PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفر آفرودی در جنگل های رامسر

شفیع
15-05-1390, 12:14 قبل از ظهر
سفر یک روزه در جنگل های رامسر

این پنج شنبه و جمعه یکی دیگه از سفر های آفرودی من و آقا مجید به همراهی دوست خوبمون آقا جواد در مسیری کوهستانی جنگلی به مسافت تقریبی 100 کیلومتر رو با موفقیت به پایان رسوندیم.
شروع سفر از ساعت 12 شب (بامداد) روز پنج شنبه بود، شب رو در ییلاق جواهرده گذروندیم و صبحش راه افتادیم به سمت منطقه انباردار و از اونجا به سمت جنگل های دالخانی، سد میجران، و پایان مسیر.

خوشبختانه این سفرمون بدون خسارت و به خوبی خوشی به پایان رسید، در بین راه همون طور که رسانه ها گفته بودن هوا کمی بارانی شد، خوشبختانه اخلالی در سفرمون به وجود نیاورد، موتور ها هم ماشاالله حسابی سنگ تموم گذاشتن. البته مرکب من یکی دو باری میل نشستن روی زمین رو داشت ولی چیز مهمی نبود و این که چراغ ترمزش قاطی کرده بود یه سره روشن بود، اینو گفتم تا بعد از اینکه عکسارو نگاه کردین فکر نکنین من همش با ترمز دارم راه میرم!

از تجربیات این سفرمون می شه به این موارد اشاره کرد:
1) سفر آفرودی جنگلی یکی از لذت بخش ترین نوع سفر هاست.
2) لاستیک خوب در سفر های جنگلی هم خیلی اهمیت داره.
3) در این نوع سفر ها همیشه ابزار و لوازم ضروری همراتون باشه.
4) خدا رو شکر می کنم که همچین نعمتی (جنگل) رو در اختیارمون قرار داده.

نقشه مسیر طی شده
2567

2568 2569 2570 2571 2572 2573 2574 2575

2576 2577 2578 2579 2580 2581 2582 2583

2584 2585 2586 2587 2588 2589 2590

Alireza
15-05-1390, 12:31 قبل از ظهر
بسیار عالی
عاشق جنگلم مخصوصا اگه رامسر هم باشه

Red Hat
15-05-1390, 06:34 قبل از ظهر
آقا دمتون گرم .... خیلی حال کردم.

منم دارم برای آخر شهریور یا اول مهر میرم برای آفرود تو جنگل. خیلی حال میده.

nopo
15-05-1390, 09:03 قبل از ظهر
این بار کلی حال کردم دمت گردم
یک سوال دمای هوا چقدر بود؟هوا شرجی بود یا خنک؟:fingersmiley:

soroush adventure
15-05-1390, 09:17 قبل از ظهر
بسیار عالی لذت بردم.
یه مسیر افرود طولانی و مرتفع هم از جواهرده به قله 3600 متری سماموس هست که خیلی وقته رو مخمه که برم. شما اون مسیر رو رفتین ؟
بلند ترین قله منطقه هست از اونجا تمام قسمتهای مختلف البرز زیر پاته

Mohammad aghili
15-05-1390, 09:22 قبل از ظهر
من جواهر ده رو رفتم
خدایی بهشته
آقا سروش میگما ، یه سرچی میکنید ببینین اینطرف ها جایه باحال واسه آفرود کجاست؟؟

فعلا
یاعلی

soroush adventure
15-05-1390, 10:18 قبل از ظهر
چند تا عکس از جواهر ده و قله سماموس و جواهر دشت میزارم که تحریک بشین برید :31:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

شفیع
15-05-1390, 12:00 بعد از ظهر
تا دو روز پیش خیلی شرجی بود حدود 35 درجه سانتیگراد با میزان 65% رطوبت، ممکنه کمی سخت تر باشه ولی واسه ما آفتاب و بارون و برف فرقی نداره، وقتی باید بریم حتما میریم. البته از دیروز هوا خیلی خوب شده بارون می بارید، و خنک

آقا سروش: بله اون جاده ای که شما می گی، جاده نظامی جواهرده به سماموسه، این مسیر هم پارسال من و آقا مجید دو ترکه با یه موتور رفتیم، عکساش فعلا دم دست نیست، ولی این طور که من اطلاع دارم الان چند هفته ای هست این مسیر رو بستن و به کسی اجازه تردد نمی دن (به خاطر بعضی خراب کاریا)
ولی اگر واقعا دنبال مسیر آفرود سخت و هیجان انگیز باشید مسیر جواهردشت به لپاسر رو پیشنهاد می کنم، خودم هنوز نرفتم یعنی با موتوری که من دارم سفر خیلی سخته، ولی خوب یک ماه پیش داداشم همین مسیر رو رفت با همین همین موتور من ولی اشکش در اومد. لپاسر یک منطقه خیلی کوچیکه ییلاقیه در ارتفاع حدود 2500 متری که فقط 2-3 تا خونه توش هست (البته خونه که اسمشو نمی شه گذاشت) توی گوگل جستجو کنید مطالب و عکس های زیادی ازش پیدا می کنید. و از لپاسر هم به قله ی سماموس راه داره (با موتور) البته باید این کاره باشی. این مسیر ها حدود 4-5 ساعت طول می کشه، یعنی یک سفر آفرود کوهستانی 5-4 ساعته که مستلزم آمادگی کامل موتور و موتور سوار هست.

این هم نقشه هوایی جاده نظامی جواهرده به کوه سماموس و در ادامه از سماموس به لپاسر، البته از کوه سماموس به لپاسر جاده ای وجود نداره!
2591

soroush adventure
15-05-1390, 03:08 بعد از ظهر
eeeeeeeeeee لعنتیا جاده سماموسو بستن ؟؟؟؟؟
این جواهر دشت به لپاسر رو من پایم اگه چندتا از بچه ها پایه باشن میتونیم این مسیر رو بریم.
یه مرداب هم تو اعماق جنگل پیدا کردم . یه مرداب تقریبا بکر و دست نخوده هست. منظره خیلی خوفی داره بنام مرداب ارواح. تو 70 کیلومتری جنوب شرقی سیسنگان واقع شده. اگه پایه پیدا کنم براش یه برنامه میزارم

Babak
15-05-1390, 04:10 بعد از ظهر
سروش اینا که میگی همش آفروده؟؟؟؟؟؟:wall3:

شفیع
15-05-1390, 08:53 بعد از ظهر

سفر های آنرود لذت بخش و آرامش بخشه، ولی خداییش آفرود یه حال دیگه داره مخصوصا اگر موتور پرقدرت و دلچسب باشه :4chsmu1:

Majicpride
16-05-1390, 01:04 قبل از ظهر
سلام دوستان
دست آقا شفیع بابت گذاشتن عکسهای آفروده دیروزمون درد نکنه
دوستان خداییش آفرود جنگلی از همه انواع اون لذت بخش تره، مخصوصا تو این فصل که جنگلهای شمال همه جوره با صفاست
رامسر و مناطق حومش جاهای زیادی واسه کشف و آفرود سواری داره که خیلی از همین رامسری ها هم هنوز تا تهش نرفتن!
رامسر شهریه که همه جور پیست طبیعی ای واسه موتور سواری توش پیدا میشه: آفرود، آن رود، تپه، جنگل ، آفروده ساحلی، ییلاقات و.....

خلاصه از ما گفتن، نیاین ضرر کردین!!!

soroush adventure
16-05-1390, 01:17 بعد از ظهر

اره بابی اکثرش افه ولی جواهر دشت رو میتونی با دایلیم بری

شفیع
16-05-1390, 01:54 بعد از ظهر
دوستان آفرود دوست، یه چیزه دیگه خواستم بگم، بسوزین :4chsmu1:

اگه تمایل داشتین در همچین سفر هایی هم می تونید شرکت کنید، این هم کاری از برو بچه های رامسره، لینک پایین هست
[Only registered and activated users can see links]

nopo
16-05-1390, 07:40 بعد از ظهر
آقا عجب عکسای خوفی توی این سایت بود
... فر خورد:4chsmu1::24:

ولی خداییش از موتور سواری خیلی پر خرج تره:retarded:

شفیع
16-05-1390, 08:03 بعد از ظهر
آقا عجب عکسای خوفی توی این سایت بود
... فر خورد:4chsmu1::24:

ولی خداییش از موتور سواری خیلی پر خرج تره:retarded:

اگه خواستی می تونی توی همچین سفر آفرودی شرکت کنی، قبل از سفرشون اطلاعیه میدن، از سراسر ایران با ماشیناشون میان، و هر کسی هم ماشین نداشته باشه می تونه با پرداخت هزینه ورودی سوار یکی از این خودرو ها شه و توی سفر باشه.

soroush adventure
16-05-1390, 08:45 بعد از ظهر
بی ماشین فی چقدره ؟

شفیع
16-05-1390, 09:46 بعد از ظهر
بی ماشین فی چقدره ؟

هر اطلاعیه ش فرق داره، بستگی به نوع سفرش داره
نگران نباشید هزینش از سفر پاتایا کم تره ولی لذتش بیشتره
قبلا 30 تومن بود، سفر اخیرش فکر کنم حدود 40 تومن بود،
دلفان آفرود یکی از معروف ترین گروه های تیونیگ آفرودی در ایران، تبلیغات و مقالاتشو هر ماه توی مجله ماشین چاپ می کنن، برای اطلاع بیشتر و دقیق تر می تونید از طریق سایت اقدام کنید، این گروه توسط برادران دلفان راه اندازی و مدیریت می شه، خیلی بچه های باادب و خوش برخودی هستن، برای مشاوره می تونید روشون حساب کنید، دفتر مرکزی و گاراژشون هم بین رامسر و تنکابنه، از تنکابن که دارین میاین رامسر نرسیده به رامسر تابلوی (دلفان آفرود) کنار خیابون دیده می شه.

nopo
19-05-1390, 06:51 بعد از ظهر
موتور نمیشه بریم؟

شفیع
19-05-1390, 08:30 بعد از ظهر
موتور نمیشه بریم؟

نه داداش،
بهترین موتور سوارا با بهترین و گرون ترین موتورا واسه این گروه هیچه
طرف 120 میلیون میده یه ماشین آفرود می گیره، 50 میلیون میده تیونیگ آفرود می کنه، بعدش اون وقت من و تو با موتور یکی دو میلیونی مون بریم اونجا بگیم چی !؟

ولی من تو فکرش هستم، که همچین گروهی راه بندازم، و از سرار ایران جمع شیم هر دفعه یه جا بریم (با موتور) یک گروه تیونیگ آفرود موتورسیکلت، نظرت چیه ؟

soroush adventure
19-05-1390, 09:09 بعد از ظهر
خوب از طریق همینجا یه همچین گروهی راه بنداز

شفیع
19-05-1390, 09:33 بعد از ظهر
خوب از طریق همینجا یه همچین گروهی راه بنداز

نمی دونم وب سایت دلفان آفرود رو تا چه اندازه دیدید، قوانین و ضوابط خاص خودشو داره، راه اندازی همچی گروه هایی، کم هزینه بر نیست! باید خوب فکر کرد،
ولی می شه از همین جا تعیین کرد چه موتور هایی با چه مشخصاتی می تونن عضو همچین گروهی بشن، و اینکه باید اعضا طوری باشن که این امکان رو داشته باشن یا به زبان ساده تر بتونن موتورشونو مثلا تا شمال بیارن. خودتونم می دونین این امکان برای خیلی ها کمی مشکله،
ولی دارم روش فکر می کنم، از همین طریق حتما عضو گیری می کنم.

---------- Post added at 10:33 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

یه چیز یادم رفت بگم
منظور از گروه آفرود
گروهی نیست که الان در گردهمایی ها و سفر هامون داریم، الان ماشالله در گردهمایی ها همه چی آرومه ... ویلا آماده، دود آماده، فست فود آماده، ... از این جور گروه ها ...
آفرودی که قبل از سفر، گروهی برای مسیریابی، فرستاده ش، شرایط محیطی خوب بررسی شه، پیش بینی های لازم برای گذروندن در جنگل، صحرا، کوه انجام شده باشه.
آفرودی که صبح از درد کمر به خاطر سنگ های کوه از خواب بیدار شی، آفرودی که ممکنه تا صبح از ترس و سرما نتونیم بخوابیم، آفرودی که موتور تا زیر باک بره زیر آب، همچین آفرودی با هیجان و خاطره انگیزه.
البته اینا جنبه های خوب و مثبت قضیه بود :4chsmu1:

nopo
20-05-1390, 01:02 قبل از ظهر
من پایم ولی حرف میلیونی نزن!!:crazy:

شفیع
20-05-1390, 01:11 قبل از ظهر
من پایم ولی حرف میلیونی نزن!!:crazy:

آقا nopo واقعا به نکته ی خوبی اشاره کردن،
ما از این گفته شون حمایت می کنیم.

Majicpride
23-05-1390, 01:10 قبل از ظهر
یه چیز یادم رفت بگم
منظور از گروه آفرود
گروهی نیست که الان در گردهمایی ها و سفر هامون داریم، الان ماشالله در گردهمایی ها همه چی آرومه ... ویلا آماده، دود آماده، فست فود آماده، ... از این جور گروه ها ...
آفرودی که قبل از سفر، گروهی برای مسیریابی، فرستاده ش، شرایط محیطی خوب بررسی شه، پیش بینی های لازم برای گذروندن در جنگل، صحرا، کوه انجام شده باشه.
آفرودی که صبح از درد کمر به خاطر سنگ های کوه از خواب بیدار شی، آفرودی که ممکنه تا صبح از ترس و سرما نتونیم بخوابیم، آفرودی که موتور تا زیر باک بره زیر آب، همچین آفرودی با هیجان و خاطره انگیزه.
البته اینا جنبه های خوب و مثبت قضیه بود :4chsmu1:
شفیع جان شکار کروکوندیل یادت رفت!!!!
آفرود سواری بدون شکار کروکوندیل معنی نداره!!
اگه این جنبه های مثبتش بود وای به حال جنبه های منفیش!!!
شفیع جان این جوری که تو از آفرود تعریف کردی ته دل نصف بچه ها خالی شد!!!
فکر ما بچه سوسولها رو نمیکنی؟!!
بابا یکم آفرودتونو نرم تر کنید ما هم عضو شیم!!!:4chsmu1::4chsmu1::4chsmu1::4chsmu1::4chs mu1:

شفیع
23-05-1390, 01:21 قبل از ظهر
شفیع جان شکار کروکوندیل یادت رفت!!!!
آفرود سواری بدون شکار کروکوندیل معنی نداره!!
اگه این جنبه های مثبتش بود وای به حال جنبه های منفیش!!!
شفیع جان این جوری که تو از آفرود تعریف کردی ته دل نصف بچه ها خالی شد!!!
فکر ما بچه سوسولها رو نمیکنی؟!!
بابا یکم آفرودتونو نرم تر کنید ما هم عضو شیم!!!:4chsmu1::4chsmu1::4chsmu1::4chsmu1::4chs mu1:

آقا مجید، شما عضو هستی، یعنی دست خودت نیست، باید باشی.
تا همینجاش انتظار داشتم همه جا بزنن، ولی خوب می بینم متقاضی زیاده، باید یه فکری کرد !!!

alip
31-05-1390, 04:13 قبل از ظهر
شفيع جان اينكارو حتما عملى كن كه خيلى تيوب ميشه تو ميتونى مرد :mad_majidonline:

ap_peiki
31-05-1390, 05:08 قبل از ظهر
شریک نمیخای شفی جان
خوب سودی داره

شفیع
31-05-1390, 12:28 بعد از ظهر
شریک نمیخای شفی جان
خوب سودی داره

این برنامه یه برنامه ای هست که همه باید عقلامونو رو هم بذاریم،
البته من و آقا مجید می تونیم مسئولیت برنامه ریزی و تامین نیاز های اولیه ی اولین سفر آفرودی رو فراهم کنیم.
مشکل اصلی فعلا اینجاست که چند نفر هستن !؟ منظورم اینه خوب خیلی از بچه ها لبیک گفتن، ولی آیا مثلا واقعا می تونین برای یک سفر، موتورشونو از مشهد بیارن توی جنگل های شمال !؟

ap_peiki
31-05-1390, 04:03 بعد از ظهر
من احتمالش زیاده که بیام ولی منظورم اینه این گروه رو درست کنی . به ثبت برسونی و دو سه تا تبلیق بدی بیرون و .............................

شفیع
31-05-1390, 04:07 بعد از ظهر
من احتمالش زیاده که بیام ولی منظورم اینه این گروه رو درست کنی . به ثبت برسونی و دو سه تا تبلیق بدی بیرون و .............................

بله درسته؛ علت اینکه گفتم باید بیشتر روش فکر بشه به خاطر همین بود، یه گروهی عین گروه (دلفان آفرود)
الان چون موقعیتشو ندارم یعنی ($) باید کمی صبر کرد، فعلا به سفر های آفرودی شخصی اکتفا می کنم، تا مسیر ها رو بشناسم.

ap_peiki
31-05-1390, 04:12 بعد از ظهر
چقد $ میخاد مگه

شفیع
31-05-1390, 08:41 بعد از ظهر
چقد $ میخاد مگه
منظور از ($) هزینه یک سفر نیست، در کل امکانات و لوازم مدیریت یک سفر آفرودی، من به طور شخصی یک سری لوازم رو دارم،
ولی در کل کسی که مدیریت هر سفر رو به عهده می گیره مثلا شما در اصفهان مدیریت یک سفر رو که خودتون مطالعاتش رو انجام دادید به عهده می گیرید مسلمه یک سری مسئولیت های پایه ای بر عهده ی شماست، شناسایی محل و استراحتگاه ها، لوازم یدکی، کمک های اولیه، ... درسته همچین امکاناتی رو هر موتور سواری همراه خودش داره ولی برای هر سفر، چون اعضا ممکنه از راه های دور بیان و شناختی نسبت به شرایط محیطی نداشته باشن باید مطالعات گسترده تری انجام شه :28:
برای مثال: شما یک سفر چند روزه رو ترتیب دادی، باید برآورد شه که اعضای شرکت کننده هر کدوم چطوری می خوان خودشونو برسونن به اصفهان، یک موتور سوار با موتور تریل برای این که یک سفر سه روزه داشته باشه نمی تونه دو روز در راه باشه تا برسه به اصفهان، و اگر بخواد موتورش رو با باربری بیاره هزینه ی خیلی سنگینی داره، به نظر شما چه کار می شه کرد که حداقلش برای من این امکان وجود داشته باشه موتورم رو بیارم اصفهان !!!
یا هزینه های مواد غذایی و مصرفی، البته این هزینه ها می تونه به صورت کلی حساب شه و تقسیم بر اعضا،
دوباره برای مثال روشی که گروه دلفان آفرود انجام می دن، قبل از سفر میزان هزینه ها محاسبه می شه، مسئولیت تامین لوازم و مواد رو مسئول سفر به عهده می گیره و قبل از شروع سفر با دادن اطلاعیه به داوطلبین هزینه رو به صورت شهریه یا حق ورودی از اعضا می گیرن.

باید بیشتر و با هم فکری عمل کنیم.

ap_peiki
31-05-1390, 08:57 بعد از ظهر
بابا میدونم دفه اولم نی که از این چیزا میشنوم
میگم در کل چقدر $ میخاد برا ثبت رسمی + هایلوکس یا پی کاپ برا همراهی+در اختیار گرفتن لیدر یا لیدر ها+ قرارداد با باربری های کلان شهرها + .................

شفیع
31-05-1390, 10:14 بعد از ظهر
بابا میدونم دفه اولم نی که از این چیزا میشنوم
میگم در کل چقدر $ میخاد برا ثبت رسمی + هایلوکس یا پی کاپ برا همراهی+در اختیار گرفتن لیدر یا لیدر ها+ قرارداد با باربری های کلان شهرها + .................

عزیر من، کمی صبر کن، هنوز وقت نکردم بشینم همه ی این ها رو حساب کنم.