PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره درباره ی خرید موتور بدون گواهینامه

salarhadad
01-05-1393, 08:33 بعد از ظهر
سلام ممنون میشم اگه کمکم کنید
من 16.5 سالمه و گواهینامه ندارم و چون میدونم پلیس به همه موتور ها گیر میده یه موتور میخام که زیاد تو چشم نباشه و پلیس وقتی کلاه میزاری گیر نده.نهایت 2 میلیون دارم و بیشتر نظرم رو موتور کارکردس. دستان دقت کنین من راهنمایی میخام نه موتور برای خریدن
بیشتر نظرم رو این موتور 100cc پرواز هاست که گازیه و دنده و کلاچ نداره (چون میگن به موتور گازی گیر نمیدن)
مرسی از همه دوستان

parsa-suzuki
01-05-1393, 08:38 بعد از ظهر
بنده هم رفتم 18 سالمه ولی گواهینامه ندارم بهترین گزینه ها یا پیشرو 70 هست که کلاج و دنده داره ولی کیفیت پایینی داره و بهش خیلی گیر نمیدن
بعدش همین پرواز 100 و موتور های مینی و در رده موتور های بزرگ تر هم طرح ویو که خودم دارم

salarhadad
01-05-1393, 09:00 بعد از ظهر
بنده هم رفتم 18 سالمه ولی گواهینامه ندارم بهترین گزینه ها یا پیشرو 70 هست که کلاج و دنده داره ولی کیفیت پایینی داره و بهش خیلی گیر نمیدن
بعدش همین پرواز 100 و موتور های مینی و در رده موتور های بزرگ تر هم طرح ویو که خودم دارم
به طرح ویو گیر نمیدن؟!
میخام طرح ویو بگیرم ولی داداشم میگه گیر میدن و بهتره از این پروارا بگیری

ایلیا
01-05-1393, 09:14 بعد از ظهر
بر فرض رفتی و یه دونه موتور گازی خریدی که گیر ندن. میدونستی اگه یه اتفاق خیلی کوچیک بیفته در هر صورت شما مقصری؟ یا اصلا نه،‌اومدیمو موتور گازی خریدی که گیر ندن، ععدددد گیر یه مامور سه پیچ افتادی ( تجربه ثابت کرده که 90% مامورایی که گیر میدن از این دسته هستن) و اومد گفت مدارک !!! اونموقع میخوای چیکار کنی؟ به دو دوتا چارتا کن ببین می‌ارزه به استرسش که به مدت 1.5 سال هر چهارراه رو که میخوای رد کنی دست و دلت بلرزه یا نه.

hamed510
01-05-1393, 09:57 بعد از ظهر
بدون شک خرید دوچرخه بهترین گزینه برای شماست!!

salarhadad
01-05-1393, 10:05 بعد از ظهر
بر فرض رفتی و یه دونه موتور گازی خریدی که گیر ندن. میدونستی اگه یه اتفاق خیلی کوچیک بیفته در هر صورت شما مقصری؟ یا اصلا نه،‌اومدیمو موتور گازی خریدی که گیر ندن، ععدددد گیر یه مامور سه پیچ افتادی ( تجربه ثابت کرده که 90% مامورایی که گیر میدن از این دسته هستن) و اومد گفت مدارک !!! اونموقع میخوای چیکار کنی؟ به دو دوتا چارتا کن ببین می‌ارزه به استرسش که به مدت 1.5 سال هر چهارراه رو که میخوای رد کنی دست و دلت بلرزه یا نه.
سلام مرسی از نظرت
درباره ی مامور الن پسر عموی من از این پروازا داره و 10.20 بار گرفتنش و 35 تومان جریمه کردن و اسم داداشش رو همیشه داده و اون رفته دنبال کاراش و مشکلی نبوده
درباره ی استرس بگم که من فقط برای رفتن و برگشتن به مدرسه میخام و من کلن آدمی هستم که به خلاف کردن و سرعت زیاد رفتن و اینجور کارا اصلا خوشم نمیاد

parsa-suzuki
01-05-1393, 10:31 بعد از ظهر
خودمون هم از این کارا کردیم ولی خب بهترین گزینه همون مینی و یا گازی و یا پیشرو 70 هست البته باز دوستان هم درست میگن اول صرفه نظر از این کاره ولی در نهایت همون گازی یا مینی ها بهترن برای ما که در شهرک های اقماری هستیم کمتر گیر میدن

salarhadad
01-05-1393, 10:41 بعد از ظهر
خودمون هم از این کارا کردیم ولی خب بهترین گزینه همون مینی و یا گازی و یا پیشرو 70 هست البته باز دوستان هم درست میگن اول صرفه نظر از این کاره ولی در نهایت همون گازی یا مینی ها بهترن برای ما که در شهرک های اقماری هستیم کمتر گیر میدن
خیلی ممنون بابت راهنماییت

ایلیا
01-05-1393, 11:12 بعد از ظهر
سلام مرسی از نظرت
درباره ی مامور الن پسر عموی من از این پروازا داره و 10.20 بار گرفتنش و 35 تومان جریمه کردن و اسم داداشش رو همیشه داده و اون رفته دنبال کاراش و مشکلی نبوده
درباره ی استرس بگم که من فقط برای رفتن و برگشتن به مدرسه میخام و من کلن آدمی هستم که به خلاف کردن و سرعت زیاد رفتن و اینجور کارا اصلا خوشم نمیاد
اوکی. گفتنی‌ها گفته شد ....
هیچکس نمیتونه جای کس دیگه باشه، در نهایت تصمیم آخرو خودت میگیری پسر گل. طوری انتخاب کن که هم دلت راضی باشه هم فکرت ;)

foadnnsj
01-05-1393, 11:32 بعد از ظهر
honda dio تر تمیز بخر

Aliras
02-05-1393, 07:22 قبل از ظهر
یه براوو پیدا کن بخر یا از همین پیشرو70 ها...

salarhadad
02-05-1393, 02:51 بعد از ظهر
مگه این پیشرو 70cc ها کلاچ دار نیستند؟!

ali.motahari
02-05-1393, 02:56 بعد از ظهر
داداش من از موقعی ک پام ب زمین نمیرسید سوار موتور میشم تا همین الان ک 20 سالمه و هنوزم گواهینامه ندارم و بفکرش هستم
دوبارم تصادف کردم ک جدا جریمه گواهینامه نداشتنمو دادم و بیمه جوابگو بوده و سقف جریمه تا 1 ملیونه
شما یه سی جی بخر کلاه بزار سرت برای سلامتی خودتو گیر ندادن پلیسا و راهتو برو کسی هم کاریت نداره فقط حتما پلاک ملی باشه هرچی ک میخری

salarhadad
02-05-1393, 03:12 بعد از ظهر
داداش من از موقعی ک پام ب زمین نمیرسید سوار موتور میشم تا همین الان ک 20 سالمه و هنوزم گواهینامه ندارم و بفکرش هستم
دوبارم تصادف کردم ک جدا جریمه گواهینامه نداشتنمو دادم و بیمه جوابگو بوده و سقف جریمه تا 1 ملیونه
شما یه سی جی بخر کلاه بزار سرت برای سلامتی خودتو گیر ندادن پلیسا و راهتو برو کسی هم کاریت نداره فقط حتما پلاک ملی باشه هرچی ک میخری
الان یه سی جی تو پارکینگ داریم ولی اصلا از سی جی خوشم نمیاد
بیشتر نظرم رو موتورای بدون کلاچ و گازی هست...

AMIR-250
02-05-1393, 10:39 بعد از ظهر
دنبال دردسر میگردیا , گواهی نامه که نداری
موتور هم که بگیری فقط یه خرج درس کردی روغن و بنزین و اگر خراب بشه قطعات و...
با زندگی خودتم بازی نکن
یه اتفاقی میوفته در خوشبینانه ترین حالتش کلی اعصاب خوردی و درگیری واست میمونه
اتفاق یه بار میوفته ,من یکیو میشناختم 40 سالش بود ماشین داشت گواهینامه نداشت میگفت از 15 سالگی رانندگی میکردم هیچیم نشده
یهو دیدی موتور خریدی فرداش یه اتفاقی افتاد ......

salarhadad
02-05-1393, 10:55 بعد از ظهر
با زندگی خودتم بازی نکن
اتفاق یه بار میوفته ,من یکیو میشناختم 40 سالش بود ماشین داشت گواهینامه نداشت میگفت از 15 سالگی رانندگی میکردم هیچیم نشده
بله اینام هست ولی یه جورایی مجبورم بگیرم ...

- - - Updated - - -

با زندگی خودتم بازی نکن

- - - Updated - - -

با زندگی خودتم بازی نکن

Aliras
02-05-1393, 11:43 بعد از ظهر
کلاج داشته باشه که بهتره(موتور بااااااااااااااااااااید کلاج داشته باشه)برای بعدهات هم بهتره دستات راه میوفته.
سی جی نخر..خطرناکه کرمه

جواد اگزوز
03-05-1393, 02:20 قبل از ظهر
والا گواهینامه هم داشته یاشی همون اش و همون کاشه منو گرفتن با مدارک کامل موتور دوشب خوابید تو پارکینگ.فقط میخوان موتور بگیرن
3روز پیش هم که از دستشون در رفتم ی پرایدی بهم زد و الفرار به جای پراید من رو گزقتن پام هم سوخته

shahriarr
03-05-1393, 07:35 قبل از ظهر
بهترین گزینه میتونه پیشرو پویا 100 یا همین پرواز ک گفتی باشه
یا dio (اگه گیر ندن بهت)
اما یه خورده ایراد های داره مثلا بخاطر تعمیرات خیلی جزئی مثل شستشوی کاربرات باید زین و صنندوقش باز بشه
یا برای پنپر گیری تایر عقب باید اگزوز باز شه(بسته هم میشه در آورد ولی عذابت میده)
اما در کل واقعا موتور پر قدرت در رده خودش و زیبا
ی عکس از موتور قدیمیم ک همین گازی 100 بود:
[Only registered and activated users can see links]

salarhadad
04-05-1393, 01:21 قبل از ظهر
بهترین گزینه میتونه پیشرو پویا 100 یا همین پرواز ک گفتی باشه
یا dio (اگه گیر ندن بهت)
اما یه خورده ایراد های داره مثلا بخاطر تعمیرات خیلی جزئی مثل شستشوی کاربرات باید زین و صنندوقش باز بشه
یا برای پنپر گیری تایر عقب باید اگزوز باز شه(بسته هم میشه در آورد ولی عذابت میده)
اما در کل واقعا موتور پر قدرت در رده خودش و زیبا
ی عکس از موتور قدیمیم ک همین گازی 100 بود:
[Only registered and activated users can see links]
فقط یه سوال :این موتورا گواهینامه میخاد؟!
اگه بدون گواهینامه با این موتورا بگیرن چیکار میکنن؟!

ali.motahari
04-05-1393, 01:27 قبل از ظهر
فقط یه سوال :این موتورا گواهینامه میخاد؟!
اگه بدون گواهینامه با این موتورا بگیرن چیکار میکنن؟!

کلا هر موتوری گواهینامه میخاد
شما اسم یه فرد گواهینامه دارو میگی وگرنه جریمه میشی و موتورت خواب میخوره و بعد مدتی آزاد میشه

salarhadad
04-05-1393, 01:37 قبل از ظهر
شما اسم یه فرد گواهینامه دارو میگی وگرنه جریمه میشی و موتورت خواب میخوره و بعد مدتی آزاد میشه
آخه یکی سر کوچمون هست از این پروازا داره 17 سالشه میگه اینا گواهینامه نمیخاد از راهنمایی رانندگی پرسیدم!

- - - Updated - - -

آخه یکی سر کوچمون هست از این پروازا داره 17 سالشه میگه اینا گواهینامه نمیخاد از راهنمایی رانندگی پرسیدم!

- - - Updated - - -

ali.motahari
04-05-1393, 01:51 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

داداش وسیله نقلیه حالا هر چی باشه تو ایران ما گواهی میخاد
یارو چرت گفته موقع تصادف راستو دروغش معلوم میشه

shahriarr
04-05-1393, 08:41 قبل از ظهر
منم تا زمانی داشتم گواهینامه نمیخواست چند سال پیش ولی الان نمیدونم
اما دیو نمیخواد
اینم چون گازی نمیخواد
پیشنهاد میکنم پیشرو یا پرواز 100 سی سی رو بگیر برچسب 49 سی سی بچسبون گازی هم هست اصلا گیر نمیدن بهت خیالت راحت

salarhadad
04-05-1393, 05:16 بعد از ظهر
منم تا زمانی داشتم گواهینامه نمیخواست چند سال پیش ولی الان نمیدونم
اما دیو نمیخواد
اینم چون گازی نمیخواد
پیشنهاد میکنم پیشرو یا پرواز 100 سی سی رو بگیر برچسب 49 سی سی بچسبون گازی هم هست اصلا گیر نمیدن بهت خیالت راحت
خودم هم همینکارو میخاستم بکنم

محمدمحسن
04-05-1393, 05:40 بعد از ظهر
موتورهای شارژی تو گمرک هست که قرار جایگزین موتورهای داخل تهران بشه قیمتشون بالا هست اما چون شارژی هست سرعتشم 40 توا بیشتر نمیره

گواهینامه نمیخواد.

دوست من هر موتور سیکلتی که پلاک داره گواهینامه میخواد .

بیمه ام میخواد و خدای نکرده تصاف کنی عمدی به حساب میاد و جرایم داره و دادگاهی .

وقتی هم معمور بگیره گواهینامه نداشته باشی برای ترخیص موتورت باید بری شورای حل اختلاف یه جریمه پرداخت کنی موتور رو بکشی بیرون .

دردسرهای زیادی داره .

salarhadad
05-05-1393, 09:00 بعد از ظهر
موتورهای شارژی تو گمرک هست که قرار جایگزین موتورهای داخل تهران بشه قیمتشون بالا هست اما چون شارژی هست سرعتشم 40 توا بیشتر نمیره

گواهینامه نمیخواد.

دوست من هر موتور سیکلتی که پلاک داره گواهینامه میخواد .

بیمه ام میخواد و خدای نکرده تصاف کنی عمدی به حساب میاد و جرایم داره و دادگاهی .

وقتی هم معمور بگیره گواهینامه نداشته باشی برای ترخیص موتورت باید بری شورای حل اختلاف یه جریمه پرداخت کنی موتور رو بکشی بیرون .

دردسرهای زیادی داره .
ممنون بابت راهنماییت

منتظر راهنمایاتون هستم