PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سربازی

Kami
09-04-1390, 03:29 بعد از ظهر
با سلام
دوستانی که سربازی رفتن بیان از خاطرات سربازی بگن و توضیح بدن با چه مدرکی رفتن و کجا خدمت کردن
من خودم میخوام برم با دیپلم اما 2 دل موندم :wall3:

Alireza
09-04-1390, 04:54 بعد از ظهر
خدا رو شکر من معاف شدم

error58
09-04-1390, 06:07 بعد از ظهر
من سال 77 با دیپلم رفتم:sumo:
آموزشی پادگان مالک اشتر اراک
بقیه خدمت عقیدتی سیاسی بهداری کل ناجا (میدون انقلاب)
کوی دانشگاه اون زمان واسه من خاطره شد...[Only registered and activated users can see links]

mosim2m
09-04-1390, 07:24 بعد از ظهر
کوی دانشگاه اون زمان واسه من خاطره شد...[Only registered and activated users can see links]

ینی لباس شخصی بودی ؟؟؟؟:3ztzsjm::waiting:

nOviA
09-04-1390, 08:00 بعد از ظهر
با دیپلم یکم برات سخت میشه. اگر میتونی درستو ادامه بده.

error58
10-04-1390, 12:50 قبل از ظهر
نه بابا سرمون تو كار خودمون بود.
ینی لباس شخصی بودی ؟؟؟؟:3ztzsjm::waiting:

Ali
10-04-1390, 07:27 قبل از ظهر
اگه سن پدرتون نزدیک 60 ساله و تک فرزندین(شرایط خودم) یه چند سال ادامه تحصیل بدین تا 60 سالش بشه

Kenji
10-04-1390, 12:44 بعد از ظهر
خدارو شكر طبق اخرين معاينه اي كه ديروذ شدم احتمال ٨٠ درصد معافم. مشكل مخ دارم. هفته ديكه مدارك و ميفرستم

nOviA
10-04-1390, 01:01 بعد از ظهر
منم معاف شدم. کفالت

حسـن
10-04-1390, 08:30 بعد از ظهر
منم معاف شدم -سهمیه خاص

ap_peiki
10-04-1390, 09:06 بعد از ظهر
منم بابام به اندازه ی معافی من و یه ده نفر دیگه سابقه جبهه داره ولی با این قانونی که امثال تصویب کردن فقط نه ماه کم میشه :mad_majidonline:

---------- Post added at 10:06 PM ---------- Previous post was at 10:04 PM ----------

اگه سن پدرتون نزدیک 60 ساله و تک فرزندین(شرایط خودم) یه چند سال ادامه تحصیل بدین تا 60 سالش بشه
این قانون در صورتیه که وقتی شما 18 سالته بابات 60 به بالا باشه و اگه وقتی شما18 سالته بابات 58 .صبر کنی تا بیست سالگی نمیشه وباید بری:laie_14:

soroush adventure
11-04-1390, 09:56 قبل از ظهر
من با دیپلم رفتم. اموزشی نیروی هوایی مهراباد بودم خدمت هم تو خیابون دماوند. 6 صبح میرفتم 12 میومدم خونه. اول مسئول انبار بودم بعد مسئول اسایشگاه اخرشم منشی فرمانده گردان :4chsmu1:.البته یکم پارتی داشتم
کلا با دیپلم سربازی خیلی مزخرفه همش استرسه. حالا من شانس و پارتی داشتم ولی همیشه اینجوری نی

BKING
25-04-1390, 09:38 بعد از ظهر
سلام

من آموزشی 04 بیرجند بودم

لازمه بدونید خدمت تو سپاه آسونتر از ارتش یا نیروی انتظامیه ارتش عمر آدمو می...:98:

منم الان دیپلم محسوب می شم و دهنم سرویس شده البته چون کسری داشتم چیزی باقی نمونده و رو به پایانه

shadow
26-04-1390, 06:07 بعد از ظهر
من که معاف شدم خیالم راحته.....:22:

alip
13-05-1390, 02:12 قبل از ظهر
يادش بخير خرداد 68 رفتم سربازى اموزشى كهريزك بودم بعد ازسردوشى رفتم بادكان حشمتيه سه راه سبلان اونموقع 8000 اسير عراقى اونجا بود16 ماه اونجابودم بقيشو رفتم منطقه عملياتى:7tir: (سه راه فكه دشت عباس موسيان وقراركاه لشكر 21 حمزه)البته جنك تموم شده بود ...........جوونى كجايى كه يادت بخيييييييير:28:

reza KTM
14-05-1390, 04:05 قبل از ظهر
منم بابام که شصت سالش شد سریع اقدام کردم و معافیم رو گرفتم
من دوستم زیر دیپلم بود افتاد لب مرز کردستان
پسرخالم زیر ریپلم خاش زاهدان
کلا زیر دیپلم لب مرزی دیپلم شانسیه آموزشی که حتما شهرستان ولی دوره رو اگر خوش شانس باشی میفتی کرجی ورامینی وگرنه که اهواز و ...
با لیسانس و بالاتر هم احتمال زیاد تهرانی

جانسون
15-05-1390, 10:33 بعد از ظهر
دفتر چه پست کردم چن وقت دیگه برگه سبزش بیاد برم گواهی ناممو بدم برا صدور....:gigglesmile:

کلا ۴۵ روز بهم فقط آموزشی* خورده.:icon_pf _96_:..% جنبزیو جپیه بدادم رسید

شفیع
15-05-1390, 11:24 بعد از ظهر
من با کاردانی رفتم سربازی،
سرباز معلم بودم، زیر نظر نیروی زمینی سپاه دو ماه آموزشی وسط مرداد وسط بیابون های یزد بودم، خوب یادمه از بس آفتاب شدید بود پوست سرمون تاول زده بود،
بعدش یک ماه آموزش تربیت معلمی، و بعد دو سال توی یکی از روستا های دور افتاده و محروم به بچه های قد و نیم قد درس می دادم، چه زمستون هایی که نگذروندیم یادش به خیر
شاید واسه خیلی ها سربازی دوران بدی باشه و بگن عمرمون بیهوده گذشت و از این جور ...
ولی بهترین دوران زندگیم دوران سربازیم بود، به هر کی که بخواین قسم می خورم، دلم می خواد دوباره داوطلبانه برم خدمت، هنوز که هنوزه منو همرزمام دور هم جمع می شیم و حسرت اون روز هارو می خوریم، حتی یکی از از دوستام رفت آموزش و پرورش گفت: می شه دوباره داوطلبانه بریم خدمت؟ ولی بهمون گفتم شما دیگه دینتونو عدا کردین برین خوش باشین.

Babak
15-05-1390, 11:47 بعد از ظهر
من با کاردانی رفتم سربازی،
سرباز معلم بودم، زیر نظر نیروی زمینی سپاه دو ماه آموزشی وسط مرداد وسط بیابون های یزد بودم، خوب یادمه از بس آفتاب شدید بود پوست سرمون تاول زده بود،
بعدش یک ماه آموزش تربیت معلمی، و بعد دو سال توی یکی از روستا های دور افتاده و محروم به بچه های قد و نیم قد درس می دادم، چه زمستون هایی که نگذروندیم یادش به خیر
شاید واسه خیلی ها سربازی دوران بدی باشه و بگن عمرمون بیهوده گذشت و از این جور ...
.

علت اینکه اکثر بچه ها می گن سربازی مزخرفه و عمر حروم کردنه چون تو دورانه سربازی از آدم بیگاری می کشنو عمر آدمو هدر میدن ولی اگر مثله شما بفرستن یه جایی که واقعا طرف احساس مفید بودن بکنه هم یه چیزی یاد میگیره هم به درده جایی خورده هم ام که دیگه همچین حسی پیدا نمی کنه:i'm sorry:

ARSH
15-05-1390, 11:57 بعد از ظهر
من مشمول شدم امسال ولی فعلا که دارم به دانشگاه پول میدم تا فرار کنم از سربازی و در نهایت باید یه راه فرار از اینجا گیر بیارم ! :gigglesmile:
در کل خوشم نمیاد از چیزه زوری اینم ه اسمش روشه ! اجباری...

شفیع
16-05-1390, 12:14 قبل از ظهر
علت اینکه اکثر بچه ها می گن سربازی مزخرفه و عمر حروم کردنه چون تو دورانه سربازی از آدم بیگاری می کشنو عمر آدمو هدر میدن ولی اگر مثله شما بفرستن یه جایی که واقعا طرف احساس مفید بودن بکنه هم یه چیزی یاد میگیره هم به درده جایی خورده هم ام که دیگه همچین حسی پیدا نمی کنه:i'm sorry:

بله حرفت درسته بابک جان،
ولی خوب، دوران سربازی من اونقدر هام که فکر می کنی شیرین نبود، تمام دوستان سربازی هاشونو 18 ماهه یا فوقش 20 ماهه تموم کردن ولی من به طور کامل 24 ماه خدمت کردم، یعنی بیشتر از اون زمانی که مجلس تسویب و نظام وظیفه کل کشور تعیین کرده، در سرباز معلمی هم تا حدی آقا بالا سر هست بازرسیو پرسجو از بچه ها ... حالا فقط کافیه یکی یه سئوالی رو ندونه کل هیکلتو می برن زیر سئوال، حتی در گروه 10-15 نفره ای که با هم سرباز معلم بودیم کسانی بدون که همین الانش به سرباز معلمی فحش و بد و بیراه می گن و از سربازی اون هم نوع معلمیش فرارین.
به نظرم بستگی داره به چه دیدی به سربازی نگاه کنیم
یادش به خیر دوران آموزش نظامی یه فرمانده ای داشتیم (هر جا هست خدا حفظش کنه) بهمون می گفت این که توی سربازی بهتون زور می گن تحقیرتون می کنن غرورتونو می شکنن، به روی خاک میندازنتونو با غرور بالاسرتون می ایستن و نگاتون می کنن بی دلیل نیست، هیچ کس دلش نمی خواد هم نوعشو اذیت کنه ولی گاهی اوقات لازمه تا انسان به طور عینی درک کنه حرف زور یعنی چی، نوکری یعنی چی، طعم حقارت و شکسته شدن غرور رو بچشه، تا لحظه ی خیلی کوچیکی تصور کنه توی افغانستان و عراق چی می گذره
سربازی از نوع سرباز معلمی و یا سرباز نظامی فرق چندانی با هم نداره، مهم و جالب اینجاست چه احساس خوبی داشته باشی چه احساس مزخرف در هر دو صورت پسر قبل از سربازی تا بعد از سربازی خیلی باهم فرق دارن.

جانسون
17-05-1390, 03:01 بعد از ظهر
دیروز برگه سبز خدمتم اومد برا 19/6 اعزامم ۱ماه عشق ح|ل بعدشم زندگی*....قبلشم با موتور یه دور دور شمال.....

کارای گواهی ناممو اوکی کردم ۵ شنبه میدم برا صدور.....

شفیع
17-05-1390, 05:43 بعد از ظهر
دیروز برگه سبز خدمتم اومد برا 19/6 اعزامم ۱ماه عشق ح|ل بعدشم زندگی*....قبلشم با موتور یه دور دور شمال.....

کارای گواهی ناممو اوکی کردم ۵ شنبه میدم برا صدور.....

مبارک باشه، حالا می تونی یه نفس راحت بکشی، البته وقتی کارت پایان خدمتتو به سلامتی گرفتی اون موقع نفست از الان راحت تر می شه

جانسون
17-05-1390, 05:57 بعد از ظهر
شفیع جان مرسی داداش شما خیلی لطف داری .....
خدا کنه زودتر گواهی نامم بیاد اون موقع عشق و حال به نظرم 1 ماه که هیچ دو سال هم می ارزید رو موتور با خیال راحت رانندگی کنی...:image111:

شفیع
17-05-1390, 06:16 بعد از ظهر
شفیع جان مرسی داداش شما خیلی لطف داری .....
خدا کنه زودتر گواهی نامم بیاد اون موقع عشق و حال به نظرم 1 ماه که هیچ دو سال هم می ارزید رو موتور با خیال راحت رانندگی کنی...:image111:

آره، منم وقتی گواهینامه گرفتم دلم می خواست برم جلوی مامورا وایستم گواهیناممو بزنم تو صورتش :gigglesmile:

B-MAX
15-10-1393, 12:42 بعد از ظهر
اقا موعد خدمت اجباری من هم رسید

برگه سفید رنگی فرستادن درب خونه نوشته واحد بکار گیرنده: دژبانی مرکز
و باید برم پادگان کهریزک

دوستان تورو خدا راهنمایی کنین
من العان مشغول به کار هستم
مدت دقیق اموزشی چقدره و باید چیکار کنم که بعد آموزشی تهران بیوفتم و ظهر به بعد بیگاری تموم بشه تا بتونم برگردم به کارم برسم؟؟

اگه قرار باشه بیوفتم شهرستان و به شغلم نرسم, مجبورم بیخیال خدمت بشم

s.mm
15-10-1393, 05:39 بعد از ظهر

و باید برم پادگان کهریزک

مدت دقیق اموزشی چقدره و باید چیکار کنم که بعد آموزشی تهران بیوفتم و ظهر به بعد بیگاری تموم بشه تا بتونم برگردم به کارم برسم؟؟

مدرک تحصیلی؟
نیرو انتظامی هستید؟

AMIR_NINJA
15-10-1393, 06:58 بعد از ظهر

و باید برم پادگان کهریزک

سلام به دوستان
مدت آموزشی 2 ماه هست نرمال
البته تهدیداتی مبنی بر تمدید دوره آموزش طی مدت خدمت میشه توسطه برخی افسران یا درجه داران که بیشتر جنبه ترسوندن واسه پیاده کردن نظم داره اما شاید کسی تمدید شده باشد
شما دوره آموزشی خیلی روی مرخصی حساب نکن چون سخت مرخصی میدن و توی این دوره به استثنای برخی ارگانهای هتل که اسم نمیبرم و گیر نمیدن تأکید بر حضور در پادگانه
اسمش هم روشه
آموزشی
یعنی آموزش ببینی واسه بقیه خدمت که بتونی خدمت کنی
صبح زود بیدار بشی و نظم ظاهری داشته باشی و خوب یه سری آموزش های نظامی هم میدن بنابر نیاز واحد نظامی مربوطه یا نوع واحد آموزشی
ولی بیشتر 2 ماه سعی میشه نظم و انضباط واسه سرباز نهادینه بشه
اگر کسی را داری که بخواد بفرستت ارگان خاصی در ماه اول آموزشی بگو کار را انجام بده که اگر امریه صادر شود و تقسیم بشی دیگه سخت بشه تغییر داد
یا باید سفارش بشی یا امریه داشته باشی
به عنوان مثال آشنا داشته باشی در فلان پادگان که پستی یا آشنایی داشته باشه واسه جذب سرباز میتونی امریه برای اونجا بخواهی ردیف کنه برات
البته شرایط خاص هم هست که اگر داشته باشی تهران میفتی ولی باید در دوره آموزشی پیگیرش باشی از طریق یه نفر بیرون پادگان خودت هم شرایط خاصی داری یا مشکل اعلام کنی در دوره آموزشی وقت مصاحبه یا وقتی لازم بود
الان دیگه تمهیداتی نظام وظیفه داره که فرد در شهر خودش بیفته سربازی ولی باز اگر کسی آشنا داره خوبه ریسک نکنه
یه مدت بگذره پایه خدمتی بالا بره میشه بسته به محل خدمت و درجه به موقع اومد بیرون ولی ارتش که اکثراً 7 صبح تا 2 عصر است.

ARSH
15-10-1393, 09:29 بعد از ظهر
پایه هاتونو بگید جک بسازیم! ( فقط کسایی که الان سربازن )
پایه بالاتون خودمم:4chsmu1:

B-MAX
16-10-1393, 07:43 قبل از ظهر
لعنت به این خدمت اجباری
موتور تریلمو فروختم
دو سال داغ آفرود به دلم میمونه:vardane:
واقعا متاسفم برای کسایی که هنوز فکر میکنن خدمت رفتن (شکسته شدن غرور و بیگاری بدون مزد یه چیزی تو مایه های برده بودن) ادمو مرد میکنه
یه نفر که پسر خودش معاف شده بود بهم گفت برو خدمت اگه نری مرد نمیشی
نه گذاشتم و نر برداشتم جلو خودش و خانومش گفتم یعنی محمد شما که معاف شده العان مرد نیست؟ درسته؟؟

2 سالی که بی مزد از جوون بیگاری کشیده میشه میتونه دوسال کاری براش باشه که یه پولی جمع کنه و بتونه ازدواج کنه
بعد میان میگن چرا سن ازدواج هی میره بالاتر
آخه لامصف دوره خدمت هی داره میره بالا دیگه......خوب بفهم:wall3:
اخه به کی بگم؟
هیشکی افغانی هارو آدم حساب نمیکنه....حتی افغانی ها خدمت اجباری ندارن
نمیخوام وارد مسائل سیاسی بشم اما خدمت اجباری دوره پیامبر هم بوده آیا؟
چرا دوستان حوزه که خودشون نماد دین و دینداری هستن از خدمت معاف هستن؟

فلات دوست
16-10-1393, 08:30 قبل از ظهر
لعنت به این خدمت اجباری
موتور تریلمو فروختم
واقعا متاسفم برای کسایی که هنوز فکر میکنن خدمت رفتن (شکسته شدن غرور و بیگاری بدون مزد یه چیزی تو مایه های برده بودن) ادمو مرد میکنه
نه گذاشتم و نر برداشتم جلو خودش و خانومش گفتم یعنی محمد شما که معاف شده العان مرد نیست؟ درسته؟؟

2 سالی که بی مزد از جوون بیگاری کشیده میشه میتونه دوسال کاری براش باشه که یه پولی جمع کنه و بتونه ازدواج کنه
اخه به کی بگم؟

دوست عزیز سخت نگیر ،
مهر 1373 به سربازی اعزام شدم ، اون موقع یکی بهم گفت چون میگذرد غمی نیست ، که ناخودآگاه گفتم برو بابا
آموزشی زاهدان بودم و بعد اون میدان ونک تهران خدمت کردم ، یادش بخیر ثانیه شماری میکردیم که تموم شه ، حالا میبینم 18 سال شده سربازیم تموم شده و رفته
هر چقد سخت بگیری سخت تر میگذره
نحوه اعزامم اینجوری بود که : یه روز از سینما اومدم بیرون و یکی از بچه ها رو دیدم که گفت دوستش می خواد اعزام بشه ، منم چون اعزامم نزدیک بود باهاش رفتم و برگه ام رو نشون مامور دادم که بهم گفت تو صف بشین اعزامی!!!!!!!!!!!!!!!
جا خوردم و گفتم آقا من خانواده ام در جریان نیستن ولی بهم گفت اگه امروز نری 2 ماه اضافه دفترچه میخوری
اطراف رو نگاه کردم یکی از بچه های موتور سوار را دیدم و جریان رو بهش گفتم موتورش رو روشن کرد و مثل گلوله رفتم خونه که فقط مادرم بود سریع وسایل شخصی رو گرفتم و گفتم مادر دعام کن دارم میرم سربازی ، مادرم با ناباوری دعا کرد و بدون اطلاع پدر و برادرام رفتم سربازی و بعد 2 روز تلفن کردم که به زاهدان افتادیم

- - - Updated - - -

پایه هاتونو بگید جک بسازیم! ( فقط کسایی که الان سربازن )
پایه بالاتون خودمم:4chsmu1:

آرش آقا ما الان سرباز نیستیم ولی پایه ما مهر 73 میباشد
راستی متولد چه سالی هستی؟ :flower4:

AMIR_NINJA
16-10-1393, 09:45 قبل از ظهر
سلام به دوستان
سربازی دوران بدی نیست
خیلی بستگی به نوع برخورد فرد با این دوران داره
اگر ذهنیت فرد مدام به بیگاری کشیدن و وقت تلف کردن باشد خوب سخت میگذره
من آموزشی عجب شیر بودم در فصل سرما
کسی که بدونه عجب شیر کجاست و چقدر سرده سرماش متوجه میشه خیلی سخته آموزشی تو همچین محیطی
بعد اومدم ستاد فرماندهی نیروی زمینی در لویزان
بدون یک ساعت اضافه خدمت و با لوح تقدیر و جایزه به عنوان سرباز نمونه ترخیص شدم
حالا که دقت میکنم میبینم اول لطف خدا بوده و بعد خواستم خوب بگذره که خوب گذشت
خیلی بستگی به روحیه فرد داره
من توی واحد ارتش بودم که فکر میکنم سختگیر ترین واحد برای سربازیه
اما روحیه باید تکاوری باشد
بیدار شدن توی هوای تاریک صبح با ضربه لگد درب آسایشگاه توی دوران آموزشی
ورزش صبحگاهی
پیاده روی های طولانی تا رسیدن به میدان تیر در عجب شیر
هوای سرد
بیخوابی
نگهبانی
بیدار شدن نصفه شب واسه رفتن سر پست نگهبانی
لگد ژ3 و صدای گوشخراشش
دویدن دور میل پرچم با پوتین
ورزش صبحگاهی
بارها و بارها رژه رفتن واسه شنیدن خیلی خوب
تا سختی های بعد از دوران آموزشی و یگان خدمتی و دوندگی هاش
تا اینکه مثل ربات هر روز سر یک ساعت بیدار شدن و رفتن به محل خدمتی
غر غر های سرهنگ
کلی کار پای کامپیوتر و اسنادی که باید خیلی وقتها با دقت بخاطر درج نشدن اضافه خدمت در پرونده اطلاعاتش در کامپیوتر ثبت میشد
اینها اگرچه سخت و طاقت فرساست
همش روزها شمرده میشه برای رهایی از خدمت
اما مفیده.

shahriarr
16-10-1393, 03:19 بعد از ظهر
لعنت به این خدمت اجباری
موتور تریلمو فروختم

اخه به کی بگم؟
چندین سال پیش زمانی که شما خردسال بودین پدران و بزرگان شما رفتن به 8 سال دفاع مقدس
خدمت توی جنگ و کشتو کشتار و واقعا مردونگی و غیرت داشتن-تا الان ماها بتونم زندگی کنیم
اون وقت برای 24 ماه خدمت سربازی به زمین و زمان ناسزا میگیم
سخت چیه/؟

B-MAX
17-10-1393, 01:00 قبل از ظهر
چندین سال پیش زمانی که شما خردسال بودین پدران و بزرگان شما رفتن به 8 سال دفاع مقدس
خدمت توی جنگ و کشتو کشتار و واقعا مردونگی و غیرت داشتن-تا الان ماها بتونم زندگی کنیم
اون وقت برای 24 ماه خدمت سربازی به زمین و زمان ناسزا میگیم
سخت چیه/؟

[Only registered and activated users can see links]

العان این بندگان خدا دارن از جان و مال و ناموس مردم دفاع میکنن؟

دوستان بیخیال
من که دارم میرم برام دعا کنین بتونم بدون موتور دووم بیارم:biggrin:

hamidreza_pahlavan
17-10-1393, 01:38 بعد از ظهر
سلام

سال 91 با مدرک کارشناسی رفتم خدمت و 17 ماه خدمت کردم

یگان آموزشی : قرارگاه رزم مقدماتی شهید هاشمی نژاد نیشابور ( سپاه )
یگان خدمتی: قرارگاه ثارا... تهران ( سپاه )

یادش بخیر دوران جالبی بود

من توی یگان یه مدتی مسئول شیفت بودم توی یگان حفاظت فیزیکی و بعدش رفتم نیروی انسانی و در اخرم وظیفه احتیاط بودم یادش بخیر اون دوران برای قرارگاه نرم افزار مدیریت سرباز نوشتم که ساعات مرخصی ساعتی و روزانه سربازها را محاسبه می کرد و آمار حضور غیاب رو می فرستاد روی کارتابل فرمانده یگان به خاطر همین نرم افزار هم 30 روز مرخصی تشویقی گرفتم

soleymani
18-10-1393, 01:14 بعد از ظهر
منم كه معافي پزشكي شهريور گرفتم و الان ديگه سرباز نيستم

amirkhafan68
19-10-1393, 08:54 قبل از ظهر
هی روزگار ....منم الان آموزشی زاهدان بودم و تازه تکموم شد الان فرماندهی انتظامی مشهد هستم و حدود 18 ماه دیگه دارم

فلات دوست
20-10-1393, 08:59 قبل از ظهر
هی روزگار ....منم الان آموزشی زاهدان بودم و تازه تکموم شد الان فرماندهی انتظامی مشهد هستم و حدود 18 ماه دیگه دارم

منم مهر73 ، آموزشی ، شهید عامری زاهدان بودم :icon_pf (94):

kamangir
24-10-1393, 09:19 قبل از ظهر
دوست عزیز bmax جان سخت نگیر پ

بازم خوبه مثل من نشدی

من آموزشی : یگان ویژه اصفهان بودم 2 ماه فشرده

بعد از آموزشی : 3 ماه هنگ مرزی مشهد

بعد از 5 ماه خدمت : معافیت پزشکی تائید شد

serdar
02-11-1393, 11:25 بعد از ظهر
نمیدونم تابستون لیسانسو گرفتم برم سربازی یا ارشد بخونم.ببینیم خدا چی میخواد

ARSH
03-11-1393, 12:00 قبل از ظهر
فلات دوست شما چشه مایی :دی

من پایه خدمتی تیر 91
دارم وارد سال 4 خدمت میشم :دی
نبود 180 روز ؟

kheyri
03-11-1393, 10:10 قبل از ظهر
تازه شده 14 ..... کووووووووووووووووووووووتا 21

فلات دوست
04-11-1393, 08:35 قبل از ظهر
فلات دوست شما چشه مایی :دی

من پایه خدمتی تیر 91
دارم وارد سال 4 خدمت میشم :دی
نبود 180 روز ؟

آرش جان فدایی داری
ما مخلص دوستان گرامی و بزرگوار هستیم
به امید خدا همگی زود سربازی رو تموم میکنید و سوار موتوراتون میشید

ARSH
13-11-1393, 07:53 بعد از ظهر
به طرز کاملا خیاری 3 ماه کسری جبهه گرفتم =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

یعنی تو عمرم اینقدر خوشحال نبودم =))))))))))))))))))

اوایل 94 تسویهههههههههههه

دیگه نمیکشهههههههههههههههههههه هههههههههههههه

فلات دوست
14-11-1393, 10:34 قبل از ظهر
به طرز کاملا خیاری 3 ماه کسری جبهه گرفتم =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

یعنی تو عمرم اینقدر خوشحال نبودم =))))))))))))))))))

اوایل 94 تسویهههههههههههه

دیگه نمیکشهههههههههههههههههههه هههههههههههههه

آرش جان تبریک
نبود 2 ماه دیگههههههههههههههههه

s.mm
15-11-1393, 01:11 قبل از ظهر
نمیدونم تابستون لیسانسو گرفتم برم سربازی یا ارشد بخونم.ببینیم خدا چی میخواد

چند سالتونه؟
قبل از لیسانس می رفتید سربازی بهتر بود
من خودم باشم که هستم می رم سربازی مگر اینکه دانشگاه دولتی قبول می شدم که نشدم

sorush
16-11-1393, 01:53 بعد از ظهر
اگه برای خدمت توی سپاه معرف داشته باشی و همین طور متاهل باشی لیسانس کلا خدمت نرفتی!!
مال من که داره جور میشه اگه خدا بخواهد

معمار
16-11-1393, 06:57 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان گلم

وقتی تعریف های پدرم و از سربازیش میشنوم خیلی حال میکنم

فرض کن سال 65 سیستان و تو یکی از هنگ های مرزبانی
هر شب بزن بزن درگیر و ... اووووووووه شب و روزش همیشه تو اماده باش و ترس و هیجان
و کلی خاطرات دیگه
و اونجا تعریف های پدرم خیلی باحال میشه که با چند تا از رفیقاش که با هم بودن یا اون منطقه خدمت کردن
و میشینن تعریف خیلی شنیدنی میشه در حدی که نمیخای اون جا رو ترک کنی

خودمم خیلی دوست دارم یه این جور جایی باشم

فلات دوست
23-11-1393, 11:35 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان گلم

وقتی تعریف های پدرم و از سربازیش میشنوم خیلی حال میکنم

فرض کن سال 65 سیستان و تو یکی از هنگ های مرزبانی
هر شب بزن بزن درگیر و ... اووووووووه شب و روزش همیشه تو اماده باش و ترس و هیجان
و کلی خاطرات دیگه
و اونجا تعریف های پدرم خیلی باحال میشه که با چند تا از رفیقاش که با هم بودن یا اون منطقه خدمت کردن
و میشینن تعریف خیلی شنیدنی میشه در حدی که نمیخای اون جا رو ترک کنی

خودمم خیلی دوست دارم یه این جور جایی باشم

سلام معمار جان
اصلا این آرزو را نداشته باش که همچین جایی باشی
در ذهن خوبه ولی در عمل هر روز میمیری و زنده میشی
من آموزشی زاهدان بودم که هر روزمان مثل یکسال بود و هرشب میترسیدیم اشرار حمله بکنه و بیان سرامون را ببرن

tak3az
23-11-1393, 03:00 بعد از ظهر
دوستان ی سوال
سرباز ها هم میتونن برن یگان ویژه؟
به چه کسایی موتور سنگین میدن؟
نمیشه بدو بدو رفت سربازی ک موتور سنگین بگیری؟

AMIR_NINJA
24-11-1393, 07:54 بعد از ظهر
دوستان ی سوال
سرباز ها هم میتونن برن یگان ویژه؟
به چه کسایی موتور سنگین میدن؟
نمیشه بدو بدو رفت سربازی ک موتور سنگین بگیری؟
سرباز ها در نیروهای
ارتش
سپاه
و انتظامی تقسیم بندی میشوند
البته نیروهای مرزبانی هم هستند
ارتش هوایی و دریایی و زمینی داره و ستاد مشترک ارتش
نیروی ویژه پلیس نیروی انتظامی هست و افراد خاصی را میطلبد
بعید میدونم که برای 2 سال سربازی کسی را جذب یگان ویژه کنند چون یگان ویژه از طریق دانشگاه افسری و ارگانهایی که اعلام میشود از طریق نهادهای مربوط به نیروی انتظامی نیرو جذب میکند واسه استخدام
موتورسیکلت حجم بالا, مسخره بازی شده توی ارگانها و گاهی وقتها کسانی سوار موتور سیکلت های حجم بالا میشوند که شاید چیز زیادی از موتورسیکلت ندونند
سوالی که شما پرسیدی شاید مثل اینه که کسی بخواد بره تیپ 55 هوابرد یا تیپ 65 نوهد ارتش و تمام آموزشها را در مدت سربازی ببیند بعد از خدمت سربازی بره
به این سادگی نیست
ارتش تعهد خدمتی میخواد
بعد بسته به پتانسیل افراد از لحاظ علمی و فنی و نظامی جذبشون میکنه
بعد دوره های جنگ در کوهستان
زندگی در شرایط سخت
چتربازی و راپل
نیروهای ویژه و رهایی گروگان
را برگزار میکند در واحدها و تیپ های خاصی از کشور که اگر شرایط کاری فرد جور باشد با توجه به شرایط کاری میتواند این دوره ها گذرانده و گواهی و آرم پایان دوره را بعد از پایان دوره که آسان نیست کسب میکند
ممکنه سربازی خوش شانس بوده در مدت سربازی تونسته جذب واحد هوابرد شود اما فقط سرباز بوده و ارتش برای سرباز که دو سال میخواهد خدمت کند و برود آموزش تخصصی تعیین نمیکند
یگان ویژه هم شاید مشابه همین برنامه ارتش باشد
به کسی آموزش تخصصی و موتورسنگین میدهند که استخدام باشد
دوره های آموزشی را گذرانده باشد
و اینکه شاید اصلاً لزومی نداشته باشد موتورسنگین داشته باشد
آموزشهای تخصصی ارتش و نیروهای ویژه پلیس واسه ژست گرفتن و پز کشکی نیست
ژست و پز کشکی و لباس استتار الکی پوشیدن و نشستن پشت موتورسیکلت های حجم بالا واسه ارگانهای دیگه ای شاید
نیروهای ویژه ارتش و یگان ویژه نیروی انتظامی
یعنی نیروهای نظامی و انتظامی
آموزش ها و دوره های آموزشی سخت و تخصصی داره
حتی سرباز هایی هم که در این یگانها بیفتند ممکنه سربازیشون سخت تر از یگانهای دیگه بگذره
اما آموزش تخصصی نظامی و انتظامی,به سربازی که استخذام نیروهای نظامی و انتظامی نیست داده نمیشود.

معمار
26-11-1393, 04:19 بعد از ظهر
سلام معمار جان
اصلا این آرزو را نداشته باش که همچین جایی باشی
در ذهن خوبه ولی در عمل هر روز میمیری و زنده میشی
من آموزشی زاهدان بودم که هر روزمان مثل یکسال بود و هرشب میترسیدیم اشرار حمله بکنه و بیان سرامون را ببرن

سلام

اخه خیلی حال میده من اموزشی بسیج و از این جور حرف ها رو دارم که هر جا دلم بخاد میتونم خدمت کنم
ولی این رفیقام که راه نزدیک بودن و تو شرایط امن خودش میگن که خسته کنندس و همچنین کسل کننده
همیشه ساعت 6 اماده از 7 به بعد ارباب رجوع تا 3 بعد از ظهر و تا 6 نظافت و تمیز کاری 7 و 8 شب هم خونه
تو هفته یکی دو بار کشیک شب و هیچ تعریف خاصی از سربازی شون ندارن

حالا تا مدرکم و بگیریم سه چهار سال طول میکشه تا اون موقع هزار بار نظر ادم تغییر میکنه

تا ببینم چی میشه

AMIR_NINJA
26-11-1393, 05:37 بعد از ظهر
روند معمول خدمت سربازی همینه
کسانی که در آسایشگاه ها هستند بعد از بیدار باش صبح و نظافت و صبحانه 7 آمار و اگه ورزش باشد یا رژه میروند و بعد یگان خدمتی تا حدود 2 یا 3 بعد ازظهر
دوستانی که فکر میکنند خدمت میروند آموزش تکاوری و انجام عملیات های نظامی یک مقدار حماسی فکر میکنند درباره خدمت سربازی
کسی دنبال نظامی گری است باید برود استخدام شود
هیچ زمان هم این بحث ها و صحبت ها را با زمانی که صدای شلیک آرپی جی را میشنوید مقایسه نکنید چون شنیدم و میدونم
یا با وقتی که یک نارنجک پرتاب میشود و چند ثانیه فرصت گریختن وجود دارد چون باز دیدم پرتاب شده و میدونم چه حسی داره حتی مسئول حمل نارنجک بودم که حس بدی هست 2 تا نارنجک را نفر حمل کنه که انفجار یک دونه نارنجک بین 50 نفر شاید از 50 نفر کسی سالم نمونه
نظامی گری روحیه خاصی میخواد
من موقع ترخیص بهم گفت یک بنده خدایی که داشت یکی از امضاهای پرونده ام را انجام میداد که بمونم در ارتش
اما نخواستم که بمونم
کسی میخواد منطقه عملیاتی درک کنه بحث درگیری یا مرزی بودن اصلاً نیست
منطقه ای مثل پسوه کسی زمستان واحد عملیاتیش باشد نمیتونه بگه نمیرم
دیگه هیجان و حوصله سر نرفتن نیست
زمانی که درگیری شود و تیراندازی انجام شود
با گلوله ژ3 که چرخ میکند و یک گلوله اش کشنده است
اینها شوخی نیست
خدمت سربازی یک مدت زمان است میگذرد اما من بهترین واحد خدمتی را نیروی زمینی ارتش میدانم
حدأقل اگر سربازی بیگاری کشیدن و وقت تلف کردن باشد نیروی زمینی فواید زیادی دارد که اگر کسی با روحیه خدمت سربازی را بگذراند و مدام نگوید دیگه نمیکشم خدمت کنم بعد از 2 سال تأثیر ارتش را در روحیه خودش میفهمد
من نفر اول صف اول رژه بودم یعنی فرمان رژه
ورزش و کلاسهایی که برگزار میشد صبح قبل از رفتن به یگان خدمتی در واحد عالی بود
خیلی وقتها زودتر از بقیه به دفتر محل خدمتم در ستاد فرماندهی نیروی زمینی رفتم و دیرتر از بقیه خارج شدم
از مرخصی کم استفاده کردم که البته سرهنگ باشعور فرماندهی واحد تلاشم را فهمید و پایان دوره عالی داد بهم که باعث تعجب دیگران شد
سعی کردم کارم را درست انجام دهم در واحد خدمتی ام و دوره عالی را گذراندم
سربازی دوران بسیار خوبی است به شرطی که فرد جدی و با روحیه باشد و به دید تلف شدن عمر به سربازی نگاه نکند.

فلات دوست
27-11-1393, 11:52 قبل از ظهر
سلام

اخه خیلی حال میده من اموزشی بسیج و از این جور حرف ها رو دارم که هر جا دلم بخاد میتونم خدمت کنم
ولی این رفیقام که راه نزدیک بودن و تو شرایط امن خودش میگن که خسته کنندس و همچنین کسل کننده
همیشه ساعت 6 اماده از 7 به بعد ارباب رجوع تا 3 بعد از ظهر و تا 6 نظافت و تمیز کاری 7 و 8 شب هم خونه
تو هفته یکی دو بار کشیک شب و هیچ تعریف خاصی از سربازی شون ندارن

حالا تا مدرکم و بگیریم سه چهار سال طول میکشه تا اون موقع هزار بار نظر ادم تغییر میکنه

تا ببینم چی میشه

سلام
به نظر من هم محل سربازی بایست استان دیگه باشه تا هر شب خونه نری
خدا رو چه دیدی شاید محل خدمتت افتاد شهر ما............. اونوقت باهم میریم موتور سواری داداش

ata313
29-11-1393, 09:22 قبل از ظهر
سلام
من همه کارای سربازیمو انجام دادم. امروز معلوم میشه که کدوم ارگان باید خدمت کنم. دعا کنین بیوفتم ناجا :icon_pf (94):

Komando
25-03-1394, 09:47 بعد از ظهر
این پست ها رو خوندم افتادم بیاد دوران سربازی.تو اهواز وسط بیابون روزی 30 کیلومتر پیاده روی .تو تابستون یه جا نوشابه اب رو پر میکردیم دورش یه پارچه میپیچیدیم خیسش میکردیم باد بهش میخورد خنک میشد میخوردیم.(خبری از یخ و این جور چیزا نبود) گرمای وحشتناک .طوفان ماسه .گردو خاک که تا 2متر رو چیزی بذور معلوم بود.عقرب مار رتیل ....دشمن .هر روز هر شب پشت سر هم نگهبانی.جنگ روانی.گرسنگی وحشتناک.بخدا همش واقعیته این همه زجر رو کشیدم.:23:

moein 007
25-03-1394, 10:53 بعد از ظهر
این پست ها رو خوندم افتادم بیاد دوران سربازی.تو اهواز وسط بیابون روزی 30 کیلومتر پیاده روی .تو تابستون یه جا نوشابه اب رو پر میکردیم دورش یه پارچه میپیچیدیم خیسش میکردیم باد بهش میخورد خنک میشد میخوردیم.(خبری از یخ و این جور چیزا نبود) گرمای وحشتناک .طوفان ماسه .گردو خاک که تا 2متر رو چیزی بذور معلوم بود.عقرب مار رتیل ....دشمن .هر روز هر شب پشت سر هم نگهبانی.جنگ روانی.گرسنگی وحشتناک.بخدا همش واقعیته این همه زجر رو کشیدم.:23:
حالا فهمیدم چرا اسمت رو گزاشتی کماندو

omid kawasaki
26-03-1394, 04:15 بعد از ظهر
آقا از سربازی نگید که خرااابم:vardane: 19 تیر تاریخ اعزام منه ، (21 ماه به جرم جوانی )

farshid54
26-03-1394, 06:31 بعد از ظهر
من بهمن سال قبل 18 سالم شد و هنوز سربازی نرفتم مدارکم دیپلم رددیه، به نظرتون چه بلایی سرم میارن،اشنا تو کلانتری با درجه سرهنگ تمامی هم دارم.

Gladiator
26-03-1394, 07:33 بعد از ظهر
هنوزم به غایبین سربازی رو میفروشن؟ کسی اطلاع داره؟
رفیقم 30 سالشه و اصلا خدمت نرفته به غایبین بالای 30 سال مثل اینکه میفروشن خدمتو

senior.alireza
26-03-1394, 08:48 بعد از ظهر
1 تیر نبود پادگان جوادنیا قزوین ؟ :22:

Komando
04-05-1394, 08:28 بعد از ظهر
رفتید خدمت omid kawasaki

Komando
04-05-1394, 09:05 بعد از ظهر
شما چی رفتی خدمت یا نهsenior.alireza

ARSH
05-05-1394, 12:40 بعد از ظهر
من 15 16 روز پیش تموم کردم بعد سه سال
مثل سگ پشیمون که رفتم
الان برگردم عقب نمیرم
پیشنهاد میکنم هیشکی نره
از کل زندگیم افتادم هر کاری هم که بلد بودم یادم رفت و هیچکی هم تو حرفه ای که بودم دیگه قبولم نداره چون بالا سر کارم نبودم و خلاصه که پشیمونم از رفتن :gigglesmile:

kheyri
17-05-1394, 01:07 بعد از ظهر
-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->
دیگه نمیکشه

kheyri
01-07-1394, 04:24 بعد از ظهر
خدمت تمام.

said khansar
11-01-1395, 10:19 بعد از ظهر
نیروهوایی ارتش بودم مرحلم403بود86/10/18

s.mm
13-01-1395, 07:59 قبل از ظهر
تو پروفایلم هست!
تازه تمومش کردم
لعنت به خدمت

میومدم توی پروفایلم قسمت شغل می نوشتم مثلا: نبود 10 ماه دیگه
بعد از چند ماه که مثلا 6 ماه مونده میومدم که بنویسم نبود 6 ماه دیگه..... اون وقت بود که فقط حسرت عمر تلف شده رو می خوردم
قبول دارم که باید کارت پایان خدمت رو داشت اما خود خدمت هیچی نیست فقط سوزوندن عمر هستش

حالا هم منتظر کارتشم