PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آچار کشی موتور

amirw3x
11-05-1390, 11:54 قبل از ظهر
لطفا تمام مباحث مربوط به آچار کشی موتور سیکلت رو در این تاپیک قرار بدهید

Masoud
11-05-1390, 05:09 بعد از ظهر
وای امیر از آچارکشی صحبت نکن دلم میره...........................
چون دو روز پیش موتور و بردم باسه آچارکشی یه نصفه روز طول کشید یارو تو دفترش و که به من نشون داده بود هیچی کاسبی نکردا بود ولی تعمیر کارا دیگش کلی کار کرده بودن.........
ولی موتور از این رو به اون رو شد :flower4:

nopo
11-05-1390, 09:49 بعد از ظهر
1-برای آچار کشی به یک تعمیرگاه مجهز مراجعه کنید
2- هنگام آچار کشی خودتون به کار نظارت داشته باشین
3- اگه قراره موتور توی مغازه طرف بمونه با باک خالی(1لیتر)موتور رو ببرید تا بنزین های شما طبیعی نشن!:4chsmu1:
4-موتور سوارهای حرفه ای هنگام آچار کشی پیچ های اصلی تنه موتور رو حتما عوض می کنن(به غیر موتورهای ژاپنی که کیفیت شون بالاست).
5-کار را به کاردان بسپارید((یعنی پیش یک آدم وارد برید چون اگه طرف کارشو بلد نباشه رزوه پیچها رو خراب میکنه وآچار هرز میچرخه وپیچ خراب میشه)).
6-قیمت آچار کشی هوندای شهری ((چینی آشغال)) توی مشهد10000هزار تومانه-آچار کشی تریل وکراس 15000تا 20000متغیر-آپاچی واین تیپ وتال موتور 15000.
7-هنگام آچار کشی فرمان رو هم تنظیم کنید.
8-اگه موتور نو نیست حتما به تعمیر کار بگید که کمکها وتنه دوشاخ جلو رو هم بررسی کنه.
سیستم برق رو هم بگید چک کنه که اتصال نداشته باشه.
9-اگر تریل سوار هستید از فرمان های تخت(مدل رنتال))اصلا استفاده نکنید چون موقع پرش وبالا رفتن از شیب کنترل شما رو برروی موتور کم میکنه ومجبور هستید انرژی بیشتری به دستها وارد کنید.
کلا بگید موتور رو بررسی کنه!!!!

شفیع
11-05-1390, 11:23 بعد از ظهر
ممنون و سپاسگزارم از فرمایشات دوست خوبم nopo

لازم دوستم من هم سخنی با دوستان داشته باشم.
البته این دفعه تصمیم ندارم به صورت فنی صحبت کنم، لازم دونستم اگر بتونم، به زودی با عکس بعضی از نکات آچار کشی رو ارائه بدم

-اولین اصلی که من هم بهش خیلی تاکید دارم حتما بر روی کار تعمیر کار نظارت داشته باشید، البته طوری رفتار نکنید که تعمیر کار فکر کنه می خواید تو کارش دخالت کنید یا فکر کنه که شما ادعاتون می شه از اون بیشتر واردید.
-شهری بازی رو بذارید کنار، آچار کشی و اتصالات موتور سیکلت غول یه سر و دو گوش نیست، سعی کنید خودتون درد دل راکب خودتونو بشناسید، اگر خوب گوش کنید و موتورتونو درک کنید خودش بهتون می گه الان به چی نیاز داره، حتی می گه چقدر پیچ های منو محکم کنید، نترسید، آچار کشی آپولو هوا کردن نیست، خودتون دست به آچار شید، هیچ وقت بدست آوردن تجربه رو فدای 10000 تومان پولی نکنید که حتی مطمئن نیستید آیا قطعات موتور به اندازه کافی محکم شده که واسه یه سفر آماده باشه !
اون بالا چند تا قیمت در مورد آچار کشی ارائه شده که البته فکر کنم این قیمت ها مربوط به کلان شهر تهران باشه، یه اسم روش گذاشتن به اسم آچار کشی هر کی ندونه انگار حالا چی هست، بعد اون وقت قیمت های نجومی از موتور سوارای ساده می گیرن.
با 15-20 هزار تومن می تونید یه بسته 12 تایی آچار یه سر تخت یه سر رینگی بگیرید که یه عمر واستون کار کنه و حداقل یک نسل کامل برای آچار کشی موتور همیشه همراه تون باشه.
- اگر موتورتون رو خیلی دوست دارید، زود به زود روغنش رو عوض کنید
- وقتی موتور سرده یهو داغش نکنید، یهو گرد و خاک هوا نکنید، اجازه بدید موتور حداقل یک ربع نیم ساعت کار کنه بعد ... :19:
-موتور وقتی خوب داغ شد یهو خاموشش نکنید، سرعتتون رو کم کنید مقداری با دور گاز پایین حرکت کنید تا کمی باد بخوره و دمای انجین پایین تر بیاد
اینها همه در نوع آچار کشی های ثانویه تاثیر زیادی داره.
مطالبم کامل تر شد مفصل تر صحبت می کنیم.

nopo
12-05-1390, 09:45 قبل از ظهر
قیمت های مال مشهد بود
خدایش خوب گوش میزنن!!!:icon_pf (95):

alip
12-05-1390, 10:47 قبل از ظهر
با نظر shafyكاملا موافقم ادم ميتونه خودش اجار كشى كنه من اصلا ادعاى فنى بودن ندارم بااينحال خودم اجاركشى ميكنم فقط بايد دقت كرد كه بيجيو نبره يا نماله

nOviA
12-05-1390, 11:40 قبل از ظهر
هر موتوری که میخرید یکم با دقت بهش نگاه کنید میبینید که خودتون هم میتونید پیچ هاش رو سفت کنید و کار راحتیه. در مورد سی جی من یه جا دیدم برای آچار کشی انجین رو هم باز کردند اما متوجه نشدم که دقیقا چی کار میکرد. شاید فیلر رو تنظیم میکرد که البته این کار،کار شما نیست. شما میتونید اما به شرطی که قبلا این کار رو انجام داده باشید.اگر ندادید حتما به تعمیرکار مراجعه کنید.
برای آچار کشی اولیه حتما روغن موتور و باک بنزین و رادیاتور رو چک کنید. ممکنه داخل باک یا رادیاتور آشغال و گل باشه.
پیچ های اکثر موتور ها بعد از مدتی دوباره شل میشه.پس بهتره سفت کردنش رو از همون ابتدا خودتون یاد بگیرید.

Kenji
12-05-1390, 01:52 بعد از ظهر
فیلر گیری خیلی مهمه که اکثر تمیرکارا توجه نمی کنن

mosim2m
12-05-1390, 02:27 بعد از ظهر
میشه دوستای فنی بصورت علمی توضیح بدن فیلر گیری یعنی چی و چه اتفاقی تو موتور میفته که به فیلر گیری نیاز پیدا میکنه ؟

Masoud
12-05-1390, 02:57 بعد از ظهر
وای مال من و فیلر گیری کرد موقع آچار کشی اصلا آچار کشی خوبه همه برید آچار کشی کنید...

Kenji
12-05-1390, 02:59 بعد از ظهر
تنظیم دقیق سیلندر که دقیقا تا کجای پیستون پایین بیاد. همیشه یه فاصله ی 1 میلیمتری رو رعایت می کنن. اما هر چند وقت یدفعه این فاصله کم یا زیاد می شه

شفیع
12-05-1390, 09:56 بعد از ظهر
تنظیم دقیق سیلندر که دقیقا تا کجای پیستون پایین بیاد. همیشه یه فاصله ی 1 میلیمتری رو رعایت می کنن. اما هر چند وقت یدفعه این فاصله کم یا زیاد می شه

کنجی جان، این توضیحاتی که فرمودید مربوط به چیه؟
بیشتر توضیح بده

شفیع
13-05-1390, 01:41 قبل از ظهر
میشه دوستای فنی بصورت علمی توضیح بدن فیلر گیری یعنی چی و چه اتفاقی تو موتور میفته که به فیلر گیری نیاز پیدا میکنه ؟

.: فیلرگیری :.

همه ی دوستان حتما می دونن سوپاپ ها چی هستن و چه کاری انجام می دن،
به طور معمول هر موتور سیکلتی دو تا سوپاپ داره، یکی واسه ورود بنزین از کاربراتور و یکی دیگه واسه خروج دود حاصل از احتراق

2495

سوپاپ ها عین یه انگشت عمل می کنن که جلوی سوراخی رو گرفتن و به موقعش باز می شن و بسته می شن.
همین طور که توی عکس می بینید ته میل سوپاپ ها با فنر و پیچ ... مهار شده که حالت ارتجاعی خودشونو حفظ کنن و ثابت بمونن

2496

حالا گاهی اوقات می شه، البته گاهی اوقات که نه، معمولا همیشه بعد از مدتی این مشکل پیش میاد که سوپاپ ها شل می شن و لق می زنن یعنی سفت و محکم سر جاشون قرار نمی گیرن
متاسفانه الان عکسشو ندارم اگه داشتم نشون می دادم، وقتی به میل سوپاپ ها دست میزنیم کاملا معلومه لق میزنن، خوب معلومه وقتی سوپاپی لق بزنه یعنی نمی تونه به طور کامل سوراخ ورودی و یا خروجی سیلندر رو کیپ یا مسدود کنه، و باعث می شه موقع احتراق کمپرس ناقص در سیلندر به وجود بیاد، البته این کمپرس ناقص در حدی نیست که باعث بشه موتور حرکت نکنه، نه نگران نشید، فقط از عواقبش می شه گفت:
1) کمپرس ناقص و مسلمه در پی اون قدرت موتور تا حدودی کم می شه.
2) سر و صدای زیاد که همین سر و صدا باعث می شه موتور سوار به فکر فیلر گیری بیوفته.

و از اون طرف هم گاهی اوقات پیش میاد که سوپاپ ها بیش از حد سفت می شن و از تنظیم استاندارد خارج می شن، که در این حالت هم باعث بد کار کردن موتور می شه، مخصوصا در هوای سرد (زمستان) موتور خیلی سخت روشن می شه.
تنظیم کردن این لقی و یا سفتی سوپاپ ها رو فیلر گیری می گن. البته عبارت فیلرگیری برای شمع ها هم انجام می شه، در صورت نیاز در این مورد هم بحث و گفتگو می کنیم.

بهم خوردن تنظیمات سوپاپ امکان داره برای موتور های نو و یا خیلی قدیمی پیش بیاد که البته برای موتور های قدیمی شایع تره
و شاید بشه گفت تنظیم کردن سوپاپ ها (فیلرگیری) هم می تونه بخشی از کار آچار کشی باشه.

mehdi136367
05-06-1390, 09:14 قبل از ظهر
سلام ، من یه موتور 125 باجاج دارم میشه ارتقا دادش به 180

شفیع
05-06-1390, 12:25 بعد از ظهر
سلام ، من یه موتور 125 باجاج دارم میشه ارتقا دادش به 180

125 به 180 !؟ اختلافش خیلی زیاده، گمون نکنم بشه، ولی باید اندازه میلنگ و شاتون و محل نشستن سیلندر روی انجین رو بررسی کرد.

honda150
22-06-1390, 09:38 بعد از ظهر
بابا من 20ساله آچارکشی ومیکانیکی انواع ماشین رو میکنم اینقدر از آچار کشی این بچه ها را نترسونید !!
هرپیچی یک گشتاور خاصی براخودش داره اگه زیر بیشتر پیچها یک واشرفنری بگذارید پیچ تاچند سال هم شل نمیشه. اگه سوالات فنی دارید میتونید بپرسید حدود 50 ساله توی این دنیای بی ارزش شما که هر روز مردم رو گول میزنه دارم زندگی میکنم.

honda150
25-06-1390, 04:53 بعد از ظهر
موتور سوار باید چندروزیکبار به موتور خودش بادقت نگاه کنه
به پیچها دست بزنه آچار مخصوص موتورکه معمولا 17- 14 -13 -12 10 و11 هست راداشته باشه با یک آچار فرانسه
هرپیچی شل بود یه کم سفت کنه ته آچار را هم هیچوقت نگیر که ممکنه فشار زیاد بیاری به پیچ چون زورت زیاده جوانی
سوالی داشتی برام بنویس چون نمی دونم چی میخای
دوم اینکه خدا را در هیچ حال فراموش نکن چون ممکنه این آخرین بار باشه که سوار موتور میشی پسرم!!!!
پس بانام خدا ویاد خدا سوار موتور شو وبا موتور کسی را اذیت نکن که چوب خدا صدا نداره اگه بخوره دوا نداره جدی بگیر

پیر مرد موتور سوار

mehdi136367
27-06-1390, 05:09 بعد از ظهر
اخه موتور خوبییه فقط قدرتش کمه

شفیع
31-06-1390, 12:25 قبل از ظهر
آچار کشی یکی از اصول مهم در نگهداری هر وسیله ی نقلیه ای محسوب می شه ولی در موتورسیکلت عمل آچارکشی اهمیت خیلی بیشتری داره،
شل شدن اتصالات (پیچ ها) از معضلات همیشگی هر موتورسیکلتی محسوب می شه!
دوستان و اساتید محترم، کم و بیش در مورد این موضوع توضیح دادن، لازم دونستم عینی تر به این مسئله بپردازیم.

سعی کردم با چند تا عکس راحت تر مفهوم رو برسونم، امیدوارم تونسته باشم.
زمان آچارکشی ارتباط مستقیم به زمان و چگونگی استفاده داره، بستگی به این داره شما چقدر از وسیله ی نقلیه تون بدون بررسی فنی استفاده کرده باشین، یا چطوری استفاده کرده باشین، چقدر نرم روندین و چقدر فشار آوردین، ...
برای موتور های تازه (صفر کیلومتر) معمولا هر 1000 کیلومتر و یا یک ماه
جاهایی که برای آچار کشی اهمیت زیادی داره
سرسیلندر و پیچ های انجین، البته با احتیاط

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

پیچ های تنه، اگزوز، محور چرخ عقب و جلو

[Only registered and activated users can see links]

چراغ ها و فلاپ ها

عکس های بالا مربوط می شد به اتصالات مهمی که باید آچارکشی می شد.
چند تا عکس مهم از نحوه ی آچار کشی

همیشه به تناسب اندازه ی پیچ، نوع آچار رو انتخاب کنید،
مثلا برای بستن پیچ های قاب زنجیر، نیازی نیست از یه آچار بوکس قوی استفاده کنید !!!

برای بستن هر پیچ های کوچک تر که معمولا روی تنه انجین هست خیلی با دقت عمل کنید، قسمت انتهایی آچار رو نگیرید، چون ممکنه نیرویی بالاتر از توان پیچ بهش وارد شه و پیچ ببره (بشکنه) اون موقع ...

برای پیچ های بزرگ تر و قوی آزادین هر طور توان دارین برخورد کنین

یه نکته دیگه،
معمولا اکثر شرکت ها در موتورو طوری مونتاژ می کنن که در محیط های شهری و سرعت زیر 60 کیلومتر هیچ مشکلی نداشته باشن، ولی اکثر موتور سوارا روی زیر 100 کیلومتر کسر شانه واسشون تریل سوارا که در حد کراس از موتورشون کار می کشن،
به همین خاطر قبل و بعد هر سفر آفرودی موتور باید آچاکشی شه و بررسی کنید که در اتصالات از واشر استفاده شده باشه، اگر واشر نداره خودتون واشر دارشون کنید، با توجه به محل قرار گرفتن پیچ و وظیفه ای که داره نوع واشر انتخاب می شه.
واشر های فلزی قفلی: برای اتصالات تمام فلزی که در معرض لرزش شدید هستن
واشر های فلزی معمولی: برای اتصالاتی که حرکت دارن و بازی می کنن و جاهایی که احتمال آسیب رسوندن به پیچ و مهره زیاده.
واشر های لاستیکی: اتصالاتی که یک طرف فلزی و طرف دیگه پلاستیکی باشه، این نوع واشر ها باعث می شه قسمت پلاستیکی خوب مهار شه و صدا نده و اینکه بر اثر فشار پیچ فلزی نشکنه.
واشر های ترکیبی پلاستیکی و فلزی: برای مهار کردن قسمت های پلاستیکی که نیاز به فشار بیشتری هست.

انواع واشر های مورد نیاز در موتور سیکلت

در پایان جا داره تشکر کنم از تمام دست اندر کاران این آموزش:
بهترین بازیگر نقش اول آچار کشی
موتور نامی بی کلاچ صفر
بازیگر نقش دوم
آچار بوکس فورس آقا مجید
بازیگر نقش سوم
موتور خودم
و در پایان
خود خودم :sarma:

mohammad_reza
31-06-1390, 02:54 قبل از ظهر
شفیع جان مرسی خیلی کمک کرد اموزشات.من دقیقا نمیدونستم فیلر گیری چیه که دیگه الان فهمیدم.ممنون

شفیع
31-06-1390, 10:16 قبل از ظهر
شفیع جان مرسی خیلی کمک کرد اموزشات.من دقیقا نمیدونستم فیلر گیری چیه که دیگه الان فهمیدم.ممنون

ما کوچیکتیم داداش، هر چی بلد بودم نوشتم، خوشحال می شم به همدیگه چیز یاد بدیم :4chsmu1:

ZirCgari
31-06-1390, 11:11 قبل از ظهر
مرسی دوستان....همه موتورها نیاز به اچار کشی داره یا فقط اینایی که تو ایارن تولید و مونتاژ میشه؟!

nOviA
31-06-1390, 11:19 قبل از ظهر
فقط اینایی که تو ایران تولید و مونتاژ میشه. البته نسبت به رقبای اروپایی و آمریکایی.

شفیع
31-06-1390, 02:09 بعد از ظهر
بحث در مورد موتور های خارجی و داخلی نیست، خواستم بیشتر به صورت کلی گفته باشم.
بله خوب، هر چه کیفیت تولید و مونتاژ پایین تر باشه مسلمه اتصالات زود تر باز می شن.
آچارکشی کار عجیبی نیست و برای تمام وسایل نقلیه انجام می شه، حتی لوازم غیر نقلیه همون کاری که ما هر چند سال یه بار با موتور خونه هامون با موبایل و یخچال و کامپیوتر ... انجام میدیم یه جور آچرکشی محسوب می شه. می شه گفت یه جور بازرسی دوره ای هست، حالا منظور از آچارکشی به این معنی نیست که یه آچار بگیریم دستمون هر چی پیچ پیدا کردیم سفتش کنیم، حتی پیچ تنظیم گاز کابراتور :25r30wi:

nOviA
31-06-1390, 02:25 بعد از ظهر
شفیع جان آچار کشی بعد از یه مدتی لازمه. اما نه دقیقا بعد از خرید وسیله ی صفر.

reza KTM
31-06-1390, 02:37 بعد از ظهر
اکثر موتورای داخل کشور بعد از 1000 کیلومتر و بعد از 10 هزار کیلومتر احتیاج به آچار کشی دارند

شفیع
31-06-1390, 02:44 بعد از ظهر
آقا nOviA به نکته ی خوبی اشاره کردن، یادم رفته بود بگم، موتور نو (صفر) آچار کشی نمی کنن، باید اول یه مدتی آلیاژ های موتور حرارت بخوره تا در اندازه و مکان واقعی خودشون قرار بگیرن، خوب بشینه، و بعد آچار کشی انجام می شه.
اون موتور نامی صفر کیلومتری نقش اول آموزش رو به عهده داشت فقط نقش بازی کرد و آچارکشی نشد، خدا نکرده بد آموزی نداشته باشه، دوستان موتور صفرشونو آچارکشی نکنن !

nOviA
31-06-1390, 02:50 بعد از ظهر
اما تو ایران اینطوری نیست. یه بار باید دقیقا بعد از خرید،آچار کشی کنید که اون قطعاتی که به خاطر کارکرد و حرارت بعد از 1000 کیلومتر میخوان آچار کشی بشن ،نریزن.

reza KTM
31-06-1390, 02:52 بعد از ظهر
منظور از کمی کارکرد همون 1000 کیلومتری هست که من گفتم دیگه درسته؟
از اون به بعدم تمام موتور ها سر 10 هزار تا باید آچار کشی بشن چون به هر حال لرزش موتور باعث میشه پیچ و مهره ها کمی شل بشن

Kenji
31-06-1390, 03:06 بعد از ظهر
این یارو که ما ازش موتورو خریدیم گفت آچارکشی شده.

منم اعتماد کردم. اما زر زده بود. تو سرخه حصار 3-4 تا پیچ افتاده

nOviA
31-06-1390, 06:17 بعد از ظهر
در کل آچار کشی موتور های ایرانی و مونتاژ ایران اصلا ربطی به کیلومتر نداره. باید هفته ای یا ماهیانه بسته به استفاده ی خودتون موتورو چک کنید.

شفیع
03-07-1390, 10:33 بعد از ظهر
من معمولا بعد هر سفر چک می کنم، بستگی به کیلومتر و شرایط جاده داره، مثلا یه سفر آفرودی 20-30 کیلومتری که میرم، پایان راه یه دور اتصالات رو بررسی می کنم،
به نظرم اینکه ما فقط بر اساس کیلومتر و زمان بخوایم موتور آچارکشی کنیم ممکنه خیلی کاربردی نباشه و این وسط باز هم پیچی شل شه

mostafarastegar
08-08-1390, 09:12 بعد از ظهر
من پالس 180صفر خریدم
برای آچار کشی ببرمش نمایندگی یا نه ؟
اگرنه .چون زیادبا موتور آشنتایی ندارم برای آچار کشی کجاهاشو باید صفت کنم اگه با عکس باشه ممنون می شم

شفیع
08-08-1390, 11:01 بعد از ظهر
من پالس 180صفر خریدم
برای آچار کشی ببرمش نمایندگی یا نه ؟
اگرنه .چون زیادبا موتور آشنتایی ندارم برای آچار کشی کجاهاشو باید صفت کنم اگه با عکس باشه ممنون می شم

اگر صفر خریدین و خودتون هم خیلی فنی نیستین، برای اولین بار بهتره ببرین پیش یه کسی که در این زمینه تجربه داشته باشه.

دوست من، در صفحه دو همین موضوع با عکس توضیح دادم ([Only registered and activated users can see links])

ببینید اگر مشکلی داشتید، من در خدمتم.

g838698
05-11-1390, 09:55 بعد از ظهر
سلام اقایونفیلر شمع چقد باید باشه فیلر ( خوده موتور ) چقد باید باشهممنون

شفیع
05-11-1390, 10:31 بعد از ظهر

دوست من،
مقدار فیلر معمولا معیار دقیقی نداره و یا می شه گفت نمی تونه داشته باشه، برای اینکه حتی مقدار فیلر در فصل تابستان و زمستان با هم فرق داره، و مقدار فیلر معیاری نیست که هر کسی بتونه اون رو تنظیم کنه، نیاز به ابزار فیلر گیری داره.

mra680
05-11-1390, 10:51 بعد از ظهر
سلام
معمولا فیلر شمع ها به طور عموم 0.7 میلی متر می باشد که با آچار فیلر گرفته میشه
البته فیلر شمع های مخصوص ولتاژ بالا دهانه بزرگتر حتی 1.2 میلی متر هم دارند
شمع نو که خریدی یکبار فیلر بنداز ببین چند هست . . .
موفق باشی

saeid1346
08-11-1391, 11:08 بعد از ظهر
سلام ببخشید میدونم زیر خاکی شده تایپیک ! به هر حال

این که تو اچارکشی اولیه موتور دقیقا چه کارهایی باید انجام بشه ؟ باز کردن فلاپ ها و وارسی کلیه اجزای موتور یا نه چیزای دیگه ای هم هست !؟

محمد سوزوکی@
08-11-1391, 11:17 بعد از ظهر

این که تو اچارکشی اولیه موتور دقیقا چه کارهایی باید انجام بشه ؟ باز کردن فلاپ ها و وارسی کلیه اجزای موتور یا نه چیزای دیگه ای هم هست !؟ تااونجایی که من میدونم توآچارکشی اولیه تنظیم کاربرات وفیلرگیری ودرکل تنظیم موتور انجام میشه وبعدمالیدن گریس به همجای موتوروبررسی شمع موتور

عباس929
09-11-1391, 12:24 قبل از ظهر

این که تو اچارکشی اولیه موتور دقیقا چه کارهایی باید انجام بشه ؟ باز کردن فلاپ ها و وارسی کلیه اجزای موتور یا نه چیزای دیگه ای هم هست !؟

در کل بخوای اچار کشی رو معنی کنی اینه که تعمیرکار یا خودت یه کاری کنی موتورت ok بشه لرزشو.سلو.صاف کار کردن...
حالا هر کاری میخواد بکنه یا خودت بکنی:gigglesmile:

saeid1346
09-11-1391, 12:40 قبل از ظهر
عباس929 ([Only registered and activated users can see links])

داداش خب به غیر از سفت کردن پیچا چیکار میکنن ? من خودم بلدم تا حدودی موتورو سرویس کنم ولی فیلر گیری رو نه خب به جای این کار اچارکشی رو انجام میدم بعد اگر مشکل خاصی داشت با یه هزینه کمتر میدم ردیفش کنه ! حداقل با این کار متوجه میشم موتورم چه کارایی روش انجام شده !

محمد سوزوکی@
09-11-1391, 12:48 قبل از ظهر

داداش خب به غیر از سفت کردن پیچا چیکار میکنن ? من خودم بلدم تا حدودی موتورو سرویس کنم ولی فیلر گیری رو نه خب به جای این کار اچارکشی رو انجام میدم بعد اگر مشکل خاصی داشت با یه هزینه کمتر میدم ردیفش کنه ! حداقل با این کار متوجه میشم موتورم چه کارایی روش انجام شده !
داداش شما اگه برداشتی وپیچ های موتوروکاربراتو... رو سفت کردی اونوقت برای تنظیم موتور وکاربرات بایدپیچ ها دوباره بازبشه وکارشما بیهوده بوده اونوقت

saeid1346
09-11-1391, 12:12 بعد از ظهر

مرد حسابی انقدرم پرت نیستم :|

عباس929
09-11-1391, 02:36 بعد از ظهر

داداش هرچی اچار برداری بیوفتی به جون موتورت
بریزش پایین دوباره جمعش کنی فایده نداره
یه وقت یه تابش دادی پیچ سفت بشه برید
هرچی پیچا موتورتو سفت کنی اخرش نمیشه
اون نتیجه که میخوای بگیری رو نداره
ولی ادم حال میکنه بیوفته به جون موتورش

Amirpooyan
14-11-1391, 02:20 قبل از ظهر
من تازه به جمع موتور سوارها پیوستم و در مورد مباحث موتور سیکلت علاقمندم، مخصوصا Off Road، اما هیچ تجربه قبلی در مورد موتور سیکلت ندارم. برای شروع یه موتور سی جی گرفتم که باهاش یکم تجربه کسب کنم و ازش در تردد داخل شهری استفاده میکنم و می خوام یکم با فنی موتور سیکلت آشنایی پیدا کنم یا بقول دوستان یاد بگیرم دست به آچار بشم و بعد برم برای خربد موتور بعدی.

اطلاعات خوبی از فروم های مثل این فروم و چند تا از دوستان موتور سوارم بدست آوردم. از اونجا که دوست دارم خودم یاد بگیرم دست به آچار بشم فکر می کنم نیاز به تهیه ابزاری دارم که در عملیات روتین آچار کشی استفاده میشه.

خودم دقیقا نمیدونم چیا لازم دارم، حدس میزنم به یه سری آچار یه سر تخت، یه سر رینگی و آچار بوکس نیاز دارم. امیدوارم دوستان با تجربه در این زمینه من رو راهنمایی کنن که چی ابزای با چه مارک (برند) که کیفیتش خوب باشه و محل هایی (در تهران) که بتونم اونها رو خریداری کنم، معرفی کنن.

پیشاپیش ممنون.
پ.ن: ببخشید که ممکنه سوال من با عنوان این تاپیک خیلی مرتبط نباشه، اما بی ارتباطم نیست.

Amirpooyan
15-11-1391, 07:45 بعد از ظهر
من تازه به جمع موتور سوارها پیوستم و در مورد مباحث موتور سیکلت علاقمندم، مخصوصا Off Road، اما هیچ تجربه قبلی در مورد موتور سیکلت ندارم. برای شروع یه موتور سی جی گرفتم که باهاش یکم تجربه کسب کنم و ازش در تردد داخل شهری استفاده میکنم و می خوام یکم با فنی موتور سیکلت آشنایی پیدا کنم یا بقول دوستان یاد بگیرم دست به آچار بشم و بعد برم برای خربد موتور بعدی.

اطلاعات خوبی از فروم های مثل این فروم و چند تا از دوستان موتور سوارم بدست آوردم. از اونجا که دوست دارم خودم یاد بگیرم دست به آچار بشم فکر می کنم نیاز به تهیه ابزاری دارم که در عملیات روتین آچار کشی استفاده میشه.

خودم دقیقا نمیدونم چیا لازم دارم، حدس میزنم به یه سری آچار یه سر تخت، یه سر رینگی و آچار بوکس نیاز دارم. امیدوارم دوستان با تجربه در این زمینه من رو راهنمایی کنن که چی ابزای با چه مارک (برند) که کیفیتش خوب باشه و محل هایی (در تهران) که بتونم اونها رو خریداری کنم، معرفی کنن.

پیشاپیش ممنون.
پ.ن: ببخشید که ممکنه سوال من با عنوان این تاپیک خیلی مرتبط نباشه، اما بی ارتباطم نیست.

ظاهرا کسی در این زمینه نمی تونه من رو راهنمایی کنه.
حدودا فهمیدم چه چیزایی لازم دارم برای شروع.

فقط اگه کسی میدونه بگه، تو تهران بورس آچار و ابزار تو کدوم خیابونه، خودم میرم دنبالش.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Nobahar
15-11-1391, 07:50 بعد از ظهر
پس این تاپیک چیه؟

- - - Updated - - -

بورس ابزار الات حسن اباد هست با مترو میتونی بری ایستگاه داره. دور بر توپ خونه میشه دقیقا اسم خیابون های اونطرف هارو بلد نیستم

Amirpooyan
15-11-1391, 08:52 بعد از ظهر
مرسی فردا از راهنماییت. فردا برم ببینم به کجا میرسم.
اگه اون تاپیک آچار کشیه؛ این تاپیک داستانش چیه؟

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

farshid37
27-02-1392, 11:49 قبل از ظهر
من چند بار شمع موتورو برای تنظیم و بازدید باز کردم. هر دفعه با آچار شمع کجو کوله همراه موتور و با سختی زیاد. یک آچار شمع دیگه خریدم ولی از اولی بدتر بود. این دفعه به طور تصادفی متوجه شدم یکی از وسایل تو آچار بکسم یا برای اینکار هست یا به هر حال کاملا مناسب باز کردن شمع هست. زیر یک دقیقه و راحت شمع باز شد. هر کار فنی نیاز به ابزار مناسب و اطلاع از قابلیت های ابزار داره.

Sino
27-02-1392, 12:29 بعد از ظهر
تاپيك بسيار عاليه،.،. ممنون از همه دوستان

cdi125
03-05-1394, 07:08 قبل از ظهر
سلام در هوای گرم س سوپاپ ها باید شل باشه یا سفت

رهرو
30-05-1394, 11:29 بعد از ظهر
بابا من 20ساله آچارکشی ومیکانیکی انواع ماشین رو میکنم اینقدر از آچار کشی این بچه ها را نترسونید !!
هرپیچی یک گشتاور خاصی براخودش داره اگه زیر بیشتر پیچها یک واشرفنری بگذارید پیچ تاچند سال هم شل نمیشه. اگه سوالات فنی دارید میتونید بپرسید حدود 50 ساله توی این دنیای بی ارزش شما که هر روز مردم رو گول میزنه دارم زندگی میکنم.

سلام و هزار سلام به استاد ما در این راه. امیدوارم که عمرتون دراز باشه تا ما جوونای نابلد بیشتر از تجربیات شما نهایت استفاده رو بکنیم.
راستش همونطور که خیلی خوب می دونید موتور صفر بعد از یه مسافتی باید آچاربندی بشه. که انجین مهترین قسمت آچارکشی است.
خواهشی که دارم اینه که آچار کشی انجین و فیلرگیری رو با جزپیات توضیح دهید.
همیشه پیروز و همیشه پایدار باشید.

kaveh_am
31-05-1394, 03:22 بعد از ظهر
سلام و هزار سلام به استاد ما در این راه. امیدوارم که عمرتون دراز باشه تا ما جوونای نابلد بیشتر از تجربیات شما نهایت استفاده رو بکنیم.
راستش همونطور که خیلی خوب می دونید موتور صفر بعد از یه مسافتی باید آچاربندی بشه. که انجین مهترین قسمت آچارکشی است.
خواهشی که دارم اینه که آچار کشی انجین و فیلرگیری رو با جزپیات توضیح دهید.
همیشه پیروز و همیشه پایدار باشید.
توی خود انجن آچار کشی نمیخواد...فیلر هم اگر مورد داشته باشه میخواد...وگرنه دست نزنی بهتره...
بقیه پیچایه انجن هم برای آب بندیه موتوره که روغن نده...در حد معمولی باید سفت باشن...بقیه آچار کشی دیگه تنظیمای زنجیر و پره و کلاج و این چیزاست.....
فیلر گیری هم اینحوریه...میبخشی نمیتونم دانلود کنم جایه دیگه آپ کنم که راحت تر ببینیش..

رهرو
04-06-1394, 01:25 قبل از ظهر
سلام.
آقا کاوه عزیز قربان معرفتت.

keyvanj
06-11-1394, 08:40 بعد از ظهر
عجیبه. تایپیک به این مهمی زیر خاکی شده

ata313
14-01-1395, 12:33 بعد از ظهر
1-برای آچار کشی به یک تعمیرگاه مجهز مراجعه کنید
2- هنگام آچار کشی خودتون به کار نظارت داشته باشین
3- اگه قراره موتور توی مغازه طرف بمونه با باک خالی(1لیتر)موتور رو ببرید تا بنزین های شما طبیعی نشن!:4chsmu1:
4-موتور سوارهای حرفه ای هنگام آچار کشی پیچ های اصلی تنه موتور رو حتما عوض می کنن(به غیر موتورهای ژاپنی که کیفیت شون بالاست).
5-کار را به کاردان بسپارید((یعنی پیش یک آدم وارد برید چون اگه طرف کارشو بلد نباشه رزوه پیچها رو خراب میکنه وآچار هرز میچرخه وپیچ خراب میشه)).
6-قیمت آچار کشی هوندای شهری ((چینی آشغال)) توی مشهد10000هزار تومانه-آچار کشی تریل وکراس 15000تا 20000متغیر-آپاچی واین تیپ وتال موتور 15000.
7-هنگام آچار کشی فرمان رو هم تنظیم کنید.
8-اگه موتور نو نیست حتما به تعمیر کار بگید که کمکها وتنه دوشاخ جلو رو هم بررسی کنه.
سیستم برق رو هم بگید چک کنه که اتصال نداشته باشه.
9-اگر تریل سوار هستید از فرمان های تخت(مدل رنتال))اصلا استفاده نکنید چون موقع پرش وبالا رفتن از شیب کنترل شما رو برروی موتور کم میکنه ومجبور هستید انرژی بیشتری به دستها وارد کنید.
کلا بگید موتور رو بررسی کنه!!!!

پیچ های اصلی تنه موتور ؟؟؟ مگه فقط همون پیچه دسته موتور نیس ؟ مگه چندتا پیچ اصلی داره ؟!؟!؟!

sbfrdo
05-03-1395, 05:06 بعد از ظهر
قیمت اچار10و11و12و13چقدره.لطفا هرکدام جداگانه بگیرد.

said khansar
05-03-1395, 05:30 بعد از ظهر
قیمتامختلفه از5-6تومن شروع میشه میره بالابروابزارفروشیادارن.

shahriar
06-03-1395, 11:59 قبل از ظهر
سلام
مرسی از تاپیک خوبتون همشو مطالعه کردم
نکته ای هست مثلا برای اپاچی بخواد لوازمی عوض بشه یا ترمزا بهتر بشه؟

kaveh_am
06-03-1395, 07:06 بعد از ظهر
قیمت اچار10و11و12و13چقدره.لطفا هرکدام جداگانه بگیرد.
امروز از 8 تا 22 رو خریدم...2 سر تختش جنس خوب(بهتر ازاون هم داریم...) 55 تومن....
فورشنده گفت دونه دونه بخریش 90 اینحورا در میاد...دست بخری بهتره..

ali_locker
18-03-1395, 02:51 قبل از ظهر
سلام
اپاچی صفر چندتا باید بره بعد اچارکشی بشه ؟؟؟
من موتورم الان 600 کیلومتر رفته رنجیرم یکم اویرونه تو چاله و دست انداز بعضی وقتا زززز صدا میده الان موتور اچارکشی می خواد یا زوده ؟؟؟
چراغ اچارشم روشن شده
راستی هزینه اچار کشی آپاچی حدودا چقدره ؟؟ یه جا هست 80 میگیره نمی دونم کارش خوبه یا نه یا جا هم هست 60 میگیره گفت 20 دقیقه کار داره

keyvanj
18-03-1395, 08:56 قبل از ظهر
آچار کشی بدون تنظیم فیلر کاملا" بی معنیه!

چهار تا سفت کردن پیج و روغن زدن به سیم رو هر بچه ای میتونه انجام بده

وقتی موتور میره آچار کشی باید قالپاق سر سیلنر باز بشه و فیلر ها تنظیم بشن و سیستم برق موتور چک بشه و در نهایت پپچ ها سفت بشه یا فیلتر ها کنترل بشه ، فرمون تنظیم بشه ...

تو مردم ما مد شده هر کی 2 تا آچار بندازه پیچ سفت کنه میگن آچار کشی شده و کلی پول میگیرن

ali_locker
18-03-1395, 03:28 بعد از ظهر
آچار کشی بدون تنظیم فیلر کاملا" بی معنیه!

چهار تا سفت کردن پیج و روغن زدن به سیم رو هر بچه ای میتونه انجام بده

وقتی موتور میره آچار کشی باید قالپاق سر سیلنر باز بشه و فیلر ها تنظیم بشن و سیستم برق موتور چک بشه و در نهایت پپچ ها سفت بشه یا فیلتر ها کنترل بشه ، فرمون تنظیم بشه ...

تو مردم ما مد شده هر کی 2 تا آچار بندازه پیچ سفت کنه میگن آچار کشی شده و کلی پول میگیرن

الان زوده برا اچارکشی ببرم ؟؟ 600 تا کارکرده چراغ اچار چشمک میزنه

keyvanj
19-03-1395, 10:07 قبل از ظهر
آره دیگه تا قبل 1000 باید ببری

ali_locker
19-03-1395, 02:53 بعد از ظهر
الان از قسمت سرسیلندر صدای شخ شخ میاید از قسمت سوپاپ بنظر شما با فیلر گیری حل میشه ؟

MANHUNT
19-03-1395, 09:25 بعد از ظهر
الان از قسمت سرسیلندر صدای شخ شخ میاید از قسمت سوپاپ بنظر شما با فیلر گیری حل میشه ؟
اره حل ميشه احتمالا فيلرات هستش

exitxhu
17-11-1399, 10:17 بعد از ظهر
سلام دوستان
من یکی دوماهه یه بنلی سیصد گرفتم، کار کرده
الان باش 700-800 تا رفتم احساس میکنم آچار کشی میخواد لرزشش زیاد شده
کسی تاحالا انجام داده؟
کار من هست یا حتما باید ببرم نمایندگیی؟
گارانتی تموم شده
نمایندگیم میگه یه صب تا بعد از ظهر باید اینجا باشه 400-500 هم میگیرن
مشکلی با هزینش ندارم ولی دوست ندارم موتورو یه روز بخوابونم جایی که خودم نیستم

هر کمکی بکنین ممنون میشم

almasbooy22
27-07-1402, 06:13 بعد از ظهر
لطفا مراحل اچار کشی توضیح دهید و لبگین اچار کشی شامل چه قسمتهای میشه موتورم 125هست

farshad 54
29-09-1402, 12:37 بعد از ظهر
آچار کشی کامل شامل موارد زیر هست

چک کردن کلیه اتصالات و پیچ و مهره های موتور

تنظیم فیلر سوپاپ ها در صورت نیاز

تنظیم کلاچ و ترمز های موتور

روانکاری قسمتهایی از موتور که نیاز به روانکاری دارن مثل سیم کلاچ سیم گاز از بالا تا پایین

تمیز کردن و یا تعویض شمع های موتور و تنظیم دهانه شمع

تنظیم باد لاستیک ها

تعویض روغن و فیلتر روغن در صورت نیاز