايد آموزش ديده بشه براي چنين سفرهايي و ..... )
نه درد و دل!
؟؟؟؟؟؟!!!:wall3:

---------- Post added at 10:29 AM ---------- Previous post was at 10:28 AM ----------

من به اين اطلاعات نياز دارم!!
بابک جان سلام.یکی از نقطه های زیبایی که تو ایران هست که حتما میشناسی ونزدیک شماست جنگل ابره.
شما بفرمایید که با چه موتوری و در چه جهتی می خواین برین بنده اگر اطلاعاتی داشتم حتما در احتیار می زارم

---------- Post added at 02:23 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

برای مسیر های طولانی یک سری لوازم یدکی نیاز هست.
شمع موتور
یه دست لامپ جلو عقب و بهتر که لامپ های راهنما
تلمه و حد المقدور یه دست لاستیک و تیوپ.البته اگر بدی لاستیک هاتو تیوپ لس کنن که بسیار عالیه.
آچار های مورد نیاز
همیشه از وضعیت روغن و بنزین اطلاع داشته باش.
از منتها علیه راست جاده استفاده کن
سعی اصلا توی شب رانندگی نگنی که خیلی سخته.
موقع سبقت مخصوصا سواریه ها مواظب باش و چراغ یا بوق بزن که بفهمن داری سبقت می گیری
قبل از سفر حتما از وضعیت آب و هوای مقصد اطلاع داشته باش
لباس مناسب باضربه گیر و کلاه و دست کش حتما داشته باش و استفاده کن
توی جاده هواست باشه چون ماشین سنگین رفت وآمد داره ممکنه جایی ازوییل ریخته باشه مخصوصا دمه پیچ ها(مواظب شن هم باش)
...........
این ها تجربه های شخصیم بود امید وارم بری و تجربه های شیرین و بیشتری پیدا کنی چون سفر با موتور1000برابرشیرین تر از سفر با مشن هست

reza KTM
04-11-1390, 01:36 بعد از ظهر
من بعد عید با موتور جدیده میخوام برم کیش تا حالا 5 بار با ماشین رفتم 10000بارم با هواپیما اما با موتور خیلی خوبه مخصوصا اون تیکهرو تصور کن تو کشتی با موتور به سمت کیش هرچند تردد موتور ممنوعه اما یکاریش میکنم کسی پایه بود بگه
کیا جون داداش شما که جا داری یه هماهنگی بکن با افراد مربوطه برای اوکی کردن جا بهت قول میدم لااقل 20 نفر بیان
من اولیش

Kami
04-11-1390, 01:43 بعد از ظهر
منم تو فکر بندرعباس بودم
اما کیا . 1300 کیلومتره
حداقل 2 روز باید بری . 2 روز برگردی . میشه 4 روز
2 روزم بمونی میشه 6 روز . حالا میگیم 1 هفته
جاده های خفنی داره . مثل جاده انار
هر نفر باید 1 میلیون نقدی داشته باشه واسه احتمالات
خیلی جنبه میخواد که سالم بری و سالم برگردی
من که پاییم . بزن بریم . اما باید یه مجوز ایران گردی بگیریم که به مشکل نخوریم

Babak
04-11-1390, 02:12 بعد از ظهر
موتور رو بزار تو قطار بند پیداش کن.هم بیمه می کنن موتور رو هم راحته :icon_pf _100_:

02109002
04-11-1390, 03:57 بعد از ظهر
بابک جان آخه تمام راه رو با موتور بری حالش بیشتره :acigar:

04-11-1390, 04:49 بعد از ظهر
از کجا باید مجوز ایران گردی گرفت ؟

babak67
04-11-1390, 08:42 بعد از ظهر
بابک جان سلام.یکی از نقطه های زیبایی که تو ایران هست که حتما میشناسی ونزدیک شماست جنگل ابره.
شما بفرمایید که با چه موتوری و در چه جهتی می خواین برین بنده اگر اطلاعاتی داشتم حتما در احتیار می زارم

---------- Post added at 02:23 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

برای مسیر های طولانی یک سری لوازم یدکی نیاز هست.
شمع موتور
یه دست لامپ جلو عقب و بهتر که لامپ های راهنما
تلمه و حد المقدور یه دست لاستیک و تیوپ.البته اگر بدی لاستیک هاتو تیوپ لس کنن که بسیار عالیه.
آچار های مورد نیاز
همیشه از وضعیت روغن و بنزین اطلاع داشته باش.
از منتها علیه راست جاده استفاده کن
سعی اصلا توی شب رانندگی نگنی که خیلی سخته.
موقع سبقت مخصوصا سواریه ها مواظب باش و چراغ یا بوق بزن که بفهمن داری سبقت می گیری
قبل از سفر حتما از وضعیت آب و هوای مقصد اطلاع داشته باش
لباس مناسب باضربه گیر و کلاه و دست کش حتما داشته باش و استفاده کن
توی جاده هواست باشه چون ماشین سنگین رفت وآمد داره ممکنه جایی ازوییل ریخته باشه مخصوصا دمه پیچ ها(مواظب شن هم باش)
...........
این ها تجربه های شخصیم بود امید وارم بری و تجربه های شیرین و بیشتری پیدا کنی چون سفر با موتور1000برابرشیرین تر از سفر با مشن هست

سلام آقا بابك عزيز!
ممنونم از توجهتون! برنامه من يه برنامه سنگينه، كه تا عملي بشه زمان ميبره!! تو فكر يه سفر ايرانگردي هستم با موتور البته كاملا به صورت آفرود!!
براي موتور هم به احتمال 99.9 % سلطان آفرود ktm !
البته الان كاميكس دارم. لباس هم كامله!
درمورد تيوبلس كردن لاستيكها يه توضيحي ميدين؟؟!!
مرسي.

02109002
04-11-1390, 08:56 بعد از ظهر
دوست عزیز میتونید به این تاپیکها مراجعه کنید تا اطلاعات کامل رو دوستان در اختیارتون بذارن

---------- Post added at 08:56 PM ---------- Previous post was at 08:49 PM ----------

ادامه بحث در مورد تیوبلس در تاپیک مربوطه

تیوبلس ([Only registered and activated users can see links])

شهرام
04-11-1390, 10:38 بعد از ظهر
اگه خدابخواد عید که اومد من میخوام به چندا تااز شهرهای ایران برم اونم فقط باموتور اگه کسی خواست بیاد باهم بریم شماره تماسشو برام بفرسته تا بهش خبر بدم که کی قراره حرکت کنیم تو عید.

Babak
04-11-1390, 10:43 بعد از ظهر
البته kmx هم برای سفر موتوره ایده عالی هست:2gwb921:

حسـن
04-11-1390, 10:52 بعد از ظهر
کامیکس که دو زمانه است نمیشه باهاش تخته کرد و مسافت رفت
منم دارم زورم را میزنم که برا عید مجوز سفر به جنوب را بگیرم از فدارسیون تا با سنگین بریم خرمشهر و بازدید از جبهه ها

04-11-1390, 10:56 بعد از ظهر
اگر گوایهینامه و موتور سنگین داشتم من هم دور ایران رو میرفتم.
بچه ها اگر خدا خواست تا 18 سالگیم هم اینجا بود هم من سفر های دراز مدت خوبی رو با من با هم میریم !
کاش من هم متولد 72 بودم.:icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_:

حسـن
04-11-1390, 10:58 بعد از ظهر
گواهینامه و موتور سنگین هم که داشتی سر اولین پلیس راه میگرفتندت میکردنت تو گونی

شهرام
04-11-1390, 11:02 بعد از ظهر
فکرکنم کسی دلش نمیخواد با من همسفر بشه؟؟؟نترسین نمیدزدمتون.

Babak
04-11-1390, 11:04 بعد از ظهر
فکرکنم کسی دلش نمیخواد با من همسفر بشه؟؟؟نترسین نمیدزدمتون.
:25r30wi:
آقا شهرام شما با چی می خوای بری شما که سنگین سواری و سنگینم یه کم بردنش مشکل داره آخه؟!!

soroush adventure
04-11-1390, 11:06 بعد از ظهر
برنامه من يه برنامه سنگينه، كه تا عملي بشه زمان ميبره!! تو فكر يه سفر ايرانگردي هستم با موتور البته كاملا به صورت آفرود!!
براي موتور هم به احتمال 99.9 % سلطان آفرود ktm !
درمورد تيوبلس كردن لاستيكها يه توضيحي ميدين؟؟!!
مرسي.

خدمت شما عرض شود که ایرانگردی با موتور به دلیل وسعت زیاد ایران و نداشتن امنیت کامل و کمبود خدمات و...کلا کار دشواریه.
کی تی ام موتور بسیار خوبیه ولی سفر طولانی با موتور کراس بخاطر نوع طراحی و مرکز ثقل بالا خسته کنندست.
چنین سفرهایی به تنهایی توصیه نمیشه. داشتن لوازمی همچون ابزارالات کامل - جعبه کمک های اولیه - جی پی اس - موبایل ماهواره ای - لوازم کمپ در چنین سفرهای بزرگی ضروریه
و در اخر انتخاب فصل مناسب و داشتن تجربه کافی در زمینه های موتورسواری- کمک های اولیه- کمپ زدن- استفاده از تجهیزات ارتباطی و جی پی اس و از همه مهمتر یه کارت اعتباری پررر پول بسیار حائز اهمیته

حسـن
04-11-1390, 11:10 بعد از ظهر
من هنوز مونده ام تو کار اون زن و شوهر آلمانیه که با موتور از اروپا اومدن و از ایران رد شدن بعدش هم رفتن استرالیا

شهرام
04-11-1390, 11:10 بعد از ظهر
:25r30wi:
آقا شهرام شما با چی می خوای بری شما که سنگین سواری و سنگینم یه کم بردنش مشکل داره آخه؟!!

خوب وقتی مدارکت کامل باشه هرجاکه دلت خواست میتونی بری.وهیچ مشکلیم درست نمیکنه.
درست نمیکم؟؟؟؟؟؟؟؟:4chsmu1:

Babak
04-11-1390, 11:13 بعد از ظهر
خوب وقتی مدارکت کامل باشه هرجاکه دلت خواست میتونی بری.وهیچ مشکلیم درست نمیکنه.
درست نمیکم؟؟؟؟؟؟؟؟:4chsmu1:
اونکه بله ولی پلاک؟

شهرام
04-11-1390, 11:24 بعد از ظهر
خوب من همیشه بدون پلاک میرم البته بیشتر مواقع چون هیجانو بیشتر دوست دارم.
خوب وقتی مدارک کامل هستش یعنی پلاکم هستش دیگه اره یانه؟
تو حالا بگو میای یانه اونش بامن تو بیا هیچ مشکلی پیش نمیاد کسی بهت چیزی نمیگه چرا پلاک نداری.شاید تو خرمشهر جنوب کیر بدن اونم با من نترس.

1motori
04-11-1390, 11:26 بعد از ظهر
اونکه بله ولی پلاک؟

پلاک بین المللی

حسـن
04-11-1390, 11:27 بعد از ظهر
من با حکم فدارسیون و پلاک 3 پاه و نامه از فرمانداری ممهور راهور و پلیس راه استان رفتم میمه موتورم توقیف شد
اگه راهی چیزی جور کردی به ما هم بگو اگه نه طرح معما نکن اینجا

شهرام
04-11-1390, 11:32 بعد از ظهر
من از طرف پدرم و سپاه میرم کسیم چیزی بهم نمیگه توراه کسیم بهم کیر نمیده.

babak67
05-11-1390, 01:03 قبل از ظهر
خدمت شما عرض شود که ایرانگردی با موتور به دلیل وسعت زیاد ایران و نداشتن امنیت کامل و کمبود خدمات و...کلا کار دشواریه.
کی تی ام موتور بسیار خوبیه ولی سفر طولانی با موتور کراس بخاطر نوع طراحی و مرکز ثقل بالا خسته کنندست.
چنین سفرهایی به تنهایی توصیه نمیشه. داشتن لوازمی همچون ابزارالات کامل - جعبه کمک های اولیه - جی پی اس - موبایل ماهواره ای - لوازم کمپ در چنین سفرهای بزرگی ضروریه
و در اخر انتخاب فصل مناسب و داشتن تجربه کافی در زمینه های موتورسواری- کمک های اولیه- کمپ زدن- استفاده از تجهیزات ارتباطی و جی پی اس و از همه مهمتر یه کارت اعتباری پررر پول بسیار حائز اهمیته

حرفهاي شما كاملا درسته!!
سفر هم تنهايي اصلا نميرم! بايد يك تيم چند نفره تشكيل داد! كه البته الان زوده.
شما تجربه داشتيين؟؟
به نظرتون چه موتوري براي اينچنين سفري مناسبه؟!
و چقدر هزينه لازمه ( حدودي )

reza KTM
05-11-1390, 11:02 قبل از ظهر
موتور رو بزار تو قطار بند پیداش کن.هم بیمه می کنن موتور رو هم راحته :icon_pf _100_:
فکر خوبیه ولی تو کیش موتور فکر کنم قدقن باشه
من که رفتم یه بنده خدایی گفت کلا تو کیش خیلی موتور کمه که دارن اونا رو هم جمع میکنن
درسته کیا؟
چی شد جا؟
تا جا خواستی اوکی کنی رفتی؟:7tir:

Kami
05-11-1390, 11:06 قبل از ظهر
اگه بخواییم موتورو با قطار ببریم . یهو میریم ترکیه دیگه

K.I.A
05-11-1390, 12:09 بعد از ظهر
تردد موتور تو کیش کاملا ممنوعه غیر از موتورای دولتی اونم شب ///و موتور پلیسای هیولای هوندا 1000و bmw 1000مدل 2011 ////برای این کار نیاز به مجوز هست من تا 2 هفته دیگه میرم کیش امار دقیقشو میگیرم فقط منتظرم این امتحانام تموم بشه///مشکل جا نیست براتون ردیف میکنم

reza KTM
06-11-1390, 09:30 بعد از ظهر
تردد موتور تو کیش کاملا ممنوعه غیر از موتورای دولتی اونم شب ///و موتور پلیسای هیولای هوندا 1000و bmw 1000مدل 2011 ////برای این کار نیاز به مجوز هست من تا 2 هفته دیگه میرم کیش امار دقیقشو میگیرم فقط منتظرم این امتحانام تموم بشه///مشکل جا نیست براتون ردیف میکنم
خوب دیگه آقا قرار رو برا عید یا بعد از عید بزارید
جاشم که ردیف شد

K.I.A
06-11-1390, 11:02 بعد از ظهر
بعد عید بیاید بهتره چون تو عید جشنوارهست همه چی دوبله سوبله هستش و هم شلوغ!!

Masoud
07-11-1390, 04:30 بعد از ظهر
بعد عید بیاید بهتره چون تو عید جشنوارهست همه چی دوبله سوبله هستش و هم شلوغ!!

عید می خوایم بریم شمال ....
بعد از عید می ریم کیش ؟؟؟؟؟ منم می یام شما هم جا ندادید تو پارکا می خوابم ...........
البته کیا و من از این حرفا نداریم اول من و می فرسته بعد خودش میادا گفته باشم....

Babak
08-11-1390, 01:05 قبل از ظهر
عید می خوایم بریم شمال ....
اخوی شما اول گواهینتمه بگیر بعد.با موتور حتما باید گواهینامه داشته باشی:sarma:

Masoud
08-11-1390, 08:44 قبل از ظهر
اخوی شما اول گواهینتمه بگیر بعد.با موتور حتما باید گواهینامه داشته باشی:sarma:
:@
بابك تو ديگه چرا؟؟؟ اصلا مي شينم ترك بچه ها با ماشين ميام چرا چوب لا چرخ من مي كني؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

Babak
08-11-1390, 02:19 بعد از ظهر
بچه ها عید بریم طرف هند چطوره؟

Kenji
08-11-1390, 02:35 بعد از ظهر
بچه ها عید بریم طرف هند چطوره؟

آفرودیا که سیخ کردن سمت کوههای افغانستان :afro:

aban
14-11-1390, 12:07 قبل از ظهر
سلام به همه بچهای با عشق پرشین موتور... منم یه چند وقتی هست تو فکر مسافرت طولانی با موتور هستم

امسال یه bkz خریدم و میخوام واسه عید از تهران به مقصد جزیره زیبای قشم حرکت کنم

:20:دوستام هیچ کدوم موتوری نیستن ومیخواستم تنها برم اگه کسی پایه هست که 3 پایه شیم

:hanghead: و الا تنهایی هم عشقه

14-11-1390, 12:10 قبل از ظهر
سلام به همه بچهای با عشق پرشین موتور... منم یه چند وقتی هست تو فکر مسافرت طولانی با موتور هستم

:mypersianforum (531

امسال یه bkz خریدم و میخوام واسه عید از تهران به مقصد جزیره زیبای قشم حرکت کنم

:20:دوستام هیچ کدوم موتوری نیستن ومیخواستم تنها برم اگه کسی پایه هست که 3 پایه شیم

:hanghead: و الا تنهایی هم عشقه

اگر کسی نبود هیچ وقت تنهایی نرو خطر داره ! از ما که گفتن ولی بچه های سایت با بخار هستن و باهت میان !

aban
14-11-1390, 12:14 قبل از ظهر
من عاشق خطرم

:hippie7: در ضمن تصمیمم رو گرفتم و باس برم . فکر نکنم زیاد خطر داشته باشه . تو عید همه راهها مرقبت شدیدی میشه

14-11-1390, 12:40 قبل از ظهر
بپا پلیس نگیریتت !
گیر بیخود زیاد میدن!

K.I.A
14-11-1390, 12:51 قبل از ظهر
میشه یه عکس از موتورتون و تجهیزات سفر بزارید مرسی از شما/چندم میرید ؟ کی برمیگردید؟ استقرار؟ و......؟

7thRING
14-11-1390, 12:54 قبل از ظهر
دوستان با موتورتون برید فقط سرش وسیله وصل کنید بیارید .
مثلا لاستیک نو بندازید قدیمیارو بندازید دور کسیم شک نکنه

aban
14-11-1390, 01:42 قبل از ظهر
سلام kia
من روز 28 یا 29 اسفند عازمم
الن عکسی از موتور ندارم ولی موتور bkz160 که در حال اب بندی هست

K.I.A
14-11-1390, 01:45 قبل از ظهر
سفر بی خطر به نظرم موتور مناسبی برای سفر طولانی نباشه البته سوار نشدم نظرمه... تجهیزات کاملو دارید؟ اونجا جا دارید ؟چون تو این ایام تو هیچ شهری جا پیدا نمیکنید

aban
14-11-1390, 01:48 قبل از ظهر
وسایل هم چادر و کیسه خواب و وسایل ضروری دیگه

لوازم یدکی اگه بگید چی ببرم که زیادم جاگیر نباشه مرسی میشم

:20:

alip
14-11-1390, 01:52 قبل از ظهر
انشاالله که سفربیخطر باشه داداش تنهاییم خودش حالی داره البته اگه پایه پیدا کنی فک کنم بیشتر حال کنی ...آیینه بغل یادت نره خیلی واجبه واسه ماشینایی که از پشت سر میان مخصوصا ماشین سنگینا ...اگه حواست بهشون نباشه ممکنه بندازنت تو شونه خاکی که خیلی خطرناکه مخصوصا وقتی بیهوا باشه...
خیر پیش

aban
14-11-1390, 01:55 قبل از ظهر
هیو سانگ 125 قدیمیارو یادته هموناست ولی انجینش 160 شده. موتور قوی و نرمیه

K.I.A
14-11-1390, 01:59 قبل از ظهر
لوازم پنچر گیری شامل چسب/ قیچی/ تالیور /کوچیک /اسپری پنچری /تلمبه کوچیک/و... ابزارات کامل شامل پیچ گوشتی سایز بندی انبردست وقفلی و الن اچار شمع جعبه بکس مینیاتوری شمع یدک و کلا لوازم وصرفیه یدک مورد نیاز موتور بلبرینگ یدکم همرات باشه ضرر نداره و لامپ اضافه برای موتور و چراغ برای روشنایی چادر و..........................

aban
19-11-1390, 06:57 بعد از ظهر
کسی میدونه چه طور میشه با موتور به کشورهای همسایه مسافرت کرد ؟. مثلا اذربایجان و ارمنستان...

Babak
19-11-1390, 07:41 بعد از ظهر
کسی میدونه چه طور میشه با موتور به کشورهای همسایه مسافرت کرد ؟. مثلا اذربایجان و ارمنستان...

1.گواهینامه بینل
2.پاسپورت
3.پلاک کاپوتاژ
4.سوار شدن بر موتور
5.زدن هندل موتور
6. حرکت به سمته مقصد.

02109002
19-11-1390, 07:46 بعد از ظهر
گذاشتن کلاه یادت رفت
اونم اضافه کن

Babak
19-11-1390, 07:49 بعد از ظهر
راستی امروز خوردم زمین البته از پله ها بود کلاه سرم بود می خواستم برم سوار موتور شم مفید بود دماغم له نشد:bargh:

02109002
19-11-1390, 07:51 بعد از ظهر
یه کلاه همیشه مفیده برا همه چیز و در همه جا!!!!

aban
19-11-1390, 08:26 بعد از ظهر
1.گواهینامه بینل
2.پاسپورت

3.پلاک کاپوتاژ
4.سوار شدن بر موتور
5.زدن هندل موتور
6. حرکت به سمته مقصد.

:2gwb921:

گواهی بینل رو چه جور میشه تهیه کرد و چقدر خرجشه وچه مدارکی میخاد؟
پلاک کاپوتاژ چیه و طرز تهیه اش چیه

Babak
19-11-1390, 10:14 بعد از ظهر
برای هردوتاش میری ایران گردی جهانگردی اون جا هم کاپوتاژ می کنند هم گواهینامه رو بینل مملی
هزینه اش رو نمی دونم ولی نیاید خیلی زیاد باشه

aban
19-11-1390, 11:56 بعد از ظهر
ویزا رو باید تهران گرفت یا لب مرز هم میشه؟
و موتور لازم نیست استاندارد خاصی داشته باشه؟

:afro:

Kami
20-11-1390, 12:04 قبل از ظهر
ویزا رو باید تهران گرفت یا لب مرز هم میشه؟
و موتور لازم نیست استاندارد خاصی داشته باشه؟

:afro:

ویزا میخواد
استاندارد هم باید داشته باشه

20-11-1390, 12:07 قبل از ظهر
من 18 سالم شد یک ماه تابستون رو اگر شد با بچه ها بریم ترکیه !

aban
20-11-1390, 12:12 قبل از ظهر
خب معلومه که ویزا میخاد.

:hippie7:

میشه ایا لب مرز هم گرفت یا تهران ؟

:acigar:

چه استانداردی میخاد؟

Kami
20-11-1390, 12:14 قبل از ظهر
خب معلومه که ویزا میخاد.

:hippie7:
میشه ایا لب مرز هم گرفت یا تهران ؟

:acigar:

چه استانداردی میخاد؟
بستگی داره به کشوری که میخوای بری که ایا رابطش با ایران خوبه یا نه
من شنیدم بچه ها ویزا داشتن با هیوسانگ میخواستن برن ارمنستان اما انگار راهشون ندادن
استاندارد الایندگی . هرچیزی که یه موتور باید داشته باشه . سالم بودن چراغ ها . راهنما . لاستیک ها . خود موتور . کلا همه چیزش

aban
20-11-1390, 12:21 قبل از ظهر
پسر خوب منظورم استاندارد euro و استاندارهای بینل

Kami
20-11-1390, 12:25 قبل از ظهر
پسر خوب منظورم استاندارد euro و استاندارهای بینل

:icon_pf _99_:

این مال خودروهای شخصی هست

aban
20-11-1390, 12:28 قبل از ظهر
خودرو من هم عمومی نیست . کاملا شخصیه

:1tongue:

Babak
20-11-1390, 02:00 قبل از ظهر
استاندار یورو چیه بابا داستان میسازین.
همین ترکیه خودشو داره می کشه برای اتحادیه چطوری 405 پرشیا و پراید و این هارو راه میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برای ویزا هم ترکیه رو میدونم همون لب مرز پاستو مهر میزنه میری داخل کاری نداره ارمنستان هم دمه مرز حدوده 20$ لب مرز میگیره و ویزا می ده برای آذربایجان تا جایی که میدونم اینجا باید بری سفارت تا ویزا برات بزنه تو پاس

reza KTM
20-11-1390, 03:11 بعد از ظهر
:2gwb921:

گواهی بینل رو چه جور میشه تهیه کرد و چقدر خرجشه وچه مدارکی میخاد؟
پلاک کاپوتاژ چیه و طرز تهیه اش چیه
من وقتی برم رفتم گرفتن ولی به کارم نیومد خیلی
برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کن

---------- Post added at 03:11 PM ---------- Previous post was at 03:07 PM ----------

ترکیه و سوریه و ارمنستان آذر بایجان و اکثر کشور های مرزی درپیت ویزا نمیخواد یا دم مرز میگیری
برای ارمنستان و آذربایجان شنیدم فقط پلاک رو عوض میکنند و با پژو و ... میرن
ترکیه نزدیک 10 سال پیشم یکی از بستگان ما رفته بود که ماشین این استاندارد ها رو هم نداشت
ولی پول بنزین خیلی گرونه تو ترکیه

aban
20-11-1390, 06:32 بعد از ظهر
من وقتی برم رفتم گرفتن ولی به کارم نیومد خیلی

---------- Post added at 03:11 PM ---------- Previous post was at 03:07 PM ----------

ترکیه و سوریه و ارمنستان آذر بایجان و اکثر کشور های مرزی درپیت ویزا نمیخواد یا دم مرز میگیری
ترکیه نزدیک 10 سال پیشم یکی از بستگان ما رفته بود که ماشین این استاندارد ها رو هم نداشت
ولی پول بنزین خیلی گرونه تو ترکیه[/QUOT

سوریه مرز نداره با ایران که... ترکیه الان هم با 4 سال پیش خیلی فرق کرده به اصطلاح ادم شدند. چه برسه 10 سال پیش.اوووووووووووووووووووو هههههههههههه

---------- Post added at 06:32 PM ---------- Previous post was at 06:29 PM ----------

[QUOTE=reza KTM;62810]من وقتی برم رفتم گرفتن ولی به کارم نیومد خیلی

ولی پول بنزین خیلی گرونه تو ترکیه

سوریه که مرز نداره با ایرون.......ترکیه هم با 4 سال پیشش خیلی فرق کرده چه برسه 10 سال پیش. اوووووووووووواههههههههههه ههه... کلی هدم شدند.

Babak
20-11-1390, 07:51 بعد از ظهر
آبان جان خالی بستی هیچی توش نیست

aban
20-11-1390, 09:03 بعد از ظهر
دادا من نوشتم . فک کنم دچار خود سانسوری شد

---------- Post added at 09:03 PM ---------- Previous post was at 08:58 PM ----------

ترکیه 10 سال پیش کجا این ترکای امروزی کجا ...ترکا دیگه از فارسا ادم تر شدن.
در ضمن سوریه مرز نداره با ایران که.

20-11-1390, 09:12 بعد از ظهر
شنیدم ترکیه جنس هاش گرون تره.
وقتی رفتی ترکیه تصور کن تو لنس انجلس هستی بهت خوش میگذره !
کشور قشنگی هست.

K.I.A
20-11-1390, 10:56 بعد از ظهر
ما با مزدا cx9 با پلاک کیش رفتیم ترکیه اما اصلا یادم نمیاد غیر از یه جا مدارکارو چک کرده باشن اونم فقط یه نفرمونو!

reza KTM
21-11-1390, 01:26 قبل از ظهر
در ضمن سوریه مرز نداره با ایران که.
نه نداره منظورم کشورهای مرزی و چند تا کشور دیگه مثل سوریه و فکر کنم مالزی ویزا نمیخواد
خیلی وقتا منظور از ویزا نخواستن این نیست که آدم سرش رو بندازه پایین بره تو منظور اینه که به راحتی و سرعت برات ویزا صادر میشه در مقایسه با کشور های اروپایی
ورود به هر کشوری بدون روادید غیر ممکنه (از راه قانونی)

Babak
21-11-1390, 09:27 بعد از ظهر
فقط ترکیه قسمت شرقی رو باید حتما در روز برین چون شب هاش دسته p k k هست:42kmoig:

کورس
01-12-1390, 08:13 قبل از ظهر
بیاید بریم سفری کوتاه با دوستان ایرانی‌ از Los Angeles به Santa Barbara وبعد به San Jose که تمام شد به Lake Tahoe.
به امید سواری با شما در آینده نزدیک.
0d04f7c940c8229d157f55426468e790133746

aban
01-12-1390, 01:46 بعد از ظهر
جناب کورس خان. بسیار خوشحال میشم که به ایران بیایید و با هم و با موتور دور ایران بزنیم و یک تور ایرانگردی جانانه تشکیل بدیم.

:clap:

کورس
03-12-1390, 11:48 قبل از ظهر
Pashnit خیلی‌ باحاله. با چندی از دوستان اوایل که شروع کردند باهاشون رفتیم سفر ۴ روزه. یک بار تجربه خوبی‌ بود، ولی‌ ما که جاده‌ها رو مثل کفّ دستمون بلدیم، قیمتش برامون زیاده. بیشتر به درد توریستهای موتور سوار می‌خوره که این ایالت را بلد نیستند، مانند اروپایها. اما دامت گرم که پیداش کردی

پیشنهاد میدم به این سایت 1 سری بزنید [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) دریایی از اطلاعات درباره سفر با موتور از یه گروه بزرگ به همراه عکس های زیبا

---------- Post added at 12:18 AM ---------- Previous post was at 12:02 AM ----------

کلوپ متورسوارن ایرانی‌ ([Only registered and activated users can see links]) با حدود ۱۲۵ عضو زن و مرد متورسوار ایرانی از روز ۳۰ جون تا ۶ جولای تور بزرگی‌ داره که حتما شما را با عکس و ویدئو در جریان میگذریم.

جهت دیدن نقشه این تور که نزدیک ۱۸۰۰ مایل می‌باشد اینجا بروید:
[Only registered and activated users can see links] a&msa=0&hl=en&ie=UTF8&t=m&z=6&vpsrc=1

02109002
03-12-1390, 01:40 بعد از ظهر
منتظر گزارش تور شما هستیم با تمام جزئیات

farshid37
07-07-1391, 07:47 قبل از ظهر
لینک زیر مربوط به خاطرات سفر یک آلمانی به ایران و دزدیده شدن پوتین موتورسواریش در کنار دریاچه اوان
و ... می شه جالبه:
تو این فروم همون آلمانی که پوتینش رو دزدیده بودند بقیه سفرش رو شرح می ده:
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links] howthread.php%3Ft%3D460274%26highlight%3Dpersia%26 page%3D7&h=hAQEQaiIa&s=1)
تو لینک زیر و صفحات بعدیشم سفرنامه یک ترک به ایران با موتوره. واکنش بقیه اعضای فروم که از آمریکا، اروپا و ... هستند برام خیلی جالب بود. انتظار داشتند ایران کویر باشه و ایرانیا یک مشت وحشی و از دیدن عکس ها هم تعجب کرده و هم علاقه مند شده اند.
حجم عکس ها زیاده و طول می کشه تا باز بشه. اگه عکس ها باز نشد با فیلتر شکن باز کنید سایت رو.
([Only registered and activated users can see links])

porya0441
17-12-1391, 12:04 قبل از ظهر
سلام به همه بچه هاي پرشين موتور.
اگه كسي پايه هست كه تابستونو با موتور يه سر بريم تركيه بهم خبرشو بده يا آذربايجان يا ارمنستان .
از اونجايي كه من بچه اروميه ام زبون تركيه رو كامل فولم آذربايجان رو هم كه همون زبون خودمونه موند ارمنستان كه اونا هم اإري يكم بلدن خلاصه كامل اشنا هستم با كشوراي هم مرزمون. فقط يكي دو تا از بچه ها رو ميخوام كه بيان با هم بريم تنهايي حال نميده اگه كسي پايه بود بگه تا تابستون برنامه ريزي كنيم و بريم.يا علي

albaloo
17-12-1391, 12:31 قبل از ظهر
پوریا جان من پایه هستم فقط چند روز طول میکشه و حدود هزینه چقدر میشه ؟

rooshak
17-12-1391, 01:04 قبل از ظهر

Ali.K
17-12-1391, 01:24 قبل از ظهر
سلام به همه بچه هاي پرشين موتور.
اگه كسي پايه هست كه تابستونو با موتور يه سر بريم تركيه بهم خبرشو بده يا آذربايجان يا ارمنستان .
از اونجايي كه من بچه اروميه ام زبون تركيه رو كامل فولم آذربايجان رو هم كه همون زبون خودمونه موند ارمنستان كه اونا هم اإري يكم بلدن خلاصه كامل اشنا هستم با كشوراي هم مرزمون. فقط يكي دو تا از بچه ها رو ميخوام كه بيان با هم بريم تنهايي حال نميده اگه كسي پايه بود بگه تا تابستون برنامه ريزي كنيم و بريم.يا علي

سلام داداش میشه از برنام سفرت یکم بگی؟ منم تو فکر همچین چیزی بودم

porya0441
12-01-1392, 09:36 بعد از ظهر
[QUOTE=albaloo;172398]پوریا جان من پایه هستم فقط چند روز طول میکشه و حدود هزینه چقدر میشه ؟[/Qداداش گلم تقريبا با اين وضعه ليره تركيه كه شده الان 1930 تومن خب تا نزديكيها بايد بريم برگرديم يعني اگه بخوايم تا انكارا بريم يه چيزي حدود 1 و500 هزار تومن برداريم كه البته اگه هتل نمونيم 500 رو حذف كن و با يه تومن ميريم و برميگرديم .حالا اگه يكي رو هم با خودتون بيارين كه هزينه كمتر هم ميشه

- - - Updated - - -

علي جان يه يه هفته شايد طول بكشه خب حالا ممكنه يكي دو روز اين ور اونور شه ولي ديگه نه بيشتر و گفتم كه هزينه هاي تا لب مرز و خروجي رو بزاريم كنار تو خود تركيه با يه تومن راحت ميريم و برميگرديم تا انكارا هم ميريم يا اگه خواستيم مستقيم از بازرگان بريم تركيه و از كارس و مرز تركيه بريم گرجستان و تا باتومي بريم و برگرديم حالا مسير رو شما انتخاب كنين تا هزينه ها و كلا در مورد همه چيش صحبت كنيم كه واس من هيچ فرقي نداره من تركيه زياد رفتم اذربايجانم رفتم فقط ارمنستان و گرجستان رو نرفتم كه زياد تعريف ميكنن باتومي رو كه بيشتر تعريف ميكنن به نظر من بريم اونجا بهتره ولي ممكنه يكم خرجمون بره بالا

- - - Updated - - -

حالا امشبو واسم وقت بدين بشينم فاصله بين از مرز تا انكارا و باتومي رو در بيارم همراه با هزينه هاش تا بگم كدوم به صرفه تر امن تر و در كل بهتره..چون ميخوام كلي حساب كتاب كنم از واحد پول گرفته تا هزينه خوردو خوراك و خيلي چيزاي ديگه.....

albaloo
12-01-1392, 11:20 بعد از ظهر
داداش مارو هم خبر دار کن ممنون میشم

porya0441
12-01-1392, 11:31 بعد از ظهر
خب دوستان بهترين مسيري كه ميشد رفت و البته عبور از شهرهاي مهم و ديدني تركيه بين راه كه بهترين مسير اين بود انتخاب كردم [Only registered and activated users can see links] k+Kap%C4%B1s%C4%B1+Yolu%2FD300&daddr=38.293903,33.9864078+to:Mevlana+Blv+(Konya+Y olu)&hl=en&ie=UTF8&sll=38.013476,35.441895&sspn=9.655348,14.128418&geocode=Ff-iSwIdM9OjAg%3BFY9RSAIdZ5cGAimfSPr-d2_WFDEaOeJx9wLN_A%3BFXRWYQId0s70AQ&mra=mift&mrsp=1&sz=6&t=m&z=6&via=1 و پول تركيه هر لير الان 1900 تومن هستش كه ما 2 تومن فرض ميكنيم يعني اگه ما يه تومن بديم 500 تا لير داريم كه من همين عيدو رفتم ارزروم تركيه تو مسافرخونه مونديم كه هزينش پايين باشه شبي 20 لير بود و ما فقط يه جا واس خوا ميخواستيم همين و واس همين شبو اونجا مونديم كه البته با چونه باز پايينتر ميشد گرفت حالا بگذريم فقط خواستم بدونين كه با اين مبلغ ميشه شبو تو يه مسافرخونه گذروند و قيمت بنزين كه خيلي مهمه واسمون كه هر ليتر بنزين تو تركيه 5 لير هستش كه به پول ما تقريبا 10 تومن ميشه كه تو تركيه بنزين خيلي گرونه و حالا خودتون حساب كنيد كه واس مسافت 1500 كيلومتر چقد بنزين مصرف خواهين كرد كه اينم بستگي به موتوره شما داره...و هزينه خوردو خوراك رو من ميخوام با كنسرو و تن ماهي اينجور چيزا بگذرونم چون هزينه خوراك يكم قيمتاش بالاس تو تركيه واس همين از اينجا ببريم بهتره چون نيت ما سفر گردش و خوش گذرونيه نه خوردن و خوابيدن كه البته باز نظرا متفاوته هر كي هر جور خواست حال كنه... اين از انكارا و الانم ميخوام بشينم رو پوتي كار كنم بينم هزينه اون چقد تموم ميشه كه من بيشتر ميخوام بريم اونجا واقعا كه بهشته بهش لقب بهشت جهان رو دادن كه تابستون خوراك مسافرت هستش...بگذريم كه اين بحثش مفصلتره حالا با اجازتون يه سرچي در مورد پوتي كنم و نتيجه رو اعلام ميكنم.:thanks:

- - - Updated - - -

داداش اين از انكارا حالا بينم پوتي چي ميشه چون ميخوام بينم واحد پولش ارزش پولش و مسافتو و اين چيزا رو تحقيق كنم بينم ميسرفه نتيجه رو همين جا باز اعلام ميكنم .يا علي

- - - Updated - - -

داداش اين از انكارا حالا بينم پوتي چي ميشه چون ميخوام بينم واحد پولش ارزش پولش و مسافتو و اين چيزا رو تحقيق كنم بينم ميصرفه نتيجه رو همين جا باز اعلام ميكنم .يا علي

ali313
13-01-1392, 12:04 قبل از ظهر
سلام
داداش مام هستیم-از پارسال به فکر بودم
ماروهم خبرکنید

porya0441
13-01-1392, 12:28 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] دوستان اينم مسيره پوتي گرجستان هستش كه خيلي نزديكتر از انكارا هستش همش 590 تا راهه و نزديكم هستش و واحد پولشم لاري هستش و الان حدودا يك لاري ميشه 1580 كه نميدونم قيمت دقيقش الان چنده ولي اين حدودا بايد باشه خلاصه اگه باتومي و پوتي گرجستان بريم به نظر من خيلي با صرفه تر و بهتر از انكارا هستش و نزديك هم هستش تازه مكاناي بهتر و ديدني زيادي نسبت به تركيه داره و دريا و ساحلم كه هستش يه شناي توپ هم ميريم فقط قيمت بنزين تو گرجستان رو نميدونم كه اونم فردا در ميارم ميگم ولي از تركيه كمتر هستش چون تركيه گرون ترين بنزين تو جهانو داره بعده يك كشور كه يادم رفت كجا بود..حالا دوستان اگه كسي مايل به يه سفر توپ و خيلي باحال هستش از الان اماده شه و پاسپورتو اينجور چيزا رو واسه تابستون اماده كنه كه ديگه بريم حالشو ببريم...من تا اون موقع ميخوام يه اپاچي 180 اماده كنم واس سفر پاسپورتم كه دارم فقط بايد دنبال كاپتا‍ موتور باشيم كه اونم 2 هفته مونده به سفر انجام ميديم...منتظر پيشنهادادتون هستم يا اگه مطلبي دارين بگين تا بقيه هم در جريان باشن از هر لحاظ ميخواد باشه...ممنونم.يا علي:7:

- - - Updated - - -

سلام
داداش مام هستیم-از پارسال به فکر بودم
ماروهم خبرکنید

بله حتما تا بينيم تا اون موقع چه بلايي سر ما و ارز و خيلي چيزاي ديگه مياد بعد يه كاريش ميكنيم..حتما خبرشو خواهم داد...

albaloo
13-01-1392, 10:14 قبل از ظهر
من حساب کردم حدود 1 تومن میشه پول بنزین تقریبا من هیو رو حساب کردم که هر 300 کیلومتر 17 لیتر میسوزونه که به نظر من بیشتر هست حدود 22 لیتره
به نظر منم ترکیه نریم
فقط وسایلی که احتیاجه بگین که از الا فکر تهیش باشیم مثلا
پاسپورت یکی مسئول کارا پلاک موتور باشه
یکی دنبال تهیه ارز باشه که کجا ارزون تر گیرش میاد همه از اونجا بخریم
خلاصه تا دو ماه دیگه همچی اوکی باشه

porya0441
13-01-1392, 10:21 بعد از ظهر
من حساب کردم حدود 1 تومن میشه پول بنزین تقریبا من هیو رو حساب کردم که هر 300 کیلومتر 17 لیتر میسوزونه که به نظر من بیشتر هست حدود 22 لیتره
به نظر منم ترکیه نریم
فقط وسایلی که احتیاجه بگین که از الا فکر تهیش باشیم مثلا
پاسپورت یکی مسئول کارا پلاک موتور باشه
یکی دنبال تهیه ارز باشه که کجا ارزون تر گیرش میاد همه از اونجا بخریم
خلاصه تا دو ماه دیگه همچی اوکی باشه

داداش من كه اروميه هستم از دفتر هواپيمايي پرسيدم گفتش كه كاپتا‍ موتورو بايد بري تهران اروميه نميشه كه مجبورم موتورو همون جا كتپتا‍ كنم يعني بايد يه سر بيام تهران با موتور و برگردم . ارز كه زياد مهم نيس همون روز اخر ميريم يكي از صرافي ها ميگيريم قيمت همشون يكيه تفاوت انچناني نخواهند داشت..منم ميخوام با اپاچي 180 بيام كه مصرفش كمتره و باتومي و پوتي بهترين مسير واسه سفره كه البته جاده هاش تا مرز يكم پيچ زياد داره ولي منظره هاي خيلي رويايي داره كه ايشالله خودتون خواهين ديد انگار بهشته...تازه بنزينو لب مرز پر ميكنيم و بعد تو گرجستان ميزنيم چون اونجا به مراتب ارزونتر از تركيه در مياد واسمون كه من با اپاچي رفت و برگشتم 100 تا بنزين ميسوزونه كه من حالا خيلي بالا در نظر گرفتم كه يه چيزي حدوداي 600 تومن واسمون پول بنزين در مياد...فقط فكر من پيش كاپتا‍ هستش كه كارش طولانيه يعني وقت گيره و من وقتشو ندارم چند روز بخوام بمونم تهران .حالا بينم ميشه يه كاريش كرد...بعد وسايلايي از قبيل لاستيك و تيوب زاپاس و آچارو و زنجيرو و روغنو اينجور چيزا كه در موردش حالا ميحرفيم...اصل كاري پاسپورت و كاپتا‍ هستش كه روش كار كنين.راسي يكي از بچه ها زحمت بكشه اونجا از سفارت يا دفتر هواپيمايي جايي بپرسه كه واسه گرجستان الانم ويزا ميخواد؟و شرايطش چه جوري هست يعني لب مرز تركيه و گرجستان ميشه همونجا گرفت يا بايد تو ايران بگيريم و همرامون باشه يه سوالي كنه ممنون ميشم.

hosein_shirzad
21-01-1392, 10:46 بعد از ظهر
سلام
الان وقت ندارم زیاد بنویسم
قبل عید جاتون خالی
با دوستم 2 ترک رفتیم مسافرت از بندر عباس و قشم و بوشهر تا تهران گشتیم
موتورم پالس 200 بود
حدودا 2600 کیلومتر مسیر رو تو این سفر طی کردیم
اگه شد بعدا چنتا عکس براتون میزارم
--------------------------------------------------
تابستون هم احتمال داره تبریز و ارومیه بیام
انشاالله

Babak
21-01-1392, 11:17 بعد از ظهر
ه اروميه هستم از دفتر هواپيمايي پرسيدم از فدراسیون اتومبیل سواری بپرسی جواب درست تر میدن.آخه نمیشه که یکی شهرستانه موتور یا ماشینشو هلک و هلک بیاره تهران برای یه پلاک.
چون کارهای مربوط به پلاک کاپوتاژ خودت بهتر میدونی با فدراسیون اتومبیل و گمرک کار داره

porya0441
22-01-1392, 10:17 قبل از ظهر
[QUOTE=hosein_shirzad;183511]
--------------------------------------------------
تابستون هم احتمال داره تبریز و ارومیه بیام
انشاالله[/QUOسلام داداش حسين خوبي.اقا تشريف اوردي اروميه يه زنگ بزن ميام به استقبالت.در خدمتيم داداش.خواستي راه بيفتي قبلش اطلاع بده تا شمارمو واست پ خ كنم.فدات به اميد ديدار

- - - Updated - - -

بابك جان منم دقيقا باهات موافقم و گفتم به طرف كه نميشه هر كي خواست كاپتا‍ كنه بعد ورداره اين همه راهو با وسيلش بره تهران.طرف برگشت گفت نميدئنم ديگه اينطورياس.ولي فك كنم يه جواب الكي داد كه منم گم شم:2i8d4ao:.اخه اون جايي كه من رفتم فدراسيون ماشين و موتور سواري هم بود و دفتر هواپيمايي هم بود.حالا جريان از چه قراره خدا ميدئنه.ولي ميرم به دوتا جاي ديگه هستش سر ميزنم تا بينم چي ميگن فقط وقتشو ندارم متاسفانه

porya0441
04-02-1392, 05:07 بعد از ظهر
يعني كسي نميخواد به گرجستان سفر كنه؟باز كه تايپيك خوابيده.يكم فعال باشين.تا تابستون چيزي نموند تا ماه رمضان نشده بريمو برگرديم.

albaloo
05-02-1392, 12:13 قبل از ظهر
من خیلی دلم میخواد بیاد ولی یه گرفتاری دارم حل بشه پایه اصاصی هستم (اساسی نه ها همون اصاصی)

arasharwin
06-02-1392, 09:33 بعد از ظهر
سلام رفقا دیدم که پست پسته قدریه اما چقدر حیف که داره خاک میخوره
من مدت زیادیه که رویای دور دنیا رو گشتن رو دارم میپرورونم اما مدتیه که خیلی جدی تر دارم روش کار میکنم
سفرهام رو چند وقتیه که از داخل شروع کردم امیدوارم بتونم کمک کنم خیلی از کسایی که مثل من فکر میکنن تلنگری بهشون وارد بشه و دست دست کردن رو کنار بگذارن
انسان فقط یکبار به دنیا میاد
یه سر به پیج فیس بوک من بزنید

mahdi24
06-02-1392, 09:55 بعد از ظهر
سفرهام رو چند وقتیه که از داخل شروع کردم
با موتور ؟

معمار
10-09-1392, 05:21 بعد از ظهر
این 13 تا صفحه رو تا اینجاش خوندم خیلی مطالب دوستان گفته بودن

و این که دوستان که میخاستن برن ترکیه و بندرعباس و کیش چی شد رفتن یا نه ؟

ماکیاولی
10-09-1392, 08:31 بعد از ظهر
این 13 تا صفحه رو تا اینجاش خوندم خیلی مطالب دوستان گفته بودن

و این که دوستان که میخاستن برن ترکیه و بندرعباس و کیش چی شد رفتن یا نه ؟

خدا خیرت بده هی زیرخاکی میاری بالا منم که بیکار میشینم تا تهشو میخونم:دی
سوال منم همینه که این دوستمون پرسید
خیلیا قرار بود دور ایران و آسیا و دنیا برن
آخرش ازشون خبری نشد خخخخخخخ

hoji
11-09-1392, 01:14 قبل از ظهر
این داداش اورمیه ای چی شد نرفت ترکیه؟ یا پست هاشو مدیران عزیز پاک کردن؟ (مورد داشت؟)

معمار
11-09-1392, 07:43 قبل از ظهر
خدا خیرت بده هی زیرخاکی میاری بالا منم که بیکار میشینم تا تهشو میخونم:دی
سوال منم همینه که این دوستمون پرسید
خیلیا قرار بود دور ایران و آسیا و دنیا برن
آخرش ازشون خبری نشد خخخخخخخ

اونجا شو خوندی که هوای افرود کوه های افغانستان رو به سر داشتن :gigglesmile:
اونم طبق معمول نرفتن

Gladiator
11-09-1392, 10:09 قبل از ظهر
من برای اردیبهشت یا خرداد برنامه دارم ، 10 تا 14 روزه به چند کشور سفر کنم ، در حال حاضر دو نفریم

hoji
16-09-1392, 07:40 بعد از ظهر
من برای اردیبهشت یا خرداد برنامه دارم ، 10 تا 14 روزه به چند کشور سفر کنم ، در حال حاضر دو نفریم

به سلامتی ایشالله .مسیر و کشور هایی که میخای بری هم اعلام کنی خوشحال میشیم
حیف که گواهی ندارم وگرنه خیلی عشق سفر با موتورم

Gladiator
16-09-1392, 10:46 بعد از ظهر
گرجستان ، ترکیه و اگه بشه یونان هم میریم،رفتن قطعیه ولی باید تحقیق کنم کجاها میتونیم بریم

suzuki_bandit
07-11-1392, 11:52 قبل از ظهر
دوستان برای بهمن یا اسفند 92 کسی پایه سفر باموتور هست ؟ طولانی داخل یا خارج از کشورهم فرق نداره. هرجام باشین میام از اونجا میریم. لطفا فقط پیام خصوصی بدین.متشکرم

- - - Updated - - -

داداش من كه اروميه هستم از دفتر هواپيمايي پرسيدم گفتش كه كاپتا‍ موتورو بايد بري تهران اروميه نميشه كه مجبورم موتورو همون جا كتپتا‍ كنم يعني بايد يه سر بيام تهران با موتور و برگردم . ارز كه زياد مهم نيس همون روز اخر ميريم يكي از صرافي ها ميگيريم قيمت همشون يكيه تفاوت انچناني نخواهند داشت..منم ميخوام با اپاچي 180 بيام كه مصرفش كمتره و باتومي و پوتي بهترين مسير واسه سفره كه البته جاده هاش تا مرز يكم پيچ زياد داره ولي منظره هاي خيلي رويايي داره كه ايشالله خودتون خواهين ديد انگار بهشته...تازه بنزينو لب مرز پر ميكنيم و بعد تو گرجستان ميزنيم چون اونجا به مراتب ارزونتر از تركيه در مياد واسمون كه من با اپاچي رفت و برگشتم 100 تا بنزين ميسوزونه كه من حالا خيلي بالا در نظر گرفتم كه يه چيزي حدوداي 600 تومن واسمون پول بنزين در مياد...فقط فكر من پيش كاپتا‍ هستش كه كارش طولانيه يعني وقت گيره و من وقتشو ندارم چند روز بخوام بمونم تهران .حالا بينم ميشه يه كاريش كرد...بعد وسايلايي از قبيل لاستيك و تيوب زاپاس و آچارو و زنجيرو و روغنو اينجور چيزا كه در موردش حالا ميحرفيم...اصل كاري پاسپورت و كاپتا‍ هستش كه روش كار كنين.راسي يكي از بچه ها زحمت بكشه اونجا از سفارت يا دفتر هواپيمايي جايي بپرسه كه واسه گرجستان الانم ويزا ميخواد؟و شرايطش چه جوري هست يعني لب مرز تركيه و گرجستان ميشه همونجا گرفت يا بايد تو ايران بگيريم و همرامون باشه يه سوالي كنه ممنون ميشم.

سلام دوستان . این کاپرا چیه ؟ همون پلاک بین المللی منظورتونه؟ از همه شهرستانا میشه گرفت ؟ راستی داداش تیوپ که لازم نداری دیگه با آپاچی 180 چون تیوپلس هست اصلا تیوپ نداره. ضمنا من همه جوره پایه ام واسه سفر.

farshid37
07-11-1392, 01:47 بعد از ظهر
منظور کاپوتاژ هست. اجازه گمرک برای خروج وسیله نقلیه از مرز و ورود مجدد اون هست. 10-20 هزار هزینه و یکی دو روز علافی داره گرفتنش. اگه شهرتون گمرک داره به اونجا مراجعه کنید.

mamal_honda
07-11-1392, 02:39 بعد از ظهر
بابا ایول دست خوش ب شما !!
البته فک کنم یکمم خطرناک باشه ها درست نمیگم !؟
راهزنی چیزی بخواد اذیتتون کنه !؟

- - - Updated - - -

راستی با موتور های برگه سبز هم میشه رفت یا فقط پلاک باید باشه برا خروج از کشور و بازگشت دوباره !

tabiatgard
31-01-1393, 08:53 قبل از ظهر
سلام دوستان
من و بانو تصمیم گرفتیم بعد از لذت کوتاه سفر با تریلی!! که در سفر امسال عید تجربه کردیم لذت سفر با موتور سیکلت رو برای چند مدتی تجربه کنیم

از اونجایی که سفر بصورت دسته جمعی لذت و امنیت بیشتری داره اگه خودتون یا دوستاتون تمایل به این نوع سفر دارین بمن اعلام کنین تا برای برنامه ریزی و هماهنگی سفرها باهم در تماس باشیم
مهدی fromiran2000{at} yahoo.com

tabiatgard
31-01-1393, 10:18 قبل از ظهر
ضمنا بنظرتون بهترین موتورهای مسافرتی برای سفر 2نفره کدومه؟ با ذکر حدود قیمت لطفا
ممنون :)

Gladiator
31-01-1393, 06:21 بعد از ظهر
موتورهای سبک کروزر برای سفر مناسبترین هستن

masoudrider
31-01-1393, 08:04 بعد از ظهر
ضمنا بنظرتون بهترین موتورهای مسافرتی برای سفر 2نفره کدومه؟ با ذکر حدود قیمت لطفا
ممنون :)
موتورسیکلت اونجر 220 گزینه خوبی میتونه برای سفرباشه به خاطر کروز بودنش و قیمتش هم حدود 6100 می باشد.

ehsan sharif
31-01-1393, 08:25 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان گل.
امیدوارم همیشه آدم به سفر باشه و تنش سالم باشه.
به نظر من اراده آدم و همتش بیشتر اهمیت داره تا موتور.منظورم این نیست که موتور اهمیت نداره
چرا داره اما خیلی کمتر اراده آدم.
من خودم نزدیک 3000 کیلومتر سفر رفتم.همشم در حد 500 کیلومتر بوده.مهم اراده آدم است.باید سفر نزدیک
برید تا آداب سفر کامل دستتون بیاد.مثلا اینکه ممکنه تو راه چه مشکلاتی واسه آدم پیش بیاد.
یا اینکه چه چیزایی لازم دارید.مهمترین چیز واسه سفر یک برنامه ریزی دقیق است. پیشنهاد من واسه دوستان
تازه وارد سفر کوتاه است و بعد سفر بلند مدت

روح سوار
01-02-1393, 08:40 قبل از ظهر
قبل از سر باید یه موتور درست حسابی داشته باشی
که همه جوره بهش مطمئن باشی
و بعد یه کارت عابر که تو پول زیاد باشه لنگت نزار تو راه
و اشنا بودن با فنون رزمی برا مقابله کردن با یه سری بی پدر و مادر حروم زاده
که تو راه خاستن خفتت کنن بزنی لت و پارشون کنی
:23:
ولی اگه با موتور رفتیتد سعی دسته جمعی برید که هم امنیت بیشتر هم همکاری و ...

tabiatgard
01-02-1393, 08:51 قبل از ظهر
من میخوام با خانمم دوترکه بریم یعنی امنیت نداره حتی اگه فقط روزا حرکت کنیم؟؟:297:

روح سوار
01-02-1393, 08:56 قبل از ظهر
اگه این جوری میخای بری و من بهت پیشنهاد میکنم که یه شوکر همراهت باشه
امنیت که برقرار هست ولی
برا کسی که حروم زاده باشه این حرف ها رو نمیپرسه

Babak
01-02-1393, 12:30 بعد از ظهر
من میخوام با خانمم دوترکه بریم یعنی امنیت نداره حتی اگه فقط روزا حرکت کنیم؟؟:297:سفر با موتور رو حتما توی روز انجام بدین بخاطره اینکه توی شب دید خیلی محدود میشه و متاسفانه رانندگانی هستند در شب خیلی بی احتیاط حرکت می کنند.
لوازم یدکی ضروری داشته باش مثله سیم گاز سیم کلاچ و کتی ترمز و کلاچ یه شمع نو و یک سری آچار اگر موتور تیوپ هست تیوپ همراهت باشه اگر تیوپ لس هست اسپری پنچری.
حتما هر دو نفر کلاه داشته باشین اگر کاپشن و دستکش موتور سواری هم باشه بسیار عالیه توی جاده مهم نیست هوا روشنه یا خاموش حتما چراغهاتو روشن بزار بمونه بخاطره اینکه داننده های دیگه راحتر متوجه حضورت بشن.
مواظب باش سبقت بی خودی نگیر برو خوش بگذرون
ولی قبلش حتما از سالم بودنه کامل موتورت اطمینان حاصل کن

BroCk.LeSnaR
01-02-1393, 04:59 بعد از ظهر
دوستان من چند تا سوال دارم . . . :au:
1- با موتور های معمولی (CDI 125) که داخل شهریه میشه سفر های برون شهری رفت یا نه ؟
2-اگه نه با موتور های تریل میشه فقط رفت یا موتورهایی مثل پالس و دایلیم و هیوسانگ اینا میشه رفت ؟
3-روز های خاص داره رفتن به بیرون شهر یا کلا ازاده ؟
4-تردد توی شهر با هیوسانگ دایلیم مگلی مشکل داره ؟ یعنی می خوابونن اگه غیر جمعه بری بیرون باهاش یا اینکه جزو معمولی ها حساب میشه و مجوز اینا نمی خواد ؟ تریل های +200 چطور ؟
:32:

من میخوام با خانمم دوترکه بریم یعنی امنیت نداره حتی اگه فقط روزا حرکت کنیم؟؟:297:

اگه 2 تا پسر بودید یه چیزی ! اما با خانومت اصلا اینکارو نکن چون اصلا عقلانی نیست ! اگه خفن ترین و ماهرترین رزمی کار باشی از همه لحاظ از خودت مطمئن باشی اگه یه وقتی خدایی نکرده خطر 2 پا خواست تحدیدتم کنه نهایتش می تونی از پس خودت بر بیای از پس خانومت چی ؟ اصلا بگیم خطر 2 پا هیچی . . . یه پنچری ساده ؟ اصلا بخوری زمین ! هزاران تا مشکل هست که ممکن پیش بیاد . . . و مطمئن باش که حتی 1 مشکلم اگه پیش بیاد بهتون خوش نخواهد گذشت چون با خانومتی اگه تنها بودی یا با یه مرد دیگه هیچ مشکلی نبود ! جای خانوم رو موتور نیست ! چه برسه تو سفر ! اصلا حتی فکرشم نکن ! :mad_majidonline:

farshid37
01-02-1393, 07:08 بعد از ظهر
چرا اینقدر شلوغش می کنید؟ جاده های پر تردد چه مشکلی پیش میاد؟ اگه مسیر مطمئین باشه و موتور هم سلامت مشکلی پیش نمیاد نهایت موتور تو راه خراب شد یک وانت کرایه می کنی. ولی مسیر فرعی و خلوت زیاد صلاح نیست. نه تنها نه با ترک. مگه اینکه موتور یا ماشین دیگه همراهتون باشه. تو ارمنستان همسفرم (اسفندیار یا همون flower) با یم زن و شوهر موتور سوار ایرانی صحبت کرد که با اونجر به ترکیه و گرجستان و ارمنستان رفته بودند و داشتند بر می گشتند و کمک موتور هم مشکل پیدا کرده بود. البته تا من ار هتل بیام بیرون رفته بودند و فقط از دور دیدمشون. به نظرم کار اونها کمیریسک بوده ولی خودم ازجاده قدیم رشت با همسزم رفتم انزلی و برگشتم و هیچ مشکلی پیش نیومد. برخی دوستان جوری صحبت می کنند مثل اینکه جای ایران تو لیان شامپو زندگی می کنند.

tabiatgard
01-02-1393, 08:47 بعد از ظهر
لذت سفر با موتورسيکلت
هواپیما، قطار، اتوبوس، اتومبیل شخصی یا هر وسیله دیگر؛ شما کدام را برای سفر انتخاب می‌کنید؟ کدام یک از این وسیله‌ها می‌تواند جذابیت‌های مسافرت شما را دوچندان کند و تعطیلات خاطره‌انگیزی برایتان رقم بزند. اگر می‌خواهید قدری متفاوت سفر کنید ما وسیله جالبی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. موتورسیکلت. اشتباه نخوانده‌اید.
این وسیله سال‌هاست که به عنوان یک مرکب خوش رکاب در پیچ و خم جاده‌ها می‌راند و به‌سادگی یک اسب از میان دشت‌ها، کوهپایه‌ها و کویر می‌گذرد. بعضی از موتورسواران می‌گویند مسافرت با موتور سیکلت حس پرواز با یک هواپیمای شخصی روی آسفالت را به شما می‌بخشد. در این گزارش از جادوی سفر با این ماشین کوچک برایتان می‌نویسیم.
موتورسیکلت از کجا آمد
ماجرا در سال 1835 و از کارگاه گوتلیب دایملر آغاز شد. او با دوست صمیمی خود ویلهلم میباخ موفق شد پس از نصب یک موتور بخار ساده روی دوچرخه آن را بدون استفاده مداوم از پدال به‌حرکت در‌آورد.
آزمایش آنها در ابتدا بسیار مضحک به نظر می‌رسید اما دایملر از این‌که دوچرخه موتوری‌اش سرعت یک دوچرخه معمولی را ندارد اصلا نگران نشد و به آزمون‌های خود در این زمینه ادامه داد. میباخ نیز او را همراهی کرد تا تلاش‌های دایملر به‌سرانجام برسد.
آنها پس از سال‌ها تلاش و کوشش بالاخره در سال 1885 موفق شدند دوچرخه پر سروصدای خودشان را در اشتوتگارت آلمان به حرکت درآورده و نگاه خیلی‌ها را به سوی خود خیره کنند.
موتورسیکلت‌ پس از آن‌که جایی در خیابان‌های آلمان برای خود باز کرد به سرعت روانه شهرها و کشورهای دیگر شد و در آن سوی مرز‌ها به تکامل رسید. گرانی اتومبیل، نامناسب‌بودن جاده‌ها و شرایط خاص آب‌وهوایی از دلایلی بود که به تکامل و رشد این وسیله نقلیه کمک کرد و طرفداران بسیاری برای آن به‌وجود آورد.
فرانسوی‌ها با تجربه دوچرخه‌سازی‌شان موفق شدند موتورسیکلت‌های کوچک و کم مصرفی تولید کنند، اما در ایتالیا جنون سرعت باعث شد تا کارخانه‌های اتومبیل‌سازی به تولید موتورهای بزرگ‌تر و سنگین‌تر روی بیاورند.
در ایالات متحده کارگاه مکانیکی هارلی توانست با ابداع موتورهای V شکل‌، گونه جدیدی از موتورسیکلت‌های پرحجم را تولید کند. مسافرت با موتورسیکلت که در گذشته صرفا با دوچرخه‌های کوچک بنزینی انجام می‌شد حالا به هیبت یک اتومبیل سواری رسیده بود و می‌توانست سینه‌کش جاده‌ها را به‌راحتی تسخیر کند.
چگونه موتورسیکلت مناسب انتخاب کنیم
ابتدا همه چیز عادی به نظر می‌رسد چرا که مساله فقط داشتن یک موتورسیکلت است، اما واقعیت نکات دیگری را به ما گوشزد می‌کند که دانستن آنها چندان خالی از لطف نیست. اولین سوال این است؛ آیا موتورسواری می‌دانید؟ اگر پاسخ مثبت است نیمی از راه را پیموده‌اید و اگر منفی باشد باید نام خودتان را به فهرست یک آموزشگاه معتبر رانندگی برای دریافت گواهینامه موتورسیکلت سواری اضافه کنید. فرض ما پاسخ مثبت است. پس حالا به دنبال یک موتورسیکلت مناسب بگردید.
اگر در بازار داخلی سری بچرخانید با مدل‌های جذاب و پرطرفداری روبه‌رو خواهید شد، اما کدام یک از آنها می‌تواند موتورسیکلت مسافرتی شما باشد. بهتر است بدانید برابر قوانین راهنمایی و رانندگی استفاده از موتورسیکلت‌هایی با موتور پرحجم ممنوع بوده و پلیس از تردد این وسایل جلوگیری می‌کند. باید از بین مدل‌های 125، 150، 180، 200، 220 و 245 سی‌سی، یکی را انتخاب کنید.
برای این کار با محمد اصغری یکی از فروشندگان معتبر موتورسیکلت در بازار تهران تماس گرفتیم و از او خواستیم تا از بین مدل‌های بالا یکی را به ما پیشنهاد بدهد. او معتقد است: موتورسیکلت‌هایی با حجم 125 و 150 سی‌سی عمدتا برای مصارف شهری کاربرد دارند. دلیل‌اش این است که بدنه آنها سبک، چرخ‌هایشان کوچک و سرعت‌شان محدود است پس بیشتر به درد حرکت در ترافیک شهرها می‌خورند. موتورسیکلت‌هایی با حجم 180 تا 200 سی‌سی هم شرایط مشابهی دارند با این تفاوت که سازندگان آنها با ارتقای کیفیت طراحی و استفاده از قطعات مرغوب‌تر سعی کرده‌اند محصولی ورزشی ـ شهری را به بازار عرضه کنند.

سفر با موتورسیکلت اگر با اصول و قواعد ایمنی و فنی آغاز شود بسیار دلپذیر‌ و خاطره‌انگیز ‌به پایان می‌رسد
به گفته این فروشنده، موتورسیکلت‌های کلاس 180 سی‌سی و بالاتر به دلیل شتاب و قدرت مناسب از عهده مسیرهای سخت بر می‌آیند و می‌توانند در فاصله بین‌شهرها به راحتی تردد کنند.
توضیحات او ما را قانع کرد اما هنوز با انتخاب یک موتورسیکلت مناسب سفر فاصله داریم.
این‌بار از وحید میرجلیلی کمک گرفتیم. او 32‌ساله است و 15 سالی می‌شود که به صورت حرفه‌ای با موتورسیکلت مسابقه‌ می‌دهد. به عقیده او یک موتورسیکلت مسافرتی باید ایمن، چابک و بادوام باشد. ایمنی یک موتورسیکلت ابتدا باید در طراحی و سپس در ترمز، تایرها و فرمان لحاظ شود. پس از آن شتاب و تولید قدرت مناسب شرط است که از طریق نیروی محرکه یکنواخت تامین می‌شود . در نهایت به دوام می‌رسیم که ارتباط مستقیمی با سازنده، قطعات و نحوه نگهداری دارد.
این راننده مسابقه می‌گوید:‌ مدل‌های فعلی بازار به تنهایی کارایی لازم را ندارد و باید برای این منظور آماده‌سازی و تیونینگ شوند، اما در شرایط برابر مدل‌های 200 و 250 سی‌سی استاندارد برای سفر انتخاب معقولانه‌‌تری هستند.
پیش از سفر بخوانید
پیش از هرچیز خوب است بدانید سفر با موتورسیکلت‌ اگر با اصول و قواعد ایمنی و فنی آغاز شود بسیار دلپذیر‌ و خاطره‌انگیز ‌‌ به پایان می‌رسد. با توجه به این نکته اکنون که موتورسیکلت مناسب خودتان را انتخاب کرده‌اید به سراغ آماده‌سازی آن بروید.
از چرخ‌ها شروع کنید، ولی پیش از آن به تقویم و اطلاعات هواشناسی نگاهی بیندازید چرا که باید متناسب با فصل و برنامه سفرتان تایر‌ مناسب را انتخاب کنید.
اگر مسافرت شما یک سفر انفرادی است داشتن 2 عدد جعبه در اطراف موتور می‌تواند به خوبی جور وسایل اضافی شما را بکشد. جعبه‌های مرغوب از آلیاژ بسیار سبک آلومینیوم یا الیاف کامپوزیت کربن ساخته شده‌اند.
در این جعبه‌ها می‌توانید دوربین عکاسی، باتری‌ و شارژر تلفن همراه، کیف کمک‌های اولیه، لوازم تعمیر و نگهداری، مواد غذایی و هر وسیله غیرحجیم را بگنجانید.
برای قرار دادن وسایل بزرگ‌تر مانند کیسه خواب و چادر مسافرتی، موتورسیکلت شما به یک باربند باز احتیاج دارد. این وسیله در قسمت جلوی موتورسیکلت و کمی پایین‌تر از میدان دید راننده نصب می‌شود. توجه داشته باشید که وزن بارگیری روی چرخ جلو و عقب باید به یک اندازه تقسیم شود.
در مرحله بعد کوله‌پشتی شما روی زمین می‌ماند. بهترین کار این است که خودتان آن را حمل کنید. لباس‌ها و مدارک مهم را درون آن بگذارید. سعی کنید کوله‌ای را انتخاب کنید که وزن پایین، حجم کم و پارچه ضد آب و رطوبت داشته باشد. برای این منظور کوله‌پشتی‌های کوهپیمایی و دوچرخه‌سواری بسیار ایده‌آل است.
بد نیست از همه وسایل‌تان یک فهرست تهیه کنید تا از گم شدن آنها جلوگیری شود. فراموش نکنید باید به اطلاعات این برگه چراغ قوه، روغن موتور، سوخت اضطراری، پمپ باد کوچک، نقشه محلی، رادیو دو موج، گیرنده GPS و یک دفترچه تلفن حاوی شماره‌های ضروری را اضافه کنید.
یک روز خوب برای مسافرت
بهتر است قبل از حرکت، اوراق هویتی موتورسیکلت خود را کنترل کنید و نگاهی به تاریخ انقضای بیمه‌نامه آن بیندازید. موتور را روشن کنید. آرام گاز بدهید و به صدای خروجی از اگزوز توجه کنید. اگر شرایط عادی بود، گیربکس را در وضعیت دنده یک قرار دهید و حرکت کنید.
هنگام سفر با موتورسیکلت استفاده از کلاه ایمنی با محافظ فک و صورت، دستکش و لباس مخصوص موتورسواری الزامی است و از جان شما در حوادث احتمالی حفاظت می‌کند.
یادتان باشد در تمام طول مسیر با سرعت مجاز حرکت کنید و هرگز به حریم تندروی جاده تجاوز نکنید. بهتر است محدوده رانندگی خودتان را در 2 قسمت صبح و عصر تعریف کنید. برای رانندگی صبح ساعت 6 تا 11 و برای رانندگی عصر ساعت 13 تا 17 زمان مناسبی است.
برای استراحت شبانه چنانچه از چادر سفری استفاده می‌کنید موتورسیکلت خودتان را در محل مطمئنی متوقف کرده و سیستم دزدگیر یا قفل بازوی جلوی آن را فعال کنید و هرازگاهی نگاهی به آن بیندازید. توصیه ما این است که از توقف در محل‌های خلوت، حاشیه جاده‌ها و رودخانه‌ها جدا خودداری کنید.

- - - Updated - - -

سفر زوج اتریشی با موتورسیکلت به دور دنیا و عبور از ایران:

Babak
01-02-1393, 10:29 بعد از ظهر
دوستان من چند تا سوال دارم . . . :au:
1- با موتور های معمولی (CDI 125) که داخل شهریه میشه سفر های برون شهری رفت یا نه ؟
2-اگه نه با موتور های تریل میشه فقط رفت یا موتورهایی مثل پالس و دایلیم و هیوسانگ اینا میشه رفت ؟
3-روز های خاص داره رفتن به بیرون شهر یا کلا ازاده ؟
4-تردد توی شهر با هیوسانگ دایلیم مگلی مشکل داره ؟ یعنی می خوابونن اگه غیر جمعه بری بیرون باهاش یا اینکه جزو معمولی ها حساب میشه و مجوز اینا نمی خواد ؟ تریل های +200 چطور ؟
:32:

اگه 2 تا پسر بودید یه چیزی ! اما با خانومت اصلا اینکارو نکن چون اصلا عقلانی نیست ! اگه خفن ترین و ماهرترین رزمی کار باشی از همه لحاظ از خودت مطمئن باشی اگه یه وقتی خدایی نکرده خطر 2 پا خواست تحدیدتم کنه نهایتش می تونی از پس خودت بر بیای از پس خانومت چی ؟ اصلا بگیم خطر 2 پا هیچی . . . یه پنچری ساده ؟ اصلا بخوری زمین ! هزاران تا مشکل هست که ممکن پیش بیاد . . . و مطمئن باش که حتی 1 مشکلم اگه پیش بیاد بهتون خوش نخواهد گذشت چون با خانومتی اگه تنها بودی یا با یه مرد دیگه هیچ مشکلی نبود ! جای خانوم رو موتور نیست ! چه برسه تو سفر ! اصلا حتی فکرشم نکن ! :mad_majidonline:

اقا اینجوری ام نیست خیلی ها با موتور و با همراه خانم سفر میکنند.

Sent from my ST26i using Tapatalk

repsol god
01-02-1393, 11:52 بعد از ظهر
دوستان پنج شنبه میریم با دوستم ترکم البته یه سفر 800 کیلومتره تقریبا
به نطرتون تو مسیر ازاد راه زنجان و کلا اتوبان ها مشکلی پیش نیاد؟

Babak
02-02-1393, 08:54 قبل از ظهر
اتوبان قانونا ممنوع است تردد موتورسیکلت.حالا ممکنه یکی بیاد بگه آقا ما رفتیم چیزی نشد اما از نظره قانونی مجاز نیست در آزاد راه تردد موتور و پلیس می تونه موتور رو توقیف کنه.شما برای اینکه خیالت راحت باشه از جاده قدیمش برو

Sent from my ST26i using Tapatalk

Gladiator
02-02-1393, 08:54 قبل از ظهر
دیشب رفته بودم هتل جهانگردی ناهارخوران که دیدم 4 تا موتور سنگین تو محوطش پارک شده ، تعدادی عکس گرفتم ازشون که اینجا میذارم ، دوتا هوندا بینشون بود با دوتا bmw ، از کشور کویت اومده بودن
40041
40042
40043

40045
40044
40046
40047

farshid37
02-02-1393, 09:27 قبل از ظهر
دوستان پنج شنبه میریم با دوستم ترکم البته یه سفر 800 کیلومتره تقریبا
به نطرتون تو مسیر ازاد راه زنجان و کلا اتوبان ها مشکلی پیش نیاد؟

من برگشتن از ارمنستان از تبریز تا قزوین رو ار اتوبان اومدم. البته تابلو های رانندگی ورود موتور رو ممنوع می کنه اما برای من مشکلی پیش نبومئ. دلیل نداشتن مشکل شاید موارد زیر بوده:
1- بر نداشتن پلاک بین الملل و بار و بندیل توریستی که خیلمو از جریمه شدن کمی راحت کرده بود- 2 خلوت بودن این اتوبان نسبت به اتوبان کرج و وسط هفته بودن. 3 شانس چون پلیس گاهی طرخ داره و آماده باش هست و بیشتر گیر می ده و بعضی وقت ها حالشو ندارند.
پ.ن: در صورتی وارد اتوبان بشید که موتور حذود 100 کیلومتر در ساعت رو بتونه بره . کلاه هم حتما داشته باشید.

dm800pvr
02-02-1393, 09:40 قبل از ظهر
سفر با موتور رو حتما توی روز انجام بدین بخاطره اینکه توی شب دید خیلی محدود میشه و متاسفانه رانندگانی هستند در شب خیلی بی احتیاط حرکت می کنند.
لوازم یدکی ضروری داشته باش مثله سیم گاز سیم کلاچ و کتی ترمز و کلاچ یه شمع نو و یک سری آچار اگر موتور تیوپ هست تیوپ همراهت باشه اگر تیوپ لس هست اسپری پنچری.
حتما هر دو نفر کلاه داشته باشین اگر کاپشن و دستکش موتور سواری هم باشه بسیار عالیه توی جاده مهم نیست هوا روشنه یا خاموش حتما چراغهاتو روشن بزار بمونه بخاطره اینکه داننده های دیگه راحتر متوجه حضورت بشن.
مواظب باش سبقت بی خودی نگیر برو خوش بگذرون
ولی قبلش حتما از سالم بودنه کامل موتورت اطمینان حاصل کن
من فکر کنم آچار و گریس و اسپری تمیز کننده زنجیر و بنزین در صورت یدک کشیدن با ماشین هم آدم همراش ببره بد نباشه+چراغ قوه (البته برای کراس سوار ها):d

BroCk.LeSnaR
02-02-1393, 02:00 بعد از ظهر
فرشید عزیز ! عرض کردم که خطر 2 پا رو اصلا در نظر هم نگیری بقیه چیزا چی ؟ تو با یه ترک پسر باشی هر اتفاقی بیفته بعدش خاطره میشه ! اما با خانوم جریان فرق می کنه نمی کنه ؟ ایرانم از لیان شامپو بدتره جهت اطلاع :gigglesmile: لطفا یکی هم به 4 سوال ما جواب بده :s (9):

tabiatgard
02-02-1393, 02:47 بعد از ظهر
اولین بانوی ایرانی که با موتورسیکلت دنیا را می گردد ([Only registered and activated users can see links])

دنیای خودرو-محمد حسن رزاقی: یکی از بهینه ترین، کم هزینه ترین و مناسب ترین جابجایی ها با استفاده از موتورسیکلت امکان پذیر است. آن هم در شهرها و جاده های پرترافیک. در این مقاله مصاحبه کوتاهی با یکی از بانوان موتورسوار ایرانی کرده ایم. بانوی ایرانی که با موتورسیکلت تریل خود بسیاری از کشورها را رفته است و برای دیدار با خانواده خود وارد ایران شده است. خانم همایونفر از کودکی در کشور اسپانیا زندگی می کرد و به خاطر علاقه فراوان به گردشگری، در زمینه توریسم و سفرهای خاص با وسایل نقلیه ای نظیر موتورسیکلت، کامیون و ... فعالیت می کند. او در حدود سه هفته پیش وارد ایران شد. مهسا همایونفر یکی از معدود بانوان موتورسوار ایرانی است که علاوه بر استفاده از موتورسیکلت در محل زندگی خود، سعی می کند برای گردشگری و مسافرت های مختلف نیز از موتورسیکلت استفاده کند. در ادامه مصاحبه کوتاهی با خانم همایونفر انجام داده ایم که از نظر شما مخاطبین گرامی خواهد گذشت.
*باتوجه به استفاده روزافزون مردم از ماشین، چی شد که به سراغ موتورسیکلت رفتید؟ راحت تر بگم، چرا مهسا همایونفر همانند دیگر خانم ها، از اتومبیل استفاده نمی کند؟
از بچگی ورزش می کردم و بیشتر وقت خود را به دوچرخه سواری می گذراندم. بیشتر سفرهای آخر هفته را با دوچرخه می رفتم. معمولاً وسیله نقلیه من در اروپا، همانند دیگر مردم دوچرخه هست. چون ساختارهای شهری طوری در نظر گرفته شده که تردد دوچرخه راحت تر از دیگر وسایل نقلیه همانند اتومبیل و اتوبوس است. همچنین نوع برخورد مردم با دوچرخه سواران خیلی خوب است. در کنار این موارد، کاهش هزینه، کاهش وقت و همچنین کمک به محیط زیست را به همراه دارد. البته به خاطر سفرهای مختلفی که داشتم و نوع آنها که ایجاب می کردند به وسایل نقلیه وابسته نباشم، به سمت مسافرت با موتور رفتم. دلیل اینکه دوچرخه را انتخاب نکردم سختی راه و افزایش زمان و طولانی شدن مسافرت بود.

*اولین موتوری که سوار شدید چی بود؟ هم اکنون موتوری که با آن به مسافرت می روید چه مدلی است؟
اولین موتوری که سوار شدم در یکی از کشورهای آسیای شرقی بود. بدون داشتن گواهینامه و بدون اینکه آشنایی کلی با موتور داشته باشم سوار یک اسکوتر برقی شدم. موتور اجاره ای بود و مالک آن بدون درخواست گواهینامه اجازه داد تا سوار آن شوم. بعد از آن به خاطر علاقه ام به موتور توانستم در سن 33 سالگی گواهینامه موتورسیکلت را دریافت کنم. البته تا قبل از گرفتن گواهینامه در سفرهای طولانی مدت از موتورهای 125 سی سی استفاده می کردم که تا حدود زیادی دشوار و سخت بود. به همین خاطر بعد از برگشت به اسپانیا، فوراً برای گرفتن گواهینامه اقدام کردم. از آن زمان تا به حال با یک موتورسیکلت تریل BMW-GS650 به مسافرت می روم و همسفر بسیار خوبی برای من است. حتی در سفر به آفریقا، این موتور بسیار جوابگو بود و حمل 450 کیلوگرم بار بر روی آن، مزاحمتی را در طول مسیر 18 هزار کیلومتر برای من به همراه نداشت. این مسافرت در حدود 4 ماه طول کشید.
*مزایا و معایبی که در طول سفر با موتورسیکلت با آن مواجه شدید چه بود؟
در بسیاری از مواقع، شما به خاطر استفاده از موتور و مسافرت با آن حالت کاملاً بی دفاعی دارید. این بی دفاعی به نوعی باعث می شود که مردم به شما نزدیک تر شوند و ارتباط بیشتر با آنها ایجاد شود. یکی از مزایایی که در مسافرت با موتور از آن بهره مند هستید ارتباط بیشتر با مردم و فرهنگ های مختلف است. شما به نوعی با محیط اطراف هماهنگ می شوید. در باران خیس می شوید و در گرما و سرما قرار خواهید گرفت. در نتیجه این سبک مسافرت با موتور کاملاً با دیگر وسایل نقلیه همانند قطار، خودرو و هواپیما متفاوت است. البته معایب اینگونه مسافرت ها به خاطر امنیت کم تا حدودی زیاد است. انتخاب مکان مناسب برای استراحت و اقامت بسیار مهم و ضروری است. علاوه بر این موارد هزینه سفر با موتور بسیار کمتر از سفر با خودرو است. در مسافرت با موتور آزادی عمل در تغییر مسیر پیدا می کنید. در سفر با موتور، شما لزومی برای رزرو و تهیه بلیط ندارید. محدودیت زمانی حذف می شود. حمل و نقل بارها با موتور راحت تر است. نبود ترافیک و عبور راحت تر از مرزهای بین کشورها از دیگر مزایای مسافرت با موتور است.
*آخرین مسافرتی که رفتید کجا بود؟
بعد از سفر اخیرم به ایران، به همراه یکی از دوستان به سمت جنوب کشور رفتیم. از تهران به سمت کرمان و زاهدان رفتیم. از آنجا نیز سمت پاکستان حرکت کردیم و بعد از عبور از اسلام آباد تا نزدیکی های کوه های کاروگران رفتیم. البته به خاطر شرایط نامساعد جوی مجبور شدیم به سمت ایران برگردیم. مدت زمان این مسافرت در حدود یک ماه بود که در مجموع مسافتی در حدود 9 هزار کیلومتر را طی نمودیم. البته برنامه ریزی دیگری هم برای مسافرت به ترکمنستان داشتیم که به خاطر شرایط نامناسب جوی و کمبود وقت برنامه لغو شد.
*مسافرت به پاکستان چطور بود؟
در درجه اول وقتی شما با تمام تجهیزات کامل نظیر کلاه، کفش، لباس و دستکش مسافرت می کنید مردم به راحتی نمی توانند زن بودن شما را تشخیص دهند. بسیاری از مواقع زمانی که کلاه را از سر بر می دارم تازه با نگاه و تعجب مردم عادی روبرو می شوم. برخورد مردم در نگاه اول بسیار غافلگیرکننده بود ولی در ادامه با رفتار مثبت و روی خوش برخورد کردند. در طول چند هفته ای که به پاکستان سفر کردم هیچ زن موتورسواری را در این کشور ندیدم. اما چند برنامه گروهی را در مدت زمان اقامتم در پاکستان برگزار کردیم.
*سفرهای شما چند نفره است؟
معمولاً اینگونه سفرها را، نه تنها من بلکه دیگر موتورسوارها به صورت گروهی می روند. حتی توصیه زیادی شده که حداقل اعضای تشکیل دهنده گروه 2 نفر باشد. به خاطر مسائل امنیتی و همچنین چادر زدن در بسیاری از راه ها، وجود یک همراه و یا یک تیم حرفه ای بسیار لازم و ضروری است. به همین خاطر همیشه سعی می کنیم در تمامی مسافرت ها یک نفر دیگر همراهمان بیاید.
*به عنوان آخرین سؤال، هدف اصلی از اینگونه مسافرت ها چیست؟
شعار اصلی گروه ما Not Just A Tourist است. یعنی در تمام مسافرت های گروهی و یا دو نفره سعی می کنیم شباهتی با توریست ها نداشته باشیم. سعی می کنیم برخوردها و روابط با دیگر مردم را در اینگونه مسافرت ها بیشتر کنیم. مسافرت با موتور از نظر من اجتماعی تر و به نوعی رابط خوبی میان فرهنگ های دیگر کشورها است. البته محدودیت های مختلفی در سفر با موتور همراه شما است، اما همین محدودیت ها باعث می شود تا هیجان بیشتری در سفر وجود داشته باشد.

- - - Updated - - -

وبلاگهای سفر با موتور:

tabiatgard
02-02-1393, 06:10 بعد از ظهر
از زنجان تا ایروان با موتورسیکلت
سیر و سفر و گردشگری ممکن است با انگیزه‌های متفاوتی در برنامه زندگی مردم قرار گیرد. ولی آنچه مسلم است نتایج و تجارب به دست آمده برای دیگران نیز می‌تواند مفید باشد. کسب تجارب جدید و روبه‌رو شدن با انسانها، خود می‌تواند عمر را پر بارتر نماید. بسیاری از دانشمندان هوش را قدرت تطبیق با شرایط جدید محیط معنی می‌کنند و این کارزار در سفرها اتفاق می‌‌افتد فلذا می‌توان سفر را صحنه‌ای مناسب برای محک زدن خود قلمداد نمود.
این گزارش اگر چه دیر هنگام نوشته می‌شود اما از آنجایی که اولین تجربه‌ ما در سفر با موتورسیکلت محسوب می‌شود شاید برای علاقه‌مندان سیر و سیاحت جالب باشد. ماجرا از آنجا آغاز شد که من و دوستم تصمیم به مسافرت با موتورسیکلت به کشور همسایه ارمنستان گرفتیم. هرکدام از ما اطلاعات پراکنده‌ای از شرایط سفر در اختیار داشتیم. اوضاع مرز و جاده و شرایط آب و هوا در اواخر شهریور و هزینه‌های تقریبی از جمله این اطلاعات بود. یکی از دوستان اعتقاد داشت که ما اولین گروهی هستیم که با موتورسیکلت از ایران به ارمنستان سفر می‌کنیم که البته در درستی این موضوع تردید داریم و مسئله‌ای است که اثبات آن مستلزم تحقیق و بررسی است.
فاصله زنجان تا مرز نوردوز حدود 497 کیلو‌متر است. از مرز ارمنستان تا شهر ایروان هم حدود 400 کیلومتر مسافت داریم. برای اینکه بتوانیم اطلاعات مستندی از این گونه سفرها و گردشگریهای جمعی داشته باشیم، به نظر می‌رسد سازمانی مثل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بهتر است اطلاعات مدونی برای اینگونه سفرها داشته باشد. به هر حال، در تاریخ 21/6/87 ساعت 5 و 45 دقیقه صبح سفر خود را با دوستم فرشید فرخی از زنجان به سوی جلفا آغاز کردیم. هوای بارانی و مه‌آلوده صبح مسافت دید جلو را کاهش می‌داد در ابتدای سفر باران سیل آسیا و شدید حرکت را مشکل کرده بود کاهش دید رو به جلو از یک سو و لغزندگی جاده از سوی دیگر.
ساعت 12 و 30 دقیقه ظهر به وقت ایران در شهر جلفا بودیم. از شهر جلفا تا مرز ارمنستان (شهر نوردوز) در کمتر از یک ساعت (50 دقیقه) طی شد. کارهای گمرکی و خروجی در عرض نیم ساعت در مرز ایران صورت گرفت و پس از گذشتن از منطقه بی‌طرف وارد پاسگاه مرزی ارمنستان شدیم. تشریفات ویزا و بازدیدهای گمرکی و پرکردن فرمها بیش از سه ساعت و نیم به طول انجامید که تا حدی بیش از انتظار بود و ما فکر کردیم شاید دلیلش صرف ناهار کارکنان پاسگاه مرز ارمنستان باشد. صدور ویزا هم در مرز انجام می‌شود و برای اقامتهای تا سه روز 20 دلار و تا 15 روز 50 دلار دریافت می‌گردد، آن طرف پاسگاه مرزی اتومبیلهای باری ایران برای بازدید صف کشیده‌اند و اتومبیلهای سواری لادا و استیشنها با قیمتهای 200 ـ 100 دلار برای انتقال مسافران به شهر ایروان دنبال مسافر می‌گردند. اتوبوسهای تهران به ایروان هم که معمولاً عصر از تهران حرکت کرده‌اند طرف صبح به مرز می‌رسند. پس از گذشتن از جاده منتهی به پاسگاه در مسیر از مناطقگری، گاجاران،‌ قاپان، گوریس (منطقه‌ای سرسبز و کوهستانی که محل توقف تورهای ارمنستان برای صرف ناهار و استراحت است و دارای رستوران و تختهای سایبان‌دار برای رفع خستگی مسافران می‌باشد) ساراوان، وایک، نیکنادروز، آرارات، آرتاشات و ماسیس گذشتیم تا شب به شهر ایروان رسیدیم. این مناطق همگی کوهستانی و پوشیده از درختان گوناگون می‌باشند و مسیر دارای گردنه‌های فراوانی است که در برخی از آنها وسایط نقلیه سنگین و بزرگ به سختی در پیچها طی مسیر می‌کنند تابلوهای راهنمایی و رانندگی‌ هم در جاده بسیار کم به چشم می‌خورد.
شب را در هتلی در ضلع شمالی میدان pepublica یعنی میدان جمهوری ایروان سپری کردیم. براساس اطلاعات به دست آمده تاریخ استقلال کشور ارمنستان دوم سپتامبر سال 1991 از اتحاد جماهیر شوروی، می‌باشد. مساحت این کشور 800/29 کیلومتر مربع و جمعیت آن طبق سرشماری سال 2005 میلادی، دو میلیون و 976 هزار نفر می‌باشد که از حیث مساحت و جمعیت به ترتیب یکصد و سی و نهمین و یکصد و سی و چهارمین کشور جهان محسوب می‌شود‌.
شهر ایروان در سال 2006 جمعیتی معادل یک میلیون و 102 هزار و 900 نفر داشته است. حکومت این کشور جمهوری چند حزبی با یک مجلس قانونگذاری است و در رأس حکومت رئیس جمهور قرار دارد و ریاست دولت به عهده نخست وزیر می‌باشد. نژاد مردم بیش از 9/97 درصد ارمنی می‌باشد و کردها 3/1 درصد جمعیت آن را تشکیل می‌دهند. روسها حدود 5/0 درصد و بقیه نژادها 3/0 درصد. ارتباط سیاسی و اجتماعی ارمنستان پس از استقلال با جمهوری اسلامی خوب بوده و مردم عموماً مهربان و خوش برخورد هستند،‌ دین اغلب مردم (2/78 درصد) مسیحی گریگوری است، سایر فرقه‌های مسیحی (8/5 درصد) و مسلمانان 7/2 درصد و سایر مذاهب 3/13 درصد را تشکیل می‌دهند. زبان اغلب مردم ارمنی و تعدادی از مهاجران با زبان آذری و روسی هم آشنا هستند. ضعف مهارت در تکلم به زبانهای بین‌المللی مثل انگلیسی، فرانسه، اسپانیولی حتی در جوانان تحصیلکرده هم به چشم می‌خورد.
واحد پولی ارمنستان درام که معادل 100 درمات و یک درام حدود 30 ریال ایران است. ولی دلار آمریکا در بسیاری از مراکز تجاری قابل خرج کردن است و پذیرفته می‌شود.
معروف‌ترین اثر تاریخی ـ طبیعی ارمنستان شاید کوه آرارات باشد که بنا بر بعضی از روایات کشتی حضرت نوح بعد از طوفان بر قله آن نشسته ولی امروز ما شاهد برفهای دائمی بر قله آن هستیم البته از دور.
• صبح روز بعد
برای دیدن آثار تاریخی و مناظر دیدنی راهی اطراف و اکناف شهر ایروان شدیم معمولاً ایرانیان و سایر توریستها از دریاچه سو آن و کلیساهای قدیمی، مجسمه‌های بازمانده از دوران اتحاد جماهیر شوروی، پارک آبی در فصول گرم سال، مناظر طبیعی و تله کابین و مسجد جامع شهر ایروان که در زمان شاه عباس صفوی بنا گردیده و در زمان سلطه اتحاد جماهیر شوروی مخروبه مانده بود و هم‌اکنون پس از استقلال توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران مرمت و بازسازی شده است بازدید به عمل می‌آورند.
در مورخه 25/6/87 به قصد بازگشت حدود ساعت 12 ظهر از ایروان حرکت کرده و بعد از گذر از شهرهایی که قبلاً ذکر شد استراحتی در گریس انجام داده و شب حدود یک ساعت بعد از اذان مغرب به مرز رسیده و در عرض یک ساعت از مرز عبور کرده و به طرف شهر جلفا عزیمت و شب را در آنجا اطراق کردیم. صبح روز بعد مورخه 26 شهریور از جلفا حرکت و بعد از گذر از تبریز به طرف زنجان راه افتادیم و دقیقاً هنگام اذان مغرب به زنجان رسیدیم که صفای افطار و بوی خاک وطن را با تمام وجود احساس کردیم و اعتراف باید کرد که هیچ کجای دنیا مثل خانه خود انسان نمی‌شود.

- - - Updated - - -

"تبعیض بین شهروندان ایرانی و خارجی در مورد تردد موتورسیکلت ۲۵۰+سی سی" ([Only registered and activated users can see links] 9%84%D8%AA-%DB%B2%DB%B5%DB%B0%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%DB%8C)

- - - Updated - - -

بحث مرتبط در انجمن همسایه:

- - - Updated - - -

tabiatgard
02-02-1393, 06:56 بعد از ظهر
خاطرات و عکسهای جوان موتورسوار انگلیسی از سفر به ایران:

tabiatgard
02-02-1393, 07:41 بعد از ظهر
نخستین موتورسوار ایرانگرد وارد زاهدان شد

[Only registered and activated users can see links].dNj4qTVQ.dpu f

tabiatgard
03-02-1393, 07:08 بعد از ظهر
15 قانون طلایی برای بک پکرها یا کوله پشتی به دوش ها ([Only registered and activated users can see links])
بک پکرها یا همان کوله پشتی دارها به مسافرانی گفته می شود که پیاد یا دوچرخه و حتی با موتورسیکلت سفر می کنند و تمام وسایل همراهشان به یک کوله پشتی خلاصه می شود و سعی می کنند کلیه مایحتاجشان را در طول مسیر و یا از مقصد تهیه کنند. این نوع سفر چندی است که در دهکده جهانی روایج یافته و بخصوص جوانترها و عاشقان طبیعت را به خود جلب کرده است . البته نباید فراموش کرد که این نوع سفر جزو یکی از سفرهای ارزان قیمت نیز طبقه بندی شده به این ترتیب که کوله پشتی دارها در طول مسیرشان تا مقصد در صورت لزوم جایی اقامت می کنند و حتی مشغول به کار می شوند تا هزینه ادامه سفر خودشان را تامین کنند یا اینکه در ازای کارکردن برای شخصی از وعده غذا و جای خواب او استفاده می کنند . این نوع سفر در قاره سبز و بخصوص استرالیا بسیار معروف است.در این دو کشور اغلب در فصل تابستان بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان با توجه به اوقات فراغتی که دارند راه می افتند و از شهری به شهر دیگر یا حتی با توجه به بعد مسافت به کشوری دیگری سفر می کنند طی مسیر در مزارع یا دامداری ها مشغول به کار می شوند و در ازای کار روزانه سه وعده غذا و جای خواب می گیرند که همین موضوع باعث کاهش هزینه های سفرشان می شود . این نوع سفر علاوه بر مفرح بودن خطرات بسیاری نیز در سرزمین های ناشناخته در پی خواهد داشت که عدم آشنایی با اینگونه خطرات ممکن است برای این گردشگر و ماجراجو مشکلاتی در پی داشته باشد. بنابراین با 18 دستور طلایی ما شما هم می توانید کوله پشتی خود را برداشته و سفرتان را شروع کنید البته قبل از مطالعه کامل این متن هرگز به راه نیافتید.1. هرگز در رستوران های بین راهی غذا نخورید: طبق آمار سازمان بهداشت جهانی بیشترین آمار مسمومیت غذایی بین مسافران و گردشگران به دلیل خوردن غذا در رستوران های بین راهی در کشورهای مختلف ثبت شده است. هرچند امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته مسایل بهداشتی در اغذیه فروشی ها و رستوران ها به شدت کنترل می شود اما بازهم شاهد این گونه بیماری ها هستیم. دلیل این بیماری ها عدم کنترل مواد اولیه و ماندن طولانی مدت مواد اولیه در انبارهای این رستوران هاست. بنابراین لقمه ای هرچند کوچک همیشه همراه داشته باشید. طبق آمار همین سازمان بیشترین امار ابتلا به بیماری های عفونی و مسمومیت های غذایی در کشورهای جنوب شرقی اسیا ، هندوستان و سریلانکا و بطور کلی کشورهای مرطوب و گرم به ثبت رسیده و گزارش شده است.2. هرگز مزه غذاهای محلی را در کشورهای دیگر امتحان نکنید: شاید این قانون هم کمی شبیه قانون قبلی باشد اما با کمی دقت درمیابیم که تفاوت های فاحشی در آن نهفته است. یکی از لذت های سفر و شاید دلیل اصلی سفر خوردن غذاهای محلی برای گردشگران است اما هیچ وقت نباید انتظار چشیدن مزه غذای تایلندی را در ایتالیا داشته باشیم به عنوان مثال هرگز لازانیای ایتالیایی را نمیتوان در ترکیه خورد، یا اینکه سوپ سوشی مناسبی در آفریقای جنوبی میل کنیم بنابراین حتی اگر بهترین رستوران چینی را در ایتالیا سراغ دارید برای خوردن غذای محلی چینی به این رستوران وارد نشوید چون نه مزه غذای اصلی را متوجه می شوید و نه اطمینان از درست تهیه شدن آن دارید بهترین گزینه امتحان کردن غذاهای محلی در همان کشور زادگاهش است نه دیگر نقاط جهان.3. مواد شوینده اضافه داخل هتل را همیشه همراه بردارید . هنگام خروج از هتل حتما مواد شوینده ای که هر روز صبح خدمتکار در حمام اتاق شما می گذارد را همراه بردارید. با توجه به تحقیقات بسیار گسترده ای که سازمان جهانی گردشگری انجام داده اکثر گردشگران و ماجراجویان و بک پکرها همیشه شکلات یا کیک و مدادپاکنی همراه دارند تا در طول مسیرشان به کودکان و نوجوانان محلی هدیه بدهند اما این مواد شوینده که در حمام هتل شماست با توجه به بسته بندی بسیار زیبایشان نظر بیشتر کودکان را به خود جلب خواهند کرد بنابراین همیشه آنها را از داخل هتل بردارید و همراه داشته باشید و اگر در کشورهای کمتر توسعه یافته یا فقیر سفر می کنید به عنوان بهترین هدیه به کودکان آنها هدیه بدهید چون با این کار هم به گسترش فرهنگ آنها کمک کرده اید و هم بهداشت را ترویج کرده اید. به یاد داشته باشید که لوازم شخصی و بهداشتی شما همیشه همراهتان است و از این قاعده مستثنی بوده .4. پول و زمان را همیشه کنترل کنید: پول و زمان دو مسئله بسیار مهم برای هر مسافر و ماجراجو در طول سفر است همانطور که سیگار و تلفن همراه برای یک زندانی امری حیاطی خواهد بود، بنابراین با تمام توان این دو موضوع را مدیریت کنید تا دچار مشکل نشوید زمان حرکت قطار، کشتی، هواپیما و اتوبوستان را همیشه به خاطر داشته باشید و در عین حال دایم باقی مانده پولتان را چک کنید و از میزان دقیق آن آگاه باشید چون بی خبری از این دو موضوع هنگام سفر واقعا برایتان مشکل ساز خواهد بود.5. همیشه روزنامه محلی را مطالعه کنید: به یاد داشته باشید که معمولا در شهرهای بزرگ سراسر جهان حتما روزنامه ای محلی اما انگلیسی زبان را خواهید یافت. پس مقداری هزینه کنید و این روزنامه را کامل مطالعه کنید اهمیت این موضوع در کشورها به این صورت است که مسافران بی شک به اخبار محلی شهر محل اقامتشان دسترسی ندارند پس از این طریق می توانند حوادث یک یا دو هفته آینده را پیش بینی کنند و سفری بی خطر را برای خودشان برنامه ریزی نمایند مسایلی چون انتخابات، تجمع های اعتراضی، اعتصاب ها و بطور کلی ناآرامی های سیاسی و حتی اخبار مربوط به آب و هوا که می تواند برنامه سفر آنها را تحت تاثیر قرار دهد بنابر این گردشگر می تواند کاملا با برنامه خود ادامه دهد.6. هرگز توصیه افراد ناشناس برای بازدید از اماکن تاریخی یا مذهبی محلی را پذیرا نباشید. در بیشتر کشورهای جهان برای این کار باید به افراد یا دفاتر مخصوص گردشگری معتبر مراجعه کنید و با استخدام تورلیدرها برای بازدید اماکن تاریخی مهم اقدام کنید. بنابراین هرگز به توصیه افراد معمولی توجه نکنید چون در برخی کشورهای جهان آدمربایی و باجگیری هنوز هم اتفاق می افتد بنابراین فقط با افراد صلاحیت دار و تایید شده برای تورهای کوتاه مدت سفر کنید.7. برای اقامت در هتل های ارزان هرگز عجله نکنید: اقامت ارزان برای گردشگران در واقع مهم ترین نقطه ضعف آنهاست به همین دلیل در مبادی ورودی شهر یا روستاها و حتی کشورها افراد سودجو از این نقطه ضعف استفاده می کنند و با پیشنهادهای بسیار جالب سعی می کنند نظر گردشگران را به خود جلب کنند بنابراین سعی کنید این نقطه ضعف را از بین ببرید چون امنیت داخل هتل بسیار مهمتر از صرفه جویی برای شما طی سفر خواهد بود. به یاد داشته باشید که شما می توانید با استفاده از دنیای مجازی و امکانات آن قبل از رسیدن به مقصد بعدی محل اقامت یا هتل خودتان را انتخاب کنید و اتاق مورد نظرتان را رزرو کنید و حتی اگر قصد دارید در مزرعه ای مشغول به کار شوید بازهم این دنیای مجازی می تواند به کمک شما بیاید.8. هرگز از نرسیدن به اتفاقات بزرگی چون المپیک خجالت زده نباشید. سفر به کشورهایی که مسابقات بزرگ یا اتفاقات مهمی در آنها رخ می دهید همیشه قوانین مخصوص به خود را دارد بنابراین اگر از این قوانین سر در نمی آورید هرگز به این شهرها سفر نکنید چون مقدار زیادی پول از دست خواهید داد و البته خاطراتی ناخوشایند را همراه خواهید آورد بنابراین اگر به بازیهای المپیک نرفته اید هرگز ناراحت نباشید.9. از سفر کردن با افراد ناشناس خودداری کنید. به یاد داشته باشید با گروهی که از مبداء حرکت کرده اید و آنهایی که می شناسید طبق برنامه سفرتان حرکت کنید و هرگز به خاطر افراد ناشناس راه و مقصد خودتان را تغییر ندهید. بنابراین با دوستانی که در رستوران یا کنار ساحل میابید صرفا چند عکس یادگاری و یک آدرس ایمیل به اشتراک بگذارید و طبق برنامه خود سفرتان را ادامه دهید.10. از پرسیدن خجالت نکشید. همیشه قرار نیست از تمام قوانین و اطلاعات جهان آگاهی داشته باشیدبنابراین به دانسته های خود تکیه کنید و ندانسته ها را به راحتی بپذیرید و از افراد آگاه و مطمئن بپرسید سعی کنید از اظهار نظر بی موقع جدا خودداری کنید چون گاهی اوقات به دلیل تفاوت های فرهنگی و آداب و رسوم منظور شما درست درک نمی شود و بی شک دچار دردسری بزرگ خواهید شد بخصوص در اداره گمرک و یا ایستگاههای مرزی صرفا شنونده باشید و فقط به سئوالات بسیار خلاصه و جامع پاسخ دهید و از حاشیه روی بپرهیزید.11. آنچه می خواهید انجام دهید. سفر کردن گاهی اوقات لذت آزادی را به شما هدیه می دهد بنابراین آنچه که معقول و صحیح است و علاقه دارید را انجام دهید و هرگز اجازه ندهید کتابچه راهنما یا فرد دیگری برای شما تصمیم بگیرد. اگر به این خواسته ها توجه نداشته باشید ممکن از هرگز موفق به تجربه آن را به دست نیاورید. اما به یاد داشته باشید عرف جامعه محل اقامت خودتان و فرهنگ آنها را در این تصمیم گیری درنظر بگیرید تا دچار دردسر شوید.12. زود خسته نشوید و احساس پشیمانی نکنید. این موضوع را قبول کنید که در بدترین شرایط سفر و سخت ترین روز سفر همیشه نکات مثبتی برای شما وجود دارد بنابراین از مشکلات احتمالی زود خسته نشوید و پشیمان نباشید چون این احساس گذراست و پس از سفرتان با خنده از آن یاد خواهید کرد از سفر خود حتی در بدترین شرایط لذت ببرید.13. همیشه میوه هایتان را خودتان از بازار محلی بخرید همانطور که می دانید بدن نیازمند ویتامین است پس یکی از برنامه های روزانه خودتان را برای خرید میوه اختصاص دهید و به بازارهای محلی نزدیک هتل سری بزنید با خرید میوه های تازه علاوه به تامین نیاز بدن کلی پول هم صرفه جویی کرده اید چون این میوه ها در هتل برایتان گران تمام خواهد شد . همین حالا سری به بازار نزدیک هتل خود بزنید و با سبدی پر از میوه تازه به هتل بازگردید و اگر در مکانی اقامت دارید که امکانات پخت و پز مهیاست حتما مواد اولیه خوراکتان را نیز از این بازار تهیه کنید و خودتان را به صرف غذایی سالم ، لذتبخش و البته ارزان قیمیت مهیمان کنید.14. همیشه و هرجا یک دوربین کوچک همراه داشته باشید . اولین مورد استفاده از این دوربین ها ثبت خاطرات شیرین برای شماست اما اگر دوربین شما دست و پاگیر باشد یا اینکه از نوع حرفه ای آنها باشد و نحوه استفاده آن نیز نیازمند دانش و تجربه زیادی باشد شما تقریبا موفق به استفاده از آن نخواهید بود. این دوربین های کوچک همیشه در دسترس شما هستند و کار با آنها ساده است بنابراین هم می توانید خاطرات شیرین خود را ثبت کنید و هم در صورت بروز مشکل اطلاعات مناسبی از آن لحظه در اختیار بگیرید. اما به یاد داشته باشید در صورت توقف و دسترسی به برق حتما باطری های مربوطه را شارژ کنید تا در لحظات حساس با کمبود باطری مواجه نباشید. البته مورد استفاده دیگر این دوربین ها ثبت آدرس های شهر محل اقامت شماست. شما می توانید آدرس مورد نظر خودتان را با کلیه نشانه ها و علائم آن در حافظه این دوربین کوچک و ساده ثبت کنید و باردیگر که به آن نیاز داشتید براحتی به محل مورد نظرتان بروید.15. از محل اقامت خودتان کارت پستال ارسال کنید. این یک عادت قدیمی اما مفید برای گردشگران بوده که با توجه به تکنولوژی های قرن حاضر شاید به فراموشی سپرده شده باشد ولی شما هرگز این عادت خوبرا فراموش نکنید چون علاوه بر تقسیم خاطرات شیرین خود با دوستان و بستگان آخرین نقطه محل اقامت خودتان را به اطلاع آنها می رسانید و در صورت بروز هرگونه مشکل آنها به راحتی به شما دسترسی خواهید داشت. پس علاوه بر تماس تلفنی در صورت امکان حتما کارت پستال زیبایی از شهر محل اقامتتان برای دوستان یا خانوادتان ارسال کنید.16. جعبه کمک های اولیه کوچکی همراه داشته باشید. همانطور که می دانید هزینه درمان در اکثر کشورها بسیار بالاست بنابراین سعی کنید قبل از آغاز سفرتان حتما آزمایشات لازم پزشکی را انجام دهید تا از سلامت بدن خود کاملا مطمئن باشید بنابراین با اطمینان خاطر سفر کنید اما به یاد داشته باشید جعبه کوچکی از کمک های اولیه و پمادهای ضد حشرات موذی را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید از امکانات اولیه آن استفاده کنید.17. از واحد پول مقصد مورد نظرتان قبل از سفر آگاهی داشته باشید. شما می توانید با مراجعه به دنیای مجازی یا سفارت خانه کشور مورد نظرتان از نوع واحد پول آنجا کاملا مطلع شوید و از میزان تبدیل آن به واحدهای ارزهای معتبر نیز مطلع شوید که در زمینه کنترل هزینه های سفرتان این موضوع بسیار حیاتی است.18. اما آخرین و مهمترین قانون سفرهای ماجراجویان با کوله پشتی اطلا ع از نزدیکترین سفارت خانه یا دفتر حافظ منافع کشورتان در مقاصد شماست به یاد داشته باشید که این ادارات مسئول حمایت شما در صورت بروز مشکلات احتمالی هستند و یقین داشته باشید که با تمام توان به اتباع کشورشان خدمات ارایه خواهند داد بنابراین سعی کنید آدرس ، شماره تلفن و وب سایت آنها را قبل از آغاز سفرتان از دنیای مجازی به دست آورید و همراه داشته باشید تا در صورت لزوم به سادگی به آنها دسترسی داشته باشید.

tabiatgard
05-02-1393, 05:19 بعد از ظهر
دوستان کسی با موتور جهانگردی کرده؟؟

tabiatgard
27-02-1393, 11:04 قبل از ظهر
موتورهای جدید با دو چرخ در جلو جهت ایمنی بیشتر مناسب برای سفر:

اینم گالری تصاویرش:
[Only registered and activated users can see links]_GalleryTasavir

m.z1367
30-04-1393, 11:53 بعد از ظهر
سلام به تمام دوستان. آقا ورود به جاده چالوس با موتور مشکلی نداره؟ گیر نمیدن (البته وسط هفته)؟ از دیزین بهتره یا از کرج؟

suzuki_bandit
02-05-1393, 12:44 بعد از ظهر
سلام به تمام دوستان. آقا ورود به جاده چالوس با موتور مشکلی نداره؟ گیر نمیدن (البته وسط هفته)؟ از دیزین بهتره یا از کرج؟
سلام خدمتت عرض کنم ما همین برج 4 یعنی چند روز پیش از کرج به جاده چالوس بعدم رفتیم خود چالوس. یجا مارو وایسوندن و با چک کردن مدارک گفت به سلامت
یکجای دیگه برای استراحت واستاده بودیم گفتن کلا ممنوع شده ولی حالا که اومدید سریع حرکت کنید برید
ضمنا آخر هفته صد در صد ممنوعه شما میخوای بری فقط اول هفته باید بری ماهم چهارشنبه توی جاده بودیم
البته شروع سفر ما از اصفهان و زاهدان بود که توضیحات بیشترو توی تاپیک مخصوصش میتونی ببینی
موفق و سربلند باشید

m.z1367
02-05-1393, 03:37 بعد از ظهر
سلام خدمتت عرض کنم ما همین برج 4 یعنی چند روز پیش از کرج به جاده چالوس بعدم رفتیم خود چالوس. یجا مارو وایسوندن و با چک کردن مدارک گفت به سلامت
یکجای دیگه برای استراحت واستاده بودیم گفتن کلا ممنوع شده ولی حالا که اومدید سریع حرکت کنید برید
ضمنا آخر هفته صد در صد ممنوعه شما میخوای بری فقط اول هفته باید بری ماهم چهارشنبه توی جاده بودیم
البته شروع سفر ما از اصفهان و زاهدان بود که توضیحات بیشترو توی تاپیک مخصوصش میتونی ببینی
موفق و سربلند باشید
بسیار ممنونم. ولی اگه بخوام مطمئن شم که ممنوع هست یا نه از کی باید بپرسم؟

پوویا
05-06-1393, 04:07 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]بنظر من نرمترین و باکیفیت ترین موتور جاده ای رگال هستش قیمتشم خیلی خوبه نسبت به کیفیتش

tabiatgard
23-06-1393, 04:44 بعد از ظهر
دوستان بنظرتون سفر دور اروپا با موتور سیکلت امکانپذیره؟ مشکلی واسه تردد در جاده های اروپا وجود نداره؟؟ از نظر هزینه این نوع سفر یه چیزی مابین سفر بصورت بک پکینک و سفر با ماشین شخصی محسوب میشه و مزایای خوبی داره نظرتون چیه؟؟؟

tabiatgard
23-06-1393, 05:15 بعد از ظهر
زن انگلیسی که دو ماه ایران را با موتور گشت

tabiatgard
01-08-1393, 01:18 بعد از ظهر
کسی پایه سفر دور اروپا با موتور هست؟

محمد دولابی
01-08-1393, 01:37 بعد از ظهر
چطوری میشه با موتور رفت خارج مگه میزارن ؟

tabiatgard
01-08-1393, 01:50 بعد از ظهر
چرا نذارن؟؟!! گواهینامه بینول میگیری و میری مثه اینا که با موتور میان ایران لینکاشون بالاتر هست

محمدمحسن
01-08-1393, 06:06 بعد از ظهر
ما تو گواهینامه داخل ایران موندیم داداش چه برسه بین المللی .

به این راحتی ها هم نیست کشورهای اروپایی چندان برای گردشگرها امن نیست . به کشور خودمون نیگاه کن هر شهری یه برخوردی دارن چه برسه

کشورهای غربت . یه آدم با تجربه و مسلط به زبان هم میخواد .

برای اینجور سفرها باید چندماه تحقیق و برسی کرد نمیشه موتور رو روشن کنی یا علی از تو مدد بگیمو بریم .

tabiatgard
11-10-1393, 12:08 قبل از ظهر
سایت مرتبط:

- - - Updated - - -

سایت مرتبط:

tabiatgard
19-03-1394, 05:21 بعد از ظهر
کسی پایه سفر دور اروپا با موتور هست؟

tabiatgard
19-03-1394, 05:55 بعد از ظهر

flower
19-03-1394, 11:50 بعد از ظهر
سفر اروپایی به این راحتی نیست بخصوص برای ما ایرانیا گرفتن ویزای شینگن کلا خیلی سخته یا اصلا نمی دن اگر هم بدن حدود 15 میلیون خرج داره و دوم خرج هزینه های سفر به اروپا خیلی بالاست .

tabiatgard
20-03-1394, 05:32 قبل از ظهر
دوست عزیز اگه بخوایم اینقدر سخت بگیریم که نباید هیچ کاری بکنیم تو همین شرایط خیلیا دارن سفرهای اینچنینی میرن مثلا همین دوسال پیش یه گروه سه نفره با ماشین شخصی سفر دور اروپا رفتن که گزارشش هم تو سایتشون موجوده ولی بازم ممنون از توضیحاتت

flower
20-03-1394, 06:18 قبل از ظهر
خوب بقیه مطالبش را دنبال می کردی حدود 50 میلیون خرج کرده اونم نه با دلار 3500 تومانی اگر خیلی راحته تشریف ببرین سفارت تا خودتوتن متوجه بشین باید هفت خوان رستم را عبور کنید اگر اینقدر راحت بود دیگه نیازی نبود این همه جوانان ایرانی برای زندگی بهتر و کار این همه بدبختی بکشن با جون خودشون بازی کنن تا بتونن قاچاق برن کشور اروپایی ....تمام این مسیر ها را خودم تجربه کردم اینقدر راحت نیست باید وثیقه بزاری و بشون ثابت کنی که برمی گردی بخصوص برای افراد سن کم خیلی سخت ویزا می دن ..شما همین ترکیه سفر کنید بدون ویزا راحت و بی درسر از 10 تا کشور اروپایی بهتره

tabiatgard
20-03-1394, 10:52 قبل از ظهر
لذت موتورسواری در جاده ها
[Only registered and activated users can see links] D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%D8%AC% D8%A7%D8%AF%D9%87_%D9%87%D8%A7

موتور سواری در جاده ی جاجرود(حتما ببینید)
[Only registered and activated users can see links] D8%B1%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%87_ %DB%8C_%D8%AC%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D9%88%D8%AF%28%D8% AD%D8%AA%D9%85%D8%A7_%D8%A8%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8 C%D8%AF%29

فلات دوست
20-03-1394, 11:50 قبل از ظهر
لذت موتورسواری در جاده ها

[Only registered and activated users can see links] D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%D8%AC% D8%A7%D8%AF%D9%87_%D9%87%D8%A7

موتور سواری در جاده ی جاجرود(حتما ببینید)

[Only registered and activated users can see links] D8%B1%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%87_ %DB%8C_%D8%AC%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D9%88%D8%AF%28%D8% AD%D8%AA%D9%85%D8%A7_%D8%A8%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8 C%D8%AF%29

سلام
آقا دمت گرم حال کردیم
ممنون

tabiatgard
20-03-1394, 12:23 بعد از ظهر
چاکریم دادا فقط انشای درست امضات اینه:
رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود ... رهرو آن است که اهسته و پیوسته رود
شاد باشی :)

فلات دوست
21-03-1394, 09:22 قبل از ظهر
چاکریم دادا فقط انشای درست امضات اینه:
رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود ... رهرو آن است که اهسته و پیوسته رود
شاد باشی :)

سلام
ممنون از اعلام صحیح امضام ، خواستم ویرایش کنم سیستم قبول نکرد و میگه باید کوتاه باشد

tabiatgard
22-03-1394, 11:34 بعد از ظهر
همونطور که سفر با دوچرخه سایکل توریسم نامیده میشه، میشه سفر با موتور رو سیکلت توریسم نامید! :)

filafil
26-03-1396, 01:23 قبل از ظهر
میخوام با هارتفورد اچ دی 200 برم دوترک از سنندج به اورامان
نظر دوستان؟

filafil
26-03-1396, 11:16 قبل از ظهر
حدود 200 کیلومتر راهه رفت و 200 تام برگشته
چه وسایلی لازمه؟
ده روز دیگه میریم ،ینی بعد رمضان
فعلا امروز سه تا اچار گرفتم سایز های 10-13-17
و یک پایه فندک ماشین برای وصل کردن ب سیمکشی موتور و بعدشم وصل کردن شارژر فندکی موبایل
دوستان نظری دارن در مورد موتور و وسایل؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اینارو دست دوم گرفتم کلا 9 تومن شد

mohamad.gh
26-03-1396, 11:38 قبل از ظهر
میخوام با هارتفورد اچ دی 200 برم دوترک از سنندج به اورامان
نظر دوستان؟
ايشالا ب سلامتي ، رفت و برگشت 400 تا چيزي نيست البته نكته داره ،
400 كيلومتر دو ترك رفتن با موتور 200 سي سي داستاناي خودشو داره ، موتور سنگين ميشه ، كافيه ك ب سربالايي تند بخوري يا باد جلو باشه ، سرعتتون كم ميشه ، مصرف سوخت بالا ميره انجين داغ ميكنه و داستاناي ديگه ، برا ي بار رفتن خوبه :)
اگه موتورت تميز و سالمه ، جاده يم ك ميري اسفالته زياد نگران خرابي و پنچري نباش ولي آچارايي ك لازمه رو داشته باش
تو 400 احتياجي ب شارژر نداري ، ب نظر من بيخيال فندكي شو ي پاور بانك داشته باشي حله ، نگران خرابيه گوشيتم نيستي
برا ي همچين مصافتي چيز خاصي لازم نداري ، آب خوراكي ميوه ، مدارك ، بست پلاستيكي نوار چسب آچار جور ، كلاه دستكش ، شيشه پاك كن كوچيك و دستمال تميز برا شيشه كلاه ، سوييچ اضافه .
موفق باشي

filafil
27-03-1396, 12:53 قبل از ظهر
ايشالا ب سلامتي ، رفت و برگشت 400 تا چيزي نيست البته نكته داره ،
400 كيلومتر دو ترك رفتن با موتور 200 سي سي داستاناي خودشو داره ، موتور سنگين ميشه ، كافيه ك ب سربالايي تند بخوري يا باد جلو باشه ، سرعتتون كم ميشه ، مصرف سوخت بالا ميره انجين داغ ميكنه و داستاناي ديگه ، برا ي بار رفتن خوبه :)
اگه موتورت تميز و سالمه ، جاده يم ك ميري اسفالته زياد نگران خرابي و پنچري نباش ولي آچارايي ك لازمه رو داشته باش
تو 400 احتياجي ب شارژر نداري ، ب نظر من بيخيال فندكي شو ي پاور بانك داشته باشي حله ، نگران خرابيه گوشيتم نيستي
برا ي همچين مصافتي چيز خاصي لازم نداري ، آب خوراكي ميوه ، مدارك ، بست پلاستيكي نوار چسب آچار جور ، كلاه دستكش ، شيشه پاك كن كوچيك و دستمال تميز برا شيشه كلاه ، سوييچ اضافه .
موفق باشي

خیلی ممنون از توجهتون
موتور موتوره سرعتی ای نیست اما قدرتش خوبه،نمیدونم قبلا ایم مدل موتورو رونده باشید یا نه خیلی برای سفر مناسبه ،رادیاتور روغن هم داره ک امتیازش محسوب میشه،طرز نشستن و زین و فرمون هم خیلی خوبه
شارژر هم که امروز درست کردم عالی شد واقعا بعدا عکس قرار میدم
مسیر اسفالته خوشبختانه،سربالایی هم داره البته ولی مطمئنم هارتفورد از پسش بر میاد،موتورم هم تمیزه و موتورشو یک هفته س تعمیر کردم و تو این ده روز اب بندیش میکنم و بعد میریم انشاالله،فقط موتدم واسه پیک نیک کوچیک،ازون کوچیکا کسی قیمت داره خدودا؟ و چراغ هم میخوام واسه داخل چادر کسی پیشنهادی داره؟
در کل ممنون از توجهتون
مخلصم

- - - Updated - - -

اابته یه چیزی هم اضافه کنم این مسیر درسته مسافتش 200 کیلومتره اما چون کلا پیچ و کوهستان هستش مسافت بسیار طولانی تر میشه یعنی شاید 200 تارو بخوای با ماشین بری 4 ساعت بیشتر طول بکشه

- - - Updated - - -

اینم عکس موتورم

- - - Updated - - -

ی چیز دیگه هم اضاف کنم :-D منو ترم نشینم باهم 130 کیلوییم کلا:-D پس همون یه ترک محسوب میشه

- - - Updated - - -

اینم از مسیرمون

filafil
27-03-1396, 11:47 بعد از ظهر
سلام مجدد:-D
یادم رفت از پایه فندکی ماشین که نصب کردم عکس بگیرم فردا انشاالله میگیرم
فعلا دنبال یه چراغ مسافرتی هستم ک باتری بخوره و هم برای تو چادر بدرد بخوره هم اگه ممکن بود چراغ قوه دستی هم داشته باشه ،فردا احتمالا برم بخرم
میخوام یه بوق جفتی قوی هم رو موتور ببندم ،امروز رفتم پرسیدم 27000 تومن و با اجرت میشد 35 تومن
یه ترک بند بزرگتر دست ساز هم میخوام بسازم ک وسایلی مثل چادر و اینا رو بتونیم روش ببندیم،چادر ،زنبیل وسایل ضروری،زیر انداز،پتو مسافرتی و .. رو همون ترک بسته میشه

mohamad.gh
09-04-1396, 11:42 قبل از ظهر
سلام دوستان چند وقتی بود میخواستم ی لیست تهیه کنم از وسایلی ک حین سفر با موتورسیکلت لازم میشه ، البته این لیست برا سفرهای داخلیه ک بیشتر از یک هفته طول میکشه کاربرد داره . ی سری از وسایلم ک نوشتم سلیقه ایه و نبودنش مشکلی ایجاد نمیکه :) . مطمنن اقلامی باید باشه ک نوشته نشده .... دوستان یاری کنند :)

پوشاک شخصی
1 - شورت
2 - تیشرت آستین کوتاه ، آستین بلند
3 - شورتک
4 - رکابی
5 - شلوار گرمکن
6 - حوله
7 - کلاه لبه دار
8 - جوراب
9 - کلاه کاموایی
10 - شورت شنا
11 - کفش کتانی
12 - دمپایی
.................................................. .................................................. ...........
پوشاک موتور سیکلت
1 - کلاه
2 - دستکش بهاره زمستانه
3 - کاپشن
4 - پوتین
5 - ماسک صورت
6 - محافظ زانو
7 - گت باران بهاره
8 - شلوار مناسب
.................................................. .................................................. ...........
لوازم پخت پز
1 - کپسول طبخ غذا
2 - فندک
3 - قاشق چنگال چاقو درب بازکن
4 - لیوان دردار
5 - فلاسک
6 - کتری
7 - ظروف فلزی
8 - مایع ظرف شویی
9 - ظرف جا تخم مرغی
10 - قمقمه آب
مواد غذایی
1 - چای کیسه ای
2 - قهوه آماده
3 - کیک بیسکویت
4 - کنسرو
5 - روغن مایع
6 - فلفل نمک ادویه
7 - میوه
8 - نان
9 - تنقلات
10 - آدامس
11 - شکلات قند
تجهیزات کمپ
1 - چادر
2 - کیسه خواب
3 - زیرانداز ضد آب
4 - پتوی سبک
4 - بالش بادی
5 - روشنایی سقف چادر
6 - اسپری حشرات
تجهیزات ایمنی
1 - قفل زنجیری کوچک
2 - کپسول آتش نشانی کوچک
3 - چراغ قوه + شارژر
4 - نقشه + جی پی اس
5 - جلیقه شب نما
لوازم بهداشتی
1 - مسواک خمیردندان نخ دندون
2 - دستمال کاغذی
3 - مایع دستشویی صابون جامد ژل ضد عفونی دست
4 - اسپری عرقگیر
5 - ادکلن
6 - ریش تراش + شارزر
7 - کرم مرطوب کننده
وسایل مورد نیاز
1 - موبایل هندزفری + شارژر سیم کارت و موبایل اضافه
2 - مدارک شخصی + کپی کامل از مدارک
3 - مدارک موتورسیکلت + کپی کامل از مدارک
4 - پول کارت عابر بانک
5 - قلم کاغذ
6 - کش قلاب دار
7 - دستمال پارچه ای
8 - عینک اضافه + عینک آفتابی
9 - پلاستیک دسته دار کوچک
10 - سوییچ اضافه موتور سیکلت
11 - کلید منزل
12 - پاور بانک
13 - نخ سوزن
14 - بست پلاستیکی
15 - چسب مایع
16 - چاقوی سفری
17 - طناب پارچه ای
18 - قیچی کوچک
لوازم یدکی موتورسیکلت
1 - انبر دست پیچ گوشتی چهارسو دوسو
2 - آچار فرانسه
3 - روغن موتور + قیف + فیلتر روغن
4 - آچار روغن
5 - آچار آلن
6 - آچار چرخ
7 - سیم گاز + سیم کلاچ
8 - شمع + آچار شمع + سمباده
9 - تلمبه + وسایل پنچری + اسپری پنچری
10 - قفل زنجیر
11 - سرنگ ده جهت سروسی زنجیر - اسپری زنجیر
12 - قوطی دو لیتری بنزین جهت بنزین اضافه
13 - سیم برق نازک
14 - نوار چسب مشکی
15 - پیچ مهره
16 - لامپ اضافه
کمکهای اولیه
1 - قرص : ضد اسهال - سردرد - مولتی ویتامین - آنتی هیستامین - سیلاکس - ضد تهوع - سر گیجه - معده
2 - قطره بینی
3 - باند - چسب زخم - گاز استریل - مایع ضد عفونی - پماد زخم
4 - اسپری بی حسی
5 - موچین
6 - قطره استریل چشمی