PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : TVS Draken 250 cc

digitalcanon
26-11-1392, 12:21 قبل از ظهر
وقتی هندیها جو گیر بشن . موتور ساخنشون هم مثل فیلمهاشون میشه [Only registered and activated users can see links]

ami
26-11-1392, 09:59 قبل از ظهر
کی تی ام دوک باید جلوش لونگ بندازه

TVS Draken 250cc Concept ([Only registered and activated users can see links])
36452 3645336454 36455 36456 36457 36458 36459 36460

TVS Apache 300FX Concept ([Only registered and activated users can see links])

36461 36462

dr.hosseyn
26-11-1392, 01:40 بعد از ظهر
چطوری 38.5اسب بخار قدرت داره بعد 134 کلوگرم وزن داره؟ اینطوری کنترلش خیلی سخته

MR.K
26-11-1392, 01:59 بعد از ظهر
فیلم هندیه دیگه...کلا با قوانین فیزیک مشکل دارن :riz481:
موتور کراس 450 حدود 40-50 اسب با وزن 105 کیلوداره و مشکلی تو هدایت نداره....ولی ای فیلم هندیه..ببخشید موتور هندیه...با 250 سی سی 38 اسب بخار! تو فیلم هندی استفاده میشده که معادلات فیزیک رو به چالش کشونده.
ننیجا 250 دو سیلندر 30 اسب..هوندا تک سیلندر 25 اسب...فیلم هندی تک سیلندر 38 اسب؟؟

digitalcanon
26-11-1392, 10:50 بعد از ظهر
از اساتید میخوام در مورد انجینش توضیح بدن . االبته قسمت مایع خنک را متوجه شدم ولی اولش و اخرش برای من نامفهومه

Engine:
Short-Stroke, Liquid-cooled, Race Inspired

farshad 54
26-11-1392, 10:55 بعد از ظهر
دارای دنده با ضریب کوتاه - مایع خنک - الگو گرفته از موتور های مسابقه ای

دوستان زیاد جدی نگیرید این موتور رو

این موتور فقط یه طرح مفهومی هست و تولید انبوه نمیشه

digitalcanon
26-11-1392, 11:35 بعد از ظهر
تشکر . ولی فکر کنم tvs به خاطر رقیبشم که شده این موتور را تولید کنه چون با این تولیداتی که bajaj در اینده خواهد داشت tvs اگه تکونی به خودش نده موتور شاخش همون اپاچی 180 میمونه

roma
27-11-1392, 12:58 بعد از ظهر
توی تبلیغاتش حرفی از 38 اسب نزده اون خیال پردازی سایت هندی چون اگه واقعا 38 بود همه جاش میزدن در دیوار رو موتور زیر موتور

[Only registered and activated users can see links]

کدوم دکتری اگزوز واسش طراحی کرده فکر کردن sls ساختن گزاشتن کجا جلو موتور

لاستیک جلو مارک پیرلی عقبش یه مارک دیگه

طراحی کمک عقب با شیب زیاد نرمی موتور قابل احساس کرده

کمک های وارونه جلو هم حرفی باقی نمیزاره

بلاخر این هندیها هم این فهمیدن واسه ترمز بهتر تعادل بیشتر موتور ترمز جلو بردن سمت چپ ترمز عقبم سمت راست (دمت گرم راجو )

omidco2003
27-11-1392, 02:20 بعد از ظهر
سال پیش هم یه موتور توی نمایشگاه گذاشته بودن به اسم آپاچی 250 آر آر
ولی هچ وقت تولید نشد این دراگون هم مثل قبلی هست فقط توی نمایشگاه میارن برای اینکه سهام داران رو قانع بکنند و توی بازار بورس قیمت سهامشن بالا بره

farzin
27-11-1392, 03:07 بعد از ظهر
از نکات جالب توجه این موتور هیجان بیش از حدی هست که به راکبش میده وقتی که اگزوز بک فایر بزنه پای شما هم روی رکاب دچار حریق هست ... احتمالا توی تیپ های بعدی که بزنن شاهد یک کپسول آتشنشانی هم رو موتور هستیم...

نیما نادری
27-11-1392, 09:35 بعد از ظهر
از اساتید میخوام در مورد انجینش توضیح بدن . االبته قسمت مایع خنک را متوجه شدم ولی اولش و اخرش برای من نامفهومه

engine:
short-stroke, liquid-cooled, race inspired

منظورش اینه که شاتون موتور کوتاه است شورت استروک یعنی جابه جایی پیستون کمه خیلی بالا پایین

رفتنش طویل نیست ....به عبارت دیگه انجین پر دور هست و علی القاعده نرم چون استروک بلند نیست

از مزایای اون اگزوز شنیدن صدای موتور از جلو هست که واقعا دوست داشتنیه و همچنین در بحث

متمرکز کردن وزن موتور و مرکز ثقل حتی یکم گام رو فراتر هم گذاشته که وزن رو انداخته جلو که من میپسندم

و در آخر حس خوب گرما در پای راست و شاید کثیف شدن کفش راست

پت پت صدا نمیکنه ....این کانسپت داره میگه طراح من یک اروپایی هست که در تی وی اس کار میکنه

یا من رو در یک استودیو اروپایی طراحی کردن شایدم زر مفت میزنه !!!!!

برای به نمایش گزاشتن توان طراحی (البته تا تولید فاصلش زیاده ) و اپیلاسیون کامل رقیبان مثل

باجاج و هیوسانگ gd ووو حرکت قشنگیه

farzin
28-11-1392, 02:16 بعد از ظهر
موتورا همشون غیر وسپا نقطه ثقلشون جلو هست و همینجوری وزن زیاد در جلو میوفته دیگه اگزوز هم به وزن جلو اضافه کنه ، جلو موتور به سختی میاد بالا و همینطور موتور واسه مانور در تئوری بخاطر رفتن نقطه ثقل هی به جلوتر اصن نمیتونه رو پیچ ها نمایش جالبی بده وقتی دمب موتور بخاطر سبکیش داره از زیر پات میره ...
شنیدن صدای اگزوز 250 ( یا هر حجم دیگه ای ) زیر قیافه و گوش آدم فک نکنم روان درست حسابی واس آدم بزاره ... (( آقا نیما چطور دوست داشتنیه ؟!!))
کوتاه بودن اگزوز بخاطر خروجی دادن بهتر هست ... و وزن کمتر ... پشت پای رکاب که نه پات گرم بشه نه خطری تهدیدت کنه ...
هر چی فک میکنم چه لزومی داشته اگزوز اونجا باشه هیچ دلیل منطقی پیدا نمیکنم ... دوستان اگه کسی نظریه منطقی داره یا دلیلشو میدونه اون اگزوز اونجا چیکا میکنه ما رو راهنمایی کنه ...

- - - Updated - - -

آقای نیما نادری ، stroke 4 چه معنی میده ؟؟

roma
02-12-1392, 12:43 بعد از ظهر

دمه راجو گرم بابا abs براش گذاشته شایدم برچسبشو فقط زده

نیما نادری
02-12-1392, 04:06 بعد از ظهر
موتورا همشون غیر وسپا نقطه ثقلشون جلو هست و همینجوری وزن زیاد در جلو میوفته دیگه اگزوز هم به وزن جلو اضافه کنه ، جلو موتور به سختی میاد بالا و همینطور موتور واسه مانور در تئوری بخاطر رفتن نقطه ثقل هی به جلوتر اصن نمیتونه رو پیچ ها نمایش جالبی بده وقتی دمب موتور بخاطر سبکیش داره از زیر پات میره ...
شنیدن صدای اگزوز 250 ( یا هر حجم دیگه ای ) زیر قیافه و گوش آدم فک نکنم روان درست حسابی واس آدم بزاره ... (( آقا نیما چطور دوست داشتنیه ؟!!))
کوتاه بودن اگزوز بخاطر خروجی دادن بهتر هست ... و وزن کمتر ... پشت پای رکاب که نه پات گرم بشه نه خطری تهدیدت کنه ...
هر چی فک میکنم چه لزومی داشته اگزوز اونجا باشه هیچ دلیل منطقی پیدا نمیکنم ... دوستان اگه کسی نظریه منطقی داره یا دلیلشو میدونه اون اگزوز اونجا چیکا میکنه ما رو راهنمایی کنه ...

- - - Updated - - -

آقای نیما نادری ، stroke 4 چه معنی میده ؟؟

والا مرکز ثقل به نظر من حائز این اهمیت هست که

وقتی این نقطه یعنی CG)center of gravity) نزدیک زمین باشه یعنی مرتفع نباشه وقتی موتور

میخوابه سخت تر به حالت عمودیه قبلی تمایل پیدا میکنه مثل چکشی که شما در دستتون

گرفتی هر چی پایین ترین جای دسته رو بگیرید وقتی چکش رو مایل میکنید سخت برمیگرده

و وقتی از بالاتر دسته رو میگیرید سریع تر و راحت تر چکش به حال عمود برمیگرده

پس CG هر چی پایین باشه کورنرینگ آسانتره تو سرعت بالا

و هر چی بالا تر باشه فرصت اصلاح وضعیت طولانی تری به شما میده

برای همین در موتور های آفرود این نقطه بالاتر قرار میگیره تا موتورهای ریس

وقتی CG خیلی جلو میره موتور حالت OVER STEER و چرخ عقب تو پیچ سر میخوره

وقتی خیلی عقب بیاد چرخ جلو تمایل بر سرخوردن در پیچ داره UNDER STEER

وقتی زیاد بالا بیاد وقتی شتابگیری چرخ جلو و وقت ترمز گیری چرخ عقب از زمین بلند میشه

و وقتی خیلی پایین بیاد چرخ عقب تو شتاب گیری و چرخ جلو تو ترمز گیری تمایل به هرگزدی خواهند داشت

پس محلش خیلی مهمه

اگزوز به نظرشما کوتاه و سبک هست ولی تمام اون مسیر یک اگزوز بلند در شکم این اگزوز گنجانده شده

و اتفاقا همچین سبک هم نیستن من دقیق بررسی کردم ولی خاصیتش همون انتقال وزن به جلو

و سنترالایز یا تجمیع کردن حجم کل موتور در حواشی نقطه CG است و همچنین باریک شدن سازه موتور در عبور

از مسیرهای تنگ و پیشگیری از برخورد اگزوز با موانع جانبی و حتی زمین خوردن تحت هر شرایطی

در مورد صدا صلیقه ای هست من خودم صدای اگزوز حتی فابریک رو دوستدارم از نزدیکتر بشنوم حتی 250

4 STROKE یعنی چهارزمانه یعنی انجین سوپاپ دار هست و سیکل تولید نیرو در این انجین شامل

سیکل 4 تایی معروفه مکش تراکم انفجار و تخلیه هست

farzin
02-12-1392, 10:13 بعد از ظهر
موتور خودش یک نقطه ثقل داره که طبق تعریفات مفصل شما معلومه چقد حائز اهمیت هست و این نقطه معمولا ابتدای باک یکم جلوتر ( در طول منظورمه نه ارتفاع ) و یا اگه خیلی خوب مهندسی بشه باید وسط طول موتور از شفت جلو تا شفت عقب باشه تا بهترین تعادل رو به موتور از طول به موتور بده تا همون بحث هرز گردی ها و ... بوجود نیاد اما این نقطه هر چه پایین تر باشه برای موتورهای اسپرت لازمتره که چسبندگی خودشون رو حفظ کنند ، اما وقتی ما یک راکب رو روی موتور سوار میکنیم نقطه ثقل جابه جا میشه و با خوابیدن راکب روی موتور برای آیرودینامیک کردن وتوان بهتری گرفتن این نقطه ثقل باز هی به جلوتر میره ، و با بدن دادن به کنارها از عرض هم جابه جا میشه نکته اینجاس که کسانی که این موتور رو مهندسی کردن باید دید وزن عقب موتورو چطور لحاظ کردن که این اگزوز هم ظاهرا وزنش کم نیست ( منبع : آقای نادری ) چرا به جلو منتقل شده چون طیق اینکه تقریبی میدونیم نقطه ثقل کجاست اگزوز جلوتر از این نقطه هست که به اضافه وزن راکبی که خوابیده رو موتور برای کورس مخصوصا رو پیچ ها مانور خوبی در تئوری من نمیتونه داشته باشه ... تجمع وزن نزدیک نقطه ثقل خوبه بشرطی که وزن در دوطرف این نقطه تقسیم بشه که من با موتورهای برند حرفه ای تر بیشتر موافقم که اگزوز کوتاه رو پشت رکاب تقریبا زیر یا پشت نقطه ثقل قرار میدن
در مورد مانور دادن که با وسط بودنش وزن در طرفین منتقل میشه و عالیه اما با مالیده شدنش فقط در صورت سرعتی در نزدیک پا زدن و ایستادن ( مثلا برای ورود و خروج درب منزل ) و عقب رفتن میتونه اتفاق بیوفته ، چون موتور وقتی حرکت ممتد رو ادامه دادی برای لایی کشیدن هم باشه بیرونی ترین قسمتهای موتور مچی های فرمون و رکاب ها هستن...
امیدوارم ادامه بدی چون ذهنم توو این مقوله داره بیشتر باز میشه ...

نیما نادری
03-12-1392, 12:49 قبل از ظهر
بله تمام معادلات cg بدون راکب در نظر گرفته شده و این راکب هست که مشخص میکنه الان چه مقدار از بردار عمودی وزنش که از مرکز ثقل خودش

به سمت زمین هست رو باید با بردار عمودیه وزن موتور که در موازات بردار خودش هست دور ونزدیک کنه که بتونه ترکشن رو تو هر سرعتی حفظ کنه

عموما طراحی یک سازه متحرک توسط ماشین آلات و نرم افزار های خاصی انجام میشه که هر چه بیشتر به قابلیت های حرکتی وسیله

و نیاز هاش همخوانی داشته باشه ولی در نهایت همه موتورهای این چنینی برای فاینال شدن توسط راکبان ماهر در پیستهای استاندارد

بارها تست میشن و نقطه نظرات اونها بعد از اعمال شدن و کسب نتیجه نهایی و مثبت منجر تولید یک موتورسیکلت استاندارد میشه

بحث دیگه تقسیم وزن موتور هست یعنی اگر بشه وزن موتور بی راکب به صورت 50 / 50 دربیاد و با افزودن موقعیت راکب از این حالت

خارج نشه (در پوزیشن عادی نشستن )تقسیم وزن هم در حالت آرمانی قرار میگیره پس قرار نیست با نشستن راکب همه چیز بهم بریزه

فقط باید یک بار اضافه (راکب) و محل قرار گیریش معدلات تقسیم وزن رو حفظ کنه.یک نکته کلی د راین مورد اینه که هر کسی

با هر قد یا وزنی نمیتونه هر موتوریو درست برونه باید انتخاب موتور متناسب با ارگونومیه راکب باشه.

پر واضحه که cg یک جایی بین محور جلو و عقب هست مثل خیابانی که میگفت کسی که لیزر انداخته قطعا تو ورزشگاهه !!!

مهم اینه که این موتور هنوز نیامده !!

من هنوز اعتقاد دارم اگزوز یکجایی همون زیر میرا باشه بهتره البته فرق این با بقیه اینه که تنه اگزوز موازی با فریم نیست

و خروجی دود هم بر عکس همه اگزوزهای آندربلی (under belly) به سمت عقب نیست !!!

باید منتظر بود و دید

نیما نادری
04-02-1393, 09:45 بعد از ظهر
شرکت معظم BMW بعد از عقد قراردادی با TVS هند در مورد تولید موتورهای زیر 500 سی سی تولید انبوه کار رو با یک

300 سی سی نیکد شروع خواهد کرد و با موتورهای فعلی این رنج مثل سی بی آر 300 و نینجا 300 رقابت خواهد کرد

قبلا هم گفتم این موتور طراحی شده در اروپاست و این خبر امروز منتشر شد که این 250 سی سی کانسپت رنگ و بوی

بی ام دبلیویی داره و تقریبا الان میشه در مورد قدرت و پرفورمنس این موتور و اعداد و ارقام یکم جدی پیگیر شد

KTM+KAWASAKI+BAJAJ=BMW+TVS منصفانه هست نه!!!

mentiroso
05-02-1393, 05:56 قبل از ظهر
فتوکپی ktm 1290 super duke شده

FARSHAD_TORNADO
25-04-1393, 10:51 بعد از ظهر
قدرت 38.5 اسبشو تو دور 12000 زده فرضا مال مگلی تو دور 9000 هست که 27 اسبه

said khansar
16-07-1394, 07:55 قبل از ظهر
حجم 250 سی سی38.5اسب بخارباوزن134کیلوگرم روکاغذکه خیلی حرف واسه گفتن داره تادرعمل ببینیم چی میشه!

Exel
17-07-1394, 11:43 قبل از ظهر
تی وی اس هنوز خیلی عقبه چون کلا کمپانی نو پا تری هس نسبت ب رقیبای هندی خودش مث باجاج و هیرو ، در مورد این موتور هم با نظر دوستان موافقم طراحش باید اروپایی باشه چون رخش ب کلی فرق میکنه ، همونطور ک رخ موتورای باجاج رخ موتورای ژاپنی رو داره ، مگر اینکه با کمک بی ام و بتونه خودشو بکشه بالا ولی بازم چند پله عقب هست ، چون باجاج همین الان دو قلو های 400 سی سی خودشو تو تولید انبوه خودش قرار داده و یکی امسال و یکی دیگه ک فک کنم تو سبک نیکد باشه سال 2016 ، این هم بیشتر جنبه کانسپت و نمایشی داره چون ی 200 و 220 سی سی هم شایعه های تولیدشون هست ک فک میکنم در چند ساله آینده اگرم تولید بشه با قیمت های فضایی مواجه بشیم ک کمتر کسی بتونه خریداری کنه ...
و این اولین باری هست ک تی وی اس ی موتور 4 سوپاپ رو طراحی میکنه ک جالب قدرت موتوریش برابر با ی 400 سی سی هست ، قیمتشم خیلی با 400SS فرق نمیکنه ( قیمت تقریبی البته ) ، باک کوچیک و وزن پایین هم اصلا همخونی نداره ، نمیدونم تی وی اس چی تو سر داره چون ب نظرم اگر قدرت ساخت چنین موتورایی رو داشت تا الان آپاچی فرت و فرت نمیداد بیرون
پ.ن : قدرت تخیلی دراکن تو حلقم :25r30wi:

- - - Updated - - -

Yazdan
17-07-1394, 11:47 قبل از ظهر
قدرتش واسه یه موتور تک سیلندر 250 سی سی قابل باور نیست ! هندا و کاوازاکی و ... هم نمیتونن اینجوری از 250 سی سی اون هم تک سیلندر همچین قدرتی بگیرن ...

said khansar
24-07-1394, 01:56 بعد از ظهر
تی وی اس باشرکت bmwهمکاری داره وبرای شرکت ابرقدرتی مثل bmwکه بخادازیه موتور250سی سی38اسب بخارقدرت بگیره کارسختی نیست!نگاهی به پولسار200بندازید17اسب بخارداشت ولی پالس ان اس باهمون هجم 24اسب بخارقدرت گرفته چرا؟چون تکنولوژِی به سرعت داره پیشرفت میکنه واگه روزی هم شنیدی که موتور250 سی سی 50اسب بخارقدرت میده تعجب نکن چون تکلونوژی روبه رشده چراکه موتور1000سی سی الان تولیدشده که داره بالا200اسب خروجی میده!ناگفته نماندکه این موتورتاواردبازارنشده نمیشه درموردش نظرقطعی داد ولی روی کاغذکه داره میگه خیلی حرف واسه گفتن داره!

erfi.747
24-07-1394, 02:03 بعد از ظهر
تی وی اس باشرکت bmwهمکاری داره وبرای شرکت ابرقدرتی مثل bmwکه بخادازیه موتور250سی سی38اسب بخارقدرت بگیره کارسختی نیست!نگاهی به پولسار200بندازید17اسب بخارداشت ولی پالس ان اس باهمون هجم 24اسب بخارقدرت گرفته چرا؟چون تکنولوژِی به سرعت داره پیشرفت میکنه واگه روزی هم شنیدی که موتور250 سی سی 50اسب بخارقدرت میده تعجب نکن چون تکلونوژی روبه رشده چراکه موتور1000سی سی الان تولیدشده که داره بالا200اسب خروجی میده!ناگفته نماندکه این موتورتاواردبازارنشده نمیشه درموردش نظرقطعی داد ولی روی کاغذکه داره میگه خیلی حرف واسه گفتن داره!
دقیقا ولی باز همون داستان شاتون کوتاه بودن رو داریم دیگه با این موتور ..

roma
24-07-1394, 08:13 بعد از ظهر
من هیچ جا تو هیچ سایتی هیچ منبع معتبری حرف از 38 اسب بخار نشد از خیال تا واقعیت

فناوری پیشرفته هزینه تمام شده بیشتری میخواد که قیمت محصول هندی زیادی میبره بالا یعنی باید بگی من موتور ژاپنی نمیخوام موتور المانی و ایتالیایی و اتریشی نمیخوام هندی میخوام

tvs
ثابت کرده زیاد حرف عمل نیست دو سه مدل قبل از این موتور تز داد بود ولی نه تولید کرد نه فیلمی از حرکتش پخش کرد فقط در حد ماکت

said khansar
24-07-1394, 09:17 بعد از ظهر
توسایت معتبرحرف از38.5اسب بخارشده کسی هم شمارووادارنکرده محصول ژاپنی والمانی نخری بری هندی بخری !الان ان اس یاار اس که تکنولوژی موتورش مثل دوکه قیمتش مثل دوکه!جواب میشه نه چراچون دوک داستانش باموتورهندی فرق میکنه!تاپیکم بادقت خونده باشی نوشتم روی کاغذموتورخوبی هستش وتاواردبازارنشده نمیشه درموردش نظرقطعی داد!tvsموقعی که اپاچی180 روواردبازارایران کردخیلیااپاچی روبه پالس ترجیح دادن!واین موتورکانسپت هست وهنوزروی خط تولیدنیومده که شمافیلمی ازش ببینی!

roma
25-07-1394, 01:24 قبل از ظهر
توسایت معتبرحرف از38.5اسب بخارشده کسی هم شمارووادارنکرده محصول ژاپنی والمانی نخری بری هندی بخری !الان ان اس یاار اس که تکنولوژی موتورش مثل دوکه قیمتش مثل دوکه!جواب میشه نه چراچون دوک داستانش باموتورهندی فرق میکنه!تاپیکم بادقت خونده باشی نوشتم روی کاغذموتورخوبی هستش وتاواردبازارنشده نمیشه درموردش نظرقطعی داد!tvsموقعی که اپاچی180 روواردبازارایران کردخیلیااپاچی روبه پالس ترجیح دادن!واین موتورکانسپت هست وهنوزروی خط تولیدنیومده که شمافیلمی ازش ببینی!

سایت معتبر که زده ۳۸.۵ اسب قدرت داره حتما تست جاده ای کرد موتور نزده گشتاوردش چند سایت معتبر نزد صفر تا صدش چند؟ کاری که همه سایت های معتبر در مورد موتورهای تولید شد میکنن
کجای فناوری ns با دوک یکی هست ؟
دوک مثل ns یاتاقان میزنه!
دوک تو سرسیلندش قطعات کربنی به کار برده شد کیفیت و برند توش حرف اول میزنه استفاده از قطعات معتبر اروپایی اینو نشون میده
پس انصاف هم نیست با پالس هندی هم قیمت باشه
دوک انژکتور و دومیل سوپاپ و dohc و ۲۵اسب بخار و یه دونیا اختلاف است کمک جلو وارنو سیستم ضد سرقت سویچ خاموش کنند اضطراری نمایش میزان نمایش گر مدت باقی ماند برای سرویس دوره ای نمایش مدت سواری روی موتور تنظیم الارم اخطار برای سرعت وزن سبک تر ۱۲۵ ترمز abs شاستی با فریم لوله ای اینها فقط یه بخش جزوی از اختلاف دو موتوره که شبیه هم هستن
موتور ۴۰۰هم هنوز رو خط تولید نرفته واسه باجاج ولی تصاویر بیشتری ازش هست
من خیلی ها رو دیدم rkv هم به اپاچی و پالس ترجیح دادن حتی پیشرو یا رادیسون رو اینم دلیل خوبی یا بدی موتور نیست
کسی هم کسی رو مجبور به خرید نمیکه فهم و ادراک کافیه
اگه روزی قیمت شاستی هیوندا با پورشه یکی باشه شعور ادم اگه باشه نمیگه هیوندا بخره پس اونا هم هرگز ماشینی با قیمت پورشه نمیسازنن چون یه برند تجاری نه برند لوکس
قطعا هندی ها به عنوان برند کار راه انداز هستن نه بیشتر

M.a.h.d.i
25-07-1394, 01:42 قبل از ظهر
همه چیز به قدرت موتور نیست.ان اس 23 اسب قدرت داره و دوک هم 23 اسب.و تقریبا از روی دوک کپی شده.ولی وقتی پشت دوک میشینی انگار 200 سی سی از ان اس قوی تره.واقعا اگه یدفعه گاز بدید از کشش زیاد مچ دست درد مبگیره.ولی ان اس ابن قدرتو تو دور موتور 8000 میده که بعدش میره رو رد لاین و عملا بی فایدست.ولی دوک تو دور خیلی پایین تمام قدرتشو میده و همچنین هندلینگ که بخاطر طراحی دقیق کی تی ام بسیار بیشتر از نمونه ی هندیش است.و همچنبن سیستم ترمز و و....پس این موتور چون هندیه نمیتونه با دوک 250 یا z250 از هبچ نظری مقایسه بشه.

said khansar
29-07-1394, 09:15 بعد از ظهر
سایت معتبر که زده ۳۸.۵ اسب قدرت داره حتما تست جاده ای کرد موتور نزده گشتاوردش چند سایت معتبر نزد صفر تا صدش چند؟ کاری که همه سایت های معتبر در مورد موتورهای تولید شد میکنن
کجای فناوری ns با دوک یکی هست ؟
دوک مثل ns یاتاقان میزنه!
دوک تو سرسیلندش قطعات کربنی به کار برده شد کیفیت و برند توش حرف اول میزنه استفاده از قطعات معتبر اروپایی اینو نشون میده
پس انصاف هم نیست با پالس هندی هم قیمت باشه
دوک انژکتور و دومیل سوپاپ و dohc و ۲۵اسب بخار و یه دونیا اختلاف است کمک جلو وارنو سیستم ضد سرقت سویچ خاموش کنند اضطراری نمایش میزان نمایش گر مدت باقی ماند برای سرویس دوره ای نمایش مدت سواری روی موتور تنظیم الارم اخطار برای سرعت وزن سبک تر ۱۲۵ ترمز abs شاستی با فریم لوله ای اینها فقط یه بخش جزوی از اختلاف دو موتوره که شبیه هم هستن
موتور ۴۰۰هم هنوز رو خط تولید نرفته واسه باجاج ولی تصاویر بیشتری ازش هست
من خیلی ها رو دیدم rkv هم به اپاچی و پالس ترجیح دادن حتی پیشرو یا رادیسون رو اینم دلیل خوبی یا بدی موتور نیست
کسی هم کسی رو مجبور به خرید نمیکه فهم و ادراک کافیه
اگه روزی قیمت شاستی هیوندا با پورشه یکی باشه شعور ادم اگه باشه نمیگه هیوندا بخره پس اونا هم هرگز ماشینی با قیمت پورشه نمیسازنن چون یه برند تجاری نه برند لوکس
قطعا هندی ها به عنوان برند کار راه انداز هستن نه بیشترشماپست منوبخون درست بعدجواب بده!بنده حرفی ازکیفیت زدم که شمارفتی سراغ کیفیت درثانی کی گفته ان اس انصاف نیست بادوک مقایسه بشه نه توایران بلکه توی تمام دنیااین دوتاموتوردارن باهم مقایسه میشن بماندکه دوک200چه مزایای عالی به نصبت دوک داره وپالس ان اس نسخه ضعیف شده دوک هستش!این که کیفیت ان اس ازدوک کمتره درسته ولی قدرتش فقط یک اسب ازدوک کمتره اونم به دلیل کاربرات بودنشه ولی ار اس قدرتش مثل دوکه!شما دراکن که فقط کانسپت هستش رودنبال تاپ اسپیدشی!همون شرکتای معتبر که شمااسمشوبردی برویه نگاه بندازببین چقدرطرح کانسپت زدن ولی هرگز روی خط تولیدنرفتن ویسریاشونم روی خط تولیدرفتن!اشباه شمااینجاست که جای این که پست منوبفهمی میگی چرادربازه چرادم خردرازه!مطمعن باش کسی 6تومن پول پالس واپاچی میده اگه اپاچی بدباشه هیچکس سمتش نمیره!خیلی شرکتاهستن که اسمشون تودنیاکمترکسی شنیده ولی شاسی میزنن که پورشه جای خودداره بامحصولات امریکایی مقایسه میشه پس نبایدشاسی خوب بزنن چراچون پورشه دداره شاسی خوب میزنه!شماموتوری که کانسپت هستش روروش قیمت گذاشتی بعد اومدی باموتورهای اروپایی مقایسه میکنی شماکمی اطلاعات فنیتوببربالابعدبیاپورشه روباهیوندامقایسه کن!

roma
30-07-1394, 02:19 قبل از ظهر
شماپست منوبخون درست بعدجواب بده!بنده حرفی ازکیفیت زدم که شمارفتی سراغ کیفیت درثانی کی گفته ان اس انصاف نیست بادوک مقایسه بشه نه توایران بلکه توی تمام دنیااین دوتاموتوردارن باهم مقایسه میشن بماندکه دوک200چه مزایای عالی به نصبت دوک داره وپالس ان اس نسخه ضعیف شده دوک هستش!این که کیفیت ان اس ازدوک کمتره درسته ولی قدرتش فقط یک اسب ازدوک کمتره اونم به دلیل کاربرات بودنشه ولی ار اس قدرتش مثل دوکه!شما دراکن که فقط کانسپت هستش رودنبال تاپ اسپیدشی!همون شرکتای معتبر که شمااسمشوبردی برویه نگاه بندازببین چقدرطرح کانسپت زدن ولی هرگز روی خط تولیدنرفتن ویسریاشونم روی خط تولیدرفتن!اشباه شمااینجاست که جای این که پست منوبفهمی میگی چرادربازه چرادم خردرازه!مطمعن باش کسی 6تومن پول پالس واپاچی میده اگه اپاچی بدباشه هیچکس سمتش نمیره!خیلی شرکتاهستن که اسمشون تودنیاکمترکسی شنیده ولی شاسی میزنن که پورشه جای خودداره بامحصولات امریکایی مقایسه میشه پس نبایدشاسی خوب بزنن چراچون پورشه دداره شاسی خوب میزنه!شماموتوری که کانسپت هستش روروش قیمت گذاشتی بعد اومدی باموتورهای اروپایی مقایسه میکنی شماکمی اطلاعات فنیتوببربالابعدبیاپورشه روباهیوندامقایسه کن!

همین که شما پالس ns با دوک یکی میبینی نشانه بارز داشتن اطلاعات فنی زیادی هست پس لوزومی به ادامه بعث فنی نیست
مردوم پراید هم زیاد میخرن اگه بد بود نمیخریدن پیکان هم زیاد میخرن موتور سی جی هم زیاد میخرن اگه بد بود نمیخریدن خوب حتی طرح ویو هم مثل نقل میخرن پالس و اپاچی که هیچی حتی طرح پالس و پاسار هم میخرن اگه بد بود که نمیخریدن
مقایسه دوک و ns اکثر تو کدوم کشور ها انجام میشه اروپایی یا هندی
قیمت دوک حدود سه برابر بیشتر به خاطر کیفیت سه برابر بیشتر و امکانات سه برابر بیشتر و برند معتبر تر نه چیز دیگه
این دوتا موتور شباهتشون فقط حجم مشترک نه چیز دیگه
موتور سه شمع ohcکاربرات با تک شمع dohc انژکتوری که ساختار متفاوتی از اساس داره مثل هم نیست نمیشه اسم کپی روش گذاشت
شما پورشه با سابقه یک صد ساله با شرکت هایی که نمیدونیم اسمش چیه یکی میدونید خیلی قشنگ و خلاصه کاربر mahdi تفاوت دو موتور گفته
کله اسب ایران خودرو هم هیچ موقع فراری و فورد نمیشه حتی اگه ماشین هزار اسبی هم بزنه چون اصالت اونا رو نداره

said khansar
30-07-1394, 08:26 قبل از ظهر
پالس ان اسوبادوک یکی ندیم ودرپست بالاتوضیح دادم که گویاشمابازم پستودرست نخوندی وهمون بهتربری موبایل بفروشی ودریاره موتوری که تجربه سوارشدنشونداری بحث فنی نکنی!مقایسه این دوتاموتورهم توکشورهای اروپایی هست هم اسیایی دلیل برتری اپاچی به پالسم ترمزای بهترهندلینگ بهتروظاهرعامیانه پسندشه!هرچقدرپول بدی همون قدراش میخوری واسه کسی که قصدخریددوک داره وسه برابرپالس قیمت داره nsهمون دوکه واسش!دوک به دلیل استفاده ازسیستم جرقه زنیcdiپیشرفته ای ام اس ازشرکت بوشوسیستم سوخت انژکتورالکترونیکefiازمحصول ت بوش شاسی بسیارسبک ولوله ای باعث شده به این موتورشتاب عالی بده ترمزهایی باهمکاری شرکت بزرگ برمبوواستفاده ازabsازسال2013به بعدصفرتاصد7ثانیه ای کمکهای ویپی ساسپنشن استفاده ازسیستم کات اف راحتی راکب روی موتورسیکلت ظاهرجذاب برندمعروف وپرفروش دنیاباعث شده دوک قیمتش ازان اس بزنه بالامگرنه تکنولوژی موتوری ان اس همون دوکه با کمی تغیرات جزیی !برای کسانی که بدلیل کم بودن لوازم ونداشتن بودجه نمیتونن دوک بگیرن ان اس تقریبن همون کاروواسشون انجام میده ودراخرمیرسی به حرف من که گفتم این دوتاموتورمیتونن باهم مقایسه بشن!پالس220هم هیچوقت نینجا250نمیشه یابقول موتورسواراراجورهیچ وقت غول ژاپنی نمیشه ولی باپولی که میدی همون پالس220نصیبت میشه نه بیشترنه کمتر!