PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا موتور تو سربالایی راه نمیره؟؟

B-MAX
14-01-1393, 09:24 قبل از ظهر
سلام
من یه موتور هوندا 125 دارم دوساله که خوابه اخه دلم نمیاد بفروشمش خیلی مرده:دی توی کفی و سرازیری 1 پشته - 2 پشته - 3 پشته توی دنده 4 دور موتور رو روی 10 هزار دور میچسبونه و میره:2gwb921:
اما یه ایرادی داره اون ایراد اینه که وقتی به سربالایی برسی چه تند باشه چه معمولی موتور دیگه راه نمیره انگار براوو سوار شدی!!
توی همون سربالایی موتور هوندا راحت دنده دو و سه رو پر میکنه و از کنارم رد میشه اما این موتور همون دنده یک باید بری...اصلا راه نمیره:wall3:
پیش چنتا موتور ساز بردم یکی گفت از شمعه...یدونه نو انداختم
یکی گفت مصرفش زیاده خفه میکنه...دادم مصرفشو کم کرد فایده نداشت
یکی دیگه گفت مصرفش کمه...گفتم زیاد کن!!!
و... که هیچکدوم فایده نداشت
نمونه این مشکل رو یکی از فامیلهای ما داشت که ماشین صفرش توی سربالایی اصلا راه نمیرفت اینقدر اینور و اونور نشون تعمیرکار داد و ماشین درست نشد که اخر کفری شد برد فروختش!

خواهشی که دارم اینه که اگه واقعا کسی 100% میدونه مشکل از کجاس منو راهنمایی کنه که ایرادشو برطرف کنم
خودم فکر میکنم ایراد یا از برقه یا کاربرات اما نمیدونم دقیقا از چیه:hanghead:

ami
14-01-1393, 09:34 قبل از ظهر
60% ممکنه از صفحه کلاچت باشه

B-MAX
14-01-1393, 10:07 قبل از ظهر
60% ممکنه از صفحه کلاچت باشه

روزای اخری که سوار میشدم دیسک و چهار شاخ fcc ژاپن + صفحه کنتکس ژاپن نو روی موتورم انداخته بودم
منظورم این بود که توی سربالایی اصلا گاز نمیخوره انجین جون نداره که موتور رو راه ببره
تو سربالایی ریپ نمیزنه خیلی عادیه فقط راه نمیره!!

MANHUNT
14-01-1393, 01:52 بعد از ظهر
سره سر بالایی یا قبلش دتده هارو پر میکنی؟ اصن دنده ها پر میشن یا یه حالت ریپ تو موتورت به وجود میاد؟ با چه دنده ای حرکت میکنی تو سر بالایی؟راستی وزنت چقدر هست؟تو زمانی که موتور خیلی داغه یا گرمه به سربالایی میرسی؟باتریت ابیه نگا کن ببین سولفانت زده یا نه؟ با توجه به این که دوسال خوابیده بوده احتمال داره از برقش باشه

02109002
14-01-1393, 02:03 بعد از ظهر
درود ...

زور و کشش موتور بعضی اوقات میتونه از سوپاپ و حتی رینگ و پیستون باشه

B-MAX
14-01-1393, 02:21 بعد از ظهر
سره سر بالایی یا قبلش دتده هارو پر میکنی؟ اصن دنده ها پر میشن یا یه حالت ریپ تو موتورت به وجود میاد؟ با چه دنده ای حرکت میکنی تو سر بالایی؟راستی وزنت چقدر هست؟تو زمانی که موتور خیلی داغه یا گرمه به سربالایی میرسی؟باتریت ابیه نگا کن ببین سولفانت زده یا نه؟ با توجه به این که دوسال خوابیده بوده احتمال داره از برقش باشه

از همون اولش اینجوری بود
با دنده 3 دور موتور روی 8-9 هم بری توی شیب انگار قدرت موتور یکدفعه نصف میشه حتی اگه تخته گاز بری توی سربالایی همینجور دور موتور کم میشه و باید دنده کم کنی اخرش با دنده یک زور بزنی بری بالا
یه شیبی مثل بالای لشگرک (خ شاهد) که خیلی هم تند نیست
با باک پر هم همینجوریه

درود ...

زور و کشش موتور بعضی اوقات میتونه از سوپاپ و حتی رینگ و پیستون باشه

والا فنی هیچ ایرادی نداره هوندا 125 چنتا داشتم و خیلی هم سوار شدم هیچ کدوم به اندازه این موتور من گاز نمیخوره
واسه همین دلم نمیاد بفروشمش اما ایرادش اینه که تو سربالایی اینطوری میشه

senior.alireza
14-01-1393, 02:57 بعد از ظهر
یکی از عوامل شتاب و مصرف و حتی داغ کردنه موتور فیلر هست . فیلر رو چک کردی ؟ . و یه مورد خیلی ریز که کسی بهش توجه نمیکنه درگیر بودن لنت ترمز مخصوصا جلو هست این دو مورد رو بررسی کن . ( هرکار میکنی بکن ولی هوندا اصل رو نفروش که پشیمون میشی هوندا دکورش هم قشنگه )

farzin
14-01-1393, 03:41 بعد از ظهر
از عوامل مهم جون نداشتن موتور :
صفحه کلاچ ، خورشیدی عقب کوچک ، رینگ پیستون ، کمپرس ضعیف ، و در کل فرسوده بودن موتور هست
مهمتر از همه همون صفحه کلاچ هست که زمان قدیم از صفحه کلاچ تک پر هوندا نام میبردند و بعدها انرژی رو هم زیاد به گوشم میخورد که مارک خوبی هست ... اینی که شما بستین مطمئنید کیفیت مرغوبی داره ؟ اسم ژاپن رو توی این بازار قطعات چینی قابل اعتماد نمیتونه باشه

B-MAX
14-01-1393, 04:55 بعد از ظهر
یکی از عوامل شتاب و مصرف و حتی داغ کردنه موتور فیلر هست . فیلر رو چک کردی ؟ . و یه مورد خیلی ریز که کسی بهش توجه نمیکنه درگیر بودن لنت ترمز مخصوصا جلو هست این دو مورد رو بررسی کن . ( هرکار میکنی بکن ولی هوندا اصل رو نفروش که پشیمون میشی هوندا دکورش هم قشنگه )

لنت ترمز رو والا چک نکردم اما توی کفی هیچ ایرادی نداره

از عوامل مهم جون نداشتن موتور :
صفحه کلاچ ، خورشیدی عقب کوچک ، رینگ پیستون ، کمپرس ضعیف ، و در کل فرسوده بودن موتور هست
مهمتر از همه همون صفحه کلاچ هست که زمان قدیم از صفحه کلاچ تک پر هوندا نام میبردند و بعدها انرژی رو هم زیاد به گوشم میخورد که مارک خوبی هست ... اینی که شما بستین مطمئنید کیفیت مرغوبی داره ؟ اسم ژاپن رو توی این بازار قطعات چینی قابل اعتماد نمیتونه باشه

کاش اینطوری بود و قطعه ایش خراب یا ضعیف بود اون موقع سریع ردیفش میکردم اما باور کن تو کفی یا سرازیری هیچ ایرادی نداره
فقط تو سربالایی جون نداره نمیدونم ممکنه از کاربرات باشه؟ مثلا چون موتور توی یه زاویه قرار میگیره نمیدونم مثلا بالشتک کاربرات گیر بکنه و بنزین به کاربرات نیاد؟؟

نمونه این صفحه روی cg 125 داییم هست که از سال 86 روی موتورشه و هر موقع روغن عوض میکنه صفحه کلاج جون تازه میگیره!!
موتور سازم زمانی که صفحه پر 80 تومن و fcc 30 یا 35 تومن بود این صفحه کلاچ رو 60 تومن بهم داد العان میگه اون صفحه که دوسال پیش بهت دادم دیگه پیدا نمیشه

اینم بگم تو سربالایی طوری نیست که دور موتور روی 10 بیاد اما صفحه ضعیف باشه موتور به زور راه بره
سربالایی کلا انجین دور نمیگیره

stoncold
14-01-1393, 06:28 بعد از ظهر
داداش چند کیلو هستی شماروغن کم میکنه موتورت؟

abolfazl.s
14-01-1393, 06:47 بعد از ظهر
سلام دوست گرامی گفتی موتور دو ساله خوابیده پس صفحه کلاچت خشک خشکه اون دوستمونم راست می کفت از سر سیلندر می تونه باشه همون انگشتی ها و سوپاپها

davood fantom
14-01-1393, 06:49 بعد از ظهر
سلام . پیشنهاد میکنم وقتی که تو شیب هستی کنار خیابون توقف کن و موتورو خلاص کن گاز بده ببین دور موتور به طور عادی بالا میره یا نه؟؟ نمیخوام صد در صد نظر قطعی بدم اما احتمال زیاد ایراد از کاربراتوره. جهت اطمینان میتونی یک کاربراتور سالم قرض کنی، تستش کن ببین اگه درست شد برو تو نخ کاربراتورت

farzin
14-01-1393, 07:40 بعد از ظهر
وقتی موتور شما توی کفی خوب میره پس نه مشکل برقی هست نه شمع و نه کاربراتور و نه لنت ترمز و نه ...
خورشیدی عقب شما ببین کوچیکتر از استانداردش نباشه
شما با این توصیفات قاعدتا موتورتون باید والف بزنه
صفحه کلاچ با اینکه یک مارکن ولی میتونه مال شما خوب نباشه ولی مال دایی خوب باشه به دلایل مختلف ، صفحه کلاچ تو سرعت تاثیر نداره ، توی قدرت و شتاب موتور موثر هست
رینگ پیستون هم ضعیف باشه کمپرس ضعیفی درون سیلندر ایجاد میشه
برای تست صفحه کلاچ شیوه های متنوع هست ... امتحان کن ، پا روی پدال ترمز عقب و زدن توی دنده و بقیش و ... نیم کلاچ ... و ... تک چرخ ... و تیک آف و ...

- - - Updated - - -

در ضمن روغن استفاده شده و میزانش روی صفحه کلاچ تاثیر داره ... این یکی از اون دلایل مختلف بود...

- - - Updated - - -

مدل موتور چنده ؟

پروازی
14-01-1393, 08:50 بعد از ظهر
سلام . پیشنهاد میکنم وقتی که تو شیب هستی کنار خیابون توقف کن و موتورو خلاص کن گاز بده ببین دور موتور به طور عادی بالا میره یا نه؟؟ نمیخوام صد در صد نظر قطعی بدم اما احتمال زیاد ایراد از کاربراتوره. جهت اطمینان میتونی یک کاربراتور سالم قرض کنی، تستش کن ببین اگه درست شد برو تو نخ کاربراتورت

همون توی خونتون چرخ جلو رو بده بالا رو یه چیزی بذارش پیشنهاد این دوستمون رو انجام بده

Babak
14-01-1393, 08:59 بعد از ظهر
آقا اون فیوز اگزوز رویه چک بکن ممکنه اون سوخته باشه موتور نفسش کم شده

Sent from my ME173X using Tapatalk

cottlas
14-01-1393, 10:17 بعد از ظهر
[QUOTE=Babak;228571]آقا اون فیوز اگزوز رویه چک بکن ممکنه اون سوخته باشه موتور نفسش کم شده

Sent from my ME173X using Tapatalk
فیوز اگزوز ؟:297:قبلنا فیوز دلکو یا همون فیوز پلاتین داشتیم اما فیوز اگزوز...

- - - Updated - - -

موتور اگه به دلیل گشاد شدن سیلندر کمپرس کم کرده باشه تو سربالایی کم میاره و تو جاده تخت خوب کار میکنه. از نشانه های تشخیصش میشه گفت که سیلندر از حد معولی داغتر میشه هنگام هندل زدن هندل به راحتی و با مقاومت کمی پایین میره و اتفاقا تو جاده تخت شتابش بالا میره
اگه صفحه کلاج مشکل داشته باشه وقتی موتور رو تو سر بالایی گاز بدی موتور گاز میخوره ولی هماهنگ با گاز خوردن موتور راه نمیره انگار موتور رو نیم کلاج کرده باشی.
وقتی تنظیم کاربراتور به هم بخوره و سوخت رقیق بشه یعنی مقدار هوا بیشتر شده باشه موتور شتابش بالا میره و قدرتش کم میشه در اینصورت هم موتور بیشتر از حد معمول داغ میشه .
اگه مشکل برقی داشته باشه معمولا درجا کار کردن،سربالایی یا سر پایینی براش فرق نداره در هر صورت موتور بد کار میکنه .
اما اگه به دلیلی تو شیب جاده بنزین داخل کاربراتور به اندازه ریخته نشه و سطح بنزین داخل کاسه کاربراتور از حد استاندارد پایین تر بیاد باز هم موتور با سوخت رقیق مواجه میشه و ضعیف کار میکنه.
پس شما بهتره به قول دوستمون موتور رو تو شیب قرار بدی و موتور کار کنه و بلافاصله نتیجه گیری نکنی تا مطمعن بشی تو وضعیت جاده قرار گرفته بعد گازش بدی ببینی موتور جوندار گاز میخوره یا نه بعد با توجه به نتیجه کار دنبال ایراد بگردی.

B-MAX
15-01-1393, 10:15 قبل از ظهر

درست میگی اول باید با یه کاربراتور دیگه که اطمینان دارم سالمه تست کنم

خورشیدی فابریکه موتور تک هندل روشنه و کمپرسش عالیه روغن هم کم نمیکنه صدای رینگ هم نداره گفته بودم تو کفی هیچ ایرادی نداره
ممنون از دوستایی که وقت گذاشتن
من امتحان میکنم خبر میدم

Gladiator
15-01-1393, 10:31 قبل از ظهر
از صفحه کلاچ نیست به برق هم ربطی نداره ، اگه از کاربراتورت نباشه فیلر سوپاپاتو چک کن و اگه مشکل حل نشد رینگات ضعیف شده

davood fantom
15-01-1393, 06:14 بعد از ظهر
همون توی خونتون چرخ جلو رو بده بالا رو یه چیزی بذارش پیشنهاد این دوستمون رو انجام بده

تو خیابون باشه بهتره تا با موتور دور بزنه و کاملا گرم شده باشه

parsa-suzuki
15-01-1393, 06:27 بعد از ظهر
دو مورد هست که باید چک کنی :
1-لقی یا فیلر سوپاپ ها
2-سالم و تمیز بودن فیلتر شیر بنزین

ناصر خان
10-09-1394, 03:21 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز موتورت رینگ وپیستان وصفحه کلاچ میخاد حدودا 100تومن خرج داره هر چه زود تر رینگ و پیستانش را عوض کن تا روغن سوزی نیفتاده وگرنه خرجت بیشتره

erfi.747
10-09-1394, 03:56 بعد از ظهر
از صافی بنزین هم میتونه باشه .. من واسه هوندای خودم صافی عوض کردم الآن سر بالایی دنده 4 هرچی گاز میدم نمیره و مجبورم برم 3 یا اینکه 3 رو تا ته پر کنم بعد برم 4 که سرعت ثابت میمونه و فقط کم نمیشه .. قبل این که صافی عوض کنم دنده 4 موتور میکند آسفالتو حتی دو ترکم سر بالایی دنده 4 میرفت اما الآن یه ترکم نمیره ..

mehdig
10-09-1394, 08:39 بعد از ظهر
سلام
من یه موتور هوندا 125 دارم دوساله که خوابه اخه دلم نمیاد بفروشمش خیلی مرده:دی توی کفی و سرازیری 1 پشته - 2 پشته - 3 پشته توی دنده 4 دور موتور رو روی 10 هزار دور میچسبونه و میره:2gwb921:
اما یه ایرادی داره اون ایراد اینه که وقتی به سربالایی برسی چه تند باشه چه معمولی موتور دیگه راه نمیره انگار براوو سوار شدی!!
توی همون سربالایی موتور هوندا راحت دنده دو و سه رو پر میکنه و از کنارم رد میشه اما این موتور همون دنده یک باید بری...اصلا راه نمیره:wall3:
پیش چنتا موتور ساز بردم یکی گفت از شمعه...یدونه نو انداختم
یکی گفت مصرفش زیاده خفه میکنه...دادم مصرفشو کم کرد فایده نداشت
یکی دیگه گفت مصرفش کمه...گفتم زیاد کن!!!
و... که هیچکدوم فایده نداشت
نمونه این مشکل رو یکی از فامیلهای ما داشت که ماشین صفرش توی سربالایی اصلا راه نمیرفت اینقدر اینور و اونور نشون تعمیرکار داد و ماشین درست نشد که اخر کفری شد برد فروختش!

خواهشی که دارم اینه که اگه واقعا کسی 100% میدونه مشکل از کجاس منو راهنمایی کنه که ایرادشو برطرف کنم
خودم فکر میکنم ایراد یا از برقه یا کاربرات اما نمیدونم دقیقا از چیه:hanghead:

برای اینکه مطمین شی موتور رو روشن کن بعد وقتی خلاصه تا ته گازو بگیر
اگر ریپ زد و دود سیاه از اگزوز داد مربوط به کاربراته
اگر قطع و وصل کرد مثل روشن خاموش یعنی برق مشکل داره
دستت رو بکن ته اگزوز اگر چرب بود یعنی روغن سوزیه
و اینکه دنده 1 دو ترکه یا 3 ترکه چطور راه میوفته
اگر ضعیف باشه و کلاج تیز یعنی رینگ و پیستون اگر کلاج تیز نباشه و زور زیاد باشه یعنی صفحه هست
اگر هر دو باشه یعنی هر دو مشکل دارن
وقتی موتور سرده و خاموس سوییچ رو باز نکن هندل بزن ببین اگر هندل محکم بود و سریع هندل نرفت پایین و همچنین لگد برگشتی قوی بود یعنی رینگ و پیستونت سالمه
هر چی ضعیف تر برگرده یعنی رینگ و پیستون مشکل داره

ukiocsmo
27-10-1396, 10:12 قبل از ظهر
وسیله بسیار کاربردی داریم بنام کمپرس سنج که بجای شمع وصل میشه و شبیه گیج درجه باد، درجه داره و مقدار فشار داخل سیلندر رو نشون میده. بعداز قطع برق و بنزین و غیره، اونو جای شمه میبندیم و چندبار هندل یا استارت میزنیم اگه درجه به عدد مورد نظر رسید، رینگ و سوپاپ و فیلر و واشر درستند، اگه نرسید، یک قاشق روغن (بهتره روغن ۵۰ باشه) از محل شمع میریزیم داخل موتور و دوباره کمپرس سنج رو وصل و هندل میزنیم، اگه درجه اومد بالاتر، ایراد از رینگه اگه نیومد بالاتر، از فیلر یا سوپاپ یا واشر سرسیلندره.

مهدی شتاب زده
07-08-1397, 01:12 قبل از ظهر
از نطر تجربه شخصی میگم از کمپرس یا نسبت تراکم میتونه باشه یعنی در حد مورد نیاز نیست.از دلایلشم میتونه این باشه تو سر بالایی یا وقتی از روبرو باد میاد موتور از جون میره اما تو کفی و سر پایینی خوبه حالا به هر حال اساتید بهتر میدونن