PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعمیرات اگزوز

شفیع
12-05-1390, 12:42 قبل از ظهر
تعمیر یکی از شایع ترین مشکلات اگزوز
(از سری آموز ش های شفیع)

یکی از مشکلات خیلی آزار دهنده ای که معمولا برای موتور سیکلیت ها (به خصوص آفرود) پیش میاد البته معمولا موتورسیکلت های با طراحی قدیمی تر جدیدا سعی کردن طوری طراحی کنن ک این مشکل بر طرف شه، اما با این حال باز هم گاهی اوقات دیده می شه.
مشکل نشتی دادن اگزوز بر اثر باز شدن اتصالات بین رابط خروجی سیلندر و انباره اگزوز:
از عواقب این مشکل می شه به موارد زیر اشاره کرد:
1) ایجاد سر و صدای زیاد و آزار دهنده
2) خروج حرارت حرارت سیلندر قبل از ورود به انباره اگزوز

در موتور های آفرود به علت حرکت، جابجایی، ضربه و حرارت زیاد نسبت به جریان هوای کمی که به اگزوز وارد می شه عمر اتصالات اگزوز خیلی زود تموم می شه.
به طور معمول لوله خروجی از سیلندر با استفاده از بست اگزوز و همچنین یک عدد واشر نسوز به انبازه اگزوز وصل می شه. واشر نسوز یک جسم لوله شکلیه که از تنیده شدن فلزی سربی شک و طوری فولادی درست، تا حدودی نرم و انعطاف پذیره و حرارت بالا رو تحمل می کنه و آب بندی یا بهتره بگم گاز بندی اگزوز خیلی خوبه! پایین عکس هست.

لوازم مورد نیاز برای تعمیر این مشکل:
1) آچار تخت، رینگی یا بوکس هر کدومش باشه کارو راه میندازه
2) روغندان
3) یک عدد واشر اگزوز
3) در صورت لزوم یک عدد بست اگزوز
4) و غیره که البته اعتماد به نفس هم جزئش می شه :biggrin:

اول: فلاپ و حفاظ های که روی اگزوز هست باز می کنیم تا به اگزوز به طور کامل دسترسی داشته باشیم.

2450

دوم: ببینید اتصالات اگزوز به بدنه موتور در کجاها قرار داره، و بازشون کنید.

2451

این اتصالات با پیچ و مهره بسته شدن در بعضی از موتور ها وسط این پیچ ها یک واشر لاستیکی هست که باعث می شه لرزش های انجین و یا کل موتور کمتر به اگزوز برسه، تا باعث تشدید لرزش نشه
موقع باز کردن پیچ ها حواستون باشه این واشر لاستیکی ها رو گم نکنید.

2459

توی این عکس هم همون واشر اگزوز و بست اگزوزی که اون بالا گفته بودم رو نشون دادم.
2452

سوم: اگزوز رو که در آوردید، اول کمی تکونش بدید تا متوجه شید چقدر از عمر اگزوزتون رفته، به این صورت، وقتی تکون تکونش می دید اگر از توش صدایی بیاد خاک آهن پوسیده ازش بریزه بیرون، بسته به مقدار این خاکه ها که نشون دادن خورده و پوسیده شدن انباره هست می شه فهمید عمق فاجعه در چه حدیه!
وقتی اگزوزو بیرون آوردید، اون سری که با بست بسته شده بود رو نگاه کنید، با استفاده از یک واشر اگزوز عین همونی که اون بالا توی عکس هست بسته شده بود، البته بسته شده بوووووووود، الان باید کاملا خورده، پوسیده و حرارت دیده شده باشه توی عکی معلومه ببینید !
2453

بست دور لوله اگزوز رو باز کنید تا بهتر و راحت تر بتونید واشر اگزوز قدیمی رو خارج کنید.

2454

چهارم: واشر اگزوز جدید رو جا می زنید.
2455

یادتونه اون بالا در مورد واشر لاستیکی های اتصالات اگزوز گفتم
این واشر لاستیکی های واسه اتصالات اگزوز موتوره منه، ببینید چه بلایی به سرشون اومده !
2456
این ویرانی بر اثر لرزش، حرارت و گذر زمان به وجود اومده
معمولا هم این واشر لاستیکیا توی بازار پیدا نمی شه، به تعمیر کارا هم اگر بگی بهت می خندن می گیرن یک سرش می کنن که این کار عواقب بعدی داره ...
واسه همین مجبور شدم کمی خلاقیت به خرج بدم و یه واشر لاستیکی بسازم
2457
با استفاده از یه تیکه شیلنگ گازی!

و در آخر همه رو جا زدم،
و البته به یک نکته باید دقت داشت، معمولا اتصالات اگزوز به علت حرارت زیاد و مداومی که باهاش در تماسن، کاملا خشک و شکننده می شن، موقع باز کردن و بستن دقت کنید که حتما از روغن استفاده کنید، تا فلز روی هم بلغزه ولی عمل فرسایش به وجود نیاد، وقتی خوب محکم شد بعد از اینکه موتورو روشن کردین اون روغن بر اثر حرارت دود می شه میره، نگران نباشید.

توی این تصویر هم همین طور که معلومه از روغن استفاده کردم و البته از بست جدید اگزوز استفاده نکردم دیدم قبلیه هنوز کارایی داره.
2458

امیدوارم تونسته باشم مطالب ارائه شده رو ساده و قابل فهم بیان کرده باشم.
هر سئوالی داشتین در خدمتم. :6:

sajad.N
09-07-1390, 03:01 بعد از ظهر
مرسی آقا شفیع...
مثل همیشه کامل و دقیق....

ببخشید میشه یه توضیح هم راجعبه عوض کردن اگزوز ها بدین...؟؟
مثلا چجوری میشه اگزوز یه موتور رو با یه موتور دیگه عوض کرد؟اصلا این کار شدنی هست؟
ممنون

شفیع
09-07-1390, 04:05 بعد از ظهر
مرسی آقا شفیع...
مثل همیشه کامل و دقیق....

ببخشید میشه یه توضیح هم راجعبه عوض کردن اگزوز ها بدین...؟؟
مثلا چجوری میشه اگزوز یه موتور رو با یه موتور دیگه عوض کرد؟اصلا این کار شدنی هست؟
ممنون

بله آقا سجاد،
همچین کاری شدنیه، و البته برای من هم جذابه، ممکنه با تعویض اگزوز موتوری با یه اگزوز دیگه در کل ماهیت اصلی اون مدل تغییر کنه، میزان گاز خوری، شتاب، سرعت، صدای موتور، روی همه این ها می تونه تاثیر مستقیم بذاره،
این که چطوری انجام می شه، نمی شه با چند جمله و کلمه گفت، بیشتر خلاقیته، روش تعویض یه اگزوز پوسیده و کهنه با یه اگزوز هم مدل نو کار خاصی نداره دقیقا عین همین روش بالا، ولی نصب یک مدل دیگه اگزوز، نیاز به دستگاه فرز و جوشکاری داره.

reza KTM
09-07-1390, 04:19 بعد از ظهر
من دارم میرم یه سوزوکی kr رو که 10 سال زیر آفتاب ترکیده رو بیارم بعد میخوام اگزوزش رو بندازم رو روان این کار شدنیه با توجه با اطلاعات زیر؟
سوزوکی kr مثل زد ایکسه قیافش 125 سی سی هستش و دو زمانه احتما زیاد
من داییم اگزوز سازه و دیدم که فقط منبع ماشین ها رو جا به جا میکنه و به لوله گلویی کار نداره حالا میشه فقط منبع اون موتور رو انداخت جای منبع روان؟

شفیع
09-07-1390, 07:37 بعد از ظهر
من دارم میرم یه سوزوکی kr رو که 10 سال زیر آفتاب ترکیده رو بیارم بعد میخوام اگزوزش رو بندازم رو روان این کار شدنیه با توجه با اطلاعات زیر؟
سوزوکی kr مثل زد ایکسه قیافش 125 سی سی هستش و دو زمانه احتما زیاد
من داییم اگزوز سازه و دیدم که فقط منبع ماشین ها رو جا به جا میکنه و به لوله گلویی کار نداره حالا میشه فقط منبع اون موتور رو انداخت جای منبع روان؟

آقا رضا کار نشد نداره، شدنیه ولی اما و اگر داره !
اگزوزای دو زمانه به خاطر اینکه گاز خروجیش سنگین تره یعنی فقط هوای گرم نیست و روغن سوخته و مقداری خام سوزی هم همراه گاز خروجی هست، به همین دلیل شکل طراحیشون کمی متفاوت تر از اگزوز های 4 زمانه ست، برای اگزوز های موتور های دو زمانه معمولا فضاهایی رو در نظر می گیرن برای خروج احتمالی قیر دود و انباره در کل باز تره.
پیشبینی می شه با نصب این اگزوز روی روان صدا کمی بیشتر شه.

کوروش
16-07-1390, 11:07 قبل از ظهر
سلام گفته هاي ايشان كاملا درسته / تنها يك نكته رو اضافه كنم كه با بستن يك منبع كوجك هم ميتوان از صداي زياد جلوگيري كرد و هم بيش از 50% حرارت كه خيلي هم خطر سازه رو گرفت !!!

---------- Post added at 12:07 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

حرف هيشان كاملا درست است / ولي با نصب يك منبع ميشه از صداي زياد جلوگيري كرد
همجنين ميتوان 50%حرارت خيلي خطر ساز را بكاهيد !!!

haMMid
21-09-1390, 12:51 بعد از ظهر
سلام دوستان
چطور میشه صدای خروجی از اگزوز پیشرو وینر 250 رو تغییر داد؟!
قضیه ی این کاتالیزر چیه؟!
و اینکه دست کاری یا تعویض اگزوز، تأثیری در شتاب و سرعت داره؟

falat200
11-10-1390, 01:46 قبل از ظهر
دوستان میشه یک اگزوز اضافی واسه فلات 200 بست ؟ واسه قدرت و صدا تاثیری داره ؟:297:

شفیع
11-10-1390, 09:34 قبل از ظهر
دوستان میشه یک اگزوز اضافی واسه فلات 200 بست ؟ واسه قدرت و صدا تاثیری داره ؟:297:

شدنو می شه،
می شه یه اگزوز دیگه سمت چپ بست، البته باید جایگاه مناسب برای قرار گرفتن اگزوز طراحی و اجرا شه.

mammad takcharkh
21-11-1390, 04:08 بعد از ظهر
اقا شفیع اگه از اگزوز دو زمانه سر در میاری یه راهی به ما پیشنهاد کن تا اگزوز کراسمو که گرفته تمیز کنم
مرسی

شفیع
21-11-1390, 05:31 بعد از ظهر
اقا شفیع اگه از اگزوز دو زمانه سر در میاری یه راهی به ما پیشنهاد کن تا اگزوز کراسمو که گرفته تمیز کنم
مرسی

منظورت از گرفتگی چه نوع گرفتگیه ؟
روغن سوخته یا پوسیدگی ؟

Babak
21-11-1390, 08:57 بعد از ظهر
2 زمانه ها بخاطره دود روغنی که وارد اگزوز میشه زیاد می گیره.
اگزوز رو باید باز کنی توری های داخلشو در بیاری بنزین تمیز(بدونه روغن)روش بریزی آتش بزنی تا همه دوده هاش بسوزه.
بعدم هر جایی که دستت میزپرسه با برسی سیمی تا میتونی بسابی:consoling2:

Babak
21-11-1390, 09:12 بعد از ظهر
2 زمانه ها بخاطره دود روغنی که وارد اگزوز میشه زیاد می گیره.
اگزوز رو باید باز کنی توری های داخلشو در بیاری بنزین تمیز(بدونه روغن)روش بریزی آتش بزنی تا همه دوده هاش بسوزه.
بعدم هر جایی که دستت میزپرسه با برسی سیمی تا میتونی بسابی:consoling2:

nazamm
21-11-1390, 10:43 بعد از ظهر
منظورت از گرفتگی چه نوع گرفتگیه ؟
روغن سوخته یا پوسیدگی ؟

پیشنهاد میکنم قبل آز به اتیش کشیدم اگزوز ابتدا با استفاده از دستگاه فشار باد اگزوز تمیز کنید

تا دوده ها یا گرفتگی موجود با حرارت زیاد توری داغون نکنه بعد به مدت 1 ساعت در بنزین یا گازوئیل بخوابونید بعدم که .....

:happy4:

نیما نادری
21-11-1390, 11:00 بعد از ظهر
کلا کاره کثیفیه ولی نتیجش خیلی تمیزه

mammad takcharkh
22-11-1390, 02:06 بعد از ظهر
اگه دیده باشید داخل اگزوز کراس پشم شیشه وجود داره
اگه پشم شیشه رو دربیاری موتور صداش بیشتر میشه و نفسشم باز میشه اما موتور من پشم شیشه نداره و صداش خیلی کمه (صداش خفس):11:
بهترین راه برای دراوردن روغن سوخته ها چیه؟؟؟؟

مهیار
07-02-1391, 10:08 قبل از ظهر
سلام دوستان
چطور میشه صدای خروجی از اگزوز پیشرو وینر 250 رو تغییر داد؟!
قضیه ی این کاتالیزر چیه؟!
و اینکه دست کاری یا تعویض اگزوز، تأثیری در شتاب و سرعت داره؟

من خودم این کار رو کردم رو سرعت تاثیری نداره ولی صدا بم میشه . نمیتونم دقیق برات توضیح بدم ولی باید تو اگزوز رو کامل خالی کنی که فقط قاب استیل روش بمونه بعد یک فیلتر هوای ماشین راه سازی پیدا کنی تور دورشو برداری و لوله کنی بعد دور اون پشم شیشه نسوز بپیچی و تو قاب استیل جا بزنی ته اگزوز هم یک سر اگوزی توپول جوش بدی که اندازه اگزوز باشه .البته این کار رو برای تمام موتورها میشه کرد .صدای موتور هزار میده البته جوری نیست که مثل موتور اگزوز پاره همیشه صدا بده از سی درصد گاز که بالا بری نعره میکشه و دزد گیر تمام ماشینها یی که از کنارش رد بشی میزنه. تو انترنت بگرد اموزش کاملش رو پیدا میکنی

jupiter_zeus
15-03-1391, 11:25 قبل از ظهر
میشه لطفا یه نفر عکس این کاتالیزور یا محدود کننده رو بزاره و بگه که کجاست؟
عکسی هم از شیوه خالی کردنش دارین؟
اصلا چه موتورهایی دارن؟
ممنون دوستان

amir74
15-03-1391, 01:14 بعد از ظهر
من خودم این کار رو کردم رو سرعت تاثیری نداره ولی صدا بم میشه . نمیتونم دقیق برات توضیح بدم ولی باید تو اگزوز رو کامل خالی کنی که فقط قاب استیل روش بمونه بعد یک فیلتر هوای ماشین راه سازی پیدا کنی تور دورشو برداری و لوله کنی بعد دور اون پشم شیشه نسوز بپیچی و تو قاب استیل جا بزنی ته اگزوز هم یک سر اگوزی توپول جوش بدی که اندازه اگزوز باشه .البته این کار رو برای تمام موتورها میشه کرد .صدای موتور هزار میده البته جوری نیست که مثل موتور اگزوز پاره همیشه صدا بده از سی درصد گاز که بالا بری نعره میکشه و دزد گیر تمام ماشینها یی که از کنارش رد بشی میزنه. تو انترنت بگرد اموزش کاملش رو پیدا میکنی
داداش یه کلیپ از صدایی چیزیش داری بزاری ببینیم یا شبیه اون باشه؟

mili_007
15-03-1391, 05:03 بعد از ظهر
تصویر زیر مربوط اگزوز twobrothers هست. برخلاف اگزوز های شهری که با طولانی کردن مسیر گردش دود در اگزوز و کم کردن قطر لوله عبوری دود سعی میشه صدا رو کم کنن اگزوز های ریس از یک لوله زنبوری و چند لایه عایق دور اون تشکیل شده ( لایه های عایق: اول یک یا دو دور توری نسوز با اندازه مش کمتر از سوراخ های لوله زنبوری+ تا جاداره پشم شیشه تا فضای لوله زنبوری و کاور استیل پر شه). اندازه لوله زنبوری هم اندازه لوله هدرز هست و کمتر نمیشه. توی نمونه های دست ساز دیدم که یه پیچ عمود بر لوله ابتدای منبع قرار میدن تا با کم شدن مقطع لوله یه پس فشار روی سیلندر بذارن.
160301604516046

Kenji
22-07-1391, 05:31 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

به صفحه اول اضافه شد.

Magma
04-08-1391, 12:41 قبل از ظهر
سلام به دوستان عزیز. من امروز اگزوز موتورمو بازش کردم. بر خلاف بقیه ی موتورا اگزوز موتور من به هدرز پیچ میشه و باز کردن کار آسونیه(منظورم انباری هست).
وقتی گاز میدم کاز های اگزوز با فشار خیلی زیادی ازش بیرون میاد و احساس میکنم که یه جورایی به منبع ضربه وارد میشه. واسه همین امروز بازش کردم. اینم بگم که اگزوز تقریبا بیصدا هست....
حالا از دوستان میخوام منو راهنمایی کنن که چه چیزایی باید از اگزوز خارج کنم با صداش یه کمی بیشتر بشه و خروج گازها هم راحتتر بشه. عکساشم به زودی میزارم

Magma
04-08-1391, 03:17 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

دوستانی که در مورد دستکاری اگزوز و خالی کردن و ... تجربه دارن از راهنمایی درغ نکنن.
طول 45cm

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

amir74
04-08-1391, 07:06 بعد از ظهر
دوستان اگزوز منم پیچ الن میشه همینطور به هدرز از کناراش هوا میده چیکار کنم تازه واشر هم داره؟

Magma
04-08-1391, 08:55 بعد از ظهر
دوستان اگزوز منم پیچ الن میشه همینطور به هدرز از کناراش هوا میده چیکار کنم تازه واشر هم داره؟
مشکل خواصی نیست. واشرتو باز کن. اگه سالمه که خودشو, اما اگه نابود شده طرحشو روی یک کاغذ بکش. ببر واشربری بگو واسه اگزوز میخوام. یه جنس خاصی هست که یه لایه ی فلزی وسطش داره... میبره 3سوت بهت میده

- - - Updated - - -

کسی نیست مارو راهنمایی کنه؟:s (9):

جانسون
22-09-1391, 04:06 قبل از ظهر
COLOR=silver]- - - Updated - - -[/COLOR] کسی نیست مارو راهنمایی کنه؟:s (9):[/QUOTE] را منبع اگزوزه میتونی اون لوله کچیکارو بدی با هوا برش دربیارن صداش بلند شلاقی میشه اما بیسش کم فک کنم اینکارو کردی بیزحمت عکس از منبع بزار با توضیح

Magma
30-10-1391, 06:02 بعد از ظهر
ممنون آقای جانسون که بعد از مدت مدید شما به پست ما پاسخ دادین. باید بگم اگزوز نوسازی و بازسازی و تیونینگ شد. دوستان هم نهایت کم لطفی رو داشتن. نتیجه ی به دست اومده از نظر صدا-وزن و افزایش قدرت واقعا عالی بود. اول قصد داشتم طرز کار و ساخت رو با دوستان به اشتراک بزارم. اما به دلیل کم لطفیشون نظرم عوض شد.

جانسون
01-11-1391, 01:48 قبل از ظهر
اخه داداشه من کسی به اون صورت دنباله دست کاری اگزوز نیس اکثرا یه قهرمانی میندازن رو موتوراشون سره همین دستان اطلاعی داشته باشن میزارن منم این تاپیکو دیر دیدم و گرنه زود تر کمک می کردم چون خودم علاقه دارم به دست کاری هدرز تا منبع اگزوز.... نمیدونم اطلا داری اگزوز برا اپاچیم چیکا کردم که رو هیو هم میندازم :دی

Magma
05-11-1391, 01:53 قبل از ظهر
خوب بگین چه کردین تا بقیه هم استفاده کنن. اگزوز خریدن و سوار کردن خوبه. اما هنر نیست. اینکه ادم خودش درست کنه باحاله

keyvanjj
13-12-1391, 01:11 قبل از ظهر
آقا من جدیدا" از داخل اگزوزم صدای جیر جیر میاد!
چی کارش کنم

keyvanjj
13-12-1391, 10:56 بعد از ظهر
uppppppppppp

- - - Updated - - -

uppppppppppp

آرتین
13-12-1391, 11:18 بعد از ظهر
سلام دوستان
میشه یکم بیشتر درمورد تمیز کردن اگزوز کراس 2زمانه توضیح بدین؟
اون پشمه شیشه بیرون بیاد میشه باز جاش انداخت؟
میشه پشم شیشه رو با یه چیز دیگه عوض کرد؟

mahdi24
09-01-1392, 07:30 بعد از ظهر
دوستان . موتورم دستم بود داشتم سروته میکردم که تعادلمو از دست دادمو موتور خورد زمین :i'm ok: بعد از یکم که داشتم باهاش راه میرفتم دیدم صداش خیلی بیشتر شده و موتور یه صدای قار قار متفاوت میده :retarded: . فکر کنم اتصال اگزوز به انجین بهش فشار اومده و کج شده . یکم پیچاشو سفت کردم اما پیچاش اچار خور خوبی نداره . تازه اگر هم اچار مناسب پیدا کنم میترسم هرز بشه . چه کنم:297:

mahdi24
10-01-1392, 04:37 بعد از ظهر
:offtopic::offtopic:

ali-051
18-05-1392, 12:46 قبل از ظهر
دوستان موتور من داخل اگزوزش خالیه...میخاستم ببینم واسه موتور اشکالی پیش نمیاد؟؟؟ موتورم روان هست

!NAVID!
18-05-1392, 01:18 قبل از ظهر
مشکل خاصی پیش نماد
فقط یکم عمر قطعاتش کم میشه

Arman-GT
30-08-1392, 01:03 قبل از ظهر
دوستان اگزوزم غر شده یکم تو رفته ماشین مالید به اگزوزم کجا درستش میکنن اگزوزمم پرچی هست

جانسون
30-08-1392, 01:14 قبل از ظهر
امان بیخیال پرچش باید باز شهو دلو رودش بیاد بیرون بعدشم دیگه مثل اولش نمیشه و صداش خراب میشه هم توریش از بین میره...

Arman-GT
30-08-1392, 10:13 قبل از ظهر
قبلا دست صحاب قبلی باز شده مشکلی براش پیش نیومده اخه اگزوز رو از ریخت انداخته

جانسون
30-08-1392, 06:31 بعد از ظهر
این کارو فقط اکبر میتونه برات انجام بده..ببر بده بهش.... ولی قبلش طی کن چقدر میشه....یدفعه نگه 200ت بدی!!1

farshad 54
30-08-1392, 06:34 بعد از ظهر
علی اگزوزو باز کنه یه سرشو ببنده باد بگیره توش درست نمیشه ؟

جانسون
30-08-1392, 07:01 بعد از ظهر
نه دادا مگه یه دستگاه باد چقد قشار و قدرت داره که بخواد اون استیلو اکی نه؟؟؟ شاید این باک ساز ها بتون اکی کنن چون دستگاه فشار قوی دارن برا باک....ارمان باید امار بگیریی

Arman-GT
30-08-1392, 07:57 بعد از ظهر
داش علی ادرسشم بده

اگر تند بود که نمیدم نهایت بشه 30 40 تومن اخه در اوردن غر شدگیش اونه خرجش یه چکشه فقط حیف خودم میترسم اگزوز رو بازش یکنم

erfan.557
30-08-1392, 08:16 بعد از ظهر
اگه ادرس باک سازی میخوایی یدونه تو گمرک هس همون خیابون قطعه فروشارو میری بعد از چهار راه 50-60 متر جولوتر سمت راس یدونه باک سازی هس.

- - - Updated - - -

البته فک نمیکنم کار اونا باشه ها.

Arman-GT
30-08-1392, 11:00 بعد از ظهر
منم مشکلم اینه یکی تجربه نداشته باشه کار رو بگیره دستش خرج یه اگزوز نو بره تو پاچم

چون باز کردنش فقط چند تا پرچه مهم اب بندی کردنشه که از اونش میترسم

erfan.557
30-08-1392, 11:09 بعد از ظهر
اب بندیش که کاری نداره مهم در اوردن و جا زدن اون توری موری اس ارمان اگه خیلی تابلو نیس بی خیالش شو دردسرش زیاده.

Arman-GT
30-08-1392, 11:13 بعد از ظهر
تابلو که هست میزنه تو ذوق هر کی میبینه فکر میکنه با موتور چپ کردم!

منظورم داداش از اب بندی همونه دیگه که همه چیو درست ببنده نه تقو لق با زورو فشار

farshad 54
30-08-1392, 11:22 بعد از ظهر
آرمان ببر پیشه همین اکبر تو پاساژ اصفهانیا اگه کارش باشه درستش میکنه اگه نه هم که دست نمیزنه فقط یه خورده گوش بره مواظب باش

Arman-GT
30-08-1392, 11:29 بعد از ظهر
اقا فرشاد یه ادرس دقیق تر میدی از این اکبر

گوش ببره که نمیدم چون ارزشش رو نداره بخوام بالای 20 یا 30 خرج بکنم فکر کنم خودت اگزوز رو دید که خرجش یه چکشه

farshad 54
01-09-1392, 12:09 قبل از ظهر
پشت میدون گمرک اون خیابونه هست بش میگن رباط کریم اون میری داخل بعد از خ انبار نفت یه خورده مونده به ته خیابون بپرسی همه میشناسن بکو میخوام برم گاراز اصفهانیا رفتی تو گاراژ دوتا اگزوز ساز هست یکیش

همین اکبره

اونجا کارای نقاشی باک موتور هم میکنن اون قضیه باد گرفتن تو اگزوزم میتونی بپرسی

- - - Updated - - -

پشت میدون گمرک اون خیابونه هست بش میگن رباط کریم اون میری داخل بعد از خ انبار نفت یه خورده مونده به ته خیابون بپرسی همه میشناسن بکو میخوام برم گاراز اصفهانیا رفتی تو گاراژ دوتا اگزوز ساز هست یکیش

همین اکبره

اونجا کارای نقاشی باک موتور هم میکنن اون قضیه باد گرفتن تو اگزوزم میتونی بپرسی

amin23
10-09-1392, 11:51 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان من یک wr200دارم که اگزوز که روشه کتابیه از این قهرمانیا میخواستم بدون به جز تعویض انباری راحی داره که صداشو کمتر کنم اخه وقتی توشهر باش دور میخورم خیلی تابلو میشم.با تشکر

amin23
11-09-1392, 08:21 بعد از ظهر
کسی نمیدونه؟

hamednayyeri
14-09-1392, 04:18 قبل از ظهر
سلام،میتونی بازش کنی پشما داخلشو اضافه کنی اینطور هم صداش فقط تو سرعت بالا درمیاد که صدای نازی میشه هم تو دور پایین صداش خلی کمتر قبله امتحان کن جواب میده

Gladiator
14-09-1392, 09:56 قبل از ظهر
مگه اگزوز دوزمانه هم پشم شیشه داره؟ بعید میدونم اگزوز دو زمانه پشم شیشه داشته باشه

smirin0ff
04-10-1392, 04:07 بعد از ظهر
دوستان با سلام
امروز بهد از هفته موتورمو روشن کردم یه دوری باهاش زدم رسیدم خونه دیدم اگزوز صدا میده نگاه کردم دیدم خروجی سیلندر شل شده دست بهش زدم پیچ تو سیلندر بریدو حالا چیکارش کنم؟ توروخدت کمک کنین اگه کسی میدونه. اصلا چرا اینجوری شده:khak::10::wall3:

- - - Updated - - -

موتور فلات 250

محمدرضاامیرآبادی
05-11-1392, 07:35 بعد از ظهر
یه اگزوز فابریکی پولسار میخوام درحد...داشتید خبرم کنید

حسن موتوری
23-01-1393, 01:49 بعد از ظهر
سلام آقا قیمت این گلویی هوندا 125 چنده؟
39663

amin8speed
23-01-1393, 03:13 بعد از ظهر
برو لوازم یدکی بپرس
فکر نکنم گیر بیاد بلاخره cgه شاید گیر اومد
چه مشکلی واسش پیش اومده؟

Alireza.BMW
23-01-1393, 08:37 بعد از ظهر
امین جان دادا صندوقتو خالی کن پیام هام دستت نمیرسه
و شما دوست عزیز
اون رو خوده اگزوز هست بری تعمیرگاه ها شاید داشته باشن بهت بدن....

3 e y e d
13-03-1393, 11:42 قبل از ظهر
سلام من به تازگی عضو شدم هر چی گشتم چیزی در مورد سوالم ندیدم امیدوارم جای مناسبی سوالمو پرسیده باشم دوستان من میخوام روی سی جی ۲۰۰ یا سی جی ۱۵۰ یه اگزوز دو زمانه بندازم مثل اگزوز سوزوکی جی پی یا اگزوز یاماها وای بی یا اگزوز جی تی او میشه؟
صداش چجوری در میاد اگه صداش خوب بشه این کار رو میکنم

3 e y e d
17-03-1393, 03:23 بعد از ظهر
سلام.
شما وقتی اگزوز های سی جیتون اصطلاحا پرده ها یا همون توری هاش میفته یا ول میکنه داخل اگزوز و صدای ویز ویز میده چیکارش میکنید؟
خودم یه کارایی بلدم گفتم شاید راه مناسب تری هم باشه

Alireza.BMW
17-03-1393, 05:07 بعد از ظهر
میدم برام جای توریشو جوش بدن چون هر اگزوزی رو سی جی تقویتیم انداختم توری باز شد از وقتی جوش دادم مشکلی براش پیش نیومده

3 e y e d
17-03-1393, 06:00 بعد از ظهر
جوش که نمیشه بدی منظورت کاربیته؟
آره کاربیت رو خودمم بلد بودم حتی یه روش دیگه هم میشه اینکه اگزوز رو بزاری و با چکش بکوبی روش تا توری به بدنه بچسبه البته از پشت.
راه دیگه ای هم هست؟

نام کاربری
19-03-1393, 10:42 قبل از ظهر
سلام اگه داخل اگزوز سی جی روخالی کنم و۳۰سانت از اخرشو قطع کنم صداش چجوری میشه؟

3 e y e d
19-03-1393, 02:18 بعد از ظهر
چرا میخوای اینکارو بکنی؟
این کاری که شما میگی صدای موتورت میشه مثل اینکه اگزوز باز کرده باشی

masoudrider
19-03-1393, 02:20 بعد از ظهر
اونوقت صدای تراکتور میده

3 e y e d
19-03-1393, 02:20 بعد از ظهر
پیشنهاد من اینه که توری های اگزوز حد اکثر دو تاش رو بردار دست به گلویی اگزوز هم نزن چون اگه بیشتر این بشه پلیس میره تو رچت دستگیرت میکنه

نام کاربری
19-03-1393, 05:10 بعد از ظهر
ولی من فکرمیکردم هرچی طول لوله کمتر باشه طناوب صوت توش .کمتر و صداهم کمتر یعنی اشتباه فکر میکنم؟

3 e y e d
22-03-1393, 09:34 بعد از ظهر
کسی اگزوز سی جی جفت کرده؟اگه اطلاعات درباره جفت کردن و عکس و هر چی دارین بزارین با تشکر

sajad717
05-05-1393, 04:49 بعد از ظهر
سلام آقا شفیع یه کویر 200 دارم
دور موتور میره بالا یه صدایی از اگزوز میاد بیرون انگار میترکه فک میکردم ماله داغ شدن موتوره ولی مثکه نبود
دقیقا مثل صدایی که وقتی موتور در حال حرکته قطع کنو میزنی بعد دوباره موتورو روشن میکنی
نمدونم متوجه منظور شدید یا نه
اگه میتونن دوستان کمکم کنن ...
ممنون

EnayatK
07-06-1393, 05:43 بعد از ظهر
میدم برام جای توریشو جوش بدن چون هر اگزوزی رو سی جی تقویتیم انداختم توری باز شد از وقتی جوش دادم مشکلی براش پیش نیومده
کجاش رو دقیقا باید جوش داد؟

ali.motahari
07-06-1393, 09:19 بعد از ظهر
کجاش رو دقیقا باید جوش داد؟
با اجازه علیرضا جان
موتور منم نیاز به جوش دادن داشت رفتم اکزوز سازی خودش تشخیص داد که توری قسمت اول اکزوز که به انجین وصله نیاز به جوش داره که به خاطر تمیز بدن کار از طرف انجین این کارو انجام داد که دیده نشه

EnayatK
08-06-1393, 01:27 قبل از ظهر
با اجازه علیرضا جان
موتور منم نیاز به جوش دادن داشت رفتم اکزوز سازی خودش تشخیص داد که توری قسمت اول اکزوز که به انجین وصله نیاز به جوش داره که به خاطر تمیز بدن کار از طرف انجین این کارو انجام داد که دیده نشه
یعنی میشکافن بعد جوش میدن/درست میشه مثه اولش؟

ali.motahari
08-06-1393, 01:33 قبل از ظهر
یعنی میشکافن بعد جوش میدن/درست میشه مثه اولش؟
نه اکزوزو از رو موتور باز میکنی و میبری پیششون و از روی کار بدون برش واست جوش میدن
خودشون میدونن کدوم توری نیاز به جوش داره

EnayatK
08-06-1393, 06:33 بعد از ظهر
نه اکزوزو از رو موتور باز میکنی و میبری پیششون و از روی کار بدون برش واست جوش میدن
خودشون میدونن کدوم توری نیاز به جوش داره
متوجه نمیشم.بیرونش که چیزی نداره.چی رو به چی جوش میدن؟سازوکارش چیه؟

Alireza.BMW
08-06-1393, 07:28 بعد از ظهر
با توجه به حرف علی جان خودشون میفهمن کجاش میخاد من مال جفت موتورامو جای همون گلویی اگزوزش اون پایینشو جوش دادن... اول یه سوراخ 2 طرف ایجاد میکنه یه سوراخ ریز بعد جوش میده تو دیدم نیست چون از اون طرف جوش میده

ali.motahari
08-06-1393, 11:03 بعد از ظهر
من رفتم گفتم حساسم و سوراخ نکن خودش از رو کار که شما نمیبینی توری کجاس و اونا میدونن یه خال جوش میدن و درست میشه
شما بهتره بری اکزوز سازی تا واست انجام بده و دوهزاری بیشتر خرج نداره

EnayatK
08-06-1393, 11:23 بعد از ظهر
من رفتم گفتم حساسم و سوراخ نکن خودش از رو کار که شما نمیبینی توری کجاس و اونا میدونن یه خال جوش میدن و درست میشه
شما بهتره بری اکزوز سازی تا واست انجام بده و دوهزاری بیشتر خرج نداره
بحث خرج و این چیزاش نیست.فقط میخواستم بدونم چطوریه که وقتی از بیرون جوش میدن توری داخل میچسبه سرجاش
ممنون از راهنمایتون

ali.motahari
09-06-1393, 12:18 قبل از ظهر
بحث خرج و این چیزاش نیست.فقط میخواستم بدونم چطوریه که وقتی از بیرون جوش میدن توری داخل میچسبه سرجاش
ممنون از راهنمایتون
واسه خودمم جالب بود و فکر کنم به خاطر گرمای بیش از حدی که میبینه اکزوز به توری میچسبه
منم فقط جهت اطلاع خرجشو گفتم قصد ناراحت کردنتو نداشتم:20:
رفتی پیش اکزوز ساز که کارش اینه ازش بپرس چجوری درس میشه به ما هم اطلاع بده چی گفت

EnayatK
09-06-1393, 01:01 قبل از ظهر
واسه خودمم جالب بود و فکر کنم به خاطر گرمای بیش از حدی که میبینه اکزوز به توری میچسبه
منم فقط جهت اطلاع خرجشو گفتم قصد ناراحت کردنتو نداشتم:20:
رفتی پیش اکزوز ساز که کارش اینه ازش بپرس چجوری درس میشه به ما هم اطلاع بده چی گفت
ای بابا داش علی فک کردی به این راحتیا میتونی ما رو ناراحت کنی؟:flower4:
بعضی از این تعمیرکارا فقط یه چیزی یاد گرفتن و خودشونم نمیدونن چیکار میکنن.بعضیام که میدونن جواب درست و حسابی نمیدن

amirali1120
04-10-1393, 11:33 قبل از ظهر
سلام خدمت اساتید یه پالس 220 دارم اگزوزش وقتی داغ میشه انگار میلرزه و صدا میده انگار صدا مثل ی پیچ میمونه ک داخل اگزوز بازی میکنه هرجام نشون دادم سردر نیاوردن ممنون میشم راهنماییم کنید

Motoraki
19-02-1394, 12:46 بعد از ظهر
سلام
این اولین پست منه، دیشب در حین حرکت متوجه شدم صدای اگزوز تغییر کرده، دلیلش این بود که یکی از پیچ های اتصال اگزوز از وسط شکسته و در نتیجه اگزوز شل شده، حالا برای تعویض پیچ چیکار کنم؟ چطوری درش بیارم؟

VAHID
19-02-1394, 04:05 بعد از ظهر
سلام
این اولین پست منه، دیشب در حین حرکت متوجه شدم صدای اگزوز تغییر کرده، دلیلش این بود که یکی از پیچ های اتصال اگزوز از وسط شکسته و در نتیجه اگزوز شل شده، حالا برای تعویض پیچ چیکار کنم؟ چطوری درش بیارم؟

برید تراشکاری پیچ رو سوراخ میکنه و با قلاویز چپ گرد درش میاره

Motoraki
19-02-1394, 08:38 بعد از ظهر
برید تراشکاری پیچ رو سوراخ میکنه و با قلاویز چپ گرد درش میاره

ممنون از پاسختون، راهی نیست که خودم انجامش بدم؟

VAHID
19-02-1394, 09:17 بعد از ظهر
ممنون از پاسختون، راهی نیست که خودم انجامش بدم؟

میتونید با مته اینقدر داخلش بزنید که پیچ قبلی از بین بره.ولی ممکنه رزوه ها خراب بشن.هزینش چیزی.نیست و کار خاصی برای تراشکار نداره

Motoraki
19-02-1394, 09:21 بعد از ظهر
میتونید با مته اینقدر داخلش بزنید که پیچ قبلی از بین بره.ولی ممکنه رزوه ها خراب بشن.هزینش چیزی.نیست و کار خاصی برای تراشکار نداره

پس میبرمش تراشکاری ممنون

baktashx
30-03-1394, 08:58 قبل از ظهر
سلام کسی نمیدونه برای اینکه صدای هندا ایرانیارو کمش کنیم(به حداقل برسونیمش) چیکار باید بکنم،از اول میل به خرید سیجی نداشتم ولی بخاطر مشکلات مالی مجبور به خریدش شدم،150 سیسی هستش،صداش خیلی آزار دهندس:mad_majidonline:،آیا باید اگزوز تعویض کنم یا با دستکاریم درست میشه؟؟!![Only registered and activated users can see links]

VAHID
30-03-1394, 10:03 قبل از ظهر
سلام کسی نمیدونه برای اینکه صدای هندا ایرانیارو کمش کنیم(به حداقل برسونیمش) چیکار باید بکنم،از اول میل به خرید سیجی نداشتم ولی بخاطر مشکلات مالی مجبور به خریدش شدم،150 سیسی هستش،صداش خیلی آزار دهندس:mad_majidonline:،آیا باید اگزوز تعویض کنم یا با دستکاریم درست میشه؟؟!![Only registered and activated users can see links]

اگزوز cgl نصب کنید صداش کم میشه

baktashx
01-04-1394, 08:32 قبل از ظهر
اگزوز cgl نصب کنید صداش کم میشه

از شتاب و سرعت موتور کم نمیشه و ضرری برای موتور نداره؟!

Mohamad.S
16-04-1394, 06:54 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز من به تازگی عضو این سایت شدم یه پالس 220 دارم که اگزوزش فابریک خودشه و تاحالا دستکاریش نکردم میخام یه صدای بم و قشنگ ازش در بیاد ممنون میشم راهنماییم کنید

amirj123
08-05-1394, 12:27 بعد از ظهر
سلام دوستان برای تغیر صدای موتور یاماها سوپر125(یا همون یاماها ار اس125) باید چیکار کرد؟
ایا اگزوز قهرمانی برای این موتور های دوزمانه موجوده؟:13:

black.world
07-07-1394, 09:25 بعد از ظهر
اقا واسه تریل 200 اگزوز قهرمانی جوابگو هست؟

keyvan 190
09-08-1394, 11:50 بعد از ظهر
دوستان با سلام
امروز بهد از هفته موتورمو روشن کردم یه دوری باهاش زدم رسیدم خونه دیدم اگزوز صدا میده نگاه کردم دیدم خروجی سیلندر شل شده دست بهش زدم پیچ تو سیلندر بریدو حالا چیکارش کنم؟ توروخدت کمک کنین اگه کسی میدونه. اصلا چرا اینجوری شده:khak::10::wall3:

- - - Updated - - -

موتور فلات 250
ببر تراش کاری برات قلاویز میکنن درست میشه

Gladiator
10-08-1394, 10:53 قبل از ظهر
اقا واسه تریل 200 اگزوز قهرمانی جوابگو هست؟

بله ، صداش حسابی خفن میشه اگه اگزوزت خوب باشه

irani
12-11-1394, 04:45 بعد از ظهر
سلام به همگی
دوستانی که تجربه تو دو زمانه دارن
میخوام نفسش و صدای موتورم یکمی باز تر بشه، مثل کراس دو زمانه که هم هزینه کمی داشته باشه هم نتیجه راضی کننده ای !!
منبع قهرمانی خیلی گرون در میاد !!
کارهایی هم که کردم منبع دوم رو باز کردم خوابوندم گازوییل خیس خورد تمیز کردم کمی نفسش و صداش بهتر شد ولی راضی کننده نبود !!
منبعش هم پرچی نیست که بشه توشو باز کرد!
ممنون میشم راهنمایی کنید .

Gladiator
12-11-1394, 06:59 بعد از ظهر
سلام به همگی
دوستانی که تجربه تو دو زمانه دارن
میخوام نفسش و صدای موتورم یکمی باز تر بشه، مثل کراس دو زمانه که هم هزینه کمی داشته باشه هم نتیجه راضی کننده ای !!
منبع قهرمانی خیلی گرون در میاد !!
کارهایی هم که کردم منبع دوم رو باز کردم خوابوندم گازوییل خیس خورد تمیز کردم کمی نفسش و صداش بهتر شد ولی راضی کننده نبود !!
منبعش هم پرچی نیست که بشه توشو باز کرد!
ممنون میشم راهنمایی کنید .

منبعتو از بغل برش میدن ، کامل خالیش میکنن دوباره جوشش میدن ، میشه مثل قهرمانی ، نفس باز ، صدا زیاد

irani
12-11-1394, 10:00 بعد از ظهر
منبعتو از بغل برش میدن ، کامل خالیش میکنن دوباره جوشش میدن ، میشه مثل قهرمانی ، نفس باز ، صدا زیاد
منبع خودم خیلی سالمه بدون خط خش هستش حیفه واسه اینکار!!!
راه دیگه نداره موقعی هم که تمیزش میکردم توش پشم شیشه و از این چیزا نبود یه چیزی شبیه به فنر توش بود !!!
فط منبع اخر این کارو میکنن ؟؟واسه خمره جلو دیگه کاری نمیکنن ؟؟

Gladiator
12-11-1394, 10:38 بعد از ظهر
خمرتم میتونی بدی برش بدن خالی کنن

irani
12-11-1394, 10:58 بعد از ظهر
خمرتم میتونی بدی برش بدن خالی کنن
یه چیزی که اینجا سواله اینه که اگه تو خمره خالی بشه از نفشس گه کم نمیشه ؟؟
مگه اگزوز دوزمانه با 4زمانه فرق نداره ؟؟ اگه تو خمره خالی بشه از نفس نمیفته؟؟
یه چیز دیگم که امتحان کردم این بود که منبع اخرو کلا باز کردم فقط موند خمره موتور در جا خوب گاز میخورد ولی تو حرکت گاز نمیخورد و مثل موتور گازی راه میرفت !!!ایراد از کجا بوده ؟؟یعنی تو منبع رو خالی کنم اینطوری نمیشه ؟

kaveh_am
13-11-1394, 12:27 قبل از ظهر
یه چیزی که اینجا سواله اینه که اگه تو خمره خالی بشه از نفشس گه کم نمیشه ؟؟
مگه اگزوز دوزمانه با 4زمانه فرق نداره ؟؟ اگه تو خمره خالی بشه از نفس نمیفته؟؟
یه چیز دیگم که امتحان کردم این بود که منبع اخرو کلا باز کردم فقط موند خمره موتور در جا خوب گاز میخورد ولی تو حرکت گاز نمیخورد و مثل موتور گازی راه میرفت !!!ایراد از کجا بوده ؟؟یعنی تو منبع رو خالی کنم اینطوری نمیشه ؟
کار خمره اینه که کمک میکنه بنزینی که داره نسوخته میره بیرون برگرده تو پیستون.بیشتر خمره های حرفهای ها خالین.به انگلیسی میشه expansion chamber ([Only registered and activated users can see links])

اگزوز دوزمانه و 4 زمانه یکی هستن ولی خوب باید اگزوز مناسبه دود خروجی موتورتون رو بندازید...سرعت انجن موتور 2 زمانه بیشتره پس اگزوز با خروحی دود بزرگتری میخواد(نسبت به هم مدل 4 زمانش)
خوب حالا کار اگزوز چیه...اگز اگزوز فقط برای صدا گرفتن بود پس حرفه ای ها کلا حذفش میکردن... یکی از کارای اگزوز اینه که خروجی دود موتور رو یکنواخت میکنه و حالت ضربه ضربه رو ازش میگیره...اگر اگزوز نباشه تو دور مونور بالا جریان هوای گردشی ایجاد میشه و دود نمیتونه خوب خارج بشه(اگر دهانه اگزوز مناسب نباشه هم همین اتفاق میفته.)

irani
13-11-1394, 09:10 قبل از ظهر
کار خمره اینه که کمک میکنه بنزینی که داره نسوخته میره بیرون برگرده تو پیستون.بیشتر خمره های حرفهای ها خالین.به انگلیسی میشه expansion chamber ([Only registered and activated users can see links])

اگزوز دوزمانه و 4 زمانه یکی هستن ولی خوب باید اگزوز مناسبه دود خروجی موتورتون رو بندازید...سرعت انجن موتور 2 زمانه بیشتره پس اگزوز با خروحی دود بزرگتری میخواد(نسبت به هم مدل 4 زمانش)
خوب حالا کار اگزوز چیه...اگز اگزوز فقط برای صدا گرفتن بود پس حرفه ای ها کلا حذفش میکردن... یکی از کارای اگزوز اینه که خروجی دود موتور رو یکنواخت میکنه و حالت ضربه ضربه رو ازش میگیره...اگر اگزوز نباشه تو دور مونور بالا جریان هوای گردشی ایجاد میشه و دود نمیتونه خوب خارج بشه(اگر دهانه اگزوز مناسب نباشه هم همین اتفاق میفته.)
مرسی از جوابیتون
یه سوال دیگه اینکه تو اگزوز های حرفه ای هیچی توشون نیست ؟؟و فقط یه خمره تو خالی هستن ؟؟ یعنی اگر توی جفت اگزوزارو خالی کنم هیچ اخطلالی تو کارکرد موتور نداره و فقط صدا و نفسش باز میشه ؟؟
یعنی اون موقعی هم که منبع اخرو برداشتم جریان هوا برگشتی ایجاد شده بوده که موتور گاز نمیخورده ؟؟
میشه به جا منبع اخر از این اگزوز رنگی باریک تو خالی ها گذاشت همونا که رو zx میندازن ؟؟صداش بم میشه یا میشه مثل zx ؟؟
ممنون از راهنمایی هایی که میکنید

kaveh_am
13-11-1394, 10:38 قبل از ظهر
مرسی از جوابیتون
یه سوال دیگه اینکه تو اگزوز های حرفه ای هیچی توشون نیست ؟؟تو حمرشون هیچی نیست.تو اگزوز هست...
و فقط یه خمره تو خالی هستن ؟؟ یعنی اگر توی جفت اگزوزارو خالی کنم هیچ اخطلالی تو کارکرد موتور نداره و فقط صدا و نفسش باز میشه ؟؟توی اگزوز حرفه ای یه فلز توری هست و یه الیاف که اون فلز مشبک باعث میشه دود مستقیمتر به بیرون حرکت کنه.. شما هم اگر بذاریدش کارایش بیشتر از این هست که نذارید...

یعنی اون موقعی هم که منبع اخرو برداشتم جریان هوا برگشتی ایجاد شده بوده که موتور گاز نمیخورده ؟؟آره اگر اگروز نباشه تو دور موتور بالا کار موتور مشکل پیدا میکنه..
میشه به جا منبع اخر از این اگزوز رنگی باریک تو خالی ها گذاشت همونا که رو zx میندازن ؟؟صداش بم میشه یا میشه مثل zx ؟؟شما که موتورت دو زمانست نمیتونه صدای 4 زمانه بده
ممنون از راهنمایی هایی که میکنید
ضدای دوزمانه مگه بم هم میشه؟
صدای بم برای موتور 4 زمانست

irani
13-11-1394, 01:42 بعد از ظهر
ضدای دوزمانه مگه بم هم میشه؟
صدای بم برای موتور 4 زمانست
مرسی ممنون
منظورم از صدای بم مثل 4زمانه نیست اخه کنار کراس که با هم گاز میدیم صدای اون نسبت به صدای من بم تر هستش و بلند تر این جفت اگزوز فابریکه صداش خیلی زیر هستش میخوام مثل کراس دوزمانه بشه صداش !!!
نفسش هم باز بشه !!چقدر تو نفس موتور تاثیر داره ؟؟

kaveh_am
13-11-1394, 02:38 بعد از ظهر
مرسی ممنون
منظورم از صدای بم مثل 4زمانه نیست اخه کنار کراس که با هم گاز میدیم صدای اون نسبت به صدای من بم تر هستش و بلند تر این جفت اگزوز فابریکه صداش خیلی زیر هستش میخوام مثل کراس دوزمانه بشه صداش !!!
جنش اگزوز رو صداش خیلی تاثیر داره..تو قهرمانی ها از کربن استفاده میکنن که حالت ارتجایی خیلی کمی داره برای همین صداش بم تره...
موقع استارت زدن خیلی راحت تر روشن میشه... از نظر قدرت اگزوز تا 3% تاثیر داره...

- - - Updated - - -

مرسی ممنون
جنش اگزوز رو صداش خیلی تاثیر داره..تو قهرمانی ها از کربن استفاده میکنن که حالت ارتجایی خیلی کمی داره برای همین صداش بم تره...
موقع استارت زدن خیلی راحت تر روشن میشه... از نظر قدرت اگزوز تا 3% تاثیر داره...

mogrem
18-04-1395, 04:28 بعد از ظهر
تو بعضی از کلیپ ها و عکس های خارجی میبینم رو لوله اگزوز یه نوع پارچه نسوز میپیچن کسی میدونه از کجا میشه گیر اورد

ata313
19-04-1395, 12:21 قبل از ظهر
سلام
من اگزوز موتورمو در اوردم توش رو قشنگ با فشار اب شستم ولی بازم وقتی تکون تکونش میدم از توش صدایی مثل شن میاد، چیکار کنم ؟ اگزوز باطل شده ؟ موتورم روان 200 هست

mogrem
19-04-1395, 12:05 بعد از ظهر
یه منبع اگزوز در صفر دارم فابریک خوستی پیام بده 1ماه بیشتر رو موتور وصل بود بدون خط وخش

ata313
19-04-1395, 01:10 بعد از ظهر
130 اگزوز قهرمانی خریدم سایلنسرش شکست الان مجبورم اگزوز فابریک بزارم
دستم خالیه
اگزوز اینا هم گرونه

Gladiator
20-04-1395, 09:53 بعد از ظهر
عطا اگزوزتو بده برات از زیرش میبرن خالیش میکنن بعدش دوباره جوشش میدن با هزینه 20 تومن ، بهترین و ارزونترین راه برای احیای اگزوزت همینه

win7sh
28-10-1395, 03:14 بعد از ظهر
سلام اگزوز برای cdi از این مشکی euro2 ها کسی استفاده کرده موتور رو کم صدا می کنه؟ شتاب رو نمیگیره؟
قیمت کسی داره؟