PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انواع صداهای اضافی در موتورسیکلت

farzin
08-03-1393, 02:07 قبل از ظهر
انواع صداهاي اضافه در موتورسيکلت
نياز ديدم که بعلت سوالات متداول در تاپيکهاي موتور که کاربران با صداهاي غير معمول که براشون در موتور ناآشنا هست و با اونها مواجه میشن اين تاپيک رو بزنم
در اين تاپيک سعي ميکنيم صداهاي اضافي که از انجين و ديگر قسمتهاي موتورسيکلت شنيده ميشه رو براساس تجربه شخصي و مطمئن و يا گرفتن اطلاعات از مکانيکهاي حرفه اي رو در اينجا بنويسيم تا بتونيم به موتورسواران عزيز کمک کنيم. در صورت داشتن راه حل و یا جلوگیری از بوجود اومدن این صداها تجارب خودتون رو بگید و همینطور
از سايت پرشين موتور ميتوانيد براي جمع آوري اطلاعات در اين تاپيک بصورت جامع شدن استقاده بشه و لازم به ذکر است از سايت هاي ديگر و هرگونه منابع موجود در اينترنت هرگز در اين تاپيک بعنوان اطلاع رساني استفاده نکنيد. ((دلیل اول خودمون منبع هستیم دلیل دوم سایتهای زیادی رو مطالعه کردم خیلی پر محتوا نیستن))
هر گونه بحثي هم ميشه کرد در مورد مطالب فقط اگر صدايي رو به اين تاپيک اضافه ميکنيد چه حالا بعنوان سوال و و يا جواب سوال پرسيده شده و يا بعنوان اطلاع رساني اون رو با ذکر شماره و در ادامه شماره هاي صداهاي موتورسيکلت بنويسيد.
( اينجوري اطلاعات در صفحه ها زودتر پيدا ميشن و چيزي براي کاربري که دنبال فقط دونستن اطلاعات مفيد هست نياز پيدا نميکنه تموم متن ها رو بخونه و سريعتر به هدفش ميرسه )
.
صداهاي اضافي در موتورسيکلت رو بر اساس تجربم مينويسم و دوستان در صورت نياز يا تصحيح کنن و يا تکميل
.
1.صداي زيرينگ زيرينگ درون اگزوز : ريختن پرده در اگزوز ( در صورت داشتن پرده )
2.صداي ديسک ترمز
جير جير غير ممتد : تاب داشتن ديسک يا قسمتي بر روي ديسک برجسته تر از بقيه ديسک هست
جير جير ممتد : نزديک بودن لنتها به ديسک
جير جير هنگام ترمز گيري : نو بودن لنتها و يا برعکس فرسوده بودن لنتها
جيغ کشيدن هنگام ترمز گيري : شيشه کردن لنتها ( سيقلي شدن ، براق شدن لنتها )
3.صداي سوپاپ ها
جيک جيک : تنظيم
چق چق ، چيک چيک ، چلق چلق: غير تنظيم
4.صداي جير جير از سمت درب راست انجين درب کلاچ : از بلبرينگ کلاچ هست
5.صداي لق لق کردن در مرکز انجين: صداي شاتون که بصورت ممتد در هر بالا و پايين کردن پيستون و بسيار واضح شنيده ميشه
6.صداي ترقه دادن از اگزوز هنگام سرعت گيري : گشاد بودن دهنه شمع
7.صداي ترقه دادن هنگام رها کردن گاز : تنظيم نبودن پيچ هواي کاربرات
8.صداي عطسه دادن هنگام استارت زدن : تنظيم نبودن پيچ هواي کاربرات
9.غژ غژ کردن از درب سمت چپ انجين (درب برق) :بريدن خار خورشيدي جلو که با سرعت گيري بيشتر هم ميشه
10.زنجير
ويز ويز کردن : سفت بودن زنجير
شلق شلق کردن : شل بودن زنجير
صداي شلق شلق و يا ويز ويز غير ممتد : خراب بودن زنجير
13.وز وز کردن از سمت کيلومتر و يا فلاپ ها : فاصله داشتن بين فلاپ ها و يا لرزش داشتن بيش از اندازه انجين به شاسي
14.صداي دينگ دينگ در سرسيلندر هنگام شتاب گيري يا سربالايي (والف زدن): رينگ پيستون ضعيف يا دور موتور نامناسب با دنده مورد درگير
15.تقه کردن دنده ها هنگامي که موتور گرم شده : دماي زياد انجين
16.صداي جنگ و دعوا در انجين برخي روزها : تغيير رطوبت ، چگالي و دماي هوا نسبت به تنظيم فيلر سوپاپ و نسبت به تنظيم کاربراتور
17.صداي آهن روي آهن زدن در هنگام استارت : کوبش پيستون ( تنظيم نبودن سوپاپها و يا بنزين با اکتان پايين )
18.صداي تيک تيک از استارت هنگام استارت زدن : باتري ضعيف
19. شما بنويسيد
دوستان هر صدايي که توي تجربه شخصيشون باهاش مواجه شدن با ذکر نوع موتورسيکلت يا بصورت سوال و يا بصورت دادن اطلاعات رو در اين تاپيک بنويسيد
کلا موفق باشيم

Gladiator
08-03-1393, 11:45 قبل از ظهر
صدای شاتون وقتی موتور درجا داره کار میکنه شنیده میشه ؟
یاتاقان چی ؟ یاتاقان صداش چطوره ؟ اگه ممکنه اونم اضافه کنید
من یه بار یه 4 سیلندر سوار شدم یاتاقان زده ، انجینش هیچ صدایی نمیداد ، فقط موتور وقتی بهش گاز میدادی یهو ستاب میگرفت یهو کم میاورد و ول میکرد و در کل هرچی گازوندمش سرعتم از 90 بیشتر نشد ، انجینو باز کردیم تمام یاتاقان ثابتا و متحرکا خراب بود

s.mm
08-03-1393, 12:17 بعد از ظهر
ممنون توضیحات خوبی بود

اما جواب مورد 6 باید بیاد برای مورد 7 یعنی اگر وقتی گاز رو ول می کنیم صدای شلیک میده به خاطر باز بودن دهانه شمع هستش

* اگر صدای قیژ قیژ توی انجین بود که تو کلش می پیچید و اصلا مشخص نبود از کجاست، این مشکل از بلبرینگ های میلنگ هست و باید تعویض بشه
* صدای شلق شلوق که نازک و زیر باشه صدای زنجیر تایمه اینطور بگم که دقیقا صدای زنجیر میده

farzin
08-03-1393, 05:38 بعد از ظهر
صدای شاتون وقتی موتور درجا داره کار میکنه شنیده میشه ؟
یاتاقان چی ؟ یاتاقان صداش چطوره ؟ اگه ممکنه اونم اضافه کنید
من یه بار یه 4 سیلندر سوار شدم یاتاقان زده ، انجینش هیچ صدایی نمیداد ، فقط موتور وقتی بهش گاز میدادی یهو ستاب میگرفت یهو کم میاورد و ول میکرد و در کل هرچی گازوندمش سرعتم از 90 بیشتر نشد ، انجینو باز کردیم تمام یاتاقان ثابتا و متحرکا خراب بود
یاتاقان از دو تیکه تشکیل شده که در زیر دسته شاتون بین حلقه دسته شاتون قرار میگیره
این یاتاقان ها بر اساس ضربات شدید هنگام شتاب گیری ناگهانی شل میشن و سرجاشون دیگه ثابت نیستن و بهمین خاطر با هر بالا و پایین کردن پیستون صدای اضافه ای در انجین میشنویم . و اگه موتور در جا کار کنه ، صداش شنیده میشه و در هنگام گاز دادن باز صداش بوضوح هست ولی پیوسته تر هست
توی یک موتور 4 سیلندر شما باید تک تک سیلندر هارو بصورت جداگانه چک کنید ( یعنی هر بار که موتور استارت میزنید باید فقط یک سیلندر روشن بشه و بقیه وایر برق رو از روی شمع ها جدا کنید تا بتونید متوجه بشید کدوم سیلندر مشکل داره )
تا اونجایی که میدونم شاتون زدن انرژی رو هدر میده ولی انقد توی سرعت تاثیر نداره که یه موتور 4سیلندر به سرعت 90 برسونه - تایمینگ جرقه زدن از فلکه برق تا روی شمع ها بسیار مهم توی تعداد سیلندر بالا

- - - Updated - - -

ممنون توضیحات خوبی بود

اما جواب مورد 6 باید بیاد برای مورد 7 یعنی اگر وقتی گاز رو ول می کنیم صدای شلیک میده به خاطر باز بودن دهانه شمع هستش

گزینه 7 رها کردن گاز صدای پارت پارتی شنیده میشه که از تنظیم پیچ هوای کاربرات هست که منظورم این صدا بود نه صدایی مثل ترقه شمع.تشکر

- - - Updated - - -

بعد دوستان من توصیح دادم که لطف کنید صداهایی که اضاف میکنید به تاپیک با ذکر شماره و در ادامه شماره های بالا باشه
یعنی :
19.اگر صدای قیژ قیژ توی انجین بود که تو کلش می پیچید و اصلا مشخص نبود از کجاست، این مشکل از بلبرینگ های میلنگ هست و باید تعویض بشه
20.صدای شلق شلوق که نازک و زیر باشه صدای زنجیر تایمه اینطور بگم که دقیقا صدای زنجیر میده

farshad 54
08-03-1393, 06:54 بعد از ظهر
موتور های یاتاقانی اگر یاتاقانش خراب باشه وقتی موتور گرم میشه تازه صدای یاتاقانش در میاد

فقط دقیق صداشو نمیتونم در بیارم :4:

پرسه
08-03-1393, 07:09 بعد از ظهر
ببخشید میگم در صورت نگرفتن فیلر صدای ویز ویز به وجود میاد؟ فیلرگیری نکردن هیچ ضرری برا موتور داره؟

FARSHAD_TORNADO
08-03-1393, 08:47 بعد از ظهر
10-زنجیر: صداي شلق شلق و يا ويز ويز غير ممتد ( احتمال اینکه زنجیر سالم باشه اما خورشیدی دندانه هاش به صورت غیر یکنواخت خورده شده باشه و زنجیرو شل و سفت کنه هم هست.)

AMIR-250
08-03-1393, 08:49 بعد از ظهر
صدایی شبیه صدای شل بودن (یه چیزی شبیه این) در واقع صدای اضافی از سیلندر برای چیه؟
بعضی مواقع این صدا شنیده میشه ... تر تر

FARSHAD_TORNADO
08-03-1393, 09:02 بعد از ظهر
ببخشید میگم در صورت نگرفتن فیلر صدای ویز ویز به وجود میاد؟ فیلرگیری نکردن هیچ ضرری برا موتور داره؟

صدای چیک چیک یا چق چق میده به این صورته که نوک فیلر از سر سوپاپ یه فاصله ی کوچیکی ایجاد میشه و دوباره که سوپاپ می خواد بره پایین چون فاصله داره ضربه میزنه و باعث این صدا میشه. ضرر اینکه اگه مال ورودی تنظیم نباشه و شل باشه مقدار هوای قابل اشتعال لازم وارد سیلندر نمیشه و موتور اون قدرت لازمو نداره. اگه مال خروجی شل باشه گاز کامل خارج نمیشهو مقدار باقی مانده با کورس بعدی برای احتراق قاطی میشه و احتراق کامل صورت نمیگیره که باز موتور قدرت لازم رو نخواهد داشت.

3 e y e d
17-03-1393, 03:09 بعد از ظهر
سلام این صدایی که وقتی slow بالا هست یا گاز میدی میزنی دنده یک صدای تق که میگه این صدا اگه در بیاد عیب داره برا انجین؟

Eyeless
17-03-1393, 06:27 بعد از ظهر
سلام این صدایی که وقتی slow بالا هست یا گاز میدی میزنی دنده یک صدای تق که میگه این صدا اگه در بیاد عیب داره برا انجین؟

ممکنه گیریبکس یا خورشیدی دندتو خراب کنه البته تو طولانی مدت

3 e y e d
20-03-1393, 09:51 بعد از ظهر
به صدای هههههههههههه اضافی بعضی مواقع که گاز رو شل میکنم از موتورم میاد.این صدا رو برا کسی نتونستم توصیف کنم بعضی مواقع موقع حرکت هم صدا میده ههههمههممممم
لطفا نظر بدید

محمدفضل
29-03-1393, 08:45 قبل از ظهر
به صدای هههههههههههه اضافی بعضی مواقع که گاز رو شل میکنم از موتورم میاد.این صدا رو برا کسی نتونستم توصیف کنم بعضی مواقع موقع حرکت هم صدا میده ههههمههممممم
لطفا نظر بدید

میتونی این صدارو قشنگتر دربیاری؟؟ دوستان اینجوری بهتر میتونن کمکت کنن

Alireza.BMW
29-03-1393, 12:08 بعد از ظهر
منظورت یه صدای ناله هست؟ یا یه صدای شبیه باد؟

H@DI
30-03-1393, 09:54 قبل از ظهر
سلام

هنگام تعویض دنده وقتی میخوام کلاچ رو ول کنم از سمت چپ ( اگه اشتباه نکنم ) انجین یه صدای قیژ مانند میاد البته وقتی موتور گرم میشه اینطوری هست

مورد بعد هم کمک های موتور هست که همش در حال جیغ کشیدن هستند مخصوصا جلو یه بار دادم روغنش را عوض کردن هیچ فرقی نکرد

FARSHAD_TORNADO
30-03-1393, 10:39 قبل از ظهر
سلام

هنگام تعویض دنده وقتی میخوام کلاچ رو ول کنم از سمت چپ ( اگه اشتباه نکنم ) انجین یه صدای قیژ مانند میاد البته وقتی موتور گرم میشه اینطوری هست

مورد بعد هم کمک های موتور هست که همش در حال جیغ کشیدن هستند مخصوصا جلو یه بار دادم روغنش را عوض کردن هیچ فرقی نکرد

یا کلاچت ضعیف شده یا فنرهای کلاچت ضعیف شدنو زور اولشونو دیگه ندارن که باعث دیر درگیر شدن کلاچ میشه که اینجور صدایی تولید میکنه. اینکه موتور گرم باشه طبیعیه که گلاچ از زمانیکه موتور تازه روشن میشه یکم ضعیفتر عمل میکنه به خاطر روغنه که داغ میشه شلو ول میشه. میتونی به پیچ کلاچت واشر 2 یا 3 میلی متری اضاف کنی که زورشو بیشتر میکنه.
بعضی وقتها یه سری صداها آدمو گول میزنن مثلا صدا از جای دیگه میاد که ما از سمت کمک میشنویمو فکر میکنیم از کمکه. نمونش سمت اگزوز اون قطعه ای که اگزوز با 2تا پیچ بهش محکم میشه رو تنه میسابه زمانیکه کمکات بازی میکنه و تو فکر میکنی کمکاته که صدا میده. یه مقداری روغنی کنی اون قسمتو صدا میخوابه گرچه یه بار با دقت جاهای دیگه هم با گوش کردن چک کن اینجور صداها از به هم سایده شدن خشک صورت میگیره ببین کجاهاست.

- - - Updated - - -

لطفا نظر بدید

شماهم قشنگ گوش به صدا بدین ببینین از کدوم ناحیه از موتور میاد. (از اگزوز که نیست هست؟)

Alireza.BMW
30-03-1393, 12:11 بعد از ظهر
فرشاد جان یکم بیشتر توضیح میدی...؟؟؟ سی جی تقویتی من الان بلبرینگ کلاجش خراب شده چون کلاجو وقتی میگیرم خوبه ولی وقتی ول میکنم یه تق تق کمی میکنه مثه مگلیم...آیا توی شتاب گذاری تاٍثیر داره عوضش کنم؟ بلبرینگ کلاج کجاست؟ بعد اون واشری که میگی رو بذارم منظورت از پیچ کلاج کجاشه؟

...یه سوال دیگه اینکه سی جی تقویتی من وقتی گازش میدم گاز میخوره اما دیر اعمال میشه روی گیربگس دلیل چیه؟ مثلا تو دنده 1م میزنم تو دور موتور م میدم دنده 2 دور موتور 500تا کم میشه و گاز میخوره تا سرعت بگیره البته شتابش عالیه راضیم ازش اما این گاز خلاصی جریان چیه؟ بعضی مواقع گازو ول میکنم دوباره گاز میدم دور موتور متناسب با سرعت کلا نمیاد بالا مثلا روی دور موتور 7میمونه تا سرعت اضافه شه و دور موتور بره بالاتر...یه حالتایی بگی که وقتی گاز میدی دور موتور میر بالا اما نیرو با یه مکث 1 الی 2 ثانیه ای به گیربکس اعمال میشه منظورم همونه

FARSHAD_TORNADO
30-03-1393, 05:19 بعد از ظهر
بلبرینگش اگه اشتباه نکنم داخل گیربکس که دست نزنی بهتره(انجین بایستی بازشه که خودت میدونی به باز شدنش نمیارزه). وقتی میخواهی صفحه کلاچ عوض کنی یه 4تا پیچ بعضی ها هم 5تا پیچ رو کلاچ هستکه بایستی باز بشه که پشت پیچا فنر هست. یه واشر به خود پیچ اضافه کن. باز کنی میبینی کجارو میگم. معمولا کلاچ ضعیف میشه یه کوچیک خلاصی داره روش مثل سی جی منکه خلاصیش زیاذ شدهو فرضا رو دنده 3 یهو گاز میدم موتور گاز میخوره دورش میره بالا بعد کم کم درگیر میشه. تو واشرارو اضافه کردی بعد تست کن ببین باز همینتوره یا نه.

farzin
30-03-1393, 05:57 بعد از ظهر
فرشاد جان یکم بیشتر توضیح میدی...؟؟؟ سی جی تقویتی من الان بلبرینگ کلاجش خراب شده چون کلاجو وقتی میگیرم خوبه ولی وقتی ول میکنم یه تق تق کمی میکنه مثه مگلیم...آیا توی شتاب گذاری تاٍثیر داره عوضش کنم؟ بلبرینگ کلاج کجاست؟ بعد اون واشری که میگی رو بذارم منظورت از پیچ کلاج کجاشه؟

...یه سوال دیگه اینکه سی جی تقویتی من وقتی گازش میدم گاز میخوره اما دیر اعمال میشه روی گیربگس دلیل چیه؟ مثلا تو دنده 1م میزنم تو دور موتور م میدم دنده 2 دور موتور 500تا کم میشه و گاز میخوره تا سرعت بگیره البته شتابش عالیه راضیم ازش اما این گاز خلاصی جریان چیه؟ بعضی مواقع گازو ول میکنم دوباره گاز میدم دور موتور متناسب با سرعت کلا نمیاد بالا مثلا روی دور موتور 7میمونه تا سرعت اضافه شه و دور موتور بره بالاتر...یه حالتایی بگی که وقتی گاز میدی دور موتور میر بالا اما نیرو با یه مکث 1 الی 2 ثانیه ای به گیربکس اعمال میشه منظورم همونه

به این حالت میگن سلیپ ، selip یا sleep که یا صفحه کلاچ نو میخواد یا تنطیم میخواد ، این صفحه کلاچ تنظیمش تجربه بالایی میخواد چون یه قسمتیش که پیچارو باید سفت کنی براساس تجربه و احساسی که پشت آچار به دستت میده باید بفهمی اندازس یا نه ...

Alireza.BMW
30-03-1393, 06:47 بعد از ظهر
فرزین جووون دادا چطوری کم پیدایی؟؟؟
این تنظیمش چه جوریه؟؟؟؟
خودت میدونی که تعمیرکارا به اندازه پشه نمیفهمن...صفحه من وقتی موتورو باز کردم تعمیرکارم گفت خوبه خودمم دیدمش 70درصد بود خیلی وقته اینجوریه همون موقع هم اینجوری بود

farzin
31-03-1393, 01:20 بعد از ظهر
بحث صفحه کلاچ رو از لینک زیر دنبال کن

[Only registered and activated users can see links]

javad17830
05-08-1393, 01:04 بعد از ظهر
سلام دوستان مورد 15 برای من برعکس
یعنی من هروقت 100 تا میرم مثلا 5 دقیقه
بعد تا نیم ساعت بعد خیلی دنده ها نرم میشه چوری که با یک اشاره عوض میشه بی صدا
فکر کنم مال من وقتی داغ میکنه تازه حالش جا میاد

IRgragh
02-10-1393, 10:01 بعد از ظهر
سلام دوستان
از قسمت سیلندر ( قسمت پایین سیلندر) موتور بنده یه صدایی تو حالته جیر جیر میاد . به نظرتون مشکلش چیه؟ از زنجیر تایمه؟ کلا چش شده؟
ممنون میشم جواب بدید.

- - - Updated - - -

یعنی تو فروم به این بزرگی یکی نیس جواب بده؟
من هردفعه سوال کردم هیشکی جواب نداد انگار اینجا با تازه واردا حرف نمیزنن :11:

IRgragh
03-10-1393, 12:23 قبل از ظهر
اپ

amo hosein
03-10-1393, 01:28 قبل از ظهر
از هیوسانگ من صدایی میده که به نظر میرسه پایین سمت راست باشه.تعمیرکار گفت توری اگزوز ریخته.درسته؟صدایی دقیقا مانند چیلیک چیلیک میده.

javad17830
03-10-1393, 12:06 بعد از ظهر
آقای ایول مال منم صدای چیلیک چیلیک میده فقط سمت راست بالا
هر کاری کردم رفع نشد
شمع عوض کردم
چوپوقی بود فکر کنم اونم عوض کردم ولی فاید نداره خیلی رو اعصاب مخصوصا وقتی تو دور میفته

Arman-GT
03-10-1393, 05:56 بعد از ظهر
با پا فشار بدید منبع رو صداش افتاد از توریه منبه همون وسطی رو میگم که اگر بود برید بدید توری رو در بیارن

soleymani
03-10-1393, 09:46 بعد از ظهر
احتمالا توري هست كه براي منم شد انگار اگزوز به بدنه يا انجين مي خوره
برام 50 آب خورد

فلات دوست
04-10-1393, 11:39 قبل از ظهر
دوستان از انجین موتورم که تریل فلات 200 هستش صدایی شبیه ساعت میده ، چند جا بردم نمیدونن ، وقتی گاز میدی صدا میره
اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

فلات دوست
06-10-1393, 08:24 قبل از ظهر
up

IRgragh
06-10-1393, 09:56 بعد از ظهر
یکی نبود به ما کمک کنه؟ صدای چق چق از قسمت سیلندر چی میتونه باشه هرچقدر گاز بیشتر میدم صدا سرعت تر میشه

hosseinm
10-10-1393, 11:21 بعد از ظهر
یکی نبود به ما کمک کنه؟ صدای چق چق از قسمت سیلندر چی میتونه باشه هرچقدر گاز بیشتر میدم صدا سرعت تر میشه

سلام
سیلندر صدا میده
رینگ پیستون باید عوض بشه.
اما اگه صدا از سر سیلندر هست احتمال داره از فیلر باشه, اگه کمپرس موتور خوب هست احتمال قوی از همین فیلر ها است.

IRgragh
10-10-1393, 11:25 بعد از ظهر
سلام
چقدر خرج داره ؟ روغن هم تعویض کردم براده نبود توش
ممنونم بابت جواب

IRgragh
11-10-1393, 12:09 قبل از ظهر
بعد اینکه کمپرس منظورتون چیه؟ متوجه نشدم ؟

!NAVID!
11-10-1393, 03:10 بعد از ظهر
یه صدایی مثل صدای دنده عقب ماشین!
از چی میتونه باشه؟

kmx
01-11-1393, 05:56 بعد از ظهر
سلام به اساتید گرام
آقا موتور ما گرم که میشه صدا زنبور از سر سیلندرش میاد نمیدونم سوپاپ هست یا انگشتی فیلر هم زدم باز که داغ میشه صدا میده احتمال داره از روغن باشه ؟
کویر 125

IRgragh
01-11-1393, 06:02 بعد از ظهر
سلام فیلر گیری کردین؟

kmx
01-11-1393, 06:05 بعد از ظهر
بله اولش که خنکه نه اما بعد که داغ میشه صدا میده

IRgragh
01-11-1393, 06:10 بعد از ظهر
روغن رو تعویض کنید هنگام تعویض روغن سوخته رو انگشت بزنید ببینید براده اهن داخلش نیست ؟ مشکل خاصی نیس به یه تعمیرکار نشون بدید بهتر میتونه با شنیدن صدا کمکتون کنه

ahmadbabaei
06-11-1393, 08:57 بعد از ظهر
سلام
موتور اپاچی صفر البته از تو دست تازه خریدم
موتور اصلا راه نرفته
دوتا سوال داشتم
اول این اینکه گاهی از جلو موتور صدای جیر جیر
میاد. با توجه به توضیحات اول صفحه واقعا از
دیسکه یا از لنت هم می تونه باشه؟
اگه از دیسک باشه چقدر هزینه داره؟؟
دوم اینکه امروز باهاش چرخی زدم وقتی
برگشتم احساس میکردم موتور پر گاز شده
قبلش اینطوری نبود
اپاچی هم مثل هوندا شیرگاز داره؟
من خیلی بلد نیستم چون تازه خریدم
اولش صداش نرم بود!!!
مرسی

sepehr ninja
06-11-1393, 09:26 بعد از ظهر
سلام
موتور اپاچی صفر البته از تو دست تازه خریدم
موتور اصلا راه نرفته
دوتا سوال داشتم
اول این اینکه گاهی از جلو موتور صدای جیر جیر
میاد. با توجه به توضیحات اول صفحه واقعا از
دیسکه یا از لنت هم می تونه باشه؟
اگه از دیسک باشه چقدر هزینه داره؟؟
دوم اینکه امروز باهاش چرخی زدم وقتی
برگشتم احساس میکردم موتور پر گاز شده
قبلش اینطوری نبود
اپاچی هم مثل هوندا شیرگاز داره؟
من خیلی بلد نیستم چون تازه خریدم
اولش صداش نرم بود!!!
مرسی

سلام مبارک باشه ایشالابه سلامتی

از لنت امکانش بیشتره چون نو هست موتور ببین ترمز زیاد سفت نیست اگه هست شلش کن...اگر هم لنت رو دست بزنی معلومه که خرابه یا نه یا چرخ رو بچرخونی که تاب نداشته باشه

موتورای نو بله پرگاز میشه و یک پیچ داره برای تنظیم کردنش که باید کمش کنی ...

IRgragh
06-11-1393, 10:38 بعد از ظهر
سلام
صدای جیر جیر میتونه از بلبرینگ چرخ هم باشه یا اینکه از لنت
نگران هزینه نباشید هزینه زیادی نداره
اما یه توصیه میکنم که سریع تر به تعمیرگاه ببرین موتورو و مشکلشو رفع کنید اگه از بلبرینگ چرخ باشه ممکنه چرخ قفل کنه و ...
موفق باشید

crm
08-11-1393, 12:27 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان من یه دی تی 125 دارم شتاب و قدرت موتور خیلی کمه یعنی دنده 6 رو که پر میکنم بزور 90تا میره . هیچ صدای اضافی هم از انجین نمیاد فقط وقتی روشنش میکنم از سرسیلندرش صدای سوت میاد بنظرم خوب اب بندی نشده . به نظرتون مشکل از صدای سوتی هست که از سر سیلندر میاد؟

IRgragh
08-11-1393, 12:37 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
شمع و فیلتر رو بازدید کنید در صورت نیاز تعویض کنید
کاربراتور رو باز کنید ممکنه کثیف شده باشه
صدای سوت هم باید از نزدیک بشنویم تا تشخیص بدیم
یه فیلر گیری هم بکنید

ahmadbabaei
08-11-1393, 06:53 بعد از ظهر
یکی از دوستام هم گفت فیلر گیری کن
اما نمی دونم چرا اخه موتوری که صفر هست و اصلا راه
نرفته باید بره تعمیرگاه!!!
خواستم بیشتر تا اطمینان داشته باشم
ولی گویا واسه جیرجیر کردنش باید ببرمش

IRgragh
08-11-1393, 07:29 بعد از ظهر
نگران نباش دوست عزیز
فیلر گیری واسه هر موتوری لازمه و بیشتر از ده دقیقه کار نداره هزینشم نهایت میشه 10 تومن

crm
09-11-1393, 10:13 قبل از ظهر
شمع رو عوض کردم . فیلتر هم اگر منظورتون فیلتر هواست که اصلا توی فیلتر هوا خالیه . اخه موتور قدیمیه. فیلرگیری کجای موتور میشه دوست عزیز؟

IRgragh
09-11-1393, 02:46 بعد از ظهر
داداش گلم ذکر نکرده بودین که موتورتون دو زمانه هستش منم تمام توضیحات رو تو تاپیک ها برای شما راجع به چهار زمانه ها داده بودم . دو زمانه سوپاپ نداره پس فیلر گیری هم معنی ای نداره.
اگه فیلتر هوا نداره یه فیلتر هوا تهیه کن بزار تو محفظه فیلتر هوا

crm
11-11-1393, 11:22 قبل از ظهر
داداش گلم ذکر نکرده بودین که موتورتون دو زمانه هستش منم تمام توضیحات رو تو تاپیک ها برای شما راجع به چهار زمانه ها داده بودم . دو زمانه سوپاپ نداره پس فیلر گیری هم معنی ای نداره.
اگه فیلتر هوا نداره یه فیلتر هوا تهیه کن بزار تو محفظه فیلتر هوا

ممنون از جوابتون
فیلتر هوا و شمع رو عوض کردم اما تاثیری نداشته . این شتاب کمش دیگه احتمال داره از کجاش باشه؟

رضا کریمی
08-12-1393, 09:13 قبل از ظهر
با سلام خدمت رفقای گلم.
کسی میدونه این قطعه چی هست کارش چیه؟؟؟؟؟

رضا کریمی
08-12-1393, 09:46 قبل از ظهر
دوباره سلام
من یک موتور هندا حصان cg 125دارم که 7 ماه پیش صفر کلیومتر خریدم . ولی الان این جوری صدا می کنه(تو کلیپ زیر هستش)می خواستم بدونم مشکلش چیه ؟پیش تعمیر کار بردم گفت سوپاپ هاش شل شده..خودمم زیاد از موتور سر در نمیارم.
با تشکر

SABER 81
08-12-1393, 05:42 بعد از ظهر
سلام دوستان ...خیلی مهمه لطفا جواب بدید .....همین الان داشتم با موتور میچرخیدم ....البته خیلی بهش فشار اوردم ....یک دفعه یه صدایی از انجین در اومد ....خوب گوش کردم صدا از اطراف سیلند میاد ....وقتی میخوای دنده عوض کنی گیر داره ....وقتی هم رو دور 2 تا 4هست صدای خیلی خیلی زیاد ووحشتناکی از انجین میاد ...البته موتور مدل 81 هست قبلا هم بردم پیش تعمیرکار گفت شاتونش صدا میده(یاتاقان گقت فک کنم ..خوب یادم نیست)

mosavijalal
04-02-1394, 09:58 قبل از ظهر
سلام دوست من
موتور من صفره و فقط 1000 کیلوت باهاش رفتم. نوع موتور امجد و دارای خنک کننده است وقتی گاز میدم و دور موتور به چهار و پنج میرسه یه صدایی مثل غرش موتور یه حالتی که انگار موتور توش روغن نیست من حدس میزنم صدای باد درون خنک کننده باشه به تعمییرکار نشون دادم گفت موتور مشکلی نداره این صدای طبیعی متور طرح هنداست. خواستم از شما راجب این موضوع اطلاعات بگیرم

- - - Updated - - -

انواع صداهاي اضافه در موتورسيکلت
نياز ديدم که بعلت سوالات متداول در تاپيکهاي موتور که کاربران با صداهاي غير معمول که براشون در موتور ناآشنا هست و با اونها مواجه میشن اين تاپيک رو بزنم
در اين تاپيک سعي ميکنيم صداهاي اضافي که از انجين و ديگر قسمتهاي موتورسيکلت شنيده ميشه رو براساس تجربه شخصي و مطمئن و يا گرفتن اطلاعات از مکانيکهاي حرفه اي رو در اينجا بنويسيم تا بتونيم به موتورسواران عزيز کمک کنيم. در صورت داشتن راه حل و یا جلوگیری از بوجود اومدن این صداها تجارب خودتون رو بگید و همینطور
از سايت پرشين موتور ميتوانيد براي جمع آوري اطلاعات در اين تاپيک بصورت جامع شدن استقاده بشه و لازم به ذکر است از سايت هاي ديگر و هرگونه منابع موجود در اينترنت هرگز در اين تاپيک بعنوان اطلاع رساني استفاده نکنيد. ((دلیل اول خودمون منبع هستیم دلیل دوم سایتهای زیادی رو مطالعه کردم خیلی پر محتوا نیستن))
هر گونه بحثي هم ميشه کرد در مورد مطالب فقط اگر صدايي رو به اين تاپيک اضافه ميکنيد چه حالا بعنوان سوال و و يا جواب سوال پرسيده شده و يا بعنوان اطلاع رساني اون رو با ذکر شماره و در ادامه شماره هاي صداهاي موتورسيکلت بنويسيد.
( اينجوري اطلاعات در صفحه ها زودتر پيدا ميشن و چيزي براي کاربري که دنبال فقط دونستن اطلاعات مفيد هست نياز پيدا نميکنه تموم متن ها رو بخونه و سريعتر به هدفش ميرسه )
.
صداهاي اضافي در موتورسيکلت رو بر اساس تجربم مينويسم و دوستان در صورت نياز يا تصحيح کنن و يا تکميل
.
1.صداي زيرينگ زيرينگ درون اگزوز : ريختن پرده در اگزوز ( در صورت داشتن پرده )
2.صداي ديسک ترمز
جير جير غير ممتد : تاب داشتن ديسک يا قسمتي بر روي ديسک برجسته تر از بقيه ديسک هست
جير جير ممتد : نزديک بودن لنتها به ديسک
جير جير هنگام ترمز گيري : نو بودن لنتها و يا برعکس فرسوده بودن لنتها
جيغ کشيدن هنگام ترمز گيري : شيشه کردن لنتها ( سيقلي شدن ، براق شدن لنتها )
3.صداي سوپاپ ها
جيک جيک : تنظيم
چق چق ، چيک چيک ، چلق چلق: غير تنظيم
4.صداي جير جير از سمت درب راست انجين درب کلاچ : از بلبرينگ کلاچ هست
5.صداي لق لق کردن در مرکز انجين: صداي شاتون که بصورت ممتد در هر بالا و پايين کردن پيستون و بسيار واضح شنيده ميشه
6.صداي ترقه دادن از اگزوز هنگام سرعت گيري : گشاد بودن دهنه شمع
7.صداي ترقه دادن هنگام رها کردن گاز : تنظيم نبودن پيچ هواي کاربرات
8.صداي عطسه دادن هنگام استارت زدن : تنظيم نبودن پيچ هواي کاربرات
9.غژ غژ کردن از درب سمت چپ انجين (درب برق) :بريدن خار خورشيدي جلو که با سرعت گيري بيشتر هم ميشه
10.زنجير
ويز ويز کردن : سفت بودن زنجير
شلق شلق کردن : شل بودن زنجير
صداي شلق شلق و يا ويز ويز غير ممتد : خراب بودن زنجير
13.وز وز کردن از سمت کيلومتر و يا فلاپ ها : فاصله داشتن بين فلاپ ها و يا لرزش داشتن بيش از اندازه انجين به شاسي
14.صداي دينگ دينگ در سرسيلندر هنگام شتاب گيري يا سربالايي (والف زدن): رينگ پيستون ضعيف يا دور موتور نامناسب با دنده مورد درگير
15.تقه کردن دنده ها هنگامي که موتور گرم شده : دماي زياد انجين
16.صداي جنگ و دعوا در انجين برخي روزها : تغيير رطوبت ، چگالي و دماي هوا نسبت به تنظيم فيلر سوپاپ و نسبت به تنظيم کاربراتور
17.صداي آهن روي آهن زدن در هنگام استارت : کوبش پيستون ( تنظيم نبودن سوپاپها و يا بنزين با اکتان پايين )
18.صداي تيک تيک از استارت هنگام استارت زدن : باتري ضعيف
19. شما بنويسيد
دوستان هر صدايي که توي تجربه شخصيشون باهاش مواجه شدن با ذکر نوع موتورسيکلت يا بصورت سوال و يا بصورت دادن اطلاعات رو در اين تاپيک بنويسيد
کلا موفق باشيم

سلام دوست من
موتور من صفره و فقط 1000 کیلوت باهاش رفتم. نوع موتور امجد و دارای خنک کننده است وقتی گاز میدم و دور موتور به چهار و پنج میرسه یه صدایی مثل غرش موتور یه حالتی که انگار موتور توش روغن نیست من حدس میزنم صدای باد درون خنک کننده باشه به تعمییرکار نشون دادم گفت موتور مشکلی نداره این صدای طبیعی موتور طرح هنداست. خواستم از شما راجب این موضوع اطلاعات بگیرم. اینو هم بگم این صدا فقط در حرکت میاد وقتی موتور درجا کار کنه و گاز بخوره این صدا نمیاد حتی اگر رو جک بزاری و تو دنده بندازی و در جا گاز بدی و چرخ حرکت بکنه باز هم صدا نمیده فقط و فقط در حرکت این صدا میاد اونم تو دور بالا

mohamad1
31-02-1394, 04:11 بعد از ظهر
سلام دوستان
چند وقتیه از قسمت سیلندر موتورم یه صدای عجیبی میاد.انگار داری یه زنجیر رو رو زمین میکشی یه همچین صدایی داره.پیش چند تا تعمیر کار بردم گفتن صدا از سوپاپ ها هستش باید تنظیم بشه تنظیم هم کردن ولی خوب نشد:297:
میشه راهنماییم کنید تا بدونم مشکل از چیه؟؟؟؟؟؟
صدا از قسمت چپ سیلندر میاد.

Komando
31-02-1394, 07:55 بعد از ظهر
سلام.اگه انجین موتورت زنجیرتایمه از ساییده شدن اون به بدنه بدلیل شل بودن زنجیر تایمه اگه هم دنده تایمه صدا از همون دنده تایم یا اسبک های اونه.:2:

mohamad1
31-02-1394, 09:59 بعد از ظهر
خیلیی منون بابت راهنماییتون!
مشکل دقیقا از همون دنده تایم بود که امروز خوشبختانه درست شد!!!!

Komando
01-03-1394, 07:54 قبل از ظهر
خدا رو شکر

vahid03
01-03-1394, 10:16 قبل از ظهر
من صفحه کلاچ رو تعویض کردم الان وقتی موتور رو روشن میکنم یه صدای تق تق از سمت صفحه میاد! به مکانیک نشون دادم گفت مشکلی نیست حتما موقع تعویض صفحه مکانیکت با پیچ کوشتی کار کرده برا همینه!

وقتیم موتور گرم میشه این صدا قطع میشه لطف راهنمایی کنید این صدا از چیه؟ میتونه از نو بودن صفحه باشه؟ راستی تازه فیلر گیری کردم فیلر تابستون..

mohamad1
04-03-1394, 01:16 بعد از ظهر
سلام

میشه نحوه تعویض دنده تایم رو اموزش بدید!
:28:

- - - Updated - - -

سلام دوستان

همون طور که بالا گفتم چند وقتی بود از قسمت چپ سیلندر موتورم یه صدایی میومد بردم پیش تعمیرکار گفت احتمال داره از دنده تایمه باشه خلاصه با یه کم دستکاری درست شد یعنی صدا قطع شد اما دوباره همون صدا شروع شده و دوباره میاد:297:معمولا وقتی که موتور سرده روشن میکنم هیچ صدایی نیست ولی یه کم بعد صدا شروع میشه!صداش مثل اینه که تو انجین(طرف چپ)ساچمه ریخته شده و دارن تو انجین میچرخند!!!!!!!!!!!!!!

میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

mohamad1
06-03-1394, 10:03 قبل از ظهر
سلام

کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:sleep:

moh3en70
14-03-1394, 09:41 قبل از ظهر
سلام خسته نباشید
وقتی موتور سرده و تازه روشنش میکنم از تو موتور ی صدای تق تق ریزی میده که وقتی یهویی گاز میدم وقطعش میکنم این صدا را میده و وقتی میرم دنده یک ونیم کلاچ میرم هم این صدا را میده ولی در حالت معمولی این صدا وجود نداره..نمیدونم صدای شاتونه و یا چیز دیگه ای..ممنون میشم اگه پاسخ بدین و راهنماییم کنین که برای رفعش چکار کنم..

Komando
14-03-1394, 09:05 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید
وقتی موتور سرده و تازه روشنش میکنم از تو موتور ی صدای تق تق ریزی میده که وقتی یهویی گاز میدم وقطعش میکنم این صدا را میده و وقتی میرم دنده یک ونیم کلاچ میرم هم این صدا را میده ولی در حالت معمولی این صدا وجود نداره..نمیدونم صدای شاتونه و یا چیز دیگه ای..ممنون میشم اگه پاسخ بدین و راهنماییم کنین که برای رفعش چکار کنم..سلام.صدای تق تق مال فیلر هست.وقتی میرم دنده یک ونیم کلاچ میرم هم این صدا را میده این هم میتونه ماله کلاچ باشه که ضعیف شده.اگه صداشو ضبط کنی بذاری خوبه.

moh3en70
15-03-1394, 05:24 بعد از ظهر
ممنون از اینکه وقتتونا گذاشتید..
این صدای تق تق از سمت چپ موتوره..
یعنی کاری به شاتون نداره؟
ی سوال دیگ هم دارم...وقتی موتور زیاد کار میکنه و تو ترافیک میمونه مثل عید نیمه شعبان،موتور خیلی گرم میشه،اما دنده ها سفت جا می خورن،این دلیلیش چیه؟

Komando
15-03-1394, 08:09 بعد از ظهر
نه صدای شاتون نیست .صدای فیلر هست.واسه دنده ها هم روغن موتور رو عوض کن.اگه درست نشد صفحه کلاچ ضعیف شده.

moh3en70
15-03-1394, 08:17 بعد از ظهر
روغن موتورا یک ماه عوض کردم،total ریختم..موتور هزارتا بیشتر نرفته..ممکنه صفحه کلاچ ضعیف شده باشه؟
میشه راهنماییم کنین صدای شاتون چیه؟
چرا وقتی موتور خیلی گرم میشه مثلا تو ترافیک یا نیمه شعبان وقتی که موتور چندساعت کار کنه دنده ها سفتتر از قبل جا میخوره؟

Komando
15-03-1394, 08:34 بعد از ظهر
روغن موتورا یک ماه عوض کردم،total ریختم..موتور هزارتا بیشتر نرفته..ممکنه صفحه کلاچ ضعیف شده باشه؟
میشه راهنماییم کنین صدای شاتون چیه؟
چرا وقتی موتور خیلی گرم میشه مثلا تو ترافیک یا نیمه شعبان وقتی که موتور چندساعت کار کنه دنده ها سفتتر از قبل جا میخوره؟شاتون وقتی مشکل داشته باشه موتور که زیر فشار میره یا توی سربالایی از انجین صدای خیلی بدی میاد که تابلو هست.دوست عزیز من روغن موتور رو هر 20 روز یه بار عوض میکنم حدود هزار کیلومتر میشه.اول روغن رو عوض کن اگه درست نشدبعد برو سراغ کلاچ.انجین موتور سیکلت هوا خنک هست یعنی وقتی موتور حرکت میکنه باد به پره های رو انجین میخوره و اون رو خنک میکنه و وقتی تو ترافیک وا میسی دیگه بادی به موتور نمیخوره که اونو خنک کنه .وقتی موتور داغ میشه صفحه ها و دیسک های کلاچ هم داغ میشن و خوب عمل نمیکنن.کلاچ موتور سیکلت ها در داخل روغن غوطه ور هست و وقتی روغن کهنه و کارایی اون کم بشه باعث میشه دیسک ها و صفحه ها خوب از هم جدا نشن و در نتیجه دنده ها هم خوب عمل نمیکنن این مشکل با داغ شدن انجین بیشتر میشه.

cheshmak816
15-03-1394, 10:13 بعد از ظهر
دوستان چند وقت پیش موتورم خراب شده بود(داشتم تو جاده سرعت میرفتم که یهو موتور شروع کرد به ایستادن و دیگه نشد باهاش حرکت کنی)برمش پیش تعمیرکار بعد از تعویض سیلندر(چسبونده بود)،تعویض میله شاطون(لق میزد)،تعویض دنده تایم موتور درست شد ولی صدایی از موتور بیرون میاد که بردم پیش تعمریکار که گفتن یا از سیلندر هستش یا از دنده تایم
حالا بازم خیواستم بدونم دوستان تجربه ای دارن در این مورد یا نه
منظورم از میله شاطون قسمتی هست که تو عکس زیر مشخص کردم(آخه زیاد به وسال موتوری وارد نیستم)

Feri_2sham
17-03-1394, 09:12 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان.
آقا یه سوال داشتم. یه پولسار دو شمع دارم، وقتی موتور درجا درحال کار هست کلاچ رو میگیرم و گاز میدم یه صدای تلق تلق از انجین میاد. ولی اگه تو دنده باشه یا کلاچ رو نگیرم این صدارو هیچ وقت نمیده.
پس فکر کنم ایراد از صفحه کلاچ یا کلا سیستم کلاچ باشه. بازم اگه بتونین راهنمایی کنین ممنون میشم

Feri_2sham
18-03-1394, 09:31 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان.
آقا یه سوال داشتم. یه پولسار دو شمع دارم، وقتی موتور درجا درحال کار هست کلاچ رو میگیرم و گاز میدم یه صدای تلق تلق از انجین میاد. ولی اگه تو دنده باشه یا کلاچ رو نگیرم این صدارو هیچ وقت نمیده.
پس فکر کنم ایراد از صفحه کلاچ یا کلا سیستم کلاچ باشه. بازم اگه بتونین راهنمایی کنین ممنون میشم

VAHID
18-03-1394, 10:17 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان.

ایراد از بلبرنگ کلاچ هست 99 درصد

yaser_tak
19-03-1394, 10:50 بعد از ظهر
سلام

وقتی به موتوم سی جی 125 دنده یک میدم کلاچ ول می کنم گاز میدم موتور شروع به حرکت با دنده یک می کنه از زنجیر یه صدای می اید وقتی هم کلاچ مگیرم هیچ صدای از طرف زنجیر نمی اید فقط صدا ی مث اینکه داره به یه چیزی گیر می کنه اونم وقت تو دنده بقیه دنده ها مث ساعت کار می گنند بنظرتون این قضیه اش چیه؟؟
ممنون از دوستانی که نظر میدن

alireza315
18-04-1394, 09:15 قبل از ظهر
سیلندر موتور بنده قسمت بالای سیلندر وقتی که گاز میدم صدای تق تقی ریز میده و موتور هم خیلی میلرزه جوری که پام روی زیرپایی اذیت میشه به نظر شما دوستان متخصص مشکل کار از کجاست در ضمن موتور من هم برمودا طرح پولسار

ALEX_HOT
01-06-1394, 11:20 بعد از ظهر
سلام دوستان
موتور بنده پالس 200 NS هستش
از ابتدای خرید (یک ماه پیش) تا به حال موتور من تو هر دنده ای که باشه تو دور موتور 6000 تا 7000 یک صدایی شبیه وووو وووو به صورت قطع و وصل شدن میاد
برا آچارکشی که بردم سر سیلندر رو باز کرد و گفت زنجیر تایم شل نیست و مشکلی نداره - این صدایی که شما میگی نمیدونم از کجاست
من خودم صدا رو از سمت چپ موتور میشنوم - هنگامی که صداش میاد ، نشیمنگاه هم به لرزه درمیاره -
نکته خیلی مهم اینکه وقتی دو ترک با موتور برم هیچ گونه صدایی نمیده
به نظرتون صدا از کجاست
من که دارم کلافه میشم

arshiac457
02-06-1394, 10:44 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان من به تازگی صفحه کلاچ عوض کردم و از بعد نصب موتور تو درجا کارکردن با دنده خلاص یه صدای تی تیک از سمت راست گیربکسش میاد که همین صدا با شدت خیلی بیشتر و اهنگ سریعتر وقتی سرعت بالای 60هست و دنده چهار رو فشار میدم که گیربکس موقت خلاص شه شنیده میشه مث صدای تیر اندازی میشه البته الان بعد 340کیلومتر رانندگی تقریبا نصف شده بنظرتون مشکلش چیه ؟موتور طرح ویو رکورد با دیسک و صفحه هوندا

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

ALEX_HOT
18-06-1394, 10:00 قبل از ظهر
سلام دوستان
موتور بنده پالس 200 NS هستش
از ابتدای خرید (یک ماه پیش) تا به حال موتور من تو هر دنده ای که باشه تو دور موتور 6000 تا 7000 یک صدایی شبیه وووو وووو به صورت قطع و وصل شدن میاد
برا آچارکشی که بردم سر سیلندر رو باز کرد و گفت زنجیر تایم شل نیست و مشکلی نداره - این صدایی که شما میگی نمیدونم از کجاست
من خودم صدا رو از سمت چپ موتور میشنوم - هنگامی که صداش میاد ، نشیمنگاه هم به لرزه درمیاره -
نکته خیلی مهم اینکه وقتی دو ترک با موتور برم هیچ گونه صدایی نمیده
به نظرتون صدا از کجاست
من که دارم کلافه میشم

Upppp

دوستان بعضی از NS ها اینطوری صدا میدن بعضی ها هم صدا نمیدن
من که از روز اول به این موتور رسیدگی کردم - آچار کشی ، تعویض روغن ، فیلتر روغن ، فیلتر هوا رو هم عوض کردم موتورم این صدا رو میده
ولی خیلی های دیگه که زیاد رسیدگی نکردن موتورشون صدا نمیده خخخخ

Please Help Me

Exel
19-06-1394, 11:24 بعد از ظهر
لام دوستان عزیز ، لطفا راهنمایی کنین...

ی مشکل جدید واسم پیش اومده چند روزی بود صدای کر کر مانندی مث دارکوب میاد از موتور اول شک کردم ک شاید از کیلومتر باشه ولی این چند شب وقتی گازو میگیرم رو دور های 8 هزار اینا یهو موتور خاموش میکنه ، وو قتی استارت میزنم ی صدای نا بهنجاری میده ادم جرات نمیکنه دیکه استارت بزنه ( مث ی صدای تق مانند خیلی بلند ) بعدش متوجه شدم صدای کر کر از داخل انجین میاد ؟ ب نظرتون چیه مشکلش ؟
این صدای کر کر با افزایش گاز بیشتر و بیشتر میشه ، امیدوارم ربطی ب سوپاپ و پیستون ها نداشته باشه ...

sds1u1p1000
27-06-1394, 07:19 بعد از ظهر
سلام خدمت مدير محترم سايت و ديگر اعضا محترم
من اخيران موتورم رو ( gy 150 ) كه فقط صداي زيادي از انجينش در ميومد دادم تعمير . تعمير كار گفت دنده بالا پايين و رينگ پيستون رو تعويپ كردم. صداش خوب شد ولي بعد از تعمير دود سفيد از اگزوز ميومد . گفت بعد يك ماه دودش قطع ميشه . اما نشد رفتم پيشش گفت بايد كار براتور عوض كني . عوض كرد اما موتور كمي صداي سوپاپ در مي آورد . علتو جويا شدم گفت سوپاپاش رو هم كمي فيلرشو باز كردم . دوباره ازم پول گرفت . حالا نميدونم واقعا دود سفيد از كاربراتور بود يا فيلر سوپاپ ؟ نظر شما چيه ؟:sleep:

Komando
27-06-1394, 07:34 بعد از ظهر
سلام خدمت مدير محترم سايت و ديگر اعضا محترم
من اخيران موتورم رو ( gy 150 ) كه فقط صداي زيادي از انجينش در ميومد دادم تعمير . تعمير كار گفت دنده بالا پايين و رينگ پيستون رو تعويپ كردم. صداش خوب شد ولي بعد از تعمير دود سفيد از اگزوز ميومد . گفت بعد يك ماه دودش قطع ميشه . اما نشد رفتم پيشش گفت بايد كار براتور عوض كني . عوض كرد اما موتور كمي صداي سوپاپ در مي آورد . علتو جويا شدم گفت سوپاپاش رو هم كمي فيلرشو باز كردم . دوباره ازم پول گرفت . حالا نميدونم واقعا دود سفيد از كاربراتور بود يا فيلر سوپاپ ؟ نظر شما چيه ؟:sleep:سلام.فیلر سوپاپ ربطی به دود کردن نداره.کاربرات وقتی تنظیم نباشه موتور دود سیاه میکنه.دود سفید ممکنه از لاستیک های گایت سوپاپ باشه و دود سفید متمایل به ابی مال روغن سوزی و خراب بودن رینگ و پیستون و یا خط داشتن سیلندر هست.

kiavash-gh
05-08-1394, 09:21 بعد از ظهر
سلام دوستان مورد 15 برای من برعکس
یعنی من هروقت 100 تا میرم مثلا 5 دقیقه
بعد تا نیم ساعت بعد خیلی دنده ها نرم میشه چوری که با یک اشاره عوض میشه بی صدا
فکر کنم مال من وقتی داغ میکنه تازه حالش جا میاد

روغن وقتی داغ میشه بهتر عمل میکنه

mehdig
06-08-1394, 12:16 قبل از ظهر
اقا این موترو ما سی جی 150 استارتی هست
با بوبین تو روغن
چند روز پیش موتور خاموش کرد بازش کدرم دیدم فلکه خورده شده بعد یه تیکش تیز شده زده بوبین جرقه رو شکسته و همینطور درب برق رو خراب کرده
رفتم قطعات کامل گرفتم از کاسه نمد گرفته تا فلکه همه رو نو گرفتم
همه رو هم بستم رو موتور و روشنش کردم برقش میزونه بدون مشکله اما وقتی 1 دقیقه روشن میمونه از سمت در برق صداییی مثل شکستن قلنج میاد
حالا میترسم مثل دفعه قبل بشه اینم بگم دفعه قبل هم بوبین سوزوند باز کردم تعویض کردم اونم روز اول این صدا هارو میداد بعدش صداش افتاد بعد 1 ماه هم بوبین خراب شد
منتها دفعه قبل به فلکه دست نزدم
الان فلکه رو هم مجبور شدم باز کنم و تعویض کنم برای بستنش ضربه های محکم زده که فلکه بره جاش خار و اینا هم سر جاش بود
اما بعد از بستن پیچ با نهایت قدرت باز هم یه فاصله خالی بین فلکه و دنده استارت بود
از طرفی هم بگیم ممکنه مشکل از بد بستن من باشه اما دفعه قبل هم که دستم بهش نخورده بود بوبین خراب کرد
ممکنه مشکل از تاب داشتن میل لنگ باشه؟ چون از بالا موقع هندل نگاه کردم پیچ فلکه کمی تاب داشت
خواهش میکنم کمک کنید:3:

Komando
06-08-1394, 09:17 قبل از ظهر
سلام.ممکنه بوبین بد بسته شده باشه و به فلک برق ساییده بشه .یا اینکه فلکه برق تاب داره.فلکه برق رو باید با فولی کش مخصوص در اورد در غیر اینصورت اگه با ضربه یا پیچ گوشتی زیرش انداختن باز بشه به احتمال زیاد تاب بر میداره.ممکنه پیچ های بوبین هم شل شده باشن.صدا مال برخورد بوبین و فلکه برق هست

mehdig
06-08-1394, 02:04 بعد از ظهر
سلام.ممکنه بوبین بد بسته شده باشه و به فلک برق ساییده بشه .یا اینکه فلکه برق تاب داره.فلکه برق رو باید با فولی کش مخصوص در اورد در غیر اینصورت اگه با ضربه یا پیچ گوشتی زیرش انداختن باز بشه به احتمال زیاد تاب بر میداره.ممکنه پیچ های بوبین هم شل شده باشن.صدا مال برخورد بوبین و فلکه برق هست
بوبین نو هستش همینطور فلکه همه نو هستن
صدای ساییده شدن نمیده وقتی روشنش میکن یه صدای مثل قولنج شکستن میده و بی صدا میشه
درب برق هم نو هست پیچ هارو هم در حد بریدن سفت کردم
الان هم باهاش بیورن بودم هیچ ریپی چیزی نمیزنه سالمه روغن دهی هم نداره میزونه
برای جا زدن فلکه با چکس به مرکز فلکه 2 تا ضربه کوچیک زدم رفت جا
الان هم روشنش کردم موغعی که روشنه هیچ صدای اضافی از داخل درب برق شنیده نمیشه
به تعمیرکار هم رفتم نشون دادم گوش کرد گفت مشکلی نداره سالمه
اما موقع استارت یه صدای ناهنجار از چرخ دنده پشت فلکه میاد
موقع بستنش بین فلکه و چرخ دنده یه فاصله بود هر کار کردم فاصله کم نشد همینطوری بستمش
به تعمیرکار گفتم گفت اون باید فاصله داشته باشه تا روی فلکه ساییده نشه

Amirhossein013
08-02-1396, 07:49 بعد از ظهر
سلام یه تکتاز ۱۲۵ استارتی دارم ٬ یه صدای چیک چیک میداد سوپاپارو خودم فیلر گیری کردم( با ابزار ) الان حس میکنم اپاچی نشستم ( از نظر کم بودن صدا ) ولی یه صدای چیک چیک دیگه از زیر سیلندر میاد البته تو دور موتور بالا اصلا مشخص نیست .
این صدا مال انگشتیه ؟ یه توضیح مختصر درباره انگشتی هم بدین و اینکه خرابی انگشتی باعث اسیب رسوندن به بقیه بخش های موتور میشه ؟

امروز فیلر گیری کردم صداش خیییلی بهتر شده ولی تو یه دنده مثلا ۳ و بدون کم و زیاد کردن گاز ( ثابت نگه داشتن تو یه دور مثلا ۶ هزار ) بازم صدای سوپاپ میاد. حالا سوپاپارو بیشتر سفتش کنم یا نمیخواد ؟

لطفا اساتید جواب بدین لطفا .

M.a.l
11-02-1396, 06:51 بعد از ظهر
سلام.دوستان از سمت کلاچ دقیق نمیشه گفت از کجای انجین صدای فیش فیش مثل صدای ترمز دیسکی وقتی با لنتش درگیره میاد،موتورم ns 200

Reza.
04-07-1396, 07:26 بعد از ظهر
صدای تق تق کردن در وسط متور از چیه هست؟
متور روغن کم داشت و داغ کرده بود از اون موقع صداش در امد وقتی روغن عوض کردم متور شروع به دود دادن کرد(رنگ چسبوند). وقتی سرده صدا نمیکنه ولی وقتی گرم میشه دوباره صدا تق تق میده (مثل صدا فیلر) ولی از سمت سر سیلندر نیست
متور تریل دلتا250

Arashmn
17-10-1396, 07:37 بعد از ظهر
سلام.
من یه cg125 دارم که موتور تو حالت خلص خیلی روونه ولی وقتی راه میفتی موتور انگار میگیره و ول میکنه مثلا داری کلاج میگیری و ول میکنی همون جوریه.
و دنده دو و سه از موتور صدای ناله میاد.
و اینکه خواستم انجین عوض کنم انجین بهمنB خشک استارتی به قیمت ۴۸۰تومن چطوره؟
ممنون

pourya200
23-10-1396, 10:58 قبل از ظهر
صدای غیژ غیژ موقع استارت زدن و صدای غیییژ موقع خاموش شدن مربوط به چیه

samanni
23-10-1396, 08:54 بعد از ظهر
سلام عزیزان
تریل فلات 250 موقع حرکت خصوص مواقعی که موتور گرم هست و تو سربالایی از حالت ایست کامل کلاچ میگیرم و دنده یک لحظه ای کلاچ رو میخوام ول کنم یه صدای رررررر میاد و موتور انگار زور میزنه که حرکت کنه البته اگه کلاچ رو سریع ول کنم موتور کند میزنه اما تو یه حالت صدای درگیری میاد اول فکر کردم شاید از زنجیر باشه و زنجیر رد میکنه که بعید میدونم احتمال میدم از صفحه کلاچ باشه
دوستان تجربه ای در این مورد دارند؟

farhadzxiran
26-10-1396, 11:33 قبل از ظهر
سلام دوستان

برای اینکه صدای رینگ از بین بره باید چکار کرد؟

شنیدم اگر روغن هیدرولیک با بنزین مخلوط بشه صدای رینگ نمیده

morteza1ta
27-02-1397, 04:27 قبل از ظهر
سلام من یه موتور اپاچی ۱۵۰ صفر خریدم تا الان هم ۱۳۰۰ تا کار کردم اول اینکه داغمیکنه و صدای لق لق میده و بعد اینکه چجوری جلو گیری کنم از داغ شدنش

Alireza.BMW
28-02-1397, 09:23 قبل از ظهر
سلام من یه موتور اپاچی ۱۵۰ صفر خریدم تا الان هم ۱۳۰۰ تا کار کردم اول اینکه داغمیکنه و صدای لق لق میده و بعد اینکه چجوری جلو گیری کنم از داغ شدنش
.
داغ کردن که موردی نداره موتور صفره اون صدام باید ببری نشون بدی یحتمل از فیلر هاشه شل کرده در کل موردی نداره خیالت راحت.... چند خریدی موتور رو؟

Iran137679
10-03-1397, 05:00 قبل از ظهر
سلام دوستان
اگر بعد از گاز دادن موتور در حال حرکت و ول کردن گاز
یا ترمز کردن در سرعت زیاد که باعث شه سریع سرعت کم شه
صدای ترقه یا تو این مایه ها بده
از چیه؟
1 کاربرات ؟ کجا؟
2 شمع؟
3 برق موتور؟
لطفا یه جواب قطعی بدین
ممنون دوستان
یاعلی

behrng
10-03-1397, 02:08 بعد از ظهر
صدای پاق پاق توی اگزوز زمانی پیش میاد که بعلت مناسب نبودن نسبت مخلوط هوا و سوخت در سیلندر در زمان جرقه زدن شمع مخلوط یا بخشی از اون احتراق پیدا نمیکنه و نهایتا در هنگام خروج از سوپاپ دود در مسیر اگزوز بعلت داغ بودن دیواره اگزوز محترق میشه و اون صدای پاق پاق صدا اون احتراق است. مخصوصا وقتهایی که با سرعت در حال حرکتی و یکدفعه گاز رو ول میکنی و یا زمانیکه توی سرازیری موتور رو بدون گاز دادن ول کنی این صدا ایجاد میشه. علتشم اینه که وقتی گاز و رها میکنی مسیر عبور هوا از کاربرات تقریبا بسته میشه ( به اندازه حالت سلو) ولی بخاطر دور بالای موتور و مکش ناشی از حرکت پیستون سوخت بیشتری به داخل سیلندر مکیده میشه و نسبت مخلوط بهم میریزه.
واسه بر طرف کردنش اول باید فیلتر هوا رو تمیز کنی. بعدش شمعت رو تمیز کنی و فاصله دهانه شمع را با فیلر چک کن (اگه بیشتر از ۱۰هزار تا کار کرده شمع و عوض کن). اگه درست نشد پیچ تنظیم نسبت هوا و سوخت روی کاربرات رو باید تنظیم کنی و اگه بازم حل نشد باید ببری کاربرات رو برات سرویس کنن. ضمنا اینم باید بگم که برای موتورهای کاربراتوری صدای پاق پاق اگزوز خیلی غیرطبیعی نیست و گاها پیش میاد ولی انژکتوری ها این مشکل رو ندارند.

davood110
25-12-1397, 11:49 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان
چند ماه پیش باکسر صفر گرفتم حدود ۱۷۰۰ تا کارکرده الان ، اببندی اصولی هم کردم

الان یه مدته یه مقدار که دور موتورو میبرم بالا ، چه درجا ، چه تو حرکت صدای خر خر میده

موقع استارت زدن هم یه مقدار این صدا رو داره ، چند جا هم نشون دادم سر در نیووردن

به نظرتون مشکل از چیه . یا جایی رو میتونید معرفی کنید که تعمیر کنند . ممنون میشم راهنمایی کنید

83083151
01-04-1398, 10:16 قبل از ظهر
یه آپاچی 180 دارم ک هر وقت گاز موتور رو میخوابونم یه صدای غژ غژ کردن میده ک وقتی کلاچ رو میگیرم صدا میره.بنظر مشکلش چیه؟

Alireza.BMW
01-04-1398, 02:17 بعد از ظهر
یه آپاچی 180 دارم ک هر وقت گاز موتور رو میخوابونم یه صدای غژ غژ کردن میده ک وقتی کلاچ رو میگیرم صدا میره.بنظر مشکلش چیه؟
.
اون از بلبرینگ کلاجه موردی نیس طوری هم نمیشه میتونی عوضش کنی اگر جنس خوب و اصلی گیرت بیاد خوبه اگه نه باز صداش در میاد:121fs725372:

amir1380w
21-04-1398, 07:15 بعد از ظهر
سلام من تو قسمت بالای هندا۱۲۵ صدای سیس سیس ممتد میده مشکل از کجاشه

Hamed.jahani
23-07-1399, 11:41 بعد از ظهر
سلام موتور من ۱۲۵ بدون استارته امروز بهش فشار آوردم بعد یه جا واستادم خاموشش کردم بعد که دوباره سوارش شدم موتور از دور ۷ به بالا تو همه دنده ها لرزش شدید میفته که دیگه آدم میترسه گاز بده بنظرتون مشکل از کجاست

CID POLICE
13-05-1401, 02:17 بعد از ظهر
سلام زونتس n2 دارم حدود ۶ ماهه که روغن سر ۱۰۰۰تا عوض کردم پارس فلومکس موتوبایک میریزم . کارکرد موتور زیر ۱۰ هزارتاست . جدیدا توی بعضی دنده ها مثل ۳ و ۲ گیربکس میخونه و صدای دیفرانسیل وانت پیکان هارو. میده . دوستان و اساتید محترم راهنمایی کنید لطفا

motorbimeh
15-05-1401, 09:14 قبل از ظهر
سلام این را فراموش نکنید

"رانندگی با موتورسیکلت دل شیر می‌خواهد. تصادف با موتورسیکلت، معلق زدن در هوا و … خطرات بسیاری در پی دارند. از طرف دیگر، متاسفانه بیشتر موتورسوارانی که در سطح شهر و خیابان‌ها می‌بینیم، گواهینامه ندارند؛ چه برسد به بیمه‌نامه! این نکته‌، مساله را پیچیده‌تر می‌کند. همین دو نکته کوچک کافی است که گواهی‌نامه رانندگی و بیمه را در راس کارهایمان به عنوان یک موتورسوار قرار دهیم."