PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاسخ به مسائل فنی موتورسیکلت

soshiant
25-02-1389, 08:45 بعد از ظهر
سلام دوستان . از اونجایی که این فروم کم کم داره شکل خودشو میگیره جای این تایپیک خالیه اینجا . عزیزانی که سوالاتی در زمینه مسائل فنی موتور دارند در اینجا بیان کنند . امیدوارم همه دوستان در مباحث مشارکت کنند .

برای شروع خودم یه سوال دارم ! :28:

دیروز به سرم زد صفحه کلاچ موتور را عوض کنم . همه چیز خوب پیش رفت تا به این پیچ رسیدم که آچارش را نداشتم
راستی این قسمتی که با فلش مشخص کردم کارش چیه ؟ در ضمن اسم آچار ی که این پیچ را باز میکنه چیه وکجا میشه خرید؟

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Red Hat
25-02-1389, 08:58 بعد از ظهر
با سلام خدمت رضا خان.

اون جایی که مشخص کردین فکر میکنم میلنگ باشه و نیرو را به اون قسمت بزرگتر ( فکر میکنم اسمش چهار شاخ یا دنده فلایول باشه) منتقل میکنه البته صفحه کلاچ در این قسمت قرار داره . ( چون من خودم معمولآ موتور رو درست میکنم اسم هاشو نمیدونم)
برای باز کردن هم یک آچار مخصوص داره که تو گمرک فراوون هست و سر آچار شبیه به چهار تا شاخ هست.

soshiant
25-02-1389, 09:17 بعد از ظهر
برای باز کردن هم یک آچار مخصوص داره که تو گمرک فراوون هست و سر آچار شبیه به چهار تا شاخ هست.
ممنون از پاسختون . مشکل اینجاست که برم بگم آچار چی میخوام :14: البته عکسش تو گوشیم هست ! عکسشو نشون میدم .میگم آچار اینو میخوام !!

BKING
26-02-1389, 08:10 قبل از ظهر
حوصله داریا منکه هر وقت خواستم موتورو درست کنم به یه مشکل خوردم برای همین همیشه می رم می دم تعمیر کار:25:

شما هم مواظب باش

soshiant
30-02-1389, 12:39 قبل از ظهر
دوستان یکی از کمک فنر های عقب موتورم روغن ریزی داشت و بخاطر این مسئله بعد از هر دست انداز بزرگی تعادل موتور به هم میخورد . ناچارا دوعدد کمک فنر چینی گرفتم .البته فروشنده میگفت تایوانیه !
البته کمک فنر اصل هم موجود بود ولی قبلا تجربه کرده ام که زیادی خرج موتور نکنم !
حالا مسئله اینجاست که این کمک ها یه مقداری خشک هستند . و موتور اون نرمی سابق را نداره . به نظر شما بعد از مدتی کارکرد نرم تر میشن ؟
در ضمن ارتفاع موتور یه دو سه سانت بلند شده ودیگه به زور پام به زمین میرسه ! :29:

jim-kx2
31-02-1389, 04:29 قبل از ظهر
سلام
اون قطعه ای که نشون دادید قسمتی از مسیر روغنکاری موتوره و در عین حال فـــــیلتر هم هست!!!
اگه توی پوسته سمت کلاچ رو که باز کردید رو نگاه کنید متوجه مسیر روغن میشید . اما چطور میشه که این قطعه فیلتر میشه؟؟ در واقع باکمک نیروی گریز از مرکز اینکارو انجام میده . براده فلز و هر نوع آشغال توی روغن در اطراف اون جمع میشه واز روغن جدا میشه

soshiant
31-02-1389, 06:55 بعد از ظهر
سلام
اون قطعه ای که نشون دادید قسمتی از مسیر روغنکاری موتوره و در عین حال فـــــیلتر هم هست!!!
اگه توی پوسته سمت کلاچ رو که باز کردید رو نگاه کنید متوجه مسیر روغن میشید . اما چطور میشه که این قطعه فیلتر میشه؟؟ در واقع باکمک نیروی گریز از مرکز اینکارو انجام میده . براده فلز و هر نوع آشغال توی روغن در اطراف اون جمع میشه واز روغن جدا میشه
کاملا حق با شماست ! من رفتم آچاری که اون پیچ را باز کنه را گرفتم . قیمتش دو هزار تومانه . جالبه که دور تا دور در پوش این قسمت ، لجن وبراده و.... بصورت فشرده چسبیده شده بود ! ( همون جریان گریز از مرکز)

soshiant
21-03-1389, 07:28 قبل از ظهر
سلام . از دوستان کسی میدونه این قطعه ای که بالای چراغ جلو نصب شده چیه وکاراییش را توضیح بده ؟

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

MORI SUZUKI
21-03-1389, 03:49 بعد از ظهر
سلام به دوستان
موتور دوستم پیشرو وینر 200 استارتش یکسره کرده خودم فکر میکنم از اوتومات استارت باشه لطفا اگر میدونید راهنماییم کنید

ibiza
22-03-1389, 01:04 قبل از ظهر
سلام
دوستان چی کار میشه کرد که پالس 180 یه نمه بیشتر راه بره
واقعا تو جاده عصاب ادم و خورد میکنه

ر

Sination
22-03-1389, 03:42 بعد از ظهر
این رینگ و پیستون دقیقا چیه و چیکار می کنه ؟
و چه عواملی میتونه صدمه بهش بزنه ؟ و چه عواملی میتونه از صدمه زدن بهش جلوگیری کنه ؟!

Red Hat
22-03-1389, 05:21 بعد از ظهر
سلام به دوستان
موتور دوستم پیشرو وینر 200 استارتش یکسره کرده خودم فکر میکنم از اوتومات استارت باشه لطفا اگر میدونید راهنماییم کنید

به احتمال 99% از اتومات هستش .

سلام
دوستان چی کار میشه کرد که پالس 180 یه نمه بیشتر راه بره
واقعا تو جاده عصاب ادم و خورد میکنهاگه بخوای سرعت زیاد بشه یک چرخ دنده عقب کوچیک تر بنداز و اگه میخوای شتاب بیشتر بشه چرخ دنده بزرگتر بنداز ولی بنظر من دست نزن و همونی که هست حالشو ببر.

این رینگ و پیستون دقیقا چیه و چیکار می کنه ؟
و چه عواملی میتونه صدمه بهش بزنه ؟ و چه عواملی میتونه از صدمه زدن بهش جلوگیری کنه ؟!
رینگ پیستون دقیقآ رینگ پیستون هست:1:

99100

پیستون اون قسمت بزرگه و رینگ قسمت های کوچیک.

وظیفه رینگ

کاهش میزان تماس بین پیستون و جداره سیلندر - حفظ فشار ( تراکم در قسمت بالا) - کنترل روغن ( جمع کردن روغن از دیواره) - انتقال حرارت به جداره -

2 نوع رینگ داریم ( 1- رینگ فشاری 2- رینگ روغن کاری)

پیستون هم که همه میدونند دیگه!

عوامل صدمه به رینگ و پیستون

استفاده از روغن بی کیفیت - تخته گاز رفتن - گرم شدن بیش از حد - شکسته شدن رینگ که به سیلند نیز صدمه وارد میکنه

برای جلو گیری هم این کارای بالا رو انجام نده

ibiza
22-03-1389, 08:03 بعد از ظهر
این که میگن تو اگزوزش یه چیز داره برداری بهتر میره داستانش چیه؟
چرا چرخ دنده عقب رو دست نزنم؟اگه بخوام بندازم از کجا تهیه کنم
با تشکر

Red Hat
22-03-1389, 09:09 بعد از ظهر
اون یه چیز شبیه به کاتالیزور هست که وقتی بر داشته بشه گاز های خروجی راحت تر از اگزوز بیرون میرن و باعث میشه شتاب موتور بیشتر بشه ولی تو سرعت تاثیر نداره . برای اینکه سرعت بیشتر بشه باید ضریب دنده ها و یا اندازه چرخ دنده ها تغییر کنه .

برای این میگم بزرگتر ننداز چون شتاب کم میشه و تو سر بالایی شاید کم بیاره .

از گمرک میتونی تهیه کنی.

ibiza
23-03-1389, 10:01 قبل از ظهر
خب کاتلیزور اگه برداریم چند در صد افزایش شتاب صورت میگیره؟
یه چرخ دندنه بندازیم که رو تاپ اسپید 15-20 بیاره!
شاتب کم شده رو هم با برداشتن کاتالیزور جبران کنیم

محل نصب کاتالیزور کجای اگزوزه دوست عزیز
با تشکر

Red Hat
23-03-1389, 10:38 قبل از ظهر
1-در حدی نیست که کسی رو راضی کنه.
2-اگه چرخ دنده رو خیلی کوچیک بندازی جواب عکس میده. ولی فکر نمیکنم نزدیک 20 کیلومتر افزایش سرعت داشته باشی.( یکی از دوستان با تعویض چرخ دنده نهایت 7 یا 8 کیلو متر افزایش سرعت داشت. مثلآ در دور موتور7000 که قبلآ با دنده 5 80 تا میرفت العان شد 87 تا)
3- در اون حدی نیست که جبران کنه.
4- من تجربه ای از برداشتن کاتالیزور پالس ندارم بهتر است از دوستانی که اینکارو کردن بپرسی .

ibiza
23-03-1389, 03:22 بعد از ظهر
خیلی منمنون red hat جان

MORI SUZUKI
24-03-1389, 02:25 بعد از ظهر
سلام ibiza کاتالیزور زیر انجین که وصل به اگزوز به نظر من بر ندار رو مصرف سوخت تاثیر میذاره

m3hiran
24-03-1389, 03:34 بعد از ظهر
دوستان به هیچ عنوان خورشیدی عقب رو دست کاری نکنید اگه بزرگتر بندازید ممکن به جای 120 مثلا 130 برید ولی شتاب موتور کم میشه راستش یه فرمولی هم داره که من یادم رفته
یکی از دوستان اپاچی 180 داره این کار رو کرده ولی الان پشیمونه

MORI SUZUKI
24-03-1389, 09:32 بعد از ظهر
سلام
فرمول خاصی نداره اگر بخواهیم سرعت زیاد بشه باید چرخ دنده عقب کوچیک کنیم یا چرخ دنده جلو بزرگ
ولی بخوایم قدرت موتور زیاد بشه باید چرخ دنده عقب بزرگ کنیم یا چرخ دنده جلو کوچیک
که بیشتر رو چرخ دنده عقب کارمیکنند.

---------- Post added at 10:31 PM ---------- Previous post was at 10:22 PM ----------

Red Hat
24-03-1389, 10:05 بعد از ظهر
فرمول خاصی ندارهمنظور مهران این که با توجه به ضرایب دنده چه مقدار باید قطر چرخ دنده عقب بزرگتر بشه که به مقدار x سرعت اضافه بشه.

به نظر من بر ندار رو مصرف سوخت تاثیر میذاره

البته تاثیر مثبت میزاره یعنی مصرف کم میشه.

MORI SUZUKI
24-03-1389, 11:01 بعد از ظهر
تو مطمئنی کم میشه فکر نکنم مصرفش کم بشه

Red Hat
28-03-1389, 04:22 بعد از ظهر
سلام ibiza کاتالیزور زیر انجین که وصل به اگزوز

اون کاتالیزور نیست . اون دستگاه کارش یه چیز دیگست و اسمش هم ExhausTEC هست.

برای اطلاعات بیشتر
[Only registered and activated users can see links]

MORI SUZUKI
28-03-1389, 05:11 بعد از ظهر
پس کاتالیزرش کجاست

Red Hat
28-03-1389, 06:15 بعد از ظهر
نمیدونم.
تا حالا با سیستم اگزوز پالس کار نکردم ولی مثل سایر موتور های که این سیستم رو دارند باید درون خود اگزوز باشه.

high-speed
02-04-1389, 10:43 بعد از ظهر
دوستان میخواستم بدونم دوره ای برای بدست آوردن اطلاعات دقیق و بدردبخور در مورد مسائل فنی موتور وجود داره؟

با تشکر

Red Hat
02-04-1389, 10:52 بعد از ظهر
دوره که تو ایران فکر نمیکنم باشه. ولی کتاب خیلی هست البته به زبان انگلیسی.

high-speed
03-04-1389, 09:46 بعد از ظهر
ممنون حمید جان

البته اینو بگم که همنشینی با شما و دوستان گلم توی این سایت خودش مفیدترین کلاس واسه یادگیریه مسائل فنیه

Red Hat
04-04-1389, 02:02 بعد از ظهر
سلام دوستان

کسی از شمع های ایریدیم استفاده کرده؟

من می خوام یه دونه برای روانکم بگیرم میگن تو احتراق کامل خیلی تآثیر محسوس داره .

ibiza
06-04-1389, 09:28 قبل از ظهر
سلام دوستان
این داستان کاتالیزور-رو که دیگه بی خیال شدیم ام می خوام رو موتورم زنون بندازم.
اما یه تعمیر کاره میگفت نداز کامپیوتر و ال سی دی موتورت رو خراب میکنه
درست می گفت یا نه؟
در ضمن من 4 تا لامپ ال ای دی 12 ولت واسه راهنما هام انداختم مشکلی نداره؟چون فابریکش 10 ولت بود
موتورمم پالس 180 اسپرت

Red Hat
06-04-1389, 11:05 قبل از ظهر
ما یه تعمیر کاره میگفت نداز کامپیوتر و ال سی دی موتورت رو خراب میکنه
درست می گفت یا نه؟

منم شنیدم که خراب میشه ولی تاحا ندیدم کسانی که انداختند بگن موتورمون خراب شده.

در ضمن من 4 تا لامپ ال ای دی 12 ولت واسه راهنما هام انداختم مشکلی نداره؟چون فابریکش 10 ولت بود

نه هیچ مشکلی نیست حالشو ببر!

ibiza
06-04-1389, 02:46 بعد از ظهر
ینی زنون بندازم؟

Red Hat
06-04-1389, 05:24 بعد از ظهر
من نه میگم بنداز نه میگم ننداز برای این میگم که اگه فردا مشکلی پیش اومد نگی شما گفتی!

ولی اگه خودم بودم مینداختم. بهتره قبلش با یک تعمیرکار موتور مشورت کنی نه با کسی که فقط بلد هست چند تا پیچ باز و بسته کنه.

برای نسب هم لازم نیست پول اضافه بدی من و سایر دوستان میتونیم راهنماییت کنیم( خودم رو چند تا موتور بستم) البته باید برق موتورت dc ولت باشه یعنی زمانی که موتور خاموشه چراغ جلو روشن بشه.

ibiza
06-04-1389, 10:34 بعد از ظهر
برق موتورم ای سی هست چه جوری دی سی کنمش؟

شما یه امار بگیر ببین چه جوری میشه بی دردسر زنون انداخت
با تشکر

Red Hat
07-04-1389, 09:30 قبل از ظهر
برق موتورم ای سی هست چه جوری دی سی کنمش؟

نمیدونم. باید در سیم کشی یک سری تغییرات انجام بشه . باید ببری پیش کسی که بلد هست.

شما یه امار بگیر ببین چه جوری میشه بی دردسر زنون انداخت

اگه گمرک رفتم حتمآ میپرسم.

ibiza
07-04-1389, 02:06 بعد از ظهر
یه سوال
هالا پرا نمیشه رو برق ای سی زنون بست؟بهترین و حرفه ای ترین دزدگیر برا پالس چیه؟

Red Hat
07-04-1389, 05:01 بعد از ظهر
چون برای برق dc طراحی شده.

نمیدونم.

soroush adventure
07-04-1389, 09:55 بعد از ظهر
برق همه موتورا دی سی هست . ای سی فقط برای برق شهریه !

Red Hat
07-04-1389, 11:44 بعد از ظهر
برق همه موتورا دی سی هست . ای سی فقط برای برق شهریه !

برق ac یعنی برق متناوب وقتی برق مستقیم از بوبین ( دینام) میاد به صورت ac است ولی وقتی از باطری بیاد میشه dc .

موتور های ac برق از دینام میره تو لامپ ولی موتور های dc از باطری میره تولامپ.

soroush adventure
08-04-1389, 01:16 بعد از ظهر
برق ac یعنی برق متناوب وقتی برق مستقیم از بوبین ( دینام) میاد به صورت ac است ولی وقتی از باطری بیاد میشه dc .

موتور های ac برق از دینام میره تو لامپ ولی موتور های dc از باطری میره تولامپ.

درسته برقی که از دینام میاد AC هست ولی بلافاصله توسط یک diyod به DC تبدیل میشه و به باطری میره. چون اگه بصورت ac بمونه اصلا باطری شارژ نمیشه

Red Hat
08-04-1389, 01:23 بعد از ظهر
درسته برقی که از دینام میاد AC هست ولی بلافاصله توسط یک diyod به DC تبدیل میشه و به باطری میره. چون اگه بصورت ac بمونه اصلا باطری شارژ نمیشه

سروش جان شما مثل اینکه کامل پست ها بالا رو نخوندی.

بحث سر لامپ هست یعنی برقی که به لامپ میره . در موتور ها ac برق از دینام می ره تو لامپ ولی موتور های dc از باطری میره.

در مورد شارژ باطری هم دقیقآ دیود سر راه نیست یه چیز شبیه به دیود هست که اسمش شارژر هست که بعد از اینکه باطری شارژ شد برق رو قطع میکنه.

high-speed
15-04-1389, 04:42 بعد از ظهر
سلام

دوست من یه آپاچی دست دوم خریده

اگزوزش صدا میده ، صدای عادی نیست البته اذیت نمیکنه اما یه مکانیک گفت از کاربراتور یا برقشه

اول اینکه آپاچی 160 کاربراتور یا انژکتور؟

دوم اینکه این صدا برای چیه؟

سوم کجا لوازمشو به قیمت میدن و واسه مکانیک خوب که درست و درمون باشه کجا باید رفت

ممنون میشم جواب بدین

Sination
16-04-1389, 12:57 قبل از ظهر
این تاپیک انتقال داده بشه به بخش مسائل فنی
مرسی

Amir
16-04-1389, 11:18 بعد از ظهر
این تاپیک زمانی ایجاد شد که انجمن "مسائل فنی ([Only registered and activated users can see links])" در سایت موجود نبود و تمامی موارد فنی رو شامل میشد

الان این انجمن ایجاد شده دوستان می تونن سوالات رو تفکیک شده بپرسند

با تشکر

تاپیک قفل شد