PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Yamaha dt 400

MOHAM2AD
14-12-1392, 01:35 بعد از ظهر
سلام به دوستان !
میخوام موتور فراموش شده ای رو به دوستان معرفی کنم که احتمالا پدر ها یا شایدم پدر بزرگ های ما با اون خیلی خاطره دارند!
شاخترین تریل سال های دور ایران YAMAHA DT 400

[Only registered and activated users can see links]

Make Model
Yamaha DT 400

Year
1978

Engine
Air cooled, two stroke, single cylinder,

Capacity
397

Bore x Stroke
85 х 70 mm

Compression Ratio
6.4:1

Induction
1x 32mm Mikuni

Ignition / Starting
CDI / kick

Max Power

Max Torque

Transmission / Drive
5 Speed / chain

Front Suspension

Rear Suspension

Front Brakes
Drum

Rear Brakes
Drum

Front Tyre
3.00-21

Rear Tyre
4.00-18

Wet-Weight
135 kg

Fuel Capacity

Standing ¼ Mile
16.5 sec / 74.5 mp/h

Top Speed
87 mp/h

شاید فکر کنید باید این تاپیک رو تو موتور های کلاسیک میزدم ولی نه به دلیل کیفیت ساخت باور نکردنیه این موتور بعد از نزدیک به 40سال عمر هنوز فقط تو شهر ما 20یا 30 تا سالمشو سراغ دارم !
این موتور تو دو مدل بوده که هر دوش تو ایران هم هست.

و

به شرط اینقدر تو سربالایی میره تا موتور سرش بلند شه برگرده رو شما!!!!
منبع ([Only registered and activated users can see links])

majid_kh86
14-12-1392, 08:57 بعد از ظهر
سلام

ممنون از آقا محمد
منم یدونه ۲۵۰ همین موتورو تو شهر آقا محمد دارم
واقعا موتور عالی و معرکست البته نسبت به سنو سالش

زمان خودش شاید یک پدیده بوده
محمد آقا تاپیک ۲۵۰ رو هم خودت بزن

Erfan Ts
14-12-1392, 09:04 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان....خورشیدی و صدای اگزوز این موتور واقعا آدم رو به وحشت میندازه!!!:d

این موتور در دو مدل اندرو و مدلی معروف به کمر شکن در ایران وجود داره!!!

MOHAM2AD
14-12-1392, 11:21 بعد از ظهر
صداش معرکس مخصوصن وقتی با دنده 3 تو کوه بش گاز میدی!
من خودم یه ماهی میشه یکیشو خریدم متور 15 سالی خواب کامل بوذه ولی هنوز دارم باز سازیش میکنم رینگ و پیستون را عوض کنم و کیلومتر شمار هم عوض کنم عروسی میشه واس خودش بزودی با عکس میرسم خدمتتون!:crazy::crazy:

- - - Updated - - -

سلام

ممنون از آقا محمد
منم یدونه ۲۵۰ همین موتورو تو شهر آقا محمد دارم
واقعا موتور عالی و معرکست البته نسبت به سنو سالش

زمان خودش شاید یک پدیده بوده
محمد آقا تاپیک ۲۵۰ رو هم خودت بزن
انجام وظیفه شد!!!!

ehsan23
14-12-1392, 11:47 بعد از ظهر
چند خریدی؟

Sent from my RM-914_im_mea3_319 using Tapatalk

MOHAM2AD
15-12-1392, 12:13 قبل از ظهر
چند خریدی؟

Sent from my RM-914_im_mea3_319 using Tapatalk
4 تومن

ehsan23
15-12-1392, 08:40 قبل از ظهر
4 تومن

250 سالمش چند گیر میاد،از ایکس ال بهتره؟

معمار
15-12-1392, 10:57 قبل از ظهر
جناب moham2ad از مراحل باسازی موتورتون عکس بزارید

مدارک چی داره ؟
چون هم 250 هم 400 اکثرشون مدارک ندارن

eshgh_namordeh
15-12-1392, 02:33 بعد از ظهر
من دبیرستان یکی ازش داشتم واقعا صداش زیاده توی کوچه روشن میشد همه از خونه میومدن بیرون ببینن چی هست ، یادمه میگفتن باک کتابی و باک شتری داره که اون زمانها باک شتری بیشتر طرفدار داشت ، اون موقع ساله 71 بود من 50 تومن خریدم ، سی جی اون موقع 200 تومن بود ، خیلی ساله گذشته جزئیاتش یادم نمیاد

majid_kh86
15-12-1392, 05:00 بعد از ظهر
من دبیرستان یکی ازش داشتم واقعا صداش زیاده توی کوچه روشن میشد همه از خونه میومدن بیرون ببینن چی هست ، یادمه میگفتن باک کتابی و باک شتری داره که اون زمانها باک شتری بیشتر طرفدار داشت ، اون موقع ساله 71 بود من 50 تومن خریدم ، سی جی اون موقع 200 تومن بود ، خیلی ساله گذشته جزئیاتش یادم نمیاد
سلام دوست من
باک کتابی همون شتری هستش
اون مدل دیگش معروف به تخم مرغی که مدلشون بالاتره
توی 400 فقط توی ظاهر فرق دارند باهم

MOHAM2AD
15-12-1392, 06:32 بعد از ظهر
250 سالمش چند گیر میاد،از ایکس ال بهتره؟
اگه تمیزش را گیر بیاری ایکس ال 250 را میخوره به هر حال چون دوزمانس!ولی ایکس ال چون 4 زمانه هست زود داغ نمیکنه و برای بیابان گردی طولانی بهتر از dt 250ولی تا نیم ساعت اول ایکس ال حرفی برا گفتن نداره !
تمیزش 250 فک کنم با 3 تومن گیر بیاد آخه پارسال یه تمیز دیدم میداد 2.200 فک کنم الان 3 تومنی باشه ولی تمیز که باز نشده باشه رو 5 تومنه!

- - - Updated - - -

جناب moham2ad از مراحل باسازی موتورتون عکس بزارید

مدارک چی داره ؟
چون هم 250 هم 400 اکثرشون مدارک ندارن
موتور تعمیر گاه هست و مراحل آخر باز سازی قصدم همین بود ولی به دلیل این که موتور دست خودم نیس نشد!
مدارک هم داره از یه آقای حدودا 50 یا 60 ساله خریدم پلاک هم داره.(گلپایگان -1)!!!!!!!!خخخخخخخ

- - - Updated - - -

من اون موقع وجود خارجی نداشتم!

majid_kh86
15-12-1392, 09:10 بعد از ظهر
اگه تمیزش را گیر بیاری ایکس ال 250 را میخوره به هر حال چون دوزمانس!ولی ایکس ال چون 4 زمانه هست زود داغ نمیکنه و برای بیابان گردی طولانی بهتر از dt 250ولی تا نیم ساعت اول ایکس ال حرفی برا گفتن نداره !

سلام
اینکه داغ می‌کنه بستگی به سیلندر داره و استفاده
اگه فابریک باشه که خوب اگر هم بوش باشه بستگی به جنس بوش داره
در کل خوب ولی‌ من سعی‌ می‌کنم با ایکس الا مقایسه نمیکنم

چون هر کدوم مزایأی دارند و معایبی
در کل من بیشتر میپسندمش نسبت به ایکس ال

Erfan Ts
15-12-1392, 10:30 بعد از ظهر
تنها مزایای ایکس ال 4 زمانه بودنشه!!! و این که میتونه تو مسافت های بلند هم بره!!!

majid_kh86
16-12-1392, 10:30 بعد از ظهر
عاشق اون دنده دانشم

- - - Updated - - -

عاشق اون دنده دانشم

MOHAM2AD
17-12-1392, 11:53 بعد از ظهر
دو.ستان به نظرتون قطعات زیر را میتونم بیام تهران پیدا کنم؟
1-باک2-گلگیر جولو و عقب3-در بقل ها 4-رینگ و پیستون (اصل )5-کیلومتر شمار6- کاسه چراغ جولو7-این کاور خورشیدی جلو (نمیدونم اسمش چیه!!!)

- - - Updated - - -

دوستان اگه میخوایید با موتور دوزمانه مدت طولانی برید به موارد زیر توجه کنید:!!!!
1-موتور را اصلا تخته نکنید خیلی سر گاز و آروم برید
2-میتونید علاوه بر روغن در بقل یه خورده روغن 10 تو باک بریزید (!)البته یه شمع تو جیبتون باشه چون این کار شمع را نابود میکنه!

majid_kh86
18-12-1392, 08:09 بعد از ظهر
دو.ستان به نظرتون قطعات زیر را میتونم بیام تهران پیدا کنم؟
1-باک2-گلگیر جولو و عقب3-در بقل ها 4-رینگ و پیستون (اصل )5-کیلومتر شمار6- کاسه چراغ جولو7-این کاور خورشیدی جلو (نمیدونم اسمش چیه!!!)

- - - Updated - - -

دوستان اگه میخوایید با موتور دوزمانه مدت طولانی برید به موارد زیر توجه کنید:!!!!
2-میتونید علاوه بر روغن در بقل یه خورده روغن 10 تو باک بریزید (!)البته یه شمع تو جیبتون باشه چون این کار شمع را نابود میکنه!
سلام آخاله
1- باک نوچ پیدا بشه باک دست دوم تصادفی اونم حداقل صد تومن. باک خودش مشکلش چیه؟
2- گلگیر جلو و عقب جفتش هست.اینجا جلو 20 تومن عقب 32 تومن فکر کنم گلپایگان حمید کریمی عقب میگه 25
3 - دری بغل ا آخرین قیمتی که من دارم 30 تومن تهران
4 - رینگ و پیستون نمیدونم میخوای برات میپرسم ولی واسه 400 فکر کنم نباشه چون اکثرا دست دوم میندازند رینگاشم میدن کاشان رینگ ی مدل ماشین تویوتا میتراشه میندازند.بازم دوست داشتی میپرسم برات
5 - کیلوتر هست نو هم هست کیلومتر و دور موتور 1 میلیون؟!!!!
6 - کاسه منظورت چیه؟بلوریش و شیشش مال هوندا سی جی میخوره،زهش اینجا خریدم اون کاسه پشتم حمید کریمی داره ولی چراغ کامل نو اصل 200 آخرین قیمتیه که دارم
7 - اون کاورم به دری برق معروف اینجا 20 تومن حمید کریمی به من قیمت داد 22 تومن
یا علی

MOHAM2AD
18-12-1392, 08:13 بعد از ظهر
آی دادا بچه گلپایگونی ؟؟؟؟؟

majid_kh86
18-12-1392, 08:16 بعد از ظهر
آی دادا بچه گلپایگونی ؟؟؟؟؟
نه آخاله بچه تیرونم آقام گلپایگونیه ولی من بیشتر از آقام عشق گلپایگونم
گلپایگون 250 دارم

MOHAM2AD
18-12-1392, 08:18 بعد از ظهر
کجاش آخله بت میخوره رباطی باشیا!!!

Erfan Ts
20-12-1392, 09:41 بعد از ظهر

این مواردی رو که شما میفرمایید درسته ولی مهمتر از این ها اینه که موتور دست یه نفر باشه ...و کلا یه نفر استفاده کنه !! روغن هم همون مخزنی که موتور ها دارن مناسبه چون اویل پمپ به مقدار گاز روغن به موتور مرسونه !! روغن داخل باک علاوه بر مسئله ای که فرمودید ممکنه به کاربراتور هم صدمه بزنه!!

majid_kh86
20-12-1392, 10:39 بعد از ظهر
این مواردی رو که شما میفرمایید درسته ولی مهمتر از این ها اینه که موتور دست یه نفر باشه ...و کلا یه نفر استفاده کنه !! روغن هم همون مخزنی که موتور ها دارن مناسبه چون اویل پمپ به مقدار گاز روغن به موتور مرسونه !! روغن داخل باک علاوه بر مسئله ای که فرمودید ممکنه به کاربراتور هم صدمه بزنه!!

در تکمیل حرفای آقا عرفان ابنکه روغن زیاد باعث خفه کار کردن موتور و گرم شدن موتور و صدمه بیشتر میشه
پس همیشه روغن زیادم مفید نیست
سعی کنید از روغن دو مخصوص دوزمانه استفاده کنید

Erfan Ts
20-12-1392, 11:16 بعد از ظهر
منظورتون همون دوزمانه ویژه ست (قوطی قرمز؟؟)--اگرهمون باشه برای این نوع موتور ها خوبه!!

majid_kh86
21-12-1392, 07:56 قبل از ظهر
منظورتون همون دوزمانه ویژه ست (قوطی قرمز؟؟)--اگرهمون باشه برای این نوع موتور ها خوبه!!
بله عرفان جان دو زمانه ویژه شرکت نفت پارس

Erfan Ts
21-12-1392, 12:37 بعد از ظهر
در کنار داشتن این نوع مدل ها داشتن یک موتور چهار زمانه ساده مثل سی جی یا چیزای دیگه هم بد نیست

Erfan Ts
21-12-1392, 06:59 بعد از ظهر

majid_kh86
23-12-1392, 08:27 بعد از ظهر
38095
38096

MOHAM2AD
25-12-1392, 02:52 بعد از ظهر
دوستان موتور را معاملم نشد اصلا اعصابم داغونه!با یارو طی کردیم موتور را عروس کنه تعمیر کنه نقاشی هم بکنه تش با همه خرجا بده بمون 4تومن .حالا موتور درست شده میگه 5 تومن!میگه تازه دارم ارزون هم بت میدم 6تومن مشتری دارم .1تومن بش داده بودم پس گرفتم گفتم پس بفروشش و با دعوا اومدم.
:sad::sad::sad::sad::sad::sad:

ali_n
25-12-1392, 03:13 بعد از ظهر
تو قزوین هست یکی آگهی کرده ۱۸۰۰ زرد رنگ اکسل ۲۵۰ با این موتور هم قدرت ۱۷.۵ اسب اکس ال کم اصطحلاک تره به نظرم

فرستاده شده از IdeaTab S6000-Hِ من با Tapatalk

ali_n
25-12-1392, 03:18 بعد از ظهر
قزوین یکی هست زرد رنگ میگه ۱.۸۰۰ ارزش داره؟ اصطحلاک این موتور چه جوریه؟ این ۴ تومنیه با همه مدارکه؟ میشه با این آفرود رفت؟ تحمل داره؟

MOHAM2AD
25-12-1392, 03:31 بعد از ظهر
نه دوستم اینجوریا نیس!قصد توهین ندارم به xlدار ها ولی xl250اندازه dt125راه میره و اصلا با 400قابل قیاس نیس نگاه به اسب بخار و این حفا نکن همش چرت و پرته!این dt400بعد 40سال هنوز هم موتره ولی xlبعد چندسال سوپاپاش صدا کلاشینکوف میده!!

- - - Updated - - -

قزوین یکی هست زرد رنگ میگه ۱.۸۰۰ ارزش داره؟ اصطحلاک این موتور چه جوریه؟ این ۴ تومنیه با همه مدارکه؟ میشه با این آفرود رفت؟ تحمل داره؟

الان خودما حلق آویز میکنما!اگه برا آفرود نیس پس برا چیه؟"؟؟؟؟
دوستم این جور موتورا قیمت مشخصی نداره از 500تومن تا حتی (صفرش) 18میلیون !!!!چیزی که بشه بی درد سر سوار شی رو 3 یا 4 تومنه!

ali_n
25-12-1392, 03:47 بعد از ظهر
حق با شماس آقا محمد...ولی منظور من این بود که میشه تو کوه فشار آورد بهش...بعد چهل سال تحمل فشار آفرود نیمه سنگین داره؟ چون اکس ال درسته قدرته نسبت به وزن ۱۴۸ کیلوییش کمه ولی میشه فشار آورد و...

majid_kh86
25-12-1392, 06:14 بعد از ظهر
حق با شماس آقا محمد...ولی منظور من این بود که میشه تو کوه فشار آورد بهش...بعد چهل سال تحمل فشار آفرود نیمه سنگین داره؟ چون اکس ال درسته قدرته نسبت به وزن ۱۴۸ کیلوییش کمه ولی میشه فشار آورد و...

فرستاده شده از ideatab s6000-hِ من با tapatalk
آره داداش.مطمئن باش داره
خیلی بیشتر از xl
نداشت 40 سال عمر نمیکرد

- - - Updated - - -

دوستان موتور را معاملم نشد اصلا اعصابم داغونه!با یارو طی کردیم موتور را عروس کنه تعمیر کنه نقاشی هم بکنه تش با همه خرجا بده بمون 4تومن .حالا موتور درست شده میگه 5 تومن!میگه تازه دارم ارزون هم بت میدم 6تومن مشتری دارم .1تومن بش داده بودم پس گرفتم گفتم پس بفروشش و با دعوا اومدم.
:sad::sad::sad::sad::sad::sad:
از کی خریده بودی؟
اصلا طرفشم نرو
میخواد بارار گرمی کنه
400 خیلی بیشتر از 250 پیدا میشه
یدونه قروین سیلندر 75 فابریک بود میگفت 3200

Erfan Ts
25-12-1392, 06:42 بعد از ظهر
هندا ایکس ال هم مثل بقیه موتور ها هم مزایا و معایب داره ....یاماها دیتی هم همینطور ولی نقطه شباهتشون اینه که هر دو ماندگاری و کیفیت خوبی دارن ......

MOHAM2AD
26-12-1392, 11:24 قبل از ظهر
آره مجید جان بدبختی از فامیلامون هم بود تو پارکینگش یه موتور سازی داره برا خودش !!!

- - - Updated - - -

باسیه 250 یا 400 پیدا کنم بی موتور عید میمیریم!!×!:2i8d4ao::2i8d4ao:

majid_kh86
26-12-1392, 11:27 قبل از ظهر
آره مجید جان بدبختی از فامیلامون هم بود تو پارکینگش یه موتور سازی داره برا خودش !!!

- - - Updated - - -

باسیه 250 یا 400 پیدا کنم بی موتور عید میمیریم!!×!:2i8d4ao::2i8d4ao:
تا چه قیمتی میخوای؟

MOHAM2AD
26-12-1392, 11:33 قبل از ظهر
تا 4 البته یه خورده هم رفتم تو فکر klx اگه پیدا کنم بهتره ولی klxپیدا کردن حوصله میخواد این ور و اون ور رفتن میخواد ! فعلا یه موتور بخرم و بگردم دنبال klxنمیشه موتور هایی مثل klxرا عجله ای خرید!
اگه klx 2007 هم سراغ داشتی یه ندایی به مابده!

d_h
26-12-1392, 11:54 قبل از ظهر
38428ا مدل

یاماها DT 400

سال

1974

موتور

هوا سرد می شود، دو زمانه، تک سیلندر،

ظرفیت

397

با مته سوراخ سکته ایکس
85 х 70 میلی متر

نسبت تراکم

القاء

کربوهیدرات 28mm، می تواند MIKUNI

سیستم جرقه زنی / شروع

حداکثر قدرت

حداکثر گشتاور

انتقال / درایو

5 سرعت / زنجیره ای

سیستم تعلیق جلو

چنگال تلسکوپی

سیستم تعلیق عقب

چنگال بازوی نوسانی

ترمز جلو

درام

ترمز عقب

درام

جبهه صور

3.00-21

عقب صور

4.00-18

مرطوب وزن

135 کیلوگرم

ظرفیت سوخت

7.2 لیتر

- - - Updated - - -

مدل

یاماها DT 250

سال

1981

موتور

هوا سرد می شود، دو زمانه، تک سیلندر،

ظرفیت

246

با مته سوراخ سکته ایکس

نسبت تراکم
6.8:1

القاء

سیستم جرقه زنی / شروع

مغناطیس چرخ طیار

حداکثر قدرت

حداکثر گشتاور

انتقال / درایو

5 سرعت / زنجیره ای

سیستم تعلیق جلو

سیستم تعلیق عقب

ترمز جلو

درام

ترمز عقب

درام

جبهه صور

3.00-21

عقب صور

4.00-18

مرطوب- W هشت

135 کیلوگرم

ظرفیت سوخت

9 لیتر

38429:smilies(113):

majid_kh86
26-12-1392, 11:57 قبل از ظهر
تا 4 البته یه خورده هم رفتم تو فکر klx اگه پیدا کنم بهتره ولی klxپیدا کردن حوصله میخواد این ور و اون ور رفتن میخواد ! فعلا یه موتور بخرم و بگردم دنبال klxنمیشه موتور هایی مثل klxرا عجله ای خرید!
اگه klx 2007 هم سراغ داشتی یه ندایی به مابده!
فکر کنم 250 سیلندر فابریک سراغ دارم
امشب میام
شمارت پ خ کن بود بهت بگم

Erfan Ts
31-04-1393, 12:13 بعد از ظهر
===========> کلاسیک

hamed510
31-04-1393, 12:18 بعد از ظهر
حللللللللللله

irani
06-09-1393, 02:47 بعد از ظهر
با سلام
یه سوال.این چطور میشه که 250 (32 اسب قدرت داره) ولی 400 (20 اسب) طبق همون جدول مشخصاتی که او بالا دادید؟؟
بی زحمت یه توضیح جامع هم در مورد dt 250 بگید چطور موتوری هست؟از نظر اصطهلاک.قیمت قطعات.مصرفش چطوره؟بدرد خور هست یا نه.
مصرفم یه آخر هفته هستش.یا ایکه پشت ماشین ببندم برم بیابون.حالا چی بشه تو شهرم سوارشم.
هزینه نمیخوام زیاد کنم وگرنه میرفتم مدل بالا می خریدم در حد همی 2.3 تومن
ممنون راهمنایی کنید.

hosseinm
07-09-1393, 10:00 قبل از ظهر
با سلام
یه سوال.این چطور میشه که 250 (32 اسب قدرت داره) ولی 400 (20 اسب) طبق همون جدول مشخصاتی که او بالا دادید؟؟
بی زحمت یه توضیح جامع هم در مورد dt 250 بگید چطور موتوری هست؟از نظر اصطهلاک.قیمت قطعات.مصرفش چطوره؟بدرد خور هست یا نه.
مصرفم یه آخر هفته هستش.یا ایکه پشت ماشین ببندم برم بیابون.حالا چی بشه تو شهرم سوارشم.
هزینه نمیخوام زیاد کنم وگرنه میرفتم مدل بالا می خریدم در حد همی 2.3 تومن
ممنون راهمنایی کنید.

سلام
250 خیلی موتور پرتوانی هست ولی قطعات خیلی ارزونی نداره.
و اکثرا سیلندر بوشی هست, شما اگر بخوای سیلندر کرومشو بخری فکر نکنم به این قیمتها گیرت بیاد.
ولی در کل خیلی موتور نرمی هست و خیلی پرتوان او توان 250 هم اشتباه شده احتمالا.

توان 250 ---16 اسب هست
توان 400---21 اسب

این هم لینک رفرنس

irani
07-09-1393, 02:01 بعد از ظهر
سلام
250 خیلی موتور پرتوانی هست ولی قطعات خیلی ارزونی نداره.
و اکثرا سیلندر بوشی هست, شما اگر بخوای سیلندر کرومشو بخری فکر نکنم به این قیمتها گیرت بیاد.
ولی در کل خیلی موتور نرمی هست و خیلی پرتوان او توان 250 هم اشتباه شده احتمالا.

توان 250 ---16 اسب هست
توان 400---21 اسب

این هم لینک رفرنس

یکی هست یه 250 داره میگه 3.500 موتوری سالمه ولی کروم نیست.لوازم تزینی هم چیزی نداره چراغ کیلومتر راهنما نداره.
ولی شاسی سالم ظاهر انجین هم تر تمیز بدون صدا اضافی.اگزوز خمش هم سالمه فقط منع آخرش توری نداره صداش یکمی زیاده.میارزه برم تو کارش ؟

یه سوال دیگه هم اینکه تو برند یاماها یه مدل پایین تر از wr200 (زین دوشاخ) dt 200 روغن تنه میشه آیا ؟؟؟:13:
هر چی اینجا گشتم چیزی نیافتم!!اصلاعاتی هست در موردش؟؟
مرس که پاسخ میدید.

hosseinm
07-09-1393, 02:54 بعد از ظهر
یکی هست یه 250 داره میگه 3.500 موتوری سالمه ولی کروم نیست.لوازم تزینی هم چیزی نداره چراغ کیلومتر راهنما نداره.
ولی شاسی سالم ظاهر انجین هم تر تمیز بدون صدا اضافی.اگزوز خمش هم سالمه فقط منع آخرش توری نداره صداش یکمی زیاده.میارزه برم تو کارش ؟

یه سوال دیگه هم اینکه تو برند یاماها یه مدل پایین تر از wr200 (زین دوشاخ) dt 200 روغن تنه میشه آیا ؟؟؟:13:
هر چی اینجا گشتم چیزی نیافتم!!اصلاعاتی هست در موردش؟؟
مرس که پاسخ میدید.

با سلام
حقیقتش یک قیمت گذاری درست و حسابی نداره این موتور ها ولی اگه چراغاشو کیلومتراش نیست, و گلگیر عقب و جلو هم خیلی مهمه چون گرون هستند و کمک وسطشم فکر کنم 500 باشه اینها مهم هاش هستن
کروم هم که نیست, مدارک چی داره, این قدیمیها اکثرا سند دارن, اگه سند نداره که اصلا نمی ارزه, من پلاک قدیمشم دیدم.

ولی برای قیمت من نمیتونم نظر قطعی بدم باید از اهلش بپرسی, ولی بنظرم خیلی گرون هست.
سیلندرشم کروم نباشه, اون کارایی رو نداره. مخصوصا شتاب. بپرس ببین سیلندر کرومش چنده و چراغهاش و هر چی از اصلیها کم داره, بعد ببین می ارزه یا نه.

در خصوص دی تی هم قبل از wr دی تی افغانی مشهور بود, من که چیزی به نام دی تی روغن تنه نشنیدم تا حالا, ولی دلیل نمی شه که نباشه.
سعی کردم در حد توانم جوابتونو بدم.

irani
07-09-1393, 03:27 بعد از ظهر
با سلام
حقیقتش یک قیمت گذاری درست و حسابی نداره این موتور ها ولی اگه چراغاشو کیلومتراش نیست, و گلگیر عقب و جلو هم خیلی مهمه چون گرون هستند و کمک وسطشم فکر کنم 500 باشه اینها مهم هاش هستن
کروم هم که نیست, مدارک چی داره, این قدیمیها اکثرا سند دارن, اگه سند نداره که اصلا نمی ارزه, من پلاک قدیمشم دیدم.

ولی برای قیمت من نمیتونم نظر قطعی بدم باید از اهلش بپرسی, ولی بنظرم خیلی گرون هست.
سیلندرشم کروم نباشه, اون کارایی رو نداره. مخصوصا شتاب. بپرس ببین سیلندر کرومش چنده و چراغهاش و هر چی از اصلیها کم داره, بعد ببین می ارزه یا نه.

در خصوص دی تی هم قبل از wr دی تی افغانی مشهور بود, من که چیزی به نام دی تی روغن تنه نشنیدم تا حالا, ولی دلیل نمی شه که نباشه.
سعی کردم در حد توانم جوابتونو بدم.

مرس از پاسختون.
سه برگ سند داره دیگه هیچی.کمکش به نطر سالم بود سوار شدم دوری باهاش زدم بد نبودش شتابشم خوب بود!
مرس آمارشو در میارم.

اون DT 200 هم که گفتم این هستش که میشه DT 200r
از اینم یکی هست میگه 2.500 ظاهری یکم کار داره.

stoncold
07-09-1393, 04:23 بعد از ظهر
400 قدرتی حدود 40 اسب بخار داره اون سایت اشتباه زده

hosseinm
07-09-1393, 05:03 بعد از ظهر
400 قدرتی حدود 40 اسب بخار داره اون سایت اشتباه زده

سلام
سایت bikez یکی از کاملترین و معتبرترین منابع اطلاعات موتور سیکلت در جهان است! اینرو میدونید!
و اطاعاتی که من زدم برای مدل 78 هست . این موتور فقط 77و78و76 دارد.
این هم مرجع مدلهای یاماها در خود سایت یاماها

واین هم مقایسه ها در این سایت

و این هم یکی دیگر از مراجع کل مدارک موتور سیکلت در جهان با قدمت بالا

حداکثر قدرت 23 هست برای 77و 78 و اینکه نیروی تورک بالای این مدلها باعث شده بعضی ها به اشتباه فکر کنند که قدرت بالایی دارند ولی شتاب این موتورها به نیروی تورک بالای انها مربوط میشود.
که با قدرت فرق دار.
موتوری مثل سی ار ام نیروی تورکش را با این موتور مقایسه کنید تا متوجه شوید که من چی می گم. مخصوصا نیروی تورک برای دوزمانه و 4 زمانه فاحش تفاوت دارد که باعث شده موتورهای 4 زمانه اکثرا 40 اسب قدرت به بالا داشته باشند تا بتوانند افرود بروند

و در جواب دوست خوبمان Irani این همان دی تی افغانی هست.

Amir R1
07-09-1393, 05:46 بعد از ظهر
bikez سایت خوبیه اما اسب بخار بعضی از موتورای قدیمیو اشتباه زده مثل ts 250 که 30 اسب قدرت داره ولی بایکز نصفشو نوشته!!

hosseinm
07-09-1393, 05:54 بعد از ظهر
bikez سایت خوبیه اما اسب بخار بعضی از موتورای قدیمیو اشتباه زده مثل ts 250 که 30 اسب قدرت داره ولی بایکز نصفشو نوشته!!

سلام امیر اقا
شما راست میگی اما من از سه منبع بالا نقل قول کردم همه حداکثر 24 زدن نه که یکی 15 بزنه یکی 30 و همونطور که خودتون هم حتما اطلاع دارید تی اس 250 تولید ژاپن و تولید امریکا داره که چند اسب هم فرق میکنند و امریکایی کاربراتورش هم کاملا فرق داره. علاوه بر اون سال تولید و اینها هم موثر هست ولی تی اس 30 اسب نیست و همون 18 تا 23 هست البته تی اس که در اواتار شماست رو نمیدونم, منظور من جفت کمکها هست.

ولی خوب من 400 رو از چند منبع اینجا نقل کردم که همه 20 تا 23 زدن حداکثر.
احتمال اینکه 3 سایت با هم اشتباه بزنند هم هست ولی خیلی کم هست!

stoncold
07-09-1393, 06:36 بعد از ظهر
سلام امیر اقا
شما راست میگی اما من از سه منبع بالا نقل قول کردم همه حداکثر 24 زدن نه که یکی 15 بزنه یکی 30 و همونطور که خودتون هم حتما اطلاع دارید تی اس 250 تولید ژاپن و تولید امریکا داره که چند اسب هم فرق میکنند و امریکایی کاربراتورش هم کاملا فرق داره. علاوه بر اون سال تولید و اینها هم موثر هست ولی تی اس 30 اسب نیست و همون 18 تا 23 هست البته تی اس که در اواتار شماست رو نمیدونم, منظور من جفت کمکها هست.

ولی خوب من 400 رو از چند منبع اینجا نقل کردم که همه 20 تا 23 زدن حداکثر.
احتمال اینکه 3 سایت با هم اشتباه بزنند هم هست ولی خیلی کم هست!

داش
دی تی افغانی این نیست خخخ
دی تی افغانی به دی تی دویست سی سی که اخرین مدلش ۱۹۸۹ بود میگن یه مدل پایین تر از دب تی دبل یو ار
برای قدرت دی تی چهارصدم منبع معتبر میزارم امار دستت بیاد

irani
07-09-1393, 06:41 بعد از ظهر
و در جواب دوست خوبمان Irani این همان دی تی افغانی هست.[/QUOTE]

مرس از پاسختون.
حالا این مدل از دی تی خوب هست ؟ ارزش خرید داره ؟لوازم چطور؟
کلن لوازم یاماها در چه سطحی از نظر قیمت قرار داره بین برندای دیگه مثل هوندا و سوزوکی،و اینکه اصطحلاکش چطوره؟؟
مرسی از توجهتون.
پوزش که هی سوال میپرسم.

stoncold
07-09-1393, 07:11 بعد از ظهر
چرا حالا از این نوع موتور
اغلب موتورایی مثل اینا الان پیدا کنی ترکیدن
یا لوازمشون نیست
یا گرونن
وگرنه کلا چهارتا برند ژاپنی لوازم موتوراشون هست
مرس از پاسختون.
کلن لوازم یاماها در چه سطحی از نظر قیمت قرار داره بین برندای دیگه مثل هوندا و سوزوکی،و اینکه اصطحلاکش چطوره؟؟
مرسی از توجهتون.
پوزش که هی سوال میپرسم.[/QUOTE]

hosseinm
07-09-1393, 07:39 بعد از ظهر
داش
دی تی افغانی این نیست خخخ
دی تی افغانی به دی تی دویست سی سی که اخرین مدلش ۱۹۸۹ بود میگن یه مدل پایین تر از دب تی دبل یو ار
برای قدرت دی تی چهارصدم منبع معتبر میزارم امار دستت بیاد

سلام
اقا خوب خود همین اقا میگه این یک مدل پایین تر از DT WR هست دیگه شما پست شماره 45 رو نگاه کردید؟
خوشحال میشم منبع معتبر تر از این سایتها که بالا زدم معرفی کنید

- - - Updated - - -

مرس از پاسختون.
مرسی از توجهتون.

سلام
بحث قیمت که بخاطر خیلی چیزها اصلا معلوم نیست و همه موتورها تقریبا در یک حد هستند ولی از لحاظ لوازم لوازمشون هست و اینو بدونید که در داخل موتورهای ژاپنی یاماها به خوش تعمیر بودن معروفه و لوازمش هم هست, تقریبا همه چیزش هست.

majid_kh86
07-09-1393, 07:47 بعد از ظهر
با سلام
دوستان این تاپیک 400 نه...
من 250 دارم لوازمشم هست میشه گفت نه گرون نه ارزون ولی میارزه به قیمتش

irani
07-09-1393, 07:51 بعد از ظهر
چرا حالا از این نوع موتور
اغلب موتورایی مثل اینا الان پیدا کنی ترکیدن
یا لوازمشون نیست
یا گرونن
وگرنه کلا چهارتا برند ژاپنی لوازم موتوراشون هست
مرس از پاسختون.
مرسی از توجهتون.

خوب تو این رنج قیمت شما چی پیشنهاد میکنید؟؟
سوئیچ بودنش هم مهم نیست.
اون اول گفتم نمیخوام زیاد هزینه کنم.تو همین رنج میخوام
یه کادکس 200 پیدا کردم 2.500 سوئیچ همه چی سالم فابریک.از دسم پرید!!
یه کادکس 125 هم هست با پلاک قدیم میگه 4 تومن همه چی فابریک میارزه؟؟میشه تقویتش کرد به 200
- - - Updated - - -

مرس از پاسختون.
مرسی از توجهتون.

سلام
بحث قیمت که بخاطر خیلی چیزها اصلا معلوم نیست و همه موتورها تقریبا در یک حد هستند ولی از لحاظ لوازم لوازمشون هست و اینو بدونید که در داخل موتورهای ژاپنی یاماها به خوش تعمیر بودن معروفه و لوازمش هم هست, تقریبا همه چیزش هست.[/QUOTE]

مرس از پاسختون.

- - - Updated - - -

با سلام
دوستان این تاپیک 400 نه...
من 250 دارم لوازمشم هست میشه گفت نه گرون نه ارزون ولی میارزه به قیمتش

یعنی خوبه 3تومن؟هیچی لوازم نداره.سیلندر بوش.خما اگزوز سالم و فابریک.شاسی بدون جوش.انجین هم بدون صدا تمیز.
سیلندر کرومش پیدا میشه که بعدن کروم بندازم؟؟حدود قیمت

hosseinm
07-09-1393, 08:16 بعد از ظهر
یعنی خوبه 3تومن؟هیچی لوازم نداره.سیلندر بوش.خما اگزوز سالم و فابریک.شاسی بدون جوش.انجین هم بدون صدا تمیز.
سیلندر کرومش پیدا میشه که بعدن کروم بندازم؟؟حدود قیمت

دیگه قیمتش به خود شما ربط داره چون اینها تو همه فروشگاهها نیستند و نمیشه قیمت درستی داد.
ولی سیلندرش گیر میاد و واقعا شتابش فرق داره, محسوس مخصوصا تو افروس سنگین دیگه داغ نمی کنه.
اگر گیر نیاوردید به من بگید شاید بتونم براتون پیدا کنم.
شما کدوم شهر و استان هستید؟

irani
07-09-1393, 08:40 بعد از ظهر
دیگه قیمتش به خود شما ربط داره چون اینها تو همه فروشگاهها نیستند و نمیشه قیمت درستی داد.
ولی سیلندرش گیر میاد و واقعا شتابش فرق داره, محسوس مخصوصا تو افروس سنگین دیگه داغ نمی کنه.
اگر گیر نیاوردید به من بگید شاید بتونم براتون پیدا کنم.
شما کدوم شهر و استان هستید؟
خودم که از قیافش خوشم میاد همچین خوش قدو قوارس:retarded: تا بینیم پولش چی میشه:297:
ایشالا که همینطوره.:icon_pf _37_:
اینا مخزن روغنم دارن یا اینکه روغنو تو باک باید ریخت؟:23:
طهرون !

majid_kh86
07-09-1393, 09:42 بعد از ظهر
همونجور که دوستمون گفت قیمت بستگی داره به شما
سیلندرشم پیدا میشه ولی نه سیلندر صفز(در ضمن کروم نیستند،چدنند) سیلندر 400 نمیدونم فابریکش هست یا نه ولی میدونم رینگ و پیستون اصلیش خیلی از 250 گرونتره،خیلی
بوشم اگه خوب باشه با فابریک فرق نداره
من سیلنر موتورم خودم دادم بوش زدند با فابریک برابری میکنه
به ربنگ و پیستونم بستگی داره که چه جنسی هستند،خوب نباشه پیستون باد میکنه رینگم زود صداش در میاد

irani
07-09-1393, 10:42 بعد از ظهر
همونجور که دوستمون گفت قیمت بستگی داره به شما
سیلندرشم پیدا میشه ولی نه سیلندر صفز(در ضمن کروم نیستند،چدنند) سیلندر 400 نمیدونم فابریکش هست یا نه ولی میدونم رینگ و پیستون اصلیش خیلی از 250 گرونتره،خیلی
بوشم اگه خوب باشه با فابریک فرق نداره
من سیلنر موتورم خودم دادم بوش زدند با فابریک برابری میکنه
به ربنگ و پیستونم بستگی داره که چه جنسی هستند،خوب نباشه پیستون باد میکنه رینگم زود صداش در میاد

ممنون جواب دادید.
شما کلن از موتورتون راضی هستی؟اذیت و ازار داره یا نه ؟
از نظر گیربکس چطوره؟
هندلیینگ و فرمان پزیری تو کوه و خیابون چطوره؟
اگه رینگ پیستون اوکی باشه دیگه مشکل خاصی نداره؟
اینم مثل باقی موتور دو زمانه ها مخزن روغن داره؟یا مستقیم تو باک میریزن؟
اینکه رادیات آب نداره چقدر تو قدرت و کارایی موتور تاثیر داشته مخصوصا تو مسافت زیاد
شما چقدر هزینه کردید واسه بوش زدنو اینا؟؟

معزرت که زیاد سوال کردم.
ممنون از پاسختون.

majid_kh86
07-09-1393, 11:22 بعد از ظهر
سالم باشه موتور اذیت نداره و من راضیم از موتور خودم ولی قصد فروش دارم
گیربکس بعد سی و اندی سال ار این موتورای امروزی سالمتره
هندلینگشم نسبت به خودش و سال تولیدش خوبه
رینگ و پیستون یکی از چندین فاکنوره
مخزن روغن دارند
کلا توی طراحیشون رادیات ندارند خوب بی تاثیر نیست
من به آقای کارو دادم بوش زد توی گمرک میتونید ازشون قیمت جدید بگیرید

ghool
18-09-1393, 03:24 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان
یه 400 تخم مرغی روبه راه فنیش سالم باشه سیلندر بوش نباشه چند فی میخوره؟

majid_kh86
18-09-1393, 10:02 بعد از ظهر
با سلام
بسته به تمیزی موتور و فابریک بودنش داره
چند گفته؟

ghool
19-09-1393, 12:21 قبل از ظهر
میگه 8 تومن ولی خوب موتور بیابون دیدس ولی تقریبا80درصد فابریکه (گلگیرها وکیلومتر باک چراغاش و..فابریکه فقط در بغل فابریک نیست)
جمش شده هم هست میگه 2/500 البته کمرشکن نیست جفت کمکه -این چهطوره قیمتش؟

majid_kh86
19-09-1393, 07:23 بعد از ظهر
با سلام
این 8 تومنی سیلندرش چنده؟بالاست به نظر من
جفت کمکا کدلشون پایین تره ولی خب تک کمک ی چیز دیگست

ghool
20-09-1393, 12:18 قبل از ظهر
با سلام
8تومنیه سیلندرش نمیدونم چنده فقط میدونم بوشی نیست (یعنی فروشنده میگه !)
خودمم زورم میاد اینقدرپول بابتش بدم خوشترم میاد یه دونه بگیرم خودم جمش کنم
حالا اون جفت کمکه چهجوره قیمتش خوبه؟
یه سوال
کلا قیمت جفت کمش با تک کمک فرق میکنه یا نه بستگی به تمیزی داره ؟
من خودم دیگه اهل افرود زدن نیستم کلا زیاد سوار موتور نمیشم اینم میخام بگیر یه جورایی بیشتر به عنوان کلکسیون
به نظر من جفت کمکش قیافه کلاسیک تری فکر کنم بیشتر به کارم میاد
لوازم ظاهری جفت کمکا گیر میاد یا نه؟

- - - Updated - - -

اقا majid_kh86 ([Only registered and activated users can see links]) یه دونه 400که به کارم بیاد سراغ نداری؟

majid_kh86
20-09-1393, 11:22 قبل از ظهر
درود بر شما
والا 8 تومن باید سیلندش 25 یا 50 باشه پایینشم تا حالا باز نشده باشه(ولی خب دلال زیاده و قیمتا کیلویی!!!)
جفت کمک سمت ما خیلی کمه و چون مدلش پایین تر قیمتشم کمتر
لوازم موتوریشون یکیه و ظاهریشونم تک کمک میدونم هست جفتم حتما هست.
منم خودم مثل شما موتور خریدم ریختم پایین همه چیز اوکی کردم بستم.
والا موتور که هست ولی شهرستانند و اینکه باید به قیمت باشند

ghool
20-09-1393, 01:39 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

سلام اقا
majid_kh86 ([Only registered and activated users can see links])
احتمالا زرده رو بگیرم چه جوریاس ؟خوبه؟ارزش خرید داره یا خیلی ترکیدس ؟اگزوز و کیلومتر و قاب چراغ عقب با دری برقش گیر میاد ؟

majid_kh86
20-09-1393, 01:51 بعد از ظهر
سلام
اون تخم مرغی که اصلا نمیارزه
زرده هم به خودت بستگی داره بیار قیمت پایین تر
مطمئن نیستم ولی پیدا میشه
ی آگهی بزن توی نت ببین 400 زیاد بهت زنگ میزنند چون طالبش کمتر از 250

ghool
20-09-1393, 01:58 بعد از ظهر
دمت گرم اقاMAJID
عکسا رو با اجازت پاک کردم هنوز نخریدم که شاید صاحبش خوشش نیاد!:hanghead:

ghool
23-09-1393, 08:36 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان
کسی اگه dt400 تمیز سراغ داره پ خ کنه

poria
27-09-1393, 09:01 قبل از ظهر
یکیشو دارم سیلندرش خرابه آخرین آمار قیمتی که از سیلندرش گرفتم دومیلیون بود وسایلش فوق العاده گرونه اما وقتی درست باشه جرات گاز زدن بهشو نداری yz250پیشش موتورگازیه

hosseinm
01-10-1393, 12:24 بعد از ظهر
یکیشو دارم سیلندرش خرابه آخرین آمار قیمتی که از سیلندرش گرفتم دومیلیون بود وسایلش فوق العاده گرونه اما وقتی درست باشه جرات گاز زدن بهشو نداری yz250پیشش موتورگازیه

سلام
این قیمت که شما میگی مال خیلی وقت پیشه, الان سیلندر دست دوم به 3 میلیون پیدا نمیشه, پیستون اصلی NOS فقط 1200000 تا یک میلیون و 400 اونم فقط تا شماره 50 تو ایران گیر میاد از اون به بعد باید پیستون غیر اصلی بندازی یا نازینی سیلندرو بدی بوش بزنن در حالی که تا شماره 200 پیستون داره که بهش میخوره.
البته میشه پیستون رو از خارج بصورت قانونی سفارش داد. که با پست میاد در خونه, ولی گمرک داره و پول پستش از ژاپن یا امریکا 100 تا 200 میشه. ولی اصل پیستون میاد هر شماره ای که بخوای تا 200, اگه سیلندرت هنوز جا داره حیفه پیستون بخر بوش نزن دنبال سیلندر دیگه هم نباش.
خواستی سفارش بدی میتونم معرفی کنم واست که سفارش بدن یا خودم انجام بدم. پیام خصوصی بده.

irani
07-10-1393, 05:41 بعد از ظهر
یه dt 400 قرمز باک تخت هستش میگه 2.700 مدارکم سند و پلاک قدیم داره

به گفته صاحب موتور سیلندرش سایز 50 هست و بوش نمیدونم چیچی زدن:hanghead:
عکس خود موتوره

می ارزه ؟؟

Hesam Kabiri
07-10-1393, 06:18 بعد از ظهر
یه dt 400 قرمز باک تخت هستش میگه 2.700 مدارکم سند و پلاک قدیم داره

به گفته صاحب موتور سیلندرش سایز 50 هست و بوش نمیدونم چیچی زدن:hanghead:
عکس خود موتوره

می ارزه ؟؟

كلا موتور دو زمانه اي كه بوش خورده باشه هيچ ارزشي نداره . نه لذته موتور سواريه درست و حسابي بهت ميده و نه به خوبي بفروش ميره !!!

majid_kh86
07-10-1393, 06:26 بعد از ظهر
كلا موتور دو زمانه اي كه بوش خورده باشه هيچ ارزشي نداره . نه لذته موتور سواريه درست و حسابي بهت ميده و نه به خوبي بفروش ميره !!!

با سلام
کاملا با شما مخالفم
اگر موتور سیلندر فابریکش کروم باشه مثل دبلیو یا کادیکس و ... وقتی بوش میخوره افت میکنه
ولی اگر چدن باشه مثل همین موتور اگه بوش دقیق بخوره هیچ افتی نداره

irani
07-10-1393, 06:38 بعد از ظهر

پس اینایی که میگن بوش میزنم مثه فابریک نه ولی در حد فابریک چیه؟؟:sumo:
مگه dt 400 فابریک کروم بوده که حالا میگن بوش خورده؟؟:297:
یه مشکل دیگه هم اینه که 400 همه چی فابریکو قیمت خونه پدرشون می خوان بدن!!:wow: تازه اونم معلوم نیست که تو موتوری فابریک باشه یا نه!!:icon_pf _99_:

hosseinm
07-10-1393, 06:40 بعد از ظهر
با سلام
کاملا با شما مخالفم
اگر موتور سیلندر فابریکش کروم باشه مثل دبلیو یا کادیکس و ... وقتی بوش میخوره افت میکنه
ولی اگر چدن باشه مثل همین موتور اگه بوش دقیق بخوره هیچ افتی نداره

خوب اقا محید بوش فابریک یاماها که چدن نیست, خیالتون راحت باشه اونم الیاژهای دیگری داخلش داره, هر موتور دو زمانه که بوش غیر اصولی بخوره افت میکنه, کلا موتور نو سیلندرش بوش داره, اگه شما دیده باشید, حالا چند مدل بوش داریم, نیکاسیل که بهترین بوش هست و کاوازاکی از اول رو موتورهاش نیکاسیل میزد, کروم که باقی موتورها استفاده میکنند حالا درصدش فرق داره. الان شما هر سیلندری که میگی رو بده به من ببرم دبی نمایندگی LA. sleeve بوش بزنم, نیکاسیل اگه از اولش بهتر نشد, پول سیلندر با یک سیلندر نو به شما میدم ولی تو ایران اصلا بوش فابریک وجود نداره که بخوای بزنی, حالا هرچی دقیق بزنی,بوش باید فابریک باشه یا نه؟
قیمت یک بوش نیکاسیل یا کروم بالای 600 هزار تومان است که تا برسه ایران و شما بزنی رو موتور باید پول یک سیلندر نو رو بدی, ولی همین یاماها 400 بوش اهن یا چدن که بوش مخصوص نیست 100% کیفیت رو کم میکنه, شما اگه یک 400 فابریک گیرت بیاد نمیتونی بهشت گاز بدی, با 5 بلند میشه. حالا هر کی شما قبول داری بیا تو ایران بدیم بوش بزنن, نتیجه رو مقایسه کن. بعد بوش که زدی همون نیکاسیل یا کروم باید رینگ پیستون مخصوص اون رو هم بندازی, وقتی ما میدیم تراشکاری هر چی دوست داشت میزنه اصلا کروم ماشین که من دیدم میزنن, دیگه جنس رینگه با اون همخوانی نداره که.

Hesam Kabiri
07-10-1393, 07:01 بعد از ظهر
قربونه دهنتون ، بوش زدن كاره هر كسي نيست خوب !! از اين لحاظ گفتم موتور بوش فايده نداره چون افراد به اصطلاح تراشكار يه بوش ميزنن كه آدم از هرچي دو زمانس متنفر ميشه وگرنه بوش كه مشكلي نداره ، معظل نحوه ي بوش زدنه كه حسين آقا توضيحه كامل رو دادن

irani
07-10-1393, 07:18 بعد از ظهر
خوب اقا محید بوش فابریک یاماها که چدن نیست, خیالتون راحت باشه اونم الیاژهای دیگری داخلش داره, هر موتور دو زمانه که بوش غیر اصولی بخوره افت میکنه, کلا موتور نو سیلندرش بوش داره, اگه شما دیده باشید, حالا چند مدل بوش داریم, نیکاسیل که بهترین بوش هست و کاوازاکی از اول رو موتورهاش نیکاسیل میزد, کروم که باقی موتورها استفاده میکنند حالا درصدش فرق داره. الان شما هر سیلندری که میگی رو بده به من ببرم دبی نمایندگی LA. sleeve بوش بزنم, نیکاسیل اگه از اولش بهتر نشد, پول سیلندر با یک سیلندر نو به شما میدم ولی تو ایران اصلا بوش فابریک وجود نداره که بخوای بزنی, حالا هرچی دقیق بزنی,بوش باید فابریک باشه یا نه؟
قیمت یک بوش نیکاسیل یا کروم بالای 600 هزار تومان است که تا برسه ایران و شما بزنی رو موتور باید پول یک سیلندر نو رو بدی, ولی همین یاماها 400 بوش اهن یا چدن که بوش مخصوص نیست 100% کیفیت رو کم میکنه, شما اگه یک 400 فابریک گیرت بیاد نمیتونی بهشت گاز بدی, با 5 بلند میشه. حالا هر کی شما قبول داری بیا تو ایران بدیم بوش بزنن, نتیجه رو مقایسه کن. بعد بوش که زدی همون نیکاسیل یا کروم باید رینگ پیستون مخصوص اون رو هم بندازی, وقتی ما میدیم تراشکاری هر چی دوست داشت میزنه اصلا کروم ماشین که من دیدم میزنن, دیگه جنس رینگه با اون همخوانی نداره که.

خوب این توضیحاتی که شما میگید درست شکی درش نیست!!
حالا همه بودجشون نمیرسه که این هزینرو بکنن و رضایت به همین بوش وطنی میدن و میزنن رو متورشون!!
چه ایراداتی به غیر از اینکه میگید افت توان داره پیدا میکنه؟؟
شما مگید که با بوش فابریک تو 5 سرش میاد بالا!! حالا با بوش وطنی که تراشکار معمولی نه یه ادم کار ئرست زده باشه چه فرقی میکنه و مثلا تو چند سرش بالا میاد؟؟:19:
اگه بدرد نمی خوره پس چرا اصن بوش می زنن و اگه میزنن چرا هی میگن بدرد نمی خوره:vahidrk:
خود من خیلی موتور دوزمانه دوست دارم ولی از بس گفتن دو زمانه بوش بدرد نمیخوره هی نظرمو عوض کردن !!:icon_pf _99_:

hosseinm
07-10-1393, 07:47 بعد از ظهر
خوب این توضیحاتی که شما میگید درست شکی درش نیست!!
حالا همه بودجشون نمیرسه که این هزینرو بکنن و رضایت به همین بوش وطنی میدن و میزنن رو متورشون!!
چه ایراداتی به غیر از اینکه میگید افت توان داره پیدا میکنه؟؟
شما مگید که با بوش فابریک تو 5 سرش میاد بالا!! حالا با بوش وطنی که تراشکار معمولی نه یه ادم کار ئرست زده باشه چه فرقی میکنه و مثلا تو چند سرش بالا میاد؟؟:19:
اگه بدرد نمی خوره پس چرا اصن بوش می زنن و اگه میزنن چرا هی میگن بدرد نمی خوره:vahidrk:
خود من خیلی موتور دوزمانه دوست دارم ولی از بس گفتن دو زمانه بوش بدرد نمیخوره هی نظرمو عوض کردن !!:icon_pf _99_:

اینقدر جوش نزن!
در کل بوش بخوره اون اولی نیست نه اینکه بدرد نخوره, اوناییکه فابریکی رو سوار شدن, دیگه نمیتونن بوش رو سوار شن.
شما هم خودتو اذیت نکن و دنبال این موتورهای قدیمی نباش اینها فقط واسه کسی خوبه که از قبل داره.
شما یک xl125 تمیز بگیری به این موتورها ارزشش بیشتر هست و اذیت نمیشی و استفاده میکنی.
اینو برادرانه بهت گفتم و دنبال موتور ایراد دار خریدن نباش, اذیت خواهی شد.

majid_kh86
07-10-1393, 08:07 بعد از ظهر
اینجا ایرانه
همه چیز هم سیلندر نیست توی موتور دو زمانه
موتور من سیلندرش فابریک بود خوذم دادم بوش زدند
روی تجربه خودم میگم بوش خوب توفیقی نداره روی این موتورا که مال بیش از 30 سال پیشند
یا حق

hosseinm
07-10-1393, 09:07 بعد از ظهر
اینجا ایرانه
همه چیز هم سیلندر نیست توی موتور دو زمانه
موتور من سیلندرش فابریک بود خوذم دادم بوش زدند
روی تجربه خودم میگم بوش خوب توفیقی نداره روی این موتورا که مال بیش از 30 سال پیشند
یا حق

سلام
شما راست میگی و همه سیلندر نیست ولی ما وقتی میگیم موتور سیلندر فابریک, منظورمون این هست که موتور تمیز هست دیگه نه اینکه یک موتور اوراق سیلندر فابریک بندازی.
روی موتور مرتب سیلندر بوش با غیر بوش خیلی تفاوت داره, این هم برای رفع ابهام...

majid_kh86
07-10-1393, 09:11 بعد از ظهر
سلام
شما راست میگی و همه سیلندر نیست ولی ما وقتی میگیم موتور سیلندر فابریک, منظورمون این هست که موتور تمیز هست دیگه نه اینکه یک موتور اوراق سیلندر فابریک بندازی.
روی موتور مرتب سیلندر بوش با غیر بوش خیلی تفاوت داره, این هم برای رفع ابهام...
ببخشید پس موتور من اوراق به گفته شما که سیلندر بوشش با فابریکش خیلی فرق نکرد

hosseinm
07-10-1393, 09:36 بعد از ظهر
ببخشید پس موتور من اوراق به گفته شما که سیلندر بوشش با فابریکش خیلی فرق نکرد

معلومه موتوری که خرابه سیلندر تاثیر خیلی زیادی شاید نداشته باشه, ولی رو موتور سالم, سیلندر بوش ایران و فابریک, موتورو از اینرو به اونرو میکنه. ولی موتوری هم که ایراد دیگه داشته باشه بازم سیلندر بی هیچی نخواهد بود و خودش رو نشون میده مخصوصا تو سینه کشی و مسافت.

majid_kh86
07-10-1393, 10:40 بعد از ظهر
ببین دوست عزیز مهمترین نکته توی بوش زدن دقته
اونم دقت توی اینکه دیواره بوش کامل به سیلندر بجسبه که حرارت بده به دیواره بیرونی سیلندر که گرم نشه و پیستون بجسبه به سیلندر مه هم از کشش موتور کم بشه هم با فشار زیاد جام نکنه
دقت توی دهانه رینگم مهمه
klx 250 مدل 2000 لوازمش پیدا نمیشه حتی دوبی چجوری بوش فابریک 400 هست؟
ی فیلمم از ی 400 فابریک بذار که با 2 یا 3 جلوش بیاد بالا چه برسه 5،مرسی.
سیلندر فابریک هم بوش داره شما که خودت استادی!
چون جنس دیواره با محفظه فرق میکنه
باز بحث تاپیک عوض شد،من عذر میخوام
پست ها پاک بشه لطفا

irani
07-10-1393, 10:50 بعد از ظهر
ببین دوست عزیز مهمترین نکته توی بوش زدن دقته
اونم دقت توی اینکه دیواره بوش کامل به سیلندر بجسبه که حرارت بده به دیواره بیرونی سیلندر که گرم نشه و پیستون بجسبه به سیلندر مه هم از کشش موتور کم بشه هم با فشار زیاد جام نکنه
دقت توی دهانه رینگم مهمه
پست ها پاک بشه لطفا

همیشه این بحث سر بوش زدن موتور دوزمانه بوده و هست!!!
اخر هم بحث بدون نتیجه میمونه و اون بنده خدایی که میاد توسایت در باره این قزیه مطلع بشه دستش میمونه تو پوست گردو!!
چون هر کسی یه حرفی میزنه و تاپیکی هم واسش وجود نداره.
کاش میشد یه تاپیکی ایجاد یشه درباره این موضوع که هرکسی نظر و تجربه داره بگه که تاپیک های دیگه به انحراف نره
مسولین رسیدگی کنند.
پست بی مربوط حذف شه لطفا
با تشکر

hosseinm
03-03-1394, 04:03 قبل از ظهر
با سلام
شاسی سالم بدون جوشکاری مثلثی ها, با مدارک خریداری میشود. فقط شاسی.
باک تخت یا باک تخم مرغی
لطفا اگه کسی داره پیام خصوصی بده.

ghool
04-03-1394, 11:58 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان
لوازم yz400باک المینیومی کسی داشت بهم خبر بده ممنون میشم

یاماها 400
06-03-1394, 12:51 بعد از ظهر
[QUOTE=majid_kh86;287953]ببین دوست عزیز مهمترین نکته توی بوش زدن دقته
دقت توی دهانه رینگم مهمه
ی فیلمم از ی 400 فابریک بذار که با 2 یا 3 جلوش بیاد بالا چه برسه 5،مرسی.
پست ها پاک بشه سلام من خودم 400 دارم و با گازو دنده 3 جلوشو بلند میکنم به شرط .سیلندرهم بوشه درجه یکه و هیچ مشکلی نداره تازه رینگ هاشم ضعیفه بشدت.

یاماها ایندرو
06-03-1394, 01:02 بعد از ظهر
با سلام به دوستان من هم بوشش و داشتم هم فابریک ودارم البته 400 نه 250 مثل هم ان ولی بدونین بقول دوستمون قابل مقایسه نیستن واقعا با دنده 4 میاد بالا فابریکه ها ولی بوش نه مگه یکی مثل اون ارمنیه کارو بوش بزنه بازم ب پای فابریک نمرسه

یاماها 400
12-03-1394, 03:09 بعد از ظهر
حرف شما متین ولی تو ایران که سیلندر پیدا نمیشه مگه اینکه بری انبار نفت بهت یه سیلندر 50یا75بدن که اونم قیمتش خیلی بالاست البته اگه بخوای سوارشی می ارزه ولی اگه بخوای بفروشی ارش نداره و یه بوش بزنی که موتور بی سرصدا باشه.اگه تراشکار وارد باشه و جنس بوشم خوب باشه واقعا کار میکنه.
:26:

majid_kh86
12-03-1394, 06:01 بعد از ظهر
درود بر دوستان بوش موتور من آقای کارو زده
میگفت ایشون دقت توی بوش مهمه که دیواره بیرونی بوش خوب بچسبه به داخل سیلندر که انتقال حرارتش خوب باشه
من که راضیم از گازخورش
موتورم مبخوام بفروشم KDX250 بخرم
اگه بوش باشه حتما میدم بوشش ایشون عوض کنه
من واقعا راضیم

majid_kh86
26-10-1394, 04:12 بعد از ظهر
درود به همه دوستان
آقا کسی فروشی سراغ نداره؟تو هر وضعیتی که باشه ولی مدارک دار ترجیحا کارت و پلاک داشته باشه.
سندم داشت مشکلی نیست فقط اصلی و دست کاری نشده
و البته به قیمت
ممنون
09127090803

Amiram
22-04-1398, 10:01 بعد از ظهر
سلام به دوستان !
میخوام موتور فراموش شده ای رو به دوستان معرفی کنم که احتمالا پدر ها یا شایدم پدر بزرگ های ما با اون خیلی خاطره دارند!
شاخترین تریل سال های دور ایران YAMAHA DT 400

Make Model
Yamaha DT 400

Year
1978

Engine
Air cooled, two stroke, single cylinder,

Capacity
397

Bore x Stroke
85 х 70 mm

Compression Ratio

Induction
1x 32mm Mikuni

Ignition / Starting
CDI / kick

Max Power

Max Torque

Transmission / Drive
5 Speed / chain

Front Suspension

Rear Suspension

Front Brakes
Drum

Rear Brakes
Drum

Front Tyre
3.00-21

Rear Tyre
4.00-18

Wet-Weight
135 kg

Fuel Capacity

Standing ¼ Mile
16.5 sec / 74.5 mp/h

Top Speed
87 mp/h

شاید فکر کنید باید این تاپیک رو تو موتور های کلاسیک میزدم ولی نه به دلیل کیفیت ساخت باور نکردنیه این موتور بعد از نزدیک به 40سال عمر هنوز فقط تو شهر ما 20یا 30 تا سالمشو سراغ دارم !
این موتور تو دو مدل بوده که هر دوش تو ایران هم هست.

و

به شرط اینقدر تو سربالایی میره تا موتور سرش بلند شه برگرده رو شما!!!!
منبع ([Only registered and activated users can see links])

سلام دوستان من میخواستم ی موتور تریل بخرم
موندم بین یاماها سوزوکی تی اس و هندا xl
بنظرتون کدومش بهتره