PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : kawasaki zx150cc

صفحه ها : [1] 2 3

high-speed
26-02-1389, 08:04 بعد از ظهر
سلام

داشتم توی آرشیوتون رو نگاه میکردم و اسمی از قهرمان کوچک خیابان های تهران که واقعا در غیبت بزرگان

(موتورهای سنگین) جای خالی اونها رو تا حدی پر کرده رو پیدا نکردم

خالی از لطف ندیدم که در مورد این موتور کمی صحبت کنیم.

zx 150 که فکر کنم تا سال 2009 هم به بازار اومده (البته بازار ایران) معروف به موتور مرگ هست

علت گذاشتن این اسم روی این سری از کاوازاکی قدرت و شتاب فوق العاده و در مقابل وزن کم این موتور هست

که خیلی ها بخاطر جثه کوچک این موتور فکر میکنن با دوچرخه ای مثل سی جی طرف هستن و توی اولین مانور

بین ماشینها بخاطر نداشتن تسلط کافی روی موتور ( یا به عبارتی ناشی بودن راننده ) واژگون شده و در 80 درصد

موارد منجر به مرگ شده.

این مقدمه تلخ رو بخاطر اسمش گفتم ، و اینکه خیلیا روی این موتور کم لطفی میکنن

که تلخ ترین قسمت داستان ممنوع شدن تردد و پلاک نشدن این موتور هست

[Only registered and activated users can see links]

حالا میریم سراغ مشخصات فنی zx150
(مشخصات درج شده در مجله ماشین)

نوع موتور : تک سیلندر دو زمانه

حجم موتور : 148 سی سی

نسبت تراکم/تعداد سوپاپ در هر سیلندر: 1 به 2/7/2

حداکثر قدرت (اسب بخار/درو در دقیقه) : 30 10500

حداکثر گشتاور ( نیوتن متر/دور در دقیقه) : 21/5 9000

وزن خالص : 125 کیلو گرم

شتاب صفر تا 100 : 7/3 ثانیه

حداکثر سرعت : 150 کیومتر بر ساعت

نوع جعبه دنده : شش سرعته

حجم مخزن سوخت : 11/5 لیتر

ابعاد (طولxعرضxارتفاع)(میلیمتر) : 1965x725x1075

فاصله بین محورها : 1300 میلیمتر

ارتفاع زین از زمین : 780 میلیمتر

ابعاد لاستیکها (جلو/عقب) : 90/90/17 - 110/80/17

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Sination
26-02-1389, 11:31 بعد از ظهر
این موتور خیلی خیلی خز شده دیگه توی تهران !!

و افرادی هم که پشت این موتور میشینن 95% شون موتور سوار نیستن
به دلیل : استفاده نکردن از کلاه کاسکت ! ( من بین این همه zx که تا حالا دیدم توی خیابون ها فقط 2 نفر بودن که کلاه داشتن ! بقیه هم کلاه نمی زارن چون فکر می کنن خیلی موتورشون خفنه و برای مخ زنی بهتره که کلاه نزارن ! )
پس بنابرین کسی که کلاه نمیزاره اصلا موتور سوار نیست !
و فقط واسه پز دادن خریده که ازین لحاض هم سودی نمیبره چون خیلی خز شده توی شهر و همه دارن !

الان هم که پلاک نمیشه هنوز افت قیمت نکرده ..

high-speed
27-02-1389, 09:34 قبل از ظهر
سینا جان من هم با شما موافقم و اینو توی توضیحاتم هم لحاظ کردم

اما چون یه عده بدون هیچ پیشینه ای از موتور سواری سوارش میشن ، نمیشه گفت که این موتور خزه و بدرد نمیخوره

باید قبول کنیم که این موتور توی کلاس خودش بی نظیره و حتی رقیبی واسه موتورهای 250 داخلی مثل هیوسانگ و نینجا هست.

اما یه چیز همیشه آزاردهنده هست ، اونم افرادین که همیشه باعث خراب شدن یه سری چیزا میشن (مثل همین نمونه ای که سینا گفت)

ali faghfouri
27-02-1389, 11:53 قبل از ظهر
این موتور خیلی خیلی خز شده دیگه توی تهران !!

و افرادی هم که پشت این موتور میشینن 95% شون موتور سوار نیستن
به دلیل : استفاده نکردن از کلاه کاسکت ! ( من بین این همه zx که تا حالا دیدم توی خیابون ها فقط 2 نفر بودن که کلاه داشتن ! بقیه هم کلاه نمی زارن چون فکر می کنن خیلی موتورشون خفنه و برای مخ زنی بهتره که کلاه نزارن ! )
پس بنابرین کسی که کلاه نمیزاره اصلا موتور سوار نیست !
و فقط واسه پز دادن خریده که ازین لحاض هم سودی نمیبره چون خیلی خز شده توی شهر و همه دارن !

الان هم که پلاک نمیشه هنوز افت قیمت نکرده ..

اینو خوب اومدید
کلا نگاه کنید استایلنشون یه جوریه که فکر میکنن رو r1 نشستن. (یه همچین بچه پررویی ما تو محلمون داریم لعنتی از رو نمیره اون زمانی که هایبوسا داشتم میگفت با zx میگیرمت.)
ولی از حق نباید گذشت که موتور خیلی خوبیه از نظر شتاب،سرعت،قدرت.
راجع به افته قیمتم باید بگم که افت کرده اگه بچه شرق تهرانید یه سری به سبلان بزنید متوجه میشید. مدله ۲۰۰۹ آبی رنگش صفر 7.5 بود. (البته حوصله نداشتم چونه بزنم فک کنم تا 7.2 پایین میومد مخصوصا اگه بهش میگفتی که میدونی با فراخوانه پلاک ملی پولت سوخت میشه)

m3hiran
27-02-1389, 12:07 بعد از ظهر
ولی انصافا موتور برویی هست کاری ندارم کی روش میشینه باید قبول کنیم پشت همین هیوسانگ و نینجا هم خز زیاد هست که بدون کلاه میشینن و جا پایی رو انقدر میدن عقب تا بخوابن رو باک همه کف کنند

Amir
27-02-1389, 12:13 بعد از ظهر
و جا پایی رو انقدر میدن عقب تا بخوابن رو باک همه کف کنند

اینو خوب اومدی یه پسره هست تقریبا هر روز ظهر جلو کلانتری بهارستان وایمیسه دیگه کم مونده رو موتور دراز بکشه

high-speed
27-02-1389, 12:18 بعد از ظهر
m3hiran جان ، حرف دل منو زدی

من سمت سعادت آباد زندگی میکردم

پسره رو میشناختم که بلد نبود درست صحبت کنه ، واقعا آدم خزی بود

اما جزو اولین نفرا audi tt خرید و 2 سال پیش هم یه پورشه باکستر (با هیچکدوم هم بالای 50 تا راه نرفت ، همه اش کنار آبمیوه فروشی سر خیابون 6 پارک بود داشت قیافه میگرفت)

به خداحرف زدنش به حلبی آبادیا میخوره

دلیل نمیشه بگیم پورشه و آئودی خزن چون اون سوارشون میشه و خز بازی در میاره

راستی آقای فغفوری این عکسی که رو آواتارت گذاشتی رو من پارسال دیدم آگهی کرده بود 2.5

خیلی باهاش حال میکنم ، اما میگ میگ نیست درسته؟ یادمه که خاموش بود ، فکر کنم موتورش مرخص بود

ali faghfouri
27-02-1389, 12:29 بعد از ظهر
ولی انصافا موتور برویی هست کاری ندارم کی روش میشینه باید قبول کنیم پشت همین هیوسانگ و نینجا هم خز زیاد هست که بدون کلاه میشینن و جا پایی رو انقدر میدن عقب تا بخوابن رو باک همه کف کنند
دوسته عزیز این بخاطره همون پز و ................ است. کلا موتورهایی که قیافه ریسی داره و پلاک میشه خزه.حالا دو روز دیگه بجای سی جی تو خیابون مگلی دایلیم دربی میبینید (شک نکنید). البته از کسی که موتورو واسه پز میخواد بیشتر از این نباید انتظار داشت کسی که میخواد پز بده نگاه نمیکنه که قدرتش چقدره یا موتوره پدر مادر داری هست یا نه.
ولی zx انصافا فرق میکنه همه چیش در حد خداس نسبت به کلاسی که توش قرار داره.

ali faghfouri
27-02-1389, 12:42 بعد از ظهر
m3hiran جان ، حرف دل منو زدی

من سمت سعادت آباد زندگی میکردم

پسره رو میشناختم که بلد نبود درست صحبت کنه ، واقعا آدم خزی بود

اما جزو اولین نفرا audi tt خرید و 2 سال پیش هم یه پورشه باکستر (با هیچکدوم هم بالای 50 تا راه نرفت ، همه اش کنار آبمیوه فروشی سر خیابون 6 پارک بود داشت قیافه میگرفت)

به خداحرف زدنش به حلبی آبادیا میخوره

دلیل نمیشه بگیم پورشه و آئودی خزن چون اون سوارشون میشه و خز بازی در میاره

راستی آقای فغفوری این عکسی که رو آواتارت گذاشتی رو من پارسال دیدم آگهی کرده بود 2.5

خیلی باهاش حال میکنم ، اما میگ میگ نیست درسته؟ یادمه که خاموش بود ، فکر کنم موتورش مرخص بود

دوسته عزیز این یکی از موتورای آقا بهزاد بود. mc18 شما (shama ) کوتاهه این موتور 2.1 فروخته شد نزدیکه ۳سال پیش به امیر عباس(فک کنم دقیق تو ذهنم نیس) این موتور جزو سالمترین موتورای باشگاه بود نیمیدونم چرا میگید موتور خاموش بوده. میگ میگ نیست. میگ میگ همونیه که تو بحثه ان اس آر عکسشو گذاشتم.( یه دونه است، قیمتشم ۵ برابره اینه)

m3hiran
27-02-1389, 12:54 بعد از ظهر
اینو خوب اومدی یه پسره هست تقریبا هر روز ظهر جلو کلانتری بهارستان وایمیسه دیگه کم مونده رو موتور دراز بکشه
این بخاطر فرهنگ کم یا بهتر بگم نبود فرهنگ موتورسواری(و خیلی چیزهای دیگه) تو ایران
معمولا همه جا موتور رو ارتقا میدن برای راحتی و کم خرج بودن و لرزش کم و شتاب و .... ولی اینجا طرف فقط و فقط یه موتور رو که قیافه داره میگیره واسه پز دادن اونی که پول داره میره نینجا میخره میخوابه رو موتور اونی که پول نداره میره پرواز میخره طرف رو میبینی فکر میکنی پشت f16 نشسته
همین دیشب یه هیوسانگ قرمز اومده بود تو پارک وی کل اون منطقه رو به فنا داد انقدر که این بشر عقده ای بود
خوابیده بود رو موتور دستش هم گذاشته بود رو بوق و هی نور بالا میداد به ماشین ها کلاه هم که بچه بازیه بزاره چیکار منم اگه تو اون حالت پشت ماشین بودم هر چی از دهنم در میومد به طرف میگفتم

high-speed
27-02-1389, 01:00 بعد از ظهر
دوسته عزیز این یکی از موتورای آقا بهزاد بود. mc18 شما (shama ) کوتاهه این موتور 2.1 فروخته شد نزدیکه ۳سال پیش به امیر عباس(فک کنم دقیق تو ذهنم نیس) این موتور جزو سالمترین موتورای باشگاه بود نیمیدونم چرا میگید موتور خاموش بوده. میگ میگ نیست. میگ میگ همونیه که تو بحثه ان اس آر عکسشو گذاشتم.( یه دونه است، قیمتشم ۵ برابره اینه)

عکسی که واسه من میل کرد این بود

گفت موتور خاموش ، 1 سال پیش بود دقیق یادمه چون از بادی کیتش خیلی خوشم اومد

دنبلاش بودم بخرمش که نشد.

Amir
27-02-1389, 05:18 بعد از ظهر
دوستان لطفا بحث رو منحرف نکنید و در صورت لزوم تاپیک بزنید که پست هایی که اینجا دادید رو منتقل کنیم

ممنون؛ موفق باشید

shahitam
27-01-1390, 10:46 قبل از ظهر
سلام این موتور رو اعلان نمیشه پلاک ملی کرد و در مورد قدیم ایرادی داره چون من دیروز 3تا موتور سوار که همه پلاک قدیم بودند داشتند سوار میشدند؟ قیمت اعلان نو و دست دومش چقدر هست

Alireza
27-01-1390, 10:49 قبل از ظهر
این موتور دیگه پلاک ملی نمیشه ولی خب هنوز باهاش میچرخن ولی موتورشون بره پارکینگ دیگه تمومه

Salman
08-02-1390, 10:50 بعد از ظهر
من خودم زد ایکس رو واقعا دوست دارم.بنظرم یکی از بهترین موتور هایی کاواساکی هست که ترکوند.شتابشم که همه ی 250سی سی ها هم میگیره.وقتی این آقا سینا میگه هرکی خزه پشته زد ایکس می شینه معلومه به کسی که زد ایکس داره بر میخوره و اونم بر می گرده این حرفارو میزنه.بلاخره توی این سایتم چند نفر زدایکس دارن.بنظرم اگه لحنه صحبت کردنمون رو بهتر کنیم(خودمم همینطور)این مسائل پیش نمی آد

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

ولی آقای tealeoni0007 یعنی همه آشغال سوار میشن شما که زد ایکس سوار میشه خوبه؟!حالا خوبه 150 هست اگه یه زدایکس400 میگرفتیکه خدا و قرآنو همه چیزو میزاشتی کنارو به همه فحش میدادی و می گفتی همه اسکلن!

tealeoni0007
11-02-1390, 08:09 بعد از ظهر
من خودم زد ایکس رو واقعا دوست دارم.بنظرم یکی از بهترین موتور هایی کاواساکی هست که ترکوند.شتابشم که همه ی 250سی سی ها هم میگیره.وقتی این آقا سینا میگه هرکی خزه پشته زد ایکس می شینه معلومه به کسی که زد ایکس داره بر میخوره و اونم بر می گرده این حرفارو میزنه.بلاخره توی این سایتم چند نفر زدایکس دارن.بنظرم اگه لحنه صحبت کردنمون رو بهتر کنیم(خودمم همینطور)این مسائل پیش نمی آد

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

ولی آقای tealeoni0007 یعنی همه آشغال سوار میشن شما که زد ایکس سوار میشه خوبه؟!حالا خوبه 150 هست اگه یه زدایکس400 میگرفتیکه خدا و قرآنو همه چیزو میزاشتی کنارو به همه فحش میدادی و می گفتی همه اسکلن!

سلام...... از همه ی حظار محترم پوزش میطلبم..... من نه بی ادبم نه بی فرهنگ نه چیزه دیگه....قبول دارم توند رفتم.....اما التماستون میکنم تا 400 سی سی هر کی هر چی داره یه شب قرار بزاریم بریم کورس بزاریم...اونوقت جوابتونو میگیرید.. قبول.؟؟؟؟ 400سیسی 4 زمانست قدرتو شتاب 2زمانرو نداره.... فیلمای زد ایکسو که گرفتم و واسه هر کی که خواست میل میکنم... اونوقت خودتون نظر بدید....بخدا الکی بهش نمیگن افتخار شرکت کاوازاکی....اسب تیز پر آسیا.... یه wr dt دارم اونم خداست...... فیلماشو براتون لینک میزارم.... خودتون قظاوت کنید....

tealeoni0007
11-02-1390, 10:18 بعد از ظهر
یه فیلم آپلود کردن چقدر طول میکشه مگه اگه فیلم ۳بعدی فولل اچ دی بلوریم بود تا الان آپ شده بود

بفرمایید ..ببنید و باور کنید... ببخشید طول کشید داشتم تدوینش میکردم و کپی رایت روش میزدم ..... این است اسب تیز پای افسانه ای:20::29dz8zk:

---------- Post added at 11:18 PM ---------- Previous post was at 11:17 PM ----------

یه فیلم آپلود کردن چقدر طول میکشه مگه اگه فیلم ۳بعدی فولل اچ دی بلوریم بود تا الان آپ شده بود

بفرمایید ..ببنید و باور کنید... ببخشید طول کشید داشتم تدوینش میکردم و کپی رایت روش میزدم ..... این است اسب تیز پای افسانه ای:20::29dz8zk:

salman.mp3.wmv - 4shared.com - file sharing - download movie file ([Only registered and activated users can see links])

M.SH.K
11-02-1390, 10:36 بعد از ظهر
من که به نوبه خودم چیزی احساس نکردم
بی احترامی نشه ولی من پشت براوو دایی م هم بشینم و از زمین همش فیلم بگیرم همینجوری دیده میشه
برای تست ی موتور یا ی ماشین بایستی ی وسیله نقلیه دیگه هم کنارش باشه و پا ب پای اون گاز بده
وگرنه شتاب و سرعت که اینجوری معلوم نمیشه
یا علی

tealeoni0007
11-02-1390, 10:45 بعد از ظهر
بی احترامی نشه ولی من پشت براوو دایی م هم بشینم و از زمین همش فیلم بگیرم همینجوری دیده میشه
برای تست ی موتور یا ی ماشین بایستی ی وسیله نقلیه دیگه هم کنارش باشه و پا ب پای اون گاز بده
یا علی

داداش شرمندم ..خوب فیلمو نگاه کن از کیلومترش گرفتم داداش....ببین 180تا پر میکنه داره میره سمت 200.....ملوم شد دقت نمیکنید.... بخدا همش 150 سی سیه ...1400 هایا بوسا نیستا......

---------- Post added at 11:45 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

یا علی

من که دوربین sony dvcam 170 که دستم نبود بخوام حرفه ای فیلم بگیرم با موبایل داشتم میگرفتم.... همش داشت از دستم پرت میشد نمیتونستم کاری بکنم ایشالا دفه بعد بهتر میگیرم

Salman
11-02-1390, 11:31 بعد از ظهر
من خودم عاشقه زد ایکس هستم.همیشم این موتورو دوست داشتم.داداش بهت توهین نشه.منظوری ندارم.منظورم تو نیستی.ولی کسایی که پشتشن رو زیاد دوست ندارم. استیلشونو.بیشتری ها جلف بازی در می آرن.همش سمته دختر هستند.احساس می کنم واسه دختر می خرن موتورو.وگرنه همه میدونن زدایکس150 یه موتوره عجیبی هست وچطوری با 150سی سی اینطوری درستش کردن.هم صداش قشنگه هم خدش.همچیش ردیفه.400 رو قبول ندارم که میگیره ولی 250 هارو همرو میگیره.به غیر از سوزوکی ایکس7!!! 2 3 بار انداختم خودم.سینا جان نیازی به بندیت 400 نیست.ایکس 7 میگیره.

eshgh_namordeh
12-02-1390, 12:03 قبل از ظهر
من 3 سال zx داشتم وقتی نو بود 180 تا میرفت بعدش دیگه 160 تا بیشتر نرفت . وقتی هم باهاش 1 ساعت رانندگی کنی دیگه راه نمیره 120 تا آخرش بود . بله توی 1 ساعت اول اونم تک پشته توی جاده کفی موتور نو و تمیز باشه 250 را میگیره اما کافیه دو پشته باشی یا جاده کمی شیب سر بالائی داشته باشه 140 تا بیشتر نمیره در حالی که 250 تو همین شرایط 150 تا را میره اونم مسافت براش مهم نیست من 300 کیلومتر را 140 تا 160 یک نفس اومدم اما با zx بیشتر از 100 کیلومتر دیگه موتور راه نمیرفت .اگه امتحان نکردی یک تستی کن

corvette z06
12-02-1390, 05:44 بعد از ظهر
سلام به تمام دوستان عزیز امیدوارم هم اکنون و در هر جای دنیا که هستید سالم و سلامت باشید،و ازتون خواهش میکنم به دقت به مقاله ی این حقیر توجه کنید!!!
ابتدا با سپاس فراوان از دوست عزیز جناب آقای High-Speed که این تاپیک رو بنا ساختن تا در کنار دوستان بتونیم واسه روشن شدن بعضی حقایق در مورد KAWASAKI ZX 150ccبحث و گفتگو داشته باشیم، و همچنین از دوست عزیز و با غیرتمون جناب آقای سلمان، Tealeoni0007هم کمال تشکر رو دارم،که واسه روشن شدن موضوع تلاش های بسیاری کردند،اما گویا دوستان در قبال پذیرفتن این مطلب مقاومت میکنند زیرا که به احتمال فراوان تجربه ی نشستن بر روی zx150 رو نداشتند و نمیتوانند به عظمت این موتور پی ببرند، و پیش خودشان به اشتباه فکر میکنند چطور میشود یک موتور با حجم 150 سی سی تاپ اسپیدی تا 200km/h رو داشته باشد!اما اگر بدون تعصب که خودمان چه موتوری داریم،ویا نگاه کردن به حجم موتور و دلایل دیگر که برای هر شخص محترم است به این مقاله توجه کنید من به لطف خدا عظمت zx150 رو به همه نشون میدم، چون با سند و مدرک و با کمک دوستان گل موتور بازم میخواهم این موتور رو اثبات کنم!

همونطور که دوس عزیزمون آقای tealeoni هم فرمودند در سایت رسمی شرکت کاوازاکی از ZX150cc به عنوان افتخار این شرکت نام میبره و همینطور از لقب اسب تیزپای افسانه ای آسیا برای این موتور استفاده کردند.
دوستان عزیز اگر یک بار در واقعیت با ZX150 از نزدیک برخورد میکردند،و با کیلومتر شمارش آشنایی داشتند در فیلمی که دوست عزیزمون آقای tealeoni0007 آپ کردند به وضوح عقربه ی کیلومتر شمار بین اعداد 160 Km/h و 180 Km/hرو نشون میده که نتیجه میگیریم اونا جمعا با وزن 180 کیلوگرم به تاپ اسپیدی معادل 170 Km/hدست پیدا کردند ،که قطعا با وزن کمتر تاپ اسپید این موتور به 190KM/h و یا در شرایط تنظیم بودن واقعی موتور این سرعت تا 200km/h هم خواهد رسید!!

برای اثبات این حرفم فیلمیرو براتون آپلود میکنم،که برای افراد نا وارد از کیفیت بهتری برخوردار میباشد و اعداد کیلومتر شمار ZX150rr به وضوح قابل رویت است.
در این فیلم به طور واضح مشخص هست که تاپ اسپید این موتور تا مرز 195Km/h نیز میرسد.
Zx150cc - 190km-h(Corvette z06).wmv - 4shared.com - file sharing - download movie file ([Only registered and activated users can see links])

برای همین من به این موضوعات اعتقاد قلبی پیدا کردم که هیچ موتوری تا رده ی 250 ccچهار زمانه: اعم از 1 سیلندر تا 4 سیلندر چه هوا خنک چه آب خنک چه جدید چه قدیمی و همینطور به طور مشخص هیچ suzuki bandit 400وHonda cb 400به علت طرح شهر بودنشون و وجود آخرین عدد کیلومترشون که 180Km/h هست توانایی رقابت با KAWASAKI Krr ZX 150cc رو ندارند.

امیدوارم مطالبم براتون مفید فایده واقع شده باشه.../ و دیگه حرفی و حدیثی در مورد تاپ اسپید این موتور افسانه ای وجود نداشته باشه!

RIDER
12-02-1390, 07:17 بعد از ظهر
اینقدر رو۴شیرد آپلود نکنین قبلیرم نتونستم بگیرم سرعتش پایینه.حرفتونو در مورد ۲۵۰و۴۰۰سی سی قبول ندارم اصلا این حرفی که میزنی ممکن نیست شما وقتی میتونی بگی ویدو تاپ اسپید گرفتی که با دوربین مخصوص که به موتور وصل میشه این کارو کرده باشی ۲ هیچ وقت صفحه کیلومتر اعداد دقیقیو نشون نمیده واسه همینم از جی پی اس استفاده میکنن دوما اگر این موتور بتونه ۱۸۵کلیومتر سرعت بره فقط برایچند ثانیه هست اگه خودتون این موتورو داشته باشین متوجه منظورم میشین زیاد نگه داری ما تحتش میزنه بیرون

corvette z06
12-02-1390, 07:46 بعد از ظهر
اینقدر رو۴شیرد آپلود نکنین قبلیرم نتونستم بگیرم سرعتش پایینه.حرفتونو در مورد ۲۵۰و۴۰۰سی سی قبول ندارم اصلا این حرفی که میزنی ممکن نیست شما وقتی میتونی بگی ویدو تاپ اسپید گرفتی که با دوربین مخصوص که به موتور وصل میشه این کارو کرده باشی ۲ هیچ وقت صفحه کیلومتر اعداد دقیقیو نشون نمیده واسه همینم از جی پی اس استفاده میکنن دوما اگر این موتور بتونه ۱۸۵کلیومتر سرعت بره فقط برایچند ثانیه هست اگه خودتون این موتورو داشته باشین متوجه منظورم میشین زیاد نگه داری ما تحتش میزنه بیرون

عزیزم شما از همون افرادی هستی که مقاومت شدیدی داری برای درک ZX150 یه ذره بیا تو دنیای واقعی ببین این موتور چیه!!!

اگه در فیلمی که گذاشتم به دقت نگاه کنید میبینید آخرین سرعتش سرعتی معادل 195km/h هستش ولی من سرعت در انتخاب تاپ اسپیدش سرعت 190km/h رو انتخاب کردم،چرا که افرادی مثل شما که به کیلومتر شمار شرکت به این بزرگی اعتماد ندارید،با فرض اینکه اونچیزی که رایج هست و با GPS همه ی دوستان تجربه دارن،GPS همیشه 3 الی 5 کیلومتر کمتر از اعداد کیلومتر شمارهای وسایل نقلیه چه ماشین بگیر از ماکسیما،زانتیا ،پراید و چه موتور که پالس و آپاچی و دربی که خودم با GPS امتحان کردم،نشان میدهد،برای همین از تاپ اسپید 190km/h برای این موتور استفاده کردم.

متاسفم سایت بهتری باری این آپلود سراغ ندارم.اگه برای دانلودش مشکل دارید بهتره همون فایل نمایشی FLV که روی سایت 4shared تو همون قسمت دانلود هست رو play کنید!

من این حرفارم قبول دارم که به علت دو زمانه بودن و داشتن سیستم کیپس در این موتور ،zx150احتیاج به نگهداری و تنظیم روزمره داره تا به شرایط آرمانی برسه!!و همینطور اینم قبول دارم که این موتور پر اصطحلاکیه و مصرف سوختشم به مراتب از چهار زمانه ها بیشتره!!

ولی اگه قرار بر مسابقه و برتری یافتن موتوری باشه و همه با شرایط آرمانیه کارخونه هاشون به میدان بیان، زدن تاپ اسپید و یا رقابت بین این موتور و همه ی 250 ها و 400 های خیابانی باشه،ZX150 به راحتی از پس این حریفاش بر میاد،چرا که هم ، شتاب 0 تا 100 معادل 4.5 ثانیه داره و همینطور تاپ اسپیدی معادل 190km/h.

من با سند و مدرک اومدم جلو ترو خدا با حرفهای احساسیتون و باور های غلط تون وارد بحث نشید!
اگه سندی دارید که این 250 های موجود یا 400 های خیابانی 190 رفتن ارائه بدید،وگرنه لطفا بحث رو منحرف نکنید.
با سپاس فراوان از یکا یکه دوستان!

RIDER
12-02-1390, 08:02 بعد از ظهر
عزیز من شما یه سوزوکی ایکس ۷ که یکی از بچه های این سایت داره درگ بزار ویدیوش رو یکی بگیره بعد معلوم میشه .این حرفتونم قبول ندارم که چون کیلومتر شمارش مال کاواساکیه باید دقیق نشون بده وقتی جی پی اس ۵تا کمتر نشون میده یعنی همونه چون تکنولوژی کامپیوتر خطاش ۱به تلیارده ولی آنالوگ یک به ۱۰ مثل این میمونه که بگی چرتکه دقیق تر ازماشین حسابه چون من با ماشین حساب میزنم ۵ کمتر یا بیشتر میاد

Salman
13-02-1390, 01:33 بعد از ظهر
250 قبول دارم 190 نمیره(به غیر از ایکس7)ولی 400 میره.بیخیال.بنظره من بجای کل کل در مورد زدایکس حرف بزنیم بهتره

Sination
13-02-1390, 02:05 بعد از ظهر
hi kips هم میخوره zx رو

Salman
13-02-1390, 10:16 بعد از ظهر
2تا سوال
1.فرق های کیپس با زد ایکس
2.سیستمه دریچه اش که باز میشه چی هست و چطوری هست

tealeoni007
14-02-1390, 08:23 بعد از ظهر
[QUOTE=salman_1779;18674]2تا سوال
2.سیستمه دریچه اش که باز میشه چی هست و چطوری هست[/QUOT

با عرض سلام....من کوچیکتر از اونیم که بخوام به شما توضیح بدم....سیستم کیپس یعنی kawasaki integrit power system که اول شرکت یاماها اختراع کرد ولی کاوازاکی خوب خودشو جا انداخت...سیستم کیپس یا همون دریچه بر 2 نوع اند..مکانیکی و برقی ... برقی اکثرا در یاماها موجوده... این سیستم در یاماها برقیه و وقتی دور موتور بالا میره این دریچه باز میشه و شتاب وحشتناکی به موتور میده..این دریچه دقیقا سر خروجی اگزوز هست و وقتی باز میشه خروج سریع تر میشه و همین باعث شتاب میشه همچنین اگزوز این نوع موتورا با موتورایه دیگه فرق داره در اگزوز خلا ایجاد میشه و هوارا سریع میکشه بیرون این عکس ماله کیپس یاماهاست که برقیه..... امیدوارم تونسته باشم کمکی کرذده باشم....

Salman
14-02-1390, 10:23 بعد از ظهر
مرسی ولی درست نفهمیدم!

mohamad javad
14-02-1390, 11:38 بعد از ظهر
من شنیده بودم ورودی هوا هست که هوا و سوخت بیشتری وارد موتور میشه

corvette z06
15-02-1390, 12:34 بعد از ظهر
2تا سوال
2.سیستمه دریچه اش که باز میشه چی هست و چطوری هست

ج1)
فرق خاصي بين کيپس...هاي کيپس و سوپر کيپس و سوپر های کیپس و زد ایکس وجود نداره ... همشون موتور150ccبوده و از سیستم کیپس بهره میبرند ، بسته به مدل تولید زمان خودش به این اسامی نامگذاری شده اند.
فرق اساسی در ظاهر یا به اصطلاح مدلشون هست.

ج2)
(KIPS)کیپس به سیستمی میگویند،که کاوازاکي براي سيستم سوپاپ محدود کننده اگزوز موتورهاي دو زمانه اش استفاده ميکنه و مخفف عبارت KAWASAKI INTEGRATED POWER VALVE SYSTEM است.

در موتور های دو زمانه :
این سیستم به نامهای زیر در شرکت های مختلف نام گذاری شده اند که اصول اصلی کارشون یکی هست،فقط تفاوت های سلیقه ای و جزئی در سیستم های مختف کارخانه های سازنده موجود میباشد.

در موتور های هوندا ATAC هست .

در موتورهای کاواساکی KIPSهست که میشه Kawasaki Integrated Power Valve System به معنیه: کاواساکی با سیستم ترکیبی سوپاپ قدرت.

در موتور های سوزوکی ATEC هست که میشه Automatic Timing Exhaust Control به معنیه: زمان اتوماتیک کنترل اگزوز

در موتورهای یاماها YPVS هست که میشه: YAMAHA Power Valve System به معنیه: یاماها با سیستم سوپاپ قدرت

این سیستم برای اولین بار در موتورهای دوزمانه یاماها با نام YPVS طراحی و ساخته شد.

بوسيله اين سيستم ميشه در دور موتورهاي بالاي 6000 دور در دقيقه قدرت موتورهاي دو زمانه رو افزايش داد و گشتاور بيشتري هم ازشون گرفت.گذشته از اينکه منحني گشتاور رو تقريبا" خطي ميکنه که اين موجب بهبود کشش و شتاب موتور ميشه.... و همچنين آلودگي موتورهاي دو زمانه رو تا حد زيادي کم ميکنه و جلوي خام سوزي و خروج سوخت و هوا به صورت نسوخته از اين موتورها رو ميگيره.
سيستم کيپس بيشتر از اونکه يک کار مهندسي باشه يک کار هنري و اکوستيکي است! ( دقيقا" شبيه به موتورهاي پالس جت در هواپيما )
سيستم کيپس با استفاده از يک مجموعه رزنانسي هالم هاتز و ايجاد رزنانس ( تشديد ) در اگزوز و همينطور آوانس کردن احتراق در موتور موجب بوجود آمدن فشار بيشتر درون سيلندر و همينطور تنفس بهتر موتور ميشه .

طريقه کار سيستم به اين صورته که يک مجموعه مجزا در نقطه ورودی دود به اگزوز قرار ميگيره که ( اسمش رو ميگذاريم دریچه کیپس )... در صورت خاموش بودن موتور و یا کار کرد موتور در دور های پایین موتور دریچه کیپس فقط 1/4 فضای کل ورودی اگزوز را باز نگه میدارد و همینطور که دورموتور شروع به بالا رفتن میکند، در دور موتورهاي بالاي 6000 دریچه کیپس به صورت تدریجی و با ارتباط مستقیم و فرمان گرفتن از مقدار دور موتور دریچه ی مذکور را باز و باز تر میکند،که در دورهای انتهایی موتور دریچه کامل باز باز میشود.

اين فرایند موجب ميشه که رزناتور هالم هاتز وارد عمل بشه و يک جريان اولتراسونيک درون مجموعه اگزوز بوجود بياره سپس با آوانس کردن زمان جرقه ميشه هم ضربه احتراق و فشار درون سيلندر رو بالاتر برد هم از جريان با مکث رزناتور هالم هاتز استفاده کرد(یعنی به علت طراحی خاص اگزوز دو زمانه ها که دارای سیستم کیپس هستند،لوله ی اگزوز خروجی از موتور با فاصله کوتاه از مبدا به یکباره قطور و بزرگتر شده و دوباره در قسمت انتهایی اگزوز و خروج نهایی دود از اگزوز قطر اگزوز از اندازه ی مبدا خود بسیار کوچکتر میشود)و بدين ترتيب این سیستم با ایجاد مکش در اگزوز،جريان بيشتري از هوا رو به درون سيلندر میکشد.هرچه به دورهاي انتهائي موتور نزديکتر بشيم ميزان کشش و فشار درون سيلندر بيشتر ميشه که نتيجه مستقيمش افزايش قدرت موتور و گشتاوره.

آلودگی دو زمانه ها با وجود سیستم کیپس به این صورت کمتر میشود که دریچه در دورهای پایین 1/4 فضای خروج دود را باز نگه داشته و این عمل باعث میشود ،سرريز نسوخته سوخت و هوا که در اونجا به تله افتاده اند کم کم بسوزند و به این ترتیب مشکل آلودگی موتورهاي دو زمانه با این سیستم تا حد زیادی مرتفع بشه////و همینطور به علت قطور بودن محفظه اگزوز که چندی بعد از نقطه ی مبدا اگزوز طراحی شده است،باعث میشود تا فشار احتراق درون سيلندر کم بشه که موجب خنک کار کردن موتور در دورهاي پائين میشه.

Kami
23-05-1390, 04:28 بعد از ظهر
این روزا دیگه خبری نیست از این موتور و صدای مگسی موتور جاش خالیه در خیابان ها

Milad
31-05-1390, 08:38 بعد از ظهر
سلام. اين زدايكس هارو مگه جمع نكردن پس چرا هنوز رو قيمت مونده؟ چند روز پيش خيابون 17 شهريور دست دومشو ميداد 10 تومن.:wall3:

Kami
31-05-1390, 09:06 بعد از ظهر
سلام. اين زدايكس هارو مگه جمع نكردن پس چرا هنوز رو قيمت مونده؟ چند روز پيش خيابون 17 شهريور دست دومشو ميداد 10 تومن.:wall3:
منم اگه بودم یه موتور رو دستم بود دل نمیکندم واسه فروشش
زد ایکس 150 ممنوعه . حالا 3 میلیون بدن . کیه که بخره؟

Kenji
31-05-1390, 09:06 بعد از ظهر
کسی حاضر به ضرر کردن نیست. باید یه چندین ماه دیگه بگذره تا قیمت درست بشه

Ali
31-05-1390, 09:33 بعد از ظهر
دیروز یه مغازه تو گمرک یه قرمزشو داشت دست دو گفتم چند گفت 8.5 گفتم مدارک چیا داره؟ گفت برگ سبز- پلاک-سند گفتم پلاک ملی که نداره بعد گفت نه ولی اینا هنوز مجازه همه هم دارن سوار میشن تازه چند روز دیگه قراره بهشون پلاک بدن گفتم اقا اینو واسه ما نگه دار ایشالا فردا پول میارم میبرمش:1tongue:

Kenji
31-05-1390, 09:41 بعد از ظهر
تو انقلاب یکیشون داشت از کنارم رد می شد. داشت به ترکش می گفت الان یه افسر ببینمون دهنمون سرویسه ها!!

تا مهر اجازه تردد دارن پلاک قدیمی ها. زد ایکس که جای خود داره

Kami
31-05-1390, 09:42 بعد از ظهر
دیروز یه مغازه تو گمرک یه قرمزشو داشت دست دو گفتم چند گفت 8.5 گفتم مدارک چیا داره؟ گفت برگ سبز- پلاک-سند گفتم پلاک ملی که نداره بعد گفت نه ولی اینا هنوز مجازه همه هم دارن سوار میشن تازه چند روز دیگه قراره بهشون پلاک بدن گفتم اقا اینو واسه ما نگه دار ایشالا فردا پول میارم میبرمش:1tongue:
کلاه بردار تر از دلال تو گمرک و 17 شهریور ندیدم! پلاک ملی هیچوقت اون موتور نمیشه . اگه شد بنده 10 میلیون ام میدم واسش

aligsx
20-06-1390, 08:11 بعد از ظهر
دوستان یه zx150 پیدا کردم فقط سوییچ بدون مدارک میگه 2.5 میدم.بنظرتون میرزه بخرم؟

حسـن
20-06-1390, 08:55 بعد از ظهر
یه بنده خدایی zx250 را 2.5 قیمت داده بود تو سایت البته فلاپ نداشت
اگه خیلی تمیز و نو باشه یه چیزیش را کم کن بردار ولی اگه....

Alireza
20-06-1390, 09:27 بعد از ظهر
نه بخری که چی بشه این موتور فرقی با سند اماراتی نداره با 2 و نیم میشه nsr,rgv,bandit خرید همه 250

aligsx
21-06-1390, 09:29 بعد از ظهر
علیرضا جان suzuki rgv و honda nsr شتاب و سرعت نهاییشون بیشتر از zx150 ؟
مثل zx راحت پیدا میشه؟
قطعاتشون موجود هست؟
چه سالهایی تولید شدن؟
من عاشق شتاب بالام رو موتوری با پول کم.ممنونتم راهنماییم کنی.
علیرضا فردا شب پارک پردیسان یادت نرها

Kenji
21-06-1390, 09:38 بعد از ظهر
مقایسه ی nsr و rgv با zx?

قابل مقایسه نیستن کلا ببم جان.

اون دو تا موتور پیست بودن و هستن. زد ایکس موتور مخ زنی!!!!

کلا مقایسه با زد ایکس مثل فحش ناموس به هوندا و سوزوکیه

==

راحت پیدا نمی شه
قطعاتشون کمه

corvette z06
25-07-1390, 09:07 بعد از ظهر
دوستان یه zx150 پیدا کردم فقط سوییچ بدون مدارک میگه 2.5 میدم.بنظرتون میرزه بخرم؟

اگه سالم باشه مدل بالای 2005 میارزه شک نکن!!!!
اگه نمیخری و هنوز فروش نرفته ،لطفا عکس آدرس یا شماره تلفن بدید!!

aligsx
25-07-1390, 11:42 بعد از ظهر
اگه سالم باشه مدل بالای 2005 میارزه شک نکن!!!!
اگه نمیخری و هنوز فروش نرفته ،لطفا عکس آدرس یا شماره تلفن بدید!!
داداش فروش رفت و ما جا موندیم:wall3:

Alireza
03-08-1390, 11:33 بعد از ظهر
جناب farham این انجمن جای اینجور پست زدن نیست در صورت تکرار برخورد میکنم اقا سینا هم تا چند وقت پیش یاماها r1 داشتن

RED-LINE
03-08-1390, 11:59 بعد از ظهر
در یک کلمه بخوام بگم میگم از این موتور متنفرم!
قیافش که....
صداش هم که مثل این پشه و مگس های مزاحم میمونه..
استایلشم که قناص..
فقط اسم در کرده..
واقعا میگم صفرش اگر هم قیمت پالس صفر باشه من پالس بر میدارم تا این خز و خسته رو..آدم یا موتور سوار نمیشه یا موتور معمولی سوار میشه (پالس و آپاچی) یا موتور خوب سوار میشه (هیوسانگ و نینجا؟)یا میره سمت سنگین سواری.
این خز و خسته در هیچ گروهی جا نمیگیره،اگر قراره واسه یک ثانیه به 180برسه من شخصی رو سراغ دارم به ظور تضمینی میگفت پالس و آپاچی رو کاری میکنم واسه همون چند ثانیه به 168-170برسه.

Aka
04-08-1390, 12:24 قبل از ظهر
قطعا zx موتوره به یاد موندنی خواهد بود ، و شما هم یقین بدون که سوپرشارژر هم رو پالس ببندی مثل این موتور نخواهد شد .
موتور های دو زمانه دریچه دار ، موتور لحظس

reza KTM
05-08-1390, 11:41 قبل از ظهر
در یک کلمه بخوام بگم میگم از این موتور متنفرم!
قیافش که....
صداش هم که مثل این پشه و مگس های مزاحم میمونه..
استایلشم که قناص..
فقط اسم در کرده..
واقعا میگم صفرش اگر هم قیمت پالس صفر باشه من پالس بر میدارم تا این خز و خسته رو..آدم یا موتور سوار نمیشه یا موتور معمولی سوار میشه (پالس و آپاچی) یا موتور خوب سوار میشه (هیوسانگ و نینجا؟)یا میره سمت سنگین سواری.
این خز و خسته در هیچ گروهی جا نمیگیره،اگر قراره واسه یک ثانیه به 180برسه من شخصی رو سراغ دارم به ظور تضمینی میگفت پالس و آپاچی رو کاری میکنم واسه همون چند ثانیه به 168-170برسه.
نظرت محترمه ولی صدای زد ایکس طرفدارای خاصی داره
صدای crm هم همینه یعنی بده؟
حتما یه چی داره که اسم در میکنه دیگه الکی که نمیشه بگن این موتور
مثل میگم تو موتور تریل ها میگن روان چرا چون یه چی ازش دیدن ، اینم همین طوره

RED-LINE
05-08-1390, 01:34 بعد از ظهر
صداش دقیقا مثل کاوازاکی100.
موتور بدی نیست ولی واسه همون سال های اولیه تولیدش خوب بوده نه الان!
crmهم کسی از تریل انتظار نداره صداش ویبره زیاد داشته باشه یا خیلی بم داشته باشه ،در اصل باید بگم که صدا باید به موتور بیاد ،موتور ریس صدای بم و سنگین و ویبره دار بهتره براش تا ویییییییییییییییییییییییی زززززززز...

corvette z06
05-08-1390, 08:29 بعد از ظهر
صداش دقیقا مثل کاوازاکی100.
موتور بدی نیست ولی واسه همون سال های اولیه تولیدش خوب بوده نه الان!
crmهم کسی از تریل انتظار نداره صداش ویبره زیاد داشته باشه یا خیلی بم داشته باشه ،در اصل باید بگم که صدا باید به موتور بیاد ،موتور ریس صدای بم و سنگین و ویبره دار بهتره براش تا ویییییییییییییییییییییییی زززززززز...

موتور دو زمانه تا وقتی تنظیم باشه یک لحظه سواریش میارزه به کل این 4 زمانه ها!!!!!
در مورد صداش هم باید بگم صدای CRM با ZX فرق داره!!!در زمان دور گرفتن موتور zx بیس قوی و کر کننده ای داره ولی این در موتور های تریل برای مثال CRM اینجوری نیست و صدای تریل ها بیس نداره!!!!
این مساله هم بخواطر منبع اگزوز جلویی موتور های فوق هستش که در تریل ها در مکان اتصال اگزوز به سیلندر دارای پیچ و خم هایی هست که بیس صدارو میگیره ولی این مساله واسه موتورهای ریس دو زمانه وجود نداره و باعث میشه وقت دور گرفتن صدای موتور کر کننده بیس دار و به قول شما بم تر میشه!!!
در ضمن هیچ 4 زمانه ای تا 250 سی سی عمرا به پای ZX150 نمیرسه،چه برسه جوجه هایی مثل پالس وآپاچی....../

nOviA
05-08-1390, 10:09 بعد از ظهر
در مورد صداش هم باید بگم صدای CRM با ZX فرق داره!!!در زمان دور گرفتن موتور zx بیس قوی و کر کننده ای داره ولی این در موتور های تریل برای مثال CRM اینجوری نیست و صدای تریل ها بیس نداره!!!!

کجای صدای Zx150 کر کنندست؟ بیسش کجاست من هرچی گوش میدم نمیشنوم ببخشید. شما یه جوری گفتی انگار تاحالا کسی صداشو نشنیده.

صدای بیس دار مثل صدای zx150 میخوای گوش کنی به سری به سایت motorcycle-usa بزن صدای Zx-6r رو با اگزوز LeoVince گوش کن تا ببینی صدای زنبوری با بیس یعنی چی. zx150 هیچ بیسی توش نیست.

reza KTM
06-08-1390, 12:48 قبل از ظهر

من با نظر شما نسبت به شتاب و خوب بودن موتور زد ایکس موافقم ولی شما اگه نزدیک مایی بیا من یه سی آر ام نشونت میدم 250 سی سی مال یکی از دوستامه ببین تو بلندی صدا ، صدای زد ایکس رو میخوره با این تفاوت که شبیه هم هست فقط کمی صدا بم تره وخیلی ترسناک تر

sachoo
06-08-1390, 01:17 قبل از ظهر
این موتور چون رخ قشنگ و صدای قشنگی داره بیشتریا برای پز دادن میخرن ولی خدایی این موتور از لحاظ سرعت و شتاب حرف نداره برخلاف 150 سی سی بودنش به 250 هایی مثل هیوسانگ و مگلی دایلیم می ارزه اما این که میگید به نینجا هم می ارزه من قبول ندارم چون ZX ninja بزرگتر شده همینه همین برند که 250 سی سی ZX رو زده مثل این که بگیم ninja 1000 از ZX-14 که 1400 سی سی هستش بهتره که این یه چیز غیر معقول و به دور از عقله

kips
06-08-1390, 09:34 قبل از ظهر
من متوجه این قضیه نشدم چرا تا یک موضوع راجع به زد ایکس باز میشه و دوستانی که می خواهند اطلاعاتی راجع به موتور بد هند یا بگیرند بیشتر بجای تبادل اطلاعات بیشتر با هم بر خورد عقاید شخصی میکنند.کار بر محترم جناب کوروت اومدن و اطلاعاتی در مورد زد ایکس دادن حال بهتر بود ما از اطلاعات داده شده توسط ایشان استفاده میکردیم و با اطلاعاتی که از این موتور تا الان داشتیم ویا شنیده بودیم مقایسه میکردیم و پیرامون اون بحث رو ادامه میدادیم .بحث راجع به 2 زمانه بودن و الودگی هواش و ممنوعیت تردد و قیمت فضایی این موتور در ایران.... بیشتر به نظر های شخصی هر کسی بستگی داره که چه تصمیمی بگیره .نظر شخصی همون عشق و علاقه فردی هست که تو هیچ محکمه ای نمی تونی محکومش کنی .من خودم فکر میکردم هر کسی از این موتور های طرح ریس{ با فلاپ و چه بی فلاپ} می خره برا رفتن تو پیست و استفاده ورزشی هستش در روزگاری هم که زد ایکس ترددش راحتتر بود در خیابان ولیعصر ..4 راه پارک وی تعدادی رو میدیدم و من که علاقه داشتم به تماشای انها در میادین ورزشی میپرسیدم اقا.. شما تو پیست موتور سواری هم میرین؟میگفتن ما و پیست؟ما باید اونا رو تایید کنیم ما چرا باید بریم اونجا در کل هر کسی یه نظری داره دیگه من در جایی نشنیدم و ندیدم که هیو سانگ و دربی و مگلی و دایلیم برا تست یا تمرین تو پیست اومده باشن و اونجا این مسائل رو که راجع بش صحبت میکنن رو نشان بدن.ممنون از دوستانی که بدون ریا و سودی اطلا عات شون رو در اینجا در اختیار ما قرار میدن به امید موفقیت هر ایرانی

nOviA
06-08-1390, 11:36 قبل از ظهر
کار بر محترم جناب کوروت اومدن و اطلاعاتی در مورد زد ایکس دادن حال بهتر بود ما از اطلاعات داده شده توسط ایشان استفاده میکردیم و با اطلاعاتی که از این موتور تا الان داشتیم ویا شنیده بودیم مقایسه میکردیم و پیرامون اون بحث رو ادامه میدادیم
دوست عزیز اینجا یک فروم تخصصی موتورسیکلت هستش و نظرات شخصی در بحث های تخصصی نمیگنجه. وقتی کاربری اطلاعات اشتباه میده طبیعی هستش که دیگران این اشتباه رو اصلاح کنن.

زد ایکس اگه خوب بود و انجین پایداری داشت مدل 250 نینجا رو هم 2 زمانه میزدن. تاپیکی برای درگ بین هیوسانگ و مگلی و زدایکس باز میکنم. دوستان زدایکس بازی که این موتور رو دارند و از روی تجربه نظر میدن(نه آنهایی تاحالا سوار هم نشدن) شرکت کنن خوشحال میشیم.

---------- Post added at 11:36 AM ---------- Previous post was at 11:29 AM ----------

دوستان زدایکس باز در این تاپیک اعلام آمادگی کنند: [Only registered and activated users can see links]

corvette z06
06-08-1390, 04:52 بعد از ظهر
کجای صدای Zx150 کر کنندست؟ بیسش کجاست من هرچی گوش میدم نمیشنوم ببخشید. شما یه جوری گفتی انگار تاحالا کسی صداشو نشنیده.

صدای بیس دار مثل صدای zx150 میخوای گوش کنی به سری به سایت motorcycle-usa بزن صدای Zx-6r رو با اگزوز LeoVince گوش کن تا ببینی صدای زنبوری با بیس یعنی چی. zx150 هیچ بیسی توش نیست.

اولا اگه خوب به عرایضم توجه داشتید انقدر مهاجمانه با قضیه برخورد نمیکردید!!!
من کی zx 150 رو با zx-6r مقایسه کردم؟؟؟
مقایسه من بین ریس های دو زمانه و تریل های دو زمانه بودش و به دلایلی که در بالا عرض کردم در دور های بالا موتور های ریس دو زمانه نسبت به تریل ها بیس خیلی بیشتری دارن و صداشون دیگه مثل تریل ها یا مثل دور های پایین زنبوری نیست که بشه با تفکیک جزء به جزء به این صدا گوش کرد بلکه zx150 در دورهای بالا به اصطلاح نعره میزنه و بیس خیلی بیشتری در مقایسه با تریل ها داره!در تریل ها صدا کر کننده میشه برای مثال همون CRM که گفتید،در دور های بالا صدای موتور با تفکیک زیاد میشه بلکه بیس دار نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!
این مساله هم تا مادامی که شما ارتباط ملموس زیاد و تخصصی با این دو مدل نداشته باشید متوجه نخواهید شد!!!

kips
06-08-1390, 05:16 بعد از ظهر
با توجه به اطلا عات بالای شما جناب نو ویا جای تعجب داره این سوال که چرا 250 سی سی رو 2 زمانه نساختن... زد ایکس نسل جدید کیپس مدل های 1991 و 1992 هست که بعد از سالیانی تبدیل که های کیپس و زد ایکس شد کلاس 250 ارتبا طی با این موتور نداره حال اگر من میگفتم نسل 250 فقط نسل ایکس هفت شما اینرا میتونستین عنوان کنید چرا کاوازاکی 250 دو زمانه نساخته چون شتاب و سرعتش بالاتره و در ثانی کدوم یکی از دوستان تمایل دارن با موتور 2 زمانه مسابقاتی شبه لمان ..ناس کار امزیکا که در بعضی از مسابقات 24 ساعت مدام باید رانندگی کنی شر کت کنند؟ یا قراره با زد ایکس کسی بره و در مسابقات پاریس داکار شرکت کنه؟من فکر نمیکنم تاپیک درگ برای این موتور یا موتور های دیگه ای نیاز باشه چون درگ نیاز به پیست داره .پس دوستان میتونن برای درگ یا نمی دونم استقامت که مثلا این موتور چه مسافتی میتونه با دور و سرعت بالا بره را در پیست استادیوم ازادی به نمایش بر سانند جایی که مدعی پیدا میشه نه در کوچه و خیابان و توسط افرادی که این موتور ها رو دارن و می تونن امتحان کنند نه افرادی چون من که با 125 سی جی رانندگی میکنم.

مجی
06-08-1390, 05:33 بعد از ظهر
من که از صداش خوشم اومد...اما اینکه آدم 5&6 میلیون پول بده یه موتور واسه دختر مردم سوار شه...تازه اونم با هزار ترس و لرز مگه عقده ایه:2khtar:....

البته من اونایی رو گفتم که واسه این کار سوار میشن...نه اگه اونا که پول عشقه شون رو میدن(zx150 )که حال عالم رو با هاش میکنند....ولی در کل با این اسناد موتوره خریه...!!!!:32:

K.I.A
06-08-1390, 06:38 بعد از ظهر
دورهی دو زمانه تمومه.

K.I.A
10-08-1390, 01:51 بعد از ظهر
دوستان فرق علمی و عملی زدایکس150 با سوپرو سوپرهای150 چیه؟ من که توشون فرقی ندیدم...

K.I.A
10-08-1390, 10:43 بعد از ظهر
کسی راجعبه موضوع بالا اطلاعی نداره...

corvette z06
25-08-1390, 05:53 قبل از ظهر
نه فرق آنچنانی با هم ندارن!!!
از لحاظ ظاهر انجین هیچ فرقی با هم ندارن/
فقط زمان باز و بسته شدن باز ، نیمه بسته، نیمه باز یا ناگهانی باز شدن در سوپر هایکیپس ها که zx هم جزو اونهاست بهتر مناسبتر و سریعتر نسبت به دور موتور هستش!!
که در های کیپس ها یا کیپس ها بدلیل کلا مکانیکی بودن سیستم کیپس(در همه ی مدل ها) در این دو مدل پایین تر باز شدن کیپس به مشکل بر میخورد ،زمان باز شدن دریچه کیپس طولانی تر و در دورهای بالاتر وبا اعمال نیم کلاچ کردن های متداول و رساندن دور موتور به حد های بالا تا کیپس عمل کنه و کیپس هم در دور بالا برای که بیش از اندازه دور بالا رفته تاثیر چندانی نداره ، و زود از تنظیم خاج شدن کیپس در این دو مدل میشه گفت تفاوتش با سوپر های هستش...

این به اون معنی نیست که سوپر های از تنظیم خارج نمیشود!!!
سوپر های هم دیر به دیر تر احتیاج به تنظیم و از اصطحلاک کمتر قطعات داخلی برخوردار هست(از جمله رینگ پیستون با آلیاژ متفاوت)و کیپسش سریعتر و بهینه تر عمل میکنه...

Kami
07-09-1390, 09:37 بعد از ظهر
هنوز بعد از اینکه تردد این موتور ممنوع شده اما خیلی میبینم تو خیابون
و قیمت بالاش که الکی گرونه . علتشم مارک معروفشه
دوستان توجه کنید کسایی که اگهی میدن و میگن پلاک ملی هست و ... همش خالی بندیه

khafan11
15-10-1390, 05:37 قبل از ظهر
این موتور الان ارزش خرید داره ؟
قیمتش چقدره ؟

Kami
15-10-1390, 09:16 قبل از ظهر
این موتور الان ارزش خرید داره ؟
قیمتش چقدره ؟
بستگی به تمیزی موتور داره
قیمتش 7 میلیون در حد هستش
ارزش هم نداره . چون 2 زمانس و ترددش ممنوع هست

Aka
15-10-1390, 12:49 بعد از ظهر
تا 13 تومن پلاک ملی قلابیش معامله میشه

khafan11
15-10-1390, 02:03 بعد از ظهر
این قیمت ها که گفتید برای صفرش بود ؟
من کارکرده میخوام

reza KTM
15-10-1390, 02:10 بعد از ظهر
فکر نکنم صفرش باشه من 1 سال پیش قیمت یه زد ایکس پلاک ملی صورتی رنگ (که باورم نمیشد زد ایکس صورتی باشه) در حد رو میگفت 11 تومان
کارکدش از 6 هست تا 11

khafan11
15-10-1390, 02:33 بعد از ظهر
مگه پلاک هم میشه ؟!!

reza KTM
15-10-1390, 02:45 بعد از ظهر
مگه پلاک هم میشه ؟!!
پلاک تقلبیه
من نمیدونم چجوری پلاک میکنن ولی در هر حال با همون پلاک هم بری جلو پلیس ازت موتورو میگیره

khafan11
15-10-1390, 03:11 بعد از ظهر
چرا انقدر گرونه ؟ مگه ممنوع نیست ؟! این قیمت ها که میگید واسه سال 89 هست یا الان ؟ :consoling2:

reza KTM
15-10-1390, 03:28 بعد از ظهر
قیمت های الا رو که ندارم مال قدیمه
ولی هنوز که هنوزه این موتور خاطرخواه داره به همین دلیل بازارش همیشه داغه و خیلی گرون

khafan11
15-10-1390, 03:32 بعد از ظهر
تا 2میلیون میشه گیر آورد ؟ ما شهرستان هستیم به موتور گیر میدن ولی نه مثل شهرهای بزرگ .اگه بخوان بگیرن باید فرار کنم یا واسم بهشون موتور رو بدم ؟ چه عواقبی داره ؟:11:

reza KTM
15-10-1390, 03:41 بعد از ظهر
نچ تا دومیلیون ترکیدش هم گیر نمیاد

ghost.rider1
15-10-1390, 05:08 بعد از ظهر
250 سوسک می کنه 150 هاشا

K.I.A
30-10-1390, 01:07 قبل از ظهر
امروز از امتحان دانشگاه با دوستم که zx150 داره داشتیم میومدیم خونه که تو راه کنار خیابون یه zx صورتی دیدم!!!!اونم پلاک ملی با کد شهرستان البته!!!!ازش چنتا عکس گرفتم/موتور لا زرورقی بود و 4000تا راه رفته بود /ولی ظاهر این موتور خیلی زشته و هیکل کوچیک وسبکش حتی از کثیرم زشتره/ هرچی وایسادم تا صاحابش بیاد ازش بپرسم پیداش نکردم و به خاطر اینکه zx دوستمم کنار خیابون بود سریع از محل متوالی شدیم!!!

ghost.rider1
30-10-1390, 02:16 بعد از ظهر
حاجی رو کفیه موتوره پولیس گرفته بودش؟

Alireza
30-10-1390, 02:25 بعد از ظهر
رو کفی نیست

Kami
30-10-1390, 03:20 بعد از ظهر
امروز از امتحان دانشگاه با دوستم که zx150 داره داشتیم میومدیم خونه که تو راه کنار خیابون یه zx صورتی دیدم!!!!اونم پلاک ملی با کد شهرستان البته!!!!ازش چنتا عکس گرفتم/موتور لا زرورقی بود و 4000تا راه رفته بود /ولی ظاهر این موتور خیلی زشته و هیکل کوچیک وسبکش حتی از کثیرم زشتره/ هرچی وایسادم تا صاحابش بیاد ازش بپرسم پیداش نکردم و به خاطر اینکه zx دوستمم کنار خیابون بود سریع از محل متوالی شدیم!!!
این موتورو من تو گمرک دیده بودم که پلاک ملی هم داشت همین رنگی بود
یارو ادعا میکرد پلاک ملیش واقعیه
اما همش کشکه
موتوری که 2 زمانس نه میتونه یه راه طولانی رو طی کنه نه به درد میخوره
یه مدت وارد شد ملت ما به خاطر اسمش این موتورو خریدن
حالا به من بدن 1 میلیونم نمیخرم وقتی ترددش ممنوع هست

ARSH
30-10-1390, 03:42 بعد از ظهر
موتوری که 2 زمانس نه میتونه یه راه طولانی رو طی کنه نه به درد میخوره

منظورتون از راه طولانی چیه ؟ من از قزوین تا بالاترین روستایی که تو خط کوهستانی الموت تو قزوین هست با سی ار ام 5 ساعت مداوم شاید 2 دقیقه مثلا هر یک ساعت وایساده باشیم به خاطره خسته شدن دست و پا و کمر نه موتور چیزیش شده و ازش چیزی کم شده نه چیز دیگه سرعت هم اکثرا بالا بوده حتی پیچ هارو هم با سرعت رفتیم در این حد ! پس این حرفو نزنید که دو زمانه به درد نمیخوره این حرف ظلمه واقعا !

Kami
30-10-1390, 03:45 بعد از ظهر
منظورتون از راه طولانی چیه ؟ من از قزوین تا بالاترین روستایی که تو خط کوهستانی الموت تو قزوین هست با سی ار ام 5 ساعت مداوم شاید 2 دقیقه مثلا هر یک ساعت وایساده باشیم به خاطره خسته شدن دست و پا و کمر نه موتور چیزیش شده و ازش چیزی کم شده نه چیز دیگه سرعت هم اکثرا بالا بوده حتی پیچ هارو هم با سرعت رفتیم در این حد ! پس این حرفو نزنید که دو زمانه به درد نمیخوره این حرف ظلمه واقعا !
طی طولانی مدت مشخص میشه
اگه 2 زمانه مناسب بود که دیگه 4 زمانه تولید نمیشد
2 زمانه نسبت به 4 زمانه ضعیف تره
شاید شما باهاش 5 ساعت رفتی و هیچی نشده اما اگه مقایسه کنید میبیند که یه موتور 4 زمانه مقاومت بیشتری داره
اگه روزی 5 ساعت برین و بیاین مشخص میشه 2 زمانه خوبه یا 4 زمانه

ARSH
30-10-1390, 03:51 بعد از ظهر
طی طولانی مدت مشخص میشه
اگه 2 زمانه مناسب بود که دیگه 4 زمانه تولید نمیشد
2 زمانه نسبت به 4 زمانه ضعیف تره
شاید شما باهاش 5 ساعت رفتی و هیچی نشده اما اگه مقایسه کنید میبیند که یه موتور 4 زمانه مقاومت بیشتری داره
اگه روزی 5 ساعت برین و بیاین مشخص میشه 2 زمانه خوبه یا 4 زمانه

بله درسته تو طولانی مدت رینگ میزنه اما مزیت های دیگه ای که دو زمانه داره رو مد نظر بگیرید
مثل شتاب گیری که چهار زمانه عمرا همچین شتابی داشته باشه ! صدای دلنشین تر ( معیاره واقعا برای یه سری ها ! خیلی ها هستن همین زد ایکس رو به خاطره صداش دوست دارن )
همین دو زمانه ها خیلی جاها کاربرد دارن مثل مسابقات fmx هرچیزی یه مزیت داره یه عیبی مگلی دست به آچار بودن لازم داره اما تو خیابون چشما رو موتوره ! حالا عیب دوزمانه رینگ زدنه که میارزه به سواریش به نظرم !
عذر که از بحث تاپیک خارج شد صحبت

Kami
30-10-1390, 03:55 بعد از ظهر
بله درسته تو طولانی مدت رینگ میزنه اما مزیت های دیگه ای که دو زمانه داره رو مد نظر بگیرید
مثل شتاب گیری که چهار زمانه عمرا همچین شتابی داشته باشه ! صدای دلنشین تر ( معیاره واقعا برای یه سری ها ! خیلی ها هستن همین زد ایکس رو به خاطره صداش دوست دارن )
همین دو زمانه ها خیلی جاها کاربرد دارن مثل مسابقات fmx هرچیزی یه مزیت داره یه عیبی مگلی دست به آچار بودن لازم داره اما تو خیابون چشما رو موتوره ! حالا عیب دوزمانه رینگ زدنه که میارزه به سواریش به نظرم !
عذر که از بحث تاپیک خارج شد صحبت
بله درسته دوست گلم
برای مسابقات 2 زمانه شتاب بهتری داره
اما با توجه به اینکه ما برای استفاده خودمون موتور میخریم موتور 4 زمانه بهتره
اگه هم مراجعه کنید به درگ دفعه قبل میبیند که ما با مگلی و هیوسانگ زد ایکس 150 رو هم گرفتیم
صدای موتور سلیقه ای هستش
خود من شخصا صدای بم رو ترجیح میدم به صدای زنبوری

reza KTM
30-10-1390, 05:43 بعد از ظهر
من که چند وقت پیش گفتم کیا جون این موتور رو یک سال پیش تو گمرک دیدم به قیمت پست پایینی که نوشتم

فکر نکنم صفرش باشه من 1 سال پیش قیمت یه زد ایکس پلاک ملی صورتی رنگ (که باورم نمیشد زد ایکس صورتی باشه) در حد رو میگفت 11 تومان
کارکدش از 6 هست تا 11

K.I.A
30-10-1390, 08:48 بعد از ظهر
ولی پلاک ملی با کد تهران تا حالا من ندیدم رو دو زمانه اینم کد شهرستان بود چون به هیچ وجه تو تهران پلاک نمیشن///

Sami
30-10-1390, 08:55 بعد از ظهر
این یه گیری تو کارش هست و الا هیچ جوره پلاک نمیکنن رنگشم دستی انکار بش نمیخوره کارخونه ای باشه

K.I.A
30-10-1390, 09:02 بعد از ظهر
موتوری که غیر مجازه حالا پلاک جعلی داشته باشه یا تغییر رنگ بده یا انگولکش بکنه دیگه چه فرقی داره...

mra680
30-10-1390, 09:24 بعد از ظهر
سلام
من کم کم میرسم به تایپیکا . . .خوب تازه اومدم دیگه
:hanghead:
این موتور رو من هم سوار شدم توی مدت یک هفته ای
به نظر هندلینگ بدی نداشت راحت میشد بین ماشین ها جاش کردو جمع و جورش کرد زیر 100 تا سرعت
ولی بدترین ضعفاش یکی جلوبندی ضعیفش بود یکی هم ترمز های ضعیفش
درکل توی زمان خودش سالاری بود . . .البته الان دیگه حرفی واسه گفتن نداره
الان هم تو محل یکی از بچه ها داره که نمره کازرون هست
اینا هیچ وقت پلاک ملی نمیشن . . .:bargh:

reza KTM
30-10-1390, 09:27 بعد از ظهر
ولی پلاک ملی با کد تهران تا حالا من ندیدم رو دو زمانه اینم کد شهرستان بود چون به هیچ وجه تو تهران پلاک نمیشن///
اونی که من دیدم پلاک ملی با کد تهران بود

salahshor
17-11-1390, 11:00 بعد از ظهر
امروز یه zx دیدم که بلاک ملی با کارت و مدارک داشت شاخ دراوردم
گفتم میفروشی ؟!! گفت : 12 میخوان ولی شک داره که بفروشه یا نه !!!!!
دوباره شاخ دراوردم !!
گفتم کاکرد و مدل و اینکه انجین دست خورده یا نه یه چیزایی گفت که دوباره شاخ دراوردم !!! کارکرد 23000 !
هیچی دیگه جمعا 3 دست شاخ خوشکل دراوردم !!

Ali
17-11-1390, 11:05 بعد از ظهر
امروز یه zx دیدم که بلاک ملی با کارت و مدارک داشت شاخ دراوردم
گفتم میفروشی ؟!! گفت : 12 میخوان ولی شک داره که بفروشه یا نه !!!!!
دوباره شاخ دراوردم !!
گفتم کاکرد و مدل و اینکه انجین دست خورده یا نه یه چیزایی گفت که دوباره شاخ دراوردم !!! کارکرد 23000 !
هیچی دیگه جمعا 3 دست شاخ خوشکل دراوردم !!این دیگه فقط بدرد کسی میخوره که فقط عشق این موتورو داشته باشه و به هیچ موتور دیگه ای فکر نکنه

کوروش
17-11-1390, 11:16 بعد از ظهر
زد ایکس پلاک ملی خیلی وقته هستش //// الان تو گمرک هستش مدل 2010 میگه 10یا 12 تومن :sarma:

Ali
17-11-1390, 11:21 بعد از ظهر
زد ایکس پلاک ملی خیلی وقته هستش //// الان تو گمرک هستش مدل 2010 میگه 10یا 12 تومن :sarma:تا وقتی نینجا نبود پادشاهی میکرد واسه خودش اما الان دیگه با وجود نینجا کسی نباید سمتش بره

mostafak021
18-11-1390, 01:34 قبل از ظهر
کی گفته zx تاپ اسپیدش 150 هست :icon_pf _99_: من خودم ترک zx نشستم تو آزادگان 180 تا پر کرد که من فقط از بغل چراغ های خیابون رو نور ممتد می دیدم شک نکنید zx می تونه هیوسانگ و مگلی و دایلیم 250 سی سی رو راحت بگیره .zx150 لامصب موتوریه که تا نشینی روش نمی تونی نظر بدی فقط رقیبش از خانواده ی خودش ninja250 هست و بس .

کوروش
18-11-1390, 01:45 قبل از ظهر
180 رو صفحه کیلومتر خودش انداخته یا ماشین ؟؟؟درسته موتور خوبیه ولی زور نداره !!! به خاطر 2زمانه بودنش هم پرشتابه هم پرسرعت

Kami
24-11-1390, 11:16 قبل از ظهر
دیروز داشتم 40 تا میرفتم که یه زد ایکس 150 با سرعت 120 تا از بغلم رد شد
صداش از همه زد ایکس هایی که شنیده بودم فشنگ تر بود
پلاکشم قدیمی بود

aligsx
25-11-1390, 12:02 قبل از ظهر
zx 150 بخاطر کیپسش راحت میتونه نینجا 250 و مگلی و هیوسانگ و دایلیم رو توی پیست بگیره.توی خیابون بالعکس میشه قضیش.
هیچ شکی هم توی حرفم ندارم و با اطمینان و راننده حرفه ای برای این 5 موتور تست کردم و اینو میگم

K.I.A
25-11-1390, 12:23 قبل از ظهر
علی واقعا تو پیست zx150 همرو میگیره!!!!امیدی نیست!

Alireza
25-11-1390, 12:27 قبل از ظهر
یه سری پست ها پاک شد
دقت بیشتری کنید موقع پست فرستادن

Aka
25-11-1390, 01:58 قبل از ظهر
این باید تو تاپیک مقایسه باشه ولی حالا میگم !
امشب تو خیابون ( سرسبیل) با دو تا zx انداختم ، جفتشونم از اینا بودن که رو موتور بزرگ شدن و موتورای تمیزو ژیگولی
با اختلاف فاحش ( 20 30 متر ) عقب می موندن !
تازه من دستم خراب بود نمیتونشتم خوب گاز بدم
موتور نینجا بود

mostafak021
19-12-1390, 05:29 بعد از ظهر
امروز دمه مغازه یکی از دوستانه قدیمی رو دیدم زد ایکس 150 مدل 2006 داشت نقره ای پلاک قدیمی گفتم ترددت چه جوریه گفت از وقتی خریدم ماهی یک بار می رم کلانتری دمه خونمون به قوله خودمون یه ساک ساک می کنه اونا هم بهش یه برگه تردد دادن راحت واسه خودش عشق و حال می کنه.ولی می گفت گیر بهش زیاد می دن و هر دفعه هم مدارک رو نشون می ده و کسی کاری نمی تونه بکنه.

کوروش
19-12-1390, 05:37 بعد از ظهر
این باید تو تاپیک مقایسه باشه ولی حالا میگم !
امشب تو خیابون ( سرسبیل) با دو تا zx انداختم ، جفتشونم از اینا بودن که رو موتور بزرگ شدن و موتورای تمیزو ژیگولی
با اختلاف فاحش ( 20 30 متر ) عقب می موندن !
تازه من دستم خراب بود نمیتونشتم خوب گاز بدم
موتور نینجا بود
zxاصلا قابل مقایسه با نینجا نیست بابا نینجا کجا زد ایکس کجا
همه جوره نینجا سر تره در حالی که زد ایکس 2 زمانه و سبک تره

sezar
19-12-1390, 07:54 بعد از ظهر
آقا زد ایکس فقط تهران پلاک نمیشه یا هیچ جا پلا ک نمیشه ؟

Kami
19-12-1390, 08:27 بعد از ظهر
هیچ جا پلاک ملی نمیشه

کوروش
19-12-1390, 08:28 بعد از ظهر
طبق قانون راهنمایی و رانندگی تردد تمامی موتور سیکلت های 2 زمانه ممنوع بوده و کلا پلاک نمیشه !!!
زد ایکس کام ایکس لانزا و خیلی از 2 زمانه های دیگه !!!
هیچ جای ایران حق پلاک نداره هر کی هم میگه یا حالیش نیست یا میخواد کلاه بزاره

K.I.A
19-12-1390, 11:22 بعد از ظهر
وسپا 2زمانه رو یادت رفت بگی!!!
رکس!!!!!

high-speed
08-01-1391, 12:57 بعد از ظهر
کی گفته zx تاپ اسپیدش 150 هست :icon_pf _99_: من خودم ترک zx نشستم تو آزادگان 180 تا پر کرد که من فقط از بغل چراغ های خیابون رو نور ممتد می دیدم شک نکنید zx می تونه هیوسانگ و مگلی و دایلیم 250 سی سی رو راحت بگیره .zx150 لامصب موتوریه که تا نشینی روش نمی تونی نظر بدی فقط رقیبش از خانواده ی خودش ninja250 هست و بس .

دوست عزیز اگه اولین صفحه رو با دقت بخونی میبینی که با اسم منبع معتبر تاپ اسپید ذکر شده
با اینکه زد ایکس خیلی موتور خوبیه و اگه فشار بیاری بیشتر میره کاری نداریم
این تاپ اسپید توی شرایط عادی و وقتی که موتور تو حالت خوبیه و بهش فشار نمیاد گفته میشه (از نظر استحلاک و مشکلات فنی)

K.I.A
08-01-1391, 02:42 بعد از ظهر
ادم مگه عقلش کمه بره زد بخره . از هر نظر با موتورای امروزی نمیتونه رقابت کنه

alikian
08-01-1391, 02:48 بعد از ظهر
zx با های کیپس فرقش چیه؟

K.I.A
08-01-1391, 02:55 بعد از ظهر
سه مدل داره zx /کیپس / سوپر های کیپس
فرقشون تو رنگ و طرحشون و اصلاح شدن تو مدلای بالاتره / و از نظر دریچه کیپس و گاز کمی باهم تفاوت دارن

alikian
08-01-1391, 03:06 بعد از ظهر
یعنی همه دوزمانن
من zx فقط 4 زمانه دیدم
کیپس رو کیلومترش زده 240 دوستم دو پشته 190 با هاش رفته بود با کیلومتر 405
من که فکر نمیکنم نینجا بهش برسه کیپس رو میگم

K.I.A
08-01-1391, 03:17 بعد از ظهر
همه زد ایکس 150 ها دو زمانه هستن/تا مدل اوله 2010 هم من دیدم
کیلومتر 240 تایی فول ترینو شاخ ترینشه که این مدل به دلیل سیمی بودن کیلومتر شمار و ایراد در کیلومتر سرعتو بیشتر نشون میداد و ترمزای بسیار افتضاحی داره البته مدل بالای 2008 کمی برطرف شد ایراداتش...
مطمئن باش اگر با نینجا 250 بندازه باید تصویر zx150 از تو اینه های نینجا 250 نگه کنید. تجربه

alikian
08-01-1391, 03:21 بعد از ظهر
خوب تجربه چیز دیگس

mostafak021
09-01-1391, 11:33 بعد از ظهر
zx 150 همین که تو ایران نمی زارن پلاک بشه کلی حرف پشتشه خیال هم نکنید به خاطره دو زمانه بودنه و آلودگیشه .

zx 150 اصلا هر چی باشه غیر از برادره 250 خودش که می تونه باهاش رقابت کنه از بقیه موتورها پالس و اپاچی و 250 های پلاک ملی خیلی بهتره.

آدم سوار zx150 مدل 2006 میشه (تجربه شخصی) حال می کنه از راه رفتنش حالا شما همین موتورایی که ازشون تعریف می کنید رو 6 سال دیگه

بیار نه اصلا تا اون موقع فسیل می شن 4 سال دیگه بیار ببینم می تونی ازش سواری یه یه پالس 180 یا هوندا 125 بگیرید.

خواهش می کنم خواهش می کنم محصولات کمپانی بزرگ kavasaki رو با محصولات کمپانی های دسته دو و سه مقایسه نکنید.

K.I.A
09-01-1391, 11:45 بعد از ظهر
شما چرا جبهه میگیرید کسی چیزی نگفت
:297:من خودم بیشتر مدلاشو سوار شدم تجربه مقایسه هم زیاد دارم...
اگر بخاطر الودگی و دوزمانه بودنش نیست که پلاک نمیشه پس به خاطر سرعت نورشه!!!! پس وسپا هم تند میره!!!:28:

mostafak021
09-01-1391, 11:59 بعد از ظهر
پلاک نمیشه چرا؟ چون این موتور به خاطره سرعته خوب و شتاب بالاش مخصوصه دزدی و ترور هست و ... یه چیزایی که نمیشه گفت .اگر از zx سواران حرفه ای (نه کسایی که از ننه باباشون قهر می کنن می رن zx می خرن) پرسیده باشید اسم این موتور رو مرگ می ذارن چرا ؟ چون به خاطره تیز و بز بودن موتور رو شتاب بالا و سخت جمع کردنه موتور تو سرعته بالا تصادف با این موتور خیلی رخ می ده خاطره بد هم من زیاد دارم ازش رفیقه خودم با zx150 بود که فوت کرد(همینجا اونایی که می تونن یه فاتحه براش بفرستن اسمش محمد چراغی بود) و دیلیله مهم و قانونیش اینه که یه آقایی بوده که zx وارد کرده حالا به اسمش کاری ندارم این آقا یه سری از این موتور ها رو که اکثرا با پلاک بابل و کازرون هستند رو قاچاق وارد می کنه و پلاک تقلبی می زنه روش دوستان گمرک هم که می فهمن اطلاع می دن پلیس بعدش هم پلیس اگاهی اطلاعیه می ده هر کی zx داره بیاره تحویل بده و اگر بخوای موتورت رو تحویل بگیری باید پول گمرک رو اخ کنی که خیلی ها تو این وسط ضرر دادن و خیلی ها هم موترشون به باد رفت.حالا شاید یه دلیله کوچولوش هم دو زمانه بودنشه ولی دلیله اصلیش نیست.

mohsen46
10-01-1391, 12:07 قبل از ظهر
مدل ۲۰۱۲ هم داره؟

K.I.A
10-01-1391, 12:18 قبل از ظهر
یعنی kmx .kdx. nsr هزارتا شاخ دیگه از زد ذلیل تر هستن با تریل مثل kdx هم مانور دارید هم قدرت هم ترمز تازه موقع ترور هم از دست پلیس میتونید راحت پرش بزنید فرار کنید...
پس وسپا هم موتور سرعتی هست...:15:
موتوری که دائم بخوای رو یه چرخ بری بلاخره یه روزی زمین میزنتت بعد بهش میگن مرگ...
علت این لقب اگر زد سوار باشید میدونید ترمزای این موتور خیلی ضعیفه و موتور سبکه و توانش نسبت به وزنش خوبه و هندلینگ ضعیفی داره
من خودم وقتی باهاش لایی میکشیدم خیلی سخت جمش میکردم چون امیدی به ترمزاش نداشتم در ضمن(کاوازاکیه) اما با نینجا حس بهتری و اطمینان بیشتر داشتم همینطور موتورای دیگه...

---------- Post added at 01:18 AM ---------- Previous post was at 01:16 AM ----------

تا اونجایی که میدونم تا 2010 تولیدش متوقف شد اما هر ساله همچین موتورایی تولید و یادواره میشن

Kami
11-01-1391, 01:32 بعد از ظهر
تاپیک مجدد باز شد . امیدواریم شاهد بحث هایی متفرقه نباشیم

کوروش
11-01-1391, 02:06 بعد از ظهر
این دفعه رو ببخششون قول میدن بچه های خوبی باشن با هم دیگه هم کل کل نکنن !!!:26:
دوستانی که میگن زد ایکس 190 تا میره 200 تا میره یا هر چقدر که میره خواهشا فیلم بگیرن بزارن تا همه ببینند !!!
سر حرف باشه 125 بالا 200 تا میره ولی تو عمل چیزه دیگه هستش !!! (( حتما با ماشین کلیومتر بندازی نه با خود موتور ))
من با کیا موافقم فقط واسه 2 زمانه بودنشه !!!
از زد ایکس شاخ تر پلاک ملی شده پس به سرعت نیسش که !!! نمونش بندیت پلاک ملی / کام ایکس یا کادیکس پلاک ملی ( دقیق نمیدونم )!!!
حرف اخر که تمام کننده بحث باشه زد پلاک ملی هم هستش تو گمرک چند وقت پیش خریدو فروش شدش !!!
4 زمانه بود !!!

mostafak021
11-01-1391, 02:52 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] من دیگه تو این بحث شرکت نمی کنم اینم فیلم تاپ اسپید zx 150 که تو هم تایپیک هم موجوده
یا حق

سرعت
13-01-1391, 02:08 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] 6-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-150-%D8%B3%DB%8C%E2%80%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86.html

Ali
13-01-1391, 02:33 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]معرفی-قوی‌ترین-موتور-150-سی‌سی-بازار-ایران.htmlاین چیه نوشتن؟؟؟؟؟؟!!!!:vardane:
همش غلطه که وزن 124 کیلو رو 160 گفته!!!
از اون جالبتر گفته خیلی راحت به 240 میرسه!!!! تازه تاکید هم کرده 240 واقعی نه در حد حرف:25r30wi:

salahshor
13-01-1391, 03:13 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] من دیگه تو این بحث شرکت نمی کنم اینم فیلم تاپ اسپید zx 150 که تو هم تایپیک هم موجوده
یا حق
:297: انگار هیشکی این موتوو سوار نشده و نداشته .... سفینه نیس که بابا جان

408404
14-01-1391, 05:21 بعد از ظهر
سلام به همگی.با این خصوصیاتی که شما گفیتد من دیونه ی این موتور شدم چون عاشق سرعت وشتابم.می خواستم ببینم کسی یکیشو سراغ نداره بریم بر داریم کار به هیچیش هم ندارم فقط روشن بشه قیمتش هم این قدر بالا نباشه بابا موتوری که اجازه ی تردد نداره که این قدر نباید گرون باشه ما تو شهرستان هستیم زیاد به موتور گیر نمیدن

408404
15-01-1391, 01:42 بعد از ظهر
کسی سراغ نداشت حداقل یه قیمت بدین با تشکر

mohsen46
15-01-1391, 01:45 بعد از ظهر
یکی سراغ دارم صفره و چون قطعاتش جدا جدا وارد شده میگه یا خودت سرهم کن یا برات انجام میده فکر کنم تو ۴ تومن قیمت داده بود
تو سایت ایستگاه

کوروش
15-01-1391, 01:50 بعد از ظهر
یکی سراغ دارم صفره و چون قطعاتش جدا جدا وارد شده میگه یا خودت سرهم کن یا برات انجام میده فکر کنم تو ۴ تومن قیمت داده بود
تو سایت ایستگاه
چچه خبره 4 تومن ؟؟؟؟ با 4 میشه یه مگلی بخری 250 پلاک ملی بیمه و خیلی مزایایه دیگه
زد ایکس از 2 تومن به بالا خریدش اشتباهه

408404
15-01-1391, 01:51 بعد از ظهر
با سر هم کردنش 4تومن

mohsen46
15-01-1391, 01:53 بعد از ظهر
کوروش جان مگلی رو با zx مقیسه میکنی :25:
نمیدونم باید با خودش صحبت کرد

408404
15-01-1391, 01:59 بعد از ظهر
شماره یا ادرسی اگه ازش داری بزار مرسی

mohsen46
15-01-1391, 02:22 بعد از ظهر

---------- Post added at 03:22 PM ---------- Previous post was at 03:16 PM ----------

کوروش
15-01-1391, 02:40 بعد از ظهر
کوروش جان مگلی رو با zx مقیسه میکنی :25:
نمیدونم باید با خودش صحبت کرد
اره الان مگلی از زد ایکس خیلی سر تره !!!
اولا بگیرن همون جا زد ایکس مصادره میشه / دوما نه بیمه میشه نه کارت سوخت
خدایی نکرده تصادف کنی پول یه کارخونه کاوازاکی رو باید بدی به دیه !!!
دیه رفته بالای 100 تومن
فقط که موتور نیستش امکانات و وضعیت پلاک هم مهمه

mohsen46
15-01-1391, 04:20 بعد از ظهر
هرکس طاووس خواهد جور هندوستان کشد مثل بقیه سنگین سوارها

کوروش
15-01-1391, 04:46 بعد از ظهر
هرکس طاووس خواهد جور هندوستان کشد مثل بقیه سنگین سوارها
سنگین 6 تومن میدی امنیت داری سرعت داری شتاب داری تصادف کنی موتور به دیلیل بزرگ بودن سپرته !!!
ولی زد ایکس نه ترمز خوبی داره نه سرعت داره و یه شتاب داره که اونم فایده نداره چون بلخره سرعت بالا همه چیز رو مشخص میکنه / هیچ امنیتی هم نداره بعدش چقدر ؟؟؟؟ 4 تومن 6 تومن 7 تومن

Kami
15-01-1391, 04:48 بعد از ظهر
اونقدر ها هم زد ایکس موتور بدی نیست دیگه
برای کار های خودتون چیز خوبیه ، مثلا میتونید باهاش نون بگیرید ، برید سر کار ، میوه بخرید ، و ...

salahshor
15-01-1391, 07:00 بعد از ظهر
تابیک زد ایکس 14 صفحه تا سال 91 !!!
کسی دلیلشو نمیدونه ؟؟

Ali
15-01-1391, 07:04 بعد از ظهر
تابیک زد ایکس 14 صفحه تا سال 91 !!!
کسی دلیلشو نمیدونه ؟؟کاظم جان دلیلش فکر کنم اینه که زمانی که این سایت باز شد زمانی بود که این موتور داشت جمع میشد و از اون به بعد رفته رفته کم شد و کسی از اعضای سایت این موتورو نداشت

high-speed
15-01-1391, 07:24 بعد از ظهر
ما خواستیم اسمی از این موتور خوب توی لیست موتور ها باشه

وگرنه اون موقع که این تاپیکو ساختم اکثر اعضای سایت بین مگلی و هیو داشتن

قصد سایت از آوردن اسم و مشخصات موتورها اینه که کاربرا با مشخصات موتورهای مختلف آشنا بشن

وگرنه خیلی از موتور های توی لیست حتی توی ایران نیومدند و نخواهند اومد

mamad zx
16-01-1391, 02:37 بعد از ظهر
امروز یه۲۰۰۶ zx می‌خواستم بخرم موتورش خیلی‌ سالم بود میگفت ۲.۵ فقط سوییچ بود ولی‌ شماره شاسی و موتور سنگ خورده بود ترسیدم اگه بگیرنم بخاطر این که سنگ خورده دردسر بشه برام به نظر شما اگه بگیرن گیر میدن یا نه؟

mohsen46
16-01-1391, 02:48 بعد از ظهر
قید موتورتو باید بزنی چه موتور شماره داشته باشه یا سنگ خورده باشه چه سند عربی باشه موتورو ازت میگیرن مگه پارتی داشته باشی که بیاریش بیرون

Babak
16-01-1391, 02:48 بعد از ظهر
نه بابا لا اقل سند دار بگیر که نگن قاچاق و کیفری بشه برات:3:

K.I.A
16-01-1391, 10:00 بعد از ظهر
امروز یه۲۰۰۶ zx می‌خواستم بخرم موتورش خیلی‌ سالم بود میگفت ۲.۵ فقط سوییچ بود ولی‌ شماره شاسی و موتور سنگ خورده بود ترسیدم اگه بگیرنم بخاطر این که سنگ خورده دردسر بشه برام به نظر شما اگه بگیرن گیر میدن یا نه؟
خب وقتی گرفتنت یعنی گیر دادن دیگه!!:297:

بعد موتورو که میبرن و پولت میپره و دیگه نمیبینیش هیچ... تازه دزدیا و خلافا و هزارتا جرم دیگه میریزن تو پروندت ....
خودتم میبرن اگه ولت کنن شانس میاری

کوروش
16-01-1391, 10:29 بعد از ظهر
مصرف کننده قاچاق / عامل ورود لوازم قاچاق و پخش ان در کشورقصد ضربه زدن به اقتصاد کشور و بر هم زدن نظام اقتصادی مملکت خط گیری و دستور گیری از غربی ها و به خصوص امریکاطبق قانون مبارزه با مواد قاچاق بند چهارم مبارزه با فساد اقتصادیمتحم گنهکار بوده و مفسد فلعرض شناخته میشودبووووومممممممممممممم مم

aligsx
16-01-1391, 11:17 بعد از ظهر
مصرف کننده قاچاق / عامل ورود لوازم قاچاق و پخش ان در کشورقصد ضربه زدن به اقتصاد کشور و بر هم زدن نظام اقتصادی مملکت خط گیری و دستور گیری از غربی ها و به خصوص امریکاطبق قانون مبارزه با مواد قاچاق بند چهارم مبارزه با فساد اقتصادیمتحم گنهکار بوده و مفسد فلعرض شناخته میشودبووووومممممممممممممم مم

این مفسد فی الارض رو مطمعنی؟؟؟؟!!!!
چون مفسد فی الارض حکمش اعدامه یعنی بیشتریا این حکمو برای این مجرم میدن حالا طرف شانس بیاره میشه حبس ابد.
من شنیدم 3 برابر قیمت موتور جریمه میکنن و باید پرداخت کنی تا بیای بیرون. و یک جرم یا همون حبس دولتی از 6 ماه تا 24 ماه بسته با رای دادگاه داره که اونو حتما باید بکشی تا بیخیال بشن

amir_31july
16-01-1391, 11:42 بعد از ظهر
پس این زد ایکس هائی که تو خیابون میبینم هر روز ... (حداقل روزی 2 تا) با نمره ورامین و آمل ... بالاخره گیر میدن نمیدن ... چه جوریه ... من خیلی وقت عاشق این موتورم ... اما حوصله دردسرم ندارم ... اگه گیر و گوری داره که تا حالا باید جم میشد نه که رنگ وا رنگ تر بشه که ...

Babak
16-01-1391, 11:52 بعد از ظهر
یه سری هست که سنداشون به سند زئوس معروفه اونها منع قانونی نداره و کلیه عوارضش موقع ورود پرداخت شده
فقط تنها موردشون اینه که دیگه پلاک ملی نمی شن بخاطره دودزا بودنشون:consoling2:

کاوه
29-01-1391, 09:32 بعد از ظهر
سلام ترمزای موتورم اصلا نمیگیره
آقا لنت های اینا چطوریه؟؟
چنده؟؟

کوروش
29-01-1391, 09:35 بعد از ظهر
زیاد گرون نیستش بری گمرک پیدا میکنی /من واسه یه موتوری گرفتم جنس خوبش 10 تومن بود
واسه زد ایکس هم فکر کنم همین حدودا باشه

کاوه
29-01-1391, 10:20 بعد از ظهر
یه چیز دیگه
بعضی وقتا گاز موتور گیر میکنه
مشکل از سیم گازه؟؟؟

کوروش
29-01-1391, 10:26 بعد از ظهر
یه چیز دیگه
بعضی وقتا گاز موتور گیر میکنه
مشکل از سیم گازه؟؟؟
نه دسته گازه / عوضش کن

Ali
29-01-1391, 10:42 بعد از ظهر
هم سیم گاز هم دسته گاز باید چک بشن

sezar
29-01-1391, 11:21 بعد از ظهر
آقا پلاک قدیمی الان مشکل داره ؟ آخه مثلا با سی جی پلاک قدیمی اگه مدارک کامل باشه در حال حاضر فکر نکنم گیر بدن ( مطمئن نیستم)، میخوام بدونم اگه زد ایکس هم پلاک قدیمی با مدارک کامل گواهینامه و بیمه و ... باشی بازم گیر میدن ؟

بازم تاکید میکنم برای حال حاضر نه هنگام فراخوانی پلاک ملی

Kami
29-01-1391, 11:24 بعد از ظهر
آقا پلاک قدیمی الان مشکل داره ؟ آخه مثلا با سی جی پلاک قدیمی اگه مدارک کامل باشه در حال حاضر فکر نکنم گیر بدن ( مطمئن نیستم)، میخوام بدونم اگه زد ایکس هم پلاک قدیمی با مدارک کامل گواهینامه و بیمه و ... باشی بازم گیر میدن ؟

بازم تاکید میکنم برای حال حاضر نه هنگام فراخوانی پلاک ملی
فراخوان برای پلاک ملی سال پیش بود که ریختن خیابون هر 10 متر موتور میگرفتن
الان دیگه زمانش گذشته ، سی جی با زد ایکس فرق داره
الانم سوار میشین بعضی ها ولی ریسکه

.:ALIREZA NADERI:.
29-01-1391, 11:28 بعد از ظهر
این نوع موتور ها رو ببنین حس گیر دادن بهشون میوفته با پلاکت کاری ندارن فقط میخان گیر بدن !! Gggggiiiiiirrrr

sezar
29-01-1391, 11:28 بعد از ظهر
منم ازونجایی که با سی جی فرق داره و میگین زیاد بهش گیر میدن پرسیدم،

حالا صد در صد معلوم نیست که در حال حاضر میشه با پلاک قدیم و مدارک کامل تردد کرد یا خیر ؟

sezar
29-01-1391, 11:34 بعد از ظهر
خب به ترک دیوار که نمی تونن گیر بدن !! باید یه چیزی غیر قانونی باشه تا گیر بدن !! حالا پلاک قدیمی غیر قانونی هست ؟

Kami
29-01-1391, 11:36 بعد از ظهر
خب به ترک دیوار که نمی تونن گیر بدن !! باید یه چیزی غیر قانونی باشه تا گیر بدن !! حالا پلاک قدیمی غیر قانونی هست ؟
2 زمانه بودن مجاز نیست ، پلاک قدیم هم مجاز نیست

Kenji
30-01-1391, 12:07 قبل از ظهر
چنتا پلاک ملی شهرستان تاحالا دیدم.

اعتبار پلاک.... خدا می دونه.

لنت و هر وسیله ی زد ایکسی بخوای هست. فراوون.

کوروش
30-01-1391, 01:13 قبل از ظهر
چنتا پلاک ملی شهرستان تاحالا دیدم.

اعتبار پلاک.... خدا می دونه.

لنت و هر وسیله ی زد ایکسی بخوای هست. فراوون.
تو سمت مترو دانشگاه علم صنعت یه دونه پلاک ملی هستش هر روز هم هستش میتونید برید ببینید !!!
بعدشم این کفی ها هر دفعه واسه یه طرحی میان اون روز من از کنار کفی رد شدم کلاه داشتم گیر نداد ولی پشت سریمو که کلاه نداشت جلوشو گرفت
امروز کلاه داشتم مدارک هم داشتم جلومو گرفت مدارک رو چک کرد گفت برو
هر دفعه واسه یه طرحیه
دیدم که طرح پلاک بوده واصلا با مدارکو کلاه کار ندارن پلاک قدیم باشه باید بره تو کفی :wall3:

کاوه
30-01-1391, 03:33 بعد از ظهر
اینارو پلاک نمیشه کرد
فقط برگه سبز دارن اونم بعضیاشون
موتور من هیچی نداره
:25r30wi:
حتی پلاک فقط جفت سوئیچه

کاوه
30-01-1391, 10:25 بعد از ظهر
جمعه داریم میریم پیست
از بچه های kips سوار اگه کسی میاد آمار بده
5تا موتوریم

mamad zx
31-01-1391, 12:08 قبل از ظهر
آقا هرکی‌ خواست من براش میارم هر مدلی‌ که خواست از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ با برگه سبزو پلاک ملی‌ ۱۵ میلیون هیچکیم نمیتونه گیر بده به مدارک و موتور

---------- Post added at 01:08 AM ---------- Previous post was at 01:06 AM ----------

لنتو من پارسال جلو عقبشو می‌گرفتم ۷۰ تومن الان نمی‌دونم چنده. ولی‌ احتمالا فقط لنت عقب میخواد چون لنت عقبش خیلی‌ زود تموم می‌شه

کوروش
31-01-1391, 12:12 قبل از ظهر
اینارو پلاک نمیشه کرد
فقط برگه سبز دارن اونم بعضیاشون
موتور من هیچی نداره
حتی پلاک فقط جفت سوئیچه
دوست عزیز پلاک ملی با استعلام اگاهی بیارم چی ؟؟؟
شما فقط موتور رو سوار میشی ولی ما باهاش زندگی میکنیم :hippie7:

کاوه
31-01-1391, 10:41 قبل از ظهر
منم پلاک ملی دیدم اما مال قبل بود الان دیگه نمیشه پلاک کرد
اونایی هم که پلاک دارن قیمت هاشون فضایی هست

کاوه
31-01-1391, 09:52 بعد از ظهر
لذت موتور سواری در شب یعنی این

11943

sezar
31-01-1391, 09:58 بعد از ظهر

11943
ای ول چه باحال فقط یه سوال داشتم
میگم تا به حال چیزی در مورد وسیله ای به نام کلاه ایمنی به گوشتون خورده؟ :wall3: :wall3:

بابا به خدا برا خودتون هست !!! حتما باید جریمه و کفی و پارکینگ باشه تا به جون خودتون اهمیت بدین ؟؟؟

Kenji
31-01-1391, 10:06 بعد از ظهر

11943

والا از موتورسواری تو این عکس چیزی دیده نمی شه.

موتور پارکی دقیقتره.

walther
31-01-1391, 10:57 بعد از ظهر
دوستان اگه این موتور رو بگیرن میشه دوباره ازشون پس گرفت ؟(موتور با مدارک کامل ولی پلاک قدیم)
یه آشنا دارم(از اونایی که برش داره در حد لالیگا)گفته تو بخر هر جا باشه میکشم بیرون برات به شرطی که شاکی خصوصی نداشته باشه حتی اگه فقط سوییچ داشته باشی!؟
میخواستم بدونم میشه یا...؟

kips
31-01-1391, 11:25 بعد از ظهر
با مدارک رو میشه بیرون کشید.. بدون مدارک رو اون پارتیت باید جوابت رو بده چون کسی نمیدونه پارتی شما اونو چه جوری میاره بیرون

کاوه
01-02-1391, 10:56 قبل از ظهر
kenji جان من منظورم این بود وقتی چند نفری بری بیرون که موتورا یجور باشه واقعا لذت بخشه

Sami
03-02-1391, 10:44 بعد از ظهر
امروز دوتا بچه مدرسه ای دیدم 14 15 ساله با کیف کوله مدرسه دوترک پشت زدایکس داشتن خنده کنان تو خیابون کلینی فرار میکردن ه:happy4::icon_pf _99_:

کاوه
04-02-1391, 11:36 قبل از ظهر
مگه بچه مدرسه ای ها دل ندارن ؟؟؟
راستی به نظرتون میشه کیلومترو دیجیتال کرد ؟؟؟
خوب میشه؟جواب میده ؟

jamal ktm
04-02-1391, 04:46 بعد از ظهر
این مدل موتور در 4 مدل طراحی شده kips . hi kips .zx وvictor که فقط مدل kips در ژاپن ساخته شده که 24 اسب قدرت داشته مدلهای دیگر در تایلند تولید که 29 اسب قدرت دارد.اگر این موتور در شیب 0 درجه قرار گیرد محال میباشد بالاتر از 147 کیلومتر با ان رانندگی کرد.بیشترین ضعف این موتور سیلندر و پیستون ان می باشد که فقط یک شماره میباشد

کاوه
04-02-1391, 07:41 بعد از ظهر
من 163تا تاپ اسپید زدم باهاش
بیشتر هم میشد ولی.........

Ali
04-02-1391, 07:46 بعد از ظهر
من 163تا تاپ اسپید زدم باهاش
بیشتر هم میشد ولی.........تا چه سرعتی رو راحت میره؟

Sami
04-02-1391, 08:02 بعد از ظهر
دوستان یه سوال!این موتور مثله همه دو زمانه ها توی مسافت های طولانی رینگ میزنه ؟؟آیا تا تویسرکان میشه باش رفت:happy4:

flower
04-02-1391, 09:35 بعد از ظهر
کیلومتر خطا داره اونم انالوگ فقط با gps قابل قابوله کیلومتر سی جی هم 120 تا نشون می ده با gps 95 بود یا کیلومتر گالاکسی خودم 140 نشون می ده با gps 90 نشون می ده حتی کیلومتر اکثر ماشین های ایرانی هم خطا داره بعد نگین با ماشین کیلومتر زدم .

کاوه
04-02-1391, 10:08 بعد از ظهر
یعنی کیلومتر مودناس50تا خطا داره ؟؟
بگذریم اصلا
من با gpsگوشی تست کردم 163تا تاپ اسپید
تا سرعت 150تا به راحتی میره

kips
04-02-1391, 10:12 بعد از ظهر
هر کیلو متری یک اندازه خطائی داره که اگه کیلومتر رو ببری پیش کیلومتر ساز و کیلومتر شما رو به دستگاه کیلومتر مغازه اش وصل کنه معلوم میشه مقدار خطای ان چقدر هست.اما تا الان من نشنیدم که 90 کیلومتر سرعت بری و موتور 140 کیلومتر نشون بده.هوندا 125 سی جی های وطن هم اگر 4 دنده باشن در دنده 4 حدودا هر دور موتوری که نشون بده ضربدر 10 که بکنی سرعت ان موتور میشه یعنی دور6000که روی دور موتور موتور شما عدد 6 رو نشان میدهد سرعت موتور شما در حدود 60 کیلومتر خواهد بود.احتمالا در دور 9500 که رد لاین هست شما 100 کیلومتر سرعت خواهید داشت.درصد خطای کیلومتر رو هم که کیلومتر ساز تعیین میکنه.

K.I.A
04-02-1391, 11:35 بعد از ظهر
هر کیلو متری یک اندازه خطائی داره که اگه کیلومتر رو ببری پیش کیلومتر ساز و کیلومتر شما رو به دستگاه کیلومتر مغازه اش وصل کنه معلوم میشه مقدار خطای ان چقدر هست.اما تا الان من نشنیدم که 90 کیلومتر سرعت بری و موتور 140 کیلومتر نشون بده.هوندا 125 سی جی های وطن هم اگر 4 دنده باشن در دنده 4 حدودا هر دور موتوری که نشون بده ضربدر 10 که بکنی سرعت ان موتور میشه یعنی دور6000که روی دور موتور موتور شما عدد 6 رو نشان میدهد سرعت موتور شما در حدود 60 کیلومتر خواهد بود.احتمالا در دور 9500 که رد لاین هست شما 100 کیلومتر سرعت خواهید داشت.درصد خطای کیلومتر رو هم که کیلومتر ساز تعیین میکنه.
اصلا منتقی نیست میشه کمی توضیح بدید.

salahshor
04-02-1391, 11:38 بعد از ظهر
اصلا منتقی نیست میشه کمی توضیح بدید.
البته که منتقی هست
منطقی نیس
من در اوردیه
تا علمی

K.I.A
04-02-1391, 11:42 بعد از ظهر
من متوجه نمیشم کمی توضیح بدید شبه فسفر مغزم تموم شده.

K.I.A
05-02-1391, 02:51 قبل از ظهر
کاواساکی.......

کاوه
05-02-1391, 06:20 بعد از ظهر
همین روزا کیلومترو دیجیتال میکنم دیگه هم خطا نداره
ااینم عکسش
12480

mamad zx
05-02-1391, 09:00 بعد از ظهر
امروز یه چیزی توی ۱۷ شهریور دیدم مورد بودم از خنده [Only registered and activated users can see links] زد ایکس ۴ زمانه

Ali
05-02-1391, 09:05 بعد از ظهر
امروز یه چیزی توی ۱۷ شهریور دیدم مورد بودم از خنده [Only registered and activated users can see links] زد ایکس ۴ زمانهراستی قضیه ی اینا چیه؟

باید چینی باشن چون تا اونجایی که میدونم کاواساکی همچین مدلی نداره

mamad zx
05-02-1391, 09:17 بعد از ظهر
اتاقش همون بود ولی‌ یه انجین مسخره روش انداخته بودن یارو میگفت ژاپنیه قیمتم ۱۲ تومن. تازه یه اگزوز از این رنگیا قرمزا که مثلا قهرمانیه روش هست فابریکی برین حال کنین:icon_pf _99_::25r30wi::25r30wi:

---------- Post added at 10:17 PM ---------- Previous post was at 10:09 PM ----------

من کار داشتم سریع رفتم کسی‌ اگه میتونه بره یه سر ببینه چیه؟ از کجا اومده؟

sezar
05-02-1391, 11:31 بعد از ظهر
همین روزا کیلومترو دیجیتال میکنم دیگه هم خطا نداره
ااینم عکسش
12480
کی گفته دیجیتال خطا نداره ؟؟ :297:

کاوه
06-02-1391, 07:36 بعد از ظهر
خطا داره اما خطاش خیلی کمتره نسبت به آنالوگ
اینم چندتا عکس برای این که تاپیک یه رنگی بگیره
1256712566

کاوه
08-02-1391, 07:36 بعد از ظهر
چند روز پیش یدونه دایلیم اومد چسبید به موتور هی گاز میداد و مارو نگا میکرد
هی گاز میداد بعد شل میکرد تا بهش برسم
یارو اگزوز رو عوض کرده بود فکر میکرد هایابوسا سوار شده :gigglesmile:
یه معکوس دادم کلا جا موند تو آیینه های موتور میدیدمش
خلاصه zxسربلندم کرد
حالا از دوستان یه سوالی داشتم
میگن مگلی شتاب خوبی داره یعنی از zx وحشی تره؟؟؟؟

کوروش
08-02-1391, 07:38 بعد از ظهر
خلاصه zxسربلندم کرد
شما اندازه گرفتید 0-100 زد ایکس چنده ؟؟ واسه مگلی زیر 6 ثانیه هستش

کاوه
08-02-1391, 07:40 بعد از ظهر
نه آقا کوروش فکر نکنم زیر 6تا باشه
خیلی دوس دارم با یه مگلی drag داشته باشم
خیلی ها بهم گفتن مگلی حریف موتورت نیست اما کلا تا خودم یچیزی بهم ثابت نشه قبول نمیکنم

کوروش
08-02-1391, 07:47 بعد از ظهر
نه آقا کوروش فکر نکنم زیر 6تا باشه
خیلی دوس دارم با یه مگلی drag داشته باشم
خیلی ها بهم گفتن مگلی حریف موتورت نیست اما کلا تا خودم یچیزی بهم ثابت نشه قبول نمیکنم
کاوه جان میگم زیر 6 از رو هوا که نمیگم / اینا همه ثبت شده بچه ها امتحان کردن !!!
شما یه 0تا 100 بنداز ببینیم چند چندیم:acigar:

K.I.A
08-02-1391, 08:17 بعد از ظهر
ششو نیم ثانیه هست ماله مگللی /
پایه درگ هستم پس چرا تو مسابقه درگ اعلام امادگی نکردید.

---------- Post added at 09:17 PM ---------- Previous post was at 08:59 PM ----------

داییلیم ابروی 250 هارو میبره /

mohsen46
08-02-1391, 08:18 بعد از ظهر
نسبت قدرت به وزن zx خیلی بهتر از گوگولی مگولی هست وباید این دو موتور در شرایط فنی عالی و استاندارد ویکسان درگ رو انجام بدن

سرعت
08-02-1391, 08:19 بعد از ظهر
یه درگ انجام شده قبلا [Only registered and activated users can see links]

mohsen46
08-02-1391, 08:29 بعد از ظهر
خلاصه zxسربلندم کرد
پس کی درست میگه!:icon_pf _99_:

K.I.A
08-02-1391, 08:34 بعد از ظهر
اینجا سایت تخصصی موتور سیکلت هست و بیشتر کاربرا حرفه ای هستن.

---------- Post added at 09:34 PM ---------- Previous post was at 09:33 PM ----------

در مورد درگ اینجا دیگه بحث نشه/مرسی

reza KTM
08-02-1391, 09:32 بعد از ظهر
من زد ایکس رو خیلی دوست دارم ولی باید قبول کنیم نصف سرعت زد ایکس صداشه
تا 40 تا میره با صدایی که ازش در میاد انگار داره 140 تا میره

walther
09-02-1391, 01:32 بعد از ظهر
یه درگ انجام شده قبلا [Only registered and activated users can see links]
دوستان شرمنده اینجا پست میزارم تاپیک درگ قفل شده بود
میخواستم بدونم اون زد ایکسی که شرکت کرده بود در حین مسابقه اصطلاحا" دریچه باز کرده بود یا نه؟
چون تا اونجایی که من میدونم واسه باز شدن کیپس های زد باید به موتور معکوس داد تا دریچه باز کنه:297:
اگه هم دریچه باز نکرده باشه پَ میشه نتیجه گرفت که......:gigglesmile::25r30wi::5::14::22::thanks ::4chsmu1::happy4::1tongue:

Ali
09-02-1391, 01:50 بعد از ظهر
چون تا اونجایی که من میدونم واسه باز شدن کیپس های زد باید به موتور معکوس داد تا دریچه باز کنهدور موتور باید از 6000 بالاتر بره

reza KTM
09-02-1391, 02:00 بعد از ظهر
دوستان شرمنده اینجا پست میزارم تاپیک درگ قفل شده بود
میخواستم بدونم اون زد ایکسی که شرکت کرده بود در حین مسابقه اصطلاحا" دریچه باز کرده بود یا نه؟
چون تا اونجایی که من میدونم واسه باز شدن کیپس های زد باید به موتور معکوس داد تا دریچه باز کنه:297:
اگه هم دریچه باز نکرده باشه پَ میشه نتیجه گرفت که......:gigglesmile::25r30wi::5::14::22::thanks ::4chsmu1::happy4::1tongue:
منم یه تست زدیم اون موتور رو دریچه باز شدن خیلی محسوس نبودشما حساب کن تو دنده 1 دور موتور میره بالا و دریچه باز میشه ولی وقتی میدی دنده 2 و 3 و 4 دیگه دور موتور پایین نیست که بخواد دریچه باز کنه دور موتور رو همون بالا مونده

کاوه
09-02-1391, 02:50 بعد از ظهر
راستش منم خوندم اون درگ رو اما آخه مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
در ضمن شما یه موتور 150سی سی رو با 250مقایسه کردی
با این حال بازم فکر میکنم اون نمونه ی مورد آزمایش مشکل داشته
یه توضیح کلی هم درباره این موتورا بدم اونم این که
اولین مدل مربوط به سال 1996هست که کیپس بود و مربوط نوع خاص پیستون و خروج دود میشد
انجین این موتور سیکلت به تکامل خود رسیده و در نهایت نام سوپر های کیپس روی این انجین گذاشته شده و در سری های بالا تر انجین هیچ تغییری نکرده و فقط شاسی و طرح تغییر میکنه که همون مدل های krrهست (همونzx150) که مدل krrدر تایلند مونتاژ شد و فقط در آسیا بود باورتون نمیشه این مدل تو اروپا دیده نشده
این موتور سیکلت از لحاظ ظاهری با های کیپس زیاد تفاوت نداره و هر کسی حتی نمی تونه این تغیرات رو بفهمه....یکی از این تغییرات چراغ جلوی این موتور سیکلته که نسبط به های کیپس تغییر داشته و بالای اون شکل ابرو درست شده و مثل های کیپس مربع شکل نیست....ولی از لحاظ انجین خیلی تغییر کرده و دارای یک انجین قدرتمند و خیلی قوی شده که در سری موتورهای 150سی سی بهترین موتور سیکلته و به جرعت میگم که قوی تر از اون وجود نداره....

خودم هم تایم گرفتم در 9ثانیه به سرعت 100کیلومتر می رسه و در 25 ثانیه به 200کیلومتر

---------- Post added at 03:50 PM ---------- Previous post was at 03:46 PM ----------

لامذهب مگلی در بین افراد چه شایعه ای راه انداخته !!!
شایعات و خالی بندی و توهم درمورد 2-3 تا موتور مثل مگلی و دایچی و آپاچی بیچارمون کرده...........

Milad
09-02-1391, 02:57 بعد از ظهر
و در 25 ثانیه به 200کیلومتر
تا ۲۵۰ تا تو چند ثانیه میرفت؟؟

کاوه
09-02-1391, 03:01 بعد از ظهر
این موتور هرگز به سرعت 250تا نمیرسه
مدل های krr به 200تا میرسن
و سری های قدیمش یعنی همون super kips به 230تا البته با فشار بسیار بالا و شرایط مناسب و دراز کشیدم روی موتور
12821

walther
09-02-1391, 05:23 بعد از ظهر
ولی من قانع نشدم
هم مگلی دم دست هست هم زد ایکس 100در100 باید خودم یه تست بزنم سعی میکنم فیلم هم بگیرم

---------- Post added at 06:23 PM ---------- Previous post was at 06:22 PM ----------

البته به همین زودیا نمیشه

reza KTM
09-02-1391, 08:40 بعد از ظهر
خودم هم تایم گرفتم در 9ثانیه به سرعت 100کیلومتر می رسه و در 25 ثانیه به 200کیلومتر

---------- Post added at 03:50 PM ---------- Previous post was at 03:46 PM ----------

خوب عزیزم خودت داری میگی دیگه تو 9 ثانیه و بقیه موتورا مثل نینجا 250 و هیو و مگلی تو کمتر از 9 ثانیه میرسن به 100 تا
بعد این که ما میگیم میگیره نباید 10 متر عقب باشه که حتی 1 متر هم عقب بیفته ما میگیم فلان موتور فلان موتور رو گرفت
اینم که میگی 150 رو با 250 مقایسه کردید درسته نباید بشه ولی به دو دلیله
دلیل اول اینه که موتور زد ایکس 150 دو زمانست پس قوی تر و پرشتاب تر از بقیه 150 هاست
دلیل دوم یه سری از افراد مثل خود من که عاشق زد ایکسن میگفتن زد ایکس 150 همه 250 ها رو بگیره ما هم تست کردیم و به این نتیجه رسیدیم که زد ایکس بسیار موتور خوبیه نسبت به 150 بودنش ولی نمیتونه موتورای 250 سی سی توی بازار رو تو شتاب 400 متر بگیره

کاوه
10-02-1391, 01:29 بعد از ظهر
میخوام موتورو ببرم بذارم تو اطاقم
واسه دکور
هر سری میبرم بیرون امکان نداره مامور دنبال موتور راه نیوفته

Kami
10-02-1391, 01:43 بعد از ظهر
میخوام موتورو ببرم بذارم تو اطاقم
واسه دکور
هر سری میبرم بیرون امکان نداره مامور دنبال موتور راه نیوفته
بفروش بره ارزش نداره جون خودت رو به خطر میندازی

کاوه
10-02-1391, 05:02 بعد از ظهر
kamiجون میخوام هیو بخرم ولی دلم نمیاد اینو بفروشم
راستش میترسم هیو به دردم نخوره

Kami
10-02-1391, 05:05 بعد از ظهر
kamiجون میخوام هیو بخرم ولی دلم نمیاد اینو بفروشم
راستش میترسم هیو به دردم نخوره
تاپیک مشاوره بزن کامل هم خودم هم بچه ها بهت مشاوره بدیم

RED-LINE
10-02-1391, 06:57 بعد از ظهر
به نظر من بفروش فوقش ۱۰بار میوتونی در بری بار یازدهم میگیرنت موتور که میره هیچ خودتم با موتور میریهیوسانگ به درد این میخوره بخری یه مدت دستت باشه کاملا اماده میشی برای سواری با سنگین استایل سواریش عین موتور ریس حجم بالاست

کاوه
12-02-1391, 03:37 بعد از ظهر
دیشب ساعت 12موتور کشیدم بیرون بچرخم هوا خیلی توپ بود
اما یهو یدونه سمند گشت اومد چسبید به موتور اون موقع شب اعصابمو خورد کرده بود
خلاصه یه معکوس دادم بیچاره سمندیه گوجه شد

فرشاد
12-02-1391, 06:18 بعد از ظهر
zx پلاک ملی 500 12 ...اگه به zx انقدر گیر میدن اینجوری که شما می گی پس هیو که گنده ترم هست هر دقیقه نگه می دارن که چکش کنن:sad:

کاوه
12-02-1391, 09:40 بعد از ظهر
بحث گندگی نیست
هیوسانگ هر چی هم باشه پلاک داره و مجازه
اما این موتور 2زمانه هست و پلاک نمیشه
تازه مال من بدون مدارک هم هست هیچی نداره
تو با cgبرو بیرون پلاکشو باز کن ببین بهت گیر میدن یا نه

کاوه
17-02-1391, 07:50 بعد از ظهر
امروز ریختن تو خونه موتورو ببرن انگار یکی آمار داده بود
اما خوب الان 2شبی هست که موتورو خونه نمیبرم میذارم خونه ی رفیقم
اما نمیدونم چرا نمیتونم از این موتور دل بکنم

عشق استkawasaki:

mohammad-h
17-02-1391, 08:34 بعد از ظهر
ای نامرداخدا رحم کرد

سرعت
17-02-1391, 11:12 بعد از ظهر
امروز ریختن تو خونه موتورو ببرن انگار یکی آمار داده بود
اما خوب الان 2شبی هست که موتورو خونه نمیبرم میذارم خونه ی رفیقم
اما نمیدونم چرا نمیتونم از این موتور دل بکنم

عشق استkawasaki:
این عکس که گذاشتی هیچ کدوم از موتور موتور قبلی نیستند یعنی تو عکسها از از چند تا زد ایکس متفاوت استفاده شده سومی پلاک قدیم داره

کاوه
17-02-1391, 11:44 بعد از ظهر
خوب معلومه که ماله یه موتور نیست این عکساا:gigglesmile:
اینا چند تا عکس از چند نفر مثل خودم بود که با zx زندگی میکنن
البته خیلی دوس داشتم برادر بزرگتر یعنی نینجا 250رو هم بخرم اما..............

walther
18-02-1391, 12:00 قبل از ظهر
دوستان زد کارتنی 3/5, 400هم میگیرن میبندن برام یعنی یه چی حدود 3/900در میاد واسم بگیرم یا نه؟ نظر بدین؟

کاوه
18-02-1391, 07:43 بعد از ظهر
اگه فقط میخوای بخری بعضی وقتا باهاش بچرخی آره خوبه
اما zxموتوری نیست که به درد هر کسی بخوره
خود منم میخوام یه چیز دیگه بخرم
اما zx رو هرگز نمیفروشم

408404
20-02-1391, 10:15 بعد از ظهر
دوستان زد کارتنی 3/5, 400هم میگیرن میبندن برام یعنی یه چی حدود 3/900در میاد واسم بگیرم یا نه؟ نظر بدین؟

اینا پول چی رو می خوان بگیرن بابا چه خبره 3.9بالا یه موتور بدی اخرش هم ارت بگیرن دیگه رفته.من خودم هم می خوام یکی بگیرم اگه کسی داشت خبر بده مدارک هم نداشته باشه هیچ مشکلی نیست من عاشقش شدم اما نه با این قیمتا

Ali
21-02-1391, 12:36 بعد از ظهر
انجین:دو زمانه crankcase reedvalve_دارای SuperKIPS و HSAS

حجم:148cc

نسبت تراکم:6.8 به 1

قدرت:30.1 اسب بخار در 10500RPM

گشتاور:21.6 نیوتن.متر در 9000RPM

سوخت رسانی:Mikuni VM 28

استارت هندلی

جعبه دنده:6 سرعته

فاصله ی دو محور:1.305mm

طول:1975mm

عرض:719mm

ارتفاع:1090mm

لاستیک جلو:90/90-17 49

لاستیک عقب:110/80-17 57

وزن:124.5 کیلوگرم

Ali
21-02-1391, 01:00 بعد از ظهر
بنظر میاد از نظر فنی تغییر خاصی نکرده فقط قیافش عوض شده

کاوه
21-02-1391, 02:17 بعد از ظهر
سری قدیمش که خوشگل تره
راستی یه کمک میخواستم از دوستان فنی
یه مدته دنباله یه همچین اگزوزی هستم اما گیر نمیاد
کسی جایی رو سراغ داره؟؟؟؟؟14597

Ali
21-02-1391, 02:43 بعد از ظهر
سری قدیمش که خوشگل تره
راستی یه کمک میخواستم از دوستان فنی
یه مدته دنباله یه همچین اگزوزی هستم اما گیر نمیاد
کسی جایی رو سراغ داره؟؟؟؟؟14597اگزوز اسپرت برای موتور دوزمانه توی ایران فکر نمیکنم پیدا بشه

408404
21-02-1391, 03:36 بعد از ظهر
از بچه ها کسی zxبرای فروش سراغ نداره:icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_:

سرعت
21-02-1391, 04:11 بعد از ظهر
قدرت شده 30 اسب دیگه .....

ali faghfouri
21-02-1391, 04:51 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
اون اقایی که اگزوز ایتالیایی دو زمانه میخواست بنده دارم واسه هوندا ان اس آر هستش دقیقا عینه این اگزوزی که روی میگ میگ هست تو عکس ولی قیمتش بالاست و نمیدونم به zx بخوره یا نه.خواستی بگو چون دیگه بدردم نمیخوره ...
14610

کاوه
22-02-1391, 12:23 بعد از ظهر
قیمتت رو برام پی ام کن
راستی اونی که zxمیخواست واسه خرید یدونه هست 7رنگ 2.5خواستی پی ام بده

کوروش
22-02-1391, 12:25 بعد از ظهر
دیروز زد ایکس 4 زمانه دیدم اصلا صدا نداشت توی گمرک دیدمش پلاک ملی بود مشخصاتشو یکی بزنه ببینیم واقعا انجین کاوازاکیه یا ....:acigar:

کاوه
22-02-1391, 12:31 بعد از ظهر
مطمعنی zxبود ؟؟؟؟؟؟
شاید face lift بوده

کوروش
22-02-1391, 12:34 بعد از ظهر
مطمعنی zxبود ؟؟؟؟؟؟
شاید face lift بوده
نه خودمم شک داشتم چند نفر کنارم وایساده بودن اونا هم گفتن زد ایکس 4 زمانه روو بیین !!!
منم موتورو از 2تا چهار راه اونورتر ببینم میشناسم چه برسه از جلوم با 30 تا سرعت رد بشه !!!
شاید انجینشو عوض کرده باشن ولی بنده و فلاپ زد بود پلاک ملی

کاوه
22-02-1391, 12:43 بعد از ظهر
من خودم zxپلاک ملی دیدم
یدونه نارنجی بود تو گمرک میچرخید
اینجا هم یه پسره هست که موتورش پلاک ملیه اما مال اون اوایله که پلاک میدادن
الانم اگه بفروشه دیگه خبری از تعویض پلام نیست یعنی بیخ ریش خودشه اما به نظرم ارزش داره بازم
zxچهارزمانه هم نداریم احتمالا انجینشو عوض کرده بوده اما خب چه فایده؟؟؟؟
تمام عشق این موتور به دوزمانه بودن و صداااااااااااااشه
وقتی از وسط دو تا ماشین رد میشی میخ میشن

سرعت
22-02-1391, 09:18 بعد از ظهر

استارت هندلی

مدل جدیدش 30 اشب قدرت میده یعنی دیگه از همه 250 ها میزنه راستی منبش کجاست

Ali
22-02-1391, 10:30 بعد از ظهر
مدل جدیدش 30 اشب قدرت میده یعنی دیگه از همه 250 ها میزنه راستی منبش کجاستمدل قدیمیش هم دقیقا همین مشخصات رو داشت حتی وزناشون هم یکسان هستش اما ظاهر مدل جدید بنظر بروز تر میاد

منبعش اگر اشتباه نکنم یک سایت هندی بود

سرعت
22-02-1391, 10:47 بعد از ظهر
این موتور هم قدرتش از مگلی بشتره هم وزنش البته5 کیلو کمتره گشتاور هم یه اختلاف نا چیز داره رو کاغذ باید از مگلی بزنه هم از هیو هم از دایلم

Kami
22-02-1391, 10:50 بعد از ظهر

استارت هندلی

واقعا زشت شده
اصلا قابل تحمل نیستش
دقیقا مثل کثیر 150 شده

Ali
22-02-1391, 11:02 بعد از ظهر
واقعا زشت شده
اصلا قابل تحمل نیستش
دقیقا مثل کثیر 150 شده
بله درسته **** جان اومدن بروزش کنن زشتش هم کردن مدل قبلی با این که ظاهر قدیمی داشت اما جذاب تر و زیباتر بنظر میرسید

sezar
24-02-1391, 06:03 بعد از ظهر
زشت نشده بنظرم، به این خاطر میگیم زشت که اولا ما رو یاد کسیر میندازه دوما ما zx150 رو یه موتور کلاسیک میشناسیم و قیافه قدیمیش به این خاطر برامون قشنگ بود که ما رو یاد قدیم می انداخت و اون به نوعی بازمانده از اون زمان و خاطرات کل موتورهای قدیمی مثل nsr و ... بود.

البته بگم میشد خیلی خیلی ازین قشنگتر هم این جدیده رو ساخت ( اونم شرکت کاوازاکی ) ولی زشت نشده ، به نظر من

---------- Post added at 07:03 PM ---------- Previous post was at 06:56 PM ----------

راستی کاوه ( یا هرکدوم ازدوستان که اطلاع داره) ، شما که میگی ریختن خونتون برا گرفتن موتور یکمی ما رو راهنمایی کن:

1- آیا برگه مجوز از دادگاه یا قاضی داشتن ؟

2- اگه برگه نداشتن قانونا میشد جلوشونو گرفت ؟ ( البته حتی اگه میشد شما که موتور تو خونه نداشتی همون بهتر که گذاشتی بگردن و وقتی چیزی پیدا نکردن برن پی کارشون)

3- اصلا به چه عنوان مجوزی میان داخل خونه وارسی ؟

کاوه
26-02-1391, 10:26 بعد از ظهر
سلام
یسری تغیرات رو موتور انجام دادم
رینگاش رو تعویض کردم (مال خودش سفید بود)البته نخریدم اینارو با یکی از بچه ها طاق زدیم
رو موتور نینجا کوبیدم
و از همه مهم تر موتور بردم تو خونه :gigglesmile: البته با کلی دعوا و کل کل با خانواده :3ztzsjm:

اروین
26-02-1391, 10:56 بعد از ظهر
من هیوسانگ داشتم فروختم با زد ایکس زباذ فرق نمیکرد با سوپر های چرا من الان یه سوپر های میخوام بگیرم کسی سراغ داره؟

کاوه
26-02-1391, 11:05 بعد از ظهر
جااااااااااان
میشه جملتون رو ترجمه کنید
هیوسانگ با زد ایکس فرق نمیکرد؟
یا
زد ایکس با سوپر های؟
یا
سوپر های با زد ایکس فرق میکرد؟
سوپر های با هیوسانک فرق داشت؟؟؟
ما که نفهمیدیم :s (9)::hanghead:

---------- Post added at 12:05 AM ---------- Previous post was at 12:04 AM ----------

در ضمن سوپرهای سراغ دارم 3تومن خواستی پی ام بده

کاوه
29-02-1391, 08:47 بعد از ظهر

---------- Post added at 09:47 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

اینم موتوری که باهاش رینگامو عوض کردم

siavash brazil
30-02-1391, 09:01 قبل از ظهر
دوستان اگر تر تميز مدل بالا ترجيبحا پلاك ملي سراغ داشتند يه اماري به ما بدن ممنون
407 0 206 0919
سياوش

کاوه
04-03-1391, 09:54 بعد از ظهر
15519

کاوه
05-03-1391, 10:59 بعد از ظهر
دوستان به نظرتون میشه جلو رو جفت دیسک کرد؟؟؟؟؟