PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علت مخالف بودن مردم با موتور سیکلت چیست؟

Kami
03-05-1390, 12:03 بعد از ظهر
ایا تاحالا فکر کردید چرا عده زیادی مخالفت میکنن با موتور؟
من چند تا دلیل میارم و بقیشو دوستان تکمیل کنن
1 . تو جامعه ما موتورو به چشم یه وسیله برای کار کردن میبینن مثل یه پیک موتوری و یا یه دزد یا کیف قاپ
2 . موتورهامون کیفیت ندارن و بیشتر موتور ها cg 125 که اصلا امنیت نداره ! و مردم میترسن از امنیت اون
3 . ملت ایران یه کم دهن بین هستن و تا کسی میگه موتور خوب نیست بقیه تایید میکنن که اره رو 2 تا چرخ و ...
4 . کمتر کسی از کلاه ایمنی استفاده میکنه و کمتر کسی از چراغ قرمز رد نمیشه
5 . باید قبول کرد چه ماشین چه موتور باید درست استفاده کرد تا به مشکل بر نخوریم
6. تاحلا فکر کردین چرا دختر از موتور میترسن؟ خوب معلومه چون بهشون نه گواهینامه میدن نه میتون ازش استفاده کنن
و در اخر سوال من اینکه شما از موتورتون چه استفاده میکنید؟ برای کار یا سرگرمی؟

nOviA
03-05-1390, 12:52 بعد از ظهر
اکثر مردم موتور سنگین رو خیلی دوست دارن. شاید به خاطر طراحی زیباش و صدای بلندش. در حال حاضر موتورسیکلت از نظر پدر مادرها بیشتر نفی میشه شاید به خاطر خطری که داره.من تاحالا جوونی رو ندیدم بگه موتور خطرناکه یا بده.
تصادفاتی که در موتور میشه فقط به خاطر بی احتیاتی خود راکبه. راکب اگه حواصش به 4 طرف باشه هیچ وقت براش اتفاقی نمیافته.
من خودم از موتور سیکلت(اتومبیل) برای سرگرمی استفاده میکنم. هیچ لذت دیگه ای هم به پای این نمیرسه از نظر من.

AMIR MOHAMMAD n
03-05-1390, 01:12 بعد از ظهر
تو ایران (البته بعضی جاها)اگه خودتم مثل آدم رانندگی کنی و حواست به 6 طرفت باشه یه اسکل میاد میزنه بهت.

nOviA
03-05-1390, 01:18 بعد از ظهر
باقی شهرا رو نمیدونم اما تهران خیلی خوب شده. در کل سطح فرهنگ مردم تو رانندگی یه چند سالی هست که خیلی بالاتر رفته(فقط اگه بعضی موتور سوارا بزارن).
با دربی 2ترک تو ترافیک نواب(بعد از تونل سرپایینی) با یه پالس 220(تک سرنشین) انداختم. تو عمرم این طوری لایی نکشیده بدم! هر ماشینی ما 2تارو میدید میزد کنار که رد شیم. سرعتمون 2 3 درجه از همه بیشتر بود. مثلا همه 10 20 تا میرفتن،ما با 50 60 تا لایی میکشیدیم پست سر هم(فاصلمون کمتر از 20 سانتی متر بود)(من پشت بودم). ترکم وقتی رسیدم خونه تا 15 دقیقه حرف نمیزد!

Kenji
03-05-1390, 01:24 بعد از ظهر
وقتی تو همه ی بانک ها رو درو دیوار بزرگ نوشته "هنگام خروج از بانک مراقب موتورسواران باشید" می خوای مردم چجوری به موتور نگاه کنن؟

شفیع
03-05-1390, 01:31 بعد از ظهر
مشکل از خودمونه، نه فرهنگ ... خودمون فرهنگ بد بینی رو ساختیم، وقتی تصمیم می گیریم که هر جا بتونیم بریم یا هر جور که بخویم بریم، نمی شه از اطرافیان انتظار داشت نگاه خوش بینانه ای به موتور سوار داشته باشن.
بار ها شده وقتی با ماشین رانندگی می کنم و نوع تردد موتور سیکلت ها رو می بینم از خودم بدم میاد و از خودم می پرسم: من هم اینطوری رانندگی می کنم!؟

حسـن
03-05-1390, 01:31 بعد از ظهر
من به شخصه فقط برا تفریح از موتور استفاده میکنم البته اخیرا دارم کم کم مجبور میشم یه موتور برا کارا تو شهرم بخرم

nOviA
03-05-1390, 01:49 بعد از ظهر
مشکل از خودمونه، نه فرهنگ ... خودمون فرهنگ بد بینی رو ساختیم، وقتی تصمیم می گیریم که هر جا بتونیم بریم یا هر جور که بخویم بریم، نمی شه از اطرافیان انتظار داشت نگاه خوش بینانه ای به موتور سوار داشته باشن.
بار ها شده وقتی با ماشین رانندگی می کنم و نوع تردد موتور سیکلت ها رو می بینم از خودم بدم میاد و از خودم می پرسم: من هم اینطوری رانندگی می کنم!؟

در کل موتورسیکلت رو برای این ساختن که سریع از اتومبیل به مقصد برسه و تو ترافیک ها به مشکل بر نخوره. اما بعضی وقتا تو ترافیک بعضی ها حد رو رد میکنند. یکیش خودم! من بعد از اینکه اونطوری رانندگی کردم فهمیدم که باعث چه بی نظمی ای شدم. ممکنه خطر رو از خودم رد کرده باشم اما ترس و وحشت و خطر رو برای دیگران به وجود آوردم.

---------- Post added at 03:49 PM ---------- Previous post was at 03:40 PM ----------

همین مساله ها ممکنه باعث بشه دید مردم تغییر پیدا کنه. البته اینم بگم که در کل لولیدن موتورسیکلت در بین اتومبیل ها یک چیز طبیعیه و باید هم همین طور باشه. اما این کار میتونه اصولی و کمی آروم تر انجام بشه.

eshgh_namordeh
03-05-1390, 02:10 بعد از ظهر
متاسفانه فقر مالی باعث فقر فرهنگی میشه و چون اکثر موتورسوارها قشر ضعیف جامعه هستن فرهنگ خوبی ندارن که هیچ کس نمیپسنده
10 ساله پیش دقیقا عکس این بود مردم موتور را از ماشین بیشتر دوست داشتن شاید سن بعضی دوستان نخوره یادشون نمیاد اما جای ماشین بازها و کلاس گذاشتن با مدل ماشین موتور مد روز بود زمانی که kmx- kips- kdx, حتی موتورهای 250 هم وقتی دبیرستان بودم آزاد بودن که تازه zzr 250 j, توی بازار اومده بود اون موقع پژو 405 قیمتش یک مییلون و دویست کارخونه میداد که kmx دقیقا یک میلیون تومن بود و هندا 250 تومان
همش به خاطر فقر فرهنگیه موتورسوارهاست کههیچ کس نه از قیافه نه از حرف زدن نه از رفتارشون خوشش نمیاد
این موضوع یک ریشه عمیق اقتصادی داره که همینطوری داره رشدش سریعتر میشه و بقیه عقدههای زندگی بهش دامن میزنه که یک موتور سوار تند میره لائی میکشه فحش میده متلک میندازه صدا موتور را در میاره و.......

Kami
03-05-1390, 02:16 بعد از ظهر
خود من از موتور به عنوان سرگرمی استفاده میکنم . به نظرم موتور با این وضع ترافیک و گرونی بنزین از ماشین بهتره
خیلی جالبه تو فیلم ها خلاف کارها موتور سوارا هستن اما اونی که ادم خوبس پشته ماشین

AMIR MOHAMMAD n
03-05-1390, 02:24 بعد از ظهر
متاسفانه فقر مالی باعث فقر فرهنگی میشه و چون اکثر موتورسوارها قشر ضعیف جامعه هستن فرهنگ خوبی ندارن که هیچ کس نمیپسنده
10 ساله پیش دقیقا عکس این بود مردم موتور را از ماشین بیشتر دوست داشتن شاید سن بعضی دوستان نخوره یادشون نمیاد اما جای ماشین بازها و کلاس گذاشتن با مدل ماشین موتور مد روز بود زمانی که kmx- kips- kdx, حتی موتورهای 250 هم وقتی دبیرستان بودم آزاد بودن که تازه zzr 250 j, توی بازار اومده بود اون موقع پژو 405 قیمتش یک مییلون و دویست کارخونه میداد که kmx دقیقا یک میلیون تومن بود و هندا 250 تومان
همش به خاطر فقر فرهنگیه موتورسوارهاست کههیچ کس نه از قیافه نه از حرف زدن نه از رفتارشون خوشش نمیاد
این موضوع یک ریشه عمیق اقتصادی داره که همینطوری داره رشدش سریعتر میشه و بقیه عقدههای زندگی بهش دامن میزنه که یک موتور سوار تند میره لائی میکشه فحش میده متلک میندازه صدا موتور را در میاره و.......

100 درصد صحیح.
نصف بیشتر موتورسوارا ،البته دور از جون شما ،یه جو شعور توی این وجودشون نیست.