PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طراحی و ساخت نشانگر سطح بنزین باک

mehdiabbasi1359
11-02-1393, 03:37 بعد از ظهر
به نام خدا

خدمت دوستان عزیزم سلام عرض میکنم

بنده قصد طراحی و ساخت نشانگر سطح بنزین باک یا همان آمپر بنزین را دارم. تا این لحظه طراحی به این صورت است که ما بین شیر بنزین و کاربراتور

یک سه راهی که یک سنسور فشار متغییر به آن متصل است نصب شود. این سنسور سه وضیعت فول ، 1/2 و تقریباً خالی باک را به نشانگر led که با

سه رنگ سبز ، نارنجی و قرمز مشخص شده است را اطلاع میدهد و این نشانگر با این سه رنگ سطح بنزین در باک را نشان میدهد.

البته قابل ذکر است که طرحهای دیگری هم برای این منظور در دسترس است ولی دلیل انتخاب این طرح نصب آسان ، سادگی مدار الکترونیک

(درصد خرابی پایین) و از همه مهمتر قیمت پایین آن است.

از دوستان عزیزم تقاضا دارم نظرها و پیشنهادهای خود را بیان کنند.

با تشکر

s.mm
11-02-1393, 03:41 بعد از ظهر
برای هوندا 125؟

mv agosta
11-02-1393, 04:19 بعد از ظهر
دوست عزیز میشه یکم بیشتر توضیح بدی چند تا عکسم بذار.mr30

MR666
11-02-1393, 04:58 بعد از ظهر
عزیز اینجا یه سوالی پیش میاد این سنسور از کجا میخاد مقدار بنزین رو تخمین بزنه ؟؟
اگر میخای بگید از روی فشار و در واقع وزن بنزین داخل باک یه سوالی پیش میاد اینکه چون اندازه باک موتورهای مختلف هست مثلا یکی 10 لیتر و یکی 20 لیتره خوب اگر کالیبره این سنسور چه جوریه؟؟ تا بتونه حجم کامل باک رو بشناسه
ولی در کل طرح خوبیه اما بسته به قیمت تمام شده چون فقط به درد طرح هوندا و اینجور موتورا میخوره چون جدیدا اکثرا خودشون فابریک دارن

کوروش
11-02-1393, 06:03 بعد از ظهر
عزیز اینجا یه سوالی پیش میاد این سنسور از کجا میخاد مقدار بنزین رو تخمین بزنه ؟؟
اگر میخای بگید از روی فشار و در واقع وزن بنزین داخل باک یه سوالی پیش میاد اینکه چون اندازه باک موتورهای مختلف هست مثلا یکی 10 لیتر و یکی 20 لیتره خوب اگر کالیبره این سنسور چه جوریه؟؟ تا بتونه حجم کامل باک رو بشناسه
ولی در کل طرح خوبیه اما بسته به قیمت تمام شده چون فقط به درد طرح هوندا و اینجور موتورا میخوره چون جدیدا اکثرا خودشون فابریک دارن
منم با نظر دوستمون موافقم البته بحث دیگه خطایه اونه که با حرکت موتور و تکان خوردن زیاد فشار هم میتونه کمو زیاد بشه !!!
سیستم فابریکیه نشانگر بنزین موتور به این صورته که یه شناور شبیه شناور کولر در باک هستش و دیگه بقیه ماجرا که هر لحظه هم با بالاپایین رفتن موتور تغییر میکنه و اونقدرها دقیق نیست متاسفه خیلی وقت ها هم به یه جایی گیر میکنه و به کل میریزه به هم
من پالس داشتم و متاسفانه از 7 روزه هفته 3 روزش خراب بود و خود به خود درست میشد البته در دست انداز هااااا ....
به نظر من اگر گجتی درست کنی که خیلی چیز ها در اون باشه مثلا دماسنج- سرعت سنج- شتاب سنج - قطب نما- رطوبت سنج و در کنار اونها نشان دهندی تماسی که داره با گوشیه موتور سوار در حاله گرفتنه بر حسب سیگنالی که میندازه و خیلی چیز هایه دیگه در کنارش یک سیستم خوب از این نشانگر بنزین باشه عالیه
در باره نشانگرم به نظرم باید طوری باشی با کمترین زحمت نصب بشه هم برای کسایی که اصلا نداره و هم برای کسایی که خراب شد و هم اونایی که دارن ولی میخوان یه طوره دیگشو امتحان کنن !!!
البته باید طوری ساخته شده که کاملا به صرفه باشه !!!
بازم طرحاتو بریز وسط ما هم نظری داشتیم میدیم که کمکت کنیم !!!

cottlas
12-02-1393, 09:00 قبل از ظهر
سلام مشکل آمپر بنزین موتور من هم اینه که چون شکل قرار گرفتن باکش مثل یک خط موربه (/)نمیشه شناور رو کامل روی سطح بنزین تا بالای باک قرارش داد بنا بر این از نصف باک به بالا رو فول نشون میده :4chsmu1: ما هم دلمون خوشه که باک پره بعد از نصف دیگه یکدفعه تساعدی باک خالی میشه در کل هم هیچوقت درست نشون نمیده. در گذشته برای اینکه جلوی بازی کردن عقربه نشانگر بنزین رو روی دست اندازها و مواج بودن بنزین داخل باک گرفته بشه شناور رو داخل یک استوانه قرار میدادن و زیر استوانه سوراخ کوچک میزدن تا بنزین آرام داخل استوانه بشه و با کم شدن بنزین هم آرام از داخل استوانه خارج میشدو با موجهای داخل باک بازی نمیکرد ولی الان به جای این کار از عقربه های تنبل تر نسبت به کم و زیاد شدن ولتاژ برق استفاده میکنند بخاطر همین وقتی سوییچ رو باز میکنی مدتی طول میکشه تا عقربه سر جای خودش بایسته .امروزه برای سنجش سطح مایعات داخل مخازن مخصوصا مخازن بزرگ از روش دیگری استفاده میشه به این شکل که در زیر و بالای مخزن سوراخ هم اندازه ایجاد میکنندو این سوراخ ها که قطر انها بسیار مهم هست رو توسط لوله های فلزی به دو ورودی سنسور های مخصوص اندازه گیری فشار که یکی از انواع ترانسمیتر ها است وصل میکنند و این ترانسمیتر با اندازه گیری اختلاف فشار بالا و پایین مخزن مقدار خیلی دقیق مایع درون مخزن رو نشون میده البته بسته به جنس مایع داخل مخزن کالیبر مخصوص خودشو میخواد.

mehdiabbasi1359
12-02-1393, 06:16 بعد از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

از لطف شما دوستان عزیزم کمال تشکر را دارم.

یک به یک به سئوالها و نظرهای دوستان عزیزم جواب میدهم.

1- s.mm ([Only registered and activated users can see links]) برای هر موتوری که این سیستم را ندارد.

2- mv agosta ([Only registered and activated users can see links]) چه مطلبی را متوجه نشدید بفرماید تا توضیح بدهم و برای عکس باید ذکر کنم که هنوز ساخت نهایی صورت نگرفته است.

3- MR666 ([Only registered and activated users can see links]) اگر توجه کنید در مطلب قبل ذکر کردم (سنسور فشار متغییر) یعنی سنجش از فشار حاصله وزن حجم بنزین در باک است و قابلیت تنظیم سنسور برای باک های مختلف است. قیمت مناسبی دارد و طبق تحقیق بنده خیلی از موتورها فاقد این سیستم هستند به خصوص موتورهای داخلی.

4- کوروش ([Only registered and activated users can see links]) این مشکل فقط در زمانی رخ میدهد که سطح بنزین در پایین ترین نقطه باک باشد بطوری که با تکان خوردن، بنزین از روی ورودی شیر کنار برود
که در اینصورت نشانگر وضیعت خالی را نشان میدهد. بله از سیستم فابریک که همان فلوتر است و مشکلات آن اطلاع دارم. این گجتی که شما فرمودید
قیمت بالایی دارد و از آن استقبال نمیشود توجه داشته باشید که بنده حقیر یک طراح و تولیدکننده هستم و باید محصولی تولید کنم که توجیه اقتصادی داشته باشد و البته کارائی و کیفیت خوبی داشته باشد. این سیستم به راحتی قابل نصب روی تمامی موتورها است. اگر منظورتان از به صرفه قیمت آن باشد باید عرض کنم که با وضیعت اقتصادی فعلی، خیلی مناسب است.

5- cottlas ([Only registered and activated users can see links]) برای اندازه گیری سطح مایع در مخازن روشهای مختلفی وجود دارد مانند فلوتر دیجیتال ، سنسور فشار و ... که از حوصله این بحث خارج است.

با تشکر فراوان از دوستان عزیزم

FARSHAD_TORNADO
12-02-1393, 07:18 بعد از ظهر
مثلا موتور من 2 سیم داره. بعدشم فقط وقتی بنزین کم میشه روشن میشه. من یه جا نشانگر عقربه ای تکی پیدا کردم اما نخریدم چون نمیدونم سنسور تو باکش میتونه جواب مقدار حجم باقی مانده رو بده یا نه!!! یعنی میشه یه سنسور دیگه گذاشت اگه مال خودش این قابلیتو نداشت؟

mv agosta
12-02-1393, 08:22 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز شما بعد از تکمیل شدن عکس بذار با عکس توضیح بده کفایت میکنه.mr30

cottlas
12-02-1393, 10:42 بعد از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

از لطف شما دوستان عزیزم کمال تشکر را دارم.

یک به یک به سئوالها و نظرهای دوستان عزیزم جواب میدهم.

1- s.mm ([Only registered and activated users can see links]) برای هر موتوری که این سیستم را ندارد.

2- mv agosta ([Only registered and activated users can see links]) چه مطلبی را متوجه نشدید بفرماید تا توضیح بدهم و برای عکس باید ذکر کنم که هنوز ساخت نهایی صورت نگرفته است.

3- MR666 ([Only registered and activated users can see links]) اگر توجه کنید در مطلب قبل ذکر کردم (سنسور فشار متغییر) یعنی سنجش از فشار حاصله وزن حجم بنزین در باک است و قابلیت تنظیم سنسور برای باک های مختلف است. قیمت مناسبی دارد و طبق تحقیق بنده خیلی از موتورها فاقد این سیستم هستند به خصوص موتورهای داخلی.

4- کوروش ([Only registered and activated users can see links]) این مشکل فقط در زمانی رخ میدهد که سطح بنزین در پایین ترین نقطه باک باشد بطوری که با تکان خوردن، بنزین از روی ورودی شیر کنار برود
که در اینصورت نشانگر وضیعت خالی را نشان میدهد. بله از سیستم فابریک که همان فلوتر است و مشکلات آن اطلاع دارم. این گجتی که شما فرمودید
قیمت بالایی دارد و از آن استقبال نمیشود توجه داشته باشید که بنده حقیر یک طراح و تولیدکننده هستم و باید محصولی تولید کنم که توجیه اقتصادی داشته باشد و البته کارائی و کیفیت خوبی داشته باشد. این سیستم به راحتی قابل نصب روی تمامی موتورها است. اگر منظورتان از به صرفه قیمت آن باشد باید عرض کنم که با وضیعت اقتصادی فعلی، خیلی مناسب است.

5- cottlas ([Only registered and activated users can see links]) برای اندازه گیری سطح مایع در مخازن روشهای مختلفی وجود دارد مانند فلوتر دیجیتال ، سنسور فشار و ... که از حوصله این بحث خارج است.

با تشکر فراوان از دوستان عزیزم

خسته نباشی عزیز من هدفم سر بردن حوصله کسی نبود و از اونجایی که حدود 20 ساله که با الکترونیک سرو کار دارم و الان 10 ساله که کار تعمیر ابزار دقیق و کالیباسیون اونهارو انجام میدم وقتی نوشته ها و اهداف شما رو دیدم و چیزهایی که دارید طراحی میکنید (نه اختراع) انتظار بیشتری از شما دارم و با اشاره به قسمتی از معایب کار شما دوست دارم باقی مطلب رو خودت بگیری الان تو همین طرح نوشتی نمایشگر (باک پر و وقتی یک دومه و وقتی خالیه) خوب وقتی که باک رو پر میکنیم که خودمون میدونیم پره و قتی هم که نصف میشه نگرانی خاصی نداره وقتی هم که خالی بشه دیگه باید واستیم کنار خیابون و چهار لیتری بگیریم دستمون خوب به چه دردمون میخوره که بدونیم خالی شده بخاطر این به روشهای دقیق اندازه گیری مایعات داخل مخزن اشاره کردم.اکثر بچه ها دوست دارن بدونن وسیلشون هر صد کیلومتر چند لیتر میسوزون و یا مقدار سوخت باقیمونده تو باک به مقصد میرسوندشون یا نه در وقتی سه حالت پر و نصف و خالی رو داشته باشیم که باز هم هی در باک رو باید باز کنیم ببینیم چقدر دیگه سوخت داریم .

mehdiabbasi1359
13-02-1393, 04:51 بعد از ظهر
مثلا موتور من 2 سیم داره. بعدشم فقط وقتی بنزین کم میشه روشن میشه. من یه جا نشانگر عقربه ای تکی پیدا کردم اما نخریدم چون نمیدونم سنسور تو باکش میتونه جواب مقدار حجم باقی مانده رو بده یا نه!!! یعنی میشه یه سنسور دیگه گذاشت اگه مال خودش این قابلیتو نداشت؟

به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم در فلوتر یا سنسور باک موتور شما یک میکرو سوئیچ قرار دارد که با رسیدن سطح بنزین به تقریباً آخرین نقطه باک میکرو سوئیچ عمل کرده و چراغ

مربوطه را روشن میکند در نتیجه شما نمیتوانید از میتر عقربه ای استفاده کنید. بله حتماً.

موفق باشید

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز شما بعد از تکمیل شدن عکس بذار با عکس توضیح بده کفایت میکنه.mr30

با سلام

بر روی چشم

موفق باشید

mehdiabbasi1359
13-02-1393, 06:48 بعد از ظهر
خسته نباشی عزیز من هدفم سر بردن حوصله کسی نبود و از اونجایی که حدود 20 ساله که با الکترونیک سرو کار دارم و الان 10 ساله که کار تعمیر ابزار دقیق و کالیباسیون اونهارو انجام میدم وقتی نوشته ها و اهداف شما رو دیدم و چیزهایی که دارید طراحی میکنید (نه اختراع) انتظار بیشتری از شما دارم و با اشاره به قسمتی از معایب کار شما دوست دارم باقی مطلب رو خودت بگیری الان تو همین طرح نوشتی نمایشگر (باک پر و وقتی یک دومه و وقتی خالیه) خوب وقتی که باک رو پر میکنیم که خودمون میدونیم پره و قتی هم که نصف میشه نگرانی خاصی نداره وقتی هم که خالی بشه دیگه باید واستیم کنار خیابون و چهار لیتری بگیریم دستمون خوب به چه دردمون میخوره که بدونیم خالی شده بخاطر این به روشهای دقیق اندازه گیری مایعات داخل مخزن اشاره کردم.اکثر بچه ها دوست دارن بدونن وسیلشون هر صد کیلومتر چند لیتر میسوزون و یا مقدار سوخت باقیمونده تو باک به مقصد میرسوندشون یا نه در وقتی سه حالت پر و نصف و خالی رو داشته باشیم که باز هم هی در باک رو باید باز کنیم ببینیم چقدر دیگه سوخت داریم .

با سلام

دوست عزیزم نیمدانم چرا شما اشتباه برداشت کردید منظور از حوصله این بحث خارج است کاملاً مشخص است یعنی این مطالب و این مکان جای بحث در
مورد این موضوع نیست چون همه دوستان مثل شما متخصص این امر نیستند و احتمال دارد از بحث های ما چیزی متوجه نشوند.

هیچ شکی نیست که شما فرد مطلعی هستید و اطلاعات شما از من خیلی کاملتر است البته بنده هم بعد از مدتی عمله گی، سر عمله ای شده ام:4chsmu1:

گرچه من دوست نداشتم در اینجا این بحثها اتفاق بیفتد و کاش بطور خصوصی با هم مکاتبه میکردیم ولی خوب چون بعضی از مطالب شما
حالت عمومیت دارد مجبور در اینجا بحث را ادامه بدهم. ببین دوست من اولاً بنده اصلاً حل اختراع کردن نیستم البته طرحهای دارم که اختراع محسوب
میشوند ولی حتی به فکر ثبت مالکیت یا همچین چیزهای نیستم.

دوماً شما عیبی از طرح بنده نگرفتید فقط فرمودید امروزه برای سنجش سطح مایعات داخل مخازن مخصوصا مخازن بزرگ از روش دیگری استفاده میشه به این شکل که در زیر و بالای مخزن سوراخ هم اندازه ایجاد میکنندو این سوراخ ها که قطر انها بسیار مهم هست رو توسط لوله های فلزی به دو ورودی سنسور های مخصوص اندازه گیری فشار که یکی از انواع ترانسمیتر ها است وصل میکنند و این ترانسمیتر با اندازه گیری اختلاف فشار بالا و پایین مخزن مقدار خیلی دقیق مایع درون مخزن رو نشون میده البته بسته به جنس مایع داخل مخزن کالیبر مخصوص خودشو میخواد که ربطی به طرح بنده ندارد چون اگر دقت میکردید در مطالب قبل ذکر کردم که نشانگر فوق نصب آسان ، سادگی مدار و قیمت مناسب دارد و این سنسور و روشی که شما فرمودید که البته بنده هم به آنها واقفم و لازم الذکر است که ذکر کنم که سنسور و روشی جدیدتر از ترانسمیتر اختلاف فشار هم وجود دارد که اغلب در صنعت بکار میروند نه در ..... دوست دارم باقی مطلب رو خودت بگیری:4chsmu1:

سوماً اگر کسی با باک نصفه یا کمی مانده به آخر بخواهد سوخت گیری کند از کجا متوجه بشود که چند لیتر بنزین در باک دارد که بداند چند لیتر بنزین بزند اگر نخواهد بنزین از باک سر ریز شود تا متوجه پر شدن بشود، یا باید لحظه به لحظه نازل پمپ بنزین را از باک بیرون بکشد و سطح بنزین را تماشا کند یا اینکه نازل پمپ، قطع کن داشته باشد که در ایران کم هست و اگر هست کارنمیکند پس نتیجه میگیریم که فول بودن و 1/2 بودن باک خیلی کاربرد دارد. در مورد خالی بودن باید عرض کنم این نشانگر طوری طراحی شده است که کمی مانده به خالی شدن کامل باک اعلام خالی بودن باک میکند که راکب بتواند خود را به پمپ بنزین برساند تــقــریــــــــــباً مانند حالت زاپاس باک.

چهارماً بله درست است اطلاع از اینکه وسیلشون هر صد کیلومتر چند لیتر میسوزون و یا مقدار سوخت باقیمونده تو باک به مقصد میرسوندشون خیلی عالی است ولی باید زحمت بکشند با سورخکاری روی باک یک سنسور در آن جاگذاری کنند و بهای آنرا هم بدهند.

پنجماً برای موتور و راکبی که هیچ اطلاعی از وضعیت باک خود ندارد غیر از رفتن روی حالت زاپاس که آن هم بعضی از موتورها ندارند این نشانگر خیلی عالی است با توجه به نحوه کارکردن آن که توضیح دادم.

در آخر هم عرض میکنم که اگر مطالب قبلی بنده باعث سوء تفاهم شما شده است از شما پوزش میخواهم

با تشکر از توجه شما

cottlas
13-02-1393, 10:44 بعد از ظهر
سلام مجدد و عرض خسته نباشید مجدد. شما این تایپک هارو برای اول هم فکری بعد سنجش اقتصادی بودن طرح هاتون باز میکنید و من هم از اینکه ایراد الکی از کسی بگیرم خوشم نمیاد اگه منظورم هم مستقیم بگه ممکنه به کسی بر بخوره چون نوشته رو با یک لحنی مینویسی مثلا اینجوری:hanghead:ولی اینجوری خونده میشه:1tongue:بنا بر این من فکرم رو به شکل سوال مطرح میکنم . با توجه به اینکه سنسورها برای تنظیم ،یک حد صفر و یک حد صد دارند . و برای حد پایین چهار میلی آمپر جریان و برای یک دوم هشت میلی آمپر و برای حد بالا بیست میلی آمپر در نظر میگیرن و در صورتی که شما برای مرجع یک باک 5 لیتری در نظر بگیری و مصرف کننده قرار باشه اون رو روی باک 12 لیتری یا بالاتر نصب کنه آیا میتونه به راحتی کالیبرش کنه و استفاده کنه یا خودتون دستگاه های مختلف برای موتور های مختلف کالیبر میکنید و به بازار میدید یا به طور سفارشی هر کسی خواست برای همون موتور میسازید و تحویلش میدید؟

mehdiabbasi1359
14-02-1393, 02:57 بعد از ظهر
سلام مجدد و عرض خسته نباشید مجدد. شما این تایپک هارو برای اول هم فکری بعد سنجش اقتصادی بودن طرح هاتون باز میکنید و من هم از اینکه ایراد الکی از کسی بگیرم خوشم نمیاد اگه منظورم هم مستقیم بگه ممکنه به کسی بر بخوره چون نوشته رو با یک لحنی مینویسی مثلا اینجوری:hanghead:ولی اینجوری خونده میشه:1tongue:بنا بر این من فکرم رو به شکل سوال مطرح میکنم . با توجه به اینکه سنسورها برای تنظیم ،یک حد صفر و یک حد صد دارند . و برای حد پایین چهار میلی آمپر جریان و برای یک دوم هشت میلی آمپر و برای حد بالا بیست میلی آمپر در نظر میگیرن و در صورتی که شما برای مرجع یک باک 5 لیتری در نظر بگیری و مصرف کننده قرار باشه اون رو روی باک 12 لیتری یا بالاتر نصب کنه آیا میتونه به راحتی کالیبرش کنه و استفاده کنه یا خودتون دستگاه های مختلف برای موتور های مختلف کالیبر میکنید و به بازار میدید یا به طور سفارشی هر کسی خواست برای همون موتور میسازید و تحویلش میدید؟

به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم شاید مشکل از متن بنده است که شما انقدر بد برداشت میکنید اصلاً بنده هیچ مشکلی با مستقیم بیان کردن منظور شما ندارم و خیلی هم

خوشحال میشم که خیلی راحت اشتباه و ایرادات بنده را بیان کنید اصلاً همانطور که شما فرمودید هدف از ایجاد این تایپک ها همین است و اگر هم دقت کنید

بنده هم خیلی راحت نظرات خودم را بیان میکنم البته در چهارچوب ادب و سعی میکنم جوری نباشد که کسی برداشت بدی داشته باشد و جاهایی هم که

حالت مزاح دارد با شکلک مشخص کرده ام در حال حاظر هم هر چه قدر متن های خودم را مرور میکنم نمیدانم چرا شما جوری دیگری متوجه عرایض بنده

میشوید و بازهم متذکر میشوم که شما ایرادی از طرح من نگرفتید و فقط اطلاعاتی خوبی در مورد روشهای اندازه گیری سطح مایعات و سنسورهای آنها در

مخازن صنعتی ارائه دادید ولی بازهم اگر مطالب بنده شما را آزرده خاطر کرده است صمیمانه از شما عذر خواهی میکنم:smilies(182):

خوب حالا بریم سر اصل مطلب. فرمایش شما کاملاً درست است بنده بعد از تحقیق در سنسورهای و روشهای سنجش سطح موجود به نتیجه ای نرسیدم

چون یا به کار من نمی آمدند و یا قیمت بالایی داشتند تصمیم گرفتم که سنسور فوق را خودم بسازم البته چون این طرح در حال حاظر روی کاغذ است و

هنوز به مرحله تست هم نرسیده مشکل فوق اجتناب ناپذیر است ولی سعی میکنم طوری باشد که بتوان روی تمامی موتورها با باکهای مختلف نصب کرد.

با تشکر از توجه شما دوست عزیزم

camayo
10-06-1394, 11:34 قبل از ظهر
سلام اقای عباسی خیلی ایده جالبی هست برای موتور هایی که نشانگرندارن ، مشتاقانه منتظر عملی کردن این ایده و دیدن راه کارها و عکسهاش هستم

هرماس125
29-06-1394, 08:37 بعد از ظهر
قای عباسی حتما حتما طرحتونو به نتیجه برسانید همه مشتاق دیدن طرحتون هستن(منظورم عملیش کنید):biggrin:مرسی این سیستم روی هندا 125.150.200اجراع کنید چون تنها موتوری هستند که امپر بنزین ندارن .

متشکر از دوستانه گلم:flower4: