PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت خودرو دستساز ahmadrc

ahmadrc
19-04-1393, 03:08 بعد از ظهر
سلام
اول از همه باید بگم ساخت این خودرو رو من بدون اینکه از قبل تجربه ای در ساخت یا تعمیر خودرو داشته باشم شروع کردم حتی اولین باری بود که با سنگ فرز و دستگاه جوش کار میکردم ولی چند سالی هست که طراحی و ساخت هواپیماهای مدل و بدون سرنشین رو انجام میدم،پس هرکسی میتونه ماشین خودشو داشته باشه و اصلا کار سختی نیست اگه عاشقش باشی فقط به دوتا چیز احتیاج هست اول هدف دوم تلاش .
اگر علاقه مند به ساخت هواپیما مدل دارید به سایت من مراجعه کنید: [Only registered and activated users can see links]
و برای دیدن ویدیو ها به این لینک مراجعه کنید: [Only registered and activated users can see links]
.
.
ابتدا با نرم افزار google skeatchup که طراحی هواپیما های بدون سرنشین هم با این نرم افزار انجام میدم به صورت 3D کشیدم

43468 43469 43470

چند روز قبل که داشتم بازی BF2 برادرم رو نگاه میکردم سیستم تعلیق عقب یکی از خودروها نظرمو جلب کرد که تصمیم گرفتم در این ماشین هم همین سیستمو بزارم

43471 43472 43473
.
.
برای ساخت شاسی و تیرک بدنه از 5 شاخه لوله گاز 2.5 استفاده کردم
برای برش و جوش سعی کنید لبه های شاسی رو به صورت قائم بگیرید به صورتی که هر یک از دو سر لوله ها بصورت45 درجه باشد که وقتی به هم میرسد بشود90درجه(این کارو میتونید با استفاده از یکسری گونیای جوشکاری و تراشکاری که زاویه ی 45 مشخص شده روی خودش انجام دهید)
43475 43476 43477
.
.
برای ساخت شاسی سعی کنید اول طرح شاسی رو روی یک سطح صاف با استفاده از گچ بکشید و برای جوش دادن روی اون بگذارید(این عادتو از ساخت هواپیما دارم)البته به این اکتفا نکنید و قبل از جوش دادن حتما با گونیا بسنجید

43478 43479
.
.
برای جوش دادن حتی اگه بلد نیستید سعی کنید خودتون یاد بگیرید چون لذتی که توی جوشکاری خودتون هست رو هیچ جوره نمیتونید از ساخت بگیرید(هرچند شب از چشم درد منو فو..ش میدین D: )
(مراقبب باشید لوله آب نشه)

43480 43481
بدلیل اینکه من ساخت رو توی خارج از شهر انجام دادم برق نبود و به ناچار از موتور برق استفاده کردم که بدلیل ولتاژ پایین خوب جوش نمیداد
.
.
43482 43483
.
.
بعد شاسی نوبت به تیرک های بدنه میرسه که البته این که به دلیل این هست که چون ارتفاع این ماشین نسبت به کارت بیشتر و مخصوص جاده های خاکی هستش امکان چپ کردن وجود داره و از شکستن سر و گردن جلو گیری میکنه

43484 43485 43486 43487
.
.
برای ساخت سیستم تعلیق جلو هم از لوله گاز 2.5 استفاده کردم

43488 43489
:297: برای متحرک کردن این قطعه با شاسی از چه چیزی استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟

Amir R1
19-04-1393, 03:25 بعد از ظهر
داداش برای انتقال قدرت میخوای چی کار کنی ؟شاید بتونم کمکت کنم:297:

ahmadrc
19-04-1393, 04:16 بعد از ظهر
انتقال قدرت بصورت زنجیر از موتور به شفت،دو مدل انجین هم دارم یکی 125گیربکس دار دومی کاوازاکی5.5اسب بدون گیربکس

Amir R1
19-04-1393, 05:06 بعد از ظهر
چرا از دیفرانسیل استفاده نمی کنی؟

ahmadrc
19-04-1393, 08:24 بعد از ظهر
چجور دیفرانسیلی؟

Amir R1
19-04-1393, 08:39 بعد از ظهر
دیفرانسیل مزدا 1000 یا پیکان خیلی خوب میشه.

AbolfazlKHAAN
19-04-1393, 08:57 بعد از ظهر
دیفرانسیل بخوای استفاده کنی یه کم هزینه میره بالا .
یادمه شفیع هم میخواست دیفرانسیل بزاره گویا پشیمون شده بود . یه خورده گرونه

Amir R1
19-04-1393, 09:06 بعد از ظهر
مال شفیع کارتینگ بود این باگیه 150 این تورا هزینه دیفرانسیل میشه.
تو بیابون خیلی بهش فشار وارد میشه دیف باشه بهتره.

farzin
19-04-1393, 09:51 بعد از ظهر
بلبرینگ رو توی طوق یا بوش بزار جوری که توش فیکس بشه بعد میتونی اون رو روی لوله ای که به بدنه جوش دادی فرو کنی
حالا بین تایر و بدنه یک تیرک باید جوش بدی که یه سرش که به سمت بدنه میره روی بوش یا طوق بلبرینگ جوش بخوره و سمت دیگش هم تایر هست بین این دو هم کمک فنر باید زده بشه که متحرک میشه به حالت قبلی برگرده

[Only registered and activated users can see links]
43502

1. آبی = لوله
2. قزمز = بلبرینگ
3. سبز = بوش یا طوق
4. زرد = کمک فنر
5. خاکستری = تایر
6. سیاه = بدنه و شاسی

mahdi1376al
20-04-1393, 02:55 بعد از ظهر
سلام بابت پروژت خسته نباشی
اول اینکه شما حتما باید دفرانسیل داشته باشید بدونه دفرانسیل خودرو دور نمیزنه لاستیک جلو سر میخوره اگه عرض محور عقب کمتر از 1/10باشه ک مشکلی نداره بجز لاستیک سایی ولی اگه بیشتر شه توی یه خیابون 5الی شیش متری دور نمیخوره مگر در صورتی ک وزن جلوی خودرو بیشتر از عقب باشه اگه بیشتر از 1/30 باشه به اندازه یه زمین فوتبال مکان نیاز داری که دور بخوره (کارت اول من 1/20بود اینقد اذیتم کرد ک اوراقش کردم واسه دور زدن باید پیاده میشدم بادست کمکش میکردم تا دور بزه)
الان قیمت دفرانسیل پیکان از اوراقی ها اگه بخوای بگیری 80الی 90تومنه ولی اگه تونستی یدونه دفرانسیل موتور فلات سه چرخا گیر بیار اصلا ازیتت نمیکنه واسه فنر بندی هم خیلی ساده و کارامد میتونه باشه ولی باز هم اگه گیرتون نیومد بیاید خودم ی طرح مشتی واسه دف پیکان دارم که کم دردسر باشه و بتونی خورشیدی و زنجیر بندازی بش
واسه لاستیک و ترمز و سیستم فرمون میخواید چیکار کنید؟
اها یادم رفت بگم از همین الان واسه سیستم تعلیق حساب شده عمل کنید که دمار از روزگار ادم در میاره
خلاصه به بزرگیه خودتون ببخشید اگه زیاد حرف زدم یا زیاده روی کردم باور بفرمایید اینارو از سر تجربه میگم و دوس ندارم اذیت شین

mahdi1376al
21-04-1393, 06:55 بعد از ظهر
بفرما داداش اینم لینک عکسایی که قول داده بودم البته لینکاشون حذف شده بود به زور تونستم چند تا واست اپ کنم اگه بازم از قسمتی جایی چیزی عکس خواستی بگو در خدمتم
اینم لینک فیلما

- - - Updated - - -

بفرما داداش اینم لینک عکسایی که قول داده بودم البته لینکاشون حذف شده بود به زور تونستم چند تا واست اپ کنم اگه بازم از قسمتی جایی چیزی عکس خواستی بگو در خدمتم
اینم لینک فیلما

ahmadrc
22-04-1393, 01:44 بعد از ظهر
ممنون از شما آقا مهدی ولی نمیدونم دف پیکان از کجا گیر بیارم بعدشم اینجوری که پرسوجو کردم هزینش بالای300تومن میشه

mahdi1376al
24-04-1393, 08:00 بعد از ظهر
ممنون از شما آقا مهدی ولی نمیدونم دف پیکان از کجا گیر بیارم بعدشم اینجوری که پرسوجو کردم هزینش بالای300تومن میشه
نه بابا برو اوراقی ها شاید زیر 100تومن هم گیر بیاد من مطمعنم زیر 120تومنه ولی باز تاکید میکنم برو دنبال دف فلات سه چرخ