PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور گازی براوو

براوو سوار
15-03-1393, 10:41 بعد از ظهر
سلام، دوستان گفتم جای این موتور خالی نباشه خودم یدونه دارم خیلی باحاله باهاش حتی بیرون شهر هم رفتم، دوستان اگه اطلاعات دیگری هم دارن دریغ نکنن

kiaarash
17-03-1393, 08:00 بعد از ظهر
منم دارم

دارم بازسازیش میکنم

همه چی نو و اکبند

:icon_pf _15_:

420084200942010

Babak
18-03-1393, 08:42 قبل از ظهر
لوازمش رو از کجا باید گیر اورد.من این موتور رو خیلی دوست دارم یکی هست قسمت شه میخوام بگیرم یه دستی سرو گوشش بکشم

Sent from my ST26i using Tapatalk

Mohammad aghili
18-03-1393, 11:06 قبل از ظهر
نوستالوژیه

خیلی سیستمش جالبه

کاملا منحصربفرد

و البته صدای دل انگیزش

BabyBoy
18-03-1393, 03:01 بعد از ظهر
منم دارم

دارم بازسازیش میکنم

همه چی نو و اکبند

:icon_pf _15_:

420084200942010
سلام، عجب تاپیکی!
آقای کیارش مبارک باشه.
این وسایل نو رو از کجا گیر آوردید؟ خیلی لذت بردم.

cottlas
18-03-1393, 03:27 بعد از ظهر
حالا که این موتور رو باز کردی بگذار قلق اصلی میزون کار کردنشن بهت بگم ،حتما میل لنگ رو در بیار بده تراشکاری برای تنظیم و تابگیری بعد موقه بستن به قسمت ورودی بنزین به میل لنگ (اون لوله کوچکی که کار براتور بسته میشه) توجه کن اونجایی که میل لنگ از جلو لوله هنگام چرخیدن رد میشه معمولا خط میافته و یک کوچولو میل لنگ با پوسته فاصله پیدا میکنه که این باعث بد کار کردن موتور مخصوصا درجا میشه و تا گاز رو ول میکنی موتور خاموش میشه .باید اون شیارهارو با چسب دوقولو جنس خوب پر کنی هم روی پوسته رو هم دور میل لنگ رو ، ( بعد از خشک شدن باسمباده روی چسب رو صاف و صیقلی کن) بعد وقتی موتور رو جمع کردی میبینی مثل ساعت درجا کار میکنه و وقتی تو دور بالا گاز رو ول کنی موتور تک میزنه تو اگزوز و صدای جالبی میده.

براوو سوار
18-03-1393, 07:50 بعد از ظهر
نوع موتورv1 یک سیلندر دو زمانه 2/7 اسب بخار قدرت/گشتاور 3/3 nm در 8000 rpmانتقال قدرت به کمک تسمه و دنده اتماتیک

Mohammad aghili
18-03-1393, 09:13 بعد از ظهر
v1 ?

وی برای اصطلاح انجین های خورجینی گفته میشه که جفتی با زاویه تقریبا 45 درجه روبروی هم هستن

چطوری یک موتور که تک سیلندره میتونه آرایش انجین وی باشه؟ :sleep:

FARSHAD_TORNADO
19-03-1393, 12:55 قبل از ظهر
کوچیک که بودم یادمه عموم منو همیشه تو سبد براووش مینشوند گازم میداد دستم چه ذوغی میکردم. عاشقشم واقعا سالاره.

Alireza.BMW
19-03-1393, 12:26 بعد از ظهر
یادش بخیر اون بچگیا بابام یه گازی داشت هنوزم هست توی زیر زمینمونه هنوزم روشن میشه اونم با یک پا موتور مال 40سال پیش اما براوو نیست پژو هست رنگ آبی...باهاش میرفتم دور زدن ظهرا یا شبا بغل سی جی میرفتم ذوق میکردم که سی جی 50تا میره و منم پا به پاش دارم میرم ترمز عقبشو میخ کرده بودم ترمز میکردم چرخش قفل میکرد صدای قیژی میداد حال میکردم باش تک میزدم اما نه از اون تک ها یه ذره سرش میومد بالا...اما یه رفیق داشتم سرپاژنگو همچی راحت میوورد بالا کپ میکردی الان سنگین سواره همی چند وقت پیش دیدمش باش بحثم شد سر تک زدن گفت برا من هر موتوری بیاری باش تک میزنم حتی گازی و گفت یادته اون موقع با گازی تک میزدم
حالا از موتوره عکس میگیرم میذارم ولی زیاد تمیز نیست...موقعی که کارت سوخت اومد بابام رفت براش کارت سوخت گرفت چون موتور سند داشت یادمه وقتی اومد گفت همه تو صف بهم میخندیدن میگفتم برو آقا مگه به موتور گازی کارت سوخت میدن اونم این لگن و بابام گفته اگه دادن چی بعدشم خدای ما بزرگه اگه دادن دادن اگه ندادن که هیچی هم وقتی سرهنگ امضا کرده برای کارت سوخت گفت همه چشاشون داشت از حدقه در میومد و بش حسودیشون شده که تا پارسالم شارژ میشد و حالشو میبردیم

hamed1358
20-03-1393, 06:14 بعد از ظهر
حقیر هم مثل شما عزیزان علاقه خاصی به وسایل نقلیه قدیمی دارم
دوستانی که اینکاره اند و تا بحال موتور بازسازی کردن میدونن که مزه بازسازی موتور از سوار شدن اون موتور خیلی بیشتره

سال 81 یا 82 رفتم بازار که اولین موتور زندگی مو بخرم قصدم خرید یه براوو تمیز بود اما با یه موتور گازی پژو باک عقب مدل 62 یا 63 برگشتم خونه:gigglesmile:
روزای اول موتورش خیلی سرحال بود و خیلی جالب گاز می خورد اما بعد یکی دو هفته سیلندرش خط افتاد و دیگه بی جون شد
حقیقت قصدم از خرید اون موتور بیشتر تعمیر و بازسازی و لذت بردن از کارهای فنی بود پس دست به کار شدم و موتورو کامل اوراق کردم

هر کی رد میشد می خندید چون موتور تیکه تیکه شده بود و شاید 50 یا 60 تیکه شده بود

خلاصه چند تا از کارایی که روش انجام دادم اینا بود :
تعویض پیستون - سیقل سیلندر - تعویض دسته گاز دسته ترمز - تعویض کامل سیم کشی موتور - راه اندازی لامپ عقب و جلو - تعمیر اگزوز و جک - شستن کل موتور با نفت و سپس با کف و تاید - تعویض پره ها و کاسه لنت عقب - تعویض کویل

حقیقت اینه که اینقدر بازسازی موتور لذت بخش بود که دلم نمیومد موتورو ببندم و یه 10 روزی اوراق بود
خلاصه تمام لوازمو روش بستم و قبل از جا زدن رینگ و پیستون بنا به گفته تعمیر کار قشنگ داخل سیلندر رو روغن موتور آغشته کردم و . . . .

موتور 11 یا 12 شب بود آماده شد بنزین و روغن رو ترکیب کردم ریختم تو باکش موتورو بردم بیرون ساساتو گرفتمو رکاب زدم :gigglesmile:
جاتون خیلی خالی بود موتور روشن شد تمام محلو دود برداشته بود اینقدر صداش قشنگ بود که نگو
خلاصه سوارش شدم تا یه دوری باهاش بزنم چقدر سرحال شده بود وقتی باهاش گاز میدادم حس پرواز بهم دست می داد
تقریبا یه دو هفته ای سر حال بود اما دوباره بی جون شد و منم نمیدونم چم شد بردم زبون بسته رو فروختمش:wall3:

این تنها عکسیه که ازش مونده (بعد بازسازی)

ahks121
23-03-1393, 07:29 قبل از ظهر
کاملابانظرتون موافقم من هم اول یه دوچرخه ی کنندال تورینگ داشتم که همیچی روش نصب کرده بودم باطری بوق حلزونی چراغ عقب وجلویه دینام12ولت برای شارژباطری کیلومترشماریه کنسول طرح چوب که بالای ترمزدستی پرایدنصب میشدراال ای دی هفت رنگ بستم به عنوان جعبه ابزارگذاشتم ترک موتوربعدرفتم یه انجین گازی خریدم روش ببندم نشدبعدیه تنه خریدم وشروع کردم به بازسازی لذت دنیارامیبرم همچیشوعوض کردم بدنه هم رنگ کردم وقتی انجینابستم بایه رکاب روشن شدنمیدونیدچقدرکیف کردم یه باربایه براووکورس گذاشتم نتونستم بگیرمش موتورافروختم یه براووخریدم 20هزاربردمش 130هزارخرجش کردم نوشدهمه جاهم باهش رفتم ولذتی که اون بهم میدادمگلیه ودایلیمه وان تاموتوردیگه هم بهم ندادیه باردوپشته بارفیقم انداختیم توسرازیری 70تارفت تاپیستون اب شدوموتوربه فنارفت.

foadnnsj
23-03-1393, 07:59 قبل از ظهر
یه عکس برای شما

42279

ahks121
23-03-1393, 08:47 قبل از ظهر
دادادمت گرم روحمون شادشداخاطره هامون زنده.

foadnnsj
23-03-1393, 09:07 قبل از ظهر
موتورایه سالارین یدونه تو سنندج هست خیلی خوشگلش کرده 4 تا اگزوز براش گزاشته(نمایشی) :))

امروز ببینمش عکس میگیرم براتون

براوو سوار
13-04-1393, 01:28 قبل از ظهر
سلام، دوستان من دیروز موتور مو عوض کردم و یه انجین ایتالیایی رابا موتور خودم عوض کردم فقط دوستان می خوام عکسشو بزارم ولی با تبلتم نمی تونم اگه کسی آدرس ایمیلشو بده براش بفرستم وبعد بزاره تو تاپیک:thanks:

Alireza.BMW
13-04-1393, 02:43 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

Alireza.BMW
13-04-1393, 09:27 قبل از ظهر
به درخواست کاربر براوو سوار...
43135431364313743138

amir.cdi
24-04-1393, 04:32 بعد از ظهر
اولین موتوری که خریدم سوار شدم سال 1380
43705

براوو سوار
29-04-1393, 11:07 بعد از ظهر
این موتور خیلی خوب کار میکنه فقط تنها مشکلی که داره اینه که هر چند روز یک بار شمعش رو تمیز کرد بزودی فیلم از کارکردنشم خواهم گذاشت

سروش موتوری
10-05-1393, 02:44 قبل از ظهر
سلام من یک موتور گازی براوو دارم خوبه اما خیلی خراب میشه چون من معمولا باهاش با کراس کورس میزارم تو گل میرم این موتور ضعیفه 50cc هست واسه همین تسمه پاره میکنه و مشکلات دیگه برای همین قصد فروششو دارم و میخوام یک موتور مینی بگیرم بین اینا کدوم بهتره راهنمایی کنید مینی جترو 70cc یا 90cc اش یا مینی تریل 90cc سما یا مینی کراس 110 کدومش بهتره راستی مینی پیشرو چطوره؟ لطفا راهنماییم کنین تا ی مینی خوب بگیرم و از شر براوو خلاص شم :wall3:

براوو سوار
22-05-1393, 11:02 قبل از ظهر
سلام این موتور خودمه

- - - Updated - - -

........[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

........[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

ali_n
22-05-1393, 09:45 بعد از ظهر
موتور شما رینگاش ایتالیایی نیست...نیرو محرکه ایه...
ایتالیایی ها سفید سفیدند رنگ برف...
ولی عجب موتوری بود
7-8 سال پیش با هاش یه "گوکارت" ساختم...
سه ترکه با 100 کیلو وزن ماشین...
40 تا سرعت میرفت...
عکسای با کیفیتشو از هارد پیدا میکنم میزارم...

براوو سوار
26-05-1393, 12:34 قبل از ظهر
.........[Only registered and activated users can see links]

majid_kh86
19-07-1393, 07:55 بعد از ظهر
سلام
اساتید لوازمش از کی بخرم تو تهران؟

براوو سوار
03-09-1393, 10:51 بعد از ظهر
میدان گمرک گاراژ فرشته فروشگاه سعید

serdar
01-11-1393, 11:10 بعد از ظهر
والا من تا اونجایی یادمه بش میگفتن سرطان !بچه محلا یه روز در میون دل و رودشو میریختن بیرونو جمع میکردن:297:

FREE
06-11-1393, 01:10 بعد از ظهر
هنوزم که هنوزه این موتورا تو مشهد نفس می کشن !
من هر از گاهی دو یا سه تا از این موتور گازی ها تو سطح شهر مشهد می بینم ، راننده هاشون هم معمولا پیرمردهای بازاری هستن که با مهارت و سرعت زیاد از لای ماشینا حرکت می کنن .
ما هم یه موتور گازی آبی رنگ داشتیم ( فکر کنم پژو بود ، باتوجه به رنگش) اون اولین موتوری بود که زندگیم بهش دست زدم و سوارش شدم . و مثل همه ،گاز موتور مال من بود :2i8d4ao:

sajjadgr
17-11-1393, 03:52 بعد از ظهر
لطفا یه شماره تلفن از فروشگاه لوازمی که ازش خرید کردی به من بده.از گرگان پیام میدم.منتظرم داداش

- - - Updated - - -

سلام.رینگ و پیستون براوو و سیلندر میخوام.اگه میشه یه شماره ای از فروشگاه لوازم براوو به من بدید.من از گرگان پیام میدم.منتظرم بچه ها.

pilot1359
23-12-1393, 06:15 بعد از ظهر
سلام.
من از اهوازم. بابام براش سخته که با موتور دنده ای من بره بیرون. بهم میگه براوو برام تعمیرش کن. اما وسایلش اهواز گیر نمیآد. از تهران فروشگاه معرفی کنید لطفا که بتونم تماس بگیرم و لیست بدم. (فروشگاهی باشه که قطعات رو نو ارائه بده نه دست دوم و اوراقی).
با تشکر.

- - - Updated - - -

والا من تا اونجایی یادمه بش میگفتن سرطان !بچه محلا یه روز در میون دل و رودشو میریختن بیرونو جمع میکردن:297:

سلام.
من با این موتور شروع کردم به موتور سواری. سال 76 دست دوم خریدیم از فامیل که مدل 71 بود و ایتالیایی. و تا سال 84- 85 هم کار می کرد. وقتی 125 سی سی طرح هوندا خریدم اون هم رفت کناری و حالا که بابام بازنشسته شده میخواد بره بیرون با موتور من نمی تونه.
اما ما از این موتور گازی کار کشیدیما. کار. اما این مشکلاتی که دوستان گفتند ما نداشتیم. فقط اردیبهشت ماه (این وقتها) شروع می کرد به اذیت کردن که موتورشو میآوردم پایین و سرویسی کامل. تا سال دیگه همون موقع راحت کار می کرد حتی تو زمستون.
با تشکر.

- - - Updated - - -

هنوزم که هنوزه این موتورا تو مشهد نفس می کشن !
من هر از گاهی دو یا سه تا از این موتور گازی ها تو سطح شهر مشهد می بینم ، راننده هاشون هم معمولا پیرمردهای بازاری هستن که با مهارت و سرعت زیاد از لای ماشینا حرکت می کنن .
ما هم یه موتور گازی آبی رنگ داشتیم ( فکر کنم پژو بود ، باتوجه به رنگش) اون اولین موتوری بود که زندگیم بهش دست زدم و سوارش شدم . و مثل همه ،گاز موتور مال من بود :2i8d4ao:

سلام.
دوست عزیز. لطفا می تونید از فروشندگان لوازم یدکی براوو که در شهرتون هستند. اطلاعاتی (شماره تماس و آدرس) در اینجا قرار بدید؟
با تشکر.

pilot1359
25-12-1393, 01:52 بعد از ظهر
میدان گمرک گاراژ فرشته فروشگاه سعید

سلام.
شماره تلفنی ازش ندارید؟
با تشکر.

pilot1359
26-02-1394, 01:11 قبل از ظهر
سلام.
شماره تلفنی ازش ندارید؟
با تشکر.

سلام.
دوستان ساکن تهران شماره تلفنی چیزی خبر ندارید؟
منتظرم.
با تشکر.

ali210
08-02-1395, 09:14 قبل از ظهر
سلام دوستان هرکس لوازم یدکی از جمله رینک پیستون کاربراتور و.... میخواد تو این سایت تو این صفحه میتونه گیر بیاره من خودم لنگ رینک پیستون بودم اتفاقی به این سات رسیدم درخواست دادم برام ارسال کردن خیلی خوشحال شدم همه اوراقی هارو زیرو رو کردم وقتی این رینک پیستو نو رو دیدم پر در آوردم [Only registered and activated users can see links]

masoud69
09-02-1395, 01:37 قبل از ظهر
سلام کسی آمار وسایل پژو گازی رو داره ؟
توی گمرک 2 نفر پیدا کردم اما اونا قاب بقل ندارن
ممنون

عشق هندا سوزوکی
26-07-1395, 09:55 بعد از ظهر
سلام میخواستم بدونم براوو موتور خوبیه ؟ بعدشم نهایت سرعت اخر اخرس چه قدر پر میکنه ؟

Poya.mb
04-01-1396, 02:11 بعد از ظهر
با عرض سلام خدمت دوستان من یه موتور براوو دارم سالم بود ولی شتابش قوی نبود برای همین با سیلندرشو باز کردم تا پیستونشو عوض کنم همه کارو درست انجام دادم ولی موقعی که موتور رو میخوای روشن کنی موتور سفته رکاب نمیخوره هل هم میدی چرخش نمیچرخه لطفا دوستان عزیز راهنماییم کنن چی کار کنم

Mehmed1377
09-11-1397, 01:08 بعد از ظهر
سلام. من براوو دارم ترکیب (بنزین و روغن ) روغنش رو زیاد ریختم سرعتش کم شده بود . دود زیاد میکرد. دیگه اون موتوری نبود که 50 تا سرعت باهاش میرفتم.
یواش یواش سرعتش کمتر شد تا جایی که باید پدال میزدم تا از حرکت واینسته و...
باک رو خالی کردم بنزین و روغن اندازه ریختم.
شمع رو تمیز میکردم زیاد فرق نمیکرد دوباره شمع رو باز میکردم میدیدم شمع تمام سیاه شده و قسمت واشرش خیس شده.
خلاصه راه نمیرفت . تسمه و فولی رو چک کردم مشکلی نبود.

از جای شمع با سرنگ کمی بنزین ریختم تو سیلندر به امید این که بهتر بشه ولی دیگه روشن نمیشه .
لطفا کمکم کنید.

s.mm
10-11-1397, 08:32 قبل از ظهر
سلام. من براوو دارم ترکیب (بنزین و روغن ) روغنش رو زیاد ریختم سرعتش کم شده بود . دود زیاد میکرد. دیگه اون موتوری نبود که 50 تا سرعت باهاش میرفتم.
یواش یواش سرعتش کمتر شد تا جایی که باید پدال میزدم تا از حرکت واینسته و...
باک رو خالی کردم بنزین و روغن اندازه ریختم.
شمع رو تمیز میکردم زیاد فرق نمیکرد دوباره شمع رو باز میکردم میدیدم شمع تمام سیاه شده و قسمت واشرش خیس شده.
خلاصه راه نمیرفت . تسمه و فولی رو چک کردم مشکلی نبود.

از جای شمع با سرنگ کمی بنزین ریختم تو سیلندر به امید این که بهتر بشه ولی دیگه روشن نمیشه .
لطفا کمکم کنید.

باید کاربراتور رو باز کنی بشوری
بعد سر سیلندر رو باز کنی تمیز کنی
سر سیلندرشم که چیزی نداره 4 تا پیچه
به جای اینکه با سرنگ بنزین بریزی باید باک رو خالی می کردی و بنزین خالی میریختی و می ذاشتی اندکی(دقت کن اندکی) موتور با بنزین خالی کار می کرد تا سیلندر پیستونش شسته بشه
بچه که بودم براوو داشتم
تو قوطی 250 میلی نوشابه روغن بشکه ای 10-40 نگه می داشتم بعدش به ازای هر باک بنزین یک سوم قوطی روغن میریختم
به طور کلی براوو موتور به شدت سرطانی هست

اینم تبلیغ قدیمی براوو! برای نسل جوان براوووووووو ([Only registered and activated users can see links] D9%85%DB%8C_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%88%D9%88.mp4.htm l)

Mehmed1377
14-11-1397, 01:12 قبل از ظهر
باید کاربراتور رو باز کنی بشوری
بعد سر سیلندر رو باز کنی تمیز کنی
سر سیلندرشم که چیزی نداره 4 تا پیچه
به جای اینکه با سرنگ بنزین بریزی باید باک رو خالی می کردی و بنزین خالی میریختی و می ذاشتی اندکی(دقت کن اندکی) موتور با بنزین خالی کار می کرد تا سیلندر پیستونش شسته بشه
بچه که بودم براوو داشتم
تو قوطی 250 میلی نوشابه روغن بشکه ای 10-40 نگه می داشتم بعدش به ازای هر باک بنزین یک سوم قوطی روغن میریختم
به طور کلی براوو موتور به شدت سرطانی هست

اینم تبلیغ قدیمی براوو! برای نسل جوان براوووووووو ([Only registered and activated users can see links] D9%85%DB%8C_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%88%D9%88.mp4.htm l)

دمت گرم داداش ممنون که راهنماییم کردی. سر سیلندر باز بشه واشر نو باید بخرم بزارم جاش ؟؟؟ اینجوری شنیدم.

s.mm
14-11-1397, 03:20 بعد از ظهر
دمت گرم داداش ممنون که راهنماییم کردی. سر سیلندر باز بشه واشر نو باید بخرم بزارم جاش ؟؟؟ اینجوری شنیدم.

بله بدیهیه واشر هم می خواد

Ali jalalian
14-11-1397, 08:17 بعد از ظهر
یعنی این موتور سرطان به تمام معناست هرجاشو درست میکنی یه جای دیگش خراب میشه اروم برید باهاش اروم بیاد خوبه روغن روغن دوزمانه بریزید از این روغن بازا نری ید واسه این موتور چسب میمونه بعد از یه مدت کار به تعویض پیستون میکشه گاز و گوز زیاد هم باهاش نکنید یه دفعه میبینید وسط راه قفل کرد روغنشم اندازه بریزید یه باک پر‌که بنزین میزنید یه درو نصفی روغن بریزید وسیله خواستید گمرک پاساژ فرشته داره تعمیرشم کاری نداره بلد نبودید تعمیر کارش همه جا نیست ولی تو محل ما یکی هست فقط کارش براوو خواستید بگید ادرسشو هم میدم

- - - Updated - - -

وقتی پیستونو جا زدی سیلندرو روغن کاری نکردی بزار روی جک اول شمعو باز کن از اون سوراخه یه مقدار روغن بریز توش شمعو ببند بعد با زور پدال بزن تا آزاد بشه