PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعمیرگاه مجازی موتور سیکلت

فرشاد
12-12-1392, 01:02 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز خدمات جدید از نمایندگی تعمیرات کویر

برای بهبود حال موتور سواران گرامی این تاپیک را باز کرده تا مشکلات شمارا در اسرع وقت و به صورت انلاین از طریق اینترت حل نماییم شما می توانیم مشکلات موتوری خود را در این صفحه نوشته و به صورت تخصصی جواب خود را بگیرید علاوه بر این شماره های تماس در اختیار شما گذاشته شده تا تلفنی سوالات خود را مطرح کنید علاوه بر این سعی می شود هر هفته عکس و توضیحاتی از قسمت ها ی مختلف موتور گذاشته شود تا اطلاعات شما دوستان از انجین بیشتر شود به زودی اموزش عیب یابی موتور سیکلت سنگین (250 به بالا)نیز در اختیار شما قرار داده می شود

به امید روز های خوب موتور سوارای

فرشاد
15-12-1392, 10:46 بعد از ظهر
37505

از هفته ی اینده سعی خواهیم کرد اموزش عیب یابی اولیه موتور رو براتون روی سایت قرار بدیم تا بتونید خودتون مشکلات کوچیک موتورو حل کنید

- - - Updated - - -

دوستان توجه کنن در مورد موتور هیوسانگ : توی فصل سرما چوپوقی شمع این موتور خیلی داغ می شه و چون هوا سرده بعد از خاموش کردن موتور به سرعت خنک می شه و باعث می شه ترک های ریز بخوره از کجا می شه فهمید حالا شما چوپوقی رو در بیارید و نزدیک اهن موتور نگه دارید و استارت بزنید و نگاه کنید ببنین جرقه می زنه یا نه خیلی ریزه خوب توجه کنید ...اگه زد که یه چوپوقی افتادین فکر کنم 38 تومنه جفت سیلندر هارو امتحان کنید
تو راه رفتن موتور و صحیح کار کردنش تو دورای بالا خیلی تاثیر داره

salahshor
16-12-1392, 01:28 قبل از ظهر
بعله درسته چوپوقی رو در بیارید و نزدیک بدنه بگیرید تا چند هزار ولت برق خالی بشه رو گراند و احتمال خیلی زیاد تشریف میبرید چوپوقی بعلاوه ecu و شاید هم رکتی فایر میخرید تا این تاپیک حسابی بدردتون خورده باشه !!!
این همه تاپیک جور وا جور هست نیازی به این تاپیک نیس (نظر شخصی بنده ) چون مطالب پراکنده میشه .

فرشاد
16-12-1392, 02:28 بعد از ظهر
اینجوری بود که الان موتوره منو و 8 تا هیوسانگ دیگه که چوپوقیشونو توی این ماه عوض کردیم کامپیوترشون سوخته بود لطفا ندونسته اطلاعات غلط ندین برق 1000 ولتم به بدنه وصل کنی مثل جوشکاری هیچیش نمی شه الکلی و رو هوا حرف نزنید ما همه کارامون حساب و کتاب داره و این تاپیک برای این زده شده تا همه بتونن اطلاعات فنی خودشونو بالا ببرن و موتورشونو خودشون درست کنن تا پول الکی به تعمیرگاه ها ندن

roots
16-12-1392, 05:38 بعد از ظهر
تشکر از جناب جعفری بابت تقویت موتور اینجانب که توی عکس بالا هم هست!( هیو سفید) شیرازی.

Sent from my SM-N900

salahshor
17-12-1392, 01:58 قبل از ظهر
اینجوری بود که الان موتوره منو و 8 تا هیوسانگ دیگه که چوپوقیشونو توی این ماه عوض کردیم کامپیوترشون سوخته بود لطفا ندونسته اطلاعات غلط ندین برق 1000 ولتم به بدنه وصل کنی مثل جوشکاری هیچیش نمی شه الکلی و رو هوا حرف نزنید ما همه کارامون حساب و کتاب داره و این تاپیک برای این زده شده تا همه بتونن اطلاعات فنی خودشونو بالا ببرن و موتورشونو خودشون درست کنن تا پول الکی به تعمیرگاه ها ندن
دوست عزیز و گرانقدر شما مختاری هر جور که دوست داشته باشید با موتورهای مردم رفتار کنید اون مربوط به وجدان کاری شما میشه ولی وقتی یه مطلبی رو مینویسی پاش مسولی و اگه مطمن نیستی یا اطلاع نداری بهتره از واژه نظر شخصی استفاده کنید بنده حقیر با دنیایی از تجربه و دوره و دانش فنی هیچ ادعایی ندارم بچه های قدیمی سایت یا مدیر سایت بپرس بهت میگن . اتفاقا شما با یافته های تجربیتون خواسته یا نخواسته باعث میشین یه کاربر مبتدی رو به کاری ترغیب کنید که باعث لطمات بعدی میشه که متحمل هزینه میشه واسش . مکانیک تجربی وقتی نظیر این کارو میکنه باعث میشه تو طولانی مدت با دها مشکل مواجه بشه نظیر سوختن شارژر بی خود و بی جهت یا اخطار مپ ......
اینم واسه کاربرای با هوش سایت تا خودشون قضاوت کنن
اصولاً در فرآيند ساخت قطعات الكترونيك دو تكنولوژي ttl و cmos وجود دارد.

تفادت اوليه و ظاهري اين دو در مقاومت آنها در برابر عوامل خارجي است. Ttlها نيازمند يك تغذيه ثابت بوده و ديرسوز هستند ام cmosها دقيقاً برعكس هستند. يعني با ولتاژهاي متغييري مانند باطري موتور كار كرده اما وقتي تحت عوامل شديد قرار بگيرند كاملا از بين نمي روند بلكه با ايجاد روزنه هايي در عوامل الكترونيك داخلي موجب مي شوند كه ظرف مدت طولاني تري مثلا در حدود دوماه از كار افتاده و به يكباره بسوزند. 
نكته اي كه بايد مورد توجه قرار دارد اين است كه تكنولوژي ساخت ecu انژكتور تلفيقي از هر نوع cmos و ttl بوده و ايجاد هر يك از شرايط بالا در وهله اقدام، ظاهراً بر روي ecu بي اثر به نظر مي رسد، اما اين مهم در داخل آن موجب سوختن ecu بعد چند هفته یا ماه خواهد شد یا اینکه سرعت پردازش اطلاعات کاهش یافته باعث اخطار اف 1 میگردد
برای تست احتراق یا نشتی اون بهتره از یه شمع سالم فیلر گیری شده استفاده بشه . این یه استاندارده تو هیچ جای دنیا روشهای من در اوردی این چنینی مرسوم نیس
بعد اینکه دوست عزیز شما کمی تحقیق کن بعد اظهار نظر بفرما دستگاه جوش به قول شما ... به واسطه افزایش امپراژ میتونه الکترود رو ذوب کنه نه افزایش ولتاژ .....
که حتی در این حالت هم جهت احتیاط حتما بایستی سیستم کلوز بشه ...
بحث تو این زمینه زیاده ولی جاش اینجا نیس
در ضمن قصد توهین و تخریب کسی رو نداشته و ندارم وظیفم ایجاب میکرد که توضیح بدم . موفق باشید .

فرشاد
18-12-1392, 11:45 قبل از ظهر
دوست عزیز شما که صاحب این همه علم و دانش هستی به قول خودت اینو میگم که کاربرای باهوش سایت خودشون قضاوت کنن شما گفتین ولتاژ های متغییری مانند باطری ...در واقع باطری ولتاژ ثابتی دارد . شما چطور رکتی فایر یا شارژر را با ecu به هم ربط دادین در واقع این دو در لاین متفاوتی هستند و حتی در سیم کشی هم به همدیگر وصل نمی باشند برای اطلاع شما حتی شارژر را کلا از موتور جدا کنید و موتور را روشن کنید f1 روشن نمی شود
از کاربران باهوش سایت در خواست داریم در این مورد تحقیق کنن

salahshor
23-12-1392, 05:04 قبل از ظهر
بنده هیچ ادعایی ندارم این 1
2 اینکه من نگفتم ولتاژ باطری متغیره پستو منو بی زحمت مجدد بخون
3 اینکه باز نگفتم رکتی فایر و ecu با هم ارتباط دارن ولی اتصال به بدنه اونا مشترک به گراند باطری وصله اینم محض اطلاع دوستان
کویل یه موتور انژکتوری تشکیل شده از 2 سیم پیچ که شارژ سیم پیچ اولیه که توسط ecu با پالس منفی که میفرسته انجام میشه که این شارژ موجب القا برروی سیم پیچ ثانوی میشه که اونم به نوبه خود باعث تولید ولتاژ بالا بر روی شمع جهت احتراق میشه
حالا با تست جرقه روی بدنه موتور ممکنه ولتاژ ناخواسته ای در ثانویه کویل ایجاد بشه و چون 2 سیم پیچ کویل دارای تاثیر متقابلی هستتد شارژ سیم پیچ ثانوی ولتاژ زیادی را در سیم پیچ اولی ایجاد میکنه که اون هم مثبت خودش رو از شارژر و باطری میگیره و پالس منفی رو از ecu دریافت میکنه و همانطور که گفته شد احتمال اسیب به رکتی فایر و ecu یا همون انجین کنترل یونیت بسیار زیاده . جدا کردن شارژر در حالت انجین روشن هم یکی از کارهای خطرناکی هست که باعث بروز مشکل در شارژ یا بالا رفتن پیک ولتاژ میشه .... که اینم باز بحثش مفصله
اگر هم قرار باشه کسی باهام کل کل الکی کنه بنده اهلش نیستم . بحث علمی و منطقی دارید در تاپیک مربوط به خودش من در خدمت هستم .

shahriarr
23-12-1392, 09:33 قبل از ظهر
فک کنم یکی از بهترین پستای انجمن باشه--سوالم اینه که آیا فقط موتور های سنگین و ریس رو مورد بحث و برسی تعمیر قرار میدید یا نه موتور های تریل هم برسی میشن؟

فرشاد
24-12-1392, 11:23 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان
اموزش عیب یابی اولیه موتور رو می خوایم برای شما دوستان علاقمند طی چند مرحله قرار بدیم .این اموزش ها به شما کمک می کند تا بدانید که چرا موتور سیکلت خود خاموش شده و برای موتور های انژکتوری می باشد
1_ از داشتن بنزین اطمینان حاصل کنید
2_هنگامی که سویچ موتور را باز می کنید (موتور در حالت خلاص باشد) صدای پمپ بنزین باید شنیده شود
3_چنانچه از 2 مورد بالا اطمینان دارید شمع موتور سیکلت را باز کرده درون چوپوقی قرار داده و روی انجین نگه داشته استارت بزنید و از جرقه زدن شمع اطمینان داشته باشید
4_در تمامی این مراحل بسیار اهمیت دارد که چراغ f1 چشمک نزند زیرا ممکن است به دلیل افت ولتاژ .کامپیوتر نتواند کار خود را انجام دهد و صدمه ببنید و خطرناک است
در مرحله های بعدی در مورد سالم بودن شمع برای شما دوستان توضیح می دهیم

موفق باشید و پیشاپیش عید موتور سواران مبارک باشد

- - - Updated - - -

فک کنم یکی از بهترین پستای انجمن باشه--سوالم اینه که آیا فقط موتور های سنگین و ریس رو مورد بحث و برسی تعمیر قرار میدید یا نه موتور های تریل هم برسی میشن؟

در مورد تمامی موتور های انژکتوری ...اعم از ریس و استیریت و تریل

arbi
24-12-1392, 03:25 بعد از ظهر
با سلام خدمت شما.یه سوال دارم خدمت شما. خواستم بدونم که ecu ریجو مارتن رو هم میتونید تعمیر کنید؟

فرشاد
24-12-1392, 04:33 بعد از ظهر
با سلام خدمت شما.یه سوال دارم خدمت شما. خواستم بدونم که ecu ریجو مارتن رو هم میتونید تعمیر کنید؟
دوست عزیز همه کامپیوتر ها قابل تعمیر می باشد شما می تونید تماس بگیرید تا ما بفهمیم که مشکل از کجاست تا کمکتون کنید

davood fantom
25-12-1392, 09:09 بعد از ظهر
سلام. میخواستم دلیل یا دلایل جرقه زدن یا به اصطلاح عامیانه خارج شدن آتش از اگزوز رو بدونم. جهت اطلاع شمع رو هم عوض کردم و ngk سوزنی انداختم اما بازهم درست نشد. موتور هیوسانگ هست. ممنونم

فرشاد
26-12-1392, 03:30 بعد از ظهر
نوع اگزوزتون چیه دوست عزیز ؟

davood fantom
26-12-1392, 04:58 بعد از ظهر
تایگر

salahshor
27-12-1392, 05:03 قبل از ظهر
یه فاکس بزنید به برات جعفری دردشو بپرسین !!

davood fantom
27-12-1392, 07:29 بعد از ظهر
کسی اطلاع نداره؟

pals savar
28-12-1392, 08:19 قبل از ظهر
کسی اطلاع نداره؟

اگه موتورتون چند شمع هس
جای شمع هارو عوض کنید
فاصله سر شمع رو زیاد کنید

davood fantom
28-12-1392, 02:56 بعد از ظهر
ممنونم از هم فکری شما اما فکر نمیکنم به شمع مربوط باشه، حدسی که میزنم،مربوط سوپاپ هاست، حالا اساتید با تجربه لطفا راهنمایی کنن.

salahshor
29-12-1392, 03:42 قبل از ظهر
اصولا بک فایر یا همون پارت پارت و اتیش تو اگزوز ناشی از اینه که سوخت خام که تو محفظه احتراق بنا به دلایلی سوخته نشده با گازهای حاصل از احتراق میاد تو مسیر مافلر و اگزوز با حرارت اگزوز مشتعل میشه که بهش میگیم بک فایر خلاصش شد این یه بخش از بنزین تو محفظه احتراق نمیسوزه و میاد تو اگزوز و اونجا میسوزه حالا باید ببینیم که چرا این سوخت بصورت خام وارد اگزوز میشه ؟!
البته بعتر بود شما یه کم اطلاعات از سرویس های انجام شده و کیلومتر کارکرد و زمان بروز عیب رو میگفتین تا بیشتر و دقیقتر کمکتون میکردیم
حالا به هر دلیل بنده همه موارد رو میگم شما خودتون چک کنید
چون هیو دارای سیستم پاشش انژکتوری هست قاعدتا نباید این مشکل رو داشته باشید چون وجود سنسور لاندا یا اکسیژن از بروز این پدیده جلوگیری میکنه به این صورت که با اندازه گیری مقدار اکسیژن حاصل از احتراق توسط پلیتهای زیرکونیوم و ارسال ولتاژ اون به ecu در جهت جلوگیری از فقیر و غنی بودن سوخت جلوگیری میکنه پس یکی از دلایل وجود بک فایر سنسور اکسیژن میتونه باشه که بایستی با دیاگ و یا تعویض اون با نمونه سالم چک بشه و اگه این سنسور خراب باشه احتمالا اف 1 هم روشن میشه و مصرف میره بالا و بوی خام سوزی هم میده و شاید دود مشکی هم بده و بعضی وقتا که سرده با تنش روشن میشه و بعدش که گرم شد صاف میشه
مورد بعدی احتراق ضعیف که ناشی از خرابی شمع و ... اینا میشه که موتور تو این حالت ریپ هم میزنه .
مورد بعدی میتونه از خرابی سوزن انژکتور باشه که باید واسه تست از رو انجین باز بشه و با دستگاه انژکتور شور رو میزی تست نشتی و پاشش 30 درجه ای بشه که تو حالت سالم تو دورهای پایین و بالا نباید شرره کنه و بایستی سوخت رو پودر کنه که اگه از سوزن ها باشه باز موتور با تنش کار میکنه کم میاره سر شمع دوده میزنه و البته خرابی اورینگاشم باید بررسی بشه
مورد بعدی زمان باز و بست سوپاپها و نیز اب بندی بودن اوناس که بایستی با کمپرس سنج تست بشه تا کمپرس سیلندرها رو اندازه گرفت تا مشخص بشه اگه از تایم و یا ابندی بودن سوپاپها باشه تو این حالت در دور ارام انجین صاف کار نمیکنه و خوب هم گاز نمیخوره
دوست عزیز موارد ریگه همچون مپ سنسور و یا زیاد بودن فشار پمپ بنزین و یا فلش ecu و اینا هم میتونه باشه و چون هیچ اطلاعاتی از انجین ندادید فعلا شما این موارد رو چک کنید و نتیجه رو اعلام کنید و همچنین سر شمع ها رو از نظر رنگ و اینکه دوده زدن یا نه اعلان کنید در کل کاملتر توضیح بدین و اینکه ایا همیشه و تو همه دورها بک فایر دارید ؟! و نوع اگزوز .... هر چیز که به ذهنتون میرسه بگین
چون موتورو نمیبینم تشخیص یه کم سخته و باید کمک کنید تا عیب رو بهتون بگیم
موفق باشید.

s8220
29-12-1392, 09:55 قبل از ظهر
سلام.اینجا هم که قدیمیه !!! بپرسیم کسی هست جواب بده ؟!

فرشاد
04-01-1393, 02:47 بعد از ظهر
به علت به هم خوردن خروجی اگزوز ها سنسور اکسیژن درست عمل نکرده و باعث عطسه زدن می شود.بک فایر. دوست عزیز با تنظیم دریچه ورودی اکسیژن مشکل حل می شود

- - - Updated - - -

ببخشید چند وقتی اینترنتمون قطع بود

محمدمحسن
12-03-1393, 07:30 بعد از ظهر
بعداز سرویس کاربراتور و باد گیری .مصرف سوخت بالا رفته . علت ؟؟؟

sam.movahhed
13-04-1393, 08:50 قبل از ظهر
سلام خسته نباشید دوستان .
موتورم وقتی روشنه یه صدای شبیه جا سویچی میاد از موتور خونش.
فک کردم فیلره بردم فیلر گیری کردم ولی دیگه نمی تونست در جا کار کنه یعنی گازو ول میکردم خاموش میشد.
ولی باز صدای جا سویچی میومد.
دوباره فیلر رو شل کرد .
نفهمید از چیه
الان هم فیلر موتورم شله هم صدای جا سویچی میاد از توش
کسی کمکم کنه
صداشون اذیت میکنه خیلی

Alireza.BMW
13-04-1393, 09:31 قبل از ظهر
ببین وقتی کلاجو میگیری رفع میشه اگه رفع میشه مال بلبرینگ کلاجه...اگه از سرسیلندر موتوره که احتمالا انگشتیا خراب شده

arminarmin
30-07-1393, 07:03 بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید محترم . من یه موتور یاماها طرح آوا ( کاب 125 سی سی ) دارم . 2 روز پیش بردم واسه سرویس کاربراتور و فیلرگیری و تعویض شمع . تا قبل این کارا موتور با تک هندل بدون گاز روشن می شد و خاموش هم نمی شد اصلا ً ولی بعد این سرویس ها باید 20 تا هندل بزنم تا روشن بشه . میشه راهنماییم کنین که مشکل از چیه که برم به تغمیرکاره بگم ؟ خیلی ممنون :fingersmiley:

Gladiator
01-08-1393, 08:34 قبل از ظهر
سلام خدمت اساتید محترم . من یه موتور یاماها طرح آوا ( کاب 125 سی سی ) دارم . 2 روز پیش بردم واسه سرویس کاربراتور و فیلرگیری و تعویض شمع . تا قبل این کارا موتور با تک هندل بدون گاز روشن می شد و خاموش هم نمی شد اصلا ً ولی بعد این سرویس ها باید 20 تا هندل بزنم تا روشن بشه . میشه راهنماییم کنین که مشکل از چیه که برم به تغمیرکاره بگم ؟ خیلی ممنون
:fingersmiley:

تو حرکت چطوره؟گازخورش تغییری نکرده؟احتمالا تنظیم کاربراتورتو دست زده

mohsen2001
01-08-1393, 08:14 بعد از ظهر
سلام

موتور من پالس ug4 و 7000 تا کارکرده ولی جفت کمک های جلوش روغن زده و بقل دنده هاروغن میریزه.بردم نمایندگی میگه از گارانتی خارجه

مگه تا 10 هزار تا گارانتی نمیدن؟ هزینه ی تعمیرش چه قدر میشه؟

تازه وقتی گاز رو ول میکنم یه صدایی میاد مث اینکه 2 تا آهن رو هم کشیده میشه(برای یه ثانیه)

خیلی هم آروم میرم و میام نمیدونم مال من اینجوری آشغال دراومد یا همشون اینجوریه.