PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفر یکروزه به فریز هند (شهرستان نطنز)

ehsan sharif
12-02-1393, 10:19 بعد از ظهر
با سلام.جای دوستان گل خالی.امروز صبح زود با 2 تا از دوستان گل آقا مجید
(مدیر وبلاگ سفر با موتور) و آقا آرش (کاربر همین سایت) سفر یکروزه ای به سمت منطقه ای به اسم فریز هند ،واقع در شهرستان نطنز آغاز کردیم.با سه موتور:
جترو 150
اونجر220
آپاچی 180
مسافتی که طی کردیم رفت و برگشت حدوده 400 کیلومتر بود.
صبح ساعت 7 صبح زدیم بیرون و با حوصله زیاد جاده قدیم اصفهان قم را که دارای زیبایی های خاص خودش است را طی کردیم.فریز هند منطقه ای بسیار خوش آب و هوا و معتدل است که همانند شمال میماند.برگشت هم از آزاد راه کاشان اصفهان آمدیم و حدود ساعت 9 وارد اصفهان شدیم.خیلی خیلی خوش گذشت و جای همه خالی بود.

mamalb
13-02-1393, 07:29 قبل از ظهر
سلام
این یک سفر یک روزه عالی و به یاد موندنی بود .
جاداره از دوستان و مدیریت سایت که باعث شدند این آشنایی بوجود بیاد تشکر کنم .مهم نیست موتورت چی باشه مهم اینه که دو تا دوست و همراه راحت و صمیمی پیدا میکنی که این یک روز را برات به یاد موندنی کنند
که من دیروز پیدا کردم .به من که شخصا خوش گذشت
ممنون از آرش و احسان
به امید سفرهای خوب بعدی

Arash-The-Rider
13-02-1393, 04:56 بعد از ظهر
به امید خدا بچه های اصفهان پایه باشن برای مسافرتای دسته جمعی بعدی.

اقا مجید با یه جترو 150 با ما بودن که نشون دادن برا مسافرتای برون شهری، عزم سفر کردن و یه همسفر خوش اخلاق و باحال بودن بسیار مهمتر از داشتن یه موتور باکلاس ولی راکب بی کلاسه....
آقا احسان هم که همش با آپاچیشون روی بجاج اونجر ما رو کم می کردن.... :27:

soleymani
13-02-1393, 05:10 بعد از ظهر
احسان جان جزیات سفر با آپاچی رو بگو و نکاتش رو.از خستگی تا سرعت متوسط و سر پیچ ها و داغی انجین و....

ehsan sharif
13-02-1393, 08:54 بعد از ظهر
احسان جان جزیات سفر با آپاچی رو بگو و نکاتش رو.از خستگی تا سرعت متوسط و سر پیچ ها و داغی انجین و....

با سلام خدمت همه دوستان گل پرشین و محمد رضا جان.
آپاچی موتور خوبیه.حالا شاید یه کسی قبولش نداشته باشه و اونا تو هم رده های خودش خوب ندونه.من یه اخلاقی که دارم دوست ندارم احساسی حرف بزنم ، که چون آپاچی دارم اونا برتر بدونم. من که اول تجربه سفر با آپاچیا نداشتم.به یکی از اهالی این سایت که زیاد به سفر میره گفتم اگه میشه ما هم یه سفر دنبالتون کنیم و در جواب به من گفتند آپاچی به درد سفر نمیخوره و بهتره بری یه پالس 220 بخری تا بتونی همراه ما باشی.راستش خیلی تو ذوقم خورد. تحقیق کردم تو همین سایت که با تاپیک اون دو دوستی که با آپاچی رفته بودند گرجستان مواجه شدم و فهمیدم میشه باهاش رفت سفر.
بعد از اون با وبلاگ دوست عزیز و دوست داشتنی خودم آقا مجید به آدرس
[Only registered and activated users can see links]
آشنا شدم و مطالب کل وبلاگا خوندم و به موتورم امیدوار شدم.به قول دوست گلم آقا مجید این دوست و همسفر خوبه که سفرا تشکیل میده نه یه تکه آهن پاره.گفت اون دوستمون موتور واسش بیشتر مهم بوده تا شعور و شخصیت.
خوب بگذریم...
من تا حالا چنتا سفر با آپاچیم رفتم و تا حالا خداراشکر باهام راه اومده.سفرام تو یه روز به 600 کیلومتر هم رسیده.من به شخصه مشکلی باهاش نداشتم.
آپاچیا باید یه سرعت مشخص باهاش بری.مثلا یا باید 80 تا بری با دنده 4 که دور موتور زیاد بالا نره که فشار بیاد یا باید از 95 به بالا بری که بزنی دنده 5.
توی سرعت 80 دور موتور روی 7 است و اگه بخوای بزنی دنده پنج که صدای موتور که مثلا داره زور بهش میاد کم بشه اشتباه محضه.حداقل سرعتی که من پیشنهاد میدم از دنده پنج استفاده کنید 95 کیلومتر در ساعت است.
آپاچی خستگی خاصی نداره که آدم جاییش درد بگیره.چون طراحیش جوریه که کمترین خستگی ممکنه به آدم وارد بشه.من بیشترین زمانی که نشستم پشت موتور و روندم 2/5 ساعت بوده و پس از توقف احساس خستگی نکردم.فقط تو یکی از سفرام که دو ترک بودم سرنشینم خسته شد.!!
آپاچی یه حالی که داره قدرت مانور داره برای پیچ های ممتد ، اما متاسفانه بخاطر لاستیک های فابریکش آدم میترسه زیاد موتورا بخوابونه.تو جاهای خیس و در حین بارندگی کمی سخت تر میشه ولی بیشتر به رانندش بستگی داره که. موتور سوار باشه و بتونه تو همه شرایطی موتورا جمع کنه. یه توصیه میکنم اگه با موتور به یه مکان رسیدید که خیسه اگه تونستید قبل رسیدن بهش سرعتتونا کم کنید اگه
نه توصیه میکنم با همون سرعت رد بشید و اصلا روی خیسی ترمز نکنید که باعث منحرف شدن میشه.
در مورد داغ شدن انجین هم که من تا حالا روش حساس نشدم و تا حالا هم ندیدم پس از مسافت طولانی که طی کردم موتور پس از توقف خاموش بشه و مثله شمع کار کرده.توصیه دیگه هم اینه قبل سفر روغن تازه بریزید تو موتور و بلافاصله پس از طی یه مسافت طولانی موتورا خاموش نکنید.بزارید حداقل چند دقیقه سلو کار کنه.
خیلی حرف زدم.!
در آخر هم جا داره از تمام دوستان گل سایت که همدیگر را راهنمایی میکنن و تجربه های خودشونا در اختیار هم میزارن تشکر کنم و به خصوص مدیران گل و زحمت کش کمال قدر دانی را داشته باشم. یا حق

mamalb
13-02-1393, 09:24 بعد از ظهر
دوستان گلم

وقتی بتونی با یک هوندا 125 شبانه (هرچند اشتباهه) تو کویر بری و پنچری موتور بگیری و کلا جنب وخطر پزیری داشته باشی آنوقت میشی مسافر جاده.

ولی میشه حتی با یک هوندا 110 قدیمی و خرج خیلی اندک ودر عوض چندتا دوست با حال بهترین لذت را از سفر ببری و فکر و روحت را سبک کنی .

suzuki_bandit
13-02-1393, 11:34 بعد از ظهر
به جرات میتونم بگم جالبترین سفریه که توی سایت پرشین موتور و اینترنت دیدم . گل کاشتین بچه ها. ایشالا همیشه موفق باشین

- - - Updated - - -

با سلام خدمت همه دوستان گل پرشین و محمد رضا جان. آپاچی موتور خوبیه.حالا شاید یه کسی قبولش نداشته باشه و اونا تو هم رده های خودش خوب ندونه.من یه اخلاقی که دارم دوست ندارم احساسی حرف بزنم ، که چون آپاچی دارم اونا برتر بدونم. من که اول تجربه سفر با آپاچیا نداشتم.به یکی از اهالی این سایت که زیاد به سفر میره گفتم اگه میشه ما هم یه سفر دنبالتون کنیم و در جواب به من گفتند آپاچی به درد سفر نمیخوره و بهتره بری یه پالس 220 بخری تا بتونی همراه ما باشی.راستش خیلی تو ذوقم خورد. تحقیق کردم تو همین سایت که با تاپیک اون دو دوستی که با آپاچی رفته بودند گرجستان مواجه شدم و فهمیدم میشه باهاش رفت سفر. بعد از اون با وبلاگ دوست عزیز و دوست داشتنی خودم آقا مجید به آدرس [Only registered and activated users can see links] آشنا شدم و مطالب کل وبلاگا خوندم و به موتورم امیدوار شدم.به قول دوست گلم آقا مجید این دوست و همسفر خوبه که سفرا تشکیل میده نه یه تکه آهن پاره.گفت اون دوستمون موتور واسش بیشتر مهم بوده تا شعور و شخصیت. خوب بگذریم... من تا حالا چنتا سفر با آپاچیم رفتم و تا حالا خداراشکر باهام راه اومده.سفرام تو یه روز به 600 کیلومتر هم رسیده.من به شخصه مشکلی باهاش نداشتم. آپاچیا باید یه سرعت مشخص باهاش بری.مثلا یا باید 80 تا بری با دنده 4 که دور موتور زیاد بالا نره که فشار بیاد یا باید از 95 به بالا بری که بزنی دنده 5. توی سرعت 80 دور موتور روی 7 است و اگه بخوای بزنی دنده پنج که صدای موتور که مثلا داره زور بهش میاد کم بشه اشتباه محضه.حداقل سرعتی که من پیشنهاد میدم از دنده پنج استفاده کنید 95 کیلومتر در ساعت است. آپاچی خستگی خاصی نداره که آدم جاییش درد بگیره.چون طراحیش جوریه که کمترین خستگی ممکنه به آدم وارد بشه.من بیشترین زمانی که نشستم پشت موتور و روندم 2/5 ساعت بوده و پس از توقف احساس خستگی نکردم.فقط تو یکی از سفرام که دو ترک بودم سرنشینم خسته شد.!! آپاچی یه حالی که داره قدرت مانور داره برای پیچ های ممتد ، اما متاسفانه بخاطر لاستیک های فابریکش آدم میترسه زیاد موتورا بخوابونه.تو جاهای خیس و در حین بارندگی کمی سخت تر میشه ولی بیشتر به رانندش بستگی داره که. موتور سوار باشه و بتونه تو همه شرایطی موتورا جمع کنه. یه توصیه میکنم اگه با موتور به یه مکان رسیدید که خیسه اگه تونستید قبل رسیدن بهش سرعتتونا کم کنید اگه نه توصیه میکنم با همون سرعت رد بشید و اصلا روی خیسی ترمز نکنید که باعث منحرف شدن میشه. در مورد داغ شدن انجین هم که من تا حالا روش حساس نشدم و تا حالا هم ندیدم پس از مسافت طولانی که طی کردم موتور پس از توقف خاموش بشه و مثله شمع کار کرده.توصیه دیگه هم اینه قبل سفر روغن تازه بریزید تو موتور و بلافاصله پس از طی یه مسافت طولانی موتورا خاموش نکنید.بزارید حداقل چند دقیقه سلو کار کنه. خیلی حرف زدم.! در آخر هم جا داره از تمام دوستان گل سایت که همدیگر را راهنمایی میکنن و تجربه های خودشونا در اختیار هم میزارن تشکر کنم و به خصوص مدیران گل و زحمت کش کمال قدر دانی را داشته باشم. یا حق همیشه برای سفر موتور مهم نیست ،مهم اینه دوست یا رفیقی که همراهیت میکنه آدم باشه.

ehsan sharif
13-02-1393, 11:43 بعد از ظهر
به جرات میتونم بگم جالبترین سفریه که توی سایت پرشین موتور و اینترنت دیدم . گل کاشتین بچه ها. ایشالا همیشه موفق باشین

- - - Updated - - -

همیشه برای سفر موتور مهم نیست ،مهم اینه دوست یا رفیقی که همراهیت میکنه آدم باشه.

.لطف داری شما دوست گل و نازنینم
همسفر ادم سفرا تشکیل میده

ATA TABESH
16-02-1393, 12:08 قبل از ظهر
عالی-خسته نباشین-به امید سفرهای بیشتر

ehsan sharif
16-02-1393, 06:25 قبل از ظهر
عالی-خسته نباشین-به امید سفرهای بیشتر

مرسی دوست عزیز