PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چاپر دست ساز

mahdi1376al
24-04-1393, 08:04 بعد از ظهر
سلام
حقیقتش چند وقته که بد جور به سرم زده بود که یدونه چاپر بسازم که به لطف خدا امروز شروع کردم به طراحی و نقشه کشیدم و جمع اوری ابزار (مینی سنگ.ترانس جوش و یدونه لوله خرطوم برق که قراره باهاش ماکت و اندازه های دقیق رو بدست بیارم و بعد روی لوله گاز پیاده کنم
برای قطعات و وسایل مورد نیاز مثلا رینگ ولاستیک و ترمز و فرمون و بقیه متعلقات قرار شد که بعد از ساخت شاسی این موتور موتورو بخرم
[Only registered and activated users can see links]
حالا ی کم در مورد موتور توضیح بدم اینکه موتورشهاب 200و استارتیه مدل 83 وسند ومدارک داره و اینکه واسه اجزا چاپر بعد مشورت با چند تا از دوستان قرار شد همینو خریداری کنم که قیمتش هم 600یا700تومنه
حالا بریم سر طرح والا امروز یدونه چاپر طراحی کردم که قراره تا جایی که از دستم بر میاد شبیه این عکس بسازم (البته ی خرده تزئین کردم که اونا اضافه هستش) ولی شکل کلی وشاسی قراره اینطور در بیاد اگه خدا بخواد
حقیقتش خواستم تازمان کامل کردن شاسی تاپیک باز نکنم ولی گفتم شاید ی وقت دوستان خواستن درست کنن بدردشون خورد حالا سر فرصت تمام نقشه ها و طرح هارو واستون اپ میکنم
یا علی

- - - Updated - - -

مجددا سلام امروز ی فریم از چیزی که میخوام بسازم رو با لوله پلاستیکی درست کردم که فک کنم خیلی خیلی کمکم کنه توساخت دقیق شاسی چون الان دیگه هم اندازه ها و هم زاویه ها دستم اومده در ضمن همین ی تیکه شاسی 6متر لوله برد که اخرش هم واسه باقی شاسی کم اومد به امید خدا فردا میخوام برم لوله گاز بخرم فقط شخصی میدونه که قیمتش چطوره؟

Magma
25-04-1393, 12:02 قبل از ظهر
دوست عزیز یه چندتا نکته بهت بگم. اول اینکه شما طرحتو میتونی رو شاسی همون موتوره پیاده کنی. عیب کار شما و اون یکی دوستمون که چار ساختن اینه که اندازه ی انجینو در نظر نمیگیرین. فضایی که برای انجین در نظر گرفتی زیادی باز و بزرگه و باعث میشه انجین خیلی کوچیک به چشم بیاد. از من میشنوی رو شاسی همون موتوره کار کن چون زحمت و هزینت کمتر میشه. در ضمن میتونی تعلیق عقب هم داشته باشی و مهمتر از همه اگه موتوره پلاک ملی باشه میتونی تردد کنی
در مورد لوله باید بگم لوله های آب و گاز مناسب این کار نیستن. وزن سنگینی دارن و مقاومتشون جالب نیست چون فولاد نیست و فقط برای انتقال مواد طراحی شده. باید لوله ی فولادی بگیری که قطرش کمتره و سبک تره و مقاومتشم بیشتره.
در مورد جوش باید بگم جوش برق نه تنها ظاهر چندان خوبی نداره بلکه مقاومتشم خوب نیست و شما بخوای روش فرزکاری انجام بدی دیگه خیلی سست میشه. یشنهاد من در درجه ی اول آرگون هست و اگه نبود co2. در کل جوشکاریو بدی واست انجام بدن و خودت وایسی بالاسره کار خیلی بهتره.
اینا تجربیات من بود. البته اگه بخوای یه کارت خیلی حرفه ای از آب در بیاد . اگه اینا واست مهم نیست خب ادامه بده....
در مورد بودجه اب که واسه کار در نظر گرفتی هم توضیح بدی خالی از لطف نیست

mahdi1376al
25-04-1393, 01:52 قبل از ظهر
شما طرحتو میتونی رو شاسی همون موتوره پیاده کنی. عیب کار شما و اون یکی دوستمون که چار ساختن اینه که اندازه ی انجینو در نظر نمیگیرین. فضایی که برای انجین در نظر گرفتی زیادی باز و بزرگه و باعث میشه انجین خیلی کوچیک به چشم بیاد. از من میشنوی رو شاسی همون موتوره کار کن چون زحمت و هزینت کمتر میشه. در ضمن میتونی تعلیق عقب هم داشته باشی و مهمتر از همه اگه موتوره پلاک ملی باشه میتونی تردد کنی نظر شما قابل احترامه ولی اگه بخوای رو همون شاسی خودش کار کنی چند تیکه میشه و هیچ وقت اون چیزی که میخوای نمیشه در مورد تعلیق اگه من میخواستم پرو استریت درست کنم حرف شما سند بود ولی این طرح من بیشتر زیباییش به اینه که تعلیق عقب نداشته باشه واسه تردد میخوام کرپی اون موتورو ببرم و وصل کنم به چاپر چون شماره شاسی رو رو کرپی میزنن دیگه درسته؟؟
در مورد لوله باید بگم لوله های آب و گاز مناسب این کار نیستن. وزن سنگینی دارن و مقاومتشون جالب نیست چون فولاد نیست و فقط برای انتقال مواد طراحی شده. باید لوله ی فولادی بگیری که قطرش کمتره و سبک تره و مقاومتشم بیشتره. والا در مورد لوله گاز سنگینی رو درس میگین وخیلی با هاش سرو کار داشتم و از لحاظ مقاومتش ازش مطمعنم ولی اگه برم لوله فولادی گیرم بیاد چشم حتما فولادی میگیرم
در مورد جوش باید بگم جوش برق نه تنها ظاهر چندان خوبی نداره بلکه مقاومتشم خوب نیست و شما بخوای روش فرزکاری انجام بدی دیگه خیلی سست میشه. یشنهاد من در درجه ی اول آرگون هست و اگه نبود co2. در کل جوشکاریو بدی واست انجام بدن و خودت وایسی بالاسره کار خیلی بهتره. اره اتفاقا منم به co2فکر میکردم ولی رفتم گشتم حتی یدونه جوشکار نبود که co2داشته باشه و همشون جوش برق بود
اینا تجربیات من بود. البته اگه بخوای یه کارت خیلی حرفه ای از آب در بیاد . اگه اینا واست مهم نیست خب ادامه بده.... تجربیاتتون واسه من خیلی قابل احترامه ولی واقعیتش اینه که امکانات خیلی کمه و از همه مهم تر پولمه راستی شما دارین بابر درس میکنین درسته؟
در مورد بودجه اب که واسه کار در نظر گرفتی هم توضیح بدی خالی از لطف نیست خخخخخخخخ والا هزینه آبو من که نمیدم بزار بره واسه خودش

mahdi1376al
28-04-1393, 11:01 قبل از ظهر
سلام امروز دو روزه که سخت کار میکنم (روزی 8تا10 ساعت)و شاسی رو تا اینجا پیش بردم
برش ها واقعا سخت بود و پوستمو کند ولی بلاخره برش هارو تکمیل کردم و واسه اینکه نتیجه کارمو ببینم چند تا خال جوش زدم که نتیجش این شد

43941
4394243943
دوستان لطفا اگه مشکلی داره بهم بگین تا همین الان بر طرفش کنم
راستی واسه رینگ و لاستیک عقب 21سانت جا گذاشتم به نظرتون کافیه (همون جایی که رینگ پیچ میشه به شاسی)
البته ی مشکل بزرگ که کار من داره اینه که شاسی رو برش بعد جوش زدم ولی باور بفرمایید چیزی به اسم خم کن پیدا نکردم و مجبور شدم
به نظرتون مرحله بعدی چیکارش کنم ؟
دوستان منتظرم واقعا کارم گیره کمک کنید

ali.motahari
28-04-1393, 01:21 بعد از ظهر
خسته نباشی داداش عکساتون باز نمیشه اگه امکانش هست لینک نده و همینجا کپیش کن

mahdi1376al
28-04-1393, 01:50 بعد از ظهر
ا جالبه عکسا واسه خودم وا میشه!!!!!
بفرماییدداداش اینم عکسا

مسیح
28-04-1393, 08:25 بعد از ظهر
سلام مهدی جان
خیلی خوب شده افرین
منم دردست ساخت دارم لوله هارو گرفتم خم کردم نقشه ها امادست همشم درب مغازس ولی گرفتاری امونم نمیده که بخوام جوشکاریو ایناشو بدم
خب نکته ای که هست خواهشا یکم عکس هارو بزرگتر بگیر بتونیم جزئیاتو ببینیم
خب
ارتفاع موتورچندسانت قراره دربیاد؟من واسه موتورم 13-14سانت درنظر گرفتم
میبینم جوشاتو تکمیل کردی کاش زودتر دیده بودم وبهت قلم جوش 7018روپیشنهاد میدادم که خیلی مقاومتش بیشتره
ولی حالام خوبه البته شاید خودت هم همون 7018رو استفاده کردی
خب واسه جای پیچ چرخ موتور چیکار میخوای بکنی؟دستی میسازی یاازموتورشهابه رو برمیداری یا میدی cnc?

mahdi1376al
29-04-1393, 12:16 بعد از ظهر
سلام داش مسیح چطوری خوبی؟ تو تیونینگ تاک واست پی ام گذاشتم جواب ندادی ممنون شما لطف دارین اره اتفاقا طرحتونو دیدم توی تی تی تاپیک باز کردین و اپدیت نمیکنین راستی شما خم زدین چرا جوش نمیکنین ؟ بابا کلش 2یا3ساعت وقتتو نمیگیره تنبلی نکن به روی چشم حتما عکس بزرگتر با جزییات بیشتر واستون میزارم والا ارتفاع موتور فک کنم مال من 10تا 15سانت در بیاد البته بستگی به رینگ و لاستیک داره ولی جا پیش هارو میخوام طوری بزارم که قابل تنظیم بشه اره جوشا تکمیل شده ولی باور بفرمایید اولین باره اسم قلم جوش 7018به گوشم میخوره واسه جا پیچ عقب خواستم خودم بسازم ولی ریسکش بالا بود و رفتم یدونه دوشاخ عقب 125 که خراب بود گرفتم اوردم قسمت جا پیچاشو برش زدم وقالب اندازه لوله گاز بود و داخلش بازی نمیکرد فقط مونده جوشکاریش اینم عکساش [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

مسیح
29-04-1393, 08:43 بعد از ظهر
سلام داش مسیح چطوری خوبی؟ تو تیونینگ تاک واست پی ام گذاشتم جواب ندادی ممنون شما لطف دارین اره اتفاقا طرحتونو دیدم توی تی تی تاپیک باز کردین و اپدیت نمیکنین راستی شما خم زدین چرا جوش نمیکنین ؟ بابا کلش 2یا3ساعت وقتتو نمیگیره تنبلی نکن به روی چشم حتما عکس بزرگتر با جزییات بیشتر واستون میزارم والا ارتفاع موتور فک کنم مال من 10تا 15سانت در بیاد البته بستگی به رینگ و لاستیک داره ولی جا پیش هارو میخوام طوری بزارم که قابل تنظیم بشه اره جوشا تکمیل شده ولی باور بفرمایید اولین باره اسم قلم جوش 7018به گوشم میخوره واسه جا پیچ عقب خواستم خودم بسازم ولی ریسکش بالا بود و رفتم یدونه دوشاخ عقب 125 که خراب بود گرفتم اوردم قسمت جا پیچاشو برش زدم وقالب اندازه لوله گاز بود و داخلش بازی نمیکرد فقط مونده جوشکاریش اینم عکساش [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
سلام دادا
والا اونطرف وانمیشه
واس شما باز میشه؟
میگم اگه اینارو از لوله جدامیکردیو بعد لوله شاسیو چاک میدادی ومثل فابریک میبستی قشنگ ترنمیشد
تنبلی نیست عزیزم والا بخدا وقت ندارم

mahdi1376al
30-04-1393, 10:35 قبل از ظهر
سلام
اره واسه من وامیشه!!!
اخ اخ اگه زود تر گفته بودی حتما چاک میکردم بعد خم میزدم اونطور هم محکم تر میشد هم بهتر نما میداد اصلا یادم نبود
شوخی کردم داداش قبولت داریم

راستی امروز شاسی رو ی جورایی سر هم کردم که ببینم ارتفاع و نما چطور شده که بخاطر جا پیچ ها 10 سانت اضاف شده به طول دو شاخ عقب که نتیجش پایین اومدن ارتفاع موتور و عقب رفتن رینگ و لاستیک و بد قیافه شدن شده که باید 10سانت اضافه رو ببرم
راستی جاپیچ ها خوبه؟
اینم عکس ها

Hesam Kabiri
30-04-1393, 05:03 بعد از ظهر
خدا قوت مشتي ، موفق باشي :14:

ادامه بده ...

مسیح
31-04-1393, 09:06 بعد از ظهر
دادا عکسهای پست اخرت باز نمیشه لطفا دوباره اپ کن

mahdi1376al
01-05-1393, 09:58 قبل از ظهر
سلام نمیدونم چرا اینطوری میشه!!!!!
بفرما داداش اینم لینک عکس ها
1
2
3
4

- - - Updated - - -

مجددا سلام
دوستان منو اون یارو که میخواستم موتورو ازش بگیرم معاملمون نشد الان دنبال یدونه انجین 200به بالا میگردم کسی سراغ داره؟ (البته قیمتشم خیلی مهمه واسم )
مسیح داداش اون رینگ ولاستیکت رو چند گرفتی؟

مسیح
01-05-1393, 07:54 بعد از ظهر
سلام نمیدونم چرا اینطوری میشه!!!!!
بفرما داداش اینم لینک عکس ها
1
2
3
4

- - - Updated - - -

مجددا سلام
دوستان منو اون یارو که میخواستم موتورو ازش بگیرم معاملمون نشد الان دنبال یدونه انجین 200به بالا میگردم کسی سراغ داره؟ (البته قیمتشم خیلی مهمه واسم )
مسیح داداش اون رینگ ولاستیکت رو چند گرفتی؟
خیلی عالیه داداش فقط چرا اریپ شده وافقی نیست چاک مخصوص پیچ میخوای ارتفاع موتورو باش تنظیم کنی؟
اونو یادم نیست 200یا250خریدم

mahdi1376al
02-05-1393, 12:02 قبل از ظهر
اریب بودنشو نمیدونم والا شاید تو عکس اینطور نما میده
والا واسه تنظیم ارتفاع ی طرحی تو ذهنم بود واسه رینگ عقب اون موتوری که میخواستم بگیرم که دیگه معاملمون نشد حالا فردا میخوام برم توپی موتور 125و خورشیدیش رو بخورونم رو رینگ و لاستیک پراید

mahdi1376al
03-05-1393, 02:31 بعد از ظهر
بفرمایید دوستان اینم عکس های جدید ولی خدا وکیلی دیدی نظرتو بگو بچه های دست ساز خیلی سرد شدن اگه کلا مشکلی با ما یا تاپیک دارید بگید تا بگم مدیر قفل کنه
1
2
3
4
5
6

hosseinpalang
03-05-1393, 02:37 بعد از ظهر
چرخ جلوشم پراید میخوای بذاری ؟؟؟ چطور میخوای کمک جلو رو به چرخ پراید سوار کنی؟

از کمک جلوی هندا 125 میخوای استفاده کنی ؟؟؟ کوتاه نیست آیا ؟؟؟

mahdi1376al
03-05-1393, 03:24 بعد از ظهر
چرخ جلوشم پراید میخوای بذاری ؟؟؟ چطور میخوای کمک جلو رو به چرخ پراید سوار کنی؟

از کمک جلوی هندا 125 میخوای استفاده کنی ؟؟؟ کوتاه نیست آیا ؟؟؟
اره داشی پلنگ میخوام از لاستیک پراید استفاده کنم اینطور فک کنم خوشکل تر بشه
اره اتفاقا کمک جلو 125کوتاهه باید به فکر ی کمک دیگه باشم واسه سوار کردنش رو رینگ پراید هنو فکری ندارم حقیقتش ولی هیچی نشد نداره حالا ی خورده کارداره رینگ عقب و فریم که تموم بشه میرم تو کار چرخ جلو

ali.motahari
03-05-1393, 03:32 بعد از ظهر
داداش کلا کمک سی جی اگه هم اندازش کنی با یه بست دست ساز ک ب سرش بخوره این وزن لاستیک و بدنه روئ نمیتونه تحمل کنه
میتونه؟

مسیح
03-05-1393, 09:25 بعد از ظهر
سلام مهدی جان
داداش یه سری مباحثی داشتیم بادوستان که کلا لاستیک ماشین بدرد موتور سیکلت نمیخوره حتی واسه چرخ عقب
محدودیت های خیلی زیادی داره
اونوقت شما برای چرخ جلوهم بذاری فقط مسیر مستقیمو میتونی بری واگر خاستی بچرخی باسرعت5کیلومتر اروم اروم باید بچرخی اگر یکم موتور خم شد میخوری زمین
بعدم موتور چاپرباید تایر جلوش بزرگوباریکتر تایرعقب باشه
موتور شاسیش الان یکم صافه یادت باشه گلو موتورو خاسی جوش بدی شیبش بدی ها
مورد بعدی جایی ک برای انجین تعبیه کردی خیلی بزرگه ویه انجین بلند مثل انجین بی اس آ 3تفنگه میخواد خخخخخخ
داداش همونطور ک امیدواری وتشویق میدم باید ایرادات روهم بگیم تااخر کار یه چیز عالی دراد ازتوش
خدایی هرشب ک میام پاپیسی تاپیکتو وامیکنم
دنبال میکنم زود ب زود عکس بذار

hesam_jijibiji
03-05-1393, 11:59 بعد از ظهر
آفرین مهدی جان . چرخ جلو رو کلا بیخیال شو. باید از رینگ و لاستیک فابریک موتور سیکلتی استفاده کنی ! لاستیک موتور سیکلت بصورت نقطه ای در لحظه با زمین تماس داره به همین خاطر میتونه به طرفین کج بشه و بپیچه بدونه اینکه سرنشین رو زمین بزنه یا موتور رو چپ کنه. اما لاستیک ماشین اتصالش با زمین بصورت خطی لحظه ای هست و همین توی موتور مشکل ساز میشه! بعدا با عکس برات توضیح میدم. اول باید کار با این انجمن رو یاد بگیرم:gigglesmile:
مشکلات دیگه هم میدونم بر طرف کردی . زودتر آپدیت کن

mahdi1376al
04-05-1393, 02:07 قبل از ظهر
سلام مهدی جان
داداش یه سری مباحثی داشتیم بادوستان که کلا لاستیک ماشین بدرد موتور سیکلت نمیخوره حتی واسه چرخ عقب
محدودیت های خیلی زیادی داره
اونوقت شما برای چرخ جلوهم بذاری فقط مسیر مستقیمو میتونی بری واگر خاستی بچرخی باسرعت5کیلومتر اروم اروم باید بچرخی اگر یکم موتور خم شد میخوری زمین
بعدم موتور چاپرباید تایر جلوش بزرگوباریکتر تایرعقب باشه
موتور شاسیش الان یکم صافه یادت باشه گلو موتورو خاسی جوش بدی شیبش بدی ها
مورد بعدی جایی ک برای انجین تعبیه کردی خیلی بزرگه ویه انجین بلند مثل انجین بی اس آ 3تفنگه میخواد خخخخخخ
داداش همونطور ک امیدواری وتشویق میدم باید ایرادات روهم بگیم تااخر کار یه چیز عالی دراد ازتوش
خدایی هرشب ک میام پاپیسی تاپیکتو وامیکنم
دنبال میکنم زود ب زود عکس بذار
اول اینکه ممنون که پیگیر هستید و مشکلاتمو بم میگید
والا لاستیک جلو رو بخاطر اینکه نمای موتورو بهتر میکرد و هزینه کم تر خواستم بندازم که کلا دیگه منصرف شدم چشم حتما رینگ موتور میندازم
حقیقتش اگه بخوام شاسی رو فرم بدم بهش باید خم بشه حتما که اگه چاک کنم بعد جوش بدم ب کلی فریم ضعیف میشه منم که هرچی گشتم چیزی به اسم خم کن پیدا نکردم
واسه جای انجین ارتفاع فریم 68 سانت بود که 12سانت ازش کوتاه کردم الان شده 56سانت از طرفی هم ارتفاع انجین 43سانته
دستت درد نکنه داداش بخدا خوشحال میشم مشکلاتمو بهم بگین که بعد به مشکل وخرج اضافه نیوفتم
باور کنین با اینترنت گوشی تازه اونم همراه اول میام سرعت مرعت یوخ جونمو میگیره تا یدونه عکس اپ میکنه چشم حتما عکس جدید میز

- - - Updated - - -

آفرین مهدی جان . چرخ جلو رو کلا بیخیال شو. باید از رینگ و لاستیک فابریک موتور سیکلتی استفاده کنی ! لاستیک موتور سیکلت بصورت نقطه ای در لحظه با زمین تماس داره به همین خاطر میتونه به طرفین کج بشه و بپیچه بدونه اینکه سرنشین رو زمین بزنه یا موتور رو چپ کنه. اما لاستیک ماشین اتصالش با زمین بصورت خطی لحظه ای هست و همین توی موتور مشکل ساز میشه! بعدا با عکس برات توضیح میدم. اول باید کار با این انجمن رو یاد بگیرم:gigglesmile:
مشکلات دیگه هم میدونم بر طرف کردی . زودتر آپدیت کن
اره دیگه چرخ جلو رو بیخیالش شدم
خخخخخخخخخخ اینجا خیلی از تی تی بهتره
دستت درد نکنه بابت کوتاه کردن ارتفاع و طول فریم خیلی بهتر شده
چشم سر فرصت اپ میکنم

Gladiator
04-05-1393, 10:21 قبل از ظهر
خسته نباشی داداش ، دمت گرم کارت قشنگ شده ، برای رینگ جلو و عقب برو ببین میتونی رینگ این موتورای طرح هارلی شهاب پیدا کنی ، هم لاستیک خیلی پهن بهش میخوره هم استیله و بد نیست ظاهرش یا رینگای موتور چاپار اگه یادت باشه ، البته بنظرم اگه بخوای سیم پره ایش هم کنی بد نمیشه ، طوقه اونجر جالبش میکنه

Magma
04-05-1393, 12:20 بعد از ظهر
خسته نباشید.
استفاده از رینگ و لاستیک ماشین چه عقب و چه جلو کار درستی نیست. لاستیک ماشین و موتور فرق داره واگه بخوای باهاش تردد کنی با کوچکترین خم کردن موتور زمین میخوری. ضمنا لاستیک ماشین برای کار شما زیادی پهنه و قدرته موتورو میگه. دوست عزیز من هنوزم پیشنهاد میکنم رو شاسی خود موتور کار کنید.

mahdi1376al
04-05-1393, 12:21 بعد از ظهر
خسته نباشی داداش ، دمت گرم کارت قشنگ شده ، برای رینگ جلو و عقب برو ببین میتونی رینگ این موتورای طرح هارلی شهاب پیدا کنی ، هم لاستیک خیلی پهن بهش میخوره هم استیله و بد نیست ظاهرش ا رینگای موتور چاپار اگه یادت باشه ، البته بنظرم اگه بخوای سیم پره ایش هم کنی بد نمیشه ، طوقه اونجر جالبش میکنه
دستت درد نکنه حقیقتش رینگ عقبو که که همون مال پراید کلی خرجش کردم که انداختم رو موتور ولی رینگ جلو نمیدونم چی بندازم البته پولمم زیاد نیست که بخوام زیاد خرجش کنم میگم یه چیزی باشه که هم پهن باشه و هم ارزون ولی نمیدونم چی بندازم
باور بفرمایین تا الان کل پولی که خرج موتور شده 90هزار تومن بوده فقط پول لوله گاز دادم ویدونه خورشیدی عقب گرفتم بقیه قطعاتو از قبل داشتم یا اوراقی بودن مفتی بهم دادن

Gladiator
04-05-1393, 12:28 بعد از ظهر
داداش اشتباه نکنچرخ ماشین بکارت نمیاد ، اینجوری نمیتونی موتورو اصلا سوار شی ، تاحالاشو که زیاد هزینه نکردی ولی اگه رینگ موتور درستو حسابی به قیمت گیرت نیاد چی؟استفاده از چرخ ماشین برای موتور یک کار کاملا غیر اصولیه ، من هنوزم نظرم اینه که چرخ اونجر گیر بیاری بندازی روش ، حداقل برو طوقه هاشو بخر توژی یه موتور دیگه هم از تو اوراقی ها ژیدا کن یه جوری سرهمش کن بذار یه چیز مشتی در بیاد داداش

mahdi1376al
04-05-1393, 12:32 بعد از ظهر
خسته نباشید.
استفاده از رینگ و لاستیک ماشین چه عقب و چه جلو کار درستی نیست. لاستیک ماشین و موتور فرق داره واگه بخوای باهاش تردد کنی با کوچکترین خم کردن موتور زمین میخوری. ضمنا لاستیک ماشین برای کار شما زیادی پهنه و قدرته موتورو میگه. دوست عزیز من هنوزم پیشنهاد میکنم رو شاسی خود موتور کار کنید.
لاستیک عقب که انداختم به صورت خطی از زمین جدا نمیشه و ی ذره ی ذره جدا میشه وسطش نثبت به دو طرفش بلند تره منظورم اینه که صاف نیست و از وسط به دو طرف شیب داره حالا عکس میذارم واستون که بهتر منظورمو برسونم
والا راجع به قدرتش که اگه 60تا هم بره کافیه چون اگه بیشتر بشه دست سازه دیگه هر لحضه ممکنه اتفاقی بیفته منم که جونمو دوس دارم
:vardane:
راجع به اون موتور شهابه که گفتم جور نشد که بخرمش دیگه خودم شاسی رو زدم

Gladiator
04-05-1393, 12:36 بعد از ظهر
این رینگارو میگفتم شهاب طرح هارلی ، موتور پرواز 200 هم رینگاش همینه دقیقا

mahdi1376al
04-05-1393, 01:09 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
این رینگارو میگفتم شهاب طرح هارلی ، موتور پرواز 200 هم رینگاش همینه دقیقا
اره رینگاش خیلی خوشگله رینگ جلوش فک کنم از رینگ این سه چرخا باشه درسته؟
قیمت دارین؟

- - - Updated - - -

بفرمایید دوستان اینم عکس لاستیک البته هر کاری کردم تو دوربین خوب معلوم نشد

Gladiator
04-05-1393, 01:16 بعد از ظهر
اره رینگاش خیلی خوشگله رینگ جلوش فک کنم از رینگ این سه چرخا باشه درسته؟
قیمت دارین؟

- - - Updated - - -

بفرمایید دوستان اینم عکس لاستیک البته هر کاری کردم تو دوربین خوب معلوم نشد

نه این لاستیک بدردت نمیخوره ، باید رینگو لاستیک موتور بندازی داداش
عکسی که گذاشتم رینگ عقبو جلوشو بگردی فکر کنم بتونی دسته دو تهیه کنی قیمت ندارم

mahdi1376al
04-05-1393, 01:31 بعد از ظهر
نمیدونم والا چیکار کنم فعلا که پول ندارم مگه موقتی همینو بندازم بعد که پول دستم اومد عوضش کنم

mahdi1376al
05-05-1393, 12:19 قبل از ظهر
کارایی که امروز انجام دادم: 1_ ارتفاع و طول فریم رو کوتاه کردم 2_یدونه رینگ 125گیر اوردم امتحان کردم رو موتور که به نظر خودم زیاد جالب نبود حالا فردا میخوام برم دنبال رینگ و لاستیک جلو مال موتور سه چرخا اگه گیرم اومد که چ بهتر ولی اگه نبود یدونه جلو بندی کامل (سه شاخه .کمک.رینگ و لاستیک .توپی وترمز.)میگفت 80تومن که درنهایت با 60تومن به توافق رسیدیم همونو میخرم میندازم روش بفرمایید اینم عکس جدید [Only registered and activated users can see links]

Hesam Kabiri
05-05-1393, 09:41 قبل از ظهر
خدا قوت
به نظره من زمانی که رینگ ماشین برایه جلو انتخاب کردی موتوری یه چیزه دیگه شده بود ، شبیه به نمونه خوده آمریکاییش ولی ایمنیش صفره

اگه بتونی جلو بندی موتور 3 چرخارو نصب کنی خیلی عالی میشه .

موفق باشی

mahdi1376al
05-05-1393, 01:19 بعد از ظهر
خدا قوت به نظره من زمانی که رینگ ماشین برایه جلو انتخاب کردی موتوری یه چیزه دیگه شده بود ، شبیه به نمونه خوده آمریکاییش ولی ایمنیش صفره اگه بتونی جلو بندی موتور 3 چرخارو نصب کنی خیلی عالی میشه . موفق باشی ممنون داش حسام نمیدونم چرا حرفات به ادم انگیزه میده امروز رفتم دنبال رینگ و لاستیک موتور سه چرخا و این شهاب طرح هارلی ها مال سه چرخ بود با کمک و رینگ ولاستیک وترمز قیمت دادن 350تومن که میشه دوبرابر خرجی که تا الان کردم اون شهابا هم که اصلا وجود نداشت کلا بیخیال رینگای دیگه شدم میخوام همینو بندازم براش حالا دیگه یا سر پیچ گردنمو میشکنه یا گردنشو میشکنم خداوکیلی قبول کنین با همین خیلی خوش استیل تره راستی انجینو گذاشتم ببینم چقد بالای انجین اضافست اینم عکس [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) به نظرتون فضای خالیش خوبه یا 5سانت دیگه از ارتفاع فریم کوتاه تر کنم؟ نظری انتقادی داشته باشین خوشحال میشم بهم بگین تا اگه کارم مشکلی داره برطرفش کنم[Only registered and activated users can see links]

Hesam Kabiri
05-05-1393, 06:08 بعد از ظهر
مشتی عجله نکن ، یخورده پول پس انداز کن بعد با وسایله کامل موتورو آماده کن . کاملا درکت میکنم چون پول به اندازه ی کافی و میخوای با تجهیزاتی که داری یه موتور بسازی اما آخرش اونی که میخوای نمیشه و افسوس میخوری که چرا فلان کارو انجام ندادی :icon_pf _99_: من اطلاعات در خصوص این موتورا ندارم ولی به نظرم زیبا ترین قسمت این سبک موتور اندازه لاستیک و قرار گرفتنه نشیمن گاهه به غیر از خیلی چیزایه دیگه ، من کلی گفتم

شما یه مبلغی پس انداز کن ، طی این مدت هم از دیگران اطلاعات جمع اوری بکن و یه رینگ و لاستیکه درست و حسابی بخر ، فرمونه خوشگل ، گلگیر و ...

رینگه ماشین خیلی تو چِشه ولی من به شخصه میترسم زمانی که سوار موتور بشی یه حادثه ای برات اتفاق بیوفته از طرفی جلو بندی و کمکایه جلوتم حتما باید از یه موتوره قوی تر باشه چون کمک cg جواب نمیده

خودت قضاوت کن ، موتور با این همه هیبت اون وقت کمک جلوش این قد کوچیک :fingersmiley:

اون چیزی که به نظرم باید میگفتم در اختیارت گذاشتم ، هر جور خودت میدونی

موفق باشی :32:

Magma
05-05-1393, 08:11 بعد از ظهر
دوست عزیز شاسی زیادی واسه انجینت بزرگه. ببین انجین تو شاسی گم شده. قسمت جلویی شاسی هم باید شیبدار تر باشه و الان زیادی قائمه. در ضمن یه چیزی در مورد هزینه ها گفته بودی...بدون که اگه بخوای درست کار کنی حداقل 2میلیون خرج داری

مسیح
05-05-1393, 09:49 بعد از ظهر
سلام مهدی جان خیلی خوشکل شد
ولی منم نظرم رو تایر موتوره واسه جلو
دوروبر انجینم یکم کوچیک کنی باحال تر میشه
میگم چرا کمکات خم شدن؟تصادفی گرفتی واسه تست؟

Gladiator
06-05-1393, 09:47 قبل از ظهر
از بحث زمین خوردنو حادثه که بگذریم با این رینگو لاستیک هایی که شما انتخاب کردی انجین 125 سی سی حال نداره اینو راه بندازه که ، نه شتاب داری نه سرعت ، بعید میدونم 50 تا بیشتر بره ، انجینت برای این شاسی خیلی کوچیکه ، داداش عجله نکن کم کم جمعش کن ، اینجوری یه روز میبینی یه رینگو لاستیک به پستت میخوره به قیمت میخری ، یه روز دیگه کمک به پستت میخوره و ... کم کم جمع میشه و یه چیز درستو حسابی هم میشه

mahdi1376al
07-05-1393, 12:39 قبل از ظهر
مشتی عجله نکن ، یخورده پول پس انداز کن بعد با وسایله کامل موتورو آماده کن . کاملا درکت میکنم چون پول به اندازه ی کافی و میخوای با تجهیزاتی که داری یه موتور بسازی اما آخرش اونی که میخوای نمیشه و افسوس میخوری که چرا فلان کارو انجام ندادی [Only registered and activated users can see links] من اطلاعات در خصوص این موتورا ندارم ولی به نظرم زیبا ترین قسمت این سبک موتور اندازه لاستیک و قرار گرفتنه نشیمن گاهه به غیر از خیلی چیزایه دیگه ، من کلی گفتم

شما یه مبلغی پس انداز کن ، طی این مدت هم از دیگران اطلاعات جمع اوری بکن و یه رینگ و لاستیکه درست و حسابی بخر ، فرمونه خوشگل ، گلگیر و ...

رینگه ماشین خیلی تو چِشه ولی من به شخصه میترسم زمانی که سوار موتور بشی یه حادثه ای برات اتفاق بیوفته از طرفی جلو بندی و کمکایه جلوتم حتما باید از یه موتوره قوی تر باشه چون کمک cg جواب نمیده

خودت قضاوت کن ، موتور با این همه هیبت اون وقت کمک جلوش این قد کوچیک :fingersmiley:

اون چیزی که به نظرم باید میگفتم در اختیارت گذاشتم ، هر جور خودت میدونی

موفق باشی :32:
اره دیگه بقول شما باید یه خورده صبر کنم پول جمع کنم بعد ادامه بدم درمورد کمک هم باشه حتما عوض میکنم ی جفت کمک فنر سه چرخ سراغ دارم میگه 40تومن با سه شاخ همونارو میگیرم

دوست عزیز شاسی زیادی واسه انجینت بزرگه. ببین انجین تو شاسی گم شده. قسمت جلویی شاسی هم باید شیبدار تر باشه و الان زیادی قائمه. در ضمن یه چیزی در مورد هزینه ها گفته بودی...بدون که اگه بخوای درست کار کنی حداقل 2میلیون خرج داری
خیلی ممنون اره شما درست میگی شاسی زیادی بزگ بود واسه انجین یه خورده کوتاه ترش کردم که حتما عکس میزارم نه بابا 2تومن خیلی زیاده اگه از 400تومن بیشتر خرجش بره دیگه روش کار نمیکنم 1میلیون و600هزار دیگه رو ور میدارم میرم ی موتور درست حسابی میگیرمd:

سلام مهدی جان خیلی خوشکل شد
ولی منم نظرم رو تایر موتوره واسه جلو
دوروبر انجینم یکم کوچیک کنی باحال تر میشه
میگم چرا کمکات خم شدن؟تصادفی گرفتی واسه تست؟
ممنون داش مسیح گل شما لطف دارین
حقیقتش واسه تایر جلو ی فکر اساسی باید بکنم و حسابی برم بگردم
واسه دورو بر انجین دارم روش کار میکنم البته امروز ی کارایی کردم اگه معلوم باشه تو عکس

از بحث زمین خوردنو حادثه که بگذریم با این رینگو لاستیک هایی که شما انتخاب کردی انجین 125 سی سی حال نداره اینو راه بندازه که ، نه شتاب داری نه سرعت ، بعید میدونم 50 تا بیشتر بره ، انجینت برای این شاسی خیلی کوچیکه ، داداش عجله نکن کم کم جمعش کن ، اینجوری یه روز میبینی یه رینگو لاستیک به پستت میخوره به قیمت میخری ، یه روز دیگه کمک به پستت میخوره و ... کم کم جمع میشه و یه چیز درستو حسابی هم میشه
نمیدونم والا ولی حتما رینگ جلو رو عوض میکنم فعلا پول مول هم ندارم اگر هم بخوام نمیتونم عجله کنم:3:

بفرمایید دوستان امروز ی خورده شاسی رو کوتاه تر کردم و زیر باکو خم کردم راستی پشت انجین که ی خورده بازه باید ستون بخوره زیر صندلی و دوشاخ پایینی خلاصه فضای خالیش پر میشه
راستی همین صندلی خوبه یا عوضش کنم؟
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
اینم عکس رینگ وتوپی عقب

مسیح
07-05-1393, 10:04 قبل از ظهر
داش مهدی سلام
عیدت مبارک
خیلی بهتر شد دادا
میگم ازاون اگروزت یکی دوتا عکس خوب میذاری
مرسی

mahdi1376al
07-05-1393, 11:04 قبل از ظهر
داش مهدی سلام
عیدت مبارک
خیلی بهتر شد دادا
میگم ازاون اگروزت یکی دوتا عکس خوب میذاری
مرسی
سلام عید شما هم مبارک
اگزوزش مال 125 فقط تهشو بریدم چشم حتما عکس میزارم ازش

mahdi1376al
08-05-1393, 11:13 قبل از ظهر
سلام
امروز ی خورده شاسی رو خم زدم و ی ستون واسه زیر صندلی و دوشاخ پایینی درست کردم و انجینو با بنزین شستم فقط ی سوال دارم اینکه میخوام انجینو رنگ بزنم چون رنگش رفته حالا سوالم اینه رنگی هست که هم رنگ انجین باشه ؟ اگه هست اسمش چیه ؟ممنون میشم بگین
راستی امروز میخوام تمام شاسی رو جوش بزنم ومحکم کاریش رو انجام بدم
بفرمایید اینم عکس شاسی که خم زدم

مسیح
08-05-1393, 09:39 بعد از ظهر
سلام داش مهدی خیلی خوب شذه خما زیباترش کرده
داداش یکم شیب موتور عمودی اون دوتا لوله رو میگم ک از زیر گلو اومده نمیتونی شیب دار ترش کنی؟
عرض شاسیم خیلی زیاده اینجوری حتی در برق ودرب کلاچشم میره توشاسی نمیتونی کمتر کنی؟

مسیح
09-05-1393, 04:49 بعد از ظهر
راستی برای رنگ میتونی از رنگ اکلیلی استفاده کنی
نقره ایه ونسوز
پاشیدنش هم عاملیت میخواد وگرنه دورنگ میشه

مسیح
18-05-1393, 12:04 بعد از ظهر
داداش چ خبرازادامه پروژه کاری نکردی؟

hesam_jijibiji
03-06-1393, 12:44 بعد از ظهر
قرار شد عکس بزاری !!!! رفتی که رفتی ؟

mahdi1376al
06-06-1393, 09:35 قبل از ظهر

mahdi1376al
06-06-1393, 11:30 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

Hesam Kabiri
06-06-1393, 11:31 قبل از ظهر
داداش خدا قوت

اول ازهمه یه زین تک نفره درست کن چون این زین واقعا به این موتور نمیخوره و بی ریختش کرده

یه طرح برایه اگزوز پیاده بکن مثلا دو لول باریک بکن

راهنما جلو روباز کن

mahdi1376al
06-06-1393, 11:32 قبل از ظهر

hesam_jijibiji
06-06-1393, 02:14 بعد از ظهر
این همه زحمت کشیدی ها اما الان با اون موتور هوندا کناریش هیچ فرقی نمیکنه فقط لاستیک عقبش پهنتره ! مگر اینکه کارایی که حسام کبیری گفت رو انجام بدی !:27::27:
بازم خسته نباشی فریمش خوب شده:24:

alifazlali
07-06-1393, 11:47 قبل از ظهر
دستت درد نکنه ... ولی بهتر یه تجدید نظری بکنی... زین ... باک ... چراغ... کمکهای جلو

موتور فقط r1
10-06-1393, 01:17 بعد از ظهر
دادش بهتر نبوداز راهنمای سی جی استفاده میکردی

براوو سوار
20-06-1393, 05:32 بعد از ظهر
سلام انجین رو چجوری وصل کردی به شاسی? می شه عکس بزاری

mahdi1376al
23-01-1394, 10:19 قبل از ظهر
دادش بهتر نبوداز راهنمای سی جی استفاده میکردی
معلومه که نمیدونی با بی پولی همچین کارایی کردن ینی چی با 180تومن اینو تا اینجا رسوندم با 180تومن لاستیکای جلو و عقب 125 روم هم نمیشه خرید چه برسه موتور درست کردن حاجی والا منم میرفتم بهترین باک و بهترین زین و بهترین انجین که بهش بخوره میگرفتم که از نمونه های خارجیشم بهتر بشه