PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروژه ی BoBBer Boss

Magma
22-02-1393, 01:26 قبل از ظهر
سلام دوستان.
دیدم داره تب موتور جمع کردن همه گیر میشه گفتم منم پروژمو رو کنم.
خب...داستان از روزی شروع شد که...در واقع از اولین باری که من موتور سوار شدم شروع شد و خر شدیمو عشق موتور شدیمو ازین حرفا و این عشق یه جوری عود کرد که فقط با موتور دست ساز آروم میشد. راستش بنظرم خیلی باحال و مردونه میاد وقتی یکی موتور زیر پاشو خودش ساخته باشه. خلاصه ما تو فکرش بودیم تا جناب کیا یه انجین سوزوکی تو این سایت گذاشتن واسه فروش. منم پولارو سریع جمع کردمو رفتم تو کارش و خرید خوبی کردم. انجین 300سوزوکی 4سوپاپ فول لوازم با برگه خرید بود. البته تا هفته ی پیش که خودم سرسیلندرو باز نکرده بوده هنوز شک داشتم 300باشه اما وقتی پیستونه غولشو دیدم دیگه شکم به یقین تبدیل شد. این خریده مصادف شد با یک روز بعد از عاشورا سال پیش و تا همین چند روز پیش رسما دست به کار نشده بودم. من بودمو یه انجین. شک داشتم چجور موتوری جمع کنم اما یقین داشتم که میخوام موتورم کلاسیک باشه. 3تا گزینه داشتم. chopper...cafe racer ...bobber. با چاپر به دلیل یه سری مسائل زیاد حال نمیکنم. مثلا طرحاش زیادی بلند پروازانه و فانتزیه و کلا هی میگه منو ببینید من خیلی خفنم...هرچند شاید از نظر عملکرد حرفی واسه گفتن نداشته باشه. واسه cafe racerیه شاسی خیلی خوب میخواستم. راحتترین کار استفاده از شاسی آمیکو بود که با احترام به همه آمیکو سواران من خیلی از شاسیش بدم میومد. اما بابر همیشه منو به خودش جذب میکرد. بی شیله پیله...کم دردسر...کم زرق و برق و مردونه و زیبا بود اما همچنان مشکل شاسی داشتم. اینم بگم که شدیدا به پلاک ملی بودن و قابل تردد بودن موتور اهمیت میدم و میدادم. خلاصه بعد از چند وقت تو بازار و اوراقی ها دنبال موتور قیمت مناسب و به درد بخور اینور اونور میرفتم. فقط شاسی سالم و پلاک ملی و قیمت برام مهم بود. اینم بگم که همیشه از نظر مالی در ذیغ اقتصادی بودم و ناچارن آدمه ذیغییی ای شده بودم دیگه...بالاخره محدودیتا از آدم یه چیزی میسازه...تا اینکه یه روز به پیشرو بی خاصیت مزایده تو یه اوراقی پیدا کردم که مزایده پلیس بود. از جنوب این موتورارو میاوردن و زنک داغوونش کرده بود و عملا هیچ چیزش سالم نبود. با صاحب انبار حرف زدم و گفت پلاک ملی میشه و قیمتشم 500. من گرخیدم. خیلی واسه اون لگن زیاد بود. حتی شاسیش هم داغون بود و از درد ناچاری میخواستم بخرمش...داشتم با نا امیدی از انبار بیرون میرفتم که چشمم به سالار افتاد...
حالا سالار که چه ارز کنم...بهتره بگم لگن خوب. کارا 150. یه موتوری که نمیدونم از قوطی کدوم عطاری بیرون اومده بود. انجین 150سی سی آب خنک مدل 83 و تنها مزیتش پلاک ملی بودنش بود.
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
شاسی هم همونجور که شاید تشخیص داده باشین کپ اونجره. خلاصه دیدم نباید این فرصتو از دست بدم و با قیمت مناسب خریدمش. شاسیش سالم بود. ترمز جلو دیسکی که سالم بود. ترمز عقب کاسه ای که نیاز به سرویس داشت و رینگ هاشم که سالم بود. این موتور با همین وضعیت رفت خونه دوستم و یکی دوماهی خوابید و من تو این مدت به دلیل کمبود وقت لاکپشت وار یه سری کارا انجام دادم.
اول اینکه باکشو باز کردم. کنسول روی باک داغون بود و بیخیالش شدم و از بنیان کندم و انداختمش دور. اون قسمت برآمدگی روی باک رو مخم بود. همچنین در باک که داغون شده بود و اونم دورانداختم. یکم به مخم فشار آوردم و تصمیم گرفتم سیستم باکشو عوض کنم. یکی دو تا تو رفتکی جزئی داشت و رتگشم داغون بود. برآمدگی در باکو با فرز درآوردم و از اونجایی که تو شهرمون تعمیرات تخصصی موتور انجام میشه باکو دادم به یه استاد باک ساز.
یه در هندایی بهش جوش داد و صافکاری و نقاشیشو انجام داد و انصافا کارو خیلی تمیز انجام داد اما هنوزم واسم کافی نبود و در قدم بعدی دادم کل باکو چرم کردن واسم. بعدش موتورو بردم پیش دوست خوبم استاد بارانی واسه اینکه یه نگاهی به وضعیت انجینش بندازه. چون من موتورو خاموش خریدم و اصلا روشنش نکرده بودم. دمه صاحب قبلیش گرم که کلی مارو خندوند. اولین بار بود که میدیدم کسی موتور 150سی سیو به 125 کاهش حجم بده...در وصف انجین همین بس که بگم هیچ امیدی بهش نبود و فعلا یه گوشه ای افتاده. کم کم همه چزاشو تو فرصتای یکی دو ذقیقه ای باز کردم.

تعمیرکارم که قول داده بود پایه پروژم باشه داشت واسه جا بهونه میاورد...اما بالاخره انجین و شاسی برای مهمترین مرحله نصب همین شنبه اونجا پیاده شد. من کلا اعتقادی به پلمپ نگه داشتم انجین ندارم و میخواستم یه مقدار بهش ور برم. اولین کاری که در نظر داشتم انجام بدم پورت زدن سر سیلندر بود که با وسواس تمام انجام شد.

بعدش یه نگاه به وضعیت سوپاپ ها انداخنم. با اینکه انجین خیلی کم کارکرد بود اما سفت بودن بیش از حد فیلر باعث شده بود سطح پشتیه سوپاپ یه خط ریز بیوفته. بهرحال چیز زیاد مهمی نبود اما وسواس من باعث شد برم دنبال یه دست سوپاپ نو. دوستای اصفهانی آقا جلالو با قیمتای دوست داشتنیش میشناسن. ایشون هر سوپاپیو 150قیمت دادن که به عبارتی 600هزار تومن یه دست سوپاپ میشد. من همونوقت تصمیم گرفتم که وسواسو واسه همیشه کنار یزارم و وقتی مکانیکم میگه سوپاپا خوبن مثل بچه آدم بگم چشم. یکی از خروجی های دود یه مقدار چرب کرده بود که من قاطی زدم 4تا لاستیک سوپاپو منهدم کردم و یه دست نو گرفتم انداختم روش..

فعلا تا همین جا روی انجین کار کردم اما برنامه زیاد واسش دارم. یه لیست از کارایی که کردمو میگم.
خرید ماهیچه فرمون-پایه فرمون-شمع ان جی کی ایرودیوم سوزنی-سر شمع ان جی کی-ست سوییچ- کیلومترسنج دیجیتال-دسته فرمون-سی دی آی- یه مقدار از تیونینگ انجین هم انجام شده.

کارایی که[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) باید انجام بدم.
خرید چراغ خطر عقب-لاستیک عقب و جلو-سرویس پمپ ترمز- سرویس ترمز عقب. تغییر جاپایی ها- تغییر شاسی. ساخت گلگیر جلو و عقب- تعویض سیمکشی. نصب دورموتورسنج-رنگ رینگ ها و شاسی. خرید شیر بنزین. خرید چراغ جلو و راهنما. ساخت زین-ساخت فرمون-طراحی و ساخت اگزوز
فعلا همینارو یادم میاد. درکل چیزی که انتظار دارم یه چیز تو مایه های اینه...

هدفم اینه که یه موتور زیبا و برو داشته باشم که با افتخار بتونم بگم خودم ساختمش. عکسای جدید از ادامه ی کار حتما میزارم. دوستان ایده سوال پیشنهاد و انتقادای شمارو به جون میخرم. امیدوارم که تا اوایل تابستون بتونم به طور کامل جمعش کنم.

Gladiator
22-02-1393, 07:55 قبل از ظهر
دمت گرم ، چیز شاخی میشه ، اگه با حوصله و دقت کار کنی عالی میشه

روح سوار
22-02-1393, 12:55 بعد از ظهر
عکس اول و که دیدم یه لحظه فکر کردم اونجر بعد تاپیک که خوندم
دیدم نه موتور شاخی میخای بسازید

ان شا الله که موفق باشید

s.mm
23-02-1393, 12:50 قبل از ظهر
عکس هاش خرابه

ali_r
23-02-1393, 12:55 قبل از ظهر
عکس هاش خرابه

عکس ها مشکلی ندارن

amin8speed
23-02-1393, 01:16 قبل از ظهر
عکسا واسه منم خرابن
تو خود سایت اپ کنید یا over pic

mata
23-02-1393, 08:08 قبل از ظهر
آفرین دادا. موفق باشی.
شمعو چند خریدی برار؟

Magma
23-02-1393, 08:46 قبل از ظهر
عکسا دیده میشه. اما حجمشون یه کم بالاست شاید به خاطر اونه.
شمعو خریدم 45تومن اما چه فایده که حالگیری شد...شمع یه سایز از موتورم کوچیکتره. کسی شمعو خواست بهم بگه.
رینگ جلوی موتور 18و عقب 16 هست. من قصد دارم هم برای عقب و هم برای جلو لاستیک توپول بخرم اما اینجور که بوش میاد واسه هر لاستیکی باید 300پول بدم...کسی لاستیک خوب داشته باشه خریدارم ازش.
امروز میخوام برم دنبال فرمون. یکی از پایه فرمونا شکسته بود. من دوتا سالم جفت هم خریدم منتها ارتغاعش خیلی پایینه. منم دوست ندارم فرمون خیلی رو هوا باشه ...کسی ایده ای داره؟

amin8speed
23-02-1393, 10:36 قبل از ظهر
اره عکسا درست شد

farzin
23-02-1393, 03:40 بعد از ظهر
قبل از همه چیز بهت تبریک میگمد ، بخاطر شهامتت
خوب...
خیلی دنبال طراحی بودم و با توجه به همین تجربم میگم که قبل از هر چیزی شما باید نقشه موتور رو بصورت نقاشی روی کاغذ بکشی بعد یکی یکی موارد دلخواه رو بهش اضافه کنی بعد بصورت یک طرح اون رو طراحی کنی و از حالت یک نقاشی اون رو به سمت طراحی ببری
اگه این طراحی رو رعایت نکنی ، بعد از اینکه تغییرات رو درون موتور ایجاد کردی کم کم متوجه نامیزونی و پی بردن به مشکلاتی میشی که میشه دوباره کاری و دوباره باید باز کنی دوباره باید ببری دوباره جوش کنی و دوباره سر هم کنی ...
پس اگه پروژه ای توو ذهنته همش باید بصورت یک نقشه با ریز جزییات و تغییرات در اندازه ها باید توش نوشته و کشیده شده باشه
برای پروژه های عظیم ( منظور ساخت یک موتور سیکلت یا خودرو یا قایق و ... ) ساختنش از صفر تا 100 اول ماکت اون رو بصورت خیلی کوچیک میسازن ولی چون تو شاسی ( پلت فرم ) رو داری نیاز نیست ، اما کشیدن و رسم کردن اون چیزی که میخوای بشه رو باید روی کاغذ بیاری
توی طراحی میتونم کمکت کنم ولی چون موتور قابل دسترسی نیست برام یکم کار سخت هست ولی اگه مشورت بخای در مورد تغییرات و تا یه جایی از طراحی میتونم باشم
موفق باشی

Mohsen_14
23-02-1393, 04:21 بعد از ظهر
تمام محل های جوش تنه موتور رو دوباره با جوش Co2 جوشکاری کن ، هزینه زیادی نداره و کلا 20 دقیقه وقت میبره ولی برای مطمئن شدن از استحکام تنه واجبه .
حتی یه جاهایی از تنه رو میتونی تقویت کنی . بالاخره انجین 300 با 150 یه نمه تفاوت داره ...

به استیل کردن یا براق کردن بعضی قسمتهای فلزی هم فکر کن ...

یه سری ایده های دیگه هم تو ذهنم دارم کم کم که شما تاپیکو آپدیت کنی بهت پیشنهاد میدم ...

.

Magma
23-02-1393, 07:47 بعد از ظهر
قبل از همه چیز بهت تبریک میگمد ، بخاطر شهامتت
خوب...
خیلی دنبال طراحی بودم و با توجه به همین تجربم میگم که قبل از هر چیزی شما باید نقشه موتور رو بصورت نقاشی روی کاغذ بکشی بعد یکی یکی موارد دلخواه رو بهش اضافه کنی بعد بصورت یک طرح اون رو طراحی کنی و از حالت یک نقاشی اون رو به سمت طراحی ببری
اگه این طراحی رو رعایت نکنی ، بعد از اینکه تغییرات رو درون موتور ایجاد کردی کم کم متوجه نامیزونی و پی بردن به مشکلاتی میشی که میشه دوباره کاری و دوباره باید باز کنی دوباره باید ببری دوباره جوش کنی و دوباره سر هم کنی ...
پس اگه پروژه ای توو ذهنته همش باید بصورت یک نقشه با ریز جزییات و تغییرات در اندازه ها باید توش نوشته و کشیده شده باشه
برای پروژه های عظیم ( منظور ساخت یک موتور سیکلت یا خودرو یا قایق و ... ) ساختنش از صفر تا 100 اول ماکت اون رو بصورت خیلی کوچیک میسازن ولی چون تو شاسی ( پلت فرم ) رو داری نیاز نیست ، اما کشیدن و رسم کردن اون چیزی که میخوای بشه رو باید روی کاغذ بیاری
توی طراحی میتونم کمکت کنم ولی چون موتور قابل دسترسی نیست برام یکم کار سخت هست ولی اگه مشورت بخای در مورد تغییرات و تا یه جایی از طراحی میتونم باشم
موفق باشی

بابت توضیحات تشکر میکنم . دوست عزیز حرف شما کاملا متینه اما فعلا من در مرحله ی طراحی نیستم و تخصصش رو هم ندارم. شاسی اماده س. انجین و باک هم که هستن و عملا چیزی برای طراحی فعلا ندارم اما در مورد اگزوز حتما باید قبلش یه طرح آماده کنم که حتما از تخصص شما هم کمک میگیرم.

- - - Updated - - -

تمام محل های جوش تنه موتور رو دوباره با جوش Co2 جوشکاری کن ، هزینه زیادی نداره و کلا 20 دقیقه وقت میبره ولی برای مطمئن شدن از استحکام تنه واجبه .
حتی یه جاهایی از تنه رو میتونی تقویت کنی . بالاخره انجین 300 با 150 یه نمه تفاوت داره ...

به استیل کردن یا براق کردن بعضی قسمتهای فلزی هم فکر کن ...

یه سری ایده های دیگه هم تو ذهنم دارم کم کم که شما تاپیکو آپدیت کنی بهت پیشنهاد میدم ...

.

خودم هم این نکترو مد نطر داشتم که برای جوشکاری از co2یا آرگون استفاده کنم چون هم خیلی تمیز تره هم مقاومتر. در مورد مقاومت حتما انجام خواهم داد. چون یه قسمت از وسط شاسی به خاطر ابعاد انجین حذف میشه و در مقابل باید تقویتش کنم و واسه اون هم از ورق فولادی تو اتصالات استفاده میکنم. منظور شما از استیل کردن همون آبکاری یا کروم کاری هست که اونم تو بعضی قسمتا مخصوصا فرمون ازش استفاده میکنم حتما. شاید رینگ هارو هم آبکاری کردم. شدیدا نیازمند ایده های خوبتون هستم.
اینم طرح فرمونی که واسش در نظر دارم. امروز رفتم دنبال خرید میله که به علت تعطیلات آهن فروشی ها بسته بودن و فردا اگه وقت شد حتما میرم. 40854

Mohsen_14
23-02-1393, 08:57 بعد از ظهر
این تنه های موتور های وطنی + قوطی هایی که تو بازار هست (منظورم از قوطی پروفیل های 1 سانت در 1 سانت و ... هست) همشون آهن هستن .
ورق هایی هم که میفروشن تو بازار آهن هستن . (فولاد St 37 یا St 52 که خیلی فرقی با آهن ندارن )
اگه فولادی خواستی بگو تا برات جور کنم .
برای نرم شدن زین :
خ خمینی نرسیده به فلکه دانشگاه صنعتی یه سری مغازه هست لایه هایی که توی تشک خواب میذارن رو دارن ، یه برگ 2 متر در 1 مترش 30 ت هست که جنس بسیار خوب و مقاومی دارن و برای نرم کردن زین در عین داشتن استقامت بهترین و بصرفه ترین گزینه هست .
در ضمن تنه رو کلا میتونی رنگ کوره ای بزنی یا براق مثل استیل و ...

برای فرمون اگه احتیاج به خم کردن پیدا کردی :
خم کار هست با دستگاه های دقیق . میتونی طرح فرمون رو با نقشه حدودی بهش بدی تا برات اجرا کنه مثل فرمون فابریک !

همه ی اینها مستلزم اینه که شما یه طرح کلی تو ذهنت باشه و بدونی تنه لازمه چه رنگی باشه فرمون چه شکلی باشه و ... همون چیزی که آقا فرزین گفت .

.

Magma
23-02-1393, 10:48 بعد از ظهر
جناب خم کارى کجا ببرم؟ لوله آلمىنىوم کجا مىتونم پىدا کنم؟

کوروش
24-02-1393, 08:52 قبل از ظهر
ظاهر خیلی تو باز سازی تاثیر داره هم توی روحیه خودت هم توی نظر دیگران ------ حتما زینت رو بده دورشو با نخ های سفید بدوزن واقعا زیبا میشه یه جور بافت خیلی قشنگهههههههه

Magma
24-02-1393, 09:48 قبل از ظهر
واسه زین میدم یه طرح روی چرم پرس کنن حتما. امروز لوله واسه فرمون خریدم. دوستان اصفهانی کسی خم کار و جوشکار کار بلد سراغ داره بگه. واسه فرمون بین کروم و مشکی الکترواستاتیک موندم...

alifazlali
25-02-1393, 12:37 بعد از ظهر
زود باش رفیق منتظرم ببینم پسرت چی از آب در میاد [Only registered and activated users can see links]

Magma
25-02-1393, 10:55 بعد از ظهر
امروز بالاخره پىداش کردم. سوپررررر خم. شاهپور جدىد خىابون صنعت, بسته بود اما همىنکه ىه خم هىدرولىک حرفه اى پىدا کردم خىلى خوب شد. شنبه برم تو کار فرمون

alifazlali
26-02-1393, 01:39 بعد از ظهر
یالا دیگه ... بیا بریم [Only registered and activated users can see links]

Magma
26-02-1393, 02:12 بعد از ظهر
آقا شما که خودت مستحضرى. موتور جمع کردن واقعا حوصله و وسواس مىخواد...

Magma
27-02-1393, 11:05 بعد از ظهر
خب من که نبودم دوستان کم لطفی کردن و هیچ کس پست نذاشته. اشکال نداره.
امروز صبح رفتم واسه خم فرمون که یه جورایی رکب خوردم. دو تا خم 15درجه میخواستم و دوتا 60درجه که طرف گفت چون واسه هر خم باید غالب جداگونه بذارم هزینش میشه 90هزار تومن که خب جا خوردم اما از اونجایی که واسه پیدا کردن همین دهنم صاف شده بود قبول کردم و فردا میرم میگیرم و میدم واسه جوش و آبکاری.
یک جفت قلوه فرمون جنس خوب آلومینیومی هم تهیه کردم. نمیدونم میدونین یا نه...آلومینیوم اگه پولیش داده بشه جلاش میشه مثل کروم و کلا کار کردن با آلومینیو خیلی واسه من لذت بخشه. از اونجایی که رنگ داشتن یکم سعی کردم با سمباده رنگشو ببرم که دیدم خط میوفته و فردا با زدرنگ درستشون میکنم بعدم یه پولیش اساسی تا حسابی برق بزنه.
پمپ ترمز جلو موتور فرسوده شده بود و شیشه ی روغنو با چسب دوقولو پر کرده بودن و یه قسمت از شلنگم نشتی داشت که کلا باز کردم یه کتی و پمپ و شلنگ نو خریدم. البته کتی فابریک موتور خیلی براق و بلند و خوبه که احتمالا همون کتی فابریکو بندازم. شاید عملیات پولیش رو پمپ و دسته کلاج هم انجام بشه....شاید...
واسه کاربرات از کاربرات مگلی استفاده خواهم کرد هم هم سایز کارب فابریک موتوره اما پمپ شتابش خیلی خوب کار میکنه.
یه جفت دسته گاز برمبو هم براش تهیه کردم که شک دارم بندازم یا نه...با اینکه تو دست خیلی راحته اما زیادی اسپرته و اگه کلاسیک تر گیرم اومد از اون استفاده خواهم کرد.
برای سرعت سنج از کیلومتر دیجیتال دوچرخه استفاده میکنم. خیلی راحت و دقیق هست و دیگه لازم نیست 12امامو قسم بدم که مثلا من 140تا رفتم. محیط چرخ جلورو بهش میدی و دقیق سرعت و تاپ اسپید و سرعت متوسط و همه چیزو حساب میکنه.
فعلا چیزی که ذهنمو مشغول کرده لاستیکه. نیاز به لاستیک 16پهن واسه عقب دارم و 18فاق بلند واسه جلو...لاستتیک باشه در اولویت آخر. چون اینجور که بوش میاد باید 600تومنی واسه لاستیک پیاده بشم.
فردا همه عکسارو به طور کامل میزارم. قدم بعدی ساخت زین هست

hosseinpalang
28-02-1393, 09:26 قبل از ظهر
شما که داری هزینه میکنی و وقتت رو میزاری سعی کن تمام کارها رو و قطعات رو تا جای امکان از بهترین جنسها استفاده کنی و کم از کار نذاری
البته میدونم که همین جور هم هست
کاری که تو عشق باشه حرف نداره
منتظره گزارش روند کارت هستیم:icon_pf (95):

alifazlali
28-02-1393, 07:56 بعد از ظهر
داداش این کارگاه ماست متعلق به خودته هر وقت بیای در خدمتتیم هه هه هه:icon_pf _99_:
[Only registered and activated users can see links]

Mohsen_14
28-02-1393, 08:07 بعد از ظهر
غیر از اون خم کار یکی دو تا دیگه من سراغ دارم اگه عجله نداری برات تا فردا عصر آدرسهاشونو میفرستم .
ضمنا هر جا رفتی چونه بزن در حد بنز و دوما تا میتونی نذار بفهمن واسه چیه چون اگه بدونن واسه چیه حسابی تیغ میزنن .

Magma
29-02-1393, 02:22 بعد از ظهر
از دوستان بابت نظرایی که دادن تشکر میکنم. کوچیکه همتونم.
محسن خان خب چرا زودتر نگفتی....90تومن گوشمو برید...میله ی خودم گویا تاب داشته از یه میله دیگه استفاده کرده بود. اولش قصد داشتم فرمون جدا باشه و تو پایه های روی کرپی بسته بشه. اما الان تصمیمم عوض شده و فرمونو مستقیم روی کرپی پیچش میکنم. اندازه هارو گرفتم و امروز میبرم برای جوش و بعدا با یه سری قطعه دیگه میدم آبکاری.

قلوه هارو هم با زد رنگ رنگ زدایی کردم و با سمباده و پولیش افتادم به جونشون. البته برای پولیش سطح خام فلز باید از یه نمد مخصوص استفاده کرد که گیرم نیومد و در نتیجه خیلی براق نشدن اما طاهر سمباده خورده ی آلومینیوم الان خیلی باحال شده.

میخواستم خودم زین بسازم...اما از اونجاییکه برش و ورق و خم و تودوزی و جوش و فنر و این دنگ و فنگا کمه کم 200تومن پام آب میخورد رفتم 12تومن دادم یه زین دوچرخه چینی نو خریدم که هم فنربندی جالبی داره و هم اندازه و ظاهرش به کار من میخوره.

اینم یه سری عکس که قولشو داده بودم

farzin
29-02-1393, 03:15 بعد از ظهر
برای خم کردن فرمون نمیدونم پیش کی رفتی ولی تراشکارها در شهرک صنعتی ها خم کن دارن و چون خودشون توی کار اندازه و طراحی برای برخی کارها هستن اگه بگیشون داری خودت طراحی میکنی کمکت میکنن و باهات راه میان البته اگه اهل دل باشن ... حتی مجانی آخه خم کردن چیز خاصی نیست که نمیدونم منظور از قالب چی هست که میگی ،
من دوست دارم باهات توی این کار همراه باشم ولی چون روی نقشه ای از قبل تعیین شده جلو نمیری من نمیدنم قراره از کجا شروع بشه و مرحله بعدی چیه و چی میخواد بشه و به کجا برسیم ، حتی نمیدونم موتورتو میخوای چه رنگ کنی ، و من فک میکنم واس همینه بچه ها مشارکتی ندارن چون نمیدونن میخواد چی بشه عکسی ، نقاشی ، طرحی که ما بفهمیم چی میخواد چی بشه توی عکسای اولت مطمن نمیگفتی میخوای موتورت چه شکلی شه

- - - Updated - - -

برای طرح کلاسیک از کیلومتر دیجیتال اون شکل هندسی مربع میخوای استفاده کنی ؟

mata
29-02-1393, 06:22 بعد از ظهر
موافقم با فرزین.کیلومترش جالب نیس

amin8speed
31-02-1393, 05:12 بعد از ظهر
کیلومتر اصلا به موتور نمیاد مگر تو یه چیزی جاسازیشه

farzin
31-02-1393, 08:07 بعد از ظهر
کاربرات مگلی چند گرفتی ؟
میگم زین رو کنار باک میزاری اندازه خوبی داره ؟ و بهم میان ؟
برای کیلومتر دنبال کیلومتر یاماها 100 یا هوند 110 باش طرحاشون کلاسیک هست گرد و با یک نوار استیلی رنگ دورش تزیین شدن و اگه جایی پیدا نشد توی همون پارکینگای موتور میتونی پیدا کنی

alifazlali
31-02-1393, 09:42 بعد از ظهر
تمام خماتو رو کاغذ A3 با مقیاس 1:1 پرینت کن بعد بزن زیر بغلت برو لوله فروشی لوله هارو طبق متراژ مصرفیت بخر بده خووردش کنن بعد برو سراغ یه لوله کش شووفاژ کار اونا لوله خمکن هیدرولیک دستی دارن خیلی بی انصاف باشن هر خم 2 تومان ازت میگیره یکی یکی خم بزن بذار رو پرینت نقشه هات ولی با دقت من کلا 8 تومان دادم برام خم زدن الگو جلو دستت باشه کارت راحت میشه ولی یادت باشه اول تمامه کاراتو نقشه هاشو بکش ... این شماره منه 09393037454 علی خیلی خوشحال میشم کمکت کنم ... یه چیزیم یادت بمونه سخت تر از ساختن موتورت توجیح کردن افرادیه که میخوای ازشون جنس یا خدمات بگیری.. من که دهنم سرویس شد..:sad:[Only registered and activated users can see links]

Magma
31-02-1393, 10:11 بعد از ظهر
خب دوستان...امروز یه حاگیری اساسی داشتم...یعنی خوشم میاد سه ساعت داشتم واسه اون ابله زاویه و اندازه میکشیدم...به لطف کودن بودن خمکار گرامی ظاهر فرمون همینجوری خخیلی خوف شد اما رو کار ر..یی...د! چون دو تا پایه ای که برام درست کرده 10سانت از چیزی که گفتم بلند تره فرمون گیر میکنه بیخ گلوی راکب و احتماله خفگی زیاده. فردا درستش میکنم...اصن نمیخوام دیگه در موردش حرف بزنم.
در مورد کیلومتر بگم که این کیلومترا خیلی راحت نصب میشه و خیلی امکانات جالب داره و خیلیم دقیقه! من واسه این اینو انتخاب کردم که سرعت لحظه ای و متوسط و تاپ اسپید و همه اینارو حساب شده و دقیق بدونم. اما به این معنی نیست که قراره فقط همین باشه! امروز رفتم یه کیلومتر و دورموتور و آمپر باتری ماله شهاب هارلی خریدم که ظاهر مناسبی داره بنظرم و فردا عکساشو میزارم. الان گلگیر ذهنمو مشغول کرده. بذارم؟ نذارم؟ عقب بزارم جلو نذارم یا بلعکس...نظر بدین41151

Amir R1
31-02-1393, 11:39 بعد از ظهر
داداش اگه دقت کرده باشی اکثر بابر ها گلگیر جلو ندارن فک کنم نزاری بهتره .درباره عقب هم خودت میتونی تصمیم بگیری ولی به نظ من عقبو بزار قشنگ میشه این کیلومتر دوچرخه چند فی آب خورد؟
چه جوری نصب میشه؟

Gladiator
31-02-1393, 11:45 بعد از ظهر
فقط گلگیر عقب بذار ، برای کیلومتر هم برو یه کیلومتر نو کاواساکی 100 بخر زیر 30 تومن ، قاب دورشم کاملا استیله

Amir R1
01-03-1393, 12:17 قبل از ظهر
کیلومتر شمار کاوازاکی 100
[Only registered and activated users can see links] 2Fd%2Fl225%2Fm%2FmxYEXXxh-T9Qc8BOYLVc_6A.jpg&imgrefurl=[Only registered and activated users can see links] %3F_odkw%3Dkawasaki%2Bzr%2B7%2Bspeedometer%26_osac at%3D0%26_from%3DR40%26_trksid%3Dp2045573.m570.l13 13.TR0.TRC0.Xkawasaki%2Bzrx%2Bspeedometer%26_nkw%3 Dkawasaki%2Bzrx%2Bspeedometer%26_sacat%3D0&h=225&w=225&tbnid=UtHoYCjZ7ad-zM%3A&zoom=1&q=kawasaki%20100%20speedometer&docid=uAqsy3Du04W2qM&ei=dxB9U7jkB6aq0QWY0YEg&tbm=isch&client=firefox-a&ved=0CIQBEDMoKjAq&iact=rc&uact=3&dur=1486&page=3&start=30&ndsp=15

Gladiator
01-03-1393, 08:18 قبل از ظهر
کیلومتر شمار کاوازاکی 100
[Only registered and activated users can see links] 2Fd%2Fl225%2Fm%2FmxYEXXxh-T9Qc8BOYLVc_6A.jpg&imgrefurl=[Only registered and activated users can see links] %3F_odkw%3Dkawasaki%2Bzr%2B7%2Bspeedometer%26_osac at%3D0%26_from%3DR40%26_trksid%3Dp2045573.m570.l13 13.TR0.TRC0.Xkawasaki%2Bzrx%2Bspeedometer%26_nkw%3 Dkawasaki%2Bzrx%2Bspeedometer%26_sacat%3D0&h=225&w=225&tbnid=UtHoYCjZ7ad-zM%3A&zoom=1&q=kawasaki%20100%20speedometer&docid=uAqsy3Du04W2qM&ei=dxB9U7jkB6aq0QWY0YEg&tbm=isch&client=firefox-a&ved=0CIQBEDMoKjAq&iact=rc&uact=3&dur=1486&page=3&start=30&ndsp=15

:13::13::13::13:
این کیلومتر کاواساکی 100 نیست که
اینه 41159

amin8speed
01-03-1393, 12:53 بعد از ظهر
یاماها 100 کاوازانه 100 کپ همن
موتور خودم راحتم گیر میاد

alifazlali
01-03-1393, 10:51 بعد از ظهر
اینم واسه دلخوشیت و انرژیت

Magma
02-03-1393, 12:07 بعد از ظهر
سلام و تشکر بابت نظرات.
همونطور که قبلا گفتم فرمونم روکار جالب نشد. یه سری تغییرات دادم اما فعلا کلا بیخیالش شدم تا باک و زین رو موتور نصب بشه. اونجوری بهتر میشه رو شکلش کار کرد.
یه کیلومتر شهاب هارلی گرفته بودم به 120تومن که ظاهرش خوب بود. سرعت سنج داشت با دورموتور و آمپر باتری و چراغ دنده...اما اینقدر کیفیتش مزخرف بود که دیدم کلاس کارمو به شدت میاره پایین و رفتم با یه مشت جنس عوضش کردم. کالیبر و پمپ و شلنگ واسه ترمر عقب گرفتم...قصد دارم عقبو دیسکی کنم.
فعلا به جز کیلومتر اکثر وسایلم جوره. راستی چراغ جلو مونده....یه سری پروژکتور گرد با شیشه زردرنگ هست که جلو مینی بوس و اینجور چیزا میبندن...ازونا میخوام و خوبشو گیر نیاوردم. کسی داشت یه ندا بده. واسه کیلومتر هم احتمالا یکی از همینایی که دوستان گفتن میگیرم و فک کنم بیخیال دور موتور بشم

- - - Updated - - -

سلام و تشکر بابت نظرات.همونطور که قبلا گفتم فرمونم روکار جالب نشد. یه سری تغییرات دادم اما فعلا کلا بیخیالش شدم تا باک و زین رو موتور نصب بشه. اونجوری بهتر میشه رو شکلش کار کرد.یه کیلومتر شهاب هارلی گرفته بودم به 120تومن که ظاهرش خوب بود. سرعت سنج داشت با دورموتور و آمپر باتری و چراغ دنده...اما اینقدر کیفیتش مزخرف بود که دیدم کلاس کارمو به شدت میاره پایین و رفتم با یه مشت جنس عوضش کردم. کالیبر و پمپ و شلنگ واسه ترمر عقب گرفتم...قصد دارم عقبو دیسکی کنم.فعلا به جز کیلومتر اکثر وسایلم جوره. راستی چراغ جلو مونده....یه سری پروژکتور گرد با شیشه زردرنگ هست که جلو مینی بوس و اینجور چیزا میبندن...ازونا میخوام و خوبشو گیر نیاوردم. کسی داشت یه ندا بده. واسه کیلومتر هم احتمالا یکی از همینایی که دوستان گفتن میگیرم و فک کنم بیخیال دور موتور بشم

hosseinpalang
02-03-1393, 12:18 بعد از ظهر
اما اینقدر کیفیتش مزخرف بود که دیدم کلاس کارمو به شدت میاره پایین و رفتم با یه مشت جنس عوضش کردم. کالیبر و پمپ و شلنگ واسه ترمر عقب گرفتم..

- - - Updated - - -

کار خوبی کردی

فرمون رو هم تو عکس خیلی واضح نبود به صورت عادی به موتور وصل کردی دیگه ؟؟ میشه عکس از سه راهی و فرمون بذاری

Gladiator
02-03-1393, 12:23 بعد از ظهر
بنظر من دور موتورو بیخیال شو ، یه کیلومتر کاواساکی 100 نو بگیر 25 تا 30 تومنه ، چون راحت گیر میاد و قیمتشم خیلی مناسبه بهت اینو پیشنهاد دادم ، هم اصلیه و کیفیتش خیلی خوبه ، هم قشنگه ، اگرم خواستی دور موتورم داشته باشی برو سراغ ست کیلومتر سوزوکی جی پی ، البته قیمتش بالاست ، به هیچ عنوان سمت کیلومتر موتورای چینی نرو که پول دادن روش خرج اضافست ، فقط ژاپنی :14:
در ضمن داداش اصلا عجله نکن ، حالا که این همه داری وقت میذاری و هزینه میکنی بذار یه چیز آس در بیاد ، همیشه دقت و سرعت رابطه معکوس دارن ( افزایش سرعت باعث کاهش دقت میشه ) و در نهایت باعث کاهش کیفیت کار

alifazlali
03-03-1393, 07:29 بعد از ظهر
اینو نگاه کن ببین خوشت میاد

مسیح
03-03-1393, 09:48 بعد از ظهر
سلام دادا عالیه
ایولا به همشهری خودم
خوب فکری کردی
بنده هم درحال استارت ی پروژه چاپرهستم
کمکی خواستی بگو
مغازمونم شاهپوره

Magma
08-03-1393, 06:16 بعد از ظهر
سلام دوستان. یه چند روزی نبودم...عذر میخوام. ضمنا تشکر بابت نظرات.
فرم فرمون دیگه مشخصه و عوضش نمیکنم.
امروز به یشنهاد دوستان رفتم یه کیلومتر کاوازاکی 100گرفتم به 10هزار تومن. ب قیمت و کیفیت و ظاهرش خیلی حال کردم. البته اصلی فکر نکنم باشه اما جنسش خوبه.
برای لاستیک عقب هم واقعا انتخاب سخت بود. لاستیک 16اینچ زیاد تو بازار فراوون نیست. 180بود به 450تومن و 120هم بود به 230تومن که مثل هندا ax-1هست. من 120گرفتم. اول بنظرم 120باریک میومد و تو فکر 140بودم اما ظاهر و پهنای لاستیک همونیه که میخواستم. لاستیک جلوشو هم وقتی پول دستم اومد میرم تو کارش.

Gladiator
08-03-1393, 10:19 بعد از ظهر
سلام دوستان. یه چند روزی نبودم...عذر میخوام. ضمنا تشکر بابت نظرات.
فرم فرمون دیگه مشخصه و عوضش نمیکنم.
امروز به یشنهاد دوستان رفتم یه کیلومتر کاوازاکی 100گرفتم به 10هزار تومن. ب قیمت و کیفیت و ظاهرش خیلی حال کردم. البته اصلی فکر نکنم باشه اما جنسش خوبه.
برای لاستیک عقب هم واقعا انتخاب سخت بود. لاستیک 16اینچ زیاد تو بازار فراوون نیست. 180بود به 450تومن و 120هم بود به 230تومن که مثل هندا ax-1هست. من 120گرفتم. اول بنظرم 120باریک میومد و تو فکر 140بودم اما ظاهر و پهنای لاستیک همونیه که میخواستم. لاستیک جلوشو هم وقتی پول دستم اومد میرم تو کارش.
کیلومتری که گرفتی اصلی نیست ولی ظاهرش خوبه ، اصلیش 30 تومنه ، منتظر ادامه کاریم

Magma
10-03-1393, 12:49 قبل از ظهر
دوستان رفتخ رو مخم رنگه شاسیو طلایی کنم. اما نمیدونم وقتی تو کارت خورده مشکی یعنی شاسی و باک جفت باید مشکی باشه؟

Gladiator
10-03-1393, 09:31 قبل از ظهر
دوستان رفتخ رو مخم رنگه شاسیو طلایی کنم. اما نمیدونم وقتی تو کارت خورده مشکی یعنی شاسی و باک جفت باید مشکی باشه؟
نه شاسیتو هر رنگی دوس داری بزن

alifazlali
10-03-1393, 10:23 بعد از ظهر

Magma
13-03-1393, 07:49 بعد از ظهر
آقا عکس میزاری عکسه خوب بذار توروخدا..آخه اینا میدونن موتور چیه با اون دامنشون؟

یه روژکتور مارک تاندر ژاپن یدا کردم که بنظر خودم خیلی قشنکه. دو تا پروژکتور کوچیک دیگه هم میزارم کنارش برای نور بالا چون این تک کنتاکته.

این عکس لاستیک

اینم پروژکتورم.

واسه چراغ خطر قب دنبال یه همچین چیزایی هستم. کسی چیزی سراخ نداره؟

alifazlali
13-03-1393, 08:28 بعد از ظهر
خواستم ببینی طلایی چی میشه..:sad: بعدش میخوای یه موتور تریال درست کنی با اون تایرای خریدی؟ بازم بعدشم از اون چراغ زرد جون من بگذر... واسه چراغ عقبم یه سر برو مغازه ای که چراغ و تزئینات کامیون و تریلی میفروشه یه چیزای پیدا میکنی..................[Only registered and activated users can see links]

Magma
13-03-1393, 09:43 بعد از ظهر
تایر برای ظاهر خشن و هندلینگ موتور مناسبه. آجش زیاد بلند نیست. من خودم دقیقا دنبال همچین تایری بودم که تو چش بزنه. چراغ زرد که دیگه اصل ماجراست. نور زرد چه تو مسابقات ماشین سواری چه موتور سواری از قدیم استفاده میشده به خاطر روشنایی بالا تو شب و اینکه چشمو اذیت نمیکنه. چراغ جلوش بااااااید زرد باشه برادر.
دوستان بنظرتون پلاک موتورو یه طرف بذارم مشکلی نداره؟ یا باید حتما وسط باشه؟

Magma
13-03-1393, 11:15 بعد از ظهر
41826

Magma
14-03-1393, 05:49 بعد از ظهر
تاپیکم انگار خلوت شده...اوکی...ما که ادامه میدیم.
امروز بی هدف شت فرمون بودم. رفتم شاپور. روزای عادی از بس شلوغه نمیشه مغازه هارو دید زد و چیز خوبی پیدا کرد اما امروز خلوت بود و البته 90درصد مغازه ها هم بسته بودن. داشتم میرفتم که یه مغازه تزئیناتی یا همون بزک فروشی پیدا کردم. رفتم داخل. انواع و اقسام چراغ و بوق و پروژکتورو ازین چیزا داشت. بالاخره بین اون همه چیز من چراغ خطرمو که خیلیم دنبالش گشته بودم یدا کردم و خریدم. فقط لامپش 24هست که با 12بعدا عوض میکنم

Gladiator
14-03-1393, 11:18 بعد از ظهر
با لاستیکی که خریدی حال کردم ایول ، چراغ عقبی که گرفتی هم خوبه ، این کلیپم حتما ببین ، پروژه ساخت چاپره :33: ، شاید بتونی ازش ایده بگیری :smilies(113):

Magma
15-03-1393, 01:09 قبل از ظهر
از این گروه قبلا هم ویدئو دیدم. چیزی که کار منو سخت میکنه اول اینه که چندان تو شاسی نمیتونم دست ببرم. یعنی زیاد نباید ظاهرش خفن بشه چون میخوام باهاش تردد کنم ممکنه مشکل ساز بشه. دوم اینکه موتور من سافت تیل خواهد بود. یعنی تعلیق عقب داره در حالب که چاپر ها 90درصد هارد تیل یا بدون تعلیق عقب هستن و این باعث میشه شاسیشون زیباتر در بیاد. بعدشم اینا کلا شغلشون اینه ولی ما باید با بدبختی ول جور کنیم فقط واسه عشقمون و با هزار دردسر از اینور و اونور وسیله جور کنیم که بهم بیاد. مثلا برای گلگیر عقب من واقعا نمیدونم باید چیکار کنم. خودم بسازم یه چیزی گیرم میاد...
به هر حال این داستان فعلا ادامه داره

Gladiator
15-03-1393, 01:32 قبل از ظهر
برای گلگیر عقب موتورت برو یه گلگیر جلوی yamaha rs یا yamaha yb بخر تغییرات بده روش ، تغییر که چه عرض کنم یه برش میخواد و سوراخ جاپیچو رنگ مد نظرت که بپاشی روش

Magma
15-03-1393, 09:24 قبل از ظهر
این گلگیرا که گفتین به دردم نمیخوره. لاستیکو که انداختم روش با فایبر درست میکنم

مسیح
15-03-1393, 05:48 بعد از ظهر
سلام داداش
ایولا وسایل خوبی خریدی
دیگه وقتشه کم کم اسمبل کنی وعکسای موتورتو بذاریا
داداش اون خطرو چند خریدی؟
ازکدوم خیابونای شاهپور خریدی مییشه ی ادرس حدودی بدی؟

Magma
15-03-1393, 08:31 بعد از ظهر
مغازش تو همون امیرکبیر بود. بعد از فلکه اولی کنار یه گاراژ بزرگ. اینقدر چیز آویزون کرده که بری مشخصه. والا خودم خیلی دوست دارم زودتر موتور جمع بشه اما هنوز انجین رو شاسی نرفته و تعمیرکار قول آخر هفته ی بعدو بهم داده

Amir R1
16-03-1393, 09:23 بعد از ظهر
داداش پروژکتورو چند خریدی؟

Magma
18-03-1393, 10:44 قبل از ظهر
پروژکتور جلو که ژاپنیه و برام 65000هزینه داشت. چراغ خطر هم 6000تومن

Magma
27-03-1393, 10:35 بعد از ظهر
خب دوستان سلام عرض شد. یه مدت نبودم و شاید گفتین بیخیال پروژه شده. نه خیر. درگیر امتحانات بودم و هستم اما حواسم به موتور هست. فکر کنم این اولین بار تو ایرانه که کسی میخواد یه موتور بابر جمع کنه که همه چیشم اصولی باشه و کلا حرفی واسه گفتن داشته باشه به علاوه اینکه قابل تردد هم باشه.
وسایل موتور اکثرا جوره. تعمیرکار هنوز موتورو بهم تحویل نداده و فکر کنم در بهترین حالت حدود دو هفته دیگه این کارو بکنه چون سرش حسابی شلوغه.
اگه یادتون باشه عکس از لاستیک گذاشتم که لاستیک هندا ax1هست. راستش رینگای موتور چندان زیبا نیست به علاوه اینکه ترمز عقب هم کاسه ای هست. واسه همین زد به سرم که رینگارو عوض کنم. حالا که لاستیک ax1داشتم چی بهتر از رینگ همون موتور. رینگای 21پره این موتور بنظر من خیلی زیباست و روی موتور من هم ظاهر خشن و جالبی داره. رفتم یه جفت رینگ سفارش دادم و امروز به دستم رسید. با قیمت نه چندان ارزون 680هزار تومن. کاملا سالم و تمیز هستن ولی متاسفانه عکس ازشون ندارم فعلا اما یه عکس همینجوری میزارم که اگه کسی ندیده ببینه و نظر بده.
خوشبختانه دیسک ترمز عقب و جلو برای این رینگها دارم که یه مقدار کارمو راحت میکنه. دوستان نظر بدن. به محض اینکه موتورو تحویل بگیرم کار جمع کردنش جدی و با سرعت دنبال میشه

hosseinpalang
28-03-1393, 10:19 قبل از ظهر
عالی
2تا رینگهاشم AX1 میندازی ؟
قشنگ خواهد شد :7tir:

Magma
03-04-1393, 12:40 بعد از ظهر
بله رینگه عقب و جلو هر دو تعویض میشن. از هفته ی آینده تکمیل موتور شروع میشه

Hesam Kabiri
07-04-1393, 10:15 قبل از ظهر
مشتی معطلیم .... پروژه به کجا رسید ؟ داری تکمیلش میکنی یا کار داره ؟

Magma
07-04-1393, 03:21 بعد از ظهر
حسام دادا ادامه داره...صبر کن

Hesam Kabiri
08-04-1393, 10:28 قبل از ظهر
حسام دادا ادامه داره...صبر کن

پس عجله نکن با حوصله یه چیزه ذرجه یک درست تا همه انگشن به دهن بمونن :wow:

Magma
13-04-1393, 08:55 بعد از ظهر
خب دوستان من با تاخیر باز اومدم. اول یه نکته ی اخلاقی بگم. موتور جمع کردن در این سطحو هیییچ وقت دست کم نگیرین. دهن آدم عملا سرویس میشه.
دیروز رفتم یه هوا برش اجاره کردم دادم به تعمیرکار. البته تامیر کار هست اما دوست صمیمی هستیم کلا. برای بریدن یه سری از قسمتای شاسی نیاز به هوا برش بود. هیچی دیگه...با کلی دردسر دو تا کپسوله بزرگو جا دادم تو ماشینم و گذاشتم در مغازش و امروزم رفتم و دادم به صاحب محترمش. در ضمن 30هزار تومن بابت یک روز پول دادم.
یه قسمتایی از شاسی حذف شد که بعدا با یه سری اتصالات دیگه جایگزین خواهد شد.
امروز برای اولین بار انجینو رو شاسی دیدم. باکو از تو ماشین آوردم و گذاشتم روش و چند تا عکس گرفتم که نظر بدین.

خودم نظرم اینه که عقب موتور بیشتر پایین باشه و به اصطلاح ک باشه چون الان شاسی موتور خیلی صافه و اون شیبی که من میخوامو نداره. اون قسمتی که کمک های عقب وصل شده تغییر اصاصی خواهد کرد.
متاسفانه چون میخوام شماره ی انجینو عوض کنم باید مارکه سوزوکیو از رو درب برق و در فیلتر روغن حذف کنم. به این صورت که با جوش آلومینیوم رش کنم و صاف بشه...:waiting:

هرکس اونجا بود و چراغ ها و رینگو لاستیک و بقیه وسایلو دید کف کرده بود و همه میگفتن قطعاتو فوق العاده خوب انتخاب کردم...امیدوارم تهش همین چیزی که میخوام از آب در بیاد...در آخر هنر نزد هر کسیه که دهنش سرویس شده...

Gladiator
14-04-1393, 09:11 قبل از ظهر
آرمای سوزوکی رو چرا حذف کنی ؟ نکن همچین کاری رو با اونا که کاری ندارن ، دوتا پوسته بغله دیگه ، نهایتا دو تا برچسب بزن روش ، اونا فقط با شماره موتور کار دارن که باید انجینو تیکه کنی پوسته وسط موتورو ببری بدی برات شماره بکوبن ، با پوسته کاری ندارن که

farzin
14-04-1393, 11:16 بعد از ظهر
اول خسته نباشی
من وقتی که تاپیکو زدی گفتم بهت تبریک میگم بخاطر شهامتت ، اینکارا واقعا دردسرشون زیاده و اگه روو نقشه نری که هی میشه دوباره کاری و جوش و برش و دوباره برش و دوباره جوش... بهرحال خدا قوت
این نوع موتور باید سرنشین خیلی راحت روی موتور باشه و اگه همچین تصمیمی گرفتی که سواری راحتی داشته باشی
باید 3 تا زاویه رو در نظر بگیری :
زاویه اول محلی هست که دست روی مچی فرمون قرار میگیره
زاویه دوم باسن هست که روی نشیمنگاه هست
زاویه سوم پا هست که روی رکاب قرار میگیره
وقتی این 3 زاویه رو بهم متصل میکنیم یک مثلث بوجود میاد که طول اضلاعش نشان دهنده حالت سرنشین روی موتور هست

برای مثال هر چی زاویه مچی فرمون ،، بیاد پایین تر و زاویه رکاب بره رو به عقب ما موتور ریس خواهیم داشت
و بقیه زوایا به همین منوال روی موتورا جابه جا میشن
این زوایا در موتورا تغییر میکنن و یکم جابه جایی برای راکب دردسر ساز میشه
مگلی یک موتور ریس هست واسه همین رانندگیش طولانی مدت نمیتونه باشه توی شهر بخاطر همین زوایا
و پالس یک موتور شهری هست که بخاطر متساوی الساقین بودن مثلثش شما گاهی درد کمر در مهره زیرین خواهی داشت
و اینا هر کدومشوم استایل خودشونو دارن و هدف سازندشو
و اگه میخوای رانندگی راحت و استایلی داشته باشی باید زوایای موتورت متساوی الاضلاع باشه
اگه از روی موتوری داری الگو برداری میکنی این زوایا رو روی عکس بهم متصل کن ببین مثلثش از چه نوعه و همون رو روی موتور پیاده کن که دوباره کاری نشه و بخای فرمون روچا به جا کنی یا زین رو بالا و پایین کنی
موفق باشی

Hesam Kabiri
15-04-1393, 10:30 قبل از ظهر
به نظره منم عقبه موتور بايد پايين تر باشه تا اون استايله خودشو داشته باشه :32: ولي فك كنم بايد كله شاسيو تغيير بدي چون اگه بخواي عقبو پايين تر بياري لاستيك گير نكنه !

ARSH
15-04-1393, 10:53 قبل از ظهر
آقا خسته نباشی شدید
من پیگیر هستم ولی حقیقت چون اطلاعاتی از این سبک موتور ها ندارم کامنتی نمیزارم ولی پیگیریم
ادامه بده رفیق

Magma
15-04-1393, 01:22 بعد از ظهر
مرسی از دوستان بابت نظرات.
یه چند تا نکته بگم.
اول اینکه فرمون موتور این نیست و این فرمون فابریکشه که خیلی ضایس و فرمونی که ساختم روش نصب میشه.
دو اینکه شاید وستان پیش خودشون بگم روکش چرم باک چرا اینجوری آویزونه. راستش تو صندوق عقب ماشین بوده و چسبای زیر باک ول شده که درستش میکنم.
سوم اینکه سه نقطه از شاسی تغییر خواهد کرد. اول دو تا قسمت جلوی شاسی هست که با باک جفت میشه. اون دو تا بالا میاد تا باک هم بری بالاتر هم شیب بیشتری پیدا کنه. قسمت عقب شاسی دو تا میله ی اضافه داره که بریده میشه. اتصال بالایی کمک فنر ها پایین تر میاد و شیب قسمت نشیمن زیادتر میشه. در آخر هم جای کمک فنر ها رو دوشاخ عقب تر میره و دوشاخ هم یه چند سانتی دراز میشه...
الان که بدجور از لحاضه مالی گیر کردم و با اینکه شدیدا دلم میخواد موتور تکمیل بشه کلی بدهکارم و واقعا نمیدونم چه اتفاقی قراره بیوفته

Hesam Kabiri
15-04-1393, 04:36 بعد از ظهر
بهترين ايده رو برايه شاسي داري چون اين سبك موتورا كه ديدم باك بالا هسست و نشيمن گاه پايين تر . موفق باشي

به جون دادا من موتوره خودم صفحه اش سيليب كرده ، جلو بنديش ول شده دريغ از 1 هزاري وگرنه رفاقت ارزشش بيشتر از اين حرفاس به خصوص برايه همچين

پزو‍‍زه اي !

farzin
15-04-1393, 08:32 بعد از ظهر
نقاطی که مشحص کردی و گفتی که چه تغییراتی رو میخوای بدی ، در آخر یه چیز جالب باید از آب در بیاد ...

مسیح
16-04-1393, 07:48 قبل از ظهر
سلام دادا خیلی عالیه
خوش رخ شده ها ایولا
من نظرم اینه شاسیو از م دوشاخ عقب ببر بنداز اونور جاش لوله مانسمال 3/4خم کن بذار
واینکه دربغلارو جوش ندیا هم تاب برمیداره موقع بستن یا میشکنه یا همیشه روغن میده
اورنگو غیراش هم نابود میشه
جنس اهرم کلاجتم تغییرپیدامیکنه بعدا اذیت میشی ولش کن اصلا همون شماره رو بزن
داداش از تغییرات شاسی ک هوابرش بریدی عکس بذار

Magma
17-04-1393, 10:34 بعد از ظهر
سلام دوستان. ممنون بابت نظرات. امروز کار رینگهای موتور تموم شد بالاخره بنظر هودم خیلی خوب از آب دراومد. رینگ ها به رنگ سفید بودن. در نظر داشتم که دور رینگ ظاهر آلومینیوم براق داشته باشه و خود رینگ هم مشکی متالیک بشه. دور رنگو با رنگ بر های آشغال ساخت وطن لخت کردم. کار با رنگ بر خیلی خطرناک و خسته کننده هست...
چند روز پیش رفتم رنگ گرفتم و امروز بالاخره قسمت هایی که قرار نبود رنگ بشه رو وشوندم و کار رنگ آمیزی تموم شد. امروز یه قطعه ی دیگه هم برای کاربرات ساختم که بعدا توضیح میدم

Hesam Kabiri
18-04-1393, 08:34 قبل از ظهر
گلی به جمالت مشتی ، حرف نداره :5: شاسی یه کجا رسید ؟

مسیح
23-04-1393, 09:08 قبل از ظهر
سلام دادا خیلی خوب شده عالیه منتظر بقیه عکساتم هستیم

Magma
04-05-1393, 01:03 بعد از ظهر
سلام دوستان.
چند وقتی نبودم. کارای شاسی هفته ی پیش تموم شد منتهی من نتم قطع بود نتونستم عکساشو بزارم.
یک هفته ی کامل بصورت تمام وقت روی شاسی کار کردم. یه بخشایی اضافه کردم و یه قسمتایی رو هم حذف کردم. همه ی جوشها co2یا آرگون شد و با وسواس کامل شاسیو تمومش کردم.
مرحله ی بعدی رنگ کردن شاسی و اسمبل هست منتهی فعلا از نظر مالی دستم خیلی تنگه و آخر این هفته هم یه سفر با موتور به شمال کشور داریم. رفتم و برگشتم داستان ادامه داره.

hesam_jijibiji
04-05-1393, 02:17 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز.
خیلی از کارت خوشم اومد. تمیز و اساسی کار میکنی.
مخصوصا رینگها عالی هستن.
من هم 1 موتور کاملا دست ساز دارم جمع میکنم. از صفر شروع کردم. شاسیو و ... کاملا دست ساز هست. مدل custom chopper به معنای خودش.شاید عکساشو توی نت دیده باشی.
کارت رو دنبال میکنم . اون رینگهای قبلی رو میخوای چیکارشون کنی ؟ برنامه ای داری براشون؟
تازه عضو این سایت شدم .

مسیح
04-05-1393, 09:09 بعد از ظهر
سلام دادا عالی همه چیز اصولی فقط بعضی از عکسهای شاسی زاویش جوری بود ک عکسها مبهمه
داداشم ب سلامتی با چ موتوری میری شمال؟باهیئت؟

Magma
05-05-1393, 12:14 قبل از ظهر
ممنون بابت نظرات. عکسای شاسی چون تو شب گرفته شده با اینکه نورش خوبه اما مبهمه. در کل شاسی خیلی جمع و جور شده و اصطلاخا chopشده.
رینگای قدیمیشو با همه وسیله هاش میفروشم. کسی خواست بگه.
با دلتا میرم شمال و کاریم به هیئت ندارم

mahdi1376al
07-05-1393, 12:19 قبل از ظهر
داداش خسته نباشی بهت تبریک میگم
ی عکس از رینگاش میزاری ؟

Magma
20-05-1393, 11:30 بعد از ظهر
مچکرم دوست عزیز. عکس رینگای قدیم و جدید تو صفحه ی قبل هست

Magma
25-05-1393, 11:23 قبل از ظهر
از دوستان کسی هست تو زمینه ی فایبر گلاس و کامپوزیت منو راهنمایی کنه؟

pooya_h
25-05-1393, 12:24 بعد از ظهر
داداش امروز تازه تاپيكو ديدم و با دهان باز از صفحه اول تا اينجا رو خوندم واقعاً خسته نباشي.

من متاسفانه اصلاً فني نيستم كه نظر بدم ولي با اشتياق منتظر نتيجه نهايي هستم و با وسواسي كه از شما ديدم مطمئنم شاهكار ميشه.

hosseinpalang
03-08-1393, 07:58 بعد از ظهر
واگما چه خبر از پروژه ؟ خوابیده؟

Magma
04-08-1393, 12:35 قبل از ظهر
نه دوست عزیز. پروژه ادامه داشت و داره و دیگه جاهای سختش تموم شده. کارایی که کردمو لیست میکنم.
موتور کمک تک شد
دوشاخ ساخته و نصب شد
پایه ی کالیبر عقب ساخته شد
پمپ ترمز عقب و پدال ترمز ساخته شد
پدال دنده ساخته شد
یه سری تغییرات دیگه روی شاسی و کرپی و ...انجام شد
کیلومتر نصب شد
خورشیدی عقب ساخته و نصب شد
دیسک های ترمز نصب شدن.
پایه ی چراغ جلو ساخته و نصب شد
سگ دست و بوش هاش ساخته و نصب شدن
فعلا همینارو یادم میاد اما کار با همه زحمتاش ادامه داشت و داره.
عذر میخوام که آپدیت نکردم. دستم خیلی بند بوده.
دیگه کارای ظاهریه موتور مونده و الان رو پاهای خودشه. خوم که خیلی راضیم و هرکس میاد میبینه ازش عکس میگیره. طول موتور 2متر و 45سانتی متر شد و وزنشم خیلی کمه. فک کنم نهایتا 100تا 110 کیلو بشه.
از دوستان کسی اگه حال کرد میتونم همین طرحو روی اونجر پیاده کنم

Hesam Kabiri
04-08-1393, 08:37 قبل از ظهر
احسان دمت گرم پسر چه کردی :clap:وقتی تصویرشو دیدم گرخیدم :13: بی صبرانه منتظره تموم شدن این پروژه هستم

موفق باشی :32:

satiar
04-08-1393, 10:43 بعد از ظهر
سلام.واقعا اون همه زحمتت داره نتیجه میده.ایشالاه زودتر درست بشه.

maisam mastan
05-08-1393, 08:32 قبل از ظهر
آقا دمت گرم عالی.....

Hesam Kabiri
16-09-1393, 09:35 قبل از ظهر
:offtopic:
پس کجایی داداش !!! نه عکس میذاری ! نه خبر میدی ؟! پس چی شد ؟ موتور به کجا رسید ؟؟؟؟ آپدیت نیستیا !!!!!:waiting: :9:

amirsport
14-12-1393, 10:52 بعد از ظهر
سلام..
داداش اول شرمنده دیر رسیدم
دوما این که چی بودو چی شد واقعا باید بگم خسته نباشی مرسی به این پشتکار
داداش ما منتظر عکسا هستیم

Gladiator
17-12-1393, 01:01 بعد از ظهر
:clap:

vahid-n
24-12-1393, 02:33 بعد از ظهر
سلام خسته نباشی .. پرژه ات واقعا عالیه..

میشه از پدال دنده ای که ساختی عکس بذاری.. ممنون :32:

hegzz
24-12-1393, 09:55 بعد از ظهر
سلام همشهری !! آقا کارت 20 !!
واقعا بهت تبریک میگم، بعد از اتمام پروژت بیا یه اجرای heavy death black Metal با گیتارت با هم بزاریم !!!!!!!! :2gwb921:

ایوللا، موفق باشیییی

fazel.rezayi
25-12-1393, 01:42 بعد از ظهر
دادا دمت گرم.انقد پروژه ت جالب بود که از اول نشستم خوندم.موفق باشی

vahid-n
24-01-1394, 01:44 قبل از ظهر
داداش لطف کن از مراحل بعدی عکس جدید بذار ببینیم چی شد..

اون دوشاخه عقب استقامت داره؟ فکر میکنم بشکنه ..

hesam_jijibiji
23-03-1394, 07:32 بعد از ظهر
این پروژه آخرش چی شد؟ تازه داشت جالب میشد. نکنه کار خوابیده ؟ یه پیامی ، عکسی چیزی آخه آپدیت کنید

valed
10-12-1394, 04:02 بعد از ظهر
سلام داداش واقعا خسته نباشی کارت حرف نداره انشالله موفق باشی