PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آفرود شیب تند منطقه ورگ چال سو (رامسر)

شفیع
08-05-1390, 10:37 بعد از ظهر
سلام

مکان: رامسر، روستای جواهرده، پارگ جنگلی صیقل محله (ورگ چال سو)
اولین تجربه رانندگی من (یا بهتره بگم من و آقا مجید) در شیب تند

باید اعتراف کنم کمی سخت بود، فکر کنم کم تر کسی از دوستان چنین شرایطی رو تجربه کرده باشن، ازتون دعوت می کنم حتما به این منطقه یه سفر آفرودی داشته باشید.
کنترل و جمع کردن موتور در شیب تند واقعا کار خیلی متفاوتی نسبت به رانندگی در پیست های موتور کراسه

اولین تجربه ای در بدست آوردم اینه که قبل از حرکت حتما مسیر یابی دقیق انجام بشه، چون موقعی که موتور سیکلت حرکت کرد به سمت بالا یا پایین، زمانی برای فکر کردن که الان کدوم سمت باید برم نیست، این در حالتی هستش که هدف فقط تفریح و ورزش باشه وگر نه در شرایط اضطراری فقط باید رفت، مهم نیست به کجا ... :4chsmu1:
دومین تجربه، لاستیک خوب در شیب تند خیلی تاثیر گذاره
سومین تجربه موقع بالا رفتن از شیب حتی فکر اینکه واسه یک ثانیه به ایستسد از سرتون بیرون کنید، اگر هم مجبور شدید که وایستید حتما سری موتورو بخوابونید رو زمین
چهارمین تجربه اول بایستید دوستتون کل مسیر رو طی کنه بعد شما حرکت کنید، به نکات و نقاط منفی و مثبت نفر اولی که مسیر رو طی می کنه خوب نگاه کنید، پشت به پشت رفتن واقعا کار احمقانه ایه :bargh:
پنجمین تجربه ترمز عقب رو فراموش کنید، البته اگر از مسیر شیب دار سنگ لاخی به پایین میاید در کل بدون خسارت جانی و مالی غیر ممکنه، البته موقع بالا رفتن گاهی اوقات برای توقف می شه روی ترمز عقب حساب کرد.
ششمین تجریه، لازم ایمنی برای زیبایی ساخته نمی شن، ساخته می شن که در راه سلامتی ما خودشونو فدا کنن.

البته سفر آفرودی ما هم خسارات و جراحاتی هم داشت، که میذاریم به حساب تجربه
ولی در کل خوب بود،
نشد که از حوادث پیش اومده عکسی بگیرم، آخه خودم جزئی از حادثه بودم :i'm ok: فقط چند تا عکسی که دوستان از پایین کوه ثبت کردن موجوده.

2397

2398

2399

2400

2401

2402

2403

2404

Majicpride
09-05-1390, 12:12 قبل از ظهر
سلام دوستان
من همون مجیدی ام که شفیع جان فرمودن
تمامه تجربیاتی که شفیع جان ازین سفره آفروده امروز فرمودن رو منم تجربه کردم البته با سوزش و درد بیشتر!!!:gigglesmile:
تجربه خوبی بود، کوهی که فتحش از بچگی برام آرزو بود رو امروز با موتور پیشرو 250 در هم شکستم!
دوستان صرفا داشتن یه موتوره شاسی بلند با لاستیکهای آج دار دال بر توانایی فتج تمام قلل نیست، یه آفرود سنگین ابزار ها و توانایی های خودشو میخواد که موتور خوب یکی از اونهاست.
وقتی واسه آفرود میرین، سعی کنین همه چیزتون آفرودی باشه، از کفش و کلاهو لباس و لوازم ایمنی گرفته تا آمادگی جسمانی
منو شفیع جان امرزو شبیبی رو بالا رفتیم که انصافا ایستادن انسان رو دو تا پاش تو اون شیب از محالات بود!
ولی خوب خوشبختانه بالاخره انجام شد و ما هم صحیح و سالم برگشتیم خونه
انشالا فرصتی بشه با شما دوستان هم یه بار دیگه اون مسیرو بریم
موفق باشید

soroush adventure
09-05-1390, 09:06 قبل از ظهر
ممنون از گفتن تجربیات خوبتون. فقط یه نکته ! تو سراشیبی تند استفاده از ترمز عقب و خصوصا ترمز جلو اجتناب ناپذیزه ولی باید مهارت اینو بدست بیاری که نذاری هیچکدوم از چرخها حتی لحظه ای به حالت قفل در بیاد

Red Hat
09-05-1390, 11:38 قبل از ظهر
سومین تجربه موقع بالا رفتن از شیب حتی فکر اینکه واسه یک ثانیه به ایستسد از سرتون بیرون کنید، اگر هم مجبور شدید که وایستید حتما سری موتورو بخوابونید رو زمین

نه آقا . نمیخواد این کار رو بکنید . فقط کافی هست موتور رو تو دنده خاموش کنید یا ترمز عقب رو بگیری.

پنجمین تجربه ترمز عقب رو فراموش کنید، البته اگر از مسیر شیب دار سنگ لاخی به پایین میاید در کل بدون خسارت جانی و مالی غیر ممکنه، البته موقع بالا رفتن گاهی اوقات برای توقف می شه روی ترمز عقب حساب کرد.

ترمز عقب هم فراموش نکنید خیلی مهم هست ولی جلو هم مهم هست.

nopo
09-05-1390, 12:07 بعد از ظهر
سلام بر دوستان جدیدم
اول از همه یک خسته نباشید جانانه عرض کنم تا خستگی از تنتون در بیاد:clap:

یک چیزی بگم ولی دلخور نشیدها!!
این شیبهایی که رفتید کار هر هفته ی ما توی مشهده همچین کار خوفی نکردیدن!!!!!!!
ولی از این لحاظ که تجربه اولتون بوده خیلی عالی بود دمتون گرم :29dz8zk::clap::thanks::thanks:

شفیع
09-05-1390, 12:08 بعد از ظهر
نه آقا . نمیخواد این کار رو بکنید . فقط کافی هست موتور رو تو دنده خاموش کنید یا ترمز عقب رو بگیری.

دوست من، فکر کنم شما منظور منو از شیب تند متوجه نشدید، موتورو توی دنده خاموش کنیم !؟ شوخی می کنی !؟
شیب و وضعیت مسیر در حدی بود که وقتی من موتور انداختم رو زمین، موتور با اینکه روی زمین افتاده بود و پدال دنده، جا پایی و فرمون توی خاک فرو رفته بود با این حال موتور لیز می خود به سمت پایین، موتور با یه بد بختی مهارش کردم که در حالت خوابیده به طرف پایین کوه حرکت نکنه، بعد شما می گی بنداز تو دنده خاموش کن !؟ :25r30wi:

آقا مجید خودشون یکی از حادثه دیدگان این تجربه بودن، موتورش افتاد رو زمین خودش هم پرت شد رو زمین و همینطور عین کارتن خالی داشت حرکت می کرد به سمت پایین کوه، روی پای خودش نمی تونست بایسته، نزدیک بود در بین راه من با موتور از روش رد شم که هر طور بود خودو نگه داشت. اون بالا آقا مجید گفتن نمی شد رو پا ایستاد !!! به همین دلیلی که عرض کردم این جمله رو گفتن. حالا به نظر شما با خاموش کردن و توی دنده انداختن چطور می شه موتور رو کنترل کرد، موتور سیکلت و راکب موتور سیکلت در اون لحظه با یه تیکه سنگ فرقی نداشت، هر به سمت پایین کوه حرکت می کردن چه خاموش چه روش چه با هوش چه بی هوش

به نظرم بهتره اعضای انجمن یه سفر به این منطقه بیان تا بیشتر و بهتر بتونیم از تجربیاتشون استفاده کنیم.

nopo
09-05-1390, 12:19 بعد از ظهر
1-وقتی که میخوای بالا بری همه میدونن که نباید از حرکت وایستی وفقط باید بری و بری و بری!!!:29:
2-وقتی میخوای توی یک شیب تند پایین بیای باید با دنده سنگین(بدون گاز دادن!!) به سمت پایین حرکت کنی جفت ترمز عقب وجلو رو با یک نسبت که موتور از حرکت ایست نکنه نگه داری:icon_pf _97_:
3- موقع پایین اومدن خودتو روی فرمون ننداز!
4-توی سربالایی هروقت احساس کردی موتور نمیکشه یا نمی تونی بری بزار موتور توی دنده خودش خاموش بشه
5-وقتی توی سربالایی گیر کردی برای سر و ته کردن موتور چرخ جلو رو به تور مداوم چپ و راست کن خودش آروم آروم پایین میاد:4chsmu1:
6-وقتی از یک شیب تند میخوای بالا بری وقته به قسمت های هیجانیش میرسی باید روی موتور وایستی و وزن خودتو جلو بندازی:16::16::16:

شفیع
09-05-1390, 12:29 بعد از ظهر
1-وقتی که میخوای بالا بری همه میدونن که نباید از حرکت وایستی وفقط باید بری و بری و بری!!!:29:
2-وقتی میخوای توی یک شیب تند پایین بیای باید با دنده سنگین(بدون گاز دادن!!) به سمت پایین حرکت کنی جفت ترمز عقب وجلو رو با یک نسبت که موتور از حرکت ایست نکنه نگه داری:icon_pf _97_:
3- موقع پایین اومدن خودتو روی فرمون ننداز!
4-توی سربالایی هروقت احساس کردی موتور نمیکشه یا نمی تونی بری بزار موتور توی دنده خودش خاموش بشه
5-وقتی توی سربالایی گیر کردی برای سر و ته کردن موتور چرخ جلو رو به تور مداوم چپ و راست کن خودش آروم آروم پایین میاد:4chsmu1:
6-وقتی از یک شیب تند میخوای بالا بری وقته به قسمت های هیجانیش میرسی باید روی موتور وایستی و وزن خودتو جلو بندازی:16::16::16:

با تشکر، خوب این طور که معلومه شما هم قبلا همچین تجربه ای داشتید،
بله نوشته هاتون درسته.

فقط یک سئوالی اینجا پیش میاد، اومدیمو موقع بالا رفتن ایستادیم، موتور رو توی دنده خاموش کردیم، با این که موتور توی دنده است و چرخ ها قفله باز هم موتور توی شیب به سمت پایین لیز می خوره، موتور انداختم روی زمین و باز هم موتور به سمت پایین لیز می خوره به صورتی که من بالا سر موتور و موتور پایین، من فرمون رو سفت چسبیدم که نذارم موتور بره ولی موتور، من و خودشو با هم به سمت پایین می بره. در این موقع باید چه کار کرد ؟
مسلمه در این وضعیت توی دنده بودن یا نبودن تاثیری نداره، در این موقع باید چه کار کرد ؟

Red Hat
09-05-1390, 12:46 بعد از ظهر
دوست من، فکر کنم شما منظور منو از شیب تند متوجه نشدید، موتورو توی دنده خاموش کنیم !؟ شوخی می کنی !؟
شیب و وضعیت مسیر در حدی بود که وقتی من موتور انداختم رو زمین، موتور با اینکه روی زمین افتاده بود و پدال دنده، جا پایی و فرمون توی خاک فرو رفته بود با این حال موتور لیز می خود به سمت پایین، موتور با یه بد بختی مهارش کردم که در حالت خوابیده به طرف پایین کوه حرکت نکنه، بعد شما می گی بنداز تو دنده خاموش کن !؟

دوست عزیز نگارش و اون خنده آخر جمله شما جنبه مسخره کردن داره . (رعایت کنید)

اون شیبی که تو عکس دیدم زیاد نیست و خیلی از اون بیشتراش هم میشه رفت ولی لاستیک شما خوب نیست و یکم هم نیاز به تجربه بیشتر داری . من با سروش جایی رفتم که موتور داشت از پشت بر میگشت (البته موتور تا آخراش بالا نرفت بخاطر قدرت کم موتور) ولی همون طور که گفتم موتور رو نگه داشتم.

nopo
09-05-1390, 01:01 بعد از ظهر
به این میگن شیب

2405
از بالا تا پایینش خاک نرم که هرچی بیشتر گاز بدی بیشتر سر میخوری
باید بایک نسبت خاصی(نه کم -نه زیاد) گاز بدی

ارتفاع حدودا 50 تا 70متره

عکس از 40 متری گرفته شده
بدیلی وجود گودال جایی برای دور گرفتن وجود نداره!!!

Kenji
09-05-1390, 02:14 بعد از ظهر
دوستان همین کوهسار خودمون رو یه سر بزنید خداوکیلی ببینید چه شیب هایی رو بالا میرن. انصافا پیاده نمی شه بالا رفت

نیما نادری
09-05-1390, 06:49 بعد از ظهر
دقیق کجای رامسره مام بریم؟

Majicpride
09-05-1390, 07:29 بعد از ظهر
سلام
دوستان هیچ دوربینی قادر به نشون شیب های فتح شده توسط آفرود سوارها نیست، این شیبی که ما رفتیم و آقا شفیع ازش صحبت کرد هم کم از اون شیب شما نبود، منتهی تو عکس انگار یه تپه سادست. کوهه ما شیب اولش تند بود و بعد یواش یواش آروم میشه ولی شیبی که شما سعود کردید آخراش نفس گیر میشه
در کل تا تو صحنه نباشی نمیشه راجع به راحت و بودن یا نبودنش بحث کرد
ای کاش از شیب مسیر و وضعیت شن و سنگ توش هم براتون عکس میگرفتیم، انشالا دفعه بعد

Babak
09-05-1390, 08:14 بعد از ظهر
دقیق کجای رامسره مام بریم؟

نیما رامسر جاده جواهر ده یه پیسته که خوده محلی ها ساختن سر راسته بپرسی نشونت می دن اونجا:icon_pf _97_:

soroush adventure
09-05-1390, 08:25 بعد از ظهر
نظرتون راجع به این شیبها چطوره ؟
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

شفیع
09-05-1390, 09:34 بعد از ظهر

عبور از همچین شیبی بدون لوازم ایمنی !؟ وای وای :wow:
البته بهتر بود از کل مسیر هم عکس می گرفتید تا بیشتر توجیه ششیم،
عکسی دومی مسیرش کدوم سمته ؟ انگار انتها نداره و به سخره ها ختم می شه ...

Kenji
09-05-1390, 09:49 بعد از ظهر
عکس دوم کج گرفته شده. تیم حفاظت فروم به این نتیجه رسید. سروش دفعه بعد بخوای اینجوری ذهن ها رو منحرف کنی باهات تو دماوند برخورد جدی می گیریم. :gigglesmile:

مرتیکه سیم برق ها رو ببین. کج عکس گرفتی که چی؟

نیما نادری
09-05-1390, 10:09 بعد از ظهر
عکس دوم کج گرفته شده. تیم حفاظت فروم به این نتیجه رسید. سروش دفعه بعد بخوای اینجوری ذهن ها رو منحرف کنی باهات تو دماوند برخورد جدی می گیریم.

مرتیکه سیم برق ها رو ببین. کج عکس گرفتی که چی؟

تشفیشه اذهان عمومی اونم بدون لباس !!! وای ببرینش کهریزک ملعونو موتورشم مال من :gigglesmile:

شفیع
09-05-1390, 11:40 بعد از ظهر
تشفیشه اذهان عمومی اونم بدون لباس !!! وای ببرینش کهریزک ملعونو موتورشم مال من :gigglesmile:

آقا یواش تر، مثل اینکه اولین نفر من به این عکس مشکوک شدما، سریع قناعم رو بین خودتون تقسیم کردین !
آره، قانون جاذبه زمین رو زیر سئوال برده

عکس اولی هم می شه گفت بی شباهت با جاده کفی نداره، شرایط مساعدی داره، خیلی بد تر از اون جایی نیست که ما رفتیم. دومی هم که تو زرد از آب در اومد، پس پرونده این عکسا مختومه اعلام می شه :4chsmu1:

soroush adventure
10-05-1390, 03:53 قبل از ظهر
:23: زرنگ اونا کابل تلن نی که افقی رد شه ماله دکل فشار قویه با شیب کوه میره بالا. یه عکس دیگه از همین زاویه میزارم که نمای بازتر داره و شیب رو میتونی با جاده کنارش مقایسه کنی.
کاربر کنجی به جرم افطراء تو دماوند ........

nopo
11-05-1390, 08:53 قبل از ظهر
بابا بنده خدا راست میگه عکسها مونتاژ نیست!!!:consoling2:
اما یک سوال چرا قسمت صورتش رو تار کرده تادیده نشه؟امنیتیه؟اطلاعات سری؟:4chsmu1:

شفیع
11-05-1390, 12:36 بعد از ظهر
بابا بنده خدا راست میگه عکسها مونتاژ نیست!!!:consoling2:
اما یک سوال چرا قسمت صورتش رو تار کرده تادیده نشه؟امنیتیه؟اطلاعات سری؟:4chsmu1:

آره، واقعا چرا ؟ منم همچین خر بازیایی در آوردم ولی ترسی ندارم از نشون دادن صورتم :4chsmu1: چرا صورتارو تار کردی ؟
گفته بودی یه عکس دیگه با زاویه باز تر می خوای نشون بدی، چی شد ؟ من ندیدم !

soroush adventure
11-05-1390, 06:24 بعد از ظهر
اقا نما باز رسید . دیگه از این باز تر نداشت وگرنه میخریدم. با جاده اسفالت کنار میشه مقایسه کرد. کلاهو دریابین:4chsmu1:

nopo
11-05-1390, 10:04 بعد از ظهر
نگفتی چرا صورت رو تار میکنی؟

ARIA
11-05-1390, 10:23 بعد از ظهر
نگفتی چرا اینطور نشستی که انگار داری تو کوچه پس کوجه ، با 20 km میری و هیچ فشاری روی بدن و پاهات حس نمیشه؟؟؟!!!!

شفیع
11-05-1390, 10:41 بعد از ظهر
آهان، با این عکسی که نشون دادی تازه می شه گفت تصویر قابل درک شد.
در چنین مسیر هایی در واقع می شه گفت موتور هیچ توانایی در ایستادن (توقف) در اون لحظه رو نداره، و فقط با کمک گرفتن از نیروی گریز از مرکز به طور موقتی بر جاذبه زمین غلبه می کنه.
در همچین مسیر هایی هم حتما باید فضایی برای دور گرفتن باشه وگرنه بالا رفتن غیر ممکنه.

و اینکه ...
بله دوستان همین طور که می بینید این دوست عزیزمون این موتور سوار حرفه ای با رعایت نکات ایمنی و استفاده از کلاه ایمنی این مسیر ناهموار رو طی مسیر کردن !!!

ARIA
11-05-1390, 11:01 بعد از ظهر
و اینکه ...
بله دوستان همین طور که می بینید این دوست عزیزمون این موتور سوار حرفه ای با رعایت نکات ایمنی و استفاده از کلاه ایمنی این مسیر ناهموار رو طی مسیر کردن !!!

چه کس را ، چه چیز را کردن؟؟؟؟یعنی چی اینجا مفعول تونسته واقع بشه؟؟؟
هر کس از اعضاء واقع شده خودش اعلام کنه.:121fs725372:

Kenji
11-05-1390, 11:31 بعد از ظهر
آقا موتور که اونجاس توش نمی شه شک کرد. سایه ها رو ببینید

Alireza
11-05-1390, 11:38 بعد از ظهر
سروش خدایی از این بدتراش رو هم میره
به عکس شک نکنید

soroush adventure
12-05-1390, 02:14 بعد از ظهر
آقا موتور که اونجاس توش نمی شه شک کرد. سایه ها رو ببینید

سایش چشه مگه ؟

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

نگفتی چرا اینطور نشستی که انگار داری تو کوچه پس کوجه ، با 20 km میری و هیچ فشاری روی بدن و پاهات حس نمیشه؟؟؟!!!!

شما فشارو از کجا حس کردی ؟:interview: :4chsmu1:

Kenji
12-05-1390, 03:00 بعد از ظهر
سایت افتاده تو جاده

soroush adventure
12-05-1390, 03:28 بعد از ظهر
سایت افتاده تو جاده_ پ ن پ _ شیب زیاد بود بنده خدا از رو موتور افتاد تو جاده

شفیع
12-05-1390, 10:23 بعد از ظهر
فکر نکنم خیلی جای بحث داشته باشه، خوب اول کمی عکسش نا مفهوم بود تا توضیحات و مدارک ارائه شده توسط آقا سروش موضوع کمی روشن شد.
عبور از شیب های تند به دو صورت امکان پذیره، یا به همین روشی که آقا سروش رفتن با استفاده از نیروی گریز از مرکز
و روش دیگه اینکه با استفاده از قدرت و مهارت موتور و موتور سوار، که با این روش شیب های خیلی تند رو نمی شه رفت، واسه اینکه یه موتور هر چه قدر قدرت داشته باشه نمی تونه بر جاذبه زمین غلبه کنه.

hoopaad
13-05-1390, 10:02 بعد از ظهر
چه شود!:14:
راستی سروش جان چجوری از اون شیب یا بهتر بگم دیواره پایین اومدی با توجه به اینکه نمیشه از سرعت کم کرد! :297:
شرمنده! اگه سوالم آماتوریه! :crazy:

MOHAMMAD_VIOLIN
26-12-1390, 08:41 بعد از ظهر

یعنی من موندم این راکب تو عکس اول چرا اییییییییییییییییییینطوری نشسته رو موتور ؟:33:
مگه داری ریس خیابونی میری که اون قد عقب نشستی؟؟؟
اونم چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو شیب به سمت بالا؟؟؟؟ حداقل سرپا وایسه !
من دارم از شیب تند میام پایین اونطوری میشینم ! این چیه دیگه :d
تو شیب دومی هم که فقط از سرعت اولیه اش تو دور گرفتن استفاده کرده( به این نمیگن شیب زدن ! )
اما اولی بازم قابل قبول بود ...جز قضیه نشستنش !!

شفیع
26-12-1390, 10:31 بعد از ظهر
آقا محمد، بله حرف شما درسته،
فکر کنم لحظه ای بوده، واسه اینکه توی همچین چیبی نمی شه به اون صورت نشست، جلوی موتور بلند می شه.

ap_peiki
27-12-1390, 12:54 قبل از ظهر
البته فک کنم زاویه عکاسی هم توی بزرگنمایی این شیب ها موثر باشه

mehran
27-12-1390, 10:23 قبل از ظهر
نه علی جان شما به تیر چراغ برق توجه کنی میبینی که صافه اگر با دوربین زاویه میداد معلوم میشد

arbi
27-12-1390, 11:36 بعد از ظهر
دوست عزیز تو شیب تندی که شما اسمشو گذاشتی شیب تند بدون که اصلا نباید گاز بدی ...... حالا چه برسه به این که نه کم نه زیاد.
اینطوری اطلاعات اشتباهی‌ به اونایی میدی که مثل شما بلد نیستن از شیب تند شما بیان پایین، تو شیبهای تندی که ما ازش میایم پایین که اکثرا هم ۷۵ الی‌ ۸۵ درجه تندی داره که احتمال کله کردن موتورم زیاده باید اولا خلاصش کنی‌ بد پاتو بزااری رو ترمز عقب و میخ کوبش کنی و با ترمز جلو کنترلش کنی‌ تا برسی‌ پاین. تو این حالت موتر سر میخوره و میاد پایین که حفظ تعادل شرط اوله.

MOHAMMAD_VIOLIN
28-12-1390, 02:15 بعد از ظهر
تو شیبهای تندی که ما ازش میایم پایین که اکثرا هم ۷۵ الی‌ ۸۵ درجه تندی داره که احتمال کله کردن موتورم زیاده باید اولا خلاصش کنی‌ بد پاتو بزااری رو ترمز عقب و میخ کوبش کنی و با ترمز جلو کنترلش کنی‌ تا برسی‌ پاین.

جانم ؟؟
85 درجه ؟ یعنی فقط 5 درجه از 90 کمتر؟؟ :interview:

مطمعنی 85 بود ؟ 85 رو نیمشه با 90 تشخیص دادا !!! دقیقا دیواره !
درجه ی این شیب / 65 درجه اس ! همین 65 تا 70 آخرشه
اینجوری که شما میگی انگار تا حالا شیب نزدی که انقد راحت میگی 85 درجه

دوست عزیز شیب 85 رو شما باید با چتر نجات تشریف بیاری پایین
بعضی وقتا واقع بینانه حرف زدن بیشتر نشون میده شما تجربه داری تا اینکه حرفهای عجیب بزنید:laie_14:

02109002
28-12-1390, 02:22 بعد از ظهر
80e129a727206b9528c69cdea6cd7220142732

MOHAMMAD_VIOLIN
28-12-1390, 02:41 بعد از ظهر
این فیلمو قبلا دیده بودم
یه شیب 45 درجه است

02109002
28-12-1390, 02:47 بعد از ظهر
این شیب رو روز اولی که با روان رفتیم کوه طی کردم

واقعا" هولناک بود چون آشنائی نداشتم
از بحث خارج نشیم

mohsen46
28-12-1390, 03:17 بعد از ظهر
من با چشمام دیدم کسی رو که از شیب ۶۰-۷۰ درجه پایین میامد البته به بغل همش هم با ترمز بود ولی همونشم خیلی......میخواست داشتم شاخ در میاوردم که چقدر جرات داشت
اون دوستمون هم یه راست میگفت ۹۰ درجه سنگینتر بود:25r30wi::icon_pf (3):

MOHAMMAD_VIOLIN
28-12-1390, 03:53 بعد از ظهر
این شیب رو روز اولی که با روان رفتیم کوه طی کردم

واقعا" هولناک بود چون آشنائی نداشتم
از بحث خارج نشیم

برای بار اول فوق العاده اس
ضمنان از 70 درجه بیشتر امکان نداره

alikian
28-12-1390, 03:55 بعد از ظهر
دوست عزیز تو شیب تندی که شما اسمشو گذاشتی شیب تند بدون که اصلا نباید گاز بدی ...... حالا چه برسه به این که نه کم نه زیاد.
اینطوری اطلاعات اشتباهی‌ به اونایی میدی که مثل شما بلد نیستن از شیب تند شما بیان پایین، تو شیبهای تندی که ما ازش میایم پایین که اکثرا هم ۷۵ الی‌ ۸۵ درجه تندی داره که احتمال کله کردن موتورم زیاده باید اولا خلاصش کنی‌ بد پاتو بزااری رو ترمز عقب و میخ کوبش کنی و با ترمز جلو کنترلش کنی‌ تا برسی‌ پاین. تو این حالت موتر سر میخوره و میاد پایین که حفظ تعادل شرط اوله.

شما یه جوری صحبت میکنی انگار بقیه تا حالا این کارا رو نکردن ببخشید اما از 60- 70 به بالا رو اصطلاحا بهش میگن دیوار و برای برگشتن هم حتما لازم به قفل کردن ترمز عقب نیست و بستگی به خاک و زمینش و موتور و راکب و.... داره که جاهای دیگه هم در موردش صحبت شده توسط اساتید

ali khoramian
28-12-1390, 04:57 بعد از ظهر
من هم دقیقا نظر اقای کیانی رو دارم. اگه اهل افرود باشین این شیب در حد معمولی مایل به تند هستش . من خودم شیب های تندتری دیدم که با سی جی میرفتن بالا.

nopo
02-01-1391, 10:49 قبل از ظهر
اصلا تند نبود!!!