PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مراحل قانونی خرید و فروش موتور سیکلت

Mohammad
18-04-1390, 03:22 بعد از ظهر
اگر مستقیما با شرکت فروشنده در تماس بوده اید و سند 3 برگی موتور که به صورت سفید هست رو به شما تحویل دادن باید در ابتدا برای ثبت مالکیت پلاک برید به این آدرس:

میدان توحید، خ نصرت غربی، خ زنجان شمالی، جنب ستاد ترخیص خودرو.

مدارک مورد نیاز:
1- شناسنامه
2- کارت ملی
3- سند 3 برگی
4- بیمه شخص ثالث
5- احراز ساکن بودن در تهران ( یا سند خونه یا اجاره نامه یا شناسنامه صادره از تهران )
* سند یا اجاره نامه باید به اسم شما یا پدر یا مادر یا برادر و یا خواهر باشه و نیازی به حضورشون نیست.

موتور رو می برید توی مرکز پلاک خ زنجان و یک عدد قبض پارکینگ تهیه می کنید.
با قبض پارکینگ هم می رید توی سالن و از قسمت نوبت دهی نوبت می گیرد.
اونجا به شما یه باجه رو توی سالن معرفی می کنید که تا آخرش همه کارها توی همون باجه انجام میشه.

بعد از دادن مدارک، شما رو صدا میزنه و یکی از 3 برگ سند رو به شما میده بابت زدن مهر عدم خلاف و امور مالی که نیازی به پرداخت هزینه نداره.

در آخر هم مبلغ 2700 تومن از شما می گیره و برگه راهور رو بر می داره و برگه های کارخونه و خریدار رو تحویل میده و برگ سبز شما صادر میشه. یک عدد قبض هم میده بابت اینکه کارت سوخت و کارت موتور بیاد دم در خونه.

اگر می خواهید موتور رو بفروشید:
1- شناسنامه خریدار و فروشنده
2- کارت ملی خریدار و فروشنده
3- برگ سبز موتور
4- عدم خلافی (اگر داشته باشه مبلغ 1500 تومن هزینشه)
5- واریز مبلغ 12000 تومان
6- بیمه شخص ثالث

*اگر فروشنده نخواست در مرکز خ زنجان حاضر بشه، ابتدا باید موتور رو محضری در دفتر اسناد رسمی خریداری کنید و با برگه سبز پشت نویسی شده توسط محضر، برید به سمت تعویض پلاک.
*اگر به دلیل نداشتن کارت پایان خدمت یا اشتغال به تحصیل موتور رو مثلا به اسم مادرتون کردید، نیازی به حضور ایشون در تعویض پلاک نیست، کافیه یک عدد وکالت از مادرتون جهت انتقال پلاک بگیرید و به مرکز تعویض پلاک ارائه بدید.

مثل بالا ابتدا قبض پارکینگ و نوبت و باجه رو طی می کنید.

خریدار مشخصاتش رو توی برگ سبز پر می کنه. فروشنده و خریدار هم برگ سبز رو امضا می کنن.
قبض معاینه به شما میدن، تشریف می برید سالن معاینه فنی، اگر موتور ایرادی نداشته باشه با هولوگرام و امضا بهتون تحویل میدن.
باز می برید به همون باجه و این دفعه قبض فک پلاک کنونی و دریافت پلاک جدید صادر میشه.
خریدار و فروشنده هر دو امضا می کنن و میرن سالن و پلاک جدید روی موتور نصب میشه.
2700 تومن هم بابت پست دریافت میشه.
برگه سبز جدید هم با نام خریدار جدید صادر میشه و همونجا هم تحویل میشه.
یک عدد برگه به شما تحویل میدن که اسم خریدار و فروشنده توش نوشته شده تا با ارائه به دفتر اسناد رسمی معامله به صورت قانونی دربیاد.
خاطر نشان می کنم که برای ثبت در دفتر اسناد رسمی به همراه داشتن کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل، کارت ملی و شناسنامه دو طرف معامله ضروری هست.

vahid250
28-04-1390, 01:59 بعد از ظهر
با عرض خسته نباشی خدمت کاربران میخواستم بدونم واسه سند زدن موتور نیاز به کارت پایان خدمت هست یا نه؟ با تشکر.

Mohammad
28-04-1390, 03:16 بعد از ظهر
سلام
بله نیاز داره، در متن بالا اضافه کردم.

حسـن
28-04-1390, 03:23 بعد از ظهر
موتور سنگین که غیرقانونیه هیچ کدوم از این دردسر ها را نداره :clap:
پولت را میشماری میزاری رو باک اون هم کلید را میده به شما
به همین سادگی شما یه موتور میخری و سوار میشی

Alireza
28-04-1390, 03:24 بعد از ظهر
دانشجو باشی با برگ اشتغال به تحصیل هم میتونی بخری بفروشی

Mohammad
28-04-1390, 03:25 بعد از ظهر
حسن، دردسرش گریبانگیره هیچ کس نشه.

حسـن
28-04-1390, 03:55 بعد از ظهر
الهی آمین :29dz8zk:

Amir.Tehrani
13-05-1390, 08:31 قبل از ظهر
ممنون از اطلاعاتتون ....
یعنی الان من برم فروشگاه شهریاری برای خرید موتور این همه دنگ و فنگ داره ؟! مگه موتور پلاک شده آماده نیست ؟

Kami
13-05-1390, 09:18 قبل از ظهر
شما میری اونجا بعدش یه شناسنامه و کارت ملی و یه قبض تلفن میبری . بعدش دیگه بقیه کار هارو میدی به اونا . یعنی یه پولی میدی خودشون برات سند میزنن

Amir.Tehrani
13-05-1390, 11:56 قبل از ظهر
شما میری اونجا بعدش یه شناسنامه و کارت ملی و یه قبض تلفن میبری . بعدش دیگه بقیه کار هارو میدی به اونا . یعنی یه پولی میدی خودشون برات سند میزنن

مثلا چقدر می گیرن ؟
ممنون از راهنماییتون :thanks:

Kami
13-05-1390, 12:03 بعد از ظهر
خیلی زیاد بگیرین 10 تومن

Kami
26-05-1390, 07:44 بعد از ظهر
دوستان یه سوال برای من پیش اومده . من 4 تا پلاک ملی به نامم شده و میخوام بدونم برای موتور جدید باید پلاک جدید باشه روش یا میتونم پلاک قدیمی بزنیم روش؟
موتور مثل ماشین ایران 22 با ایران 66 خیلی کلاسش فرق داره :biggrin:

matrixaidin
26-10-1390, 12:18 قبل از ظهر
رفقا الانم كه گفتن بدون كارت پايان خدمت به نام بزني هم گواهي اشتغال به تحصيل لازمه؟؟؟؟؟؟

Kami
26-10-1390, 12:24 قبل از ظهر
رفقا الانم كه گفتن بدون كارت پايان خدمت به نام بزني هم گواهي اشتغال به تحصيل لازمه؟؟؟؟؟؟
خیر نیاز نیست

K.I.A
26-10-1390, 12:27 قبل از ظهر
اقا یه سوال من کارت موتورم گم شده موقع فروش بدون کارت موتور به مشکل میخورم؟باید حتما باشه؟ سندشو دارما و بیمه همین ایا با این مدارک میتونم بفروشم؟

matrixaidin
26-10-1390, 12:27 قبل از ظهر
بعد از محضر ميشه يكراس رفت براي تعويض پلاك؟؟؟؟
چه قدر طول ميكشه؟؟؟
مدارك موتور مياد دم خونه يا همون موقع تحويلت ميدن؟؟؟؟

Mohammad
26-10-1390, 12:29 قبل از ظهر
دوستان یه سوال برای من پیش اومده . من 4 تا پلاک ملی به نامم شده و میخوام بدونم برای موتور جدید باید پلاک جدید باشه روش یا میتونم پلاک قدیمی بزنیم روش؟
موتور مثل ماشین ایران 22 با ایران 66 خیلی کلاسش فرق داره :biggrin:
پلاک ملی تا ۶ ماه بایگانی میشه، اگر صاحب پلاک مجدد وسیله نخرید، بعد از ۶ ماه بازیافت میشه، اگر بعد از ۶ ماه رفت، ۲۵ تومن هزینه تولید مجدد پلاکه.

Kami
26-10-1390, 12:39 قبل از ظهر
بعد از محضر ميشه يكراس رفت براي تعويض پلاك؟؟؟؟
چه قدر طول ميكشه؟؟؟
مدارك موتور مياد دم خونه يا همون موقع تحويلت ميدن؟؟؟؟
بله میشه رفت تعویض پلاک
یه روزی طول میکشه مثل مراحل ماشین
سند رو که همون لحظه باید بدن . کارت سوختتم که عوض نمیشه همونه . فقط کارت موتور بعد 2 هفته میاد.

---------- Post added at 12:39 AM ---------- Previous post was at 12:30 AM ----------

اقا یه سوال من کارت موتورم گم شده موقع فروش بدون کارت موتور به مشکل میخورم؟باید حتما باشه؟ سندشو دارما و بیمه همین ایا با این مدارک میتونم بفروشم؟
کارت موتورو مگه ازت نگرفتن و ...؟
اگه موتور مشکل شکایتی یا چیزی داشته باشه گیر میوفتی
کارت موتورتم باید باشه
بعدشم کارت موتور مثل کارت ملی میمونه و شناسنامه مثل برگه سبز

K.I.A
26-10-1390, 12:43 قبل از ظهر
اخه وقتی سند هست باید کارتم باشه کارت موتور که دست برادرای سپاه و بسیجه ...و استعلام کردم شکایتی نداره یعنی برای فروش موتور باید دوباره کارت المثنی بگیرم؟

Kami
26-10-1390, 12:45 قبل از ظهر
اخه وقتی سند هست باید کارتم باشه کارت موتور که دست برادرای سپاه و بسیجه ...و استعلام کردم شکایتی نداره یعنی برای فروش موتور باید دوباره کارت المثنی بگیرم؟
تا اونجایی که من هر موقعه سند زدم
کارت موتور + بیمه + سند + کارت سوخت رو میخواستن
درخواست کارت بده تا بیاد

K.I.A
26-10-1390, 12:47 قبل از ظهر
اه کجا باید برم خ زنجان!!!

Kami
26-10-1390, 12:48 قبل از ظهر
اه کجا باید برم خ زنجان!!!
برگه سبز موتورو میبری با کارت ملی
بیمه موتورو هم ببر شاید خواستن
هزینه صدور مجدد هم داره

K.I.A
26-10-1390, 12:50 قبل از ظهر
هزینش چند چنده حدودا!!!

Kami
26-10-1390, 12:52 قبل از ظهر
هزینش چند چنده حدودا!!!
زیر 10 تومن باید باشه

Alireza
26-10-1390, 12:52 قبل از ظهر
بابا کارت نمیخواد موقع تعویض پلاک بگو کارتم گم شده اونقدر گیر نیستن
اپاچی قبلیم و هیو سیا رو ما بدون کارت فروختیم

K.I.A
26-10-1390, 12:58 قبل از ظهر
پس یعنی حله نمیخواد دیگه کارت با خلافی و سند و بیمه برم ردیفه؟

Alireza
26-10-1390, 12:59 قبل از ظهر
اره حله

Kami
26-10-1390, 12:59 قبل از ظهر
پس یعنی حله نمیخواد دیگه کارت با خلافی و سند و بیمه برم ردیفه؟
بعضی جاها شل میگیرن اما بعضی جاها همه قوانین رو رعایت میکنن
برو ببین چی میشه

Alireza
26-10-1390, 01:00 قبل از ظهر
البته یه زره هم باید زبون بریزی واسشون تا کارتو راه بندازن

hesam_valadkhani
26-05-1391, 12:53 قبل از ظهر
آقا من تمام مراحلی که گفتینو انجام دادم و سندو زدم ولی بعد از 3 ماه هنوز کارت موتور نیومده؟ میشه راهنمایی کنید که کجا برم؟

امیرحسین
26-05-1391, 06:38 قبل از ظهر
سلام دوستان

یک راهنمایی میخواستم

یکی از آشنایان سال پیش موتور خریده ولی دنبال سند زدن و کارت سوخت نرفته و سندش سفیده
خودش الان تهران نیست و وقت نیکنه بیاد دنبال کاراش
من میتونم با مدارکش برم دنبال کارهای سند زدن ؟

Milad_2Rbo
26-05-1391, 08:41 قبل از ظهر
می تونی.

hesam_valadkhani
26-05-1391, 12:58 بعد از ظهر
:s (9):کسی قضیه من تا حالا واسش پیش نیومده؟

امیرحسین
26-05-1391, 01:04 بعد از ظهر
می تونی.
امروز رفتم زنجان شمالی سرهنگه گفت الا و بلا باید صاحب موتور باشه !
کسی آشنایی نداره کار مارو راه بندازه ؟
شیرینیشم محفوظه

marsis
26-05-1391, 01:10 بعد از ظهر
از اول بحث و خوندم به هیج جایی نرسیدم ... یه سوال ...

من میخوام موتور نو بگیرم , تمام مراحلشو به ترتیب بهم بگین ممنون میشم ....

RED-LINE
26-05-1391, 01:25 بعد از ظهر
موتور نو..
میری موتورو میخری(شیرینی بچه ها یادت نره)
بیمه میکنی
مدارک رو میدی به مغازه دار خودش درست میکنه..4-5روز طول میکشه..من شنبه خریدم 4شنبه سندشو گرفتم.

marsis
26-05-1391, 01:27 بعد از ظهر
وقتی پلاک نداره چطور بیمه کنم ؟؟ میشه ؟؟؟ همینو میگم برای مدارک موتور بایذ از اول چه کار کنم ؟؟؟

bingo55521
26-05-1391, 02:14 بعد از ظهر
دوستان بیمه واسه به نام زدن ضروریه؟نباشه نمیشه؟شخص ثالث الان چقدره؟
اگه بخوام موتور دست دوم رو سند بزنم بازم باید بیمه باشه؟

apex
27-05-1391, 06:15 بعد از ظهر
سلام
دوستان راهنمایی کنندمن یه موتور فروختم وکالت بهش دادم بره تعویض پلاک کنه.هنوز بعد از یک سال نرفته چیکارش کنم که مجبور بشه بره تعویض پلاک کنه؟

RAMIN1
21-07-1391, 08:12 بعد از ظهر
هزينه ي بنام زدن سند چقدره الان كسي خبر داره؟
كل هزينه هاي تعويض پلاك چقدره؟

RAMIN1
21-07-1391, 11:04 بعد از ظهر
كسي نيست بدونه؟

RAMIN1
26-07-1391, 09:43 بعد از ظهر
واقعا كسي نميدونه هزينه ي محضر چفدر ميشه الان؟:wall3:

RED-LINE
27-07-1391, 01:55 قبل از ظهر
من تو گمرک پرسیدم گفتن کلا وکالت و سند قطعی و ..میشه 80تومن

RAMIN1
27-07-1391, 02:04 قبل از ظهر
آقا دمت گرم
داداش خبر از هزينه هاي تعويض پلاكم داري؟

RED-LINE
27-07-1391, 02:29 قبل از ظهر
نه متاسفانه از تعویض پلاک خبر ندارم

RAMIN1
27-07-1391, 05:37 قبل از ظهر
آقا بازم ممنون از اينكه حداقل شما جواب مارو دادي
بازم هركسي از هزينه هاي تعويض پلاك خبر داره ممنون ميشم مارو در جريان بذاره

RAMIN1
10-08-1391, 06:36 قبل از ظهر
سلام
ببخشيد دوباره مزاحم ميشم
خيلي ضروري چندتا سوال داشتم
من الان يه موتور معامله كردم به توافق رسيديم رو قيمت فقط به شرطي خرج محضر به پاي فروشنده صاحب موتورم گفت كه الان اينجوري شده كه ديگخ محضر نميخواد بريم تو خود تعويض پلاك سند به نام تو ميخوره گفتم چه جوري گفت جفتمون ميريم اونجا من(فروشنده)امضا ميكنم سند همونجا به نامت ميخوره
من نفهميدم قضيه چيه يه توضيح ميدين؟

شایسته فر
10-08-1391, 06:40 قبل از ظهر
میری تعویض پلاک همونجا برگه سبز به نامت صادر میشه(البته اگه مثل ماشین باشه)و نیازی به محضر و هزینه اضافی نیست

RAMIN1
10-08-1391, 06:44 قبل از ظهر
داداشي دمت گرم
شناسنامه بايد صادره از تهران باشه؟مال من شهرستان هستش
مدارك چي ببرم؟
چقدر طول ميكشه كار كلا تموم بشه؟
سندو همونجا بهم ميدن كارت بعدا مياد يا چه جوري؟
آقا هركي ميدونه چه جوريه خوهشا يه توضيح به ما بده

شایسته فر
10-08-1391, 06:50 قبل از ظهر
والا تاحالا تجربشو نداشتم
برا ماشین حدود 2-3 ساعت طول کشید
سندم حقیقتا یادم نیست دادن یا نه

RAMIN1
10-08-1391, 07:16 قبل از ظهر
:sad::icon_pf _99_:

abolfazls
10-08-1391, 06:31 بعد از ظهر
داداشي دمت گرم
شناسنامه بايد صادره از تهران باشه؟مال من شهرستان هستش
مدارك چي ببرم؟
چقدر طول ميكشه كار كلا تموم بشه؟
سندو همونجا بهم ميدن كارت بعدا مياد يا چه جوري؟
آقا هركي ميدونه چه جوريه خوهشا يه توضيح به ما بده

آقا شناسنامه صادره از تهران هيچى نميخواهد ولى صادره از شهرستان باشى:اگه قبلا پلاك به نامت تو تهران دارى باز هيچى ولى اگه پلاك به نامت تو تهران ندارى بايد يه مدرك ببرى كه ساكن تهرانى مثل سند يا قولنامه به نام خودت يا پدر يا مادر يا اجاره نامه بنگاهى كه توش كد رهگيرى باشه يا دفترچه بيمه كه از تهران صادر شده باشه قبلا قبض اب برق و تلفن هم كه به نام خودت يا پدر يا مادر بود قبول ميكردن ولى الان فكر نميكنم (همرات باشه ضرر نداره).خريدار و فروشنده ميرن تعويض پلاك بعد از طى مراحل كار سند(برگ سبز)شما رو ميدن و كارت جديد به آدرس شما(خريدار)ارسال ميشه. وسلام.اگه چيزى يادم رفت معذرت ميخواهم.

abolfazls
10-08-1391, 06:50 بعد از ظهر
آقا شناسنامه صادره از تهران هيچى نميخواهد ولى صادره از شهرستان باشى:اگه قبلا پلاك به نامت تو تهران دارى باز هيچى ولى اگه پلاك به نامت تو تهران ندارى بايد يه مدرك ببرى كه ساكن تهرانى مثل سند يا قولنامه به نام خودت يا پدر يا مادر يا اجاره نامه بنگاهى كه توش كد رهگيرى باشه يا دفترچه بيمه كه از تهران صادر شده باشه قبلا قبض اب برق و تلفن هم كه به نام خودت يا پدر يا مادر بود قبول ميكردن ولى الان فكر نميكنم (همرات باشه ضرر نداره).خريدار و فروشنده ميرن تعويض پلاك بعد از طى مراحل كار سند(برگ سبز)شما رو ميدن و كارت جديد به آدرس شما(خريدار)ارسال ميشه. وسلام.اگه چيزى يادم رفت معذرت ميخواهم.

ببخشيد يادم رفت بگم من تا حالا ٤ موتور تو كرج گرفتم هر دفعه هم ١ ساعت بيشتر كارم طول نكشيده

ajelouda
28-08-1391, 09:31 بعد از ظهر
سلام بر تمامی اعضاء و اساتید محترم من فعلا هیوسانگ 250 دارم ولی اگه خدا بخواد تو فکر خرید هوندا یا یاماها 1000 سی سی هستم . سوال من از تمامی اساتید اینه برای اینکه برادران نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی گیر ندهند . 1-موتور باید دارای چه مدارکی و چه چیزهایی باشد ؟ 2- آیا می شود موتوری که دارای برگ سبز است را پلاک کرد و اگر می شود چگونه ؟ 3- آیا این موتورها بیمه می شوند؟ با تشکر

abolfazls
29-08-1391, 12:32 قبل از ظهر
سلام بر تمامی اعضاء و اساتید محترم من فعلا هیوسانگ 250 دارم ولی اگه خدا بخواد تو فکر خرید هوندا یا یاماها 1000 سی سی هستم . سوال من از تمامی اساتید اینه برای اینکه برادران نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی گیر ندهند . 1-موتور باید دارای چه مدارکی و چه چیزهایی باشد ؟ 2- آیا می شود موتوری که دارای برگ سبز است را پلاک کرد و اگر می شود چگونه ؟ 3- آیا این موتورها بیمه می شوند؟ با تشکر

برادر عزيز همين هيوسانگ با تمام مدارك سوار ميشى هزار جور جرم رو ميشه به شما چسبوند.حالا ١٠٠٠cc رو ديگه ببين چه شود.
بعدش داداش موتور بالاى ٢٥٠ cc به هيچ عنوان پلاك نميشه همين هيو هم تو كارت و سند زده ٢٤٩ كه پلاك گرفته.شما فقط راهت اينه كه موتور با برگه سبز يا سند ستاد فرمان امام(به غير از اوراق) بگيرى وبيمه كنى و عضو فدراسيون بشى و خودتم بيمه ورزشى كنى و فقط در روزهاى ذكر شده در برگه و مسير مشخص شده در برگه با لباس موتورسوارى كامل رفت و آمد كنى. و .............!!!!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

MiG
07-06-1392, 07:48 بعد از ظهر
سلام ...آقا یه سوال داشتم یکم زیادی بچگانست...ولی اینجا نپرسم کجا بپرسم!:297:

دارم موتور از دست میخرم...باید چیکار کنم دقیقا؟چجوری سند بزنم...کارت بگیرم...میگه 9 ماه بیمه داره ولی مگه نباید بیمه به اسم راکب باشه؟...کلا موتور از دست چه جوری باید خرید؟(مراحل خرید)

soleymani
07-06-1392, 08:04 بعد از ظهر
رسم خرید و فروش موتور بین خریدار (مصرف کننده) و فروشنده خانه دار
چه جوریه؟
نصف پول رو میدی سند دستی می نویسی موتور رو می برب تا روز سند و پلاک و پرداخت بقیه وجه

یا مثل ماشین قبض پارکینگ و نصف کردن اووون؟

farshi114
17-06-1393, 09:51 بعد از ظهر
سلام دوستان

مهم:
حدود دوهفته پیش برای گرفتن وکالتنامه برای سند زدن موتور به اسناد رسمی واقع در گمرک رفتم.
برای هزینه سند از یکی از کارمنداش سوال کردم که داد زد از اون یکی پرسید: "فلانی پالس 135 چند؟"
اونم یکم فکر کرد گفت 70 تومن!(رو هوا پروند)
خلاصه بعد از پرداخت هزینه و 3 ساعت معطلی رفتم پیش همون کارمند اولی ،
انوم یه نگاه به مدارک کرد گفت "فلانی مگه نگفتم پالس 135؟ چرا کم گفتی؟" خلاصه به ما گفت 7 تومن دیگه رد کن بیاد
ما 5 تومن بهش دادیم اونم راضی شد(یکم شک کردم!)
خلاصه بعدش با کارتی که دست خودش بود یه فاکتور به مبلغ 63 تومن کارت کشید وضمیمه پرونده کرد
همینجا بود که ما پریدیم بهش گفتیم چجوریاست؟؟؟اونم گفت یه جور مالیات که توی هزینه ها ذکر نمی شه
سردفتر دار هم تایید کرد حرفشو.....!(روزی حدود 50 تا موتور رو همینجوری وکالت میدن)

بعد اونجا رفتم ثبت مرکزی و به بازرس اونجا این موضوع رو در میان گذاشتم که اونم گفت قطعا تخلف کرده و بیا شکایت کن...ما هم فعلا شکایت کردیم

دوستان فقط رقمی رو که روی فاکتور نهایی است پرداخت کنید اونم بعد از اتمام کار!

prince0fpersia
18-08-1393, 02:12 بعد از ظهر
سلام دوستان
میخواستم در مورد مراحل قانونی فروش موتور سوال کنم. سوالم اینه که اگر نخوام برای تعویض پلاک برم ، میدونم که باید یک وکالت تعویض پلاک به شخص خریدار بدم. ولی برای انتقال سند چکار باید کرد؟ آیا باید همان روزی که وکالت تعویض پلاک میدهم، سند را به نام خریدار بزنم؟(که البته فکر نمیکنم امکان پذیر باشد، چون برای سند زدن برگه سبز جدید را میخواهند که پس از تعویض پلاک صادر میشود). و یا باید یک وکالت جداگانه برای بنام زدن سند به خریدار بدهم؟

یعنی باید 2 وکالتنامه جدا، یکی برای تعویض پلاک و دیگری برای بنام زدن موتور به خریدار بدهم؟ هزینه حدودی هرکدام چقدر میشود؟
و یا میشود با یک وکالتنامه هر دو مرحله رو انجام داد؟

سوال بعدی اینکه شنیده ام وکالتنامه تعویض پلاک مدت دار است، و اگر در طی آن مدت خریدار پلاک را تعویض نکند ، باید بروم و دوباره به او وکالت جدید بدهم.

و یا اگر وکالتنامه بدهم و خریدار ؛ دلال باشد ، و بنام زدن را انچام ندهد و به شحص ثالث بفروشد، فردا هر اتفاقی با آن موتورسیکلت پیش بیاید، پای کسی که سند به نام اوست نیز گیر است و باید بیاید برود دادگاه و ........ (چون قانون صاحب سند در دفترخانه را میشناسد و نه صاحب برگه سبز)

آخرین سوال اینکه راه درست فروش یک موتورسیکلت به غیر چیست که دردسری هم به وجود نیاید (غیر از اینکه با او برای تعویض پلاک و سند زدن برویم)

- - - Updated - - -

سلام دوستان

مهم:
حدود دوهفته پیش برای گرفتن وکالتنامه برای سند زدن موتور به اسناد رسمی واقع در گمرک رفتم.
برای هزینه سند از یکی از کارمنداش سوال کردم که داد زد از اون یکی پرسید: "فلانی پالس 135 چند؟"
انوم یه نگاه به مدارک کرد گفت "فلانی مگه نگفتم پالس 135؟ چرا کم گفتی؟" خلاصه به ما گفت 7 تومن دیگه رد کن بیاد
خلاصه بعدش با کارتی که دست خودش بود یه فاکتور به مبلغ 63 تومن کارت کشید وضمیمه پرونده کرد
همینجا بود که ما پریدیم بهش گفتیم چجوریاست؟؟؟اونم گفت یه جور مالیات که توی هزینه ها ذکر نمی شه
سردفتر دار هم تایید کرد حرفشو.....!(روزی حدود 50 تا موتور رو همینجوری وکالت میدن)

بعد اونجا رفتم ثبت مرکزی و به بازرس اونجا این موضوع رو در میان گذاشتم که اونم گفت قطعا تخلف کرده و بیا شکایت کن...ما هم فعلا شکایت کردیم

ای بابا اینقدر از این دله دزدی ها میکنند. یعنی بازرسی نمیداند که من باید اینهمه وقت بذارم و بروم شکایت کنم سر 5 هزار تومن یا 10 هزار تومن اضافی؟ برای منم موقع خرید پیش اومد که 15 هزار تومن بابت خرج سند گرفت ولی بعدا که قبض ها و رسید هاش آمد کل خرج 7-8 هزارتومن بوده!

منم گفتم این 7-8 هزارتومن صدقه ی سر من به آن دله دزد بیچاره

- - - Updated - - -

سلام دوستان

مهم:

ای بابا اینقدر از این دله دزدی ها میکنند. یعنی بازرسی نمیداند که من باید اینهمه وقت بذارم و بروم شکایت کنم سر 5 هزار تومن یا 10 هزار تومن اضافی؟ برای منم موقع خرید پیش اومد که 15 هزار تومن بابت خرج سند گرفت ولی بعدا که قبض ها و رسید هاش آمد کل خرج 7-8 هزارتومن بوده!

منم گفتم این 7-8 هزارتومن صدقه ی سر من به آن دله دزد بیچاره

MANHUNT
18-08-1393, 04:57 بعد از ظهر
موقعي كه براي سند بريد محضر اون بابايي كه موتور ازت ميگيره تصويه حساب ميكنه بعدش تمام كارارو دفتر خونه انجام ميده وكالت هم خوده دفترخونه به طرف خريدار ميده موتورهاي زير ٢٠٠ سي سي هم نياز به حضور مالك نداره تو خوده دفترخونه هم ذكر كن كه هر چه زودتر تعويض پلاك صورت بگيره شما بري دفترخونه خوده دفتر خونه تمام كاراش انجام ميده خيالت راحت ذهن تو درگير نكن بري متوجه ميشي

mrmazmamfi
08-10-1393, 10:26 بعد از ظهر
سلام
موتوری رو چند وقت پیش به گمرگی فروختم ، اون هم وکالت داد به یکی دیگه ، حالا میخوام بدونم پلاک فک شده یا نه ، از چه طریقی اقدام کنم ؟ پلیس + 10 میگه ؟
ممنون

sepehr ninja
08-10-1393, 10:45 بعد از ظهر
سلام
موتوری رو چند وقت پیش به گمرگی فروختم ، اون هم وکالت داد به یکی دیگه ، حالا میخوام بدونم پلاک فک شده یا نه ، از چه طریقی اقدام کنم ؟ پلیس + 10 میگه ؟
ممنون
تو برگه وکالت بایدقید بشه تاچند روز پلاکو عوض میکنه همینطوری نیست یکی 10 روز وقت میده یکی 1 ماه !!

mrmazmamfi
09-10-1393, 12:11 قبل از ظهر
تو برگه وکالت بایدقید بشه تاچند روز پلاکو عوض میکنه همینطوری نیست یکی 10 روز وقت میده یکی 1 ماه !!

ممنون سپهر جان .
راستشو بخوایی گمرکی آشنا بود ، دیگه من فقط امضا کردم زیر کپی مدارکم ، بعد رفتم دیگه .
الان بالاخره راهی داره که بشه فهمید دیگه .
موتور جدید گرفتم برای سندش پلاک های قبلیم نباید خلافی داشته باشه ، برای اون مورد میخوام آمارش رو در بیارم .
soleymani
09-10-1393, 12:32 قبل از ظهر
زنگ بزن به 88288888
و پلاك رو اعلام كن و ميزان خلافي رو ميگه و تعداد رو
معلوم مي شه روي موتوره يا نه و اينكه بپرس داخل انباره يا نصبه

amo hosein
09-10-1393, 05:05 بعد از ظهر
برو تعویض پلاک قسمت استعلامات شماره پلاک رو بگی بهت میگن

hamed510
12-10-1393, 12:56 بعد از ظهر
کسایی که شهرستان هستن چطوری از جای دیگه مثلا تهران میتونن اقدام به خرید بکنن!؟ مثلا برا خرید پالس 220 چه کارایی باید کرد!؟

Mohammad.r
13-10-1393, 01:42 قبل از ظهر
کسایی که شهرستان هستن چطوری از جای دیگه مثلا تهران میتونن اقدام به خرید بکنن!؟ مثلا برا خرید پالس 220 چه کارایی باید کرد!؟

با دردست داشتن مقداری پول و مدارک به تهران رفته، سپس به مغازه موتور فروشی مراجعه می کنید. موتور میخرید برمیگردید

دست دوم هم خواستید یه صبح تا ظهر طول میکشه کاراش بعد مدارک میاد درخونتون هرجا باشید

hamed510
13-10-1393, 01:24 بعد از ظهر
با دردست داشتن مقداری پول و مدارک به تهران رفته، سپس به مغازه موتور فروشی مراجعه می کنید. موتور میخرید برمیگردید

دست دوم هم خواستید یه صبح تا ظهر طول میکشه کاراش بعد مدارک میاد درخونتون هرجا باشید

محمد جان آخه برا حجم بالای 180 باید در هنگام تعویض پلاک مالک هم حضور داشته باشه و یه سری کارای دیگه که میخوام بدونم!!

mrmazmamfi
26-10-1393, 11:49 بعد از ظهر
سلام
یکی از دوستانم موتورش رو فروخته و با خریدار رفتن تعویض پلاک ، ولی سند نزدن ، بعدا ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟
آخه برگ سبزی که میدن ، روش نوشته " برگ مالکیت موتورسیکلت " .
مممنون .

rezaa_maleki
13-12-1393, 04:12 قبل از ظهر
سلام
چه قدر طول میکشه که کارت موتور و سوخت بیاد در خونتون؟:297: دوستانی که تجربه دارن پاسخ بدن ممنون میشم...

mohammadkh
13-12-1393, 04:23 قبل از ظهر
کارت موتور بنده بیست روزه و کارت سوخت هم یه هفته بعد اومدن کارت موتور ینی حدود بیست و هفت روزه اومد.

mr.foad
16-12-1393, 10:56 بعد از ظهر
سلام.
تو شهر ما موتور نزدیک 700هزار تومن اختلاف قیمت داره ! من بخوام بیام تهران یه موتورو بخرم با وانت بیارم شهر خودم باید چه کار کنم ؟!
شناسنامم صادره از همدانه و محل زندگیمونم همدانه. بخوام موتورو از تهران بگیرم همونجا باید سند بخوره یا پلاک بشه ؟! یه فروشنده ای گفت صادره از همدان باشی اونجا نمیتونی کاری کنی یکی دیگشونم گفت کارت سخت میشه چند بار باید بری و بیای و ... !
میشه راهنمایی کنید ؟!

hamed510
18-12-1393, 09:39 بعد از ظهر
جناب mr.foad ([Only registered and activated users can see links]) شما میتونی از تهران یا هرجای دیگه که بخوایی میتونی خرید کنی!! با وانت هم لازم نیس بیاری(خرج الکی نکن) بزار اتوبوس برات میاره هزینشم کمتر میشه.

شما هر موتور از هر جا که خواستی بخری از طرف(فروشنده)وکالت فروش و تعویض پلاک مدت دار میگیری(بری محضر راهنماییت میکنن) بعدش میایی شهرتون تعویض پلاک میکنی و سند بنام میزنی!!

912
15-03-1394, 05:31 بعد از ظهر
الان سند زدن یه موتور 125 چقدره؟
پای فروشندس؟

BKING
15-03-1394, 05:50 بعد از ظهر
الان سند زدن یه موتور 125 چقدره؟
پای فروشندس؟

پای فروشندس

نرخ رو نمی دونم

yaser_tak
15-03-1394, 07:49 بعد از ظهر
سلام
وکالت از سند خلیی بیشتر در میاد چرررررررا؟؟
می توانم وکالت رو مدت دار نباشه چون می خوام بفروشم نمی خوام قطعی سند و پلاک های خودم روی موتور باشه

Mehdiebrahimi72
17-03-1394, 11:35 قبل از ظهر
سلام !
آقا من از استرس دارم میمیرم !!!
یه موتور داشتم واسه فروش ، رفتیم دفتر اسناد و مدارک رو دادیم و پرسیدن چقدر مهلت میخواید برای پلاک ، خریدار گفت من وقت نمیکنم برم دنبالش ، بدون مهلتش کنید ، منم از خدا بی خبر قبول کردم.
بعد یه سری امضا از من گرفتن ، فقط از منه فروشنده ، بعد اون خریدار هم پول رو داد و همه مدارک اعم از کارت موتور و کارت سبز و سند و حتی اون برگه ای که دفتر اسناد داد رو با موتور ما برداشت رفت !!
آقا خواهش میکنم کمکم کنید ، مشکلی پیش نمیاد ؟
پلاک به اسم منه ، الان هر اتفاقی با اون موتور بیفته گردن منه ؟؟؟
چیکار میتونم بکنم ؟ راه حل چیه ؟

BKING
17-03-1394, 11:43 قبل از ظهر
سلام !
یه موتور داشتم واسه فروش ، رفتیم دفتر اسناد و مدارک رو دادیم و پرسیدن چقدر مهلت میخواید برای پلاک ، خریدار گفت من وقت نمیکنم برم دنبالش ، بدون مهلتش کنید ، منم از خدا بی خبر قبول کردم.
بعد یه سری امضا از من گرفتن ، فقط از منه فروشنده ، بعد اون خریدار هم پول رو داد و همه مدارک اعم از کارت موتور و کارت سبز و سند و حتی اون برگه ای که دفتر اسناد داد رو با موتور ما برداشت رفت !!

سلام

شماره خریدار رو ندارید ؟

اگر شمارشو دارید می تونید زنگ بزنید بپرسید تعویض کرده یا نه

اگر شمارشو ندارید باید از مراکز تعویض پلاک استعلام بگیرید و این مشکلو بهشون بگید تا بگن مراحل رسیدگی رو

VAHID
17-03-1394, 12:26 بعد از ظهر
سلام !

اگر تعویض پلاک نکرد و برای شما خلافی اومد.به دادسرا مراجعه میکنید و با اراعه مدارکتون مثل وکالت نامه و قولنامه درخواست توقیف وسیله و فک پلاک از اون رو میدید

soul13
18-03-1394, 03:25 بعد از ظهر
سلام.
هزینه دفتر خونه که سند رو قطعی به نام میزنه (90 تومن)، پای کیه؟ خریدار یا فروشنده ؟
خود یارو دفترخونه ای گفت معمولا پای فروشنده س ؟ آره واقعاً ؟

yaser_tak
18-03-1394, 08:17 بعد از ظهر
سلام.
هزینه دفتر خونه که سند رو قطعی به نام میزنه (90 تومن)، پای کیه؟ خریدار یا فروشنده ؟
خود یارو دفترخونه ای گفت معمولا پای فروشنده س ؟ آره واقعاً ؟

سلام
بستگی به توافق می کنید داره من سی جی 125 خریده بودم انوقت هم خام بودم فروشنده گفت همه چیزش پای خریدار هس من قبول کردم همه چیزشو عهد گرفتم ولی بعد فهمیدم اشتباهه بزرگی کردم باید نصف نصف باشه یا به عهد فروشنده !!

VAHID
18-03-1394, 10:16 بعد از ظهر
سلام
بستگی به توافق می کنید داره من سی جی 125 خریده بودم انوقت هم خام بودم فروشنده گفت همه چیزش پای خریدار هس من قبول کردم همه چیزشو عهد گرفتم ولی بعد فهمیدم اشتباهه بزرگی کردم باید نصف نصف باشه یا به عهد فروشنده !!

اصولا هزینه سند با فروشنده و پلاک با خریدار هست

yaser_tak
19-03-1394, 08:36 قبل از ظهر
اصولا هزینه سند با فروشنده و پلاک با خریدار هست

شما درسته مگیی ولی در شهرستان ما اطلان کسی سند یا وکالت کاری نداره هر کسی موتوره میخره قولنامه مینویسه واسلام موتور م توقیف کردن میری باقولنامه که داری موتور رو ازاد می کنیی.... موتور سنگین هم همین جوری جمعه ها ازاد هستن هیچ کس بهشون کاری نداری

BKING
19-03-1394, 03:39 بعد از ظهر
شما درسته مگیی ولی در شهرستان ما اطلان کسی سند یا وکالت کاری نداره هر کسی موتوره میخره قولنامه مینویسه واسلام موتور م توقیف کردن میری باقولنامه که داری موتور رو ازاد می کنیی.... موتور سنگین هم همین جوری جمعه ها ازاد هستن هیچ کس بهشون کاری نداری
جالبه
چه شهرستان خوبی
کجا هستید؟

turtle
09-04-1394, 12:45 بعد از ظهر
سلام
من موتور صفر پالس 135 خریدم
تاریخ سندش مال 18/3/94 هست ولی من موتور رو 2/4/94 خریدم یعنی 15 روز بعد
میخواستم بدونم مراحل کاریه سند زدن چند هفته طول میکشه؟ (توسط خود فروشنده فروشگاه موتور انجام میشه)
یه مبلغ 15 تومن برای برگه سبز ازم گرفتن و گفتن موقع اومدن کارت سوخت ده هزارتومن به پست باید بدی
برگه سبز دیگه برای چیه؟
به من گفتن 40 50 روز طول میکشه تا سند موتور به نام شما بشه و میتونی بعد از اینکه کارت سوخت و کارت موتور برات پست شد بیای سند موتورت رو بگیری و دیگه آمادس :297: میخواستم بدونم این روال طبیعی هست؟ یا قضیه داره؟

اونوقت از بیمه هم زنگ زدن و گفتن شما 2/4/94 موتور رو بیمه کردید ولی سند موتور مال 18/3/94 هست و باید جریمه این 15 روز رو بدید؟ اینم طبیعیه؟!

BKING
10-04-1394, 01:51 بعد از ظهر
سلام
من موتور صفر پالس 135 خریدم
تاریخ سندش مال 18/3/94 هست ولی من موتور رو 2/4/94 خریدم یعنی 15 روز بعد
میخواستم بدونم مراحل کاریه سند زدن چند هفته طول میکشه؟ (توسط خود فروشنده فروشگاه موتور انجام میشه)
یه مبلغ 15 تومن برای برگه سبز ازم گرفتن و گفتن موقع اومدن کارت سوخت ده هزارتومن به پست باید بدی
برگه سبز دیگه برای چیه؟
به من گفتن 40 50 روز طول میکشه تا سند موتور به نام شما بشه و میتونی بعد از اینکه کارت سوخت و کارت موتور برات پست شد بیای سند موتورت رو بگیری و دیگه آمادس :297: میخواستم بدونم این روال طبیعی هست؟ یا قضیه داره؟

اونوقت از بیمه هم زنگ زدن و گفتن شما 2/4/94 موتور رو بیمه کردید ولی سند موتور مال 18/3/94 هست و باید جریمه این 15 روز رو بدید؟ اینم طبیعیه؟!

سلام
برای موتور همین 40-50 روز برای موتور صفر طول می کشه
جریمه ام که باید پرداخت

mortezaghasemi655
10-04-1394, 02:53 بعد از ظهر
سلام به دوستای گلم....یه سوال داشتم ممنون میشم اگه کامل جوابمو بدین...من توی گمرک خرمشهر اشنا دارم توی دوبی هم اشنا دارم....میخاستم یه دونه cbr600 وارد کنم....
اولش بگید باید چیکار کنم واسه وارد کردن؟؟؟؟بعدشم پیکار کنم که قیمت موتور واسم کمتر بیوفته....یعنی عوارض و گمرکی ندم یا کمتر بدم؟؟بعدشم واسه مدارک و برگه سبز و پلاک پیست باید چیکار کنم؟؟؟؟؟
با تشکر فراوووون از همتون

farshid54
10-04-1394, 03:13 بعد از ظهر
دوستان یه موتوری که از سال 89 تا الان بیمه نداشته باشه، جریمش چقدر میشه؟

irmacfa
11-04-1394, 01:16 قبل از ظهر
دوستان بیمه الززامی هست برای تو جاده با موتور بریم

said khansar
11-04-1394, 12:07 بعد از ظهر
دوستان بیمه الززامی هست برای تو جاده با موتور بریمچه توجاده بری چه نری بیمه الزامی هست موتورتوبگیرن میخابونن وتابیمشوپرداخت نکنی موتورازادنمیشه

irmacfa
11-04-1394, 12:59 بعد از ظهر
چه توجاده بری چه نری بیمه الزامی هست موتورتوبگیرن میخابونن وتابیمشوپرداخت نکنی موتورازادنمیشه
خوب این درست بعد بیمه داشته باشیم ، کلاه ایمنی هم سرمون باشه گیر نمیدن بهمون
مثلا تو بزرگراه !!!
سرعت مجاز داره ؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

said khansar
11-04-1394, 01:21 بعد از ظهر
کلاه الزامی هست به علاوه بیمه به علاوه کارت موتور به علاوه گواهینامهازادراه ممنوعه بزرگراه یسریاممنوع هستش قبل اینکه داخل بزرگراه بشی بایدبه تابلوهادقت کنی ببینی زده موتورممنوع اگه زده نبایدداخل بشی سرعتم که ثابت نیست باتابلوحداکثرسرعتوزدن مشخصه!خیلیهاهمهستن ازادراه وبزرگراه ومیرن وسرعتم غیرمجازولی تابحالم دست پلیس نیوفتادن!ولی خوب ایناکه گفتم قانون کلی هستش !

irmacfa
12-04-1394, 01:02 بعد از ظهر
دوستان فقط سند به اشتغال تحصیل یا کارت پایان خدمت نیاز هست ؟ برای سند !!!!

Mehdiebrahimi72
13-04-1394, 02:52 بعد از ظهر
من 2 بار سند زدم هیچکدومو نداشتم

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

VAHID
14-04-1394, 11:47 قبل از ظهر
دوستان فقط سند به اشتغال تحصیل یا کارت پایان خدمت نیاز هست ؟ برای سند !!!!

الان دیگه برای سند زدن نمیخوان ولی قبلا میخواستن

mohamad.azadbeh
16-04-1394, 06:34 بعد از ظهر
با برگه سفیدی که تعویض پلاک میده که اسم خریدار و فروشنده هست محضر سند قطعی میزنه؟

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

irmacfa
25-04-1394, 12:28 قبل از ظهر
دوستان برای خرید موتور به نظرتون بعد از ظهر برم مشکلی نداره ؟ طرف باید حتما بیاد برای محضر ؟

farshad 54
25-04-1394, 09:39 قبل از ظهر
اگر موتور صفر میخری مدارکت رو میدی به فروشنده سند و کارت و کارت سوخت میاد در خونتون

اگر دست دو میخری یه وکالت از فروشنده یا صاحب موتور میگیری میری شهر خودتون تعویض پلاک میکنی و میری محضر سند قطعی میزنی

موتور دست دو برای تعویض پلاک باید کارت و سند کمپانی و بیمه و عدم خلاف و کارت سوخت و وکالت صاحب قبلی همرات باشه

پایان خدمت و اشتغال به تحصیل و معافیت و جانبازی و شهیدی هم لازم نداره برای سند به نام زدن

irmacfa
25-04-1394, 01:27 بعد از ظهر
اگر موتور صفر میخری مدارکت رو میدی به فروشنده سند و کارت و کارت سوخت میاد در خونتون

اگر دست دو میخری یه وکالت از فروشنده یا صاحب موتور میگیری میری شهر خودتون تعویض پلاک میکنی و میری محضر سند قطعی میزنی

موتور دست دو برای تعویض پلاک باید کارت و سند کمپانی و بیمه و عدم خلاف و کارت سوخت و وکالت صاحب قبلی همرات باشه

پایان خدمت و اشتغال به تحصیل و معافیت و جانبازی و شهیدی هم لازم نداره برای سند به نام زدن

پس با این حساب باید وقت اداری برای خرید موتور دسته دوم اقدام کنیم !!!
اینکهه گفتین اول باید تعویض پلاک بکنیم، کارت و سند کمپانی که به نام طرف هست رو باید ببریم پلیس +10 ؟؟ بعد از این کلا بریم برای سند ؟!

irmacfa
26-04-1394, 03:18 قبل از ظهر
دوستان خرید موتور صفر در استانی دیگه میشه ؟ مثلا من کرمانشاه ساکن هستم میخوام موتور صفر از قم یا تهران بخرم چون اختلاف قیمت حداقل 500-600 تومن داره ، شندیم گفتن نمیشه بری از شهر دیگه چون پلاک مال مالک اون شهر هست نه غیر بومی حالا چطوریه قضیه این مورد ؟

Sent from my B1-750 using Tapatalk

irmacfa
01-05-1394, 02:49 بعد از ظهر
سلام ، بچه ها امروز رفتم تعویض پلاک ، پلاک جدید بنام شهرمون 516 بود بهم دادن فک ، نصب شد بعد اون برگه سبزه هم به اسم خودم شد ، فروشنده حق وکالت داده الان دوباره باید ببرم سند بزنم ؟ چقدر میگیرن ؟
سند کمپانی نمیشه به اسم من ؟

VAHID
01-05-1394, 06:30 بعد از ظهر
سلام ، بچه ها امروز رفتم تعویض پلاک ، پلاک جدید بنام شهرمون 516 بود بهم دادن فک ، نصب شد بعد اون برگه سبزه هم به اسم خودم شد ، فروشنده حق وکالت داده الان دوباره باید ببرم سند بزنم ؟ چقدر میگیرن ؟
سند کمپانی نمیشه به اسم من ؟

بله باید به یه دفتر خونه مراجعه کنید تا سند قطعی بزنن.هزینه اش برای موتور های مختلف متفاوته

سند کمپانی به نام کسی نیست

irmacfa
01-05-1394, 08:15 بعد از ظهر
بله باید به یه دفتر خونه مراجعه کنید تا سند قطعی بزنن.هزینه اش برای موتور های مختلف متفاوته

سند کمپانی به نام کسی نیست
برای اپاچی 180 چند در میاد حالا !
الان سند کمپانی به اسم خریداره که سال 91

Sent from my B1-750 using Tapatalk

farshad 54
01-05-1394, 09:47 بعد از ظهر
داداش مگه اینجا دفتر خونس که ما هزینه سند رو به شما اعلام کنیم ؟

برو به نام بزن هزینش رو اونجا بهت میگن دیگه

سند کمپانی همیشه به نام نفر اولی هست که موتور رو خریده

amin khan
01-05-1394, 10:13 بعد از ظهر
سلام
دوستان من گواهینامه موتور ندارم
میتونم موتور به نام خودم بخرم؟
آقا تو اینجا ([Only registered and activated users can see links]) یکی از دوستان توی پست دوم گفته که جز مدارک باید گواهینامه هم باشه

سلام.مدارک شناسایی و گوهینامه همراهتون باشه
موتورا بیمه ندارن ولی بخواین بیمه میکنن همونجا
موتور صفر.پلاک داره ولی کارت و سند نداره.فقط سند کمپانی رو میدن بهتون با قولنامه.سند چند روز بعد حاضر میشه و تحویل میگیرین.کارت به در خونه ارسال میشه

said khansar
01-05-1394, 10:27 بعد از ظهر
سلام
دوستان من گواهینامه موتور ندارم
میتونم موتور به نام خودم بخرم؟
آقا تو اینجا ([Only registered and activated users can see links]) یکی از دوستان توی پست دوم گفته که جز مدارک باید گواهینامه هم باشه

دوست گرامی گواهینامه ربطی به سندزدن نداره میتونی راحت سندبزنی

irmacfa
06-05-1394, 03:32 بعد از ظهر
دوستان من کارت موتورم رفته برای تعویض رسید پستی دارم میخوام برم تو جاده پلیس گیر بده همین رسید کفایت میکنه ؟
گواهینامه + کارت بیمه هم دارم

mostafa.nbz
30-07-1394, 12:18 بعد از ظهر
سلام
من میخوام برم یه پالس صفر بگیرم . آیا همه کارهای سند و کارت و پلاک رو خود فروشنده انجام میده ؟ یا باید خودم برم دنبال بعضی کاراش؟

gnome
30-07-1394, 12:39 بعد از ظهر
سلام
من میخوام برم یه پالس صفر بگیرم . آیا همه کارهای سند و کارت و پلاک رو خود فروشنده انجام میده ؟ یا باید خودم برم دنبال بعضی کاراش؟

علیک سلام دوست عزیز
موتور ها پلاک شده هستند
بعد از خرید موتور میرید بیمه میکنید و بیمه نامه رو به همراه کپی کارت ملی و کپی شناسنامه میدید به فروشنده و اون واستون ارسال میکنه به شرکت
بعد از حدود دو هفته مدارک موتور از طریق پست میرسه به دستتون یا اگر ادرس فروشگاه باشه میره در مغازه موتور فروش و میرید ازش میگیرید
دو بار موتور خریدم به همین روال بوده

arshiac457
14-08-1394, 06:41 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان من قصد دارم یه باکسر صفر بخرم حالا چندتا سوال از نمایندگی حتما بخرم یا هر مغازه ای شد؟بیمه شدس یا باید خودم بیمش کنم؟تاحالا موتور صفر نخریدم هرچی خریدم دست هزارم بوده بعد جریان سند و اینا چیه؟من هرچی خریدم با فروشنده یا وکالتش رفتیم اتحاد پلاک و سند سبز گرفتم و تمام ولی صفر متوجه نمیشم محضر باید برم خرج سند داره چه هزینه هایی داره اگه توضیح بدید ممنون میشم الان من رفتم و موتورو انتخاب کردم حالا بقیش······

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

alikk
08-09-1394, 11:39 بعد از ظهر
سلام دوستان
برای اینکه از فروشنده وکالت بگیرم موتورباید حتما بیمه باشه؟(موتور از ۹۲ بیمه نشده)
کدوم شرکت بیمه، بیمه های دو ماه وچند ماهه میدن؟

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

BKING
09-09-1394, 10:15 قبل از ظهر
سلام دوستان
برای اینکه از فروشنده وکالت بگیرم موتورباید حتما بیمه باشه؟(موتور از ۹۲ بیمه نشده)
کدوم شرکت بیمه، بیمه های دو ماه وچند ماهه میدن؟

برای وکالت بیمه نمی خواد اما برای انتقال بیمه لازمه
بیمه های چند ماهه هم مدتی هست که دیگه صادر نمی کنن.

alikk
09-09-1394, 11:31 قبل از ظهر
منم فکر میکردم بیمه نمیخواد ولی از دو سه تا دفتر اسناد رسمی پرسیدم گفتن باید حتما ببمه باشه(اصفهان)
خودمم تعجب کردم وکالت چرا بیمه میخواد!
شهرستان برا به نام زدن بیمه نمیخواد یه مبلغی فکر کنم حدود ۱۶هزار تومن پرداخت میشه و بنام میزنی
(موتور الان شهرستانه و کسی که سند به نامشه اصفهان)
وکالت نامه تام با وکالت فروش متفاونه؟

sajjadme
17-09-1394, 10:49 بعد از ظهر
دوستان یه سوالی داشتم(دوستان تهرانی) هزینه ی انتقال موتور از میدون رازی گمرک تا ترمینال شمال به وسیله ی وانت چقدر میشه؟
هزینه انتقال موتور از ترمینال به وسیلهی اتوبوس ممکنه ؟اگه اره این چقدر میشه اگه میشه هزینه ی هرکدوم رو جدا بگید خیلی ممنون

sajjadme
06-10-1394, 06:07 بعد از ظهر
دوستان اگه جواب سوالهام رو میدونید به تفکیک بگید ممنون

alikk
06-10-1394, 08:46 بعد از ظهر
سلام،برای اطلاع دوستان ،بعضی از دفاتر اسناد رسمی برای وکالت نامه بیمه میخوان و بعضی ها نه
یه سوال،این موتور مزایدهای ها (سی جی و کاب )میشه پلاک ملی کرد ؟چقدر هزینه داره ؟مراحلش چیه؟ شرایطش چیه؟
ممنون

mohamad.dem
10-11-1394, 04:18 قبل از ظهر
سلام , میخوام موتور از تهران بخرم,میخوام سندو بزنم بنام دوستم ک تهرانیه,واسه تعویض سند باید چکار کنم؟میتونم شهرستان خودم بدون حضور طرف سند بزنم بنام خودم؟چقدر کار داره کلا؟به الافیش میرزه؟؟هزینش چقدر بالا میاد؟؟موتور شهر خودمون 400 تومن اخلاف قیمت داره واسه همین میخوام از تهران بخرم,اگه هزینه رفت و برگشت و تعویض سند و الافیش زیاد در بیاد ارزش نداره,راهنمایی کنید دمتون گرم,

Alireza.BMW
10-11-1394, 07:58 قبل از ظهر
سلام،برای اطلاع دوستان ،بعضی از دفاتر اسناد رسمی برای وکالت نامه بیمه میخوان و بعضی ها نه
یه سوال،این موتور مزایدهای ها (سی جی و کاب )میشه پلاک ملی کرد ؟چقدر هزینه داره ؟مراحلش چیه؟ شرایطش چیه؟
ممنون

فکر نکنم بشه... اگه هم بشه ارزش نداره به اندازه یک موتور پلاک در مباد...میتونید از تعویض پلاک شهرتون بپرسید یا پلیس +10 برای اطمینان خاطر بیشتر

- - - Updated - - -

سلام , میخوام موتور از تهران بخرم,میخوام سندو بزنم بنام دوستم ک تهرانیه,واسه تعویض سند باید چکار کنم؟میتونم شهرستان خودم بدون حضور طرف سند بزنم بنام خودم؟چقدر کار داره کلا؟به الافیش میرزه؟؟هزینش چقدر بالا میاد؟؟موتور شهر خودمون 400 تومن اخلاف قیمت داره واسه همین میخوام از تهران بخرم,اگه هزینه رفت و برگشت و تعویض سند و الافیش زیاد در بیاد ارزش نداره,راهنمایی کنید دمتون گرم,

خرج سند به عهده ی فروشندست... ایشون میتونه یک وکالت تام به شما بده که میتونید هم بری تعویض پلاک هم محضر بدون وجود طرف هزینشم عهده شما نیست به عهده صاحب موتوره

mohamad.dem
10-11-1394, 02:33 بعد از ظهر
فکر نکنم بشه... اگه هم بشه ارزش نداره به اندازه یک موتور پلاک در مباد...میتونید از تعویض پلاک شهرتون بپرسید یا پلیس +10 برای اطمینان خاطر بیشتر

- - - Updated - - -

خرج سند به عهده ی فروشندست... ایشون میتونه یک وکالت تام به شما بده که میتونید هم بری تعویض پلاک هم محضر بدون وجود طرف هزینشم عهده شما نیست به عهده صاحب موتوره

سلام داداش,منظورمو اشتباه فهمیدی,موتور رو خودم میخوام بخرم چون خودم ساکت تهران نیستم باید بنام دوستم بگیرم اول...البته موتور فروش اینجور گفت,اگه شما راهکار بهتری بلدی ممنون میشم بگی

sina6525
10-11-1394, 04:26 بعد از ظهر
سلام داداش,منظورمو اشتباه فهمیدی,موتور رو خودم میخوام بخرم چون خودم ساکت تهران نیستم باید بنام دوستم بگیرم اول...البته موتور فروش اینجور گفت,اگه شما راهکار بهتری بلدی ممنون میشم بگی

داداش متوجه منظورت نشدم ، چرا اول باید به اسم دوستت بگیری؟؟

mohamad.dem
10-11-1394, 06:09 بعد از ظهر
داداش متوجه منظورت نشدم ، چرا اول باید به اسم دوستت بگیری؟؟

زنگ زدم نمایندگی گفت شما چون ساکن تهران نیستی نمیتونی بگیری,باید به اسم یکی از اشناهات بگیری بعد اون بزنه بنامت

Alireza.BMW
11-11-1394, 09:27 قبل از ظهر

موتور فروش چکارست یه مشت آدم کم سواد که فقط پول رو میبینن؟؟؟ شما از تعویض پلاک و محضر برو بپرس وکالت تام وکالت تامه... من موتور فروختن سیستان وکالت دادم راحت کاراشو کرد رفت... حالا اگه اونجا قانونش فرق میکنه من نمیدانم :11:

hamidchi
06-12-1394, 08:51 بعد از ظهر
سلام
دوستان چند تا سوال ساده در مورد خرید نقدی موتور صفر یا کارکرده ولی سند سفید
موتور صفر که از فروشگاه خریداری بشه فروشنده موظف هست که غیر از سند موقت، سند 3 برگی رو هم همون موقع تحویل بده ؟درسته؟
سند موقت همون فاکتور فروش هست ؟ اعتباری داره ؟
این قضیه که بیمه نامه و کپی کارت ملی و ... رو تحویل فروشگاه بدیم تا 10 - 15 روز بعد سند موتور رو بهمون بده ، حتما باید این طور عمل بشه یا میتونیم خودمون سند 3 برگی رو بگیریم و بریم دنبالش که زودتر آماده بشه؟ راهور و .... برای سند و پلاک زدن فقط به نمایندگی های فروش جواب میدن یا به همه افراد ؟
کلاً اگه امکانش هست که خریدار خودش به شماره گذاری مراجعه کنه، هنگام خرید موتور صفر چه مدارکی باید از فروشگاه تحویل بگیره ؟موتور سیکلت هم حتما باید برد ؟
سند 3 برگی تمام مشخصات داخلش تایپ شده هست یا اینکه یه سری چیزها رو هم دستی موقع خرید روش مینویسن؟ داخل این سند 3 برگی چه مشخصاتی از موتور سیکلت نوشته شده ؟
در مورد موتور هایی که کارکرده هستند و صاحبش سند رو هنوز به نام خودش نزده و سفید هست ، سند رو باید از صاحب موتور خواست یا از فروشگاه ؟

- شرمنده که زیاد شد ولی ممنون میشم پاسخ بدین و اگه نکته ای هم به نظرتون میرسه در این رابطه بفرمایید

alipahlavi
23-02-1395, 10:59 بعد از ظهر
سلام میشه در مورد موتور های پارکینگی توضیح بدید؟

MANHUNT
24-02-1395, 10:03 قبل از ظهر
سلام میشه در مورد موتور های پارکینگی توضیح بدید؟
منظورتون موتورهايي هستش كه توقيف شده توسط راهنمايي و رانندگي يا اينگه منظورتون موتورهاي مزايده اي هستش كه توسط نيروي انتظامي و راهنمايي رانندگي به صورت مزايده به فروش ميره يا چيزي ديگه؟

alipahlavi
24-02-1395, 02:08 بعد از ظهر
منظورتون موتورهايي هستش كه توقيف شده توسط راهنمايي و رانندگي يا اينگه منظورتون موتورهاي مزايده اي هستش كه توسط نيروي انتظامي و راهنمايي رانندگي به صورت مزايده به فروش ميره يا چيزي ديگه؟

والا نمیدونم همینایی برای فروش میذارن با قیمت پایین

MANHUNT
24-02-1395, 03:33 بعد از ظهر
والا نمیدونم همینایی برای فروش میذارن با قیمت پایین
اينا موتورهايي هستن كه توقيف شدن و صاحباشون نيومدن ازادشون كنن مثلا موتورهايي كه كفي راهنمايي رانندگي گرفته براي نيرو انتظامي هم موتورهاي توقيفي هستش هم دزدي كه صاحبش پيدا نشده و ........زماني كه يه مدت اين موتورا تو پاركينگ ميمونن و يا صاحبشون براي ازاد سازي اقدام نميكنن يا صاحبشون پيدا نميشه به علت محدوديت جا و غيره به مزايده گذاشته ميشن قيمتاشون هم پايين هستش و معمولا خرج ظاهري دارن شما هر موتور كه انتخاب كردي اول بيمش ميكني بعدش مدارك خودتو ميدي بنامت سند ميزنن كه بايد تو تهران بري خيابان زنجان اونجا سند رو بگيري و كارت موتور پلاك جديد هم همون جا بهت ميدن اما اگه موتور مزايده اي عمرش بالاي ده سال باشه فقط يه برگه مزايده اي بهت ميدن والسلام

mmotor
16-04-1395, 09:41 قبل از ظهر
سلام دوستان من یک موتور 4.5 روز پیش خریدم حالا مشکل پیش اومده میخوام بفروشم کاملا نو هستش هیچ مدرکی هم ندادم سند هم نداره فقط یک برگ عبور موقت سبز رنگ داده که قولنامه. حالا میخوام ببینم الان که میخوام بفروشم به کسی دیگه قولنامه جدید رو موتور فروشی بنویسه کافیه؟؟ یا برای پلاک و چیزای دیگه ای هم باید پیگیری کنم؟؟ لطفا راهنمایی کنید

- - - Updated - - -

مدل موتورمم اپاچی 180 است

meysam69
29-02-1396, 01:58 بعد از ظهر
سلام
من میخوام موتور صفر بگیرم و هیچ تجربه ای از خریدن موتور ندارم. کل هزینه موتور رو باید اول پرداخت کنم و بعد سند موتور آماده میشه میاد جلوی در؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

mps123
29-02-1396, 03:02 بعد از ظهر
سلام
من میخوام موتور صفر بگیرم و هیچ تجربه ای از خریدن موتور ندارم. کل هزینه موتور رو باید اول پرداخت کنم و بعد سند موتور آماده میشه میاد جلوی در؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

تجربه من که اینجوری بوده
رفتن به مغازه و دیدن موتور خرید نقد و سند زدن و سند چند روز بعد آماده میشه و پلاک هم دارن موتورا
حالا شاید الان اوضاع یه جور دیگه شده باشه

meysam69
29-02-1396, 04:52 بعد از ظهر
تجربه من که اینجوری بوده
رفتن به مغازه و دیدن موتور خرید نقد و سند زدن و سند چند روز بعد آماده میشه و پلاک هم دارن موتورا
حالا شاید الان اوضاع یه جور دیگه شده باشه
همونجا سند میزنن به اسم من؟
کل مبلغ رو باید همون موقع پرداخت کنم به فروشنده؟

mps123
29-02-1396, 06:06 بعد از ظهر
همونجا سند میزنن به اسم من؟
کل مبلغ رو باید همون موقع پرداخت کنم به فروشنده؟

آره دیگه سندو میزنن به نامت البته اصل سند که سبز رنگ هست باید از یه سری مراحل قانونی رد بشه بعد میرسه دستت
مبلغ هم باید همون موقع نقد بدی البته یه سری فروشنده ها هستن مثل کویر که اقساط هم دارن مبلغ 30 درصد میگیره بقیشو طی 10 فقره چک یک ماهه ولی اکثر مغازه دارای گمرک و سبلان تو تهران نقد هستن

saber73
07-05-1396, 11:50 قبل از ظهر
من امروز یک دستگاه موتور سیکلت با سند سفید خریداری کردم پلاک هم داره مدل سال 93 الان طبق توضیحات تاپیک اول برای سند زدن به نام خودم با مدارک ذکر شده به کجا مراجعه کنم ؟ بیمه هم حتما میخواد درسته ؟ چون بیمه نداره و قبلا هم اصلا بیمه نشده . برا بیمه کردن چه مدارکی لازمه ؟ بدون گواهینامه موتور سیکلت بیمه میکنن؟ من یکی از شهرستان های استان اذربایجان غربی زندگی میکنم . نمایندگی که موتور رو از کارخونه صفر کیلومتر بیرون آورده آدرسش یکی از شهرستان های اطراف ما هستش داخل سند سه برگی کارخانه اینطوری نوشته شده . قسمت مالک هم سفید هستش . الان میتونم تو شهرستان خودمون سند کنم یا نه ؟ یا باید برم به شهرستان مذکور . لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم .

nima3p2p
01-07-1396, 12:28 قبل از ظهر
هزینه انتقال سند چقدره برا موتور 125

sohrabb
29-07-1396, 01:59 بعد از ظهر
سلام
ممنون از راهنمایی هاتون
من گواهینامه ندارم اما به سن قانونی رسیدم
میخوام موتور صفر بخرم که قعطا پلاک نداره
تا حالا هم وسیله نقلیه نخریدم که مراحلش رو بدونم
سوالاتم اینه که بیمه و کارت موتور بدون گواهینامه اوکی میشه؟
و اینکه من که برم فروشگاه موتور رو خریداری کنم بعد بترتیب چه مراحلی رو باید انجام بدم؟
به جز هزینه موتور چه هزینه های دیگه ای هم باید بدم؟
al!r3za
29-07-1396, 10:05 بعد از ظهر
سلام
ممنون از راهنمایی هاتون
من گواهینامه ندارم اما به سن قانونی رسیدم
میخوام موتور صفر بخرم که قعطا پلاک نداره
تا حالا هم وسیله نقلیه نخریدم که مراحلش رو بدونم
سوالاتم اینه که بیمه و کارت موتور بدون گواهینامه اوکی میشه؟
و اینکه من که برم فروشگاه موتور رو خریداری کنم بعد بترتیب چه مراحلی رو باید انجام بدم؟
به جز هزینه موتور چه هزینه های دیگه ای هم باید بدم؟
موتور صفر پلاک داره دوست عزیز.
ربطی هم به گواهینامه داشتن یا نداشتن شما در این مرحله نداره.
میرید فروشگاه، موتور رو انتخاب می‌کنید، کارت می‌کشید، میاید بیرون!
چند روز بعد هم میرید مدارک و بیمه موتور رو می‌گیرید.
نداشتن گواهینامه وقتی یغه شمارو می‌گیره که خدایی نکرده تصادف کنید. که در اون صورت بیمه خسارت نمیده.
من خودم وقتی رفتم موتور خریدم گواهینامه نداشتم و چندماه بعدش گواهینامه گرفتم.
حتی برای تمدید بیمه هم گواهینامه نمیخواد و همونطور که عرض کردم فقط وقتی که خدایی نکرده تصادف کنید، نداشتن گواهینامه مشکل ایجاد میکنه.
هزینه‌ها هم هزینه موتور + بیمه + شیتیل شاگرد موتورفروشی که موتور رو براتون ردیف میکنه. چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه.
بعدش هزینه‌های ثانویه مثل کلاه + قفل موتور
ولی حتما بعدش گواهینامه بگیر
موفق باشید

sohrabb
29-07-1396, 11:03 بعد از ظهر
اون قضیه اش چطوره برای خرید؟
پلاکش رو باید عوض کنم؟

al!r3za
01-08-1396, 12:59 بعد از ظهر
اون قضیه اش چطوره برای خرید؟
پلاکش رو باید عوض کنم؟

موتور دست دوم زیاد اطلاع ندارم ولی تا اونجا که می‌دونم باید وکالت بدید به خریدار که بره مثلا ظرف مدت ۱ روز پلاک رو به نام خودش بزنه.
موتور دست دوم که میخرید باید خریدار پلاک رو به نام شما کنه. که معمولا تو دفترخونه یه وکالت به شمای خریدار میدن که خودت تنها بری و پلاک موتور رو به نام خودت بزنی.
اگر پلاک به نام شما نخوره، هر جریمه‌ای که شما بشید به نام صاحب قبلی موتور ثبت میشه!
موتور هم با بیمه فروخته میشه. اگر موتور دست دوم میخواید بخرید و بیمه نباشه باید از مبلغ کل موتور، حق بیمه کم بشه.

aidin m
06-08-1396, 10:40 قبل از ظهر
اقایون سلام من یه موتور ns خریدم از نمایشگاه بود ولی نامرد بازیم داده و بهم قولنامه نداد یه قولنامه البته نوشت ولی اسم مغازه بالاسرش نبود مهرم نزده بود که یه برگی بود و من از روش عکس گرفتم کارتی ام که کشیدم به اسم نمایشگاه بود و دارمش یه هفته منو بابت سند دوند الان رفتم خلافی بگیرم گفتن150 خلافی داره و شکایتم داره موتور میخواستم ببینم چیکار کنم تر خدا راهنماییم کنید اگاهی برم شکایت کنم یا اصناف یا دادگاه؟ الان باهاش تماس گرفتم تلفنی گفت ساعت 12 بیا فروشنده خودش باشه میخواستم ببینم موتورم ببرم مشکلی نداره یهو اونجا موتورو نگیرن ازم دستم به هیچی بند نباشه؟ فقط سریع تا ساعت 12 راهنماییم کنید چون بعدش میخوام برم اونجا مرسی \ پول موتورم یه جا دادمفقط صد تومنش مونده

al!r3za
06-08-1396, 12:33 بعد از ظهر
اقایون سلام من یه موتور ns خریدم از نمایشگاه بود ولی نامرد بازیم داده و بهم قولنامه نداد یه قولنامه البته نوشت ولی اسم مغازه بالاسرش نبود مهرم نزده بود که یه برگی بود و من از روش عکس گرفتم کارتی ام که کشیدم به اسم نمایشگاه بود و دارمش یه هفته منو بابت سند دوند الان رفتم خلافی بگیرم گفتن150 خلافی داره و شکایتم داره موتور میخواستم ببینم چیکار کنم تر خدا راهنماییم کنید اگاهی برم شکایت کنم یا اصناف یا دادگاه؟ الان باهاش تماس گرفتم تلفنی گفت ساعت 12 بیا فروشنده خودش باشه میخواستم ببینم موتورم ببرم مشکلی نداره یهو اونجا موتورو نگیرن ازم دستم به هیچی بند نباشه؟ فقط سریع تا ساعت 12 راهنماییم کنید چون بعدش میخوام برم اونجا مرسی \ پول موتورم یه جا دادمفقط صد تومنش مونده

ای بابا انشالله مشکلت حل بشه دوست عزیز.
من زیاد اطلاعات ندارم ولی میدونم همین کارتی که شما کشیدی خودش سند محسوب میشه و میشه باهاش پیگیر شد.
حالا انشالله کار به اونجاها نکشه و مشکلت زودتر حل بشه.

aidin m
06-08-1396, 06:11 بعد از ظهر
سلام داداش رفتم نمایشگاه گفتم اقا اولا چرا بهم قولنامه مهر دار ندادی گفت اگه دردت قولنامس الان میام میدم خلاصه اومدو گفتم من نمیدونم شکایت این موتور چیه اگه سرقت مصلحانه کردن قتل کردن من که خبر ندارم موتورو میزاریم نمایشگات پول منو پس بده یه مقدارشو نگه دار طرف میگفت من دو روزه مشکل شکایتشو هل میکنم گفتم دوروز نه بزن ده روز اگه هل شد میام پولو میدم موتورو میبرم اگه نشد پول منو بده گفت من اینکارو نمیکنم برو هر کاری میخوای بکن خلاصه رفتم دم در زنگ زدم 110 گفت برات مامور میفرستم دوباره زنگ زدم پلاک موتورم گفتم چک کنه ببینه مشکلش چیه خود 110 یه خانمی بود گفت شاید خلافیش بالاست شکایت شده خلاصه پلاکو زد ولی میگفت سیستم نمیاره شماره تنه رو پرسید با مشخصات یهو گفت این موتور سرقتیه به نمایشگاهی هیچی نگو یهو مامورم اومد گفتم خانم مامورتون اومد گففت گوشیو بهش بده دادمو صحبت کرد طرف ازم پرسیدو منم داستانو گفتم رفت تو نمایشگاه گفت اقا این موتورو شما فروختی گفت اره دو روز سندش دیر شده برا من مامور اورده ازش شکایت و اعاده هیسیت میکنم طرف گفت بنده خدا موتور سرقتیه زنگ زد دو سه تا مامور اومدن اینم زنگ زد به صاحب اصلی موتور که سند به نامش اومد طرف گفت من هفت ماهه موتورو فروختم وکالتم دادم یه ماهه البته به یه موتور فروش دیگه فروخته بود من شبا خوابم نمیبره منم گوشیو گرفتم گفتم داداش بیا این رفع سرقتو بزن به خاطر من فکر کن من داداش کوچیکتم غلامیتو میکنم اونم خداییش به خاطر حرف من گفت میام ولی ماموره گفت شما خرید و فروش مال سرقتی کردید هر دو مجرمید ما ام التماس که صبر کن صاحب سند بیاد تو این بین نمایشگاهیه میگفت این صاحب سند اعلام سرقت نکرده من موتورو دست یکی داده بودم دوستش برده بود نمیورد اون اعلام سرقت کرده ولی ماموره میگفت امکان نداره فقط صاحب سند میتونه خلاصه صاحب سند اصلی یه پسر جوون و با مرام با یه بنلی دو سیلندر اومد و گفت من اعلام سرقت نکردم رفتیم همگی کلانتری همون ماموری که میگفت فقط صاحب سند میتونه اعلام سرقت کنه یه اسمو فامیل اورد به نام یوسفی که همون بود که نمایشگاهیه میگفت نمایشگاهی ام موتورو از یه نمایشگاه دیگه خریده بود هممون تو کلانتری بودیم من و نمایشگاهی اولو دوم بازداشت بودیم ولی تو بازداشگاه نرفته بودیم گفت میفرستمتون قازی کشیک اونجا تکلیف روشن شه موتورم که تو حیاط کلانتری بود خلاصه زنگ زدیم یوسفی نام که صاحب سند نبود و اعلام سرقت کرده بود اونم اومد حرف همه مامورا ام این بود میگفتن این بنده خدا اگه تو. خیابون بهش ایست میدادن وای نمیساد یا نمیشنید حق تیر داشتن مامورا حالا نمایشگاهیه به من میگفت چرا زنگ زدی 110 منم گفتم اگه از دم مغازه تو تا خونه با تیر میزدنم خوب بود یا تو خیابون میگرفتن میبردنم اگاهی تو میومدی زبونش بسته میشد نمایشگاهیه هی میگفت تو همین کلانتری تمومش کنید ولی افسر نگهبان میگفت باید برید قاضی تا یهو مامور تجسس اومد توضیحاتی که ما برا صد نفر داده بودیم برا اونم دادیم گفت ازادتون میکنم ولی موتور میمونه باید برید همون کلانتری که کلانتری شهدا بود اعلام ازادی موتورو بزنید بیا موتورم میدم بهت دیگه نمیبریم پارکینگ منو صاحب سندو اون بنده خدا که سرقتی زده بود رفتیم ولی تجسس کلانتری نبود صاحب سند اصلی ام گفت فردا احتمال داره نباشه دیگه ببینید شانسو تر خدا دوندگیش برا منه البته اگه شکایت داشتم از نمایشگاهیه نگهش میداشتن میتونستم موتورم پس بدم ولی موتور خوبیه قیمتشم پایینه دوس دارم زودتر این داستانا تموم شه صاحب اصلیش گفت من موتورو هفتو خورده ای به نمایشگاه فروختم از همونجا بنلی دو سیلندرورداشتم نمایشگاهی ام به یه نمایشگاهی دیگه اونم چند بار موتورو فروخته و پس گرفته بود و ضرر زیان گرفته بود دیده بود سودشو رو ضرر زیانها کرده و الانم زمستونه و داشت نمایشگاه موتورشو به ماشین تبدیل میکرد سندم چند ماه مونده به من 6900 فروخته صاحب اولیش میگفت هر هزارتا موتورکس میریخته موتور هشت تا کار کرده بوده فروخته باقیشم بیشتر تو نمایشگاه بوده الان کلا یازده تا کار کرده اونم دل خیلی پری داشت از این نمایشگاه دادرا کلا از وقتی دیوار اومده از نمایشگاهیا مردم کمتر میخرن البته منم اینو تو دیوار پیدا کردم
خلاصه داداشها یه نکته داشت این حرفهایی که زدم سرتونو درد اورد قبل معامله موتور دست دوم حتما یه خلافی بگیرید یا لا اقل از 110 یه استعلام بگیرید الان طرف میره سرقت مصلحانه میخواد فرار کنه بره ترکیه موتورم میاد زیر قیمت میده دو سه تومنشم میگه بزار تو محضر بده فرار میکنه میره ترکیه مثلا پنج ملیونم از شما گرفته باشه براش 5 تومنه اون موقع خریدار میمونه پول به فنا رفتش و دویدن تو اگاهیو دادگاه حتی اگه از نمایشگاه میخرید همه جوانب ایمنیو حتما رعایت کنید ولی حتما خلافیشم بگیرید اصلا موتور سه تومن میرزه طرف چهار تومن خلافیشه از شما دو تومن میگیره فلنگو میبنده شرمنده سرتونو درد اوردم گفتم این تجربه که با این قیمت به دست اومد با شما در میون بزارم برام دعا کنید کارم زودتر ردیف شه

alivw71
22-08-1396, 11:27 قبل از ظهر
سلام و درود
دوستان من موتور صفر گرفتم و مدارک لازم رو برای دریافت کارت موتور و سوخت تحویل دادم و مسئول مدارک اونجا گفت 10 روزدیگه میاد اگه نیومد برو پست، اما بعد یک هفته فقط یک کارت سوخت برای بنده اومد و الان 12 روز شده هنوز کار موتورم نیومده صبر کنم یا برم پست یا جای دیگه ای باید برم؟

al!r3za
22-08-1396, 09:53 بعد از ظهر
سلام و درود
دوستان من موتور صفر گرفتم و مدارک لازم رو برای دریافت کارت موتور و سوخت تحویل دادم و مسئول مدارک اونجا گفت 10 روزدیگه میاد اگه نیومد برو پست، اما بعد یک هفته فقط یک کارت سوخت برای بنده اومد و الان 12 روز شده هنوز کار موتورم نیومده صبر کنم یا برم پست یا جای دیگه ای باید برم؟

کارت سوخت و کارت موتور همزمان نمیاد و جدا جدا میاد.
من یادم نیست چقدر طول کشید مدارکم اومد ولی یادمه کارت موتور زودتر اومد.
میتونی بری توی این سایت: [Only registered and activated users can see links]
و شماره پلاک موتور رو بزنی ببینی پست شده یا اصلا کجاست.

alivw71
23-08-1396, 12:13 بعد از ظهر
کارت سوخت و کارت موتور همزمان نمیاد و جدا جدا میاد.
من یادم نیست چقدر طول کشید مدارکم اومد ولی یادمه کارت موتور زودتر اومد.
میتونی بری توی این سایت: [Only registered and activated users can see links]
و شماره پلاک موتور رو بزنی ببینی پست شده یا اصلا کجاست.
رفتم تو سایت پست ولی نوشته بود "مرسوله اي با مشخصات وارد شده تا کنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است"

al!r3za
23-08-1396, 08:52 بعد از ظهر
رفتم تو سایت پست ولی نوشته بود "مرسوله اي با مشخصات وارد شده تا کنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است"

خب دیگه لابد هنوز به پست تحویل داده نشده. الان دیگه میتونید از اونجایی که موتور خریدید پیگیری کنید. البته شایدم زمان بیشتری طول میکشه تا بیاد.

hm13862007
15-09-1396, 01:38 بعد از ظهر
سلام

اشتباه ارسال کردم ، لطفا حذف بفرمایید .

Erfan#76#
28-09-1396, 06:05 بعد از ظهر
سلام.
من میخواستم یه هیوسانگ تقویت شده به 400 بگیرم مدل 89 که کارکردش 17هزار بیمه هم تا برج 11.
میخواستم ببینم اولا چقدر ارزش خرید داره ؟
و آیا ممکنه بخاطر این تقویت شدنش مشکل قانونی برام پیش بیاد ؟ یعنی این قابلیت ترددش توی کل روز های هفته از بین بره؟ یا اصلا ممکنه بفهمه پلیس؟
ممنون که خوندید. منتظر هستم

mogrem
30-09-1396, 10:03 بعد از ظهر
مگه میشه هر کس گفته هیوسانگ 400 داره داره دروغ میگه مگه سیلندر جقدر جای تراش داره که 150 سی سی اضافه کنه

HaMiD.TcI
03-10-1396, 02:39 قبل از ظهر
سلام.
من میخواستم یه هیوسانگ تقویت شده به 400 بگیرم مدل 89 که کارکردش 17هزار بیمه هم تا برج 11.
میخواستم ببینم اولا چقدر ارزش خرید داره ؟
و آیا ممکنه بخاطر این تقویت شدنش مشکل قانونی برام پیش بیاد ؟ یعنی این قابلیت ترددش توی کل روز های هفته از بین بره؟ یا اصلا ممکنه بفهمه پلیس؟
ممنون که خوندید. منتظر هستم
هیچ ارزش خریدی نداره
صد درصد بعد از چند وقت ایراد براش پیدا میشه البته اگه واقعا 400 شده باشه
از لحاظ تردد هم اگر ثابت بشه مطمئنا موتورتون مصادره میشه

majidbavafa
10-11-1396, 02:04 بعد از ظهر
سلام
من قم زندگی میکنم و یه هندا 125 از داداشم خریدم اون هم این موتور رو از یه نفر تو میبد یزد خریده بدون اینکه به نام بزنه آورده قم! الان موتور به نام اون فروشنده یزدیه من الان بخوام موتور رو به نام خودم بکنم باید برم یزد پیداش کنم؟ اینجوری که خیلی سخته!

HaMiD.TcI
10-11-1396, 05:12 بعد از ظهر
بعله دقیقا همین کارو باید بکنید و راه دیگه ای نداره

masoud69
06-05-1397, 10:50 بعد از ظهر
سلام وقت خوش
دوستان من یه موتور صفر خریدم
سال 88 فقط به من یه برگ سبز دادن
با همین برگ سبز میتونم انتقال بدم یا نه ؟
سوال بعدی اینه موتور عوارض داره یا نه برای فروش چقدر میشه از 88 ندادم
سپاس

s.mm
07-05-1397, 08:47 قبل از ظهر
سلام وقت خوش
دوستان من یه موتور صفر خریدم
سال 88 فقط به من یه برگ سبز دادن
با همین برگ سبز میتونم انتقال بدم یا نه ؟
سوال بعدی اینه موتور عوارض داره یا نه برای فروش چقدر میشه از 88 ندادم
سپاس

سلام
شما به جز برگه سبز در واقع سند سبز نیروی انتظامی، سند شرکت سازنده معروف به سند کمپانی هم باید داشته باشید.
حالا اگه این ها رو داشته باشید می تونید در تعویض پلاک با یه هزینه جزئی انتقال مالکیت و سند به نفر بعدی رو انجام بدید
طبق قانون مدنی مال منقول(قابل حمل و نقل مانند موتور و ماشین و یخچال و تلویزیون و ....) نیاز به ثبت سند رسمی در دفاتر ثبت نداره
یعنی ثبت کردن خرید فروش موتور و ماشین در دفاتر ثبت اسناد رسمی کاری اضافی و هزینه ای اضافی هست
کسی که برگه سبز و پلاک در تعویض پلاک به نامش میشه کاملا مالک وسیله هست.

masoud69
07-05-1397, 02:03 بعد از ظهر
سلام ممنون از راهنمایی
مشگل بنده همینه از وقتی خریدم اول یه کاغذ دست نویس دادن به بنده بعد .
خبری از سند کمپانی نبود عکس سند کمپانی رو هم دیدم اما فروشنده به من همچین چیزی نداده
حالا گیر کردم چیکار باید بکنم
چجوری میتونم سند کمپانی تهیه کنم
اگر به فروشنده دسترسی نداشتم؟

hsjohvid
14-05-1397, 02:57 بعد از ظهر
با سلام
دوستان بنده یه موتور بی کلاچ خریدم ولی متاسفانه بعد یک هفته روغن سوزی شدید داره به فوشنده مراجعه می کنم که خودش یه تعمیرکار هست متاسفانه قبول نمیکنه من باید چیکارکنم؟؟

masoud69
15-05-1397, 01:23 بعد از ظهر
با فاکتور خرید قبض پرداختی اتحادیه موتورسیکلت مراجعه
اگر کاری بکنن

ARSH
15-05-1397, 02:37 بعد از ظهر
با سلام
دوستان بنده یه موتور بی کلاچ خریدم ولی متاسفانه بعد یک هفته روغن سوزی شدید داره به فوشنده مراجعه می کنم که خودش یه تعمیرکار هست متاسفانه قبول نمیکنه من باید چیکارکنم؟؟
داداش اون موقع که خریدی روغن سوزی داشت ؟ اگه داشت که باید نگاه میکردی . اگه نکردی که میشه مقصر خود شما بودن ( فروشنده که خودش تعمیرکار هم باشه = حرومزاده )
اگر هم موقع خرید نداشت که کاری نمیتونی بکنی دیگه یارو میگه من سالم تحویل دادم اینم قولنامه که صحیح و سالم تحویل خریدار شد !

موتورتو تعمیر کن ، سری بعد بیشتر حواست باشه موقع خرید

masoud69
31-05-1397, 01:46 بعد از ظهر
سلام به دوستان
این هزینه 65 تومن بابت صدور کارت موتور درسته ؟
این فروشنده های موتور چقدر نامرد هستن البته بلانسبت دوستان
موتور از یه نفر خریدم سندش سفید بوده
رفتیم سراغ طرف میگفت من 1 خورده ای بالاتر میخرم
خلاصه میگفت به شما تغیر نام نمیدم
میزنم اسم خودش برید 2 هفته دیگه به نام هم بکنید
خلاصه با نامردی 150 تومن از ما پول گرفت حلالش نباشه
الان میگه سند بزنم بیایید ببرید 65 تومن بابت صدور کارت باید بدی
داستانش چیه؟
الانم پشت قولنامه طرف که گرفته بود پشت نویس کرد اسم منو زد مهر امضا و اثر انگشت زدش
اینجا گفت 1 هفته دیگه سند میاد بیا ببرش
مشگلی هست این وسط دوستان اعلام کنید
ممنون

saeid1346
03-06-1397, 09:47 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید

سال 91 بنده یک موتورسیکلت به شخصی فروختم ، اون شخص وکالت رو به نام همسرش (خانمش) گرفت و فک پلاک کرد و پلاک موتورسیکلت ، کارت موتور و برگ سبز همان سال به نامش خورد ولی قرار شد بعد عید برای انتقال سند کارخانه موتورسیکلت اقدام کنه و دیگه نیومد تا امسال متوجه شدم موتور 4 بار خرید و فروش شده با قول نامه دستی و هنوز سند کارخانه به نام بنده است و پلاک به نام همسرش .

هنوز سند کارخانه موتوسیکلت به نام بنده است و اون شخص هیچ ادرس و شماره تماسی ازش ندارم

باید چیکار کنم قربان ؟
ممکنه شخصی که موتورسیکلت دستشه جرمی مرتکب بشه مثلا تصادف یا قتل و من درگیر این موضوع بشم ؟

و این فروش موتورسیکلت با قول نامه به 4 نفر بدون اطلاع مالکان اصلی وسیله مصداق فروش مال غیر هست یا خیر ؟

باتشکر

Yazdan
04-06-1397, 03:19 قبل از ظهر
سلام خسته نباشید

سال 91 بنده یک موتورسیکلت به شخصی فروختم ، اون شخص وکالت رو به نام همسرش (خانمش) گرفت و فک پلاک کرد و پلاک موتورسیکلت ، کارت موتور و برگ سبز همان سال به نامش خورد ولی قرار شد بعد عید برای انتقال سند کارخانه موتورسیکلت اقدام کنه و دیگه نیومد تا امسال متوجه شدم موتور 4 بار خرید و فروش شده با قول نامه دستی و هنوز سند کارخانه به نام بنده است و پلاک به نام همسرش .

هنوز سند کارخانه موتوسیکلت به نام بنده است و اون شخص هیچ ادرس و شماره تماسی ازش ندارم

باید چیکار کنم قربان ؟
ممکنه شخصی که موتورسیکلت دستشه جرمی مرتکب بشه مثلا تصادف یا قتل و من درگیر این موضوع بشم ؟

و این فروش موتورسیکلت با قول نامه به 4 نفر بدون اطلاع مالکان اصلی وسیله مصداق فروش مال غیر هست یا خیر ؟

باتشکر
سلام
در مورد ارتکاب به جرم که پلیس پلاک رو مبنا قرار میده و پلاک به نام همسر اون فرده و کاری به شما نداره .
در مورد فروش مال غیر که گفتید بستگی داره قولنامه ای که نوشتید چه طوری بوده ؟ مقداری از مبلغ موتور رو نگه داشتن واسه روز سند زدن در دفترخانه یا کامل پرداخت کردن ؟ تو قولنامه این موارد رو نوشتید ؟ چه جریمه ای برای عدم حضور در محضر در قولنامه ذکر کردید ؟
اگه کامل پرداخت نکردن شما میتونی با سندی که داری و همون قولنامه ای که هست شکایت کنید که مبلغ معامله رو کامل به شما پرداخت نکردن و درخواست فسخ معامله رو بکنید یا هر جریمه ی دیگری که در قولنامه در نظر گرفتید .
اگه مبلغ کامل پرداخت شده که عملا معامله کامل انجام شده ، همون قولنامه هم اگر اصولی تنظیم بشه دسته کمی از سند نداره ، در واقع معامله کامله فقط یه قسمتیش که سند محضری هست ثبت قانونی نشده ، و مصداق فروش مال غیر نیست .
اگر نگرانی از بابت این قضیه دارید که سند هنوز به نام شماست با یه وکیل یا کسی که تو این معاملات تجربه داره مشورت کنید ، فکر میکنم میتونید برید یه شکایت بزارید رو موتور با همون سندی که دارید که توقیف بشه مجبور بشه بیاد محضر به نامش کنید .

masoud69
04-06-1397, 06:39 قبل از ظهر
سلام وقت خوش
این داستان سند قطعی چیه؟
الان میخوام موتور بفروشم
با برگه سبز و پلاک اگر برم توی تعویض پلاک به نام طرف بشه باز هم آیا باید بریم محضر ؟
چرا ؟؟؟ مگه تو همون برگه سبز اسمش ثبت بشه کفایت نمیکنه؟؟؟

saeid1346
04-06-1397, 09:39 قبل از ظهر
سلام
در مورد ارتکاب به جرم که پلیس پلاک رو مبنا قرار میده و پلاک به نام همسر اون فرده و کاری به شما نداره .
در مورد فروش مال غیر که گفتید بستگی داره قولنامه ای که نوشتید چه طوری بوده ؟ مقداری از مبلغ موتور رو نگه داشتن واسه روز سند زدن در دفترخانه یا کامل پرداخت کردن ؟ تو قولنامه این موارد رو نوشتید ؟ چه جریمه ای برای عدم حضور در محضر در قولنامه ذکر کردید ؟
اگه کامل پرداخت نکردن شما میتونی با سندی که داری و همون قولنامه ای که هست شکایت کنید که مبلغ معامله رو کامل به شما پرداخت نکردن و درخواست فسخ معامله رو بکنید یا هر جریمه ی دیگری که در قولنامه در نظر گرفتید .
اگه مبلغ کامل پرداخت شده که عملا معامله کامل انجام شده ، همون قولنامه هم اگر اصولی تنظیم بشه دسته کمی از سند نداره ، در واقع معامله کامله فقط یه قسمتیش که سند محضری هست ثبت قانونی نشده ، و مصداق فروش مال غیر نیست .
اگر نگرانی از بابت این قضیه دارید که سند هنوز به نام شماست با یه وکیل یا کسی که تو این معاملات تجربه داره مشورت کنید ، فکر میکنم میتونید برید یه شکایت بزارید رو موتور با همون سندی که دارید که توقیف بشه مجبور بشه بیاد محضر به نامش کنید .

سلام مجدد
تشکر فراوان
بله به شخصی که فروختم در همان تاریخ سال 91 یک برگه دست نویس تنظیم کردیم با مشخصات موتورسیکلت و یک شاهد هم امضا کرد ، این کفایت میکنه ؟

Yazdan
04-06-1397, 05:18 بعد از ظهر
سلام مجدد
تشکر فراوان
بله به شخصی که فروختم در همان تاریخ سال 91 یک برگه دست نویس تنظیم کردیم با مشخصات موتورسیکلت و یک شاهد هم امضا کرد ، این کفایت میکنه ؟
بله کافیه مشکلی پیش نمیاد .

Yazdan
05-06-1397, 01:40 بعد از ظهر
سلام وقت خوش
این داستان سند قطعی چیه؟
الان میخوام موتور بفروشم
با برگه سبز و پلاک اگر برم توی تعویض پلاک به نام طرف بشه باز هم آیا باید بریم محضر ؟
چرا ؟؟؟ مگه تو همون برگه سبز اسمش ثبت بشه کفایت نمیکنه؟؟؟
سلام
این یه قانون مسخره و دست و پا گیر هست که وسایل نقلیه الان تو ایران باید دو تا سند داشته باشن ، یکی همون سند سبز رنگ و هولوگرام داری هست که نیرو انتظامی میده یکی هم سند محضری ، نیرو انتظامی قبلا اعلام کرد همون سندی که ما میدیم کافیه و دیگه نیازی نیست برید محضر الکی هزینه کنید ولی قوه قضاییه و دفتر دارا زیر بار نرفتن ! چون بابت اون سندی که صادر میکنن درآمد بالایی نصیبشون میشه .
در نتیجه شما بعد انتقال پلاک باید برید دفتر خونه و سند رو انتقال بدید . اگه انتقال ندید برای شما که فروشنده ای مشکلی پیش نمیاد ولی برای خریدار مشکل ساز میشه برای همین همه خریدار ها اصرار به انتقال سند دارند و هزینشن هم عرفا با فروشنده هست .

aidin m
07-06-1397, 11:37 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید

باید چیکار کنم قربان ؟

باتشکر
سلام خیر به هیچ عنوان مشکلی نداره و هیچ مشکل پیش نمیاد حتی نیروی انتظامی اعلام کرده برگه سبز سنده و لازم نیست محضر برید
شما در هنگام تعویض پلاک هم مالکیت رو از خودتون سلب میکنید هم مسولیت قانونی و غذایی وسیله نقلیه رو بعد اون تاریخ حالا چه ادم بکشن با اون موتور خدای نکرده یا کشف فسادی صورت بگیره تمامی مسولیتش با صاحب برگه سبزه

masoud69
10-06-1397, 04:15 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان
رفتم موتور تعویض پلاک فقط برگه سبز گرفت شناسنامه و کارت ملی
به راهنما بوق چراغ ااصلا توجه نمیکنن
دوستان شهرستانی حتما باید مدارک مالکیت اجارنامه سال ویا بیمه داشته باشن
حدود 3 ساعت در نظر بگیرید کل مراحل
عوارض هم اختیاریه گیر نمیدن بهش که حتما پرداخت کنی
طبق گفته دوستان برگ سبز بالا ترین سند هست
دیگه بنده محضر نرفتم همونجوری دادم رفتش
برگه کارخانه و کارت سوخت تحویل خریدار شد
موفق باشید

مجد
19-06-1397, 11:04 قبل از ظهر
سلام من یه موتور خریدم چند سال پیش قولنامه ای حالا بعد چند سال میخام موتورو بزنم به نام ولی صاحبش که ازش موتورو خریدم (صاحب اولش که سند کارخونه ای به نامشه ) مرده اگه میشه منو راهنمایی کنید که چطور میتونم موتورو بزنم به نامم

نیما نادری
26-06-1397, 09:45 قبل از ظهر
دریافت هزینه برای به نام زدن موتور صفر کیلومتر غیر قانونی است

!Al
04-07-1397, 08:04 قبل از ظهر
سلام
من میخوام یه موتور دایچی بخرم طرف میگه پلاک ملی و سند کمپانی رو داره ولی کارت و برگ سبز نداره برای همین زیر قیمت زده بنظر شما اگه بخرمش برام مشکل پیش میاد !!؟؟

ALEX_HOT
04-07-1397, 08:19 قبل از ظهر
سلام
من میخوام یه موتور دایچی بخرم طرف میگه پلاک ملی و سند کمپانی رو داره ولی کارت و برگ سبز نداره برای همین زیر قیمت زده بنظر شما اگه بخرمش برام مشکل پیش میاد !!؟؟

سلام
اگه پلاکش مربوط به شهر خودتونه اشکال نداره
میتونی بیمه ش کنی و ببری نمایندگی شهرتون بفرسته برا سند
قولنامه هم که نوشتی یادت باشه ساعت و تاریخ توش بنویسی و ذکر کنی تا این تاریخ هرگونه خلافی و کشف فساد به عهده فروشنده ست
خلافی موتور و بگیر، استعلام آگاهی هم یادت نره
توی سند کمپانی قسمت بالا سمت راست نوشته این موتور مثلا برا خوزستان و یا.... هستش

Masoud neverborn
04-07-1397, 08:56 قبل از ظهر
سلام عزیز. من هرچی درمورد مراتب اصولی خرید و فروش کارکرده خوندم دستم نیومد جوابم.
سوالم اینه که من الان یه موتور کارکرده از یه فروشگاه قولنامه کردم کل مبلغم شد ۵.۸ که اصرار داشت من ۵ تومنشو بدم تا بتونم موتورو ببرم. من دفعه اولمه که اصن با سند و قولنامه و این شرو ورا سرکار دارم و هیچی رسما نمیدونم. توی قولنامه از شروط قید شده که طی ده روز موظفه سند رو بیاره بده بمن. خود فروشنده هم گفت نمیخواد تو کاری بکنی بمن وکالت میدی من میبرم محضر و این چیزا الانم منتظرم خبر بده برا محضر‌.یه توضیح کامل راجع به اینکه مراحلی که باید طی کنم چیه؟ اول بریم خلافی بگیریم یا بریم محضر یا پلاک؟ گیج شدم:297:

masoud69
05-07-1397, 10:40 قبل از ظهر
سلام
شما موتور میبینی
قرار میزارید تعویض پلاک
اون فروشنده باید وکالت از صاحب موتور داشته باشه نه شما (البته برعکس میشه اما اطمینانی نیست )
توی تعویض پلاک موتور به نام شما میشه بعد از اون اگر طرفین موافقت کردن میرید محضر چون همون برگ سبز سند محکمی هست
پول اول نباید بدی
بزار تو تعویض پلاک که به نامت شد واریز کن حسابش
خلافی به عهده فروشنده موتوره صاحب موتور
اگر سند سفید باشه که باید از مغازه دار سند تحویل بگیری اونم باز وکالت نمیخواد
اگر مغازه دار قولنامه داده و زیر قولنامه امضا و مهر مغازه زده مشگلی نمیتونه به وجود بیاره حواست باشه مغازه جواز کسب داشته باشه

Masoud neverborn
05-07-1397, 11:39 بعد از ظهر
مرسی. من امروز از فروشنده پرسیدم گفت من شنبه میارمش مغازه صاحب موتورو وکالت میده بهت ببر تعویض پلاک و محضر.
من متاسفانه پول رو دادم بیشترشو
قولنامه کردیم اوردمش خونه.نمیخواستم مغازه طرف بمونه چیزی ازش وا کنه یا تعویض کنه جنس آشغال بندازه.الان فقط مونده صبح برم خلافیشو چک کنم طرف گفت شماره پلاکم بدی بهت میدن چون پلاکشو طرف تازه عوض کرده اون شبی که قولنامه کردیم کارت موتورو بهم نداد فقط بیمه نامشو داد.البته شماره شاسی و موتورو چک کردیم و بنظر کارخونه ای میومد دستی نبود.خیلی تمیز بود.الان فقط سوالم اینه که باقیمونده پول رو نگه دارم برم تعویض و سند بعد بهش بدم؟
چون تو قولنامه نوشته مابقی پول بعد سند زدن.حالا مشکل اینجاس طرف بامن که نمیاد پول رو بهش بدم تو محضر.چجوری فروشنده هه بهم اطمینان کنه که بعد سند زدن پول رو بریزم براش؟ یا اینکه اگه موقع گرفتن وکالت ازم پول رو بخواد چه اطمینانی هست که سند و هویتش مورد دار نباشه؟ دیگه پول رو بگیره دستم به ... باقر هم بند نیس.مرسی از وقتی که میزارین جواب میدین:grouphug:

masoud69
06-07-1397, 04:16 قبل از ظهر
سلام قولنامه داری توی دستت هر اتفاقی بیوفته طرف پاسخگو هست
پولم که دادی
بگو سند بزنم الباقی میدم
کارت موتور اینا باید پیشت باشه تعویض پلاک ازت میگیره
وکالت وقتی بده دیگه کار تمومه
شما قبض پرداختی پول ها رو نگه دار
یه 65 تومن تو تعویض پلاک پرداخت میکنی
اون شماره خلافی هم تو سایت ها بزنی برات میاره دیگه نمیخواد 5 تومن بدی
مبارکت باشه

Masoud neverborn
07-07-1397, 12:46 قبل از ظهر
مرسی واقعا. ممنون:22:

4ever
21-07-1397, 03:42 بعد از ظهر
سلام داداش
خوبی؟
من الان میخوام یه موتور بفروشم ، کافیه بدم محضر و به طرف وکالت بدم برا خودش تعویض پلاک؟
مشکلی پیش نمیاد یوقت با پلاک من خلافی کنه؟
موقع محضر پول کامل باید بگیرم؟
چه مدارکی لازمه ببرم محضر ؟

خیلی ممنون از لطفت🙏🌷

Yazdan
21-07-1397, 10:09 بعد از ظهر
سلام داداش
خوبی؟
من الان میخوام یه موتور بفروشم ، کافیه بدم محضر و به طرف وکالت بدم برا خودش تعویض پلاک؟
خیلی ممنون از لطفت������������
سلام
وکالت فروش بدی کار تمومه و باید کل پول رو بگیری . برای اینکه با پلاکت خلاف نکنه باید برای وکالت مدت محدود بزاری که مجبور شه زود بره تعویض پلاک . من برای اینکه خیالم راحت باشه خودم روز معامله میرم تعویض پلاک که همونجا کار تموم بشه . مدارک هم سند موتور ، خلافی ، عوارض ، شناسنامه ، کارت ملی

- - - Updated - - -

سلام داداش
خوبی؟
خیلی ممنون از لطفت������������
سلام
وکالت فروش بدی کار تمومه و باید کل پول رو بگیری . برای اینکه با پلاکت خلاف نکنه باید برای وکالت مدت محدود بزاری که مجبور شه زود بره تعویض پلاک . من برای اینکه خیالم راحت باشه خودم روز معامله میرم تعویض پلاک که همونجا کار تموم بشه . مدارک هم سند موتور ، خلافی ، عوارض ، شناسنامه ، کارت ملی

4ever
22-07-1397, 07:42 قبل از ظهر
خیلی ممنون دادا از لطفت
۲تا سوال دیگه
موتورم نو هست و تازه خریدم.عوارض که نباید بدم؟
۲ اینکه کجاها میتونم بدم برا تعویض پلاک؟ برا موتور با ماشین فرق میکنه؟
[Only registered and activated users can see links]

4ever
22-07-1397, 09:40 قبل از ظهر
خیلی ممنون دادا از لطفت
۲تا سوال دیگه
موتورم نو هست و تازه خریدم.عوارض که نباید بدم؟
۲ اینکه کجاها میتونم بدم برا تعویض پلاک؟ برا موتور با ماشین فرق میکنه؟
[Only registered and activated users can see links]

amini10
21-09-1397, 01:03 بعد از ظهر
با سلام
ببخشید موتورهای مزایده ای که دارای پلاک ملی میباشند با برگه ستاد امام میتونیم برای سند اقدام کنیم

miladesi
13-03-1399, 08:12 قبل از ظهر
سلام
طرح ویو مدل ۹۰ دارم میخوام بفروشم الان پلاکش تعویض میشه یانه
و اینکه میخوام یه موتور مدل ۸۹ بگیرم(کثیر۱۵۰) پلاکش عوض میشه؟
سال بعد بخوام دوباره بفروشم چجوری میشه؟

farshad 54
13-03-1399, 09:35 قبل از ظهر
اگر پلاک ملی داشته باشه مشکلی نداره

han2010
26-03-1399, 09:08 قبل از ظهر
میشه راهنمایی کنید سرم کلاه نره و دردسر نشه برام.
من بخوام برم یه استان دیگه موتور بخرم بیارم باید چی کار کنم ؟
دو حالتش رو لطفا توضیح بدید. هم موقعی که موتور صفر هست هم موقعی که موتور صفر نیست.
تاحالا موتور خریداری نکردم.

farshad 54
27-03-1399, 04:42 قبل از ظهر
موتور کارکرده اگر از شهر دیگه بخری اونجا از فروشنده وکالت کاری و فروش میگیری بعد میای شهر خودتون با اون وکالتی که گرفتی نعویض پلاک میکنی و سند قطعی میزنی

موتور صفر و ترجیحا باید از شهر خودتون بخری

چون در صورت خرید موتور صفر از یه شهر دیگه باید مدارکتو بدی به مغازه دار که اون بفرسته شرکت و چون موتورها الان پلاک شده از کارخونه میان بیرون و پلاک موتور احتمال زیاد مربوط به همون شهر هست شما باید

یه ادرس محل سکونت تو اون شهر داشته باشی که کارت موتور بیاد اونجا و فکر کنم در این صورت باید مدارک یه نفر که ساکن اون شهر هست و بدی به کارخونه و بعد از صدور کارت موتور از اون طرف وکالت بگیری

بری شهر خودتون موتور و تعویض پلاک کنی و سند به نام خودت کنی

*Falcon*
27-06-1399, 09:36 قبل از ظهر
موتور دست دوم باید سند دفترخونه هم داشته باشه برای فروش؟
من قصدم خرید موتور کارکردس

*Falcon*
31-06-1399, 06:34 بعد از ظهر
؟؟

معمار
01-07-1399, 10:35 قبل از ظهر
موتور دست دوم باید سند دفترخونه هم داشته باشه برای فروش؟
من قصدم خرید موتور کارکردس

موتور کارکرده دو نوع داریم

یا سند و پلاکش به نام مالک فعلی اش خورده
که با مالک تشریف میبرید تعویض پلاک و بعد دفتر خونه براتون سند قطعی میزنن یا میرید وکالت میگیری و کارهاش و خودتون انجام میدید

نوع دوم سند و پلاک به نام مالک فعلی نخورده که بهش میگن سند سفید
که در این صورت شما باید حتما حتما حتما برید اون مغازه ای که موتور و خریدن یا مغازه ای که مدارک موتور دست اونه
چون امکان داره طرف بدهکار باشه یا هزار اتفاق دیگه که نتونید سند موتور سند سفید و به نام خودتون بزنید

amirra
21-04-1400, 11:07 بعد از ظهر
دوستان کسی میتونه اطلاعاتی در مورد پلاک و صدور کارت موتور برای موتور مزایده ای بده ؟
موتور مدل 94 هست و فقط برگه مزایده داره.

- - - Updated - - -

دوستان کسی میتونه اطلاعاتی در مورد پلاک و صدور کارت موتور برای موتور مزایده ای بده ؟

ARSH
21-04-1400, 11:30 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

نمیشه گرامی

amirra
22-04-1400, 07:13 بعد از ظهر
نمیشه گرامی
مطمئنید ؟ خب پلاک نشه پس در این صورت برگه مزایده چه فرقی با برگه اوراقی داره ؟
به عبارتی همون اوراقی میشه که

ARSH
23-04-1400, 11:22 قبل از ظهر
مطمئنید ؟ خب پلاک نشه پس در این صورت برگه مزایده چه فرقی با برگه اوراقی داره ؟
به عبارتی همون اوراقی میشه که

بله داداش همینطور هست که میفرمایید
موتورای مزایده ای معمولا به صورت دسته ای مزایده گذاشته میشن به فرض مثال 50 تا هندا فلان روز به صورت مزایده به فروش میرسه در بعضی موارد ( اکثر موارد ) حتی برگه مزایده جداگانه هم نداره و یه برگه برای 50 تا موتور هست و فقط یه شماره اون وسط مختص فلان موتور روش با ماژیک رنگی خط میکشن که این برگه ماله این موتور که صرفا اعلام کنه سرقتی نیست و از طریق مزایده خریداری شده . همونو 50 تا کپی میگیرن روی شماره هر کدوم از موتورا یه علامت میزنن و میدن

معمولا موتورای مزایده ای برای استفاده تو روستا و محل های بی مامور و گیر دار خریداری میشه