PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مباحث مربوط به پلاک ( ملی ، تعویض پلاک ، ... )

Alireza
14-02-1389, 09:26 قبل از ظهر
سلام دوستان
تو این تاپیک نحوه پلاک ملی کردن و مراکزشو توضیح میدیم

مدارک مورد نیاز تا هفته پیش :

- دقیقا نصف روز وقت آزاد
- اصل کارت موتور
- اصل بیمه نامه معتبر
- اصل شناسنامه
- اصل کارت ملی
- اصل سند کارخانه
- برگ عدم خلافی
- جهت احتیاط یه قبض تلفن یا مدرک دیگه که محل اقامتتون رو مشخص بکنه (پارسال میخواستن ولی امسال ظاهرا نه)
- حدود 14 هزار پول رایج (پارسال 7 هزار بود، امسال شده 10 هزار+ دیگر هزینه ها مثل صدور قبض پست، کپی، ...)

و اما لطف کنید تمامی چراغهای موتور (جلو، عقب، راهنماها،...) رو کنترل کنید و شماره انجین رو هم قبل از ورود با یه دستمال تمیز کنید که کارشناسان محترم بتوانند با کمترین زحمت و تحمل فشار ممکن کارشون (ببخشید کارمون) رو انجام بدن!

خوشبختانه امسال بالاخره متوجه شدن که اگه مدارک مالک موتور (که در بالا اشاره شد) کامل و بدون نقص باشه، باید خودشون لطف بکنن، اطلاعات و مشخصات موتور رو صرف نظر از اینکه شجره نامه سازنده موتور چی هست و سیستم اون رو میشناسه یا نه، اقدام به وارد کردن و بروز نمودن سیستم هوشمندشان بکنند
(این نوشته ای بود از جناب اقای غازاریان)

و حالا مراکز :
مرکز تعویض پلاک خاوران و دیگری مرکز تعویض پلاک زنجان ( خ زنجان شمالی)

عکی از جناب سوشیانت
[Only registered and activated users can see links]

high-speed
17-02-1389, 09:09 بعد از ظهر
راستی یه سوال

تکلیف موتورای zx150 که اونهمه هزینه پلاک و سند و اینرو دادن چی میشه

یعنی فهم و شعور اینا از شرکت کاوازاکی بیشتره که اینا به محیط زیست اهمیت بدن و اون کمپانی با اون سابقه

بخواد باعث آلودگی هوا بشه.....؟:13:

Sination
17-02-1389, 09:58 بعد از ظهر
توی گمرک که با همون قیمت بالا دارن میفروشن دیوانه ها !
اصلا خبر ندارن که پلاک نمیشه !

چه ضرری بکنن سره zx این مغازه دار های نفهمه گمرک ..

Alireza
17-02-1389, 10:45 بعد از ظهر
دوستانی که میخوان کارشون زود راه بیفته برن خیابون اتحاد خیابون پنجم خلوته

joOoker_silence
18-02-1389, 12:57 قبل از ظهر
سلام به همگی ، بچه ها خبر دار شدم تعویض پلاک اجباری شده ، می خوام بدونم همه مدارک رو بدی کسی برا تعویض پلاک ببره کارش درست میشه یا صاحب سند حتما باید حضور داشته باشه ، آخه من مشکل خدمت داشتم ، موقع خرید موتور زدم به نام داداشم یه ماه بعد کارا خدمتم درست شد ، ولی دیگه سند رو انتقال ندادم چون هرکی ببینه میگه موتور دست به دست شده از اون ورم غریبه نبود گفتم خرجه محضر الکی ندم ، حالا به نظرتون تکلیف چیه ؟

Alireza
18-02-1389, 02:29 بعد از ظهر
صاحب سند باید حتما باشه

BKING
18-02-1389, 02:45 بعد از ظهر
دوستانی که میخوان کارشون زود راه بیفته برن خیابون اتحاد خیابون پنجم خلوته

درسته من رفته بودم اونجا چیزی طول نکشید

خ احسان خ پنجم

اینم شمارش 77393434

دوستان توجه کنند که یا پیچ با خود ببرند یا پرچ کن چون اونجا فقط پلاک رو می کنند اما خودتونو بکشید براتون نصب نمی کنند

BKING
19-02-1389, 12:42 بعد از ظهر
این پلاکای جدید مثل ماشین باید به هنگام انتقال تعویض بشن ؟

BKING
21-02-1389, 09:13 بعد از ظهر
سلام

امروز معجزه شد کارت موتور بعد از سه روز اومد عجیبه فکر کنم به دلیل خلوتیه مرکز تعویض پلاک اتحاد بوده

شما هم هر چه سریع تر اقدام به تعویض پلاک کنید امروز کفی زیاد بود تند تند پر می کردن

در مورد سوال قبلیم هم به نظرم اینا برای پول درآووردن پلاکای موتورها رو هم مثل ماشین به نام فرد می کنند

high-speed
22-02-1389, 07:12 بعد از ظهر
آقا یه سوال zzr 250 , bandit 250 هم تعویض پلاک میشن اگه برگ سبز داشته باشن و پلاک؟

Red Hat
22-02-1389, 08:08 بعد از ظهر
آقا یه سوال zzr 250 , bandit 250 هم تعویض پلاک میشن اگه برگ سبز داشته باشن و پلاک؟

تا جایی که من میدونم به خاطر 4 سیلند بودن نه نمیشن. ( ولی باز یک سوال بکن)

ovE
22-02-1389, 08:23 بعد از ظهر
توی گمرک که با همون قیمت بالا دارن میفروشن دیوانه ها !
اصلا خبر ندارن که پلاک نمیشه !

چه ضرری بکنن سره zx این مغازه دار های نفهمه گمرک ..
دیوونه امثال ما اند که میرن این موتورا رو میخرن نه مغازه دارای گمرک
اونا که نمیان بگن حالا که پلاک نمیشه zx و بدیم 3 تومن
نتیجه میگیریم اونا که میخرن دیوونن و ضرری هم واسه گرگهای گمرک نیستش!

m3hiran
22-02-1389, 09:10 بعد از ظهر
42
اینم رخش ما که واسه زمانی هستش که بسیجی ها پلاکش رو کندن رفتن ما موندیم و این موتور سنگین:1:

high-speed
22-02-1389, 09:10 بعد از ظهر
تا جایی که من میدونم به خاطر 4 سیلند بودن نه نمیشن. ( ولی باز یک سوال بکن)

red hat عزیز از راهنماییت ممنون

از کجا بپرسم که جواب درست بهم بدن؟
(چون توی راهنمایی رانندگی که انگار با شوهر ننه شون حرف میزنن......رو بدی میخوان یغه ی آدمو بگیرن بزنن تو گوشش)

high-speed
22-02-1389, 09:12 بعد از ظهر
دیوونه امثال ما اند که میرن این موتورا رو میخرن نه مغازه دارای گمرک
اونا که نمیان بگن حالا که پلاک نمیشه zx و بدیم 3 تومن
نتیجه میگیریم اونا که میخرن دیوونن و ضرری هم واسه گرگهای گمرک نیستش!

حالا بنظرتون یه zx150 رو با 3 تومن خریدن الان دیوونگیه؟

چون من عاشق استیل zx 150 بودم داشتم میگرفتم که شنیدم همچین داستانی بوجود اومده.

اگه واقعا نشه میدم یه nsr 250 میگیرم و روی بدنه اش کار میکنم

BKING
22-02-1389, 09:47 بعد از ظهر
red hat عزیز از راهنماییت ممنون

از کجا بپرسم که جواب درست بهم بدن؟
(چون توی راهنمایی رانندگی که انگار با شوهر ننه شون حرف میزنن......رو بدی میخوان یغه ی آدمو بگیرن بزنن تو گوشش)

از مرکز تعویض پلاک بپرس شمارشم که گذاشتم

جواب می دن نگران نباش

Alireza
22-02-1389, 11:15 بعد از ظهر
مهران پلاکو چه جوری گرفتی

ovE
23-02-1389, 02:00 بعد از ظهر
حالا بنظرتون یه zx150 رو با 3 تومن خریدن الان دیوونگیه؟

چون من عاشق استیل zx 150 بودم داشتم میگرفتم که شنیدم همچین داستانی بوجود اومده.

اگه واقعا نشه میدم یه nsr 250 میگیرم و روی بدنه اش کار میکنم
منظور من این نبود
اما اگه 3 تومن بدن من امروز میخرم.پیدا کردی حتمآ بگو

BKING
23-02-1389, 02:14 بعد از ظهر
مهران پلاکو چه جوری گرفتی

فکر کنم باید رفت مرکز تعویض پلاک باطلش کرد یکی دیگه گرفت تا ازش سو استفاده نشه

m3hiran
23-02-1389, 05:34 بعد از ظهر
پلاکو با 100000 جور دوندگی گرفتم..درضمن سعید جان مگه پلیس امنیت گلابی که پاشی بری یه پلاک دیگه بگیری و اونها هم عین خیالشون نباشه
اگه اونجوری باشه روی پلاکت یذره خط افتاد میتونی بری یکی دیگه بگیری اینو بندازی دور :25:

high-speed
23-02-1389, 09:45 بعد از ظهر
رادیکال عزیز از راهنماییت ممنون

ovE عزیز ، چشم.......:14:

BKING
23-02-1389, 09:56 بعد از ظهر
پلاکو با 100000 جور دوندگی گرفتم..درضمن سعید جان مگه پلیس امنیت گلابی که پاشی بری یه پلاک دیگه بگیری و اونها هم عین خیالشون نباشه
اگه اونجوری باشه روی پلاکت یذره خط افتاد میتونی بری یکی دیگه بگیری اینو بندازی دور :25:

می دونم اونجا بخش آگاهی هم داره که چک می کنن مورد نداشته باشی گفتم
شاید بسیجیا پلاکو کندن برای ترسوندنو بعد انداختن دور

حالا چی بهت گفتن ؟ اصلا چرا همون موقع موتورتو توقیف نکردن و فقط پلاکتو کندن ؟

alien
17-04-1389, 03:38 بعد از ظهر
سلام دوستان:
دیروز 16/4/89 برای گرفتن پلاک ملی مراجعه کردم.ابتدا برگه معاینه فنی خواستند که گویا تازه اضافه شده به مدارک مورد نیاز، به مبلغ -/8700 تومان آنهم شش ماهه (با همین مبلغ چندی پیش برای ماشین یکساله گرفته بودم) و جالب اینکه کارکرد موتور رو 1800 کیلومتر در فرم در خواست نوشته بودم که بعداً در کارت معاینه 6549 کیلومتر درج شده بود! وقتی علت رو جویا شدم گفتند اصلاً مهم نیست که چه عددی باشه.....!؟ بنظرم رسید شاید زیر یه کارکرد مشخصی اصلاً معاینه نمیخواسته(در اتومبیل دوسال اول بعد از تولید) ولی خب کی از پول بدش میاد؟. بگذریم.خلاصه -/10000 تومان هزینه تعویض پلاک و -/2300 تومان هزینه ارسال کارت جدید،نصف روز وقت،ایستادن در صف های طویل،کلی حرصو جوش و بوی شامه نواز عرق و بگذریم.اینها مربوط به یه مرکز شماره گزاری در کرج بود.حالا یک سئوال مطرحه،مگر نه اینکه یکبار در موقع خرید وسیله نقیله هزینه شماره گذاری دریافت شده؟ حالا بهر دلیلی آیا درسته که این هزینه رو دوباره مصرف کننده بده؟ اینکه اول گفتن -/7000 تومان و بعد از من خرد خرد -/21000 تومن گرفتن! و این اتفاق قراره برای کارت ملی،شناسنامه،پاسپورت و .... هم بیفته. بهرحال اگر مراجعه کردید تمامی مدارک ممکنه و پول کافی و غیره رو بهمراه ببرید.

high-speed
10-05-1389, 04:18 بعد از ظهر
آقا من امروز رفتم مرکز آزادی (خیابان زنجان)

درمورد موتورای 4 سیلندر پرسیدم ، گفتن اصلا ربطی نداره 2 سیلندر باشه یا 4 سیلندر

چون این موتورا توی سند 250 سی سی ثبت شدن پلاک نمیشن و اگه 249 سی سی ثبت شده باشن قابل پلاک شدن هستن

و فقط موتور های دوزمانه که دودزا هستن پلاک نمیشن

البته همینشم خنده داره که بخاطر 1 سی سی اینجوری همرو اسیر کردن و دست دلالارو باز گذاشتن

که بتونن موتورای آشغال چینی و ... رو به مردم با قیمت ژاپنی و .... بفروشن

اما اینم که پرسیدم گفت تا چند وقت دیگه این موتور ها هم آزاد میشن و میتونین موتور 250 سی سی

رو پلاک کنین

پس اگه موتور 250 دارید که پلاک قدیمه و توی سند 249 سی سی قید شده براحتی به مرکز مراجعه کنین و پلاک بگیرین

این شرایط رو مدیر فنی مرکز برام توضیح داد

موفق باشید

king2002
10-05-1389, 05:21 بعد از ظهر
کاش در مورد سن موتور هم پرسیده بودین
اگر قانون حداکثر 10 ساله بودن اجرا بشه که دیگه موتوری نمیمونه

high-speed
10-05-1389, 08:36 بعد از ظهر
البته این قانون 10 سال برای موتوراییه که برگ سبز دارن و فاقد پلاک هستن

وگرنه موتورایی که پلاک قدیم هستن و بالای 10 سال عمر دارن با اراعه ی معاینه فنی میتونن تعویض پلاک کنن

اینا گیرشون فقط روی حجم موتوره که نباید249 سی سی بیشتر باشه

mamal9620
09-09-1389, 10:23 بعد از ظهر
منم یه موتور هیوسانگ250 دارم توی سندشم نوشته 250 ولی جالبه توی وب سایت خود هیوسانگ نوشته 249 سی سی اخه کجای دنیا توی سند مینویسن 249 مثلا همین هواندا یا شبه هوندا ها 124 سی سی هستند ولی 125 مینویسند
من نمیدونم این قانونهای من در اوردی رو از کجاشون در میارند اگه قراره پلاک نشند خوب پلاک نکنید این بچه بازیها چیه همش در میارید
ضرر نداشتن ثبات فکری سیاستگذارای نیروی انتظامی رو که نباید مردم بدهند

BKING
09-09-1389, 10:54 بعد از ظهر
سلام دوست گرامي

يعني هيوسانگه شمارو پلاك نكردند ؟:wow:

KraToS
10-09-1389, 02:03 قبل از ظهر
یه سوالی داشتم
این موتورایی که سند ورزشی دارن رو میشه پلاک کرد ؟
اگه کسی رفت واسه پلاک این رو هم بپرسه اگه زحمتی نیست :hanghead:

mamal9620
10-09-1389, 10:58 بعد از ظهر
سند ورزشی مثل گرمکن ورزشیه دیگه
یعنی شرکت تولید کننده موتور به جای طی کردن مراحل در ادارات انتظامی سند موتور داخل فدراسیون کشتی شنا یا موتورسواری صادره میشه نه

KraToS
11-09-1389, 12:44 قبل از ظهر
آهان
یه سوال دیگه
این موتور کراس ها که 2 سیلندر هستن و کمتر از 250 سی سی هم پلاک میشن ؟ منظورم این کویر اینا نیست ، کراس خارجی منظورمه
شرمنده زیاد سوال میپرسم ، من وقتش رو ندارم برم از نزدیک بپرسم ، پشت تلفن هم میپیچونن فقط :interview:

BKING
11-09-1389, 04:45 بعد از ظهر
آهان
یه سوال دیگه
این موتور کراس ها که 2 سیلندر هستن و کمتر از 250 سی سی هم پلاک میشن ؟ منظورم این کویر اینا نیست ، کراس خارجی منظورمه
شرمنده زیاد سوال میپرسم ، من وقتش رو ندارم برم از نزدیک بپرسم ، پشت تلفن هم میپیچونن فقط :interview:

خب ما تهران هستيم و ممكنه اينجا بيشتر سخت گيري كنند

به نظرم يه وقتي بزار برو از مركز تعويض اونجا بپرس:4chsmu1:

mehrdad.
17-11-1389, 06:01 بعد از ظهر
775776777

مدارک لازم جهت تعویض پلاک.امیدوارم بدرد دوستان بخوره....انگار میخوان جزایر قناری رو بنام آدم بزنن این همه چیز میخوان:bitarbiat:

milad_alone1370
26-04-1391, 08:20 بعد از ظهر
سلام دوستان من یک مشکلی دارم بصورت زیر فقط دوستانی نظر بدن که واقعان اطلاع دارن
من 7 سال قبل یک موتر سیکلت از یک فروشگاه خریدم و هیچ قولنامه ای ندارم فقط یک سند فروش وسیله نقلیه کارخانه دارم که مهر شرکت ومهر همان مغازهای که موتر را خریدم ومشخصات صاحب مغازه روی ان است وهمینطور کارت موتر به نام همان شخص فروشنده (همان صاحب مغازه )موتر است من هم کارت وهم سند را دارم که به نام همان صاحب مغازه است اما نمیدونم میتونم پلاک موتر سیکلتم را عوض کنم یا خیر البته ان فروشگاهی که موتر را از ان خریدم بسته شده واثری از ان نیست لطفان کمک کنید

kamangir
26-04-1391, 09:09 بعد از ظهر
دوست عزیز 3 راه داری
1. شخص رو پیدا کنی و ازش وکالت محضری بگیری

2. با مراجعه به باجه آگاهی تعویض پلاک اینو اعلام کنی که اون موقع در روزنامه میزنن و در صورتی که کسی ادعایی نکنه موتور رو

به نام شما فک پلاک میکنن .این کار رو برای فقدان سند هم انجام میدن

من برای یک موتور راه دوم رو تجربه کردم که حدود 3 ماه طول کشید

3. داشتن پارتی در محضر که بدونه حضور طرف و مدارک هویتی برای شما یک وکالت فروش و فک پلاک برنه

milad_alone1370
26-04-1391, 09:28 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز میشه هزینه که ئاسه این کار دادی بگی

disturbed
22-05-1391, 02:56 بعد از ظهر
دوستان یه سوال.برای تعویض پلاک چه هزینه هایی لازمه؟(وکالتو گرفتم)عوارض شهرداری هم برای تعویض پلاک باید پرداخت شه؟مقدارش چقدره؟بعدش کل پروسش چقدر طول میکشه؟خیلی خیلی ممنون

سیاوش
22-05-1391, 03:17 بعد از ظهر
دوستان یه سوال.برای تعویض پلاک چه هزینه هایی لازمه؟(وکالتو گرفتم)عوارض شهرداری هم برای تعویض پلاک باید پرداخت شه؟مقدارش چقدره؟بعدش کل پروسش چقدر طول میکشه؟خیلی خیلی ممنون
موتور عوارض نداره.اگر وکالتم داری مستقیم میری تعویض پلاک اونجا پلاک به نام میشه و برگه سبزتم میدن.کارتم میاد در خونتون.خلافیم همونجا میگیرن الکی خودت بیرون نگیر.مدارکم بیمه و کارت موتورو کارت ملیو احتمالا شناسنامه ام ببر.کارتم اگه خیلی شلوغ نباشه 2 3 ساعت طول میکشه.

nopo
22-05-1391, 03:21 بعد از ظهر
موتور عوارض نداره.اگر وکالتم داری مستقیم میری تعویض پلاک اونجا پلاک به نام میشه و برگه سبزتم میدن.کارتم میاد در خونتون.خلافیم همونجا میگیرن الکی خودت بیرون نگیر.مدارکم بیمه و کارت موتورو کارت ملیو احتمالا شناسنامه ام ببر.کارتم اگه خیلی شلوغ نباشه 2 3 ساعت طول میکشه.

عوارض داره-من موقع تعويض پاك سي جي عوار پرداخت كردم.+عدم خلافي+هزينه سند(به عهده فروشنده)

سیاوش
22-05-1391, 03:30 بعد از ظهر
عوارض داره-من موقع تعويض پاك سي جي عوار پرداخت كردم.+عدم خلافي+هزينه سند(به عهده فروشنده)
والا ما رفتیم تعویض پلاک گفت بیخودی سند زدی.اگه صاحب موتور همرات بیاد فقط پلاک به نام شه حله یا اینکه وکالت داشته باشی.بعدم خلافیو خودشون تو اون هفت خان رستم میگیرن یه مرحله کهاگه داشتی همونجا پرداخت کنی.بعدم بازدیدو الی آخر.
ولی کسی از عوارض حرفی نزد.در کل فک کنم هر جا یه قانون داره واسه خودش.

عابدی
28-05-1391, 01:53 بعد از ظهر
سلام/سوال:آیا همه پلاک قدیم ها رو میشه برد تعویض پلاکی و پلاک جدید گرفت؟؟؟یا قوانینی داره؟

sorush
28-05-1391, 02:00 بعد از ظهر
سلام امیدمن که رفته بودم تعویض پلاک سی جی عموم موتورهای 2زمانه که پلاک قدیم داشتنو پلاک نمیکردندفقط 4زمانه مدل هرسالی البته تازه که تعویض پلاک بودباشماره اخربهت میگفتن بروچه ماهی بیابرای پلاک کردن

عابدی
28-05-1391, 02:02 بعد از ظهر
مثلا اون کامکسه که گذاشته واسه فروش پلاک قدیمه

sorush
28-05-1391, 02:05 بعد از ظهر
مثلا اون کامکسه که گذاشته واسه فروش پلاک قدیمه

نه مگراین که پارتی داشته باشی وگرنه اصلا برات پلاک ملی نمیکنن

mohammadkf
16-07-1391, 08:25 قبل از ظهر
سلام دوستان
من یه cg125 مدل 86 خریدم . پلاک قدیمه ، الان که میخوام پلاک ملیش کنم میگن یا باید سندش با صاحب سند بیاد تعویض پلاک یـــا وکالت محضری بده !
اما مشکل اینجاست که اصلا صاحبشو نمیشناسم . 100 دست گشته تا رسیده به من . الـــــان چه کار باید بکنم برای اینکه پلاک ملیش کنم ؟!

stoncold
16-07-1391, 08:06 بعد از ظهر
سلام دوستان
من یه cg125 مدل 86 خریدم . پلاک قدیمه ، الان که میخوام پلاک ملیش کنم میگن یا باید سندش با صاحب سند بیاد تعویض پلاک یـــا وکالت محضری بده !
اما مشکل اینجاست که اصلا صاحبشو نمیشناسم . 100 دست گشته تا رسیده به من . الـــــان چه کار باید بکنم برای اینکه پلاک ملیش کنم ؟!
هیچکار نمیشه کرد باید صاحب سند یا وکالت محضری باشه

mohammadkf
18-07-1391, 12:00 قبل از ظهر
هیچکار نمیشه کرد باید صاحب سند یا وکالت محضری باشه

ای بابــــــا !!!
حتما یه راهی داره . قبلا که پلاک ملی و این حرفها نبود همه موتورها همینجوری معامله میشد . فوق فوقش یه قولنامه دو طرف بین خودشون مینوشتن و خلاص ، موتور هم همینجوری 100 دست میچرخید . حتما یه راهی هست ؟

از یکی شنیدم باید برم شورای حل اختلاف اونجا حکم میدن برا پلاک کردنش . شما چیزی شنیدید ؟؟

hamed-pc
19-08-1391, 09:37 قبل از ظهر
سلام دوستان
1 موتور مدل 83 هست الان میشه براش پلاک گرفت یا نه ؟
2 معاینه فنی همونجا به فرض مثال خیابان زنجان خودش انجام میده یا باید جای دیگه ادم بره

ایلیا
19-08-1391, 03:27 بعد از ظهر
سلام دوستان
1 موتور مدل 83 هست الان میشه براش پلاک گرفت یا نه ؟
2 معاینه فنی همونجا به فرض مثال خیابان زنجان خودش انجام میده یا باید جای دیگه ادم بره
حامد جان داری ناپلئونی پلاک میگیری داداش :) . 8 سال بگذره دیگه بهت پلاک نمیدن.
معاینه فنیشم چیز خاصی نیست. همونجا موتور رو روشن میکنن دود نباید بکنه، چراغاشم همه سالم باشه، همینطور بوقش. زمان ما که اینجوری بود

عابدی
19-08-1391, 07:00 بعد از ظهر
سلام دوستان شرط اینکه پلاک فدراسیون بگیرم واسه موتور کراس چیه.میخام یه کراس سند دار حدودا از 2000 به بعد بگیرم.

02109002
04-09-1391, 06:18 بعد از ظهر
سرهنگ احمد رستمی در گفتگو با مهر اظهار داشت: براساس قانون مصوب دولت، سن فرسودگی موتور سیکلت ۱۰ سال است و در صورتی که موتورسیکلتی بیش از این سن برای تعویض پلاک مراجعه کند، هیچ خدماتی دریافت نمی کند. اگرچه طبق قانون تمامی موتورسیکلتها باید دارای پلاک ملی باشند و تردد خودروها با پلاک قدیمی ممنوع است.وی ادامه داد: پلیس براساس قانون عمل می کند و موتور سیکلتهای با سن بیش از ۱۰ سال باید به مراکز اسقاط معرفی شوند.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور در مورد ممنوعیت تردد موتورسیکلتها در کلانشهرها پس از تعیین سن فرسودگی، تاکید کرد: براساس قانون موتورسیکلتهای بالای هشت سال حق تردد در کلانشهرها از جمله تهران را ندارند. البته این به معنای فرسودگی آنها نیست و این موتورسیکلتها می توانند تا ۱۰ سال در سایر شهرستانها تردد کنند.

amo hosein
06-12-1391, 10:31 بعد از ظهر
اونی که کارت ملیش مال تهران نیست باید کپی سند خونه یا قبض برق بیاره؟
یه سوال دیگه قبض کسی دیگرو ببریم قبول میکنن؟
مهمه.لطفا سریع جواب کامل بدید.ممنون بچه ها.

محمد سوزوکی@
06-12-1391, 10:35 بعد از ظهر
اونی که کارت ملیش مال تهران نیست باید کپی سند خونه یا قبض برق بیاره؟
یه سوال دیگه قبض کسی دیگرو ببریم قبول میکنن؟
مهمه.لطفا سریع جواب کامل بدید.ممنون بچه ها.
عمو اینجور که من اطلاع دارم باید حتما قبض مال خود خریدار باشه

amo hosein
06-12-1391, 10:42 بعد از ظهر
میخوان از کجا بفهمن؟فقط از رو شباهت فامیلی؟

محمد سوزوکی@
06-12-1391, 10:47 بعد از ظهر
میخوان از کجا بفهمن؟فقط از رو شباهت فامیلی؟ نه عمو.ببینین مثلا اگه شما مال خود تهران نباشین ومال یه شهر دیگه باشین وقتی موتور یا ماشین میخرین باید پلاک بر اساس همون شهر خودتون شماره گزاری بشه ولی چون وسیله نقلیه رو دارین از تهران میخرین باید یه سندی یا قبضی ببرین که بفهمن شما ساکن تهران هستین وپلاک بر اساس تهران شماره گزاری بشه

amo hosein
06-12-1391, 10:51 بعد از ظهر
خوب قبض یکی دیگرو ببریم از کجا میفهمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

محمد سوزوکی@
06-12-1391, 10:56 بعد از ظهر
اونو دیگه نمیدونم ولی فکر کنم اشکالی نداشته باشه چون اونا فقط یه مدرک میخان بدن به پلیس+10که پلاک بر اساس همون شهری که وسیله خریداری شده شماره گزاری بشه

amo hosein
09-12-1391, 07:01 قبل از ظهر
خوب رفتم تعویض پلاک برا کسی کردم که موتولد تهران نبود.اجاره خونه اورد و نام و نام خانوادگی رو که به اسم مادرش بود اجاره نامه با نام مادر که تو شناسنامش بود تطبیق دادن.خوبه من متولد تهرانم وگرنه منم هر وقت موتور میخواستم تعویض پلاک کنم باید میبردم.

Amir 1986
23-12-1391, 09:05 بعد از ظهر
سلام

من موتورمو بردم واسه تعویض پلاک

تا ساعت 2 بعد از ظهر بیشتر مراجعه کننده هارو نمیپذیرفتن !

یه عابر کارت با خودتون میبرید و همه کارای واریز پول و خلافی همونجا انجام میشه

یه 12 تومن باید بریزی به حساب و یه 3600 تومن هم هزینه پستی هست برای ارسال کارت جدید موتورسیکلت و 1000 تومنم واسه سند جدید که همونجا سندو بهت میدن

چند ساعتی الافی داره

موتورای 81 به بالارو بدون هیچ مشکلی پلاک میکنن
در مورد 2 زمانه ها حتی اگه موتور 0 هم باشه ببری پلاک نمیدن و پرسیدم گفت ممنوعه و کسی حق نداره پلاک بده و جزو قوانین هست و امکان نداره موتور 2 زمانه پلاک بشه !!

وقتی مرحله اول انجام شد ، مدارکو چک میکنن و یه فرم میده که موتورو ببری کارشناس ببینه

یه سکو هست ، موتوری میبری بالای سکو و یه نفرم میاد شماره تنه و بدنه رو چک میکنه ، یه تریل اومده بود که تو کارتش زده بود رنگ : سبز-آبی ، اما چون گلگیر جلوی موتور سبز بود بهش گیر داد و طرف رفت خونه ، یه گلگیر آبی بست و برگشت !

فقط ظاهر موتورو و رنگشو چک میکنن که چراغ و راهنما و ... داشته باشه ، اما نه موتورو روشن میکنن و نه سالم بودن چراغارو چک میکنن ، فقط و فقط ظاهروش میبینن که همه چی داشته باشه

بعد مدارکتو میبری داخل ، یه فرم پلاک بهت میدن که پلاک جدیدو زده ، یه سند جدید هم صادر میکنن ، همه مدارکتو میگیری و میری به قسمت بایگانی پلاک ، پلاک قدیمی رو تحویل میدی و پلاک جدیدو تحویل میگیری

بعد یه نفر نشسته پلاکارو نصب میکنه و میگه برو به سلامت و تموم !

مدارکی هم که میخواد :

حتما عابر کارت با خودتون ببرید
پول نقد هم با خودتون داشته باشید
شناسنامه و کارت ملی
سند موتورسیکلت
کارت مشخصات موتورسیکلت

اگه شناسنامه صادره از تهران نباشه، باید سند خونه اگه به نامت هست ببری یا به نام همسر باشه !!
یا اجاره نامه کد دار به نام مالک موتورسیکلت
یا جواز کسب معتبر+قبض آب یا برق یا .... منزل
یا گواهی اشتغال به تحصیل
اونایی که تو نیروهای مسلح هستن ، میتونن نامه از کارگزینی ببرن که آدرس محل سکونتشونم درش باشه
اگه مدارک بالارو نداشته باشیو شناسنامت صادره از تهران نباشه ، پلاکت برای هرجایی که شناسنامه از اونجا صادر شده ، صادر میشه

خیلی سخت نیست و فقط چند ساعتی کار میبره و تموم !

amir74
23-12-1391, 11:29 بعد از ظهر
دوستان تو کدوم بخش این مملکت باید اشنا داشته باشی که بشه بندیت 250رو پلاک کرد؟فرماندار خوبه؟یا بالاتر؟

amir74
25-12-1391, 10:18 بعد از ظهر
اقا من پلاکمو امروز گم کردم؟چی کار کنم؟ فردا مستقیم برم تعویض پلاک اونجا کاراشو انجام بدم؟ سند و کارت و پلاک همرو دوباره میدن با شماره جدید؟ خیلی دردسر داره؟ مدارک چیا می خواد؟ موتور به نام بابامه خودش حتما باید باشه؟

alireza.gsx
26-12-1391, 12:43 بعد از ظهر
سلام دوستان . من ميخوام از شهرستان دماوند يه موتور بخرم . ميخواستم ببينم كاراي تعويض پلاك چطوري بايد انجام بشه ؟ :20:

شایسته فر
26-12-1391, 06:43 بعد از ظهر
شما یه وکالت تام می گیری
میری تعویض پلاک محلتون و کاراشون انجام میدی!!!!
به همین راحتی

soleymani
27-12-1391, 12:50 بعد از ظهر
دوستانی که تجربه دارن
در مورد پلاک گرفتن سوپر های کیپس
یه چیزی بگن.نظری تجربه ای
چه کار باید کرد؟
کسی پلاک کرده؟

alireza.gsx
27-12-1391, 09:08 بعد از ظهر
شما یه وکالت تام می گیری
میری تعویض پلاک محلتون و کاراشون انجام میدی!!!!
به همین راحتی

جناب شايسته فر ممنون از پاسخ شما
كل پول موتور رو بدم و بعد تمامي مدارك و اسناد رو بگيرم همراه با موتور ببرم تعويض پلاك تهران ؟؟ شناسنامه ام صادره از تهرانه
موتور بايد صحيح و سالم باشه كه پلاك كنن ؟

شایسته فر
27-12-1391, 11:52 بعد از ظهر
شماره انجین و تنه و اون رقم حجم موتور که رو سیلندر حک شده رو نگاه می کنن و دیگر هیچ!!!!!!!!!!!
یکم از پولو نگه دار برای خلافی و....
مثلا 50-60 تومن
یه وکالت تام میگیری + کارت ملی خودت و مدارک موتور میری تعویش پلاک مثلا تو زنجان شمالی و حدود 1 ساعت الافی داره بعدش هم با پلاک جدید و به نام شده و برگه سبز جدید میری خونتون!!!!

nima360
26-01-1392, 08:43 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستای گلم...ذاستش یه سوال فنی واسم پیش اومده...
این موتورهای سوزوکی بندیت 250 که 4تا سیلندر دارن امکان پلاک شدنشون هست؟؟یعنی مجوز دارن مثل موتورهای 250 که 2تا سیلندر دارن مثلا هیوسانگ؟؟؟
اخه توی بازارچه دیدم یه بنده خدا بندیت 250 -4سیلندر واسه فروش گذاشته بود با پلاک ملی و مدارک کامل..آیا همچین چیزی امکان داره؟؟؟؟
دوستان ممنون میشم سریع جوابمو بدین مرسی

alireza.gsx
26-01-1392, 09:20 بعد از ظهر
آقا موتور بدون پلاك مزايده اي رو با سند كه جديدا صادر شده بيمه كردم ميخوام ببرم تعويض پلاك!!
بايد سوار بشم ببرم؟؟ اونجا گير ندن موتورو بخوابونن!!!!
كجا بايد ببرم؟
كي ببرم خلوت باشه و گير نباشه ؟

ممنونم

!NAVID!
26-01-1392, 09:23 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستای گلم...ذاستش یه سوال فنی واسم پیش اومده...
این موتورهای سوزوکی بندیت 250 که 4تا سیلندر دارن امکان پلاک شدنشون هست؟؟یعنی مجوز دارن مثل موتورهای 250 که 2تا سیلندر دارن مثلا هیوسانگ؟؟؟
اخه توی بازارچه دیدم یه بنده خدا بندیت 250 -4سیلندر واسه فروش گذاشته بود با پلاک ملی و مدارک کامل..آیا همچین چیزی امکان داره؟؟؟؟
دوستان ممنون میشم سریع جوابمو بدین مرسی
سلام
بله میشه اما پارتی کلفت میخواد

- - - Updated - - -

آقا موتور بدون پلاك مزايده اي رو با سند كه جديدا صادر شده بيمه كردم ميخوام ببرم تعويض پلاك!!
بايد سوار بشم ببرم؟؟ اونجا گير ندن موتورو بخوابونن!!!!
كجا بايد ببرم؟
كي ببرم خلوت باشه و گير نباشه ؟

ممنونم
موتور چی هست؟؟؟

memooly
26-01-1392, 09:39 بعد از ظهر
سلام در جواب دوست خوبم amir 1986 که فرمودند مامورین عزیز گفتن دوزمانه ها پلاک نمیشن حتی اگه صفر باشن باید بگم مامورین دروغ گفتن فقط باید پارتی داشته باشی من بچه قم هستم از یاماها 100 گرفته تا سی جی و سی دی ای تا gto حتی x7 پلاک ملی دیدم فقط پارتییییییییییییییییییییی ییییییییییی کلفت میخواد................................

alireza.gsx
26-01-1392, 11:57 بعد از ظهر
آقا نويد موتور 125 هستش

masoud.te
27-01-1392, 12:58 بعد از ظهر
دوستان یه سوال اتیقه دارم ممنون میشم اگه اطلاعی دارید راهنماییم کنید.

من توی لوازم یدکیم همه وسایل های مدل cdi125 رو دارم از تنه گرفته تا کپه شماره رو ...... یعنی به راحتی میتونم یه موتور کامل سرهم کنم حالا میخواستم ببینم واسه شماره کردنش راهی داره؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر

irani.partizan
12-09-1392, 12:06 قبل از ظهر
سلام
دوستم مدارکشو گم کرده(کارت موتور و کارت بیمه،کارت سوخت)هنوزم موتورو سند نزده تازه گرفته!!!
باید چیکار کرد تکلیف چیه؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

شایسته فر
12-09-1392, 12:11 قبل از ظهر
اول از همه با بردن قول نامه به دفتر اصلی بیمه ، برگه المثنی بیمه رو بگیره
بعد بره سند بزنه
بعد کارت و سند جدید میدن بهش
کارت سوختم بره پلیس +10 درخواست کارت جدید بده
به همین راحتی!!

irani.partizan
12-09-1392, 12:22 قبل از ظهر
اول از همه با بردن قول نامه به دفتر اصلی بیمه ، برگه المثنی بیمه رو بگیره
بعد بره سند بزنه
بعد کارت و سند جدید میدن بهش
کارت سوختم بره پلیس +10 درخواست کارت جدید بده
به همین راحتی!!

موتورو قسطی خریده طرف فقط بهش کارت موتور،بیمه،کارت سوخت داده،قول نامه دیگه نداده هنوز 3تا قسطش مونده الانم میتونه این کارارو بکنه؟؟
بیمش تموم شده بوده خودش تازه بیمه کرده1ماه نمیشه بره همونجا که بیمه کرده بگه بهش میدن؟؟
ایا باید جریمه بده بابت گم شدن کارت موتور؟
همه این کارا چقدر هزینه داره؟؟و چفدر زمان میبره؟؟
مرسی که پاسخ دادین.

3PEHR
12-09-1392, 01:21 قبل از ظهر
اقا یه سوال اساسی . اگه یه موتور با حجم ٢٤٩ سی سی از اونور اب بیاری میشه پلاکش کرد چقد خرج برمیداره؟

ARSH
12-09-1392, 01:25 قبل از ظهر
اقا یه سوال اساسی . اگه یه موتور با حجم ٢٤٩ سی سی از اونور اب بیاری میشه پلاکش کرد چقد خرج برمیداره؟

داداش رک بگم ؟ خیلی ! از قیمت های پلاک شده اش بیشتر برات در میاد + سگ دو زدن هاش / اگه راحت بود که همه الان نینجا و سی بی ار سوار میشدن !!!
در ضمن به شخص فک نکنم پلاک ملاک بدن خبر ندارم معمولا شرکت وارد میکنه پلاک میکنه و این صحبتا
بعد اینکه الان تب اینکارو داری الکی میگردی دنبال این داستانا بعد یه ماه پرس و جو هم آخر بیخیال میشی و میری سراغ همینا که تو بازار هست !

3PEHR
12-09-1392, 02:00 قبل از ظهر
این لا مصب کویر معلوم نیس مگلی انژکتور رو کی میخاد بده :confused:. منم پیش خودم فک کردم خوب به فامیل میگم اونور رفتنی یه موتور بندازه رو کولش بیاره .از اینورم پلاکش میکنم :D. الان که شما گفتی دیگه بیخیال شدم رفت پی کارش

farshad 54
12-09-1392, 09:52 قبل از ظهر
مگلی انژکتوری حالا حالا ها نمیاد تا کویر همه مگلیاشو نفروشه انژکتوریشو نمیاره

بعدشم مگلی انژکتوری بیاد زیر حداقل 15 تومن نیست داری اینقدر پول موتور بدی اگه داری که چرا منتظر مگلی هستی یه هیو 250 بخر رخ و هیکلش به 4 تا مگلی میارزه دردسرشم کمتره انزکتورم که هست

irani.partizan
12-09-1392, 01:39 بعد از ظهر
سلام
این دوستم رفه جایی که موتورو گرفته گفته گم شده مدارک اینا اونم یه برگه بهش داده(برگه تردد موقت یکماه)
گفته هر جا جلوتو گرفتن اینو به جا کارت موتور نشون بده تا اینکه بعدن به نامت بخوره.
قضیه این برگه چیه راست گفته یارو اینو نشون بده کاری ندارن دیگه؟؟
بیمه رو هم باید بره مرکز تا المثنی بدن البته مثل اینکه تو یه کاغذa4 کپی میکنن میدن به اسم الحاقیه!!!
ممنون از اینکه پاسخ میدین.

شایسته فر
12-09-1392, 01:41 بعد از ظهر
قول نامرو میگی

irani.partizan
12-09-1392, 02:02 بعد از ظهر
نه قول نامرو امروز بهش داده
او برگه رو هم جداگانه داده که روش نوشته :
برگه تردد موقت یک ماه
به:معاونت محترم راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و نیروی انتظامی(ناجا)
با عرض سلام:
احتراما خواهشمند اشت مساعدت فرمایید تردد موتور سیکلت با مشخصات
2تا کادر داره
که اولیش (مشخصات موتور سیکلت شماره شهربانی،شماره موتور،شماره بدنه،رنگ،مدل)
دومیشم (مشخصات راکب موتور سیکلت نام و نام خانوادگی،شماره شناسنامه،فرزند،تاریخ تولد)
تا صدور کارن شناسیی از طرف اداره راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و نیرو انتظامی ناجابمدت یکماه از تاریخ92/9/4 تا تاریخ10/4 در سطح شهر تهران و حموه تهران بلامانع تلقی میگردد.
توضیح:ای برگه بنا به درخواست خریدار جهت ارائه به مامورین محترم اداره راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و مامورین انتظامی ناجا صادز گردیده و هیچ گونه ارزش قانونی دیگری ندارد.
مهر و امضا هم کرده
(این متن کلی برگه هستش)
جریانش چیه اصن کاربردی داره یا اینکه بگیرن میخوابونن؟؟
ممنون از توجهتون

شایسته فر
12-09-1392, 02:09 بعد از ظهر
:297::297:
ندیدم تاحالا
با همون قول نامه قدیما میرفتیم بیرون کسی هم گیر نمی داد
این چیه الله اعلم!!

irani.partizan
12-09-1392, 02:20 بعد از ظهر
:297::297:
ندیدم تاحالا
با همون قول نامه قدیما میرفتیم بیرون کسی هم گیر نمی داد
این چیه الله اعلم!!

من از همین تعجب کردم!!!
حالا خوبه یه برگه قول نامرو گرفته.
یه سوال چرا وقتی قول نامه مینویسن به خریدار یه برگشو نمیدن؟؟
نزدیک 2ماه موتورو گرفته قول نامورو امروز گرفته به زور اونم با کلی جرو بحث!!!یا اینکه مدارکو ناقص میدن؟؟
ممنون از توجهتون

soleymani
02-10-1392, 06:53 بعد از ظهر
دوستانی که اطلاع تازه دارند کمک کنند
-----------
بنده موتور گرفتم و کارم با طرف از لحاظ مالی تموم شده
موتور 300 خلافی داره
و طرف گفته خلافی رو پرداخت کردم(بنده) اطلاع بدم که بریم تعوض پلاک و سند
حالا
این قانون که جدیدا گذاشتن برای موتور های بالای 180 که باید خود صاحب موتور باشه هست یا حذف کردن
آخه یه بنده خدایی می گه برداشتن
حالا من نظرم اینه که بریم محضر و از طرف یه وکالت بگیرم و یه امضا نهایی و مدت تعویض پلاک رو باز بذارم و بدون محدودیت
و کارم با طرف دیگه تموم می شه
و من فعلا کاری برای پرداخت خلافی و پلاک نکنم
و هر وقت پول خلافی دستم رسید برم پرداخت کنم و بعد خودم با برگه که دارم برم تعویض پلاک و پلاک عوض کنم
بعد برم همون محضر که طرف امضا نهایی و قطعی زده و وکالت رو به سند قطعی پرداخت کنم؟؟؟؟؟؟

soleymani
02-10-1392, 08:18 بعد از ظهر
خبری نیست؟

soleymani
03-10-1392, 10:33 قبل از ظهر
......up

Magma
03-10-1392, 03:10 بعد از ظهر
مگه میشه بدون وکالت سند زد؟

soleymani
03-10-1392, 04:27 بعد از ظهر
منظور من اینه که با طرف اول برم محضر و طرف وکالت تام بهم بده و طرف امضا کنه سند قطعی رو و من مثلا بعد 3 ماه خودم برم تعویض پلاک و عوض کنم
و برم همون محضر که طرف امضا قطعی رو زده و امضا کنم و سند رو بهم تحویل بدن

Magma
03-10-1392, 07:49 بعد از ظهر
والا من داییم دفتر خونه داره. ازش میپرسم. اما فکر نکنم سند قطعیو بتونی امضا بگیری بعدش بری دنبال تعویض پلاک. اونجوری که به من گفت سند قطعی آخرین مرحلس
--------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان من یه سوال دارم. من یه موتوری خریدم پلاک ملی و برگ سبز و برگ تعویض پلاک و برگ خریدشو بهم دادن. ما کارت سوخت نداشت. من قصد نداشتم سند بزنم اما وقتی رفتم واسه کارت سوخت گفت صاحب سند باید اقدام کنه. حالا میخوام سند بزنم اما موتور 3دست بدون سند زدن گشته و من فکر نکنم بتونم صاحب سندو پیدا کنم.
یه نفر بهم گفت مدارک داشته باشی و دنبالش بری میتونی بدون امضای طرف به نام خودت بزنی. حالا میخوام ببینم همچین چیزی حقیقت داره؟ چه مراحلی باید طی بشه؟ میگفت نامه میفرستن واسش اگه جواب نگرفتن سند به نام کسی میخوره که الان مدارک دستشه. کسی خبر نداره؟

saeed a
04-10-1392, 12:31 قبل از ظهر
دوستانی که اطلاع تازه دارند کمک کنند
-----------
بنده موتور گرفتم و کارم با طرف از لحاظ مالی تموم شده
موتور 300 خلافی داره
و طرف گفته خلافی رو پرداخت کردم(بنده) اطلاع بدم که بریم تعوض پلاک و سند
حالا
این قانون که جدیدا گذاشتن برای موتور های بالای 180 که باید خود صاحب موتور باشه هست یا حذف کردن
آخه یه بنده خدایی می گه برداشت
داداش یکی از دوستان حدود یکی دو ماه پیش میخواس آپاچی بخره رفتیم تعویض پلاک زنجان پرسیدیم گفتن قانونش برداشته شده

- - - Updated - - -

[QUOTE=محمدرضاسلیمانی;212493]

آخه یه بنده خدایی می گه برداشتن

داداش یکی از دوستان حدود یکی دو ماه پیش میخواس آپاچی بخره رفتیم تعویض پلاک زنجان پرسیدیم گفتن قانونش برداشته شده

معمار
08-10-1392, 10:22 بعد از ظهر
دوستان اگه بخای پلاک یه شهری دیگه رو بگیری چه کار باید بکنی ؟
راحت بهت میدن یا اینکه ادرس اونجایی رو که میخای بهشون بدی ؟

farshad 54
09-10-1392, 12:45 قبل از ظهر
دیروز تعویض پلاک بودم واسه فک پلاک موتورای قبلیم و انتقال سند به یکی از دوستان

شما یا با صاحب قبلی میری اونجا پلاک قدیم فک میشه پلاک جدید به اسم صاحب جدید صادر میشه

یا یه وکالت فروش و تعویض پلاک از صاحب موتور میگیری خودت میری پلاک قبلی رو فک میکنی پلاک جدید به اسم خودت میگیری

واسه تهران هم اگه شناسنامت صادره از تهران باشه هیچی دیگه لازم نیست ولی اگه صادره از شهرستان باشه ولی شما ساکن تهران باشی باید اسناد احراز محل سکونت تهران رو داشته باشی ( اجاره نامه هولو گرام دار یا سند خونه یا .... )

واسه شهرستان هم اگه موتور از تهران خریدید یه وکالت فروش و تعویض پلاک از فروشنده میگیرید بعد میرید شهر خودتون اونجا موتور رو پلاک به نام خودتون میکنید

محدودیت حجمی هم نداره دیگه

معمار
09-10-1392, 08:30 قبل از ظهر
واسه تهران هم اگه شناسنامت صادره از تهران باشه هیچی دیگه لازم نیست ولی اگه صادره از شهرستان باشه ولی شما ساکن تهران باشی باید اسناد احراز محل سکونت تهران رو داشته باشی ( اجاره نامه هولو گرام دار یا سند خونه یا .... )

عمو فرشاد یعنی مثلا من که شناسنامه صادره از همدان دارم و ساکن استان تهران هستم میتونم موقع تعویض پلاک
پلاک شهر خودمون و بگیرم ؟

farshad 54
09-10-1392, 01:15 بعد از ظهر
بله اگر اجاره نامه رسمی به نام خودتون یا پدرتون یا سند خونه به نام پدر یا مادرتون باشه مشکلی نیست

کلا یه سندی که نشون بده شما الان ساکن استان تهران هستی

اگه بخوای پلاک همدان رو بگیری بله میتونی

Darken
13-12-1392, 03:08 بعد از ظهر
دوستان سلام برای تعویض پلاک موتور حتما باید روشن باشه؟؟؟؟خیلی واجبه راهنماییم کنید ممنون

hamed510
13-12-1392, 03:52 بعد از ظهر
نه فقط یه یارویی هس میاد شماره شاسی و انجین رو با کارت چک میکنه!!
همین!!

B-MAX
13-12-1392, 09:51 بعد از ظهر
من امروز تعویض پلاک بودم این همه راه رفتم شناسنامم برای تهرانه کد پستی محل سکونتم هم روی کارت ملی برای تهرانه
ملعووون میگه موتور شما بالای 200cc حجمشه سرعتش بالاس!!!! باید سند خونتو یا اجاره نامه 4 برگ بیاری!!!!
کارت پالس 220 امو در اوردم دادم دستش میگم ببین به نام خودمه پلاک تهرانه کد پستی هم مشخصه ...خودتون پلاک کردین میگه نه نمیشه

دو نفر آدم از کارمون زدیم رفتیم اونجا اخرش هیچی به هیچی کشک!
شب میخوابن صبح روز بعد بدون اطلاع رسانی قانون وضع میکنن
قابل توجه دوستان بیمه هم چند وقتیه دوباره کشیده بالا
در ضمن از 1 فروردین ماه 93 دیه میشه 170 میلیون نرخ بیمه رازی میشه 164 هزار تومن پول بی ارزش مملکت!

hosseinpalang
08-01-1393, 09:07 بعد از ظهر
سلام دوستان سوالی داشتم
اینکه مموتور 2زمانه پلاک ملی قابل تعویض پلاک هست؟
واینکه به این جور موتورها پلاک بین المللی برای رفتن به کشورهای دیگه میدن؟
دوستان اگه اطلاعاتشون 100% درسته بفرمایند
مرسی
اگه اطلاعات دیگه ای هم در مورد تعویض پلاک موتور 2زمانه پلاک ملی و پلاک بین المللی دارین بگید ممنون میشم]

yosof
14-01-1393, 11:24 قبل از ظهر
سلام
امروز در مورد تعویض پلاک موتور سوال کردم گفتن حداکثر سن موتور باید از تاریخ ساخت 8 سال باشه وگرنه تعویض پلاک نمیکنن...!
یعنی بیش از 8 سال یعنی اسقاط و 2 سال تقلیل پیدا کرده.

AMIR-S
16-01-1393, 11:31 بعد از ظهر
امروز صبح تعويض پلاك زنجان و اتحاد بودم گفتن موتور اگر پلاك ملي داشته باشه و بالاي 10 سال باشه از نظر تعويض پلاك مشكلي نداره و تعويض پلاك ميشه.

foadnnsj
16-01-1393, 11:34 بعد از ظهر
امروز صبح تعويض پلاك زنجان و اتحاد بودم گفتن موتور اگر پلاك ملي داشته باشه و بالاي 10 سال باشه از نظر تعويض پلاك مشكلي نداره و تعويض پلاك ميشه.
خوبه پس چون این سوال تو ذهن منم بود بااینکه 90% احتمال میدادم همینطور باشه

soleymani
20-01-1393, 08:18 قبل از ظهر
دوستان برای پلاک کردن
برای احراز محل سکونت چه مدارکی لازمه
قول نامه خونه اجاره ای هست فقط این هولوگرام رو نداره.

Hayabusa namorde
20-01-1393, 01:20 بعد از ظهر
واسه سند زدن هم گفتن هلوگرام دار باید باشه ولی اصل فیش پرداختی برق رو دادم کفایت کرد

soleymani
23-01-1393, 01:44 بعد از ظهر
کسی از دوستان اطلاع برای سال جدید داره؟؟؟
گیر میدن برای اجاره نامه یا با فیش برق و تلفن می شه

soleymani
07-02-1393, 03:14 بعد از ظهر
بالاخره پلاک کردم موتور رو و سند زدم.با اینکه اجاره نامه خونه هولوگرام دار و پیگیری دار نبود

ARSH
07-02-1393, 03:55 بعد از ظهر
سلام
دوستان تو فکره برگ سبز گرفتن واسه موتور هستم
yzf450
کسی میدونه شدنی هست ؟ چیکار نیازه انجام بدیم ؟ از کجا شروع کنیم ؟ از پله اول توضیح بده بی زحمت
یا اگه نمیدونید بگید از کجا بپرسم

هزینه تقریبی ؟

2011amir2011
12-02-1393, 10:33 بعد از ظهر
سلام دوستان
یک متر نامی 110 مدل 81 میخاستم بخرم، پلاکش قدیمیه میتونم پلاک ملی براش بگیرم یا از خیرش بگذرم؟
با پلاک قدیمی بخام تو شهر دور برم پلیس گیر میده؟
اصفهان هستم.

amirtavakoli
22-02-1393, 04:42 بعد از ظهر
سلام موتورای دوزمانه قدیمی رو به هیچ طریقی نمیشه پلاک ملی کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

farshad 54
22-02-1393, 05:07 بعد از ظهر
نه :consoling2:

soleymani
22-02-1393, 05:18 بعد از ظهر
نه داداش منم جدیدا پیگیر بودم
نمی شه مگر پارتی بسیار کلفت که اون شخصام این کار رو برای یه موتور انجام نمی ده

amirtavakoli
29-02-1393, 06:27 بعد از ظهر
اگه جعل سند کنیمو سال ساختش رو کمتر کنیم میشه؟؟

hamed1358
20-03-1393, 11:51 قبل از ظهر
با سلام
پلاک ملی موتور من یه مقدار کج شده و برخی جاهاش ترک داره ( بخصوص کنار جا پیچ هاش بدلیل لرزش موتور )
خیلی به دلم نمیشینه می خوام نو نو بشه
دوستان اگه جایی رو میشناسن که پلاک رو مثل روز اولش دربیاره ممنون میشم معرفی کنن
راستی یه سوال : اگه برم مرکز تعویض پلاک هزینشو بدم همین پلاک خودمو با همین شماره ها دوباره می سازن؟
متشکرم

BabyBoy
20-03-1393, 03:34 بعد از ظهر
دوست عزیز شما باید پلاک رو بدید به مغازه تعمیر پلاک و همانند روز اول تحویلش بگیرید، هیچ ربطی به پلیس و تعویض پلاک نداره.
من شیرازم و جایی رو تو تهران نمیشناسم ولی ممکنه اطراف مرکز تعویض پلاک از این نوع مغازه باشه. شایدم دوستان آدرسش رو داشته باشن.

hamed1358
20-03-1393, 05:11 بعد از ظهر
متشکرم baby boy عزیز
دوستانی که تهران تشریف دارن اگه جایی رو که پلاک تعمیر میکنن بلدن ممنون میشم راهنمایی کنن

hosseinpalang
20-03-1393, 09:55 بعد از ظهر
سلام
دوستان تو فکره برگ سبز گرفتن واسه موتور هستم
yzf450
کسی میدونه شدنی هست ؟ چیکار نیازه انجام بدیم ؟ از کجا شروع کنیم ؟ از پله اول توضیح بده بی زحمت
یا اگه نمیدونید بگید از کجا بپرسم

هزینه تقریبی ؟

آرش در مورد این سوالی چیزی دستگیرت شد؟به ما هم بگو، اگه کسی چیزی میدونه بگه مرسی

mili_007
29-03-1393, 03:56 بعد از ظهر
دوتانکته مهم که بهتره بدونید چون واسه خودم سوال بود و هر کسی یه چیزی میگفت. . ممکنه سند و پلاک بنام یکی باشه و اون موتور وکالتی چند دست چرخیده و هیچ خریداری پلاکشو عوض نکرده، اینجا شمایی که آخرین وکالتو داری بدون اینکه صاحب سند بیاد میری واسه خودت پلاک میکنی.پلاک که گرفتی حالا بایستی وکالتت رو تو دفترخونه قطعی کنی که البته هزینه داره. تا قطعی نشه نمیتونی به کسه دیگه وکالت بدی. اگه شما هم پلاکشو عوض نمیکردی میتونستی راحت به یکی دیگه وکالتی بفروشی. اینکه میگن بایستی صاحب سند باید بیاد یا اینکه بایست اول واسه خودت پلاک بگیری بعد میتونی وکالتی بفروشی درست نیست.

ایلیا
29-03-1393, 04:24 بعد از ظهر
خرید و فروش وکالتی دیگه برداشته شده و اگه کسی میخواد وسیله‌شو به کس دیگه‌یی بفروشه، قبلش باید به نام خودش شده باشه( در مورد ماشین البته). حالا دلالها چجوری کاسبی میکنن نمیدونم!

mili_007
30-03-1393, 12:21 بعد از ظهر
خرید و فروش وکالتی دیگه برداشته شده و اگه کسی میخواد وسیله‌شو به کس دیگه‌یی بفروشه، قبلش باید به نام خودش شده باشه( در مورد ماشین البته). حالا دلالها چجوری کاسبی میکنن نمیدونم!
دوست عزیز. یه آمیکو ۲۵۰ داشتیم بنام بابام بود تو شهرستان، دو هفته پیش بهم وکالت داد ، تازه بابام خودش وکالتی خریدو پلاکشو عوض نکرد،منم آوردمش تهران مرکز خ زنجان واس خودم پلاک کردم و چون پلاکشو عوض کردم بایستی وکالتمو قطعی کنم وگرنه نمیتونستم به کسی وکالت بدم. قطعی کردم و دیروز باز وکالتی فروختم.

nader1095
04-04-1393, 02:10 قبل از ظهر
سلام دوستان

یه موتور cg 125 مدل ۸۴ دارم پلاک قدیم که تنبلی کردم و پلاک ملی نکردم و کارت سوختش با ۲۸۰ لیتر بنزین ۴۰۰ تومنی به فنا رفت
این موتور یک ساله دیگه فرسوده حساب میشه و دیگه پلاک ملی نمیشه اگه الان برم تعویض پلاک بعد اقدام برای کارت سوخت باز سال دیگه کارت سوختم میسوزه؟
موتورم از نظر ظاهری مالی نیست ولی انجینش خوبه همچنین گاز خورش
کلا یه راهنمایی بکنید که چکار کنم؟ اگه موتور رو بخوام ردش کنم چند فی میخوره؟

Alireza.BMW
04-04-1393, 07:36 قبل از ظهر
وقتی وارد سال یازدهم میشه فرسوده حساب میشه...یعنی سال 96 کارت سوختش میسوزه و پلاک نمیشه نظر من اینه پلاکش کن بفروشش...برو یا صفر بخر یا چند مدل بالاتر مثلا 88 اینا که زیادم نخای سر بدی حدود 300اینا رو پول این موتور بذاری میشه...الان 88 رو 800میگن

Arash-The-Rider
14-04-1393, 08:32 بعد از ظهر
دوستان یه سوال. من که اصفهان هستم اگه بخوام بیام تهران موتور از دست بخرم بعد برا پلاک شدنش و سند زدنش مشکل برام ایجاد نمیشه؟
بعد برا تعویض پلاک باید برم اصفهان یا خود تهران؟

Mersad_Gothic
23-05-1393, 02:52 بعد از ظهر
آقا موتوری که سند کمپانی و ... گم کرده باشه، آیا المثنی میدن؟ فقط کارت و پلاک قدیم موجوده

erfan.557
23-05-1393, 03:52 بعد از ظهر
به اسم کیه؟

- - - Updated - - -

داداش من سند اپاچیرو گم کردم کارت و پلاک و کارت سوختم همش بود ولی چون قولنامه ای خریده بودم شرکت نداد. اخرم موتورو سوئیچ فروختم رفت:biggrin:
چه برسه به کارت و پلاک قدیم.

امیرحسین
24-05-1393, 01:45 قبل از ظهر
پلاک اگه به هر دلیلی خراب بشه میشه یدونه درخواست داد ؟ شماره عوض میشه یا همونو میدن ؟!

ممنون

ali.motahari
24-05-1393, 01:56 قبل از ظهر
پلاک اگه به هر دلیلی خراب بشه میشه یدونه درخواست داد ؟ شماره عوض میشه یا همونو میدن ؟!

ممنون
اگه منظورت از خرابی شکستگی و خش داشتن باشه و بشه شمارشو خوند نه تعویض نمیشه آخه من با این دلایل رفتم قبول نکردن
اگه تصادف کرده باشی و نشه شمارشو خوند میشه عوض کرد
راه دیگشم اینکه بری بگی که گم شده و فقط الافی داره و باید بری اعلام سرقت کنی و بعدش بهت میدن

raxfor
14-06-1393, 12:46 قبل از ظهر
- - - Updated - - -

سلام.برای خرید موتور کارکرده باید چکار کنم؟طرف میگفت فقط کافیه بری تعویض پلاک کنی با هزینه 15 تومن
دیگه لازم نیست سند بزنم به نام خودم؟(فردا تو فروشش مشکلی پیش نمیاد؟یا اگه موتور رو گرفتن؟)
وکالت زدن چطوره؟(این هم میتونه مشکل ساز بشه؟)خرج وکالت زدن چقدره؟

hosseinpalang
22-07-1393, 09:35 بعد از ظهر
سلام.برگه سبزی که با تعویض پلاک عوض میشه
اگه گم بشه چی میشه ؟

rrezaa
11-08-1393, 01:32 قبل از ظهر
سلام دوستان یه سوال دارم
یه پولسار 82 هست پلاک ملی میخواستم موتورو به نام بزنم میخواستم بدونم : 1)موتور پلاک ملی میمونه با همین شماره 2)موتورو پلاک جدید میدن 3) اصن پلاک نمیدن!!!!!

MANHUNT
11-08-1393, 01:49 قبل از ظهر
پلاك جديد نميدن به موتوراي بالاي ده سال

rrezaa
11-08-1393, 09:30 قبل از ظهر
پلاك جديد نميدن به موتوراي بالاي ده سال

پس ینی با پلاک خودش میشه به نام زد؟

shahriarr
11-08-1393, 11:56 قبل از ظهر
سلام
دوستان اگه سند موتوری سفید باشه میشه یه وکلات نامه تنظیم کرد همراه سند سفید به مشتری ارائه بدیم تا خودش بره دنبال کاراش؟

ghool
12-08-1393, 11:40 قبل از ظهر
پس ینی با پلاک خودش میشه به نام زد؟

بله میشه
باید بری دفترخانه وکالت تعویض پلاک وفروش (قطعی)بگیری

- - - Updated - - -

اگر هم مدارک موتور گم شده باشه باید بری کلانتری محلتون واحد تجسس فرمشو پر کنی بعد میفرستن دادگاه و...ولی باید صاحب سند باشی یا وکالت داشته باشی اگر هم نداشتی باید صاحب سند رو پیدا کنی با نامه کلانتری بری دفترخونه وکالت بزنی (دفتر خونه اشنا داشته باشی خ بهتره چون اغلب دفترخونه ها اینجوری وکالت نمیدن)و..
همیشه موتورو از صاحب سند بخرید چون بعدا براتون دردسر میشه
از نظر قانون مالکیت خودرو وموتور سند رسمی اعتبار داره نه برگ سبز یعنی اگر تعویض پلاک کردی و برگه سبز به نامت صادر شده ولی هنوزنرفتی سند قطعی بزنی قانونا وسیله نقلیه برای شما نیست

MANHUNT
12-08-1393, 12:45 بعد از ظهر
سلام
دوستان اگه سند موتوری سفید باشه میشه یه وکلات نامه تنظیم کرد همراه سند سفید به مشتری ارائه بدیم تا خودش بره دنبال کاراش؟ديگه نياز به وكالت نداره سند سفيد شما پول موتور بگير مدارك رو بده بره همون بنده خدا بنام بزنه برا خودش

rrezaa
14-10-1393, 08:19 بعد از ظهر
دوستان کسی نمیدونه چطوری موتور 81 -82 پلاک کنم (یه راه در رویی بایه پولی بشه ردیفش کرد)

ghool
15-10-1393, 12:40 قبل از ظهر
راهش با بند پ حل میشه تو سند مدل موتورتو میبرن بالا

rrezaa
15-10-1393, 07:12 بعد از ظهر
راهش با بند پ حل میشه تو سند مدل موتورتو میبرن بالا

ینی چی اگه یکم توضیح بدید ممنون میشم :):4chsmu1:

ghool
16-10-1393, 05:33 بعد از ظهر
راهشو باید از ادمش بپرسی من نمیدنم
من فقط چند نفرو دیدم که cgرو پلاک ملی کرده بودن و تو کارتو سند مدلشو 83زده بودن
تو ایران هیچ کاری نشد نداره!

s.mm
17-10-1393, 12:36 قبل از ظهر
بله میشه
باید بری دفترخانه وکالت تعویض پلاک وفروش (قطعی)بگیری

- - - Updated - - -

اگر هم مدارک موتور گم شده باشه باید بری کلانتری محلتون واحد تجسس فرمشو پر کنی بعد میفرستن دادگاه و...ولی باید صاحب سند باشی یا وکالت داشته باشی اگر هم نداشتی باید صاحب سند رو پیدا کنی با نامه کلانتری بری دفترخونه وکالت بزنی (دفتر خونه اشنا داشته باشی خ بهتره چون اغلب دفترخونه ها اینجوری وکالت نمیدن)و..
همیشه موتورو از صاحب سند بخرید چون بعدا براتون دردسر میشه
از نظر قانون مالکیت خودرو وموتور سند رسمی اعتبار داره نه برگ سبز یعنی اگر تعویض پلاک کردی و برگه سبز به نامت صادر شده ولی هنوزنرفتی سند قطعی بزنی قانونا وسیله نقلیه برای شما نیست

این قسمت قرمز رنگ کاملا غلطه
بر اساس کدام قانون شما این صحبت رو می فرمائید؟

برگ سبز برگه سبز نیست بله سند خودرو هست بالای اون هم نوشته سند
حالا شما برو تعریف سند رو بخون بین قانون درباره سند چی گفته
برگ سبز یا سند سبز 100% معتبر هست و همون برگه برای اثبات مالکیت کافی هست
ولی این قالتاق بازی دفترخانه ها هست که دارن به نیروی انتظامی فشار میارن برای اینکه نگه برگه سبز برای اثبات مالکیت کافیه!
اصطلاح "سند رسمی" هم که دفترخونه ها روی کاغذ پاره شون گذاشتن و اینکه بر طبل بی اعتباری اسناد سبز رنگ راهور می کوبند کلاشی بیش نیست چون همون برگه ای هم که نزد نیروی انتظامی تنظیم میشه سند رسمی هست

[Only registered and activated users can see links]

ghool
19-10-1393, 12:02 بعد از ظهر
این دعوایی بود که بین نیروی انتظامی و دفاتر ثبتی که اخرش هم به نفع دفاتر ثبت تموم شد (تابستان ) اگه این جور میشد دیگه نصف دفاتر باید درشون رو تخته میکردن

Mohsen_14
06-12-1393, 12:24 بعد از ظهر
اگه سند موتور بیش از 2 تا وکالتنامه خورده باشه ، تعویض پلاک انجام نمیشه !
باید از نفر اول یا نفر دوم وکالتنامه داشته باشید ، قانونیه که خودشون گذاشتن ، از اونطرف محضر این کارو انجام میده و ده نفر هم بخوان منتقل کنن با وکالتنامه انجام میدن ولی تعویض پلاک قبول نداره :s (9):

sepehr ninja
06-12-1393, 12:51 بعد از ظهر
من میخوام موتور رو جوری بگیرم که به نام خودم نشه و اگر خواستم دوباره بفروشم هزینه ی سندی نباشه باید وکالت به نام خودم بگیرم ؟ بعد فقط یه وکالت به نفره بعدی بزنم یا قولنامه ای بگیرم ؟!

Mohsen_14
06-12-1393, 06:38 بعد از ظهر
من میخوام موتور رو جوری بگیرم که به نام خودم نشه و اگر خواستم دوباره بفروشم هزینه ی سندی نباشه باید وکالت به نام خودم بگیرم ؟ بعد فقط یه وکالت به نفره بعدی بزنم یا قولنامه ای بگیرم ؟!
از نفری که میخری وکالتنامه ی فروش میگیری (با وکالتنامه ی تعویض پلاک فرق داره) ، و موقع فروش وکالتنامه ی فروش به خریدار میدی .
توصیه میکنم برید سند بزنید دردسر برا خودتون و نفر بعدی درست نکنید .

rrezaa
07-12-1393, 12:18 قبل از ظهر
دوستان کسی این راه درو پلاک کردن موتور های بالای 10 سال نمیدونه؟

ghool
07-12-1393, 12:23 قبل از ظهر
اگه سند موتور بیش از 2 تا وکالتنامه خورده باشه ، تعویض پلاک انجام نمیشه !
باید از نفر اول یا نفر دوم وکالتنامه داشته باشید ، قانونیه که خودشون گذاشتن ، از اونطرف محضر این کارو انجام میده و ده نفر هم بخوان منتقل کنن با وکالتنامه انجام میدن ولی تعویض پلاک قبول نداره :s (9):

تاا اونجایی که من میدونم اگه تو سند حق توکیل به غیر قید شده باشه میشه چند بار هم تفویض وکالت کرد و تعویض پلاک هم گیر نمیده (تو سند های جدید حق توکیل به غیر به عنوان یک بند اضافه شده)ولی اگه حق توکیل قید نشده باشه تو تعویض پلاک به مشکل برمیخوری

Mohsen_14
07-12-1393, 09:40 قبل از ظهر
تاا اونجایی که من میدونم اگه تو سند حق توکیل به غیر قید شده باشه میشه چند بار هم تفویض وکالت کرد و تعویض پلاک هم گیر نمیده (تو سند های جدید حق توکیل به غیر به عنوان یک بند اضافه شده)ولی اگه حق توکیل قید نشده باشه تو تعویض پلاک به مشکل برمیخوری
اصلا کاری به حق توکیل به غیر یا سایر موارد ندارن ، وکالتنامه بیش از 2 تا رو قبول نمیکنن ، کاری هم به جزییات ندارن .
من از خود تعویض پلاک خدمتتون عرض میکنم ، رفتم به مشکل خوردم ، گفتم که دوستان دیگه معطل نشن .

masoud69
15-07-1394, 12:44 قبل از ظهر
سلام دوستان
درباره موتور های وارداتی کسی اطلاع داره شرایط پلاک ملی کردن چجوری ؟فقط حجم 250 میخوام اطلاع داشته باشم
مثلا موتور سیکلت با سال ساخت 2013 حجم موتور 248 سی سی و دو سیلندر چهار زمانه مایع خنک
باپرداخت گمرکی و عوارض های مربوطه پلاک ملی دریافت کنه؟
متشکر

رادیسون 200
04-11-1395, 07:09 بعد از ظهر
سلام به همگی موتور من مدل1387 هست ولی پلاکشو عوض نکردم الان با این طرح تعویض. میشه کسی خبر داره