PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوست داران موسيقي

error58
24-04-1390, 03:14 قبل از ظهر
نميدونم چند نفر تو سايت هستن كه به موسيقي علاقه دارن!:s (9):
شايد با اين تاپيك بتونيم با اونا آشنا بشيم.
من خودم تا حدي گيتار كار كردم.(پاپ و كمي كلاسيك) يه مدت هم بدجور معتادش شده بودم . ديگه هووي عيال شده بود. داشت طلاقم ميداد:25r30wi:
الان يه دوسالي هست به خاطر دانشگاه از دنياي موسيقي كمي فاصله گرفتم. ولي ميخوام ادامه بدم...

كسي هست كه موسيقي كار كرده باشه؟ مخصوصا"گيتار
اگه كسي باشه ميشه تو قرارها دور هم يه صفايي هم كرد.:29dz8zk:

nOviA
24-04-1390, 11:39 قبل از ظهر
من یکم گیتار بلدم. فقط یکما:bighug:کلاسیک. اما میخوام بیشتر یاد بگیرم.

Kenji
24-04-1390, 11:42 قبل از ظهر
من یه موسیقی گوش کن تقریبا حرفه ای ام.

از نت و بیت سردرمیارم و به صورت کامل آماتوری درامز می زنم.

Amir
24-04-1390, 11:45 قبل از ظهر
کسی آموزشگاهی رو واسه گیتار آگوستیک میشناسه

nOviA
24-04-1390, 11:50 قبل از ظهر
آموزشگاه ها تو کل شهر زیاده. پیک برتر اگه گیرت اومد اونجا زیاد تبلیغ داره.

error58
24-04-1390, 12:10 بعد از ظهر
کسی آموزشگاهی رو واسه گیتار آگوستیک میشناسه
آموزشگاه زياده ولي بايد ببيني كدوم بهت نزديكتره و استادش چيكارس
اگه دور باشه اكثرا" تنبلي ميكنن و يا دير به كلاس ميرسن يا ميپيچونن و يه خط در ميون ميرن . واسه همين عقب ميوفتن.
سعي كن يه جا كه بهت نزديكه پيدا كني.

Amir
24-04-1390, 12:44 بعد از ظهر
آره دیگه منظورم استادش هست اگه کسی آشنا داره خوبه معرفی کنه

من سمت 4راه ولیعصرم

reza KTM
02-05-1390, 01:17 بعد از ظهر
من خیلی خیلی علاقه به زدن موسیقی دارم و لی هیچوقت دنبالش نرفتم که یاد بگیرم
هم گیتار دارم هم ویلن هم یه زمانی یه ارگ به درد نخور که باهاش پیانو کار میکردم
گیتارو یکم بیشتر از بقیه بلدم نزدیک 10 تا آهنگ هم ملودی هم پاپ
ویلن رو 2 تا آهنگ اونم به زور چون خیلی سخته
پیانو رو عاشقشم ولی چون پول ندارم نتونستم بخرم ولی 2 - 3 تا آهنگ میتونم خیلی قشنگ بزنم
خیلی خوبه گیتارتو بیار تو قرارا من که استقبال میکنم

Masoud
02-05-1390, 05:13 بعد از ظهر
سلام دوستان منم يكم سر در ميارم ولي با كامپيوتر و سيمپل كه اونا رو هم يادم رفته ولي تو نوشتن شعر يا .. شعر يكم مهارت دارم...

---------- Post added at 06:13 PM ---------- Previous post was at 06:11 PM ----------

اين هم آهنگ خودمه تو وبلاگ ام ...
T.B.O.S The Bax Of Saveh ([Only registered and activated users can see links])

Ali
02-05-1390, 10:02 بعد از ظهر
من یه موسیقی گوش کن تقریبا حرفه ای ام.

از نت و بیت سردرمیارم و به صورت کامل آماتوری درامز می زنم.منم باهات همدردم تقریبا البته بیشتر رپ وحشی البته خودمم بدم نمیاد بزنم تو کار رپ ولی خب فعلا یوخده بچه ایم 1 سال دیگه تقریبا موقشه

Masoud
06-05-1390, 08:19 قبل از ظهر
اي بابا پس اين موسيقي باز ها كوشن.....

AMIR MOHAMMAD n
06-05-1390, 10:00 قبل از ظهر
منم تو کار موسیقی هستم.

ساز نمی زنم ولی از ساز ها سردر میارم. .البته نه تو کار این آهنگا و آتا آشغالای ایرانی که اسمشو گذاشتن موسیقی.

بیشتر opera گوش میکنم.

شفیع
06-06-1390, 12:06 قبل از ظهر
خواستم یه موضوعی در مورد موسیقی باز کنم، دیدم همچین موضوعی باز شده ولی گویا خیلی وقته خوابیده،
به نظرم علتش به خاطر اینه که هدف فقط بحث در مورد این موضوع بوده، بهتر اینجا از این به بعد، هر موتور سواری آهنگ های مورد علاقه شو آپلود کنه،
بعد از گذشت مدتی متوجه می شید آهنگ هایی دوباره اکران می شه که خیلی وقته از ذهن ها پاک شده یا مدت ها بوده کسی دنبالش می گشته ...
و هر کس هم اگر کاری از خودش داره می تونه آپلود کنه، تا همه استفاده کنن.
برای دوباره زنده شدن این موضوع خودم شروع می کنم:
علاقه ی اصلی من موسیقی سنتی هست، ولی از پاپ و بعضی رپ ها خوشم میاد (یاس، بی باک) همه جور موسیقی گوش کردم ولی دلنشین ترین و جاودانه ترین موسیقی همون موسیقی سنتی خودمونه !

یه کار بازخونی موسیقی قدیمی، یه اجرای خصوصیه از بچه های مازندران

حسـن
06-06-1390, 12:16 قبل از ظهر
منم چند وقته دارم میرم کلاس ضرب همون تنبک خودمون فعلا یاد گرفتم صدا در قابلمه در بیارم

شفیع
06-06-1390, 12:21 قبل از ظهر
منم چند وقته دارم میرم کلاس ضرب همون تنبک خودمون فعلا یاد گرفتم صدا در قابلمه در بیارم

حسن جان، دوستان خوشحال می شن صدای در قابلمه رو بشنون.

حسـن
06-06-1390, 12:32 قبل از ظهر
فعلا شفیع جان مایه آبرو ریزیه
به یه حد مقبولی که رسید حتما آپ میکنم

hose!n
06-06-1390, 12:34 قبل از ظهر
من بلد نیستم:gigglesmile:

شفیع
06-06-1390, 12:40 قبل از ظهر
من بلد نیستم:gigglesmile:
حسین جان، ما اینجا نیومدیم بنوازیم :mypersianforum (531
هدف این بوده، هر کس از هر موسیقی که خوشش میاد آپلود کنه تا همه استفاده کنن. حالا زود باش پسر :clap:

hose!n
06-06-1390, 01:06 قبل از ظهر
حسین جان، ما اینجا نیومدیم بنوازیم :mypersianforum (531
هدف این بوده، هر کس از هر موسیقی که خوشش میاد آپلود کنه تا همه استفاده کنن. حالا زود باش پسر :clap:

من عاشق رپ و کلیپایه رپرام:retarded:کلیپی نیست که من ندیده باشم:retarded: (از طرفدارای پادشاه امیر قیامت)
اپ کنم؟؟چیو؟؟:retarded:اهنگ؟؟ زیاده اخه بعد چرا اپ کنم لینک میدم برین دانلود حالا چه اهنگی دوس دارین[Only registered and activated users can see links] (113).gif

ARSH
06-06-1390, 01:55 بعد از ظهر
میشه یه تاپیک بزنیم آهنگای مورده علاقمونو توش بزاریم ؟
من زندگیم رو موزیک میگذره
اول از همه رپ فار
بعد us
بعد راک و متال البته بیشتر آثاره گوتیک و سمفونیک با وکال زن رو میپسندم روح نوازه
اما به صورت تخصصی رپ !

شفیع
06-06-1390, 02:21 بعد از ظهر
میشه یه تاپیک بزنیم آهنگای مورده علاقمونو توش بزاریم ؟
من زندگیم رو موزیک میگذره
اول از همه رپ فار
بعد us
بعد راک و متال البته بیشتر آثاره گوتیک و سمفونیک با وکال زن رو میپسندم روح نوازه
اما به صورت تخصصی رپ !

دوست عزیز،
این تاپیک به همین خاطر راه اندازی شده ! پست های قبلی تر رو بخونید !
همینجا آهنگ های مورد علاقه تونو آپلود کنید.

ARSH
06-06-1390, 02:31 بعد از ظهر
حله داداش

اگه درا دونه دونه بسته شد روت . اگه پاهای پیادت خسته شد زود . اگه این روزگاره لعنتی دستتو خوند . اگه گرفتن ازت چیزی که سهم تو بود . اگه دهنتو بستن ، لهت کردن . حتی اگه عشقت بهت بد کرد ، ولت کرد رفت . حتی اگه خونوادت نمیخواستت ، اگه واسه یه گوشه شنوا دلت لک زد !

من اینجام!
" ما پیاده ایم " یکی از بهترین های بنیامین و بی شک یکی از بهترین های رپ فارس ! خیلی فاز سنگینی داره مخصوصا ورس دو که اونقدر آروم شروع میشه اما تکست روانی میاد...
خیلی ها بنیامین رو تحریم کردن و میکنن نمونش طرفدارای یاس ( همشون نه ) ! چرا ؟ سره جریان آهنگ " انتقادی از یاس " ...حالا بیخیال این بحث!بیت کارو پرهام سزار از تنبه 10 زده خداییش کم نزاشته بیت سنگین و خیلی شاخی زده..کروس کار هم که دیگه اوج کاره و حرف توش نیست کروس خیلی خیلی خداست ولی در کل ورس دو رو خیلی خیلی خیلی خیلی دوست دارم..

اگه خیلی حالیــــته واسه من چهار خط از زندگیت بنویس

[Only registered and activated users can see links]

Download Now ([Only registered and activated users can see links])

ARSH
06-06-1390, 07:50 بعد از ظهر
" شاهین تولاک " !!!

یه سریا شاید شاهین رو از خودکار آبی بشناسن ... آهنگایی که با تیغه میخوند و اینا..

دیگه بعد از جدا شدنشون از خودکار آبی یه سریا اومدن ارتش قلم رو تحریم کردن آهنگ هاشونو نزاشتن رو سایت ها! ( شاهین تولاک / وحید / محصن فطرس / فریاد / ناجی ) اعضای فعلیه گروه ارتش قلم

حالا بگذریم وارد این بحث ها نمیشم...

نمیدونم این شخصیت رو چجوری توصیف کنم واقعا .... این بشر واقعا اگه بخوام از 20 به تکست هاش و استایلش نمره بدم ! به تکست هاش میدم 25 به استایلشم میدم 24 !

یعنی در این حد من شاهینو قبول دارم اصلا همین الان گنده هایی که اسم در کردن باید برن زیره شاهین...

یکی از بهترین آهنگ های رپ فارسی همین آهنگ قتله مرگ شاهین تولاک با همراهی استاد " سپهر " با آهنگسازی دیوانه و روانی سپهر ...

هیچ چیز کم نداره واقعا نمیدونم چه ایرادی بگیرم ازش..

سپهر که کروس رو ترکونده
شاهین هم که اصلا بحث روش نیست

Download Now ([Only registered and activated users can see links])

Amir
06-06-1390, 08:05 بعد از ظهر
واقعا آهنگ قشنگیه پیشنهاد می کنم دانلود کنن همه

ولی لطفا لینک قرار ندید چون باعث میشه فیلتر بشیم

ARSH
06-06-1390, 08:25 بعد از ظهر
یعنی فقط معرفی کنیم و کاور بزاریم ؟ لینک نزاریم ؟ ای کاش میزاشتیم بهتر بودا..

هرجور صلاحه چشم از این به بعد لینک نمیزاریم

Classified
06-06-1390, 08:56 بعد از ظهر
خواستم یه موضوعی در مورد موسیقی باز کنم، دیدم همچین موضوعی باز شده ولی گویا خیلی وقته خوابیده،
به نظرم علتش به خاطر اینه که هدف فقط بحث در مورد این موضوع بوده، بهتر اینجا از این به بعد، هر موتور سواری آهنگ های مورد علاقه شو آپلود کنه،
بعد از گذشت مدتی متوجه می شید آهنگ هایی دوباره اکران می شه که خیلی وقته از ذهن ها پاک شده یا مدت ها بوده کسی دنبالش می گشته ...
و هر کس هم اگر کاری از خودش داره می تونه آپلود کنه، تا همه استفاده کنن.
برای دوباره زنده شدن این موضوع خودم شروع می کنم:
علاقه ی اصلی من موسیقی سنتی هست، ولی از پاپ و بعضی رپ ها خوشم میاد (یاس، بی باک) همه جور موسیقی گوش کردم ولی دلنشین ترین و جاودانه ترین موسیقی همون موسیقی سنتی خودمونه !

یه کار بازخونی موسیقی قدیمی، یه اجرای خصوصیه از بچه های مازندران

متاسفانه کم طرفدارترین سبک موسیقی همین موسیقی سنتی، روزی برای خودش رونقی داشت

و امروز ...

شجریان، بنان و مستان و ... زیاد گوش میدم رپ هم هیچکس، شاهین و گاهی هم زدبازی

متنفر از آهنگ های بی محتوای امروزی. عاشق سبک بتهون و باخ.

Amir
06-06-1390, 09:42 بعد از ظهر
یعنی فقط معرفی کنیم و کاور بزاریم ؟ لینک نزاریم ؟ ای کاش میزاشتیم بهتر بودا..

تیم پرشین موتور مخالف گذاشتن اینک آهنگ ها نیست ولی متاسفانه پخش هرگونه آهنگ و موسیقی غیر مجاز ممنوع هست

شفیع
06-06-1390, 11:10 بعد از ظهر
متاسفانه کم طرفدارترین سبک موسیقی همین موسیقی سنتی، روزی برای خودش رونقی داشت

و امروز ...

خوب دقیق نمی شه گفت رونقی نداره، معمولا هر کسی در زمینه علایق موسیقی اطرافیان خودش رو می بینه، دورو برم دوستانی که به موسیقی سنتی علامندن کم نیستن، همشون هم جوون و شاد و سرزنده
و حتی دیدم بعضی از جوونا که موسیقی سنتی گوش نمیدن، فکر می کنن موسوقی سنتی مربوط به سن باهاست، ولی به نظرم اینطور نیست، موسیقی سنتی مثل قالی کرمان می مونه، هرچی بیشتر پا بخوره هر چی بیشتر قدیمی شه ارزشش بیشتره،
ولی اگر دقت کرده باشین هر یک از آهنگ های پاپ یا ... چند روز که گوش کنین خسته می شین و میرین دنبال آهنگ جدید تر، ولی موسیقی سنتی همیشه قدیمی تراش طرفداراش بیشتره.

دوتا از کارای دوست عزیزم آقا محمد
یکیش اجرای خصوصی خونه دانشجویی اون یکیشم خودش تدوین و آماده کرده

Mohammad
07-06-1390, 12:04 قبل از ظهر
موسیقی و کلا هنر، دقیقا سلیقه ای هست، مثلا من از شجریان و بالاخص ربنای دلشوره اورش متنفرم، اما از اون ور عاشق صدای شهرام ناظری هستم.
اگر امروز موسیقی سنتی ما در حال نابودیه، دلیل اصلیش افراد خائنی نظیر شجریان هستند. نه آموزش میدن، نه استعداد یابی می کنن، نه مردمی هستن، متاسفانه در تمام زمینه های هنر این ضعف بزرگ وجود داره، همه می خوان استاد بزرگ بمونن و هیچ کس به پاشون نرسه.
دلیل اینکه نمیشه گفت هنر نزد ایرانیانست و بس همینه.
نکته بعدی عدم حضور سبک فولک ایرانی هست، البته محسن نامجو تا حد بزرگی این سبک رو داره درست میکنه، اما انقد که توی ایران به رپ اهمیت میدن، به فولک های مدرن اهمیت نمیدن.

reza KTM
07-06-1390, 12:09 قبل از ظهر
موسیقی و کلا هنر، دقیقا سلیقه ای هست، مثلا من از شجریان و بالاخص ربنای دلشوره اورش متنفرم، اما از اون ور عاشق صدای شهرام ناظری هستم.اگر امروز موسیقی سنتی ما در حال نابودیه، دلیل اصلیش افراد خائنی نظیر شجریان هستند. نه آموزش میدن، نه استعداد یابی می کنن، نه مردمی هستن، متاسفانه در تمام زمینه های هنر این ضعف بزرگ وجود داره، همه می خوان استاد بزرگ بمونن و هیچ کس به پاشون نرسه.دلیل اینکه نمیشه گفت هنر نزد ایرانیانست و بس همینه.نکته بعدی عدم حضور سبک فولک ایرانی هست، البته محسن نامجو تا حد بزرگی این سبک رو داره درست میکنه، اما انقد که توی ایران به رپ اهمیت میدن، به فولک های مدرن اهمیت نمیدن.البته من فکر میکنم تنها کسی که داره موسیقی سنتی ما رو خیلی قشنگ جهانی میکنه همای هستش من از اپرای موسی و شبانش خیلی خوشم میاد

عاشق یانی هستم و بتهون و موزارت رو هم تحسین میکنم و کلا سعی میکنم همه نوع موسیقی رو گوش کنم مخصوصا کلاسیک

شفیع
07-06-1390, 01:04 قبل از ظهر
محمد جان،
کی گفته موسیقیه سنتی در حال نابودیه !؟
من هم از صدای استاد شهرام ناظری خوشم میاد، و البته به اون حدی که شما گفتین از استاد شجریان متنفر نیست، گاهی اوقات واسه همه پیش میاد ... همه مون باید مواظب باشیم غرور نگیرتمون، غرور بد جور آدمو زمین می زنه،
نمی دونم این چه طرز فکریه که بعضی ها می گن، با رفتن استاد شجریان موسیقیه سنتی هم نابود می شه ! قصد جسارت ندارم ولی مثلا اگر خدا نکرده آقای علی فغفوری موتور سواری در ایران رو کنار بذارن و مردم ایران رو در حدی ندونن که بخوان موتور سواریشو ببینن، آیا یعنی موتور سواری در ایران رو به نابودیه !؟
آقای شجریان فقط یکی از اساتید موسیقی سنتی در ایران بودن، استاد ناظری کم کسی نیستن، و ... و حتی از بین جوان های آقای سالار عقیلی، آقای علیرضا قربانی، ...
آقای سالار عقیلی حدود یک سالی می شه تمام کنسرت هاشو توی امریکا برگزار می کنه، خودتون فکرشو بکنین یک جوون به چه اندازه از مهارت رسیده که کنسرت های خارجی برگزار می کنه، فکر نکنم آقای شجریان وقتی در سن آقای عقیلی بودن تا این اندازه طرفدار داشته باشن.

Mohammad
07-06-1390, 02:42 قبل از ظهر
البته اضافه کنم که موسیقی مارو شجریان درست نکرده که با مردنش اونم بمیره، منظور من اینه موسیقی سنتی ایران همین الانم مرده. دقیقا به این علت مرده که سالار عقیلی میره امریکا، شهرام ناظری میره ارمنستان، چون توی ایران کمتر از جاهای دیگه به این موسیقی عجیب توجه میشه، اندوهناکه...
زیباترین موسیقی کهن جهان بر اساس انتخاب سازمان ملل توی ایران در حال فراموشیه، در عوض یه دکتر بی سر و پا میشه خواننده و به دلقک نمی خنده.
مولانا رو که عثمانی ها بردن، خوارزمی رو عراقی ها، سعدی رو عربها، موسیقی سنتی رو هم به زودی صاحب جدیدی از این دنیا می بره.

nOviA
07-06-1390, 04:40 قبل از ظهر
زیباترین موسیقی کهن جهان بر اساس انتخاب سازمان ملل توی ایران در حال فراموشیه،
اینو باحال اومدی :spam:

شفیع
07-06-1390, 09:09 قبل از ظهر
زیباترین موسیقی کهن جهان بر اساس انتخاب سازمان ملل توی ایران در حال فراموشیه،

اگر من تو به موسیقیه سنتی خودمون بها بدیم، هیچوقت فراموش نمی شه،
اگر یه نگاهی به این چند صفحه ای که همیجا بحث شده بندازیم متوجه می شیم، اگر به قولی در حال فراموشیه، این من و شما هستیم که کم لطفی می کنیم،
ما موسیقیه به این زیبایی داریم یا همون به قول خودتون (انتخاب سازمان ملل ...) به عبارتی کل دنیا فهمیده بهترین و زیباترین موسیقی چه موسیقی هستن، با اینکه می دونیم موسیقیه ما از نظر زیباشناختی توسط سازمان ملل انتخاب شده، باز هم متاسفانه می بینیم افتخار بعضی از جوونای ایرانی موسیقیه متال ...
من نمی دونم چرا یه عده ای قدر اون چیز هایی که دارنو نمی دونن و همش فکر می کنن مرغ همسایه غازه !

ali faghfouri
07-06-1390, 11:22 بعد از ظهر
آقای شفیع آدم قطحی بود منو مثال زدی من اگه موتورسواری نکنم به هیچ جا برنمیخوره...آقای اقتصاد بودن واسه مثالتون که بسیار بجا هم بود.
راجع به موسیقی سنتی باید بگم که ما ذائقمون عوض شده و دیگه به این موسیقی بها نمیدیم و گرنه حضور استاد ناظری با صدای بی نظیر ذاتیش.سه تار اساتید لطفی و علیزاده و ذوالفنون.کمانچه بی نظیر کیهان کلهر و حضور خیلی آدمایه دیگه که اگه بخوام لیست کنم تا صبح باید بنویسم اجازه نمیده که موسیقی سنتی ایرانی از بین بره.
مشکل خیلی هست:
الان شما تو هر آموزشگاه موسیقی که بری گیتار یاد میدن ولی از هر 10تا آموزشگاه حداکثر 1 کمانچه درس میدن.چرا؟چون رغبتی نسبت بهش نیست.چون هنرکده واقعی نداریم یه سری کاسبی راه انداختیم که فقط دخلشون واسشون مهمه.
متاسفانه ما الان حاضریم 100-50 تومن پول واسه کنسرت آقای x که واسه کلفت کردن صداش قبل از رو سن اومدن 20 دیقه تمرین میکنه تا بیاد یه آهنگ پاپ بخونه میدیم ولی حاضر نیستیم واسه کنسرت استاد ناظری که صدای ضبط شدشون با صدای زنده اجرا کردنشون هیچ فرقی نمیکنه پول بدیم...استاد لطفی با تهمتنش(سه تارش) میاد تو تالار وحدت اجرا میذاره صندلی ها کامل پر نمیشه. حالا بنظرتون این آقایون نباید برن آلمان و آمریکا و .... کنسرت اجرا کنن در حالی که تمام صندلی ها پر میشه و از بس ازدحام هستش اجرای 3روز در 3 سانس به اجرای 7 روز در 4سانس تبدیل میشه؟ مطمئن باشید درد اساتید بزرگ پول نیست خیلی چیزهای دیگه هست که شاید مهمتر باشه که یکیش همین حضور آدمای علاقه مند هستش.
متاسفانه ما توانایی های موسیقی خودمون رو کنار گذاشتیم فکر میکنیم ویلون و پیانو خدای سازا هستن این در حالیه که مطمنا هیچ کدوم (بترتیب)به کمانچه و قانون ایرانی نمیرسن هم در ایجاد انواع صدا و هم در وضوح صدا و گوشنوازی صدا.
البته همه تقصیرا رو هم نمیشه گردن هنرجو و شنونده گذاشت:
(نمیدونم کسی اینجا هست که ساز سنتی بزنه یا نه ولی اگه هست و سه تار میزنه لطفا حرفمو تایید کنه)من چند سالی سه تار میزدم جالبه بهتون بگم کتابی که به عنوان آموزش سه تار تدریس میشه کتابی هست که مرحوم روح الله خالقی تالیف کرده و ماله حدودا 30ساله پیش که یه سری رنگ (reng) واقعا کسل کننده و غالبا بی محتوا توش هست که بیشتر از اینکه آدم رو علاقه مند کنه تمام استعدادشو کور میکنه و جالبتر از اون اینه که این کتاب 20و خورده ای سال بدون هیچ گونه ویرایشی و بدون هیچ گونه تغییر ظاهری از نظر جلد و چیدمان آهنگها تجدید چاپ میشد که اخیرا دیدم رنگ جلدشو و یه سری از رنگ ها رو تغییر دادن.البته باز هم هیچ تغییری نکرده و همونقدر کسل کننده هستش.(کتابهای استاد ذوالفنون و علیزاده هم هست که به نسبت وضعیت بهتری داره) این در حالیه که حداقل 15-20تا کتاب برای آموزش گیتار با ریتم ها و سبک های مختلف وجود داره.
اکثر آثار اساتید بزرگ سال ضبطش بین 50-70 هست که به طبع نه پختگی صدای حالاشون مشهوده و نه کیفیت ضبط بالایی دارن.شنونده بیچاره چه گناهی کرده که باید با این کیفیت گوش کنه که باطبع گوش هم نمیکنه و.......
اگه بخوایم مشکلارو تک تک بگیم باید یه رنج نامه نوشته شه اما چیزی که قطعیت داره اینه که موسیقی ایرانی هر چقدر هم کمرنگ شه هیچ وقت نمیمیره..

شفیع
08-06-1390, 04:40 قبل از ظهر
آقای شفیع آدم قطحی بود منو مثال زدی من اگه موتورسواری نکنم به هیچ جا برنمیخوره...آقای اقتصاد بودن واسه مثالتون که بسیار بجا هم بود.
راجع به موسیقی سنتی باید بگم که ما ذائقمون عوض شده و دیگه به این موسیقی بها نمیدیم و گرنه حضور استاد ناظری با صدای بی نظیر ذاتیش.سه تار اساتید لطفی و علیزاده و ذوالفنون.کمانچه بی نظیر کیهان کلهر و حضور خیلی آدمایه دیگه که اگه بخوام لیست کنم تا صبح باید بنویسم اجازه نمیده که موسیقی سنتی ایرانی از بین بره.

علی جان، ممنون ارفرماشاتت، تقریبا کامل شد،
ببخشید، قصد جسارت نداشتم، فقط خواستم از بین بچه های خودمون و اعضای حاضر یه مثالی زده باشم، کی بهتر از شما، ولی خوب در کل هدف شخص خاصی نبود، و همین طور هم که شما خودتون اشاره کردین یک موسیقی کهن با رفتن یک خواننده از جمع خوانندگان نابود شندی نیست !

متاسفانه ما توانایی های موسیقی خودمون رو کنار گذاشتیم فکر میکنیم ویلون و پیانو خدای سازا هستن
متاسفانه واقعیته

ARSH
08-06-1390, 10:55 قبل از ظهر
به سنتی در حال حاظر بها داده نمیشه منم خودم مورده پسندم نیست اما گوش میدم ولی بهم حس خاصی نمیده شاید یه مواقع خاص
اما تلفیقی سنتی با بقیه سبک ها رو دوست دارم و گوش میدم وگرنه یه دم سنتی دلمو میزنه شاید سنم بره بالا نظرم عوض شه اما داداش من تو موزیک سنتی چیزی ندیدم که ارضام کنه
چهار کلمه از درده ملت نشنیدم زده شه ( نشنیدم اگه کسی داره بده گوش کنم )
اما رپی که گوش میدم / راکی که گوش میدم / بعضی از کارای پاپی که گوش میدم از دردم میگه
درده اجتماعم رو بیان میکنه و چشم و گوشمو نسبت به اظرافم باز میکنه بقیه رو نمیدونم اما خودم اینطورم موزیکم باید مفهوم داشته باشه خیلی ها میگن رپ واسه سوسولاست و این چیزا رپ معنی نداره و تکنیکه خاصی نداره اما من اینجا آثاری رو معرفی میکنم که این حرفارو رد میکنه! رپ ب حیلی ها به اشتباه شناسونده شده یعنی با مانکن و مخته و 6/8 و این چیزا !!!!
نمونش همین آهنگی که الان میگم
اگه بدت هم میاد از رپ دانلودش کن اما گوش کن . نشنو ! شنیدن و رد شدن از کنارش با گوش دادن بهش فرق داره . گوش کن و اطرافت رو باهاش حس کن ببین ( خطاب به شخص خاصی نبود حرفام کلی گفتم *)

عرفان و خشایار آهنگه " تصمیم "
خرداد 1388 اوج و قل قله ی درگیری های بعد از انتخابات ریاست جمهوری و اعتراضا این آهنگ اومد بیرون ( جبهه خاصی سمته گروه خاصی رو نمیگیرم اصلا بحث سیاسی نیست بگذریم از این خط )
با آهنگسازی امیر A Plus آهنگسازه اختصاصی گروهه پایدار ( اعضای گروه پایدار در حال حاظر : عرفان / خشایار / بهزاد لیتو / سینا تهم / افرا / مازیار سرکش / سوگند ) آهنگساز های گروه : امیر ای پلاس - داداشه سرکس که اسمشو یادم رفته
این ترک آماده شد بود واسه آلبوم " همیشگی " عرفان اما زودتر حدودا 1 سال و نیم زودتر پخش شد و آلبوم به مشکل خورد پخشش و 1 سال اینا بعد پخش شد یعنی پارسال!
ترک سوم آلبوم همیشگی
لینک چون مدیریت گفته نمیتونیم بزاریم تو گوگل سرچ کنید پیدا میشه پیدا هم نشد همینجا بگید پیغام شخصی کنم

شفیع
08-06-1390, 12:36 بعد از ظهر
این آهنگو شنیدم،
ولی فکر کنم شما هم آهنگ های سنتی رو فقط شنیدین و گوش ندادید !
تمام مشکلات اجتماعی در موسیقی سنتی هست، و فقط کافیه خیلی عمیق تر و بادقت گوش کنیم.

ARSH
08-06-1390, 04:03 بعد از ظهر
راستی میگید شاید هم اینطوره که شما میگی
درخواست :
چند تا ( سه تا ) از بهترین های سنتی به نظرتون بزارید تا وقت کافی رو برای گوش دادنش بزارم ببینم واقعا مشکل از گوش دادنه من بوده یا نه ؟ )

شفیع
08-06-1390, 09:09 بعد از ظهر
راستی میگید شاید هم اینطوره که شما میگی
درخواست :
چند تا ( سه تا ) از بهترین های سنتی به نظرتون بزارید تا وقت کافی رو برای گوش دادنش بزارم ببینم واقعا مشکل از گوش دادنه من بوده یا نه ؟ )

از آهنگ هایی که الان تو ذهنم هست:
(آتش و نیستان) از استاد شهرام ناظری
مزمون کاملا اجتماعی داره، دقیقا رفتار های ما رو در جامعه خیلی زیبا به زبان شعر و موسیقی و داستان بیان کرده
یا آهنگ چرخ گردون از آهنگ های قدیمی هستش (کارگشا) که آقای سالار عقیلی جدیدا دوباره بازخونی کردن، از مشکلات جامعه و دنیا می گه و همراه با امید به زندگی
شاید مشابه این آهنگ رو آهنگ رپ (به امید ایران) خواننده یاس دونست
یا آهنگ بسیار معروف مرغ سحر
اگر خوب دقت کنیم هر نیازی رو می شه از موسیقی سنتی برداشت کرد،
خیلی ها فکر می کنن که موسیقی سنتی دیگه دورانش گذشته و الان ما نیاز به موسیقی داریم مسائل روز رو بیان کنن، این در صورتیه اگر خوب دقت کنیم ما مسئله ی روز نداریم، تاریخ همیشه در حال تکرار شده نیاز همه ی انسان ها همون نیاز های نیاکان خودشه با این تفاوت که هر نسلی فکر می کنه (توهم میزنه) که یه نسل کاملا متفاوته و نیازهاش تکه !
شاید ضرب المثل مناسبی نباشه ولی اینطور می شه گفت: خر همون خره فقط پالانش عوض شده !

aban
21-01-1391, 01:21 قبل از ظهر
این تاپیک کجا بود تا حالا......
رپ: مضخرف ترین سبکه موسیقی حتی بدتر از هوی متال

:crazy:

موزیک یعنی راک.. و راک یعنی موزیک
depeche mode .. cold play.. scorpion .. pink floyd.. radio head ............ & all bands of rock

کوروش
21-01-1391, 01:23 قبل از ظهر
این تاپیک کجا بود تا حالا......
رپ: مضخرف ترین سبکه موسیقی حتی بدتر از هوی متال

موزیک یعنی راک.. و راک یعنی موزیک
depeche mode .. cold play.. scorpion .. pink floyd.. radio head ............ & all bands of rock

به رپ توهین نکن ابان جان که ....:vahidrk:

aban
21-01-1391, 01:31 قبل از ظهر
ببخشید احساسات منحرفتو خدشه دار کردم...
اما رپه امروز سبکیه که با اصلش تفاوت فاحشی داره و خانندگانش یه مشت ........و........و چاقال هستن
رپ هایی مثل 2pac و قدیماشون خوب هستن.
سبک رپ فقط به درد جلف بازی و حیض بازی و زد بازی میخوره

کوروش
21-01-1391, 01:37 قبل از ظهر
پس شما رپ درستو حسابی گوش نکردی !!!
رپی که امروزه هستش رپ درده رپ این مردمه
حرف این مردمه که با یه ریتم میاد بیرون
کسی که از وقتش سرمایش میزاره مشکلات جامعه رو میگه
همدرد این همه جون میشه !!! از درد میگه از سیاست کثیف میگه
شما ها واستون همون نی ناشناش خوبه :vardane:

mostafak021
21-01-1391, 01:41 قبل از ظهر
البته موسیقی سلیقه ای هست من خودم به شخصه تا حالا متال گوش نکردم رپ هم فقط سروش و یاس باقیه رو گوش نمی کنم ولی عاشقه موسیقی پاپ و 6و8 ایرانی و هیپاپ هستم .و سنتی ایرانی هم دوس دارم مخصوصا این گروه رستاک رو.

aban
21-01-1391, 01:53 قبل از ظهر
دیگه لازم نیس بری آهنگشو بذاری گوش کنی...
الان هر جا بری یه یکی رپ گذاشته تو هم مجبوری گوش کنی.. به قول یکی از رفقا .. مرغ سوخاری هم از فر(یا حالا هر جا) میاد بیرون رپ میخونه
این موردهایی که در مورد سیاست هستو دوس دارم ولی بقیشون چرتن
آخی بمیرم که از وقت و سرمایش زده واسه شما البوم داده مفت....
منظورت از نیاش ناش چی بود....

کوروش
21-01-1391, 02:09 قبل از ظهر
میگی بازم کنار همدیگه واژه بچین
راجب چی.... باشه بشین
چشاتو باز کن..یه لحظه مال من باش
یه لحظه بیا توی حس و حال من باش
پس میکروفونو به دست من تو بده بگم
از این زمونه و از دلی که تکه تکه است
هر آهنگ منم مساوی ذکر یک درد
جز اینم ندارم یه فکر بهتر
از جومونگی بگم که شده سمبل رشادت
ایران براش شده مثل صندوق تجارت
پس هنرمند وطن الان کجاس؟نیس؟
اون تو زیرزمین می خونه چون که مجاز نیس
از چی بگم برات
انتظار داری چه چیزی از جیب من دراد
به جز کاغذ سفید پاره
خب آره رفیق
حرف توشه ، ولی با خودکاره سفید
تو هم مثل منی ، تو هم کم درد نداری
درد اصلیت اینه که تو هم درد نداری
من کسی نیستم با این زخما دردم بگیره
ولی این اشک ها رو کی می خواد گردن بگیره
از چی بگم
خدا از این بنده های خسته
از این همه درد تموم دنده هام شکسته
خنده هامو نبین، این خنده هام یه چسبه رو لبم
این منم با یه رد پای خسته
از چی بگم
بگو از یه روح زخمی
که باید یه تنه بره تو قلب کوه سختی
از روزهایی که خط خوردن توی تقویم
خبر میدن از یه اجتماع رو به تخریب
از چی بگم
از بچه های پایین شهر
که غذا واسه خوردن دارن ماهی یه شب
اون که تنها دلیل خوابش به عشق فرداست
تنها پاتوق عشق و حالش بهشت زهراست
یا که بگم از اون رفقای کاخ نشین
که هستن تو واردات کالای ساخت چین
تو به من اینو بگو ، من از چی بگم خب
ما گفتیم و تموم دردا ریشه کن شد؟
از چی بگم برات
شاید قصه دوست داری
مثل قصه ی اون هم کلاسیان روستایی
اگه قصه تلخه ، گناه واقعیت
داستان نرگس و گلای باغ میهن
که نشستن با صد چرا و افسوس کاشکی
یه بخاری جای چراغ نفت سوز داشتیم
چراغ افتاد توی کلاس و گر گرفت
آتشی که پوست بچه ها رو مثل گرگ گرفت
یه طفل معصوم با داد و فریاد گفت
زود بدویین سمت در، ولی درم قفل بود
چشام خشک شد یکم بهم اشک بده، ایزد!
این بچه ها با کدوم دست مشق بنویسن
کودکی مرد در راه کلاسی که
سوخت و منتظر یه جراه پلاستیکه
یاس نمی خواد ته قصه رو هرگز ببنده
چون باز دلش می خواد که نرگس بخنده
از چی بگم
هنوز صبح نشده غروب زد
تو قلب بچه های مدرسه ی درودزن
قصه نخور صدامو بشنو از زیرخونت
من صداتو به گوش همه می رسونم
از چی بگم
از دلی که فقط اسمش دله
یا عمری که نصفش اشکه نصفش گله
یا از روح توی زندون که جسمش وله
آدم مجبوره که با شرایط وفقش بده
از چی بگم
بگو از یک روح زخمی
که باید یک تنه بره توی قلب کوه سختی
ولی قسم به خدا قسم به روح تختی
که من بدون ترس میرم به سوی تقدیر
خیلی خشنه زندگی ولی من حوصله کردم
توو فشن زندگی من یه مدل دردم
ولی دفتر گذشته هامو ذره ذره کردم
و اومدم جلو که پی دردسر بگردم
از چی بگم.....
ازچی بگم.....

از چی بگم.....
این واسه اقای ابان که ببینه شاهکار یعنی چی

aban
21-01-1391, 02:17 قبل از ظهر
کورش جان من هم هم سن شما بودم از این خضعبلات خوشم میومد
ولی با کمک یکی از دوستام راه رسیدن به موزیک خوب رو پیدا کردم و رستگار شدم
انشالا شما هم به زودی راه درست را پیدا کرده و گوش گرانقیمتت را با آهنگای سنار سه شاهی مستحلک نمیکنی... بارالهی
وضیت موزیک توی ایران هم مثل تمام چیزای دیگه بی کیفیت و سطح پایینه حتی از نظر موزیکهای وارداتی....

mostafak021
21-01-1391, 02:23 قبل از ظهر
ولی با این امکاناته اندکی که برای رپ فراهمه نمیشه ازشون انتظار داشت بیان کاری شبیه به امینم و 50 سنت و هزار تا خره دیگه از این قبیل بیرون بدن امکانات ندارن بنده خدا ها همش باید تو زیر زمینی جای خلوتی کار کنن اونم با هزارتا ترس و لرز که نیان بگیرنشون .ایرانی جماعت رو یه ذره دستش رو باز بذارن می ترکونه از وقتی محدودیت آلبوم ها کم تر شده و هر کی می تونه واسه خودش آهنگ بخونه و بده بیرون چه قدر بهتر شده قبلا همه خواننده های لس آنجلسی گوش می دادن ولی الان خیلی کم کار های اونا رو گوش می دن.

aban
21-01-1391, 02:29 قبل از ظهر
آخه رپ چه امکاناتی میخاد؟ یه آدم هپلی..یه میکروفن و ضبط .. و یه دبه 20 لیتری واسه اهنگ و چنتا ک.سو شر از عمشون
ایرانی .. خارجی هم نداره همشون قبذلثصفذثق د یصشس

کوروش
21-01-1391, 02:48 قبل از ظهر
خوب این خودکار اینم کاغذ اینم میکروفون بفرما اقا ابان بخون ببینمی شما میتونی یه بیت رپ بگی ؟؟؟

Alireza
21-01-1391, 10:46 قبل از ظهر
قفل میشه