PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمپرس موتور

ata313
03-05-1393, 02:23 بعد از ظهر
سلام
میشه لطف کنید بگید چه جوری میشه کمپرس موتور رو زیاد کرد ؟

ایلیا
03-05-1393, 04:39 بعد از ظهر
بالا بردن کمپرس انجین کار راحتی نیست علی الخصوص واسه تک سیلندرها. دقت و پول زیادی میخواد و یه سری محاسبات.

ata313
03-05-1393, 06:09 بعد از ظهر
میشه یکم توضیح بدین ؟ من پیشرو طرح ایکس ال دارم
ممنون میشم که یکم بیشتر توضیح بدین

ایلیا
04-05-1393, 12:25 قبل از ظهر
کوچکترین افزایش کمپرس، فشار زیادی به محفظه‌ی احتراق میاره، کف پیستون داغ میکنه، حرارت میره بالا، به گیت و تاج سوپاپ فشار میاد. فشار در حد مرگ بالا میره و به مجموعه‌ی سرسیلندر فشار میاره.
بالا بردن کمپرس بین ماشین بازا یه کار عادیه، اما این کارو زمانی انجام میدن که انجین بتونه تحمل کنه، یا اصطلاحا واسه این کار ساخته شده باشه، مثل یه سری از انجینای همی که رو کامارو و یه سری ماشینای امریکایی نصب میشن. تراش و پورت کردن سرسیلندر، تعویض یاتاقان‌ها و میل لنگ، تعویض فیلتر هوا، واتر پمپ، اصلاح تایمینگ، تعویض سوپاپ و شمع، ریمپ کردن ای.سی.یو. و ... حداقل کارایی هستن که باید انجام بشن.
بالا بردن " اسب بخار " ب این راحتی نیست پسر خوب، اونم رو یه انجین تک سیلندر ساخت وطن !!!

ata313
04-05-1393, 08:38 قبل از ظهر
فکر نمیکردم انقدر کار داشته باشه. تشکر

moein 007
04-05-1393, 10:56 بعد از ظهر
اگه از من میشنوی هیچ وقت این کار رو نکن چون خیلی موتور اسیب زیادی میخوره وحدود6ماهه موتورت میشه عین6سال کار کرده

Kamal 69
07-07-1394, 06:04 بعد از ظهر
فکر نمیکردم انقدر کار داشته باشه. تشکر

سلام افزایش کمپرس موتور اتفاقا کار بسیار راحتیه برای این کار سیلندرو میدی به تراشکار میگی حدود 0.4 تا 0.5 میلیمتر از روی سیلندرو بتراشه نه بیشتر چون اگه بیشتر بتراشه امکان برخورد پیستون به سر سیلندر هست و پیستون و شاتونو خراب میکنه با این کار کمپرس موتور 125 یا 150 یا 200 از 9به1 به حدود 9.5به1 افزایش پیدا میکنه هیچ مشکلی هم پیش نمیاد من سالهاست این کارو روی چند تا موتور انجام دادم بدون مشکل و نتیجه افزایش تورک یا کشش هست که در سر بالاییها یا در مقابل باد روبرو خودشو نشون میده ضریب کمپرس موتور خودم که 200 هست با 0.6 میلیمتر تراش و با پیستون +0.75 حساب کردم 9.8 به 1 هست چون واشر سرسیلندر فابریکش یه ورق نازک استیل بود و واشر سر سیلندرهای بازار کمی ضخیم بودند تصمیم گرفتم 0.6 کم کنم من از کشش موتورم تو سربالاییها راضیم در ضمن رینگ و پیستون هم فقط شهاب بنداز .