PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک: بالا ماندن دورموتور پس از توقف در پالس 135

black_mask
09-02-1393, 08:10 قبل از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان. من کمتر از یک ماهه که یه پالس 135 خریدم(کارکرد تا الان 450 کیلومتر و از دورموتور 5 تا حالا بالاتر نرفتم). مشکلی که باهاش دارم اینه که پس از طی یک مسیر و داغ شدن موتور، وقتی موتور متوقف میشه، دور موتور بالا می مونه( 2.5 تا 3) و هر چه مسیر طولانی تر باشه و موتور داغتر باشه پس از توقف، موتور توی دور بالاتری می مونه(تا دور موتور 4) این موضوع خیلی اعصابم را خورد کرده. از دوستان می خوام کمک کنن آیا موتور من مشکلی داره یا طبیعیه؟ ممنون میشم جواب بدید

baha2r
09-02-1393, 09:08 قبل از ظهر
دور موتور رفت بالا یه کم گاز و کم کن احتملا گاز موتورت زیاده

amin8speed
09-02-1393, 01:05 بعد از ظهر
در حالت عادی دور موتور چنده
مثلا اگر تازه روشن میکنید رو 2 هست مشکل ماله پیچ هوای کاربراتوره اونو یه مقدار کم کنید به اندازه ای که دور موتور رو ی1 یا کمتر باشه
یا کاربراتور کثیفه فیلتر بنزین داره؟
اگه بازم وب نشد با تمیز کردن وتنظیم کاربرات مشکل حل میشه

Mohammad aghili
09-02-1393, 01:48 بعد از ظهر
اگه حرارت انجین هم خیلی بالا میره
مشکل از فیلر یا زنجیر تایمت هست

احتمال قوی تایمت مشکل داره

farzin
09-02-1393, 02:20 بعد از ظهر
مشکل از پیچ هوای کاربرات هست ، نیم دور به سمت چپ بچرخونش ( البته چون آشنایی ندارین و ضرافت میخواد بدین تعمیرکار )

Alireza.BMW
10-02-1393, 08:37 قبل از ظهر
این موتورا وقتی داغ میکنن یکم دور موتورشون میره بالا مثلا وقتی موتور سرده روی 900هه وقتی داغ میشه میره روی 1/5 که عادی هست برای کمتر کردنش میتونی پیچ گازو کمتر کنی...اما اگه موتور داغ کردنشم غیر عادیه و خیلی داغ میشه محمد عقیلی عزیز در موردش توضیح دادن...اگه نه از پیچ هوای کاربراته که برای تنظیم کردنش فرزین جان تو یه تاپیک جداگانه توضیح دادن کار خاصیم نداره پیچ هوا رو تا ته میبندی و پیچ گاز رو سفت تر میکنی تا موتور خاموش نشه بعد پیچ هوا رو کم کم باز میکنی تا موتور میزون کارکنه بعد دور پیچ گاز رو شل تر میکنی دور موتورو روی 1 قرار میدی اگه تنظیم کار نکرد بازم یکم باز کن وتا میزون کار کنه...البته باید بری باش دور بزنی ببینی تو دور موتور کم نمیاره اگه آورد بازم یه خورده بازش کن...منم نظرم اینه اگه نمیتونی بده تعمیرکار کاربلد

- - - Updated - - -

ممکن هم هست کاربرات کثیف باشه....من نظرم اینه اول ببین گرمای انجین بیش از حد نباشه اگه نبود پیچ هوا رو تنظیم کنی

black_mask
13-02-1393, 09:05 قبل از ظهر
در حالت عادی دور موتور چنده
مثلا اگر تازه روشن میکنید رو 2 هست مشکل ماله پیچ هوای کاربراتوره اونو یه مقدار کم کنید به اندازه ای که دور موتور رو ی1 یا کمتر باشه
یا کاربراتور کثیفه فیلتر بنزین داره؟
اگه بازم وب نشد با تمیز کردن وتنظیم کاربرات مشکل حل میشه
با تشکر از عنایت شما. باید بگم که وقتی موتور در ابتدای کار روشن میشه دور موتور رو حالت استاندارد قرار داره(حدود 1.5) و لی پس از طی یک مسیر و داغ شدن موتور (موتور بیش از حد داغ نمیشه) وقتی موتور توقف می کنه دور موتور به حالت قبل (1.5) برنمیگرده و بالاتر می مونه (2-2.5) و اگه مسیر طولانی تر باشه دور موتور روی 3 تا حتی بعضی وقتها روی 4 می مونه.
دیگه اینکه اگه مال پیچ هوای کاربراتوره چطوری باید تنظیمش کنم
در ضمن موتور فلیتر برنزین نداره
0

r.hasani7023
13-02-1393, 12:12 بعد از ظهر
برای من این مشکل داشت دادم فیلر گرفت درست شد.

amin8speed
13-02-1393, 01:57 بعد از ظهر
وتور در ابتدای کار روشن میشه دور موتور رو حالت استاندارد قرار داره(حدود 1.5) و لی پس از طی یک مسیر و داغ شدن
یه کم پیچ هوا رو باید کم کرد که بیاد روی 1 موتور منم وقتی داغ میشه میره رو 2
صافی بنزین هم بخر بنزین نیست بنزین ایران