PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلیل جیغ کشیدن لنت عقب

امید64
10-05-1393, 11:44 قبل از ظهر
سلام دوستان من موتور ساز هستم
جدیدا به مشکل حادی بر میخورم مشکل اینه که لنت های عقبی که عوض میکنم اکثرا جیغ میکشن موقع ترمز کردن جنسهای مختلفی رو هم امتحان کردم مث برند انرژی یا لیزر هیچ فرقی نکرد توپی هم کاملا سالم هست بدون هیچ خطی
این مشکل از کجاست و چجوری رفع میشه؟

amir.cdi
10-05-1393, 12:18 بعد از ظهر
دو دلیل وجود داره
1:لنت چسنش مرغوب نیست
2: هنگامی که لنت جا میزنی داخل توپی به خوبی تمیز نمیکنی این روشی که میگم انجام بده دیگه صدا نیمده
a: در لنت دراوردی داخل توپی کامل باد بگیر b:یک کهنه بنزینی کن و داخل توپی تمیز کن که گرد لنت نمونه c: با سمباده خیلی نرم (پوس اب) داخل بکش
عمرا دیگه صدا نیمده

ali.motahari
10-05-1393, 12:19 بعد از ظهر
سلام دوستان من موتور ساز هستم
جدیدا به مشکل حادی بر میخورم مشکل اینه که لنت های عقبی که عوض میکنم اکثرا جیغ میکشن موقع ترمز کردن جنسهای مختلفی رو هم امتحان کردم مث برند انرژی یا لیزر هیچ فرقی نکرد توپی هم کاملا سالم هست بدون هیچ خطی
این مشکل از کجاست و چجوری رفع میشه؟
آقا واسه چ موتوری؟توپی یا دیسکی؟
دلیلش اینکه لنت سطحش شیشه میشه و باعث جیغ کشیدن میشه و اگه توپی باشه موتورت باید یه جنس لنت بخری ک از همه نرمتر باشه سطحش ک هم ترمزت بهتر میشه و جیغ نمیکشه

امید64
10-05-1393, 12:31 بعد از ظهر
دو دلیل وجود داره
1:لنت چسنش مرغوب نیست
2: هنگامی که لنت جا میزنی داخل توپی به خوبی تمیز نمیکنی این روشی که میگم انجام بده دیگه صدا نیمده
a: در لنت دراوردی داخل توپی کامل باد بگیر b:یک کهنه بنزینی کن و داخل توپی تمیز کن که گرد لنت نمونه c: با سمباده خیلی نرم (پوس اب) داخل بکش
عمرا دیگه صدا نیمده

داخل توپی رو هم تمیز تمیز کردم سمباده هم زدم ولی بازم صدا میداد و مشتری کلی شاکی بود

- - - Updated - - -

آقا واسه چ موتوری؟توپی یا دیسکی؟
دلیلش اینکه لنت سطحش شیشه میشه و باعث جیغ کشیدن میشه و اگه توپی باشه موتورت باید یه جنس لنت بخری ک از همه نرمتر باشه سطحش ک هم ترمزت بهتر میشه و جیغ نمیکشه

سلام عزیز
هوندا 125 توپی هست ترمزش
لنت نو هم انداختم بازم صدا میداد
سمباده نرم هم به لنت میزنم تا ده دقیقه جواب میده بعدش دوباره سر و صداش شروع میشه

amir.cdi
10-05-1393, 12:33 بعد از ظهر
داخل توپی رو هم تمیز تمیز کردم سمباده هم زدم ولی بازم صدا میداد و مشتری کلی شاکی بود

- - - Updated - - -

سلام عزیز
هوندا 125 توپی هست ترمزش
سمباده نرم هم به لنت میزنم تا ده دقیقه جواب میده بعدش دوباره سر و صداش شروع میشه

داداش من خودم هم لنت پالس عوض میکنم هم لنت 125 که فک کنم بالای 1000 دفعه این کارو کردم وقتی عجله داشتم و بدون تمیز کاری جا لنداختم سوت میزد ولی تمیز که میکنم دیکه سوت نمیزنه
نمیدونم چرا شما جا میزنی سوت میزنه

ali.motahari
10-05-1393, 12:34 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

سلام عزیز
هوندا 125 توپی هست ترمزش
منم مدتی پیش همچین مشکلی داشتمو با خرید لنت ک فقط اسمش اصلیه(asli) برطرف شد شماهم امتحان کن

moein 007
10-05-1393, 12:39 بعد از ظهر
سلام امید جان میتونی یه سمباده روش بکشی 90%حل میشه

امید64
10-05-1393, 01:16 بعد از ظهر
والا برای خودمم عجیب هست
داخل توپی رو با اب بشورم مشکلی نیست؟

ایلیا
10-05-1393, 01:33 بعد از ظهر
به شرطی که بلافاصله با باد کامل خشکش کنی.
لنتایی که عوض میکنی نگاه کن ببین چه شکلی ساییده شده.
موتورو یا خودت سوار میشی یا دیگری. به هر حال وقتی ترمز نمیخواین، پاتونو از رو ترمز بردارین ( بعضیا عادت دارن که پاشون همیشه رو ترمزه ).

نیسای
23-06-1393, 01:13 قبل از ظهر
جیغ زدن لنت یک دلیل داره او ن هم اینه که فنر لنت به توپی میچسبه برای رفع این مشکل باید فنرهای لنت را به گریس آترود آغشته کرد که یک گریس نسوزه