PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : احسان 250 مدل (90) و روان 200

morteza_h
26-11-1392, 03:15 بعد از ظهر
سلام به همه

با اجازه ی بزرگان این انجمن میخواستم یه بحث اساسی و کاملا علمی و همین طور تجربی در مورد انتخاب بین این 2 موتور داشته باشیم.
تاپیک های مختلفی تو ابن سایت بود که همشونو مطالعه کردم اما می خوام تخصصی تر به امکانات , مزایا و معایب این 2 پرداخته شه.

و همینطور برای رفع معایب این 2 موتور چه روش هایی وجود داره ( البته روش هایی که به طور دقیق تست گرفته شده باشه و نتیجه مطلوب داده باشه )

متشکرم از اینکه فرصتی برای بنده میگذارید.

موفق باشید

ali_r
26-11-1392, 04:28 بعد از ظهر
سلام
ضمن خوش آمد گویی تاپیک هر دو موتور موجوده و تو تاپیکشون مزایا و معایبش به طور کامل بررسی شده
اگه هدفتون مقایسه هستش که هیچ ولی اگه غیر از اینه باید قفل بشه
موفق باشید

morteza_h
26-11-1392, 04:29 بعد از ظهر
و البته انتخاب این 2 موتور توسط بنده این بود که به نظر من بهترین موتور های زیر 5 میل این 2 هستند.

معمار
26-11-1392, 04:33 بعد از ظهر
میخای مقایسه بکنی یا مشاوره برا خرید بگیری ؟

morteza_h
26-11-1392, 04:57 بعد از ظهر
هم مقایسه بشه،هم مشخص بشه که کدوم برای کجا بهتره! و هم مشخصات فنی دقیقشون مشخص بشه.و هم مشاوره برای خرید و همینظور قیمت دقیقشون تو سال هائ اخیر و اینکه کدوم سال به بهترین کیفیت رسیدن

mata
26-11-1392, 10:44 بعد از ظهر
سلام داداش. اصلا قابل مقایسه نیستن این دو موتور. احسان تا اونجا که من دیدم و شنیدم یکی از بدترین تریلای چینی-ایرانی بازار و روان بهترینشونه. شما اگه هم بخای مقایسه کنی باید جترو یا فلات رو با روان مقایسه کنی پیشرو هم یه دونه کپی از روان زده که به تصدیق خیلی از دوستان خوب از آب درومده.
درمورد مشاوره برای خرید هم بهت بگم که احسان سرطانه داداش.

ali_r
27-11-1392, 11:52 قبل از ظهر
اتفاقا احسان خیلی موتور خر جونی هستش و پر قدرت
فقط شاسیش یکم ضعیفه

morteza_h
27-11-1392, 12:32 بعد از ظهر
والا خود منم هم روان خیلی‌ سوار شدم هم احسان،شاید از نظر طراحی،زیبای!،صدای اگزوز فابریک و مایه خنک بودن بشه روانو سرتر دید.اما چندتا از تمیرکارای بسیار معروف شهر نگاه خوبی‌ به روان نداشتن،می‌گفتن بیخود شلوغش کردن این موتورو! چیزی نداره که! طراحی ظاهراً جذاب که نشد موتور،یا ی مایه خنک بودن که تاثیر خیلی‌ کمی‌ میذاره رو دما.

بیشتر روان رو ازین جهت تایید نمیکردن که کیفیت قطعاتش خصوصاً فنی‌ پایینه ،میگفتن اصلا تحمل فشارهای زیادو نداره،جالبش اینجا بود که می‌گفتن احسان از گیربگس خیلی‌ خوبی‌ بر خلاف روان برخورداره و موتوره پرقدرتی داره،البته نمیدونم چرا اصلا احسان ۲۰۰ رو تائد نمیکردن می‌گفتن اون که هیچی‌! و میگفتن احسان ۲۵۰ بهترین متر تریل زیر ۵ ملیونه . از فلپ‌های نرمشم که خیلی‌ تعریف میکردن،در مورد شاسی که تحمل ضربهای زیادو نداره هم می‌گفتن که با تعویض ی کمک فنره خوب می‌شه حالش کرد!

حالا من گفتم بیام اینجا و با دوستان هم این بحث پی‌ بگیریم ببینیم به چه نتیجه‌ای میشه رسید.

راستی‌ خیلی‌ دنبال مشخص فنی دقیقه احسان ۲۵۰ مدل ۹۰ گشتم اما یافت نشد.

موفق باشید

Yavar
27-11-1392, 03:45 بعد از ظهر
من که ازسال87تاالان احسان200دارم.ازسال88هم تا الان یه احسان200آبی رنگ دستمه.خشک خریدمش من که هر جمعه باهاش میرم کوه بهم حال میده. خداییش قدرتشم خوبه هربارم که میرم کوه همون4تاپیچ خورشیدی روهم باخودم می برم چون تا الان حدودن8...9باربعلت فشارزیاداین پیچهاروبریده...توشهرستان ماهم این نوع موتورخیلی زیاده ولی همشون200هست خیلی کم250رومیبینم شایداز10تا2تاش250باشه.چون هرکی داشته میگه زیادریپ میزنه...من تاالان چندتایی هم سوارشدم فرق آنچنانی با200نداره.درموردشاسی هم زیاد دیدم که ترکیده ولی تاالان مال من اینجوری نشده.

stoncold
27-11-1392, 06:29 بعد از ظهر
بیبین داداش تعمیرکارا هم خیلیاشون نظرشون رو احسانه
گیربکس روان از ضعیفترین گیربکسهای موتور چینی تو بازار بسیار داغون اصلا روش حساب نکن
قدرتاشون یکیه ولی من احسانم داشتم شتابش از روان بیشتره
احسان نقطه ضعفش شاسیشه که خیلی ضعیفه و میشکنه سریع مگر اینکه شاسیشو کلا وا کنی تقویتش کنی اونوقته که کار میده بهت

پشیمان
27-11-1392, 06:37 بعد از ظهر
سلام دادش من قول شرف میدم اگه احسان رو 3 سال نگه دار اون وقت روان رو هم 3 سال نگه دار حتما اون وقت احسان رو انتخواب میکنی اخه اگه تو افرود نره هیچیش نمیشه ولی روان تو اسفالتم که باهاش بگردب هی خرج میاد در ضمن احسان تو هر جای کشور که بری یدکش هست و ارزون ولی روان فقط تو شهرای بزرگ گیر میاد

morteza_h
28-11-1392, 01:11 قبل از ظهر
به نظر شما زیر ۵ میلیون بهترین انتخاب یکی‌ ازین ۲ هستن یا موتوره دیگری و ماده نظر درین ؟
( برای مصرف هم شهری هم جنگلی‌ * حالا پرش نه! مگه کراس! * )

پشیمان
29-11-1392, 07:02 بعد از ظهر
البته برای شهر خوبه احسان اما شاسیش ضعیفه ولی روان شاسیش خوبه ولی شما میخوای 5 ملیون بدی یه روان میتونی یه 2ملیون بدی یه احسان خوب سوار شی در افروود روان بهتره اما در کل احسان روی اسفالت کم اصطحلاک تره

morteza_h
30-11-1392, 12:50 بعد از ظهر
قیمت صفرش تو ولیعصر 3300 میگفت! بنظر کم نیست؟؟؟
البته 200 cc

معمار
30-11-1392, 01:33 بعد از ظهر
البته 200 cc

احسان و میگی ؟
بعد مدلش ؟

morteza_h
30-11-1392, 01:37 بعد از ظهر
احسان و میگی ؟
بعد مدلش ؟
بله.خشک 92

معمار
30-11-1392, 01:51 بعد از ظهر
خدایش میارزه 3300 بدی احسان
فرض کن الان میخای بری یه روان بخری 5700 600
3300 میدی این پول زبون بسته رو بی خودی خرج نمیکنی
حالا شاسیش مشکل داره یه خورده وقت میزاری میبری درستش (تقویتش میکنی) میکنی

فقط یه سوال
میشه چراغ جلوش عضو کنی برا هیوسانگ rx بندازی ؟
مال خودش خیلی ضایست
و تقریبا هیکل احسان به هیوسانگ rx میخوره

ali2240
30-11-1392, 08:02 بعد از ظهر
من تجربه سواری جفتش رو داشتم به نظرم روان توی کلاس خودش جز بهترین هاست(البته منظورم چینی هاست)
اما افسوس که توی این بازار بی در و پیکر قیمتش فضایی بالا رفته
اگه اختلاف قیمت روان و احسان در حد 300،400 تومن بود 100% روان بهتر بود اما خب با این اختلاف قیمت 2میلیونی خریدن روان یه کم دیوانگیه

Yavar
30-11-1392, 08:49 بعد از ظهر
البته 200 cc

من سه ماه پیش تو گمرک قیمت گرفتم4700:297::28:

morteza_h
30-11-1392, 11:32 بعد از ظهر
امروز ۵تا نمایندگی قیمت گرفتم که هماشون حدود ۳۲۰۰ تا ۳۵۰۰ می‌گفتن،البته ۲تا هم می‌گفتن ۴۱۰۰ ۴۲۰۰.
البته گفتم که ۲۰۰.
می‌گفتن نیرو موتور دیگه احسان ۲۵۰ نمیزنه

پشیمان
30-11-1392, 11:40 بعد از ظهر
دادشا دیدید گفتم احسان بهترینه بعدشم درسته شاسی احسان ضعیفه ولی نه دیگه اونقدرم. بعدشم انواع و اقسام فلاپ و کنسول جلو میشه رو احسان نصب کرد. شاسیش واسه شهر و بعضی اوقات افرود سبک خوبه ولی واسه افرود سنگین هرگز

kavoshgar
23-03-1394, 11:06 قبل از ظهر
با سلام و عرض ارادت خدمت یاران

من احسان 250 نزدیک 4 ساله که دارم تجربیاتم رو خدمتون بگم:

1) مدل 89 بود من بهار 90 گرفتم آک قیمت 1900.
2) در بدو ورود نیاز به آچارکشی داشت.
3) من خشونت زیادی به این زبون بسته وارد کردم کوه و بیابون و شیب و جاده با سرعت بالا و ...
4)یکبار اسبوک های تایر عقب تقریبن همشون بریدن و تعویض کردم به خاطر فشار زیاد..
5)یکبار بلبیرینک چرخ جلو هم شکست.. یکبار هم پیچ اتصال کمک فنر عقب به بدنه کامل برید...
6) تایرهاشو عوض کردم مال خودش کوچک و مزخرف...تعویض کردم با جلو یاسا..عقب هم 510 vee rubber..
7) چند بار تنه شاسی محل اتصال کمک عقب شکسته جوش دادم.. باید فکری به حال تقویتش کنم...
8) همیشه روغنشو به موقع نزدیک 700 کیلومتر عوض میکنم.. همیشه تنظیم فیلر به موقع.. حواسم به صداهای اضافی موتور همیشه هست..آچارکشی سالی یکبار
9) کمک عقبش اوایل به خاطر نرمی خیلی فاز میداد جدیدن دیگه با رگلاژ جواب نمیده دوترکه میکوبه... باید عوض کنم... ارتفاع موتور هم افتاده حیفه..
10) دو بار هم زنجیرش پاره شده اوکی کردم...همیشه قفل زنجیر باهامه هرجا ببره اضاف میکنم...زنجیرش اصلن استاندارد نیست و 136 حلقه هست همیشه مجبورم دو زنجیر بخرم دوتا یکی کنم..
11)یکی دو بار تو کوه زمین خوردم فلاپاش آخ نگفتن..
12) موتور تا حالا مرگ نداشته بعد 12 هزار کیلومتر ...فقط احساس میکنم ی خورده صدای یاتاقان میاد و هم اینکه توی سربالایی دوترکه صدای زیرینگ زیرینگ رینگها مشهوده...شاید سرویسش کنم..
13) تیپش مردونه کلاسیک.. شتابش عالی...سرعت هم من تا 135 باهاش رفتم..
14) داداشم تیپ 200 ش رو پارسال خرید 4700. سواری 250 با 200 قابل مقایسه نیس. 250 ی چیز دیگه س...
نتیجه گیری: احسان 250 شاسی و کمک عقب تنها مشکلشه. به موقع روغن عوض شه، به موقع فیلرگیری، شمع تعویض و همیشه ظاهری تنه و صدای موتور چک بشه آخ نمیگه.
موتور بعدی من به امید خدا یا wr250r هست یا wr250F یا WR450F.
خیلی خیلی ارادت داریم.

:thanks: