PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاک کردن سوپاپ بدون بازکردن موتور وکاربراتور ودوپینگ از طریق بنزین

قاصد
14-05-1390, 02:50 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان ،. حقیر یک مقدار اطلاعات در خصوص افزایش سرعت موتور و پاک کردن سوپاپ ها بدون باز کردن موتور دارم امیدوارم بدرد دوستان بخوره
اینکارها که میگم برای پاک کردن سوپاپها و کابراتور خوبه خودم هم امتحان کردم جواب داده :
1-مقداری تینر فوری 10000 یا 20000 تهیه کنید به ازای هر 10لیتر بنزین سوپر 50 سی سی وبنزین معمولی 70سی سی بریزید توی باک این کار باعث میشه اکتان بنزین بره بالا و اولا سرعت و شتاب بیشتر بشه دوم کاربراتور ،سوزن هاش ،و سوپاپ ها تمیز بشه
2- یک سرنگ 5 سی سی پر روغن ترمز آبی توی کاربراتور یا یا صافی بنزین تزریق کنید این عمل هم نتایج بالا رو داره
فقط چند نکته مهم هیچ کدوم از کارهای بالا برای موتور سیکلتهای انژکتوری توصیه نمیشه و برای ردیف 2 به هیچ وجه روغن ترمز رو داخل باک نریزید چون یا زنگارها و اشغال های بنزین رو میبره توی کاربراتور یا اگر جنس باک خوب نباشه اونو سوراخ میکنه

alip
30-05-1390, 02:39 قبل از ظهر
ازدوستان كسى راجع به اين ترفند نظؤى نداره؟؟؟!!!ايا ضررى براى موتور,اينجين و...نداره؟:waiting:

شفیع
30-05-1390, 04:18 قبل از ظهر
توضیحاتی که فرمودید در مورد افزایش سرعت و ... باید به چند نکته توجه کرد،
ترکیب تیر و بنزین باعث تغییر میزان کتان می شه ! امیدوارم درصد هایی که گفتید دقیق باشه،
خیلی ها به اشتباه فکر می کنن بالا رفتن کتان بنزین، همیشه یعنی بالا رفتن شتاب و قدرت، ولی این طور نیست، میزان کتان بنزین سقف و حد استانداردی داره که در صورت کم یا زیاد بودن می تونه عواقب جبران ناپذیری داشته باشه، این عواقل بیشترین تاثیر رو در موتور های کاربراتوری می تونه داشته باشه،
میل سوپاپ ها، تسمه و یا زنجیر تایم ها در هر موتوری دقیقا طوری تنظیم شده که در جای خاصی وظیفه خودشونو انجام بدن، بالا رفتن بیش از حد استاندارد اکتان بنزین باعث می شه، عمل جرقه زنی و احتراق ... قبل از زمان تعیین شده و قبل از اینکه پیستون به موقعیت مناسب برسه، اتفاق بی افته، بحث در این مورد خیلی گسترده و طولانیه، ... نمی دونم از دوستان کسی تا حالا خودرو های قدیمی مثل وانت بار های تویوتای قدیمی یا سواری های قدیمی رو وقتی که دارن در طول یک مسیر سرپایینی کوهستانی عبور می کنن دیدین یا نه، وقتی گیربکس درگیره و موتور توی دندست و توی سرپایینی ماشین بدون گاز دادان به حال خودش میذاری از اگزوز صدای انفجار میاد (پاف پا پاپ پاف ...) شنیدین ؟ علت این صدا ها رو می دونید چیه ؟ به خاطر تغییر میزان اکتان بنزینی الان نسبت به میزان استاندارد اکتان بنزینی که اون زمان قدیم شرکت های خودرو سازی برای موتور هاشون طراحی کرده بودن، یعنی موتور هاشونو مثلا برای کتان 80 طراحی کرده بودن ولی الان توی موتور بنزین 90 میریزن،
این تاثیرات در موتور های کابراتوری خیلی مشهود تره، چون موتور های انژکتوری به خاطر داشتن ecu و هزار تا سنسور دیگه حدی البته تا حدی می تونه خودشو مطابقت بده با این اختلاف اکتان، ولی حتی خود من هم دیدم شاید شما هم دیده و شنیده باشین توی ماشینی بنزین سوپ یا بنزین با اکتان بالا ریختن و ریپ می زنه خوب کار نمی کنه، این به خاطر عدم مطابقت انژکتور با میزان کتان بنزینه که اکثرا در خودرو های انژکتوری قدیمی تر دیده می شه.
فکر کنم از موضوع اصلی کمی دور شدم، ببخشید، ترکیب این میزان از بنزین و تینر باید بیشتر بررسی شه که به چه میزان در کتان تغییر ایجاد می کنه، و اینکه این موضوع که باعث تمیز شدن می شه، خیلی نمی تونه تاثیر داشته باشه بشه واسه اینکه خود بنزین خیلی از قوی ترین حلّال های موجود در دنیاست.
در مورد روغن ترمز هم باید دقت کرد، روغن ترمز ماده ای نیست که مثل پماد ویتامین a+d هر جایی بشه ازش استفاده کرد، در صورت شستن فیلتر بنزین و کاربراتور با روغن ترمز مطمئنا مقداری از روغن وارد چرخه ی احتراق می شه، و دوستان در جریان هستن روغن ترمز خاصیت خورندگی داره.
نظر شخصیم، در کل این دو روش رو برای همه پیشنهاد نمی کنم، مخصوصا برای موتورسیکلت های نو.

ap_peiki
31-05-1390, 05:05 قبل از ظهر
ردن بنزین سوپر راحت و کم دردسر ترین راهه
دیدم که میگم

alip
31-05-1390, 05:42 قبل از ظهر
جى ديدى كه ميكى؟

شفیع
31-05-1390, 12:11 بعد از ظهر
بله، واسه منم ثابت شده، گه گاهی استفاده کردن از بنزین سوپر خیلی راحت تر و مطمئن تره

nopo
21-06-1390, 03:25 بعد از ظهر
بله، واسه منم ثابت شده، گه گاهی استفاده کردن از بنزین سوپر خیلی راحت تر و مطمئن تره
یعنی یک باک بنزین س_و_پ_ر کافیه یاهمیشه بنزین س_و_پ_ر:23:
اگه به شکل دیگه ای استفاده میشه روششو بگین

راستی این مکملهای بنزین که توی پمپ بنزینها میفروشن چطوره؟:297:

با اون تینر 10000خطرناک نیست موتور رو روشن کنیم؟

شفیع
22-06-1390, 06:24 قبل از ظهر
یعنی یک باک بنزین س_و_پ_ر کافیه یاهمیشه بنزین س_و_پ_ر:23:
اگه به شکل دیگه ای استفاده میشه روششو بگین

راستی این مکملهای بنزین که توی پمپ بنزینها میفروشن چطوره؟:297:

با اون تینر 10000خطرناک نیست موتور رو روشن کنیم؟

استفاده از تینر در موتور نمی شه گفت غیر ممکنه، همچین کاری امکان داره، ولی نه به صورت خالص معمولا درصدی رو به صورت ترکیبی استفاده می کنن، چون ما از میزان مناسب این ترکیبات دقیقا اطلاعی نداریم، توصیه می کنم استفاده نشه.
در کل استفاده همیشگی از بنزین سوپر ضرر نداره، اینکه گاهی اوقات بعضی ها می گن همیشه از بنزین سوپر استفاده نکنین به خاطر همون دلایلیه که اون بالا گفتم، ولی اگر موتور، کاربراتور و انژکتور موتورتون برای بنزین سوپر تنظیم شده باشه، استفاده از بنزین سوپر ضرر که نداره هیچ خیلی هم مفیده، مسلمه با استفاده از بنزین سوپر شتاب بیشتری رو می تونیم در اختیار داشته باشیم.
در مورد مکمل های بنزین، باید گفت این قصه سر دراز دارد ...بستگی داره چه نوع مکملی باشه، در کل با توجه به تحقیقاتی که انجام دادن، بی تاثیر نیست ولی بعد از بررسی به این نتیجه رسیدن تاثیر کمی داره،
من خودم چند بار از این مکمل ها استفاده کردم، البته از نوع کاربراتوریش، تاثیرش در حدی نبود که به چشم بیاد.
البته اینجا منظور فقط مکمل های بنزین بود نه قرص ها و مواد زیاد کننده اکتان بنزین، در مورد این قرص ها هم قضیه همینه، ممکنه در حد مولکولی مقدار کمی در اکتان تاثیر داشته باشه، بیشتر تبلیغاته، تا بتونن پول من و تو رو به جیب بزنن.
چند وقت پیش یکی یه حرف جالبی زد، اگه این قرص ها واقعا اکتان رو بالا می برن، خوب پس دیگه چرا همه کشورا خودشونو پاره می کنن پالایشگاه می زنن، ... توی هر بشکه 200 لیتری به قرص اکتان بریزن، اکتان خودش میره بالا !

nopo
22-06-1390, 08:39 قبل از ظهر
حالا با این توضیحات بهتریم راه برای من چیه؟

شفیع
22-06-1390, 09:42 قبل از ظهر
حالا با این توضیحات بهتریم راه برای من چیه؟

هر از چند گاهی بنزین سوپر یه باک پر !
هر وقت پول زیادی هم داشتی مکمل بنزین بد نیست.

قاصد
22-06-1390, 06:12 بعد از ظهر
توضیحاتی که فرمودید در مورد افزایش سرعت و ... باید به چند نکته توجه کرد،
ترکیب تیر و بنزین باعث تغییر میزان کتان می شه ! امیدوارم درصد هایی که گفتید دقیق باشه،
خیلی ها به اشتباه فکر می کنن بالا رفتن کتان بنزین، همیشه یعنی بالا رفتن شتاب و قدرت، ولی این طور نیست، میزان کتان بنزین سقف و حد استانداردی داره که در صورت کم یا زیاد بودن می تونه عواقب جبران ناپذیری داشته باشه، این عواقل بیشترین تاثیر رو در موتور های کاربراتوری می تونه داشته باشه،
میل سوپاپ ها، تسمه و یا زنجیر تایم ها در هر موتوری دقیقا طوری تنظیم شده که در جای خاصی وظیفه خودشونو انجام بدن، بالا رفتن بیش از حد استاندارد اکتان بنزین باعث می شه، عمل جرقه زنی و احتراق ... قبل از زمان تعیین شده و قبل از اینکه پیستون به موقعیت مناسب برسه، اتفاق بی افته، بحث در این مورد خیلی گسترده و طولانیه، ... نمی دونم از دوستان کسی تا حالا خودرو های قدیمی مثل وانت بار های تویوتای قدیمی یا سواری های قدیمی رو وقتی که دارن در طول یک مسیر سرپایینی کوهستانی عبور می کنن دیدین یا نه، وقتی گیربکس درگیره و موتور توی دندست و توی سرپایینی ماشین بدون گاز دادان به حال خودش میذاری از اگزوز صدای انفجار میاد (پاف پا پاپ پاف ...) شنیدین ؟ علت این صدا ها رو می دونید چیه ؟ به خاطر تغییر میزان اکتان بنزینی الان نسبت به میزان استاندارد اکتان بنزینی که اون زمان قدیم شرکت های خودرو سازی برای موتور هاشون طراحی کرده بودن، یعنی موتور هاشونو مثلا برای کتان 80 طراحی کرده بودن ولی الان توی موتور بنزین 90 میریزن،
این تاثیرات در موتور های کابراتوری خیلی مشهود تره، چون موتور های انژکتوری به خاطر داشتن ecu و هزار تا سنسور دیگه حدی البته تا حدی می تونه خودشو مطابقت بده با این اختلاف اکتان، ولی حتی خود من هم دیدم شاید شما هم دیده و شنیده باشین توی ماشینی بنزین سوپ یا بنزین با اکتان بالا ریختن و ریپ می زنه خوب کار نمی کنه، این به خاطر عدم مطابقت انژکتور با میزان کتان بنزینه که اکثرا در خودرو های انژکتوری قدیمی تر دیده می شه.
فکر کنم از موضوع اصلی کمی دور شدم، ببخشید، ترکیب این میزان از بنزین و تینر باید بیشتر بررسی شه که به چه میزان در کتان تغییر ایجاد می کنه، و اینکه این موضوع که باعث تمیز شدن می شه، خیلی نمی تونه تاثیر داشته باشه بشه واسه اینکه خود بنزین خیلی از قوی ترین حلّال های موجود در دنیاست.
در مورد روغن ترمز هم باید دقت کرد، روغن ترمز ماده ای نیست که مثل پماد ویتامین a+d هر جایی بشه ازش استفاده کرد، در صورت شستن فیلتر بنزین و کاربراتور با روغن ترمز مطمئنا مقداری از روغن وارد چرخه ی احتراق می شه، و دوستان در جریان هستن روغن ترمز خاصیت خورندگی داره.
نظر شخصیم، در کل این دو روش رو برای همه پیشنهاد نمی کنم، مخصوصا برای موتورسیکلت های نو.
با عرض سلام و ادب خدمت استاد گرامی و مدیر محترم بخش فنی استفاده از تینر با درصد هایی که گفتم امتحان شده است و در مورد احتراق هم تا جایی که دانش ناقص من قد میده تا پیستون به نقطه معینی از سیلند نرسه عمل احتراق انجام نمیشه و اینکار فقط سرعت احتراق را بالا میبره و کاری به زمانش نداره درمورد روغن ترمز هم گفتم که باید با سرنگ به کاربراتور تزریق بشه که در این صورت با بنزین ترکیب میشه و خاصیت خورندگیش از بین میره
باز هم شما مدیر بخش فنی هستید و نظرتان محترم

شفیع
22-06-1390, 09:56 بعد از ظهر
با عرض سلام و ادب خدمت استاد گرامی و مدیر محترم بخش فنی استفاده از تینر با درصد هایی که گفتم امتحان شده است و در مورد احتراق هم تا جایی که دانش ناقص من قد میده تا پیستون به نقطه معینی از سیلند نرسه عمل احتراق انجام نمیشه و اینکار فقط سرعت احتراق را بالا میبره و کاری به زمانش نداره درمورد روغن ترمز هم گفتم که باید با سرنگ به کاربراتور تزریق بشه که در این صورت با بنزین ترکیب میشه و خاصیت خورندگیش از بین میره
باز هم شما مدیر بخش فنی هستید و نظرتان محترم

ghased جان، در مورد ترکیب تینر، نگفتم غیر ممکنه، ترکیب این درصد ها دقت می خواد. اگر از درصد ها اطمینان دارید و قبلا آزمایش شده، حرفی نیست.
ولی در مورد ترکیب بنزین و روغن ترمز، نمی دونم بر چه اساسی همچین پیشنهادی رو می دید !؟!
روغن ترمز تنها روغن بر پایه غیر نفتی هست که در وسیله نقلیه استفاده شده ! می دونین یعنی چی ؟ یعنی روغن ترمز به هیچ عنوان با بنزین ترکیب نمی شه یا بهتره بگم حل نمی شه، و همیشه این دو مایع از هم جدا می مونن.
فقط در همین حد بگم، مجبورم کردی سر شبی برم تو پارکینگ آزمایشات شیمیایی انجام بدم و نتیجه رو ثبت کنم :laie_14:
نتیجه کار این پایین هست،

[Only registered and activated users can see links]

هر چقدر تلاش کردم نتونستم روغن ترمز رو با بنزین ترکیب کنم،
آزمایش ساده ایه، هر کسی می تونه امتحان کنه.

حالا فکرشو کنین، همچین ترکیبی وارد کاربراتور شه، روغن همیشه ته کاربراتور می مونه و می ماسه، و اگر زمانی بنزین تمومشه این روغن ترمز تزریق می شه به داخل سیلندر !

nopo
22-06-1390, 10:36 بعد از ظهر
ghased جان، در مورد ترکیب تینر، نگفتم غیر ممکنه، ترکیب این درصد ها دقت می خواد. اگر از درصد ها اطمینان دارید و قبلا آزمایش شده، حرفی نیست.
ولی در مورد ترکیب بنزین و روغن ترمز، نمی دونم بر چه اساسی همچین پیشنهادی رو می دید !؟!
روغن ترمز تنها روغن بر پایه غیر نفتی هست که در وسیله نقلیه استفاده شده ! می دونین یعنی چی ؟ یعنی روغن ترمز به هیچ عنوان با بنزین ترکیب نمی شه یا بهتره بگم حل نمی شه، و همیشه این دو مایع از هم جدا می مونن.
فقط در همین حد بگم، مجبورم کردی سر شبی برم تو پارکینگ آزمایشات شیمیایی انجام بدم و نتیجه رو ثبت کنم :laie_14:
نتیجه کار این پایین هست،

[Only registered and activated users can see links]

هر چقدر تلاش کردم نتونستم روغن ترمز رو با بنزین ترکیب کنم،
آزمایش ساده ایه، هر کسی می تونه امتحان کنه.

حالا فکرشو کنین، همچین ترکیبی وارد کاربراتور شه، روغن همیشه ته کاربراتور می مونه و می ماسه، و اگر زمانی بنزین تمومشه این روغن ترمز تزریق می شه به داخل سیلندر !

بعدش که رفت توی سیلنر چی میشه؟(چهارزمانه)

phoenix7
22-06-1390, 11:08 بعد از ظهر
من هم یه سوال دارم
من شنیدم که گفته شده استفاده از بنزین سوپر برای موتور مناسب نیست .
و با عث ایجادفشار و گرمای بالا در موتور میشه و بعلاو باعث کاهش عمر مفید موتور میشه
آیا این گفته ها در مورد استفاده از بنزین سوپر درست هست ؟؟

شفیع
23-06-1390, 12:47 قبل از ظهر
بعدش که رفت توی سیلنر چی میشه؟(چهارزمانه)

این نوع روغن ترمز خاصیت خورندگی کمی داره، می تونه باعث خورده شدن سطح فلز (دیواره سیلندر) شه ! ...
و جدا از این قضیه، روغن ترمز به این راحتی ها نمی سوزه، یعنی روغن ترمز مقاوت بالایی در برابر حرارت داره، ار نوع آبی خیلی بیشتر می تونه حرارت رو تحمل کنه، و اینکه روغن ترمز ماده ی اشتعال زا نیست، یعنی نمی سوزه!
می شه گفت وقتی وارد سیلندر می شه و با شمع ... تماس پیدا می کنه عین این می مونه که آب وارد سیلندر شده، البته آب خیلی بهتر از روغن ترمزه واسه اینکه آب بر اثر گرمای انجین بخار می شه ولی اثر روغن ترمز به این راحتی ها از بین نمیره.
در آزمایش بالا وقتی بنزین و روغن ترمز رو با هم مخلوط کردم، آخرش این دو ترکیب رو آتیش زدم، متوجه شدم روغن ترمز اصلا نمی سوزه و باعث می شه شعله های بنزین موجود هم خیلی زود فروکش کنه.

---------- Post added at 01:46 AM ---------- Previous post was at 01:38 AM ----------

من هم یه سوال دارم
من شنیدم که گفته شده استفاده از بنزین سوپر برای موتور مناسب نیست .
و با عث ایجادفشار و گرمای بالا در موتور میشه و بعلاو باعث کاهش عمر مفید موتور میشه
آیا این گفته ها در مورد استفاده از بنزین سوپر درست هست ؟؟

بنزین سوپر به علت خلوص بیشتر باعث بهتر سوختن در موتور می شه، ...
صفحات قبل رو مطالعه کنین.

phoenix7
23-06-1390, 12:44 بعد از ظهر
از دست من داداش شفیع رفت فارسی نوشت یوزرشو :hanghead::hanghead:

دادا صفحات قبل رو خوندم اینرو هم میدونم که سوپر بهتر سوخته میشه و بهتر شتاب داره و روان تر کار میکنه ولی میخام بدونم اون چیزهایی که در بالا ذکر کردم که فقط شنیدم و هیچ اطالاعاتی در موردش ندارم درست هست یا نه ؟؟

شفیع
23-06-1390, 01:07 بعد از ظهر
از دست من داداش شفیع رفت فارسی نوشت یوزرشو :hanghead::hanghead:

دادا صفحات قبل رو خوندم اینرو هم میدونم که سوپر بهتر سوخته میشه و بهتر شتاب داره و روان تر کار میکنه ولی میخام بدونم اون چیزهایی که در بالا ذکر کردم که فقط شنیدم و هیچ اطالاعاتی در موردش ندارم درست هست یا نه ؟؟

اگر موتور بر اساس بنزین سوپر طراحی شده باشه، هیچ مشکلی نداره، یعنی اون حرفا فقط حرفه !!!

nopo
23-06-1390, 11:06 بعد از ظهر
[QUOTE=شفیع;35103]این نوع روغن ترمز خاصیت خورندگی کمی داره، می تونه باعث خورده شدن سطح فلز (دیواره سیلندر) شه ! ...
و جدا از این قضیه، روغن ترمز به این راحتی ها نمی سوزه، یعنی روغن ترمز مقاوت بالایی در برابر حرارت داره، ار نوع آبی خیلی بیشتر می تونه حرارت رو تحمل کنه، و اینکه روغن ترمز ماده ی اشتعال زا نیست، یعنی نمی سوزه!
می شه گفت وقتی وارد سیلندر می شه و با شمع ... تماس پیدا می کنه عین این می مونه که آب وارد سیلندر شده، البته آب خیلی بهتر از روغن ترمزه واسه اینکه آب بر اثر گرمای انجین بخار می شه ولی اثر روغن ترمز به این راحتی ها از بین نمیره.
در آزمایش بالا وقتی بنزین و روغن ترمز رو با هم مخلوط کردم، آخرش این دو ترکیب رو آتیش زدم، متوجه شدم روغن ترمز اصلا نمی سوزه و باعث می شه شعله های بنزین موجود هم خیلی زود فروکش کنه

---------- Post added at 01:46 AM ---------- Previous post was at 01:38 AM ----------

تا جایی که من میدونم آب حلال روغن ترمزه شما چطور قاطیشون کردی؟:fingersmiley:

شفیع
23-06-1390, 11:49 بعد از ظهر
[QUOTE=
تا جایی که من میدونم آب حلال روغن ترمزه شما چطور قاطیشون کردی؟:fingersmiley:

آقا nopo من که قاطیشون نکردم، یعنی آقا ghased گفتن با هم قاطی می شه، من هم برای اثبات اینکه بنزین و روغن ترمز با هم قاطی نمی شه، تلاش کردم قاطیشون کنم و مشخص شد که نمی شه !
بله درسته، حلال روغن ترمز آبه !

قاصد
24-06-1390, 02:51 بعد از ظهر
اقا من تسلیمم :hanghead:
ولی هنوزم سر حرفم در خصوص اینکه روغن ترمز باعث افزایش شتاب موتور میشه هستم چون امتحان کردم و جواب گرفتم :14:
بازم اقا شفیع معذرت که سر شب :au:رفتی سراغ ازمایش شیمی :4:

شفیع
24-06-1390, 03:07 بعد از ظهر
اقا من تسلیمم :hanghead:
ولی هنوزم سر حرفم در خصوص اینکه روغن ترمز باعث افزایش شتاب موتور میشه هستم چون امتحان کردم و جواب گرفتم :14:
بازم اقا شفیع معذرت که سر شب :au:رفتی سراغ ازمایش شیمی :4:

آقا ghased، آخه چطوری ؟ من می خوام حرفتو قبول کنم ولی خوب باید یه دلیل علمی باشه یا نه !؟
شما اینو از کجا شنیدید ؟ یعنی کی بهتون گفته ؟
جون من، این دو ماده رو با هم ترکیب کن بعد بسوزونش، ببین اصلا روغن اصلا نمی سوزه، رغن ترمز دمای بالایی رو می تونه تحمل و نسوزه، حتی اگر هم فرض رو بر این بذاریم که با بنزین ترکیب شه، باز هم به خاطر نسوز بودن باعث می شه احتراق در سیلندر کم و ضعیف شه.

قاصد
24-06-1390, 03:18 بعد از ظهر
آقا ghased، آخه چطوری ؟ من می خوام حرفتو قبول کنم ولی خوب باید یه دلیل علمی باشه یا نه !؟
شما اینو از کجا شنیدید ؟ یعنی کی بهتون گفته ؟
جون من، این دو ماده رو با هم ترکیب کن بعد بسوزونش، ببین اصلا روغن اصلا نمی سوزه، رغن ترمز دمای بالایی رو می تونه تحمل و نسوزه، حتی اگر هم فرض رو بر این بذاریم که با بنزین ترکیب شه، باز هم به خاطر نسوز بودن باعث می شه احتراق در سیلندر کم و ضعیف شه.
بابا بخدا من امتحان کردم اصلا از مکانیک های قدیمی بپرس چرا به راننده ها میگفتن تو کاربراتور روغن ترمز بریزن :297:

شفیع
24-06-1390, 07:35 بعد از ظهر
بابا بخدا من امتحان کردم اصلا از مکانیک های قدیمی بپرس چرا به راننده ها میگفتن تو کاربراتور روغن ترمز بریزن :297:

ghsed جان، من تا حالا همچین چیزی نشنیدم

Jasper
18-07-1390, 04:17 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب خدمت دوستان:26:
تجربه چند سال موتور سواریه این حقیر میگه بهترین روغن برای موتور گرون ترینش نیست اصلا؛ البته بستگی خیلی زیادی به ترافیک، وزن راکب، نحوه راندن وسیله یعنی شتابگیری و گاز و گوز کردن و... داره، بعضی تعمیرکارا میگن سر 500کیلومتر روغنو عوض کنین، جسارت نباشه ولی معمولا یا حالیشون نیس یا میخوان بیشتر شمارو زیارت کنن!!!:s (9):

من پیشنهاد میکنم پولتونو بیخود دور نریزین یه روغن ارزونه معمولی، 1000-1500 کیلومتر راحت راحت بی دردسر راه میره (البته منظورم موتورای شهریه معمولیه نه کراس و سنگین و...) در کل اگه سلامت انجین براتون خیلی مهمه با وسیله درست تا کنین همین...

علی یزدانی
18-07-1390, 05:39 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب خدمت دوستان:26:
تجربه چند سال موتور سواریه این حقیر میگه بهترین روغن برای موتور گرون ترینش نیست اصلا؛ البته بستگی خیلی زیادی به ترافیک، وزن راکب، نحوه راندن وسیله یعنی شتابگیری و گاز و گوز کردن و... داره، بعضی تعمیرکارا میگن سر 500کیلومتر روغنو عوض کنین، جسارت نباشه ولی معمولا یا حالیشون نیس یا میخوان بیشتر شمارو زیارت کنن!!!:s (9):

من پیشنهاد میکنم پولتونو بیخود دور نریزین یه روغن ارزونه معمولی، 1000-1500 کیلومتر راحت راحت بی دردسر راه میره (البته منظورم موتورای شهریه معمولیه نه کراس و سنگین و...) در کل اگه سلامت انجین براتون خیلی مهمه با وسیله درست تا کنین همین...

دوست عزیز لطفا به تاریخ پست توجه کنید!!!

morteza-63
18-07-1390, 09:23 بعد از ظهر
من موتورم هونداست 50 هزارتاهم کار کرده هراز چند گاهی تینر میریزم یک لیتر .بدون بنزینم خالی ریختم اتفاقی نیفتاده هیچ وقتم کاربراتم کثیف نشده که باز کنم
اگه کسی درصد دقیق مخلوطشو بگه خوبه
همسایمون سانتافه داره تو یه باک نیم لیتر میریزه
خودمم تو ماشینم ریختم

sajad.N
19-07-1390, 11:53 قبل از ظهر
من موتورم هونداست 50 هزارتاهم کار کرده هراز چند گاهی تینر میریزم یک لیتر .بدون بنزینم خالی ریختم اتفاقی نیفتاده هیچ وقتم کاربراتم کثیف نشده که باز کنم
اگه کسی درصد دقیق مخلوطشو بگه خوبه
همسایمون سانتافه داره تو یه باک نیم لیتر میریزه
خودمم تو ماشینم ریختم

داداش سانتافه و تینر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تیر رو برای موتور های کاربرات میریزن..نه موتور های انژکتور...(موتور های انژکتور سنسور های مختلفی دارن که نسبت به نوع سوخت مفدار پاشیدن بنزین رو تنظیم میکنن) به ای ترتیب به کمترین ناخالصی های سوخت واکنش نشون میده....
در ضمن موتور هایی اتومبیلی که نسبت تراکم بالایی دارن پیشنهاد میشه فقط از بنزین سو پر استفاده بشه..(مثل بی ان و ...بنز...)

babak67
08-11-1390, 07:46 بعد از ظهر
ولی اگر موتور، کاربراتور و انژکتور موتورتون برای بنزین سوپر تنظیم شده باشه، استفاده از بنزین سوپر ضرر که نداره هیچ خیلی هم مفیده، مسلمه با استفاده از بنزین سوپر شتاب بیشتری رو می تونیم در اختیار داشته باشیم.

شفيع جان چطوري كاربراتو براي نوع بنزين تنظيم ميكنن؟؟
2 و 4 زمانه متفاوته؟

شفیع
08-11-1390, 07:53 بعد از ظهر
شفيع جان چطوري كاربراتو براي نوع بنزين تنظيم ميكنن؟؟
2 و 4 زمانه متفاوته؟

تنظیم کاربراتور با نوع بنزین کار خیلی سختیه، حتی در حدی که چندین بار دیدم، چون کاربراتورو کسی نتونست تنظیم کنه کل کاربراتورو عوض کردن.
نمونه اش، کاربراتور های هوندا xl- کاربراتور پیکان جوانان-کاربراتور پژو فرانسه از نمونه کاربراتور هایی هستن که با بنزین سوپر سازگاری ندارن، و همه شون قدیمی هستن،
که در تمام این موتور و ماشین ها که دیدم، به خاطر اینکه کسی نتونست تنظیم دقیقی روش انجام بده، میان کاربراتورو عوض می کنن یا یکی از کاربراتوراشو از مدار خارج می کنن و عین موتور و ماشین های معمولی کاربراتورشو نصب و تنظیم می کنن.
کاربراتور 2 زمانه با 4 زمانه، به کل متفاوته، و نمی شه یک نوتنظیمات رو روی هر دوشون اعمال کرد.

mra680
08-11-1390, 08:34 بعد از ظهر
الان که داشتم میخوندم تایپیکو
من هم به یاد دارم ولی عزیز یا فرچه و روغن ترمز کاربراتورو تمیز میکنن بعدش با بنزین یکبار دیگه میشورنش آخر سر هم با نفت یا گازوئیل
اینا که گفتم مال قدیماس نه حالا . . .
الان یه قوطی تینر توی یه لگن فلزی کاربراتور رو با فرچه میشورن انقدر تمیز میشه که نگو:mypersianforum (531
اون ترکیب تینر بابنزین هم هست البته کمی هم الکل اضافه میکنن که عمل خودسوزی بنزین بیاد پایین چون اکتان هرچی بره بالاتر میل به مشتعل شدن بیشتر میشه
کلا یه ازمایشگاه میخواد اینکار که درحد من یکی نیست برم خرج کنم دنبالش باشم:hanghead:
تئوری های قدیم هم توی قدیم کاربرد داشت
الان راه های دیگه هست که یکیش همین مکمل هاس یکی دیگش قرص که اونا هم بی اثر نیست
ولی نکته قابل توجه اینه که حتما باید اول قرص و مکمل ریختته بشه توی باک خالی
قرص ها حتما و حتما باید اول داخل باک انداخته بشه حالا چرا
چوون گلویی اول باک دارای فیلتر هست و نمیزاره که قرص شما داخل باک بره (فقط ماشین . . .شاید بعضی موتور ها هم دارن)
:hanghead:اینجاس که میگین ای داد بیداد چرا اثر نکرد(چون اول بنزین میزنید و بعد قرص رو میندازین داخل باک)
مکمل رو باز میشه بعد سوخت گیری ریخت ولی قرص حتمی باید اول انداخته بشه تا با سوخت گیری کم کم حل بشه و مخلوط بنزین بشه
دوستان اون سنسوری که عمل بدسوزی رو تشخیص میده اسمش ناک سنسور هست(توی انژکتور) یا سنسور ضربه که توی ماشین های پیشرفته یه سنسور هم تعبیه شده به نام سنسور شتاب(اگه درست بگم)کارش هم تشخیص ضربات ناشی به خودرو(دست اندازو گودی های روی زمین) برای تشخیص بهتر و یکی نشدن ضربات پدیده ی کوبش در موتور خودرو
موفق باشین

matrixaidin
08-11-1390, 10:29 بعد از ظهر
هنوز که هنوزه من خیلی هارو دیدم که تو ماشین انژکتور تینر میریزنتو موتورم میریزنراستی یکی اومده بود پیش مکانیک موتور میگفت دنده ۱ پت پت میکنه دلیلش چیه؟گفت بنزین همیشه سوپر میزنی؟گفت ارهگفت بنزین سوپر اگه همیشه بنزنی باعث خرابی ..... میشه(یه پلاستیکی بود که از سر کاربرات در اورد پوسیده بود.نمیدونم چی بود)

mra680
09-11-1390, 12:49 قبل از ظهر
هنوز که هنوزه من خیلی هارو دیدم که تو ماشین انژکتور تینر میریزنتو موتورم میریزنراستی یکی اومده بود پیش مکانیک موتور میگفت دنده ۱ پت پت میکنه دلیلش چیه؟گفت بنزین همیشه سوپر میزنی؟گفت ارهگفت بنزین سوپر اگه همیشه بنزنی باعث خرابی ..... میشه(یه پلاستیکی بود که از سر کاربرات در اورد پوسیده بود.نمیدونم چی بود)
سلام عزیز
بله
اون پلاستیک یا پلاستیک دیافراگم(واشر دیافراگم) در اثر مرور زمان حالت گرد وارتجاعی خودشو از دست میده(هم بنزین باعثش میشه هم قطعه مصرفی هست و هم سرمای زمستون نابود کننده هست:icon_pf _99_:
قیمتی هم نداره . . .(6 هزار تومن)و اگه میخوای خوب به موتور برسی هر فصل تعویضش میکنی به همراه شستشوی فیلتر هوا
تعویضش بسیار سادس . . .
من وقتم ازاد بشه از کار هایی که میشه بدون بردن به تعمیرگاه انجام داد حتما چنتا فیلم آموزشی میزارم
موفق باشی آیدین جان

matrixaidin
09-11-1390, 10:59 قبل از ظهر
ممنون ممدرضا جاناین دریچه دیافراگم که میگن همون واشرس؟؟فکر کنم تو شتاب موتور تاثیر داره درسته؟؟کارش چیه؟؟

mra680
09-11-1390, 11:48 قبل از ظهر
بله عزیز همون هست
یه زمان بود سال 80 تا 82 اوج ورود پولسار تک شمع بود
اون موقع با تعویض همین واشر و سوزن ژیگلور کاری میکردن که موتور به راحتی 140 کیلومتر رو میرفت چون ترازیستور های تک شمع قطع کن برق ندارن و موتور توی همه دور ها برق داشت حتی توی رد لاین آخر 12 هزار دور:hanghead:
اگه بپرسین برگ سبز برای این موتور صادر کردند و کلانتری محل اگه میگرفت موتور 2 روزی مهمونش بود(پیش اومد برام) وشده وسیله سرقت از بانک ها برای موتور اقایون زرنگ:7tir:
مثل کار بوستر توی ترمز ماشین رو انجام میده و کمک میکونه که پیستون سوزن رو بکشه بالا توی دور های بالای موتور
صد البته که تاثیر داره و برای درک بهترش حدود 5 ماه واشر دیافراگم موتورتو عوض نکن و بعد از گذشت اون مدت تعویضشو حس میکنی
توی مصرف سوخت هم تاثیر داره
موقع تعویضش برای بیشتر شدن عمرش و عمل کرد بهترش دهانه ی گرد بالای کاربراتور که این واشر روی اون فیت میشه باید چسب قطره ای زده بشه
خدا این سربازی رو تمومش کنه من چنتا از ساده ترین روش های تعویض همین واشر و قطعات مصرفی موتور رو و تنظیم چند مکانیزم موتور رو بصورت تصویری میزارم
موفق باشی

matrixaidin
09-11-1390, 11:55 قبل از ظهر
مرسی از جواب کاملتنه اینجوری نمیشه هر وقت بیکار بودی یه برنامه بزار بیام پیشت باید این سالارو یه حال اساسی بدیمخداییشم تو هر سرعتی که هستم اشاره میکنم میکنهمصرف سوختشم(اگه مثل ادم باهاش برم)هر ۸۲ کیلومتر یه خط بنزینش میره

david54
22-06-1399, 06:41 قبل از ظهر
روغن ترمز سوراخهای سوزن های کاربرات و گشادتر نمیکنه؟
آخه اون سوراخها طبق محاسبات دقیقی باید باشه و کاربرات های تولید متفرقه همینطوریش هم دقیق نیست، حالا اگه با روغن ترمز گشادتر هم بشه که مبشه نور علی نور
مصرف سوخت بالا میره و قدرت پایین میاد
غیر اینه؟

Afshin007
24-06-1399, 01:58 قبل از ظهر
روغن ترمز سوراخهای سوزن های کاربرات و گشادتر نمیکنه؟
آخه اون سوراخها طبق محاسبات دقیقی باید باشه و کاربرات های تولید متفرقه همینطوریش هم دقیق نیست، حالا اگه با روغن ترمز گشادتر هم بشه که مبشه نور علی نور
مصرف سوخت بالا میره و قدرت پایین میاد
غیر اینه؟

نمیدونم این حرفم علمی و فنی باشه یا نه ولی من دیدم با روغن ترمز کاربراتهای خیلی کثیف رو تمیز میکنن به این صورت که روغن ترمز میریزن رو کاربرات و میزارن چند دقیقه روش بمونه و بعدش با تینر یا بنزین یا اسپری کاربرات شور میشورن کاربراتو و در ضمن بعید میدونم فلز با چیزی مثل روغن ترمز خورده بشه حالا بازم بچه ها نظر بدن شاید به نتایج بهتری برسیم ///

linux_linda
24-06-1399, 08:14 قبل از ظهر
کاربراتور یه سوزن بیشتره نداره همون سوزن گاز که سیم گاز بش وصله
داخلش رو که باز کنی سه تا پیچ ژیگلور هست 2 تا برای گاز کم و زیاد استفاده میشه

- - - Updated - - -

کاربراتور یه سوزن بیشتره نداره همون سوزن گاز که سیم گاز بش وصله
داخلش رو که باز کنی سه تا پیچ ژیگلور هست 2 تا برای گاز کم و زیاد استفاده میشه