PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرقت موتورهای گران‌قیمت با ماشین‌های سرقتی

ali_r
05-12-1392, 04:34 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

مجرم سابقه‌دار با موتور و خودروهای سرقتی به سراغ فروشندگان موتور می‌رفت تا سناریوی سرقت را اجرا کند.راز این دزد سریالی هفتم آذر‌ماه فاش شد. آن روز مردی با پلیس تماس گرفت و خبر از سرقت موتور ۱۵میلیونی‌اش داد. بعد از این تماس، مأموران کلانتری غیاثی راهی محل مورد نظر شدند و به تحقیق از شاکی پرداختند. وی گفت: برای فروش موتورم آگهی داده بودم که ساعتی قبل مردی با من تماس گرفت و خواست که آدرس خانه‌ام را در اختیارش قرار دهم.وی ادامه داد: من نشانی خانه‌ام را به او گفتم و دقایقی بعد شخص تماس گیرنده با خودروی پرایدش مقابل خانه‌ام آمد، پس از توافق بر سر قیمت، وی سوئیچ پرایدش را تحویل من داد و خواست تا به بهانه اطمینان از سالم‌بودن موتور، چرخی در اطراف خانه‌ام بزند. من هم قبول کردم اما او رفت و دیگر برنگشت.با اظهارات این مرد، مأموران به بررسی خودروی پرایدی که سارق در محل جا گذاشته بود پرداختند و متوجه شدند که این خودرو چند روز پیش به سرقت رفته است. به همین‌خاطر پرونده‌ای در این زمینه تشکیل شد و تیمی از مأموران پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند. مأموران در بررسی‌های خود با چند شکایت مشابه دیگر روبه‌رو شدند که نشان می‌داد سارق به‌صورت سریالی دست به سرقت موتورهای گران‌قیمت می‌زند.وی با امانت‌گذاشتن خودرو یا موتورهای سرقتی نزد فروشنده‌ها، سوار موتورهای گران‌قیمت می‌شد و نقشه سرقت را اجرا می‌کرد. با افزایش این شکایت‌ها، مأموران با کمک مالباخته‌ها اقدام به چهره‌نگاری متهم کردند و به بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار پرداختند. تجسس‌ها نشان می‌داد متهم ۲۲ساله سابقه‌دار است و پیش از این ۶بار به اتهام حمل مواد‌مخدر، سرقت لوازم داخل خودرو و موتور دستگیر شده و به زندان رفته است. با این سرنخ مأموران پاتوق‌های احتمالی این مجرم سابقه‌دار را زیرنظر گرفتند تا اینکه موفق به شناسایی و دستگیری وی شدند.متهم در بازجویی‌ها به سرقت موتور، سرقت خودرو، ‌دزدیدن اموال داخل خودرو و فروش اسناد و مدارک شناسایی مسروقه اعتراف کرد.سرهنگ محمد اشراقی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات از سارق دستگیر‌شده ادامه دارد و افرادی که در دام وی گرفتار شده‌اند می‌توانند برای شکایت به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.
منبع ([Only registered and activated users can see links])