PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کیسه هوا بر روی موتور

danial-sdt
05-04-1390, 05:35 بعد از ظهر
اولین شرکت تولید کننده موتور که بر روی موتور های خود کیسه هوا نصب کرد honda بود
البته این عکسو من از یک برنامه در کانال sf ماهواره المان برداشتم

nOviA
05-04-1390, 07:50 بعد از ظهر
دانیال نفهمیدی سرعت موتور چقدره هنگام برخورد؟ معمولا سرعت ماشین 60 کیلومتر بر ساعته هنگام برخورد.

shin
05-04-1390, 08:01 بعد از ظهر
دانیال نفهمیدی سرعت موتور چقدره هنگام برخورد؟ معمولا سرعت ماشین 60 کیلومتر بر ساعته هنگام برخورد. 72 کیلومتر

danial-sdt
05-04-1390, 08:04 بعد از ظهر
این کانال به المانی صحبت میکنه من کمی المانی بلدم ماشین حرکت نمیکرد ولی فکر کنم سرعت موتور رو 60 کیلومتر گفت

shin
05-04-1390, 08:28 بعد از ظهر
این یه آزمایش بود. که adac در آلمان انجام داد. موتور مورد استفاده هوندا گلد وینگ ۱۸۰۰بود. دوبار کوبیدنش به این vw یه بار با کیسه هوا و یه بر بدون . سرعت در هر ۲ بار ۷۲ کیلومتر در ساعت بود. ماشین هم vw sharan ثابت بود. در کلّ نتیجه این بود که با کیسه هوا امکان اصابت سر به ماشین بسیار کم هستش. ولی*ساق پا در معرض شکستگی قرار داره. ولی* بدون کیسه هوا امکان شکستن گردن وجود داره.هوندا گلد وینگ از پائیز ۲۰۰۶ مجهز به کیسه هوا به بازار اومد.

nOviA
05-04-1390, 08:30 بعد از ظهر
72 کیلومتر
euroNCAP با 64 کیلومتر در ساعت تست میکنه. اینی که شما میگی برای کجاست؟

shin
05-04-1390, 08:36 بعد از ظهر
من خودم اونجا بودم. :4chsmu1: لول. شوخی* کردم. من این روتو ماهنامه آلمانی* خوندم.
euroNCAP با 64 کیلومتر در ساعت تست میکنه. اینی که شما میگی برای کجاست؟

nOviA
05-04-1390, 09:54 بعد از ظهر
شرکت های مختلف برای خودشون تست ایمنی رو انجام میدن. شاید برای یکی از شرکت ها بوده.

shin
05-04-1390, 10:14 بعد از ظهر
شرکت های مختلف برای خودشون تست ایمنی رو انجام میدن. شاید برای یکی از شرکت ها بوده. دقیقا همینطوره. علاوه بر موتور کاپشن ها و کلاه های مجهز به کیسه هوا هم انتخاب خوبی* هستش که فقط یه مقدار گرون هستن. مثلا این کاپشن به پول ایران می*شه :۱،۲۶۰،۰۰۰ تومن1913

nOviA
05-04-1390, 10:18 بعد از ظهر
خیلی عالیه. عملکردش دقیقا چی جوریه؟ وقتی بهش ضربه میخوره باد میکنه؟

shin
05-04-1390, 10:35 بعد از ظهر
اگه خوب نگاه کنی* سمت چپ رو سینه یه سیلندر هوا جا سازی شده که بوسیله یه کابل به باک یا فرمون وصل می*شه. در صورت بروز تصادف و موقع ایی که موتور سوار از روی متر پرت می*شه، کابل کشیده می*شه و باعث آزاد شدن هوای داخل کپسول می*شه. و در عرض ۳ ثانیه قسمتهای شامل گردن آرنج سرشانه و کمر و ستون فقرات باد می*کنه و باعث محافظت از این قسمتهای بدن می*شه. کپسول یدک هم می*شه دوباره خرید.

Kenji
05-04-1390, 10:43 بعد از ظهر
3 ثانیه خیلی زیاده. قطعا کمتره.

shin
05-04-1390, 11:02 بعد از ظهر
ببخشید ۱.۳ ثانیه. من کیبورد فارسی ندارم .با این بهنویس تایپ می*کنم. اگه اشتباه می*شه ، معذرت می*خوام.
3 ثانیه خیلی زیاده. قطعا کمتره.

nOviA
06-04-1390, 12:07 قبل از ظهر
1.3 هم زیاده. کلاهش هم همینطوره؟

shin
06-04-1390, 12:36 قبل از ظهر
1.3 هم زیاده. کلاهش هم همینطوره؟
به نظر منهم زیاده. ولی* خوب این هم از معایب این محصول بشمار میره. من خودم تو یه کلاس آموزشی طرز کارش رو دیدم. اتفاقا ما خودمون وقت گرفتیم. این کاپشن بیشتر در صورتی* که موتورسوار ازروی موتور پرت بشه عمل می*کنه. و تا کامل بشه کارداره. خوب ولی* کلاه سریعتر عمل می*کنه. دقیقا ۰.۱۵ ثانیه1914

nOviA
06-04-1390, 01:12 قبل از ظهر
قیمت کلاه چقدره؟ اگر اطلاعاتی در مورد وزن این 2 هم بدی خیلی خوب میشه

danial-sdt
06-04-1390, 07:35 قبل از ظهر
عالیه شما که این همه اطلاعات دارید چرا بیشتر به ما انتقال نمیدید ( زیاد ندیدم اهل پست دادن باشید ) ؟؟؟؟؟:interview::thanks:
بازم از این همه اطلاعات مفیدی که در اختیار ما میزارید واقعا ممنونم :flower4:

M.SH.K
06-04-1390, 08:23 قبل از ظهر
چه خبره 1.3 ثانیه
تو 1 ثانیه طرف مغزش ریخته رو کاپوت ماشین
زمان فعال سازی کیسه هوا بسته به نوع سازنده و کیفیتش از 40 الی 70 هزارم ثانیه است
که دقیقا پارسال دانش اموزای مخترع تونستن کیسه هوایی اختراع کنن که هم از دل داشبرد بیرون نیاد(از بالا) باط بشه و هم تو 30 هزارم ثانیه باز میشه و
از شرکتایی مثل مرسدس بنز براشون دهوتنامه همکاری اومد .

ی تاپیک هم برا اطلاهات بیشتر در مورد نحوه عملکرد کیشه هوا زدم برا کسایی که تمایل دارن بدونن.

[Only registered and activated users can see links]

nOviA
06-04-1390, 02:59 بعد از ظهر

hml ([Only registered and activated users can see links])
کلاهش 0.15 صدم ثانیه عمل میکنه که خوبه. مغزش نمیریزه رو کاپوت.

کلاهش چطور عمل میکنه؟ اونم با سیم وصل میشه به باک؟ قیمتش چنده؟

shin
07-04-1390, 01:43 قبل از ظهر
چه خبره 1.3 ثانیه
زمان فعال سازی کیسه هوا بسته به نوع سازنده و کیفیتش از 40 الی 70 هزارم ثانیه است
که دقیقا پارسال دانش اموزای مخترع تونستن کیسه هوایی اختراع کنن که هم از دل داشبرد بیرون نیاد(از بالا) باط بشه و هم تو 30 هزارم ثانیه باز میشه و
از شرکتایی مثل مرسدس بنز براشون دهوتنامه همکاری اومد .

ی تاپیک هم برا اطلاهات بیشتر در مورد نحوه عملکرد کیشه هوا زدم برا کسایی که تمایل دارن بدونن.

[Only registered and activated users can see links] دوست من این ۱،۳ ثانیه مربوط به کاپشن بود. نه کیسه هوای تعبیه شده در موتور!!!! دوستان دقت داشته باشند که این کاپشن به وسیله یک کابل عمل می*کنه که به صورت آزاد به یه قسمت از موتور وصل می*شه. . پس مدت زمان کشیده شدن کابل رو هم باید حساب کرد. خود کپسول در ۰،۴ ثانیه عمل می*کنه.

---------- Post added at 01:34 AM ---------- Previous post was at 01:07 AM ----------

کلاهش 0.15 صدم ثانیه عمل میکنه که خوبه. مغزش نمیریزه رو کاپوت.

کلاهش چطور عمل میکنه؟ اونم با سیم وصل میشه به باک؟ قیمتش چنده؟ عمل کرد کلاه جالبتره. این کلاه یه قسمت مجزا داره که بصورت یه سنسور باهوش زیر زین موتور وصل می*شه. این سنسور با سنسوری که روی کلاه وصل به طور مداوم در حال فرستادن سیگنال به همدیگه هستند. در صورتی* که این سیگنالها به طور ناگهانی بیشتر از حد معمول متغیر بشه در ۰،۱۵ ثانیه کیسه هوا عمل می*کنه. اگه من بد توضیح میدم ببخشید دیگه. راستی* قیمتش الان حدود ۴۰۰ یورو هست

---------- Post added at 01:43 AM ---------- Previous post was at 01:34 AM ----------

عالیه شما که این همه اطلاعات دارید چرا بیشتر به ما انتقال نمیدید ( زیاد ندیدم اهل پست دادن باشید ) ؟؟؟؟؟:interview::thanks:
بازم از این همه اطلاعات مفیدی که در اختیار ما میزارید واقعا ممنونم :flower4: دانیال جان من کوچیک همه بچه های این فروم هم هستم. من تازه با این سایت آشنا شدم. اطلاعات چندانی هم ندارم، ولی* اگه کمکی* ازدستم بربیاد در خدمت همه دوستان هم هستم. والا بخدا اینجا از صبح تا شب باید بدوییم. ولی* اگه وقت داشته باشم چشم بیشتر پست میزنم.19351934

s.mm
04-07-1390, 12:14 قبل از ظهر
اگه به موتور های قدیمی که آخرینشون همین cdi هاموجود در ایران هستن نگاه کنین متوجه میشید که در صورت برخورد های اینچنینی زانو های طرف به زیر فرمون گیر می کنه اما موتور های نسل جدیدتر مثل آپاچی و پالس و امثالهم(ریس ها که جای خود دارن) فرمونشون در امتداد باک و یه جورای زیر زانوی فرده که در صورت برخورد راکب از روی فرمون رد میشه و پاش به فرمون نمیگیره اما موتور موجود در این تصویر که فکر کنم مسافرتی باشه فرمونش یه چیزی تو مایه های همون موتور های قدیمیه که روش سیخ می شستن نه خمیده با این حال این آزمایش با ماشینی از نوع مینی ون یا کاروان انجام شده که به مراتب بلند تر از خودرو های سواریه معمولی و رایجه که همین احتمال برخورد راکب با اون رو بیشتر می کنه به طور کل باید گفت نتیجه آزمایش رو نمیشه خیلی تعمیم داد همه چیز خاصه!

---------- Post added at 11:58 PM ---------- Previous post was at 11:46 PM ----------

---------- Post added 09-26-2011 at 12:14 AM ---------- Previous post was 09-25-2011 at 11:58 PM ----------

به طور کل در مورد تست تصادفات موتور سیکلت تصاویر یا فیلم های زیادی پیدا نمیشه که به نظر من به دلیل اینه که طرف کلی پول خرج می کنه که محصول خودشو بهتر کنه نه این که با شرکت های دیگه تبادل اطلاعات کنه! اینایی هم که وجود دارن یا تبلیغاتی هستن یا سوخته یا اینکه ارزش فنی چندانی ندارن...