PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطور و به چه منظور چهار چرخ ویا atv ساخته شد

jim-kx2
23-02-1389, 04:24 قبل از ظهر
سلام
از اونجایی که atv هنوز بین عموم نا شناخته است و موارد مصرف ونحوه کاربری اون رو همگان به درستی نمیدونند این تاپیک رو به عنوان مرجعی برای این امر ایجاد کردم
من خودمم نمیدونم از کی وچطور atv متولد شد!!!!!
atv ها بیشتر برای کار و استفاده در شرایط ومناطق دشوار وسعب العبور ساخته میشوند
معمولا قدرتشان بالاست و سرعت چندانی ندارند لاستیکهای اونها هم از نوع افرود و یا یخ شکنه و قدرت مانور بالایی دارند
البته مدلهای مخصوص مسابقات هم داره که دوزمانه هستند وسرعتشون بالاست
اما در کل سیستمشون مثل همه
در این موتورها میزان قدرت و کشش و میزان بار و وزن قابل تحمل و ایده آل روی موتور درج شده که اگه رعایت نشه روی قدرت ومانور تاثیر منفی داره
شما ادامه بدید!!!!

high-speed
24-02-1389, 09:34 قبل از ظهر
سلام

نحوه رانندگی و قرار گیری روی atv هم روی مانور اون تاثیر میزاره

معمولا توی سرعتهای بالا باید طوری روی فمورن خم باشی که سنگینی بدن روی قسمت جلو بی افته

و در صورت رعایت نکردن حتی باعث واژگونی هم میشه

البته الان atv ها دارن همپای موتور سیکلتها میرن و تو مدل های جدید سرعت هم بالا رفته

در هر صورت خطر کمتر و کارایی بیشتر و هیجان خوبی نسبت به موتور سیکلت دارن

فقط یه چیزی برام جا نیافتاده ، اونم اینه که با چه گواهینامه ای میشه سوارش شد

چون دو محور داره و درواقع دارای چهار چرخ میشه با گواهینامه ماشین هم سوارش شد؟

Red Hat
24-02-1389, 05:04 بعد از ظهر
سلام

نحوه رانندگی و قرار گیری روی atv هم روی مانور اون تاثیر میزاره

معمولا توی سرعتهای بالا باید طوری روی فمورن خم باشی که سنگینی بدن روی قسمت جلو بی افته

و در صورت رعایت نکردن حتی باعث واژگونی هم میشه

البته الان atv ها دارن همپای موتور سیکلتها میرن و تو مدل های جدید سرعت هم بالا رفته

در هر صورت خطر کمتر و کارایی بیشتر و هیجان خوبی نسبت به موتور سیکلت دارن

فقط یه چیزی برام جا نیافتاده ، اونم اینه که با چه گواهینامه ای میشه سوارش شد

چون دو محور داره و درواقع دارای چهار چرخ میشه با گواهینامه ماشین هم سوارش شد؟

با سلام

این گونه موتور ها چون پلاک نمیشن و در سیستم راهنمایی و رانندگی تعریف نمیشن نیاز به گواهینامه ندارند. ( همانند موتور های کراس)
البته تردد این نوع موتور ها در سطح شهر ممنون است ( به خاطر نداشتن قانون درست و حسابی) و فقط می توان از آن درخارج جاده استفاده کرد.

تا جایی که من میدونم 2 نوع atv وجود دارد.

1- super atv
utility atv -2

ادامه دارد...

m3hiran
24-02-1389, 10:20 بعد از ظهر
atv بیشتر به موتور شبیه به دلیل نوع تعویض دنده و کلاچ یعنی یه ماشین سوار بشینه پشتش هنگ میکنه ولی الان این ایرانیهاش که تو کوچه خیابون پر شده این بچه ها(12-17 سال) زیاد سوارش میشن

Red Hat
25-02-1389, 08:46 بعد از ظهر
super atv ها بیشتر برای مسابقات هستند و معمولا دارای سرعتی بیشتر از مدل utility میباشند

[Only registered and activated users can see links]

شرکت هایی از جمله هندا و یاماها و ... این موتور هارو تولید میکنند و یکی از موتور های مورد علاقه آفرود باز ها هست زیرا لذت سواری خوبی دارد و همچنین قیمت بالایی هم دارند .
در این مدل معمولآ قدرت به چرخ عقب منتقل میشه و تک سرنشین هستند و از همه مهمتر فنر بندی ان به طور کل با utility ATV ها فرق میکنه.

utility ATV

این گونه موتور ها بیشتر صرف کار های روزانه میشه ( عبور مرور مهندسان در سر پروژه - جنگل بانی - کشاورزی - دامداری - ...)
در اینگونه مدل ها نیرو به چهار چرخ منتقل میشه ولی مدل هایی هم هست که نیرو به 2 چرخ منتقل بشه.
مدل های utility سرعت کمتر و فنر بندی ضعیفتری در مقابل super ها دارند.

soshiant
25-02-1389, 09:04 بعد از ظهر
البته کاربرد نظامی هم میتونه داشته باشه !:3:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[/URL][URL=[Only registered and activated users can see links]][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

hyper22
28-06-1389, 02:18 بعد از ظهر
از نظر قانونی موتور های4 چرخ چطوره؟
منظورم پلاک .کارت سوخت بعدشم برای گواهینامه اوضاع چطوره.
اخه من 17 سالمه .دیگه دارم از بی ماشینی اعصابم خورد میشه.
خواهشا جواب بدین این اخرین فرصتمه واسه وسیله نقلیه

---------- Post added at 03:18 PM ---------- Previous post was at 03:17 PM ----------

Alireza
29-06-1389, 08:03 بعد از ظهر
من پلاک شده ندیدم طبیعتا پلاک نشه غیر قانونیه حالا چه گواهینامه باشه چه نباشه تو سطح شهر هم نمیشه به راحتی تردد کرد

hyper22
29-06-1389, 09:36 بعد از ظهر
ای بابا این ایران با قانوناش.
.این بدون پلاکه یعنی پلاک نمی کننش یا اصلا نداره.اگه پلاک نشه باید مرزی بخریش.یا مختص باغ این چیزاس.
خیلی ممنون ازجوابتون

manouchehr
04-01-1390, 11:15 بعد از ظهر
پلاک نمیشه چون وسیله ای است که قانونی براش ساخته نشده هنوز ولی خرید و فروشش آزاده و نیازی به مرزی خریدن نداره.استفادش هم تو پیست و پارک های جنگلی و سواحل دریا و از این قبیل مناطق هست و چون پلاک نمیشه محدودیت سی سی هم نباید داشته باشه دوست من.