PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه اونجر 220 و پالس 220

معمار
22-04-1393, 05:59 بعد از ظهر
43624

43626 43627 43628 43625

43629

43630 43631 43632 43633

همون طور که میدونید این دو موتورسیکلت محصول شرکت باجاج هند میباشد .
و انجین این دو موتور هم یکیست .
هر دو 220 سی سی - هر دو روغن خنک و ...

اما تفاوت اینجاست که
پالس 220 تقریبا در کلاس اسپرت تورینگ قرار میگیره و
اونجر در کلاس کروزر .

حالا نظر و مقایسه شما :

- قدرت مانور داخل شهر ؟
- مسافرت ؟
- مسائل فنی ؟
- طرز نشستن ؟
و هر چیز دیگه ای که دوست دارید

و دوستانی که یکی از این دو موتور و دارن هم بگن که چرا این موتور و خرید ؟

MANHUNT
22-04-1393, 06:04 بعد از ظهر
شتاب و سرعت پالس٢٢٠ و قدرت مامور ٢٢٠ بهتر هستش ترمز هاي پالس٢٢٠ بهتر ترمز عقب اونجر جالب نيست يكي از خوبي هاي اونجر طرز نشستن و راحتي راكب هستش پالس٢٢٠ براي شهر كاراييش بهتر از اونجر هستش مخصوصا تو ترافيك پالس٢٢٠ هم براي جاده خوبه هم براي شهر ديد ايينه هر دو موتور خوب هستش اما باز پالس٢٢٠ بهتر و خيلي چيزاي ديگه........

معمار
22-04-1393, 06:13 بعد از ظهر
شتاب و سرعت ٢٢٠ و قدرت مامور ٢٢٠ بهتر هستش ترمز هاي ٢٢٠ بهتر ترمز عقب اونجر جالب نيست يكي از خوبي هاي اونجر طرز نشستن و راحتي راكب هستش ٢٢٠ براي شهر كاراييش بهتر از اونجر هستش مخصوصا تو ترافيك ٢٢٠ هم براي جاده خوبه هم براي شهر ديد ايينه هر دو موتور خوب هستش اما باز ٢٢٠ بهتر و خيلي چيزاي ديگه........

اقا مصطفی ممنون که تو مقایسه شرکت کردید
تا گزینه ویرایش بسته نشده
بی زحمت پستتون و ویرایش کنید
و قشنگ مفهوم کنید که کدام 220 ؟؟

hamed510
22-04-1393, 06:14 بعد از ظهر
قدرت و گشتاور هر کدوم چقدره!!؟

farshad 54
22-04-1393, 06:50 بعد از ظهر
اصلا این دو موتور غیر از اینکه ساخت باجاج هستن هیچ ربطی به هم ندارن که بخوایم مقایسشون کنیم و فکر نکنم تاپیک مناسبی ایجاد کرده باشید .

قدرت و گشتاور پالس 220 هم بیشتر از آونجر 220 هست

MANHUNT
22-04-1393, 06:58 بعد از ظهر
مشخصات فنی پالس 220 :

نوع : تک سیلندر 4 سوپاپ با حجم 220cc

دارای رادیات روغن

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

ترمز جلو: دیسکی 260 mm

ترمز عقب : دیسکی 230 mm

تایر جلو : 90/90

تایر عقب : 80/120 (هردو تیوبلس)

قطر رینگ : 17

ظرفیت باک : 15 لیتر (2/3 لیتر رزرو)

وزن : 150 کیلوگرم

- - - Updated - - -

مشخصات فني اونجر ٢٢٠:نوع انجین : تک سیلندر چهارزمانه،DTS-i
حجم سیلندر: 219.89
حداکثر قدرت : 19.03Ps در دورموتور 8400
حداکثر گشتاور: 17.5Nm در دورموتور 7000
سیستم خنک کننده: هوا-روغن خنک با رادیاتور روغن

کمک فنر: جلو تلسکوپی / عقب کمک فنر روغنی

ترمز: جلو دیسکی / عقب درام

چرخ: جلو پره ای سایز 17 / عقب پره ای سایز 15

ظرفیت مخزن سوخت: 14 لیتر کامل ( 3.4 لیتر رزرو)

باتری: 12 ولت / 9 آمپر

وزن: 154.5 کیلوگرم

moein 007
24-04-1393, 12:13 قبل از ظهر
شتاب پالس بهتره مانور پالس بهتره تعمیر پالس راحت تر و کم هزینه تره قطعات یدکی پالس بیشتره پالس کم مصرف تره در ضمن آسیب پذیر تر هم هستاز لحاظ زمین خوردگی خدای نکرده بخوری زمین کل فلاپ های جلوش میشکنه یا به صدا میفته
اونجر راحت تره خوش مسافرت تره با کلاس تره مردونه تره

ali mosavi
13-05-1393, 10:42 قبل از ظهر
بین این دو موتور کدام یک برای مسافرت بهتر میباشد ؟
کدام یک کیفیت بیشتری دارن ؟

- - - Updated - - -

واقعا انجین این دو تا یکی است ؟

معمار
13-05-1393, 05:44 بعد از ظهر
بین این دو موتور کدام یک برای مسافرت بهتر میباشد ؟
کدام یک کیفیت بیشتری دارن ؟

- - - Updated - - -

واقعا انجین این دو تا یکی است ؟

خوب اونجر به خاطر کورزر بودنش برا مسافرت راحت تره
کیفیت برابر
و انجین تقریبا یکی است پالس 220 از اجزای داخلی یه سری چیزاش بیشتره

ali mosavi
14-05-1393, 08:03 قبل از ظهر
خوب اونجر به خاطر کورزر بودنش برا مسافرت راحت تره
کیفیت برابر
و انجین تقریبا یکی است پالس 220 از اجزای داخلی یه سری چیزاش بیشتره

ممنون دوست من

ایا شما میتوانید ابعاد دقیق تر اجزای داخلی را بنویسید ؟

و دوستان دیگه هم بگویند که بین این دو کدام موتور بهتر است نهایت مسافتی که بنده طی کنم رفت و برگشت 50 60 تو بزرگراه و شهر میباشد ؟

Mori M2
14-05-1393, 08:41 قبل از ظهر
اگه منظورت 50 60 كيلومتره و در بزرگراه كه 100 % اونجر بگير چون بدليل نوع نشستن راكب بر مركب اما اگه ميخواي تو ترافيك و بين خودرو ها تردد كني پالس 220 بهتره :98::4:

معمار
14-05-1393, 09:15 قبل از ظهر
ممنون دوست من

ایا شما میتوانید ابعاد دقیق تر اجزای داخلی را بنویسید ؟ خیر

و دوستان دیگه هم بگویند که بین این دو کدام موتور بهتر است نهایت مسافتی که بنده طی کنم رفت و برگشت 50 60 تو بزرگراه و شهر میباشد ؟ 1

درسته که اونجر دراز تر از پالس ولی بازم دست به فرمونت خوب باشه و علاقه به رانندگی با کروزر داشته باشی مشکلاتتون کم تر میشه در حین رانندگی
ولی انصافا راحتی اونجر یه چیز دیگست
و قدرت مانور داخل ترافیک و اگه بخاید حرکات نمایشی بزنید پالس

hosinmaster
14-05-1393, 09:36 قبل از ظهر
اونجر و کلا" موتورهای کروز استفاده خاصی دارن..و همینطور راکبای خاص..اصلا" نمیشه این دوتارو مقلیسه کرد..شاید فقط از لحاظ فنی مقیسشون درست باشه ولی دیگه هیچ وجه اشتراکی برای
مقلیسه ندارن...پالس یه موتور خیابونی با کابریه کاری..تقریبا" به عنوان موتور سگ جون میشناسنشو فقط میخوان ازش کار بکشن..ولی یه درصدی هم هستن که با قیافش حال میکنن و استفاده
تفریحی ازش دارن..بهش میرسن..تغییرش میدن و غیره...اونم به دلیل قیمتشه و اگر قیمتش مثلا" با دایلیم یکی بود همون چند درصد عشق موتور هم سراغش نمیرفتن..
واما اونجر...یه سبک کاملا" خاص واسه آدمای خاص و استفاده خاص...یه دسته هستن که کلا" عشق کروز و هارلی هستنو جدا از همه معایبش این نوع موتورارو میپرستن..
یه عده ای هم با توجه به استفاشون اینو انتخاب میکنن..برای راحتی زین ترک نشینش(مثلا" خورک 2ترک هستشو اونایی که دائما" همسرشون ترکشونه این موتورو انتخاب میکنن)..برای راحتی راننده..
برای قیافه با شخصیتش و برای مسافرت و یا مسیرهای طولانی..صدای عادی و قیافه معمولی..
در کل کاراییه اونجر نسبت به پالس خیلی کمتره و پالس محاسنش و استفادهاش به مراتب بیشتره...ولی اگه از لحاظ فنی و راحتی قیاس کنید من کروزو بیشتر میپسندم و برخلاف
نظر همه من میگم این موتور فرمون پذیریش عالیه و کلا" این خاصیته تمامیه کروزهاست...پس تو ترافیک زمان لایی کشیدن فوقالعاده احساس راحتی میکنید

روح سوار
23-05-1393, 07:30 بعد از ظهر
حالا نظر و مقایسه شما :

- قدرت مانور داخل شهر ؟ پالس راحت تره ولی اگه به اونجر عادت کنی خیلی با صفا تر
- مسافرت ؟ اونجر
- مسائل فنی ؟ نمیدونم ولی مثله هم باشن
- طرز نشستن ؟ با این که پالس 220 دام ولی اونجر و بیشتر دوست دارم
و هر چیز دیگه ای که دوست دارید
هر کسی نظری دای و هر کسی به یه کلاس موتور سواری علاقه داره
و دوستانی که یکی از این دو موتور و دارن هم بگن که چرا این موتور و خرید ؟ اگه پالس 220 خریدم اون موقع شرایط یه جوری پیش اومد که رفتم سراغ این موتور و گرنه اونجر میخریدم

.....

کیاوش
28-09-1393, 08:21 بعد از ظهر
آیرودینامیک پالس 220 برای شتاب و سرعت طراحی شده ولی آونجر 220 بیشتر برای راحتی راکب.

- - - Updated - - -

آیرودینامیک پالس220 برای شتاب و سرعته ولی آونجر یه حالت معمولی و شهری داره

pooyamohammed
04-08-1394, 02:50 قبل از ظهر
من دوست دارم از یک منظر دیگه به این دو موتور نگاه کنم. اگر به موتورهای سنگین همین دو رده نگاه کنیم، تفاوت این دو رده بهتر معلوم می‌شود. مثلا اگر به سایت یاماها برویم و موتورهای رده کروز را نگاه کنیم اینجا ([Only registered and activated users can see links])و آن را مقایسه کنیم با رده اسپرت‌تورینگ آن مانند این نمونه ([Only registered and activated users can see links]) به تفاوت کلی این دو رده پی می‌بریم. اصولا غیر از تفاوت ظاهری این دو که قابل مشاهده است، رده اسپرت‌تورینگ در حقیقت همان اسپرت است که برای استفاده طولانی و مداوم بازطراحی شده‌اند. یعنی راحتی و امکانات آن مورد توجه قرار گرفته است. به آن اندازه که شما بتوانید با آن سفر (تور) بروید و خسته نشوید. اما رده کروز یعنی با آن بروید بگردید (کروز) یعنی قرار نیست به شهر دیگر بروید و مستقر شوید. بلکه مثلا بروید یک هفته شمال و بگردید. یعنی دائما روی موتور باشید. تفاوت اصلی آن دو در انجین هم مشخص است. مثلا رده کروز سنگین با اینکه حتی 1800 سی‌سی هستند، اما دو سیلندر آن هم توئین هستند. اما یک اسپرت‌تورینگ مانند یک موتور اسپرت با آنکه 1000 سی‌سی است، اما چهار سلیندر است. فکر کنم منظورم را یک موتورسوار به راحتی می‌فهمد.