PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Yamaha dt 125

MEBRAHIMI
24-04-1393, 12:54 بعد از ظهر
سلام دوستان /من دیدم تاپیک ts125هست گفتم حیفه که تاپیک dt125 هم نباشه
این موتور ها مثل ts 125یا dt125خدایی کیفیت ساختشون خیلی خوبه الا ن فک کنم 37یا 38 سال عمر دارن ولی ملت هنوز دیدم سوارشون میشن برا همین دلم نیومد تو بخش موتور های کلاسیک این تاپیک را بزنم!:clap:
دوستان چیزی که از ایم موتور فهمیدم اینه که شتاب سوزوکی 125 را نداره ولی خیلی خر کار تر (!)و خر زور تر (!)هست !فقط قدرتی
[Only registered and activated users can see links]

Make Model

Yamaha DT 125

Year

1981

Engine

Two stroke, single cylinder,

Capacity

123

Bore x Stroke
56 х 50 mm

Cooling System
Air cooled

Compression Ratio
7.2:1

Lubrication
Autolube

Oil Capacity
0.9 Litres /

Induction

Single 24 mm Mikuni

Ignition

CDI

Starting
Kick

Max Power

Max Torque

Clutch
Wet multiplate

Transmission

6 speed

Final Drive
Chain

Front Suspension

Telescopic Forks

Rear Suspension

Monocross

Front Brakes

Drum

Rear Brakes

Drum

Front Tyre

2.75-21

Rear Tyre

3.50-18

Dimensions
Length 2080 mm / 81.8 in
Width 885 mm / 34.8 in
Height 1120 mm / 41.0 in

Seat Height
855 mm / 33.6 in

Ground Clearance
265 mm / 10.4 in

Dry-Weight

96 kg / 212 lbs

Fuel Capacity

7 Litres / 1.58 gal

Consumption average

79 mpg

Standing ¼ Mile

19.9 sec

Top Speed

74 mph

منبع:motorcyclespecs.co.za

Erfan Ts
24-04-1393, 01:04 بعد از ظهر
ممنون بابت تاپیک .....بله قدرت یاماها دی تی 125 یک اسب بخار از تی اس کمتره ....ولی بازم نمیشه رو 1 اسب بخار قضاوت کرد....معمولا دی تی ها قدرتی تر هستن .........

MEBRAHIMI
24-04-1393, 01:45 بعد از ظهر
بله...
یه پیرمرده بود میگفت یاماها موتور عمره و سوزوکی و کاواسکی موتور عشق و حال...

Erfan Ts
27-04-1393, 05:36 بعد از ظهر
سری جدید دی تی 125 ها که کمک مرکزی هستند و معمولا به رنگ های صورتی و سفید هستن موتورای خوبی هستن ولی یکی از معایبشون دیسک صفحه هست که خیلی کم یاب و بد قلق هستن.....بیشتر دیتی هایی که برا فروش هستن یا به نحوی استفاده شدن یا دیسکاشون لق گیری شده یا عوض شده .....لق گیری هم نمیشه بهش اطمینان کرد .......

*لطفا منتقل بشه به موتور های کلاســــــــــیــــــــــ ـک *

hamed510
27-04-1393, 06:28 بعد از ظهر
منتقل شد به بخش موتورهای کلاسیک

yasharazary
27-04-1393, 07:52 بعد از ظهر
خدایی پرچم از این سرتره

Erfan Ts
27-04-1393, 08:07 بعد از ظهر
خدایی پرچم از این سرتره

داداش یاشار ....این مدل جدیدش ولی خداییش سر تره تو شتاب اولیه و سرعت :

لاستیکاش خیلی نازک تره ....بیشتر شتابیه ....ولی به هر حال هر موتوری معایب داره ...عیبای تی اس پرچمم اینه که کلی از همین دی تی قدیمی تره.. استهلاکشم از دی تی بیشتره .....داداش یاشار بعد روان این مدل دی تی رو بگیر تو آفرود حرف نداره به خدا یه بار امتحانش کن.......کلا که پرچم نگرفتی دارم اینو بهت پیشنهاد میدم :42kmoig:

Gladiator
28-04-1393, 01:40 قبل از ظهر
داداش یاشار ....این مدل جدیدش ولی خداییش سر تره تو شتاب اولیه و سرعت :

لاستیکاش خیلی نازک تره ....بیشتر شتابیه ....ولی به هر حال هر موتوری معایب داره ...عیبای تی اس پرچمم اینه که کلی از همین دی تی قدیمی تره.. استهلاکشم از دی تی بیشتره .....داداش یاشار بعد روان این مدل دی تی رو بگیر تو آفرود حرف نداره به خدا یه بار امتحانش کن.......کلا که پرچم نگرفتی دارم اینو بهت پیشنهاد میدم :42kmoig:

اینا که روانین ، مخصوصا 175 سی سیش ، جنگلبانی ازینا داره ، بهترین تریل دو زمانه زیر 200 سی سی همینان

yasharazary
28-04-1393, 02:49 قبل از ظهر
داداش یاشار ....این مدل جدیدش ولی خداییش سر تره تو شتاب اولیه و سرعت :[Only registered and activated users can see links]لاستیکاش خیلی نازک تره ....بیشتر شتابیه ....ولی به هر حال هر موتوری معایب داره ...عیبای تی اس پرچمم اینه که کلی از همین دی تی قدیمی تره.. استهلاکشم از دی تی بیشتره .....داداش یاشار بعد روان این مدل دی تی رو بگیر تو آفرود حرف نداره به خدا یه بار امتحانش کن.......کلا که پرچم نگرفتی دارم اینو بهت پیشنهاد میدم :42kmoig:داداش حرفت قبول.اینا قوی تر وبهترن! اما من عمرا استیل وصدای پرچم رو با این عوض نمیکنم- - - Updated - - -
طرفای ما ازاین dtها اصلا نیست،اصلا!
پرچم وgto و xl125 بدجور رفتن رو مخم،هرکدوم سالمش(منظور لاشه نباشه،راه بره)زیر1تومن گیرم بیاد میخرم!پرچم تو اولویته!

Gladiator
28-04-1393, 09:19 قبل از ظهر
داداش حرفت قبول.اینا قوی تر وبهترن! اما من عمرا استیل وصدای پرچم رو با این عوض نمیکنم- - - Updated - - -
طرفای ما ازاین dtها اصلا نیست،اصلا!
پرچم وgto و xl125 بدجور رفتن رو مخم،هرکدوم سالمش(منظور لاشه نباشه،راه بره)زیر1تومن گیرم بیاد میخرم!پرچم تو اولویته!

اشتب میکنی ، این dt خیلی بهتر از پرچمو جی تی او xl

yasharazary
28-04-1393, 11:36 قبل از ظهر
اشتب میکنی ، این dt خیلی بهتر از پرچمو جی تی او xl

داداش این چه حرفیه؟ازشما این ادبیات بعیده!
من ک عرض کردم قبول دارم اینا بهترن!بعدش گفتم من پرچم رو بیشتر دوس دارم،این یعنی اختلاف سلیقه!

BROCK
28-04-1393, 11:30 بعد از ظهر
سلام اساتید
اقا یکی از دوستان یه دونه مشکی شو داره خدایی خیلی موتور نرمیه و بسیار ظاهر جالب و مناسبی داره ومشکیش بسیار قشنگ تر از سفیدشه.سفید اصلا تو چشم نیست و به چشم نمیاد ولی مشکی...
به قول دوستان این موتور(دی تی 125)تو قدرت و دوام از پرچم سرتره ولی شتاب و زیرپا(نرمیه موتور) اصلا پرچم به نظرم قابل مقایسه با این نیست و از این خیلی بهتره.
پرچمی که سیلندرش بوش نباشه(تو شهر ما)به ندرت پیدا میشه و این نشان دهنده ی مقاومت کم و ضعفش هست و بیشتر سوزوکی پرچم رو تبدیل به یک موتور کلکسیونی و خوش سواری و به قول معروف کل کلی کرده که موتورو تمیز کنی یه دور رد هفته باهاش تو خیابون بزنی و چش حسودارو در بیاری ولی دی تی موتور نیست لامصب خره خر.هیچیش نمیشه و یه موتور با دوام و فوق العاده عالی هست.
ولی اگه دوتا خشکش رو به من بدن اگ برای سواری بخوام اینو انتخاب میکنم ولی اگ پرچم رو بردارم میذارم گوشه ی خونه و فقط نیگاش میکنم.
یاعلی

- - - Updated - - -

البته پرچم سالم تو شتاب و کند دی تی رو بی ابرو میکنه

Erfan Ts
29-04-1393, 08:26 قبل از ظهر
یکی از دوستام میگفت خطر عقب کامل :wow::wow: فابریک یاماها اندرو زرد واسه موتوره پدرش گرفته بود 80 هزار تومن :wow::wow::wow:

این پدرش همونیه که یه تی اس صد% فابریک داره یه اندرو خیلی درحد هم داره

Gladiator
29-04-1393, 08:36 قبل از ظهر
داداش این چه حرفیه؟ازشما این ادبیات بعیده!
من ک عرض کردم قبول دارم اینا بهترن!بعدش گفتم من پرچم رو بیشتر دوس دارم،این یعنی اختلاف سلیقه!

اختلاف سلیقه درست ، ولی شما اگه تریل میخوای dt از همشون سگ جونتره ، ظاهرشم مدرنتره ، در ضمن شما تمیز این موتورو راحتتر میتونی پیدا کنی تا پرچم ، xl125 هم که کلا بحثش از بقیه جداست چون 4 زمانست و اصلا شتاب نداره

BROCK
29-04-1393, 02:04 بعد از ظهر
سلام دوستان
یاشار جان xlدرسته ظاهرش جذبت میکنه و موتور سگ جونیه و کلا ختیپ و استیل و نرمه
ولی من مطمینم با شناختی که از شما دارم چون 4 زمانست اصلا راضیت نمیکنه و نه با صداش حال خواهی کردنه با شتابش.ولی برای افرود موتور خوبیه هر چی میخوای گاز بدی بهش هیچی نمیشه
ولی شما چون یه ادم کلاسیک باز و عشق سوار هستی من بهت xlپیشنهاد نمیکنم باز هم خودت مختاری داداش
یاعلی

*سیّدسعید*
30-04-1393, 03:18 بعد از ظهر
و اینم من با dt خدابیامرز.

MEBRAHIMI
30-04-1393, 09:43 بعد از ظهر
دوستان یه سوال ::چرا تاپیک را منتقل کردین؟
شاید باید منتقل میشد ولی اگه اینجوریه تاپیک dt400dt250,ts125 هم باید منتقل بشه:au:

crm
08-11-1393, 10:30 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان من یه دی تی 125 دارم شتاب و قدرت موتور خیلی کمه یعنی دنده 6 رو که پر میکنم بزور 90تا میره . هیچ صدای اضافی هم از انجین نمیاد فقط از وقتی روشنش میکنم از سرسیلندرش صدای سوت میاد بنظرم خوب اب بندی نشده . اما میخام بدونم اگر ایراد از سر سیلندر نباشه کجارو باید چک کنم مثلا چطوری بفهمم کلاج نیاز به عوض کردن داره

hosseinm
08-11-1393, 04:11 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان من یه دی تی 125 دارم شتاب و قدرت موتور خیلی کمه یعنی دنده 6 رو که پر میکنم بزور 90تا میره . هیچ صدای اضافی هم از انجین نمیاد فقط از وقتی روشنش میکنم از سرسیلندرش صدای سوت میاد بنظرم خوب اب بندی نشده . اما میخام بدونم اگر ایراد از سر سیلندر نباشه کجارو باید چک کنم مثلا چطوری بفهمم کلاج نیاز به عوض کردن داره

سلام دوست خوب
اگه شمع رو باز کنی و رنگ شمع رو چک کنی میتونه بهت کمک کنه, وقتی سوخت کم یا زیاد باشه موتور خوب کار نمیکنه حالا اگه سوخت میزان باشه رنگ شمع باید قهوه ای باشه, اگه سیاه هست سوخت یا برق نا میزان هست.
سر سیلندر دی تی هیچی نداره, فقط شما بین سیلندر و سرسیلندرو نگاه کن اگه خیسه, واشر خرابه, کمپرس موتور رو هم وقتی سویچ بسته هست چک کن, یک قطعه ای بعد از رابط کاربراتور هست که چند صفحه فنری داره
بهش سیفون, سوپاپ, reed میگن اگه تو اون فوت کردی باید صدای سوت بده, یا بازش کن باید توش بنزین بریزی نباید از بیرونش چکه کنه یا به سمت نور بگیر نباید نور رد بشه.
در اخر هم خود رابط کاربراتور اگه پاره باشه؛ موتور هوای اضافه میکشه و شتابش خیلی کم میشه.
شمع رو هم عوض کن, فقط ngk واسه دوزمانه. NGK 8 فکر کنم واسه دیتی خوب باشه.
دیگه باید میزان باشه مگه سیستم برق ایراد داشته باشه, که دستگاه تایم لازمه تا چک کنی.
امیدوارم موتورتون دوباره سرپا بشه.

crm
09-11-1393, 10:26 قبل از ظهر
سلام دوست خوب
اگه شمع رو باز کنی و رنگ شمع رو چک کنی میتونه بهت کمک کنه, وقتی سوخت کم یا زیاد باشه موتور خوب کار نمیکنه حالا اگه سوخت میزان باشه رنگ شمع باید قهوه ای باشه, اگه سیاه هست سوخت یا برق نا میزان هست.
سر سیلندر دی تی هیچی نداره, فقط شما بین سیلندر و سرسیلندرو نگاه کن اگه خیسه, واشر خرابه, کمپرس موتور رو هم وقتی سویچ بسته هست چک کن, یک قطعه ای بعد از رابط کاربراتور هست که چند صفحه فنری داره
بهش سیفون, سوپاپ, reed میگن اگه تو اون فوت کردی باید صدای سوت بده, یا بازش کن باید توش بنزین بریزی نباید از بیرونش چکه کنه یا به سمت نور بگیر نباید نور رد بشه.
در اخر هم خود رابط کاربراتور اگه پاره باشه؛ موتور هوای اضافه میکشه و شتابش خیلی کم میشه.
شمع رو هم عوض کن, فقط ngk واسه دوزمانه. NGK 8 فکر کنم واسه دیتی خوب باشه.
دیگه باید میزان باشه مگه سیستم برق ایراد داشته باشه, که دستگاه تایم لازمه تا چک کنی.
امیدوارم موتورتون دوباره سرپا بشه.

مرسی از جوابتون
اون سیفون که گفتین رو نفهمیدم کجاس اگر منظورتون توی هواکش هست توی هواکش من خالیه . یعنی چون موتور قدیمیه فیلترش خیلی وقته داغون شده و دیگه چیزی جاش نذاشتم . که به قول شما ممکنه هوای زیادی بکشه . یه سوال دیگه که دارم اینه که دستگاه تایم کجای موتور میشه دقیقا؟
ممنون

hosseinm
10-11-1393, 07:16 بعد از ظهر
مرسی از جوابتون
اون سیفون که گفتین رو نفهمیدم کجاس اگر منظورتون توی هواکش هست توی هواکش من خالیه . یعنی چون موتور قدیمیه فیلترش خیلی وقته داغون شده و دیگه چیزی جاش نذاشتم . که به قول شما ممکنه هوای زیادی بکشه . یه سوال دیگه که دارم اینه که دستگاه تایم کجای موتور میشه دقیقا؟
ممنون

نه سیفون بین رابط کاربراتور و سیلندر هست, البته اسم اصلی اش Reed هست ولی فارسی همه چی میگن, سیفون, سوپاپ و ....
خیلی تو شتاب و مصرف سوخت تاثیر داره خیلی. باید اون و رابط کاربراتور رو چک کنید اکثر مشکلات مربوط به شتاب از رابط کاربراتور و سیفون هست, وقتی سیفون رو خارج کردید اون رو به سمت نور بگیرید نباید نور رو ببینید اگه از بین فنر های و بدنه سیفون نور رد بشه, کارش تمومه و قیمتش هم یکم بالاست, حتما اصلی رو عوض کنید ولی حالا که شما گفتید داخل فیلتر هواتون خالی هست که این خیلی بد هست احتمال هم داره که خاک یا ماسه داخل سیفون رفته باشه و سیفون دیگه جذب نمیشه, سیفون پیچ داره باز کنید بشورید و ببندید.

crm
11-11-1393, 11:18 قبل از ظهر
نه سیفون بین رابط کاربراتور و سیلندر هست, البته اسم اصلی اش Reed هست ولی فارسی همه چی میگن, سیفون, سوپاپ و ....
خیلی تو شتاب و مصرف سوخت تاثیر داره خیلی. باید اون و رابط کاربراتور رو چک کنید اکثر مشکلات مربوط به شتاب از رابط کاربراتور و سیفون هست, وقتی سیفون رو خارج کردید اون رو به سمت نور بگیرید نباید نور رو ببینید اگه از بین فنر های و بدنه سیفون نور رد بشه, کارش تمومه و قیمتش هم یکم بالاست, حتما اصلی رو عوض کنید ولی حالا که شما گفتید داخل فیلتر هواتون خالی هست که این خیلی بد هست احتمال هم داره که خاک یا ماسه داخل سیفون رفته باشه و سیفون دیگه جذب نمیشه, سیفون پیچ داره باز کنید بشورید و ببندید.

فهمیدم . این سیفون که میگین رو یبار چندماه پیش باز کردم تمیز و خوب بود . فیلتر هواش هم درست میکنم . شمعش هم عوض میکنم . بنظرت در صورتی که مشکل از اینا نباشه مشکل دیگه از کجا میتونه باشه؟

hosseinm
11-11-1393, 12:03 بعد از ظهر
فهمیدم . این سیفون که میگین رو یبار چندماه پیش باز کردم تمیز و خوب بود . فیلتر هواش هم درست میکنم . شمعش هم عوض میکنم . بنظرت در صورتی که مشکل از اینا نباشه مشکل دیگه از کجا میتونه باشه؟

به این راحتی نمی تونید در مورد سیفون نظر بدید, خیلی حساسه, گفتم که باید به سمت نور بگیرید از بین فنرهای سیفون و بدنه نباید نور رد شه, یا باید داخلش فوت کنید و از اونور صدای سوت بیاد.
واشر سر سیلندر رو هم چک کنید, ظرافت داره اینکار, خیلی ظریفه بوجود اوردن شتاب و قدرت.

Erfan Ts
21-01-1394, 09:08 قبل از ظهر
دوستان کسی سراغ نداره ؟؟

hosseinm
14-02-1394, 11:48 قبل از ظهر
دوستان کسی سراغ نداره ؟؟
سلام
سیفونشو میخوای؟
میتونم واست پیدا کنم.

alihonda42
18-02-1394, 02:59 بعد از ظهر
با سلام من ی dt175دارم که سیلندرش بوشه تازه هم تعمیرش کردم ولی اونقد شتاب و سرعت نداره کسی میتونه راهنمایم کنه

hosseinm
18-02-1394, 08:59 بعد از ظهر
با سلام من ی dt175دارم که سیلندرش بوشه تازه هم تعمیرش کردم ولی اونقد شتاب و سرعت نداره کسی میتونه راهنمایم کنه
سلام
اگه تازه تعمیر کردی,
اول از همه باید شمع ngk bp8 یا bp9 روی موتورت بندازی اگه میخوای موتور تنظیم کار کنه, اکثر ایراد ها بخاطر شمع هست این مدل شمع که گفتم تو دفترچه فابریکی خود موتور نوشته اینا که میگن شمع های دیگه هم کار میکنه راست میگن ولی اگه شتاب و سرعت اصلی رو میخوای باید اون شمع ها رو بندازی
احتمالش هست که جنس بوش زبر هست و هنوز صاف نشده, کلا بعد از تعمیر تا 1000 تا باید صبر کنی.
ولی احتمال قوی ترش خود بوش بودن سیلندر هست که خیلی جلو موتورو میگیره, تایم نبودن دستگاه برق, خراب بودن سیفون, تنظیم نبودن کاربراتور همه شرط هست
شمع موتور رو بعد از اینکه یک سواری 1 ساعته گرفتی که موتور توش دویده باشه باز کن باید شمع قهوه ای باشه , اگه شمع سفید بود باید مصرف کاربراتور رو زیاد کنی اگه شمع سیاه بود باید مصرف رو کم کنی برای چک کردن سیفون هم مطالب پست های قبل رو چک کن

dt125
25-02-1394, 06:37 بعد از ظهر
سلام علیکم دوستان کسی صفحه کلاج دی تی 125 داره؟؟

hosseinm
25-02-1394, 07:06 بعد از ظهر
سلام علیکم دوستان کسی صفحه کلاج دی تی 125 داره؟؟
سلام
با اقای محبی تماس بگیرید موجود دارند
[Only registered and activated users can see links] %D9%8A%D9%84+%D9%85%D8%AD%D8%A8%D9%8A&limit=25&limitstart=0&siteid=1340834

Behnam.j
27-09-1396, 09:24 بعد از ظهر
سلام داداش من ی دی تی 125 دارم دور روشن میشه مشکلش چیه

- - - Updated - - -

سلام دوستان من یه دی تی 125 دارم دور روشن میشه مشکلش چیه

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -