PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Rkv 200

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

نیما نادری
03-05-1390, 10:31 قبل از ظهر
سلام به دوستان

در این تاپیک دوستان صاحب نظر و مطلع نظراتشون رو راجع به این موتور قرار بدن .

مطلب اول رو خودم میگم که انجین قدیمی و از مد افتاده این موتور در سری بعدی با انجین زنجیر تایمی تعویض خواهد شد

233423352336

Alireza
03-05-1390, 10:44 قبل از ظهر
نیما واسه کدوم شرکته؟
قیمتش چنده؟

نیما نادری
03-05-1390, 10:49 قبل از ظهر
ماله کهیره ..قیمت 2200 یا 2300

Ali
03-05-1390, 01:45 بعد از ظهر
این طور که معلومه این موتور سیکلت روی کاغذ شانس زیادی نداره به خاطر قدرت پایینش که حد اکثر اندازه ی یک موتور سیکلت نه چندان قویه150 ولی در عمل شاید این ضعف با گیر باکس مناسب یا ... تا حدودی جبران بشه / محصولات / کویر / موتورها / NakedBikeـ / ([Only registered and activated users can see links])

ap_peiki
08-05-1390, 03:42 بعد از ظهر
سلام
این موتو تو کلاس استریت هست ومطعلق به شرکت کویر که حدود 1 ماه پیش به اصفهان اومد این موتور ازجلو ظاهر زیبا و با ابهتی بود ولی از عقب یه کم لاغر بود(نظر شخصی)
مشخصات موتور به نقل از نیما نادری:

حجم موتور :200cc
اسم انجین:KW164FML
قطر و کورس پیستون:63.5mmدر 63.2mm
حداکثر قدرت:13 اسب در 7500 rpm
حداکثر گشتاور :13.9 درrpm 5500
کمپرس :8.3:1
سیستم سوخت رسانی :کاربراتور 27mm پیستونی
سیستم روشن کننده:استارت+هندل
سیستم خنک کننده :هوا/ روغن خنک (رادیاتور روغن)
جعبه دنده:گیربکس 5 دنده 1 پایین 4تا بالا
سیستم کمک فنر:در جلو معکوس در عقب جفت کمک گازی تنظیم شونده (مخزن دار)
سیستم ترمز : دیسک هیدرولیک در هر دو چرخ
تایر جلو :100/80-17 رینگ 2.5 تیوبلس
تایر عقب :130/70-17 رینگ 3.0 تیوبلس
باک :11 لیتر
کیلومتر شمار :دیجیتال با دور موتور آنالوگ
چراغ جلو :با دو کاسه مجزا و دو لامپ گازی 35/w35
چراغ عقب :LED

[Only registered and activated users can see links]

Ali
08-05-1390, 05:27 بعد از ظهر
یکم که دقت کردم فهمیدم چقدر انجینش شبیه cg خودمونه:4chsmu1:

Kami
08-05-1390, 05:31 بعد از ظهر
ادغام شد پستتون . لطفا تو تاپیک زدن دقت کنید دوست گلم اقای ap_peiki :flower4:

Babak
08-05-1390, 05:38 بعد از ظهر
شبیه موتورهای هندی هست:icon_pf _98_:
اصلیتش کجایی هست:297:

ap_peiki
09-05-1390, 12:52 قبل از ظهر
ادغام شد پستتون . لطفا تو تاپیک زدن دقت کنید دوست گلم اقای ap_peiki :flower4:
ببخشید ندیدم هست دیدم اس تی آر نیست گفتم حتما اینم نیست:icon_pf _99_:

MPCO
09-05-1390, 08:00 بعد از ظهر
آقا این موتور رو من به رنگ قرمزشو دیروز دیدم. خوب راه میرفت و از نزدیک خوشگله

نیما نادری
09-05-1390, 10:04 بعد از ظهر
آقا این موتور رو من به رنگ قرمزشو دیروز دیدم. خوب راه میرفت و از نزدیک خوشگله

والا با این قیافش دیگه اگر میخواست راه هم نره دیگه طرف 2200 داده دلشو به چی خوش کنه ...البته راه داریم تا راها

MPCO
10-05-1390, 10:51 بعد از ظهر
2ترک بود و بدک راه نمیرفت بنظر میومد که از آپاچی بهتر شتاب گیری می کنه

Kenji
10-05-1390, 11:07 بعد از ظهر
امروز دیدمش تو اتوبان. هیچ فرقی با آپاچی نداشت چه قیافه چه شتاب و سرعت

نیما نادری
10-05-1390, 11:38 بعد از ظهر
انجین و گیربکس آپاچی خیلی به روز تر هست

nOviA
11-05-1390, 12:54 قبل از ظهر
به نظر از آپاچی شیک تر و به روز تره. مشکل لاستیک های آپاچی رو هم فکر نمیکنم داشته باشه. اگه کیفیتش بهتر یا هم سطح آپاچی باشه خیلی بهتره این موتور.

Kami
11-05-1390, 08:07 قبل از ظهر
اپاچی مخصوصا سفیدش مثل cg125 زیاد شده . دیگه باید دنباله موتوری رفت که کمتر کسی داشته باشه

MPCO
12-05-1390, 09:18 بعد از ظهر
منم به نظرم خوب آمد هم صداش هم راه رفتنش هم استیلش.......

MCP
13-05-1390, 11:35 قبل از ظهر
من هم تو فروشگاه که دیدم و در حال فروش بود ، موتور خوبی به نظر اومد. با اینکه قبلا آپاچی هم داشتم ، اما اگر دوباره قرار بود انتخاب کنم ، rkv رو می گرفتم.
شاید انجین قدیمی تری داشته باشد ، اما حس سواری بهتری داره. از نظر ظاهر هم بیشتر از آپاچی می پسندم.

Ali
13-05-1390, 11:59 بعد از ظهر
در برابر هندا یونیکورن 150 یا همون کوپه 150 بنظرتون چه طوره؟ البته با کمی اختلاف قیمت نظر من که با هنداست.

Kenji
14-05-1390, 04:44 بعد از ظهر
در برابر هندا یونیکورن 150 یا همون کوپه 150 بنظرتون چه طوره؟ البته با کمی اختلاف قیمت نظر من که با هنداست.

بدون شک

جانسون
15-05-1390, 02:27 بعد از ظهر
من قیافهٔ آپاچی و بیشتر قبول د|رم این قیفاش بیشتر شبیه این کثیر ک اینجین لیفن روشه تو اون میهاس یا آپاچی ۱۵۰....

استایل آپاچی ۱۶۰ و ۱۸۰ حالت فرمنش خداس...dna racing

اگه ۲۲۰۰ پول اموتور بخام، بدم میریام پیشرو پارسه اسپرت تاره جدیدش ک جلوش ۲ دیسک میگیرم...
این نظر بودا جپه نگیرین لوول

rezapixel
18-05-1390, 01:15 بعد از ظهر
بابا دمت گرم این موتور را سوار بشو
بعد بگو اپاچی
من خودم خریدم اپاچی از همه نظر برای این موتور لهه
شتاب خیلی خوبی هم داره

nOviA
18-05-1390, 05:08 بعد از ظهر
دیروز یکی نارنجیش رو وایساده دیدم. از آپاچی به نظر بزرگتر و خوش هیکل تره.

hadi xyz
06-06-1390, 01:32 قبل از ظهر
صداي اگزوزش چطوره ؟
تيزه يا بم؟

اينجا تو شهرستان تا 2450000 هم مي گن نامردا

---------- Post added at 02:32 AM ---------- Previous post was at 02:24 AM ----------

براي من صداي اگزوز و شتاب خيلي مهمه . 110 تا سرعت بره بسه .

نیما نادری
06-06-1390, 10:03 قبل از ظهر
آآآآآآآآآآآ موتور 1750 جایی شده 2450 ....

matiranlee
08-06-1390, 12:20 بعد از ظهر
در یک نگاه احساس میکنی دایچی 250 ! اما خوب که دقت میکنی میبینی 200 سی سی هستشو رادیات روغن داره ! جلوشم تک دیسک ! چون جوفتش و از نزدیک دیدم میگم این از داچی که خیلی بهتره ! چون رادیات روغن داره که در خنک کنندگی خیلی تاثیر داره ، چون دایچی نداره و داغ کنه به ریپ و تر تر میوفته !
از نظر قیاس با موتورهای هندی هم بهتره ، حد اقل دوروغ نمیخری ! چشم داری میبینی چیه ! چون موتورهای هندی پوسته روش فرق میکنه ، توشون همون سیستم های قدیمیه !
مثلا آپاچی ، دیسک و صفحه هندا CDI احد دغیانوس با مال آپاچی یکیه ! چه توقع بیجیاییه اگر طلب شتاب بیشتری داشته باشی !
یا پالس 200 ! ماهک دنده و دنده 4 با پالس 180 یکیه ! یعنی گیربکس همونه ! مثلا انجینش سنگینتره !
اگر بشه حجم موتور اندهره بگیری فکر کنم آخرش به همون بابا بزرگ CDI برسه ! :gigglesmile:
جالبه تعمیرات تخصصیه پالس و آپاچی میری همه میگن پولسار 180 پره ای ! خوده من داشتم دنده خورد کرد !:hanghead:

نیما نادری
08-06-1390, 12:49 بعد از ظهر
در یک نگاه احساس میکنی دایچی 250 ! اما خوب که دقت میکنی میبینی 200 سی سی هستشو رادیات روغن داره ! جلوشم تک دیسک ! چون جوفتش و از نزدیک دیدم میگم این از داچی که خیلی بهتره ! چون رادیات روغن داره که در خنک کنندگی خیلی تاثیر داره ، چون دایچی نداره و داغ کنه به ریپ و تر تر میوفته !
از نظر قیاس با موتورهای هندی هم بهتره ، حد اقل دوروغ نمیخری ! چشم داری میبینی چیه ! چون موتورهای هندی پوسته روش فرق میکنه ، توشون همون سیستم های قدیمیه !
مثلا آپاچی ، دیسک و صفحه هندا CDI احد دغیانوس با مال آپاچی یکیه ! چه توقع بیجیاییه اگر طلب شتاب بیشتری داشته باشی !
یا پالس 200 ! ماهک دنده و دنده 4 با پالس 180 یکیه ! یعنی گیربکس همونه ! مثلا انجینش سنگینتره !
اگر بشه حجم موتور اندهره بگیری فکر کنم آخرش به همون بابا بزرگ CDI برسه ! :gigglesmile:
جالبه تعمیرات تخصصیه پالس و آپاچی میری همه میگن پولسار 180 پره ای ! خوده من داشتم دنده خورد کرد !:hanghead:

همه میدونن تکنولوژی پالس وآپاچی از این موتور بهتره و همین طور حجمشون هم واقعی هست ... گیربکس خورد کردن هم تا حالا نشنیدم از پالس !!!! ضمنا برای 50 تا 80 سی سی افزایش حجم گیربکس تغییر نمیکنه چه برسه به 20 سی سی !!!

green
09-06-1390, 04:55 بعد از ظهر
درود به همه موتور دوستان . من الان نزدیک به 20 روزه یک آرکاوی 200 مشکی خریدم به قیمت 2250000 هزار تومان . همه میدونن که واسه خرید موتوری تو این قیمت نمیشه از رو هوا تصمیم گرفت منم یک ماه تحقیق کردم و بین Rkv و پالس من RKV رو انتخاب کردم گرچه از همون ابتدا زیبایی و تیپ آرکاوی نظر من رو جلب کرده بود و الان با اطمینان میگم از انتخابم پشیمون نیستم و خیلی از موتورم راضیم چه از لحاظ شتاب که بی رقیبه و امکانات بالایی داره و چه از لحاظ خوش رکابی و هندلینگ و از پالس و آپاچی خیلی کمک فنر های نرم تری داره و اصلا راکب رو از موتور سواری طولانی خسته نمی کنه و در مورد صدای اگزوز اینکه صدای بم و جذابی داری و توجه خاصی رو به خودش جلب میکنه و به راکبش لذتی خاصی از سرعت رو میده... خوب البته نا گفته نماند که از لحاظ سیستم کلاچ و تعویض دنده پالس بهتر بود و نرم دنده عوض میکرد با اندک اشاره ولی آرکاوی مثل موتورهای 125 موقع تعویض دنده صدا میده و سخت معکوس میخوره ... به هر حال هر کس دنبال موتوری میگرده که تک باشه و این خصوصیاتیکه گفتم واسش مهم باشه و زیاد همه کسی نشده باشه مثل آپاچی 180 پیشنهناد میکنم آرکاوی رو انتخاب کنه

Alireza
09-06-1390, 05:02 بعد از ظهر
مبارکت باشه دوست عزیز اگه تهران هستین حتما تو قرار ها شرکت کنین تا موتورتون رو از نزدیک ببینیم
عکس هم بزارین

green
11-06-1390, 07:09 بعد از ظهر
درود علی رضا خان و ممنون بابت دعوتتون ولی متاسفانه من از تهران نیستم وگرنه خوشحال میشدم تو قرار هاتون شرکت کنم ... از موتورم عکس خواسته بودین که میزارم3000

Ali
11-06-1390, 09:47 بعد از ظهر
یکم بیشتر از این موتور زیباتون برامون بگین

green
11-06-1390, 10:30 بعد از ظهر
درود مجدد دوست عزیز من بیشتر گفتنی ها رو گفتم و واقعا موتور خوش استیل و جذابیه بخصوص همین رنگ مشکی که دارم ... شتابش تو موتورهای 200 با اطمینان میگم اوله و هر کی یه بار سوار میشه تعریف میکنه الان چون کمه هر جا باشه بخاطر ظاهر زیباش مورد توجه و اشاره دیگرانه رینگ و لاستیکهای پهنی داره و این به زیبایی موتور افزوده و بر خلاف نظر دیگر دوستان که میگن به قیمتش نمی ارزه به نظر من که واقعا به اندازه قیمتش روش کار کردن و قطعات شیک و منحصر به فردی داره .نور چراغ هاش هم خیلی زیاده و سوی پایین و بالا کاملا مجزا داره با نور خیره کننده و همچنین کلید مخصوص چراغ سلام داره ... کیلومترش هم خیلی زیباست و تو شب نور سفید و آبی جالبی داره و با اطمینان میگم زیباترین کیلومتری که تو موتورهای هم ردیفش دیدم ... بازم اگه سوءالی داشتین بپرسین تا جواب بدم !!! (یه عکس هم از کیلومترش میذارم )3008

farzadprogram
11-06-1390, 11:26 بعد از ظهر
اگر امکان داره یه تاپیک مقایسه این موتور و اپاچی 180 ایجاد کنید .

piana
12-06-1390, 04:42 بعد از ظهر
اگه امکان داره دوست عزیز شتاب 0-60 با 0-100 شو بزار... صدی چند می سوزونه،کیفیت قطعاتش چطوریاست؟
رنگ نانرنجیشو من خیلی خوشم اومده،تو قیمتش صحبا از 2 تومن بود چرا ی دفعه>>>>؟؟؟؟؟؟

جانسون
13-06-1390, 12:02 قبل از ظهر
امروز گمروک بودم از نزدیک دیئامش لاستیکاش خوب بود...

فرمونش کپه سی جیییه..... خیلی زاقازرت بود

رادیات روغن بود فکر کنم دقیق یادم نیس

ی قیافه متفاوت داره... بیشتر به سن بالال ها میخوره.... نظر بود

بنظره من پیشرو پارس 250 با قیمته 2100 بیشتر از این میارزید......

نیما نادری
25-06-1390, 06:35 بعد از ظهر
نمیدونم چرا هر کی کارگاوی میخره به رحمت خدا میره ... یک عکس میزارن و فرار مام که گاویم حالیمون نیست

[Only registered and activated users can see links]معلوم نیست اصلش این بوده یا اون اصله اینه خلاصه خیلی خر تو الاغیه

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:32 PM ----------

این ترمز عقبش درامه ولی نجین زنجیریه و کابراتور هم مثل پالسه

خدا میدونه تو پاچه چه خبره !!!

sajad.N
01-07-1390, 11:07 بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید سایت
دوستان گلم کسی قیمت اگزوز rkv 200 رو داره؟؟و اینکه میشه روی آپاچی نصب کرد؟؟
ممنوم

green
02-07-1390, 04:54 بعد از ظهر
اگه منظورت با من بوده دوست با ادب که جات خالی مسافرت بودم و تا شما هستی من به رحمت خدا نمیرم !!!من همه توضیحاتی که میتونستم در مورد این موتور دادم و گفتم اگه کسی بازم سوالی داشت تا جایی که بدونم و بتونم جواب میدم مثل اینکه شما علاقه شدیدی به خر و گاو داری و تو فکر این هستی که اونها رو بفروشی تا یک موتور بخری ... دوست چوپون من این موتور که تو عکسشو انداختی rkv 125 که تو ایران نیست و بحث ما اینجا در مورد 200 این موتور بوده که تفاوتی زیادی با این عکست داره پس وقتی اطلاعی در مورد چیزی نداری ایراد ... و مزحک نگیر که فقط خودت فهمیدی چی گفتی اینجوری میشه قضیه روباه که پوزش به انگور نمیرسه میگه ترشه ...
دوست عزیزی که در مورد شتابش پرسیدی باید بگم شتاب 0 تا 100 حدود 8 تا 10 ثانیه هست که البته بستگی به تعویض به موقع دنده هم داره ولی شتابش تا حدی هست که اگه خوب اب بندی بشه دنده 3 به 4 هم میتونه تی کاف بزنه تو سرعت بالا و در کل موتور واقعا خوبیه و خریدارش رو اصلا از خریدش پشیمون نمیکنه که اگه خوب نبود روز به روز گرون تر نمیشد و خواهان بیشتری پیدا نمیکرد ...
دوست خوبه دیگرمون که در مورد اگزوزش پرسیدی من فعلا قیمت اگزوزش رو ندارم ولی یکی از دوستام نمایندگی قطعاتش رو داره واست می پرسم و میگم ولی فکر نمیکنم رو آپاچی نصب بشه چون از اگزوز آپاچی بزرگتره و جای نصبش هم متفاوته ولی واقعا صدای اگزوز جذابی داره و هر چی موتور از کسی دورتر میشه صداش بهتر و جرس تر میشه ...

Kami
02-07-1390, 05:02 بعد از ظهر
دوستان به هم بی احنرامی نکنید

sajad.N
02-07-1390, 07:31 بعد از ظهر
ممنونم green جان..منم صداش رو دوس دارم..هم استیل قشنگی داره..از طرفی اگزوز آپاچی اصلا این طور نیست.
کلا میخام بدونم چه اگزوز هایی به آپاچی میخوره و چه قیمتی در میاد..
مرسی

مهدی مریدا
18-07-1390, 08:44 بعد از ظهر
گرین جان ، داداش تاپ اسپید این موتور چقدره ؟
یه سوال دیگه موتورهای پالس و آ پاچی همیشه یه صدای ناخوشایندی از انجینشون ( فیس فیس ) در میاد ، این چطوره ؟ صدای انجینو می گما نه صدای اگزوز .

Kami
01-08-1390, 04:07 بعد از ظهر
سوال های متفرقه نپرسید جناب saman774
پاک شد پستتون

ME_250
05-08-1390, 04:55 بعد از ظهر
سلام داماد من هم 3 هفته پیش یه rkv نارنجی گرفت
موتور خوبی هست از نظر قیافه خیلی موتور قشنگی هست
از نظر برقی خیلی بده حالا شاید ماله دامادم اینجوری بود ولی زیاد استارت نزنید الان مال دامادم 2 بار تا الان باتری عوض کرد بعد فهمید از باتری نیست از شارژر هستش بعدشم فهمید که سیم کشی یه جا برق دزدی داره نیمیدونم حالا به خاطر چیه؟
الان تعمیرگاه هستش جفت راهنما هم وصل کرده بود شاید مال اونم باشه نمیدونم فعلا داره عیب یابی می کنه الان با موتور تعمیرگاه هستش داره میخواد 2300 بفروشه
تو اینجا (چالوس ) این موتور 2600 معامله میشه
راستی از دوستمون نیما نادری هم تشکر میکنم درسته اون مارک لعنتی روی باک موتور سبزه تو عکس روی اگزوز موتور دامادم هم هست معلومه اولش این بود واقعا لیاقت ما ایرانی این هستش من خودم باهاش سواری کردم سواری خیلی خوبی داره
صدای اگزوزشم خیلی جالب نست گزو باید تا ته نگه داری تا یه صدای خوب بشنوی تو دور های بالا صداش بد نیست ولی پد پد میکنه
شتابش از آپاچی و پالس خیلی بهتره و بیشتره

green
29-08-1390, 06:41 بعد از ظهر
مهدی جان شرمنده داداش که دیر جوابتو دادم آخه خیلی وقت بود به اینترنت وصل نشده بودم به علت برخی گرفتاریهای شخصی ...
تاپ اسپید موتوره من تا اونجای که من گازشو گرفتم 120 بوده ولی فکر کنم تا همین حد باشه و نهایتا شاید 125 کیلومتر برسه . در مورد صدای انجینش که به قول خودت فیس فیس نداره و صدای ثابتی داره ولی از آپاچی درشت تر کار میکنه
و مثل اونا صداش نرم نیست .
و نکته دیگه اینکه من الان 4 ماهه که این موتور رو دارم و یک ایرادی که تو موتور rkv هست اینه که ته صدای اگزوزش وقتی تو سرعت زیاد گاز رو ول کنی پت پت میکنه ابتدا گفتم شاید فقط مال من اینطوریه ولی بعد متوجه شدم توی همه این موتورها این ایراد هست و قابل رفع هم نیست همه جاش رو چک کردم نه از شمع بود نه مشکل برقی داشت حتی از هوا کش موتور هم نبود نمیدونم چرا این پت پت رو تو اخر صدای اگزوزش داره البته فقط زمانی که گاز رو تو سرعت رها کنی این صدا رو میده مثل این میمونه که یک احتراق کوچیک تو اگزوز اتفاق میفته اگه کسی اطلاعی واسه بهبود این مشکل داره راهنمایی کنه ...!!!

در مورد مصرف بنزینش هم حدودا تو شهر صدی 2 تا 2.5 میسوزه و تو جاده با سرعت ثابت تقریبا صدی 1.5 میسوزونه که نسبت به حجم موتورش سوختش کمه ... ظرفیت باکش هم 15 لیتره .

اگه دوستان بازم سوالی داشتن تا جایی که برسم و وقت کنم جواب میدم ...

sajad.N
29-08-1390, 07:45 بعد از ظهر
داداش ممنون از اطلاعات خوبی که دادی...
سوال اول من راجبه اگزوزه ...صداش از آپاچی بهتره؟؟چون استیل قشنگی داره...
سوال بعدی هم قیمت قطعات موتوره...هزینه ی نگهداری...نظرتون رو بفرمایید..
مرسی...

نیما نادری
30-08-1390, 03:16 بعد از ظهر
اگر ایراد از شمع موتور نیست فکر میکنم ژیگلور بزرگت سایزش کوچیکه یا کاربرات تنظیم نیست یک چک بکن

green
30-08-1390, 03:55 بعد از ظهر
---------- Post added at 03:55 PM ---------- Previous post was at 03:46 PM ----------

اگر ایراد از شمع موتور نیست فکر میکنم ژیگلور بزرگت سایزش کوچیکه یا کاربرات تنظیم نیست یک چک بکن

ممنون جناب نادری من کاربراتش رو چک کردم مشکلی نداشت تنظیم بود فقط در مورد ژیگلور که گفتین اطلاعی ندارم اگه امکانش هست توضیح بیشتری بدین ...

نیما نادری
30-08-1390, 03:59 بعد از ظهر
خواهش میکنم

یک ژیگلور ( استوانه طلایی رنگی در وسط کارباتور که وسطش سوراخه ) زیر پیاله کف کاربراتور هست کف کابراتور رو باز کن

سایزشو روش ریز نوشته مثلا 105 تا 110 یا 102 یا 115 یکی از اینا باید باشه

بعد ببین احتمالا ژیلگلور بلند میخوره یعنی ژیگلور یک تیکه مثل سیخ حدود 3 سانت یا بیشتر قد داره

ببین بگو

green
30-08-1390, 04:32 بعد از ظهر
داداش ممنون از اطلاعات خوبی که دادی...
سوال اول من راجبه اگزوزه ...صداش از آپاچی بهتره؟؟چون استیل قشنگی داره...
سوال بعدی هم قیمت قطعات موتوره...هزینه ی نگهداری...نظرتون رو بفرمایید..
مرسی...

سجاد جان شک نکن که صداش از آپاچی و پالس و پیشرو پارس بهتره به نظر من آپاچی که صدای اگزوزش با موتور 125 فرقی نداره ولی rkv صداش خیلی جذاب و جرس میشه گفت کمی شبیه به صدای موتورهای جی پی و راکب رو وادار به گاز ذادن و سرعت میکنه هر چی سرعت بیشتر میشه صداش بم تر و با قدرت تر میشه. من خودم به شخصه صداش رو خیلی دوست دارم ابهت خاصی داره ...
در مورد قیمت قطعات موتور باید بگم قیمت هاش بالاست و از قطعاتش از آپاچی و پالس گرون تره البته کیفیت قطعاتش خیلی با کیفیت تر و معتبر تره و قابل مقایسه نیست با اون موتورها بخصوص قطعات ظاهریش که خیلی بهتر و شیک تره مثلا کله چراغ جلوش خیلی زیبا و بی نظیره و با راهنما آخرین قیمتی که ازش دارم حدود 300 تومنه و کیلومترش هم قیمتی حدود 150 تومن که واقعا متفاوت و زیباست و به نظر من قطعاتش کاملا به قیمتش می ارزه ...
و مورد بعد که در مورد هزینه نگهداریش پرسیدی خب مسلم که هر چی وسیله نقلیه گرون تر و بهتر باشه هزینه نگهداریش بیشتره بخصوص این که این موتورها رو اگه خشک و نو بخری تو فروش و دست دوم افت قیمت زیادی داره و هزینه های دیگه این موتورها مثل لاستیکهاشه که میدونین خیلی گرون تر از لاستیکهای ماشینه و در مورد روغن موتورش که خودم کاسترول فلزی میریزم که البته اینها سلیقه ای و بستگی به اهمیتی داره که به موتورت میدی در کل پول موتور خوب پول عشقه و تفاوت هزینه توی موتور اون قدر نیست که مشکل ساز باشه ولی این تفاوت قیمتها ارزش لذت سواریش و جذابیت و کلاسش رو داره ...

RED-LINE
01-09-1390, 12:30 قبل از ظهر
من این موتورو سوار شدم،خودمم آپاچی دارم،در حد خودش خوبه ولی این چیزائی که شما میگی!
آپاچی و پالس صدای اگزوزشون شبیه سی جیه؟؟!!!!با این حساب صدای این هم شبیه موتور چاه مزرعه هست.
بعد قطعات ظاهری با کیفیت تر؟!!!دسته گاز و قلوگی های روی فرمون رو کلا از رو آپاچی کپی کرده کپی که از اصل بهتر در نمیاد.
کیلومترشم به خاطر نایاب بودن گرونه وگرنه عمرا به آپاچی نمیرسه و نخواهد رسید.
از بازدهی انجینشم مشخصه که ساخت کجاست!
موتور خوبیه،خوشگله،سواری خوبی داره،برای تنوع شاید خودمم یکی بخرم،ولی از جو دادن و ...پردازی در مورد هر چیزی متنفرم فرقی هم نداره سی جی باشه یاcbr1000.

green
02-09-1390, 05:32 بعد از ظهر
من این موتورو سوار شدم،خودمم آپاچی دارم،در حد خودش خوبه ولی این چیزائی که شما میگی!
آپاچی و پالس صدای اگزوزشون شبیه سی جیه؟؟!!!!با این حساب صدای این هم شبیه موتور چاه مزرعه هست.
بعد قطعات ظاهری با کیفیت تر؟!!!دسته گاز و قلوگی های روی فرمون رو کلا از رو آپاچی کپی کرده کپی که از اصل بهتر در نمیاد.
کیلومترشم به خاطر نایاب بودن گرونه وگرنه عمرا به آپاچی نمیرسه و نخواهد رسید.
از بازدهی انجینشم مشخصه که ساخت کجاست!
موتور خوبیه،خوشگله،سواری خوبی داره،برای تنوع شاید خودمم یکی بخرم،ولی از جو دادن و ...پردازی در مورد هر چیزی متنفرم فرقی هم نداره سی جی باشه یاcbr1000.

ببین دوست عزیز اونی که تو سوار شدی حتما همون چاه موتور مزرعتون بوده که اون صدا رو میداده و بعید میدونم تو این موتور رو سوار شده باشی ...
در ضمن من گفتم صدای آپاچی 160 شبیه به سی جی و اسم از پالس نبردم شما هم بهتره یه چندتا موتور اسپورت ژاپنی ببینی تا بفهمی آپاچی یا همین RKV از کجا کپی کردن !!!
با کمی جستجو تو اینترنت متوجه خواهی شد که RKV از شرکت موتور سازی KEEWAY که شرکت موتور سازی معتبر و پر فروش چینی که به اروپا صادرات زیادی داره و حتی موتورهای بالای 250cc این شرکت با موتورهای ژاپنی تفاوت قیمت زیادی نداره البته مسلم که فاصله زیاده با موتورهای ژاپنی داره ولی چینی ها هم کالاهای با کیفیت بالا هم دارن و همه کالاهاشون اون درجه 3 و آشغالهای نیست که به ایران صادر میکنند .
در مورد کیلومترش هم شک نکن که از آپاچی بهتره و اگه واقعا دیده بودیش خودت میفهمیدی و دلیل قیمت زیادش نایاب بودنش نیست اگه خواستی میتونی از چند تا صاحب نظر حرفه ای تحقیق کنی .
نکته بعد هم اینکه نه شرکت موتور سازی KEEWAY از منه نه شرکت کویر موتور که این موتور صادر میکنه که بخوام جو سازی الکی بکنم و سودی توی جیب من بره من این چیزی که دیده بودم تو این موتور و بهم ثابت شده بود رو گفتم چه خوبیهاش چه هم ایرادهاش من خوبیهای این موتور رو در حد قیمتش گفتم و قبل از این موتور چند سال هم آپاچی و هم پالس رو داشتم و از رو آگاهی و نفاوتش نسبت به اینها گفتم اگه همه مطالب رو دنبال میکردی میدیدی که گفته بودم انجین این موتور به ترمی پالس و آپاچی نیست و حتی گفته بودم توی تعویض دنده مثل سی جی 125 خشکه و صدا میده ولی در شتاب و سرعت و سواری و کیفیت قطعات خیلی بهتره ...
چون موتورهای مجاز به رفت وآمد شهری در ایران و قابل پلاک شدن محدودیتهای شتاب و سرعت مجاز رو باید داشته باشه به همین خاطر انجین و موتور همه اینها تو ایران بعد از واردات دستگاری میشه که محدودیت سرعت خاصی رو بهشون میدن و در ضمن انتظار معجزه رو هم نمیشه داشت با 2.5 میلیون و من فقط مقایسه و برتریهاشو نسبت به موتورهای هم ردیف و هم قیمتش گفتم ... ؟؟؟ok good boy

نیما نادری
02-09-1390, 05:48 بعد از ظهر
یک خبر فوری

یکی از بدنام ترین کمپانیهای چینی/اروپایی به نام جنریک اقدام به تولید این موتور کرده و البته تغییرات واقعا جالبی تو شاسی و بدنه داده که تو عکس مشخصه ....

RED-LINE
03-09-1390, 10:36 قبل از ظهر
ببین دوست عزیز اونی که تو سوار شدی حتما همون چاه موتور مزرعتون بوده که اون صدا رو میداده و بعید میدونم تو این موتور رو سوار شده باشی ...
در ضمن من گفتم صدای آپاچی 160 شبیه به سی جی و اسم از پالس نبردم شما هم بهتره یه چندتا موتور اسپورت ژاپنی ببینی تا بفهمی آپاچی یا همین RKV از کجا کپی کردن !!!
با کمی جستجو تو اینترنت متوجه خواهی شد که RKV از شرکت موتور سازی KEEWAY که شرکت موتور سازی معتبر و پر فروش چینی که به اروپا صادرات زیادی داره و حتی موتورهای بالای 250cc این شرکت با موتورهای ژاپنی تفاوت قیمت زیادی نداره البته مسلم که فاصله زیاده با موتورهای ژاپنی داره ولی چینی ها هم کالاهای با کیفیت بالا هم دارن و همه کالاهاشون اون درجه 3 و آشغالهای نیست که به ایران صادر میکنند .
در مورد کیلومترش هم شک نکن که از آپاچی بهتره و اگه واقعا دیده بودیش خودت میفهمیدی و دلیل قیمت زیادش نایاب بودنش نیست اگه خواستی میتونی از چند تا صاحب نظر حرفه ای تحقیق کنی .
نکته بعد هم اینکه نه شرکت موتور سازی KEEWAY از منه نه شرکت کویر موتور که این موتور صادر میکنه که بخوام جو سازی الکی بکنم و سودی توی جیب من بره من این چیزی که دیده بودم تو این موتور و بهم ثابت شده بود رو گفتم چه خوبیهاش چه هم ایرادهاش من خوبیهای این موتور رو در حد قیمتش گفتم و قبل از این موتور چند سال هم آپاچی و هم پالس رو داشتم و از رو آگاهی و نفاوتش نسبت به اینها گفتم اگه همه مطالب رو دنبال میکردی میدیدی که گفته بودم انجین این موتور به ترمی پالس و آپاچی نیست و حتی گفته بودم توی تعویض دنده مثل سی جی 125 خشکه و صدا میده ولی در شتاب و سرعت و سواری و کیفیت قطعات خیلی بهتره ...
چون موتورهای مجاز به رفت وآمد شهری در ایران و قابل پلاک شدن محدودیتهای شتاب و سرعت مجاز رو باید داشته باشه به همین خاطر انجین و موتور همه اینها تو ایران بعد از واردات دستگاری میشه که محدودیت سرعت خاصی رو بهشون میدن و در ضمن انتظار معجزه رو هم نمیشه داشت با 2.5 میلیون و من فقط مقایسه و برتریهاشو نسبت به موتورهای هم ردیف و هم قیمتش گفتم ... ؟؟؟ok good boy
من فعلا دارم اینجا زندگی میکنم باید با همین هندی ها و چینی ها سر کنم کاری به ژاپنی ها ندارم.عزیزه من مگه gsxئه که هر کسی سعادت سوار شدنش رو نداشته باشه؟!یکی از موتورسازای آشنا یکی آورده بود برای فروش ازش گرفتم یه دوری زدم،
کیلومترشم قشنگه ولی دقیقا برتریش نسبت به آپاچی چی هست؟آپاچی تاپ اسپید صفر تا شصت به همراه دوتا تریپ داره این موتور هم داره؟
قسمتی از پست یکی از دوستان در سایت همسایه:
در مورد کیلومتر شمار : الکترونیک بخشی از کار بنده هست .... کیلومتر شمار آرکاوی صرفا یک نمایشگر هست و بر مبنای ولتمتر کار میکنه
اما پالس که شما میفرمایید ، کیلومتر شمارش در رابطه با پردازنده 8 بیتی واقع در مدار تی سی آی ، هست و از لحاظ فنی گرون تر از آرکاوی در میاد
ببینید من قصدم مقایسه نیست ...قصدم حمله وتخریب آرکاوی نیست .... قصد من آگاهی دادنه ...
البته ایشون پالس رو گفتن تو این پست ولی کیلومتر پالس و آپاچی جز چند تا مورد که آپاچی بیشتر داره فرق خاصی ندارن.
اینم عکس کیلومترش،[Only registered and activated users can see links]،این یکیم عکس کیلومتر آپاچی خودم[Only registered and activated users can see links]
.
از آقای نادری هم که خودشون تو شرکت کویر بودن درخواست میکنم یک مقایسه کوتاه بین این موتور و دو برادر هندی انجام بدن،شاید من اشتباه میکنم و تکنولوژی کلی این موتور از آپاچی بهتره و در جهل و نادانی به سر میبرم.

BKING
03-09-1390, 11:07 قبل از ظهر

دوستان لطفا تعصب را کنار گذاشته و نقد منصفانه انجام بدید و بایکدیگر بهتر صحبت کنید

:gigglesmile: عین بچه ها این می گه Rkv خوبه اون می گه آپاچی

نیما نادری
03-09-1390, 08:46 بعد از ظهر
به نظر من مجموعه ای از عوامل باعث برتری موتور ها نسبت به رقباشون میشه و قضیه فراتر از کیلومتر شمار /اگزوز/ ووو هست

رتبه اول پالس

رتبه دوم آپاچی

رتبه سوم آرکاوی

پالس از لحاظ تکنولوزیه ساخت و تولید تحت نظارت کاوازاکی هست و انجین 200 سی سی که مورد مقایسه قرار گرفت فوقالعاده نرم و بی صدا کار میکنه

دور موتور به راحتی به سمت ردلاین میل میکنه این در حالیه که لرزش موتور و متعلقات تغییر آنچنانی نخواهد کرد

گشتاور و قدرت کندن موتور با توجه به خورشیدی بزرگ عقب خوب و انتقال قدرت خیلی نرم صورت میگیره

حساسیت موتور به گاز خوبه

پانل کیلومتر و قلوه ها / اگزوز و انبار اگزوز / زین و بقیه متعلقات کیفیت تولید خوبی دارن

لوازم یدکی فراوان و همیشه موجود

آپاچی 180 سی سی با 20 سی سی حجم کمتر توان حرکتیه خوبی داره یکم حساسیت انجین به گاز در دنده های سبک کمه ولی انجین خوب دور میگیره و تو دورهای بالا هم

سکته نداره . انجین نرم و بیصدا کار میکنه انتقال قدرت هم به همین ترتیب

کیفیت قطعات و متعلقات مثل پالس خوبه

لوازم یدکی فراوان و همیشه موجود

آر کا وی 200 با داشتن رادیات روغن از آپاچی کمی برتر هست ولی این برتریو در جدال تکنولوژیه ساخت و مشخصات انجینه هر دو رقیب سریع از دست میده

اگزوز قطور باعث نرم کار کردن انجین میشه ولی در واقع ذاتا این انجین خیلی نرم کار نمیکنه و دور های بالا خیلی سروصدا و لرزش بوجود میاره

طراحی شاسی و اتاق چشم نوازه و رخ زیبایی داره .فنر بندی کمی سخت تر از حد انتظار هست

گشتاور خوبی تو دورهای پایین داره ولی تو دورهای بالا با اون کاربراتور 26 میلیمتری فکر نمیکنم خیلی بتونه رقابت کنه

کیفیت برخی از قطعات و متعلقات خوب و برخی معمولیست

لوازم یدکی نایاب و گران و هر آن شرکت وارد کننده بیخخیال واردات بشه علی میمونه و حوضش

کاوه
08-09-1390, 08:40 بعد از ظهر
امروز یدونه دیدم تو مغازه
خداییش من که خوشم اومد
درسته هنوز امتحان پس نداده
اما فکر نکنم موتور بدی باشه
الان خریدنش فقط یه چیز خوب داره اونم این که این موتور تکه و هنوز تو خیابونا کم یه چشم میخوره
:17:

کاوه
09-09-1390, 06:24 بعد از ظهر
فقط اگه بشه یه فیلم از بذارید که صدای اگزوز واضح باشه ممنون میشم ا:26:

---------- Post added at 06:24 PM ---------- Previous post was at 06:22 PM ----------

منظورم صداش بود
:gigglesmile:هول شدم اشتباه نوشتم

amir_31july
09-10-1390, 01:28 قبل از ظهر
یک هفته است که رنگ سفیدش رو خریدم ... البته من چه با این موتور و چه با آپاچی قبلیم و یا پالس 180 قبلی تر فقط میرم شرکت و میام ... جز دو تا مورد ساده که با یک آچار کشی معمولی حل شد ... اینم نظر شخصی منه این موتور نسبت به قیمتش می ارزه و رخ خوبی هم داره ون بیشتر دنبال کلاس و کیفیتم ... هر موتوری که داشتم تا حالا صفر خریدم ولی هیچی مثل آپاچی اذیتم نکرد از سر خوردن تا صدای فندق شکن گیربکس ...

نیما نادری
09-10-1390, 01:34 قبل از ظهر
هر کی پالس میخره حداقل 3 تا4 سال سواره شما پالسو دادی آپاچی گرفتی اونم دادی اینو گرفتی !!!

من پالس داشتم عمرا نمیفروختم اونم با کارکرد کمو سبک شما !!

amir_31july
09-10-1390, 06:42 بعد از ظهر
قبول دارم پالس موتور خوبی هستش ... (در ضمن قیمتش هم رفته روی 2620 به بالا) ... ولی تو ایران نمیشه هیچ موتوری رو 3 یا 4 سال سوار شد ... اگه خراب هم نشه بازم قیافه اش خسته ات میکنه ... من کلا دوست دارم موتوری که سوار میشم تک باشه ... تا الانم پشت هر چراغ قرمزی یک نفر شیشه ماشینش رو داده پائین و قیمت و اسمش رو پرسیده ... دقیقا خودم هم یادمه دفعه اول که موتور پالس رو دیدم توی آریشگاه مردونه نشسته بودم و یکی با یه پالس سفید که یادم نمیاد چند سی سی بود ولی مطئنم سفید بود اومد در آریشگاه و من 20 دقیقه محو تماشای اون موتور بودم آخه تا اون موقع جز سی جی چیزه دیگه ای ندیده بودم ... این موتور هم یه تقلید از روی یه مدل یاماها اف زد هستش که توی هند من بصورت کرایه ای سوار شدم اینم عکس اون یاماها که گفتم ...5261

amir_31july
09-10-1390, 07:04 بعد از ظهر
5262 ا
اینم عکس موتور خودم ... که یه هفته اس خریدمش

کاوه
10-10-1390, 02:35 بعد از ظهر
تبریک میگم مبارک باشه
:flower4:
میشه بگید صدای اگزوز چطوریه؟

amir_31july
10-10-1390, 09:25 بعد از ظهر
تو دور پائین و دنده 1 و 2 خیلی صدای خاصی نداره ولی وقتی دور میگری رو دنده 3 انوقته که احساس میکنی همه نگاههای اطراف متوجه اند تو دور بالا یه صدای بم سنگین شبیه موتور های تیپ gp داره ... چه جوری بگم صدای پالس 220 رو بلند تر کن ... امروز هم با هاش برگشتنه از شرکت انداختم تو اتوبان بابائی 117 پر کرد بدون اینکه اصلا موتور جون بکنه ... البته وزن 118 کیلوئی منم باید در نظر گرفت ولی فکر هم نمیکنم بیشتر از این ها هم سرعت داشته باشه ... تو دنده 5 فکر میکردم کاش میشد دنده 6 هم بدم ... یعنی حس میکردم هنوز جا داره ...

falat200
11-10-1390, 11:28 بعد از ظهر
سلام به اساتید محترم "
من خودم نه اپاچی نه پالی سواری دادم تو شهرستان ما هم تازه این هفته rkv اومده اونم فقط تو یه مغازه به قیمت 2300 رفتم سایت خود کویر قیمت را دیدم 2330 " به قول فروشندش که تعریف میکرد موتور خوب و بی دردسریه طوری که همه را انگشت به دهن نگه میداره " امروز هم اومدم ببینم شما دوستان چه عقایدی دارین اونم دیدم همش بحث آپاچی و rkv هستش " بابا مهم کیلومتر و کپی و صدای اگزوز نیست که شما هم گیر دادین به اون " ولی شاید من خودم فردا یکیشو معامله کنم اونم یا سفید یا قرمز "

نیما نادری
12-10-1390, 02:37 بعد از ظهر
فقط در مورد قسمت انگشت به دهن موافقم :gigglesmile:

falat200
14-10-1390, 03:15 بعد از ظهر
سلام به اساتید " آقا بالاخره دلو زدم به دریا و بدون هیچ مشورت و تحقیقی موتور rkv را خریدم " ولی خدایی عجب موتوریه " از هر نظر میشه روش حساب کرد مثل صدای اگزوز که خیلیا تو کفن " یا اون شتابی که همه نگرانش بودن " سیستم سفت و جمع و جوری داره خیلی شیک و تکه " خدایی از دیروز دارم حال میکنم " به گفته فروشنده که انگشت به دهن میزاره هم میتونین حساب کنین چون واقعا موقع رفتن همه مات و مبهوت اونن " صدای بم عجیبی هم داره " فقط یک مشکل اونم نمیدونم چشه فقط تو دور بالا وقتی گاز را ول میکنم صدای پرت پرت میاد اونم فقط دو بار " اگه کسی نظری داره راهنمایی کنه " اینم عکسش :clap:5387

Kami
14-10-1390, 03:26 بعد از ظهر
سلام به اساتید " آقا بالاخره دلو زدم به دریا و بدون هیچ مشورت و تحقیقی موتور rkv را خریدم " ولی خدایی عجب موتوریه " از هر نظر میشه روش حساب کرد مثل صدای اگزوز که خیلیا تو کفن " یا اون شتابی که همه نگرانش بودن " سیستم سفت و جمع و جوری داره خیلی شیک و تکه " خدایی از دیروز دارم حال میکنم " به گفته فروشنده که انگشت به دهن میزاره هم میتونین حساب کنین چون واقعا موقع رفتن همه مات و مبهوت اونن " صدای بم عجیبی هم داره " فقط یک مشکل اونم نمیدونم چشه فقط تو دور بالا وقتی گاز را ول میکنم صدای پرت پرت میاد اونم فقط دو بار " اگه کسی نظری داره راهنمایی کنه " اینم عکسش :clap:5387
مبارکت باشه
در مورد پرت پرت هم زیاد مهم نیست اگه دور بالا اینجوری میشه
باید ببینی تاپ اسپید موتور چقدر هست و شما چقدر بهش فشار میاری که اینجوری میشه
مثلا اگه 130 تا راحت بره اگه 140 بری بهش فشار میاد و پرت پرت میکنه

Aka
14-10-1390, 03:39 بعد از ظهر
اون واسه خام سوزیه

نیما نادری
14-10-1390, 07:18 بعد از ظهر
مبارکه

فیلر دهانه شمع رو 0.9 بگیر

سوخت موتور کم هست وقتی گازو ول میکینی تو اگزوز پت پت میکنه

اول مورد یک بعد مورد دو

مورد دو رو اگر نتونستی بیا خودم برات انجام میدم

falat200
14-10-1390, 09:36 بعد از ظهر
قربون همتون " وجدانی قابلی نداره " ولی آقا ****** فعلا تا اون حد بهش گاز ندادم امروز 2 نفری تا سرعت 100 پرش کردم ول کردم صدایی نداشت " نهایت سرعت هم فعلا معلوم نیست چون نمیخوام بهش فشار بیارم " و شما آقا نیما ممنونم ولی دهانه شمع را چک نکردم یعنی ممکنه ؟ در مورد سوخت کم رسانی هم من شهرستانم تهران نیستم "
و یک سوال از اساتید : آقا در مورد آب بندی چه راهنمایی میدین ؟
یا در مورد باز کزدن نفس موتور ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

02109002
14-10-1390, 09:43 بعد از ظهر
دوست عزیز به این تاپیک مراجعه شود
بحث پیرامون آب بندی و آچار کشی ([Only registered and activated users can see links])

firebird69
15-10-1390, 07:07 بعد از ظهر
سلام دوستان منم امروز یه RKV گرفتم 2460 تومان. نارنجیه خیلی صدا اگزوزش توپه ولی مثل پالس نرم دنده عوض نمیکنه!!:3:

در کل موتور باحالیه :clap: شتابش از پالسی که دارم بیشتره و موتور نرمیه:happy4:. نشانگر عدد دنده داره:image111:13 لیتر باک داره . ولی CDI هست:11:

amir_31july
15-10-1390, 07:45 بعد از ظهر
مبارک باشه من الان 17 روزه که دارم با این موتور حال میکنم و همین مشکل رو داشتم که رفتم یه آدم وارد واسم تنظیم موتور کرد و شمع رو فیلر کرد کلا برطرف شد و عین ساعت کار میکنه

---------- Post added at 07:45 PM ---------- Previous post was at 07:40 PM ----------

اول کشوئی دنده رو بده واست تنظیم کنند ... بعدشم بعد یه مدت مثل کره دنده عوض میکنی یکم باید کار کنه

Saviz
15-10-1390, 07:50 بعد از ظهر
سلام دوستان منم امروز یه RKV گرفتم 2460 تومان. نارنجیه خیلی صدا اگزوزش توپه ولی مثل پالس نرم دنده عوض نمیکنه!!:3:

در کل موتور باحالیه :clap: شتابش از پالسی که دارم بیشتره و موتور نرمیه:happy4:. نشانگر عدد دنده داره:image111:13 لیتر باک داره . ولی CDI هست:11:
مبارکت باشه.انشا...الله چرخاش برات بچرخه.
راستی از کجا خریدی؟اگه از رشت خریدی اسم فروشگاه رو لطف می کنی می گی؟

نیما نادری
16-10-1390, 10:18 قبل از ظهر
کشویی دنده چیست و کجاست ؟و چطوری تنظیم میشه ؟

MGEngineer
16-10-1390, 11:59 قبل از ظهر
کشویی دنده چیست و کجاست ؟و چطوری تنظیم میشه ؟

اگه جسارت نباشه فکر کنم منظورشون همون شفت باشه
:11:

نیما نادری
16-10-1390, 12:26 بعد از ظهر
شفت دنده به محور اصلی گیربکس میگن که اون تو هست و تنظیم نداره

احتمالا منظور شیفتر دنده یا همون پدال دنده هست

MGEngineer
16-10-1390, 01:14 بعد از ظهر
بله منظور من هم همین بود

5451

falat200
16-10-1390, 09:19 بعد از ظهر
مبارک باشه من الان 17 روزه که دارم با این موتور حال میکنم و همین مشکل رو داشتم که رفتم یه آدم وارد واسم تنظیم موتور کرد و شمع رو فیلر کرد کلا برطرف شد و عین ساعت کار میکنه

---------- Post added at 07:45 PM ---------- Previous post was at 07:40 PM ----------

اول کشوئی دنده رو بده واست تنظیم کنند ... بعدشم بعد یه مدت مثل کره دنده عوض میکنی یکم باید کار کنه

آقا مبارکت باشه انشاالله به سلامتی ، یعنی شما هم مشکل دنده را داشتین ؟ منم دارم الان نزدیک یک هفته هست خریدم ، مشکل دنده دارم که کشویی را دادم تنطیم کنن تا اخر بست اونم اومد بالا خیلی سخت بود تعویضش واسه همین خودم تو خونه اول و اخر کشویی را با سیم بستم و تنطیم کردم اینم عکسش مشکلی نداشته باشه ؟
5459 5460

falat200
16-10-1390, 09:21 بعد از ظهر

سلام " اقا دمت گرم مبارکت باشه حالشو ببر که محشره لااقل تو هر چراغ قرمزی یکی دو نفری قیمت و اسمشو میپرسن" با اون شتابی که داره و صداش تکه تک .

amir_31july
16-10-1390, 11:07 بعد از ظهر
زیر اهرم دنده یه میله هستش که با دوتا مهره از دو سر از یک طرف به اهرم یا همون پدال دنده و از یک طرف به ماهک گیربکس وصل میشه و باید دقیق رگلاژ بشه چون اگه سرجای خودش نباشه دنده ها بد جا میرن و مخصوصا موقع خلاص کردن اعصاب خورد کن میشه ...

---------- Post added at 11:07 PM ---------- Previous post was at 10:55 PM ----------

موتور شما هم مبارک باشه ... اگه من هم این مشکل رو با این قطعه ظریف و حساس داشتم ... کلا کار سه سوت با هزینه 1000 تومن پیش یه موتور ساز وارد بود واسه من دوتا مهره به سر و ته اون میله اضافه کرد و دقیق تنظیمش کرد الان دنده ها مثل کره عوض میشن ... البته ابتکار شما هم خیلی جالبه ... راستی حتما روغن این جیگر طلا رو عوض کن من عوض کردم و یه لیتر روغن کاسترول فرد اعلا توش ریختم روغن ای که توش بود سیاه بود مثل قیر

falat200
16-10-1390, 11:22 بعد از ظهر
زیر اهرم دنده یه میله هستش که با دوتا مهره از دو سر از یک طرف به اهرم یا همون پدال دنده و از یک طرف به ماهک گیربکس وصل میشه و باید دقیق رگلاژ بشه چون اگه سرجای خودش نباشه دنده ها بد جا میرن و مخصوصا موقع خلاص کردن اعصاب خورد کن میشه ...

---------- Post added at 11:07 PM ---------- Previous post was at 10:55 PM ----------

موتور شما هم مبارک باشه ... اگه من هم این مشکل رو با این قطعه ظریف و حساس داشتم ... کلا کار سه سوت با هزینه 1000 تومن پیش یه موتور ساز وارد بود واسه من دوتا مهره به سر و ته اون میله اضافه کرد و دقیق تنظیمش کرد الان دنده ها مثل کره عوض میشن ... البته ابتکار شما هم خیلی جالبه ... راستی حتما روغن این جیگر طلا رو عوض کن من عوض کردم و یه لیتر روغن کاسترول فرد اعلا توش ریختم روغن ای که توش بود سیاه بود مثل قیر
قربون داداشی ممنونم عزیز :icon_pf _15_: آره پیچ اضافه کردن هم فکر خوبیه " امیر جون ولی واسه موتور روغن پیشنهادی WRQ90 هستش یعنی کاسترول بهتر از اینه ؟ هنوز 130 تا روندم یعنی روغنشو باید عوض کرد ؟

amir_31july
16-10-1390, 11:37 بعد از ظهر
فدات شم این تیپ روغنی هم که میگی خوبه ولی کاسترول یه برند واسه موتور سیکلت داره ... شما روغن ماشین رو هم میتونی توی موتورت بریزی من خودم قبلا وقتی میرفتم تعویض روغنی 1 لیتر های باقیمانده گالن روغن رو از تعویض روغنی پس میگرفتم واسه موتورم ... من نمیدونم ولی علما میگن که بهتر که روغن اول رو رو 100 کیلومتر عوض کنی به این دلیل که اگه احیانا اضافاتی بصورت اولیه از تراشکاری سیلندر و ساخت قطعات دیگر توی انجین مونده باشه الان با روغن کاملا شسته شده و در هر بار استفاده داخل انجین شروع به دور زدن میکنه پس بهتر روغن موتور اولیه رو زود تر از موعد عوض کرد ... البته معلوم هم نیست تو کارخونه چی ریختن توش ولی مطئنا درجه یک نریختن

falat200
17-10-1390, 11:47 قبل از ظهر
سلام دوستان یه مشکلی پیش اومده که داره دیوونم میکنه " وقتی از سرعت گیر یا چاله چوله رد میشم از چراغ جلو ( فک کنم ) صدای تلاق تولوق میاد انگار پیچش شله و داره بازی میکنه " پیچاشو کنترل کردم سفت بودن به نظرتون مشکل از گجاست آیا از چراغ جلوس یا قسمت دیگه ؟
54925493

amir_31july
17-10-1390, 06:38 بعد از ظهر
داداش اینو که گفتی منم به شک افتادم ... رفتم تو یه خیابون پر دست انداز و پر چاله چوله دو سه دور زدم به هیچ وجه صدای غیر عادی نشنیدم ... آخه به غیر از کنسول جلو که خیلی هم محکم سر جاش فیکس شده صدائی که میگید از کجا میتونه باشه ... با یکی از بچه ها هم که همین مو تور رو داره و خیلی حساس هستش صحبت کردم که اگه تجربه ای داشته باشه به درد شما هم بخوره ولی گفت صدای خاصی تا حالا حس نکردم ...

نیما نادری
17-10-1390, 06:48 بعد از ظهر
روغن اول رو نباید روغن مرغوب باشه
دلیل :

روغن مرغوب به دلیل روان کنندگی بالا اجازه آب بندی شدن صحیح رینگ ها در سیلندر و همچنین دنده ها روی یکدیگر رو از موتور میگیره

به همین دلیل خیلی ساده نباید روغن اول مرغوب باشه و نباید خیلی زود با روغن مرغوب تعویض بشه و باید اجازه داد

تا تا رینگ ها کاملا روی دیوار سیلندر رو با مختصات خودشون تراش بدن تا سیلندر و رینگو پیستون قشنگ با هم چفت بشن

همچنین روغن نباید خیلی سفت باشه تا بتونه سریع وارد چرخه روغن کاری بشه و عملیات بالا رو درست انجام بده

رنگش هم مهم نیست چون به دلیل فرآیندهای بالا روغن زود تغییر رنگ میده

تنظیم شیفتر دنده هم به قول دوستمون سه سوت بیشتر کار نداره

مهره سروته رو شل میکنی (مهرها معمولا چپ گرد هستن ) محور وسط خلاص میشه و با دست راحت میتابه

بعد میتونید نوک پدال دنده رو جایی که راحت هستید قرار بدید و دوتا مهره رو سفت کنید

فقط احتیاط کنید آنقدر محور اصلی رو نپیچونید که از جاش در بیاد حدافل به اندازه یک مهره

داخل هر دوسر هرز گرد های دوسر محور باشه

کلا بازش کنید یک گریس کاری هم رزوه هاشو بکنید بهتره

amir_31july
17-10-1390, 06:54 بعد از ظهر
ممنون از راهنمائی خوبتون ... در چه زمانی باید اولین روغن رو عوض کرد ... من که همون روز عوض کردم ... حالا چیکار کنم

matrixaidin
17-10-1390, 07:07 بعد از ظهر
اقا نيما پس واسه چي ميگن اولين كاري كه بايد كرد تعويض روغن كارخونه هست؟؟؟
اگه عوض كرديم پس چي بايد ريخته بشه؟؟؟

falat200
17-10-1390, 07:37 بعد از ظهر
داداش اینو که گفتی منم به شک افتادم ... رفتم تو یه خیابون پر دست انداز و پر چاله چوله دو سه دور زدم به هیچ وجه صدای غیر عادی نشنیدم ... آخه به غیر از کنسول جلو که خیلی هم محکم سر جاش فیکس شده صدائی که میگید از کجا میتونه باشه ... با یکی از بچه ها هم که همین مو تور رو داره و خیلی حساس هستش صحبت کردم که اگه تجربه ای داشته باشه به درد شما هم بخوره ولی گفت صدای خاصی تا حالا حس نکردم ...

سلام داداش " امیر جون پس مشکل از چی میتونه باشه ؟ شیطونه میگه یکبار باز و بستش کنم هان ؟ شاید جاش درست نیافتاده ؟ امکان داره ؟

---------- Post added at 07:37 PM ---------- Previous post was at 07:35 PM ----------

آقا نیما جان عزیز روغن پیشنهادی واسه بار اول چیه ؟ و کی باید عوض کرد و بعد عوض کردن چقدر میشه ازش استفاده کرد ؟
:29:
واسه زنجیر چی ؟ اسپری روغن بهتره یا گریس یا روغن موتور ؟

نیما نادری
17-10-1390, 09:50 بعد از ظهر
روغن کارخانه اگر موتور خارجی باشه یعنی روغن انجینش هم مربوط به کارخانه سازنده باشه بین 500 تا 1000 جاداره

تو زمستون روغن 20W50 برای انجین صفر یکم سفته ترجیحا روغن 15w50 یا 10W50 برای سری دوم بعد از روغن کارخانه

که سری دوم رو روی 1000 تا 1500 تعویض میکنی و فیلتر رو هر بار باید باز کنی و چک کنی و بعد از 1500 هر چی خواستی

استفاده میکنی ...بیخودی روغناتون رو 500 تا تعویض نکنین به خدا هیچ فرقی نمیکنه روغن خوب بریزید اگر موتور درست کار کنه

شیرین 3000 تا کار میکنه

اگر از این شرکت داخلیا باشه روغن رو چک میکنی اگر شل بود مشخصه که مناسبه این کاره و نیاز به دستکاری نداره

فقط و فقط نکته اینه که در دوران آب بندی یعنی حداقل 1000 تا اول نباید به هیچ عنوان فشار های نا متعارف به انجین بیارید

همچینی با دور ثابت تو دنده ثابت حرکت نکنید هی دور موتورو بالا و پایین ببرید و دنده بدید و از 4000 دور سعی کنید تجاوز نکنید

و هر 500 کیلومتر دور موتور 1000 تا ببرید بالا ...هیچ لزومی نداره دندها رو یا فیخالدون پر کنید چون بعدا تاوانشو میدید

از آچار کشی غافل نشید که جان در گرو آچار کشیست

falat200
17-10-1390, 10:09 بعد از ظهر
ممنونم " فیلتر هوای rkv کجاست و چطوری میشه تعویض یا تمیزش کرد ؟ اگه بشه راهنماییم کنید با عکس باشه خیلی عالیه ممنونم :clap:

نیما نادری
17-10-1390, 10:53 بعد از ظهر
قاب بقل یک طرف پشتش باطریه و طرف دیگه فیلتر هوا

5546554755485549

amir_31july
17-10-1390, 11:07 بعد از ظهر
دوستان آینه موتور من از لقمه ای دم دسته کلاچ امشب در اثر یه اتفاق کوچیک شکست ... حدود ساعت 9 رفتم گمرک اون چندتا مغازه ای که باز بودن نداشتن رفتم تو سایت کویر هم اثری از آدرس نمایندگیها نبود کسی میدون نمایندگی کویر موتور واسه قطعات یدکی کجاست ... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

02109002
17-10-1390, 11:12 بعد از ظهر
میتونی از نمایندگی مرکزی سوال کنی

آدرس دفتر مرکزی :ایران - تهران خیابان ولیعصر پایین تر از خیابان مطهری ساختمان شماره 903 طبقه سوم واحد 9

کد پستی :1595653117

تلفنهای دفتر مرکزی : 88916111

فاکس : 88925563

amir_31july
17-10-1390, 11:17 بعد از ظهر
ممنون دوست عزیز بد جوری رفته تو مخم ... شاید فردا اصلا به این خاطر از شرکت مرخصی بگیریم ... یعنی شاید اصلا تو گمرک پیدا نشه ؟؟؟ و چند هفته مثل بچه های دیگه که بارها داستان پیدا کردن و گرفتن قطعات یدکی از کویر موتور رو تو این سایت خوندم منم به سرنوشت اونها دچار بشم ؟؟؟؟؟؟؟؟

Babak
17-10-1390, 11:20 بعد از ظهر
:spam:

firebird69
18-10-1390, 12:45 قبل از ظهر
مبارکت باشه.انشا...الله چرخاش برات بچرخه.
راستی از کجا خریدی؟اگه از رشت خریدی اسم فروشگاه رو لطف می کنی می گی؟

قربونت داداش گلم . آره من رشت هستم و موتور رو از میدان لب آب فروشگاه صحرانورد گرفتم

falat200
18-10-1390, 12:51 قبل از ظهر
ممنون دوست عزیز بد جوری رفته تو مخم ... شاید فردا اصلا به این خاطر از شرکت مرخصی بگیریم ... یعنی شاید اصلا تو گمرک پیدا نشه ؟؟؟ و چند هفته مثل بچه های دیگه که بارها داستان پیدا کردن و گرفتن قطعات یدکی از کویر موتور رو تو این سایت خوندم منم به سرنوشت اونها دچار بشم ؟؟؟؟؟؟؟؟

داداش نگران نباش امیدوارم کارت حل بشه شهرستان ما که نمایندگی نداره وگرنه خدایی خودم واست ردیف میکردم:10: " حالا دعا کن با یه اینه بخیر گذشته "

firebird69
18-10-1390, 01:19 قبل از ظهر

amir_31july
18-10-1390, 01:21 قبل از ظهر
داداش نگران نباش امیدوارم کارت حل بشه شهرستان ما که نمایندگی نداره وگرنه خدایی خودم واست ردیف میکردم:10: " حالا دعا کن با یه اینه بخیر گذشته "
دمت گرم با مراممممممممممممم ... بعدشم یه دوری هم تو بند اورمیه میزدیم

02109002
18-10-1390, 01:22 قبل از ظهر
برای شما دوست عزیز firebird69
آموزش قرار دادن عکس در انجمن ها ([Only registered and activated users can see links])

firebird69
18-10-1390, 01:25 قبل از ظهر

اینم سایت اصلی RKV

نیما نادری
18-10-1390, 08:39 بعد از ظهر
I want to get Marriage with my motorcycle:25r30wi:

i want to get married to my bike

این قشنگتره

firebird69
19-10-1390, 12:47 قبل از ظهر
دوستان من میخوام شمع موتورمو عوض کنم به نظر شما کدوم واسه rkv بهتره و قیمتش چقدره. در ضمن میشه در مورد فیلر شمع کمی توضیح بدین؟

amir_31july
19-10-1390, 12:48 قبل از ظهر
دیشب یه ایمیل به کویر موتور و یه آدرس ایمیل دیگه که از اشون گیر آورده بودم زدم ... صبح ساعت حدودهای 8:45 بود یه آقای خوش اخلاق و خیلی مودب زنگ زد و یه جورائی دل جوئی کرد و 3 تا شماره تلفن داد که اینا شماره انبار مرکزی مونه و هرچی میخوای حوالی گمرکه برو از اونجا بگیر ... القصه زنگ زدم به انبار مرکزی و یه پیرمردی گوشی رو ورداشت و گفت باید پول قطعه ای رو که میخوای به حساب بریزی بعد از 48 ساعت بیای تحویل بگیری خوشحال شدم که جای امیدواری هست ... ساعت حدودهای 2 بود یه دختر خانم از طرف شرکت کویر مجدد تماس گرفت و تا من بیام به این بنده خدا حالی کنم که چی میخوام و لقمه کلاچ چی هستش 15 دقیقه گذشت البته از بنده خدا انتظار هم نداشتم که بدونه آخر سر هم گوشی رو داد به همکار آقا خلاصه دو باره این بنده خدا هم یه آدرس تعمیرگاه مثلا مجاز رو تو خ قلمستان داد زنگ زدم اونجا یه پسر اینکاره گوشی رو ورداشت و تا گفتم للللقممممهه ائییی کلاچ گفت یک هفته دیگه زنگ بزن البته یه سری هم کارتون آوردیم که شاید تو اینا همچین لوازمی هم باشه ولی طول میکشه تا در کارتونها رو باز کنیم ... دیگه کارد بهم میزدی خونم در نمیومد ... یه برگه مرخصی نوشتم از شرکت زدم بیرون رفتم سر راه میدون گمرک ماشینم رو بخاطر طرح ترافیک گذاشتم تو یه پارکینگ و یه سیگاری آتیش کردم و رفتم قدم زنون و متفکرانه رفتم سمت نمایندگی کویر موتور تو راه هم که داشتم میرفتم حقیقتش رو بگم با خودم فکر میکردم چه جوری باچه خواری کنم که کارتونهای لوازم یدکی جدید رسیده رو زودتر بخاطر من باز کنن ... یا اصلا چرا همچین قطعه ای رو از سرب خشک ریخته گری میکنن یعنی آلومینیومی یا فولادیش به صرفه نیست... تا رسیدم در نمایندگی ... 7 یا 8 جوجه تیغی تو یه مغازه نشسته بودن و داشتن با لپ تاپ ها شون ور میرفتن رفتم تو و تا قضیه رو گفتم یکی شون گفت مگه نگفتم یه هفته دیگه زنگ بزن ... دیدم چونه زدن به جائی نمیرسه و کم کم داریم اسکول آقایون میشیم ... یکی دیگه از آقایون نمایندگی گفت واسه پسر عمم هم نتونستم این قطعه رو هنوز جور کنم ... پرسیدم برم مغازه های دور میدون با طعنه گفت وقتی ما نداریم یعنی هیچ کس نداره ... نگرد نیست ... گشتم نبود ... اومدم بیرون پیاده را افتادم سرم رو آوردم بالا دیدم وسط بازاره مکاره گمرک ام یه سیگار دیگه آتیش کردم شروع کردم از تک تک مغازه ها پرسیدن که در کمال ناباوری یه پسر جونی که داشت تو مغازه اش نماز میخوند و من میخواستم مزاحمش نشم ولی با خودم گفتم یک دقیقه صبر کن از اینم بپرس ... و یدفعه گفت داریمممممممممممممممممممم .... انگار دنیا رو بهم دادن چند 6000 تومن ... (کویر گفت اگه بیاریم واست 16000) گفتم ببینم دیدم خودشه بی معطلی پولش رو دادم از همون گوشه میدون پریدم ترک یه موتور تا در پارکینگ ای که ماشینم اونجا بود برگشتم شرکت و .... خونه و .... موتور سازی عباس بچه محله مون ووووو .................................................. ...........

falat200
19-10-1390, 12:55 قبل از ظهر
آقا کارت درسته " وقتی اولشو خوندم حال کردم که به چه پشتیبانی خوبی داره این کویر ولی وسطای نوشتت معلوم شد که چندتا ... نشستن و معلوم نیست کی به کیه " ولی خدارو شکر کهتونستی ردیف کنی " حالا خوبه شما خود تهران هستین وای اگه همچین بلایی سر من یکی بیاد چکار کنم ؟ باید موتور را بخوابونم ؟؟؟ یا هم الاف کوچه پس کوچه های تهران بشم که بلد نیستم " بالاخره خوشحالم از ردیف شدن کارت" راستی منم میخوام موتور را بیمه بدنه کنم ؟ نظرت چیه ؟ می ارزه ؟ یا بیخیال شم فایده نداره ؟ :waiting:

amir_31july
19-10-1390, 01:16 قبل از ظهر
آقا کارت درسته " وقتی اولشو خوندم حال کردم که به چه پشتیبانی خوبی داره این کویر ولی وسطای نوشتت معلوم شد که چندتا ... نشستن و معلوم نیست کی به کیه " ولی خدارو شکر کهتونستی ردیف کنی " حالا خوبه شما خود تهران هستین وای اگه همچین بلایی سر من یکی بیاد چکار کنم ؟ باید موتور را بخوابونم ؟؟؟ یا هم الاف کوچه پس کوچه های تهران بشم که بلد نیستم " بالاخره خوشحالم از ردیف شدن کارت" راستی منم میخوام موتور را بیمه بدنه کنم ؟ نظرت چیه ؟ می ارزه ؟ یا بیخیال شم فایده نداره ؟ :waiting:

نوکرتم ... داداش یه چیزی بگم اصلا نگران نباش ... هرچی خواستی بخودم بگو واست پیدا میکنم با پست واست میفرستم این که غصه نداره ... بعدشم من پرسیدم موتور رو بیمه بدنه نمیکنن ... چون آمار سرقتش بالاست ... یه چند مدت با موتورت نرم تا کن تا وسایلش تو بازار جا بیافته همین افتخار مارا بس که جز اولین ها هستیم که سوار این رخش میشیم سختیشم به جون میخریم ... کلا موتور خوبی یکم بازم میگم یکم با هاش نرم تا کن مطمئن باش با گرم شدن هوا این موتور حتما تو بورس خواهد بود . اینو من از اکثر فروشنده های حرفه ای گمرک شنیدم

falat200
19-10-1390, 01:29 قبل از ظهر
نوکرتم ... داداش یه چیزی بگم اصلا نگران نباش ... هرچی خواستی بخودم بگو واست پیدا میکنم با پست واست میفرستم این که غصه نداره ... بعدشم من پرسیدم موتور رو بیمه بدنه نمیکنن ... چون آمار سرقتش بالاست ... یه چند مدت با موتورت نرم تا کن تا وسایلش تو بازار جا بیافته همین افتخار مارا بس که جز اولین ها هستیم که سوار این رخش میشیم سختیشم به جون میخریم ... کلا موتور خوبی یکم بازم میگم یکم با هاش نرم تا کن مطمئن باش با گرم شدن هوا این موتور حتما تو بورس خواهد بود . اینو من از اکثر فروشنده های حرفه ای گمرک شنیدم

فدات عزیز ممنونم شما لطف دارین " با دوستایی که تو پرشین موتور پیدا کردم همچون شما مطمئن هستم که تو مشکلی نمیمونم و این باعث افتخاره " ولی من امروز بیمه بودم کارشناس گفت که بیمه بدنه هم میکنیم !! داداشی اینکه مسلمه موتورمون حرف نداره حالا به گفته ها که رفته رفته قیمت هم داره بالا میاد من که تو اینجا غوغا کردم و هر روز واسه 10 نفر کلاس میزارم که کلی حال داره و صد البته که بیننده های خاص خودشو داره " و مهمتر اینکه چه افتخار بزرگی همچین موتوری راکبی مثل شمارو داره " قربونت " راستی آقا امیر روغنشو عوض کردی ؟ تا حالا کلا چنتا روندی و نهایت سرعت چند بوده ؟:29:

MGEngineer
19-10-1390, 01:35 قبل از ظهر
اگه خوب پشتیبانی کنن میتونه برای پالس و آپاچی رقیب بشه
توی شهر ما هم داره زیاد میشه چندتا تو خیابون دیدم

amir_31july
19-10-1390, 01:35 قبل از ظهر
فدات عزیز ممنونم شما لطف دارین " با دوستایی که تو پرشین موتور پیدا کردم همچون شما مطمئن هستم که تو مشکلی نمیمونم و این باعث افتخاره " ولی من امروز بیمه بودم کارشناس گفت که بیمه بدنه هم میکنیم !! داداشی اینکه مسلمه موتورمون حرف نداره حالا به گفته ها که رفته رفته قیمت هم داره بالا میاد من که تو اینجا غوغا کردم و هر روز واسه 10 نفر کلاس میزارم که کلی حال داره و صد البته که بیننده های خاص خودشو داره " و مهمتر اینکه چه افتخار بزرگی همچین موتوری راکبی مثل شمارو داره " قربونت " راستی آقا امیر روغنشو عوض کردی ؟ تا حالا کلا چنتا روندی و نهایت سرعت چند بوده ؟:29:
ممنون داداش گلم از این همه لطفت ... آره من که همون روز اول روغن عوض کردم ... 240 تا هم تا حالا روندم ... به غیر از تلق تولوق جک دوشاخی هیچ ... هیچ ... صدای خاص دیگه ای نداشته ... بیشترین سرعتم هم 117 تو کفی ولی اصلا موتور جون نمیکند .خیلی با قدرت یه زوزه دل نشین میکشید که روحت رو تازه میکرد

falat200
19-10-1390, 01:47 قبل از ظهر
اگه خوب پشتیبانی کنن میتونه برای پالس و آپاچی رقیب بشه
توی شهر ما هم داره زیاد میشه چندتا تو خیابون دیدم

سلام برادر " پشتیبانی را نمیدونم ولی فکر کنم همین حالا هم یه رقیب خوب واسه آپاچی و پالس به حساب میاد " تو صفحه های نخست همین تایپک بخونی قشنگ روش بحث کردن ":clap:

---------- Post added at 01:44 AM ---------- Previous post was at 01:40 AM ----------

ممنون داداش گلم از این همه لطفت ... آره من که همون روز اول روغن عوض کردم ... 240 تا هم تا حالا روندم ... به غیر از تلق تولوق جک دوشاخی هیچ ... هیچ ... صدای خاص دیگه ای نداشته ... بیشترین سرعتم هم 117 تو کفی ولی اصلا موتور جون نمیکند .خیلی با قدرت یه زوزه دل نشین میکشید که روحت رو تازه میکرد

خوبه " منم با دو ترک تو صافی 100 یا 110 تا رفتم و باز گاز میخورد واییییییییییی " از چراغ جلوی منم صدای تلق تولوق میاد نمیدونم از کجاشه پیچاشم صفته صفته ولی .... باید بهش دقت کنم تا عیبشو پیدا کنم .

---------- Post added at 01:47 AM ---------- Previous post was at 01:44 AM ----------

amir_31july
19-10-1390, 04:02 بعد از ظهر
سلام برادر " پشتیبانی را نمیدونم ولی فکر کنم همین حالا هم یه رقیب خوب واسه آپاچی و پالس به حساب میاد " تو صفحه های نخست همین تایپک بخونی قشنگ روش بحث کردن ":clap:

---------- Post added at 01:44 AM ---------- Previous post was at 01:40 AM ----------

خوبه " منم با دو ترک تو صافی 100 یا 110 تا رفتم و باز گاز میخورد واییییییییییی " از چراغ جلوی منم صدای تلق تولوق میاد نمیدونم از کجاشه پیچاشم صفته صفته ولی .... باید بهش دقت کنم تا عیبشو پیدا کنم .

---------- Post added at 01:47 AM ---------- Previous post was at 01:44 AM ----------

ببین داداش گلم صدائی که میگی ببین از کلید های اضافه ای نیست که بستی به سوئیچ موتورت ... یا جک ها دوشاخی و تک شاخی ببین پیچ ها و فنر جک محکم هست ؟

firebird69
19-10-1390, 08:34 بعد از ظهر
موتور منم این صدا رو میخوره !!! درضمن امروز باهاش 137 تا رفتم:clap:

falat200
20-10-1390, 12:00 قبل از ظهر
موتور منم این صدا رو میخوره !!! درضمن امروز باهاش 137 تا رفتم:clap:

سلام دوست عزیز " منطورتون همون صدا از چراغ جلوست ؟ چاره ای پیدا کردین تا مارم راهنمایی کنین ؟
امروز یه چیز دیگه کشف کردم از شانس بد من انگاری تایر جلوی منو برعکس بستن دوستان یه نگاهی به فلشی که دور چرخ را نشون میده را بکنین !!!

5623

firebird69
20-10-1390, 12:27 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز " منطورتون همون صدا از چراغ جلوست ؟ چاره ای پیدا کردین تا مارم راهنمایی کنین ؟
امروز یه چیز دیگه کشف کردم از شانس بد من انگاری تایر جلوی منو برعکس بستن دوستان یه نگاهی به فلشی که دور چرخ را نشون میده را بکنین !!!

5623

:25r30wi:داداش چرخ عقب منم برعکسه ولی امروز موتور رو بردم پیش یکی از آشناها واسه سرویس اون گفت بزار برات پیدا میکنم. در ضمن من وقتی ترمز

جلو می گرفتم دوشاخم لق میزد که گفت از کاسه های فرمون که واست عوضش میکنم با honda trail 150 ژاپن که گفت پول اون 40 تومنه 15 هم
تراشکار میگیره که کلا میشه 70 واسه تو . در ضمن بهش گفتم که با موتور 140 تا رفتم گفت 120 بیشتر نرو چون انجینش چینیه آلیاژش تو اون سرعت

ازیت میشه و بعد 8 ماه باید تعمیر کنی:3:

آقا نیما نظری ندارید؟؟

falat200
20-10-1390, 12:46 قبل از ظهر
نه بابا پس این مونتاژ کارا حواصشون کجا بود ؟ حتماً مونده بودن تو کف موتورمون " در مورد دوشاخش نطری ندارم " ولی در مورد دو شاخه هوندا تحقیق کن ببین به درد میخوره یا نه " سرعت هم خب هرچی باشه چینیه به این ژاپنی ها که نمیرسه ولی اونقدرام بد نیست " چون تازه داره تو بازار میاد فعلا اطلاعات خوبی ازش نیست تا بگن یکی با سرعت استفاده کرد و این بلا سرش اومد پس بهتره استفاده کنیم و ببینیم چی میشه قسمت " اگه آقا شفیع و اساتید محترم مدیر فنی به این قسمت نطری بدن ممنون میشیم تا از اطلاعاتشون استفاده کنیم .:pm1:

firebird69
20-10-1390, 01:00 قبل از ظهر
اساتید محترم مدیر فنی به این قسمت نطری بدن ممنون میشیم:interview:

firebird69
20-10-1390, 02:35 بعد از ظهر
کاسه های فرمون کامل honda trail 150 ژاپن چه قیمتند؟ یا اصلا بدرد این RKV میخوره؟ چرا کسی قیمت نمیده؟

falat200
20-10-1390, 02:39 بعد از ظهر
سلام چرا هیچ اساتید محترمی به این موضوع رسیدگی نمیکنه ؟؟؟ :hanghead:

دوستان امروز یه صدای عجیبی فکر کنم از داخل انجین میاد ، صدایی شبیه جر جر یا نمیدونم چجوری بگم انگاری اصلا روغن نداره و سوپاپ ها خشک کار میکنن !! ولی بازدید کردم روغنش خوبه " خواهشا راهنمایی کنین !! چی و گجارو برسی کنم ؟ اگه لازم باشه فیلم بگیرم ؟ :waiting:

firebird69
20-10-1390, 02:57 بعد از ظهر
دوست عزیز(falat200)فکر کنم فقط خودمونیمو خودمون:icon_pf _15_:

Babak
20-10-1390, 03:01 بعد از ظهر
سلام چرا هیچ اساتید محترمی به این موضوع رسیدگی نمیکنه ؟؟؟ :hanghead:

دوستان امروز یه صدای عجیبی فکر کنم از داخل انجین میاد ، صدایی شبیه جر جر یا نمیدونم چجوری بگم انگاری اصلا روغن نداره و سوپاپ ها خشک کار میکنن !! ولی بازدید کردم روغنش خوبه " خواهشا راهنمایی کنین !! چی و گجارو برسی کنم ؟ اگه لازم باشه فیلم بگیرم ؟ :waiting:
فیلتر روغنتو یه نگاه بکن کیپ نباشه...موتور سرده بیشتره صدا و با گرم شدنش کمتر میشه یا یک نواخته

falat200
20-10-1390, 03:06 بعد از ظهر
نه روغن مال خود کارخونس " سفت هم نیست " اتفاقاً وقتی گرمه صدا میاد

02109002
20-10-1390, 03:08 بعد از ظهر
فک کنم از سوپاپها باشه بده یه فیلر بزنن درست میشه
به گفته شفیع جان توجه کن :

وقتی سوپاپی لق بزنه یعنی نمی تونه به طور کامل سوراخ ورودی و یا خروجی سیلندر رو کیپ یا مسدود کنه، و باعث می شه موقع احتراق کمپرس ناقص در سیلندر به وجود بیاد، البته این کمپرس ناقص در حدی نیست که باعث بشه موتور حرکت نکنه، نه نگران نشید، فقط از عواقبش می شه گفت:
1) کمپرس ناقص و مسلمه در پی اون قدرت موتور تا حدودی کم می شه.
2) سر و صدای زیاد که همین سر و صدا باعث می شه موتور سوار به فکر فیلر گیری بیوفته.

شفیع
20-10-1390, 03:09 بعد از ظهر
آقایون ببخشید،
اومدم !
اون صدای تق تق، به احتمال زیاد باید از لقی کاسه چراغ جلو باید باشه این مشکلو توی خیلی از موتورا دیدم، واسه ضعف در مونتاژه.
و اون لقی فرمان !
نمی شه همیجوری بدون اینکه فرمان باز بشه نظر داد و گفت باید فلان قطعه عوض شه و فلان قطعه بره تراشکاری !!!
اول باید دید لقی واسه چیه !
بعضی وقتا به خاطر خشکی، سفت بستن، شل بستن و یا کیفیت پایین بولبورینگ فرمانه.
و بعضی اوقات هم در کل به خاطر ضعیف بودن آلپاژ توپی فرمان که خورده شده.
و فقط در صورتی که خوردگی به وجود اومده باشه می شه به تراشکاری فکر کرد.
اگر مشکل از خرابی یه بولبورینگ باشه، چاره اش تعویض بولبورینگ فرمان با یه جنس بهتره.

و در مورد اون صدا ها، حسین جان، دقیقا ببین و بگو از کجا صدا در میاد ! از کدوم قسمت انجین.

اگر صدای جر جر باشه فکر کنم از سمت چپ انجین باشه، سمتی که کاسه برق هست.

falat200
20-10-1390, 03:14 بعد از ظهر
فک کنم از سوپاپها باشه بده یه فیلر بزنن درست میشه
به گفته شفیع جان توجه کن :

آخه یه موتور صفر بره واسه فیلر ؟ یعنی اگه فیلر بزارم حل میشه ؟

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:13 PM ----------

آقایون ببخشید،
اومدم !
اون صدای تق تق، به احتمال زیاد باید از لقی کاسه چراغ جلو باید باشه این مشکلو توی خیلی از موتورا دیدم، واسه ضعف در مونتاژه.
و اون لقی فرمان !
نمی شه همیجوری بدون اینکه فرمان باز بشه نظر داد و گفت باید فلان قطعه عوض شه و فلان قطعه بره تراشکاری !!!
اول باید دید لقی واسه چیه !
بعضی وقتا به خاطر خشکی، سفت بستن، شل بستن و یا کیفیت پایین بولبورینگ فرمانه.
و بعضی اوقات هم در کل به خاطر ضعیف بودن آلپاژ توپی فرمان که خورده شده.
و فقط در صورتی که خوردگی به وجود اومده باشه می شه به تراشکاری فکر کرد.
اگر مشکل از خرابی یه بولبورینگ باشه، چاره اش تعویض بولبورینگ فرمان با یه جنس بهتره.

و در مورد اون صدا ها، حسین جان، دقیقا ببین و بگو از کجا صدا در میاد ! از کدوم قسمت انجین.

ممنونم از حضورتون " آقا شفیع من مهره های کاسه را چک کردم مشکلی نداشت ؟ ممکنه از کاسه داخلی باشه ؟ اون موقع باید کلا باز کنم ؟

02109002
20-10-1390, 03:16 بعد از ظهر
امکان داره درست بشه و لی این نظر قطعی نیست اگه میتونی یه فیلم بگیر بذار تا بررسی شه

firebird69
20-10-1390, 03:19 بعد از ظهر
خیلی ممنون آقا شفیع .

فرمون موتور رو باز کرد گفت : آلیاژ توپی فرمان خورده شده و چاره اش تعویض بولبورینگ فرمان با یه جنس بهتره در ضمن گفت که تراشکاری هم باید بره

این کاسه های گلویی فرمون هم بالا هم پایین honda 150cc ژاپن کلا با اون شاریگ هاش چنده؟ میگه 45 تومان راست میگه؟

شفیع
20-10-1390, 03:30 بعد از ظهر
آخه یه موتور صفر بره واسه فیلر ؟ یعنی اگه فیلر بزارم حل میشه ؟

حسین آقا، فکر کنم در قسمت آچارکشی گفته بودم، بحث فیلرگیری برای موتور های صفر امکان داره به وجود بیاد، برای اینکه آلیاژ های سوپاپ و دریچه ورودی و خروجی تا به حال حرارت ندیده بودن و منقبض بودن و حالا با سرد و گرم شدن، کمی شل تر شدن و از حالت تنظیم خارج شد، فیلرگیری کار بدی نیست، و درد هم نداره.

ممنونم از حضورتون " آقا شفیع من مهره های کاسه را چک کردم مشکلی نداشت ؟ ممکنه از کاسه داخلی باشه ؟ اون موقع باید کلا باز کنم ؟

و اینکه شما هنوز نگفتی اون صدا دقیقا چطوریه و از کجا شنیده می شه، منتظر جوابت هستم !!!

فرمون موتور رو باز کرد گفت : آلیاژ توپی فرمان خورده شده و چاره اش تعویض بولبورینگ فرمان با یه جنس بهتره در ضمن گفت که تراشکاری هم باید بره

این کاسه های گلویی فرمون هم بالا هم پایین honda 150cc ژاپن کلا با اون شاریگ هاش چنده؟ میگه 45 تومان راست میگه؟

اگر تعمیرکارت همچین نظری داده پس درسته، البته اگر زود تر پیگیری می کردی کم تر خرج داشت!
در مورد قیمت گلویی فرمان اطلاعی ندارم، اگر مسیرت خورد لنگرود هم یه سری بزن، قطعه فروش داره.

falat200
20-10-1390, 03:48 بعد از ظهر
شرمنده آقا شفیع حرف شما درست ولی اون موقع میخواستم فلات را فیلر بزارم که فعلا خوابوندم ، ولی نمیدونم چرا امروز این صدا تولید شد که اگه تصویب بشه میدم فیلر اینم صداش که اپلود کردم

firebird69
20-10-1390, 03:50 بعد از ظهر
مرسی آقا شفیع گل:flower4:

شفیع
20-10-1390, 04:03 بعد از ظهر
شرمنده آقا شفیع حرف شما درست ولی اون موقع میخواستم فلات را فیلر بزارم که فعلا خوابوندم ، ولی نمیدونم چرا امروز این صدا تولید شد که اگه تصویب بشه میدم فیلر اینم صداش که اپلود کردم

حسین جان،
ممنون صدا رو شنیدم، ولی هنوز نگفتی، این صدای چیپ چیپ از کجا شنیده می شه :icon_pf _99_:
حالا اشکال نداره، صداش شبیه شلی سوپاپ هاست، همون فیلر باید باشه.

02109002
20-10-1390, 04:18 بعد از ظهر
منم صدا رو شنیدم و البته بردم به تعمیرکارم نشون دادم
اون گفت چند تا امکان وجود داره
آب رفته باشه داخل موتور
بلبرینگ میل لنگ
شاتون
سوپاپها
به نظر من موتور و ببر به یه تعمیر کار نشون بده

falat200
20-10-1390, 09:25 بعد از ظهر
حسین جان،
ممنون صدا رو شنیدم، ولی هنوز نگفتی، این صدای چیپ چیپ از کجا شنیده می شه :icon_pf _99_:
حالا اشکال نداره، صداش شبیه شلی سوپاپ هاست، همون فیلر باید باشه.

قربانت آقا شفیع صدا از داخل انجین میاد ، همین الان از تعمیرگاه میام به 2 تاشون نشون دادم یکی گفت چیزی نیست به نظرت میاد یکیشم گفت نه فیلز نمیخواد یکم باید شل باشه تا موتورت داغ نکنه ، منم موندم که چه کنم ، رفتم تعویض روغنی و دادم روغنشو عوض کرد یک لیتر روغن کسترول 20-50 ریختم ولی اینم فکر کنم خیلی طول میکشه تا گرم بشه آخه بعد 10 مین روندم خیلی سخت به دنده میرفت یا موقع تعویض دنده موتور ضربه میخورد ، نمیدونم درد این زبون بسته چیه ف شهرستان ماهم وقتی میبینن ناشی هستی و چیزی از تعمیر حالیت نیست فقط میخوان جر بدن ،:wall3:

---------- Post added at 09:25 PM ---------- Previous post was at 09:20 PM ----------

منم صدا رو شنیدم و البته بردم به تعمیرکارم نشون دادم
اون گفت چند تا امکان وجود داره
آب رفته باشه داخل موتور
بلبرینگ میل لنگ
شاتون
سوپاپها
به نظر من موتور و ببر به یه تعمیر کار نشون بده

عزیز آخه چطور ممکنه آب بره تو موتور ؟ اولاً اینکه آب نداره بگم قاطی کرده !! دوماً جای بارانی هم نرفتم بگم آبی در کار بوده !! ثانیاً حالا بگم آب از یه جایی پرت شده یعنی انجینش این همه مضخرفه که آب راحت بره توش ؟ تازه هم از پیش تعمیرکار میام اون گفت چیزی نیست صدای سوپاپ هست که عادیه باید شل باشه تا داغ نکنه ،
بابا از کجا میشه یک تعمیرکار با پدرمادر پیدا کرد که کمک کنه و ما مشتری شیم نه اینکه هر دفعه بریم سراغ یکی اه
( مختص تعمیرکارای شهر ارومیه )

02109002
20-10-1390, 09:27 بعد از ظهر
حسین آقا یه فیلم از انجین و حرکت موتور بذار

falat200
20-10-1390, 09:57 بعد از ظهر
حسین آقا یه فیلم از انجین و حرکت موتور بذار

داداش شرمنده با موبایل فیلم گرفتم اونم تو شب شاید نا مفهوم باشه معذرت :10:

MGEngineer
20-10-1390, 10:04 بعد از ظهر
آقا زیاد حساس نشو
فقط نکات ایمنی هنگام آب بندی رو رعایت کن
الان چند کیلومتر کار کرده؟؟

falat200
20-10-1390, 10:10 بعد از ظهر
آقا زیاد حساس نشو
فقط نکات ایمنی هنگام آب بندی رو رعایت کن
الان چند کیلومتر کار کرده؟؟

حساس که چه بگم والا ، میخوام تا زیاد خرج باز نکرده اگه مشکلی داشته باشه حل کنم ، آب بندی که زیاد بهش فشار نمیارم تا بگم زیاد فشار دادم ، نهایتا تو شهر 70 80 میرم و تنها یکبار به 110 با دو ترک روندم کلا هم 210km روندم

شفیع
20-10-1390, 10:35 بعد از ظهر
داداش شرمنده با موبایل فیلم گرفتم اونم تو شب شاید نا مفهوم باشه معذرت :10:

فیلمو دیدم! هم توی این فیلم و هم توی اون فایل صوتی قبلی یه غیر از اون صدای ریز چیپ چیپ، که باید واسه سوپاپ باشه، یه صدای تک تک هم شنیده می شه، ولی نمی دونم این صدا چون با دوربین ضبظ شده به وجود اومده یا نه، شاید صدای تک تک همون صدای اگزوز باشه که ما با شنیدن فایل اینطوری شنیده می شه. البته شما هم که گفتی موتور صفره ! انشالله چیزی نیست :3: شما همون سوپاپارو فیلرگیری کن.

falat200
20-10-1390, 10:45 بعد از ظهر
سلام آقا شفیع ، آره با موبایل فیلم گرفتم کیفیت هم پایینه معذرت ، فردا برم ببینم تعمیرکارای دیگه چی میگن شاید یکی کار درست در اومد و حلش کرد ولی من خودم روی فیلر تاکید میکنم ، ممنونم

amir_31july
20-10-1390, 11:16 بعد از ظهر
قربانت آقا شفیع صدا از داخل انجین میاد ، همین الان از تعمیرگاه میام به 2 تاشون نشون دادم یکی گفت چیزی نیست به نظرت میاد یکیشم گفت نه فیلز نمیخواد یکم باید شل باشه تا موتورت داغ نکنه ، منم موندم که چه کنم ، رفتم تعویض روغنی و دادم روغنشو عوض کرد یک لیتر روغن کسترول 20-50 ریختم ولی اینم فکر کنم خیلی طول میکشه تا گرم بشه آخه بعد 10 مین روندم خیلی سخت به دنده میرفت یا موقع تعویض دنده موتور ضربه میخورد ، نمیدونم درد این زبون بسته چیه ف شهرستان ماهم وقتی میبینن ناشی هستی و چیزی از تعمیر حالیت نیست فقط میخوان جر بدن ،:wall3:

---------- Post added at 09:25 PM ---------- Previous post was at 09:20 PM ----------

عزیز آخه چطور ممکنه آب بره تو موتور ؟ اولاً اینکه آب نداره بگم قاطی کرده !! دوماً جای بارانی هم نرفتم بگم آبی در کار بوده !! ثانیاً حالا بگم آب از یه جایی پرت شده یعنی انجینش این همه مضخرفه که آب راحت بره توش ؟ تازه هم از پیش تعمیرکار میام اون گفت چیزی نیست صدای سوپاپ هست که عادیه باید شل باشه تا داغ نکنه ،
بابا از کجا میشه یک تعمیرکار با پدرمادر پیدا کرد که کمک کنه و ما مشتری شیم نه اینکه هر دفعه بریم سراغ یکی اه
( مختص تعمیرکارای شهر ارومیه )
عزیز جان آب به راحتی داخل موتور میره ... چه جوری از طریق بنزین که توسط یک سری آدم بی شرافت قاطی میشه ... این بلا سر ماشین من اومد ... اول موتور بد کار میکرد بعد کم کم بد زوشن شد تا اینکه چراغ چک موتور روشن شد رفتم دیاگ زدم گفت سیلندر 2 و 3 کار نمیکنه و بعد از کنترل گازهای خروجی از اگزوز گفت مقدار زیاد تر از معمول بخار آب تو دود اگزوز ماشینت هستش و این آب روی شمع میشینه و .... در نتیجه وجود آب در اینجین زیادم هم با این اوضاع مملکت دور از ذهن نیست ...

MGEngineer
20-10-1390, 11:17 بعد از ظهر
من اگه جای شما بودم دست به موتور نمیزدم فقط یذره بیشتر مراعات میکردم مثلا دورموتور زیر 4500 دنده عوض میکردم و تا 1000کیلومتر اول هم 2ترک نمیکردم و بالای 60-70 تا هم نمیرفتم
تجربه نشون داده هرگونه دستکاری موتور میتونه مشکل رو وخیم تر کنه ولی اگر مراعات کنی و توجه نکنی حتی امکان داره این صدا هم از بین بره(این رو هم تجربه نشون داده)
:3:

falat200
21-10-1390, 09:58 بعد از ظهر
سلام دوستان یه سوال !! این گریس زیر فرمون بودنش عادیه !! بلبرینگ یا کاسه نمدش خراب شده و داده بیرون ؟

5706 5707 5708

amir_31july
21-10-1390, 10:20 بعد از ظهر
سلام دوستان یه سوال !! این گریس زیر فرمون بودنش عادیه !! بلبرینگ یا کاسه نمدش خراب شده و داده بیرون ؟

5706 5707 5708
داداشی من رفتم مال خودم رو نگاه کردم ... والا همچین گریسی ندیدم ... اما فکر نکنم هم غیر عادی باشه چون اون استوانه فرمون قرار نیست بارگذاری خاصی رو تحمل بکنه که حالا روغن بزنه ... بهتر با یه دستمال تمیزش کنی

falat200
21-10-1390, 11:23 بعد از ظهر
سلام داداش " منم امروز شانسی دیدم و شک کردم که نکنه اون صدای تلق تولوق از فرمون بیاد نمیدونم پاکش کردم اگه فردا ببینم باز گریس زده بیرون باید بررسی کنم " نمیدونم از شانس بدم موتور چرا همچین شد .

شفیع
21-10-1390, 11:31 بعد از ظهر
سلام داداش " منم امروز شانسی دیدم و شک کردم که نکنه اون صدای تلق تولوق از فرمون بیاد نمیدونم پاکش کردم اگه فردا ببینم باز گریس زده بیرون باید بررسی کنم " نمیدونم از شانس بدم موتور چرا همچین شد .

برای اینکه متوجه شی توپی فرمان مشکل داره یا نه، موتورو خاموش کن روش بشین، ترمز جلو رو محکم بگیر، موتور با پا به عقب و جلو حرکت بده، اگر مشکل از لقی بولبورینگ فرمان باشه، می شه متوجه شد.
و اینکه اون گریس تازه بود، نباید چیز مهمی باشه.

falat200
22-10-1390, 08:29 بعد از ظهر
سلام بر دوستان محترم " اول از همه آقا شفیع گفته شما را چک کردم "صدای خاصی نمی یومد به جز لقی لنت ترمز ، دوم اینکه امروز موتور واسه چک نهایی بردم تعمیرگاه هم صدای جر جر موتور را گفتم هم اون گریس ریز فرمون هم صدای تلق تولوق چراغ ، تعمیرکار که یکی از دوستان معرفی کرده بود به نظر وارد میومد چون جلو مغازه پر از موتور سنگین بود و داخل مغازه چنتا عکس دبش و جام مقام اول دوم داشت :happy4:بالاخره سوار موتور شد و رفت برگشتنی گفت اون گریس چیزی نیست مشکلی نداره ، صدای تلق تولوق باید آچار کشی کنی ، و اما صدای جر جر که گفت فیلر میخواد ( بنا به گفته آقا شفیع ) و موتور را گذاشتم اونجا واسش فیلر گذاشت ، و گفت حتما بیار واسه آچارکشی تا کلاٌ چک کنم و گفت اگه یخوای واست یک صفحه کلاج ژاپنی میندازم تا موتورت اوکی بشه ، حالا راهنمایی میخوام ازتون به نظرتون صفحه را عوض کنم ؟ طرف گفت این صفحه که روشه چینیه و با دنده ها درگیر میشه ( منظورشو نفهمیدم ) منظورش از تعویض صفحه چیه ؟ و به چه دردی میخوره ؟

شفیع
22-10-1390, 09:57 بعد از ظهر
سلام بر دوستان محترم " اول از همه آقا شفیع گفته شما را چک کردم "صدای خاصی نمی یومد به جز لقی لنت ترمز ، دوم اینکه امروز موتور واسه چک نهایی بردم تعمیرگاه هم صدای جر جر موتور را گفتم هم اون گریس ریز فرمون هم صدای تلق تولوق چراغ ، تعمیرکار که یکی از دوستان معرفی کرده بود به نظر وارد میومد چون جلو مغازه پر از موتور سنگین بود و داخل مغازه چنتا عکس دبش و جام مقام اول دوم داشت :happy4:بالاخره سوار موتور شد و رفت برگشتنی گفت اون گریس چیزی نیست مشکلی نداره ، صدای تلق تولوق باید آچار کشی کنی ، و اما صدای جر جر که گفت فیلر میخواد ( بنا به گفته آقا شفیع ) و موتور را گذاشتم اونجا واسش فیلر گذاشت ، و گفت حتما بیار واسه آچارکشی تا کلاٌ چک کنم و گفت اگه یخوای واست یک صفحه کلاج ژاپنی میندازم تا موتورت اوکی بشه ، حالا راهنمایی میخوام ازتون به نظرتون صفحه را عوض کنم ؟ طرف گفت این صفحه که روشه چینیه و با دنده ها درگیر میشه ( منظورشو نفهمیدم ) منظورش از تعویض صفحه چیه ؟ و به چه دردی میخوره ؟

حسین جان، شما موتورو تازه گرفتی، به نظرم فعلا نیازی نیست صفحه کلاچ عوض شه همین صفحه کلاچ چینی هم واست کار می کنه، صفحه کلاچ موتور خودم که تازه گرفتم اصل چینه ! کارمو راه میندازه.
اگر می خوای به موتور یه حالی بدی اگر از موتور زیاد استفاده می کنی اول خرداد صفحه کلاچشو عوض کن.

vahid64
24-10-1390, 12:09 قبل از ظهر
آیا رنگ آبیشم هستش؟

---------- Post added 01-14-2012 at 12:09 AM ---------- Previous post was 01-13-2012 at 11:56 PM ----------

دوستان چرا الکی میگین شتابش از پالس بیشتره؟به نظر من موتور خیلی خوبیه و صداشم دوست دارم ولی شتابشو قبول ندارم

firebird69
24-10-1390, 03:23 بعد از ظهر
آیا رنگ آبیشم هستش؟

---------- Post added 01-14-2012 at 12:09 AM ---------- Previous post was 01-13-2012 at 11:56 PM ----------

دوستان چرا الکی میگین شتابش از پالس بیشتره؟به نظر من موتور خیلی خوبیه و صداشم دوست دارم ولی شتابشو قبول ندارم
من یه فیلم میگیرم از موتور خودم با یه پالس 220 بعد ببین چطور سوسک میشه:clap:

Kami
24-10-1390, 06:02 بعد از ظهر
پست های مربوط به شمع منتقل شد به [Only registered and activated users can see links]
در اونجا بحث کنید

amir_31july
25-10-1390, 12:06 قبل از ظهر
بله ... رنگ آبیش هم هست و خیلی شیک به نظر میرسه

---------- Post added 01-15-2012 at 12:06 AM ---------- Previous post was 01-14-2012 at 11:55 PM ----------

سلام ... دادشی نگفت چه تیپ دیسک و صفحه ای میشه رو این موتور سوار کرد و مارکش چیه و قیمتش چند هستش ... من هم میخوام دیسک و صفحه ام رو عوض کنم و هم یه شمع سوزنی بزارم روش ... البته هیچ کدوم ایرادی ندارن که بخوام تعویض کنم ... اگه جوابم رو بدین و یا هرکس اطلاعاتی در مورد دیسک و صفحه rkv 200 داره بهم لطف کنه بگه ممنون میشم

amir_31july
25-10-1390, 11:47 بعد از ظهر
بعد از تحقیقات و تعویض دیسک و صفحه نو فابریک اما چینی موتور خودم با یک دست دیسک و صفحه ژاپنی ... اولا اینکه دیسک و صفحه هوندا به این موتور به راحتی میخوره البته اما تعداد بیشتری دیسک و صفحه درون استوانه قرار میگیره ... دیسک و صفحه فابریک نازکتر از دیسک و صفحه ژاپنی بوده در نتیجه عباس موتور ساز تعمیرکار موتورم از ترکیبی از دیسک و صفحه فابریک و ژاپنی استفاده کرد ... همچنین شمع فابریک این موتور یه شمع بی کیفیت پاکستانی هستش اون رو با یک مدل ان جی کی ژاپن عوض کرد ... نتیجه ... واقعا کشش موتورم بعد از تعویض دیسک وصفحه تغییر کرده و کاملا تقئیت شده... شمع رو که عوض کردم موتور انگار خیلی روانتر کار میکنه و یه تاثیری هم تو صداش گذاشته همه این تعوض کردنها با اجرتش شد 44 هزار تومن ... اینم بگم دیسک و صفحه فابریک رو موتور رو وقتی کنار ژاپنی میزاری اختلافش از نظر کیفی واقعا بصورت چشمی هم معلومه ... فقط موقع تعویض مواظب واشر دور محفظه باشید که وقتی پوسته رو باز میکنید آسیب نبینه و پاره بشه ...

firebird69
26-10-1390, 02:57 بعد از ظهر
بعد از تحقیقات و تعویض دیسک و صفحه نو فابریک اما چینی موتور خودم با یک دست دیسک و صفحه ژاپنی ... اولا اینکه دیسک و صفحه هوندا به این موتور به راحتی میخوره البته اما تعداد بیشتری دیسک و صفحه درون استوانه قرار میگیره ... دیسک و صفحه فابریک نازکتر از دیسک و صفحه ژاپنی بوده در نتیجه عباس موتور ساز تعمیرکار موتورم از ترکیبی از دیسک و صفحه فابریک و ژاپنی استفاده کرد ... همچنین شمع فابریک این موتور یه شمع بی کیفیت پاکستانی هستش اون رو با یک مدل ان جی کی ژاپن عوض کرد ... نتیجه ... واقعا کشش موتورم بعد از تعویض دیسک وصفحه تغییر کرده و کاملا تقئیت شده... شمع رو که عوض کردم موتور انگار خیلی روانتر کار میکنه و یه تاثیری هم تو صداش گذاشته همه این تعوض کردنها با اجرتش شد 44 هزار تومن ... اینم بگم دیسک و صفحه فابریک رو موتور رو وقتی کنار ژاپنی میزاری اختلافش از نظر کیفی واقعا بصورت چشمی هم معلومه ... فقط موقع تعویض مواظب واشر دور محفظه باشید که وقتی پوسته رو باز میکنید آسیب نبینه و پاره بشه ...
خیلی لطف کردید که توضیح دادید ولی حالا 2 تا سوال دارم.
1-دیسک و صفحه honda 125cc بهش میخوره یا 150 یا 200 ؟
2-شمع ngk سوزنی بود یا معمولی ؟ شماره فنیش چیه که خواستیم بگیریم بدونیم. قیمت شمع چقدر قیمت صفحه چقدر؟

شفیع
26-10-1390, 03:17 بعد از ظهر
دیسک و صفحه فابریک نازکتر از دیسک و صفحه ژاپنی بوده در نتیجه عباس موتور ساز تعمیرکار موتورم از ترکیبی از دیسک و صفحه فابریک و ژاپنی استفاده کرد

چی کار کردی !؟ :13:
بد ترین کاری که می شه با یه صفحه کلاچ کرد !!!
استفاده از صفحه کلاچ های بی کیفیت ولی یک اندازه خیلی بهتری از این طوری استفاده کردنه !!! در صفحه کلاچ موتور فنر هایی وجود داره که طوری تنظیم شده تمام صفحات رو هم زمان با یک فاصله دقیق و یک اندازه از روی دیسک برداره یا بنشونه روش.
متاسفانه این چندمین باره که می بینم و یا می شنوم یه تعمیرکاری برای اینکه مثلا بگه خلاقیت به خرج داده همچین کاری انجام می ده.
الان می دونی چه اتفاقی می افته ؟ علت اینکه الان صفحه کلاچت عالی شده به خاطر اینکه فعلا به علت نو بودن، بیشترین فشار روی صفحه کلاچی هست که ضخیم تره (یعنی همون ژاپنیه) دراین مدتی که از این صفحه کلاچ استفاده می کنی صفحه کلاچ های ضخیم تر خیلی سریع تر خورده می شن تا برسه به اندازه ی اون صفحه کلاچ های نازک تر!
اگر دقت کرده باشید موقع تعویض صفحه کلاچ کهنه، تمام صفحات یک اندازه هستن، به خاطر همین فشار یک اندازه ای هست که روی صفحات وارد می شه. اگر صفحات یک اندازه نباشن، اون صفحات ضخیم تر یا خیلی زود فرسوده می شن و یا از شدت فشار می سوزن و به حالت سرامیکی در میان.
یکی از دوستام همچین کاری انجام داده بود، (از بچه های همین انجمن) روی تریل نصب کرد، یک ماه نشد صفحه کلاچش سوخت، دوباره رفت عوض کرد، این بار همرو یک اندازه انداخت.

نیما نادری
26-10-1390, 03:42 بعد از ظهر
ضخامت صفحه کلاچات با هم فرق دارن یا دیسک های بینش رو ترکیبی از کلفت و نازک انداخته ؟

کلا کلاچ این موتور با 125 یکیست

کلاجت چند فنر بود ؟ 4 یا 6تا ؟

amir_31july
26-10-1390, 07:16 بعد از ظهر
ضخامت صفحه کلاچات با هم فرق دارن یا دیسک های بینش رو ترکیبی از کلفت و نازک انداخته ؟

6 فنره بود ... بله با 150 یکی هستش

---------- Post added at 07:02 PM ---------- Previous post was at 06:55 PM ----------

خیلی لطف کردید که توضیح دادید ولی حالا 2 تا سوال دارم.
1-دیسک و صفحه honda 125cc بهش میخوره یا 150 یا 200 ؟
2-شمع ngk سوزنی بود یا معمولی ؟ شماره فنیش چیه که خواستیم بگیریم بدونیم. قیمت شمع چقدر قیمت صفحه چقدر؟

دیسک و صفحه 150 ... شمع هم مارک ngk بود که روی فسمت آچار گیرش در دوس سمت یه شماره حک شده بود ولی تقلبیشم هست که این شماره رو نداره و یکم کله استوانه قسمت جرقه زن بیرون با همون بسته بندی قیمتش هم 5000 تومن بود که بنظرم ارزشش رو داره ... دیسک و صفحه هم فک کنم شد 14 تومن

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 07:02 PM ----------

چی کار کردی !؟ :13:
بد ترین کاری که می شه با یه صفحه کلاچ کرد !!!
استفاده از صفحه کلاچ های بی کیفیت ولی یک اندازه خیلی بهتری از این طوری استفاده کردنه !!! در صفحه کلاچ موتور فنر هایی وجود داره که طوری تنظیم شده تمام صفحات رو هم زمان با یک فاصله دقیق و یک اندازه از روی دیسک برداره یا بنشونه روش.
متاسفانه این چندمین باره که می بینم و یا می شنوم یه تعمیرکاری برای اینکه مثلا بگه خلاقیت به خرج داده همچین کاری انجام می ده.
الان می دونی چه اتفاقی می افته ؟ علت اینکه الان صفحه کلاچت عالی شده به خاطر اینکه فعلا به علت نو بودن، بیشترین فشار روی صفحه کلاچی هست که ضخیم تره (یعنی همون ژاپنیه) دراین مدتی که از این صفحه کلاچ استفاده می کنی صفحه کلاچ های ضخیم تر خیلی سریع تر خورده می شن تا برسه به اندازه ی اون صفحه کلاچ های نازک تر!
اگر دقت کرده باشید موقع تعویض صفحه کلاچ کهنه، تمام صفحات یک اندازه هستن، به خاطر همین فشار یک اندازه ای هست که روی صفحات وارد می شه. اگر صفحات یک اندازه نباشن، اون صفحات ضخیم تر یا خیلی زود فرسوده می شن و یا از شدت فشار می سوزن و به حالت سرامیکی در میان.
یکی از دوستام همچین کاری انجام داده بود، (از بچه های همین انجمن) روی تریل نصب کرد، یک ماه نشد صفحه کلاچش سوخت، دوباره رفت عوض کرد، این بار همرو یک اندازه انداخت.
ممنون که انقدر فنی و خوب مسائل رو واسه افراد بی تجربه ای مثل من باز میکنید ... اما خدمت گل ات عرض کنم که رفتم ته تو این قضیه رو در پیش تعمیرکارم بعد از این فرمایش شما در آوردم ... البته در زمان تعویض هم بمن گفت که اینا رو طوری قرار میده که استوانه داخلی پله نندازه مجموعا 5 تا دیسک و 5 تا صفحه میخورده که 8 تا رو با کیفیت ژاپنی و دو تا رو هم فابریک خود موتورم رو گذاشته ... گفت اگر هم کوچکترین اتفاقی هم افتاد بیار مجانی عوض میکنم ... برو هرچی دوست داری ***ز خیالت راحت .... والا امروز هم که خیلی این ور اونور کار داشتم و تمام مدتم هم در حال گاز دادن و کلاچ و ترمز کوچکترین ایردای هس نکردم ... همچنین صدای تق تق دنده عوض کردنم ها هم بکل افتاده کلا که خیلی راضیم تا ببینیم بعدا چی پیش میاد البته اینم بگم که سابقه دیسک و صفحه سوزندم رو هم دارم البته رو یه 206 صفر کیلومتر که دو سال پیش تازه تحویل گرفته بودم تو سربالائی فرعی های خ ولیعصر یه ذره ترافیک شده بود بعد از چند تا نیم کلاچ ساده بوی گندش بلند شد و .... تعمیرکار اون موقع گفت از دیسک و صفحه بی کیفیت هستش البته میدونم این دو تا شاید بهم هیچ ربطی نداشته باشه ولی خوب کلا این قطعه بی کیفیت هم میتونه توی موتور تو شتاب اولیه حالگیری کنه

نیما نادری
26-10-1390, 07:26 بعد از ظهر
دیسک و صفحه 125-150-200 همه یکیست

فقط در 150و 200 شش فنر میشه که میشه 6 فنر را روی 125 هم نصب کرد

firebird69
26-10-1390, 07:27 بعد از ظهر
حالا ما نفهمیدیم که این کاری که دوستمون انجام داد (صفحه کلج هوندا ۱۵۰ رو بست) خوب یا بد؟ چون آقا شفیع گفت اصلا خوب نیست ولی‌ آقای نادری حرفی‌ نزد!!

نیما نادری
26-10-1390, 07:30 بعد از ظهر

جواب؟

firebird69
26-10-1390, 07:33 بعد از ظهر
6 فنره بود ... بله با 150 یکی هستش

---------- Post added at 07:02 PM ---------- Previous post was at 06:55 PM ----------

دیسک و صفحه 150 ... شمع هم مارک ngk بود که روی فسمت آچار گیرش در دوس سمت یه شماره حک شده بود ولی تقلبیشم هست که این شماره رو نداره و یکم کله استوانه قسمت جرقه زن بیرون با همون بسته بندی قیمتش هم 5000 تومن بود که بنظرم ارزشش رو داره ... دیسک و صفحه هم فک کنم شد 14 تومن

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 07:02 PM ----------

ممنون که انقدر فنی و خوب مسائل رو واسه افراد بی تجربه ای مثل من باز میکنید ... اما خدمت گل ات عرض کنم که رفتم ته تو این قضیه رو در پیش تعمیرکارم بعد از این فرمایش شما در آوردم ... البته در زمان تعویض هم بمن گفت که اینا رو طوری قرار میده که استوانه داخلی پله نندازه مجموعا 5 تا دیسک و 5 تا صفحه میخورده که 8 تا رو با کیفیت ژاپنی و دو تا رو هم فابریک خود موتورم رو گذاشته ... گفت اگر هم کوچکترین اتفاقی هم افتاد بیار مجانی عوض میکنم ... برو هرچی دوست داری ***ز خیالت راحت .... والا امروز هم که خیلی این ور اونور کار داشتم و تمام مدتم هم در حال گاز دادن و کلاچ و ترمز کوچکترین ایردای هس نکردم ... همچنین صدای تق تق دنده عوض کردنم ها هم بکل افتاده کلا که خیلی راضیم تا ببینیم بعدا چی پیش میاد البته اینم بگم که سابقه دیسک و صفحه سوزندم رو هم دارم البته رو یه 206 صفر کیلومتر که دو سال پیش تازه تحویل گرفته بودم تو سربالائی فرعی های خ ولیعصر یه ذره ترافیک شده بود بعد از چند تا نیم کلاچ ساده بوی گندش بلند شد و .... تعمیرکار اون موقع گفت از دیسک و صفحه بی کیفیت هستش البته میدونم این دو تا شاید بهم هیچ ربطی نداشته باشه ولی خوب کلا این قطعه بی کیفیت هم میتونه توی موتور تو شتاب اولیه حالگیری کنه

آقا امیر می‌شه یه لطفی‌ بکنیو بپرسی‌ که به چه مدلی‌ صفحه هارو با دیسکو انداخته که منم واسه خودمو اونجوری درس کنم؟ یا یه عکسی چیزی باشه که بفهمم؟ خیلی‌ ممنونتون میشم اگه بشه

amir_31july
26-10-1390, 07:52 بعد از ظهر
دیسک و صفحه 125-150-200 همه یکیست

فقط در 150و 200 شش فنر میشه که میشه 6 فنر را روی 125 هم نصب کرد
جناب نادری والا من به این دقت نکردم اما مطمئنم 4 نبود یا 5 و یا 6 بود ... میگم 150 چون بسته ای رو که باز کرد روی سلفونش زده بود 150 سی سی Maximum Entropy

---------- Post added at 07:41 PM ---------- Previous post was at 07:35 PM ----------

آقا امیر می‌شه یه لطفی‌ بکنیو بپرسی‌ که به چه مدلی‌ صفحه هارو با دیسکو انداخته که منم واسه خودمو اونجوری درس کنم؟ یا یه عکسی چیزی باشه که بفهمم؟ خیلی‌ ممنونتون میشم اگه بشه
چشم داداش میپرسم ... بهم یه روز وقت بده فردا میرم دوباره پیشش ... حالا من این حرکت رو زدم یه چند وقت صبر کن ببینیم چطوری میشه ... نظر بچه های دیگه رو هم چک کن من هم هر اتفاقی افتاد حتما تجربه خودم رو اینجا در اختیارت میذارم ... متاسفانه موقعی که آخرین پیچ رو سفت کرد به فکر رسید که ای بابا کاش چندتا عکس گرفته بودم ...

---------- Post added at 07:52 PM ---------- Previous post was at 07:41 PM ----------

یه مدل اگزوز استوانه ای و کوتاه واسه این موتور دیدم یه چیزی تو مایه ها اگزوز mh میخواستم ببینم اگه اگزوز رو تعویض کنم انوقت ....؟؟؟

firebird69
26-10-1390, 08:20 بعد از ظهر
خیلی‌ ممنون آقا امیر شما لطف داری چشم من عجله ندارم ولی‌ این اگزوز که فرمودید جریانش چیه؟ می‌شه بیشتر توضیح بدید؟

amir_31july
26-10-1390, 08:27 بعد از ظهر
خیلی‌ ممنون آقا امیر شما لطف داری چشم من عجله ندارم ولی‌ این اگزوز که فرمودید جریانش چیه؟ می‌شه بیشتر توضیح بدید؟
تو اینترنت این موتور رو با 3 مدل اگزوز مختلف دیدم یه مدلش خیلی خوشگل بود میخوام یه سر برم گمرک شاید بتونم نمونه اش رو پیدا کنم ... میخواستم ببینم نظر بچه ها چی هستش ... جریان خاصی نداره فدات شم

firebird69
26-10-1390, 08:56 بعد از ظهر
تو اینترنت این موتور رو با 3 مدل اگزوز مختلف دیدم یه مدلش خیلی خوشگل بود میخوام یه سر برم گمرک شاید بتونم نمونه اش رو پیدا کنم ... میخواستم ببینم نظر بچه ها چی هستش ... جریان خاصی نداره فدات شم

فکر کنم بدونم کدوم اگزوزو میگید. همونی که استوانییه و استیل هستو نوارهای مشکی‌ داره؟

amir_31july
26-10-1390, 09:25 بعد از ظهر
بله درسته

شفیع
26-10-1390, 11:22 بعد از ظهر
بهتره همیشه صفحات کلاچ از یک نوع و مارک باشه تا راحت تر مچ بشه.
البته نه این که فکر کنید اگر با هم فرق داشته باشن کار نمی کنه، نه !
حتی اگر از 8 تا صفحه 5 تاش صفحه سوخته بندازی و 3 تاش سالم باشه باز هم کلاچ به درستی عمل می کنه، ولی با عمر خیلی کم تر!

amir_31july
27-10-1390, 05:57 بعد از ظهر
آقا رفتم پدسیدم از بیرون اگه نگاه کنی دیسک و صفحه اول فابریکی و بقیه ژاپنی

vahid64
27-10-1390, 07:31 بعد از ظهر
من یه فیلم میگیرم از موتور خودم با یه پالس 220 بعد ببین چطور سوسک میشه:clap: اشتباه نکن فک نکنم بتونه پالسو بگیره..باشه فیلمشو بزار منتظرم:retarded:

hossein_cbr
27-10-1390, 09:29 بعد از ظهر
سلام به همگی ببخشید که یهو میپرم وسط فقط می خواستم بپرسم عکسای این موتور رو کجا می تونم ببینم؟:11:

02109002
27-10-1390, 09:33 بعد از ظهر
عکسای این موتور رو کجا می تونم ببینم؟:11:

اگه منظورتون rkv 200 که صفحه اول همین تاپیک عکساش هست

amir_31july
27-10-1390, 10:42 بعد از ظهر
60056006

amir_31july
27-10-1390, 10:47 بعد از ظهر
60076008

amir_31july
27-10-1390, 10:58 بعد از ظهر
سلام به همگی ببخشید که یهو میپرم وسط فقط می خواستم بپرسم عکسای این موتور رو کجا می تونم ببینم؟:11:
داداش 2 تا عکس واست گذاشتم تو صفحه 18 همین مبحث

---------- Post added at 10:58 PM ---------- Previous post was at 10:48 PM ----------

بهتره همیشه صفحات کلاچ از یک نوع و مارک باشه تا راحت تر مچ بشه.
البته نه این که فکر کنید اگر با هم فرق داشته باشن کار نمی کنه، نه !
حتی اگر از 8 تا صفحه 5 تاش صفحه سوخته بندازی و 3 تاش سالم باشه باز هم کلاچ به درستی عمل می کنه، ولی با عمر خیلی کم تر!
از نظر من دیسک و صفحه با ضخامت بیشتر از نظر جذب حرارت و یا همون ضریب ت تا که توی فلزات مطرح هستش حرارت بیشتری رو از جهت اصطحکاک تحمل میکنه این از نظر تئوری ... از نظر عملی وقتی این مجموعه در داخل سیالی قرار داره که علاوه بر کاهش ضریب اصطحکاک وظیفه خنک کردن مجموعه رو هم داره پس در مجموع این که نازک تر باشن یا ضخیم تر تقریبا زیاد مهم نمیتونه باشه ... اما در حین کار دیسک و صفحه نازک و ضخیم هردو تحت یک تیپ بارگذاری قرار دارند پس در نتیجه نازکتر زودتر خراب میشه اما ضخیم تر هنوز داره کار میکنه اینم میشه همین فرمایش شما که اگه چند تا سوخته رو با سالم بندازیم بازم کار میکنه ...

reza KTM
27-10-1390, 11:19 بعد از ظهر
اگزوز این موتور به همین سبکی هست که در عکسه؟
کیفیت صداش چجوریه؟
قیمت جدیدش چنده؟

02109002
27-10-1390, 11:25 بعد از ظهر
قیمت جدیدش چنده؟
کویر زده 2.333.000

شفیع
27-10-1390, 11:33 بعد از ظهر
از نظر من دیسک و صفحه با ضخامت بیشتر از نظر جذب حرارت و یا همون ضریب ت تا که توی فلزات مطرح هستش حرارت بیشتری رو از جهت اصطحکاک تحمل میکنه این از نظر تئوری ... از نظر عملی وقتی این مجموعه در داخل سیالی قرار داره که علاوه بر کاهش ضریب اصطحکاک وظیفه خنک کردن مجموعه رو هم داره پس در مجموع این که نازک تر باشن یا ضخیم تر تقریبا زیاد مهم نمیتونه باشه ... اما در حین کار دیسک و صفحه نازک و ضخیم هردو تحت یک تیپ بارگذاری قرار دارند پس در نتیجه نازکتر زودتر خراب میشه اما ضخیم تر هنوز داره کار میکنه اینم میشه همین فرمایش شما که اگه چند تا سوخته رو با سالم بندازیم بازم کار میکنه ...

دوست عزیز، این صفحه در مورد Rkv 200 باز شده، در مورد کلاچ می تونیم در جای دیگه گفتگو داشته باشیم.

نمی خوام بحث بیش از حد ادامه پیدا کنه، اینکه جسم ضخیم حرارت بیشتری رو تحمل می کنه قبول دارم، ولی بحث الان موقعیت صفحات در داخل گلدونی کلاچ هست. یه فیلم در مورد عملکرد صفحه کلاچ در قسمت فیلم های آموزشی گذاشته بودم، فکر کنم هنوز باشه، تا حدودی می تونه عملکرد کلاچ در موتورسیکلتو نشون می ده.
فرض مثال این جمله ای که خودتون گفتید درست باشه،

در نتیجه نازکتر زودتر خراب میشه
با این حال پس باز هم این چیدمان برای صفحه کلاچ می تونه اشتباه باشه! چون یه تعدادی از دیسک ها زود تر فرسوده می شن.

amir_31july
27-10-1390, 11:36 بعد از ظهر
اگزوز این موتور به همین سبکی هست که در عکسه؟
کیفیت صداش چجوریه؟
قیمت جدیدش چنده؟
تو گمرک نمونه این اگزوز رو پیدا کردم ... قیمتش 120 تومن بود ... ولی میترسم خیلی صداش جلب توجه کنه

hossein_cbr
28-10-1390, 12:03 قبل از ظهر
دوستان ممنون
ولی من منظورم عکس موتور خود شما دوستان گرامی بود و گرنه عکسای روتوش شده تو خود سایت کویر هم هست
بازم ممنون

amir_31july
28-10-1390, 12:08 قبل از ظهر
دوست عزیز، این صفحه در مورد Rkv 200 باز شده، در مورد کلاچ می تونیم در جای دیگه گفتگو داشته باشیم.

نمی خوام بحث بیش از حد ادامه پیدا کنه، اینکه جسم ضخیم حرارت بیشتری رو تحمل می کنه قبول دارم، ولی بحث الان موقعیت صفحات در داخل گلدونی کلاچ هست. یه فیلم در مورد عملکرد صفحه کلاچ در قسمت فیلم های آموزشی گذاشته بودم، فکر کنم هنوز باشه، تا حدودی می تونه عملکرد کلاچ در موتورسیکلتو نشون می ده.
فرض مثال این جمله ای که خودتون گفتید درست باشه،

با این حال پس باز هم این چیدمان برای صفحه کلاچ می تونه اشتباه باشه! چون یه تعدادی از دیسک ها زود تر فرسوده می شن.
به هر حال من درست یا اشتباه این حرکت رو زدم ... بزار ببینیم چی میشه هر اتفاقی افتاد اینجا بی کم و کاست میام میگم و بدستور مدیریت محترم دیگه اینجا این بحث رو ادامه نمیدیم هرچند که زیاد بی ربط هم نبود:3:

amir_31july
29-10-1390, 06:28 بعد از ظهر
یک نکته جدید که در مورد این موتور کشف کردم آنهم اینکه اسم درست این موتور سیکلت آر کا چهار هستش ... منظور از نماد v شکل در آخر حروف آر و کا همون چهار یونانی یا تترا هستش ... چون اولا با فا صله نوشته شده دوما اینکه موتور سیکلت مشابه با حجم 150 سی سی آر کا III اسم گذاری شده است .

---------- Post added at 06:28 PM ---------- Previous post was at 06:20 PM ----------

کویر زده 2.333.000
در حال حاضر کویر کلیه قیمتها رو از سایتش حذف کرده

02109002
29-10-1390, 06:31 بعد از ظهر
دو روز پیش که من پست دادم قیمتاش بود

MGEngineer
29-10-1390, 11:53 بعد از ظهر
یک نکته جدید که در مورد این موتور کشف کردم آنهم اینکه اسم درست این موتور سیکلت آر کا چهار هستش ... منظور از نماد v شکل در آخر حروف آر و کا همون چهار یونانی یا تترا هستش
جسارت نباشه v به یونانی میشه 5
در واقع 4 اینجوریه: IV
I II III IV V VI VII IIX IX X

amir_31july
03-11-1390, 10:21 بعد از ظهر
جسارت نباشه v به یونانی میشه 5
در واقع 4 اینجوریه: Iv
i ii iii iv v vi vii iix ix x
درسته ولی یه موتور سیکلت مشابه هست با نام آر کا iii ... حالا آرکا چهار چه جوریاست مسئله این است

Mohammad aghili
03-11-1390, 10:27 بعد از ظهر
امروز یه RKV رو سر میدون احمد آباد مشهد دیدم
وقتی آروم میرفت ، صداش یه جورایی زنبوری بود !! اما وقتی گاز داد خوشم اومد از صداش

ولی حیف
با روان از روش رد شدم :2gwb921:

amir_31july
03-11-1390, 10:47 بعد از ظهر
امروز یه RKV رو سر میدون احمد آباد مشهد دیدم
وقتی آروم میرفت ، صداش یه جورایی زنبوری بود !! اما وقتی گاز داد خوشم اومد از صداش

ولی حیف
با روان از روش رد شدم :2gwb921:
عمراااااااااااااااااااااا ااا

Mohammad aghili
03-11-1390, 10:54 بعد از ظهر
عمراااااااااااااااااااااا ااا

میتونید از دوستان روان سوار تهرانی درخواست یک تست شتاب رو داشته باشید
اما حتما لوازم ایمنی رو بهمراه داشته باشید

amir_31july
06-11-1390, 12:32 قبل از ظهر
عجب مرضی این موتور بخدا ... هنوز 2000 کار نکرده ها میخوام بفروشمش یه هیو سفید بگیریم ... کسی از قیمت جدید هیو ریس خبر داره ؟

Kami
06-11-1390, 12:34 قبل از ظهر
کسی از قیمت جدید هیو ریس خبر داره ؟
[Only registered and activated users can see links] تاپیک هیوسانگ

firebird69
15-11-1390, 04:43 بعد از ظهر
سلام آقا امیر هیوسانگ خریدید خلاصه؟ راستی‌ با ر ک و چه می‌کنید؟ کسی‌ دیگه این موتورو نخرید یکم تجربه به ما بده ؟:hanghead:

amir_31july
15-11-1390, 04:58 بعد از ظهر
سلام آقا امیر هیوسانگ خریدید خلاصه؟ راستی‌ با ر ک و چه می‌کنید؟ کسی‌ دیگه این موتورو نخرید یکم تجربه به ما بده ؟:hanghead:
من با موتور مشکلی ندارم ... اگه میخوام عوض کنم بدلیل چشم و هم چشمی با موتور بازهای فامیله

mazaheri_hassan
18-11-1390, 07:25 بعد از ظهر
دوستان ممنون
ولی من منظورم عکس موتور خود شما دوستان گرامی بود و گرنه عکسای روتوش شده تو خود سایت کویر هم هست
بازم ممنون
سلام خدمت اساتید
من یه ده بیست روزیه یکی گرفتم قیمتش به لطف گرونی ارز 2670 شده زنگ زدم شرکت گفتم تو سایت زدین 2333 گفت قیمت قدیمیه
خلاصه برا من این موتور یه جورایی وقتی نگاش میکنم دلم قیلی ویلی میره مثل شما شور جوونی و موتوربازی ندارم 44 سالمه بیشتر بعدازظهرها باهاش یه دور میزنم
سوارش که میشی تکون و لرزش نداره با ابهته ولی صدای اگزوزش صلابت قیافش رو نداره شتابش خوبه ولی از شب اول که گرفتمش ترمز عقبش جام کرده دادم درستش کردن ولی هنوز خوب نمیگیره
نفر عقب وقتی سوار میشه تو کمرت احساسش میکنی ولی تیپ و قیافش به نظر من از پالس خوشکلتره و شیکتره
البته هرکی یه سلیقه ای داره بنزین تو مشخصاتش نوشته سوپر یه ایرادی که داره اینه که سبد برا خرید و کلاه ایمنی نداره :1tongue:آخه متاهلیه و ....
اگه میشد صدای اگزوزش رو خوشکل کرد عالی میشد
اینم عکس موتور منه مبارکم باشه
7087

mazaheri_hassan
18-11-1390, 09:31 بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید
من یه ده بیست روزیه یکی گرفتم قیمتش به لطف گرونی ارز 2670 شده زنگ زدم شرکت گفتم تو سایت زدین 2333 گفت قیمت قدیمیه
خلاصه برا من این موتور یه جورایی وقتی نگاش میکنم دلم قیلی ویلی میره مثل شما شور جوونی و موتوربازی ندارم 44 سالمه بیشتر بعدازظهرها باهاش یه دور میزنم
سوارش که میشی تکون و لرزش نداره با ابهته ولی صدای اگزوزش صلابت قیافش رو نداره شتابش خوبه ولی از شب اول که گرفتمش ترمز عقبش جام کرده دادم درستش کردن ولی هنوز خوب نمیگیره
نفر عقب وقتی سوار میشه تو کمرت احساسش میکنی ولی تیپ و قیافش به نظر من از پالس خوشکلتره و شیکتره
البته هرکی یه سلیقه ای داره بنزین تو مشخصاتش نوشته سوپر یه ایرادی که داره اینه که سبد برا خرید و کلاه ایمنی نداره :1tongue:آخه متاهلیه و ....
7087

دوستان قیمتشو ببینین
7093

نیما نادری
18-11-1390, 10:14 بعد از ظهر
مبارکتون باشه به سلامتی سوارشین

منم از این لینکهای قیمت دارم ولی این دلار اون دلار نیست

اینا موتورهای 1300 تا 1600 دلاری هستن خونه پرش اونم برای مصرف کننده نهایی

amir_31july
19-11-1390, 07:00 بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید
7087

بالاخره اگزوز با صدای خفن میخوای یا یه جائی واسه سبد خرید ... قبول کن که ابن دوتا باهم جور در نمیاد آخه

mazaheri_hassan
19-11-1390, 07:04 بعد از ظهر
بالاخره اگزوز با صدای خفن میخوای یا یه جائی واسه سبد خرید ... قبول کن که ابن دوتا باهم جور در نمیاد آخه

اگزوز اگزوز..........

amir_31july
20-11-1390, 05:49 بعد از ظهر
... عدم لرزش و سرعت و شتاب قابل قبول ...

mazaheri_hassan
20-11-1390, 09:14 بعد از ظهر
... عدم لرزش و سرعت و شتاب قابل قبول ...
امیر جان این ایران نبود که ؟؟

amir_31july
20-11-1390, 09:31 بعد از ظهر
امیر جان این ایران نبود که ؟؟
داداشی موتورش آر کا وی بود که ... فیلم هم مال یه جائی تو مکزیک هستش ... اینو از سایتی که دانلود کردم آپلود کننده فیلم تو توضیحاتش نوشته بود

نیما نادری
20-11-1390, 11:38 بعد از ظهر
این انجینش زنجیر تایمی هست کلا راه رفتنش و صداش با مدل ایرانی فرق میکنه

فکر کنم کاربراتور دیافرگمی هم روش گذاشتن مدل ایرانی پیستونیه مثل سی جی

amir_31july
21-11-1390, 01:02 قبل از ظهر

جناب نادری کاربراتور دیافراگمی که فرمودین اینجا پیدا میشه ... و امکان نصبش اینجا هست

نیما نادری
21-11-1390, 01:09 قبل از ظهر
بله بله

amir_31july
21-11-1390, 01:22 قبل از ظهر
بله بله
بعدش بفرمائید که رو سرعت و شتاب هم تاثیر قابل توجه داره یا نه؟ مشخصات فنی کاربراتوری هم که به این موتور بخوره چی هستش ؟ و یا مارک و مدل خاصی داره ؟

aban
21-11-1390, 01:30 قبل از ظهر

اقای نادری انجینش زنجیر تایمیه یعنی چی وچه فرقی با مدلهای دیگه داره
موتور من هم(bkz160 تریل) نوشته شده زنجیر تایمی چخ مراقبتهایی لازم داره این زنجیر؟
باتشکر

:sarma:

mazaheri_hassan
21-11-1390, 05:32 بعد از ظهر
داداشی موتورش آر کا وی بود که ... فیلم هم مال یه جائی تو مکزیک هستش ... اینو از سایتی که دانلود کردم آپلود کننده فیلم تو توضیحاتش نوشته بود

میدونم
موتور من دقیقا از نظر شتاب و صدا همینجوریه
امروز کاربراتورش رو نگاه کردم روش نوشته ژاپن
در ضمن قرار بود دوستان یه راهنمایی بدن برای صدای اگزوز
اگه اگزوز رو عوض نکنم میخوام قاب روش رو که نقره ای هستش ببرم بدم کروم روکش کنن نظرتون چیه ؟

نیما نادری
21-11-1390, 10:04 بعد از ظهر
اصطلاحا بهش میگن OHC یا میل سوپاپ بالا

سیستم حرکت دهنده سوپاپ ها از طریق میل بادامک در سر سیلندر هست و اونم از طریق زنجیر باریکی

از میل لنگ نیرو میگیره

سیستمش از تایپیتی پیشرفته تره کم صدا تره و کلا بهتره ...انجین پر دور تر هم میشه

کاربراتور خودش چینی هست احتمالا مارکش دکنی dekniهست و روش نوشته استاندارد جاپن نه made in japan

همه سی جی ها و موتورهایی که این کاربراتورو دارن همینن

کاربراتور دیافراگمی یکم حساسیتش به گاز کمتره مثل روان پالس آپاچی ولی موتور خیلی نرم کار میکنه و تنظیماتش بهم نمیخوره

به آب و هوا زیاد حساس نیست

7296

amir_31july
21-11-1390, 11:54 بعد از ظهر
میدونم
موتور من دقیقا از نظر شتاب و صدا همینجوریه
امروز کاربراتورش رو نگاه کردم روش نوشته ژاپن
در ضمن قرار بود دوستان یه راهنمایی بدن برای صدای اگزوز
اگه اگزوز رو عوض نکنم میخوام قاب روش رو که نقره ای هستش ببرم بدم کروم روکش کنن نظرتون چیه ؟

منم تو این فکر بودم .... روئی اگزوز رو باز کنم ببرم بدم بچه های کار خونه رنگ روش رو سندبلاست کنند و یه پوششی به نام متالایز یه لایه روش اسپری کنند یه حالت زبر و درخشنده میگیره هر وقت اینکار رو کردم عکس میزارم ... آب کروم هم فکر خوبیه ... فقط باید خوب رنگ روئی پاک بشه و کامل اسید شوئی بشه که پوشش نهائی پوسته نشه بریزه

aban
22-11-1390, 12:05 قبل از ظهر
اصطلاحا بهش میگن OHC یا میل سوپاپ بالا

SOHC باOHC فرق میکنه یا یکیه؟

:sad:

amir_31july
22-11-1390, 12:20 قبل از ظهر
پس نیما خان با توجه به فرمایشات شما و تنبل تر بودن کاربراتور دیافراگمی همین شکل سی جی بهتره ...

mazaheri_hassan
22-11-1390, 10:45 قبل از ظهر
منم تو این فکر بودم .... روئی اگزوز رو باز کنم ببرم بدم بچه های کار خونه رنگ روش رو سندبلاست کنند و یه پوششی به نام متالایز یه لایه روش اسپری کنند یه حالت زبر و درخشنده میگیره هر وقت اینکار رو کردم عکس میزارم ... آب کروم هم فکر خوبیه ... فقط باید خوب رنگ روئی پاک بشه و کامل اسید شوئی بشه که پوشش نهائی پوسته نشه بریزه

اگه اینکارو کردی حتما عکس بذار ببینم قیمتش رو هم بنویس

نیما نادری
22-11-1390, 12:21 بعد از ظهر
Ohc با sohc یکیه s یعنی single یعنی تک میل سوپاپ بالا

کاربرات دیافرگمی مصرفش کمتره به نظرم

amir_31july
22-11-1390, 01:19 بعد از ظهر
اگه اینکارو کردی حتما عکس بذار ببینم قیمتش رو هم بنویس

چشم حتما عکس میزارم ... قرار نیست هزینه ای بدم ...

mazaheri_hassan
22-11-1390, 08:06 بعد از ظهر
چشم حتما عکس میزارم ... قرار نیست هزینه ای بدم ...

چطور ؟ آشنا بازیه ؟

amir_31july
22-11-1390, 11:38 بعد از ظهر
چطور ؟ آشنا بازیه ؟

تو اونجا ناظر مقیم هستم ... بزار ببینم اگه مال خودم خوب شد در خدمت شما هم هستم ... اگر هم آبکار خوب پیدا کردین بمن هم آدرس بدین فکنم یه سطح خیلی براق آینه ای شیک تر از پروژه من باشه

mazaheri_hassan
23-11-1390, 12:39 قبل از ظهر
تو اونجا ناظر مقیم هستم ... بزار ببینم اگه مال خودم خوب شد در خدمت شما هم هستم ... اگر هم آبکار خوب پیدا کردین بمن هم آدرس بدین فکنم یه سطح خیلی براق آینه ای شیک تر از پروژه من باشه

آخه امیرخان قربونت فاصله مون یه کم زیاد نیست ؟؟(700km)!!!:3:

amir_31july
23-11-1390, 12:40 قبل از ظهر
اصطلاحا بهش میگن ohc یا میل سوپاپ بالا

سیستم حرکت دهنده سوپاپ ها از طریق میل بادامک در سر سیلندر هست و اونم از طریق زنجیر باریکی

از میل لنگ نیرو میگیره

سیستمش از تایپیتی پیشرفته تره کم صدا تره و کلا بهتره ...انجین پر دور تر هم میشه

کاربراتور خودش چینی هست احتمالا مارکش دکنی dekniهست و روش نوشته استاندارد جاپن نه made in japan

همه سی جی ها و موتورهایی که این کاربراتورو دارن همینن

کاربراتور دیافراگمی یکم حساسیتش به گاز کمتره مثل روان پالس آپاچی ولی موتور خیلی نرم کار میکنه و تنظیماتش بهم نمیخوره

به آب و هوا زیاد حساس نیست

7296
مارک کاربراتورش wambao هستش

firebird69
23-11-1390, 01:44 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان گلم . اولا یه سوال دارم اونم اینه که سیستم dohcچه فرقی‌ باgv داره؟

دوما اینکه می‌شه یه انجین قویتر روی این شاسی بست؟ بهترین چیزی که می‌شه سوار کرد چیه و چقد هزینه داره?:11:

amir_31july
23-11-1390, 02:03 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان گلم . اولا یه سوال دارم اونم اینه که سیستم dohcچه فرقی‌ باgv داره؟

دوما اینکه می‌شه یه انجین قویتر روی این شاسی بست؟ بهترین چیزی که می‌شه سوار کرد چیه و چقد هزینه داره?:11:
انجین قوی تر ... 120 تا 130 تا میره دیگه ... واسه این شاسی و کلا واسه این کلاس استریت عالی هم هستش ... مگه دیگه قراره چیکار کنی ... از همه مهمتر تو سربالائی که مثل شیر میره بالا ... انجین خودش رو هم با تراشکاری و یه سری از کارهای جانبی میشه تقویت کرد ... اما داستان داره و حوصله میخواد

firebird69
23-11-1390, 02:40 قبل از ظهر
خیلی‌ ممنون آقا امیر.

حالا دوستان می‌شه توضیح بدین که چه کارایی می‌شه کرد تا صورت و شتاب موتور زیاد بشه؟

درضمن اینم بگم که توی دندهای ۱ و ۲ شتابش خوب ولی‌ ۳ و ۴ زیاد جالب نیست البته سرعتش بدک نیست ۱۳۷ تا رفتم باهاش راحت ولی‌ یه چیز قویتر می‌خوام . درضمن نمی‌خوام موترو عوض کنما از استایل این موتور خیلی‌ هوشم میاد وگرنه میرفتم یه ۲۵۰ می‌گرفتم :دی

02109002
23-11-1390, 07:26 قبل از ظهر
دوست عزیز
با یه انجین 200 سی سی چقدر از موتورت انتظار داری
تو اگه سرعت بیشتر از این میخوای باید موتورت رو عوض کنی
چون تقویت هم تا حدی خوبه بیشتر از اون به موتور فشار میاد
شاید اوایل تقویت چیزی معلون نباشه و عالی جواب بده ولی سر یه ماه نکشیده ددر دودور ....

firebird69
23-11-1390, 11:43 قبل از ظهر
دوست عزیز
با یه انجین 200 سی سی چقدر از موتورت انتظار داری
تو اگه سرعت بیشتر از این میخوای باید موتورت رو عوض کنی
چون تقویت هم تا حدی خوبه بیشتر از اون به موتور فشار میاد
شاید اوایل تقویت چیزی معلون نباشه و عالی جواب بده ولی سر یه ماه نکشیده ددر دودور ....

خوب می‌شه تا همون حد بگید که به موتور فشار نیاد؟ چه کارایی می‌تونم بکنم؟

amir_31july
23-11-1390, 04:34 بعد از ظهر
خوب می‌شه تا همون حد بگید که به موتور فشار نیاد؟ چه کارایی می‌تونم بکنم؟

از کاربراتور با پیستون بزرگتر استفاده کن - خورشیدی جلو رو بزرگتر کن ... این کارها تا حداقل 10 تا 15 کیلومتر به سرعت اولیه ات اضافه میکنه

firebird69
23-11-1390, 10:58 بعد از ظهر
از کاربراتور با پیستون بزرگتر استفاده کن - خورشیدی جلو رو بزرگتر کن ... این کارها تا حداقل 10 تا 15 کیلومتر به سرعت اولیه ات اضافه میکنه

ممنون آقا امیر
می‌شه خورشیدی عقبو کوچکتر کنم؟ :دی

چه کاربرتری باید استفاده کنم؟ قیمتش چنده ؟ بد این خورشیدی رو عوض کنم شتاب کم نمی‌شه؟

amir_31july
23-11-1390, 11:15 بعد از ظهر
ممنون آقا امیر
می‌شه خورشیدی عقبو کوچکتر کنم؟ :دی

چه کاربرتری باید استفاده کنم؟ قیمتش چنده ؟ بد این خورشیدی رو عوض کنم شتاب کم نمی‌شه؟

مارک خاصی واسه کاربراتور سراغ ندارم شاید خودم این کار رو کردم یکم سرم خلوت شد بهت میگم ... نه خورشیدی جلو رو باید عوض کنی ! چرا ؟ به این دلیل که خروجی گیربکس تو مرکز خورشیدی جلو بر اساس شعاع باعث تولید گشتاور میشه و با بزرگتر کردن این شعاع بدلیل خطی بودن رابطه گشتاور باعث افزایش نیرو و ... خواهد شد البته به این نکته دقت کن که این مقدار از یه حدی نمیتونه بیشتر باشه و زنجیر و چرخ عقب هم بر این اساس باید تنظیم بشن ... کلا این دو روش سریع ترین و بی ضرر تر از راههای دیگه تقویت هستن

firebird69
23-11-1390, 11:33 بعد از ظهر
خیلی‌ ممنون آقا امیر ببخشید اینقد سوال می‌پرسم ولی‌ می‌خواستم بدونم اگه فشار وورودی هوای کاربرترو زیاد کنم تأثیری داره؟

یعنی‌ یه فن ۱۲ولت بذارم توی مسیر فیلتر هوا که هوارو فوت کنه توی کاربو

amir_31july
23-11-1390, 11:36 بعد از ظهر
Cg-200 فکر کنم این جواب بده ... قیمتش که تو نت 20 دلاره (در تعدا بالا )... گفته برای تیون کردن هنداهای طرح قدیم تولید میشه ... حسب فرمایش جناب نادری که این تیپ کاربراتور با سی جی یکی هستش فکر کنم بخوره ... البته تا باز نشه نمیشه چیزی گفت ... منم اگه بخوام بخرم کاربراتور باز میکنم میبرم گمرک بعد از روش یه بهترش رو پیدا میکنم که جا پیچها و واشر بهم بخوره

firebird69
23-11-1390, 11:43 بعد از ظهر
Cg-200 فکر کنم این جواب بده ... قیمتش که تو نت 20 دلاره (در تعدا بالا )... گفته برای تیون کردن هنداهای طرح قدیم تولید میشه ... حسب فرمایش جناب نادری که این تیپ کاربراتور با سی جی یکی هستش فکر کنم بخوره ... البته تا باز نشه نمیشه چیزی گفت ... منم اگه بخوام بخرم کاربراتور باز میکنم میبرم گمرک بعد از روش یه بهترش رو پیدا میکنم که جا پیچها و واشر بهم بخوره
جاااان؟؟!!!!!!

---------- Post added at 11:43 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

جاااان؟؟!!!!!!

cg200 کیه؟

amir_31july
23-11-1390, 11:58 بعد از ظهر
جاااان؟؟!!!!!!

---------- Post added at 11:43 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

cg200 کیه؟
شرمنده داداش ... منظورم کاربراتور تیپ سی جی دویست هست

---------- Post added at 11:56 PM ---------- Previous post was at 11:51 PM ----------

خیلی‌ ممنون آقا امیر ببخشید اینقد سوال می‌پرسم ولی‌ می‌خواستم بدونم اگه فشار وورودی هوای کاربرترو زیاد کنم تأثیری داره؟

یعنی‌ یه فن ۱۲ولت بذارم توی مسیر فیلتر هوا که هوارو فوت کنه توی کاربو

جالبه ... ماشین 207 من هم قبل از فیلتر هوا یه فن داره که تو دور بالا کار میوفته ... که یک کم تو سرعت و شتابش تاثیر داره ... خوب شما هم این فن رو باید طوری تنظیم کنی که تو دور مثلا وقتی دور سنج به روی عدد 2 رسید روشن بشه ... هوای زیاد بدون وجود سوخت کافی زیاد تاثیر گذار نیست ...

---------- Post added at 11:58 PM ---------- Previous post was at 11:56 PM ----------

... واینکه آخرین قیمت این موتور (یکی از دوستان نزدیک آبی رنگش رو ) بدون بیمه از فروشگاه بهزاد تو گمرک خریده 2750 ...

firebird69
24-11-1390, 12:01 قبل از ظهر
آها من فکر کردم پست رو اشتباه گذاشتید . پس من اینکارو می‌کنم ببینم چی‌ می‌شه :دی

حالا ‌چجوری می‌شه ورودی بنزینو بیشتر کرد؟

amir_31july
24-11-1390, 12:07 قبل از ظهر
آها من فکر کردم پست رو اشتباه گذاشتید . پس من اینکارو می‌کنم ببینم چی‌ می‌شه :دی

حالا ‌چجوری می‌شه ورودی بنزینو بیشتر کرد؟

کاربراتور

firebird69
24-11-1390, 12:12 قبل از ظهر
کاربراتور

کاربراتر چی‌؟ :دی :icon_pf (3):

سوراخش کنم؟

بر عکسش کنم؟

شیرش‌و باز کنم؟

شوخی‌ کردم میدونم ولی‌ می‌خواستم بدونم که پیچی‌ چیزی نداره واسه وورودی بنزین که باز کنیم بنزین بیشتر بره؟

mazaheri_hassan
27-11-1390, 02:09 بعد از ظهر
با سلام
دوستان کسی میدونه نور چراغش رو چطوری بالا یا پایین تنظیم کنیم ؟

firebird69
28-11-1390, 01:26 قبل از ظهر
سلام می‌شه سوالتونو واضحتر بگید؟ نورش که تنظیم ۲تا کاسه داره مجزا یکی‌ پایین دیگری بالا

mazaheri_hassan
28-11-1390, 11:55 بعد از ظهر
سلام می‌شه سوالتونو واضحتر بگید؟ نورش که تنظیم ۲تا کاسه داره مجزا یکی‌ پایین دیگری بالا

ببخشید منظورم رگلاژ نور چراغ جلو از نظر تنظیم بالاتر یا پایینتر هستش ((نه اینکه کنتاک بالا یا پایین))
مثلا این موتور رادیسون یه پیچ داره زیر کاسه چراغ که باهاش میشه نور چراغ رو یه کم بالا یا پایینتر تنظیم کرد
نمیدونم منظورم رو واضح گفتم یا نه

amir_31july
03-12-1390, 01:06 قبل از ظهر
امروز رفتم بعد از ظهری دوتا لامپ از این لامپهائی که داخل لوله استوانه محفظه لامپ گاز آبی هستش با مارک oseram که وقتی روشن میشه یه نور یخی خیلی قوی تولید میکنه ... در ضمن بدلیل شفاف بودن شیشه کاسه چراغ تو روز یکم داخل چراغ قشنگتر به نظر میرسه ... پیشنهاد میکنم امتحان کنید در ضمن لامپها با لامپ ماشین 206 یک شکل هستن و قیمت آلمانی هیجده هزار تومن تو بسته دو تائی هستش ... در ضمن به همین واسته با باز کردن و بستن کل مجموعه به یه ایراد کوچیک هم بر خوردم اونم شل و ول بودن پیچ و بست های زیر کله کاسه چراغ بود که واشر پلاستیک نازک مکانیک انداخت و کامل سفتش کرد ... الان صدا از سنگ در میاد ولی دیگه صدای اضافی از موتور توپولم در نمیاد ...

mazaheri_hassan
03-12-1390, 10:26 بعد از ظهر
موتور توپولم؟؟؟؟!!!!! موتور توپولم ؟؟؟؟!!! چه قدر با احساس حال کردم از این جمله دمت گرم

یه عکس اگه بذاری از جعبه و خود این چراغا ممنون

amir_31july
04-12-1390, 12:49 قبل از ظهر
موتور توپولم؟؟؟؟!!!!! موتور توپولم ؟؟؟؟!!! چه قدر با احساس حال کردم از این جمله دمت گرم

یه عکس اگه بذاری از جعبه و خود این چراغا ممنون
چشم عکس میزارم ...
اما ... باید بگم که پروژه آبکاری پوسته اگزوز امروز اجرائی شد ... اول دادم بچه های کارگاه یه دست سند بلاست حسابی کردند و رنگ بدرد نخور روئی رو کامل از بین بردند و یه سطح زبر واسه آبکاری حاضر شد تو جزئیات تئوری کار نمیخوام برم چون تو حوصله و گنجایش این تاپیک نیست ولی هر کس خواست بدونه میتونم کامل راهنمائیش کنم و فقط به گذاشتن چند عکس محدود بسنده میکنم .
8025
قبل از سندبلاست
8026
در زمان سندبلاست
8027
پس از آبکاری به روش گالوانیزه گرم و یه سنباده نرم پودر بجا مونده از سنباده پشت قطعه مشخصه
8028
پس از نصب بر روی حضرت آر کا وی ...
پروژه بعدی ... تعویض لاستیک عقب با یه لاستیک با یه شماره پهن تر (هرکس یه لاستیک مارک خوب یا مغازه میشناسه بگه لطفا)و تعویض باطری با باطری اتمی (دیدم اسید زده بیرون از لوله لاستیکی ریخته کف حیاط)
در صمن این رو هم باید بگم گالوانیزه گرم جلای فلزی کمتری داره ولی در برابر حرارت اگزوز دو رنگ نمیشه بخاطر خواص روی ... اما پوشش کروم جلای فلزی و زیبائی چشم گیری داره ولی سریع دو رنگ میشه

mazaheri_hassan
04-12-1390, 08:04 قبل از ظهر
امیرجان سلام
میگم ماشاالله این توپولو خیلی خوشکل شده
تو این دهات ما که گفتن نمیشه باید بفرستیم اهواز بعدش هم میگه 100 تومن خرجش میشه منم فعلا موندم
راستی موتورت سفیده آره؟ مال من مشکیه فکر کنم رو مشکی برقش بیشتر جلب نظر میکنه . پس باید برم دنبالش یه حالی بدم به این توپولم

amir_31july
05-12-1390, 08:18 بعد از ظهر
امیرجان سلام
میگم ماشاالله این توپولو خیلی خوشکل شده
تو این دهات ما که گفتن نمیشه باید بفرستیم اهواز بعدش هم میگه 100 تومن خرجش میشه منم فعلا موندم
راستی موتورت سفیده آره؟ مال من مشکیه فکر کنم رو مشکی برقش بیشتر جلب نظر میکنه . پس باید برم دنبالش یه حالی بدم به این توپولم
جناب مظاهری سلام
والا عرض کنم که تو اون منطقه دزفول اندیمشک کلا واسه انجام اینجور کارهای صنعتی مشکل هست من زمانی که خودم اون طرفها تو پروژه کار میکردم تو این ضمینه ها سختی زیاد کشیدم ... بگذریم ... آره موافقم رو مشکی برق چشمگیر تری پیدا میکنه و بیشتر خودش رو نشون میده ... بنظر من بده آبکرم بدن ... چون این پوسته با اگزوز فاصله داره زیاد فکر نکنم گرما اذیتش کنه ... البته بازم میل خودته سلیقه اس دیگه ... (یه سر برو اهواز حتما 1000 کارگاه آبکاری پیدا میکنی) ... رو ابکاری مس فسفات هم فکر کن ... تقریبا هم رنگ پوسته کمک فنرهای جلو میشه

firebird69
05-12-1390, 10:00 بعد از ظهر
مس فسفات؟ بیشتر میشه توضیح بدین آقا امیر ؟

amir_31july
05-12-1390, 10:09 بعد از ظهر
مس فسفات؟ بیشتر میشه توضیح بدین آقا امیر ؟
یک نوع پوشش فلزی هستش که جلای مس فام به سطح میده ... که توسط آبکاری به همین روش بدست میاد .

firebird69
05-12-1390, 10:25 بعد از ظهر
جقدر هزینه داره؟

amir_31july
05-12-1390, 11:33 بعد از ظهر
جقدر هزینه داره؟
دیگه واسه این کار فکر نکنم بیشتر از 100 بشه

mazaheri_hassan
06-12-1390, 08:37 قبل از ظهر
جناب مظاهری سلام
والا عرض کنم که تو اون منطقه دزفول اندیمشک کلا واسه انجام اینجور کارهای صنعتی مشکل هست من زمانی که خودم اون طرفها تو پروژه کار میکردم تو این ضمینه ها سختی زیاد کشیدم ... بگذریم ... آره موافقم رو مشکی برق چشمگیر تری پیدا میکنه و بیشتر خودش رو نشون میده ... بنظر من بده آبکرم بدن ... چون این پوسته با اگزوز فاصله داره زیاد فکر نکنم گرما اذیتش کنه ... البته بازم میل خودته سلیقه اس دیگه ... (یه سر برو اهواز حتما 1000 کارگاه آبکاری پیدا میکنی) ... رو ابکاری مس فسفات هم فکر کن ... تقریبا هم رنگ پوسته کمک فنرهای جلو میشه
ممنون امیرجان

amir_31july
06-12-1390, 06:28 بعد از ظهر
امروز تو این بارون و سرما ضرتی یه صدای جیر جیر از چرخ عقب شروع شد ... زدم کنار بررسی کردم ظاهرا هیچی نبود .... نزدیک خونه صدا بیشتر شد بردم تعمیرکار گفت بلبرینگ چرخ عقب مرخصه فرداا صبح بیار بزار واست درست کنم ... خدا کنه سایز بلبرینگش پیدا بشه... واقعا تو روح مونتاژ کار ها و کنترل کیفیت کویر موتور صلوات که موتوری که 2000 تا هنوز راه نرفته باید یک بار کلا بریزیش پائین و دوباره مونتاژش کنی ... از شانس بدم ماشینم هم تصادف کردم یه طرف دیگه خوابوندم فعلا باید پیاده گز کنیم ... مثلا موتور خریدم واسه اینطور موقعها ... هر روز باید بزنم زیر بغلم راست تعمیرگاه باشم

mazaheri_hassan
06-12-1390, 10:04 بعد از ظهر
سلام خدمت همگی بخصوص امیرخان
امروز به توصیه امیر جان رفتم و لامپها رو عوض کردم البته سکن ها رو هم یخی انداختم خیلی قشنگ شده دم امیر گرم
چندتا عکس براتون میذارم که هنوز داغه داغه

8219 8220 8221 8222 8223

یه چیز جالب اینکه لامپهاشون کلا دو کنتاکه ولی از یکیش استفاده میشه
اینو که میگم هم فابریکش اینطوره هم این جدیدا

amir_31july
06-12-1390, 10:07 بعد از ظهر
آقا دم خودت گرم که انقدر ماشالا با سلیقه هستی ... خیلی شیک شده

کاوه
06-12-1390, 11:41 بعد از ظهر
سلام
من شنیدم این موتور بعد مدتی صدای انجینش تغییر میکنه و به سرصدا میوفته؟؟؟
دوستان واقعا اینجوریه ؟؟؟

amir_31july
07-12-1390, 12:00 قبل از ظهر
سلام
من شنیدم این موتور بعد مدتی صدای انجینش تغییر میکنه و به سرصدا میوفته؟؟؟
دوستان واقعا اینجوریه ؟؟؟
بله اینجوریه ... ولی با فیلرگیری قضیه حل میشه ... یه صدائی مثل شلپ شلپ یا چ اپ چ اپ میکنه فیلر گیری قضیه رو حل میکنه کلا ... موتور من رو 800 کیلومتر این ریختی صدا داد الان از انجین صدای خواستی نمیده مثل اولش هستش

mazaheri_hassan
07-12-1390, 12:25 قبل از ظهر
ولی موتور من از اولش همین صدا رو داره تعمیرکار گفت برا آچارکشی که آوردی با فیلر گیری حل میشه

falat200
07-12-1390, 02:08 قبل از ظهر
سلام به دوستان "
اول از همه معذرت که خیلی وقت بود نبودم " آقا بله صدای انجین تغییر میکنه که نیاز به فیلر داره " مال منم تو 300 تای اول تغییر کرد دادم فیلر حل شد و فعلا مشکلی نداره " فقط یه آچار کشی میخواد که اونم وقت ندارم فعلا ً