PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش تکنیک های موتور سواری کراس

mili_007
22-02-1389, 01:43 بعد از ظهر
تکنیک پرش با حالت نشسته (Seat Bounving)

[Only registered and activated users can see links]

تکنیک مورد بحث زمانی کاربرد دارد که تپه پرش دارای ارتفاع کمی است وشما به فاصله فرود بیشتروارتفاع اوج زیاد نیازمندید ویا وقت کافی برای ایستادن بر روی رکاب ندارید.

در حالتی که شما بر روی موتور نشسته اید،وزن بدن بر روی موتور وارد شده ودر نتیجه کمک های عقب فشرده می شوند که پس از بازگشت کمک ها به حالت اول (پس از جدا شدن از تپه پرش) اوج بلندی خواهید داشت.در صورتی که درچنین مواقعی ایستاده باشید،بخشی از نیرو بر پاها وارد می شود ودر اثر واکنش زانو ها به این نیرو ،موتور با ارتفاع کم از تپه عبور می کند.

در هنگام استفاده از این تکنیک،کنترل کلاج وسرعت بسیار با اهمیت است وبازگشت به حالت اولیه در زمان مناسب وادامه مسیر نیز نقش موثری خواهد داشت.

توجه کنید که شما باید تمام نیروی موتور را به چرخ عقب انتقال دهید واین باید همزمان با فشرده شدن کمک های عقب صورت گیرد.

از این تکنیک پیشرفته می توان در مدت زمان کوتاه و در حال شتاب گرفتن استفاده کرد. مسیر روبرو شما نیز باید از هر گونه مانع خالی باشد.

اجرای این تکنیک نیاز به تجربه کافی، موتور مناسب وتجهیزات ایمنی می باشد.

استفاده از این مطالب با ذکر منبع و آدرس این سایت portal619.com بلامانع است.

بر گرفته از سایت gsmxc.com

نویسنده: میلاد

mili_007
25-02-1389, 09:44 قبل از ظهر
تکنیک های اصلی پرش

برای اجری تکنیک های اصلی پرش، بدن شما باید در راستای مرکز موتور ایستاده باشد (بدون انحراف به چپ یا راست). به محض جدا شدن چرخ عقب از سکوی پرش،شما باید بدن خود را به سمت عقب منحرف کرده و به طبع آن فرمان موتور را نیز به سمت خود می کشید. هر چه سکوی پرش شیب کمتری داشته باشد ویا با سرعت بیشتری از آن عبور کنید قطعا تمایل دادن بدن به عقب و کنترل ارتفاع چرخ عقب دشوارتر خواهد بود و شما باید تکنیک ها را سریع تر اجرا کنید.

در نتیجه می توان پی برد که حرکت بدن قبل و حین پرش بسیار مهم است.حال ببینم که کنترل گاز (سرعت) جگونه پرش را کنترل می کند.هر چه شما گاز بیشتری در حین بالا رفتن از سکو می دهید، چرخ جلو ارتفاع بیشتری می گیرد.پس هر جه بیشتر گاز دهید کمتر مجبور می شوید که وضعیت بدن خود را به عقب منحرف کنید. ویالعکس هر چه با سرعت کمتر(گاز کمتر) از سکو جدا شوید، حرکت بدن شما تاثیر بیشتری به نحوه پرش خواهد گذاشت.

مشگلی که اکثر موتور سواران به هنگام پرش با آن مواجه هستند، ارتفاع خیلی کم یا خیلی زیاد چرخ جلوی موتور است.حال پی برده اید که اگر چرخ جلو ارتفاع کمی از زمین داشته باشد، یا سرعت کافی نداشته اید ویا بدن خود را به عقب نکشانده اید و اگر جرخ جلوی موتور ارتفاع زیادی داشت ، سرعت زیادی داشته اید ویا بدن خود را بیش از حد منحرف کرده اید.توجه شود که با تکرار و تمرین زیاد وکسب تجربه می توانید این دو عامل را کنترل کنید.

" فرود بیش از حد بر روی چرخ جلو و عبور از سکوی فرود از بدترین راه های سقوط است " موفق باشید.

اجرای این تکنیک نیاز به تجربه کافی، موتور مناسب وتجهیزات ایمنی می باشد.

استفاده از این مطالب با ذکر منبع و آدرس این سایت portal619.com بلامانع است

بر گرفته از سایت gsmxc.com

نویسنده: میلاد

BKING
20-06-1389, 09:01 قبل از ظهر
دوستان اهل فن لطفا در مورد چنین حرکاتی توضیح بدن

آیا چنین حرکاتی سادست یا نه ؟:25:

panik
20-06-1389, 10:24 قبل از ظهر
عکس سمت راست راحته
اما عکس سمت چپ حداقل 2-3 ماه تمرین مداوم می خواد.یا 5-6 ماه پراکنده
در ضمن این رو هم بگم که برای پریدن , سرعت از لحظه حرکت تا لبه سکو نباید یکنواخت باشه و باید تا لبه گاز را پر کرد و دنده نیز باید سنگین باشه تا حالت بالاتر بودن لاستیک جلو حفظ بشود.
اگر دنده سنگین نباشد مقداری از تمرکز شما روی کلاج از بین میره.
اینها تجربه شخصی من هست.اگر اشتباهی دیدید حتما اطلاع بدید.

MR.K
20-06-1389, 12:01 بعد از ظهر
بدبخت موتورسیکلت روان, اگه میدونست می خوان باحاش چنین کاری بکنن حتما خودشو میکوبید به دیوار..:1:
. گفتن موتور روان خوبه ولی دیگه از پس این بلایا بر نمییاد. :27:
برای پرش نیاز به یک شاسی محکم هستش مخصوصا در قسمت میانی شاسی که u شکل بر عکس هست که بیشترین فشارو تحمل میکنه که در موتور روان این قسمت بر خلاف موتور کراس مایل به عقب ست که نمیتونه فشار ناشی از پرش رو تحمل کنه. به خاطر سلامتی خودتونم شده بهتره با روان پرش نزنید :12:

Red Hat
20-06-1389, 12:10 بعد از ظهر
آیا چنین حرکاتی سادست یا نه

خیر - خیلی هم سخته.

BKING
20-06-1389, 01:02 بعد از ظهر
بدبخت موتورسیکلت روان, اگه میدونست می خوان باحاش چنین کاری بکنن حتما خودشو میکوبید به دیوار..:1:
. گفتن موتور روان خوبه ولی دیگه از پس این بلایا بر نمییاد. :27:
برای پرش نیاز به یک شاسی محکم هستش مخصوصا در قسمت میانی شاسی که u شکل بر عکس هست که بیشترین فشارو تحمل میکنه که در موتور روان این قسمت بر خلاف موتور کراس مایل به عقب ست که نمیتونه فشار ناشی از پرش رو تحمل کنه. به خاطر سلامتی خودتونم شده بهتره با روان پرش نزنید :12:

سلام

ممنون از توضیحتون

به نظر شما چه اتفاقی پس پرش برای موتور و یا موتور سوار میوفته ؟

---------- Post added at 02:02 PM ---------- Previous post was at 01:59 PM ----------

خیر - خیلی هم سخته.

اول فکر کردم عکس متعلق به اعضای فروم هست

بعد متوجه شدم متعلق روان سیکلت هست به نظرتون این عکسا برای تبلیغه و موتور روان با انجام این کارها متلاشی می شه ؟

شما از این کارا نمی کنی؟ :3::6:

Red Hat
20-06-1389, 06:52 بعد از ظهر
اول فکر کردم عکس متعلق به اعضای فروم هست

بعد متوجه شدم متعلق روان سیکلت هست به نظرتون این عکسا برای تبلیغه و موتور روان با انجام این کارها متلاشی می شه ؟

شما از این کارا نمی کنی؟ :3::6:

عکس برای بچه ها یه فروم دیگست .

روان برای پرش نیست ولی چند دفعه پریدم.

MR.K
21-06-1389, 09:26 قبل از ظهر
اگر شاسی موتور کراسهای جدیدو نگاه کرده باشید متوجه میشید که دیگه از آهن خبری نیست و همشون آلیاژ الومینیوم هستش که بر خلاف آهن قسمتهای جوش داده شده از استحکام بهتری برخوردار هست البته یکسری بر این باور هستن که وزنش کمتره ولی با مقایسه بین شاسی فلزی و آلیاژِی تفاون چندانی احساس نمیکنید.
در هنگام فرود فشار زیادی به قسمت u شکل شاسی و توپی گردن موتور میاد یعنی دو نقطه که فشار جذب شده از کمکها به این دو نقطه وارد میاد.
دوتا عکس براتون میزارم یکی شاسی روان هست و دیگری مال موتور کراس 125 کاوازاکی سال 1989 هست که فلزی هست با مقایسه نقاط فشار خودتون متوجه میشید که چرا روان برای پرش مناسب نیست
209210

alip
06-04-1390, 04:37 بعد از ظهر
سلام با شوكا ميشه اين برشهارو انجام داد؟

alip
06-04-1390, 04:59 بعد از ظهر
با سلام خدمت اساتيد فن اين تابيك رو ايجاد كردم تا دوستان كراس سوار حرفه اى به من وامثال من بياموزند كه جطور ميشه بيج رو بدون كم كردن سرعت ويا با حداقل كم كردن سرعت رد كرد؟در حالتهايى ديدم كه موتورسواران حرفه اى اين عمل رو انجام ميدن كه...جرخ عقب در حال سر خوردنه وجرخ جلو بسمت مسير هست و اين تكنيك بجه صورت انجام ميشه؟ استادى كنيد و منو راهنمايى فرماييد ...ممنون از لطف شما

ghost.rider1
07-04-1390, 03:12 بعد از ظهر
داداشم بایسی تمرین کنی مخصوصا تو پیست البته من موتورای اسپورتو میگم گویا منظور جنابعالی کراس هست ولی بازم با تمرن بدست میاد چون کلا موتوررسواری در ایران مربی نداره فقط یک سری که با تجربه ترن جلودارن.اگه کراس سواری سعی کن تعطیلات بری پیست شهران و به بچه ها نگاه کنی و انجامش بدی.:clap:

alip
11-04-1390, 06:09 بعد از ظهر
دوست عزيز ممنون از راهنماييت ولى من شهرستانم و اينجا هم جز جاده هاى خاكى بضاعتى دركار نيست........بلزم ممنون :wall3:

ARSH
23-05-1390, 08:06 قبل از ظهر
کنترل با " پا " ( پا رو روی زمین گذاشتن ) خیلی مهمه به نظره من !
من دانهیل که کار میکردم با اون سرعت پیچ ها رو با پا رد میکردم یعنی ترمز جواب گو نیست زیاد
اینم همونطوره به نظرم !
اول از همه من که میگم آدم باید جرئت خوابوندن موتور رو داشته باشه بعد با پا کنترل کنه من کراس سوار هارو دیدم سره پیچ ها پا میکوبن زمین کمکی برای رد کردن پیچ حالا دیگه نمیدونم خودمم اهل سرعت نیستم تا حالا با موتور تست نکردم ولی این چیزی بود که دیدم و تجربه دوچرخه سواری دانهیلشم داشتم !

Mohammad aghili
23-05-1390, 11:23 قبل از ظهر
سلام
آقا ما کوچیک تر از اونیم که جواب بدیم ، منتها بدیلی اینکه پیست کراس زیاد میرم یه چیزایی دیدم که خدمتتون میگم

اونجوری که من دیدم اونا با سرعت وارد پیچ میشن و با یه نیش ترمز، عقب موتور رو سر میدن و بعد از اون با یه گاز پر کردن و اهرم کردن یکی از پاها به سبب جلوگیری از زمین خوردن میتونن با اون حالت کل پیچ رو ادامه بدن (که در بحث اتومبیل رانی به این حرکت Drift گفته میشه)

البته باید گفته بشه که تمام مراحل بالا (ترمز گرفتن و گاز دادن بعد از اون) در کمتر از چند ثانیه انجام میشه و این حرکت نیاز به سرعت عمل بالایی داره

فعلا
یاعلی

alip
24-05-1390, 12:28 قبل از ظهر
arbadeh جون ممنون اما مشكل من شد 2تا شما اول لطف كن به من ناشى بكو كه دانهيل كاركردن يعنى جى؟عقيلى جون عزيز اينطورم كه شما ميكى بايد خيلى خيلى سرعت عمل داشت به اين دليل كه با باى راستت ترمز ميزنى ودراين لحظه حتما نياز به يه معكوس دارى با باى جب وهمون لحظه هم بايد با همون با(اكه بيج به جب باشه)بايد باتو بزنى روى زمين ...اى دادبيداد كار من نيستتتتتت

ARSH
24-05-1390, 04:23 قبل از ظهر
داداش دانهیل یکی از رشته های دوچرخه سواری کوهستانه واژه دانهیل DownHill به معنی " سراشیبی " هست اینا اسکرین شات های یه سری از مسابقه هاش

شفیع
24-05-1390, 08:56 قبل از ظهر
به نظر من، قدرت موتور در اون لحظه خیلی مهمه، این طور که توی فیلم ها دیدم، در یک لحظه خاص با استفاده از قدرت موتور و دور بالا موتور به حالت تعادل می رسونن و از زاویه تند خلاص می شن.

شفیع
25-05-1390, 03:29 قبل از ظهر
چند تا عکس موقع عبور از پیچ تند در مسیر های خاکی،
حالت قرار گرفتن راکب و موتورسیکلت تقریبا عین همه، و اینکه می شه راحت درک کرد در اون لحظه موتور سوار با در نظر گفتن قدرت و شتاب موتور، به این حالت خودشو قرار داده.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

alip
30-05-1390, 03:12 قبل از ظهر
شفيع جون ممنون ازعكسات اما تو عكسات يه فرقى هست مثلا عكس اول از بالا اكه دقت كنى... بعضى بيجا با استفاده از ديواره كنارى بيج و نيروى كريزاز مركز باعث ميشه كه براحتى وبا سرعت از بيج عبور كرداما بيجى عبورش سخت و ترسناك ميشه(باسرعت بالا)كه اين ديواره رو نداشته باشه مثل عكس 2-3 از بالا و اكه به عكس 4 از بالا دقت كنى كاهى اين ديواره به علت عبور زياد از بيج مورد نظر بوجود مياد كه توى بيستها از اين قبيل بيجها(به علت عبورزياد موتورها)خيلى به جشم ميخورهمخلص شفيع عزيز

alip
30-05-1390, 03:38 قبل از ظهر
red hat جان كفتى كه عكس سمت راست راحته اما عكس سمت جب سخته من تجربه زيادى تو اينكارا ندارم اما برعكس نظرت عكس سمت راست برام خيلى سخته اما عكس سمت جب راحت تره وبارها انجامش دادم به نظرت دليلش جيه دوست عزيز؟

---------- Post added at 04:38 AM ---------- Previous post was at 04:35 AM ----------

اقا ببخشيد به جاى panik كفتم red hat معزرت ميخوامpanik جان با شما بودم عزيز نظرت جيه؟

Sination
31-05-1390, 03:43 بعد از ظهر
برای بالا رفتن از شیب چه تکنیکی رو باید به کار بگیریم ؟

ap_peiki
31-05-1390, 04:00 بعد از ظهر
از اون چیزا بود گردا ها هان اسمشو یادم اومد جیگر باید داشته باشی
گازو شل نکنی
سایر تکنیک ها رو هم در صورتبی که اولی رو داشته باشی یاد میگیری
دیدم که میگم

alip
06-06-1390, 12:20 قبل از ظهر
sinaجون دوستمون درست ميكه بايد كازشو ب***و ول نكنى اكه بتونى قبلش مسيرتو مشخص كنى خيلى بهتره...اما وقتى كلاجو ول كردى ديكه كازو ب***يو اكرم موتورت كم اورد معكوس بدى البته موتور من بخاطر اينكه دنده يكش خيلى زور داره تقريبا همه شيبهارو با دنده 2 راحت بالا ميره
ديدم كه ميكم:4chsmu1:

شفیع
06-06-1390, 12:32 قبل از ظهر
البته به نوع شیب هم بستگی داره، بعضی از شیب ها قبلش اصلا فضایی برای دور گرفتن نداره، و اون موقع باید تدابیر دیگه ای اندیشید !
مثلا اگر بستر سطح شیب دار سست و رونده نباشه و حتی اگر هم فضای کافی برای رو گرفتن نداشته باشه، می شه یکو پر کرد و رفت بالا.
اگر بین راه هم کم آوردی خدا نکرده یا شیب بستر رونده داره و موتور درجا می زنه یا سریع از موتور باید بیای پایین و موتور بندازی تو دنده خاموش شه و نگرش داری یا باید توی سطح شیب دار موتور بخوابونی رو زمین که پرت نشه، یا اگر مهارت کافی موجود باشه در همون حالت موتور از حالت عمودی به حالت افقی در بیاری.

alip
06-06-1390, 01:33 قبل از ظهر
شفيع جان كاملا درست ميكه اما من اكه مطمين باشم كه ازشيبى نميتونم برم بالا ريسكشم نميكنم اخه تقريبا شيبى كه نشه ازش بالا رفترو با توجه به قدرت مانور موتورت و توانايى خودتو ميشه تشخيص داد:29:

ap_peiki
07-06-1390, 11:06 قبل از ظهر
من یه شخصی رو تو همین سایت میشناسم از دوستان هستن بچه اصفهان :hippie7:
از دیوار صاف بدونه عقب نشینی میره بالا:2i8d4ao:
تازه با روان اگه یه کی تی ام بدن بش میاد اونجا از برج میلاد بالا میره :wall3:
اون شخص کسی نیس به جز علی خرمیان:icon_pf (3):

شفیع
07-06-1390, 12:42 بعد از ظهر
من یه شخصی رو تو همین سایت میشناسم از دوستان هستن بچه اصفهان :hippie7:
از دیوار صاف بدونه عقب نشینی میره بالا:2i8d4ao:
تازه با روان اگه یه کی تی ام بدن بش میاد اونجا از برج میلاد بالا میره :wall3:
اون شخص کسی نیس به جز علی خرمیان:icon_pf (3):

البته دیوار راست که کمی اغراقه !
ولی خوب، قدرت بالا بدرد همچین جاهایی می خوره!

ap_peiki
08-06-1390, 01:06 قبل از ظهر
البته دیوار راست که کمی اغراقه !
ولی خوب، قدرت بالا بدرد همچین جاهایی می خوره!
دیدم که میگم

alip
09-06-1390, 11:22 قبل از ظهر
من ديده باشمم نميكم.......:4chsmu1: بعضى جيزارو ادم اكه ببينه هم نبايد تعريف كنه جون به همون اغراق بيشتر شبيهه:thanks: just kiding

شفیع
09-06-1390, 11:49 قبل از ظهر
دیدم که میگم

پس نظریه نیوتن چی می شه !؟
پس جاذبه زمین چی می شه !؟
یعنی همه کشک !؟

ap_peiki
09-06-1390, 02:03 بعد از ظهر
دقیقا :gigglesmile:
شنیدم که میگم:icon_pf _97_:

nightwolf_suzuki
21-06-1390, 04:31 بعد از ظهر
با سلام خدمت اساتيد فن اين تابيك رو ايجاد كردم تا دوستان كراس سوار حرفه اى به من وامثال من بياموزند كه جطور ميشه بيج رو بدون كم كردن سرعت ويا با حداقل كم كردن سرعت رد كرد؟در حالتهايى ديدم كه موتورسواران حرفه اى اين عمل رو انجام ميدن كه...جرخ عقب در حال سر خوردنه وجرخ جلو بسمت مسير هست و اين تكنيك بجه صورت انجام ميشه؟ استادى كنيد و منو راهنمايى فرماييد ...ممنون از لطف شما
سلام داداش
منم یه چیزایی از کراس میدونم
اما نه در حد بچه ها
چیزی که خودم تجربه کردم رو بهت میگم
انشاالله که مورد استفاده قرار بگیره
توی پیچ های سر پایین باید قبل از پیچ اول سرعت بگیری بعد چند متر مونده به پیچ کلاج رو نگه داری و با یه نیش ترمز عقب جلو موتور رو به طرف پیچ بچرخونی وقتی موتور توی راهش قرار گرفت گاز بدی و بری، در این صورت احتیاجی به زمین زدن پاهم نداری چون خطر شکستگی داره.
توی پیچ های سر بالایی موتور رو به بیرون پیچ میبری و دو سه متر مونده که وارد پیچ بشی یه نیش ترمز جلو میزنی و موتور رو با پیچ همراه میکنی و دوباره که توی پیچ قرار گرفتی گاز میدی میری،توجه کن تو سربالایی نباید خلاص کنی چون لاستیک درجا میچرخه.
این برای شروع کاره.
بعد از اینکه به خوبی تونستی موتور رو در این دوحالت جمع و جور کنی...
باید یاد بگیری چطور روی موتور پا بزنی.
برای پا زدن روی کراس باید پاشنه پا رو زمین بزنی تا موتور کنترل بشه ازطرفی هم باید وزنت رو بندازی روی اون پات که رو رکاب موتوره...
بعد از زمین زدن پا برای صاف کردن موتور نباید از پا استفاده کنی چون پات درجا میشکنه
باید نیم کلاج کنی،فرمون رو به سمت مخالف پیچ کمی بچرخونی و و گاز بدی... خود موتور بالا میاد...
انشاالله که درست درسمون رو خدمت اساتید سایت پس دادیم
یاعلی

02109002
27-08-1390, 11:54 بعد از ظهر
سلام
خواهش از افرود سواران
روش صحیح بالا رفتن و پائین آمدن از ارتفاعات
نحوه کار با گاز و ترمز و کلاج
اگه ممکنه

delta2
01-09-1390, 06:53 بعد از ظهر
4578
در هنگام پرش بايد ايستاد اين پرشها پايان خوبي ندارد .البته بايد كار كرده باشيد كه از اين پرشها بزنيد.

02109002
01-09-1390, 07:26 بعد از ظهر
ممنون
نحوه کار با گاز و ترمز و کلاج تو سربالائی و شیب
در مورد اینا چیزی نمیدونی

aboatishe
05-09-1390, 10:46 بعد از ظهر
باید تا میتونی بری جلو (روی باک) پا رو به همون سمتی که می خوای بپیچی میگیری بالا چسبونه به فلاپ های روی باک سر رو هم باید بالا گرفت طوری که 5 - 6 متر جلوتر باید نگاه کرد اگه سر پایین باشه و یا پا رو با زاویه زیاذ از موتور بگیری می خوری زمین بالا گرفتن سر برای خوب پیچیدن کلآ بیشتر کارهای کراس سواری از اهمیت خیلی بالایی برخورداره یه خرده با تمرین زیاد احتیاج داره

Sination
02-10-1390, 01:49 قبل از ظهر
ممنون
نحوه کار با گاز و ترمز و کلاج تو سربالائی و شیب
در مورد اینا چیزی نمیدونی

اگر کسی از دوستان بگه منم استفاده میکنم ...

یک سوال .. چرا توی سر پایینی موتور رو خواموش مییکنند ؟
توی بعضی از سر پایینی ها هم میشه گذاشت دنده 1 و با ترمز جولو بازی کرد ..
ولی توی شیب های سر پایینی خفن جواب نمیده ..

K.I.A
02-10-1390, 02:07 قبل از ظهر
موتور در حالت خاموش چرخ عقب قفل میشه و دور نمیگیره و با بازی کردن با کلاچ یه جور ترمز دستی به حساب میاد اما اگه روشن باشه فقط کاهش سرعتو بهمراه داره ولی دور میگیره و دیگه ترمز جواب نمیده /تو شیب خفن نیازی نیست موتور روشن باشه چون نه بوستر و نه مکانیزمی با انجین نداره و روشن بودنش کاملا بی مورد هست در حالت خاموش کنترل برای راکب راحت تر هست چون گاز بستست و تمام تمرکز رو شیبه نزولیه و در صد خطا کاهش پیدا میکنه ...

Kami
02-10-1390, 10:37 قبل از ظهر
افرود یعنی هیجان + ریسک
بدون لوازم کامل یه جور خود کشیه

Mohammad aghili
02-10-1390, 06:23 بعد از ظهر
آفرود یعنی end هیجان دنیا

من به شخصه تو شیب بالا رفتن :
سعی میکنم موتور سرعت بگیره و بلند میشم وایمستم تا وزنم رو بندازم رو چرخ جلو و درصورت کم آوردن موتور معکوس میدم

تو شیب پایین اومدن هم:
وزنم رو میندازم چرخ عقب... موتور دنده یک... با ترمز عقب و کلاچ هم بازی میکنم... خیلی کم هم با ترمز جلو

یه تجربه:

هیچ وقت شیب رو نه از پایین و نه از بالا ؛ به صورت مایل نرید !

این کار خیلی ترسناکه و البته خیلی بیشتر سخت !
من تا بحال دوبار این کار رو کردم که هر دفعه کلی به خودم فحش دادم ، بابت این حرکت

مستقیم برو بالا ، هرجا موتور نکشید دور بزن بیا پایین
اما
موقع پایین اومدن ، در شرایط اضطرار ، میشه کمی مسیر حرکت موتور رو مایل کرد (ولی باس سریع بعدش برگردید به مسیر صاف)

اینا هیچ جنبه علمی نداره

همش تجربیات خودم بود

فعلا
علی علی

reza KTM
02-10-1390, 08:12 بعد از ظهر
ولی توی شیب های سر پایینی خفن جواب نمیده ..اون شیبی که تو طالقان رفتیم و من موتورم نکشید و موتور رو زدم زمین فرمونش شکست وقتی میخواستیم موتور رو بیاریم پایین موتور خاموش بود و تو دنده 1 ولی بازم موتور داشت لیز میخورد که حاجی ته موتور رو گرفته بود
تو اون شیب با موتور خاموش و دنده 1 موتور بازم داشت لیز میخورد حالا فکر کن موتور تو دنده باشه چی میشه
فکر کنم با سرعت 100 تا با دنده 1 میری تو دره:i'm ok:

Sination
02-10-1390, 11:17 بعد از ظهر
موتور در حالت خاموش چرخ عقب قفل میشه و دور نمیگیره و با بازی کردن با کلاچ یه جور ترمز دستی به حساب میاد اما اگه روشن باشه فقط کاهش سرعتو بهمراه داره ولی دور میگیره و دیگه ترمز جواب نمیده /تو شیب خفن نیازی نیست موتور روشن باشه چون نه بوستر و نه مکانیزمی با انجین نداره و روشن بودنش کاملا بی مورد هست در حالت خاموش کنترل برای راکب راحت تر هست چون گاز بستست و تمام تمرکز رو شیبه نزولیه و در صد خطا کاهش پیدا میکنه ...

یعنی موتور رو خاموش کنی بزاری دنده 1 دیگه ؟!

اخه میگی کلاج مثل ترمز دستی عمل میکنه اگر موتور رو خاموش کنی بزاری 1 بعدش کلاج بگیری ول کنی پدر گیربکس در نمیاد ؟!

K.I.A
02-10-1390, 11:27 بعد از ظهر
نه باباش در نمیاد مگه تو کوهسار نمیری من خیلی میرم رو رفتار همه کراسیا دقت میکنم شما باید خاموش کنی بزاری دنده 1 بعد کلاچ هم مثل ترمز دستی عمل میکنه یعنی با رها کردن کلاچ گیربکس و انجین و چرخ عقب در گیر میشه و با گرفتن کلاچ خلاص میشه در ضمن لاستیکتم باید خاصیت شخم زدن داشته باش و گل کراسی باشه...

babak67
02-11-1390, 05:24 بعد از ظهر
یه تجربه:

هیچ وقت شیب رو نه از پایین و نه از بالا ؛ به صورت مایل نرید !

این کار خیلی ترسناکه و البته خیلی بیشتر سخت !
من تا بحال دوبار این کار رو کردم که هر دفعه کلی به خودم فحش دادم ، بابت این حرکت

سلام.
نه محمدجان اينجوريم كه ميگي نيست! موتور بايد بكشه، اون وقت با خيال راحت هر جايي كه ميخواي هرجور كه مي خواي برو!!

---------- Post added at 05:24 PM ---------- Previous post was at 05:18 PM ----------

دیدم که میگم

آقا اگه ممكنه يه عكس بزار ازش كه ما هم ببينيم!!

02109002
02-11-1390, 05:26 بعد از ظهر
به این کلیپ نگاه کنید :
محمد جان شما که دیدی ولی دوباره ببینید
وسط فیلم چند بار مایل حرکت میکنه هم بالا رفتن و هم پائین اومدن

f735bcca7ea8464fdb9b46a4f7383f6398007

تو دامنه چند بار دور میزنه که فک کنم همون تکنیکیه که وقتی موتور نمیکشه میتونی انجام بدی

Mohammad aghili
02-11-1390, 06:16 بعد از ظهر
سلام.
نه محمدجان اينجوريم كه ميگي نيست! موتور بايد بكشه، اون وقت با خيال راحت هر جايي كه ميخواي هرجور كه مي خواي برو!!

بحث موتور نیست
موتور میکشه.. منتها خیلی ترسناکه
دلیل ترسش هم اینه که نباید حتی یک صدم ثانیه هم ایست کنی
بعبارتی دیگه باید کل مسیر رو بدون کوچکترین ترمزی رد کنی

که همین قضیه واسه افراد آماتوری مثل من ، کمی تا نیمه ابری ترسناکه

babak67
09-11-1390, 12:39 قبل از ظهر
بحث موتور نیست
موتور میکشه.. منتها خیلی ترسناکه
دلیل ترسش هم اینه که نباید حتی یک صدم ثانیه هم ایست کنی
بعبارتی دیگه باید کل مسیر رو بدون کوچکترین ترمزی رد کنی

که همین قضیه واسه افراد آماتوری مثل من ، کمی تا نیمه ابری ترسناکه

جرأت اولين لازمه يه آفرود سواره!! (و كراس) البته كم كم بايد زياد بشه وگرنه خطرناكه!!

sezar
17-11-1390, 05:13 بعد از ظهر
واقعا مطمئن هستید با این موتور ایرانیا (روان و فلات و ...)تو شیب موتور رو خاموش کنیم اتفاقی نمیوفته برا گیربکس و زنجیر و ... ؟ یا این تکنیک فقط مخصوص موتور برند هست؟

02109002
17-11-1390, 05:17 بعد از ظهر
با اجازه کیا جان

این یه تکنیک برا نگه داشتن و جلوگیری از سقوط موتور وسط دامنه هستش و در مورد هر موتوری صدق میکنه

alinozad
17-11-1390, 05:27 بعد از ظهر
محمد جان علی زابل با 60-70 تا شیب خفن خلج رو که سمت چپ سده رو میومد پائین جیغ میکشید از خوشحالی...زیاد نباید آروم بیای و لاستیک عقب رو قفل کنی چون وقتی لاستیک عقب قفل بشه شروع میکنه لیز خوردن و به چپ و راست میره ولی وقتی میچرخه مستقیم میره

Sination
18-11-1390, 01:47 بعد از ظهر
با 80 کیلومتر پایین اومدن هنر نیستش .. بستگی به نوع مسیر داره که بخوای بیایی پایین چه جوری باشه اگر همش خاک باشه میشه با سرعت بالا اومد ولی اگر سنگ لاخی باشه بعضی جاها یا سنگ بزرگ داشته باشه یا غیر هموار باشه 100% زمین میخورید

02109002
07-12-1390, 05:53 بعد از ظهر
روش صحیح گرفتن فرمان ( سرعت ، پرش ، شیب )؟

کار با کلاج و ترمز جلو با کدام انگشتان صورت میگیرد ؟

وضعیت گاز حین پرش ؟

شاید به نظر مبتدی بیاد ولی برا خودشون کارآیی قابل توجهی دارند ، کسی اطلاعی نداره ( روش اصولی و صحیح )؟؟

alikian
07-12-1390, 08:05 بعد از ظهر
روش صحیح گرفتن فرمان ( سرعت ، پرش ، شیب )؟

کار با کلاج و ترمز جلو با کدام انگشتان صورت میگیرد ؟

وضعیت گاز حین پرش ؟

شاید به نظر مبتدی بیاد ولی برا خودشون کارآیی قابل توجهی دارند ، کسی اطلاعی نداره ( روش اصولی و صحیح )؟؟

اول روش نشستن صحیح باید یه مقدار از گودی نشینمنگاه که اون جلوی جلوس عقب تر باشه تقریبا 10 سانتیمتر فرمون رو باید طوری بگیری گه ارنجت کاملا صاف نباشه یکمی خم باشه که مثل کمک فنر دستت تکون بوخوره اگه کاملا صاف باشه مفصل ارنج اسیب میبینه فرمون نباید کاملا صاف باشه یه مقدار رو به پاییتن باشه دو طرف انتهایی فرمون البته یه کم
گاز دادن هنگام پرش بستگی به موتور داره
با موتور کراس در لحضه اخر یه مقدار گاز بیشتر میخواد اما تریل به خاطر ارتفاع کمتر پرش اون گاز رو نمیخواد البته میشه مثل کراس پریدا ولی به کمک زور میاد اما درمورد سرعت باید دقت کرد اگه سرعت کم باشه موتور با کمک جلو میاد و خطر ناکه تموم اینا تجربیه و با دو سه تا پرش کم کم دستت میاد در مورد انگشتا هم بیشتر موقع شیب زدن مهمه تا پرش من وقتی از شیب میام پایین دوتا انگشتم روی ترمز جلوس و با ترمز بازی میکنم و میام پایین البته برای شیبای خیلی تند

02109002
07-12-1390, 08:13 بعد از ظهر
مرسی

یه چیز رو کامل نگفتی !!

کدوم انگشتها باید رو کلاج و ترمز باشه که نه به خودت فشار بیاد نه قدرت کنترل موتور ازت گرفته شه

alikian
07-12-1390, 08:16 بعد از ظهر
انگشت اول ودوم (اشاره و بعدیش اسمشو یادم رفت)چون فرمون تریل و کراس بزرگه کنترل کمتر از دست ادم خارج میشه

alikian
07-12-1390, 08:41 بعد از ظهر
همون که این گفت البته هنگام پرش باید از رو موتور بلد شی (یاد اوری) و پاهاتم مثل دستات نباید کاملا صاف باشه و زانوهات چسبیده به موتور

sadegh.crazy
19-12-1390, 05:55 بعد از ظهر
وقتی اون دیوار باشه سرعت بالاتره ، وقتی نباشه سرعت پایین تر
موتورو باید بخوابونی پاتم یه جورایی مرکز سقل موتور در حال دور زدن باشه که اگه وقتی چرخ عقب زیادی سر خورد با پا هم بشه کنترل کرد ( تجربه از همه چیز مهمتره )

alikian
19-12-1390, 10:47 بعد از ظهر
تجربه خیلی مهمه و صحبتهای اقای aboatishe ([Only registered and activated users can see links]) رو هم دقت کن و در اخر زاویه پیچ و نوع موتور هم مهمه اگه پیچ رو پنج قسمت کنی تو قسمت دوم که فرمونه میدی به سمت پیچ همون موقع گاز میدی و پای سمته پیچ رو میدی به سمت بیرون عقب موتور لیز میخوره و شما با فرمون کنترل داری و در قسمت چهارم پیچ بر میگردی به حالت اول تجربه میزان سرعتت تو پیچ رو معلوم میکنه

02109002
20-12-1390, 12:28 قبل از ظهر
وضعیت راکب و موتور در پیچ

چند نمونه عبور از پیچ

c420381e138d0f2351906bde0467951c148376

mostafak021
20-12-1390, 01:38 قبل از ظهر
فقط جانه بچت هر کاری می کنی سره پیچ ترمز جلو نگیر یعنی فکر کن ترمز جلو نداری چون تنها عامل خوردن زمین سره پیچ استفاده ار ترمزه جلو هست.
آخ من یه بار 2 سال پیش تو پارک شیان یه جاده خاکی داره سره یه پیچ یه سمند مثله حیوان داشت می اومد من به خاطره اینکه نرم ته دره ترمز جلو گرفتم جاتون خالی نباشه همون لحظه چنان لبی از زمین گرفتم که تا چند وقت جاش رو بدنم بود.;)
این کار رو عملی بهتر میشه توضیح داد اینطوری هر کی هر چی هم بگه اون قلق کار دستت نمیاد.

محسن زحمت كش
12-01-1391, 11:38 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه موتور سوارا
لطفا دوستاني كه موتوكراس ندارن يا اينكه دارنو تو پيست موتورو هل ميدن با نظرات شخصي با جون موتور سوارا بازي نكنن
سيستم موتور تريل با كراس فرق داره

Sination
12-01-1391, 11:40 بعد از ظهر
منظورتون رو میشه شفاف تر بگید ؟ نفهمیدم

02109002
12-01-1391, 11:42 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز

به پرشین موتور خوش اومدین :khosh:

ممنون از توجه شما ، اگه ممکنه اطلاعات کامل رو در این رابطه بیان کنید تا همه بتونیم از تجربیات شما استفاده کنیم

محسن زحمت كش
13-01-1391, 12:31 قبل از ظهر
با سلام
من هنوز هنرجو هستم و براي اظهار نظر بايد مدرك مربيگري فدراسيون رو داشت چند تا از تاپيك هاي دوستانو خوندم نه درست بود نه غلط تو رشته ي كراس باسن موتور سوار با زين قهره هميشه به حالت نيم خيز مثل اسب سوار غير از پيچ. هنگام پرش هم با كراس حدالمقدور با دنده 3 سرعت ميگيري تا قبل مانع به مانع كه رسيدي گاز رو ول ميكني موتور وظيفشو ميدونه اگه تازه كراس سوار ميشي با 2 ولي 3 بهتره

---------- Post added at 01:24 AM ---------- Previous post was at 01:08 AM ----------

به قول استاد بزرگم موتوكراس هزار تا فوت داره اصلا شما قبل پرش بايد تمريناي تعادل و استقامتو پاس كرده باشي سه دور رو زده باشي بدنت گرم باشه لوازمت كامل باشه موتورت براي اون مانع ساخته شده باشه وزنت با اون مانع بخونه و چيزاي ديگه كه تو پيست معلوم ميشه بعد به اميد خدا بري برا پرش همه اينا كه گفتم بي علت نيست بي توجهي به هر كدوم باعث عارضه ميشه

---------- Post added at 01:31 AM ---------- Previous post was at 01:24 AM ----------

شفافه من كه كراس سوار ميشم نميتونم پرش درس بدم تريل سوارا كه جاي خود دارن

02109002
13-01-1391, 12:38 قبل از ظهر
تمامی حرفاتون کاملا" صحیح و منطقیه .

شما به عنوان هنرجو بلاخره باید چند نکته حائز اهمیت این رشته رو مطلع باشید دیگه ؟

هر چی که میدونید میتونه به دوستان کمک کنه مطرح کنید

محسن زحمت كش
13-01-1391, 01:01 قبل از ظهر
شما براي پرش بايد بعد از پيچ به صورت نيم خيز روي موتور قرار گيريد و پاتونو به موتور بچسبونيد حد المقدور با دنده 3 به قدري سرعت ميگيريد كه احساس كنيد از مانع نميترسيد درست قبل از بالا رفتن از مانع گاز رو ول ميكنيد و دستاتونو محكم به سر دست ميچسبونيد اين براي اينه كه اگر پا ول شد با دست تعادلتونو بر گردونيد اين پرش براي وقتيه كه حد اقل 9 ساعت يعني سه جلسه تو اون پيست اون مانع هارو با سرعت كم رد كرده باشيد . و با شرايط پيست آشنايي پيدا كرده باشي اولا موتور با لاستيك جلو مياد چون دور موتور كمه ولي بعد چند جلسه خوب ميشه

محسن زحمت كش
13-01-1391, 11:25 قبل از ظهر
10396استاد علي نژاد و محسن زحمت كش10395

محسن زحمت كش
13-01-1391, 11:35 قبل از ظهر
10397
استاد علي نژاد و محسن زحمت كش

محسن زحمت كش
13-01-1391, 11:48 قبل از ظهر
اگه روي عكساي بالا زوم كنيد متوجه ميشيد كه انگار دست به فرمون چسبيده و هنگام پرش كاري به ترمز جلو و كلاچ نداريم

نیما نادری
13-01-1391, 12:48 بعد از ظهر
با کراس دو زمانه میشه قبل پرش گاز رو ول کرد ولی به سوپاپ دار اگر همچین خبطی کنی موتور با مخ سقوط میکنه

کلا تکنیکهای کراس سواری در در موتورهای دوزمانه و سوپاپ دار فرق میکنه

حالا کی میدونه وقتی موتور چهارزمانه بعد از پرش فرود میاد چی اتفاقی میفته که تو دوزمانه نمیفته ؟(مبحث انجین)

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:06 PM ----------

آقا yz فروشیه ؟

Mohammad aghili
13-01-1391, 02:52 بعد از ظهر
با کراس دو زمانه میشه قبل پرش گاز رو ول کرد ولی به سوپاپ دار اگر همچین خبطی کنی موتور با مخ سقوط میکنه

دقیقا
درسته ما بهمون درس پرش یاد ندادن ، اما بالاخره تجربه کردیم ! دیدم چی میشه !

من یه چند باری این حالت واسم پیش اومده !

عکسها و کلیپ هاش هم موجوده در سایت

و این دقیقا زمانی بوده که تا آخرین لحظه گاز ندادم و لحظه آخر گاز رو رهاییدم ! :297:

هیچ وقت همچین کاری نکنید ، اونجاتون ، میاد جای اون جاتون !

خیلی خدا بهم رحم کرد که سالمم !

راستی نیما جان ، میشه توضیح بدید چرا تو دومانه ها ، باید قبل از پرش گاز رو ول کرد؟
کلا ، فرق دوزمانه ها و 4 زمانه ها در پرش چیه؟ و چرا؟

مرسی

نیما نادری
13-01-1391, 03:44 بعد از ظهر
تفاوت تو کاراکتر انجین هست .تو دوزمانه انجین نیرو رو به چرخ منتقل میکنه ولی وقتی شما گازو ول میکنی چرخ میتونه به انجین نیرو وارد کنه و دور موتورو بیاره بالا

نه اینکه تو 4 زمانه این نباشه .. هست .. ولی زور انجین همیشه میچربه و نمیزاره که چرخ انجینو بتابونه

تو 4 زمانه اگر قبل پرش گازو ول کنی همین ترمز موتور باعث میشه جلوی موتور بیاد پایین و پرش خراب میشه

تو دوزمانه ترمز موتوری در کار نیست و اغلب ممکنه reed valve هم باز شده باشه و موتور مثل موشک در حال شتاب گیریه

و شما فقط با شل و سفت کردن گاز قبل پرش میتونی طول پرش رو کم و زیاد کنی اگر تخته نگه داری میری آسمون

اگر شل کنی کمتر میری آسمون ولی مثل 4 زمانه یهو کله نمیکنی کف پیست

نکته دیگه وقتی 2 زمانه فرودمیاد به همون دلیل قبلی یعنی ترمز موتور ضعیف ... در لحظه برخورد چرخ عقب با زمین

میتونه انجینو از دور نندازه و بکنه بره ولی 4 زمانه وقتی فرود میاد ترمز موتور باعث شک دادن به انجین میشه

و چون انجین مقاومت میکنه از دور میفته باسه همین هر کسی برای غلبه بر این داستانها از تکنیکی استفاده

میکنه که اثر این داستان کم بشه ... مثلا 4 زمانه ها در یکم کمتر از فرود شروع به گاز دادن میکنن که دقیقا

در لحظه رسیدن به زمین دور موتور با دور چرخ میزون باشه و موتور نره تو زمین یا اگر زیاد گاز بده

موتور به محض فرود میره تو حالت تکچرخ و پشتک ... اینکه چقدر باید گاز داد

و از کجا میفهمه دور موتور با چرخ و سرعت فرود چه ارتباطی با هم دارن و با چه دنده ای

بلند شده و با چه دندهای فرود بیاد یا اگر جلوی موتور سیخ شد چه کنه یا اگر جلوی موتور افتاد پایین چه کنه میشه تجربه

محسن زحمت كش
14-01-1391, 10:30 قبل از ظهر
آقاي نادري حرفاتون كاملا درسته
ولي من چون دو زمانه دارم و با هيچ چهار زمانه اي عوض نميكنم فقط تكنيك هاي دو زمانه رو گفتم عكساشم گذاشتم كه كسي اشتباه نكنه
در ضمن ياماها در حد صفره و لاستيكاش عوض نشده آقاي علي نژاد ميگه موتورمو تو ايران نديدم واقعا هم راست ميگه تو خط استارت از همه چهار زمانه هاي 450 جلو مي افته. البته شتاب اوليه دوزمانه از چهار زمانه بيشتره براي همين نذاشت من موتورمو با چهارزمانه عوض كنم شايد سه چهار سال ديگه موتور جوابشو نده بخواد بفروشه

نیما نادری
14-01-1391, 09:04 بعد از ظهر
انشا الله چرخش بچرخه براشون

100 البته که YZ 250 از 450 تیز تره ...سوپاپ دار یک حال و هوایی و دوزمانه حال و هوایی دیگه ای داره

ممنون از پاسخت ولی تا 4 سال دیگه احتمالا شبیه yz های دیگه میشه من الان میخوام

ضمنا ایشون سنشون بالاست دیگه yz پنجاه اسبی جوابشون رو نده باید برن برای فرمولا وان ...

شاید هم منظورتون این بود که ایشون نتونه به yz جواب بده ...از ما گفتن بود

kourosh_bandit2
14-01-1391, 11:40 بعد از ظهر
اقایون ی سوال ببخشد با چقدر میشه ی موتور واسه افرود گرفت. مثلا crf یا crm

محسن زحمت كش
14-01-1391, 11:48 بعد از ظهر
چون معمولا موتور مدل دار سوار ميشن تا چهار سال ديگه بالاجبار چهار زمانه ميخرن الان همين موتور تقريبا 8 ميليونه راحت ميشه گير آورد

---------- Post added at 12:48 AM ---------- Previous post was at 12:43 AM ----------

اقایون ی سوال ببخشد با چقدر میشه ی موتور واسه افرود گرفت. مثلا crf یا crm

crf چيه يه cr تميز مثل موتور من تقريبا چهار تومن

محسن زحمت كش
14-01-1391, 11:49 بعد از ظهر
10569

محسن زحمت كش
15-01-1391, 12:01 قبل از ظهر

100 البته که YZ 250 از 450 تیز تره ...سوپاپ دار یک حال و هوایی و دوزمانه حال و هوایی دیگه ای داره

ضمنا ایشون سنشون بالاست دیگه yz پنجاه اسبی جوابشون رو نده باید برن برای فرمولا وان ...

ببخشيد آقاي نادري
اگه yz براي ايشون كه فيلم پرش از ماشيناشو كسي باور نميكنه . سنگينه . پس من توصيه ميكنم شما اصلا سراغ دو زمانه نريد چون شما هم باز نشسته ايد همون تريل براي علاقه منديتون خوبه

alikian
15-01-1391, 11:22 قبل از ظهر
اقایون کسی تکنیک کج کردن موتور رو هوا رو بلده؟

نیما نادری
15-01-1391, 10:03 بعد از ظهر
ببخشيد آقاي نادري
اگه yz براي ايشون كه فيلم پرش از ماشيناشو كسي باور نميكنه . سنگينه . پس من توصيه ميكنم شما اصلا سراغ دو زمانه نريد چون شما هم باز نشسته ايد همون تريل براي علاقه منديتون خوبه

ببین اگر بخوای بی تربیتی کنی ...

خودت که تنبلی استاد هم که تو عکس مشخصه همون قدر که شلوارو کشیدن بالا yz رو میکشن بالا ...من با تریل 200 سی سی بلندتر از این پریدم

yz و cr سوار شدن دلیل بر کراس سوار بودن نمیشه پسر خوب ... هیچ کراس سواری که تو پیست کراس تمرین میکنه از این معرکه گیریا نمیکنه این کارا ماله بدل کاراس

البته اونایی که بلدن بپرن ... نه اونایی که از ماشین میپرن , تو پیست بهشون میگن کراس سوار نه اونایی که تو پیست کراس هستن میرن سیرک راه بندازن

yz ازقویترین موتورکراسهای دنیاس ....50 اسب قویتر موتور کراس نداریم که کسی بخواد برونه و کم بیاره ... قیف اضافه نیا با 30 اسبشم نمیتونین برونین هی نگو کمه کمه

با این پرش هایی که ما دیدیم از روی 35 تا تریلی کنترلی میتونن بپرن

حواست باشه همیشه مودب باشی

nazamm
15-01-1391, 10:12 بعد از ظهر
10396استاد علي نژاد و محسن زحمت كش10395

از این اٌستاد من فیلمی ندیدم.

بیشتر معرفی کنین ؟
کجا آموزش دیده و تخصص شون؟

رکورد دار هستند؟؟

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:08 PM ----------

شما سن استاد از کجا تشخیص دادین؟:vardane:

به نظر من بد نبود اما نسبت به موتور فوق العاده نیست

Sination
15-01-1391, 10:24 بعد از ظهر
تریپ استاد علی نژاد منو کشته :2i8d4ao:

nazamm
15-01-1391, 10:39 بعد از ظهر
البته استاد واقعا :sumo:

---------- Post added at 10:39 PM ---------- Previous post was at 10:32 PM ----------

gilanian_1000
16-01-1391, 12:26 قبل از ظهر
داداش تو که این همه ادعا کراس سواری داری بگو ببینم تو کدوم مسابقات مقام آوردی؟؟؟.....................

رضا افرود
18-01-1391, 11:33 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان من تازه میخوام این ورزش رو شروع کنم چه موتوری برای شروع خوبه و آیا باید کلاس برم واگه امکان داره در مورد حمل و نقل موتور کراس برام توضیح بدید؟؟؟

alikian
18-01-1391, 01:44 بعد از ظهر
دوست عزیز مربی حتما لازم هست تا اصول درست رو یادت بده برای موتور هم باید با مربی صحبت کنی چون یه نفر 10 سال موتور سوار شده اما با شاسی بلند مشکل داره و یه نفر هم موتور سواری رو با تریل یاد میگیره ولی اصولا همه 250 بر میدارن اما باز باید با مربی صحبت کنی تا با توجه به تجربت بهت بگه چه نوع موتوری برداری در مورد حمل و نقل هم یه یدک کش میبندی عقب ماشین و تایر جلو رو توش قفل میکنی و میری پیست

رضا افرود
18-01-1391, 03:42 بعد از ظهر
راستی نمیشه از فدراسیون مجوز تردد گرفت برای رفتن به پیست؟

alikian
18-01-1391, 09:52 بعد از ظهر
بله میشه باید یه حق عضویت بدی

رضا افرود
23-01-1391, 12:42 بعد از ظهر
سلام به دوست داران موتور کراس تاپیک ها خالین یه بحث تپل بندازین وسط لذتش رو ببریم.مرسی.:3:

محمدرضا دبیرزاده
23-02-1391, 01:09 بعد از ظهر

.
.
.
.

.
.
.
.

سیاوش
11-05-1391, 05:22 بعد از ظهر
روش پیچیدن در برم ها یا همون پیچ خاکی به این صورته که دوست عزیزمون گفت باید اولا تا جایی که میتونی بری سمت باک.بعد بدون فشردن کلاج و ترمز گیریه جلو با ترمز غقب سرعتو مناسب کنی.بازم میگم وقتی وارد برم شدی کلاج نگیری.بعد فرمون میدی یکم.موتورو میخابونی بعدم گازو تقریبا تا ته. تا موتور تیکاف بره.همزمان پارو صاف نزدیکای چرخ جلو نگه میداری که اگه موتور خواست بخوابه با پا کمک بدی.همه ی اینها باز بستگی داره موتورت کراس باشه یا نه چون اون تیکافه بستگی به قدرت موتور داره.
در ضمن تو این عکسها موتورو دارن تو hold shoot میچرخونن.اینم قضیش فرق داره.اگه تو مسیر درست hold shoot بیفتی منظور داخلشه که همین روش قبل کارسازه.ولی اگه نیفتی احتمال تیکاف زیادو زمین خوردن هست.:hanghead:

saeed blest
19-05-1391, 12:13 قبل از ظهر
داداش اینطور چیزارو اصلا نمیشه با خوندن یاد گرفت. تو باید با چن تا بچه بیابون سوار بری کوهو تپه تا موتور بیاد دستت اینایی که استادا دارن بهت یاد میدن با موتورای حرفه ایو نیمه حرفه ایه نمیشه که مثلا با روان یا تریل شهری تو خواکی این کارارو کرد یا با کفش کتون پا گذاشت رو زمین تو سرعت.(فقط تمرین)

02109002
20-10-1391, 06:18 بعد از ظهر
اتفاقا" چند روز پیش توسط دوستان یه فیلم واسم رسید که بسیار نکات مفید و ارزشمندی رو پیرامون موتور کراس مطرح میکنه

تا یکی دو روز دیگه میذارم واستون

02109002
01-11-1391, 08:29 قبل از ظهر
سلام به همگی

اینم فیلمی که قولش رو داده بودم

در سه پارت 50 مگابایتی براتون گذاشتم ( لینک مدیافایر )

دانلود پارت 1 ([Only registered and activated users can see links])

دانلود پارت 2 ([Only registered and activated users can see links])

دانلود پارت 3 ([Only registered and activated users can see links])

رمز فایلهای فشرده : [Only registered and activated users can see links]

Mohammad aghili
01-11-1391, 11:38 قبل از ظهر
مرسی محمد
عالی بود

خیلی نکات ارزشمندی رو گفته بود جرمی مک گارت

ولی لامصب از اون حرکت هایی که من دوس دارم حرفی نزد ، بلد بود ها ، ولی لو نداد
کصافط:crazy:

خودم یاد میگیرم ، میام کلیپ آموزشیش رو هم میزارم ، تازه به زبون فارسی هم می دوبلم که مشکلی نداشته باشین :D

mx2racecom
30-12-1391, 06:31 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان

پرش با موتور کراس گاهی اوقات ممکن است به مرگ و یا چیزی بدتر از مرگ منتهی شود.

لذا بهتر است تکنیک های پایه از قبیل :

1- وضعیت بدن در هنگام سواری.

2- استفاده از ترمز در شرایط مختلف .

3- استفاده از گاز و کلاچ در موقعیت های متفاوت .

4- تکنیک های پایه ای پرش .

5- تکنیک های پیشرفته پرش .

را ابتدا نزد یک مربی کار آمد که مسلط به علم تدریس و انتقال تجربیات به دیگران باشد ،

آموزش ببینید و سپس با تمرین و تمرین به یک پرش حرفه ای برسید .

کلیه لوازم ایمنی در حین تمرینات موتور کراس الزامی می باشد .

پارسا
26-06-1392, 11:51 قبل از ظهر
با مینی کراس میشه همچین کاری کرد؟

پارسا
26-06-1392, 02:51 بعد از ظهر
سرپیچ اگه بخوای با سرعت بری سر نمیخوری؟

mehran
26-06-1392, 02:53 بعد از ظهر
منظورتون از ميني كراس چه موتوري هستش؟؟؟؟
و چه حركتهايي؟؟؟

B-MAX
26-06-1392, 03:02 بعد از ظهر
نكنه اين 70cc هاي چيني منظورتونه؟

پارسا
26-06-1392, 10:31 بعد از ظهر
نه بابا 90ccجترو

- - - Updated - - -

90ccجترو
پرش از روی تپه ورفتن تو پیچ با سرعت

mehran
27-06-1392, 09:26 قبل از ظهر
دوست عزيز با سرعت تو پيچ رفتن و زمين نخوردن همش به راننده مربوطه كه متوجه باشه موتور زير پاش چه توانائي داره تا بتونه پيچ رو راحت رد كنه.
بعدم موتور 90 سي سي جترو زور و استحكام لازم رو براي اين كارا نداره

پارسا
27-06-1392, 10:05 قبل از ظهر
زورشو که داره ولی در مورد استحکامش میتونی بیشتر توضیح بدی ممنون میشم.:297:

پارسا
27-06-1392, 09:04 بعد از ظهر
درمورد استحکامش میتونی یکم توضیح بدی

ARSH
27-06-1392, 09:23 بعد از ظهر
زور رو بعید میدونم داشته باشه
موتور برای پیچ های پیست موتور کراس باید قدرت بالایی داشته باشه تا با گاز دادن زیاد سره پیچ ها و زمین زدن پا هول محور پای موتور سوار بچرخه و موتور مثل درجا دور زدن پیچ رو رد کنه
استحکام منظور قسمت اتصال رام عقب با چرخ و کمک فنر وسط و همچنین شاسی موتور که تو پیچ وقتی به بغل میخوابه بتونه وزن موتور و موتور سوار و وزنی که به خاطره خابوندن موتور میاد روش رو تحمل کنه و از حالت شاسی و چرخ عقب و رام و کمک فنر حالت عادیش تبدیل نشه به داغون
تو کراس تو پیچ های پیست کراس به قسمت عقب موتور فشار زیادی میاد به دلیل گاز دادن جهت چرخوندن عقب موتور

- - - Updated - - -

رفیق این دو تا عکس رو ببین

در درجه اول خدا شما باید توانایی انجام دادن این حرکت رو داشته باشید ( هم از نظر تئوری هم از نظر فیزیک بدنی ) و در درجه دوم موتور شما باید توانایی اجرای این حرکت رو داشته باشه
من جترو نشنیدم کراس ! عکسی چیزی ازش بزارید یا تاپیکی اگه تو سایت داره بدید ممنون

پارسا
27-06-1392, 09:47 بعد از ظهر
در مورد زورش که تا200kgرو با سرعت70-80میکشه
در مورد استحکامش هم من دو سه بار باهاش پریدم به جز این که کمک فنر جلوش تا ته جمع شد اتفاق دیگه ای نیفتاده شاسی هم کاملا صافه درضمن وزن من 70kg هسا

ARSH
27-06-1392, 10:06 بعد از ظهر
دوست عزیز اینجا جای بحث درباره موتور شما نیست ولی با 90 سی سی 200 کیلوگرم رو با سرعت 80 کیلومتر در ساعت !!!!!!!!!!!11 :|
جترو اونم ؟!
کمک جلو نباید تا ته بخوابه مگر اینکه پرش با متراژ خیلی بالا بزنید و بازم معمولا نمیخوابه مگر اینکه موتور با سر بیاد زمین یعنی با چرخ جلو
نپرید باهاش موتور رو بفروشید به نظرم و یه cr125 یا rm125 یا yz125 بخرید اونوقت این کارهارو انجام بدید چون موتور اذیت میشه و خطرناک هم هست

پارسا
27-06-1392, 10:28 بعد از ظهر
من که ندیدم این چیزی بودکه مسئولش گفته بود
باید چیکار کرد که که موتور ب ا چرخ عقب فرود بیار
در ضمن از این بابت که منوراهنمایی کردید بسیار متشکرم.

معمار
27-06-1392, 10:30 بعد از ظهر
زیاد از موتور کراس سرم نمیشه ولی خوب
اینم یه سری عکس که به موضوع شما می خوره
- و سوالی که هست اینه که تو پیچ به چون سرعت زیاده و مسیر خاکیه و موتور و زیاد می خابونی
لاستیک خالی نمی کنه یعنی چرخ از زمین بکنه و به بغل به خوابه ؟

پارسا
27-06-1392, 10:32 بعد از ظهر
میشه لطفا در مورد قیمت این ۳موتور منو مطلع کنید.

ARSH
27-06-1392, 11:29 بعد از ظهر
من که ندیدم این چیزی بودکه مسئولش گفته بود
باید چیکار کرد که که موتور ب ا چرخ عقب فرود بیار
در ضمن از این بابت که منوراهنمایی کردید بسیار متشکرم.

با بالا کشیدن فرمون تو پرش
موتور کامل هم نباید با چرخ عقب فرود بیاد
موقع فرود گاز بدید تا موقع فرود چرخ عقب بچرخه با چرخش بیاد زمین اگه بدون گاز دادن بیاید زمین به موتور فشاره زیادی میاد

میشه لطفا در مورد قیمت این ۳موتور منو مطلع کنید.

yz125 مدل 2000 اینا رو میشه با 4 یا 4/500 خرید
125 ها معمولا تو یه رنج قیمت هستن
من 6 هم rm125 قیمت دارم البته کروم هستش
بستگی به تمیزی موتور داره شما رو همون 5 حساب کنید یه موتور سالم رو

و سوالی که هست اینه که تو پیچ به چون سرعت زیاده و مسیر خاکیه و موتور و زیاد می خابونی
لاستیک خالی نمی کنه یعنی چرخ از زمین بکنه و به بغل به خوابه ؟

دوست عزیز زمین زدن پا برای همینه
پا جدا از اینکه شاخص چرخش هست نگهدارنده هم هست سره پیچ وگرنه با یه سنگ زیره لاستیک جلو رفتن موتور زمین میزنه پا برای همینه
لاستیک های آفرود هم برای همین مسیرها ساخته شدن

پارسا
28-06-1392, 11:03 قبل از ظهر
اگه بخوام جترو90ccرو بفروشم چقدر دستم میاد تمیز تمیز فقط300 تا کار کرده قیمت نوش هم میتونید بگید ممنون میشم.

معمار
28-06-1392, 11:14 قبل از ظهر
سوال ؟؟؟؟
کراس ها که وقتی پرش میکنن و ارتفاع زیادی میپرن بالا
چه دلیلی داره که پشت موتور و یه خورده به هر سمتی میچرخونن ؟
دلیل علمی داره یا این که برا نمایش این کار ها رو میکنه ؟

ali_r
28-06-1392, 11:25 قبل از ظهر
برای نمایش

البته بعضی مواقع که مسیر پیچ داره یکم موتور کج میکند

ARSH
28-06-1392, 11:27 قبل از ظهر
اگه بخوام جترو90ccرو بفروشم چقدر دستم میاد تمیز تمیز فقط300 تا کار کرده قیمت نوش هم میتونید بگید ممنون میشم.

خبر ندارم دوست عزیز تو انجمن برای فروشش تاپیک بزنید و از دوستان درخواست کنید قیمت بزارن روش

سوال ؟؟؟؟

حرکت نمایشی هستش اسم خاصی فک نمیکنم داشته باشه من نمیدونم ولی شاید بشه تو رده scrub جا دادش ولی نه اسکراب فرق داره نمیشه
خلاصه جهت نمایش هست

mohammad yzf
23-08-1392, 09:34 بعد از ظهر
[QUOTE=storm;197924]سوال ؟؟؟؟

من که تو پیست بودم موتورسوارا به این حرکت "تنه کج" می گفتن که بیشتر برای نمایش زده می شه

Eyeless
25-09-1392, 12:40 بعد از ظهر
تو شهر ما به این حرکت میگن قیچی !!!

saeed gh
04-10-1392, 10:33 بعد از ظهر
اقایون من ۱سال سی جی داشتم ۱سالام پالس سر جمع ۴بار زمین خوردم،علاقه شدید به افرود دارم ولی هیچی نمیدونم بلدم نیستم میشه یکی راهنمایم کنه؟

- - - Updated - - -

راستی یادم رفت سلام کنم

معمار
04-10-1392, 11:38 بعد از ظهر
اقایون من ۱سال سی جی داشتم ۱سالام پالس سر جمع ۴بار زمین خوردم،علاقه شدید به افرود دارم ولی هیچی نمیدونم بلدم نیستم میشه یکی راهنمایم کنه؟

- - - Updated - - -

راستی یادم رفت سلام کنم

سلام و علیک خوش امدی به پرشین موتور

من هنوز به اون حدی نرسیدم که بگم چی بخری برا افرود سواری
اما موتور های افرودی هم مثله انرودی بهتره که از حجم پایین شروع کنی و اگه بتونی با یه حرفه ای در اربتاط باشی
که قشنگ راهنماییت کنه
چون افرود قضییش فرق میکنه با توی شهر
توی شهر باید تابع قوانین راهنمایی باشی ولی تو افرود ماموری نیست که بگه میخای چه کار کنی
تو افرود باید بدونی کجا چه کاری و باید انجام بدی و خیلی مسائل دیگه که
اگه دوستان حالی داشته باشن بیان قشنگ تر بهت توضیح میدن

Babak
05-10-1392, 02:38 قبل از ظهر
اگروزنت زیره 70 کیلو هست با yz 125 شروع کن

Sent from my ST26i using Tapatalk

ARSH
10-10-1392, 11:52 بعد از ظهر
سوال ؟؟؟؟

Whip هست اسم حرکت

meysam-gp
27-10-1392, 05:13 بعد از ظهر
سلام من تازه عضوشدم سوالی داشتم اگرچه به این تاپیک ربط نداره مراحل آب بندی موتورکراس چجوریه ممنون.

ashkan_25
04-01-1393, 07:15 بعد از ظهر
کسی تا حالا هشتگرد رفته ؟؟؟
لامصب همه جاش جون میده برای موتور کراس
اساتید کراس سوار کسی با من بیااد بریم موتور کراس بخریم؟؟
میخوام بخرم ببرم هشتگرد اونجا جا داریم

ali_r
04-01-1393, 07:32 بعد از ظهر
کسی تا حالا هشتگرد رفته ؟؟؟
لامصب همه جاش جون میده برای موتور کراس
اساتید کراس سوار کسی با من بیااد بریم موتور کراس بخریم؟؟
میخوام بخرم ببرم هشتگرد اونجا جا داریم

شما اهل هشتگرد هستین؟
کراس چی دارین؟

ashkan_25
04-01-1393, 08:49 بعد از ظهر
چه خاکی میخوره اینجا کسی نیست
:3:

- - - Updated - - -

نه علی جان خودم ساکن تهرانم
اونجا یه جایی برای استراحت بیرون از شهر داریم
میخوام kx 125 یا yz 125 بخرم فقط زیاد از فنی سر در نمیارم دوستان کسی هست افتخار بده بیاد با من سرم کلاه نزارن میخوام برم گمرک:au:

mojtaba4saha
14-09-1393, 03:36 بعد از ظهر
سلام میکنم خدمت همه دوستان
من دنبال کراس250یا450ccهستم ترجیحا یاماها یا هیوسانگ
باتشکر

معمار
14-09-1393, 04:28 بعد از ظهر
سلام میکنم خدمت همه دوستان
من دنبال کراس250یا450ccهستم ترجیحا یاماها یا هیوسانگ
باتشکر

با سلام هیوسانگ موتور کراس نداره

mdky64
22-02-1394, 11:00 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links]سلام به همه دوستان
بعنوان يه قهرمان قديم موتور كراس و حركات نمايشي به همه دوستان پيشنهاد ميكنم كه به هيچ وجه بدون كلاه كاسكت و تجهيزات ايمني و موتور مناسب كارهاي جديد و خطرناك و يا (حالا بپريم يا انجام بديم ببينيم چي ميشه) رو انجام نديد.
براحتي ميشه حدس زد علي رقم اينكه كار با ظاهر حرفه اي انجام شده اما توسط موتور آماتوري و فردي كه بشدت روحيه هيجاني اون بر عقلانيت غالبه انجام داده.
اندام بدن مثل قطعات موتور نيست كه براحتي عوض كنيد يا نهايتا اوراق كنيد.
يادتون باشه اين بدن بايد تا آخر عمر مثل مركب همراهتونه و يه آسيب ميتونه تا آخر عمر لنگتون كنه.
قصد نصيحت نداشتم ، لازم دونستم اين مطالبو دوستان بدونن و واقعبينانه بهش فكر كنن.
اگه اصرار دارن كه به انجام اين حركات برسن اول ايمني خود و موتور و بعد تمرين مرحله مرحله و عاقلانه تا رسيدن به نتيجه مطلوب .

sosuki
27-01-1396, 12:34 قبل از ظهر
موورکراس عالیه.فقط بایدباهاش تمرین کنی وبری پیست

ehsan.hightech
15-02-1399, 11:31 قبل از ظهر
سلام کسی میتونه بهم یاد بده چطوری باید سرازیری رو برم

تو شیب زیاد
من دیدم اهل فن ها خیلی راحت میرفتن ولی من زمین میخورم

تصور کنید
شیب حدود 300 متر طول داره - مسیر شسته شده با آب بارون جاده رو خط عای طولانی تا آخر مسیر با عمق 20 تا 30 سانت ساخته که کفش سنگ ریزه هست

تست های من .
1- موتورو رو دنده یک گذاشتم انداختم تو سرازیری - تا موقعی که مسیر خاکی بود اوکی بود ولی وقتی افتادم تو گودی ایجاد شده با آّب بارون موتور رو سنگ ریزه ها لیز خورد و سرعت گرفت ترمز عقب بعد جلو رو گرفتم موتور خاموش شد استارت زدم موتور سرعت بیشتر گرفت چون رو دنده بود باز ترمز گرفتم خاموش شد قلبم به شدت میزد میگفتم الانه که تیکه بزرگم بشه گوشم ، پشیمون شدم متورو برگردوندم رفتم بالا
2- موتورو سرو ته کردم دنده عقب با پا و ترمز عقب و جلو آوردم پایین ولی بعد از 3 4 متر خسته شدم روشن کردم بردمش بالا

چیزی که من دیدم دو ترک - یک ترک موتور سنگین و سبک میرفتن این شیب هارو به من که میرسید نمیتونستم برم
گفتم از شما اساتید بپرسم چطوری یه سرازیری خاکی طولانی رو میرید

ARSH
16-02-1399, 11:57 بعد از ظهر
سلام کسی میتونه بهم یاد بده چطوری باید سرازیری رو برم

تو شیب زیاد
من دیدم اهل فن ها خیلی راحت میرفتن ولی من زمین میخورم

تصور کنید
شیب حدود 300 متر طول داره - مسیر شسته شده با آب بارون جاده رو خط عای طولانی تا آخر مسیر با عمق 20 تا 30 سانت ساخته که کفش سنگ ریزه هست

تست های من .
1- موتورو رو دنده یک گذاشتم انداختم تو سرازیری - تا موقعی که مسیر خاکی بود اوکی بود ولی وقتی افتادم تو گودی ایجاد شده با آّب بارون موتور رو سنگ ریزه ها لیز خورد و سرعت گرفت ترمز عقب بعد جلو رو گرفتم موتور خاموش شد استارت زدم موتور سرعت بیشتر گرفت چون رو دنده بود باز ترمز گرفتم خاموش شد قلبم به شدت میزد میگفتم الانه که تیکه بزرگم بشه گوشم ، پشیمون شدم متورو برگردوندم رفتم بالا
2- موتورو سرو ته کردم دنده عقب با پا و ترمز عقب و جلو آوردم پایین ولی بعد از 3 4 متر خسته شدم روشن کردم بردمش بالا

چیزی که من دیدم دو ترک - یک ترک موتور سنگین و سبک میرفتن این شیب هارو به من که میرسید نمیتونستم برم
گفتم از شما اساتید بپرسم چطوری یه سرازیری خاکی طولانی رو میرید

ببینید بستگی به توانایی موتور سواری فردی داره یعنی اگر در سطح آماتور هستید اره سعی کنید با سرعت کم شیب رو بیاید پایین
اما اولین اصل در سرازیری چی هست ؟ اینکه شما استایل ایستاده رو رعایت کنید
تو سرازیری یا به اصطلاح مسیر Downhill نباید بشینید روی وسیله
ایستادن هم منظور ایستادن ساده نیست
باید باسن به سمت عقب بره دست ها تقریبا کشیده به اصطلاح به این استایل Racer Style هم میگن ( البته تو زمین ساده ولی خب برای روشن شدن موضوع خدمتتون گفتم )

نمیخوام الان به بحث سواری تو شیار ها بپردازیم چون یه مبحث بزرگی هست و برای بخش اماتور پیشنهاد نمیشه اصلا اما سواری توی شیار هم تکنیک خودش رو داره
شما پیست های موتور کراس اروپا رو نگاه کنید وقتی میرن تو برم ( همون پیچ ) یهو رایدر تا کمر میره تو شیار ها ! در این حد شیار ها بزرگ هستن
سعی کنید توی شیار ها نیوفتید

یه مساله ای که تو سراشیبی تو بچه هایی که میان بیرون با ما میبینم اینه که همش سعی میکنن اون مسیر که ساخته شده رو برن ! هیچکس نمیندازه از کنار لاین بره از جایی که مسیر نیست
نباید وزن رو بندازید روی فرمان . فرمان باید اماده هر واکنش سریعی باشه برای رد کردن سنگ ها
اما اینکه میگن واکنش فرمان صرفا پیچوندن فرمان نیستا ، باید با بدن به موتور مسیر رو بدید تو سر پایینی . نباید فرمان تو زاویه زیادی بچرخه
بدن باید موتور رو هدایت کنه با کمک زانو ها ( به کنارای موتور) با کمک باسن ( مهم ترین اصل تو سراشیبی ) و در اخر کنترل فرمان
به هیچ وجه تو سراشیبی نباید ترمز جلو رو ناگهانی زد ( هر دو ترمز همین وضعیت نباید ناگهانی زد ولی جلو خیلی حیاتی هست چون تمام نقش جمع کردن موتور رو ایفا میکنه
بهترین حالت اینه شما بگیرید و ول کنید تو نیم ثانیه با بازی کردن با هر دو ترمز ( بازم این تو بافت های مختلف کوهستان متغیر هست به فرض مثال تو سنگ و صخره نمیشه خیلی عقب زد و باید با دنده جمع کرد تو شن و کویر میشه مانور های خاصی با ترمز داشت همزمان با معکوس و .... )
اوایل سعی کنید با دنده سنگین استایلتون رو درست کنید از عمد سعی کنید مسیر هایی رو انتخاب کنید که نیاز باشه به بدنتون فرم بدید تا موتور سنگ ها و موانع ریز رو رد کنه چون تو سرازیری سنگ بره زیر چرخ جلو نتونید جمع کنید ( بعضی موقع کلا هیشکی نمیتونه جمع کنه ) میزنه زمین
وقتی استایلتون درست شد دنده رو ببرید بالا
و کم کم سرعت رو
که دیگه روزی میرسه که با 5 میگازید سرپایینی :))))))
جمعه اگه هوا خوب باشه برم بیرون براتون فیلم میگیرم چند تا نمونه از اشتباها و صحیح هارو
زنده باد

ehsan.hightech
12-04-1399, 01:01 بعد از ظهر
سلام دوستان
ممنون از راهنمایی هاتون

من چند وقت پیش مجبور شدم طول یک رودخانه حدود 2 کیلومتری رو رد کنم تا به مقصدم برسم
به چنتا چالش بر خورد کردم
- تو سبک ترین حالت دنده موتور بکس و باد میکرد و یک چاله عمیق زیر چرخ ایجاد میکرد که درآوردن موتور از توش خیلی سرد بود
- سر شعم خیس شد
- اگر صبر میکردی موتور فرو میرفت تو کف رودخانه
- فشار آب هم داستان خودش بود

کسی از دوستان تجربه برای طول رودخانه نوردی داره
یا تکنیک جذابی مثل همین Downhill بالا براش هست ؟

--------------------------------------------------------------
چند وقت پیش بعد یه هوای دره نوردی کنار یوسف آباد تهران از وسط پارک نظامی گنجوی بین اتوبان همت - اتوبان رسالت - خیابان توانیر - خیابان یوسف آباد سر در آوردم و گفتم خوب خودم رو از توی پارک به خیابان توانیر میرسونم
مسیر شیب زیادی داشت پله هم خیلی داشت
اولین سری پله هارو سوار بودم و رفتم و در کمال بی فرهنگی پله سنگی لب پر شد زیر بکس و باد لاستیک :-( بقیه رو اومدم دستم بگیرم که راه بره که هم فرمون کج شد هم کلاژ شکست ( دهنم سرویس شد تا این غول 130 کیلوییرو آوردم بالا)
- ایا دست گرفتن برای جابجایی موتور تو شیب های زیاد کاری خوبیه ؟
- اگه عاره چطوری کنترل میکنین که موتور مثل موتور من از دست در نره که بخای زور بزنی جمش کنی بزنی کلاژ و فرمونو داغون کنی
- یک ایده زد به سرم اینجور موقع ها پیچ تنظیم گاز موتور روی کاربرات رو زیادکنیم که نخاد گاز بدیم فقط یک طرف فرمونو بگیریم که اونم برای گرفتن و ول کردن کلاژ بدون گازه