PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Suzuki Hayabusa 2011

Classified
09-04-1390, 12:57 بعد از ظهر
Suzuki Hayabusa

کمتر کسی با این غول آشنایی ندارد. موتوری با قدرت و کارایی بسیار بالا که آن را برترین موتور اسپرت این کره خاکی کرده است.

که مایل به تجربه سرعت های سرسام آور سوزوکی Hayabusa ویژه موتور سوارانی طراحی شده هستند و دوست دار موتوری که بهترین باشد.

قدرت بسیار بالا، هندلینگ خوب و طراحی آیرودینامیک همگی موحب این شده که Hayabusa موتوری فراتر از تصور باشد و طرفداران زیادی را به

خود جلب کند.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ویژگی های انجین:

حجم 1340 سی سی از نوع in-line، چهار سیلندر، دو میل بادامک در بالا یا DOHC، مایع خنک، 16 سوپاپ و مجهز به تکنولوژی

TSCC که مختص موتور های چهار زمانه است که در آن سوپاپ های هوا به گونه ای تنظیم می شوند که در دو دور چرخشی جداگانه

اطمینان حاصل می شود تمام گاز ها خارج شوند، این طرح باعث بهبود عمل های چهارگانه سوخت و در نتیجه باعث بهبود

احتراق بنزین و ترکیب بهتر هوا در داخل سلیندر می شود.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

در انجین Hayabusa از پیستون هایی با آلیاژ آلومینیوم سبک استفاده شده تا نسبت تراکم 12.5:1 بدست آید

که در تمام شرایط عملکرد بالایی را به نمایش می گذارد.

از دیگر ویژگی های پیستون های این موتور می توان به مقاوم بودن، صاف و صیقل بودن عالی، جنس کروم-نیترید PVD، حلقه های

کنترل روغن در هر پیستون که باعث کاهش اصطکاک می شود در حالی که به بهبود آب بندی موتور کمک می کند.

سوزوکی از طریق تکنولوژِی کامپوزیت مواد شیمایی یا SCEM در ریخته گری سیلندر موجب بهبود انتقال حرارت،

دوام و جاگیری بهتر رینگ پیستون ها شده.

سوپاپ های بسیار سبک این قابلیت را به وجود می آورد که از فنر سوپاپ های سبکتر و بلندتر بتوان استفاده

کرد در حالی که کنترل دریچه ها کاملا دقیق است.

انجین Hayabusa مجهز به SDTV یا دو دریچه سوپاپ سوزوکی است و همچنین انژکتوری با پاشش ریز سوخت برای هر سیلندر و ایرباکس بزرگ.

سیستم سوزوکی PAIR در سیستم احتراق باعث کاهش هیدرو کربن های نسوخته می شود و مونو اکسید

کربن را نیز کاهش می دهد.

سیستم اگزوز Hayabusa با اندازه بزرگ 2-1-2-4 به همراه کاتالیزر با ظرفیت بالا.

به منظور بالا بردن بازده سیتم خنک کننده از دو فن الکتریکی که توسط ECM کنترل می شوند استفاده شده.

خنک کننده روغن Hayabusa با استفاده از 10 مسیر جداگانه برای افزایش اتلاف حرات است.

ویژگی های جبعه دنده:

برای Hayabusa یک جعبه دنده 6 سرعته که بهینه شده در نظر گرفته شده. اصلاح پاشش روغن در دنده های

چهارم، پنجم و ششم سبب شده تا سایش و اصطکاک قطعات کم شود و و در عین حال سر و صدا های

ناشی از انجین به خصوص در مسیر های طولانی کاهش یابد. سیستم کلاچ کمکی سوزوکی یا SCAS به عنوان

سیستم محدود کننده گشتاور عقب(Back Torque) به منظور نرم تر کردن موتور و سبک کردن کلاچ برای راکب

است.

ویژگی های شاسی:

این شاسی آلومینومی سبک و سخت از نوع Twin-Spar وزن را به حداقل می رساند در حالی که قدرت را نیز

حفظ می کند. سیستم تعلیق هم کیفیت خوبی دارد و عملکرد فوقالعاده را در تمام شرایط ارائه می دهد.

برای افزایش سفتی شاسی آلومینومی عقب، شاسی به صورت مقطعی شکل هست که شکل بهتری به تایر

عقب می دهد و خروجی انجین را بهبود می بخشد. همچنین Hayabusa در فنر عقب که اندازه پیستون آن

43mm و یک میله 14mm دارد کاملا قابل تنظیم است.

سیستم ترمز هم دو دیسک جلو 310mm که کارایی بالا دارند و البته در آن ها کاهش وزن اعمال شده که

سبک وزنی آن ها در بهبود هندلیگ نیز تاثیری هر چند کم داشته. در عقب هم تک پیستون 260mm هم به کار

برده شده.

سایز رینگ های سه پره آلومینومی در جلو 120/70ZR17M/C (58W) و در عقب 190/50ZR17M/C (73W که

و تایر ها از نوع رادیال.

سیستم روشنایی هم بسیار کارا و دو چراغ که عمودی بر روی هم قرار گرفته اند که طیف سطح وسیعی را

روشن می سازد.چراغ عقب هم از نوع LED و با لنز شفاف کننده داخلی و لنز قرمز بیرونی.

کیلومتر هم متشکل از سرعت سنج، دور سنج موتورقابل تنظیم ، سوخت سنج و دمای آب که آنالوگ هستند

S-DMS، نشانگر موقعیت دنده.

آیرودینامیک بسیار پیشرفته که راکب را از برخود باد با وی چه در حالت عادی و چه در حالت خوابیده محافظت

می کند که قسمتی از این ویژگی را مدیون شکل زین خاص موتور است.

مشخصات انجین:

حداکثر قدرت 146 کیلو وات برابر با 195 اسب بخار در دور 9800

حداکثر گشتاور 154 نیوتن متر در دور 10200

حداکثر سرعت 296 کیلومتر بر ساعت

مدت زمان طی 400 متر 10.2 ثانیه!

مصرف 16.3 کیلومتر با هر لیتر

حجم 1340 سی سی، چهار زمانه، مایع خنک، چهار سیلندر و DOHC

انژکتوری با سیستم سوخت مخصوص سوزوکی

گیربکس 6 سرعته

استارتی

مشخصات شاسی:

طول 2190mm

عرض 735mm

فاصله بین محورها 1480mm

ارتفاع از زمین 120mm

ارتفاع صندلی 805mm

وزن 260 کیلوگرم

انتقال نیرو به چرخ عقب به وسیله زنجیر 114 حلقه ای

سیستم تعلق جلو از نوع فنر معکوس تلسکوپی با مرطوب شونده روغن

سیستم تعلق عقب از نوع Link Type و .. .. ..

ترمز جلو دو دیسک چهار پیستون

ترمز عقب تک دیسک تک پیستون

اندازه تایر جلو 120/70ZR17 M/C (58W) تیولبس

انداره تایر عقب 190/50ZR17 M/C (73W) تیوبلس

ظرفیت باک 21 لیتر

دارای 12 ماه گارانتی با کیلومتر نامحدود

نویسنده: Classified

پ.ن: در مورد ویژگی TSCC توی سایت های ایرانی سرچ کردم مطلبی نبود و یک مطلب انگلیش پیدا کردم و

هر چی گرفتم ازش همین بود درست و غلطش رو شما بگین. با تشکر

mosim2m
09-04-1390, 01:17 بعد از ظهر
آخره طراحی و آئرو دینامیکه . خوشگل ترین موتوریه که تو عمرم دیدم .
فقط جناب کلاسیفاید تو سورس نگفته که تاپ اسپید و گشتاور و قدرت موتور چنده ؟

mosim2m
09-04-1390, 01:44 بعد از ظهر
اسم این موتور از یه پرنده به اسم بحری گرفته شده (Falco peregrinus) سرعت این پرنده 330 KM/H هست و سریع ترین موجود کره زمینه !
بحری - ویکی‌پدیا ([Only registered and activated users can see links])

من قیمتشو پیدا نکردم . کسی میدونه ؟

چقد بده که نمیشه ترک سوار کرد . :hanghead: اومدیمو خواستم یه دافوله ی اسمی سوار کنم کجا بشونمش ؟

Classified
09-04-1390, 01:51 بعد از ظهر
قیمتش حدود 14 هزار دلار!

چرا نشه، اون عقب یه کاوره که برداشته میشه!

joOoker_silence
09-04-1390, 06:11 بعد از ظهر
اسم این موتور از یه پرنده به اسم بحری گرفته شده (Falco peregrinus) سرعت این پرنده 330 KM/H هست و سریع ترین موجود کره زمینه !
بحری - ویکی*پدیا ([Only registered and activated users can see links])

چقد بده که نمیشه ترک سوار کرد . :hanghead: اومدیمو خواستم یه دافوله ی اسمی سوار کنم کجا بشونمش ؟

بشونش روی باک ...:thanks::clap:

AMIR MOHAMMAD n
09-04-1390, 06:29 بعد از ظهر
موتور قشنگیه اما بدیش اینه که به اندازه ی یه تانک جا میخواد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mosim2m
09-04-1390, 07:22 بعد از ظهر
14000 $ عالیه . ینی نینجا 250 از این بهتره ؟ اگه بیاد ایران قیمتش سر به فلک میرسه

Alireza
09-04-1390, 07:24 بعد از ظهر
نینجا قیمت واقعیش دور و بر 4000 دلاره به خاطر دلال بازیا گرون میشه
این کجا و نینجا کجا

mosim2m
09-04-1390, 07:29 بعد از ظهر
خدا وکیلی ..... رم تو این مملکت . هیچیمون مثه آدم نیست . همش میزنن تو سرمون . کجا رو سراغ دارین اینطور باشه ؟؟

nOviA
09-04-1390, 07:59 بعد از ظهر
جون میده واسه خارج شهر و مسافرت

Salman
09-04-1390, 11:52 بعد از ظهر
خیلی بزرگه.بدرده مسافرت می خوره.نمی دونم چرا باهاش حال نمی کنم!آر وان رو بیشتر دوست دارم.استیله موتوره یجورایی مثله شهری هست.یه خورده به شهری میزنه

danial-sdt
10-04-1390, 12:03 قبل از ظهر
اره خوراکه ایران گردیه البته شب هرجا پارکش کنی ( حتی اگه روش بخابی ) صبح دیگه نیست:consoling2:

Ali
10-04-1390, 07:36 قبل از ظهر
بحری - ویکی*پدیا ([Only registered and activated users can see links]بحری)

چقد بده که نمیشه ترک سوار کرد . :hanghead: اومدیمو خواستم یه دافوله ی اسمی سوار کنم کجا بشونمش ؟فکر کنم همون شاهین خودمونه

khodaparast
10-04-1390, 11:42 بعد از ظهر
اصلا هم موتور قشنگی نیست. شاید تو عکس قشنک به نظر بیاد ولی من که از نزدیک دیدم اصلا از رو قشنگی به پای سری cbr هوندا نمیرسه مخصوصا cbr600rr مدل 2008
موتوریه که نه به درد ریس میخوره و نه به درد استریت و فقط قوووله

Classified
11-04-1390, 12:02 قبل از ظهر
دوست عزیز هر کسی یه نظر داره

میشه موتوری معرفی کنین که به اندازه این موتور تیون شده باشه؟ کافی یه سری به گالری ها مختلف توی نت بزنید

به درد ریس نمی خوره؟؟!! از این موتور به عنوان درگستر استفاده می شه

mohamad javad
14-04-1390, 03:16 قبل از ظهر
قیمت صفر تو دبی 18میلیون

mosim2m
14-04-1390, 09:35 بعد از ظهر
اگه بخوایم واردش کنیم چند میشه ؟ کسی تو جریان هست ؟

madadii
15-04-1390, 12:03 قبل از ظهر
سلام اگه بخواهی قانونی وارد کنی یه نفر آشنا دارم که 15 میلیون اضافه میگیره با برگه سبز هرجا بخواهی تحویلت میده یعنی 15+18 برات میوفته 33 میلیون ولی اگه بخواهی غیر قانونی وارد کنی . من آمار گفتم یکی از دوستام هم این کار رو کرده داده یکی براش با 1.5 میلون آورده این ور مرز بهش تحویل داده و اون با کامیون حمل گوشت تا تهران آورده .

شهرام
24-05-1390, 03:16 قبل از ظهر
به نظرمن هایابوسا1000اسپورتش خیلی خوبترهستش

nOviA
24-05-1390, 03:29 قبل از ظهر
این هایابوسا که در تصویر میبینین جدیدا به سوپرشارژر مجهز شده که قدرت انجین این موتور رو از 195 اسب به 283 اسب رسونده. گفته شده در ساخت سوپر شارژر و بهینه سازی موتور از آخرین تکنولوژی ها در این زمینه استفاده شده که توانایی این موتور رو در مسابقات درگ دوچندان میکنه.

[Only registered and activated users can see links] Bikes/supercharged Suzuki Hayabusa.jpg

MOHAMMAD_VIOLIN
15-03-1391, 01:51 قبل از ظهر
اطلاعات تکمیلی هایابوسا :

* شتاب اولیه برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر در ساعت : 2.7 ثانیه ،
برای رسیدن به سرعت 200 کیلومتر در ساعت : 6.3
* حد اکثر سرعت در هر دنده :
دنده 1 : 145 کیلومتر در ساعت
دنده 2 : 190 کیلومتر در ساعت
دنده 3 : 245 کیلومتر در ساعت
دنده 4 : 288 کیلومتر در ساعت
دنده 5 : 315 کیلومتر در ساعت
دنده 6 : هر چقدر که جرأت داشته باشید .
بیشترین سرعت ثبت شده با دنده 6 برابر 343 کیلومتر در ساعت بوده است .

arsenlopen
15-03-1391, 02:35 بعد از ظهر
شتاب و سرعت این موتور واقعا دیوونه کنندس !
خیلی باهاش حال میکنم 15998
دوستان من به راحتی 260 تا باهاش رفتم !
باور کنید این سرعت براش چیزی نیس!

mh_kingcobra
16-03-1391, 12:54 قبل از ظهر
دوستان عزیز لینک زیر مقایسه این غول بیابونی عزیز و دوست داشتنی با رقیب جدید و بی نظیر خودش کاوازاکی ZX14R می باشد. گویا در سال 2012 سلطان قدرت و سرعت در جاده ها روزگار سختی را با وجود کاوازاکی پشت سر می گذراند. این لینک خبر از واگذاری تاج و تخت هایابوسا در سال جدید می دهد.

[Only registered and activated users can see links]

Ali
16-03-1391, 02:00 قبل از ظهر
واقعا هایابوسا حریف zx14 نمیشه این هم کلیپ مقایسشون:

شهرام
16-03-1391, 02:26 قبل از ظهر
من فکر نمیکردم هایابوسا جلوی کاواساکی کم بیاره.

Ali
16-03-1391, 09:56 قبل از ظهر
من فکر نمیکردم هایابوسا جلوی کاواساکی کم بیاره.هم حجمش کمتره هم قدیمی تره

Alireza.BMW
14-01-1393, 10:31 قبل از ظهر
LlaZ2
دوستان این یک کلیپ از مشخصات فنی و آیرو دینامیکی هایابوسا...فقط خارجیه:3:

CHELSEA
17-01-1393, 07:39 بعد از ظهر
تنها آرزوی من خریدن این موتور سیکلت .کاش محدود کننده سرعتش رو تو مدلهای جدیدتر بر میداشتن تا اونوقت دوستان برتری این موتور رو بر نینجا 14 میدیدند.واقعا موتور زیبایی هستش.
من فقط دو سال پیش تهران یکبار ترک این موتور نشستم و سرعت 270 رو با دنده 4 تجربه کردم.هرچند دیگه دوسندارم تجربش کنم چون با این جاده های کشور و با این سرعت قدمی تا مرگ آدم فاصله نداره:2i8d4ao::29:

Alireza.BMW
22-04-1393, 04:01 بعد از ظهر
اینم درگ 2تا هایابوسا یکی مشکی که فکر کنم تیون باشه و یکی زرده که مدل 2013 هست با مشکیه تا سرعت 331.45 میرسه و زرده هم تا سرعت 320.19 میرسه...بعدش این مشکیه با bmw s100rr درگ میکنه...لازم به ذکره که این سرعت ها با جی پی اس گارمین به ثبت رسیده که دقیق ترین جی پی اس هست

saeidsalehi
26-04-1393, 10:31 بعد از ظهر
واقعا هایابوسا حریف zx14 نمیشه این هم کلیپ مقایسشون:

شاید هایوبوسا کم بیاره ولی تفاوت سرعتش فکر نکنم زیاد باشه و مساله ی دوم این هست که هایوبوسا واقعا زیبا تر از کاوازکی هست